Új privát üzeneted érkezett!

Zulu,
Hajmosós képekKép Az utolsón nagyon huncutKép

Magdi,
Jó hogy előkerültélKép Látom alaposan visszaolvastálKép
Dominika?! De jó dolga van egyeseknekKép
Sikerült puskavégre kapnotok egy jó kis házikót? Ha igen, részleteket is kérek (milyen, mekkora, telek, hol...stb)!

Toffi,
Már Te is?Kép Jobbulást!

Manócs,
Új frizkó? Kép lesz róla?
Küldök némi előrehozott drukkot isKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocs,hogy csak úgy beledumálok,szoktalak néha olvasni benneteket,jó látni a kis bébiket,akik egyszerüen gyönyörüek.Nekem még van 3 hónapom szülésig,úgyhogy addig is gyönyörködöm itt a babókban.Tényleg nagyon szépek,mindenkienk nagy gratula!Kép
Egyébként miért nem kértek a szerkesztőnél archiválást?Nagyon hosszú már a lista a beszélgetésetek fölött,sokat kell keresni,kicsit zavaró.De csak kérdés volt,semmi közöm hozzá.
Na megyek,majd jövök még gyönyörködni!

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Sziasztok!

Toffi!
A Hernádi házat is eladtuk, mert túl sok volt vele a gond, rosszabb állapotban volt minden, mint a kora indokolta volna.

Maci2!
Most itt a XVII. kerben a Srtázsahegyen találtunk magunknak új otthont, de csak szeptember végére készül el.
4 lakásos sorház egyik középső lakása 77 nm, nappali amerikai konyhával, zuhanyzós wc-vel alul, az emeleten 3 háló és egy fürdőszoba. Nagy terasz, kisebb kert, kocsibeálló. A mi telekrészünk 185 nm. Kulcsrakészen 18,9 milláért. Ha érdekel, itt vannak a részletek: www.special99.hu Egyébként itt a környéken több hasonló árfekvésűt is találtunk, de a mienk csak minőségi dolgokat épít a házba, ezért Őket választottuk. A Helikopter lakóparkban már van kész sorházuk is, de nekünk nem szimpi, hogy szinte fölöttük repülnek el a repcsik, a Strázsahegytől viszont elég messze van a reptér. Kép Ja és már ássák az alalapot, tegnap kezdték. Kép

Itt van pár kép még januárról, Miki szülinapjáról:
Zsuzsi, Lili és Miki
Kép
Kép
és ez csak úgy a zabagépekről:
Kép
Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 

 
 

Jajj, azt megint elfelejtettem írni, hogy minden betegnek jobbulást és minden mostanában ünneplőnek sok boldogságot. Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


MaciKép
ÁÁÁÁÁÁ, csak már hosszú volt, levágattam, amúgy egy ekkora hajból nagyon nem is tudnának mit csinálni, max kopasz fejetKépKépKép

MagdiKép
Tündériek!Kép

M.
manócs
 
 


Magdi
igaz, hogy nem írtam le, de kérdezd meg Beut, a múltkor mikor találkoztunk (sztem a múlt héten, de nem tudom pontosan) pont beszéltük, hogy jól eltüntél.
Szerencsére mégsem véglegKép
Üdv újra itt,
e
ellimami
 
 


Hali Csajok!

Jelentkezem a hó alól...

Maci2, köszi, lánynak átadtamKép képek vannak a fotósgépben a kis öregedőmről, csak még a progit nem tette fel senki a gépre, így nem tudok Nektek dicsekedni...

Kicsit elegem van a z ünneplésből, volt bölcsis gyertyafújás, itthon a napján, vasárnap meg gyerekzsúr.... és ez jövőre csak fokozódik majdKép

Nagy hírem van, a csajon pelus helyett bugyi van!!KépKép

Kaska, grat a kétcsíkhozKép!

Zulukám, nálam nem él meg a muskátliKép vagyKép? Viszont a kis magnóliánkon 25 bimbó kezd virágozni!Kép ÉS! a karácsonyi kaktuszaim is sorba virágbaborulnak... Macád még mindig édesKép

Ja, és múlthéten lejárt a GYEDem, így kiléptem a cégtől, 80 nap szabit fizettek kiKépKép habzsidőzsiKép

Menek, rohanok a lakás után... nagypocakosainknak kitartást, betegeknek gyors gyógyulást, korán őszülőknek kevésbé hisztis csimotákat!Kép

Pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!
Tudnátok segíteni? 2 és fél hónapos kislányom baromira náthás és az orrszívóval csak az orrocskáját tudom kiszippantani, de a garatot nem. Szürcsög szegénykém és fuldoklik. Mit csináljak Kép ????? Köszi a segítséget!
nau1
 
 


Nau1,
orrszivas elott Sterimar, utana pedig Nasivin csecsemoknek orrspray. Mast nem nagyon tudsz csinalni, esetleg meg Cebion cseppek (C-vitamin) adasa.
Homeopatiasoknak biztos lesz mas otletuk is, ez csak a "normal" lehetoseg.

Gombóc
gombóc
 
 


Tündérke26,
Ezt külön kérni kell? Én azt hittem, hogy automatikusan megcsinálják.

Magdi,
Gratulálok az épülő lakáshoz, jól hangzik, amiket írtál rólaKép
Képek jók, gyerekek édesekKép

Manócs,
Megnéznélek kopaszonKép

Csucsuka,
Remélem hamar felkerül a gépre az a progi és láthatjuk a 2évesedetKép
Ünnepléstől én is besokalltam. Sorban jöttek a rokonok, ismerősök, ráadásul még a Húsvét is 1 héten belül volt.
Gratula a bugyis csajhoz! Éjszaka is? Hogy csináltátok?

Nau1,
Sajnos sok ötletem nincs. Mi Sterimarral (tengervízes orrspré) kezdtük, kicsit vártunk azután orrszívóztunk. Utána orrcsepp (már nem emlékszem, hogy hány hónapos kortól lehet).
Egyébként milyen orrszívód van? Kézi vagy porszívós? Utóbbi hatékonyabb.

Maci_2
maci_2
 
 


Nau1,
Látom Gombóc is ezt írtaKép
Kislányodnak mielőbbi gyógyulást!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!
Maci_2, Gombóc,
köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni ezt a sprét.Először egy elemes orrszívót vettünk, ami sajnos nagyon drága volt és semmit nem ér! Aztán nyolcad annyiért vettem egy porszívósat, amit Léna kitűnően visel. Nem is sír, csak nézelődik közben. A Nasivint próbáltam, de azt csak 3x lehet és úgy veszem észre annyira nem is használ.

Nau
nau1
 
 


Nau, homeós bogyó: sambucus nigra, napi 3x2 v. 3 vízben feloldva. csecsemő náthára. És minél többet függőplegesközeli állapot. autósülés, ilyenkor nálunk ölbenalvás. félig ülve. jobbulást!

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Gyönyörü az idö, gondolom mindenki a szabadban van aki teheti.Kép
Kértem archiválást, de látom nem sok sikerrelKép

Zsófi!
Gratula a pelusmentes csajszihoz! Vizsgáid mikor kezdödnek? Jól jártál a felmondással? Ügyi vagy!Kép

Maci!
Na hurrá, ezek jó hírek. Én besokaltam a gyógyszerektöl 4 hónapja szedtem öket, minden hatás nélkül. Úgy érzem rábízom magam a természetre, a nyárra, csak rendezödik. Tudod mindenféle hormongondom van. Neked, hogy derült ki, hogy a pajzsmirigyeddel gondok vannak? Most gondolkodom, hogy elmegyek a endokrinológushoz.
Tudsz vmit tanácsolni?

Magdi!
Tündériek a skacok!Kép Ez a ház dolog jól hangzik. Hogy tudtátok a hernádi házat gyorsan eladni?

Manócs!
Ne hari, hogy nem jelentkeztem b.kocsi ügyében, de nem nagyon neteztem az elmúlt idöszakban.
10-ért megvenném ha még megvan.... (kérdés: Apacuka is tudja tolni anélkül, hoyg belerúgna?)
A mostanit emiatt Apa annyira nem favorizálja...

Toffi!
Húú akkor nektek is izgi idöszak következikKép Drukkolok, hogy minden úgy sikerülön ahoyg szeretnétekKép Voltatok kinn vonattal végül?
Jobban vagytok mindahányan?
Kert-fü: érdemes megcsinálni, bár kérdés, hogy kell-e földdel feltölteni a helyet, meg ilyenek. Alapban nagyon szépen ki kell takarítani a területet, az sem baj, ha szereztek rá egy kis "új" földet. Rengeteg féle füperje van érdemes körülnézni. Kérdés, hoyg mennyire lesz strapának kitéve, mennyire gazos-elhagyott most a terület, sztem elsöre nem kell pázsitfüvet venni, jó a sport fü is. Ha ez kihajtott, akkor úgy is pótolni kell majd, akkor lehet már keverni. Amúgy ha a talaj okés, mehet a vetés szórással. Ha ez megvan jól be kell döngölni majd sürün locsolni.
EnnyiKép

Zulu!
Csajszid tündériKép Örülök, hogy jól vannak, van már szó a 3.-ról, ha nem vagyok indiszkrét?
Pihenést merre tervezitek, ha mentek?

Bocs Lányok most ennyi fért bele robogok teregetniKép

Még egy kép a vadmotorosról!Kép

Puszi,
Tündér

Kép
Ja és így ül a budinKép
Kép

Dugultam elfele....
tündér
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, képeket nézegetek!
Édesek a babók!
Tündér!
EGyetértek Leszterrel: nevetni kell, ha a lányodra nézek!

Dobok egyet én is. Különös tekintettel a vadiúj cipőjére, Rékának ajánlva: A dr. Leó stílust újít.Kép
Kép
Kép
beu
 
 


Sziasztok Kép
Szintén a hó alól, mint pelustalan Zsófi Csucsukája KépKép (gratula hozzá!!!)

Kertépítők két napig itt izéltek, most tele van virgáccsal a kert, és nem lehet a továbbra is szántóföldszerű területekre lépni, mert állítólag beszórták fűmaggal ... Kép Nagyon várom már, hogy kijöjjön, isteni lótrágya szag lengedez, és Julcsi is segített tegnap teríteni nekik ... Kép

Tündér Kép
Vécéző Ilang cukorbárány Kép Te figyi, nekem azt mondá a kertészember, hogy most még nem kell locsolni a fűmagot, mert hűvös van, és nem is olyan nagyon száraz a föld. Teszerinted?

Elli Kép
Akkor is édes a pocakod, ha ezerzsilliárd kilós vagy. És nemsokára még egy Dagimadár, hujjuj!!! ... majd leolvadnak a kilók, mikor a testvérharc beindul ... ma mondta Julcsi, hogy kidobja Andrist, meg a ruháját is ... de azért megkérdezte, hogy meg akarom-e szoptatni előtte KépKépKép
De persze a gyógyszertárban büszkén dicsekedett, mikor kérdezték, hogy kié ez a kisbaba, mindjárt mondta, hogy Julcsié Kép

... és egy egyelőre még csak UFO-nyelven gagyogó kislányt is felvilágosított a patika ablakából látható szoborról, miszerint "Az pelikán. Egyébként."
(ezen a ponton nem bírtam már türtőztetni magam, és felnyerítettem ... Kép)

Leszter Kép
Drukkolok a muskátlijaidnak Kép

Zulu Kép
Zordnézésű csajszid nem semmi!!!

Jaj, sipog a kicsi. Azt még nem is írtam, hogy ekcémagyanús Kép Holnap megyek Heim Pálba, a telefonbabeszélő néni szerint ilyen kis babát sürgősséggel vesznek fel. Ajánlom is, mert Julcsit is viszem, Apacuka a hegyen van ...

Pusszantás mindenkinek!
Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Drukkot koszi, magamat ismerve rajuk fer!Kép Meg mindig elnek, habar ugy konnyu, hogy kapnak idonkent vizet! Viz nelkul probalnak meg, a tobbi novenyem mar belejott abba is (mar a kitartobbja)...Kép vagy inkabb Kép
Julcsi szovege nagyon vicccces!Kép
Ekcema szerintem Marcinal is lesz, kuzdunk a szaraz borrel, a kiutesekkel, a koszmoval...

Leszter
leszter
 
 


Sofka,
köszi, már keresem a bogyót. Remélem lassacskán eltűnik a nátha, mert a 3. hónap vége felé haladva jó lenne megkapni a 2. hónapra rendeltetett oltást...Kép
Vasárnap keresztelő, a templom meg hideg mint a hűtőház. Remélem nem teszünk rá még egy lapáttal!
nau1
 
 


Nau, azt elfeledtem írni, hogy sajna nehezen jönek ki belőle a babák. DE kijönnek. Kersztelőre meg vigyél hajszárítót! Kép

Mi ez az ekcéma mizéria? Mi is azzal küzdünk. Kép

s, aki nem ér rá
sofka
 
 


Nálunk is ekcéma.KépKépKép Ti mit csináltok vele? Nálunk a bőrgyógyász szteroidos krémet adott, attól enyhült, majd újból előjött. A homeós dokinéni meg eltiltott a tápszertől és a tejtermékektől, kecsketejet kellett neki adni, de nem lett jobb. Eddig azt hittem, hogy a hidegtől, most akkor a melegtől? Kenegetjük az Aloe Verás firsttel, amire mindenki esküszik, de mintha nem is... Azt hiszem, az okát kéne megtalálni, és aztán kezelni, de ki tudja??

Beu
beu
 
 


Beu,
Jol sejted, nem az ekcema a betegseg, hanem csak egy tunet. Kenegetni nem volna szabad (na jo, abban az esetben, ha extrem "csunya", es a felulfertozodes veszelye fenyeget).
Amikor Mikinek volt (kb. tavaly ilyenkor ???), akkor 3 honapig tej- es lisztmentes dietan voltunk mindketten. Homeopata allapitotta meg az erzekenyseget, amit persze sima vervetel nem mutatott ki soha, de lenyeg a lenyeg, hogy helyrejott, azota sincs semmi bortunet. Enyeim konyoke mindig is olyan kicsit erdes, kicsit piros volt, de nagyon nem foglalkoztam vele. Aztan Mikin tavaly egyszer kitort valami, szeme, arca feldagadt, viszketett. Szerencsere azota se. De a harom honap nehez volt. Szinte mindenben van liszt vagy tej. Magam sutottem azt a kenyernek nem nevezheto objektumot, amit utana inkabb meg sem kostoltam, es amitol a gyerek visitogorcsot kapott, es inkabb visszatert a kizarolagos szopira.
Es a kecsketejnek is csak hosszutavon van hatasa. Egy het alatt nem lesz erdemi valtozas. A rizstej, zabtej is finom. A szojatej kb. ugyanugy allergizal(hat), mint a tehen. Gabonak kozul is sok mehet, amibol kenyeret ugyan nem lehet sutni, de valamire jo. Csak magyarazd el annak a jokepu pasi fiadnak, hogy most reformkonyhan eltek majd- valoszinuleg ez lesz a legnehezebb, nem a kukoricalepeny megsutese!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Köszi Zsuzsi!
De szerinted biztos, hogy ugyanez a baj? Ezt honnan lehet tudni? A HA tápszer nem jó tejek helyett? Nagyon sérelmezné a túró rudit!!!! És Miki azóta mindent eszik? A kecsketejet kell forralni, vagy adhatom simán? Na, jól elárasztottalak! BocsKép
Beu
beu
 
 


Ekcema,
Zsuzsit annyival egeszitenem ki,hogy sajna minden tavasszal fokozodik, gondolom ezert is jelentkezett most egyszerre mindenkinel. Mi is mindent kiprobaltunk, semmi erzekenyseg nem jott elo, de kb. egy hete Matyi bore is irto ronda lett. En talatam itt egy kremet ami azert nagyjabol rendben tartja ebben az atmeneti idoben, de minden evben elojon sajna.

Angi
angela2
 
 


Beu,
Minel nagyobb, annal nehezebb keresztulvinni. Tavaly meg nem hisztizett, legfeljebb nem ette meg, es ki lehetett engesztelni massal. De most probalnam en egyszer azt mondani, hogy "nem"! Mas kerdes, hogy o percenkent otvenhetszer mondja.
Szerintem nem kell mar a tejet forralni, ha zacskoban, vagy dobozban van vasarlaskor. Ha vodorbol, vagy kancsobol, esetleg kecskebol merik, akkor viszont nem art!
Minden tapszer tehentejbol keszul, a HA is.
Miki "erzekenyseget" sem mutatta ki a hagyomanyos allergiavizsgalat, csak a mi Varazslonk palcaja. Lehet benne ketelkedni, a harom honap alatt magamban en is mondogattam neki, hogy kivel szorakozzon, de hatott. Es hatott Bombi lanyanal is, naluk meg a tojas is jatszott.
Amugy most Miki arcan is van egy-ket gyanus potty, de ha nem lesz rosszabb, akkor nem foglalkozom vele.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Beu!

Emma sajnos 8 honapos koratol tapszeres volt, HA -s. Mindig bajunk volt a borevel, anyatejes koraban. Persze vigyaztam, mit eszem, de megis. Amikor a HA tapszert kapta, semmi baja nem volt. kb 11 hos koratol kapott modjaval kefirt, joghurtot, sajtot, turot, es nem volt semmi tunet, csak kis szarazsag neha.
1 eves koraban megprobaltam valtani a babatejre, es iszonyu lett a bore + olyan leguti tunetei lettek, mint egy kiados takonykor. Visszatertunk a HA -ra, most 2 eves mult, es valoszinuleg 3 eves koraug ezt kell kapnia. Nincs semmi gond.
Nyilvan a HA is tehentejbol van, de modositott feherjebol es igy nem allergizal. A rizstej fincsi, en is adtam sokszor, de rendszeresen kivaltani nem lehet vele a tapszert.
Dani bore is csunya neha, de vele konnyebb dolgom van, mert sokat szopizik es sokaig is fog szerintem. Akkor jon ki inkabb egyebkent, mikor kicsit jobban legyengul az immunrendszeruk.
Szerintem probald ki nyugodtan a HA -t, de ha nincs hozzaszokva, lehet, hogy nem fogja meginni, mert mas az ize.
Kiszaradni semmikeppen ne hagyd a boret, ha nem akarod rakenni a szteroidot, csak sima gyogyszrtari testapoloval kend.
udv
KAkukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Elocom + refrigerans krémkeverék mára szinte teljesen rendbehozta. Nem viszem ma el kórházba, Julissal nem vállalom be, és hiába ugattam tegnap a Gastroyalnak (a kerttilalom miatt rendelek kaját mégis ... meglátjuk), nem hozták hamarabb a kaját, ha meg most indulnék el, másfél óra lenne az út Kép Tudom, szteroidos ...

A Babanet különféle topicjaiban ezeket találtam:

Elocomos krémet max. két napig lehet alkalmazni (szteroidos)

Pelsanomed nevű cucc, de főleg annak fürdető emulzió változata nagyon jó

Antiprurit krém, mondá valaki más

Halicar nevű homeopátiás krémre is esküsznek

A Roche által gyártott Lipicar krém is bejött egynek, igaz, drága, de sokáig elég.

Balneum Herbal fürdetőt is javasolják

Ezen kívül az Aloe First spray és a propoliszos krém (szintén FLP) kombinációját is javasolják

Na erre varrok gombot. Asszem a Halicart megkuksizom ma a patikában.

Angi Kép
Igen, ahogy beizzadt szegény elsőre, mindjárt sokkal csúfabb lett, ez a tavasz Kép

A terpeszgatyát se tudom ráadni, mert műanyag, és beleizzad, pedig a rugi fölé adom (mint Superman, kívül hordja az alsót KépKépKép)
Rendelni fogok Norkabarátnő-féle terpeszes bodyt (Ari, a ti cuccotok még nagyon nagy rá ...)

Magdi Kép
Azt meg el is felejtettem, hogy milyen klasszak a képeken a gyerkőceid! Látom, Miki még mindig pucérban nyomja legszívesebben! Kép ... most már Julcsi is.

Igaz is! Elfelejtettem dicsekedni! Ha Julcsi tökpucér, akkor bilibe pisil és kakil. Ha már bugyi van rajta, akkor nem ... de egyelőre még nem tárolom egész nap pucéron Kép De ez az első lépés is olyan elképesztő nekem!!!

Na megpróbálom felöltöztetni. A kertésznadrágot már fölvette egyedül Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Beu!
Meg csak annyit, hogy ha kiprobalnad a Ha tapszert, es nem nagyon akarja inni, keverd felesben rizstejjel, en bioboltban kokusztejport is szoktam venni es azt is tettem bele neha.
Azt azert probald ki elotte, nehogy allergizaljon.
Bar szerintem o is a tejfeherjere erzekeny, a tobbi mehet. Ezektol finom ize lesz a tapszernek.
Vagy te tudod mit szeret, csinalhatsz belole bananturmixot is. Kép
K
kakukkfu
 
 


Kangi!

AZ Elocom es a furdolajak nekunk semmit nem ertek,
ugyes Julcsi Kép Kép
Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok,
Látom ekcéma megy ezerrel. Sajna nekem úgy tűnik mi is érintettek vagyunk benne. A legfuribb, hogy a srácok közül Gábornak talán, Viktorral semmi gond. Azért mondom, hogy talán, mert a karján van pici folt nem vészes, inkább csak "tyúkbőr" szerű (nem piros), de a feje olyan csúnyán vastagon sárga koszmós, hogy sztem olyat még nem láttatok. Ráadásul foltokban hámlik. Mi is kaptunk szteroidos izét, azzal pár nap alatt látványos a javulás, de kb 3-4 hét múlva megint előjött. Most megint kenegetem, és megint láthatóan jobb. Viszont nem akarom, hogy minden 3 hónapban egy doboz Elocom-ot elhasználjak. Egyébként homeopatiából a Berberis Vulgaris adom neki. A tünetek alapján (meg a kisokos szerint) ez illik rá legjobban. Szerintetek, ha nem ez kell neki, de ő mégis szedi, azzal bajt csinálok. Sajna homeos dokihoz eljutni szinte lehetetlen, három gyerekkel meg az egykereső férjjel... pláne egy egész napos progira Pestre Kép
Ja, fiaim csak szopiznak, napjában max egy bögre tejet/kakaót iszok, tojást sem viszem túlzásba...
Plíz help!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kangi,
Halicar nekünk is nagyon bejött. Jobban, mint a szteroidos.

Majd jövök bővebben későbbKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
én meg azt hittem csak az én fehérbőrű kislányom ilyen érzékeny, hogy ekcémás kiütése van! Tegnap volt a védőnéni és csak annyit mondott: mindene csak gyógyszertári legyen, mert a Johnsonra ilyenek lesznek a babák + nem ehetek semmiféle tejet Kép ami igen nagy baj, mert imádom. De a babáért mindent. Nem tudjátok van-e olyan bio tej vagy valami, amiben nincs tejcukor? Vagy ez hülyeség? Ja és a kiütésre is egy gyógyszertári kutyulmányt kaptunk, de nem tudom mi az összetétele...
nau
nau1
 
 


Nau Kép
Laktózmentes teje van a Naszálytejnek, Intersparban, Sparban, Tesco-ban árulják, sajnos litere kb 360 forint, és szerintem minden, csak nem bio ... tartósdobozos ugyanis.
Van laktózmentes joghurt, tejföl is.

Viszont az ekcémát a fehérje okozza (kazein), nem pedig a tejcukor (laktóz) Kép Így rizstej javasolt inkább neked. Állítólag finom ...

Zulu Kép
Köszi. Minyá kifosztom a patikáriust.

Heppi Kép
Homeoügyben nem tudok segíteni, ellenben a gyermekeid gyönyörűek! Ekcéma Kép Fenemár. Rohadt egy világ ez KépKépKép

Megjött az ebéd, mehetek zuhanyozni. És tádámm! Meglocsoltam a kertet is. Julcsi csak két helyen lépett a földre Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi,
köszi a tippet. A rizstej elég rosszul hangzik, de ha találok ki fogom próbálni, mert én asszem tejfüggő vagyok. Egy-két napig bírom, de utána legalább egy bögrével meg kell innom Kép
nau1
 
 


Tündér,
Egyrészt a tünetekből (sokat fogytam rövid időn belül, nagyon hullott a hajam, hirtelen szapora szívdobogás, bőrszárazság, és mensim sem volt) az orvos már sejtette, hogy pajzsmirigy gondom van. Másrészt cukorellenőrzésre is mennem kellett és a dokinő endokrinológus is, szóval a labornál rögtön kérte a TSH-t is.
Endokrinológus mindenképpen jó lépés. Feltétlen menj el, és minél hamarabb. Drukkolok!
VadmotorosKép Wc-s képKép

Beu,
Lőrinc édesKép Cipő csiniKép
Mi van veletek?

Kangi,
Trágyát terítő, Andrist kidobó JulcsiKép (Bár ez utóbbi számodra kevésbé lehetett vicces.)
EkcémaKép Drukk és jobbulást!
Pucér szobatisztzaságKép Lehet, hogy Roninál is kipróbálomKép

Mennyi ekcémás!?! Drukk és jobbulást!

Kakukkfű,
De jó hogy előkerültélKép
Mi van veletek?

Maci_2
maci_2
 
 


Kangi, szomszédék napjában többször is locsolják a mostanában elvetett fűmagot. Én meg időnként locsolom a veteményest. Ahol nem, ott már több centi mélységben száraz. A napos oldalon... Ja, és nekem futóhomok az alap kb, szóval talaja is válogatja. Sztem jobban jársz, ha időnként locsolod. Avagy vegyél talajmintát, valahol ahol nincs fű, vagy széle van vagy akármi, kicsit piszkáld meg a földet, mennyire nedves.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok...
nálunk is megy az ekcéma, de nálunk az elocom-os krém csodákat művelt, pár nap után mindig elmúlt. (Aztán pár hét múlva előjött megint Kép)

Kangi,
gratula pucérJulcsinak bilizéshez Kép.

Én is pont ma próbáltam ki ezt a verziót, kb. 72-szer mondtam el, hogy "itt a bili, ha érzed, hogy kell, oda pisilj vagy kakilj" (merthogy rajta nem marad csak úgy ám...). Kb. fél óráig árgus szemekkel figyeltem, fél percre kiszaladtam a konyhába valamiért, addig a szoba közepén álló felfordított lavórra guggolt, és rápisilt. Jövök be, közli, hogy "pisiltem, a lavórra!". Kérdem, hogy de miért nem a bilibe, aszongya: "mert nem volt kedvem".
Basszus, mi lesz ebből? Mindenhol azt írják az okosak, hogy hagyjuk, és ne siettessük a szobatisztaságot, de én is ebben a pucérkodásban reménykedtem, és esélyt se látok... Jó-jó, nem vagyunk elkésve, de azt se szeretném, ami a sógornőméknél megy, hogy a fia hároméves, és még mindig pelusozik. Tapasztaltabbak, lécci-lécci, ötleteket kérek, mit próbáljak még ki???

Bocsi, hogy csak ennyi, de ezer a dolog...

Köszi
F.
franyo
 
 


Sziasztok!

Már annyiszor akartam, de tiszta zizi vagyok. Szóval minden szülinapos babónak, aki mostanában ünnepelt (voltatok egy páran, bocs, ha nem sorolok fel mindenkit), nagyon boldog szülinapot kívánok!Kép

Ekcéma: nekünk is van/volt és tény, hogy azóta van, hogy megkaptuk a 15 hós oltást. Azelött semmi gázunk nem volt. Azóta már volt gombánk, hólyagos fenék, ekcéma. Nálunk is krémezés volt/van, semmi kence-fice, max. gyógyszertári, na és no tejtermék...Kép Azt mondjuk nem értem, hoyg akkor hogy kap a gyerek kalciumot? Nyomjak bele vitaminokat?

Kangi!
Köszi a bókot!Kép Én mindig Julcsin derülök jókat (persze csak utánad), hogy milyen speak-eket vág leKép A füvet, csatlakoznék Ildihez, a föld függvényében (barna, feketes, homokos, vegyes, stb) ellenörízni, hogy mennyire nedves. Amúgy mi is vetettünk már és minden du.-este meg van locsolva. Ilyen idöben meg kifejezetten szükséges, mert 1. felszedik a pipik (hogy Ilangot idézzem), 2. ha nem sikerült jól a döngölés elfújja a szélKép Szal sztem a locsolás mindenképpen kell, mert víz nélkül nemigen fog kihajtani. Persze a locsolás intenzitása, nem olyan mint egy nyári idöszakban, de azért napi szinten ráfér. Kivétel lehet ez alól a 40 napos esö idöszakaKépKép

Maci!
Kössz az infót. Hát ha jól tudom a körzetinél kell beutalót kérni, nem? Megyek én is mert ez már nem állapot, eléggé kivagyok már miatta... Örülök, hogy Te már a végén vagy, de ha jól emlékszem ez nem volt egy rövid menet náladKép

Beu!
Hatalmasat nött Lörinc, igazi kispasiKép Jó a csukájaKép Én valami csajosat keresek, ami nem túl csicsa, de mégsem túl fiús, na és persze nem 15 e-be kerül...5let, lányos mamik? Bocs, BeuKép

Ellike!
Tuti szép kismami vagy, ne parázz már a kilókonKép Igaza van Kanginak két kislurkó és búcsút mondhatsz nekikKép Amúgy elfelejtettem mondani, hogy a körbe-körbe karikázós Kevin nagyon cukiKép

Franyó, Kangi!
Ügyes csajok!Kép Ilang a bilit eccerüen ignorálta... Egyböl WC szükítövel kezdte és már papírral ki is törli a nunijátKép Csak egy a gondom, hogy még sosem sikerült semmi, de órákig ülni a budin azt már most tudKép Apja lányaKép
Franyó ne izgulj alakul ez majd!Kép

Norka!
Mi van Veletek?

Andi!
Veled mi van? Hogy bírod itt a végét? Kinek sms-ezel, ha megvagy? Lehetnék én esetleg?

Na megyek lassan mert kicsit elfáradtam a nagy levegözésbenKép

Puszi,
Tündér
tündér
 
 


Tündér, PIldi Kép
Köszi. Jó a föld, és ma már kétszer locsoltam. Ilyenkor nem baj, ugye, ha nappal is locsolok? Mert a füvet, ha már kinőtt, úgy tudom, nem szabad nappal, mert kiég. Mármint ötven fokban nyáron, meg déli-DNy-i tájolású, szélvédett telken ...
Még asszem délután-kora este locsolok egyet. Jó kis meló ez. Plusz Julcsi, ha figyel, nem lép a földre, de ha elnézi vagy elszeleskedi, keresztülnyargal rajta, én meg utálom magam, hogy rárivallok ... de most egy kicsit muszáj szigorkodni. Aztán már jó lesz minden. Remélem Kép

Vettem virágmagokat meg petrezselymet, jó kis veteményem lesz Kép

Franyo :
Szobatisztaságot már csak azér se forcérozd, mert valszeg visszaesik, ha itt a tesó. Az meg mindkettőtöknek csalódás lenne.
Nyugi, egészséges gyerek nem pelusban megy az érettségi bankettre Kép

Ami van a lakásban, köszönhető a kertnek és a locsolásnak egyaránt, az nem emberi. DM FOlt Ördög viszont tényleg kiveszi a földet! Ami jó dolog, mivel Julcsi szereti vállig iszappakolni magát odakint ...

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok

na, itt vagyok ám!Kép
Képek mind szupik, Magdié, Tündér, BeuéKép

Ekcémához nem tudok hozzászólni, bilizéshez még kevésbé. Meztelenkedést próbálom én is esténként, a 2 hetente elfogy egy Vanish szőnyeg-és kárpittisztító, gondolhatjátok, mennyi sikerélményem van biliügyben.Kép

Viszont energikus 2. harmados lettem, 2 hete nem alszom Kevinnel, hétközben is főzök, lemondtam a Gastroyalt...
Apropó: Kangi, nincs valami hely, ahova lerakhatja a ficekó a kaját? (Kapun belül sarokban, ilyesmi?)
Én 1x adtam neki kapukulcsot, azóta nem is láttam, a pénzt heti-kétheti egyszer kitettem egy lezárt borítékban, ő meg ott hagyja minden reggel a kaját.(Nálunk itt az emeleten az ajtónk mellett van egy kis beugró) Jön, amikor akar, mi is megyünk amikor akarunk. Ja, és tökrendi, volt, hogy csak szerda körül tettem ki a pénzt (nem volt apróm, elfelejtettem stb) de a kaja az szó nélkül jött. Igaz, mindig többet tettem ki egy kicsivel, de ennyit megér (heti 1-200 ft.)

Megyek, hétvégi menüt böngészek a mindmegette.hu-n, ja még

Beu, nem találtam ám meg a rakott tészta recipét, illetve volt vagy 6-8 db, de nem olyan, elküldöd?
köszipusz!Kép

pusza minden kis ekcémás pofira, hátha kinövik.
e (15+2, kinézere 25+2Kép)
ellimami
 
 


kinézetreKép
ellimami
 
 


SziasztokKép

Mostantól időm, mint a tenger KépKépKép
Ma voltunk uccsó logopédián + nem tudok angolra járni. Szóval írhatom a dogámat, vadászhatom a tételeket Kép

Ekcémásoknak gyors kiütés-elmúlást kívánok!!!
Nekünk szerencsére nincs...

Magdi
Képek szupikKép
Csokis a legkirályabbKépKép Naná Kép

Manócs
Köszi a füves infót Kép

Tündér
Neked is köszi a kimerítő füvest Kép Szerintem most nem lesz belőle semmi, de azért beolvasom Apának...
Ilang nagyon vageszKép
Zsombi a wc-n elsőre az újságot kéri, csak utána a papírtKép

Beu
Lőrinc is vagányKép
Cipő klasszul néz ki, csatos nincs? Nálunk a tépőzáras folyton "leesik" Kép

Kangi
EzerzsilliárdKép Miket tudsz Te?Kép
Trágyaszagért nem irigyKép
Julcsiduma jóóóKép

Franyó
Lavórra pisiKép, na ezért sem irigyKép. Eddig mákom volt, pucéran nálunk is ráül a bilire Zsombi és belepisil. És megint szól, hogy jön a kaki vagy pisilni szeretne a wc-be, csak hol a metrón, hol a buszon, hol a villamoson...

Elli
Valahol lemaradtam, második is kispasi? Biztosan jól nézel ki, ne parázz! Kép(mert megnézlek Kép)
És miért vagy kezdő felhasználó?

Majdnem elfelejtettem, tegnap voltam a próba-nyelvvizsga eredményért, a szóbelin 1 pont hiányzott, az írásbelim magasan meglett KépKép Enyém Apa csak pislog, eddig nem hitte el, hogy érdemes középfokúznom. Augusztusban tervezem élesben.

Megyek, szétválasztom a gyerekeimet, összevesztek a lufikon

PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

írtam egy tök hosszút és elszáááállt!!! KépKép

Ne haragudjatok, hogy csak ilyen ritkán dugom ide a képem, mostanába vhogy semmi kedvem babanetezni, főleg, hogy egy csomószor visszapattantam a karbantartás miatt...

Azért olvasni szoktam, csak az írásig nem jutok el soha.

SAjnálom, hogy ennyien szenvedtek az ekcémával, miért ilyen gyakori??Nálunk szerencsére senkinek nincs, remélem nem is lesz!!

GYerkőcök tündériek, és milyen csibészek Kép

Tündér
köszi, jól vagyunk. TEgnap voltam dokinál + CTG, minden oké szerencsére. A jövő pénteket néztem ki szülni, persze ezt még Levivel is át kell beszélnem Kép
Oké, akkor majd írok sms-t ha van vmi

Tegnap kértem a dokit, hogy vegyen kenetet strepto-tenyésztés céljából, azt mondta, semmi értelmét nem látja (???) meg hogy szakmailag nem indokolt, de ha engem megnyugtat, akkor leveszi. Bár nem értem, mert azt mondta, hogy 2-3 hét az eredmény, Ti azt írtátok, hogy csak néhány nap, nem?

Toffi
gratu az angolhoz Kép ügyi vagy

Franyó
hogy vagy? Bírod még? Kép KÉpzeld, már 101 cm a hasam, DAnit 98-cal szültem...

Bocs, mennem kell, enyhén büdös a gyerek...

Andi
37+5
psandi
 
 


Beu, Kangi,
most meghalni sincs időm, de Halicar nekünk is bejött. Abigélnek nagyon pici korában jött ki, egy enyhén szteroidos krém lehúzta, azóta Halicar + zsírozó tök jól karbantartja (kopp-kopp)
Nekem kicsit randa a bőröm??? és kijött az aranyerem, akkor ez most egy életre így lesz csak azért, mert szültem egyet?

Zulu,
meg tudnád adni a telefonszámodat? Az emilemre átküldöd? Köszi,
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Toffi,
neeem, a pasik egyelőre az apját meg Kevint jelenti csak.Kép
Tényleg, márc 31-én még 908 hozzászólásom volt, és haladó voltam, most meg 7 hozzádszólással újKép Oda a státusomKép de miért???!!!
e
ellimami
 
 


A Peti kijelentette, hogy inkább elvisz hétvégén kajálni az Öreg Halászba, minthogy az általam kitalált kukoricakrémlevest egye.Kép vagy Kép??
Így legyen az ember változatos az asztalnál (ha már az ágyban ugyanaz vagyok...Kép)
e
ellimami
 
 


Andi,
a dokid hozzáállása a strepto-hoz finoman szólva is érdekes KépKépKép. Én bemutatnám neki a kolléganőmet és a beteg kislányát, és leültetném, hogy beszélgessenek egy kicsit. Bocsi, tudom, hogy semmi közöm a dologhoz. De ez nekem már vörös posztó. Az eredmény egyébként három nap, de van, ahol rögtön megcsinálják.
A hasam mekkora is? Huhh, megmérem. 107. De nekem nem is tűnik nagynak, sőt, a fodrásznál a héten mindenki ámuldozott, azt kérdezték, hogy hetedik v. nyolcadik hónap, és mikor mondtam, hogy kilencedik, igen furán néztek rám. Ankánál nem tudom, mekkora volt. Egyébként köszi, jól vagyok, még mindig a nagyon erős rugdosások a legrosszabbak, és hát picit fáradékony is vagyok, bevallom, sőt, lusta. Legszívesebben semmit se csinálnék, csak ülnék és csokit ennék egyfolytában Kép.

Mindenkinek köszi a válaszokat bili ügyben, jöhet még Kép.

Pussz
F.
franyo
 
 


TündérKép
A kocsi még meg van, nem is hirdettem azóta, most a házzal foglalkoztam. Apa, - mármint miénk - nem rúg bele, de persze ez nem jelent semmit. Sokat járok a városbanKép mármint bp sok helyén, ha gondolod átviszem, h kipróbáljátok, jó?
csörögj rám, ha vigyem el valamikor, jó?

KangiKép
Mi is Elocomot kaptunk kiütésre, a dokinő azt mondta minden este kenjem, ameddig el nem múlik. No ezt persze nem tartom be ( kb egy héten 2szer jut eszembeKép ), de ha nem is lehetne használni, max 2 napig, akkor egy kicsit gáz a dokinő!
A mostohatesóm kertész, azt javasolta, amikor füvezettKép nálunk, hogy mindig legyen vizes a föld, amig ki nem bújnak a magok. Szerintem most locsolhatsz még napközben is, még akkor is, ha kibújtak, mert még nincs olyan őrült hőség.

FranyóKép
az azért már jó, hogy nem a szoba közepére pisilt!Kép Mi is a meztelenkedéses módszert csináljuk, és akkor ráül a bilire ha pisilni vagy kakilni kell, és papirt is kérKép de van, mikor csak ,megkérdezem, h nincs-e kedve bilizni, mondja, h igen, aztán leveszzük a pelust, és ráül pisilni v kakilni. De kérdezni azt kell, magától nem szól.

TofiKép
nyelvizsgázál is?

Ma voltunk Bogáréknál, nagyon jól érezték magukat a csajszik, persze volt palacsinta isKép

Na megyek tételt kidolgozniKép

Pusz:

Manócs
manócs
 
 


Manócs Kép
Köszi. Locsolok, mint őrült Kép Most jöttem be az esti locsolásból. Ez volt ma a harmadik. Remélem, nem tikkadnak ki a magocskák. Elocomról én csak olvastam ezt, nem doki mondta. A dokinénink szerint kenjem akár 2-3 hétig, és ha teljesen rendbejött, jöhet a Halicar.

Kakukk Kép
Te írtad a zsírozó krémet a Halicar mellé? Milyen zsírozó krém az?

Elvetettük a petrezselymet meg a virágmagokat Julcsival. Azt is meglocsoltuk. Kíváncsi vagyok ...

Jó éjt, mert nekem már igen késő van.

Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Terpeszpelus van textil bevonatu is. Ha jol emlekszem kulon rendelni kellett a gyogyszertarban.

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Toffi,
gartu a proba-nyelvvizsga eredmenyhez! KépKépKép

Franyo,
en nyarig nem eroltetem a bilizest ZSombinal. Pontosabban csak akkor fogom, ha mar melegebb van, es Nandi nem fog napkozben szopizni. Ugyanis amint elkezdem Nandit etetni, Zsombi "hirtelen" azonnal ehes lesz, inni ker, bekakil vagy akarmit csinal, csak vele foglalkozzam. Most nincs erom ezert napjaban tobbszor atoltoztetni Zsombit, mert vagy a szopit hagyom abba vagy Zsombit oltoztethetem...Kép

PsAndi,
akkor ez mar a veghajra. Kép Az utolso nehany napban nekem se volt kedvem babanetezni, meg folyamatosan faradt is voltam. Drukk, hogy legalabb jovo pentekig huzd ki! KépKépKép

Kangi, Beu, Zsuzso, es a tobbiek ekcemas gyerkoceinek gyors javulast! Kép

Elli,
fozes, energikus 2. harmad...most gyujtsd az erod inkabb a 3. harmadra, meg ami utana jon... Kép KépKépKép

Tündér,
apja lanya Kép

NAlunk valtozas semmi, Nandi csak szopizni hajlando, azt is csak ugy, ha en is lefekszem melle, igy meg ugye eleg bonyolult ot nyilvanosan megetetni. Ugy latszik, nekem kisse maceras gyerekeket kuldott a Nagyfőnök...Kép

Kulonben Zsombin tovabbra is ugy jon ki a feltekenyseg, hogy ram haragszik, nekem nem fogad szot, rosszalkodik, ellok magatol, majd tuntetoleg apja nyakaba ugrik, ot puszilgatja, stb. Neha annyira rosszul esik, hogy az en nagyon anyas kisfiam ennyire apas lett par honap alatt. Kép Nandinak meg olyan hangereje van, hogy egy sima berottyert kepes olyan sivalkodasba kezdeni, mintha minimum az agy szakadt volna le alatta. Kép
Az en idegeim romokban, remelem, ez mar csak jobb lesz...Kép

Pussz,
Gombóc
Zsombi es a 2 het mulva 6 hos Nandi
gombóc
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: