Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
Vendég
 


sziasztok:)
Nagyon köszönöm a törődést
Bocsi az eltűnésért,de gondok vannak :(
Nem velem,én azóta jól vagyok,kisebb roszullétek vannak csak :wink:
Apummal van baj,sajnos kórházban van.Nagyon beteg,kardiológián van.
Nagyon fulladt,a körzeti nem csinált semmit.Nem kapott már levegőt,bevitték a kórházba.3 nap mulva leállt a veséje,oxigént kapott,nem volt saját geringése :(
A doki azt mondta ,hogy semmi esély sajnos.
Utoló lehetőség a vese dialízis,hogy átmossák a vérét a méregtől,mert nem műkönek a szervei rendesen.Én egyből felajánlottam az egyik vesém,de a doki mondta,hogy a szíve a beteg nagyon.Tönkretenné a másik vesét is :(
Csajok,a dialízis rögtön segített rajta,mikor kitolták a kezelésről,magánál volt :lol:
2 napra rá beindultak a veséi,amina dokik is csaodálkoztak :lol:
Mostanra már sétálgat segítséggel,de nincs eszénél sajnos.Elvileg rendbe jön az agya is,csak sajna a méreg oda is ment :?

Botikám nagyon hatalmas baba,Kírát felvették az oviba szeptembertől :)
Naggyából ennyi :)
Vendég
 


6-18 hós FIÚ ruhák

Szia!

Az alábbi weboldalra feltöltöttem sok szép ruhát nagyon jó áron!

http://www.kodakgallery.com/ShareLandin ... leid=en_US

(a végén kattints a DONE -ra és a kép alatt is megtalálod az árakat)

Nézz szét!

Tel: 20/584-6347
képeket, infót tudok küldeni ekiss75@gmail.com

KépKép
KépKép
bunny75
 
 

 
 

Sziasztok!!

Borcsi: Na végre hogy jelentkeztél!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: örülök hogy te jól vagy,de orvosnál voltál akkor???? Sajnálom apukádat,de jó hír hogy már jobban van és ez csak javulni fog!!!

Tegnap vendégségben voltunk és Manó nagyon élvezte (mint mindig) alig aludt és már 2napja azt játsza velünk hogy este 8-kor már nyűglődik megfürdetjük és utána mint akit felhúztak este 11ig mászik össze-vissza és le nem lehet állítani. :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Reggel már egy hete fél8ig alszik.
Ma megyünk a tóhoz (sógoromnak van egy horgásztója) és kíváncsi leszek hogy mennyit fog megint aludni és hogy este megint meddig fogja bírni :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Manocskák:Hát valószinű,hogy nekünk se lesz már több gyermekünk..Mondjuk..Jázmin születése után is ezt mondtam :lol: Talán ha egy kicsivel fiatalabb lennék,akkor bevállalnám az 5. gyerkőcöt is :P
Gondolkodtatok már fiú neveken?

Borcsi:Sajnálom apukádat és jobbulást kívánok neki!

Beya:a múlt hét végén Nyíregyházán voltunk a vadas parkban.Azt hittem,hogy milyen jót fog aludni majd este BEnce..A francokat :x Kívánom neked nagyobb szerencséd legyen Kristóffal :lol:

Lányok!Mit illik vagy mit szokás keresztelőre vinni ajándékba?
tünde733
 
 



Borcsi: örülök, hogy jobban vagy, apudnak jobbulást!!!

Móni: igazán különleges nevet választottatok!

További szép nyarat!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


csöre
Igazából egy kicsit ragaszkodtam olyan névhez ami elég ritka. Már egy kicsit untam, hogy minden 3. gyereket Lacinak, Ádámnak stb. hívnak, tisztelet a kivételnek.
Így elég különleges nevet választottunk neki ugyan úgy mint a Joel.

manocskak
 
 


Borcsi: jó, hogy jöttél :D Édesapádnak mielőbbi gyógyulást!!!!


:lol: Móni: Tündének is Ádám a 7 évese :lol: és Benedeknek is Ádám lett a második neve - a statisztika majdnem megvan :P
Ciprián szerintem is különleges,egyedi, mint ahogyan a viselője is az lesz:wink: Biztosan illeni fog hozzá :) Valahonnan ezeknek a picúroknak is biztosan van sugallatuk az anyucijuk felé.

Tünde: nem tudom mennyire közeli a gyerkőc, akinek a keresztelőjére készültök... vendégként szerintem csak valami apróbb játékot...nem?
Én pl még a keresztszülőknek is azt mondtam, hogy ne készüljenek semmivel, csak magukat hozzák :D Persze nem bírtak magukkal :roll:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Manocskák:Hááát Én úgy voltam a gyerkőcök nevével,hogy szeretem a magyaros neveket :P Na meg ha már felnőtt lesz a gyermek ,akkor ha már nénizik,bácsizik Őt ahhoz is jól illjen a neve.Mondjuk elég furcsán hangzik az,hogy Jázmin néni :P De remélem ezért nem fog rám neheztelni a lányom :wink:
Mikor befektettek Bencével a kórházban,volt egy szobatársam akitől ha kérdeztük,hogy mi lesz a születendő kisfia neve,mindig azt válaszolta,hogy majd ha megszületik akkor elárulom. :? Ő hamarabb szült meg mint Én ,így lementünk megnézni,hogy hogy vannak és természetesen megkérdezni a baba nevét,mert már majd meg evett a fene minket,hogy mi a neve :D Amikor mondta,hogy JÁMIN a baba neve,se köpni se nyelni nem tudtunk.Mikor meg elmeséltem neki,hogy Ádám kisfiam kb 3 évesen így nevezte Jázmint,akkor inkább jobbnak láttam kimenni a szobából olyan csúnyán nézett rám :oops: :D

Hjaaa!Egy jó hír!Bencének kibújt a hetedik fogacskája! :D
tünde733
 
 


Tünde: az oviban van egy kisfiú, akinek szintén különleges neve van: a szülei neki is két nevet adtak - egy hagyományosat és egy ritkát, Máté Jázon - egy darabig én is gondolkodtam ezen a neven, nagyon tetszik, meg az anyukáját is kérdeztem, hogy nem bántanám - e meg, ha "lopnám" a nevet :lol: de aztán a férjemnek nagyon nem tetszett, így nálunk nem lett felhasználva...

Gratula a következő fogacskához!!!

A fogakról jut eszembe: tegnap nagyon büszke voltam Dávid fiamra, engedte szépen betömni a fogorvosnak a kis lukas fogacskáját!! :o :D Először beült egyedül a székbe, míg megnézte az orvos a fogát, utána a beavatkozáshoz már ölbe vettem, a kis kezét meg kellett fogni, hogy ne kapkodjon oda. Olyan kicsi még, és olyan ügyes!!!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

ayse
 
 


Roli gyógyulj meg mielőbb!!! Sok kitartást kívánunk neked s persze szüleidnek, családodnak! Minden rendben lesz!!
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kriszti:A baba akinek a keresztelőjére megyünk,4 hetes.A férjem testvérének(sógornőm) a lányának a babája. :D Azt találtuk ki,hogy közösen veszünk nekik egy etető széket. :wink:

Roli:Imádkozunk érted!!!!
tünde733
 
 


Kedves anyukák, apukák!
Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül ide is írok, de talán érdekel valakit!
HIPP tejpépeket kínálok bolti ár alatt, mivel kisfiam már nem hajlandóak megenni. Ára megegyezés kérdése!
A tejpépek 2009. szeptember végén járnak le.

rnecsi
 
 


Sziasztok!
Nagyon eltüntetek csajok! 8)
Képzeljétek!Bence pápázik :D Mondjuk neki,hogy pá pá,Ő meg édesen integet a kis kezével! :D

Kriszti:Tegnap még elfelejtettem meg dicsérni a kisfiadat!Istvánt 3 évesen alig bírtuk lefogni a fogorvosnál :oops:

Kép
tünde733
 
 


Tünde: köszi :) én is úgy éreztem, hogy egy 3 évesnél ez nagy dolog, ezért is vagyok különösen büszke rá :)
Bence nagyon ügyes!!! Biztosan édes, ahogy pápázik :)
Rég raktál fel képet róla :roll:

Tegnap szülinapoztunk :D Bálint is 7 éves lett :D Olyan szép tortával nem dicsekedhetek, mint a többiek :oops: a férjem szerezte be a cukrászdából :oops: Majd legközelebb jobban belehúzok :wink: Bálint mostmár egy gördeszka boldog tulajdonosa, teljes védőfelszereléssel (ez eddig hiányzott, görkorizni anélkül tanult meg) Ma lesz a nagy napja a kipróbálásnak :wink:
Lassan indulunk is, mert később már nagyon meleg lesz

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti:Boldog szülinapot Bálintnak :D
Kérek egy gördeszkás képet róla!Biztos vagány lehet :D 8)
képek..hmmm... :? túl nagy a méretük és nem tudom,hogy kell lekicsinyíteni :oops: István meg még arra is lusta,hogy segítsen :twisted:
tünde733
 
 


Tünde: megpróbálom leírni, hogy hogyan kicsinyítem le én a képet: képnézegetéskor a kiválasztott képre kattintok jobb egér gombbal, kiválasztom a szerkesztést, ekkor megnyitja a gép a Paint-ben. Ott felül kiválasztom a Kép - Nyújtás/döntés. A Függőleges és Vízszintes helyekre beírom a 20 % -ot (itt az a lényeg, hogy mindkét irányban ugyanaz a szám szerepeljen, hogy arányos maradjon) Ha jó a kép mérete mentés máskénttel szoktam menteni, mert akkor megmarad az eredeti méretű kép is és a kicsinyített is. :? Remélem érthető lettem.

És a képeket nektek készítettem 8) Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kép
tünde733
 
 


Kriszti:Tökéletesen leírtad!Köszönöm! :D Mondjuk ez egy kicsit kicsi lett,de majd kitapasztalom,hogy hogy kell :wink:

Vagány a gördeszkás kép! :wink: :D
tünde733
 
 


Tünde. örülök, ha tudtam segíteni :wink:

Nagyon cuki a kis matrózod!!! 8)

Csöre, Gabi, Bea, Katica: nyaraltok???

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Na, még mindig sehol senki?

Hétvégén én sem voltam gép közelben :roll: azt hittem mire jövök megint jól le leszek maradva...

Még jó, hogy múlt héten letudtuk a fogászatot: ezúttal Bálint tömött fogából jött le egy darab :evil:

Gyógytornára viszont nem kell többet mennünk Benedekkel, szépen gurul, ha felsegítem ülésbe, megtartja magát - ez elegendőnek bizonyul egyelőre. Azt mondták, hogy még egy kontrollra majd vissza kell menni novemberben - addig a tanult módon itthon tornáztassam, ha azt venném észre, hogy elakad a fejlődés, akkor soron kívül menjünk vissza - de hozzátette az orvos, hogy nem lesz itt gond :)

Írjatok lányok!!
Üdv,
Kriszti

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Halihó!

Mi nyaralni voltunk Csopakon, tegnap jöttünk haza :)
Tök jó időnk volt, rengeteget strandoltunk, Kristóf baromira élvezte, ráadásul körbe volt rajongva, mert sógornőmékkel voltunk, aki a fián kívül hozott még egy srácot meg egy lányt, akik totál odavoltak Kristóftól, és rendesen veszekedtek rajta, hogy épp ki foglalkozzon vele :lol:

Ja, és képzeljétek, vettem neten etetőszéket, és törötten hozták, de a webshopos nő nagyon rendes volt, és ma már meg is érkezett a csere. Kristófnak nagyon bejön:

Kép
Kép
Kép

Borcsi!
Örülök, hogy jól vagy, apukádnak mielőbbi gyógyulást!

Tünde!
Édes lehet Bence, ahogy pápázik :D!

Kriszti!
Nagyon menők a gyerkőcök a gördeszkával!
Utólag is Boldog szülinapot Bálintnak!
Mi még járunk dévényre, Kristóf lassan de biztosan ügyesedik, még nem ül, nem mászik, csak helyet változtat olyan kúszásféleséggel, de dévényes néni szerint jól halad :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 



Gabi: örülök, hogy jól telt a nyaralás:D
Szupi az etetőszék :D : a miénk is ilyesmi - ha jól látom legalábbis, a tiétek is hevederekkel rögzíthető bármilyen támlás székhez?
Utazáshoz is nagyon praktikus;) Jó kajcsizásokat Kristófnak benne :D
Gabi: nekünk a gyógytornász mondta, hogy pont a kúszás lenne a legfontosabb, mert az a legtöbb izmot megmozgatja - Kristóf nagyon szépen halad :wink:
És épp tegnap mondta a háziorvosunk, hogy nem baj, ha még nem ülnek egyedül - az ő unokája kerek egy hónappal nagyobb Benedeknél, tehát ha minden igaz Kristóffal egy napon született, ők most ott tartanak, hogy felkönyököl a baba. Úgyhogy nincsenek lemaradva a fiaink :wink:

Manócskák: szép név a Kevin ;) Jelentése: kedves, szelíd, nemes
(bár szerintem ez nem héber :? :oops: , általában a bibliai nevek héber eredetűek :roll: )

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!!

vagyunk mi is,csak alig tudok mozogni,mert olyan izomlázam van és inkább fekszek,persze ha Kristóf engedi :lol: :lol: :lol: :lol: . Hétvégén felállt és azóta ugrálok hozzá ha lehuppan a földre,meg miközben mászik mindent megtalál,és szaladok eltenni az útjából! :lol: :lol: :lol: :lol: Mi is voltunk gyógytornásznál igaz csak állapot felmérésen és nem csinált semmit. Azt mondta hogy ne ültessem :shock: :shock: :shock: :shock: nem is ültetem mert ül magától!! És ne engedjem neki hogy felálljon :shock: :shock: most nyomjam le a földre??? ha ő fel akar állni akkor álljon.

Múlthéten szerdától szombatig nyaraltunk anyukáméknál (kb. 5km-re laknak tőlünk) utána meg szombat vasárnap testvéremék tavánál voltunk és este 10 körül értünk haza úgy hogy Kristóf nem is akart haza jönni :lol: :lol: :lol: .Akárhányszor elindultam felé,ő elkezdett teperni a másik irányba,nehogy elkapjam! :lol: :lol: :lol: Az izomláz is ott "keletkezett",mert a 2napot végig jet-skiztem (álló) ,de szerintem ma is lemegyek mert annyira jól esett ez a kis mozgás hogy egy napig nem volzam de már is hiányzik!.


Gabi: Utólag is BOLDOG NÉVNAPOT KRISTÓNAK!!!!!!!


Na megyek mert úgy látom hogy Manó elkezdte leszedni a ruhákat a szárítóról :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 



Sziasztok!
Vagyok, még nem olvastam vissza... nyaraltunk, minden ok, most minden a feje tetején....

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Na de bele húztatok csajszik! :D

Kriszti:Lehet,hogy lemaradtam :oops: ,de miért kellett vinned Benedeket gyógytornára?

Most olvasom,hogy Bea és Gabi is vitte a lúrkót gyógytornászhoz állapot felmérésre... :? Nekem is vinnem kellene? :?

Manócskák:Őszintén meg mondom,hogy a Kevin név jobban tetszik ,mint az előző :oops: :P

Gabi:Tök jó az etetőszék,és ahogy látom a képeken Kristófnak is bejött :D


Kép Jázmin ,Ádám és az unokatesójuk Gréta.Grill partin:)
tünde733
 
 


Amióta Kriszti leírta,hogy hogyan kell kicsinyíteni a képeket,minden képet átszerkesztettem.Vigyázat csajok!most már Bombázni foglak benneteket a családi képeimmel :P :lol: :lol: :lol:
tünde733
 
 


Tünde: Csak rakjad a képeket felfelé!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nekem anyukám akarta elvinni,mert az egyik munkatársa.....tudjátok hogy van ez!! Ez ezt mondta ez azt... :twisted: :twisted: :twisted: ! Én nem vittem volna el magamtól sőt csak a gyógytornász is felidegesített a "hülyeségével". Biztos igaza van,mert elméletileg Kristófnak laza az izomzata,de akkor meg miért csinál meg már mindent????Ja még nem megy :lol: :lol: :lol: :lol: !És gondolom régen is voltak ilyenek és mégis egészséges ember lett belőle.
Szóval én csak anyum megnyugtatására vittem el és őt meg teljesen megijesztette.Elméletileg ha 2hét múlva nem mászik folyamatosan akkor vissza kell vinnem. Na azóta teper állandóan mindenhová,de nem tudom mit várt a gyógytornász mikor azelőtt egy pár nappal jött rá hogy hogy is kell mászni. Na most jól kiadtam magamból a mérgemet! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja és persze ő a védőnőmet meg a gyerekorvost szidta hogy nem küldtek hamarabb,a védőnő meg kiröhögte az egészet amikor látta hogy Manókám hogy teper meg tegnap délelőtt még csak próbálkozott a felállással (azóta már az is megy) és ezt is látta. Még mielőtt félreértené valaki én nem vagyok ellene,csak nem értem hogy az embert miért kell ennyire beparáztatni.
Pont a Gabi példáját tudom felhozni,hogy anyuk munkatársa pont ezért vitte el ,mert nem csinált semmi (koraszülött volt és 2hónappal idősebb Kristóftól) és a 4. alkalom után már be is hozta a vele egykorú babákat. Na ez is más! Na de most már tényleg abbahagyom,mert a végén azt hiszitek hogy ellene vagyok,pedig nem :lol: :lol: :lol: .

Ja még a védőnőre visszatérek : tegnap majdnem én is kiröhögtem őt,mert nem volt megelégedve a 300g hízással egy hónap alatt. A másik aki meg mérte (mert a miénk akkor volt szabin) nagyon megdicsérte Kristófot hogy eleget hízott. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ha már így kidühöngtem magam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: akkor Jóéjszakát Mindenkinek!!!!

Dóra ,Katica nagyon eltüntetek!!!!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Tünde: szerintem egy egészségesen fejlődő gyereket nem kell gyógytornászhoz vinni, ahogy Bea is írja (bocsi, nem olvastam még vissza, így a részleteket nem annyira ismerem).
Hol is van az a kis nehézbombázó a képekkel? :D :D

Bea: ez a ne ültessem, ne állítsam kérdés az agyamra megy... hogyan szögezel a földhöz egy örökmozgó babát?! Saci felül egyedül, nem kell ültetni, és fel is áll... akkor rántsam vissza? Milyen hatása lenne annak? Amikor látja, hogy mi is állunk? Bááááááá

Gabi: nagyon király az etetőszék :D és hogy élvezi Kristóf :D nagyon édes :D
Kúszás: Saci is zömmel kúszik, és egyre többet mászik, de róla tudjuk, hogy nem kicsit eleven :D Anyám előre rötyög, hogy mi lesz velem, ha már jár :lol: :lol: :lol: :lol:

Bálintnak boldog szülinapot utólag is!

Bencének gratula a pápázáshoz :D Azta, de ügyes :D

Na, megyek kidőlni....

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hahó

Tita001
tita001
 
 


Bea: kösziköszi! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kriszti: aha, eggyel az aljához, eggyel a háttámlához. Eddig nagyon szuper, Kristóf szereti püfölni a tálcát :lol: :lol:

Móni: én a hagyományosabb nevek híve vagyok ugyan, de szerintem is szép és egyedi a név a Kevin.

Tita: hahó :? :lol: :lol: :lol:

Ja, és a lényeg: ma bogyóm 4kézlábra állt, és megindult a popsirisza! :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Holnap megyek a doktornőmhöz akinél szültem,mert azt üzente,hogy :ilyen csúnya méhszájsebbel azonnal menjek rákszűrésre :shock: Úgyhogy megyek és kérek egy időpontot tőle.
Hjaaa és rákérdezek erre a gyógytornászos dologra is.

Csöre:Nagyon ügyes Saci! :D

Gabi:Voltál véradáson?Hétfőn lesz nálunk és Én akkor megyek.
tünde733
 
 


Sziasztok!

Nem igazán tudtam mostanában jönni,Mesi állandóan velem lenne,még az apjától is hozzám akar jönni, már teljesen kivagyok,nagyon nehéz vele. Amióta fel tud állni,kapaszkodik belénk,már ülni sem akar. Egy hete csinálja ezt, ráadásul rákezdett a sikításra,ha vmi nem tetszik neki. Én nagyon remélem,hogy csak a határaimat próbálgatja,mert nagyon hisztis,semmi nem jó neki és rögtön rázendít,ha nem tetszik neki vmi. Voltunk Erdélybe is anyóséknál, és a tegnap esti hazaút horror volt, kb. 100 km-t végigüvöltött az autópályán. Már én is sírtam,nem lehetett vele mit kezdeni. Ha megálltunk semmi baja nem volt,de amint visszatettük az ülésbe,rögtön rákezdett. :cry: Ráadásul anyós is az agyamra ment... :? Ma sem volt könnyebb napunk, de szerintem jön a 3. fogunk lent.
Bocsánat a panaszáradatért,de kicsit el vagyok keseredve. :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Gyógytornászhoz szerintem sem kell vinni egy harmonikusan fejlődő gyereket. Egyébként szerintem is vicces ez a ne ültesd,ne hagyd állni jellegű javaslat...a gyerek nem fog csinálni olyat,amire nem képes.Ha feláll,akkor elég erős az izomzata hozzá,ha meg felül és ül,akkor nem megterhelő neki. Elképzelem,ahogy non-stop lenyomod a fejét,hogy ne álljon fel és visszanyomod fekvésbe... :lol: :lol: :lol: Lehet,hogy úgy értette,hogy ne ültesd fel,hogy üljön és ne húzd fel állásba,legalábbis gyógypedagógusként nagyon remélem. 8)

Nagyon jó az etetőszék!!! Kristóf nem szokta kiütni a kezedből a kanalat a püföléssel??? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Tünde: ne ess kétségbe a gyógytornászon! (nem maradtál le semmiről, szerintem akkoriban épp hallgattam a babaneten)
Nekem Benedek 3 hónapos kora körül nem emelte úgy a fejét ahogyan szerintem kellett volna. Valamennyire emelte, de csak kicsit... Szóltam a háziorvosnak, írt beutalót a REHAB-ra, onnan küldtek gyógytornára, mondván az még senkinek nem ártott meg, mert van egy kicsi eltérés: "enyhe fokú axiális hypotonia" valami ilyesmi volt a papíron. Amikor megkértem a REHAB-ra az időpontot, még nem támaszkodott alkaron sem, csak fél órával az időpont megkérése után :lol: Úgyhogy emiatt járogattunk, meg naponta kell itthon is tornáztatni, ahogy ott megmutatták.
És ebben benne volt az ülésbe húzás, a forgatás, talptámasszal kúsztatás, újabban a térdepeltetés (!) és térden járás (!) ezeket a mozgásokat mi mutattuk meg neki - a kis agya megjegyzi, és csinálni fogja (elvileg), ezt hívják aktív neuroterápiának.

A mai nappal letudtuk a pulmonológiát is, a két nagy mellett meg kellett mutatnom Benedeket is a köhögések miatt - ő is fog gyógyszert szedni :?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Bocsánat,hogy nem reagálok mindenkinek,de hiába olvastam végig, elfelejtettem,hogy mit akartam még és kinek írni, és most inkább elmegyek fürdeni,aztán alvás. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Bálint egyébként 5 hónaposan felállt a kiságyban, fényképem is van róla :wink: Olyan mozgékony (és kisebb alkatú) volt mint Saci, félévesen már tepert 4kézláb. És bármennyire is tudom, hogy nem szabad a tesókat összehasonlítgatni, azért óhatatlanul is élesebb szemmel figyelek Benedekre, és nehezebb elfogadnom ezt a másabb tempót :oops: mármint ő az átlagostól később fordult oldalára is, nemhogy átforduljon (ami hál Istennek már megy). Oda kell figyelni, mert ha szükséges a fejlesztés, akkor előnyösebb mielőbb elkezdeni.
De mostmár érzem, hogy rendben leszünk :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: akkor Bálint olyan kis fürge egérke volt babának, mint Saci :D Saci sem volt 6 hós, amikor felállt :D (na jó, 5 hó, 3 hét)

Bumburka: sajnálom a hisztit, ötletem sincs :( nálunk nincs ilyen, Saci elégedetten rodeózza végig a lakást bozótharcos üzemmódban, ha óhajt, feláll, de arra rájött, hogy úgy (még) nem tud haladni :) igaz, hogy mostanában gyakrabban van ölben, de ezt betudom a takonykórnak... Nem lehet, hogy Mesinél ez a levállás dolog figyel be? (Amikor rájön, hogy önálló kis élet?)
Az autózás nálunk is horror néha, mi azt csináljuk, hogy alvás előtt indulunk, akkor jó eséllyel végigalussza az út egy részét. Szükség esetén szopi, meg a "Virágom, virágom" kezdetű nóta végtelenítve. Utóbbi nálunk a dzsoli dzsóker nyugtató.

Tünde: drukk a vizsgálatra, remélem, minden ok
Véradás: tényleg ketten vagytok ab neg egy ilyen kicsit topikban? De érdekes!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Este megírtam életem eddigi leghosszabb hozzászólását és nyomtalanul eltűnt :evil:

Gyógytorna: mi is voltunk neurológusnál, pont az a történet, mint Krisztáéknál, de mire eljutottunk pár nappal a féléves szülinap után, hál'istennek teljesen beindult a gyermek, forgott ide-oda, sőt kutyázott és a popóját próbálta kirakni oldalra. Mindezt a vizsgálat előtti héten tanulta. Azt mondták, látszik a nyoma egy enyhe izomtónus gyengeségnek, de ha így fejlődik, nem lesz gond. Nálunk a védőnő erősködött, h mutassam meg, ártani nem fog alapon.
Én örülök, hogy vizsgálják, mert a hatévessel nagyfiammal úgy jártunk, hogy amikor ő volt baba, az akkori dokinénink a mozgásra nem fordított túl nagy figyelmet. Ő egyáltalán nem mászott, hat és fél hónapos volt amikor megfordult, aztán ült, állt, ment. A mászás egyébként nagyon fontos, mert valahogy a két oldal ellentétes használatával alakulnak ki az ideg(???) kapcsolatok a két agyfélteke között. No nem értek hozzá. A lényeg, hogy a védőnő elvégzett egy vizsgálatot,(mozgásfeladatokat kellett csinálnia), amiből kderült, hogy megmaradt egy-két csecsemőkori reflexe pl. ha elfordítja a fejét, behajlítja az ellentétes karját, ez meg ugye a suliban zűröket okozhat, mert ugy szegénykém nem tud úgy ülni, ahogy a tanítónéni szeretné, rosszul hat a figyelmére stb. Én azt vettem észre, hogy nagyon okos, rengeteget tud, de valahogy nehezen működik együtt, lassan követ utasításokat(a parám: és mi lesz egy év múlva a suliban??? sok a rossz tapasztalatom). Ezt panaszoltam el a védőnőnek, erre ajánlotta fel, h megnézi.Szóval mi most ennek a dolognak megyünk utána...amikor baba volt, talán a Kriszta által leírtakkal be lehetett volna indítani. A védőnő egyébként azt mondta, h lehet, hogy pár éve még ő sem figyelt volna fel a dologra.

Bumburka: nem lehet, hogy ez már a klsszikus "nyolc hónaposok szorongása"? Ilyenkor jönnek rá, hogy baba és anya nem egy személy, és nem szeretik, ha kikerül a látóterükből...

Az utazás nálunk is horror, megoldás nincs szoptatni ugye menet közben nem lehet, más nem jó- mégis: a kukucsolás pár percig leköti. Egyébként elaludni is nagyon nehezen alszik el a kocsiban is, fél órás üvöltés kell hozzá :shock: .

Azt akartam kérdezni, ti hogyan is etetitek a gyerkőcöket? Nálunk 10-kor gyümölcs van kanalas, 1 körül főzelék immár hússal, gondolom, lassan be kellene iktatnom egy délutáni étkezést is, de nem tudom, mit adjak... Az első kettőnél uzsonnára is gyümölcs ill. gyümölcs és joghurt volt, de a védőnő szerint ne legyen még egy gyümi. Miért????

Bocs ha kusza, késő van (dolgoznom kellett :? )

Ja, és Kicsike ma felült egyedül, ráadásul kijött az első foga!
edede
 
 


Bocs a helyesírási hibákért is...újabban kihagyok betűket. :evil:
edede
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket! Igen,valószínűleg beindult a szeparációs szorongás Mesinél, és pluszban lent meg van duzzadva a 3. kifelé készülő fognál + újabban egyszer alszik egy hosszút,így késő délutánra már fáradt is,de azért nem akar aludni még séta közben sem. :?
A sikítás egyébként szerintem a manipulációs eszköze....mindig is ilyen kis kurjongatós baba volt... :lol:
De ügyesek a babák,hogy ilyen korán már felálltak!!!!!! :wink: A védőnő meg jött a múlt héten, hogy forog-e mindkét irányba...hát,jót nevettünk,hiszen már nem is hajlandó csak ülve vagy állva lenni vagy mászni. :lol:
Utazás közben bevetettem mindent: kukucs, csörgők egymáshoz ütögetése,vég nélküli Icipici mese énekelve + telefonról, felnőtt dolgok zsákmányolása...de a végén már semmi se tetszett.
Egyébként elaludt,ahogy elindultunk,de viszonylag hamar felkelt, 4 órás az út.
Na,szaladok nőgyogyihoz rákszűrésre. 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Tünde, Bumburka ügyesek legyetek a nőgyogyinál :wink: Lassan nekünk is kellene már menni, de az az igazság, hogy így is rohangálunk annyifelé!

Edede: úgy tudom még az sem olyan gond, ha kimaradt a mászás, illetve nem túl jó, de most suli előtt próbálj minél több olyan helyzetet teremteni, hogy négykázlábazzon (mintegy bepótolja) szék alatt, asztal alatt, sátorba stb kúszni - mászni ügyességi feladatokat adni neki :wink: Tudsz a hiányosságról, és lehet tenni ellene :wink: Nem lesz gond a sulival :wink:
Gratula a kicsinek a felüléshez!! :D
Nálunk is két gyümi van (délelőtt, és délután, ahogy nálatok, a nagyoknál is így volt... nem tudom mi gond vele) Esetleg tejpép? Az ugye gabonaféleség, vannak abból is gluténmentesek, bár asszem akár már gluténest is kaphatnak... - bár őszintén megvallva, én azt vacsorának szánom. Nem mondta a védőnő, hogy mit kapjon akkor, ha ne mégegyszer gyümit?

Bumburka: Benedek is szokott sikítani - szerintem is ezzel manipulálnak :wink: szoktam mondani neki, ha egy kislány sikít, még szemet is hunynak felette, no de egy fiú :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok.
Hát tovább bonyolítottam a nevekkel a helyzetet, a párommal tegnap beszélgettünk, ő egy kicsit ragaszkodott, hogy Sámuel legyen, én mondtam neki, hogy az nem tetszik nekem.
Mert ugyebár egy kicsit ragaszkodtunk a Héber nevekhez, így közös megegyezésre a befutó a Joakim. :D :D

manocskak
 
 


Tünde: szégyellem nagyon, de végül nem mentem el vért adni, mert elfelejtettem szólni apának, és nem ért haza :oops: De megnézem, mikor és hol lesz legközelebb a környéken (itt nálunk nincs, ezt nem is értem :?). Kíváncsi leszek, adhatsz-e vért, mert most valamelyik véradós honlapon azt olvastam, hogy szülés után egy éven belül nem lehet :?

Bumburka: szerintem is valószínű, hogy a szeparációs félelem van Mesinél, ráadásul a foga miatt nyűgösebb is, úgyhogy ez még rátesz egy lapáttal.
Kristóf néha próbálkozik, és ritkán sikerrel is jár :lol:, de a hasát jobban szereti, így inkább arra koncentrál, hogy elég nagyra tátsa a száját :lol:. A vége fel inkább az etetőszék szétszerelése köti le :lol:

Mászás: én is úgy tudom, hogy nem szerencsés, ha kimarad. :roll: Azt olvastam, hogy későbbi diszlexia is visszavezethető erre. Egyik kollégám fia most megy iskolába, és elég nehezen szocializálódik meg nehezen fejezi ki magát (amúgy elképesztően okos), és nála is arra vezették vissza a dolgokat, hogy kimaradt a mászás a mozgásfejlődéséből :? Hát, nem tudom....

Utazás: hát, én összetehetem a két kezem, Kristóf szeret utazni, akkor nyügi, ha már nagyon fáradt, és nem tud elaludni (de ez ritka, ált. benyomja a szunyát vagy játszik, nézelődik), akkor cumi szájba és kész. Végső esetben Lencsilány nálunk is nagy kedvenc, egyszer volt egy nagyon "nemtetszik" útja, akkor fél órát énekeltem neki végtelenítve :lol:
De pölö most Balcsiról is úgy jöttünk haza, hogy megvacsiztattuk, azon bealudt, hordozóba be, és irány haza. Egyszer sírt fel, de szerintem csak kényelmetlen volt neki, mert helyezkedett kicsit, aztán csend lett. Akkor meg pláne szerencse volt, mert vasárnap este 1/2 10-kor harminccal lehetett közlekedni az M7-esen, amíg 3 sávra nem bővül Fehérvár előtt. Nem volt semmi, csak a sok birka nem tud tempósan együtt közlekedni... :twisted:

Etetés: nálunk a tízórai kétesélyes, vagy ébren van, és akkor van, vagy nincs. Az kevés gyümölcs, mert ált. 1-1,5 órán belül ebéd van. Ebéd főzi, már egy csomó mindent eszik a husit is beleértve és iszonyat étvágya van, kb. 300-350 ml az adagja (akkor is, ha tízóraizott előtte). Uzsira én gyümölcsöt adok (én sem értem, hogy miért kéne nehezebbet :?), de mondjuk felturbózva rizzsel, joghurttal, és már szemezek a túrókrémmel. A vacsi nálunk még cici/tápi.
Ja, és kipróbáltuk a tejpépet, és hát megvan az első dolog, amit utál a gyerekem. Nem köpte ki, mert annál azért jól neveltebb :wink: :lol:, de pár kanál után húzta a száját és sírva fakadt...

Tényleg ,szerintetek gabonaféléket mikortól lehet neki adni? Lassan már elkezdhetem, nem? Azzal is tartalmasabbá lehet tenni az uzsit :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Kaja: Saci akkor eszik, amikor mi (mármint mást, mint cici): reggel gyümi (újabban turbózom egy kis főtt rizzsel), délben valami zöldség, este megint gyümölcs. Plusz cici igény szerint. Amióta hozzátápizik, többet is szopizik, így végre megindult a hízása. Lehet, holnap elviszem lemázsálni :roll:
Ja, a hozzátápi napi szintje nálunk olyan 50-100 ml... szóval inkább kóstolgatás. És azért akkor eszik, amikor mi, mert követeli a kaját... ma előbb adtam neki, mert éhes volt, és gondoltam, nem sokkal előtte cicizett, adok szilárdat, egy bazi nagy őszi 1 ek rizzsel, majd amikor mi ettünk, akkor elcsaklizta a paradicsomomat :lol: :lol: :lol:
Gabi: glutént tartalmazó gabonák elvileg 6 hós kor után adhatók tudtommal, bár ez egy elég rázós téma, mindenki mást mond. Van, aki szerint 1 éves korig tilos a későbbi allergia veszélye miatt. Szerintem ez indokolatlanul szigorú, és egyes vélemények szerint éppen ezért alakulhat ki később allergia. Szóval nehéz igazságot tenni, ha a véleményemre vagy kíváncsi: én olyan 2 hónap múlva fogok adni, és azért várok addig, mert időnként nekem is gondom van a lisztfélékkel, bár a vértesztek szerint nem vagyok allergiás rá.

Mászás: óvónénik azt regélték, hogy a kimaradt mászás pótolható megfelelő fejlesztéssel, de időben el kell kezdeni.

Kép bocsi a minőség miatt :oops:

Jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Asszem egy kicsit beparázok ettől a gyógytorna témától :? Holnap viszem Bencust a doki bácsihoz,és megmondom neki,hogy nézze át a kölköt,hogy minden oké -e vele :D Amúgy egy kicsit rosszat csináltam a fiatal úr fütykösével :oops: :x Tegnap este fürdésnél észrevettem,hogy egy kis kenőcs gyűlt össze a bőr alatt és én hülye addig törölgettem,hogy a ma esti fürdésnél vettem észre,hogy csupa piros lett a kis fütyije a bőr alatt.De nagy marha vagyok!!!Ilyet még egyik fiamnál sem csináltam :roll: :twisted: :oops:

Nőgyógyász nem jött,majd a jövő héten :evil:

Gabi:Ne szégyelld a dolgot.Ha hétfőn nem lett(lesz) volna itt helyben véradás,akkor sajna én sem tudtam volna elmenni :oops: De kiváncsi vok mit mondanak majd.

Bumburka:Nálunk is dettó ugyanez a szitu! :shock: Bence síkít,csak nálam nyugszik meg.Ha Apánál van és meglát,rögtön fülig ér a szája(ha nem is szólok hozzá),és rögtön hajol felém,hogy vegyem el :shock: Kész vagyok tőle :roll:
tünde733
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: