Új privát üzeneted érkezett!

Mazsi

DE JÓ negatív lelet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pann

Igen a WC-be bele pisil és állva szintén, mint a nagyok!!!!!! :wink:
Technikánk: rááll a WC peremre és onnan célzunk !!!!! :wink:

Body leszokáson én is gondolkodom, mivel macera amikor pisil Tomika ki-be kapcsolgatni. :wink:

KÉPZELJÉTEK MEGEBÉDELT TOMIKA A BÖLCSIBE ÉS NEGYED ÓRA UTÁN EL IS ALUDT BENNT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :P :wink:
(annyira örülök, tegnap még tiszta ideg voltam miatta) :oops:

HÓBAN overálban fetreng, de a kesztyű nélkül valamelyik nap fél órát sírt, mert annyira fázott a keze a hóban. Rájött a kis buta, hogy nem véletlen könyörögtem neki a kesztyű miatt !!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Mazsi, de örülök, ez szuper!!

Szobatisztaság, én nem sietek, hova sietünk? Még nincsenek 2 évesek, sztem tök fölösleges ebben az időszakban ezzel macerálni őket. Kivéve ahol tényleg adja magát a dolog, azaz a gyerek maga láthatólag szeretné és csinálja, azoknak meg nagy gratula a sikerekhez :D

Mosható pelus: és tényleg tiszta lesz? Erről mit olvastatok a blogokban? Mert én abból indulok ki, h kifizetsz 70ezret, és utána foltos marad akkor gusztustalan. Legalábbis én babakorában a ruhájából se bírtam kisikálni semmi mosószappannal, ilyen olyan vanish-sel ill. stb-vel, ronda barna foltosak maradtak, és én biza kivágtam a szemétbe a legrondábbakat, ill. tanultam belőle és nem vettem több fehér body-t :wink:
Namost ha kiadok 70ezret, aztán igénytelenül néz ki a mosható pelenka pedig ledörzsöltem a bőrt a kezemről az áztatásnál, akkor nem éri meg sztem.
Engem spéci amúgy puskával se lehetne rávenni, h lemondjak az egyszer használatosról, örülök, ha nem lesz sz@ros semmi mosnivaló, nemhogy direkt csináljak magamnak :lol:

Helga, akkor nekem nagy mázlim van, Boldi születése óta lefektethető apa ill. nagyszülők által. Fogalmam sincs, h jól szoktattuk, vagy simán csak mázlisták vagyunk :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Mazsi,
Hajrá lélekösszerakás :wink: Örülok, hogy negatívkodsz...

Kditke,
Azt hiszem, nem értem a kérdésedet. :oops: Miért baj az ha pisil?

Pann,
A textil pelushoz gondold hozzá az időfaktort. Éjszaka Réka (ugye? :oops: ) nappal Gergő. Ha kicsit bezavarja, akkor Gergővel is éjszakázol majd. Emellett iszony sok türelemre lesz szükséged, mert akár felpörög, akár féltékeny, sokkal érzékenyebb lesz. A két gyerek egyszerre üvölt és mind a kettő azt akarja, hogy ne legyen ott a másik játszmának csak vesztese van. :wink: Szeretnél emellett napi monjuk 8x nehezített pelenkázást? Plusz az extra vasalást, heti plusz két mosást? A textil pelus hamarabb átázik, így éjszaka biztos többször kell cserélni. Én is próbálok kicsit környezetbarát lenni, de most abban merül ki kb, hogy nem utazok repülővel... Persze van, aki bírja, csak magam számára tartom kivitelezhetetlennek. Igy előttem szólóhoz csatlakozok. Részemről max egy sörétes puska tudna meggyőzni.
Biztatásként :D Második gyerek, kislány, könnyebb. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 

 
 

Sziasztok!

Kditke: Örülök, hogy Tominak tetszik a bölcsi, jó is egy kis gyerek társaság. Hurrá evés és alvás!!

Sno: Nektek is, biztos nem lesz gond vele.

Nanica: Te mikor mész vissza dolgozni?

Pann: Örülök, hogy jobban vagy, ahogy nő a pocakod, amúgy is nehezebb lesz, nem ha még feküdnöd is kell.

Rolinak boldog szülinapot!!!

Szobatisztaság: Azt hiszem nálunk sem lesz mostanában. Minden feltétel meg van hozzá, csak még sem. Amikor kakil mindig szól, hogy megy, de ha mondom neki, hogy bilibe vagy a wc-be azt teljesen elutasítja. Próbáltunk már napközben bugyiban lenni, de utána egész nap csak mostam és sikáltam a szőnyeget. Nem igazán izgatja, csak legfeljebb az egy nagyon picit, hogy pisis a nadrágja.

Dana: Még nincsenek meghirdetve a szakok, szerintem olyan év vége felé lesznek, nem tudom így pontosan mik lesznek. Csak a felettünk járok alapján következtetünk. Mivel az előző félévben volt logisztikánk és nem igazán jött be, inkább a marketing felé fogok szemezgetni.
A haját általában heti egy-kétszer szoktam felgumizni, egész sokáig bírja (általában a déli alvásnál vesszük ki), illetve a csatot többször, mert egyre hosszabb a csitrije, azt is jól bírja.

Hó: Gréta imádja! Nálunk most sok esett, végre mi is ki tudtunk menni hóembert építeni és szánkózni. Mind kettő nagyon tetszet neki, a szánkó még a mi régink volt. Majd teszek fel képet. És egyáltalán nem zavarja, hogy hideg a hó vagy épp esik.

Gyes: Ha valaki leírná megköszönném, papírt letöltöttem hozzá, amit ki kell tölteni, mit kell még mellé fénymásolni?

Panka: Sikerült találni bölcsit?

Lorca: Kicsit többet a hármaskáról! Mekkora?

Mazsi: Örülök, hogy minden rendben! Lelkileg is helyre jössz hamar hidd el.

Fektetés: Szerencsére bárkivel elalszik.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Képek:

Kép

Kép

Kép

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


lorca
hát ja, jó hosszú ideig nem jelentkeztél :twisted: szvl második gyerek ügyben többé-kevésbé meg vagyunk győzve a férjemmel, aztán majd meglátjuk, h alakulnak a dolgok. :wink: az biztos, h én nagyobb korkülönbségre hajtok, vlmint, h muszáj a projekthez pénzt gyűjtenünk, szvl nem mostanában lesz esedékes

pann
okés a papírbetét, de azért azon átfolyik ez-az, a pisi mindenképp. szvl az áztatás az legink azért van, mert egyesével nem indíthatod be a mosógépet, így ki kell várni egy (fél) adagot legalább. ráadásul én aztán igazán nem vagyok finnyás, de ezeket a pelusokat nem mosnám együtt semmivel. :wink: http://sokgyerek.blogspot.com/search/la ... enk%C3%A1k esetleg olvass bele, a csajnak 6 gyereke van, szvl mindenképp gyakorlati tapasztalatnak minősül :lol:

ágiboldi
nem, erről nem olvastam. :lol: de vélhetőleg a belső betétnek mindegy, és n cuki gumi/műanyag/plüss külsők vannak hozzá

szobatisztaság
sztm is ott érdemes foglalkozni vele, ahol a gyerek már jelzi, főleg, ha ilyen jó jelzések vannak (lea, tomi).

helga
komolyan mondod, h áron még csak veled aludt??? basszus és nem félsz, h vlmi tényleg komolyan közbejön (pl. kórház, ne adj isten) és egyszer csak nem leszel ott? nyilván mindenkinek egyénileg alakul ez a dolog, de én megőrültem volna, ha a közel két év alatt egyszer se hagyhattam volna el a lakást alvásidőben :twisted:

majus3
 
 


Ági! Szobatisztassággal csak én sietek. :wink: Egyébként sokkal egyszerűbb és normálisabb lenne kivárni a nyarat. Nyilván. :roll:

Textilpeló: oké-oké, az eszem nekem is nemet mond, de a szívem...
Nézzétek meg pl. ezen az oldalon http://www.bebesnaturales.com/tienda/ca ... DeTela.htm azt a rózsaszín pöttyöset! Hát nem azt mondja, h vegyél meg??? :lol: :lol: :oops:

Ditke! Akkor ismétlem önmagam, "HURRÁ!" nem? :wink: Ha rszeresen pisil a wc-be, akkor szépen halad a szobatisztaság felé! :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon sok jó téma merült fel.

Textilpelus: én mellette voksolnék. Rengeteget olvastam utána Linus születése előtt. Ha azt nézzük, hogy az átlagos! pelusos idő az eldobhatóban 27 hónap, akkor mindenképp megéri.

Nem macerásabb feltenni a moshatót, mint az eldobhatót. Az allinone ugyanugy egy darabból van, mint az eldobható. Aminek külön külső borítása van, azt is előre össze lehet készíteni. Nem kevesebb macera, mint elmenni a boltba kéthetente, mert elfogyott az eldobható. Elvileg az eldobhatót arra találták ki, ha elmegy otthonról az ember, csomagolhatja abba a bébit.
Az egyszeri kiadás tényleg sok, de megéri... (én összeszámoltam mennyit költöttem gyerekruhára az első pár hónapban. kijött volna a mosható pelusok ára!!!)
Anno készítettem egy összehasonlító táblázatot a szükséges mennyiségekről és a tipusokról, mert annyi féle volt. 2006os árakkal van számolva. Elküldtem a közös mailre...

Rólunk: Mi március 30-án kezdjük a beszoktatást, elvileg a szülinapjától már élesben menne a bölcsi. Az alvástól én is félek és Linus is még csak velem aludt el. Amikor más próbálkozott inkább nem aludt. (szilveszter napján reggel 7től este 9 volt ébren, mert ebéd után nem aludt el - 5ig, akkor ott hagytam a mamáknál.)
Holnap egyeztetek a munkahelyemen, hogy akkor pontosan mikor kezdjek. Mondjuk van 1 hónap! szünet a nyár közepén, azt is meg kell oldani valahogy, szóval nem lesz egyszerű. (Közalkalmazottként pályázatok írásával és lebonyolításával foglalkozom/tam)

felébredt....

nanica
 
 


Pann, bakker, ez tényleg marha jó! Mensihez nem gyártanak? :wink:
Remélem az eldobható pelenkagyártók figyeltetik a netet piaci infoért és most rájönnek, h ilyen mintával növelhetnék a keresletet :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Egy mondat az eldobható pelus mellett (úgy, hogy minden tiszteletem a mosható-pelenkát-mosó-anyáké!!!) A mülleres tényleg nagyon jó, olyan pampers-féle vékony, de nem ereszt, és egy 44-es csomag 1790 Ft, vagyis 40 Ft egy db.

Mivel sokat nyaggattalak titeket ezzel: parammmmm..... Peti alszik éjszaka!! Nem eszik, nem jön közénk.... (Vagyis egy éjszaka már teljes volt a siker, és én megszavaztam neki, hogy bizalmam jeléül ezt közhírré teszem. :)) - viszont továbbra sem beszél 6 állathangon kívül.

Egyik este nagyot nevettem rajta: a mi szobánkban (ami nappali is) alszik, altattam éppen, de egy percre kimentem a szobából. Mire visszaértem, kimászott az ágyából, felült a kanapéra és félig elheverve kezében a távirányítóval öntudatosan bámult rám. Épp csak sört nem kért... :)


Bölcsiseket árgus szemekkel figyelem, és igyekszem erőt meríteni a sok-sok sikersztoriból.

Pann, éljen Réka!! (Te meg ne autózgass játszóterek mellett :), hanem pihenj sokat! Hahahaha Gergő mellett, igen!)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


pann
félre ne érts, én n támogatom az ötletet (sőt, majd szívesen átveszem használtan a cucost :wink: ). én csak a kétségeimet írtam le, ill azt, ami miatt ÉN nem vállaltam be (pedig bennem is volt hajlandóság)

ágiboldi
beletrafáltál, anyukáknak is van! :lol:
legalábbis ezt is a fent említett blogban láttam (február 1-jén)

majus3
 
 


Hú, jó sokat írtatok.
Bocsi, most nem tudok visszaolvasni. Csak egy kérdés erejéig jöttem:
Nem tudja valaki véletlen, hogy a Gyest mikortól kell igényelni? Értem ezt úgy, hogy pl. ha Brigó született 03.17-én, akkor a Gyest 17-től, vagy 18-tól kell kérnem? (Tudom, hogy h.lye kérdés, és valszeg csak én lovagolok rajta :oops: )
lora7
 
 


Sziasztok!

Lora!
Nem vagy egyedül, ez bennem is felmerült :wink: , de nekem a nőci automatikusan mondta, szóval:Emilimárc. 15.-én született, így 16-tól kell kérnia gyest! :D

Mazsi!
De jóóóóó!!!! :D
Ügyes Lea a wc-zéssel!

Pelustéma:hát én sem tudnám a pelusokat mosni,nekem még a biliu is sok, ezért is nincs olyan:D
Lehet hogy küörnyezetbarát, de a sok macera engem is visszatart.Inkább gyártsanak bio pelust, ami lebomlik, és ne legyen drága! :wink:

Ditke!
Szerintem ne parázz, biztos szobatiszta lesz egyszer, és ha gyakran pisli akkor vszleg érzi az ingert, különben nem menne pisilni.Szerintem ez még scak újdonság a számára, azért megy gyakran.

Emili nagyon visszaesett szobatisztaság terén, de ahogy Ágiboldi is írta, nem sürgetem, hiszen még 2 éves sincs!!!Eleinte magától ment minden, szólt ha kellett neki wcznie.Most meg nem akar ráülni:(Pedig nem történt semmi olyan, ami indokolná.Talán elmúlt az újdonság varázsa, rájött hogy kényelmesebb a pelusba pisilni, vagy nem tudom.Szerencsére a kakiért szól, és az a wc-be megy.De egyébként is ez lenne asorrend, hogy a széklettisztaság van előbb, utána a pisi. :wink:

Bölcsit még nem találtam,mivel még nem is lakunk pesten.De ma felhívtak a melhelyemről, hogy az egyik csaj, akinek a helyére vennének vissza, már márc. egytől el akar menni!Hát mondom ,én ilyen hamar nem tudok menni! :o

Ditke!
Gyerek bőrgyógyászaton leszek, ahol eddig is dolgoztam, a Madarászban 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lora,
én márc. 3-at írtam a papírra, és a nő átjavította 4-re, szóval nektek 18-tól.

Pelus,
egy időben sokat olvastam itt a babaneten a mosható pelusos topicot, ott rengeteg infót fel lehet szedni, de már terhesen is gondolkodtam a dolgon, csak akkor a pénz tartott vissza, meg a tapasztalatlanság.
Engem az eldobhatóban tényleg az rettent, hogy miben dunsztolódik a legérzékenyebb része ennek a gyereknek több, mint 2 évig :roll:
Végül a köztes megoldás, jobban lebomló eldobhatósnál maradtam, de csak az anyatejes kakik elmúltával használható, mert 0 gumírozás.
Szóval Pann, én párti vagyok! A kövinél lehet, hogy ezt fogom kérni a születésére a családtól, bár bundazsákot is szeretnék, és annyira meg nem nagy a család...ezt még addig átgondolom.

Tényleg van mosható tisztaságibetét is, és a dm-ben van betétből is nagyobb %-ban lebomló (Jessa nature), azoknak ajánlom, akik nem kedvelik annyira a perforált nylon érintését.

Alvás,
Sebit sem altatta el még senki más, ez szopival alvós babáknál...khm...viszonylag gyakori 8)
Ill. természetesen babakocsival még régen el tudta altatni bárki.

Hajrá Peti! Hajrá Rita!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


ja, mégegy

Lányok, ha valaki össze tudná nekem foglalni, hogy mi lesz a tgyás-gyes változás lényege, és mikortól, azt nagyon megköszönném!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno! Én nem tudok semmit a változásokról, viszont találtam olyan mosható-peló csomagot, ami megfizethető, és csak egy vkinek nem tetszett a neten fellelhető kritikák szerint.
Íme:

http://www.teszvesz.hu/item560226779_co ... 4_bet.html

Én már csak magamat győzködöm. :lol: Pl. azzal, h ez már 5 hónap alatt megtérül, és jelen gazd-i helyzetben, stb., stb.... :roll:
Vendég
 


Csak egy próba mobilról. Még sose próbáltam. Petinek gratula az alváshoz!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hurrá! Sikerült! Ez már a szám0tógép, csak kipróbáltam mobilról mert Boldiapu rácsinálta a telefonomra a wapot, hiába mondom, h a munkahelyi és itthoni gép között fél órát teszek meg a villamoson, amikor nem igénylem a netezést :lol: :lol: De azért ez fantasztikus :lol:

Sno, jót röhögtem a nájlonon. Azt én sem értem, tényleg van olyan betét ami konkrétan nájlon pl. always, nem is értem, h hogy képzelik, pedig régen jó volt.
Na azért azt még annyira se mosnám mint a pelust :D

És a moshatónál nem lesz piros stb a popsijuk? Mert a miénk gyerekkorunkban az volt, pedig folyton cserélték.

Panka, na hurrá, hajrá, legyél gyerekbőrgyógyászaton, már tök rég el akarom vinni Boldit mert helyenként olyan száraz recés a bőre már évek óta :lol: :lol: (majdnem 2 éve)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Kedves Lányok!!!

Nagyon szépen köszönjük a szülinapi jókívánságokat!
Sikerült könnyeket csalnotok a szemembe...

Nagyon köszönöm!

Puszi mindenkinek! Ria :D

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!

Hú,mennyit írtatok,és ÜDV:Mazsi és Csongria.
Hó:semmi,de az igért nagy szél van már 3 napja.Így alig járunk ki a lakásból.

Mazsi
Gratula a szobatisztaság gyakorlásába.Szerintem nemsokára már pelusra nem kell költeni.
Nagyon örülök a negatív eredményhez!!!tudom milyen rossz érzés.én holnap megyek varratszedésre.arcon.

Csongria
Ha van kedved gyere újra csatlakozni.MI van veletek?

Ágiboldi
Köszi a kenöcs nevét.Állítólag Laurának elmúlófélbe lévő kötőhártyája van és mást írtak fel neki.Utolsó jelentkezésednél a mosáson jót nevettem.

Sno
Írj ám a bölcsi taliról.Sebit nem olyannak ismertem meg aki nem fog beszokni a sok gyerek közé.

Pann
Már múltkor is akartam írni pocis képet nem raksz fel?
LOrca Ez rád is vonatkozik.

Meli
Jó olvasni ilyen zökkenőmentes szopi leszokásról.Remélem nálunk is hasonló lesz.

Nanica
Ez a szopis alvás nálunk délután ilyen.Akkor mindig cicin alszik,de ha suliba vagyok Apa hiába rakja le,inkább játszik.Fél év után rájöttem,ha fél 7-kor keltem és délelött jól lefárasztja az Apja,akkor fél óra nyüglődés után alszik.

Blin
Nagyon jók a képek.Nekünk is ilyen régi szánkónk van.

Panka
Bizti le fog szokni a pelusról.Férjem mindig azt mondja,hogy nem abba fog férjhez menni.

Ma voltunk fodrásznál.Laurának nagyon kis vékony haja van és összevissza nött.Most nekem furcsa,de majd megszokom,és nem mondok le róla,hogy hosszú haja legyen.Dani szerint fiús kislány lett.

Valaki tanácsot tudna adni:
/főleg csajos Anyukák/
Laura ma este egyfolytába a nuniját fájlalta,mire megnéztük tök piros volt és nem is enged hozzáérni,mert fáj neki.Melyik krém a legjobb rá???
Itthon csak neogranormont találtam azzal kentük be neki.
/szellőzés gyanánt kis bugyit adtam rá,nagyon tetszett neki,és pisi nélkül kibírt 2 órát,de az utolsó 5 percben bepisilt.

Erről jut eszembe.Lányos Anyukák a felfázástól nem féltek.Ugye nemsokára lekerül a pelus,Ők meg sokszor leülnek a földre,homokozóba...És hamarabb felfáznak,mint a fiúk szerintem.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Beszédtanulás:
Most hogy végre vmi beindult Szabinál, Nati nagyon élvezi. Szoktak is gyakorolni, mint nemrég Robival a villamoson.
N: Mondjad, hogy HERNYÓ (elég hangosan, Nati is azon a véleményen van, hogy aki nem beszél jól, az azt jelenti, hogy süket. )
Sz: anyó
N:Jóóóó :D Mondjad, hogy ÁGYÚ!
Sz: agyú
N: Mondjad, hogy NUNI!
Robi: :lol: :oops: :lol:

Dana,
Ha eddig nem múlt volna el a panasz. :wink: Szerintem dokinak kéne megnéznie. Ha esetleg egy gombás vagy bakteriális fertőzést szedett össze, amúgy is receptes gyógyszer kell. Annyiféle banális és komoly probléma lehet, hogy még tippelni sem mernék. :roll:
Nálunk a korán kel, majd a játszin fagyasztjuk amíg kidől mindig bejött a megfelelő délutáni alváshoz. 8)
Pocis kép? Nagy. :oops: De még nincs.
Nálunk Nati még mindig bodyt hord. Harisnya, naci dereka jól betakargatva. Főként a derék a veszélyes, nem a pelushiány. Egy átpisilt pelus inkább hátrány, mint előny felfázás téren sztem.

Pann,
Azt hiszem, azt még nem mondtam, hogy ha nem nekem kell mosni, vasalni, cserélni, akkor 100% az eldobhatóra szavazok :oops:
Add hozzá a költségekhez a kimerült anyuka órabérét, amikor hajnali 3kor egy hónap nem alvás után egy piros popsit keneget. :wink: A gazdasági válság ennyire még nem súlyos. Az anyagi megközelítés helyett inkább az elképzelt szeméthegy motiválna engem, mert az azért zavar...

Tgyás-Gyes:
Nekem is foglalja vki össze :lol: Bár a gyes csak 2011-től érint.

Sno,
Tekintsd az agyát a legérzékenyebb részének, és rögtön nem olyan nagy baj, hogy mi hol dunsztolódik. :wink:
Kérhetsz karácsonra/szülinapra bundazsákot, pelust. 8) Előbb utóbb eljön az ideje, így beosztva kis család is beszerzi a dolgokat. Ha most beszerzel pár moshatót, akkor az ideális leszoktató, mivel némileg kényelmetlenebb a bébinek és hátha inkább a wc-t választja. Az is ktg kímélő.

Lora,
18-tól. Nálunk jobb, mert a szülinap szombat, 1-je vasárnap. Igy én is filóztam egy kicsit, főleg, hogy mikortól kéne a táppénz.

Nanica,
Mi akkor szoktunk venni pelust, amikor a Tescoban leárazás van, akkor beszerzem a fél éves adagot. Igy mi nem rohangálunk kéthetente. :lol:

Május,
Hurrá :D Próbálom azért felszedegetni az infomorzsákat. Amikor bent voltam a munkahelyemen, érdekes módon a 3 gyerekes kollégáim sápadtak bele a korkülönbségbe, a 0-1-2 gyerekesek meg azt mondták, hogy milyen jó. :twisted: Igy nagyon is megértem, hogy nagyobb különbségre szavazol.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk meg az eg. rendelésről, megcsinálták a 2 éves státuszt, Gergő ezek szerint 12 kg és 88 cm. Idén újabb kísérletet teszünk a kullancs elleni védőoltás beadatására, most még állítólag van a patikákban. :roll: Bárányhimlős oltást elhalasztottuk, (én mondtam, h azt így az influenza-szezon kellős közepén talán mégse), de abból most már kettő kell a boldogsághoz, úh mindegy is. :roll: Nem is értem igazán, aki egyet kapott, annak szólnak, h kéne még egy? Vagy az egy nagyobb adag volt egyben, ez meg két kicsi? Vagy? :roll:

Peló: pont azoknak ajánlott elsősorban, akiknek a bőre nem bírja az eldobhatót. Ez nem a hagyományos tetra pelenka, amit még a szüleink is használtak, hanem mindenféle speckó, de természetes nedvszívó rétegekkel (pl bambusz) ellátott pihe-puha kis csomi. Olyannyira bőrbarát, h popsikrémezni sem kell, sőt egyenesen tilos, mert az rontja a pelenka felszívó képességét.
Vasalni NEM kell. Főzni NEM kell. Kimosod, megszárítod, ennyi.
Én most rendelek egy próba csomagot (ezt álmodtam meg az éjjel), Gergővel kipróbálom, aztán meglátjuk.

Pocis kép: már EGYET csináltam. Ebből is látszik, h mi vár a szegény másodikra. :lol: :oops:

Ági! Gergőnek is ki van száradva a térde. Ha kenegetem, akkor jobb (jéé), de nem értem, h mitől van. Nem piros, inkább fehéres, kifejezetten ki van száradva. Boldié is ilyen?
Vendég
 


Sziasztok!

Ria!
Beninek nagyon boldog 2. szülinapot kívánok!
Ha van időd mesélj magatokról!Milyen az új lakásban lakni?Beni bölcsit hogy viseli?Te már teljes munkaidőben dolgozol?

Bölcsis anyukák!
Logisztikai problémám van:D
nagy dilemmában vagyok, bár sokan ki fogtok nevetni :oops: Hogy lehet esőben gyereket bölcsibe szállítmányozni?Eddig ugye nem mentünk sehová, ha csak esőre is állt az idő. :? De mi lesz ha dolgozom, és esik, akkor hogy viszem ki babakocsival, vagy BKV-val ?Annyit nem tud gyalogolni, na meg esőben pláne, szétázunk, meg mi van ha felkéretzkedik, és cipeltetné magát?Vagy én is nyomulok esőkabátban???Egyszerre babakocsit tolni, meg esernyőt tartani nem lehet, nem tudok!!!
Nos??

Sno!
A Naturell, és az Always senisitiv-nek is pamutos a belseje, nem nylon :wink: Én is szeket szeretem, pont ezért.Hogy hogyan bomlik le, azt nem tudom, de szerintem kényelmes. :wink:
Gyed-gyes:szerintem méga kormány sem tudja pontosan hoygan is legyen! :twisted:

Ágiboldi!
Igen, emlékszem hogy Boldinak van/volt ekzemája.Na majd ha dolgozok, szerzek nektek protekciót :wink:
Mivel kened?
Always sensitiv pamutos belsejű:)

Dana!
Most Emilinek is piros a nunija, pedig már váltottunk pelust.Canesten plusszal kenem, kissé job lett reggelre.Nme tudom mitől van, talán erőseb a pisije, jön a foga...
felfázás:én is gondoltam rá, de ami lakásunkban meleg van, alattunk laknak, meg van szőnyeg is.Inkább a anygszülőknél van gond mert kertes házban laknak.De majd jön a meleg, és akkor nem lesz ilyen gond.Bár szerintem hideg padlón ülve egy kisfiú is ugyanolyan eséllyel fázik fel, mint egy kislány. :roll:

Lányok!
van egy csomag Pempers pelusom, 5-ös méret!Eladnám ha kéri vki!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka, Sno
Köszi a válaszokat. :wink:

Sno
A változásokról pontos infót szerintem nem fogsz találni sehol, mert még nem biztosak. Ezek csak a tervezetek.

Panka
Mi esőben is kimegyünk. Muszáj, különben borul a napunk, mert nem tudom időben elaltatni du. Ált. rövidtávra megyünk ilyenkor mi is, és így Brigi sétál esőkabátban és esőnadrágban. Persze alatta egy vékonyabb overál, vagy valami meleg. Én meg ilyen esetekben a síkabátom kapom fel, aminek kapucnija van és vízhatlan. Bár kétségtelenül nem venném fel egy kosztümhöz, de ha jól tudom egészségügyben amúgy is át kell öltözni. Ugyanígy vagyok a babakocsival is, csak akkor a bkocsin van esővédő.

Mosható pelus
Bevallom őszintén, bár teljesen igazat adok a környezetvédőknek a témában, eszembe se jutott ilyet venni. :oops:

Lorca
Neked is köszi az infót! :) Írásod alapján kicsit elméláztam azokon, akik február 29-én szültek. Ha én ennyit problémázok, akkor ők vajon mennyit? :lol:
Nati: :lol: :lol: :lol:

Dana
Nem tudom mitől lehet piros és fájós a nunija. Ill. igaza van Lorcának nem hiszem, hogy a találgatás túl jó lenne. Nézesd meg, vagy legalább hívd fel a dokit, hogy mit javasol.
Írok privit!
lora7
 
 


Mazsi
De örülök, hogy minden negatív! Izgultam miattad! :)

Ria
Azért remélem jól vagytok. Lorca időnként elejt egy-két szót rólatok, de azért kíváncsi lennék mi van veletek. :wink:
lora7
 
 


Panka, babakocsira esővédő, én meg fél kézzel fogom az esernyőt, ill babkocsit, és mikor két kézre van szükség, akkor az állam alá szorítom az ernyő nyelét, ez azért is jó mert hülyén néz ki és mindenki már messziről kikerül.
Amúgy meg a jó bölcsi ismérve, h közel van, mert nekem erre még egy laptop táska is jön :wink:

Ria, de jó lenne ha jönnél gyakrabban!

Pann, Panka, Boldinak talán tényleg valami ekcéma-szerűség. Néha csak fehér és nagyon nagyon száraz és érdes mint egy kis rinocérosz (comb külső fele, kar hátulja, csukló fölött kar külső rész), néha viszont piros. Bár ekcéma ellen szól, h nem viszket neki, legalábbis még sose láttam, h vakarná. Ja, és az arca is. (Boldiapu szerint ott ahol később szőrös lesz, és ez férfiembernél már csak így van, de sztem 2 évesen még inkább legyen egy férfiember is pihepuha) :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Apa egy nap szabin itthon. :D Cincogok. :D

Panka,
Nekem eleve nincs esernyőm sok-sok éve, csak esőkabátom. Esővédő nálunk holt ügy, soha nem tűrték, pár alkalom után a szemétben landolt (meg pár év bbkocsiban cipelés után.) SOS esetére a gyereknek van esőnadrágja, dzsekije, de igazából ez nemigen volt probléma. A gumicsizmáért mindkettő odavan, de tény, hogy esőben nagyon ritkán közlekedünk.
Mivel csak pár száz métert kell metró előtt/után sétálni, többnyire kézben vittem Szabit, Natinak meg fogtam a kezét. BBkocsi iszony macerás BKVn sztem, de egy gyerekkel talán nem annyira. Már kihaltak azok az emlékeim. :lol:

Pann,
Ugyan azt a barihimlő vakcinát kapja a csecsemő, mint a felnőtt. Amit Robinak adtak be, azt Nati nevére írt recepttel vettük meg. Amikor Nati ovijában a múlt hónapban bárányhimlő járvány volt, Szabit gyorsan beoltattuk. Nekünk nem mondták, hogy ismételni kellene, gondolom, akkor 2 éves kor lehet a határ. Rákérdezek majd azért, mivel az ismétlést 1 hónappal az első után kell adni.
Egy pocis kép az már jó. Harmadiknál nekem még nincs egy sem, sőt, az egyetlen dolog, amit vettem eddig, az egy Tena betét. Akármi történik most már, az biztos kell. :oops: Valahol lekopott a terhesség romantikája rólam.
Várom a mosható pelenka infókat első kézből :D Ha csak pár darab van, akkor azt hogy mosod? Elindítod a gépet két pelussal vagy összemosod a többivel? :roll:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést, amiért így felszívódtam hetekre, de elkapott valami depi féle, teljesen magamba fordultam, semmihez és senkihez nem volt kedvem. Még mindig tart ez az állapot, de már azért egy fokkal jobb! (Senkinek sem hiányoztam... látom)

Pann!
Gratula "Tékához". Írtam anno privit neked, ezek szerint biztos nem kaptad meg, mert nem válaszoltál!

Meli!
Veled mi van? Voltál dokinál?

Mosható pelus:
nagyon sok ismerősöm használja és istenítik. Beáztatva nincs szaga a pelusnak, 2 nap alatt simán összejön egy adagnyi mosás. Nekem személy szerint macerás lenne (meg helyem sincs a panelfürdőben áztatni), de sokan nagyon szeretik.

Szobatisztaság:
Lillus nappalra teljesen szobatiszta, alváshoz sem kap pelust. Eddig egyszer pisilt be alvás közben, akkor azért, mert lefekvés előtt ivott és nem bilizett. Önmagától kérte anno, hogy vegyük le a pelust, a bilit előlhagytuk a szobában :oops: , aztán ha akart, ráült. Éjjel viszont mindig csupa pisi, úgyhogy azzal még várni kell. :) De sebaj, tök jó így is, bár az igazat megvallva fárasztóbb, mert mindig ugrani kell, ha pisilni akar. :)

Panka!
Gyerekkel bkv-n utazni elég macerás, de mivel gondolom van jó kis könnyű babakocsija Emilinek, így nem az. :) Ja, bkocsira esernyővédő vagy a gyerekre esőkabi. :)
Mikor költöztök?

Lorca!
Nem csinálsz harmadik vonalzót? Jó lenne látni, hol tartasz. Vannak már kiválasztott nevek?

Dana!
Nunira nekünk leginkább a Nívea vagy Neogranormon jött be. Canestent gomba esetén adján, csak úgy magadtól sztem ne kend rá. Ha nem múlik, irány a doki.

Ágiboldi!
Boldi mibe volt felöltözve a farsangon? Kreatív anyuka mit talált ki? :lol: :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat, lehet én is beszerzek esőkabit magamnak, meg Emikének is gumicsizmával együtt.Aztán ősszel már nagyobb lesz, hátha fogja magának az esernyőt. :lol:
Bölcsi lenne egy nagyon közel pár száz méter, de az állami, és hát a bekerülés...talán ősszel:(

Ágiboldi!
Na ez az ernyős történnet nagyon tetszik, de vhogy nem akaródzik kipróbálni :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Timo, hát én nem hogy erre a farsangra de a következőkre se fogok semmit :lol: Mondták Boldiapunak, h a bölcsiben vannak saját jelmezek, és ez tökéletes megoldásnak bizonyult :lol: Sztem egy ekkora gyerek még azzal sincs tisztában, h ő alapból valaki, nemhogy azzal ha átmenetileg mondjuk béka :lol:

Én nem gondoltam, h rosszkedvből nem írsz, Lillus blogjából nem tűnt ki, szerintem ha nem írsz mindenki lecsekkolja Lillusnál, h jól vagytok-e :D

Panka, ha még az 1 esernyős kombót se próbálod ki akkor nem tudunk továbblépni, mert erre jön haladóknál a mobiltelefonálás! és mozgólépcsőzés :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!!!

Na,akkor én most bevallom,h az eldobhatónál és simán a tetra/gumibugyi megoldásra gondoltam és nem ezekre a mosható gyönyörűségekre!!!!!Pann,ezek n-n szépek!!!
De persze a fejemben megszólaló vészharangokra nem tudtam nem odafigyelni....mert ugye mekkora egy kezdő csomag?Dénes napjában 10-12x kakálta össze anno magát és ma is ritka a napi 1,inkább a 4....És mi van,ha nem elég???Naponta mosni nekem n-n macera.Dénesnek heti 1x mosok,jó régebben 2-3x
És mivel láthatóan én magam nem berátkoztam meg a tudattal,nálunk nem lenne alkalmas.

Timo,Sno,Azóta,amióta megjött nem jártam dokniál,feltett szándékom,h megvárom a mostani ciklus végét,mert eleve március a rákszűrés hónapja nálam mostanában,meg a szopi elmúltával nem árt,ha rendeződnek a hormonjaim.
Május kérdésére és felvetésére a válasz így utólag:próbálok leszokni a tesztelési kényszeremről,de köszi a tippet,én is felfedeztem már egy jó oldalt,ahonnan occsójé lehet tesztet vásárolni!!!

Timo,de ügyes Lillus,hogy már teljesen szobatiszta!!!

Panka,Emili sem használ már pelust egyáltalán???Mert éjszakára sem tudod a pamperst elhasználni???
Hű,de messze vagyunk mi attól,h éjjel se kelljen pelus!!!!Egy éjszaka után dobhatnám ki a kókuszmatracot!

Eső.
Dénes szereti az esővédőt,nagyokat röhög közben.Én Ágiboldihoz hasonlíthatok a kezemben egyensúlyozott ernyővel.Vagy ha nem esik erősen,akkor vízhatlan kabát+sapka.Nekem.
Esőgatyónk van nekünk is,de még szűz,majd tavasszal bevetem.

Rita,
:) :) :) Peti milyen kis laza!!!És miért nem hoztál neki egy pofa sört?????

Lányok,nem csináltok egy farsangos albumot???Olyan sok már a jelmezes apróság,szívesen megnézném őket!!!


Dana,ezt most csak azért írom,mert ilyen van a szűk környezetemben 2 is,de nektek biztosan nem az van:
a kislányoknál is előfordulhat összenövés,minta fiúk letapadása.Barátnőméknél is és unokatesómék kislányánál is így indult,fájlalták,csípte a víz,piros volt.És mindkettőnél hüvelyösszenövés volt a probléma.Ritka,de előfordul.Szerencsére nem mindenhol csinálnak műtétet,vannak krémek,amik feloldják,de szerintem ha nem múlik el,akkor mindenképpen vigyétek el gyereknőgyógyászatra,mert az a baj,h ha nem tud a hüvely tisztulni,akkor a váladék betokosodik és az fertőzést okozhat.Remélem nektek semmi ilyen nem lesz!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Valami indoknál fogva most van egy csomó melóm. :roll: Nem értem, ahogy nő a pocim, egyre többet dolgozok. Az elmúlt hónapban kb megduplázódott az óráim száma. Biztos ez a természet felkészülése arra, hogy lejár a Gyed. :twisted:

Timocska,
Szabi szülinap a jövő héten. Akkor úgyis új vonalzó kell, azt hiszem, már megvárom. :wink:
Csak semmi depi. Jövő héten jön a tavasz. :D
A pelus nélkül macerásabb dologgal egyetértek. :lol: De akkor is olyan jó, hogy már nagylányosan bugyiban szaladgál. Én anno olyan büszke voltam Natira. :lol:

Meli,
Külön mosol a gyerkőcnek? :shock: Nálunk mostanában a mosás a legrosszabb. Pontosabban az még megvan, de a teregetés. :? Nem tudnék a gyereknek külön mosni, az biztos. 8)

Panka,
Szerintem egy esőkabát egy kisgyerekes szülőnek alapvető fontosságú. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


timo
fel a fejjel :wink: ! jó, h írtál! ne vedd magadra a nemhiányolást, sztm tutira az van, amit ágiboldi ír, sztm nincs olyan a fórumban, aki ne olvasná a lillus blogját. én inkább azt éreztem, h mi nem hiányzunk neked :lol:

gratula lillusnak a szobatisztasághoz, nekem most ő az etalon, mármint, ah ő maga jelezte, h mit szeretne. rem, kele is eljut erre a szintre egyszer :lol:

meli
külön mosás a gyerekre? ez igen! én egyszer csináltam ilyet, aztán beláttam, lorcának igaza van, semmi extrakosz nincs a mi ruháinkban (egyikünk se vájár v pl szobafestő), úgyh megy a közösbe

pankaa
az eső nálunk sem akadály. bkocsira esővédő, rajtam kapucnis kabát/egykézzel bkocsitolás, másikkal esernyőfogás. bkocsi nélküli sétához kelének is van esőkabátja és gumicsizmája, azt is szereti, még motorozni is tud benne

bárányhimlő
kicsit felizgattam magam azon, amit írtatok, és n rem, h kétéves kor alatt elég egy, ill nem kell ráoltani egy hónapon belül, mert kele szeptemberben kapta :twisted:

majus3
 
 


Hali!!

Ez a különmosás úgy néz ki,h ugye színek szerint válogatok.Ritkán összejön egy adag piros(havonta,nincs sok p ruhánk)abba belemosom,h neki épp aktuálisan van pirosa.
Fehér gyak.nincs.Én nem szeretem,talán 3 fehér cuccom van.
Apának detto.
A ruháink 99%-a fekete és sötétszürke,barna,zöld.Ezek fognak,nem akarom Dénes bodyját összefeketézni.De term.ha pl van neki 3 farmerja,azt simán belemosom.Így kell érteni :D

A mi dokink nem ajánlja a bárányhimlő ellenit.Én gondolkodtam,h beadatom,de csak eddig jutottam el.Mindenki beadatta????Most megijeszetttetek.

Timo,én is akartam írni,h ne depi!!!!!Olyan szép az élet!!!!!

Nálunk épp havazik és zimankó van.....de ennek is van jó oldala,kihalnak a vírusok :twisted:

Kép Kép
meli1118
 
 


Szabinak néha elhintjük, hogy jön a kistesó. A legutóbbi alkalommal reagált is. Igaz, csak egy szóval de nagy beleéléssel: "JAAAAJ"

Meli,
A vírusok kihalásához kb -5 fok kell. Nálunk csak locspocs van, de annyi nincs, úgyhogy itt a vírusok azért maradnak. :?
Itt az ideje szinesíteni a ruhatáradat. :lol: Egy gyönyörű bordó, narancs vagy rózsaszín felnőtteken is jól mutat. :lol:
Nálunk kaptak a törpök bárányhimlő ellenit. Apukámnak volt övsömörje, azóta sem lát rendesen, rajta kívül több ismerősnek is. Kolléganőmnek tini korában minden évben, ami két hét suliból kimaradást és szenvedést jelentett. Ismerősi körben ugyan nem volt súlyos szövődmény, de kórház igen. Az oltás ellenére is megkaphatja, de az már nem lesz súlyos. Persze az oltásnak is, mint minden beavatkozásnak lehetnek mellékhatásai. De ha arra gondolok, hogy az oltásban a kb döglött vírusok súlyos következménnyel járnak, akkor ugyan annak a személynek sztem az élő vírusok támadása sem lenne fáklyás menet. A dokid mivel indokolta azt, hogy ő inkább nem ajánlja?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Timi!
Én is a blogon követlek nyomon, azt hittem csak szimplán nincs időd írni ide. :roll:

Ágiboldi!
Na amjd meglátjuk, ha járni fog bölcsibe, akkor mindenképpen szerzek esőkabit, meg gumicsizmát is. :wink: Na telefonálást már most is utálom ha hívnak menet közbe, van hopgy föl se veszem :wink: :lol:

Barihimlő ellenit én már rég beadattam, kb, egy éve.

Meli!
Emili ost visszaesett szobatisztaság terén, már nemis szól :cry: :cry: Nem tudom miért csinálja, hisz előtte nagyon ügyes volt.Éjszakára mindig is volt pelus, keversz vkivel. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lorca, :) babás színek még a gyerekem ruhatárából is hiányoznak :lol: rózsaszín lenne az utolsó,amit felveszek,de term.van színes is,citrom,narancs,bordó....1-1 8) kéket sem szeretm.Nagy kedvenc a zöld,imádom,Dénesnek az van legtöbb,meg piros,kék.

Dokim nem indokolta semmi értelmessel,legfeljebb,h mi is átestünk rajta.Én is az övsömört tekintem ezügyben közellenségnak.Asszem beadatom.....

Panka,nem keverlek,értem én,csak azt nem,h miért adod el a pamperst?Kinőtte??Mondjuk már mi is 6-ost hordunk!Ne felejtsd,h a visszaesés azt jelenti,h VOLT már előrelépés :wink: Dénes alig várja este,h levegyük a pelust,tökjól eljátszika bilivel,kérdezem,lesz pisi bilibe,válasz:NEM.
Majd minden este ugyanott összepisili a fürdőszobaszőnyeget,amíg apa engedi a vizét :evil:
De én még mindig azt mondom,h ráérünk.

Jah,Lorca,nálunk simán van -15 éjjel és ma reggel is csak -8 volt.Itt már nincs vírus :D :D

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli!
Azért adom el, mert allergiás lett rá. :? Egy évig használtuk , aztán pöttyös lett tőle a feneke, de elsőre nem is gondoltam, hogy ettől, hisz már régóta ezt használtuk.De amikor váltottam, akkor jobb lett, elmúltak a pöttyök(igaz most megint van vmi :( )
Méretben jó lenne egyébként.
Emili is eleinte odapisilt a kőre mig engedtük a fürdővizet, de már rutinosak vagyunk:vagy a szobában várja meg amig kiengedem a vizet, vagy beletesszük amig folyik. :wink: Közben is szokott belepisilni, úh. mind1 :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Meli,
A füriszőnyeg az nálunk is megy. Pár napja csuprin rohangált, ugyhogy megmutattam a bilit. Tetszett neki, rögtön a fejére is rakta. Amikor Robi megkérdezte tőle, hogy kell-e pisilni, amolyan bokából bólogatást kezdett, majd lepisilte a szőnyeget. Szerintem tedd a bilit arra a helyre, ahol pisilni szokott, hátha beletalál. 8)

Pankaa,
Nagyon remélem, hogy a Tesco pelusra nem lesz Szabi allergiás. Egyszerre ugyanis általában olyan 10 csomaggal szokunk venni. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Húú, jó bevállalósok vagytok akkor!:oÉn 5 csomagot is úgy vettem múltkor, hogy afele már nagyobb méret volt, mert mi van ha közben kinövi?? :roll: :lol: Bár ha épp az új méretzből veszed a sokat, akkor ennek kisebb az esélye :wink: Mennyi idő alatt fogy el a 10 csomag?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Én most így voltam a liberóval,azt tudtam venni 1300ft-ért a 48 db-sat.Vettem is jó sokat és most fog elfogyni,de már olyan szűk,h attól félek egyik nap már nem éri át.....De ennyiért nem lehetett kihagyni :o

Pampersallergia...nem semmi!!!

Én Timo azt hiszem a klinikát fogom legközelebb választani,ha mások is javasolják....(SOTE1)Úgyhogy jöhet priviben az orvosod elérhetősége,+jó sok info még vele és a kórházzal kapcsolatban.Úgyis mennem kell rákszűrésre és azt hiszem megkérvényezek egy hormonvizsgálatot is,mert most vagyok megint a ciklusom 12.napján és uaúgy,mint előző hónapban,megint barna folyásom van.Még jó,h nincs itthon teszt,szerintem megint + lenne,én meg enném a kefét.Most megvárom a ciklus végét,jöjjön meg(inkább ne)és utána megyek tetőtől talpig vizsgáljanak meg.

A kórház mellett elsősorban a közelsége miatt döntöttem(MÁV kb egy óra 20 perc itthonról)ez meg 45 perc a gyorsforgalmin(ha nincs dugó)
És mivel pic itt is van és az országban a legjobb sokak szerint,így ide megyek majd.
Az itt rendelő dokikat mindenki dícséri,emberségesek állítólag,nem pénzéhesek,stb.
Mávban is futószalagon mennek már a szülések,ott is sokan szülnek,itt is,ez mindegy,egykutya....
Persze,ha valakinek van ,még véleménye,jó-rossz,azt szívesen veszem..

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Először is üdvözlöm azokat akiket nem ismerek!

Másodszor nagyon jól esik, hogy hiányoltatok!

Úristen annyi minden történ azóta ami óta nem voltam, nem is tudom hol kezdjem... :oops:

Tavaly agusztusban elköltöztünk Pesterzsébetre ami egyébként egy szuper hely. De a lakással jól átvágtak minket. Sajnos utólag derült ki, hogy hiába új a lakás, jogilag nem mi vagyunk az első tulajdonosok. Ezért elestünk 2400000 ft szocopoltól és mivel nem nagyon tudtunk mit tenni tekintve, hogy beköltöztünk kénytelenek voltunk ennyivel több hitelt felvenni. Ez hozta magával azt, hogy nekem gyorsan vissza kellett menni dolgozni. Benike október óta bölcsis amit nagyon szeret. Csak a hasznára vált a közösség. Megtanult egyedül enni, kezet mos, beteszi a ruháit a szekrénybe.... Egyedül az aggaszt, hogy egy árva szót nem beszél. Talán a NEM- szót. De egyébként a lemaradását behozta.
Én jól vagyok, de örökké fáradt... Néha vissza sírom a régi szép időket. Sajnos műszakba vagyok beosztva, ami nappal és éjszakát váltva, 12 órát jelent. Ezen kívűl minden kedden magánrendelek. Meg havi 3-4 szülést vállalok. Hát néha össze csúsznak a dolgok. De hát Benin kívül ez az életem.
Nem is tudom mit írjak még... talán menet közben.
Igyekszem jönni sűrűbben...

Puszi Ria és Beni

KépKép
csongria
 
 


Ria!
Jajj, ez nem hangzik jól!!:(Hogy hogy nem ti vagytok az első vevők??És hogy nem derült ez ki?Ügyvéd sem tudott róla?vagy nem volt saját ügyvédetek?Mindenesetre nagyon bosszantó, és felháborító!! :evil:
Az visziont jó hír, hogy Beni szereti a bölcsit,és sok minent megtanult már!Beszélni is fog, ne aggódj! :wink:
Munka is van bőven akkor, de tényleg nagyon szép hivatást választottál,én még mindig sajnálom, hogy nem lettem szülésznő :(
Bölcsit hogy sikerült egyből találni?Protekció??Vagy épp volt hely?
Esetleg friss kép Beniről? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Isten éltesse Boldizsárt 2. szülinapja alkalmából! :D :D
Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Boldog szülinapot Boldinak!!!!!!!!!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


BOLDI!
Nagyon boldog 2. szülinapot kívánok!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Boldog Boldizsár napot :)

Ria,
Jól átvágtak a lakással. :? De végülis az jó, hogy jól érzitek magatokat ott és hogy bölcsi is, meló is megy.

Meli,
Most (megint) a Sote I-n fogok szülni. De Ria sokkal gyakrabban jár oda :lol:

Pankaa,
Igazából fogalmam sincs, hogy mennyi ideig tart annyi pelus...arra emlékszem csak, hogy nagyon rég nem vettem pelust és már a végét járjuk, úgyhogy nagyon ránk férne már egy akció. Attól nem félek, hogy kinövi, a 4+ sokáig jó, meg hát max elteszem egy fél évre és jó lesz hármaskának. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Boldi!
Nagyon Boldog 2. Szülinapot!!! :D


Ria
De örülök, hogy írtál egy kicsit. Nagyon sajnálom, ami történt. Pont így járt egy barátunk is. :(
Beni ügyes kis fickó, mindig is tudtam! Egy friss képnek nagyon örülnék, el sem tudom képzelni, most milyen lehet. Mikor utoljára láttam, talán még foga sem volt! :lol:

Timi
Mi a baj? Vagy csak legyen már tavasz? Én is olvasom a blogot, talán ezért maradt el a hiányolás. Fel a fejjel! És írj sokat! :wink:

Dana
Hogy van Laura problémája? Voltatok dokinál, vagy megoldódott?
Briginek a cicijén van egy pici patiszerű valami, de nem pattanás. Most elkezdte fájlalni. Holnap megkérdezem a dokit, úgyis megyünk a köldöke miatt.

Voltunk megint Dobogókőn szánkózni, havazni. Nagyon élvezi Brigi! Bár a szánkózásért annyira nincs oda, max. ha valakivel lecsúszhat. De az hogy csak csücsül és húzzuk az nem jön be neki. Inkább a hóban hempereg. :lol: Teszek majd képeket a picasára.
lora7
 
 


Boldinak nagyon sok boldogságot szülinapja alkalmából!!

...és ha nem jönnék 28-ig, akkor Laurának, Szilvivinek és Szabinak is!

Meli,
akciózz, ne tesztelj! :lol:

Ria,
de jó hírek!! (kivéve átverés :( ). Szerintem, még nincs veszve a szocpol lehetősége, ha vesztek egy igazán új lakást (gondolom, ez nem pálya :wink: )

Mazsi!
de jó! Ennek a hírnek örültem a legjobban!

A bölcsiről gondolkodtam: annak ellenére, h milyen sz@r a bölcsihelyzet, Panka kivételével mintha mindenki talált volna, aki keresett, nem? Panka, ti is biztos találtok (vagy vmi más megoldást. Hajrá!)

Azt hiszem ezek voltak a legfontosabbak, visszatérek a valóságba a 2 kisbeteghez :cry: és a hólapátoláshoz :evil: .
Vendég
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT BOLDINAK!

Kép

KépKép
KépKép
dana 1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?