Új privát üzeneted érkezett!

Tjuca!

Van cikk,és el is tudod olvasni mert beraktam a linket.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil, légyszi tedd fel még egyszer a linket, én nem találom! Meg akarom mutatni tesómnak.

Azt hiszem, nálunk mér csak múlt idő a betegség, Hanninak 3 napos láza volt, most már csak pulykatojás a pöttyöktől, a hangulata is már elég jó, az étvágy is alakul (mármint a kanalasra, mert szopi megy ezerrel), ja, és a lényeg, végre közlekedik, megy a kuszmászás (átmenet a mászás felé :) ) mint a kis kukac, nyomatja! :lol:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Csak egy kép, hogy el ne felejtsetek!
Kép


A beteg babáknak javulást!
Mi most jól vagyunk, holnap megyünk babafotózásra, majd ha fent lesznek a képek, belinkelem az elérhetőségét, már ha érdekel benneteket.

Szép napot.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

óóóóóóóóóóóóóóóóó csajok.
hát nem szóltok hogy a link lemaradt???

én meg nyugiban ülök és nem értem Tjuca miért reklamál
úgyhoy ezer bocsi

http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VIII/4/215main.htm

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil, igaz, nem olvastam el teljes egészében az előző oldalt, de a linkben egy szó sem esik arról, hogy nem adható C-vitamin, csak annyi, hogy szerintük nem hatékony.
Az az Isopinosine szerintem hasonló a Broncho Vaxomhoz, mert végülis az immunrendszer védőkezőképességét erősíti. Mondjuk az ára nekem kissé borsos, akkor inkább adok C-vitamint, az "természetesebb", mégsem egy gyógyszer. Szerintem...

És még neked, tegnap nem jutott időm, a DM-es fürdetőben nincs az általad régebben említett sodium... akármicsodából. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Elolvastam a "cikket". Hát ez semmi konkrétumot nem vonultatott fel ezügyben. És amitől nekem az egész nagyon gyanús, az mindjárt a bevezető mondat:

2006. szeptember 16-án az Ewopharma AG Switzerland Magyarországi Képviselete szimpóziumot rendezett a BM Duna Palotában gyermekgyógyászok számára a légúti vírusfertőzésekről.

Az egésznek nagyon is reklám szaga van. "Csak itt, csak most, csak önöknek..." Ráadásul lehúz olyan dolgokat is, amik hagyományos gyógymódok, vagyis hosszú évek alatti megfigyeléseken, tapasztalatokon nyugodnak. Ráadásul mint pl az echinea, vagy a köhögéscsillapítók, nem a megelőzésre, hanem a kezelésre vonmatkoznak. Szóval, lehet, hogy az előadás értelmesebb volt, de ilyet, mindenféle tudományosságot nélkülöző írást még én is össze tudtam volna dobni.

Bocs, ha kicsit negatív vagyok.

amandi
 
 


Juca
Bókai mint internetes doki?Az mit jelent pontosan?

Amúgy én nagyon megbízok benne.
Velünk nagyon rendes volt.Mi a Madarász kórházból vittük hozzá a gyereket ahol úgy kezelték,h fogalmuk sem volt mi a baja!.Első perctől szuper volt a pasi.Aztán Zinát is hordtuk hozzá.Megadta a mobilját és bármikor hívhattam.
És ha most lenne valami,akkor is hozzá mennénk.
Szerintem jó doki!

Amandi
Elolvastam és egyetértek veled!

Ex
Jó eza kép Petiről!

:lol:
Vendég
 


Gabi!!!!!Boldog szülinapot!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Gab!

Mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk neked!!!!!

Kép


nancsa
 
 


sziasztok


Gabella
Kép
Vendég
 


Me reggel Zalán úgy ébredt reggel 6:30-kor,h 39,7 volt a láza! :(

Semmi más baja nincs látszólag!
Jön majd a doki,mert ugye ha 2 napnál tovább lázas akkor neki a szíve miatt kell az antibiotikum! :(

Pont egyik nap írtam,h ő ritkán lázas,de akkor nagyon.Hát tessék.
Ráadásul neki nehéz a gyógyszer is,mert ugyan beveszi,de ki is hányja. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Betegeknek gyógyulást!

Gabinak: Boldog születésnapot!

Én ma itthon vagyok szabadságon mert Katáék csoportja péntekenként jár az ovihoz közeli iskola uszodájába úszni.
Ma én voltam a soros mint kísérő szülő.
csajaim egészségesek oviba, bölcsibe vannak.
Hétvégén jönnek Székesfehérvárról anyósomék úgyhogy vendégláthatok ezerrel.Pont ez hiányzik az egész heti munkahelyi hajtás után.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok,

tegnap nem tudtam jönni, Marci miután felébredt a du. alvásból 39,5 fokos láza volt.
Hívtam a dokit, fél 4-re tudott időpontot adni. Összecuccoltam mind a 2 gyerkőcöt, aztán mentem.
Marcinak ua. a baja, mint amikor a bárányhimlő mellé még benyeltünk egy középfülgyulladást is... Most is, a bal fülén mindenképpen, a jobb fülét el tudtuk időben csípni, ahogy a doki fogalmazott.
Antibiotikumot kell adni neki, fülcseppet stb. A C vitamint én is adom most már és már le sem állok vele.

Egyébként a fejünket a falba verjük Istivel és teljesen kivagyunk, hogy a nyáron nem fordítottunk időt arra, hogy Marcinak beadassuk a pneumococcus elleni oltóanyagot!!! Most akkor ez mind nem lenne...
Annyira sajnáljuk szegényt, bár egész jó a hangulata.

Tegnap 10 percenként szívtam az orrát. Amikor írtam, hogy betegeskedik, akkor még csak az orra folyt, utána kezdődött a köhögés, aztán így lett középfülgyulladás...

Elolvasom én is a cikket, kiváncsi vagyok. Most egy kicsit kevesebb időm van, mert vagy Marci alszik, vagy Olivér, de általában nem fedi egymást a kettő.

Eni
marcy
 
 


Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: 8) :cry: :) :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Alziza!

Lehet nem egy és ugyanaz. nekünk egy Bóka doki van, aki még sok-sok évvel ezelőtt adott tanácsokat a neten. Azt hiszem belgyógyász. Aztán megmaradt a mail címe, és minden baromsággal hozzá fordulunk. Na nem sokszor, mert tényleg nagyon szerencsések vagyunk, nem vagyunk betegesek. Pl. ilyenekkel, mikor Kingát vártam, kifordult a bokám stb.Elég érdekes stílusa van, de nagyon rendes, és ami a lényeg, már régen nem "praktizál" a neten. :-)

tjuca
 
 


Sziasztok

Volt a doki!
Kaptunk antibiotikumot,ha még holnap is lázas lesz akkor elkezdem adni.
Semmi más tünete nincs,ill annyi,h nem eszik.De nem folyik az orra,nem köhög.

Most este is lázas volt.Jó lenne ha éjszaka nem lenne,met elég nehéz lesz félálomban gyógyszerezni.Úúúúúúútálom ezt!


Juca
Akko biztos nem az.Meg is lepődtem egy kicsit.
Ő Bókai János és az I.gyerekklinikán van.
Vendég
 


Sziasztok,

minden kis betegnek gyógyulást kívánok.
Pancsinak is folyik egy kicsit az orra, de most kint van tegnap délelőtt óta nagyiéknál és nekik nem engedi, hogy kiporszívózzák.

Nem a betegség miatt, csak a Guszti megint lepasszolta a kutyát és hogy ilyen hideg idő van tök nehéz megoldani a sétát a gyerekkel-kutyával, anyuék meg már hetek óta mondják, hogy szeretnék a minit elvinni pár napra, így most összehoztam a kettőt.

Marcy,
a pneumo elleni védőoltásnál valami olyasmit hallottam, hogy most a két évnél idősebb gyerekek esetében is levitték az árát a negyedére, szóval most 16-17e helyett olcsóbban megússzátok majd.

Viera,
ha esetleg tetszik valamelyik szoknya írj nyugodtan, eddig még nem volt időm feltenni sehova.

meteor
 
 


Sziasztok!

Alziza!
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kicsit szét vagyok csúszva,de Alziza úgye Alíz vagy?????Ugye?????? :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Először is Gab:BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁÁÁÁÁÁÁNUUUUUUUUUNK!!!!
Kép

Alziza Neked pedig BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Pici manóknak gyógyulást!!!
Nálunk is tombol a mandulagyulladás egy hete, Zorán nem nagyon javulgat, de azért bízok benne, hogy hétfőre már mehet iskolába.
Kép

Most nem írok többet, nézem a Dominót. Nekem nagyon bejön ez a műsor.

Pussz!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok

Pil és Viera

Nem vagyok Alíz,de aranyosak vagytok! :lol: :lol:

A nevem Jutka.

Alziza=
Alex-Zina-Zalán.


Zalán egész éjjel lázas volt! :(
Úgyhogy valószínűleg nem kerüljük el az antibiotikumot.
2× is kellett neki lázcsillapítót adni.
Egyszer 11-kor,egyszer meg hajnal 4-kor.
Zombi vagyok!
Vendég
 


Nincs semmi kedvezmény 2 év felett az oltásra, csak tervezet maradt....
Gyógyulást!!!!!

Mári

Kép
mári
 
 


Nekem meg kimaradt, hogy Marcinak boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Beugrok egy félreértést tisztázni: a neten talált orvos NEM a mi dokink, nekem a saját gyerekorvosom mondta, hogy vírusfertőzésben ne adjak a gyereknek c-vitamint. Megelőzésként adhatom, de amikor elviszem, hogy mondjuk náthás és köhög stb, és ő látja, hogy ez vírusfertőzés, akkor abba kell hagyni a c-vitamin adását. Ennyi. Még mielőtt a fejem leharapná bárki is... Egyébként ez csak egy jó tanács volt a doki részéről, ahogy pl. a szoptatási tanácsok, mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar... Ja, és mellette ő nekem nem ajánlott/kínált semmiféle új hiper-szuper módszert az ilyen fertőzések elkerülésére, tehát semmi reklám nem volt, ezt a cikket utána találtam a neten, "vírusfertőzés és c-vitamin" keresőszavakra. Kíváncsi voltam, mit írnak. Uff, beszóltam.

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell, nincs probléma azzal, hogy elmondtad, neked mit javasolt a doki. Sokmindenben a dokik között sincs egyetértés, mindegyik kicsit más szemszögből közelíti meg. Mint láthatod, a téma mindenkit érdekelt, ezért is gondoltunk utána, olvastuk el, ami linkelve volt, és gondoltuk végig a saját eszünkkel. Kár ezen megsértődni.

Nekem lenne egy kérdésem: hasmenésre ti mit adtok? Van valami olyan szer, ami fertőtleníti a gyomrot kicsit, nem csak megfogja, vagy csak ilyen probiotikum?

amandi
 
 


HEllo!

NA BOCSÁNAT,akkor kicsit elkevertem ez a dokis infót.

Alziza:na bumm,nem talált.Pedig úgy rémlett vki egyszer Aizként szólitott meg Téged,és onnan jött,de igy már érthető a ALziza.Ötletes nagyon.

HAsmenésre:smecta--ez is olyan hogy van aki azt mondj ahogy nem szabad vírusos hasmenésnél adni
Meg Protexin-ami ezerszer jobb mint a nOrmaflore

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Norwell, azért jó, hogy tisztáztad a dolgot... Érdekes, a mi dokink minden esetben a C-vitaminnal kezdi a mondandóját. :wink:

Amandi, hát hasmenést passzolom, ha antibiotikumtól van, akkor Normaflore (ha épp nem felejtem el azt is kirakni), egyéb esetre nincs ötletem. Annak idején mi valami bizmutos gyógyszertári löttyöt kaptunk...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A Smecta port én bármilyen eredetű hasmenés esetén adtam. Jó, mert nemcsak megfogja a kakit, hanem regenerálja a bélbolyhokat. Julcsinál a Normaflore is bejött.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


sziasztok. Bpiek, jön valaki az Egy csepp Figyelem rendezvényre a Syma csarnokba? '13.15-kor Gryllus Vilmos, 15h-tól Kolompos! Mi valószínü megyümk, a Csillagszeműről sajnos lemaradunk. Apa dolgozik, gyors ebédcsinálás és megyünk...

Mári

Kép
mári
 
 


A Smecta-val igazából az a bajom, hogy amíg adom, addig egyáltalán nincs kaki. Utána jön egy kemény, és a "dugó" után, ha már nem adom neki, folytatódik a hasmenés. Most kaptunk valami újfajta probiotikumos cuccot, csokis ízű. Ezt úgy-ahogy hajlandó meginni, de már megint 2 napja nincs kaki. Nyugodtabb lennék, ha lenne, mert akkor tudom, hogy normalizálódik-e a helyzet. De így fogalmam sincs, és ez azt jelenti, még mindig nem mehetünk bölcsibe :evil:

amandi
 
 


Norwell!

nem akartalak bántani. a miért nem derült ki, de nem is baj, pedig most már tényleg kíváncsi lennék. de nem csak erre, hanem rátok is/sőt. :twisted:

no most volt kata keresztelője, várnak a romok. :wink:

tjuca
 
 


Rengeteget ugrálóvárazott Vencu, jó volt! Sziasztok és gyógyuljatok!

Mári

Kép
mári
 
 


Fodbetti, (bár nem tudom, érdekel-e még, mert itt is eléggé megakadt a lelkesedésed), a tanyán a nagy többség úgy döntött, hogy szeretnénk jobban megismerni, mielőtt oda is felveszünk tagnak. Szóval később, most nem szeretnénk még.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Méz! Nekem is meg szokott akadni itt a lelkesedésem... :wink:
Vagy inkább az időm szokott megakadni...
Bocs, csak nekem rosszul esett ez a mondatod Betti helyett is. De ne haragudj, nagyon kedvellek, nem akartam beszólni...
majd kiderül úgyis, kinek van igaza

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak a múlt héten volt itthon a nagynéném, aki Bakonybélben lakik, nagyon ritkán látjuk, nem voltam gépnél.

Anyatanya, oké, értem, semmi gond :oops:

Lelkesedés...most nem igen tudok mit írni.
Nagyon magam alatt vagyok, 3 hét múlva már dolgozok, ezzel lezárul egy olyan korszak az életemben, amilyen soha nem lesz többé, vége a babázásnak. 3 műszak és folyamatos munkarend mellett nagyon keveset fogom látni őket :( :( Nehezen tudom ezt feldolgozni, de muszáj. Ezért most ezt az utolsó pár közös hetünket igyekszem maximálisan kihasználni.

Mári! Köszi :wink:

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok

Juca
Keresztelőről képek?


Betti
Sajnálom. :( Biztosan nagyon nehéz ez.Hálát adok a sorsnak,h nekem nem kell dolgoznom.Nem tudom,h bírnám!
Ráadásul 3 műszak... :roll: :(
Vendég
 


Szerintem egyáltalán nem volt sértő. :shock:

Betti, maximálisan megértelek. 3 műszak, az húzós. Hol dolgozol, mivel foglalkozol? Modell vagy netán? Mindíg megbámulom a fotódat mennyire szép az arcod. :wink:
Vendég
 


Nem akartam sértő lenni!

Most is írt Betti, ezek szerint be szokott ide nézni. Valszeg mi sem vagyunk már itt annyira, azért nem írt ő sem.

Csak jó lenne, ha vki bekukkant ide, pl. Oriandy is, akkor maradna is, én sokkal jobban kíváncsi vagyok azokra, akiket már jobban meg tudtunk itt ismerni, meg érdeklődve olvasom azokat, akik rendszeresen írnak.
Pl. Márit is sokkal jobban megismertük, hogy mostanában gyakrabban ír, jobban át tudom érezni az írásait.

Még Bettire visszatérve, azt hiszem én rögtön válaszoltam a munkahelyi kérdésére is, tehát végképp nem tudom magamra venni, hogy sértő lennék, sőt... (Ha már itt tartunk, nekem meg lehet, hogy ez nem esett annyira jó, hogy még Betti is egyetértett Márival, na mindegy.)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ja, ez lemaradt: Kimike, köszi! :wink: ( :lol: )

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ajjaj :wink: Nem a Márival való egyetértés, hanem hogy megvédeni próbált :wink: Én sem érzem sértőnek Méz üzenetét, megértem, és elfogadom, persze. Nehogy ebből vita legyen :oops: Ugye most nincs harag Méz?? :roll:

Kimike! Nem nem vagyok modell :D de köszi a feltételezést :D Egy német tulajdonú szimeringgyárban dolgozom (Freudenberg), a férjemmel együtt. Csak eddig a gyerekeket nézegettem egész nap, most újra őt fogom :D , öröm az ürömben :D

Alziza, meg mindenki, aki megteheti hogy otthon maradjon a gyerekekkel, tényleg nagyon szerencsések vagytok :wink:

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti, akkor OK, értem! :) És dehogy haragszom, nem olyan könnyű engem megharagítani! :lol:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


alziza írta:Sziasztok

Juca
Keresztelőről képek?



idővel :twisted:

tjuca
 
 


gyorsabb vagyok, mint a gondolat :twisted:

Kép
Kép

tjuca
 
 


Lyányok, tudom, h semmi közöm, de azért leírom, hogy mi történt, amikor az nlc-s májusiakkal költöztünk a Tanyára. Nem szóltunk nyilvánosan, mert nem akartunk botrányt (persze később kiderült, oszt mégis lett), de ahogy egyre kevésbé írtunk oda, lekopott szépen onnan mindenki. Akiket meg nem vettünk fel amoda (akár sértően tálalva, akár nem), azok megsértődtek és a régire se írtak többet. Így szűnt meg az a régi nlc-s topic, úgy ahogy van. Szóval hosszú távon nemigen működik a kétlakiság, sokan nem szeretik két helyre ugyanazt másolgatni, kétszer elolvasni ugyanazt, főleg, ha ráadásul mégcsak nem is titok, hogy van egy másik fórum is.
Összeszokott társaságoknál különben is jobban működik a zárt fórum, legalábbis nálunk így volt :).
Na, most jól magam ellen beszéltem :D.

Juca, aranyosak a képek :).

pogacsa
 
 


Köszi Pogi!

Reméltem, hogy mi is arik vagyunk, de legalább a képek azok. höhö fáradt vagyok bocs. :lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Hát, tudod, azok az arányok, szélesség, magasság... ááá, ti nem tudtok ennyire aranyosak lenni :D.

pogacsa
 
 


Csajok, mi legyen akkor ezzel a topiccal, ill. a tanyával? Kinek mi a véleménye?

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok,
tekintettel arra, hogy vannak, akik nem jelentkeztek be a tanyára (pl. Kmammy, Colett) illetve vannak, mint pl. Fodbetti, akiknek nem adtuk még meg a tanyajogosultságot, így én elég szemét dolgonak érezném a kivonulásunkat.

Ha zárt fórum és kivonulunk, akkor szerintem az a minimum, hogy előtte a Bettinek is jogosultság, meg aki most nem ír, de tag, annak is szólni a költözésről.

Egyébként meg tényleg látszik, hogy itt már gyérül a forgalom, szóval elvben támogatom a csak tanyásodást, de akkor legyünk fair-ek a most még csak ide írókkal szemben.

meteor
 
 


en mar leirtam...
Bocs Mez megegyszer. Amugy regebben en naprakesz voltam, mikor meg pocakosak voltunk, meg utana is, akkor lehet pont nem irtal ide. Volt egy idoszak amikor csak epp eletjelet kuldtemmagunrol...most sem nilatkozok annyit, mint szeretnem...

Mári

Kép
mári
 
 


Kmammy tag a tanyán, csak szerintem még nem írt oda.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Na hello.

Ne vegye senki sértődésnek,de már korábban is egyetértettem Alzizával hogy totál felsleges a két topik.
Csak pár oldalt kell vissza nézni és látszik hogy kik a tagok.Ide ugyanazok irnak akik a tanyára 95 százalékban.A fenntmaradó 3-4 ember csak ide ir,de ezt se igazán értettem hogy miért nem regisztrál és ir amoda,nem mindeg hogy babanetnek vagy tanyának hivják?
Más kérdés hogy a tanyán esélye sem lesz visszaolvasni azoknak akik dolgoznak és csak ritkán tudnak jönni,ez egy kicsit hátrány Nekik.

És nem megsértődni ám,ez az én véleményem.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: