Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezeréve nem írtam, bocsánat érte. Eléggé elfoglal mostanában a két kissárkányom, na meg a ház ami még mindig nincs kész, most kezdjük a kertrendezést. BRRRRR

Manó2
Zsaninál is ez volt a probléma, de mostmár tudja hogy nem szabad kibújni az övből. De szerintem vegyetek olyan ülést ami 9-36 kg-ig jó. Mi is kinéztük már Zsaninak a Concord Trimax-ot ami dönthető és nagyon kényelmes. Ennek még saját öve van és hátha nem tud belőle Dorka kibújni, de ültessétek bele a boltban hogy kényelmes e neki. Zsani a maga 13 kg-jával az összes ülést felpróbálta nagyon élvezte. De csak akkor kapja meg majd ha Gréti kinövi a hordozót, az meg kb majd csak ősszel lesz, mikor jön az overálos szezon.

Anyicska
gondoltam én hogy eleged van a klinikából. űtalálkoztál Kovács adjunktus nővel a csecsemősök közül? Mi jövőhéten megyünk vissza a neonatológiára a 6 hetes kontrollra igaz 8 hetes lesz akkor de nem tudtak időpontot adni korábbra. Ne adja neki a sors hogy összefussunk, én még mindig nagyon haragszom rá.

Rólunk annyit, hogy egész jól elvan a 2 lány együtt, egyelőre Gréti a megfigyelő, nagyon jól elszórakozik a nővérén, aki persze neki bohóckodik. Na azért vannak néha nagy sírások, mert a kiképzés azért tart Kép De Gréti tényleg az a tankönyvi mintababa eszik alszik, csak akkor sír ha fáj valamije, ami szerencsére ritkán van. Lehet emlékeztek írtam hogy egy darabig tuti nem szülök, de lehet soha többé Kép hát az álláspontom már megváltozott, gondolatban elkezdtem tervezni a következő babát 2007 márciusára. Na ezt nem hittem volna szülés után.

Na rohanok, megyek vásárolni ebben a sz*r időben, Zsanit is viszem, mert így is estére tombolka lesz. Ti mit kezdetek a gyerekkel ilyen esőben? mert én kiviszem egy kicsit gumicsizmában meg esőkabiban, de ez kevés neki, többhöz szokott a drága. Na ja kertes házban csak kicsapom és az ablakból figyelem mit csinálnak a kutyával együtt..

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


szóval tíz év
sofka
 
 


SofkaKép
Azért az 5 év sem rosszKép

NorkaKép
Az édesség sem megy? Ha nem megy a kajálás, ne erőltesd, wddig azért magadhoz vetted, ami kell, most egy kicsit csökkentheted ezt. Szedd a vitamint.

Manó2Kép
Azért a ciszta felszívódását ellenőrizni szokták. Nekem egyszer volt, és nem kellett szednem semmit, hanem a köv. hónapban a doki UH-val ellenőrizte, felszívódott-e.

NadineKép
De jó, hogy szeretnétek még egy babát. Én mindenkire irigy vagyok, akinek gond nélkül jöhet a 3. Nekünk a lakásméret nem engedi, és hogy tudunk-e nagyobbat venni, ki tudja?

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 

 
 

Manó,
Boldog névnapot Emmának!Kép

Manócs,
Pelenkázás nem semmiKépKépKép

Norka,
A wc-szűkítőre tettük. Akkor rögtön ki is próbálta Roni. Remélem beválik.

Elli,
SzegénykémKép Mielőbbi gyógyulást!

Manó2,
Jó hogy jelentkeztélKép Dorka milyen nagylány márKép
Megértem a dilemmádat... esetleg keress fel egy másik nődokit.

Nadine,
Örülök hogy jelentkeztélKép
Idővel minden emlék szépülKépKép

Nelli,
Én már a ketteskék miatt is irigykedem kicsitKép

Maci_2
maci_2
 
 


Drukkoljatok, hogy még ne szüljek...
http://origo.hu/itthon/20050419asvanyvizben.html

Állítólag hét végéig mindenkit átirányítanak másik kórházba... :-(((((

F.
franyo
 
 


Franyó
egyik NLC-s csajszit haza is küldték a 2 napos babával a csőtörés miatt.
hát remélem, akkor még kihúzod egy pár napig Kép
amúgy vannak már jelek?
Én este megyek dokihoz, naggggyon kíváncsi vagyok!!!

Manó
Emmának boldog névnapot Kép

Sofka
szóval 8 év? De most hogy tartsam még bent 6 évig Levit? Kép

Elli
gyors jobbulást +++
igyál sokat meg sok C vit., homeo, biztos hamar kilábalsz belőle!

NOrka
hát tele van a hasad gyerekkel, csodálkozol, hogy a kajcsi már nem fér bele? Kép Próbálj egyszerre csak keveset, a baba attól még fejlődik, ne aggódj, elveszi, ami kell neki Kép

Kértem archiválást, kíváncsi vagyok, mikor csinálják meg

Andi
psandi
 
 


FranyóKép
Ez azért van, mert biztosan arra gondoltál, hogy minden simán fog menni. Kis naiv!Kép Nagyon drukkolok, h kihúzd, szegénykém! Ilyeneken már csak röhögni tud kinjában az ember!

MaciKép
Miután pizsiben nyomultunk az ágyon, fogott a kiscsaj egy pelust, és rám tette, no de végül rá birtam beszélni, h a kutyusán jobban áll. Pedig nagyon hajtogatta, h pisiljek a pelusbaKépKépKép

ElliKép
igenis kell egy kicsit balhézni, h tudják hol a helyük. Bosszantó, h sokszor csak magukra gondolnak! De azért imádjuk őketKép

NorkaKép
Csörögj rám, visszahivlak!

NadineKép
Nanana, mi ez a buzgóság, azért bevárhatnál minket, 1 gyerekeseketKépKépKépKép Nem ér ennyire lekőrözniKépKépKép
Jó, h ti már itt tartotokKép

Emmáknak boldi névnapot!
Pusz:

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Manó!
Kakukkfű!
Emmáknak boldog névnapot!

Franyó!
Megy a drukk!!!!!!

Manócs!
Én nem kapok pelust, egyszerűen felszólít a fiam, hogy pisiljek a gatyiba!Kép

Manó2!
Szépséges a lányod!Kép

Megyek, mert garászkaput szerelnek, és kb. egy órája ígértem innivalót a mestereknek. De elfelejtettemKépKép

Beu
beu
 
 


Sziasztok,
Na itt is kb egymillió éve voltam, gondoltam "meglátogatlak" bennetek... vagy zavarok?

Szóval:
Vasárnap és hétfőn az egész család átesett egy szépséges hányok-és-hasmegyek víruson. Úgyhogy az elmúlt két éjszakán nem sokat aludtunk. Orsi állandóan ivott volna, de csak vizet mertem neki adni óránként egy fél decit, és még első éjjel ez is visszajött belőle. Még szerencse, hogy velünk alszik, így az esetek nagy részében már észrevettük a hányás kezdődő jeleit, és csak egyszer kellett ágyneműt cserélni Kép Apa hősiesen ápolt mindenkit, ő hétfő hajnalra dőlt ki, szintén hányás-hasmenéssel. Bezzeg a srácok jól bírták (még mindig csak anyatejesek), jelentkeztek is 3óránként a kajáért Kép Asszem én épültem le a legjobban, de már úgy tűnik mindenki megmarad.

Persze ennyi idő alatt kitanultam az ilyen beteg gyerek gondozását is (cukrozott kóla, főtt krumpli, stb), mára már acetonos lehelet sincs Kép

Hosszan szoptatók,
Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ha a szopi után közvetlenül fejőmozdulatot végzek, és a mellemből kb 5 sugárban egyméternyire lövell a tej, akkor ugye nem kell aggódnom a mennyiség miatt? Vagy ez nem ettől függ? Csak a betegség miatt kérdezem, meghát az én srácaim nagyjából 5 perc alatt végeznek, aztán már csak vigyorognak rám Kép

Ja, és mégegy kérdés…
Használ vki Fisher Price etetőszéket? Ilyenre gondoltam:
http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=2088789
Első ránézésre vélemény? Tudjátok az ikrek miatt helytakarékos megoldást kell keresnünk, amihez a mobilitás sem nélkülözhető. Szóval vagy a hagyományos asztalra szerelhető vagy ez jön szóba. Vagy van még másfajta is?

Látom, pocakosok szépen tartják magukat, gyerkőcök meg fejlődnek ezerrel Kép Nálunk is voltak már jó dumák:
1.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


ManóKép, KakukkfűKép
Emmáitoknak nagyon boldog névnapot!

FranyóKép
Rajtam nem múlik, én szorítok nekedKép

HeppiKép
Gyönyörűek a gyerkőcökKép Orsiról is rakhattál volna... Szopival én is hasonlóan vagyok (mármint hogy spriccel még kaja után is, és Kincső 3-5 perc alatt végez), de amíg gyarapszanak rendesen, szerintem nincs miért aggódni. Mondjuk én most aggódom, mert az elmúlt hónapban csak 340 gr-ot hízott (mondjuk az előző kettőben meg 1000-1000 gr-ot, úgyhogy tartalék van...Kép)

ElliKép
Gyógyulj meg hamar-hamar!Kép

Bartánőmnek tegnap reggel indítottak szülést zselével. Ezt a mutatványt ma is megismételték, mert a tegnapinak nem sok eredménye volt. Utoljára 11-kor kaptam hírt róla, h. már rendes fájásokkal levonult a szülőszobára. Azóta semmi hír. Jöhetne már az SMS, h. megszületett a babaKép

NadineKép
Hiányzásod igazoltKép Én Gergő után úgy voltam, h. mindenképpen szeretnék még egyet (ezt már a szülőágyon is így gondoltamKép), most abszolút nincs ilyen érzésem. Talán később, mondjuk 7-8 év múlva?Kép

Ja, tegnap levágtuk Gergő haját. Az egy dolog, h. a hajvágást végigsírta, de mikor meglátta magát a tükörben, egyenesen dührohamot kapott. Követelte volna vissza a hajátKép

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Jaj, igen, én bunkó Kép végül is Orsival "regisztráltam be" ide Kép Szal ezek a szülinapján készültek

Kép

Kép

Kép

heppi

u.i: véleményeket továbbra is várom...

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Andi,
mi volt a dokinál? Egyben vagy még? Eddig még semmi jel nálam, úgyhogy reménykedem...

Elli,
jobbulást!

Maci,
Apa sütőt szétszedte, kissöprűnyél előkerült Kép. Még jó, hogy szólt a csaj, hogy bedugta, mert én nem is láttam, mikor Kép.

Emmáknak boldog névnapot!

Heppi,
jók a képek! Kép

Drukkokat köszi, szülésznő aszonta, hogy csütörtök déltől már szülhetek itt, szóval akkor nem olyan sok, de azért még szorítsatok Kép. Választott doki és szülésznő egyébként jön az emberrel át a másik kórházba szülni, ez azért pozitív. Valaki szült a budai Honvéd kórházban? Oda kellene menni akkor, ha mégis...

Köszi
F.
franyo
 
 


Roninak eddig a hasa alján és a combtövén voltak pöttyei. Tipikusan olyan helyen, amit a pelenka irritálhat, dörzsölhet. A "szellőztetés" segít és kezd elmúlni. Most viszont ugyanolyan pöttyök vannak a combján elöl-hátul. Szerintetek vihetem egyből bőrgyógyászhoz, vagy előbb mutassam meg a gyerekorvosnak?

Franyó,
Drukk, hogy még ne!!!
Ügyes kissöprűnyél-kereső párod vanKép Tényleg jó hogy szólt Anka. Legközelebbi sütésnél csodálkozhattál volna a szagokonKép

Kakukkfű,
Emmának boldog névnapot!Kép

Andi???

Heppi,
Mindig örömmel olvasom, ha jelentkezelKép Betegeskedésre persze nem vonatkozikKép
Etetőszék: Még nem láttam ilyet (te igen), de elsőre nem rosszKép Leírást nem találtam róla, pl. méret. Székre kell rakni, (ha igen) rögzíthető a székhez? Nem sokat segítettem, bocs.
Orsi dumákKép
Fiúk édesekKép Orsi meg gyönyörű nagylányKép

Tüni,
Barátnődről van már hír?
HajvágásKép

Vészhelyzet van, lelépek.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

MEgjöttünk a dokitól. Még kaptam jövő keddre is időpontot, ezek szerint nem szülök a héten se???
A vizsgálat nagyon fájt, és még most is állatira fáj a hasam, alig bírok menni Kép
1 jó ujjnyira nyitva vagyok, de gyerek feje még nem illeszkedett be. MEgint mondta, hogy passzos, mondom ez mit jelent? MOndta, hogy elég nagy a gyerek hozzám képest úgyhogy ne számítsak arra, hogy csak úgy kipottyan majd. KépKépKépKépKép

Aztán kérdeztem a streptot, mondta, hogy azt spec nem találtak, de staphylococcuust igen. Mondom az mit csinál? hát tüdőgyuszit, esetleg halált. . . . így kell megnyugtatni egy kismamát. . . mondta, hogy ezért tartja feleslegesnek az egész kenetvételt így a végén, mert úgyis találnak valamit. De egy a lényeg, strepto nincs!!!
(Elli, ezért mondtam, hogy érdekes a stílusa, emléxel? )

Heppi
gyönyörűek a gyerekeid KépKép
hányós vírus Kép

Tüni
kis hiú Gergő Kép

Beu
kész a garázs? Vagy szomjan haltak a munkások, mielőtt végeztek volna? Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Andi,
Nekem meg a kibujas elott fel oraval sem illeszkedett be Marci feje! Ugyhogy ebbol meg barmi lehet!Kép Szerintem az, hogy fajdalmas volt a vizsgalat, es hogy azota is faj a hasad, nem is rossz kezdetnek!Kép Drukk!!!!KépKép

Franyo,
Drukk, hogy meg ne! Biztatni akartalak, hogy a Hirado szerint penteken mar elvegzik a tervezett muteteket, de a csutortok meg jobb!Kép

Nem alszanak, lepek:

L.
leszter
 
 


Sziasztok!

Andi!
Igen a garázs elkészült, bár már a pocsolyából lefetyeltekKép Jajjaj ez a doki, micsoda hozzáállás! Pihenj sokat, remélem nem fáj már a hasad.

Heppi!
Naggyon édesek a pasik! Orsi meg szépséges!

Minden csaj olyan gyönyörűséges lett így két éves kora táján!KépKépKép

Tüni!
Hajvágás!KépKép

Maci!
Én első körben a gyerekorvoshoz szoktam vinni. Nálunk spec. úgy működik, hogy a gyerekorvos a felismerhető dolgokra felírja, amit a bőrgyógyász. Mint kiderült, ellesi tőle a gyógymódot.Kép

Beu
beu
 
 


MaciKép
Hát igen, barátnőmről van hír. Szülés előtt állók ne olvassák!!! Dél óta 5 percesei vannak, 2 órája kötötték be neki végre az oxitocint, és azt mondták, ha minden gyorsan megy akkor még 3-4 óra. Szerencsétlen egy napja már nem evett, hajanl kettő óta vannak fájásai. Nem tudom, hogy marad ereje a kitolásra... A doki aszonta, azért indított zselével, mert az kevésbé drasztikus, mint az oxi. De szerintem ez is van annyira drasztikus, hogy hagyja ennyit szenvedni. De most már bármikor jöhet az SMS. (Ja, és EDA-t nem kaphat, és nem is császározhatják, mert be is lázasodott.)


Dobok nektek egy képet huncut Kincsőről. Mostanában állandóan a fejére rángatja a keze ügyébe kerülő pelusokatKép

Kép

És most megyek aluszkálni.

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Kukucs! Csak gyorsan!

Franyo Kép
Ellendrukk csütörtökig!

Andi Kép
Emléxel a szüléstörténetemre??? KépKépKép Na akkor tudod, hogy nekem a doki piszkálta helyre Andris fejét. Szóval no para. És méghogy nem pottyan ki! Jön, ahogy kell. Fene már az ijesztgetős mindenit. Staphylococcus vuáá, de nemtom, kötelezően fertőződik szüléskor?! Biztos megnyomják antibigyóval azonnal. Ilyen egy hülyeséget Kép De kár ...

Beu Kép
Aszalt munkások Kép Julcsi ma egész nap Lőrincet várta, sőt egy ponton elkezdte mondogatni, hogy "Már meg is jött a Lőrincem!" KépKépKép

Ja, a mai történet: Julcsi összepakolt egy táskába pár állatkát, és közölte, hogy "Itt hagylak Apácskám, meg Anyácskám. És megyek a Juditékhoz!"

És frankón állt a kertkapunál nyakában a táskával, hogy engedjük ki. Azt hittem, megszakad a szívem KépKépKép
Juditék amúgy kisgyerekes barátnőmék, és Budán laknak ...

Ja, és még valami. Annyira szakadékonyak valamiért a hajszálerei, hogy a szeme körül (nem tom mitől) és a nyaka hátulján (a táska zsinórjától) szabályos bőr alatti kipattogott hajszálerek vannak KépKépKép Egyelőre C-vitamint javasolt dokinéni érfalerősítőnek, és erős fényvédő krémet. Hallottatok már ilyesmiről? Mi lehet az oka? Mit lehet tenni? Egyébként is érzékeny, száraz, vízhiányos a bőre most így tavasszal, kenem fürdés után a fürdetőkrémmel, nincs jobb ötletem, egyszerűen nem tudok több folyadékot itatni vele, és nagyon keveset iszik. Most már levest is kap minden nap, de így se sokkal jobb ...

Elnézést, megint alig írtam nektek, csak itt nyavalygok, bocsánat, bocsánat ...

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Heppi,

En hasznalom es imadom a szeket. Mi kb. masfel eves koraban vettuk meg. Egyszeruen nem volt hajlando kulon asztalnal enni, o is kozzenk vagyottKép Szerintem kicsit kesobb lehet elkezdeni hasznalni, mint az etetoszeket, de ezt ugy mondom, hogy mi az asztalkajat sosem hasznaltuk mert mi egybol odatoltuk a lanyt az asztalhoz (mellesleg az asztalkaja kicsit kisebb, mint az etetoszekeke es lejtosebb is, azaz nincs olyan klassz magasitott peremKép. Ami meg eszembe jutott, hogy ha az aztalotoknak a lap alatt van egy szeles perem, mint nekunk, akkor nem lehet betolni teljesen az asztalhoz a gyerkocot es ugye igy potyog a morzsa. Osszessegebe enyem lany imadjaKép

Angi
angela2
 
 


Heppi,

En hasznaltam asztalra szerelhetot is, hat ez fokokban merve biztonsagosabb. Mienknek 3 pontos ove van.

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Andi nehogyman, majd mondjad alkalomadtan a dokidnak, hogy azert valszinu Boti is passzos volt hozzam kepest (jo, nem vagyok egy nadszal, na de ekkora gyerek?Kép), oszt jol kipottyant vegul gyak nulla fajassal. A tagulas a lenyeg, naKép gyors szulest nekedKép

Heppi: en bele vagyok szeretve ebbe az etetoszekbeKép amugy ha kerdesed van, nyugodtan kerdezz az eladotol a vateran, en ismerem, rendes csajsziKép es van neki tobb szeke asszem, szal ne licitalj, kerdezz raKép amugy ha jartok Ausztria fele, a toysrusban kicsit olcsobb (asszem 35 euro)

most csak gyorsan ennyit, minden szules elott allonak drukk-drukkKép

orsoly
orsoly
 
 


Kangi,
Marci bore is nagyon szaraz, mi dokinenink egy Cremor aquosus nevu cuccot irt fel, es nekunk nagyon bevalt! En meg a fejborere is kenem furdes elott (pedig van am hajaKép), mert az is szaraz szokott neki lenni, sot, en a koszmoirtast is ezzel csinaltam. Mi receptre szoktuk kapni, de nem hinnem, hogy venykoteles.

L.
leszter
 
 


Franyo,
Objektivan csak annyit irnek a Honvedrol, hogy 3 agyas a szuloszoba, abbol ketto kiselejtezett tabori agy jellegu. A szubjektiv velemenyemet inkabb nem tennem kozze. Helyedben akarhogy is, de inkabb varnek csutortokig osszeszoritott labakkal, az mar nincs olyan messze!

Timici,
Cuccot feladom postan 2 het mulva, amikor hazamegyunk, ha nem keso addig. Jo?

Kangi,
Ermegpattanasrol a Ruta graveolens just most eszembe hirtelen, de majd utananezek. Remlik valami "rendes" gyogyszer, talan Rutascorbin, ami hasonlo problemakra valo. Nevebol itelve ruta es c-vitamin egyben, nagyon nem arthat.

Heppi,
Nagyon szepek! Ugye a fiuk egypetejuek?
Momorol tudsz valamit? Hogy vannak?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi Kép
Igen, de engem az oka is aggaszt ...

Pussz
Félkarú Kangi
kangi
 
 


Franyo, ne menj a Honvédba! Pláne ne a streptos leleteddel!!!!!!

Itt drukkolok, de ha muszáj, menj a Klinikára pl. Vagy a Margitba.

Képzeljétek, Tomi ekcémája múlik. Homeós bogyót kapott, és weledás körömvirág olajjal kentem. Naponta többször. Egy kasérletet megér. Kép

Marcipán elvonult a bögrémmel, kávét főzök felkiáltással, jobb ha megyek.

s
sofka
 
 


Sziasztok,

Andinak , Emmáknak boldog névnapot kívánok!Kép

Franyó,
én ugyan még nem jártam a Honvédba, de az egyik ismerősöm igen... Nem akarok rémsztorizni, de csatlakozom Sofkához, ne menj oda!

Heppi,
összes gyerekeid gyönyörűek!Kép

Teszek én is Macust:

Kép

Kép

Kép

Kép

puszka,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok,

Megint extra zűrös éjszakám volt Kép Kép A srácok hatékonyan (akár álmukban is) képesek a hasukról a hátukra fordulni, amitől egyből kipattan a szemük, és nyávognak, hogy így nem jó nekik. Visszafordítom, de mire már behajtanám az ajtót, és visszanézek, már megint a hátukon vannak. Ezt jácották velem fél egytől egészen ötig. Ekkor már legalább kéccer hagytam őket addig sírni, míg már kifulladtak. De aludni azt nem. Öt körül apájuk vettek át az ügyeletet, de nekem akkor az már halottnak a csók volt. Nyűgös vagyok, és ötletem sincs, hogyan lehetne erről elszoktatni a fiatalurakat. Nap közben sem alszanak egy óránál többet egyhuzamban. Ki vagyok Kép

Székekről véleményt köszi.

Orsoly,
Megadnád a telszámát vagy emiljét? Én sem akartam licitálni, mert egy barinőm szeretett bele, ők meg nem állnak vmi fényesen, oszt nem akarok alákavarni. De a vaterán sem akarok kiszúrni a csajjal, viszont szeretnék ilyet.

Maci2,
Nekem úgy tűnt, hogy a szék lapjához kell rögzíteni, erre vannak hevederek. És gyakorlatilag bármilyen székhez lehet. Méreteit én sem tudom (ha lesznek infóim, szívesen megadom), se a súlyát, sőt élőben sem láttam még ilyet. Eddig teljesen meg voltam győződve, hogy nálunk asztalra szerelhető lesz. De hogy Angela2 szavaiból kivettem, ez a Fisher Price lényegesen biztonságosabb annál Kép

na, jelenésem van....

ja, szopitémában vki vmi okosat?

heppi

u.i.: nemtom, hogy egypetéjűek-e. szerintem totál nem egyformák, és most már a család is egész jó százalékban meg tudja őket különböztetni Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


HeppiKép
Gyönyörűek a gyerekeid, büszke lehetsz rájuk!
Szegény Te a nemalvás miatt. 2 éves koruk környékén javulni fog a helyzet, Dorka is akkor lett jóalvó. De az még messze van. Próbáld minél tovább kibírni, mikor sírnak, egy pici nevelési szándékkal, hátha előbb utóbb rájönnek, hogy aludni kéne.

ZuluKép
A Te lánykád is gyönyörűséges.

Andiknak és Emmáknak nagyon boldog névnapot kívánunk!

FranyóKép
Megy a drukk, hogy péntek előtt nen bujjon ki a babó.

SofkaKép
De jó, hogy Tomi ekcémája elmúltKép

ElliKép
Jobbulást!

Fincsi csokis-meggyes muffint sütöttem.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
annyira meghatódtam, hogy érdeklődsz a hogylétem felől, hogy kénytelen vagyok a visító háttér ellenére is írni gyorsanKép

Mi köszönjük, jól vagyunk, nagyok már egész komoly csajszik lettek, főleg ami az akaratukat illetiKép Mesi is fejlődik lassacskán, nem az a hízóbajnok, de azért nem marad 3600 grammKép Hallod, Kangi? Most nekem is kijutott egy baromi rosszul hízó gyermek, de túl lehet élni. Gondolom nagy aggodalmadban nem vígasztal, de Mesi gyakorlatilag az első hónap kivételével alulmúlt minden elvárást, 3 hósan pl. 320 g volt a havi produktumKép Fél évesen még távcsővel sem látszott a születési súly duplázása, de én beletörődtem a gyerekdokival karöltve, mert a maca jókedvű kis sajtkukacKép És máig nem hajlandó áttérni a rendes kosztra...remélem, ez azért nem marad így...
Egyetlen dolog aggaszt igazán, és ez Mesi szorulása. Oké, hogy az anyatej nagyon jól hasznosul, de az én drágám két hetente se hajlandó kakilni, csak ha beleavatkozomKép Márpedig látszik rajta, hogy szenved tőle, nem hagyhatom a természetre a dolgot. Sajna már minden fortélyon túlestünk eredmény nélkül és már a Guttalax cseppet is kezdi megszokni a szervezete...na ezzel nem tudom, mitévő legyek, az orvos nem különben tanácstalan. Zsuzsi, esetleg valami homeós cucc???
A kétgyerekeseknek egy kis vígaszként megsúgom, hogy a két nagyobb maca már együtt játszik, gyakran azt se tudom, merre vannak a házbanKép Persze, van sokszor hajtépéses huzavona is, de már sokkal jobb az életünk. Mesit meg karöltve szórakoztatják, nyugodt szívvel hagyhatom őket szemmeltartás nélkül is, mert még véletlenül se bántanákKép
Na röviden ennyi rólunk. Ja, megkezdődött idei rendes építkezésünk is, csak most esőszünet vanKép

Andi, Franyó,
nektek külön is drukkolok, sőt minden nap be is kukkantok miattatokKép Franyó, neked meg szorítok, hogy a már megkedvelt környezetben és emberekkel szülhessKép

Még próbálok képeket felrakni, hogy lássátok az én szépségeimetKép
Timi sajna szemüveges lett, de nagyon csinike benne:
Kép
Zsebi az örök rosszaság (tuti, hogy fiúnak készült, amiket művelKép)
Kép
Mesi új tudománya a kutyázás (a nyálfolyatás meg ugye, folytonosKép)
Kép


Momo


Momo
momo
 
 


Ja, én balga...

Sofka,
milyen homeós bogyó van ekcémára? Sajna Mesinek is elég randa a bőre, leginkább a hajlatokbanKép

Momo


Momo
momo
 
 


Andi,
Fájó vizsgálat után többnyire szülni szoktak a kismamákKép, nem???
A passzos szerintem csak annyit jelent, hogy szép, fejlett babócád van, te meg nem híztál sokat. Szóval ne aggódjKép (Egyébként sem szoktak csak úgy kipottyanni a babák, akkor nem lenne szükség orvosraKép)
StaphylococcusKép Drukk, hogy ne okozzon semmit!

Beu,
Köszi. Reggelre elhalványodtak a pöttyök (kentem popsikrémmel). Gyerekorvoshoz egyelőre nem viszem, nehogy összeszedjünk még valamit. Ha megint előjönnek, inkább telefonálok a dokinak.

Tüni,
Drukk a barinődnek!
Huncut Kincső nagyon drágaKép

Kangi,
Összepakolt JulcsiKépKépKép Átléni nem lehetett ennyire vicces.
HajszálerekKép

Sofka,
Múló ekcémaKép
Kávét főző MarcipánKép

Zulu,
KépekKép

Momo,
De jó, hogy jelentkeztélKép
Ha ilyen rendes lányaid vannak, akkor jöhetsz ám gyakrabban is, nem vesszük zokonKép
Nagyon szépek a boszikáidKép

Franyó,
Egybentartó-drukk!

Ari, Csucsuka, Mariann, Miszike, Urszila, (csak hogy pár nevet említsek)
Nagyon eltűntetek. Mi van veletek???

Maci_2
maci_2
 
 


Köszi a drukkokat. Hálistennek Kép most úgy néz ki, hogy találtak valamit a vízben, ami miatt tovább vizsgálódnak, úgyhogy a határidő vasárnapra-jövő hétre tolódott. Nagyon boldog vagyok KépKépKép. Dokinéni ma megnézett, méhszáj még zárt, ennyi a pozitív. Soha nem gondoltam volna, hogy túl szeretném hordani ezt a gyereket.

Maci,
én asszem időspórolás miatt egyből bőrgyógyihoz vinném, mert a gyerekorvos úgyis oda küldene...

Andi,
tényleg érdekes a stílusa a dokidnak. És mit kapsz ez ellen a staphylococcus ellen, antibiotikumot? Vagy?

Tüni,
Kincső édes Kép

Kangi,
és miért akart elmenni Julcsi, csak úgy? Vagy megsértődött rátok valamiért?

Zsuzsi, Sofka, Zulu,
hát ez az, hogy nem én döntöm el, hogy hova menjek helyette, ezt mondták, hogy ide irányítják át a szülő nőket. Ide jön velem az orvosom és a szülésznőm, akiket ismerek, akikben megbízom. Máshol max. ügyeletben szülhetnék, azt nem szeretném még ennyire se. Ha rajtam múlik, két hét múlva szülök, na de rajtam múlik??????? Pihenek, amennyit csak tudok... Még jó, hogy részleteket nem írtatok a kórházról, így is kellőképpen elment a kedvem tőle Kép. (Nem mintha előtte túl sok lett volna...)

Sofka,
Tomi ott született? Mert most valamiért ez ugrott be, jól emlékszem? Mindjárt visszakeresem...

Zulu,
csúcs a kiscsajod a hatalmas szemeivel!!! Kép Pár napja Anka is engedélyt ad, hogy egy azaz egy darab hajcsatot betegyek neki a hajába. Ma azt hajtogatta, hogy "tetszeni fog a Zsoltinak" Kép.

Momo,
jó volt olvasni rólatok, jók a képek a csajokról Kép Nagyon szééépek!!! Kép

Ja, kérdezni szeretnék!!!
Anka eddig se volt valami nagy gyümölcsevő, egyedül a banánt bírtam beleszuszakolni tízóraira, napi egyet. Almát egyáltalán nem hajlandó, se semmi mást. Tegnap óta viszont bekeményített, és már a banánt se eszi, se könyörgésre, se fenyegetésre, se másra. Mi a búsfenét csináljak???? Minden mást szépen eszik egyébként, de hát pont most jönnek a jó kis idénygyümik, és már előre látom, hogy semmit nem fog megkóstolni. Paradicsom, retek se megy egyébként. Az a durva, hogy nem "nem ízlik", hanem meg se hajlandó kóstolni. Úgy se, hogy Apával élvezettel csócsáljuk az orra előtt a rengeteg paradicsomot, már epret is próbáltam, körtét is. Már mondtam neki azt is, hogy legalább egy falatot kóstoljon meg, ha nem ízlik, kiköpheti. Nagy kínnal megnyalta, és utána semmi többet. Van ötletetek? Az a baj, hogy eddig ez a banán tökéletes tízórai volt, mert utána kibírta ebédig, most viszont, hogy nem eszi meg, iszonyat hisztis, merthogy éhes. Adjak neki mást? Mert mondjuk enne ő pogácsát, vagy krémtúrót, vagy mittudoménmit, de akkor meg engedtem a hisztijének?????? És leszokunk még erről a nyavalyás banánról is? Léccci segítsetek! Köszi!

F.
franyo
 
 


Franyó,
Nemtom, hogy jó ötlet-é, de először is tízóraira igenis ehet pogit/krémtúrót stb, amit szeret (fő a családi béke). A gyümivel egyelőre nem próbálkoznék, még csak meg sem említeném előtte. Aztán már mikor jönnek az idénygyümik, akkor mindig úgy kell csinálni, hogy pl:
- Gyere, veszünk anyának meg apának cseresznyét... (amire valszeg meg fogja kérdezni, hogy őis?) és akkor én azt mondanám, hogy nem, mert kicsiknek nem való, csak okos felnőtteknek.
És ezt be is tartanám mongyuk egy hétig. Minden nap hangsúlyozva, hogy ő biza nem ehet belőle. Egy hét után, najóvan-megkóstolhatod stb. Ha ez sem jön be....
Én legalábbis soha semmit nem erőltettem Orsiba. Most pl a betegsége miatt olyan keveseket eszik, hogy talán még a Momo Mesijét is alulmúlja, gyakorlatilag zöldteán él Kép De nem csinálok belőle gondot. Tegnap piritóst készítettünk együtt, de nem kért. Ma emlegette a joghurtot, vettem, de még nem tud róla. Valszeg előveszem, és elkezdem enni, és ha kér, akkor ez anyáé. Megvárom, amíg már "hisztizik" érte, akkor talán egy egész dobozzal bele tudok lapátolni Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,
Igen a szekre kell felszerelni. Van egy heveder ami alul rogzit es van egy ami a hattamlahoz rogzit. Igy tenyleg borulas biztos, lanyom legnagyobb sajnalatara nem tudta megmozditani es ki sem birt maszni beloleKép
Meg egy, a mienk ket magassagban hasznalhato, azaz az also resze 2 reszbol van kikepezve, hogy ha nagyobb a gyerek egy mozdulattal szetvalaszthato, igy eleg sokaig hasznalhato a szekecske.

Franyo,
Tudom rossz erzes de sokat nem tudsz tenni, mint probalkozol. Matyi igy lassan 5 evesen kezd ujra gyumit enni es nem fujjol mindenre kostolas nelkulKép
Drukk hogy ne most szuljKép

Andiknak, Emmaknak sok boldogsagot!!!

Momo,
Csajok tunderiekKép Azert le a kapappal elotted, harom minivelKép

Zulu,
KepekKép kedvenc a cumisKép

Tuni,
Kincso nagyon aranyosKép

Maci,
Mulo pottyokKép

Kangi,
JulcsiKépvagyKép
Matyi tegnap kozolte, hogy ne menjek erte tul koran mert nagyon jo az oviban.

Leptem dolgozniKép
Angi
angela2
 
 


Na azert nem sietekKép

Akit erdekel a szek, hivatalos neve itt Booster seat es nagyon sok fele van. Jucusnak vettunk egyet a babeysitterhez is. Az nem fisher Price, de nagyon jo szinten.
http://amos.shop.com/amos/cc/pcd/10731977/prd/16557607/ccsyn/260

Ez sem rossz szerintem es kicsiknek talan jobb is:
http://store.yahoo.com/comfort1st/sa1stalrebos.html
Esetleg ebay-n is szet lehet nezni, biztos vagyok benne hogy ott olcsobb lenne.

Na tenyleg eltuzok,
Angi
angela2
 
 


Sziasztok!
Micsoda pörgés!

Rég nem látott csajok a színen!
Momo!
Jó, hogy hallunk rólatok is! Édesek, mint mindigKép

Zulu!
Maca nemkülönben.

Sofka!
Milyen homeobogyót adsz az ekcémára?
B.
beu
 
 


Franyó
nincs gyümölcscentritek? Mi minden héten ledarálunk kb 1 kiló répát, 2,5 kiló almát meg uennyi narancsot, és K minden nap kap 1-2 dl-t. Ebből szűk 3 liter lesz (2 ásványvizes üveg) mi is iszunk napi 2 dl-t. Kevin sem mindig kéri, de mondjuk ő falja a paradicsomot, szőlőt.
Jó fél órás meló ugyan, meg pacsmag, de megéri, mert tuti 100%-os, és a rost is benne van. Nyáron jó a barack, körte stb is... ha nem is ennyit, de 1 heti Anka-mennyiséget csinálhattok, hűtőben eláll 5-6 napig (gyümitől függ, a barack pl kicsit hamarabb romlik)
pusza
e
ja, de a sima narancshoz pl jó egy sima citrusprés is, persze.
ellimami
 
 


Ja, még annyit, hogy sajna én sem vagyok nagy gyümifogyasztó, de így italnak nagyon fini!Kép

Meg még egy 5let: ha semmi sem megy, van az Aloe Verás (FLP) termékek közt egy Kids Multivitamin nevű, gyümis rágótabletta, azt szokták szeretni a gyerekek. 2800,- körül/120 db, 2-4 évig napi 2x2, és olyan, mintha 5-6 adag gyümit/zöldséget enne a kölk. Biztos van ismerősöd, aki foglalkozik vele, meg nagyon sok gyerekorvos is tartja már.
e
ellimami
 
 


ja, még nekem is eszembe jutott vmi:
A doktor néni könyve c. műben pl az van, hogy ha a gyerek elfogad 1-2 féle gyümit, és mellé 2-3 féle zöldséget, akkor nincs min aggódni, mindenféle vitamint és ásványi anyagot megkap. Szal, ha a gyümi nem megy, de változatosan kap zöldségeket, és mellé pl Cebiont (C-vitamin készítmény), akkor pláne ne aggódj!

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Gyerkocok gyonyoruek egytol egyig!Kép

Hetfon vettem Petranak bilit, WCszukitot, es nehany bugyit.Kép (Ezektol az apro bugyikaktol teljesen kesz vagyok.Kép) Ugyhogy mi is komolyabban nekiallunk probalkozni. Ma ebed utan, amikor kakkantani szokott, levettem rola a pelust, es meztelen popsival maszkalt a lany. Persze nem a bilibe kakilt, de gondterhelt keppel mutogatta a feneket. Ez is valami, hogy szembesult a dologgal.Kép

Na a Megatoysos kalandtura (bilivasarlas urugyen) sem volt egyszeru... Gondoltam, kiprobalom Marcival a kengurut. Ugyhogy amikor megalltunk, Marcit beszuszakoltam a kenguruba, kivettem Petrat is az ulesebol, es ekkor vettem eszre, hogy kozben kibontotta a cipofuzojet. Persze visszaulesrol szo sem lehetett. Probaltatok mar kenguruval egyutt foldig hajolni?Kép
Aztan a vegen muszaj volt bemenni a jatszos reszlegbe, ahol le kellett venni a cipot. Kozben Marci mar kikivankozott a kengurubol, ugyhogy csak a kezemben volt. Ott viszont sehol nem volt egy pelenkazo, ahova letehettem volna oltoztetni, meg amig Petrara viszaadom a cipojet, es a sajatomat felveszem. De vegul is tuleltuk, es mindenki cipoben jott haza.Kép

Franyo,
Es ha megprobalnal hazi kremturot adni neki kezdetben keves, kesobb tobb gyumolccsel? Turo+tejfol+citromle+banan vagy egyeb gyumolcs. Ha kell, egy kis cukor. Ha botmixerrel vagy turmixgeppel osszeturmixolod, akkor a turo jo sima lesz. (Ha turmixgeppel csinalod, tejfol helyett inkabb tejet erdemes tenni bele, kulonben nem keveri ossze a gep.)
Nagyon drukkolok, hogy ott szulhess, ahol szeretnel!Kép

Andi,
Mi ez a nagy csend???KépKép Foleg a tegnapi fajdalmas vizsgalatra valo tekintettel erdeklodom...Kép Drukkolok, mar ha egyaltalan szukseged van meg ra!Kép

Na lepek, udv:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!

Leszter
a nagy csend csak amiatt van, hogy írtam egy tök hosszút, és a szemét babanet megint nem fogadta el a jelszavamat és berágtam. Ja és az üzi is elveszett Kép
amúgy érdekes cuccok távoznak belőlem, de semmi fájás vagy ilyesmi.

írtam Spocknak az indexen, azt mondta, hogy nagyon ritka, hogy a STaphylo megfertőzné a babát. Remélem, nálam sem lesz semmi gond!!
Amúgy a hülye vizsgálat után éjjel 2-ig egyfolytában fájt a derekam meg a hasam. Nem fájások voltak, hanem szünet nélkül sajgott, de szerencsére reggelre elmúlt.

Franyó
állítólag a zöldség és a gyümi helyettesíthetők egymással, tehát ha megfelelő mennyiségű zölséget eszik Anka, nem kell aggódnod. Gyümilevet issza?
A kórházzal kapcs. nem irigyellek. Pont a végén, mindenórásan kell ilyennek történnie Kép


Momo, Zulu, Tüni
csajaitok gyönyörűek KépKép

bocs, csak ennyi, remélem engedi elküldeni
Andi

újraregisztráltam...
psandi
 
 


Csajok, en tiszta hulye vagyok. Kelbimbot ebedeltem.Kép Szegeny Marci, most fajni fog a hasa??Kép
leszter
 
 


Már megint újra kellett regisztrálnom Kép
Leszter,
tudom, nem én vagyok az önfeláldozó példaanya, de a hasfajós gyereknek fáj a hasa és üvölt (pl. Abigél) a nem hasfájósnak meg nem fáj.

Momo,
gyönyörűek. Szinte kedvet kaptam Kép
Na mibefogadunk, hogy Dana súlyát nem tudja alulmúlni Mesi sem? Pedig már régóta tervezem, hogy ha találok olyan gyereket, aki fél évesen, egy évesen, stb. kisebb súlyú, mint Dana volt, meghívom az anyját kávéra és/vagy teára, stb. Kép
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Franyó,
Gyümölcslét már Elli írta. Gyümis joghurt, turmixok? Vagy ha a krémtúrót szereti kicsit abba is lehet tenni, apránként növelve az adagot...
Jövő hétig?! Drukk!

Leszter,
KalandtúraKép nem lehetett könnyű.

Maci_2
maci_2
 
 


Heppi: enikotitz@vipmail.hu

Huuu nagyon klasszak ezek a szekek Angi. En Fisher Price-ot mar neztem nemet ebayen, iszonyat penzert ment el, nem ertem miert, en is licitaltatni akartam pedig raKép
orsoly
 
 


Leszter,
Azert nem bizti hogy fajni fog a pocak, drukk hozza. Hazi kremturo olyan jol hangzik, miert nincs itt normalis turoKép

Orsoly,
Nem tudtam, hogy az europai ebayn ilyen draga bar mar mas Fisher Price termekeknel is eszrevettem, hogy Europaban dragabbak mint itt. Azert hasznaltan itt egesz jo az aruk, bar igaz hogy sok van beloluk es sokan is hasznaljak, ergo lenyomjak az arat. En peldaul irto olcson vettem mindkettot.

Angi
angela2
 
 


FranyóKép
Én sem hallottam semmi jót a kórházról - sógornőm szült ott - szóval drukk, de nagyon!Kép
Mostanában Lili sem eszik gyümit, én is rágható c vitamint adok neki, de én Nutrilite-ot. Imádja, és mindig szól, h szeretne enni. Esetleg - mondjuk jóval kevesebb vitamin van benne - kipróbálhatod a befőttet. Nálunk a meggybefőtt a sztár.

Ma itt voltak BogárékKép Öcsém, annyit enni, mint az Eszter! 12-fél 6ig megevett másfél tányér levest, kétszer fél palacsintát, két adag husit krumplival, almát, kukoricagolyót, csokis chrunch-ot. Hát nem az a tipikus nem evő gyerekKépKépKép

Holnap meg Norkáékhoz megyünk, megpróbálok nem sokat beszélni, mert azt mondja, hogy sokat jár a szám, nem is igaz, ugye?KépKépKép

Na jó éjt:

Manócs
manócs
 
 


Orsoly,
KÖszi-köszi Kép Már írok is a csajnak Kép

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Jó reggelt!

MÁra vagyok kiírva Kép
akkor még van 1-2 hetem, igaz? Kép

Franyó
a meggybefőttet Dani is imádja! Tovább megyek, csak úgy hajlandó megenni a husit vagy krumplit, ha meggyet is kap hozzá. Ja és a mazsoláért is meg van veszve, az végülis szőlő, nem próbáltad?
Akkor most meddig kell drukkolni , hogy ne szülj? Hétfőig? Kép

Andi
40+0
psandi
 
 


Zsuzsó,
akkor nem nyertem ingyen kávét/teát ?Kép Pedig az elmúlt 6 hónapban hullott a hajam rendesen MesitőlKép

Angi,
ezek a székek nagyon klasszak, bár én a 2 évesnél nagyobb gyerekhez a Tripp-Trappra esküszöm, mióta megvan. Akármilyen drága is, behozza az árát, nekem már az is baromi nagy előny, hogy egyedül száll fel és le a gyerek. Hadd ne foglaljam dalba, mennyivel kevésbé fáj így a derekamKép

Franyó,
az enyémek is csak néha esznek meg egy-egy banánt (sőt zöldséget se bírok beléjük tuszkolniKép), nálunk az össz vitaminforrás a Kubu, amit naponta kapnak egy pohárral. Erőszakoskodni úgy sem lehet, inkább keress valami Ankának is tetsző vit. bombát (a lányok már megelőztek egy pár jó ötlettel) és várd ki, amíg megjön az esze a gyümievéshezKép

Komolyan mondom, én leszokom a babanetről, ha még sokszor törölnek. Alig van pár percem egy nap ide benézni és akkor is azzal piszmoghatok, hogy miért nem megy el a hozzászólásom Kép
Tegnap pl. ugye délelőtt még írtam, délután már képtelen voltam, mert nem léteztem többéKép


Momo


Momo
momo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: