Új privát üzeneted érkezett!

Marcy!

Kinga is így ült, mostanában viszont inkább a lábain ül, maga alá húzza.

Én is boldog névnapot kívánok!!!

tjuca
 
 


Kimike: én az Otthon újságban olvastam, nem vagyok nagyon benne az ilyen témákban, de mivel nem találom most miért is ne az újságot, ezért rákerestem a neten.

Érzékeny hangszálakra is jó!!!

Hagymatea

Ha a nyák a hörgőkben letapadt, a hagymatea megkönnyítheti a felköhögését. Elkészítéséhez egy fej hagymát vágjunk apróra, és körülbelül 5 percen keresztül főzzük fél liter vízben! A főzetet szűrjük át, és ízesítsük kevés mézzel! Naponta 4 csészényit igyunk meg belőle!

Eni
marcy
 
 


Mári: bejelöltelek.

Na most megyünk a játszótérre. Játszóház lett volna ma a program de ilyen náthásan nem akarom odavinni Marcit. Talán ez a tiszta hideg levegő egy kicsit segít rajta.

Eni
marcy
 
 

 
 

Köszi Marcy, már fő is a hagymatea. Mondjuk ízeket úgy sem érzek, úgyhogy nekem tuti lecsúszik. De jó lenne, ha Milán is meginná!
Jó játszóterezést!
Vendég
 


Marcy,
Boldog névnapot Marcinak!

Nagyon jók a képek, nagyon tündéri mind a két fiú!!!!

meteor
 
 


Lányok,

el akarok adni néhány ruhát, de mielőtt feltenném hirdetős oldalakra megmutatom nektek, hátha tetszik valakinek:

Kép
kardigán 86os, van hozzá passzoló sapi is. csak a kardigán 800.- sapival 1.200.-

Kép
Next pörgős szoknya 92-es méret új, sose használtuk még 1.200.-

Kép
Za girls szoknya 86-92-es méret, nagyon vagány, használt, de jó állapotban 800.-

Kép
vadi új H&M kabát 86-os méret (nagy 86-os), hátul hosszabb, hogy ne fázzon a dereka a csajnak. egy ismerősöm kapta, de nem tetszett a gyerekének:) 4.500 pénz (bolti ára 5.800.-)

ha érdekel valakit valami írjatok.

meteor
 
 


A kabátról még annyi, hogy nagyon fini meleg, én csak azért nem akarom megtartani, mert 2 hete kapott pont Pancsi egy másikat (mérges is voltam), a kapucnija lekapcsolható, szóval nagyon klassz kis kabi.

meteor
 
 


Sziasztok!

Marcy:

a gyurma Kornélnak is nagyon bejött! Mi is nemrég kaptuk és nagyon szereti. Jók a képek! A hagymatea receptet pedig én is köszönöm, ugyan most nem kell, de ki tudja..
Kornél is kezd náthás lenni, mondjuk nekünk az orrszívás segít és éjszaka is alszik. Még..
Ugyanilyen plédünk van nekünk is.

A beteg gyerkőcöknek és anyukájuknak jobbulást! Bejött a nyirkos idő és ez az eredménye. Többek között.

Barbiról is írok: 4200 g és 53 cm. Tegnap voltunk vele tanácsadáson. Szépen fejlődik. Hízott 1 kg-ot!

Benia:

Na, akkor viszont nem aggódom. Ha Kornél így is akkora, mint Beni, akkor valószínűleg jól hasznosítja a tápanyagot, amit megeszik. Bár nekem azért kevésnek tűnik, de ha éhes, úgyis szól.

Megigényeltem a MÁK-nál a TGYÁS-t, a családi pótlékot 2 gyerek után. Ennek már lassan 1 hónapja. Erre átutalják Kornél után a gyes-t meg a csp-ot 1 gyerekre. :cry:
Én ezt nem értem. Különösen úgy nem, hogy október végén már meg is küldték a levelet, hogy meddig tart a TGYÁS-om.
Ezt most visszavonják, vagy a különbözetet fogják átutalni?
Gondolom vissza nem vonják, az nem szokás, vagy mégis?

Anita
Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok

Kimike

Az előző oldalon írtam neked gyógyfüves recit ill hagymaszirup receptet.A hagymaszirup egész finom.Nem láttad? :(

És az is írtam,mert lehet,h többen átugrottátok,h ilyenkor nem szabad vitamint szedni,mert a bacik is abból táplálkoznak,így nehezebben gyógyul a beteg!!!
Vendég
 


Minden betegnek jobbulást!

Marcy
nagyon jók a képek! :lol: :lol:
A gyurma nálunk is sláger!nem telik el úgy nap,h ne gyurmáznánk. :lol:

Rita
Csini rucik



Ja és egy fontos dolog!
Megjött a szövettanom és semmi gond nincs! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Wawel!

"Megigényeltem a MÁK-nál a TGYÁS-t, a családi pótlékot 2 gyerek után. Ennek már lassan 1 hónapja. Erre átutalják Kornél után a gyes-t meg a csp-ot 1 gyerekre. Crying or Very sad
Én ezt nem értem. Különösen úgy nem, hogy október végén már meg is küldték a levelet, hogy meddig tart a TGYÁS-om.
Ezt most visszavonják, vagy a különbözetet fogják átutalni?
Gondolom vissza nem vonják, az nem szokás, vagy mégis?"

GYESt lemondtad? Ha nem, az gáz. Akkor vegyük fel prájvít a kapcsolatot, mert én überprofi vagyok már, és végre elintéződött az ügyünk.Pont a héten utaltuk vissza a kiküldött GYESt, és kaptuk meg végre a TGYÁS-t az adott időszakra.
Ja vagy TGYÁS vagy GYES, kettő együtt nincs!!!
J.

tjuca
 
 


Alziza!

Hurrá!!! És a könyöködre mit mondtak?

tjuca
 
 


Lányok!

Olyan kérdésem lenne, hogy december 8.-án mennék vissza dolgozni. Nekem most a cégnél azt mondták, hogy ameddig kapom a GYES-t, addig csak közös megegyezéssel mehetek vissza, mert ugye nekem azért fizet vmit az állam. Decemberben nem szeretnék ha visszamennék, mert ugye dec. 19.-ig van munka, szabim már nincs, és akkor állásidőt kéne nekem fizetniük. De január 5-től várnak szivesen.
De van ilyen, hogy nem kötelesek akkor visszavenni amikor én akarom, mert még GYES-en vagyoK :?: :roll: Ja, amúgy több mint hét éve vagyok ennél a cégnél, és amikor Ádám két éves volt, és újra kezdtem dolgozni, nem mondtak ilyet :roll:

Köszi, ha tudtok erre mondani vmit :wink:

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Fodbetti!

Nekem ez gyanús! Én annak idején lemondtam a GYED-et, igényeltem a GYES-t, leszámoltam a régi munkahelyemről és megkezdtem a munkaviszonyom az újnál. Mivel GYES mellett lehet 8 órában dolgozni a kutyát sem érdekelte a dolog (mármint az új cégnél). Azt mondta a munkaügyes csaj, hogy csak a táppénz számolásánál számít.


nancsa
 
 


Ja, még valami: Hogy-hogy nincs szabid?!
Az jár a gyed alatt. Vagy már előre kiírták neked?


nancsa
 
 


Igen, a szabim kivettem mindet amikor lejárt a GYED, kellett az a pénz is, akkor még nem gondoltam hogy az idén visszamennék.
Én is úgy tudom hogy GYES mellett lehet dolgozni, akár már a baba egy éve kora után.
Itt inkább az a helyzet, azért próbálnak velem hülyeséget megetetni, mert fizetniük kéne az állásidőt a két ünnep közt. Hiába kértem hogy nem kell, mert nekem már a fél havi fizetés is jól jönne már januárban. Kötik az ebet, hogy kezdjek inkább januárban, Ezért érdekelne mennyire jogos ez. Aztán úgyis úgy lesz ahogy ők mondják, sokat nem tehetek :(

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Bocs, Alziza, nem is értem miért nem fogtam az adást. Teljesen el vagyok már tanyátlanodva. Jobban mondva tanyamániás lettem. :wink:
Vendég
 


Fodbetti, amíg gyesen vagy, védett vagy, nem rúghatnak ki, bármikor visszamehetsz dolgozni, ez a főszabály. Amíg gyesen vagy gyeden, vagy bármilyen egyéb pénzbeli ellátáson vagy, addig a cégnél fizetés nélküli szabin vagy. Ha vissza akarsz menni dolgozni, megteheted, de nyilván ennek időpontjáról meg kell egyezned a céggel, érthető, hogy nem állíthatsz be ukmukkfukk, hogy jöttem kérem újra, a munkáltatónak is kell ehhez alkalmazkodnia. Részükről érthető, hogy nem szeretnének fölösbe fizetni az állásidő alatt, azt nem tudom, mennyire lehet kivitelezni, hogy neked csak a konkrét ledolgozott időre fizessenek, az állásidőre nem. Gondolom az állásidő még több alkalmazottra is vonatkozik, és egy általános megoldás a cégnél, valszeg nem akarnak veled külön variálni. Azért célszerű a kompromisszumos megoldás, mert igaz, hogy kötelesek visszavenni, viszont utána 30 nap elteltével kirúghatnak, tehát nem árt a jó viszony, ezt érdemes mérlegelni, hogy megéri-e a fél hónap fizuért.
A gyes mellett most már napi 8 órában dolgozhatsz, az, hogy kapsz pénzt az államtól, nem befolyásolja, hogy te hogyan egyezel meg a céggel a munkába való visszatérésedről.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Juca!

Lemondtam a gyes-t! igaz nem formanyomtatványon, mert olyat nem találtam. Ja, egyébként ezt is Tőled tudtam meg, hogy azt le kell mondani! :D
Köszi érte!
Ennek ellenére utaltak.
Szóval nektek vissza kellett utalni?
na, erre kiváncsi leszek!

Kép

Kép
wawel
 
 


Wawel!

Ha lemondtad oké, remélem vették az adást.

Nálunk a menet az volt, hogy ugyan beküldtem a TGYÁS igényt, de le sem kakálták. Majd személyesen bementem, és kiderült, hogy nem mondtuk le a GYES-t. Oké, gyorsan lemondtam a GYES-t. Utána megint nem történt semmi. Majd attól a dátumtól mikortól lemondtam a GYES-t küldték a TGYÁS_t, és közben levelezgettünk, hogy az nem is úgyan van. Most tartottunk ott, hogy azt a hónapnyi különbözetet rendeztük, értsd visszafizettük a GYES-t, és utalták a TGYÁS-t. kb. 3000 Ft postaktsg volt a levelezés, kétszer voltam személyesen ügyintézni.

Na ha nektek kiküldték, akkor azt tenném, hogy rátelefonálnék az OEP-re, hogy mizu. Ugyanis az úgy megy, hogy te beküldöd a GYES lemondást, és a TGYÁS igénylést. Először elolvassák a TGYÁS igényt, akik levélben megkérdik, a MÁK-ot, hogy GYES ügyben mi van, akik mondják lemondtad (persze levélben), aztán utána egyszer kapsz TGYÁS-t. De így, hogy kiutalták a GYEST, még sz@arakodni fognak... Szóval a legrosszabbra készülj. :cry: :cry: :cry: ha kellenek a tv-ek, hogy mikre kell hivatkozni, szólj és küldöm. :twisted:

tjuca
 
 


Méz! Köszi!! Én is így gondoltam, hogy ha nekik jobb, akkor kezdek január elején, nem is akarok ezen veszekedni.. Olyan kérdés még, ha most visszamegyek, írod Te is, hogy 30 nap elteltével kirúghatnak. Meg hát mivel ez autóipar, vannak leépítések. Én 7 éve vagyok itt, de közben ugye született két gyerekem, ebből a 7 évből több mint 4-et itthon töltöttem. Ha felmondanak, jár nekem végkielégítés? :?:

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Hahó! Wawel, bocsi, hogy belevau, de zugolvasok néha :). Szóval én is először nem tudtam, h le kell mondani a másikat. Aztán lemondtam, de még mindig nem kaptam semmit. Aztán közölték, hogy még mindig nem mondtam le, így lemondtam újra. Ezután kaptam egy papírt, hogy mivel nappali tagozatos vagyok doktorin, így nem jár semmi, úgyhogy szépen bevittük nekik az igazolást, hogy már több, mint 1 éve nem vagyok nappalin (se). Aztán utaltak 37e Ft-ot tgyás címen, és amikor megkérdeztem, hogy mivaaan, akkor közölték, hogy ez a tgyás előlegem, mert még nem érkezett meg a válasz, hogy lemondtam-e a gyedet. vazze. Ekkor volt Bubu 6 hónapos. Ekkor kaptam egy levelet, hogy bocsi, lejárt a tgyásom, igényeljem a gyedet. Na, ekkor felhívtam őket, hogy bakker, egy fia tgyást nem kaptam, mi az, hogy lejárt???? Erre kapcsolták a nénit, aki akkor vette át az ügyem (az előttelevő volt a hülye amúgy, mint kiderült), aki mondta, hogy menjek be, és személyesen vigyem be a gyedes papírokat, és ott, helyben elintéz mindent. Egy hét alatt összeszedtem mindent, ami a gyedhez kell, bevittem (a két gyerekkel együtt persze...), és rá másfél-két hétre ott figyelt a számlámon a tgyás és az első gyed. Tgyás persze csak arra a három hónapra, amikor szerintük (!!!!) már lemondtam az előző gyedet (azaz az első lemondást totál semmibevették). Nem utalhattam vissza gyedet, és nem kaptam visszamenőleg kiegészítést. Szóval járj utána, mert iszonyat, hogy micsoda töketlenkedés megy ott!!!!

pogacsa
 
 


Pogi!

Ha van igazolásod verjed az asztalt!!! Akkortól számít amikortól lemondatd, és nem csapó 1 , 2, 3 . Persze Kölnből nem tudsz rájuk járni, de akkor is!

Ja és Wawel, mi már a végén úgy írtuk a levelet, hogy a végén. kapja OEP, KINCSTÁR, és nálunk marad egy példány, tértivel, így nem mondhatták, hogy ők nem tudnak róla. :twisted: :twisted: :twisted: Ja és tényleg igaz a levelezgetésre nem szabad adni, menjél, lehetőleg egy izmos pasival. :wink: meg a két gyerekkel, és ha van kuytud, azt se hagyd otthon. 8) :lol: :lol: :lol:

Erre a nem utalhattam visszamra a válasz-> mert nálunk is volt ilyen gyengus próbálkozás, meg, hogy nem lehet visszafizetni, mert nincs pénztár..., sőt a GYES meg TGYÁS ugye két cég... kaptatok határozatot ugye? Na abban az van, hogy bármikor túlfizetnek vissza kell utalnod. Ezt beidéztük, hogy akkor ha ránk ez vonatkozik, akkor rájuk is, valamint adott jogszabályokat beidéztük, hogy választhatsz a támogatások között stb.

Pogi!

Akarod még ezt hajtani? Megéri nektek? Mert akkor küldöm a kiírt összes jogszabályt, ha kell.

Gyanús, hogy még olyannal nem beszéltem mostanában, aki nem szívott a két gyereke közti átállásnál...

tjuca
 
 


Juca, ááá, köszi, már belefáradtam otthon... meg sajnos egy sima levél volt az első, nem tudom bizonyítani, h beküldtem :(. No meg innen valóban nehéz, mert MINDENHEZ eredeti, kézzel írott meghatalmazás kell, és nem akarom Anyuékat még ilyen, esetlegesen futile izék után is szaladgáltatni. Meg a gyed és a tgyás között szerencsére nincs akkora különbség, mint a gyes és a tgyás között, ezért is nem voltam annyira harcias. Viszont azóta én is fűnek-fának mondom, hogy SZEMÉLYESEN kell menni asztaltverni, és minél hamarabb.

pogacsa
 
 


ja hivatalos út a szokásjoggal ellentétben: az oep köteles a beérkezett TGYÁS igény után a MÁK-nak három napon belül továbbküldeni az OEPhez beadott GYES lemondást. MAGYARUL az OEP intézi a GYES lemondását a Kincstárral, nem neked kell menni. Na itt 100 ügyintézőből 100 kiakad, hogy dolgoznia kell, meg nem úgy szoktuk, meg tessen elfáradni, egyebek, akkor jön, hogy... adott pásszus, ami épp Kinga szobájában van, ahol Kata leledz.

tjuca
 
 


Ja, és mégegy: ne érintsen senkit, de koraszülés esetén a tgyás nem jár le a gyerek fél éves korában, mert lehet a kórházasdi idejére táppénzen maradni, és késleltetni a tgyást a hazamenésig!!! Viszont simán letagadják ezt is, egyszerű ügyintézők nem is tudnak erről, szóval oda is jogszabályokkal a hónunk alatt kell menni intézkedni!

pogacsa
 
 


Szia Pogi!

Klassz a blogod, nagyon tündérek a gyerkőcök.
Vendég
 


MARCY ÉS PERSZE MINDENKI!

Norwelll,régi topiktag szokta olvasni a babanetet és mondta hogy írjam meg,mert Benianyu is mindig azt irja hogy nagy dózisú C-vitamin hogy TILOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vírusbetegségben.
MErt a dokija,vmi fő-fő-fő akárki,azt mondta és vmi cikket is irt erről,szóval felerősíti a vírusokat a vitamin.

Megpróbálom megkeresni a linket!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ez érdekes. A gyerekdoki nekünk külön javasolta a C vitamint.
Vendég
 


Na megvan.

A cikkben azt írja hogy nem bizonyított hogy használ,de Nor azt mondta hogy a doki azt mondt ahogy tilos,de amint beszélek vele tisztázomm égegyszer,nehogy hülyeségeket terjesszek.

Amúgy a Dr.Fekete Ferencről van szó

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pogi, Juca!

Köszi! Holnap asztalt verek. Ha gáz lesz, akkor igényt tartok a jogszabályokra is!

Pogi! Örülök, hogy zugolvasol. Néha zugírhatnál is! :D

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Még semmit sem olvastam, de Veráskának két büszkélkedős kép gyorsan:

Kép
Kép
Ez az ominózus kék, Füleses pizsamánk. :)

Majd még jövök....

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

A nagy izében nehogy megfeledkezzek Marciról: nagyon boldog névnapot neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sőt, ha jól látom, jövő hét péntek Olivér? Akkor már most előre is :lol: :lol: :lol: :wink: ki tudja mi lesz addig.....

Benianya: hogy érted, hogy mit adtam Bálintnak? Cefzilt, nurofent, sok puszit, acc-t, normaflort, calciumot. Már nem köhög annyira, de még mindig csúnya, pénteken kell visszavinnem, bölcsi talán hétfőn. Úgy látszik, tényleg valami vírus, hogy mindenki elkapja, még mi felnőttek is. Nekem úgy-ahogy a coldrex bevált, legalábbis nem fáj a torkom. Az orrom folyik, éccakára fújom a rhinatiolt.

Kimi: milyen volt a hagymatea? Már én is hallottam, hogy jó lehet köhögésre. Milán jobban van?

Alziza: király! :P gondolom, megkönnyebbültél.

Ja, Bálinttal is rajzoltattam, felbuzdulva rajtatok, meg valahogy megint megjött a kedve is. Mindjárt megállapítottam, hogy na, sehol, bár a cerkát jól fogja. Lefotóztam, feltöltöm
Kép

Kép
na, jó, elárulom, persze könnyű dolgom volt, mert mondta, hogy mit rajzol, kérem szépen ez egy autó. Tipikus pasi :roll: mit is rajzolhatna először....

Ja, begyulladt a szemem is, pedig a tanyán nem is voltam még, úgyhogy lépek, pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Kimike, köszi :).

Wawel, oké :D ha már olvasok...

Nornak valóban a gyerekdokija mondta, hogy ne etesse C vitaminnal. A cikkben csak annyi van, hogy nem használ valszeg. De hogy ártana, azt erősen kétlem, spec a mi gyerekdokink még mindig ragaszkodott hozzá, hogy nagy dózisban nyomassam, hiszen a legtöbb vírusra nincs ellenszer. Viszont ugyanebben a cikkben írnak egy tök jó ellenszerről is, amiről viszont egy kukkot nem szólt még eddig nekem senki, szóval érdekes lenne erről megtudni többet.

pogacsa
 
 


No, elkezdek visszaolvasni, ezzel együtt reagálni is, lehet, hogy valakinek többször is, mert folyamatosan haladok lefelé...

Pil:
Igazad van, trambulin nagyon jó ötlet. Noémi 2. szülinapjára kapta a nyáron, imádja mind a két gyerök.
Fú, hát nagyon sajnállak a fájdalmak miatt, ráadásul még emelgetned is kell két gyerkőcöt. Még ha Amit nem is annyira, de Petyka azért még nem tud egyedül jönni-menni.
Engem ez egy kicsit az első csaszimra emlékeztet, amikor alig tudtam mozogni. (A 2-nál már hazajövetel után másnap játszótéren voltam a Zorcival. Bocs, a kitérőért). Szóval sok erőt kívánok és kitartást. Hm, jó kis közhelyes szöveg.

Benia:
Nálunk Zorán beteg, de Noémi sem hagyja magát, kezd beállni a sorba. Komolyan mondom, ezt dirrekt időzítették be nekem, mert szombaton kimenőm lenne, ráadásul Kecskemétre, most meg mindkettő inkább lebetegszik. Két 39-es lázas gyereket meg nem szívesen hagyok apára. Oké, Noémi egyelőre még nem beteg, de a látszat már megvan. Bórvízet és szemcseppet ma már használnom kellett nála és hát gondolom Zorántól még összekap egysmást.
De édi volt Zurunk, mert azt mondta, hogy akkor is menjek, elvan ő velük.
Én csak ámulok-bámulok ezeken a kilókon egyébként, mert Noémi degeszre eszi magát reggel-délben-este és mégsem éri el a 13 kg-ot. Mondjuk már rég mértem, holnap megmérem és megírom a jelentést is róla.

Marcy:
Nekünk is van ilyen gyurmánk, ráadásul csillogós, leányka révén. Sajna. Ugyanis a gyurma baromi jó, hogy lejön mindenhonnan, dea csillámok.....
ÉS: ezek a kispasik egyszerűen gyönyörűek!!! Nemcsakhogy Marci örült az ajándékoknak, de ez a kis "gyurmáznivaló" Kornél is. Tényleg, hogy szoktátok becézni a Picurt? mert a Zoránnak van egy (igaz, hogy Konrád n. osztálytársa, de) osztálytársa és Koninak becézik.

Meteor:
Nagyon klasszak a ruhák, nekem a pulcsi nagyon bejön, de ugyanekkora nekünk is van, szóval az kilőve. A szoknya viszont csábít nagyon, de nem nagyon vagyunk szoknyások. Még gondolkodom, mert pl. karácsonyi öltözéknek is megfelelne. Azért ha valaki lecsap rá, nyugodtan add tovább.

Más:

GYES-ről csak annyit, hogy én három hónapja adtam be a kérelmet, még mindig semmi. Pedig én ceglédi vagyok és itt a központjuk, szóval még küldözgetniük sem kellett sehová semmit. Múlt héten telefonáltam, hogy most aztán elég, valamit csináljanak, mert nem kapom már csak a családi pótlékot, ami igen kevés akár pelenkára is. Akkor mondták, hogy nagyon el vannak úszva. De addig vertem az asztalt telefonon keresztül, hogy két nap múlva megküldték a határozatot. Nekem azt el kellett küldenem a saját munkahelyemre, mert ők küldik tovább a MÁK-hoz. Szóval pénz még sehol. Remélem karácsonyra utalnak egy halom lóvét. Visszamenőleg is utalják, szóval jól fog jönni.

Jó sokat írtatok!!!!
És most jön az, hogy ezt elküldöm, mert félek, hogy ha visszalapozok az előző oldalra akkor elszáll az egész. Utána jövök vissza, mert most jár az agyam, a legkisebbek nevét már keverem-kavarom. Vissza kell néznem.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok

Juca
a könyökömet nem tudtam megmutatni,mert épp műtött a doki. :roll: :roll: Csak a nővér adta ki a papírt!

C-vitamin:Erről nem tudok!De mint fentebb írtam a Multivitamint nem szabad az biztos!
Ezt nekem anno a Bókai mondta amikor Alexel hozzá jártunk a Kawasaki miatt!


Kimike
Eredetileg a tanyára akartam,de ott valamiért nem tudtam elküldeni!Aztán ott írtam,neked h ide írom. :lol:


MARCI

Kép
Vendég
 


[color=red]OKÉ, TUDTAM, HOGY JÓ A SEJTÉSEM!
SZÓVAL MARCY: BOCSI A KORNÉLOZÁSÉRT. IGAZÁBÓL GYANÚS IS VOLT, HOGY KÉT KORNÉL VAN A CSAPATBAN.
OLIVÉR!!!!! A FEJEMBE VÉSTEM ÉS PÉNTEKEN DUPLÁN KÖSZÖNTÖM EMIATT MAJD!!!!

WAWEL: akkor a Kornél becézését Tőled kérdezem. :lol:
[/color][/b]

Erika

Kép
viera
 
 


Wawel, Marcy:
Kép
"Szégyellem magam a nevek miatt..." :? :oops: :roll:

Erika

Kép
viera
 
 


Eni!!!Nagyon édesek a képek!!!Főleg a kacagó kisöccs tetezsik!!!
Látszik Marcin mennyire tetszik neki a dolog!!!De okos vagy, hogy sütőpapirt tettél le,megint egy jó ötlet!!!Kösziii!

Alziza!!!Jupiii,szövettan eredmény!!!!!

Meteor!!!Annyira jóók ezek a rucik,mindjárt szülök egy kislányt még!!!!

Vicky! Köhögésre- ezek szerint acc!!!!Nekem ambroxolt mondott a tüdődoki!!!Hékás,én simán felismertem az autót!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pogi! Üdv! Ez az új szer engem is érdekelne.

Viera!!Édes Nonó!
Ez a padlószőnyeg az ő szobájukban van? Nem rémlik csak parketta!!!
Milyen tisztitani? Meleg?

Léptem, tanyára tettem képeket.

benianya
ákosbenianya
 
 


Marcinak nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Pogi!

Én egyszerűen imádom a blogodat!
Most olyan jókat nosztalgiázok! Szívem csücske Köln! Még 2004-ben jártam ott ismerősőknél, akik mellesleg magyarok és a németországban munkát vállaló magyarokat képviselik!

Reni
Kép
prenata
 
 


Viera!

Semmi gond! Jót mosolyogtam csak! Valahogy Neked Eni meg én, Marci és Kornél keveredik, de mindig tudjuk kiről írsz! Semmi gáz! :lol:

Na, ma reggel telefonnal kezdtem a napot. Illetve a napot már hajnalban elkezdtem, mert Barbi náthás lett és szinte semmit nem aludt. Vígasztalhatatlanul sírt szinte egész éjjel. Még szerencse, hogy Kornél nem ébredt meg rá. AZtán reggel már jött is valami az orrából, és szinte óránként szivatni kell.

MÁK: az a helyzet, hogy november 1-től az A-J betűsök már nem Veszprémhez, hanem Tatabányához tartoznak. Csak erről senki nem szólt, senkinek. :twisted:
Így aztán kb 1 órás telefonálgatás után már az illetékessel beszéltem. Megnyugtatott, hogy a csp különbözetet és az anyaságit átutalták, a gyest pedig valszeg vissza kell majd fizetnem, bár itt egy nagy kérdőjel van még az Ő fejében is, hogy mi is lesz velem. Teszem hozzá, gondolom nem egyedül vagyok a problémával. Na, mindegy. Vagy átutalják a GYES és TGYÁS különbözetét, vagy TGYÁS jön, gyes megy vissza. De hogy mikor?? :?:
Ha valaki megfejti, hogy ebben az országban miért olyan bonyolult egyszerűnek tűnő dolgokat elintézni és egy papír helyett miért kell 200-at elküldeni, azt homlokon csókolom, persze, ha igényt tart rá!

Na, jól kimorogtam magam.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Akkor én vagyok a fehér holló, mert nekem tök simán ment a tgyásra való átállás a gyedről. Május végéig járt volna a gyed, Hanni márciusban született, a munkáltatótól megkértem az igazolást, kitöltöttem az én részemet is, a férjem bevitte az oep-be, ott mondta neki a nő, hogy le kell mondanom a tgyást. Erre a férjem megírta ott előtte a nevemben a lemondást, az ügyintéző rugalmas volt, nem volt gond, hogy nem én írtam. A következő hónapban már tgyást kaptam. Mielőtt lejárt volna a tgyás, akkor szintén kitöltöttem a papírokat, amit kell + munkáltatói, és após bevitte az oep-be, azért küldtem minél hamarabb, hogy folyamatos legyen a gyed folyósítása. Azzal sem volt gond, kb. egy hónapra kaptam egy papírt, hogy nem töltöttem ki azt a részt, hogy a férjem kap-e a vmi lóvét a gyerekek után. Magyarán annyit kellett beírnom hogy "nem", küldték is a fénymásolatot, amiről hiányzott, beírtam, visszaküldtem. Azért faxon is elküldtem, a férjem még írt hozzá, hogy a beadványokat tartalmuk szerint kell elbírálni, így lesznek szívesek ezt figyelembe venni, és folyósítani a gyedet. Nem tudom, hogy ennek a hatása volt-e, de itt sem volt megszakítás, jött a gyed a számlámra.
Julcsinál szívtam anno, mert két születési anyakönyvije volt, és amit beadtam, azon nem volt, hogy tgyást igényeltem, be kellett mutatni a másikat is, azon ment egy kis szarakodás, csúszott 3 hónapot a lóvém, de végül megkaptam mindent.
Az én tapasztalatom, hogy ha lehet személyesen kell beadni, gyorsabb, meg az átvételnél már kiderül, ha vmit nem csináltunk jól a kitöltésnél, vagy nem csatoltunk vmit.
Szerencsére nekem be tudták vinni, mert én két lurkóval még nem mertem bevállalni egy BKV-zást, sőt, még egy pesti vezetést sem úgy, hogy csak egyedül vagyok velük.

Most mennem kell, nyüszi van, szerencsére Hanni már nem lázas, valszeg 3 napos láza volt, mert amint elmúlt a láz, jöttek a pöttyök... Na, de legalább ezen is túl van.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Mostanában sajnos elég kevés időm van, azért átfutottam a hozzászólásokat.

Minden beteg babának jobbulást kívánok! Mi is itthon vagyunk, már megint. Legutóbb így telt: volt 2 hét bölcsi, majd 2 hét betegség, most megint 2 hét bölcsi, és hétfő óta újra itthon vagyunk. Mindennek az oka most kivételesen nem megfázás, hanem valami irdatlan hasmenés. Az előző 2 hétben szerencsétlenkedtünk, mert amikor eljutottunk oda, hogy akkor beküldjük tenyésztésre, mindig jött pár keményebb kaki, majd újra hasmenés. Most már beküldtük, és várjuk az eredményt, ami, ha minden igaz, pénteken jön meg. Csak azt nem értem, ha alig eszik valamit, honnan van benne ennyi anyag, ami még mindig ki tud jönni? :shock: Az előző 2 hetes itthonlétnek mondjuk megvolt az a pozitívuma, hogy volt neki közben egy kezdődő taknyosság is, így viszont 100%-ban kigyógyult abból. Most legalább ezzel nem küzdünk már jó pár hete. Szegény, tegnap este teljesen kétségbeesett. Azzal kezdődött, hogy a kádban már épp vettem volna ki, amikor kijött neki egy kicsi. Gyors zuhany, kivét. Már ekkor megszeppent. Aztán odaállt a bili fölé, hogy ő állva pisil. Ahogy nyomhatta, véletlenül hátul is jött. És ezen elkeseredett, hogy a szőnyegre ment. Nem sírt, csak látszott rajta, milyen megszeppent. Úgy sajnáltam. Utána viszont nagyon szépen ücsörgött még a bilin, míg mindent el nem intézett.

Hivatalos ügyek:
Én már régen megtanultam, hogy a legcélravezetőbb, ha személyesen megy az ember. Minden papírt vinni, olyat is, amiről nem is gondolnád, hogy kellhet. Sőt, ha lehet, mindenről akár fénymásolatot is. A levelezésben én nem hiszek. Nekem szerencsém volt, eddig mindent gond nélkül utaltak, igaz, nálam nem volt ez a bonyolító tényező, hogy át kell állni.

Méz, miért lett Julcsinak 2 születési anyakönyvije? Annak idején nekem is 2 volt, és rengeteget szívtam emiatt. Aztan nagy nehezen kiderítették, hogy mégis melyik az "igazi".

A vitaminok:
Ezt már régebben én is írtam, hogy betegségnél nem szabad alkalmazni. Igaz, nálunk a dokinő ezt a multivitaminokra mondta. Ő valami vasfelszívódással, raktározással magyarázta, de bevallom én nem értettem. A C vitamint viszont ő is ajánlja. Nálunk viszont azt mondja, vagy Calsimusc, vagy Fenistil csepp, a kettőt ne kombináljuk.

A képek nagyon szépek mindenhol!

Én sem akarok véletlenül kihagyni senkit a köszöntésből, ezért azt mondom, SOK BOLDOGSÁGOT mindenkinek, aki mostanában ünnepelte, ünnepli a szüli-, név-, vagy valamilyen más napját.

amandi
 
 


Alziza!

A Bóka. Az a mi internetes dokink :twisted: :twisted: :twisted:

Ilyet nem írt, hogy nem szabad, mert Kinga még nem is volt abban a helyzetben..., de határozottan közölte, hogy szerinte a mesterséges vitamikot halál feleslegesek normál esetben.

Fene tudja. Én már írtam, hogy mi nem eszünk külön vitamint, csak mézet, relatíve sokat vagyunk különféle gyerekközösségben, de eddig csak egyszer volt beteg Kinga. Szerintem ez inkább szerencse kérdése, bár igaz, hogy sem én, sem Kofa nem voltunk betegesek, ha igen, akkor állandóan fosós hányósunk volt.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Szerencsére az elmúlt 28 hónap alatt Kornél is kb. 2-szer volt beteg ebből az egyik bőrkiütés volt. Én szintén nem voltam beteges, csak a bölcsiben. Aztán úszni kezdtem, és mintha minden betegség elkerült volna.

A személyes ügyintézés tényleg jobb, de sajnos nekünk ahhoz Veszprémbe kellett volna menni, ami nem volt kivitelezhető, illetve most már Tatabányára. Az meg sajnos nem a szomszédban van. De így is bízom abban, hogy azért elintéződik a dolog, csak hosszabb idő kell hozzá, ne meg telefon...

A betegeknek gyógyulást!

Kép

Kép
wawel
 
 


Húú, csajok,akkor most nagyon sokan betegek!!!!!
Mézék,vickyék, Kimiék,Amandiék, Preniék,Beniék-húúkit hagytam ki!!!???Beteg az egész topic!!!Gyorsan gyóyuljon mindenki!!!Nekünk ma az ambroxol helyett rhinatiolt adtak és fenistilt estére. Blaninak meg nurofent és orrcseppet!
Multival leálltam, c-t adok ezret. :shock:

GYÓGYMANÓK INDULÁS!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

NA megkérdeztem Nort,szóval a dokija azt mondta hogy nemcsak felesleges hanem nem szabad adnia C-vitamint.
Úgyhogy mindenki maga dönt adja e vagy sem.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Köszi Pill. Ettől függetlenül én adom, mert a neten is mindenhol ezt írják. Egyet bemásolok. Ráaádsul 5 gyermekes édesanya a dokinénink, abszolút megbízom benne, és ő is javasolja. Na de tényleg mindenki maga döntsön.

immunrendszer erősítő
a szívinfarktus és a koszorúér-betegségek kockázatát jelentősen csökkenti.
jelentősen csökkenti a gyomor- gége- és nyelőcső rák kialakulásának a veszélyét.
fontos szerepet játszik a növekedésben, a fogak és csontok fejlődésében.
növeli a fehérvérsejtek számát, fokozza működésüket.
jelentősen csökkenti a meghűléses betegségek, a nátha tüneteit, időben történő szedése esetén akár meg is előzheti a betegség kialakulását
Vendég
 


Norwell!

Légyszi írd már le mit mondott az orvos!

Én spec nem látom a rációt, így meg pláne olyan izé, hogy azt mondta, hogy, de nem is tudom, meg van cikk, csak nem emlékszem... na gyere és első kézből tudósíts plíz!

tjuca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: