Új privát üzeneted érkezett!

Kangi!
Hat ez gaz. De jo, hogy elojott! Es megjobb, hogy kispapi segiteni tudott! Kép Nalunk is Jazmin mindig bealszik, ha autokazunk. Legutobb mikor Kaposvarra utaztunk (60km.) ki sem nyitotta a szemecskeit!
Ejszaka nyugis volt, 1 rovid szopival. Kép Viszont reggel akkorat mosolygott ram (gondolom veletlenul), hogy fulig er a szam! Kép
11korul megyunk dokinenihez, megmerjuk a kisasszonyt.

Myssnia, Franyo, Miszike, Judo, tobbiek
Veletek mi ujsag?

Puszi
Norka es mosolygos Jazmin
norkini
 
 


Manó2!

Sterilizáló ügyében én is azt tudom mondani, mint Zulu, hogy ha rááltok az üvegezésre, akkor jobban megéri egy gõzsterilizáló. nálunk is fejve kapta a tejcsit az Emma, azóta pedig a tápszert, sajnos, és az elsõ kb 1,5 hónapban én is Chicco folyadékoztam, de én nagyon utáltam, mert állandóan benne feljtettema dolgokat, így mikor kellett nem volt leszáradva, plusz mindíg vegyszer szaga volt a cumisüvegnek, plusz teljesen kimarta a kezem. A gõzsterilizáló megváltás volt, Ja, és éna tejes dolgokat a mai napig minden használat után sterilizásom, mert sajnos Emma januárban elkapott egy hasmenéses fertõzést (ma sem tudom miért,és azóta próbálunk még jobban vigyázni. A chicco folyadék nagyon jó a nem fõzhetõ dolgoknak, pl csörgõk, rágókák, azokat csak néha kell fertõtleníteni.

Norka!

Menjél csak pizzázni nyugodtan! Én Emmár már 2-3 hetesen is itthagytam anyukámmal simán 1-2 órára (mondjuk õ cumisüvegbõl evett), és a mai napig is rá szokatam hagyni a nagyikra. Soha semmi gond nem volt belõle, általában velem hisztisebb, mint velük.

manó2! A mi elsõ sétánk is a tóhoz vezetett!KépKépKépEmlékszem mindennel felszerelkezve indultunk neki, Emma meg végig durmolta az egészet. na, azóta nem is viszek a sétákhoz semmilyen felszerelést, még teát se.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Norka
Minden éjszaka álmodok valami hülyeséget, ma is valami irtoztatos rosszat álmodtam Szilárddal kapcsolatban, de szerencsére csak álom volt. Volt, hogy otthagytam a számítógép elött a széken ülve, és mire visszajöttem leesett és behorpadt fejjel tartott kétlábon felém. Egyébként mindennel kapcsolatban jönnek a idióta álmamim, nem csak Szilárdosak.
Írigykedem az éjszakátok miatt. Nálunk éjfél, 1-kor, fél 3-kor, 4-kor volt ébresztõ...

Ágci
Ezt a pózt nagyon szereti Szilárd is, csak elég kicsi a kezem, és nem tudom úgy tartani, hogy elférjen rajta, és ezért nem érzi biztonságba magát. Apának egy kezén megy a dolog.

Kangi
Nekem a dokim mondta, hogy szedjem az Elevitet. A terhesség elején szedtem, és most újra. Biztos jót tesz.
Nagyon falat Julcsi!!! Tényleg, szeret fürödni? Szilárd imád.

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

ManóKép
A Chicco fertõtlenítõt én sem nagyon szeretem, bár azt használom. Annyira erõs illata van, hogy minden cumisüvegen érezhetõ. Az pedig miért jó az én manómnak?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia!

Ezért utáltam én is! Aztán mikor a nagyitól kapott Emma 10000 Ft-ot, hogy vegyek neki valamit, akkor gõzsterilizálót vettem.Kép
Nekem az is nagyon gyanús volt, hogy ha az én kezemet szétmarja, akkor nem lehet olyan gyenge, bár lehet csak z én kezem érzékeny, nem tudom.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ZsuzsiKép
Merre vagy? Szilárd az elõbb álmában fékezett. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Vagyok! Elmentunk reggel Anyuval, meg a ket kicsivel tapetat venni. Szobat akarunk cserelni a gyerekekkel, es az egyik sobaban nagyon ramaty a fal, hetvegen, ha a jo Isten, meg MIki is ugy akarja, akkor kitapetazunk es kifestunk!

Myssnia,
Az ejszakank hasonlo volt, ket orankent ebreszto! Irigylem a lanyos mamakat!
Kiveve Kangit, de ot a defekt miatt nem! Kép
Ha belegondolok, nekem egy gyerekem sem aludt el a kisagyaban egyedul jo darabig. Valamit rosszul csinalok?
Most is a hasamon fekszik Miki, es egy kezzel gepelek!

Ha hordozokendoben viszem Mikit az az erzesem van, hogy UFO vagyok, egy szemmel a homlokom kozepen, ugy bamulnak az emberek!
Megvan Miki hazateresi engedelye, masfel het mulva indulunk haza! Erdekes lesz!

Ki lakik a XI. keruletben?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
Csak fél kézzel írok, mert Annácska itt hever a vállamon, csak így tud megnyugodni, megint a hasa fáj.

Kangi!
Megkérdezted a védõnõdet takaró ügyben? Babás tali hurrá lenne, csak még picit késõbb, mert mostanság el nem tudom képzelni, hogy babókám hagyna 5 percnél tovább cseverészni, azonnal cicit kér, mihelyt fölébred, és úgy 1-1,5 órán át szopikál, majd üvölt, mert fáj a pocija. Kép Egyébként vicces, hogy 4 egymást követõ napon szültünk, te, Manó2, Judó meg én...

Hajhullás: én is szedek Elevitet, nekem se hullik, de valahol olvastam múltkor, hogy szülés után egy-két hónappal kezd hullani, aztán hogy ez tényleg így van-e, csak az "idõsebb" anyukák mondhaják meg, én remélem, nem így van.

Norka, rád egyfolytában csak irigykedünk itt, milyen érzés? KépKépKép Mi kétszer voltunk fenn ma éjjel...

Tegnap kipróbáltuk az Ágci-féle hasonbüfizõ pózt, Apa kézbe fogta Annácskát, én meg fotóztam, mert annyira aranyosak voltak... és akkor "meglepõ és mulatságos" dolog történt, amit véletlenül pont megörökítettem a géppel, mindjárt megpróbálom bebûvészkedni ide a fotót...

Addig is puszi
Franyo
franyo
 
 


Zsuzsi, szerintem engem se irigyelj, én is egy kézzel gépelek Kép
Egyébként én vagyok XI. kerületi, miért?
Na, itt az említett fotó:

Kép
franyo
 
 


Norka Kép
megkérdeztem, esetleg azért kellhet, hogy ha rábukik, ne szipuzza vissza bolyhostul, meg ha a fejére húzza, ne egye meg, de semmi komoly jelentösége.

Elmentünk Somlóra, vasárnap vagz 7fön jelentkezünk!!! Mindenkinek vonyitásmentes hétvégét!

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Takaro
En is megkerdeztem ma, de azt mondta a dokineni,hogy nem kell felhuzni! Igy hat, marad a puhasag. Kép Jazminnak soha nincs a feje alatt a takaro, igy nem is tudja lebukni! Meg amugy sem szokott bukni szerencsere.

Myssnia
Szerintem ahogy parszor ki tudjuk majd aludni magunkat, elmilnak majd ezek az almok! REgen nagyon-nagyon ritkan voltak remalmaim. Remelem nem bolondultam meg, csak nagyon keveset es melyen alszom! Kép


Franyooooo Kép Kép
Ez tunderi kep!!!!! Persze igazad van! Nem irtuk, hogy elotte alaposan meg kell bufiztetni a kiscsajt! Kép Bocsi...

Lanyok
Ne irigykedjetek! Kép Higgyetek el, nektek is hamarosan eljon az ataludt ejszaka + mosolygos baba! De tenyleg! Kép
Voltunk ma dokineninel.Nagyon megdicserte Jazmint, hogy milyen kis nyugis, es kiegyensulyozottnak nez ki! Aztan 4120 gr.-ot mertek es kemeny 1 cm.-t nottunk. Utana pedig setaltunk nagyot. Beugrottam a m.helyemre, szerencsere kevesen voltak bent, igy Jazmin nem ijedt meg, csak vigyorgott mindenkire, mint a tejbe tok.
Na befejetem a regenyket... Kép

Pussz
Norka es Jazi
norkini
 
 


Sziasztok!

Franyo!

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem Emma 3 hónapos korában kezdett hullani a hajam, és ha jól emlékszem a többieknek is.KépKépKép

Kangi!

Nálunk egy öreg védõnéni van, aki nyugdíjból jött vissza helyettesíteni, lehet ezért aggódott a bolyhos plédért. egyébként Emma kb 3 hónapos korától szokott rá, hogy mindent a szájába vesz, többek között a takaróját is.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hajhullás: a baba születése után a harmadik hónap körül visszaesik az ösztrogénszint, akkor kezd el a haj hullani. Én is azt hittem teljesen kopasz leszek...azóta javult a helyzet valamitKép Pedig én is szedem úgyanúgy továbbra is az Elevitet és a Maltofer folt.

