Új privát üzeneted érkezett!

Kirúgtunk a hámból, elmentünk a Jégbüfébe tortáért, utána meg egy Főzelékfalót is útba ejtettünk. Sejthetitek, tőlünk zengett a kis étterem, pedig még jól is viselkedtek. :lol:

Dana,
Igen, kisfiú valószínnűleg. De mivel Szabinál is végig váltogatták, így majd akkor hiszem, ha látom. :wink: Ennyit az én két kislányt akarok utódként tervekről. :lol:

Meli,
Tudom, hogy nagyon trehány vagyok vonalzó téren, de a képes mellé nem fért volna fel a harmadik. Annyi erő meg nincs bennem, hogy megcsináljam mind a hármat. Szabiét a tavasszal már úgyis át kell írni, akkor nem menekülök. Most 21 hetes vagyok, azt hiszem. Tény, hogy jó lenne egy vonalzó, mert pontosan nem is tudom. :oops:

Lora,
Nem választhattatok? :shock: Nálunk ez általában úgy megy, hogy megkérdezi a dokink, hogy merre szeretnénk menni. Ortopédián is így volt. Nem emlékeztem, hova is járunk, így megmutatta a számítógépben a lehetőségeket, én meg ráböktem egyre. Csak hogy kiderüljön, a miénk magán, úgyhogy nem is kellett beutaló, a gépben benne sem volt, csak az ottani recepcióst sem az eszéért tartották.
A Heim Pálban a fülészeten voltunk (nem meglepő orrmandula mútétnél...) Dr Csákányi Zsuzsanna fődoki néni műtötte. De nem csak ő, hanem az összes nővér is nagyon aranyos volt, amikor bent voltunk. Elég sok járt arra, mivel úgy néztem ki, hogy nem merték rámhagyni Natit. Rosszabbul néztem ki, mint ő. :oops: :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca
Én még örültem is a Tűzoltó u-nak, mert anyuék közel laknak és doki után Brigi mindig ott intézte a du-i alvását. (Míg én csavarogtam egy kicsit. :oops: ) Bár a Heim Pál sem lett volna sokkal messzebb. Viszont örülök, hogy nem a Madarászba, vagy a körzetis Bethesdába küldött. Valamiért nem szimpik ezek, pedig egyiket sem ismerem. :oops:
El kell hogy keserítselek, az az új vonalzó (ill. vonalzók) már 2 nap múlva esedékes. Jó jó, márc. 1. már tavasz, de csak a naptár szerint! :lol:
Hihi, nem semmi lehetett ez a nasi túra! :lol: A párod is ott volt, vagy egyedül sikerült?
lora7
 
 


Nagyon Boldog Születésnapot Laurának, Szabinak és Szilvinek!

KépKépKépKép
thelga
 
 

 
 

Laura, Szasza, Szilvivi,
Booooldog, booooldog, booooldog születésnapot!
Kívánjuk, hogy legyen még sok ilyen szép napotok!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Én is csatlakozom, minden kis ünnepeltnek nagyon boldog szülinapot! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Boldog szülinapot kismanók!!!!!!Legyen nektek és családotoknak nagyon szép napjuk!!!

Timo,de korán keltetek ma is!!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Boldog szülinapot az új kétéveseknek!!!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Köszi Szabi nevében a köszöntéseket. Megcsináltam az új vonalzókat, vagy 10. alkalommal sikerült, mindig elrontottam valamit. :twisted: Hiányoznak a fényképeik. :cry: :cry: :cry:
Születésnapi képek majd valamikor a karácsonyi és a farsangi után... :roll:

Lora,
Azért azt hiszem abban egyetértünk, hogy no kórház a jó kórház. :wink: Ha majd lekerül a tapasz, várom az "utána" képet is.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Utólag is:
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT SZABINAK ÉS SZILVINEK!
Kép

Megvolt a szülinap.Lufikat aggatunk fel,de sokáig nem bírták,mert a 2 gyerek leszedegette.
Ajándék:Favorit a fagyöngyfűző volt,Kapott mellé farmos duplot,takarító eszközöket,játék teáskészletet,labdát,ruhákat.MOst más nem jut eszembe.
Nem csináltunk nagy ajándékozást,mivel Dani után sok minden megvan.Meg már nem is tudom a sok játékot hova rakni.
Sütik izlettek,mert elfogyott minden.

Puncs torta recept:
Tésztáját Én vízes piskótából készítem:
6 tojás,
33 dkg cukor,
33 dkg liszt,
sütőpor,
pici citromlé vagy héja,
12 evőkanál víz.

Tojássárgáját a cukorral kikeverem és hozzáadom a többit,utóljára meg a külön felvert habot.
150 fokon sütöm,hogy a közepe is átsűljön.

Töltelék:

Majd egy fél tepsibe megint csinálok egy adag piskótát,kihűlt összemorzsolom,rakok bele barack lekvárt/van hogy elmegy 1 üveg kb./,ízlés szerint porcukrot és rumot.
Félbevágom a tortaformás piskótát és a tölteléket belerakom.

Mikor minden kész a tetejére és oldalára Dr.Oetker:Decor cukormáz,puncsízűt rakok rá.

Én nagy szív tortaformába csinálom általába és a cukormázból kell 2,hogy jól nézzen ki.

Pann
Üdv a kiságyból kimászósok táborába. :lol: :twisted:
Gergő lábát rakja át kimászáskor előszőr vagy Ő is fejest ugrik?

Meli
Dokihoz mikor mész?Remélem nem találnak semmit,hanem csak azt mondják szopi miatt van ez még.
Vizít hála jó lett.
Ne kiabáld el a kimászást,lehet kedvet kap rá. :lol:
MI már fokozzuk,kijön a szobából,ha meg nagyon mérges vagyok akkor leül a földre és nekiáll rajzolni.

Lora
Lehet igazad van,és ott tényleg az embernek a figyelme a gyerekén van.
Nem néztetek a ragasztó alá milyen a heg?
Tényleg és fürdést most hogy oldjátok meg?Vagy érheti víz?

Ágiboldi
Szerencsétek van,hogy ilyen rendesek a főnökeitek és tudtok Boldiért menni.

Lorca
Igen ez a rossz a több gyereknél,hogy a figyelmünk már nem csak egyre megy és néha ez miatt kapunk is pofonokat.Dani is ezt csinálta mikor terhes voltam.Volt hogy játszani se játszhattam vele,mert a pocimban a babának baja lesz,ha leülök a földre...
Akkor szurkoljak hogy mégis csak lány legyen?Férjed mit akar?
Jók a vonalzók.

Kditke
Ne idegeskedj.Állítólag azt mondják jobb ha az elején van a síros,dacos korszak,mint pár hétre rá,mert akkor nehezebb megmagyarázni és tovább tart.

Május merre van?És a többiek?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!!!

Lora a tapaszra mi n-n vigyáztunk,fürdetésnél ne érje víz,stb,de mivel Dénesnek a pelusban volt,így a pisi feláztatta egy kicsit az egyik sarkát és Dénes egyik nap nagy szakértelemmel letépte :? akkor én próbáltam visszaragasztani,hatalmas sikerrel,így a dokihoz már tapasz nélkül mentünk kontrollra,de csak nevetett,mert mondta,h ezek a hegek olyan kicsik és vékonyak,h nem árt nekik semmi szinte.

Lorca,n-n jók ezek a vonalzók,kár,h nincs most kép,de legalább mind3 gyerkők kora látható.

Dana,jól hangzik a recept,ki fogom próbálni.A rum az gondolom csak aroma :)
úgy számolom,h kb.2 hét múlva megjön és utána megyek dokihoz.Én is remélem,h semmi komoly.
Az avatar képeken milyen egyformák a gyerekeid!!!N hasonlítanak egymásra!!!

Rólunk,Dénes n-n köhög éjjel,tegnap már taknyos is volt,de a köptetőt adom és úgy látom használ.Persze,ha már meghallja,h gyere bevesszük a kakukkosat,akkor kiabál,h nem,nem....és szájzár.Aminek csak a szadianyu megoldás az ellenszere :(
Szegénykém,annyira akar aludni,de alig tud.Most átaludta az éjszakát,többször voltam nála,borzasztóan vette a levegőt,néha meg sikerült olyan pozíciót találnia,amikor nem horkolt,nem köhögött,akkor meg azért kellett megnéznem,h lélegzik-e még :roll:
Úgyhogy jók a napjaink....
szerintetek,ha nem lázas egyáltalán és csak taknyos és köhög elvigyem a dokihoz?Félek,h ott összeszed valamit,a doki meg a múltkor sem jött ki,igaz azért,mert este 8-ig rendelt.
Remélem nem húzódik rá a tüdejére.....

Kép Kép
meli1118
 
 


Dana,
Férj már a második gyereket se nagyon akarta, de egy békés természet. :lol: Neki aztán tök mindegy. Én vagyok az, aki egy kis Dorkát szeretne. Már Natasa előtt is megvolt a név, de már eleve 6 szótagos a neve, még hosszabbat nem akartunk. :wink: Most meg már másodjára úgy néz ki, hogy nem tudom elsüni. 8)

Meli,
Van párásítótok? Az sokat használ.
Ha csak fekve köhög, akkor fentről csorog, nem épp ideális, de a jobbik eset. Ha felül, kérd meg, hogy köhögjön és köpje ki. Ha még sokadjára is ugyan úgy, hurutosan köhög, akkor van esélye rá, hogy a tüdő is érintett. A torok kitisztul néhány köhögés után és kell egy kis idő, mire újra tölt. Szabinak láz nélkül volt tüdőgyulladása.

Ma megyünk szívultrahangra (én és a pocak). Vicces, hogy még be sem töltöttem a 35-öt, de már kész aggastyánként kezelnek. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Meli, ha nem lázas én nem vinném, csak ha romlik a köhögés nappal. Tapasztalatom szerint ha csak éjszaka köhög akkor nem gáz csak a takony folyik a torkára ahogy Lorca írta. Mikor a doki aggódni kezdett akkor nappal is köhögött, de tényleg csúnyán, hallatszott, h hörög és fájhat is, és akkor be is lázasodott.

Lorca, ha már feldobtad a labdát akkor lecsapom, esetleg negyediknek még lehet egy Dorka :wink:

Dana, igen rugalmas a munkahely, illetve haza tudom hozni a munkát éjszakára, ami egyrészt szuper, másrészt totál kiborító 8)
Jók az új avatar képek!

Tényleg, pl Május hol vagy?

Timo, olvastam Lillus naplóját, és Boldit nem láttad mit csinált mikor korán mentél Lillusért? Alszik vajon? Mert róla végképp nem tudom elképzelni, h csendben fekszik az ágyában..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hahó!

Most írtam egy hosszút és elszállt! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ági!
Nem láttam Boldit, mert pont az ajtónak van a fejük, úgy fekszenek, de egy gyerek se mászkált. Úgyhogy vagy aludt, vagy nézelődött!
:lol: :lol:

Meli!
Legutóbb én sem vittem Lillust dokihoz, mert nem volt lázas, csak köhögött. Stodal szirup, párásítás, kakukkfű tea. Nekünk ez vált be.
Gyors gyógyulást!!!

Lorca!
Ejnye-bejny, jössz itt a lánynevekkel, közben meg fiú lakik a pocakodban! :)
Amúgy nem írtad el a szülés dátumát? Mert van egy barátnőm, aug. 10-re van kiírva, de még csak 17 hetes! :lol:

Lora!
Brigi hogy van?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Boldog szülinapot ha kicsit késve is Laurának, Szilvinek és Szaszának! :D

Dana
Nem néztünk a ragasztó alá. Nem akarom macerálni, majd a doki. Holnapig már csak kibirom, bár nagyon kíváncsi vagyok rá! (Persze ha a sajátomról lenne szó, már rég leszedtem volna :) :oops: )
Fürdetni nem szabad, így a popóját lezuhanyozzuk, felül meg vizes szivaccsal átmossuk. De ma nagyon gondolkodom egy hajmosáson is valahogy, mert tegnap este egy fél labellot kent a hajára és az arcára. :oops: De lehet, hogy kibírjuk holnapig.
Köszi a receptet! :wink:

Meli
Mi is vigyázunk a fürdésnél. Nektek tényleg nehezebb lehetett, hisz még a popsiját se tudtátok rendesen vizezni.
Már írtam többször, hogy erre az éjjeli köhögésre tényleg nagyon jó a mellkenőcs. (Pl. naturlandos, de van gyógyszertári készítmény is. Nekünk az utóbbi volt és bevált!) Jobbulást Dénesnek!

Lorca
Hihi, igen mintha júliust mondtál volna szülésre! :lol: Szerintem próbáld meg 11-ikre is! :lol:
Igyekszem majd az "ilyen lett" képet is feltenni. :wink:

Timi
Köszi, Brigi jól van szerencsére. Meg sem látszik rajta, hogy pár napja műtötték. Holnap szedik le a kötést, kíváncsi vagyok nagyon! :)
Te hogy vagy? Valamelyik nap olyan tavaszias szellők fújtak, remélem jót tett neked is! :)
lora7
 
 


áááááá, az enyém is elszállt :evil:

távirati stílusban

én is itt vagyok, csak ha sokáig nem írok, akkor nehezen lendülök bele újra, pedig olvasok mindig

lora
örülök, h brigó jól vette a khi akadályokat!

lorca
szuper vonalzók! én is úgy látom, mint ágiboldi, lesz még nálatok aktuális a névválasztás :wink:

szülinaposok
én is gratulálok minden érintettnek! várom a képeket, ajándékokat (bár úgy látom, senkinek sem könnyű az ajándékválsztás..)
nálunk mostanában n menő az alma együttes "ma van a szülinapom" száma, ismeritek? kele álló nap képes lenne nézni, n vicces

kelének bakteriális kötőhártya-gyulladása volt. amíg eljutottunk a dokihoz, vettem neki a gyszertárban szemcseppet, de nem n ment a csepegtetés (lefogásos módszert alkalmaztam), mert ordított, mint akit nyúznak. a doki írt fel recepteset és mondta, h próbáljam meg megbeszélni vele, h nézze a plafont v egy játékot, amíg én csepegtetek. bruhahahaha, gondoltam én, de azért kipróbáltam. na most v kele mazohista alkat (az orrporszívózást is szokta kérni :lol: ), v n dicséret-függő, v én gondolok keveset egy kétévesről, mert némi rábeszélés és pantomimezés hatására simán hagyta, h naponta 5x csepegtessünk a szemébe :roll:

majus3
 
 


Sziasztok!

Meli
Ma reggelre hasonló tünetek vannak Lauránál is,mint Dénesnél.Én még várok a dokival,remélem elmúlik.Nem akarok egy infulenzát hazahozni.
Ahogy írta Lora Én is kenem a mellkasát és a hátát Baby luuf balzsammal.Eukaliptusz meg még pár hatóanyag van benn,de úgy nézem hat.És délelött akartam venni kakukkfűves köptetőt,de persze pont leltároznak.
Dénest Ti becézitek?Vagy mindig Dénesnek mondjátok?

Lorca
Tényleg békés természetű férjed lehet,ha így belenyugszik a dolgokba.Igaz 80%-ban a nő van a gyerekekkel.
Hogy-hogy ilyen korán már mentek szívultrahangra?Írj mi volt.

Lora
Labellós hajas kép nincs?Látom nem csak az Én lányom krém imádó.Laura a fogkrémet enné tubus szám,de már Apja stiftjét is megkostólta és nem tudom hány krémet.Azt nem is mondom naponta hányszor krémezi a kezét arcát.Persze általába rögtön le is mossa.

Május
Az írással néha Én is Így vagyok.
Dicsérgetés nálunk is nagyon bejön.Most már ha valamit jól csinált és érzi a súlyát is akkor saját magát tapsolja meg és mondja "üdesvagy."Tegnap este a körömvágásnál volt hasonló.Nem szereti,de az Apja levágta.Csodák csodájára még azt se mondta,hogy fáj.Mikor végeztek jött és mutatja hogy milyen csinos kész lett.
Mi is naponta többször nézzük az egyszervolt.hu-n az alma együttest.
Kele már jár bölcsibe?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Lorca,párásító van és megy is este 2-3 órát,meg kiteregettem a korlátra a nappaliban egy nagy mosásnyi lepedőt,törölközőt.
4-eske 8) 8) de csak akkor igyunk valóban a medvére,ha már kint van a kukis...addig még ő is lehet Dorka :o

Ági,én sem viszem,ma határozottan jobban van és nem lázas....félve írom le,de 10.10-kor mentem reggel be hozzá,mert már látni kívántam....nem nyűgi nagyon,kialudta magát,aludt éjjel 14 órát :D

Timo,nálunk Stodal nem vált be,de a kakukkos igen!!!!És némi erőszak árán be is nyel napi 3x 5milit.ami még jó a hátára kenni,az az flp-s zöld gél.Felszaggatja a váladékot.Ezen kívül melegítünk fület és orrot szívunk.

Lora,tuti jó,h Brigi ilyen jól van,mondtam,h elfelejtik egy nap alatt,erős gyerekek ezek :D
Baby luuf mindig van itthon,sőt...én fokozom a kihasználását....kenek a hátára,a radiátorra és a kinyitott üvegcsét lehelyezem az ágya mellé :roll: így a kámforszagtól,ami a lakást átjárja mindenkinek kidugul az orra :idea:

Május,lendülj bele,n-n szeretem a hsz-eidet :P
Kele milyen ügyes,nem hinném,h mazo,inkább beletörődik elkerülhetetlen sorsába,én spec.ezt látom Dénesen,amikor először kilátásba helyezek egy finomságot(mazsola a minden)majd ha nem válik be jön a fenyegetés(jó,akkor jön a doktornéni) :oops: :oops:
Ha nem válik be ez sem,jön a zsarolás....(nem megyünk le a parkba....jaaaaaj,n-n rossz anya vagyok???!?!?!?!)
Alma áll.minden gyereknek bejön,miénk még nem találkozott a zenéjükkel...

Dana,Dénes ált.Dénes,v kap vmi toldaléknevet(maci,kutyi,manó)de a Tutyi a leggyakrabban használatos.Félek is,h nehogy rajta maradjon
:?
Hú,mi minden nap vághatnánk körmöt,annyira szereti,pláne,mióta van vagány macis csipesze....tarjta fel egyszerre a kis kezeit és széttárt ujjakkal figyelgeti,ahogy csinálom.Ha kész az egyik kéz,akkor közli,h kész,másik...ha az is kész,akkor elölről kezdené.Nem nő elég gyorsan a körme 8)

Kép Kép
meli1118
 
 


Lora, ez az! a mellkenőcs, veszek magamnak, szörnyen köhögök már vagy 3 hete :twisted:
akartam is mikor írtad a múltkor

Meli, sztem a mazsola és park-tiltás okés de a "jön-a-dokinéni" az n durva :lol: :lol: ráadásul vissza is üthet mikor próbálod később elvinni

Körömvágás nálunk is megy, és mikor befejeztem elegánsan távozott és közölte, h "köti" (köszi) :lol:
Boldi vicces, mert kéri az orrporszívózást, összeszereli a csövet meg a porszívót, bekapcsolja, és aztán elkezd ordítani és menekülni :lol: :roll:

Május, és honnan tudják, h bakteriális és nem vírusos??? Ez tényleg érdekel, mert persze anno mindent elolvastam a témában, de, de minden doki (Boldi és az enyém a szemészeten) automatikusnak vette, h vírusos.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,
Dorka címszó alatt inkább azt választanám, hogy veszünk egy kutyát. Még mindig utálok terhes lenni. :lol:

Nem írtam el a dátumot, csak épp Flóra naptár szerint a július az a 8. hónap. :? És már így is egy csomószor átírtam. :lol: Nagy poci, kicsi ész. Tegnap megmértem a "derekam" és 103 cm. :shock: Még csak félidő, de már alig férek el tőle. :?

Május,
Nem lesz újabb kör, négy vonalzó nem fér fel. :lol:
Nekem is van olyan érzésem, hogy direkt nem úgy reagálnak néha dolgokra, ahogy azt gyakorlott anyukaként elvárnánk tőlük. A szemcsepp még nálunk egyenlő a csatabárd kiásásával.

Dana,
Nálunk több jut Robira, mint 80% a gyerekekből. :wink: Reggel többnyire ő viszi Natit, mivel nem akarom emelgetni a babakocsit, hiába van közel az ovi, a metrón nem tudok kikerülni egy jó nagy lépcsőést, a troli, busz meg még rosszabb, mert ott még sietni is kell fel-leszálláskor. Ráadásul ő hozza el munka után, mert akkor én többnyire dolgozom (és még mindig ott a lépcső). A fürdetés mindig is az övé volt és a hétvégén sincs szabad programja. 8) Ma is 8-ig dolgozom, ami azt jelentette, hogy reggel elvitte Szabit anyóshoz, én csak akkor keltem fel, amikor ők kiléptek az ajtón.

A szívultrahang érdekes volt. Előszöris kioktattak, hogy semmi keresnivalóm ott. :shock: Életkorom nem indokolja (35 még nincs betöltve), az alacsony afp-vel nem kellett volna jönni, genetikai múltam nincs. Mintha én kértem volna feleslegesen, úgy nézett rám a doki. Ami azért jó volt, hogy azt hiszem a legjobb minőségű uh készülék volt, amivel eddig néztek, 4D-sen ugyanis még nem voltam. Pillanatokra elkaphattam az arcát is és az már jó volt.
Amitől egy kicsit meghűlt bennem a vér, hogy az utánam jövő páciens egy inkubátorból került elő, a SOTE 2-ről hozták át. Ollllyan pinduri volt. :( Egy teljesen ép, egészséges csecsemő volt ránézésre, de ahogy felhúzta a lábait, a két tenyeremben elfért volna. Ő is szív uh-ra jött, mert zörgött egy kicsit a szivecskéje.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!


Lorca! Hasonlóképp....én ma eljutottam a "ha leesett, ottmarad" stádiumba. :? Úgy érzem magam, mint egy pingvin, pedig hol van még a vége!!! :shock:
Inkubátoros pici: ne is mondd! Ez a rémálmom!

Körömvágás: nálunk csak az utóbbi pár hétben hagyja normálisan, eddig harc volt, vagy miközben az ablakból nézelődött gyorsan levágtam néhány körmöt. Közben persze folyamatosan kommenteznem kellett, h mi történik kint, különben vége volt a mókának. :roll:
Most, h belegondolok, újabban a hjmosás is viszonylag zökkenőmentes....alakul a gyermek. :D

Meli! Én is a Stodal-t akartam írni, mert Gergő elől úgy kell eldugni, annyira szereti (az "ögögős" gyógyszert), de ezek szerint ez is gyerekfüggő. Mondjuk ha egyiket sem szereti, akkor végülis mindegy, mit kell beletömni. :?

Gergő: nagyon szépen tartja a szobatisztaságot, ezért egyre bátrabb vagyok és sok helyre pelus nélkül megyünk (ahol van normális wc). Vasárnap sikerült az első kakit is elhelyezni a wc-ben, úh teljes a boldogság. :D :D

Kiságy: szerencsére lábátrakós típus, de így is elég balesetveszélyes a mutatvány, úh hétvégén ágyvásárlás lesz. Már alig várom! Ma pl. közölte, h még alszik egy kicsit, és bemászott egyedül az ágyába, úgy, h ott sem voltam, aztán mikor elkezdte mondogatni, h "kijövök, kijövök", akkor láttam, h tényleg a kiságyban van, és TÉNYLEG ki fog mászni, úh most már fokozott felügyelet alá kell helyeznem. :?

Egyébként semmi különös nem történik, morzsoljuk a napokat, várjuk a tavaszt. Most már nem is kérdés, hogy minden nap alszom délután Gergővel, úh csak este jutok gép elé, de így is sokszor n ramatyul érzem magam, valahogy nem jön össze nekem a rózsaszín felhős kismamaság. :( :( Megyek is, fellázadt a derekam, alig bírok ülni..... :(
Vendég
 


Ja, azt még elfelejettem, h mióta Gergő nem hord pelust, n csúnyán kipirosodott a popsija az alsónaci vonalában. Mi lehet ez? Mosópor allergia? Vagy az alsónacival lehet a baj? Talán nem színeset kellett volna venni, hnem sima fehéret? Vagy ez normális, a peluselhagyáskor? Végülis most találkozott ez a bőrrész először ruhával....vagy ez hülyeség? :?:
Vendég
 


Sziasztok!!:D

megvagyunk, elköltöztünk,szerencsésen.Bár volt egy kis mallőr, elindultunk úgy hogy a tárolóból nem pakoltunk ki :oops: :lol: Költöztető mondta, hogy indulhatnak-e, én meg mondtam igen(Tomi nem volt épp otthon)Mi is elindultunk később, de szerencsére a másik utcában eszembe jutott, hogy atároló lemaradt!Abban volt a bicaj, meg a babakocsi, kismotor! :lol: Szerencsére befért apáék kocsijába, így nem kellett Böszörményből visszahívni a fuvarost!
De hamar lement az egész, ma már csak az dolgozó szobában van lom, máshol rend van 8) , és tisztaság.
Anya itt aludt szombaton, így vasárnap is tudtam pakolni.Emike nagyon élvezte az egész felhajtást, és itt is tetszik neki a lakás, észre sem vette hogy más van :roll: Ma voltunk játszótéren, nem olyan jó mint a nagyerdei:(De ez van a legközelebb, de van máshol is.Meg voltunk érdeklődni a bölcsiben is,holnap 10re kell visszamennünk(hátha megszán minket a vezetőnő;))
IKEA-zunk minden nap, mindig kell vmi :lol: ,na de ma egy zsebes cigány csaj is az utunkba akadt! :twisted: :x :x :x Tomi kabát zsebébe nyúlt be, de csak zsepit tart ott, meg a sapiját :twisted: Szőrnyű, régebben soha nem ért ilyen inzultus, pedig ugye 10 évig laktunk it!!:(Na mind1,szerencsére nem volt gond belőle.Egyébként falkában voltak a büfé részen, így nem is szóltunk nekik semmit.
lakás jó, CSENDESEBB!!!És eza lényeg! :D Hidegebb is, itt nem laknak mellettünk.Majd teszek fel képet is, de most álmos vagyok,, meg nincs is még a képek felrakva, stb.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Isten éltessen Sebi! :D

Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sebi! Boldog Szülinapot!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Boldog szülinapot Sebi!!!!!!
Ági,tudom,tudom,de oylan könnyen kiszalad a számon...pedig tudom,h nem kellene,nagyon szégyellem magam.Boldi és a porszívó is vicces lehet,Dénes tegnap uaígy csinálta,mikor közöltem,h rajta.Mondogatta,h poszíó,odament,lefeküdt,szétarakta a karjait(én még mindig ráülök neki)majd elkezdett üvöltve fetrengeni....nem tudtam nem nevetni

Lorca,szívultrahang-picibaba :( de legalább nálatok minden rendben van!!!

Timo,Pann,őszintén a stodalt régebben próbáltam és akkor lehet,h nem hurutos volt a köhögése.De mivel n-n a végén járunk,most már maradunk ennél,ha nem is szereti.Ma éjjel egyáltalán nem köhögött,este fürdetéskor volt egy roham,olyan befulladásig köhögős,de ki is fáradt előtte n,szóval ennek tudtam be.

Pann,kisgatyó lehet,h bevág neki?Nem szűk rá egy kicsit?Lehet,h ez hűlyeség,de ott,ahol a gumi van,akkor talán érzékeny lehet rá??Büszke lehetsz magatokra,ügyesek vagytok!!!!És ha pl..közli,h pisilnie kell,akkor útközben te tudod,h mondjuk 5 percre vagytok és mondod neki,h tartsad,akkor kibírja????Mert anyu mesélte,h én olyan voltam,h akkor szóltam,amikor már csurgott :lol: így nehéz volt,ha olyan helyen voltunk,ahol nem volt 2 lépésnyire wc.És még jó sok göncből ki is kell hámozni...

Annyira gondoltam rád pár napja,képzeljétek milyen vérfagyasztó dolog történt velünk.Kimentem takarítás közben a teraszra,h kirázzak egy plédet és Dénes a szobából rámvágta az erkélyajtót(ez mindig így van)de már kilincset is feléri és amikor próbálnék bemenni,csak bukóra nyílt az ajtó......D meg vigyorog bentről,azt hitte állati jól szórakozom.Kiabáltam befelé,h próbálja felnyomni a kilincset,ő meg csak röhög,azt hitte játszunk.Szétnéztem,h jön-e valaki az utcán,le akartam kiabálni,h hívja fel K-t,de addigra D felfogta a helyzet komolyságát,mert kb.5 perc alatt ki tudta nyitni.Anniyra megijedtem,lejátszódott előttem,ahogy száguldozik,elesik,beveri a fejét,v felmászik az ágyra,leesik,nem vagyok ott......elhiszem te is mit éltél át....

Panka,de jó,h ilyen simán ment minden...Azt hittem Emilit kicsit megrázza majd,de szerencsére nem!!!!Azért a tároló tartalma elég értékes,h csak úgy ottmaradjon :lol: zsebes :twisted: sajnos egyre több ilyet hallani....Én a táskámban is ha több pénz van nálam szétrakom több helyre,a pénztárcámban van a legkevesebb.
Biztosan hamar megszokjátok az új helyet!!!!

Helga,jól vagytok?Régen írtál!

Szép napot

Kép Kép
meli1118
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT SEBINEK!

Kép

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sebi, boldog szülinapot!!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk,mert Laura tényleg beteg lett.Éjjel aludtunk 2 órát,most délután is 5 perc alvás után 10 perc köhögés.Doki szerint gégegyulladása van.Nyomba inhalálta valamilyen gyógyszerrel és az elöbb adtam be neki rectodert kupot.16-ra vissza kell vinnem dokihoz,hogy jobban van-e és engedje itthon aludni.

Pann
Nálunk is nagyon esedékes az ágycsere mert már kijön a szobából is,vagy nekiáll játszani.
Pihenjél sokat,ert két gyerek mellett alig lehet,főleg az elején.

Panka
Örülök,hogy zökkenőmentesen lezajlott a költözés.Még szerencse eszedbe jutott,hogy a tárolót nem pakoltad ki.
Képeket várom.

Meli
Akkor Ti már a gyógyulás utján haladtok.
Szőrnyű érzés lehetett az erkélyre kizárás.Nálunk meg fordítva van.Kinyítja az ajtót és kinn nézeget. :twisted: Nekem ez mind furcsa,mert Dani még gondolni se mert rá.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sebi Boldog Szülinapot kivánunk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
kditke
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket!!!!

Dana,
jobbulást nektek!

Panka,
gratulálok az átköltözéshez!

Zsebes,
pénteken, amikor Sebivel szálltam fel a vonatra kilopták a telefonomat a táskámból :evil:
Így utólag szerintem az volt a módszer, hogy egy csaj úgy tett mintha mindenáron előttem akarna felszállni, ezzel elvonta a figyelmemet, és egyhelyben tartott közvetlenül az ajtó előtt, ezalatt a másik, szerintem egy fickó, kivette a telefonomat, aztán a csaj hirtelen elengedett, mire leraktam a Sebit, és észrevettem, hogy nyitva a táskám, már sehol nem voltak, de leszállni sem volt már időm, mert a vonat elindult. Csak annak örülök, hogy két nappal előtte betört a monitorja :twisted: úúúúgy megnéztem volna a hülye fejüket, amikor meglátták!

Meli,
jesszus, kizárás!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


sziasztok!

Sebi, nagyon boldog és vidám szülinapot kívánunk! Orsi, nektek meg gratula a nethez meg ami körülötte van, legyen benne sok örömötök!

Szobatisztáknak csak így tovább, nagyon ügyes Lillus és Gergő is! (Minket egyelőre nem érdekel a téma-és a többesszám nem véletlen :D )

Lora,
kíváncsi vagyok én is Brigó új köldökére! (Persze legyen is szép, abban majd szebben fog mutatni a köldökpiercing 20 év múlva :lol: )

Laurának és Áginak gyors gyógyulást! (csak zárójelben, hogy az a kakukkos köptető nem csak 3 év felettieknek való? Mert én csak olyat találtam és azért nem...)

Lorca! Engem ügyesen kicseleztél az elejtett kisfiús megjegyzéssel! :D Dana hsz-énél kapcsoltam :oops: A lényeg, h akkor neked majd csak a végén gratulálok, amikor teljesen biztos lesz, h kisfiú, addig meg drukkolok, h lány legyen. :lol:

Panka, érezzétek jól magatokat az új lakásban!

óóó, mennem kell (ja, meggyógyultak a srácok nagyjából, már csak nekem kéne)
Vendég
 


Sziasztok!



Meli,
Nagyon aranyos vagy, hogy így hiányoltál bennünket, hála, nincs semmi különös, csak én is a Május féle "betegségben" szenvedek, azaz olvasni jobban van kedvem, mint írni :) Meg rámtört a tavaszi fáradtság is, elég sokszor elalszom Áronnal, mikor altatom, emiatt nem tudok jönni.
Jó lenne megúszni már ezt a tél végét betegség nélkül! Annyira sajnálom a kisbetegeket! :( Jobbulást nekik! Laura gégefőgyulladása kifejezetten rosszul hangzik :(
Valóban vérfagyasztó volt, amit Dénes csinált Veled, de szó szerint is, mert gondolom, nem volt meleged az erkélyen! Még jó, hogy aztán sikerült kinyitnia az ajtót!

Szülinap: nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, ötleteket! Mi most a hétvégén tartjuk, valószínűleg autó alakú lesz a torta, de én nem formával csinálom, hanem majd a piskótából kivágom az autó alakot. Az ajándék duplo lesz, még Móni írta régen a játékos kerekeket, remélhetőleg a Régióban meg tudja majd venni nekünk tesóm. Nagyon tetszik meg az Ágiboldiék féle sátor is, de azt helyhiány miatt elvetettem, bár gondolkodom azért még rajta. Csak én is félek, hogy utána nem igazán jöhetnék ki belőle :) Így is a kedvenc játéka a tetőzés, ami annyit tesz, hogy egy takaró alatt kuporgunk 20 percet :)

Lorca,
Gratula az újabb kisfiúhoz! :) Jót nevettem a Dorka már csak kutyus lehet hsz-eden!

Pann,
Kisgatyó: szerintem is az lehet, amit Meli is írt, bevág a bőrébe, ott jobban izzad, emiatt alakul ki a pirosság.

Pann, Dana,
Kíváncsi leszek az új ágyikókra!

Lora,
Örülök, hogy szerencsésen túlvagytok a műtéten, a nővérek bunkósága azért nem semmi! Tök jó, hogy Brigi szinte azonnal elfelejtette az altatással járó bágyatságot!

Panka,
Örülök, hogy ilyen zökkenőmentesen lezajlott a költözés, és hogy Emili ilyen villámgyorsan át is szokott!
Zsebesek: :evil: No comment! Még jó, hogy nem tudtak semmit elvenni Tőletek!

Sno,
Mobil: :( sajnálom! Működött még különben?
Sebivel elkezdtétek a beszoktatást a bölcsibe?


Na ezt elküldöm!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Tettem fel képeket a picasara, meg egy levelet is küldtem a közösre :D

Helga,
működött amúgy.
16-án kezdődik a beszoktatás, szerencsére eltolták.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Kétéves státusz:

11,860 (sz: 2800)g; 86 (sz:50) cm
Beszéd kb egy hónapja indult nagy fejlődésnek. A legtöbb hangot még nem vagy hibásan mondja ki, a készletből próbál 1-2 szótagos szavakat összerakni, ismételni, napi jelleggel jelennek meg újak. Kedvenc szavak a NEM, teeej és Ányá. Nevét, E/1-et használ. Egyszavas közlései vannak.
Mozgékony, ügyesen mászik, de még sokszor esik futás közben és nekimegy dolgoknak.
Társaságban jól elvan, de utálja, ha valaki hozzá akar nyúlni, főleg ha felnőtt és idegen.
Kedvenc játékok autók, labda, ezzel elég pontosan céloz, rúg. Szeret könyveket nézegetni, mesére is elég hosszasan tud figyelni, de egy idő után csak a képek érdeklik és azokat azonosítjuk be együtt.
Anyás, de ha nem lát, férjjel és anyóssal is jól elvan, hosszabb távon is.
Klasszikus hiszti nincs, sírás, rosszkedv leszerelhető, kedvenc vígasz ujjszopi és fogja a hajamat miközben az ölemben ül. Tud azért igencsak morcos lenni, ha nagyon akar valamit, harap, üt és menekül ha megszerezte. Alapjában nagyon vidám természetű, sokat mosolyog, nevet.
Evés nincs a kedvencek között. Szobatisztaságba még nem kezdtünk bele.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!!!

Dana,remélem Laura jobban van!!!Dénes már csak elvétve köhög és csak min.taknyos.ÉS újra rossz is,úgyh tutira meggyógyult :twisted:

Sno,zsebes....hát ez irtó gáz.Hihetetlen,h pont egy kisgyerekes anyukával teszik ezt meg(nem mintha már megérdemelné,csak na.....)
Képek n-n jók és :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bigsister,ha lesz időd a két fiúcska mellett írhatnál gyakrabban!!!!Nálatok hogy telt a szülinap??

Helga,plédet ráztam,beleburkolózhattam volna :lol: :lol: de leginkább kivert a víz,h most mi lesz...jó ötlet a piskóta autó,ez még eszembe sem jutott!!!!Sátor nekünk is van,de olyan,amiről minden gyerek álmodik:nagy iglu,nagy wigwam összekötve hosszú alagúttal....csak épp nem a szülők álma,mert akkora,mint egy nappali.Így mi elcsomagoltuk és majd nyáron megy ki a kertbe.


Lorca,Szasza rossz evő???D n-n jó evő,de most kezd el válogatós lenni.Mi a teendő?Én megszoktam,h amit elétettem,azt bepusztította.Most meg néha úgy kell belekönyörögni.

Dénes meg ragoz.Olyan édes,ahogy próbálgatja a tudását.Pl.anyájé,Dédájé(az ő)tojnyot(épít)macit,apának,eőkét,süsüt,

D:kéem
Anya:mit kérsz?
D:azt
A:hol van?
D:ott,ott
A:tessék!
D:köszi

Ilyen és hasonló párbeszédek zajlanak le :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pankaa 2009.07.20 13:32-kor.
pankaa
 
 


Meli,
Szerintem a tennivaló, ha rossz evő, a semmi. :wink: Különben vagy egy csata alakul ki vagy egy válogatós gyerek. Reggelit 2-3 órával felkelés után szoktam próbálni, de van, hogy ebédig egyáltalán nem eszik és akkor meg egy evőkanálnyit. Estére általában azért megjön az étvágy. Tőlem nem nagyon kap édességet, de anyóstól kap néha pl túró rudit, akkor aznapra tuti lőttek a normál evésnek. Szabi nem válogat, ő simán nem eszik. :lol: Kinövi.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,értem...
Na,akkor én még egyszer egy hangot sem :lol: mai menü:
Reggel ébredés után(9.30 :roll: )banánturmix a tápiból,párizsi,egy kis pogácsa és sajt.
Ebédre borsóleves(nem kevés)
Alvás után azonnal egy kis üveg meggybefőtt
Uzsonna anyunál 3 virsli +egy abonett kenyér cseresznye lekvárral.
Vacsora sajt és pogácsa

És bicajoztunk egész délután és folyamatosan mondogatta,h tolya,mert most datolyaőrület van....
eldugulok...jó,tény,h most jöhetett vissza az étvágya a betegség után.

Panka,annyira jó az együttállás,h csak na!!!Gratulálok mindenhez,n szerencsések vagytok!!!Emilinek tetszik az új lakás?Milyen volt az első éjszakátok??Megszámoltátok a sarkokat?
:lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Beugrok megkérdem esetleg valakit nem érdekel felesleges Pesti állatkerti ingyenes 14 éves kor alatti belépő?Még mekiből kaptuk és azt hittem fel tudunk menni.
/aki elöbb jelentkezik privibe ővé/

Laurát ma megvizsgálta másik doki inhalálás elött és szerinte tüdőgyuszija is van.Most kaptunk antibiotikumot.Kiszívták az orrát,pedig alig folyik neki és genny volt benne.Este már ütögetett,mert el mertem vinni dokihoz.Ha már említem neki dokihoz megyünk pityereg aranyom és látszik ideges.

Lorca
Ez a nem evés Danitól nekünk is ismerős.Csak engem akkoriba megütött a guta.Most már eszik,de válogat.
Laura meg puszit nem nagyon szeret adni.

Meli
Aranyos a párbeszéd. :D
Megeszi a befőtteket?Laurának nem nagyon tetszik.

Panka
Nagyon szerencsések vagytok.Tényleg sikeresen összejött minden.Jó kezdés egy új helyen.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Bocsi nem írtam oda,hogy márc 31-ig lejár a jegy és 2 db van belőle.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Meli,
Kezd válogatós lenni?! :lol:
Ok, a mi napunk:
Kelés: 8:30, reggelire krémtúró, vajaskifli, tej, kávé. Az ő része ebből kb fél adag krémtúró, továbbá talált egy kb kockacukor méretű száraz kiflidarabot, amit mielőtt elkaphattam volna, betömött a szájába és boldogan elfogyasztott.
Ebéd 11:30, Túrógombóc, az ő adagját is én ettem meg, Szabi vizet ivott pár korttyal. Utána zutty az ágyban - mindketten.
Ébredés 14:30, de nem volt éhes. Pár óra kimaradt, remélem akkor megetette valaki, mert amikor 5-kor hazajöttem a dokitól, akkor már nem akart enni. :wink: Amíg tanítottam, addig Natival egy kis banánt ettek bent, csak Szabinak nem volt kedve hozzá.
Amit leírtál, az kb 3000 kalória, ami nekem így terhesen bőven fedezi a napi szükségletemet. :lol:

Dana,
Szerintem nekünk szerencsénk, hogy első gyerkőc nem volt ilyen levegőn élő, Nati mindig is evett rendesen. Másodiknál könnyebb lazán venni a dolgokat.
Szabi a puszival sem túl lelkes. :lol: Én vagyok az egyetlen, aki erős valószínűséggel kap, ha kérek. Mostanában már apának is hajlandó, néha anyósnak, de itt lezárul a kör. Apánál aljas módon zsarolásig jutottunk. :twisted: Mondtam neki, hogy ha nem ad apjának puszit, akkor le fogom tenni az ölemből. Hatott. :lol: Pedig mééélyen elítélem a zsarolást. Előtte, amikor Robi "megsértődött" vagy "elkeseredett", jókat nevetett és még csak eszébe se jutott, hogy neki köze lenne a dolgokhoz. Nati 9 hónaposan adott, Szabi meg 1,5 éves is volt talán, mire cuppanósat nyomott az arcomra.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok! :)

Itt szakad az eső, pedig du-n akartam vinni Lillust oltásra, de így nem tudunk elmenni.
Nekem viszont tök kellemes programom lesz, talpreflexológushoz megyek! :D :D

Lillus hihetetlenül akaratos lett mostanában! Ha valami nem tetszik neki, akkor ordít, hogy "nem akajom" és lefekszik a földre, összerogy, mint valami rongybaba. Ez főleg akkor rossz, ha épp indulnánk vhová, de így felöltöztetni is képtelenség! :evil: Mit lehet ilyenkor csinálni?

Lorca!
Hát, ez tényleg nem sok, amit Szabi eszik. De ő ilyen alkat, valszeg sosem kell majd a pocakosodástól tartani! :)
Amúgy már szerettem volna kérdezni, hogy Nati mennyi idő alatt lett teljesen szobatiszta? Mármint, hogy éjszakára mennyi idő elteltével nem kellett pelust adni?

Dana!
Jobbulást Laurának!

Panka!
Nektek aztán mázlitok van! :) Nagyon szuper, hogy így találtatok bölcsit, valszeg kellett a rámenősség, hogy ne hajtsák el az embert! Az meg külön jó, hogy Emili élvezi, nem kell idegeskedni a beszoktatás miatt!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Dana,hát ez nem hangzik túl jól..szegény LAura.És a hangulata milyen?Játszadozik,v feküdne?Nekünk azt mondta mindig dokink,h nem lehet nagy baj,ha van ereje szétszedni a házat 8) befőtt mindig,akármennyire jóllakott,mindenféle.Én szőlőt,szilvát,meggyet és nektarint tettem el tavaly,szőlőt már elpusztítottuk.Na ja,h nekem miért nem megy a fogyókúra :x

Lorca :lol: :lol: hát ez valóban fénnyel-levegővel táplálkozás.Tényleg nem is mondok semmit.Most ebédre megevett egy egész csirkecombot(alsó-felső)és hozzá kevés zellert-kelbimbót.(kbimbót inkább visszaköpködte)
zsarolás.nálunk is csak nekünk van puszi meg énanyumnak.Mások próbálták megzsarolni,de 0 sikerrel.
Öcsém mondja neki,h kérek puszit és adok valamit,itt van a kezemben.
D:nem,szúj.
Gézu:megborotválkozok,utána adsz puszit?
Nemnem... :lol:

Timo,ó,ilyen rossz időben valóban jó kis programod van!!!!
Nálunk ez úgy működik,h jó előre elmondom neki,már reggeli közben,h elmegyünk sétálni és mit fogunk megnézni/megvenni.Így annyira várja,h amikor elcipelem felöltözni nem tiltakozik.Nálunk is balhés volt minden indulás,de már nem az.A kis lovából,ami nyargal,meg zenél kifogyott az elem és már este előadtam,h holnap reggel megyünk sétálni és veszünk bele újat és anya megszereli.Már azzal kelt,h emel,paci(elemet veszünk a lóba)
Vagy ami tutira bejön:ha elmegyünk sétálni,tutira látni fogunk tűzoltóautót/vonatot/motort/buszt...stb.

Nálunk is szakad az eső,pedig kertészkedni akartunk
:cry:

Kép Kép
meli1118
 
 


Timo, nálunk ez minden indulásnál mindenhova mindig így van, lefekszik a földre és mozdulatlannak tetteti magát, majd hengergőzik ordítva mikor megpróbálom felfeszíteni, és ha ráhúzom az egyik karjára a pulcsit akkor kihúzza megint. (nem csak reggel a bölcsibe, hanem délután onnan vissza is úgyhogy nem a célponttal lehet a baj)
Megoldás nincs, két emberes munka, ill. Boldiapu egyedül is fel tudja öltöztetni testi fölényénél fogva, de én nem.

Meli, csodálkozom, Boldinak hiába beszélek, olyan mintha nem értené, h hova megyünk, kivéve ha autóval!

Panka, ezt nevezem szervezésnek, és még internetetek is van már!

Laurának gyógyulást!!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!


Előkerültem végre. :mrgreen: Látogatóink voltak Spo.-ból, és ez minden maradék erőmet felemészette, de nem bánom, mert jött a decemberben született pici is, úh babázhattam egy kicsit - Gergő is szokta a látványt. :) Volt, h hármasban voltunk a picivel, és Gergő tök aranyosan jött, és mondta, hogy "sír", vagy "kiköpte cumit", stb, úh hátha nem fogja Rékát sem szétszedni (az első néhány órában :lol: ).

Szobatisztasággal jól haladunk, már pisiltünk útmenti parkolóban is - mint a nagyfiúk. :mrgreen: Szerencsére már a kaki is a wc-be megy, úh tényleg nincs egy szavam sem. :D :D :D Term-en éjszakára még pelust kap, de figyelem a váltott lábbal lépcsőzést. :wink:

Akaratosság: lehet próbálkozni. :twisted: Áááá, egyébként nálunk nem olyan vészes....még? :roll:

Sokan írtátok, h tricikli van tervben szülinapi ajándékként. Ha megvan, vagy kinéztetek egy típust, belinkelnétek? Arra is emlékszem, h vki már emlegetett itt egy márkát, ami bevált, de akkor csak átfutottam rajta, esetleg lehetne mégegyszer? Előre is köszi!

Evés: nálunk eléggé össze-vissza, a főétkezésekből általában egyet vesz komolyan, a többi csak szórakozás. Egyébként meg mindig adódik egy kis alma, mazsola, banán, úh éhen nem fog halni. :roll: Igyekszem rászorítani a főétkezésekre azzal, h napközben csak gyümit kap, de nem nagyon hatja meg. :lol:

Panka! Üdv Bp-en! :D Tényleg nagyon összejött nektek! :wink:

Dana! Huh! Laurának jobbulást! Tüdőgyulladás n ijesztően hangzik! :shock:
Gergő most mászott bele vmibe, de remélem, h csak nátha lesz belőle. :roll:

Van egy orrszívós kérdésem: biztos, h nem fáj??? Kezdek lelkibeteg lenni tőle...Gergő csatakosra izzad közben, és vörös fejjel ordít, h "fáj, fáj". :( Már csak azzal tartom magamban a lelket, h ha felszúrnák vmijét, az még jobban fájna, de tényleg szörnyű nézni. :(
Vagy - másképp közelítem meg a témát: hogy lehet megtanítani a gyermeket orrot fújni? :roll:

Gyerekszáj:
Autózunk hazefelé, Gergő hosszú csönd után megszólal:
- Anya! Nehéz!
- Mi nehéz?
- Élet.
:lol:
Vendég
 


pann
az élet :) - úgy látom, gergő nem csak a szobatisztaságra érett :P
nem mellesleg minden elismerésem a szobatisztaságotok ügyében, ez aztán tényleg úgy ment, mint a karikacsapás!

az orrszívás sztm nem fáj, én kipróbáltam, nem mondom, h önként jelentkeznék érte, de fájdalmasnak nem mondanám

evés
kelének a bölcsi és/vagy az emelt c-vitamin hozta meg az áttörést. lehet, h sokan sokat adnának érte -én meg tudok őrülni tőle-, de ő már reggel úgy kel, h az az első szava, h "tészta". ez mindent visz, meg a túró rudi (nagyszülők :evil: ). szvl nálunk ink az a probléma, h megmondja, mit kér (kitaláljátok? tészta...)

pankaa
ezt nevezem, neked még nagy jövőd lehet a jutalékos értékesítésben :wink: , ilyen hozzáállásból kihozni egy azonnali bölcsifelvételt budapesten...

ágiboldi :wink:
onnan tudtam (és a doki is :twisted: ), h bakteriális, h 5 napja nem volt közösségben és zöldessárga csipás volt a szeme, egyszerűen nem lehetett nem észrevenni, h nem vírusos :lol:

tricikli
én alapból lemondtam róla, mert a gépjárműpark nálunk meglehetősen teljes (autó, motor, roller, bkocsi, kisbicigli), de meli leírásán felbuzudulva mégis belekesültem. a régió nagykerben kipróbáltunk párat, de ami elérhető áron volt, annak nem érte el a pedálját, úgyh nem vállaltuk be. (ágiboldi! nálunk most n bejött, h a babakocsi karfájára ráakasztjuk a motort, így mehet gyalog, motoron v bkocsiban. így le lehet beszélni az ölben cipelésről)

dana
laura, szegény! gyors jobbulást!!!!!

meli
dokival tényleg ne fenyegesd, visszaüthet még :wink:

timo
hálistennek mi ritkán sietünk bárhova is (majd kérdezz meg uerről szeptemberben is, amikor teljes bölcsis lesz :twisted: ), úgyh én szoktam hagyni, h csináljon, amit akar. időnként szólok, h indulás (mondjuk nálunk a séta nagy úr :lol: ). vlmint elég jól begyakoroltuk (kop-kop) az "utolsó" kifejezést, h még egyszer csinálhat vlmit aztán az van, amit én mondok. de a hisztivel nem foglalkozom, azt csinálja egyedül. ha ki bírom várni, amíg végez, akkor odajön és azt mondja "szia" :lol:

majus3
 
 


Timocska,
Indulásnál Szabinál is az az első, hogy nem-nem, nem öltözik. Ki szoktam várni, hogy megengedi. Néha sok időbe telik, de szerencsére nem hajt a tatár, még itthon leszek legalább négy évig. :lol: Ha tényleg sietni kell és erővel öltöztetem, akkor iszony harc tör ki közöttünk, minden erőmre szükség van, ráadásul jó sokáig vérig van sértve. Ezt nem kockáztatom szívesen. :lol: Szerencsére nagyon szeret sétálni, úgyhogy azért nem kell vacsoráig várni.
Nat nappalra kb azonnal szobatiszta lett. Júliusban próbáltam először éjszakára is, de főként azért, mert addig szerencsétlenkedtem, hogy 140x200-as matracvédőt találjak. Addigra már száraz volt reggelente a pelus, az egy-két hét alatt alakult ki. Volt pár éjszakai ágyneműcsere, olyan is, hogy lepisilte még Robi pizsijét is és ennyi.

Meli,
Vannak azért jó napok is, amikor rendesen eszik. Reggelire, ha virsli van, akkor hajladó 2-3-at megenni, de nem kaphat minden nap azt csak azért, hogy egyen :lol:
A zsarolás eddig csak apával működött, másnál nem is próbáltam még. Teljesen ledöbbentett, hogy hatásos volt, mert nagyon együttműködő Natimnál ez nem volt eredményes.

Pann,
:lol: Az az élet :lol:
Szerintem fájhat az orrszívás, de inkább csak kellemetlen. :roll: Ha még az elején vagytok, próbálhatod a Bioparoxot, az antibiotikumos, de legalább csak lokális.
Szabi nagyon szereti összerakni az orrszívót, ezért hajlandó amolyan tessék-lássék módon kiszipkázni a saját orrát. Ennél messzebb ritkán megyek, csak ha nagyon hallom, akkor szorítom le néhány mp-re.
Azt hiszem, gyógyszertárban kapható pici ballon, amit az orrával fel tud fújni, így látja a különbséget, könnyebben megtanulja. A rossz hír viszont, hogy még ha ki is tudja fújni, akkor sem olyan hatékony, mint egy nagyobb gyerek vagy felnőtt. Még Nati sem tudja rendesen kifújni az orrát, pedig 2 évesen már tudta önállóan.
Már félúton vagyunk kifelé a hisztikorszakból. :D Innen már csak javulás várható :P . (Kivéve a terheseket :lol: )

Május,
Micsoda kis öntudatos. :lol: Nat még nem tart ott, hogy megmondja, mit szeretne. Illetve próbálkozik néha, de éhen maradna, ha nem a lehetőségekből választana. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Május!
Lillus is öntudatos, de ő tészta helyet "kekket" (kekszet) felkiáltással indít! :twisted: :twisted: Ja, és ő odamegy a hűtőhöz, kinyitja és kipakolja belőle, amit kér. Ált. lekvár. :)

tricikli:
anyukámék vettek egyet Lillusnak szülinapjára, kiváncsi vagyok milyen, még nem láttuk. Hétvégén megyünk haza, majd kiderül! :)

Pann!
Lehet, hogy lemaradtam, de mi az összefüggés az éjszakai pelus és a váltott lábbal lépcsőzés között? :wink:
Olyan édesek ezek a gyerkőcök, miket tudnak mondani! :lol: :lol:

Voltam talpreflexológusnál tegnap, érdekes dolgokat mondott... kérdezte, hogy a szülés óta volt-e nőgyógyászati műtétem.. meg hogy amíg nem dolgozom fel teljesen a kistesó elvesztését, addig nem fog jönni a másik... úgyhogy most igyekszem nagyon pozitívan gondolkodni és beletörődni a dolgokba, mert már n-n várjuk a tesót. :) És aki látja a gólyát, légyszi irányítsa felénk! :lol: :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hali!

Gergő Vukot néz (életében először), úh van egy kis időm.

Timo! Ha váltott lábbal megy le a lépcsőn, akkor elég érett az idegrsz-e ahhoz, h éjszaka se pisiljen be. Itt is írta már vki, de máshonnan is hallottam, úh sasolj! :wink:
Talp: abból tényleg n sok mindent meg lehet tudni, remélem egy kicsit meg is nyomogatták a megfelelő részeket, h könnyebben jöjjön az a gólya! :wink:

Május! "Tétta" korszak nálunk is volt. :lol: Azóta is lelkes, ha vmilyen tésztát csinálok, csak most már nem eszi olyan lelkesen. :?

A popsi pirosodásra akartam még írni, h végül is megoldódott a dolog, lecseréltem a mosóporunkat Dm-es antiallergénre + mosószódára. Ja, meg az öblítő helyett is visszatértünk az ecetre, úh már semmin sem kell változtatnom, ha nekiállok babaruhát mosni. :lol: Azt persze nem tudom, h mi volt a hibás, de biztos, h nem a gumi szorította, mert nem csak a gumi vonala volt piros, hanem az egész naci rész. :?

Most megyek, mert Gergő megunta a Vukot, levetkőztött és gyötör, h menjünk "pancsizni". :shock: Na, ilyen még nem volt, hogy találta ezt ki?!? Direkt jó így náthásan. :x
Vendég
 


Sziasztok!

Még szerdán írtam egy hsz-t és most látom, hogy eltűnt. :shock: Igaz nem néztem meg utána, hogy valóban megjelent-e, dehát így eltűnni! :x

Sebi
Bocsi, de így utólag tudok csak nagyon boldog szülinapot kívánni! Végülis a 8 napban még benne van! :wink:

Szóval levették Brigiről a kötést. Hááát, nem tudom még hogy lesz ebből szép köldök. Jelenleg még duzzadt, szerencsére az összefüggő nagy lilaság már csak halványsárga. Most már tudom, hogy a doki miért mondta kb. 100x, hogy "nyugi anyuka, de a teljes gyógyulás kb. fél év". Addigra állítólag kisimul az egész. Remélem...
Amúgy már tökéletesen jól van, csiribiri tornán is voltunk már. Persze a doki engedélyével.

Dana
Jobbulást nektek! Remélem már jobban van Laura!
Labellos kép nincs, és azóta már meg is mostuk a haját. Már van fürdési engedélyünk! :lol:

Lorca
Az előbbiekből következik, hogy kb. fél év múlva lesz "ilyen lett" fotónk. De majd lehet csinálok egy köztest is. :)
Brigi ugyanúgy nem eszik mint Szasza. Sőt, sűrűn előfordul, hogy csak a túró rudi fele fogy el. De nem tudok mit tenni, nem szeretnék hadakozni vele emiatt állandóan.
Milyen virslit eszik Szasza? Brigi abban is válogat és sajnos csak a silányabbak ízlenek neki. A jó kis roppanos bécsi nem kell neki.

Timi
Jaj, ne is mond! Brigivel sem egyszerű az elindulás. Ráadásul sokszor közli, hogy ő ink. itthon marad. :?
De jó lehetett ez a talpreflexológia! Kb. egy hete hallottam, hogy megjöttek az első gólyák, de még nem találkoztam velük. De majd szólok nekik! :wink:

Meli
Nálunk az "elmesélemhovámegyünk" módszer max. akkor válik be, ha csiribirire megyünk, vagy mondjuk a kisbarátnőjével találkozunk. Volt rá példa, hogy még a játszóra sem akart elindulni. Becsapni meg nem akarom, és nem is nagyon lehet. Okosak ám nagyon!

Panka
De jó! Akkor most minden tök jól összejött! Amúgy is be akartam menni még1x a bölcsibe, de most nagyobb lelkesedéssel indulok neki! :D

Pann
Nagyon ügyes Gergő! És milyen bölcs! :lol: :lol: :lol:
Orrfújás Briginek nagyon jól megy már. Akkor tudtuk jól megtanítani, mikor tényleg nagyon taknyos volt, és csak kicsit kellett fújnia, hogy sok kijöjjön. Akkor ráérzett és később mikor gyógyult, már erősebben kellett fújni és akkor mondtuk neki, hogy mérgesen fújja. Brigó így nagyon ügyesen megtanulta kifújni, mert inkább hajlandó volt próbálkozni, mint hogy elővegyük az orrszívót. Persze mikor már sűrűbb, szárazabb volt, fújtuk neki mindig a sterimart lazítónak!
lora7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?