Új privát üzeneted érkezett!

Bigsis
Sajnos mi sem találtunk bölcsit. Hozzátenném, hogy Pankáékhoz hasonlóan szintén Zugló.
Jobbulást a törpéknek!
lora7
 
 


Sziasztok!

Boldinak nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk! :D

Bigsis! Soha soha többé nem költözöm, főleg kisgyerekkel. Rémálom volt. :?

Bölcsi! Szeptemberben beadtam várólistára, hogy majd február körül szeretném és október legelején felhívtak, hogy vagy jövőhét vagy soha... Hát nem volt appeláta. :) De az szupi, hogy itt a bölcsi a mi utcánkba.

Lora! Minket a zuglóiba is felvettek csak nem vittem mert pont akkor költöztünk el. Asszem az Ilosvai téribe.

Kép! Kép Kép

KépKép
csongria
 
 


Halihó!

Köszönöm a tanácsokat.Szerencsére a neogranormon levitte neki másnapra,így nem vittem el dokihoz.

Esett a hó!!!Igaz már majdnem elolvadt,de tegnap este autóval jöttünk haza hóesésben az egyik ismerősünktől.
Laurának nagyon tetszett,de az elején mindig mondta vízes.

Kezd hosszabb mondatokat alkotni.Még azért egyszerűeket és főleg olyanokat amit Ő nagyon akar vagy vele kapcsolatos,de annyira aranyos mikor mond egy szót és gondolkodik mit mondjon utána.Nagyon tud töprengeni rajta,és közbe meg nagyon figyel akinek mondja.

Meli
Lehet régi téma,de bárányhimlőről nekem van tapasztalatom.Nem tudom nyáron olvastál-e bennünk.Daninak sajnos nem zökkenőmentesen lett vége és nekünk másfél hónap után is szedtük a hajából.De most megint van egy hullám és sokan meg 1 hét alatt átesnek rajta.Állítólag azt mondják aki hamarabb kapja el és nem 100.-ként,akkor gyorsabb lefolyású.Laurát Én beoltattam.
MI egyet kaptunk és nem is hallottam,hogy 2 oltás kéne.
Az összenövést hogyan vizsgálta a doki?Ilyenről még nem is hallottam.

Lorca
Nálunk is szoktak egymást között így beszélgetni.Dani mond egy szót Laura meg utánozza.
A hármaskát azért ne hanyagold el. :) Nekünk azért képet rakj fel,legalább lesz egy neked is otthon.
Tesó várási közlés nagyon jó lehetett.

Timi
Én mindig olvaslak.És nem csak téged,de rajtad keresztül sikerült megtalálnom nem olyan régen egy másik blogot is.
Depi forma hangulat szokott nálam is jelentkezni,főleg ha sok dolog összejön.Most Pl.gondolkodok ezerrel honnét keressek megélhetéshez pénzt,mert lehet Zsoltinak tavasszal megszünik a munkahelye.
Lillus meggyógyult?
Gratula a szobatisztasághoz.Nagyon ügyes már Lillus.Bölcsibe is igazodnak hozzátok?

Pann
Én is márciusban akarom felíratni a kullancs elleni vakcinát.
Nem rakod fel a pocis képet?
Jó nagy Gergő,kiváncsi vagyok Laura hol tart.

Panka
Ne szomorodj el a szobatisztaság miatt.Biztos most más újjat akar neked mutatni Emili és azért esett vissza.Mikor költöztök?Barátok lesznek?

Lora
KÖszi az érdeklődést,igen szerencsére most megusztunk egy doki látogatást.
Nem hangzik valami jól ez a pattanásszerűség.Nem lehet valami hormon kiválasztódás?Még kicsi korukban van egyes babáknál ilyen.
Te is vissza akarsz menni dolgozni?
Írtam privit.

Csongria
De jó hogy jelentkezel.
Jó sok minden történt nálatok is.Sajnálom a lkásmizzériátok,de ez már Bun.....,hogy nem mondják meg az építtetők.
Gratula a bölcsihez.Ott is alszik?
Hú már milyen nagyfiús Beni.Nagyon szép kék szeme van.

Bigsister
Jobbulást a gyerekeknek.Infulenza?Hogy bírod a napokat két picur mellett?

Eső:
Nálunk is nagyon jó összeállítás az esőkabát és gumicsizma.Laura meg nagyon élvezi,mert tudja hogy ilyenkor mehet a pocsolyába.

MOsás:
Most aztán kapok tőletek. :oops: Bevallom Én majdnem másfél éves koráig külön mostam Laurának.Pedig ahogy most gondolkodtam Daninál se csináltam ezt ilyen sokáig.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 

 
 

Sziasztok!

Valószínűleg nem fogom tudni követni a szülinapos sorrendet, így minden volt és leendő két évesnek boldog születésnapot kívánok!

Köszönöm a farsangi jellmez ötleteket, elmentettem őket a jövőre nézve. Szerintem iskolás kor végéig kitartanak az ötletek, szuperek. Bálint mindennap más akart lenni, végül a focista mellett két napig is kitartott, így lett 3-as számú Bálint focista. Most csütörtökön volt a farsang és nagyon jó hangulatban zajlott, amennyire meg tudtam ítélni. Egy órácskára mi is ugrottunk Öcsivel. Alapvetően a csoportban zajlott a farsang, jelmezben táncikáltak, játszottak, vetélkedők voltak. Öcsi beszált a csokievő versenybe, majd az asztalhoz is odaült a többiekkel, ették a finomságokat amit mi vittünk szülők. Utánna elindultak benézni a többi csoporthoz, hogy ott ki minek öltözött. A farsang árnyoldala, hogy valószínűleg ott Öcsi lbekaphatott valamit, mert most mind a kettőnek folyik az orra és kicsit köhögnek is. Azért fejlődünk Bálint 2 hetet egyfolytában volt oviba,, most egy hét szünet következik.

Bölcsi,
Én is tartok attól, hogy reggel hogy fogunk a gyerekekkel elérni az oviba, bölcsibe. Most fél9-9 között beesünk az oviba, de majd 8-ra bölcsibe kell lenni, aztán elnyargalni az oviba és végül befutni a munkahelyre (ha lesz). 8 órai munkakezdés eleve szóba se jöhet. Egyik gyerek fél 7-re jár oviba. Brrrr...

Mostanában találkoztam egy anyukával, 2007. szept. jelentkezetek bölcsibe, ugyanoda ahova mi és náluk van a határvonal. Mi augusztusba jelentkeztünk, így valószínű, hogy szeptemberbe felveszik Öcsit bölcsibe, csekély 2 év után. :twisted:

Havazás,
Érdekes módon a szánkózás Öcsinek egyáltalán nem tetszik. Még az ölünkben is üvölt. Pedig mostanában kihasználjuk a havazást és többször voltunk Dobogókőn, Normafánál, Gellért hegyen. Bálint kb. a harmadik alkalommal kedte élvezni és már egyedül is lecsúszik. Nem egy vadóc gyerekek. A hóval nincs gondja, oviból hazafele Öcsi, ha van hó, rendre kerget és meghógolyóz. Aztán egy negyedóra múlva észreveszi, hogy fázik a keze és mutogatja, hogy csináljak vele valamit.

Lora,
Köszi a poci képet. Bálintnak az egész köldöke kidudorodik, nem úgy felül mint Briginél. Azért majd megmutatom a doktornőnek is.

Pann,
Gratulálok a kislányhoz, és főleg, hogy egészséges baba, nagyon kitartó voltál.

Mi a szobatisztaság feltételei? Én csak egyről tudtam, hogy azok érettek rá fizikailag, akik váltott lábbal tudnak lépcsőzni. Én nem kezdeném el a szobatisztaságra szoktatást. Ha nagy nehezen mégis szobatiszta lesz, akkor a tesó születésekor nagy valószínűséggel visszaesik. De ez ügyben én nagyon kivárós vagyok, nyárig eszembe se jutna megpróbálni.

Meli,
Sajnálom a történteket. Tényleg nem ártana egy kivizsgálás.
Dénes hisztije szerintem teljesen normális ebben a korban. Eleinte olyan rendesek, ideadják a játékot ha kéred, kiviszik a szemetet a kukába, aztán 2 éves kor körül a házi rabszolgánk fellázad és rájön neki is vannak saját igényei, elkezdenek irigykedni, védik a saját játékaikat stb. Ez vérmérséklet szerint mindenkinél lejátszódik, de aztán rájönnek később, hogy együtt játszani jobb, meg létezik kompromisszum.

Én mindig is külön mostam a gyerekekre. Nem értem mi a gond vele, egy héten egyszer összegyűlik a gyerekekre egy adag (vagy kettő), a felnőttekre egy adag és általában egy adag fehér.

Csak hogy legyen kivétel, én egyiknek sem adattam be a bárányhimlő elleni oltást. És még sok ismerősöm, akinek a gyerekeik már túl vannak rajta. Nekem felnőttkoromban volt övsömöröm, Legalábbis azt mondta a doki, hogy az, nem fájt, nem visszketet. Ilyen is van.

Sno,
Én ahogy látom a beilleszkedést (csak óvodai tapasztalat) elsősorban a szülőn (többnyire anyán) múlik. Akiknek még nem sikerült itt az oviba beilleszkedni, ott mindnél az anyuka nem tudja ellengeni igazán a gyereket és következetlenül, egyszer engednek a gyerek „zsarolásának” egyszer nem.

Én is Május által írt stratégiát követtem és fogom is, ha bölcsi, ovi akkor legalább uzsonnáig. Evés után olyan fáradtak (gondolom a bölcsisek még inkább), hogy simán elalszanak. Ha ebéd után érte mész egy csomó idő elmegy, öltözés, hazamenetel, vetkőzés, hogy kiesik a ritmusból. Nálunk ilyenkor Bálint nem alszik és tiszta izgága. Meg szerintem jobb, ha úgy szokja meg, hogy a bölcsi legalább uzsonnáig tart, így később nem lesz nehéz, ha egész napos lesz.

Pankaa,
Üdv Budapesten! Bölcsit nemcsak a lakóhely kerületében lehet keresni, hanem a munkahelyed környékén is, mind a kettő körzetisnek számít.

Közlekedésbe hamar belejössz, csak könnyű vékony babakocsi kell hozzá. Én terhesen is feldobigáltam Bálintot babakocsival a villamosra. Szerintem Pesten egyszerűbb ilyen nagy gyerekekkel már gyalogolni.

Pont most néztem, hogy a babakocsiba beköltözött egy zsák ruha, meg overállok lógnak rajta. Ebből következik hogy elég rég nem használtuk. Bálinttal is ilyentájt hagytuk abba a babakocsizást, mivel Öcsi költözött bele. A sétálás egyben a levegőzés is, mert elég ritkán jutunk el a játszótérre mostanság. Vannak stabil megállóink séta közben: egy csigás plakát, ékszerbolt, ahol órákat nézegeti, egy virágbolt ahol a szélforgókat piszkálja. Alapvetően azért jól haladunk. Bálinttal az oviból hazajövet gyakorlatilag végigfutják az utat.

Arra viszont készülj fel, hogy bunkó módon nem adják át a helyet. Én két gyerekkel is szoktam állni. Eddig jó volt mert Bálint elüvöltötte magát, hogy le akarok ülni és a fél villamos felpattant, de most valahogy leszokott róla. Égett a fejem, de volt helyünk. :oops: :wink: Most Öcsi kezd el jajveszékelni, mert fél ha elindul a villamos. Neki vékonyabb a hangja nem mindig akarják meghallani. :twisted:

Nem jellemző, hogy a kakitisztaság az első. Többnyire fordítva van. Vannak akik sokáig azzal küzdenek, hogy szobatiszta a gyerek, de a kakit csak pelusba hajlandó végezni. Úgyhogy pont a nehezén vagytok túl!!! :D

Lorca,
Köszi az információt, én is sok rosszat hallottam az altatás utáni állapotról. Valószínűleg belevágunk, míg itthon vagyok Öcsivel.

Május,
A megvesztegetés megy nálunk is ezerrel. Na nem a gyógyszereknél, mert azt imádják, hanem az elpakolásnál. Ha elpakolja az egyik játékot megkaphatja a másikat. Ha elpakolnak nézhetnek kisvakondot stb. Ezt Öcsi szinte magátol alakította ki, kár, hogy Bálintnál ez nem jutott eszembe.

Ria,
Beni olyan nagyfiús lett. Jó hogy jelentkeztél.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Sziasztok!

Ilyen nincs.Már mennyi az idő és Laurára meg pont most rájött,hogy a kiságyból ki lehet jönni. :twisted: Ha másfél óra alatt nem raktam vissza 10-szer akkor egyszer se. :twisted:
Danival L alakba van rakva az ágya és csak felhúzza magát hason és már kinn is van.Még jóformán ki se érek a szobából.Azt hiszem megérett az ágycsere,csak a veszélyek miatt.Most aztán gondolkodhatok milyen ágya legyen,mert tervezve L alakos emeletes ágy volt,de félek,hogy ha felmegy onnét meg majd leugrál.

Móni
Remélem nem infulenza.Itt már van olyan az oviba,hogy csak 3 gyerek volt.
Képet Bálintról nem raksz fel?/farsangit/

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!


BOLDINAK BOLDOG 2. SZÜLINAPOT! :D :D :D

Timo! Tényleg nem írtam vissza, bocs, h ilyen figyelmetlen voltam, egyetlen mentségem, h úgy terveztem, h úgy is felhívlak, h menjünk játszira, de aztán tél lett újra tavasz helyett. :?

Babakocsi: nálunk hetek óta a csomagtartóban van. :D :D Leginkább motorral közlekedünk, de nagyon vágyom egy tolható triciklire, úh talán a nyuszi majd hoz. :)

Szobatisztaság: hát belevágtunk, és teljesen kivagyok. Ez a harmadik nap, és két napja mosok (valószínüleg nem lesz mosható pelusunk :lol: legalábbis az első időkben biztosan nem), izomláz van a karomban és a lábamban a sok öltöztetés/vetkőztetés, bili/WC mellett guggolástól, és estére sík ideg leszek, úh tök jó. :? Azért van pozitívum is: határozottan haladunk, napról-napra jobban megy a dolog. Első nap kb. 5-ször váltottunk ruhát, bilibe nem ment semmi. Második nap ha 8-szor nem váltottunk, akkor egyszer sem, a végére már nem száradt meg elég gyorsan alsónacija, pedig a radiátoron száradtak. Nem értettem a dolgot, h hogyhogy ennyivel többször kell váltani, mint előző nap, de csak du/este jöttem rá, h ahogy megérzi a pisit az alsónaciban, abbahagyja a pisilést, én átöltöztetem, aztán kb. fél óra múlva megint megindul a pisi. De mire én erre rájöttem! Tulképp Gergő segített, mert du. az egyik ilyen kis pisi után mondta, h "wc-re!" na, előkaptam a szűkítőt, ráültettem, és láss csodát, még egy csomót pisilt a wc-be. :D :D Azóta nem is próbálom a bilire ültetni, úgy látszik vmiért jobban bejön neki (is) a wc. :roll: Ma reggel már csak olyan picit pisilt be wc előtt (szólt!), h csak az alsónaci lett egy kicsit foltos, a harisnya egyáltalán nem! :o Lehet, h ha gyorsabb vagyok, kibírja? Mindenesetre úgy tűnik, h jó úton haladunk, de majd hét végére talán teljesebb lesz a kép. :roll:
Gondolkoztam rajta, h tényleg kell-e ezt most forszíroznom, de rájöttem, h egy pici mellett erre tuti nem lenne energiám, úh ezzel motiválom magam, h most vagy soha. :lol: Gondoltam rá, h legalább a tavaszt meg lehetne várni, de attól nem lesz melegebb a lakásban, a radiátor viszont már ki lesz kapcsolva, úh tényleg most kell ezen túlesnünk. :?

Most megyek, veszek még egy adag alsónacit. :lol:

Bocs, h egy csomó mindenre nem reagáltam, de igyekszem még jönni!
Vendég
 


Boldi! Nagyon Boldog Szülinapot!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!


Pann,
Nagyon durvának hangzik ez a 8x-os átöltöztetés! Biztos, hogy bírni fogod? Remélem, Gergő gyorsan beletanul majd a dolgokba!

Dana,
Sikerült végülis Laurát az alvásra rávenni a saját ágyában? :)

Mazsi,
Nagyon örülök, hogy minden rendben van! Gondolom, nagyon megkönnyebbültetek!

Ria,
Beni hihetetlen nagyot változott, illetve a kopaszsága megmaradt, de nagy fiú lett belőle :) Jó, hogy tudtál jelentkezni, sajnálom, hogy mások felelőtlensége miatt elúsztatok a szocpoltól :( Igénybe tudnátok venni még egyszer? (elviekben persze)

Móni,
Milyen összefüggés van a szobatisztasághoz való érettség és a páros lábbal ugrálás között?

Timi,
Jó hogy jelentkeztél! Gratula Lillus szobatisztaságához!
A lakáskereséssel hogy álltok? És az eladással?

Május,
Igen, már időtlen idők óta én altatom Áront, talán tavaly volt néhány alkalom, mikor anyu vagy a férjem altatta, és akkor még ment másnak, persze, ha nagyon fáradt volt, csak akkor. Az idén nyáron viszont biztos lesz pár nap, mikor mással kell nappal elaludnia, konferenciára megyek (már nagyon várom :) ).

Mosás: én is sokáig külön mostam Áronra, de mostmár egybe mindenkiét....

Körkérdés: ki milyen tortát süt illetve sütött a gyerkőcök szülinapjára??? És milyen ajándékot kaptak?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!


Képzeljétek, hihetetlen dolgok történnek nálunk! Gergő SZÓL, ha pisilnie kell! :o Ma még csak egyszer kellett cserélni alsónacit (amit már írtam), azóta pedig megjártuk a Pólust, ebédeltünk, mostunk, és már 5x voltunk pisilni! :D Amikor elmentünk, akkor persze kapott pelust, de előtte is, utána is pisiltünk (igen, én is :lol: ), és szárazon jött haza a pelus, úh n boldog vagyok! :D :D :D

Azért bizos ami biztos alapon beszereztem a következő csomag alsónacit , úh már 14 van, jöhet bármi! :lol:

Most altatok, aztán jövök még.
Vendég
 


Letettem.


Közben azon morfondíroztam, h miért is jobb a nyári leszoktatás? Azt értem, hogy nincs rajta annyi ruha, de uúgy körbelocsolja a lakást, nem? Vagy a játszótéren rohangálok vele a fa tövébe? Vagy? Én mondjuk biztos a nyaralásra időzítettem volna, ahol kint lehet a kertben akár pucéran is, de itthon, lakásban???? :roll:

Ria! de jó hallani felőletek! :D :D :D Beni n nagyfiús lett és hát tényleg, azok a kék szemek!!! Lesz majd vele bajod, ha észreveszik a lányok! :lol:
Lakás: hú, ez n dühítő, azért n nem mindegy az a pénz! :x :x
Mi is gondolkoztunk a szoc.pol.-on, de most már kezd egészen reménytelenné válni a dolog az új szigorításokkal, úh nem tudom, mi lesz. :(

Helga! Én az ajándékokat már leírtam, tortának meg a Ria-féle túró tortát sütöttem, babapiskóta-őszibarack alappal, és a tetejére-oldalára tejszínhabot vertem fel (nem flakonos!), aztán megszórtam mandulaforgáccsal. Ezen kívül ment egy Plútó-marcipán (Gergő választotta, "tyutyus" :lol: ), a tetejére, meg két szál gyertya. Taram-taram, kész a torta.
Egyetlen baki, h a dupla adagnak több idő kellett volna a sütőben, de ezt már írtam.

Dana! Ágycsere nálunk is n érik, de inkább miattam, már n rossz behajolni a pocakkal. :roll: Mi úgy tűnik, maradunk az Ikeás Leksvik-nél, amit már belinkeltem egyszer. Sajnos szerelem volt első látásra. Részemről.
Ágyból kimászás nálunk nincs, nem is értem, Laura hogy csinálja, pedig többször elolvastam. Fehúzza magát, és Dani ágyára huppan ki? :roll: Meddig ér neki a rács? Gergő ha áll, akkor a hónalja alatt van a rács, úh egyelőre elképzelni sem tudom, h h tudna kijönni. :roll:

Megkerestem a pocak képemet, de nem rakom be, mert nem fedi a valóságot. :) Meglepett, hogy két hónapja még csak ekkora volt a pocim. :roll: Majd Ádámmal csináltatok egy újat, aztán azt felteszem.

Bárányhimlő elleni oltás: én akkor lettem meggyőzve, amikor a júliusi topikban vki felrakta a gyerekei bárányhimlős képét. Na az annyira sokkolt, h minden kétségem eloszlott ezzel kapcsolatban.
Most márciusban lemegy az első kullancs elleni, aztán áprilisban a második, aztán jöhetnek a bárányhimlő ellenik.

Na eldobom magam, jár a pihi még főzés előtt.
Vendég
 


Sziasztok!

Péntek én is egy évvel öregebb lettem.

Szobatisztaság: örülök, hogy mindenki ilyen jól halad vele, mi sehogy.

Ria: Örülök, hogy jelentkeztél, sűrűbben!!

Bölcsi: Munkát akarok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mosható pelus: Én nem bírnám! Mostanában így is visszatértünk a baba korba. Szinte minden másnap híg, szinte a derekáig ér. Nem értem miért, enni nem eszik mást mint szoktunk, sőt inkább kevesebbet. Inni kb annyit iszik.

Timi: Szerintem mindenkinek vannak ilyen időszakai az életében, nekem pl mostanában sűrűn előfordul. Valahogy kievickélek belőle, sikerülni fog neked is, bár tudom nehéz.

Mosás: Én kb 1 éves koráig mostam neki külön, azóta mindent egybe.

Bárányhimlő: Mi se oltatjuk be Grétát.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!!

Boldog szülinapot BOLDI!!!!!


Ria,örülök,h jöttél,Beni nagyon szép kisfiú.Az h nem beszél,majd megoldódik,majd ő mondatokkal kezdi...Lakás :shock: olyan naív vagyok....vagy csak túl tisztességes?Nem tudom,emberek h süllyednek idáig,h valakit becsapjanak....

Kórház:döntöttem....minden érv mellette szól.Keresek egy jó dokit és kivizsgáltatom magam márciusban.

Oltás:nem tudom eldönteni.Értekezek a dokinkkal még1x.

Torta....még mindig nem kaptam szilikonos autósat,vagy macisat....
De a recept szerintem joghurttorta lesz valamilyen gyümölcsből.Nálunk az a kedvenc,ill.mindegy,Dénes minden sütimet imádja.Minden hétvégén sütök valamilyet és még soha nem mondta,h köszönöm,nem kérek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ajándék.Dénes nap április 8.Szülinap Május 10 és az egész családtól pénzt kérünk és mi is hozzáteszünk és megvesszük neki a hintás csúszdás tornyot rönkfából.Egy éve készülünk rá,de ez most n-n jó alkalom,remélem találunk jó áron.

Pann,n ügyesek vagytok!!!Hihetetlen,h néhány nap alatt.Nekem a nyár azért szimpi,mert nekünk itt a kert.Ott lehet csupi egész nap.ÉS a parkban is simán lelocsolja majd a fát.
Az az ágy n tetszett nekem is,valószínűleg olyan lesz Dénesnek is.A csúszdás az álom,de nem merek neki olyan ágyat venni,ahonnan nagyot lehet esni neki,v a tesókának...

Ügyes minden bölcsis baba.Tényleg hihetetlen alkalmazkodók.

Dana,a doki megnézte a punijukat és látszott,h össze van nőve a hüvelyük.Nem lehetett belenyúlni.Szerencse,h Lauránál elmúlt,de azért nézd majd meg,ha engedni,nem fáj,de kiderül,ha neki is ilyen van...

Mennem kell,mindnkinek szép napot és kitartás,hétvégén itt a tavasz!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Ezt most muszály leírnom!

Ma délután elvesztett a kiskutyámat (dalmata), aki 12 évig volt velem. Az ősszel voltunk vele orvosnál, mert nőtt az egyik cicije. Sajnos daganatos lett, de mivel öreg volt és nem fájt neki azt mondta a doki, hogy figyeljük és ha rosszabodik vigyük vissza. Na ez a hideg tél szegénykémnek nagyon rossz volt, az utolsó egy hónapban rohamosan nőt és rosszabbodot, csak egyszerűen én nem tudtam kimondani, hogy mit csináljunk vele. A doki szerint, annyira öreg volt már, hogy valószínű az altatást nem bírta volna, illetve a szomszédba is volt ilyen, megműtötték és ugyanúgy áttétes lett és csak szenvedett. Így mivel egy-két napja már nem is evett, kihívtuk ma az állatorvost és elaltatta.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Lin,sajnálom a kutyádat,nekünk is volt egy kaukázusink évekkel ezelőtt,aki uaígy járt....nagyon sajnálom!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Lin
Boldog Szülinapot neked is!
És sajnálom, hogy elvesztetted a kutyusod, de talán jobb így neki és szép kort megért. :(

Pann
Gratulálok Gergő szobatisztaságához! Ill. hogy ilyen jól halad! :D :wink:
Na pontosan ez a célom. Terveim szerint, mivel nincs bölcsi, kiköltözünk Gödöllőre (telek) és majd ott próbálkozunk a szobatisztasággal. Bár még az is eszembe jutott, hogy okos dolog-e egy új dolgot "idegen" helyen elkezdeni. Majd meglátjuk...

Helga
Tortát még nem tudom milyen lesz. Majd valamit megálmodok remélem.
Ajándék még nincs meg, de egy olyan tolhatós triciklit szeretnénk. Beszéltem egy játszós anyukával, akinek 2,5 éves gyereke van és már rendesen tekeri is a pedált. Egyébként meg majdnem olyan mint egy babakocsi, mert a tolókarral tudod irányítani. Remélem beválik majd...

Timi
Már én is kérdezni akartam, hogy hogy álltok a lakás eladás/vétellel kapcsolatban?

Panka
És ti mikor költöztök? Vagy épp költözésben vagytok, azért nem jöttél?

Meli
Már akartam írni, hogy én is voltam nőgyógyinál és rákérdeztem a mensire is, mert nekem sem rendszeres. Válasza az volt, hogy majd akkor térjünk rá vissza, ha a gyerek már legalább 3 hónapja nem szopizott.

Mmóni
De jó, hogy jöttél!
Briginek köldök fölötti sérve van. Bálintnak meg lehet, hogy "rendes" sérve van. Szerintem mindenképp mutasd meg egy dokinak!
Érdekes, nekem eddig jó tapasztalataim vannak Bkv-n. Eddig mindig átadták a helyet. Vagy ha nem, akkor megkértem a 16 éves tinit, hogy illene... :oops: :wink: Volt pl. amikor egy idős néni akarta átadni a helyet, mikor a másik oldalt ült egy ilyen középsulis. Természetesen felállítottam a fiatalabbat. :oops: :wink:

Rólunk
Brigit holnap műtik. Ma voltunk anesztesnél, meg az osztályon. Nagyon aranyos mindenki hál'Istennek. Sajnos párom nem jöhet be velem, mert látogatási tilalom van. Szegény majd a váróban vár minket. Még jó, hogy én ott lehetek. Viktor meg szegény kint fog várni, vagy lehet hogy megengedik talán váltva...
lora7
 
 


Lora,igen,nekem is ezt fogják mondani...sok mindent befolyásol...
Mikor lesz a műtét???

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli
Holnap, azonbelül nem tudom pontosan, de kb. 10-re saccolom. Ő a 2. és 9 kor van az első műtét.
lora7
 
 


Boldi köszöni a szülinapi üdvözleteket! :D

Holnap nagyon gondolunk Brigire, és rád, h ne aggódj túlságosan :)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Jó reggelt! :lol: :lol: :lol:

Extra sz.r éjszakánk volt, mindhárman úgy köhögünk, mint a franc, úgyhogy állandóan felébresztettük egymást! :twisted: :twisted: Ma beszerzek vmi köhögéscsillapítót, mert még egy ilyen éjszaka... :(

Pann!
Gratula Gergőnek, nagyon ügyes. Lillus is szinte egy hét alatt lett teljesen nappali szobatiszta, már sétához, bölcsibe menéshez-jövéshez sem használunk pelust. Csak éjszaka. :) Persze, balesetek azért adódnak, most hogy kissé beteges, tegnap kétszer is becsurgott neki. :?

Lora!
Sokat gondolok rátok, Brigi simán veszi majd az akadályokat! Aztán majd gyere!

Lin!
Sajnálom a kutyusod! :( :( :(
Gréta igazi nagylány, édes kis copfokkal! :) Bárcsak Lillus is megtűrne bármiféle csatot a hajában! :roll:
Ja, és Isten éltessen! :) :)

Lakás/ház!
Egyenlőre pang a piac, várjuk, hogy el tudjuk adni a miénket. :( De most így, hogy megszigorították a szocpol felvételt, lehet, hogy esélyünk sem lesz házat venni. :( Ez is mekkora kitolás már, megint a szegény embert szivatják. :(

Mosás:
én nagyon régóta együtt mosok, talán csak a bébiruhákat mostam külön néhány hónapig. :oops: :oops:

Dana!
Igen, a bölcsiben is nagyon rugalmasak, úgy csinálnak mindent, ahogy kérem. Úgyhogy szupi!
Sajnálom a párod munkahelyét, ebben a fránya helyzetben senkinek sem könnyű. De remélem hamar talál vmi másikat. Neki mi a foglalkozása?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Lora,nagyon gondolunk rátok,minden rendben lesz,tudom!!!!!!Ha ezt olvasod,már túl is vagytok rajta!!!!

Tricikli:az egyik leghasznosabb,amit kaptunk/vettünk,pedig sok a haszontalan,de ez a toplistás.Mi egy éves szülinapra kaptunk anyóséktól,az Aldis tricikliről van szó,n-n szuper,stabil,kényelmes és könnyű tolni.Egyetlenn hiba,de ez csak ()-ben,h kicsit zajos,ha tolom.Nem gumisak a kerekei.De hát ez csak szőrszálhasogatás.És ez jó áron is volt n,5000ft volt egy éve.Nem tudom,van-e még,de ha láttok,ezt nyugodt szívvel ajánlom.

Timo,sajnálom,h köhögősök vagytok!!!Gyógyuljatok...
Lakás:pangás van és lesz is azt mondják :cry: apám egy nagy házat akar eladni itthon vidéken hatalmas telekkel és fóliákkal(kertészet)szerintetek?Esélyes? :(
Kitartás...

Ági,mesélj,milyen volt a 2.szülinap????

Szép nap

Kép Kép
meli1118
 
 


Lora: Gondolok rátuk!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszönöm a köszöntéseket!

Tényleg így a legjobb a kutyusomnak, de nehéz elfogadni.

Timi: Gyógyuljatok! Küldöm a gyógypuszikat!

Ajándék: Én is triciklire gondoltam.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


BOLDI NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(baráti kézfogás ill. hátba veregetéssel Tomitól)

Timi

Én is minden nap olvasom Lillus blogját ezért fel sem tűnik, ha ide nem írsz !!!!! :oops:Jobbulást a családnak !!!!

Pann

Gergő nagyon ügyi szobatisztaságilag én nem bírtam volna ezt a rengeteg mosósdit plussz amikre rápisil. :wink:

Nálunk lehet bölcsinek hála szól Tomika ha pisilni kell nagyon sokszor, mostanában a kakinál is, de se bilibe se Wc-be nem akar csak pelusba elbújva, majd eljön ennek is az ideje, nem eröltetem, mert mérges lesz ha bilire akarom tenni. :wink:

Bölcsi szuper lenne ha nem állandóan apát hiányolná !!! :twisted:
Szerintem nálunk most tört elő ez a szeparác.szorongás, mert a WC-re nem mehet ki az apja annyira sír utána, úgyhogy gondolhatjátok a bölcsibe mi van !!!

Hogy mennyi eszük van nem is gondolná az ember, Tomi kinézte az egyik dadust (azt aki teljesen elolvad Tomikától persze) a bölcsiben megfogta a kezét és mondta neki, hogy "szórá apa"=szóljál apának !!! :wink:


Dana

Sajna apa munkahelye miatt át tudom érezni a helyzetedet, nálunk is nagyon nehéz volt apának munkahelyet keresni, ami meg lett nem valami jó, de hát jobb a semminél ebben a bolond világban !!!! :oops:

Helga

Szülinapi torta: maradunk a tavalyi jól bevált szupi gyümi tortánál apuka által elkészítve. :wink: (hétvégén jönnek a szegedi rokonok)

Ajándék: távirányítós autó, ruha amire épp szükség lesz.
(tricikli szerintem tavaszra elég most a hóban ill. lakásban úgysem tudná használni !!!)

Mosás: én a mai napig külön mosom Tomika ruháját a gépben, miért olyan nagy dolog ez ??????

Lora

Jobbulást Briginek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meli

Ingatlanpiac szörnyű, ha valakinek van befektethető pénze az most vegyen az elkövetkező időben 1 évben, mert ilyen olcsó nem lesz az tuti !!!! Ugyanez igaz az autókra is !!!! De az eladók nem járnak jól az biztos !!!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Ditke,hát ez az...mi sem venni akarunk....ill.szeretnénk,ha lenne rávaló.Apu szerintem egy darabig ülhet a kertészeten,mire el tudja adni,ha negy szerencséje lesz és akkor is csak ár alatt...Hát ez van.

Dénes is rettenetesen apás.egy nap 100x elmondja,h apa gógozik.Áll a lépcsőnél és bámul lefelé,h ő lássa meg először,ha hazaér...olyan édes,megzabálom.

Lin,naeked is bsz!!

És előre Tominak is!!!

Olyan szép az idő nálunk,délelőtt babaklubban voltunk,du meg megyünk motorozni!!!12 fok van és süt a nap!!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Hello Lányok,

Most lett netünk.

Boldi,
Boldog Szülinapot!

Lin,
Boldog Szülinapot!
Mi is így vesztettünk el egy komondort, csak meg volt a műtét is, aztán a következőnél pont ugyanakkor jelentkeztek a tünetek, azonnal műtét, és azóta mintha újjászületett volna, de ők fiatalabbak voltak, amikor előjött a probléma.

Meli,
én is a SOTE I-en szültem, majd írok privit.
Nálunk az OBI-ban még mindig van macis szilikonos, ha előbb lesz nagytali, mint Dénes szüli, akkor viszek neked egyet :D
Mi nem oltattuk be Sebit bárányhimlő ellen, de van egy receptem rá ha mégis...

Lora,
túlvagytok rajta?

Dana,
szurkolok neked vagy a párodnak új munkahelyhez!

Pann,
ez a szobatisztaság is olyan, hogy vannak rá ajánlások, de szerintem amikor az anya elszánja rá magát akkor kell elkezdeni. Gratulálok a szélsebes eredményekhez!

Timo,
jobbulást neketek!
Lillus szobatisztaságához is hatalmas gratula!

Ria,
micsoda cuki nyuszkó fogak! Csak fokozzák a szívdöglesztő mosolyt :D
Az eladóval hogy rendeztétek ezt a "kis" félreértést szocpol-ügyben???
Milyen újra a munkában, szülés után mennyiben lettél más szülésznő?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno,válaszoltam,köszönöm!!!!

A macis szilikonos mindenképpen érdekelne,ha arra jársz és megveszed,akkor elutalom az árát,meg a postaköltséget!!!!!De csak ha nem okoz gondot,csak miattam ne fáradj :)

Magatokról nem is írtál!!!Jól vagytok?

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
oké, akkor megnézem az árát, és konzultálunk medve ügyben. Az egyéves szülinapos képek között meg tudod nézni, hogy milyen formát ad.

Voltunk bölcsi látogatáson,
öööö...a gondozónéni jó 50-esnek tűnik, és olyan cigiszagú a lehellete, hogy majdnem elájultam (Sebi eddig még szerencsére semmilyen szagra nem reagált, ebben bízom), ennek megfelelően "bársonyos" a hangja is, Sebi összerezzent, amikor hozzá szólt, és kicsit artikulálatlan volt, összességében igazi alkoholista típus. Úgy érzem a beszoktatás alatt már csak pozitív élmények érhetnek :roll:
márc. 16-al kezdünk végül.
Viszont olyan nosztalgia kapott el, mert még a terem szagára is emlékeztem, pont olyan, mint 29 évvel ezelőtt.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Tomi! Boldog Születésnapot!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Lora,
Mi volt tegnap? Hogy van Brigi?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sno,már megnéztem régebben és n-n jó!!!!Előre is köszi!!!

Bölcsisnéni ha cigisbársonyos is,remélem azért alkesz nem.....Sebi más gyerekekkel kijön???Biztosan jól alakul majd minden,ha nálunk lenne bölcsi és nem csak olyan minicsoport az oviban,ahová nem vesznek fel már szept.óta senkit,olyan nagy a várólista,szóval én is vinném Dénest.Már most látom rajta,mennyire szeret majd ovis lenni,a babaklubban simán eltűnhetek mellőle wc-re,v kimegyek telózni,észre sem veszi....ÉÉÉSSS,rendkívüli változása csak fokozódik,képzeljétek puszilgatja a gyerekeket,elköszönéskor mindenkit lecsókolt,még az anyukák is kaptak...olyan büszke voltam és mondja,h szia,csonkolom(ez így perverz,de így mondja....)
És én is vissza tudnék menni anyuhoz,amíg nem jön tesóka....no,de mindegy,nekünk marad a gyerektársaság...

Dénes kicsit köhög,elég hurutosan.Meg tudjátok mondani még egyszer a gyógyszertári kakukkfüves szirup nevét????
Köszi

Kép Kép
meli1118
 
 


Tominak boldog szülinapot!!

Lora, Brigi hogy van?

Meli, Elixirium thymi compositum, de sztem sima "kakukfüves klasszics köptető" néven is beazonosítják :wink:

Sno, reméljük inni nem iszik, csak a cigi és azt is csak munka után :wink:

Ja a szülinapra nem válaszoltam. Majd az igazi ünneplés szombaton lesz nagyszülőkkel uncsitesóval stb :lol: Hétfőn csak előszülinapoztunk, a tortát cukrászdában vettük, túrós gyümis, és Boldinak nagggyon ízlett, különösen a tetején lévő marcipán "hín" (azaz sín, azaz vonat). Ajándékba pedig egy piros ikeás sátrat kapott, nagyon olcsó és nagyon nagy öröm boldogság, egyrészt az autók parkolnak benne, másrészt én vagyok oda bezárva és nem jöhetek ki :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Először is Tomikának nagyon boldog szülinapot kívánunk! :D

Rólunk
Nagyon szépen köszönjük a drukkokat, jól esett nagyon. Túl vagyunk rajta. Brigi jól van, már inkább csak ha látja a kötést, mondja, hogy fáj a poci. De szerintem csak azért, mert annyit kérdeztük már. :)
A sebész egy nagyon rendes, lelkiismeretes doki. Elégedett vagyok vele. A többiekkel kevésbé. Örülök, hogy "csak" 1 napot kellett bent lennünk. A körülmények még viszonylag jók, de a nővérek... borzasztó. Aranyosak míg mindent megcsinálsz helyettük és nem zavarod őket a netezésben. Konkrétan semmit nem csinálnak. Nem jöttek be a kórtermekbe a kicsikhez, hogy kell-e pisilni, enni, inni stb., amit egyedül még nem tudnak. Volt egy 4 éves kislány és inkább pelust adtak rá, mert időnként bepisilt és az anyukája egyedül neveli és nem tud 24-ben mellette lenni ápolni. De joggal gondolhatnánk, hogy ezt elvégzik az ápolónők. Itt egy másik anyuka segített a kislánynak.
A műtétre menet, rá akarták rakni egy keskeny magas tolóágyra. Persze én mondtam, hogy ez így esélytelen. Ezért megengedték, hogy felvigyem a műtőig. Persze mikor átadtam sírt nagyon. Aztán kb. fél óra múlva már kint is volt. Ébren. Ez engem nagyon meglepett. Szegény ki akarta tépni az infúziót, meg a tapaszt a hasáról. Olyan volt, mintha emlékezne a műtét minden pillanatára. Persze nem volt még magánál, a tekintete elég érdekes volt. Még a szeme színe is furcsa volt. Aztán 1,5 óra üvöltés után végre elaludt. (Ja, az egyik nővére bejött, hogy csináljak valamit, mert zavarja őket a "munkában".) Aztán már sokkal jobb volt minden, végre ihatott, ehetett és lehetőségekhez mérten mozoghatott is. Mostanra már újra a régi, eleven a lánykám. És már a kórházban is hason aludt! :D
Jövőhét kedden szedik le a kötést. Kíváncsi vagyok milyen lesz. A doki szerint szép... :)
És azt még nem is említettem, hogy állítólag több sérv is volt ott. Volt a köldök fölötti, ami látszott, de műtét közben végülis 4 helyen kellett elkötni. :? Ezt a doki mondta, meg a zárón is ez van. Most még jobban örülök, hogy a régi doki nyugdíjba ment...
lora7
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT TOMINAK!

Kép

Lora
Olvastam közben,de nem tudtam írni.Szorítottam értetek.Nagyon jól hangzik,hogy Brigi már észre se veszi a helyét és aqlig emlékszik rá.De ez nagyon felháborított amit a nővérekről írtál. :twisted: Mikor bement hozzátok a nővér,hogy Brigit hallgattasd el,nem válaszoltál vissza durván?Én biztos nem tudtam volna befogni a szám,meg még lehet dokihoz is elmentem volna panaszra.Ahogy olvastam,Én is meglepődtem,hogy jóformán ébren jött ki a műtőből.

Bocsi futok suliba,de igérem este jövök.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Tomika,
Boldog Születésnapot!


Lora,
remélem most már teljesen rendben lesz Brigó köldöke!
Te képes voltál egy kórházban műtét után ordítattni a gyerekedet?! Meg vagyok döbbenve! Azok a szerencsétlen nővérek meg a saját gondolataikat sem hallották msn-ezés közben...ja, lehet, hogy ezen a csönd sem segített volna :evil:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Lora! Szurkolok nektek a műtét miatt. Biztos simán átvészeli, a gyerekeknek ez meg se kottyan. :) Neked kitartást!

Dana! Igen ott alszik a bölcsiben általában fél 4-4 között hozzuk el. A furi az, hogy sokszor ő az utolsó. Ilyenkor felmerül bennem a többi szülőnek milyen munkája van? :shock:

Pann! Nagy nagy gratula a kistesóhoz! Főleg, hogy kislány. :D A szobatisztaság nem semmi. Mi még fény évekre vagyunk tőle.

Helga! Áron is nagyon nagyfiú lett. Mindig ámulok ha megnézem a képeket az albumba. A szocpol elúszott... 35 éves korig lehet igénybe venni. Én 5 éven belül nem költözöm az tuti, de inkább 50. :lol:

Lin! Sajnálom a kutyusodat! :(

Timo! Jobbulást mindnyájatoknak! Ti is nagyon ügyik vagytok szobatisztaság terén. :)
.
Sno! Bölcsis néni! :shock:
Az építető 600.000 ft visszautalt. Elfogadtuk... A férjem szerint nem lett volna értelme pereskedni, az évekig elhúzódott volna. Na meg persze felajánlott egy másik lakást az új ütemben ami év végére lesz kész. De az már 3 millával többe került volna. Vagy ugyan ezért az árért egy másfél szobásat. :x
Hát persze, hogy más szülésznő lettem. Már nem kérek olyan dolgokat amiket a tankönyvből tanultam. Pl: így álljon és ne úgy. Álljon minden áron. Nem vizsgálom meg fájás közben ha nem muszáj... Mindenkitől azt kérem azt tegye ami jól esik... Persze hazamenni és ott hagyni csapot papot szigorúan tilos!!! :lol:

Tomikának Nagyon Boldog Szülinapot!


Lorca! Millió bocs, hogy nem mentem ki a genetikára múltkor. De pont három császárost hoztak le... Na majd legközelebb.

Mennem kell igyekszem majd jönni.

KépKép
csongria
 
 


Lora! Nővérek!!! :evil: Jellemző :( Tisztelet a kivételnek!

KépKép
csongria
 
 


Lora,n-n örülök,h minden rendben ment...nővérek....háááát,én egy olyan tüneményt fogtam ki,h le sem merem írni.Azért is mondtam anno,h mindenki olyan rendes és szakszerű,mert tényleg.Szerencsém volt...

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képeket a farsangról és télieket is a picassara!

Dana,
Nem tudom, hogy influenza-e. A szokásos, orrfolyás, köhögés. Az orvosig se jutottunk el, van minden itthon. Nappal nem tűnnek túlzottan betegnek, de éjszaka nagyon köhögnek.

Helga,
Szerintettem félreértetted, nem páros lábbal ugrálásról, hanem váltott lábbal lépcsőzésről írtam. Először mindig csak az egyik lábukat teszik föl és hozzá zárják a másikat, később alakul ki az ahogy mi megyünk a lépcsőn váltott lábbal. Az az igazság, hogy kb. másfél évvel ezelőtt foglalkoztatott a szobatisztasági kérdés és ez az egy maradt meg bennem. Lehet, hogy nem feltétele, de nagyon együtt járnak. Átlagosan mindkettő 3 éves korra kialakul.

Pann,
De jó, hogy ilyen ügyes Gergő, és te is, hogy kitartottál, én biztos megfutamodtam volna.
Nyári leszokatásnak a kevés ruha az előnye. Pl. neked most nem kellett volna pelust adni Gergőre a kiruccanáshoz, ha nyár lenne. Vittél volna egy bugyit + rövidgatyót és ha legfeljebb bepisil akkor váltasz ruhát. Nyáron lényegesen kevesebbet vagyunk a lakásban.

Lora,
Örülök, hogy Brigi jól van és, hogy te ott tudtál lenni mellette. Szörnyű érzés lehet egyedül hagyni egy gyereket kórházban, főleg ilyen „segítő” nővérekkel.

Sno,
Ez a cigiszag rémes lehet. Gondolom nemcsak egy gondozónő van, hátha a többi normális.

Timi,
Jobbulást nektek!

Ágiboldi,
A kakkukos szirupból mennyit kell adni. Az van rá írva 10 ml., de nem részletezi, hogy felnőttnek vagy gyereknek,

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Sziasztok!

Épp csak bekukkantok, már nagyon álmos vagyok.Egész nap takarítottam, holnap pakolok.Emili egész nap a játszóházban volt Tomival, csak ebédelni, meg aludni jöttek haza:)

Lin!
Utólag is boldog szülinapot!
Kutyit sajnálom ,a miénk is nem rég halt meg:(

Bigsis!
Hát jó lenne ha mi is találnánk bölcsit!
Mi baja a 2 kismanódnak??Jobban vannak már?

Ditke!
Tominak boldog születésnapot kívánok!:)
Hozzál majd képeket is!

Lora!
Örülök hogy siekersen túl vagytok a műtéten!Hol csinálták?Biztos írtad, de szita agy... :oops:
Nagyon sajnálom hogy iylen nővéreket fogtatok ki! :( A szakma szégyenei!!! :x

Ajéndék:anyáék is a triciklire gondoltak, néha próbálgatja is a pedálosokat hajtania játszón, de inkább leszáll róla, ha nem sikerül.Így ezt én még korainak látom nála, de majd nyáron jó lesz:)

Sno!
Na az iylen bölcsis néniket nagyon nem komálom!Szerintem egészségügyben, gyerekek mellett nem lehtne dohányzó embereket alkalmazni!Én nagyon antidohányos vagyok, az iylenre mindig berágok! :twisted:

Meli!
Ügyi Dénes, Emili is szeretni fogja szerintem a bölcsit.Csonkolom: :lol:

Pann!
Gratula Gergőnek a szobatisztasághoz!Látod, emnnyit agyaltál rajta, aztán az élet, na meg Gergő egyszerűen megoldotta :wink:

Dana!
Mit csiunál Laura?Kijön még az ágyból?vagy vettetek máésikat?

Na ennyi voltam, áll az agyam.Szombaton 7re jön a fuvaros, kedd estére szerintem már lesz netünk, itt szombaton kötik ki.

Jó éjt!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok.

Pann
Hogy álltok a szobatisztasággal?Gratulálok,nagyon gyorsan alkalmazkodik Gergő az új dolgokhoz.Ahogy Timi is írja,Daninál nekem is 1 hét volt a pelus leszoktatás.Milyen furcsa.Lehet ez náluk az átesés egyik pontból a másikba?
Laurának is cicijéig ér a kiságy.Én se tudom hogy jött rá a dologra,nekem is új.Felhúzza kézzel magát és kibukfencezik a Dani ágyára.Másnap az Apja megmutatta neki,hogy inkább emelje át a lábát és mászkáljon ki-be./csak 2-szer mutatta és tudta :twisted: /De ovatosságból most 2 rácsot kivettünk,míg nem lesz ágy.Ha sikerül rakok fel képet,hogy csinálja.Sajna videót nem tudok feltölteni.

Helga
még kb.10-szer visszaraktam,mire elfáradt és csak az ágyába beszélgetett.Kb.fél óra múlva aludt el.
Én tortát most rendelek,és pluszba csinálok puncs tortát és apró süteményeket.Ajándék még nem tudom mi lesz.Pont gondolkodunk,mert van itthon még 2 doboz duplo,amit nem kaptak meg és lehet azt kapja.

Blin
Utólag Boldog Születésnapot!
Már múltkor meg akartam kérdezni,hogy Ti is modulos rendszer alapján vizsgáztok?
Sajnálom a kutyátokat,főleg,mert szép hossszú életet volt veletek.Nekem egy cicám volt és 14 évesen neki is daganat miatt el kellett alatatni.

Meli
Majd a rönkfás játszóról rakj fel képet.
Na msot megnézem Laura nuniját is.Remélem nincs semmi gond.

Lora
Nekünk van triciklink,Laura meglátja mindig rá akar ülni,de szegény még motornak használná,csak mindig elakad a lába a pedálba.

Timi
Hogy vagytok?Valami olyat hallottam,hogy infulenza szövődmény ez is.Barátnőméknél az egész család infulenzás,és valamilyen vírust még benyelt barátnőm,mert a széklete véres,így most a fertőzőre befektették.
Zsolti eredeti szakmája asztalos,de most autóiparban dolgozik.

Kditke
Ennyire Apás Tomi?

Sno
Na akkor nem valami jól indul az ismerkedés a bölcsibe.Remélem azért nem előttük szívja el a cigit az udvaron.

Ágiboldi
Majd raksz fel képeket a szülinapról?
És milyen a sátorba bezárva? :lol:

Csongria
Ez nálunk is természetes,hogy az oviba és bölcsibe is már fél4-kor nincs gyerek.Igaz oviba azért pár gyerek még lézeng 4-kor.De sokszor megkérdeztem ezt Én is,hogy mindenkinek ilyen jó munkahelye van?Óvónő azt mondta,meg lehet oldani nagyszülővel. :twisted: És kérdem akinek az is dolgozik,vagy beteges akkor ki vigye haza?Daninál már 4-kor ferde szemmel néznek az emberre.

Móni
Lehet jobban is tetted,hogy nem mentetek dokihoz,mert még pluszba összeszedtek valamit.Ez a szobatisztasággal összhangos dolog engem is érdekel.Hol találtál róla cikkeket?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!


Lora! De jó, h túl vagytok rajta!!! :D :D :D Már kezdtem izgulni, h mi történt, de most már nyugoddtan fogok aludni. :wink:
Ja, és van egy kérdésem is: tudod, Gergő köldök sérvvel született, ami mostanra visszahúzódott, de a köldöke felett neki is van egy mélyedés, amit mostanában nézegetek, h vajon normális-e. Amennyi eszem van, a doktornőnél elfelejtettem rákérdezni, úh téged kérdezlek, h ezen kívül, h bemélyed a hasfal van-e még vmi, ami alapján azonosítani lehet ezt a típusú sérvet? :roll:

Sno! Bölcsisnéni: :shock: :shock: Jaj! Annyiszor olvastam már, h az a lényeg, h a gyerek elfogadja a bölcsisnénit/óvónénit, de azért ez így nehéz....ja, de van másik gondozónő is uahhoz a csop-hoz, nem? Hátha az szimpibb. :roll:

Nálunk: Gergő nagyon szépen halad a szobatisztaság felé, már csak a kaki megy a naciba, de most így is n elégedett vagyok. Szépen szól, h "pisi", megyünk a wc-re, pisil, töröl, lehúz. :D :D Ma már voltunk pelus nélkül közértben, meg a délutáni alváshoz sem adtam rá pelust, és nem volt baleset. Igazából már reggel is szárazon veszem le az éjszakai pelust, de ezt egyelőre még betudom a véletlennek (meg nincs kedvem hajnali 3-kor ágyneműt húzni, csak a kísérlet kedvéért :mrgreen: ). Mindenesetre még mindig döbbenetben leledzem, de kezdek egész jól hozzászokni. :D :roll:
Kiságy: n érik, n érik, ma Gergő bemutatta, h kell BEmászni a rácsoságyba. :? Na, kifelé pont uúgy kell, csak nagyobb a kopp a végén. :(
Vendég
 


Jó reggelt!!!

Tegnap csak Loráéra maradt időm reagálni,mert extra nyíg volt,elalvása után meg én ájultam be.

Szóval,Ria,milyen érdekes, amit írsz,h más lettél a szakmádban a saját szülésed után.Én megfordultam kb.8 szülészsznő keze alatt(ctg-k,tokolízis 28 órás...)majd a szülés....mindenki,aki szült már,sokkal empatikusabb volt,egy kivételével,aki láthatóan empatikus volt és n-n kedves a kb.20 éves kora ellenére.Biztosan szeretnék téged is az anyukák
:lol:

Tomikának utólag n-n boldogot!!!!

Móni,én is ezért választom a nyarat,meg nem is akartam egyszerre időzíteni a szopi elhagyást és ezt.ma 3 hete nincs szopi egyáltalán és tegnap este kérte.Persze,amikor mondtam,h tudod,h nincs benne tej,akkor nem firtatta tovább,de még nem fürödhetnék vele együtt :lol: :lol:
Lépcsőzés,egy lábon ugrálás.Dénesnek egyik sem megy....

Panka,Dénesnek van egy olyan barátnőja,aki 9,5 hónappal idősebb nála és a mi triciklinket még ő sem tudja ügyesen és tartósan tekerni.Próbálja,de n-n hamar elfárad.Úgy van,ahogy Dana is mondja,h utána lábbal akarja hajtani,mint a kismotort!!!

Mindenki,aki ilyet vesz:olyat érdemes,aminek a pedáljait le lehet zárni,amikor ti toljátok!!!!Így kényelmesebb nekik rajta tartani a lábukat!!!

Dana,mi lett a vizit eredménye???Remélem csak jó!!!!Puncstorta receptet kérünk!!!!!Még sosem készítettem,de n-n érdekel!!!!
Enyémfiamnak eszébe sem jut ki-be mászkálni a kiságyból.MÉG...

Gergőnek éjjel száraz marad a pelusa?És ez azóta van,h nappal nincs már pelus,v régebben is?Nálunk teljesen tele van neki,a 6-os P totál tele.Mondjuk ő vedel is.
És TE hogy vagy??Keményedések???
Itt a bbneten van egy cikk,még nem olvastam el végig,de a koraszülés elkerüléséről szól,ami gyógyszerrel elérhető...érdekes.

Szép napot

Kép Kép
meli1118
 
 


Lora, akkor ezen is túlvagyunk :)

Pann, ez ténnyleg nagyon simán ment, ez egyelőre reménnyel tölt el, viszont majd ha nyáron nekünk nem ilyen sima akkor pánikkal :lol:

Mónika, kakukkfüvesből én is filóztam, h mennyit kell adni, aztán egy doki 2x 7 ml-t mondott, viszont a nurofenes fecsibe csak 5 ml fér, úgyhogy 2x5-öt adtam (aminek a felét visszafolyatja ill. a szemembe köpi)

Cigiszagú bölcsisnéni attól még lehet kedves, az én óvónénimnek máig emlékszem a cigiszagára és nagyon szerettem (az ovit utáltam, de a néni rendben volt - ráadásul akkoriban még sztem ha nem is a szobában de az épületben biztos cigizhettek)

Dana, sátorban szuper, csak mindig benéz az őr és felfeszíti a szemhéjamat, és azt sem engedte, h bevigyek egy párnát :oops: :cry:

Csonkolom :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Dana
Abban a pillanatban sztem te sem szóltál volna semmit, fontosabb volt a gyerkőc. Először nem is foglalkoztam vele mit mondott a nővér, csak később morgolódtam rajta, de akkor már minek szóljak.
Egyik kedvencem a puncstorta! Még sosem csináltam. Receptet én is kérnék! :wink:

Meli
Tényleg szerencséd volt. Bár engem nem zavart túlságosan, mert ott voltam és tudtam, hogy hazamegyünk. De a többi anyuka (és gyerek) elég durva sztorikat meséltek.

Panka
De jó! Ezekszerint már hétvégén költöztök. :)
Tűzoltó u-i klinika (II. SOTE).

Pann
Nehéz dolgot kérdezel, mert Briginek ilyen is volt, meg olyan is, mint utóbb kiderült. Kérdezd a dokit, de ha egy kicsit is bizonytalannak látod, mutasd meg egy sebésznek is!
Itt egy kép Brigiről, még amolyan "ilyen volt - ilyen lett" fotónak szántuk:
Kép
Ezen látszik, hogy egy dudor volt a köldöke és fölötte egy kis mélyedés.

Sno
Sajnálom a cigis nénit. És szabad a bölcsi területén (akár a kertben) cigizni? Nálunk sehol sem szabad, szerencsére még a kapuban sem láttam soha senkit dohányozni. Bár ettől még lehet, hogy bagóznak, csak munkaidőben nem. Tényleg, mintha erről lenne valami törvény is, nem?

Ágiboldi
Azért megnéznék rólad is egy fotót, ahogy abban a sátorban kuporodsz! :lol:

Mmóni
Fura amit írsz a lépcsőzésről, meg a szobatisztaságról. A váltott lábbal való lépcsőzés szerintem nagyban függ a lépcső (ill. a gyerek) méretétől is. Pl. Brigi a kisebb lépcsőkön váltott, a nagyobbakon ugyanazzal a lábbal lép. :roll:

Ria
Igen, ez már nekem is eszembe jutott. Én is meglepődtem amikor a magánbölcsiket nézegettem. Sok eleve csak 8-tól 15-16-ig van nyitva. Nem tudom mi lesz, ha 8 órában dolgozom mondjuk 8-16-ig (jobb esetben). :? (Bár nem magánbölcsibe fog járni, de a normálban se sokkal jobb a helyzet.)

Brigiről
Szerencsére ma még egyszer sem fájlalta a pociját és a mozgásán sem látszik már. A kezén lévő "bibit" mindenkinek mutogatja és büszkén meséli, hogy neki van tapasza a pociján. :D
lora7
 
 


Hát igen, mi mindketten fél 6-ig dolgozunk, és felváltva elmegyünk egy órával hamarabb, de 5 előtt így se tudunk érte menni. Nagyszülők vidéken, fogalmam sincs hogy csinálja a sok max 4-re értemenős anyuka! :roll: szerencsére (bár látszik, h már indulásra készen várják, h Boldit elvigyük végre) mindig nyugtatgatnak, h ne aggódjak, nem gond, hiszen fél 6-ig maradhat és ez a dolguk..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Most már Szabiról sem mondható el, hogy kettőig sem tud számolni. Boldogan mutatja is az ujján. A hárommal még várunk, amikor azt próbáltam, se kimondani, se mutatni nem ment még. Szegénykém nagyon küzd a szavakkal, próbálkozik, de többnyire közel nincs a szó ahhoz, amit próbál kimondani. De a részvétel a fontos. :lol:

A terhességgel kezdek megbarátkozni. Elmúltak azok az iszony fáradt hónapok. Főleg most érzem, hogy enyhül a nyomás. Pótolom nagyban, ami a gyerekekkel való foglalkozásból kimaradt. A nagy pofon akkor jött, amikor Nati este apával akart elaludni és elsírta magát, amikor mégiscsak velem kellett. :( De meg tudom érteni. Reggel nem is látom, még alszom, amikor elmennek. Este az elmúlt hónapokban hányingerrel voltam elfoglalva, így a nagy családi hepaj szépen kimaradt. Persze azért nem volt tragédia, apa elaltatta Szöszit, mi meg meséket olvastunk. :wink: Az ok, hogy három éves korukban az ellenkező szülő felé kezedenek fordulni, de ezt azért nem hagyhatom annyiban. :twisted: Bár amikor hármaska megérkezik, akkor megint nyakig leszek beborítva az éjszakázásokkal meg hasonlókkal, úgyhogy enyhén szólva aggódom mind a két "nagy" miatt. :? Vannak azért bőven hátrányai a kicsi korkülöbségnek.
Szabi egyenlőre még levakarhatatlan, ha én is bent vagyok a képben, itt azért lesznek még apróbb gondok.

Lora,
Jó, hogy szépen túléltétek a dolgokat. Nálam elég mély nyomokat hagyott a kórházasdi. :x Ahogy olvasom, azért elég hasonlóak az élményeink, a mútét után elég ramatyul vannak. :cry: A nővéek hozzáállása viszont döbbenetes. Nem csípem a Heim Pált a vérvétel és a röntgen óta, de a gyerekosztályra semmi panaszom nem lehetett. Azt hiszem, nem is tudtam, milyen szerencsés voltam. Ha ne adj Isten valaki még ilyen helyzetbe kerül, akkor szerintem inkább oda mint a Klinikára érdemes menni. :?

Lépcső:
Nati és barátnője kb egy méretűek, a lépcső is azonos, lévén szomszédok. Nati sokkal előbb kezdett váltott lábbal lépcsőzni, talán volt egy év különbség is és majd egy évvel korábban lett szobatiszta, pedig ők is többször próbálkoztak.

Pann,
Remek, hogy ilyen jól alakult nálatok a pelusmentesség. Azért nem kezdek el irigykedni és elkezdeni. :lol:
A mosható pelusról akartam még kérdezni. Még ha jelen pillanatban szünetel is a project. :P Méret az hogy van? Egy újszülöttre mégsem lehet azt ráadni, amit egy kétévesre, nem?

Cigi:
Suliból kiindulva vszínűleg van egy dohányzó helyiség vagy hely. Engem nagyon taszítana, ha cigiszaga lenne bármelyik gondozónak. A védőnőnk volt mindig cigiszagú, amikor itt járt, nagyon utáltam azt is, pedig dohányzó szülők mellett nőttem fel, tehát hozzászokhattam volna.

Dana,
Szeptemberben megy Dani iskolába?

Ajándék:
Nekem nagyon nehéz volt olyant venni, amit nem csak azért veszek, mert szülinapja lesz a manónak és hát "muszáj". Sztem nekünk kb minden van, ami kell. Bicaj, tricikli, motor, bébi babakocsi, autók, homokozók ezrével. :? Öt játékos doboz áll a szobában és két polcnyi könyv. Igy kap nyomdát, könyvet, play dough-t - puha gyurmát - meg ilyen apróságokat, semmi komoly. Meg egy öcsit a nyárra. 8)

Ria,
Semmi probléma :lol: Azért tudom, hogy mégiscsak a munkahelyed. :wink: Megyek hétfőn délelőtt szívultrahangra, akkor is rád csörgök, hátha pont bent vagy.

Sno,
Bízz abban, hogy a gyerekek teljesen más alapján szoktak ítélni, mint mi. :roll: Natinak is nagyon szerette azt az ovónénit, aki nekem egyáltalán nem tetszett és végül alkalmatlanság miatt el is ment.

Kép KépKép
lorca
 
 


Nagyon szépen köszöni az illetékes a jó Kivánságokat !!! :lol:

A tegnapi napunk ritka szörnyű volt, reggel 5-kor kelt a fiatalember, mivel apának intéznie kellett az ügyeit otthagyta a böliben (nem félre írás így hívjuk) Tomit aki egész nap ordított utána, csodáltam, hogy ki nem rakták !!!!

Ebédet nem evett, délben nem aludt, tegnap este alig tudtam lerakni, 1 óra alvás után 10 percenként felébredt és odahívott meg kellett simogatnom. Szóval remekül telt az éjszaka, így mentem reggel dologzni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tegnap felköszöntöttük, de buli csak hétvégén lesz !!
Ajándék egy részét megkapta:távirányítós autó, FP teke játék zenélő folyóval.(ruhákat hét végén hozzák a mamák !!)

Idegileg teljesen ki voltam, mikor apuka telefonált, hogy Tomika csak reggel hiányolta, délben 2-3 kanállal evett is és most az ágyán kornyadozik !!!(gondozó néni azt mondta ma 4-t kapna a mai napjára ha osztályozni kéne) :lol:

Ágiboldi

Irigylem a 4-re gyerekért menő anyukákat !!!!!!

Lora

Ha nem írod le hol volt a műtét nem is tudtam volna hol keressem, de így sem látszik semmi, hál istennek szépen megcsinálták !!! :wink:

Dana

Azt le sem lehet írni mennyire össze nőttek az utóbbi 1 évben, mint dió meg a héjja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :lol:
4 sérv :twisted:

Pann

Gergő egyre ügyibb !!!!!Örülhetsz is neki meg van az ok rá !!!! :lol:

Lin:

Utálom a munkát és a bölcsit, haza, haza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
kditke
 
 


Hirtelen felkaptam a fejem.

Lorca
FIú lesz a harmadik?Jól olvasok?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Igen.én is erre figyeltem fel nagyon!!!!!!!Gratula a kis hármaskához!!!!És nevetek van már??hányadik héten vagy most???Nem csinálsz még egy vonalzót?

Dana,várjuk a puncs torta receptet!!!

Ditke,Tomit is zavarja front?Vagy a foga jön???Nálunk ez a 2 tuti befutó,amire mindent rá lehet fogni :lol:
Dénes ma 9-kor kelt 8) majd fél órás üvöltés után reggeliztünk.Azután semmi baja.Éhes lehetett a gyöngyöm :lol:

Lora,én nem is a SOTEII-n voltam vele,hanem az I-en.Na ez nem mentség,a nővérkék mindenütt lehetnének kedvesek...
Brigó milyen kis pockos :lol:

Ági megvettem ma a köptetőt és a gyógyszertáros azt mondta,h ekkora gyerkőcnek mokkáskanálnyit adjak reggel- este.Na,hol az igazság????

Kép Kép
meli1118
 
 


Lorca
Én is felfigyeltem az "öcsi"-re! Ezekszerint fiú? De jó, én örülök neki! :lol: :lol:
Hogy hívták a Heim Pálos dokitokat? Elég jól ismertem néhányat még annó, kíváncsi vagyok. Egyébként nem volt igazán választás kérdése a kórház, ide kaptunk beutalót a dokitól és kész. Én meg örültem, hogy nem az Örsre küldtek megint az Sztk-ba.

Kditke
Az a kép Brigiről a műtét előtti napon készült. Még nem tudom milyen lesz, mert le van kötve. :lol: :lol:
Szegény Tomika! Ezekszerint neki nehezebb a bölcsi beszokás. Fura, hogy egyik nap ilyen, másik olyan. Lehet a frontok miatt. (Erre fogtam mindent, míg újszülött volt a cseppem. :lol: )
lora7
 
 


Meli
Egyébként csodálkoztam is, hogy nem az I-re kaptunk beutalót, mert az új dokink onnan jött. :roll:
lora7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?