Szóval lányok nektek még van egy kis idõtökKép De nem írom azt, hogy majd meglátjátok, nem vagyok gonoszKép

Betti és Ádám(4 és fél hó)

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Na, mire elküldtem, Manó is ugyanezt írtaKép

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


FranyóKép
Nagyon aranyos a kép!!!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Norka!
Ez nem éppen büfiztetõ póz? Ágci mintha azt írta volna... Kép

Takaró:
a védõnõm azt mondta, beszívja a szöszöket, és azok megtapadnak a nyálkahártyáján... mindenesetre én nem tudok varrni, szóval max. új takarót vehetnék Kép, amihez nagyon nincs kedvem, mert ez a mienk is olyan jó puha...

Hajhullás: lányok, köszi az infót, igyekszem lelkileg felkészülni... Kép

Pusz
a megint egykezes Franyo
franyo
 
 


franyó!

Ez büfizetetõ póz, eddig titeket nem köpött le Anna büfizés közben?Kép Nálunk ez annyira mindennapos még ma is, hogy fel sem tûnik már.

Komolyra véve: Szerintem ez nehezen büfizõ babáknak való, tehát ha megetetted, és utána büfizett egyet kettõt, de még mindíg fáj a pocija, akkor érdemes ebbe a pózba venni, szerintem.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! Kép
Dehogyisnem! Kép Csak nem olyan gyakran, és nem ekkora mennyiségben, de persze nem haragudtunk meg rá érte! KépKépKép Egyébként Anna nem mindig hajlandó büfizni, van, hogy negyedórát járkálunk vele, és még mindig semmi, épp ezért lepett meg a dolog, hogy egy pillanat alatt sikerült ezt a mennyiséget "kihozni belõle" KépKép

Franyo
franyo
 
 


Franyó!

Emma van olyan hogy a következõ kajcsi elõtt 5 perccel még köp az elõzõ evésbõlKép Mondtam is anyukámnak, hogy én nem gondoltam, hogy a babaillat az savanyú köpésszagot jelent, mert Emmának mindíg olyan volt/van. De aztán megnyugtatak itt a babneten, hogy más babánál is ez van. Mi az elsõ hét után mentünk a férjemmel több csomag partedlit meg textil pelust venni, mert a vásárolt darabszám kevésnek bizonyult.Kép

Manó+E.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Franyo,
Melyik egeszseges rendelot ujitjak fel? A Kokorcsin utcait? Mi is oda szoktunk jarni...amikor epp otthon vagyunk!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Manó! Kép Mi is utólag vettünk még textilpelust, hasonló okokból. Kép

Zsuzsi!
Nem a Kökörcsin utcait, ez már Albertfalva, ahol mi lakunk, az Albertfalva utcában van egy kis rendelõ, azt újították, elvileg már kész, jövõ héten már oda mehetünk.

No megyek, mára szerintem ennyi voltam, mert kezdõdik az esti nyûgösködés... Kép

Pusz
Franyo
franyo
 
 


Sziasztok!

Norka!
Ügyes Jázmin, hogy átaludja már az éjszakát. Remélem egyszer nálunk is eljön ez az idõ.
Rendbe jött a szemetek, nem jött azóta újból elõ. Nem akarom elkiabálni, de már majdnem két hete, hogy Nórinak is szép a szeme.
Álmok: Én is szinte minden este álmodok vmi hülyeséget. Legutóbb is menekültem vki elõl. De ha napközben is elszundítok, akár csak negyed órára, már egybõl álmodok vmit. Lehet, hogy a fáradság miatt.

Manó
Nekem is kellett még plussz pelust venni, mert kevésnek bizonyult, szintén a sok bukás miatt.

Szerintetek szoptatás alatt lehet már menni tüdõszûrésre?

FKata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!


Eldöntöttük akkor veszünk ilyen sterilizálót. úgy gondoltam, ami mikrós.
Szerintetek melyik jó az AVENT-nek, az elektromos, vagy a mikrós. A chicc-ós nekem is teljesen kiszárította a kezem, állandóan krémezhetem.

Valaki írja már le addig is, hogy kell használni ezt a stzerilizálót, gondolom elötte el kell mosni, stb...

Valaki próbálta vagy van valakinnek Avent üvegmelegítõ?
A párom mondogatja, hogy mink az, de nekem már elegem van a melegvíz melegítgetésbõl.

Mano: Megjártuk tegnap a tavat, jó 1 órát sétáltunk, hát a babakocsival rendesen kell trükközni a liftben, nem mindegy, hogy merre néz a babakocsi része, a kereke hogy áll, stb.Itt is kell lépcsözni egyik felé a lépcsõháznak le 4 fel 3, a másik felé 5 le, de a babakocsival+ gyerkõc elég nehéz.
Én úgy gondolom jõvõ héten majd a déli evés körül 13-14 óra felé mennék le, akkor majd pontosítunk.
Holnap a posta felé megyünk.

Valaki leadta már a DM es baba baba borítékot, mi is ez tulajdonképpen, gondolom olyan nagy dolgot ne várjak.

Valakinek van philips olyan zenélõ ketyeréje, különbözö zenék, szívhang, madárcsicsergés, tenger morajlás stb. zenét játszíik, meg van valami aromaterápiás párologtatója.
Ha valami tapasztalat van akkor kérném.

Dorka egyre többet eszik,125 ml-nél tartunk, a védõnõ azt mondta rá, hogy kis kerek babó.3,56kg ok vagyunk 3 hét alatt híztunk 460gr-ot ez milyen teljesítmény?

Orsoly: Ha minden igaz júniusban költözünk, milyen a nagytarcsai védönõ?Ki a gyermek orvosotok?Keresztelõ volt már, vagy nem is akartok? Nálunk ha minden igaz május 18.-án lesz a Gáborral már meg van beszélve.
A rákoczi utcában a polgármesteri hivatallal által építkezünk, így meg tudod nézni a készültségi szintet, a pagodának.

Most ennyit.

Jók legyetek
Manó2+Dorottya
manó2
 


Manó 2!

Szerintem az elektromos jobb, ugyanis a mikrós nem más, mint ha sima lábosban kiforralnád. Az elektromos viszont olyan, hogy csak az aljába kell 80 ml vizet tenni, és a gõz sterilizál. Ja, és nehogy bababoltban vedd, õrült drágák, a Media Marktban mikor én vettem tavaly év végén a Petra gõzsterilizáló volt kb 8000, nekünk ilyen van, a Philips 10000, az annyival jobb hogy magától kikapcsol.

Üvegmelegítõ: Mi azt is Media Marktban vettük, a Philipsbe befér az Avent üveg is. Amíg volt tejem sokat használtuk, mióta tápszerezünk egyáltalán nem használom.

Mi is ebéd után szoktunk sétálni menni, holnap mi mondjuk nem megyünk mert a keresztlányom szülinapjára megyünk. De hétfõn megbeszélhetünk egy találkát.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó2,

a cumisüvegmelegítõ is nagyon hasznos tud lenniKép, késõbb a bébikaját is melegítheted benne, Mi elég sokat utazunk, és ezért olyant vettünk, ami szivargyújtóról is mûködik.
Sterilezõ:
a mikrós egy doboz, amibe 2 deci vizet zuttyintasz, és 10 percre benyomod a mikróba. Tisztítása, mint bármelyik edény.
A gõzölõs kinézetre olyasmi, mint egy fritõz. A miénkhez egy kis pohárka van, azzal kell adagolni bele a vizet. Idõnként ecetes vízzel vízkõtlenítem, egyébként csak kitörölgetem használat után. Talán annyival elõnyösebb, mint a mikrós, hogy több cucc fér bele. Viszont több helyet foglal.

FKata,
ez a tüdõszûrés dolog engem is érdekelne, most jött a papír, le kellene mennem, de megütne a guta, ha megszervezném a két gyerkõc védõõrizetét, és a végén esetleg kiderülne, hogy potyára mentem.

Ma volt egy kis idõm, végignéztem a profilokat, albumokat, gyönyörûek a babák!

Pusz mindenkinek
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Manó2!

További részletek a sterilizárolór, moet látom, hogy a használatát is kérdezted:

A mikrós-t tul képp házilag is elõ lehet állítani, ha egy mûanyag edénybe vizet teszel és beteszed a mikróba, legalábbis engem lebeszéltek róla a boltban, pedig nem volt érdekük, mert így nem vettem náluk semmit.Kép

Az elektromost én nem szokatm mosni használat elõtt, hiszen önmagát is kisterilizálja a gõzzel. idõnként én is vízkõtlenítem a víztartó részt. A miénk ha végez bekapcsol egy zöld lámpa, akkor le kell venni a tetejét, és utána lekapcsolni.

Séta: Az elején én is alig bírtam el a 3,5 kg-os gyereket babakocsival, most 7,3 kg és simán leviszem a lépcsõn. Én a csak le 5 lépcsõt szoktam választani.Kép

manó és Emma (aki a háttérben üvölt, mert bénák voltunk, és hagytuk aludni este 1/2 9-ig, így most még nem elég álmos ahhoz hogy aludjon, de nem elég éber ahhoz hogy fent legyen, és semmi se jó állapotban van)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Fkata
Jazminnak 5 nap utan visszajott 1 pici valadek. Tenyleg nem sok, de napi 1x most is csopogtetek neki, remelem teljesen elmulik!!! Orulok, hogy Nori szeme teljesen okes. Kép

Fkata, Zulu
Szerintem telcsizzetek be az SZTK-ba, biztosan megmondjak.

Pussz
Norka
norkini
 
 


Fkata!
Igen, lehet menni tüdõszûrõre, csak addig nem, amíg a baba a pociban van.

Magdi
26+6
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,
láttam téma volt a sterilizálás. nem akakrok belekotyogoni, de hagy irjak le vmit. Nemrég hallottam a következõket:
hetente egyszer ecetes vízbe áztassátok be az üvegeket, így elkerülhetõ a lerakódás. A forralás pedig minimum 20 percig tartson a kifõzésnél, mert a megtelepedõ kórokozók, gombák, nagyon rá tudnak akaszkodni a cumira, üvegre.
Sajnos több gombafaj, a neomagnolos és egyéb hidegsterilizálókra már immunis. És sajnos az egyéb újabb kütyükrõl nem is beszélve. Pelenkába kössétek bele a cuccot, így nem fog lebegni és tökéletesebben pusztulnak a gombák.

A Kismama újság egyik újságírója mondta.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lányok, most találtam rá a topikra és lenne egy-két kérdésem.

Mi az a chicco folyadék? MInek a sterilizálására jó?

Azt írjátok, a 3. hónapban visszaesik az ösztrögénszint. Ez a hajhulláson kívül (nekem az nincs), mit okozhat még? Én úgy veszem észre, kicsit kevesebb a tejem. A kislányomnak még elég, de fejni már alig tudok, pedig eddig nem okozott gondot.

Betti, jól értem, hogy a kisfiad 3 hónapos és 4,5kg, vagy a 4,5 a korára utal. CSak azért kérdezem, mert a kislányom 3 hónapos 4500g és ez állítólag kevés, 25dkg-t hízott az elmúlt hónapban, emiatt a védõnéni kilátásba helyzte a tápszert, így most mint az õrült 2,5 óránként cicizünk. Sajnos éjszaka is 2x. Érdekelne más "kissúlyú" anyukák tapasztalata.

Ja, még valami. Mikor kezdenek a babák célzottan nyúlni a tárgyakért?
Köszi, és bocs, hogy ilyen hosszú lett.
Zsuzsó
zsuzsó
 


Sziasztok!Kép

Zsuzsó,
az én lányom is elég karcsú, már ami a súlyát illeti, mert amúgy kis hurkácskái azért vannakKép. Ált. heti 10 dekát hízik, van amikor még kevesebbet. Volt olyan hónap, hogy összesen 35 deka jött föl, igaz, ebben egy betegség is benne volt. Én próbáltam többször etetni, egyszer elkeseredésemben szinte egész nap cicire pakoltam, az eredmény több kaki, több bukás lett. Most már elfogadtam, hogy Õ ilyen. Más jelekbõl is lehet következtetni arra, hogy rendben vannak-e a dolgok, pelusok száma, baba kedélye, élénksége, egyenletesen hízza azt a keveset, v. hirtelen torpant meg a dolog. Anna a kezdetektõl egyenletesen hízza a minimumot, így a dokinénink nem látja indokoltnak, hogy komolyabban vizsgálódjunk, de azért azt mondta, ha nagyon izgulok, ad egy beutalót, de szerinte szükségtelen. Ebben maradtunkKép, és erre az én kis Törpillám meglepett 15 teljes dekával ezen a hétenKépKépKép.
Szerintem beszélj Te is az orvosotokkal, mielõtt tápszerhez nyúltok.
Chicco folyadék elvileg mindenféle babacucc sterilezésére alkalmas, de én nem szerettem, mert büdös, és mégiscsak egy vegyszer.

Lányok, nem tudja valaki, honnan tudnék hordozókendõhöz kötési leírást találni? Mert már beletenném néha Annát, de elfelejtettem, hogy kell megkötni, és a füzetkét sem találom, amit régen adtak hozzá.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu
Itt talalsz par kotesi modot. De en leginkabb sajat koteseket alkalmazok, az kenyelmesebb Jazminnak. Tegnap mar nekem is szakadt le vele a kezem, pocifajas volt. De szerencsere a Grip Water hatott! Kép Kép
[url=http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Babakendo/babakendo.htm" TARGET="_top]http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Babakendo/babakendo.htm[/url]

Lanyok
Mi ez a nagy pangesz?

Norka
norkini
 
 


Norka,
kösziKép.
Anna is nagyon nyûgös volt tegnap, ma már kicsit jobb napja volt, de nem az igazi. Ezért is rángattam elõ a kendõt, az Dávidnál is bejött, ha magamra kötöztem.

Zsuzsó,
azt elfelejtettem az elõbb, hogy az is számít, mennyivel született a baba. Az, hogy most 4.5 kg, önmagában nem jelent semmit, Anna 3.5 volt, teljesen átlagos, most pedig közel 4 hónaposan 5.5 kg. Mai mérésKép!

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsuzsó!

Azt sajna nem tudom, hogy a visszaesett ösztrogénszint a hajhulláson kívül mivel jár mégKép Ezt is egy újságban olvastam, más nem volt írva. Tejci nálunk nem vettem észre, hogy kevesebb lenne.
Súly: Zulu már mindent leírtKép Ádám 4 és fél hónapos, most 6 kiló 30 deka. De ha azt nézzük, hogy 4050 grammal születettKép Szóval õ se szed magára havi fél kilónál többet. Egy idõbe cumisüvegeztünk, akkor se evett nagyon sokat, hiába próbáltam 'tömni'. Most szopik, annyit-amennyit, õ tudja mennyi kell neki. Szóval ha nincs gond a babával, szerintem se kell tápszerezni! Ja és Ádám is még mindig eszik éjjel is, 3 óránként.
NyúlkálásKép: Ádám mostanában kezdte. Igaz kicsit még ügyetlenkék az ujjai, de ha valami kell neki, nyúl érteKép

Norka!

Mivel adod be Jázminnak a Gripe Watert? Nálunk bevált egy 2 ml-is fecskendõ, mert ha kanállal adom kiköpiKép Utálja az ízét. Meg a dobozon lévõ adagolás nem is annyi, amit ír a dobozon. Mert 5 ml jó bõ evõkanál, nem kávéskanál. De Jázmin még kicsi, neki biztos elég kevesebb is.

Sziasztok!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Zulu, köszi.
A kötési módokkal megelõztek én is a nandut akartam ajánlani.
Dana 2,90-nel született és az elején majdnem heti 20dkg-t hízott, valószínûleg ezért aggódnak egy kicsit. Õ még sose bukott vagy hányt, egyszerûen nem eszi meg, ha jól lakott.
Anna mikor volt 3,5?
Zsuzsó
zsuzsó
 


Zulu, köszi.
A kötési módokkal megelõztek, én is a nandut akartam ajánlani.
Dana 2,90-nel született, és az elején hetente hízott majdnem 20 dkg-t, gondolom, ezért aggódnak egy kicsit. Õ még sose bukott vagy hányt, egyszerûen nem eszi meg, ha jól lakott.
Anna mikor volt 3,5?
Zsuzsó
zsuzsó
 


Bocs ez kétszer ment.
Zs
zsuzsó
 


Betti
Kiskanallal ment eddig az adagolas. Ha egyedul adom be neki, akkor kikopi a felet, de ha Apa tartja, akkor lenyeli. Ezexerint a fecskendobol jobban lenyeli? Nem tudom, hogy eleg-e 1 kiskanal, mert pl. ma ejszaka+reggel semmit sem hat. Kép Szerinted probaljak tobbet adni neki?

Lanyok
Jazmin tegnap ota azt csinalja, hogy elalszik, aztan felsir mert faj a pocija (de felalomban).Igy kepes akar fel orat is sirni Kép Nem tudom, hogy felvegyem-e vagy hagyjam . Mert csukott szemmel sir, szerintem felig alszik is... Szerintetek??
Mas
VEdonenim azt mondta, hogy nyugodtan ehetek kukoricat. Tegnap tettem a saliba, de mivel mastol nem fajhat Jazmi hasa, csak arra tudok gondolni, hogy ki kellett volna hagynom. Nalatok mi a helyzet kukorica ugyben?

Norka es a ma 6 hetes Jazmin
norkini
 
 


Norka!

Fecskendõbõl általában könnyebb a babáknak beadni a folyékony dolgokat. És az 5 ml-t is könnyebb kimérni. szerintem adhatsz neki nyugodtan 5 ml-t is. én is adtam Emmánakannak idején, mondjuk nem mondnaám hogy nagyon sokat segített, de azért valamit. Kitartás, még kb 6 hét és kinövi a hasfájósságot!

Ha nem ébred fel, akkor én hagynám, nemvenném fel, mert sajnos segíteni úgyse tudsz a hasfájásán.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,

jart mar valaki ugy, hogy kicsit verzett a koldokcsonk, es besebesedett az alja? Normalis ez, ha nem mit kell csinalni?

Zsurlo+ nagyetku (gur)mano
Zsurlo
 


Zsurlo,
Nalunk majd negy hetig tartott a koldokcsonk begyogyulasa. Mind a harom gyereknel ilyen sok idobe telt, mire teljesen begyogyult. A szuleszno Silicea C6-os homeobogyot javasolt, napi 3*2 bogyot, harom napig (csak C12-es volt, ebbol 2*1-et szedtunk vegulis).

Nalunk olyan esti orditasok vannak mostanaban, hogy ihaj! Most is kendoben razkodunk!
Hetvegen tapetazas volt az egyik szobaban, szobat csereltunk a gyerekekkel. Csak most valahogy nem fer el minden butor...
es Miki megint ordit,,,
zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Mano
Koszi! Apa holnap hoz fecskendot. Bar delutan ugyesen lenyelte kanalbol is, de fecskendovel biztosan kenyelmesebb lesz.

Zsurlo
Koldok cuccban sajna nem tudok segiteni :0/

Zsuzsi
Miert neznek ufonak a kendovel? Egyaltalan nem 1 ujkeletu dolog. Viszont, hogy preseled bele Mikit bundazsakkal??? Kép Drukkolok, hogy kicsit csondesuljon a fiatalember! Nem akarnak hatni a homeobogyok? Gripe Water?

Mi ma egesz jol vagyunk. Reggel volt meg 1 kis hiszti, aztan anyosekhoz mentunk + dednagyizni, de szerencsere Jazmin vegig aludta az egesz rokonosdit. Kép Minden rokon legnagyobb banatara, Norka legnagyobb oromere! Kép
Mar annyira varom a jobb idot, hogy ne kelljen babakocsit cipelni es be tudjunk menni a varosba mi is kendobe! Jazmin itthon nagyon szereti.
Jaaa...szombaton volt nalunk a baratnom a 6 hetes kisfiaval. Aki vegig orditotta az ittletuket. Hat Jazmin hisztija a kissrace mellett csondes dudoraszas. Halat adok az egnek, hogy leanyzom van. Minden fiu ilyen hisztis?

Miszike, Myssnia,Judo
Merre vagytok?

Norka es Jazmin (6 het Kép )
norkini
 
 


Norka!

Ha lesz fecskendõ, ne a torka felé nyomd a cuccostKép, hanem oldalra a pofizacskójába! Mert onnan reflexszerûen nyelnek a törpék, nem köpi vissza! Na én sem magamtól vagyok ilyen okos, a nagy topicban írták a lányok valamelyik nap. Kipróbáltam, s tényleg! És adhatsz neki többet, majd meglátod, mennyi használ neki. Ádám miután kapott, fél óra múlva elkezd ereszteni, alul, felül jön a levegõKép

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti
Koszi! Kép Tok poen, mert most is pont fel ora utan ereztem, hogy hat a dolog. Akkor ennyi kb. eleg (2 kiskanalnyi).


Tettem fel uj kepet a profilomba+ az albumba is.
Norka
norkini
 
 


Zsurló!
Én úgy hallottam, hogy ha egy kicsit vérzik, de más nincs, akkor semmi baj. Akkor van gond, ha begyullad,akkor dokihoz kell fordulni. De azért felhívhatod a védõnõt.

Magdi
27
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,

en leviszem Zsombit kendoben es bundazsakban setalni, igaz, kicsit maceras igy belepasszintani a kendobe. De eddig meg sikerult. Ja, engem is UFO-nak szoktak igy nezni...Kép

Zsurlo, nalunk a 22. napon esett le a koldokcsonk, de sohasem verzett, viszont picit valadekozott utana. Akkor tovabbra is kipucoltam az alkohollal es hintoporoztam, ugy emlekszem, meg 5-6 napig, aztan begyogyult rendesen a seb helye.

Norka, kikerem ZSombi neveben! Kép Nem minden fiu olyan hisztis. ZSombi most is alszik az agyikojaban, es ma a delutani hasfajos idoszakot is ket 3 perces sirassal elintezte, mert rajottem, hogy ha a hasamon van, akkor inkabb alszik, mint sir. Igyhat a hasamon toltott masfel orat...Kép
De tenyleg, hugomnak is fia van, es o is ki van akadva, hogy ZSombi milyen jogyerek, az o kisfiahoz kepest (is)...KépKép
JA, en sem ebresztenem fel a helyedben a lanykadat, ha almaban sirdogal.

Kepzeljetek, ZSombinak mintha most kezdene kinyilni a kulvilag. Egyre tobbet mosolyog es nevet, az "e" hang melle felvette az "aeeee", majd a "jahahaha", es ma egyszer a "huju" hangkifejezeseket is a repertoarjaba Kép Es allandoan nezelodik, szemlelodik, es az orrat dugja a kisagyaban levo puha vizilo orrahoz. Kép Tok edes...KépKépKép

Myssnia, Judo merre vagytok? Kangi, milyen volt a Somlo?

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Norka,
nagyon édes a kép a profilodbanKép! Én sem kelteném fel Jázmint a helyedben, bár tudom, nincs idegõrlõbb, mikor az ember nyitott szemmel fekszik az ágyban, és várakozik, hogy mi lesz a visszaalszik-nem alszik meccs eredménye.

Zsuzsi,
nem tudom, lehet, hogy próbáltad már, akkor bocs, szóval nálunk anno nagyon bevált pocakfájásra, nyugtalanságra a Colocynthis C9, egy kis Aconitummal felturbózva. Ha nem segít, akkor kipróbálhatod a Lycopodiumot is, ezt arra az esetre ajánlják, ha estefelé erõsödnek a görcsök.

Zsuzsó,
Anna születésekor volt 3.5kgKép.

Zsurló,
köldökcsonk Annának is vérzett egy picit, úgyhogy továbbra is hintõporoztam neki, másnap már száraz volt. Én is úgy csináltam, mint Gombóc, a csonk leesése után is alkoholoztam még egy ideig.

Ma olyan aranyosan dumált a kiscsaj az apájának, Õ meg csak némán hallgatta. Megkérdeztem, hogy miért nem beszél Annához, erre közölte, hogy nincs közös témája egy félméteres csajjal. Pasi.

na jóéjt mindenkinekKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Gomboc
Hat gratulejson a nagyon rendes fiadhoz! Kép
Nalunk is ez van. Jazmin 1 csomot nezelodik, es a legedesebb, hogy folyton mosolyog. Nem tudom, hogy ez mar tudatos-e, de tunderi! Kép Az agy folotti zenelo kutsut tegnap 15 percen keresztul birta nezegetni. Igaz magyaraztam neki kozbe.

Zulu
Koszi! Kép Nekem is nagyon bejott.Olyan edesek 1utt.
Kép En is pont ma szoltam Apanak, hogy lehet am beszelni is a babahoz...
Amugy par napja kivonultunk Jazmin szobajabol, hogy ne zavarjuk 1mast. De persze a babyphonon ugyanugy hallgatom hosszu-hosszu percekig a nyekergest. Hajnalban meg mar annyira megszoktam, hogy Apa hozta at, hogy ehes a kiscsaj... Kép

Jo ejt mindenkinek
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

mano2!

Mi ma nem tudunk menni sétálni, merta nyukám ma tudja vállalni Emmát egy kicsit, úgyhogy elmegyek ügyet intézni, meg vásárolgatni, de holnap, kedden biztos hogy megyünk. A profilodban található e-mail címre megírom a mobilom számát, esetleg írj egy sms-t amikor indultok. Mi kb 1 és 2 óra között leszünk lent holnap Emmával. vagy ha gondolod én is felhívhatlak amit megadtál számot, csak írd meg mikor, mert én legalábbis nagyon utálom mikor épp akkor csörög mikor Emma végre elaludt, vagy ha épp etetek, ezért használom inkább az SMS-t.Kép

Minket a fotoalbumban megnézhetsz, manó emmája címen, így könnyen megismersz majd.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zulu,
Lycopodiumot probaltuk, de most mar lassan atesunk a Chamomilla tipusu sirasba, ami az esteket illeti!

Norka,
Nalunk Miki alszik apjaval a nappaliban, es amikor ehes, behozza nekem a haloszobaba, aztan lelep aludni. O ekozben fel sem ebred szinte, es nem is zavarja Miki hangos alvasa. Engem viszont nagyon, aludni egyaltalan nem tudok mellette.

Most ejszaka viszont eleg gaz volt, ket orankent kajalt a kis malacka. Mar kifolyik a tokaja a ruhajan, nem tudom hova hizik?! Mindenesetre ejszaka jo lenne egy kicsit tobb nyugi, ez a 3-4 szopi azert megvisel!

Gyuri egyre rosszabb, most mar a Mikinek is odacsap neha.
Kb. egy het mulva megyunk haza, es egy honapon keresztul papirokat fogunk ugyintezni. Ami azt illeti, en meg az adobevallasomat sem nyujtottam be, gondolom, le is kapjak majd a fejemet erte!
Ma meg viszem a kocsit kerekcserere, meg fekellenorzesre ket gyerekkel.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: