Új privát üzeneted érkezett!

Erdeklodnek, hogy nem tudtok-e valamit a nagy bababorzerol. Allitolag ketszer van egy evben. Szeretnek majd kinezni, hatha lesz valami jo dolog.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Szia Ezvicc,

Igen, kétszer van egy évbn, ősszel és tavasszal. 2005 tavaszán nem tudom pontosan mikor, de kb május környékén várható.

Mircimama
mircimama
 
 


de kar, hogy olyan keson Kép Szivesen nezelodtem volna. Az oszi mar volt?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

 
 

előre nem szabad nagyon bevásálni!!! b a b o n a!

ancsipancsi
 
 


Szerintem én is csak akkor fogok venni bármit is, amikor már kibújt.. biztos ami biztos. .
bár nézelődni azt lehet..
splendida
 
 


en azt mondom, hogy ha barmi baj lesz, remelem ez sosem fordul elo, az nem azert lesz, mert en elore bevasaroltam. Nem vagyok babonas, en hiszek Istenben. Nem vagyok nagy vallasos, templomba jaros, de nem hiszek semmikepp a babonaban.
utolso idoben pedig kicsit sok lenne a babakocsi, agy, etetoszek, stb vasarlasa.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok,

Bgy,
sztem vegyél bio gyümilevet. Van magyar, és német is. Megiszol 1-2 pohárral, tuti jön a hatás.

Ancsi,
a folyás miatt sztem nem kell aggódni,ha kóros is, nincs értelme, majd csak a 12. hét után kezelni.

Mirci,
jól tudod, a genetikai uh az AFP bírtokában van, a 17. héten. Ha mégis babát szeretnél nézni, sztem menjetek el simán uhra, nem kell, hogy a doki nézzen, a szonográfus sokszor sokkal jobb.

manóka

manóka
manóka
 
 


Nem tudom, valszínű ahogy előrehalad a terhesség (és minden ok) nekem is megváltozik a gondolkodásom. Egyenlőre nem is merek belegondolni mi lesz júniusban.. Nálunk pl. át is kell alakítani a lakást kicsit..Hát nem tudom.Nem is babona ez igazából, csak még bizonytalan vagyok mindenben.
splendida
 
 


Node, ha a 17. hétben van a genetikai vizsgálat, akkor ha baj van, mit tesznek??? Kicsit késő már, nem?

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Ma már dolgozom, és dél óta úgy érzem, hogy egy nagy labda van a hasamban, így nagyon kényelmetlen az üldögélés, úgy érzem, mintha nyomná mindenemet ez a labda, lélegezni sem tudok mélyen. Elég fura ez így 6+1 hetesen....

Nektek nem volt ilyen érzésetek. nem tudok a munkára figyelni.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Ezvicc,
igen, az őszi október 24-én volt.

Manóka,
szeretnék elmenni "simán" UH-ra, de nem tudom, mi a módja, mert a Lászlóban most nem fognak nekem UH-t csinálni. Csak úgy nem lehet beállítani bármelyik kórházba, hogy jöttem babát nézni.
Olyan hülyén érzem magam, mintha még nem szültem volna (Bence 3,5 éves!!!!, ja és én szültem). Elő fogom keresni a Bencés terheskönyvemet és megnézem mi volt akkor.
Én is attól félek, hogy egy kicsit késő csak a 17. héten nézni a fejlődést és a nyaki redőt. Inkább kétszer, mint későn....

Móni,
én is éreztem magam hasonlóan az elején. Felfújódva, rossz gyomorközérzet, stb... Szerintem nagyon fontos, hogy semmi olyat ne egyél, ami felfúj (hüvelyesek, káposzta). A 12. hét után (legkésőbb) ennek enyhülnie kell. Nálam már múlt hét óta sokkal jobb a helyzet, pedig csak csütörtökön töltöttem a 10. hetet. KITARTÁS!!!!
Mircimama
mircimama
 
 


oktober 24, akkor meg nem is tudtam, hogy babank lesz Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Moni,
nekem is volt/van ilyen tunetegyuttesem. Most kicsit enyhulni latszik a legszomjam, de allandoan ugy erzem, mintha tele volna a hasam. En ahhoz hasonlitottam, amikor szorulasa van az embernek es meg nyomnak rajta egyet kivulrol, de szerintem a labda-erzes pont ugyanaz.

Remeljuk neked nem fogja meg a vicces 24 oras hanyinger is megkeseriteni a napjaidat!

Vanda
vanda72
 
 


Ezvicc!

Babaruha börze nem csak az a nagy BNV területén lévő van, hanem sokkal több, egész évben.
A BABANET főoldalán lapozz lentebb (lentebb a szüléskalkulátornál) ott van egy olyan címszó, hogy "hol-mi". Abban találsz egy "Börzefigyelő" linket. Havonta fel van sorolva, hogy hol mikor vannak börzék. Még 2005-ös nincs, csak a 2004-es havi felbontása. Még találsz néhányat novemer-december hónapokban. De biztosan rövid időn belül felkerül a jövő évi is.

Akiren
(11+5)
akiren
 
 


Ezvicc!

Sőt!!! ugyanezt a "Hol-mi?"-t megtalálod a főoldalon balra a "Rovataink" keretben is Kép

Akiren
akiren
 
 


Hello lányok!

Zsófi! Örülök, hogy végül nem lett baj!

Lenocs! No para! Elég, ha én vagyok befosva! Kép
Bár most még semmitől, majd ha szülni kell!

Elárulnátok, mi az a nyakiredő? Mondjuk abban igaza van Lenocsnak, ha nem tudnék meg dolgokat , nem is tűnne fel, hogy nekem olyan kell-vagy nem kell....

Akiren!
Ma voltam a dokinál és Versenyi Tibornak hívják.
Legközelebb dec.1 én kell mennem , addig meg a védőnénihez, no azt még ki kell derítenem ki az!? Kép

Egyre szerencsésebbnek érzem magam, hogy szinte semmi bajom. A reggeli koránkelés nállam is játszik, mondtam a páromnak, csak, hogy szokja! Mert persze vagyok olyan jólelkű, hogy őt is felkeltem! Kép
A hasamban néha nekem is labda van (most is...mint egy 4 hónapos terhes.) Ja olyan van, hogy kihízza az ember jánya a bugyiját? Életben nem történt még ilyen velem, de mintha szorítana Kép
Elmondtam a munkahelyemen. Még a fönök is viszonylag jól fogadta ahoz képest, hogy kb egy 3 hete kérdezte, hogy ugye nem akarok lelépni, nem egyszerű feje volt mikor mondtam neki, hogy akkor kb hat hónapunk van, hogy találjunk valakit helyettem Kép
Még magam is csak egy nagy kölök vagyok, aztmondják elég furcsa engem elképzelni.... Hát nekem is.
Na megszűnök, mert teleírom itt a topikot.

krimo

Kép
krimo
 
 


Mircimama
A dokimmal nincs semmi bajKép, meg a bizalommal semKép. Nem erről volt szó. Nem is a saját dokim ultrahangozott, arra valamilyen külön képesités kell. Egyszerűen nagyon ideges voltam, hogy miért nem látnak babót, beszéltem erről a tesómmal. Ő mondta, hogy mi lenne, ha elvinne a saját orvosához, aki állitólag az ország egyik legjobb ultrahangosa, és a kórház ahol dolgozik egy nagyon szuper, modern géppel van felszerelve.
Én belementem, mert nem akartam majd 2 hétig parázni. Megbeszélte a dokijával és nagyon szivesen megvizsgált.

Vásárlás: Én is úgy gondolom, hogy nem kell elkapkodni a dolgot, azzal viszont nem értek egyet, hogy az utolsó utáni pillanatra kéne hagyni. Érdekes lenne egy újszülött csecsemővel rohangálni ágyért, kocsiért...stb... Persze vannak dolgok, amiket nem feltétlen a terhesség alatt kell beszerezni, pl. etetőszék, hisz arra még egy jó darabig nem lesz szükségKép.

Móni
Az én hasam egyik napról a másikra hordójellegű lettKép. De komolyan, nem is értem. Illetve nagyon sokat hallottam arról, hogy a 2. és többedik terhesség sokkal hamarabb meglátszik az emberen, mert hogy már tudja a szervezet hogy mi a dolga. Arra azért nem gondoltam, hogy ilyenkor már úgy fogok kinézni, mint az elsővel félidőben. Pedig alapjáraton vékony vagyok/voltam mindig.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Mircimama,
a fővárosi szokásokat nem tudom, itt vidéken ebben a korban csak úgy be lehet menni a kórházba, hogy pozitív lett a teszetem, kérdezném, hogy tényleg terhes vok-e.
De, végső megoldásként pl valamelyik uhs rendelőben nem tudsz elmenni? Ahol van 3D, ott van sima 2D uh is, és az sztem nem is olyan drága. Igaz, ott sztem nem adnak hivatalos leletet, de megnézik.
Vagy, egyszerűen menj a dokihoz, hogy a védőnő küldött uhra, vagy találj ki vmi ilyesmi dumát. Én így tennékKép

Krimo,
de, van olyan, nekem is lent, a bugyi szorít, vagyis inkább olyan érzékenyKép

Jó éjt mindenkinekKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Megtudtam mija nyakiredös dolog.
Mért kell nekem ilyeneket tudni?

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Ide is benézek, így munkám végeztével!

Lenocs!
Engem 7 hetesen ultrahangoztak, de akkor még nem volt szívhang, még csak a kis szívcsövet látta a doki. /Ő hívta így/
Viszont elötte, mivel már 3 hetesen elszaladtam dokihoz, aki semmit sem talált ,befektetett a korházba azzal, hogy méhen kívüli. Na az sem volt egy fáklyás menet. Szerintem próbáld magad megnyugtatni. Ne idegeskedj, mert a picire is hatással vagy.

Mzx!

Nem szedsz véletlenül maltofer folt, vagy valamilyen más vaspótlást?
Nekem is folyamatosan hasonló érzésem volt. Majd szét repedt a pocakom, minden testhelyzet kényelmetlen volt.
3 napja áltam át a ferrocomp nevű tablettával a vaspótlásra, ez egy természetes eredetű vaskészítmény, és minden panaszomat, mintha elvágták volna.

Banyóci!

Kicsit megnyugtattál, mert nekem is akkora a hasam, mint egy hordó. Mindenki azzal rémísztget, hogy biztosan ikrek.
Ha másnak is hasonló tapasztalatai vannak, akkor viszont nem lehet nagy gond.

Ancsika!

Örülök, hogy itt is találkozunk. Nagyon szívesen megosztok veled bármilyn tapasztalatot.
A múlkorihoz még annyit fűznék, hogy ha nem lenne baba a dologban akkor a második csík semmilyen szinten nem jött volnma elő. Még ilyen halványan sem.Kép
franczem@freemail.hu

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok Banyóci és Manóka,
Úgy néz ki ez a dolog, hogy pénteken voltam a Dokinál. Mindent rendben talált, majd közölte: találkozunk 4 hét múlva (14 hetes leszek). Csak otthon, utólag gondoltam bele, hogy kimarad a 12 hetes UH. Tegnap felhívtam a Doki Asszisztensét, hogy hogy is van ez. Ő azt mondta, náluk nem olyan a gép, így kérjek beutalót a Védőnőtől sztk UH-ra. Gondolom ehhez is (mint a laborbeutalóhoz) orvosi pecsét kell, ami a Védőnőknek nincs. Máshol tudnak bármilyen beutalót adni a Védőnők?
Még nem volt alkalmam megkeresni Bence terhességi könyvemet, de én úgy emlékszem, csináltak 12 hetest (már akkor is a Lászlóba jártam). Egyszóval nem értem az egészet. A 18 hetest viszont ott fogják megcsinálni. Addigra elég nagy lesz Zsebi, hogy ez a gép mindent megmutasson?
A 4D-vel az a gondom, hogy 7-10.000.- ft az ára. Én csak a 24. hét után és csak egyszer szeretnék ilyet csináltatni.
Ezzel az üggyel kapcsolatban olyan, mintha elsőször szülnék...Tiszta gáz!
Mircimama
mircimama
 
 


Mirci,
sztem hívd fel a védőnőt, és kérdezd meg, hogy elegendő-e az ő papírja?
Érdemben teljesen amiatt nem tudok nyilatkozni, mert itt Debrecenben járni kell a körzeti nőgyógyászhoz is, aki együtt van a védőnővel, és ő is beírhatja a kiskönyvbe, amivel aztán lehetmenni a klinikára, kórházba az uhra.

A 4Dst úgy gondoltam, ott csinálnak sima 2Ds uht is, és annak sztem sokkal olcsóbbnak kell lennie.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Bgy!
Én pár napja úgy kezdem a reggelt,h. kifacsarok egy narancsot+1citromot(vagy felet), de jó a grapefruit is. Éhgyomorra lehúzom. KépNagyon hasfájós, székrekedős vagyok, de azóta enyhültek ezek a problémák(persze még nem tökéletes). Próbáld ki szerintem!

Kicsit megnyugodtam, hogy többektől is hallom, hogy szoros a ruha. :-) Én még fel tudom venni a cuccaimat, de mindegyik kényelmetlen. Mondjuk emlékszem, hogy Kisfiamnál is elég hamar meglátszott, de most valahogy mégis hihetelen. Ráadásul félek egy picit, mert a munkahelyemen 12 hetes koráig nem szeretném elmondani. De ezek után, tuti fel fog tűnni, mert alapjáraton sose voltam dundi, és leginkább szűk cuccokba járok.Most meg szívok, mert hát a ruhatáram...nem jó, ha szorít... :-(

Drukkoljatok léccilécci!!!! :-) Holnap megyek dokihoz. Annyira izgulok, hogy azt el se tudom mondani. Mostmár olyan dolgok is járnak a fejemben, hogy mi van ha azt mondja, nem is vagyok terhes....? Normális vagyok????

Viki
vikó
 
 


Sziasztok!

Furcsa, hogy van ahol a 12. héten a nyaki redőt nem nézik... Nekem ez a második kórházam, de a protokoll gyakorlatilag megegyezik. Olyat még nem is hallottam, hogy a védőnő utal be sztk uh-ra.

Pipocska!
Megnyugodtam egy kissé. Azzal bíztatom magam, hogyha napra pontosan jók a méretek és azóta se vér se barna, akkor nincs gáz!

Ruha
Csak ha ülök, akkor kell kigombolnom, de mindenemet. Arra emlékszem, hogy múltkor 10 hetesen volt már egy incifinci pocakom, most biztos nagyobb lesz.

Viki
Szerintem mindenki ilyen parákkal megy dokihoz! Normális vagy!

sziasztok
L.
lenocs
 
 


Viki,
Nagyon aranyos, ahogy izgulsz!!!! Már én is kíváncsi vagyok, hog mit mond a Dokid.

Lányok,
megoldódni látszik a 12 hetes UH kérdésem. Jövő héten megyek a Szent Imrébe!!!! Eszembe jutott, hogy Bencével is ott csináltattam 24 hetes UH videófelvételt. Akkor ez csak sima UH volt, de az egész család (beleértve a Nagymamáimat is) teljesen oda volt, mert a majd tíz perces műsor alatt nagyon szép zene volt és a végén még a szivét is hallhattuk néhány másodpercig. Az egész videó alatt Bence a nyelvét nyújtogatta, pislogott, kalimpált a kezeivel és mindezeket még a (mostmár) Dédik is látták, értették. A kazettát ronygosra néztük, és így fedeztük fel, hogy kisfiú lesz.
Szóval felhívtam az unokaöcsém (májusban már feleséggé váló) menyasszonyát, aki Bencénél is segített (akkor az volt a lényeg, hogy fel tudjam vetetni kazettára).
Sokkal jobb kedvem lett!!!!
Mircimama
mircimama
 
 


Sziasztok,

Mirci,
örülök, hogy megoldódni látszik a problémádKép

Lenocs,
tökéletesen egyetértek veled, hogy furcsa, kihagyni a 12. hetet, hisz az a protokoll része, vagyis mindenkire kötelező, de meglátásom szerint Pesten annyira máskép mennek a dolgok a terhesgondozás terén, mint amit én tanultam,és ami itt vidéken van, hogy már semmin nem csodálkozom.

Lányok,
én is me délután megyek dokihoz, vagyis csak egy uht akarok, sztem ebben egyet is fogunk érteni, és már én is kezdek izgulni. Remélem, kapok majd fotót, akkor este megmutatom nektek isKép
Most mennem kell,nagyon büdi szagot érzek a fiúnálKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Jaj, Lányok olyan arik vagytok! Kép Eddig is érzékeny voltam, de most mindjárt sírok... Olyan jó érzés, hogy ennyien vagyunk akiknek ugyanazokkal az örömökkel és problémákkal kell megküzdeniük, és bíztathatjuk egymást! Kép

Nem tudom, Ti, hogy vagytok vele, de én például még szinte senkinek nem mondtam el. A párom, a kisfiam és a legjobb barátnőm tudják. Ez is olyan nehéz, mert legszívesebben világgá kürtölném... alig tudok hallgatni.

Viki
vikó
 
 


Viki,
én Bencénél világgá is kürtöltem, de most valahogy aggódósabb lettem (ahogy azt már fentebb írtam is), így nem tartom még fontosnak, hogy Zsebiről mindenki tudjon. Nálunk a nagy család (tehát mindenki), és 3 Barátnőm (akiből kettő szintén babát vár jan.27., márc.6.) és a közvetlen szomszédom (aki febr.25.-re van kiírva)tudja. Úgy is írhattam volna, hogy a munkahelyen senki nem tudja még és nem is akarom egyelőre. Ráadásul én egy főiskolán dolgozom, ahol elég gyorsan híre is menne...
Mikor akarod világgá kürtölni?
Mircimama
mircimama
 
 


Sziasztok!

Tlnyleg szedek vasat, ferrograd folicot. Megkérdezem majd a dokit, hogy mit javasol.

Én is csak a ruhatáram felét tudom már csak használni, de még semmi értelme új /terhes) cuccokat venni.

Én még senkinek nem mondtam a páromon kívül, meg akarjuk vele várni a Karácsonyt. Most éppen nincsenek olyan tüneteim, hogy lebukjak, bár ahogy olvastam, közületek sokmindenkinek csak 7-8 hetesen kezdődött az igazán kellemetlen korszak.

Én is nagyon izgulok a jövő hétfői első UH miatt. Nekem is eszembe jutott, hogy mi van, ha nem lát semmit....

No de amíg émelygek és fáj néha a hasam, addig biztosan megvan még a bébi, nem??

De lassan telik az idő....

Móni (6+2)

Kép

Kép
mzx
 
 


Mi lehet Bogárkával, olyan rég nem jelentkezett...
lenocs
 
 


Sziasztok!

Csak most léptem be, és teljesen zöldfülű vagyok. Kissé kitört rajtam a pánik, szeptember 24-én volt az utolsó Piroska, majd két teszt el is pirult, de a múlt hét csütörtökön megint meglátogatott Piros. Azonnal elmentem az orvoshoz, UH, ahol kiderült, hogy 2 két mm-es petezsák látható. Semmilyen gyógyszert nem kaptam, és azóta is minden nap jelentkezik minimális barnás nyálka. Nyugtassatok meg, hogy ez mennyire gyakori, és hogy (nagyon remélem, hogy veszélytelen), adnak-e rá valamit. Ja amúgy is időszerű volt az orvosváltás, és az új dokihoz csütörtökre kaptam időpontot. Próbáljak kisírni egy korábbit, vagy ne pánikoljak előre a babák bőrére?Kép Még egy kérdésem lenne, mennyire gyakoriak a koraterhességben az ikrek, és milyen eséllyel marad meg mind a két babóca? Bízom benne, hogy velünk minden rendben van és ennek tudható be az orvosom sztoicizmusaKép
Mindenkinek nagyon boldog babára hangolódást kívánok!;)

tjuca
 
 


Szia Tjuca,
a barnás nyálka sztem viszonyleg gyakran előfordul, ez hormonális eredetű lehet, és nem kell rá sztem semmijen gyógyszert szedni. A csütörtök sztem nem késő, de ha tudsz sírni hamarabbraKép
Bár, nekem az a véleményem, hogy ilyen korai terhességben nem kell sem az anyukát, sem a magzatot piszkálgatni.

A statisztikai kérdésedre nem tudok most válaszolni, de, ha koraterhességben ikrek, annak elég nagy a valószínüsége, hogy később is azok lesznekKép De, ha gondolod, mert a számok megnyugtatnának, utána tudok nézni a dolognak.
Ikreket szeretnél?

manóka

manóka
manóka
 
 


Szia Tjuca,
Üdv ebben a családias csapatban!!!!

Az új Doki tudja a problémádat? Ha nem, szerintem hívd fel és ennek tudatában beszéljetek emg időpontot. Igaz ma már kedd van, de lehet, holnapra behívna.
Nálatok nagy esélye van az ikreknek?
Mindenesetre az idegeskedés a legrosszabb, amit most tehetsz!!! Nyugi és feltétlen beszélj az új Dokiddal!!!!

Mircimama
mircimama
 
 


Mircimama!

Végülis a munkahelyieken kívül tudhatják. De csak a doki után mondom el Anyukáméknak, tesóimnak. Biztos, ami biztos (ez az örökös rinyálás... :-(() Párom mondjuk nem akarja, hogy még elmondjam... Szerintem kicsit izgul.Mert innentől kezdve Őt is nyaggatni fogják. Kép

Móni!
Próbálj meg nem aggódni!
Én is igyekszem!!! Kép

Tjuca!
Nekem van egy ismerősöm aki az első 4 hónapot végigvérezgette. Semmi gond nem lett! Persze azért a doki jobban fogja tudni. KépSajna az ikerterhességről nem tudok semmit, de drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!

Viki
vikó
 
 


Vikó Kép

Koszi az otletet. Szepen sorban kiprobalom mindegyiket, remelem valamelyik csak bejon...

Tjuca Kép

En is hallottam mar tobbektol, hogy barnazgattak az elejen. Ne aggodj!

Nalunk meg nem tudja a csalad, a munkahelyen viszont mar lebuktam a 2 kolleganom elott... Tulsagosan feltuno volt, hogy nem kavezok...

Mi ugy tervezzunk, hogy Apukam nevnapjan (dec. eleje) mondjuk el a csaladnak... Sajnos csak telefonon tudjuk megtenni, de karacsonyig nem hiszem hogy kibirnam... akkor mar 14 hetes leszek.

Olyan jo nektek, hogy mar elso, sot masodik UH-rol beszeltek. En nem hiszem, hogy latom Pruntyit 14 hetesnel kisebben... Itt allitolag akkortajt hivnak be, de mi pont akkor utazunk haza. Mindegy holnap hivom a dokim, hatha tudunk meg karacsony elott szervezni egy UH-ot!

Gyöngyi

bgy
 
 


Tjuca!

A barnásozás lehet progreszteron hormon hiányának egyik jele.
Én 4 hete barnásozom, de nálam van egy kis bevérzés a baba mellett az tisztul
Szerintem csütörtökig feküdj sokat és az új orvosod tudni fogja mit javasoljon.
inez
 
 


Viki,

Nekem ANyukám rögtön kiszúrta Bencét. Ha jól emlékszem, 7 hetes lehettem, amikor Apukám szülinapjára egy cumi formájú tortát csináltattunk, ráírva: Bence vagy Luca? Mire odakerültünk, hogy megmondjuk, Anyukám már tudta (a homlokomra volt írva????). Az én kolléganőmnek nem tűnt fel hogy nem kávézom, és hogy az olyan lelkesen várt munkahelyi tornára sem megyek különböző indokokkal. Ki mennyire figyelmes!!!
Mirci
mircimama
 
 


Kedves mamicsajszik!

Ez most nagyon idétlenül hangzik, de nem törlöm, ki mivel mamik is vagyunk meg csajszik is a javábólKép Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és meg is fogadom, bízom a kis lurkókban! Egyébként családban nincsenek ikrek ezért dupla volt a csdálkozás, meg az öröm isKép Persze az ultrahangos néni mondta, hogy nem biztos, hogy mindkettő megmarad, de reménykedjek benne (ezért kérdezetem, hogy van-e erről valakinek tudomása, hallomása...).
Én még nem mondtam el senkinek, csak a párom tudja, és nem is látható, mert teljesen jól vagyok, hányinger meg előtte is előfordult néha. Gondoltuk majd Mikulásra vagy karácsonyra kapja a hírt a család ajándéknak, meg persze ha gömbölyödök minden kiderül.
Olvastam, hogy gondot okoz a székrekedés, jót tehet a müzli is gyümülcslével reggelente. Ez csak egy tipp volt.
Még egyszer köszi a biztatást, nagyon örülök, hogy ilyen rendik vagytok, és majd pénteken elmesélem, hogy mit mondott a dokibácsi.

Üdv: Juca

tjuca
 
 


Tjuca!

A kis csoportunkból egyelőre egyedül Te vársz ikreket. Statisztikailag annyit, hogy a 2004. őszi babás topicban a harminc lány közül 5-nek ikrei lettek, szóval rajtad kívül is még lesz néhány lány, akiről kiderülhet még (pl. én még nem voltam ultrahangon... )

Állítólag sajnos néha az egyik baba felszívódik, de szerintem ez csak az első pár hétben következhet be, szóvál még pár hetet kíhúzol, akkor biztos nem lesz semmi baj.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok LányokKép
Hát itt még nem jártam, de úgy gondolom benevezek hozzátok.

Van egy 2 éves kisfiam (Christopher 2002.11.13) és most várjuk július 15-re a következő kismanót. Úgy gondolom beillek a topikba, mivel ez pont nyár közepére esik, annak ellenére, hogy mindannyian előrébb vagytok 1-2-3+ héttel mint én. Csatlakozhatom hozzátok?

Dokihoz 2 hét múlva megyek, mostmár nem annyira sürgős, tudom amit tudok és a reggeli - (reggeli-? ha, ha, ha - ez egész napos gyomorrontás! néhány órás szünetekkel - rosszullétek is bizonyítják a dolgotKép

Már csak azt várom mikor taccsolok ki a buszon, ahogy szoktam. Zacskó mindig van nálamKép.
Follsavat szedek, a többi vitamintablettától annó csak zabáltam mint egy malac, úgyhogy azokat most is mellőzöm.

MzxKép
Igen marha lassan telik az idő. Én is karácsonykor tervezem a nagy bejelentést.

Mircimama
A kávé nekem eléggé hiányzik, de csak az ize miatt. Kőkeményen kakaózom helyette.

TjucaKép
Ikrek! Istenem, bárha! nyugi, pihengess sokat és esetleg kérj a dokidtól egy progreszteronszint mérést.

Üdv mindenkinek
MJ-Móni
4+5 (ha jól számolom)
mj__móni
 
 


Mircimama!
Szabikámat nekem is rögtön tudta Anyukám... nem tudom... van érzékük hozzá... Kép Mondjuk akkor egy lakásban éltünk, most meg nem találkozunk olyan gyakran.

Ikrek...
Nekünk volt a családban... ajjjajjj...én még nem voltam UH-n. Kép))))

Viki
vikó
 
 


Sziasztok!

Tegnap töltöttem be az 5 hetet. ( azt hiszem!)
Eddig "csak" a hasam fájt, más panaszom nem volt.
Jövőhéten már bejelentkezek orvoshoz!
Már úgy várom.

Még én sem akartam világgá kürtölni, de a párom azonnal felhívta a szüleit.
Szóval nálunk a családban nem titok.

Az egyik unokatesóm tegnap szült. 12 órán át szenvedett, mert a főorvos nem járult hozzá a császárhoz. Nem az első gyermeke már, és eddig minddel megszenvedett.

Vigyázzatok magatokra!
moon
 
 


Szia MJ-Móni,
Üdv a csapatban!!!!
Én kipróbáltam a kapuccinot (mert én a kávét több tejjel, mint kávéval ittam), de az sem volt jobb, így maradt az üres tej. Amióta nincs ez az állandó rosszullét, már kétszer kívántam a régi kávémat, de egyszer sem tudtam egy egész bögrényit meginni belőle...
Mircimama
mircimama
 
 


Sziasztok!

A pihenésről jut eszembe, ti mennyit és milyen formában pihentek? Most volt nálunk programzárás, és hát nagy volt a hajtás, de egy hete már pihi van itt a munkahelyemen, ezért is lógok folyamatosan a neten. Otthon nehezen viselném magam a négy fal között, no meg akinek nem most lakik a pocijában az első baba, annak a többi gyerkőcöt sem lehet elfelejteni az első trimeszterbenKép Persze van, amikor elkap az álomkór, és akkor csak a vízszintesben eltöltött aktív szuszogás tud kiengesztelni.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ja és (kifelejtettem) én elmondtam a közvetlen főnökömnek, mert tudom, hogy nagyon tisztességes, meg rendes, és persze kaptam tőle egy mailt, hogy bármikor szó nélkül menjek haza, vagy be se jöjjek, csak nekünk jó legyen. Hát ritka egy fehér holló, ezért is szeretemKép


Üdv mindenkinek: Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Lenocs, de aranyos vagy, hogy hiányoltál! Kép
Itt vagyok, minden oké, csak alig van időm netelni, mert tetőzött az álomkór, így délután mikor Petra alszik én is kidőlök, este mikor pedig lefekszik a kisasszony előtör rajtam az émelygés, ami sajna napról napra erősödik. Tegnap már volt egy pillanat, mikor azt gondoltam, na most rohannom kell Kép. Érdekes módon csak így este jön elő. Eddig még nem próbáltam semmit, ma viszont olvastam egy könyvben a borsmenta teát, ma megpróbálom, hátha segít.

Csütörtökön megyek dokihoz (már csak két nap!), nagyon szorítsatok majd nekemi is, mert én is izgulok. Persze nekem is vannak hülye paragondolataim, hogy mi van ha nincs is baba, bár most ez az émelygés elég bíztató jel! Milyen jó, hogy a hányingernek is lehet örülni! Kép

Érdekes, most ezt a második babót én is jobban titokban tartom. Petrát világgá kürtöltem már pár hetesesn, most valahogy óvatosabb voltam. Persze család, legjobb barátnők tudják, de más még nem.

Na megyek, ledőlök kicsit. Ígérem csütörtökig még benézek!

Sziasztok!

Bogárka (7+4)

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szisztok!

Tjuca! Hát, a te főnököd tényleg ritka példány! Én még nem tudom, hogyan és mikor mondjam el neki. A saját unokáit szereti ugyan, de nem tudom, az én gyerekemhez hogyan fog állni.
Férfi a főnököd vagy nő?

Üdv mindenkinek!
moon
 
 


Szisztok,

10 hetes vagyok, sajon csak most találtam rá erre a kis "csapatra". Nekem is van, volt barna folyásom, de nekem azért mert méhszáj polipom van, ami néha vérezget. Már volt egy magzat elhalásom és nagyon izgulok, nem sokat tudok arról, hogy a polip mennyire befolyásolja a terhesség lefolyását. Kérlek, ha van tapasztalatotok segítsetek!
Meg egy témában kérnék segítséget.
Szeintetek az normális, hogy a genetikai Uht-ra engem a betöltött 13.hétre hívtak be? Akkor miért hívják 12.heti uht-nak? Nem fogom "lekésni" a genetikai vizsgálat lehetőségét? Vagy ez így normális?

Előre is köszi, szisztok, Vera
dudu
 
 


Szia Moon!

A főnököm tényleg rendi, és nő, így még fehérebb a hollóKépIgaz mindenhez hasonlóan korrekt módon áll hozzá, szigorú, következetes, de van szíve. Még egy szerencse, hogy fiatal a banda, főnöknő is, so...Kép

Szia Dudu!

Polip nem hangzik jól, ilyenkor kezdek aggódni, de elolvastam pár angol cikket, ahol a kutatások bebizonyították, hogy az első trimeszterben történő vérezgetés, barna váladék nem olyan veszélyes, persze kontrollálni kell, hogy mitől van. Gondolom doktorbácsi tudja, hogyan kell téged kezelni, és a statisztikák szerint veled most már nem lehet bajKép Drukkolok értetek, de a 10. hét már nem hangzik rosszul egyáltalán!

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok,
nálam sem egyszerű a dolog, mert én július 5-én kezdtem el dolgozni (Bence május 07.), egy új helyen. Régi cég, de a Férjemmel összeférhetetlenek lettünk (oszt.vez.-titkárnő viszonyban egymás alá lennénk rendelve), így áthelyeztek. Új a Főnök és sejthetitek, hogy mit szólt, amikor megpendítettem, hogy még egy évet sem leszek itt...
Mircimama
mircimama
 
 


Dudu
10 hétKép Már lassan túl vagy az első trimeszteren. Ne aggódj, minden rendben lesz.

Mircimama, köszi az üvözlést, jól esett. Hát igen, a munkahely mindig probléma, de ne aggódj. Eddig is kibirták nélküled, továbbra is ki fogjákKép

Juca, nahát ilyen főnököt! Gratula hozzá. Hol van ez a munkahely és hol van ez a főnök? És férfi?

Egy kérdés, az álomkórság az állandó nálatok, vagy időnként jön elő? Lementem a kajáldába, azt hittem ott egyhelyben elalszom.

Puszi mindenkinek,

Móni
mj__móni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: