Új privát üzeneted érkezett!

Boldog szülinapot Ádámnak!!!

Eni
marcy
 
 


Hát igyexem pozitívan, bár elég nehéz, sajnos :cry: De vmi majdcsak lesz :roll:

Köszi a köszöntést :D

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Gab! Betti!

Én pont az ellenkezője vagyok :shock: én minimalista vagyok. Kingának nincs sok játéka, de mivel sokat jövünk megyük, mindenhol akad másmilyen játék. Amúgy nem is jött még ilyennel, hogy ezt vagy azt szeretnék, a bicó is csak azért adott, mert látom a játszón, hogy sóvárog utána, és megérett már rá. Azt viszont nem szeretem, hogy a nagymamák túlzásokba esnek, meg azt sem, hogy nem kérdezik meg mit szeretnénk. Tavalyból tanulva kiírjuk idén is a "közbeszerzési eljárást". Kinga diafilmeket kaphat, meg könyvet, meg beleadhatnak a bicajba, bár az egészségpénztárról lesz, de mást nem szeretnénk. Kata meg remélem nem fog kapni 11. hűtőcsörgőt. Szóval én azt nem scípem, hogy annyi baromság van még így is, de kérdezni persze nem kérdeznek a családtagok, az meg tényleg rém bunkóság, hogy bocsi de ezt nem kellett volna.

Így dobtunk ki egy bébikompot. nem tudom mennyi, de gondolom nem kevés. Kinga üvöltött benne, erre nagyanyám, hogy majd megszokja. hát megszökött a komp, ez van.

tjuca
 
 

 
 

Hali!

Basszus! Ezt jól elszúrtam!
Bocsi Alziza és Pil!!! :oops:

Alziza:
Akkor minden, amit Pilnek írtam a könyökkel kapcsolatban, az Neked szól természetesen. Úristen már keverek mindenkit. Hol a gyerekeket, hogy az Anyukákat. Legjobban Wawelt és Marcyt szoktam keverni, állandóan vissza kell lapoznom a nevükhöz. :(
Már nem tudom, hogy ide, vagy a másik helyre írtam.

Gab:
Jaj, nem sürgős ám a kép, csak majd ha időd lesz. Muti-muti a frizudat!
Én nem nagyon csinálok ügyet Noémi hajából. Szerencsére tűri, ha fésülöm, de a legvégét szoktam picit olajozni, vagy balzsamozni, mert ugyebár a legvége göndör és akadozik. Sapi alatt lapos csitt-csatt, amúgy meg ha sapi van, akkor nincs copf.
Na, nehogy megharagudj, tényleg jó lett Mesi haja, csak úgy írtam, hogy én biza most hozzá nem engedek ollót Noémi hajához.
Hihi én már növesztem vissza.

Betti:
Szóval nekem Bettikéről többé ilyen képet ne tegyél fel, mert tényleg irigy vagyok!!!

Benia:
Köszi az eligazítást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekünk rengeteg mappánk van már a Logico-ból. Imádjuk, már ovis korban, asszem középsőben veszegettem neki folyamatosan. Nagyon-nagyon hasznos.
KARÁCSONYRA PEDIG TÉNYLEG MINDENKINEK AJÁNLHATÓ, mert szerintem nem drága, ráadásul egy mappában sok feladatlap van.

Wawel:
Szerintem Kornél és Barbi teljesen egyformák. Szerintem inkább az a megzavaró, hogy lehet, hogy van egy-két hét különbség a két fotó között. (vagy a fiú-lány felállás)

ÁDÁMNAK MI IS BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!
Kép


Kép

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

El vagyok maradva, mint fizetés az EU-átlagtól :oops: Mentségemre legyen mondva, olvasni próbáltam, legalább itt (tanyán még nem voltam)

Képek gyönyörűek, én is sajnálom, hogy nem lesz többet ilyen kis bébim. Betti haja ELKÉPESZTŐ!

Bálint sajnos lebetegedett, tegnap 38,2-vel hoztam haza a bölcsiből, estére nurofen mellett 39 lett, este 8kor germicid, éjjel fél 3kor még mindig 38 volt, megint egy germicid. Most nincs láza, de azért kapott egy nurofent. Baromi rondán köhög (ami ugye a múltkori óta nem is igazán múlt el), éjjel száraznak tűnt, remélem ez nappal felszakadós lesz. Bízom benne, hogy kihúzzuk holnapig, akkor lesz ügyeletes a doktornénink, nem szívesen vinném máshoz....Persze ott aludtam vele a földön, ki vagyok pihenve....Apa persze nincs itthon hétvégén, dolgozik, és besértődött, mert nem vihette el az autót :twisted: Végülis jöhetek-mehetek a beteg gyerekkel gyalog az esőben :?

Voltak a bölcsiből még kedden családlátogatni, tök jó volt látni, hogy Bálint rajong mindkét gondozónéniért, produkálta magát ezerrel. :D

Karácsony, mikulás: még nem tudom, pár dolgot vettem a tescóban (emeletes busz, vontatós teherautó és egy utas játszószőnyeg), aztán majd meglátom, melyiket mikorra kapja. Jucához hasonlóan én is felajánlottam a családnak, hogy megveszem, amit gondolok a nevükben, de még senki nem élt a lehetőséggel, kíváncsi vagyok, hány "vackot" kap. Bálint absz. fiú, autó, busz, teherautó minden mennyiségben. Legón nem gondolkodom még, mert van építőkockája, de leginkább dobálásra jó :roll: Húú, tényleg, vettem neki egy kamionos könyvet, de nem tudom, hová raktam :oops:

Mentem, főzök egy kis husilevest a kis betegemnek.

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Nancsa, Vicky: jobbulást a gyerkőcöknek!!! Mennek a gyógypuszik!

Vicky: Bálintnak levitte a lázát a germicid??? Csak azért kérdezem, mert amikor múltkor Marci bárányhimlős volt és nagyon magas volt a láza, nem segített rajta. Mondtam a dokinak és ő azt mondta, hogy Marci súlyához képest már kevés a germicid és egy antypireticum nevezetű kúpot írt fel.
Na csak azért írtam, mert ha jól emlékszem Bálint is erősebb a koránál.

Viera: te is növeszted a hajad??? Én is nosztalgiáztam egy kicsit... Nem is tudom mit akarok...

Betti: van munkalehetőség felétek??? Elég nehéz a helyzet :( .

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Hasonlóság:

valóban hasonlítanak, a fej formájuk más. Kornélé hosszúkásabb, Barbié egy kicsit kerekebb. Illetve Barbi szemei közelebb ülnek egymáshoz, mint Kornélé. Később biztos kikupálódnak, majd meglátjuk... Egyébként valóban élőben az igazi.

Marcy:

nem tudom bejelöltük-e egymást, mindjárt megnézem.

Gab:

egyetértek a kezelhető hajjal. Ráadásul jót is tesz egy kis vágás. Serintem nagyon édik lettek. A te fotódat is várjuk!

Nancsa:

hogy milyen lesz a második baba? Szép!

Ajándékozás:

megnéztem a katica.hu-t és nagyon jó kis ötleteket találtam. Még nem döntöttem el mi lesz, de valami hasonló, mint ami ott van. Illetve beüzemeljük majd a diavetítőt mi is. Az enyém még megvan anyuéknak. Nem szeretnék nagy ajándékozást. Mi már tavaly is felírtunk egy listát, és mindenki válogathat. Azok voltak rajta a listán, amit én úgy ítéltem meg, hogy kell vagy legalábbis jó lesz. Az idén is ezt fogjuk csinálni.
Szerintem a Mikulás nagy dolgot nem hoz, inkább kis csomagot.

ANita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Megjártam az ügyeletet, hálistennek nincs tüdőgyuszim, csak valami vírusos gyulladás. De ami jellemző az itteni ügyeletre: semmilyen gyógyszert nem írtak fel, ha nem leszek jobban menjek hétfőn a házidokihoz. Köszi… :? :evil:

Zoló szerencsére meg sem érzi a betegséget és a láza sem megy 38 fölé.

Vicky: Jobbulást Bálintnak!

Ajándékozás: Nálunk Zoli apjáékon kívül mindenki megkérdezi, hogy mit vegyen, ők pedig mindig jól választanak. :P

Marcy: Írtad, hogy az jön le a képekből, hogy Zoló jófiú. Teszek párat, amin a másik oldalát mutatja. :twisted: Meg egy alvósat és tévézőset is. Ezek most a kedvenceim.

Kép Kép Kép Kép Kép

Szép napot!


nancsa
 
 


Sziasztok!

Na gyorsan én is jöttem.Most jöttem a suliból,gyors csinálok kaját estére és kotrok a gyerekemért anyuékhoz.

Betti!ÁDÁMNAK BOLDOG SZÜLINAPOT!!
Üdv újra itt!A tanuló kutyust mi 2 éve vettük Dávidnak akkor 12e.volt :shock: Elmót meg 2 hónapja vettem neki a tescóban 6e.-ért.Most lényegesen olcsóbb. :evil:
Kiscsajod gyönyörű kis nőci lett!!!!A haj pedig...nincsenek rá szavaim :D

Gab!Lackónak nagyon jó ez a kis rövid frizu!!A pulcsija pedig nagyon jó lett.Nagyon ügyi vagy! 8) Mesinek is jó a haja,és úgy is hamar megnő ám.Nem szokott nyekeregni hajmosáskor meg fésülködéskor?Annyira előttem van még amikor a húgom ekkorka volt akkor elég sok hiszti ment a hajáért(bár a hajszerkezete olyan volt mint Bettikéjé+ még göndör is volt neki a végén 20 cm a többi hullámos)nehéz volt neki kibontani így mindig fonott hajjal aludt.Ja és anno mikor anyu levágatta a hajam akkor én növeszteni akartam,ha meg megnöveszthettem volna akkor pedig tüsire vágattam :twisted:Akkor hogy fog fájni a szíved Mesi hajáért, ha ő is ilyeneket művel?!

Wawel!Barbi egy tünemény.És nagggyon hasonlítanak Kornéllal.

Nancsa!Zolónak mennek a gyógymanók!!!!!!!!!!!!!!

Vicky!Bálintnak szintén mennek a gyógymanók!!!!!!!!!!

Marcy!Édesek a fiúk!!Annyira látszik hogy Marci nagyon szereti a tesót!!!

Ajándék:na nálunk a Mikulás meg a húsvét csak a csomagról szól,akkor nincs játék.Főleg amilyen én vagyok :roll: mindig találok okot arra,hogy játékot vegyek Dávidnak.Na szóval nálunk úgy van hogy anyós odaadja a karácsonyra szánt lóvét és mi vesszük meg amit akarunk(persze ő adja oda),anyunak megmondom mit vegyen,a keresztszüleinek is leadjuk a listát,meg a sógoroméknak is.Így idén tőlünk:moon sandet és egy fur berris plüssgombócot kap(ő kérte :lol: ),anyóstól: egy játék konyhát mindenféle edénnyel(mert habár az én drágám fiú,imád főzőcskézni)a húgomtól(keresztanyjaI.):gyurmakészletet kértünk,Sógornőméktől(keresztanyja II.):mesekönyvet,a másik mama,meg a sógoromék még passzolják a kérdést,de én is mert ezeket szerette volna Dávid és igazán olyat meg nem szeretném ha vennének neki amivel nem játszik.

Na lépek mert már hiányzik a kis tökösöm!
Bocsi akit kihagytam,de most elég felületesen olvastam.

Mindenkinek további szép hétvégét!!!!!!

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Nancsa!!Neked is jobbulást!!!!!!!!!!!!!!
Édes a kis rosszcsontod :lol: !
Áruld már el hol vetted Zolónak a micimackós pizsit!Én már 4 helyről is megrendeltem,de mindenhol csak azt mondják nem tudják beszerezni.Ettől függetlenül azért mindegyik helyen fenn hagyták a megrendelhető áruk között :evil:

Kép
Kép
veráska
 
 


Ancsi, olyan helyes fiú Zoló, nagyon szép kis pofija van, és különösen tetszenek a fogacskái. Szép szabályosak, fehérek, édes nagyon. A narancssárga szín pedig kifejezetten jól áll neki.
Vendég
 


Na! Felraktam telefonról pár képet.
Mesi nem ellenkezik sose fésüléskor, hajmosásnál sincs már harc. Ő külön kéri a copfot, kiválasztja a hajgumit, csatot, sőt még a fodrásznál sem ordított! Ennyire élvezte:
Kép
Amíg anyut rendezte a csaj, akkor meg így játszott:
Kép
Az első képen is látszik a fejem, mondjuk nekem nem tetszik. Délutánra meg ilyen lett:
Kép

(Bocsi a minőségért, telefonnal készültek...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


A kedvenc nyári képem:
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv.

Ne haragudjatok, de csak ilyenkor és hétköznap este van időm írni, utóbbi esetben meg általában jól elszunyókálok. :?

Karácsony: nálunk mindig van minden. Már most is megvettük Petinek az ajándékát, két könyv, az egyik állathangokat utánoz, a másik meg mágneses lapos, és rá lehet tenni a mellékelt mágneseket. Nem volt olcsó... A barátnőm lányának meg puzzle-os könyvet vettem, az nem volt egy ezres sem.

A kis betegeknek javulást!
Mi jól vagyunk, igaz, ma Peti köhintett párat, de ez még nem vészes, csak jobban ne köhécseljen.

Vicky, nálunk a Nurofen semmit sem ér. :( Egyszer próbáltuk, hát lázcsillapítónak nem vált be.
Az építőkockázás változni fog, Peti egy pár napja imád építeni...mondjuk ő is abszolút fiú, mert garázst épít. :D És előtte neki is csak dobálózásra volt jó a kockák tömege. ;)

Marcy, igen, ilyenkor már hatóanyagmennyiség szempontjából kevés a Germicid, mert abban 100 mg a hatóanyag, Petinek már egy jó ideje a gyógyszertári kúpból is 0,15-öset ír a doktornő. Mondjuk csak a bölcsiben van, itthonra a Panadol elég volt a múltkor is.

Wawel, az biztos, hogy a hajszerkezetük egyforma...Barbi kakastaréja fenomenális.
Diavetítőnk nekünk is van, van pár film is hozzá...itt van Peti kiságya alatt.

Nancsa, remélem, mostmár egy kicsit jobban vagy! Én tegnap éreztem kissé rosszul magam, be volt szorulva a levegő, és úgy éreztem, mintha egy kötéllel húznák összébb és összébb a mellkasomat. De mára már elmúlt ez az érzés.
A képek jók!

Gab, jó lett a hajad! Nem tudom, mi a bajod vele...mondjuk nekem sose lesz hosszú hajam.

Na megyek, be kellene csomiznom a bnőm lányának a könyvét...

További kellemes napot!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Csajócák!

Minden nap benéztem egy pillára, követtem az eseményeket, de hulla voltam-vagyok 60 órát dolgoztam 1 hét alatt!

Betti!
Üdv újra itt!
Petitől is távol áll a szobatisztaság, mint innen Mekka!
DE!!!! A bölcsiben egy hete a kis Wc-be pisil! Bezzeg itthon semmi jelét nem mutatja! Szóltak, hogy vigyek butyipelust. Még jó hogy van itthon vagy 250 db szimpla Libero! :twisted:

Karácsony: Petinek már vettem egy nagy tűzoltót(korábban felraktam a képét), gyurmát, Elmós dvd-t. Lehet még kap egy kisebb duplos legót. Mikire én nem komálom az édességet, így két kisautót vettem neki. egymásnak nem igen veszünk semmit, mert nemrég újítottunk be úgy kanapét ( de csak a méreg van belőle), nekem muszály venni egy téli dzsekit, így szerrintem semmi más nem lesz. Most a családi ajándékozást is lefaragjuk. Leszünk egymsának, lesz fa, mézeskalács, bejgli, remélem lesz hó és tudunk szánkózni és együtt lenni (nem dolgozunk!!!). Ennél nem is kell több!

Pil!
Gyógyulj mihamarabb!



Peti megágyazott a földön: Kép

Legózás: Kép

Egyenvigyor fényképezéshez: Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Ja, kari: tegnap apától kaptam egy csinicsimmát. :) Meg két minden extrát nélkülöző melltartót.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam!

Képek csodásak! Zoló kész legény! Mesi pedig tuti modell lesz! :lol:

A kis Betegeknek mielőbbi gyógyulást!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Köszi a kép dicséreteket, nagyon jól esett. :)

Veráska: Micimacis pizsit egy itteni butikban vette anyum még tavaly karácsonyra.

Gab: Jók lettek a frizuk. Te azon a nyári képen Mesin papucs van? Tud benne menni? Nagyon ügyes! :P

Reni: Bugyipelust?! :shock: Nálunk ilyen kikötés nincsen. Aki bilibe, wc-be pisil azon bugyi van. A pelusosok pedig tisztába tétel előtt trónolnak aztán vissza a peló. Édes Peti nagyon. Gyönyörűek a szemei!!!


nancsa
 
 


Sziasztok!

Ex, Marcy: valóban csak két germicid vitte le Bálint lázát, de nem volt más itthon a semmit nem érő nurofenen és panadolon kívül. Ma voltunk az ügyeleten, én is kaptam neki másik kúpot magas lázra. A panadol 38-ig még jó, a nurofen csak 37,5-ig. Amúgy persze nem mehet egy hétig bölcsibe, cefzilt kapott a szokásos ACC, nurofen, calcium, sok folyadék, c vitamin mellé. Tegnap megitattam vele 3 zacsi ACC-t, így végre éjjel nem szárazon, hanem felszakadósan köhögött, bár a nemalváson nem változtatott sokat.

Ex: remélem, igazad lesz az építőkockával kapcsolatban. De jót vigyorogtam, mert Bálint is állandóan garázst épít(tet) :lol: Ja, és hadd kérdezzem már meg, tanyára miért nem jössz? Időm nekem is csak hétvégén van, meló közben a babanetet talán el tudom olvasni.

Reni: Peti nagyon vagány!

Nancsa: Zoló is, neki is jobbulást!! Jól látom, palacsintát eszik? :wink:

Veráska: ez már az a suli, amiről a tanyán írtál? Milyen, tetszik?

Gab: tutik a képek, Meske igazi nőci! Mintha mindig is fodrászszékben üldögélt volna. A csavarós meg nem semmi :lol:

Benianya: mi van Beni fütyijével? Gyógyulgat? Mototozhat már?

Na, megyek, mert nyügimanó ki akarja kapcsolni a gépet :roll:

Pussz, majd jövök, mert kedd-csütörtök én leszek itthon a gyerekkel :?

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Aha, Mesi papucsozik már vagy egy éve, vagyis volt neki 20-as papucsa is tavaly. Akár fut is benne. Családi adottság, emlékszem, a hugom is ilyen volt.

Reni! Modell ám! De látom, Peti se semmi, ahogy vigyorog a fényképezőnek! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Viera

Hogy csinálod Nonónak Sinlacból a kakaót? Mennyi a víz-Sinlac arány? Mert én is kipróbáltam és nagyon kaki íze volt.


Most vettem Hipp bio babatejet, ebben több az "anyag" mint a rizstejben és nincs benne szója! :)

Csak a képeket néztem meg, nagyon jók!!!! Olvasni most nincs időm, bocsi! Ha valaki beteg, nagyon együttérzek!!!! Pussz[/b]

Mári

Kép
mári
 
 


Művésznőről mutatnom kell egy sorozatot!
Kép Kép Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Annyira édesek a képek-!Zoló,PEti,MEske,hogy csak az utcsóoldalt emlitsem!!!Marcy!Tényeg mennyiven keskenyebb Oli arca! szépek!!!!!!!!!!Tegyetek gyakran képet,olyan jónézni.Én már olyan régen tettem, hogy elfelejtettem a gépről feltölteni,mármint a technikáját!!!!!!!!!!!!!!Meg kell várnom vele apát.
Pedig lefotóztam az új szobát is, immár vagy 6.átrendezéésben.

Vicky! Beni még nem vehet a lába közé semmit,de szépen gyógyul! A fütykös tök szép, totál hárta lehet húzni,kibújik a kukac játékkal,sirásnélkül,de magának még nem tudja. Hát az elvágott fék tövénél van még egy kis fekete pötty, nem tudom az mikorra tünik el. A heréi már nem "szőrösek" nem tudom mikor,de eltűntek a hosszú varratok,gondolom 1-2 kakival ezért nem vettem észre.Szép a zacsija is, piros a heg,de már nem kék zöld lila,sárga a környéke.
Buldózer duracell nyuszi a drágám,alig birok vele. Akajooooooooooook.Ez a leggyakrabban elhangzó szó.
Gondolom senki sem csodálkozik itt a kortopicban. :wink:

Gab! Meske hány kg?

Mári, vagy Wawel,köszi a mézeskenyér ötletet, mostanában mócsingolta a kenyeret,nem is nagyon evett,de ma este kipróbáltam, vajas mézes kenyér katonákban.Hatalmas sikere volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Látjátok ilyen apróságokban is tök jó a topic, senki sem gondolná,melyik mondatával ad jó ötletet.
Csinálhatnánk megint ötletelést reggeli, vacsi ügyben.Bölcsiseknek ugye már csak ez marad.Nekem könnyebb is, mert tudom, hogy a bölcsiben változatos, tudatos a kajájuk.Pl. karalábé főzi volt pénteken, amit én még nem is csináltam.

Reggeli-minden nap joghurtban vagy tejben müzli, vagy csokigolyós gabonapehely. Ez van reggel 6 kor, 8 kor meg bevág 3 szerelt kenyeret a bölcsiben.

Vacsi:vagy tészta,vagy kenyér, vagy virsli,felvágott,főtt tojás,de minden este nagyon sok paradicsom,paprika,most jégcsapretek,alma-hajlamos a kenyér helyett is zöldséggel teletömni magát, aztán reggel meg meg akar halni az éhségtől.Nemrég kezdett el kakaót is inni. Meg kekszet(anya kávézni csak azzal tud és átvette e rossz szokást,apa nagyon morci rám ezért)Jó keksz reciknek örülnék!!!!!!!!!!!!! :wink: :lol:

Preni!!!Beni ma bevágott egy nagy tányér rizst és 2 csirkecombot! Kompóttal.Nálatok is ez az adag?
apropókompót! Nagyon kivántunk vmiolcsó deszertet Blanival,hát vettem ananász, mandarin és őszibarackkonzervet nagyon olcsón,és azt öntöttem össze!!!Hát zabálták!!!IgazBeninek nem jött be az ananász,kiköpte miután nem tudta elrágni.
A héten reszelt mézes alma lesza nasi..

Szééép hetet mindenkinek!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya! Hogy hány kiló? Ezt a hájas toka miatt kérded? :lol: :lol: :lol: Csütörtökön voltunk éppen méretkőzni (vagyis szuriért Lackónak...) és akkor Mesi 13,9 kg és 93 cm volt.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Az ananászt én se szeretem. És mért kell méz az almára? A gondolattól is megfájdul a fogam!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jó estét, sziasztok!

Bálint épp 30 perce hányta ki a 3 deci kakaóját a cefzil miatt.... :cry: Utoljára az ospennel volt így. Bár annyi előnye van, hogy kijött a gyomrából egy jó adag trutyi. A maradék adag cefzilt teában próbáltam beadni, nem nagy sikerrel....Hogy holnap apa hogy adja be, arra gondolni se merek....részletek a tanyán, ha ma még eljutok oda, de inkább holnap este....

Azért szegény bogaram utána evett egy kis vajas kenyeret, meg persze bement a nurofen :wink: , asszem már alszik. Még mnindig volt egy pici láza, 38, remélem, most már rohamosan javul. A kedve amúgy jó, ma legnagyobb meglepetésemre végigmondta hibátlanul a csiga-biga gyere ki című "klasszikust", csak úgy. :D

Én próbálom a takarítás örömeit egy gin-tonikkal száműzni, de még mindig nem az igazi. 8)

Meske nagyon vagány, Gab, örülhetsz egy ilyen kiscsajszinak!

Benianya: tök jó, hogy Beni jól van. Amúgy a kajamennyiségen mindig ledöbbenek, Bálint a negyedével is 14 kg, pedig ő sem egy egyhelyben ülő típus. Reggelire pl. hiába próbálkozok bármivel, a kb. 1,5 dl macikávé után talán ha egykét falatot eszik.... Ja, nálunk a "kell" meg a "nem" a sláger :wink:

Na, megyek, benézek még a tanyára, aludjatok jól!

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok


Zalán még mindíg fent van! :evil:
Az ágyában szórakozik!
Ezen a héten amúgy is kiborított,mert minden éjjel felkelt többször.Közénk jött,aztán vissza az ágyába,aztán megint vissza közénk! :roll:

A képek mindenkinél nagyon jók! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az összes gyerek édi!!! :lol: :lol:

Vicky
Zalánnak csak és kizárólag a Cataflam csepp viszi le a lázát!Ritkán lázás de akkor nagyon!Jobbulást neketek!

Papucs
Zalán is abban mászkált egész nyáron az udvaron! :lol:


Zalán elérte a 11 kg-t :lol: Már ideje volt! :roll:

Benianya
Zalán kb 1 hét alatt eszik ennyit mint Beni! :lol: Úgy kell belekönyörögni a kaját! :roll:
Vendég
 


ÁDÁMNAK UTÓLAG BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép
Vendég
 


Kimike

Akkor ide másolom.
nem tudom oda miért nem lehetett?



Köhögésre:

Lándzsás útifüvet (2) keverj össze zsályával (1) csipkebogyóval (1) és kakukkfűvel (max.1 - ízlés szerint, nem minden gyerek szereti).
Ebből a keverékből készíts teát (1 ek 2dl vízbe, forró vízzel leöntve, 5 perc áztatással) és ízesítsd mézzel.
Készíthetsz szirupot is: ugyanebből a keverékből félig töltesz egy (mondjuk bébiételes) üveget, pár szem ánizsmagot is rádobhatsz, majd öntsd fel mézzel.
Mostani fogyasztára tedd az üveget vízfűrdőbe úgy, hogy 60 fok fölé ne melegedjen, mert az hatóanyagvesztéssel jár. 2-3 órát hagyd "érni", utána
napi 3-4x 1-2 kiskanállal adhatsz neki. Ja, kihagytam: le is kell szűrni... ;o)


Nyákoldó hagymaszirup
Két-három hagymát felaprítunk majd három evőkanál cukorral vagy mézzel édesítünk. Ehhez 1/8 liter vizet adva öt percig főzzük. A keletkező szirupot leszűrjük, lehűtjük majd naponta 3-5 evőkanállal fogyasszuk.


Nekünk egyébként bejön a Sinupret csepp.Náthára is.ha Zalán elkezd náthás lenni azonnal nyomom bele + a C-vitamint.
Köhögésre a mi dokink Calcimus és estére Fenistil.


Ha beteg a gyerek ne szedjen multivitamint,mert a bacik is abból táplálkoznka és nehezebben gyógyul!!
Vendég
 


Sziasztok,

most nincs sok időm, nem fárasztalak benneteket a sulis dolgaimmal :( .

DE!!! Éppen 2 napja mértem meztelenül Marcit fürcsi elött: 16,3 kg és ha már lemértem a súlyt, akkor gyorsan odaálíltottam a falhoz is és 98 cm a drágám. Hát mit ne mondjak, elég nagyok a szélsőségek :D :D :D !!!

Egyébként amikor Viera múltkor írta, hogy mennyit eszik Nono és most Benianya is, hát mégiscsak azt kell mondanom, hogy lehet, hogy az én fiacskám ne is eszik olyan sokat :roll: :roll: :roll: ???

Reggeli: müzli apával. Kb. 1 óra múlva reggeli anyával :D : kenyér, felvágott, lekvár, méz, paradicsom, paprika, mikor mi. Nagyjából azért ebben merül ki.

Tízórai: gyümölcs. Általában banán, néha alma és persze idénygyümölcs. Nyáron nagyon ment a barack, cseresznye, meggy, dinnye, szilva. Szőlőt nem szereti :( .

Ebéd: mikor mi, de azt megállapítottam, hogy főzelékből sokkal többet megeszik, mint bármi másból.

Uzsonna: általában 2 tejszelet, vagy danonino, vagy milyen krémtúró.

Vacsora: vagy az, mi maradt ebédről, vagy kenyér felvágottal, tejbegríz ilyesmi.

Ja és Olivérnek tényleg ovális a fejecskéje, ezért is gondolom, hogy talán ő rám fog hasonlítani. Marcinak kiskorában is kimondottan kerek fejecskéje volt és most is inkább olyan. Hát kiváncsi leszek :) .

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Néha elképedek, hogy egyes babák ilyen jól esznek! Mit nem adnék azért, ha Kornél is ilyen jó evő lenne. De sajnos nálunk más a helyzet. Pár napja szinte alig csipeget valamit, pedig igyekszem a kedvenceit adni, de semmi eredménye. Nem tudom nem a tesó érkezése "jön-e" ki rajta most.
Hisztis is lett igaz nem vészes, de a hajam égnek áll néha.
Reggelire szinte semmit nem eszik.
Tízóraira: valami péksüteményt sikerül beletukmálni (ez általában egy kisebb pogácsa, fél kifli)
ebéd: a levesnél megáll, néha az sem teljesen
uzsonna: krémtúró (általában 2)
vacsora: szelet kenyér lenne, tejbegríz (ebből mikor mennyit, de nem viszi túlzásba)

13-14 kg körül van Kornél és kb 92 cm.

Viszont Barbi már hízott egy kilót! Na, ő eszik ha kell, ha nem :D

A vajas mézes kenyeret szt hiszem mi is kipróbáljuk!
Ez a mézes almás dolog érdekes.
Én egyszer akkor képedtem el, amikor valaki a diót ette mézzel. Nekem ez túl tömény! :shock:

Gab: jó lett a hajad, nekem tetszik! Meske pedig szédület! :lol: Mint egy modell!

Reni: Peti is nagyon aranyos! Én nem tudom, hogy csináljátok, hogy Peti így mosolyog fényképezésnél? Nálunk Kornélt kergetni kell, de nem maradna meg egy helyben semmi pénzért! :cry:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Tegnap este jöttünk haza anyuéktól, nagyon jó volt a náluk töltött egy hét, tudtam pihizni, jókat ettünk, a csajok meg tomboltak. :lol:
Viszont nem jött be a "minden jó, ha a vége jó", mert tegnap délben Hancsi belázasodott, elég magas volt neki, 39.2. Mielőtt feljöttünk volna, elugrottunk vele tesómhoz, megvizsgálta, de nem talált semmit, egyelőre a lázon kívül nincs más tünet. Éjszaka is lázas volt, így szinte semmit nem aludtam, Hannus is sokszor felébredt, meg nyöszörögve aludt, a szívem szakadt meg érte. :cry:
Remélem Julcsika nem kapja el. Őt egyelőre lelkileg viseli meg a hugija betegsége, mivel Hancsúr állandóan rajtam csüng, nem tudok annyit vele foglalkozik, ezt pedig jó kis dacossággal, meg abszolút szófogadatlansággal bosszulja meg... Szóval nem unatkoztam ma...
Egyébként a játszón dagadtam a büszkeségtől, Julcsi meg egy kis barátnője krétáztak a játszón, és Julcsi rajzolt egy alakot, fejjel, hassal, végtagokkal, mindene megvolt, és mondta is közben, hogy miket rajzol. A másik kislány anyukája meg csodálkozott, hogy már ilyeneket alkot, jól esett, hogy dicsérte, nem is gondoltam, hogy ebben ilyen előre van. :) Már csak a hallásán kéne javítani, mikor megkérem valamire...
Most alszik mindkettő, Hanninak ma már csak hőemelkedése volt, remélem hamarosan túl lesz rajta.

Csak átfutottam az elmúlt napok írásait, a képek nagyon édesek! Zoló nagyon helyes kisfiú, Petike vigyorát imádom, Meske pedig egy tünemény! :lol: Remélem nem hagytam ki senkit, még csak nagyrészt a képeket nézegettem.

Fodbetti, én emlékszem rád, főképp, hogy a földim vagy! :lol: Nagyon szép a lánykád sérója! :)
A tanyán én vagyok az egyik adminisztrátor, kiírtam a szavazást a csatlakozásodról, majd megírom az eredményt. Szavazással döntünk a tanyán az új tag felvételéről, az egy személyesebb topic, intimebb témákkal.

Julcsi kajálásával én sem vagyok mostanában megelégedve, kicsit meseszerű, hol eszik, hol nem... Csak a reggeli meg az esti kakaómennyiség változatlan. :) Mondjuk a méretei alapján nem tűnik alultápláltnak...
Hancsi viszont beindult a zabával, kis pókhasa lett, tolja a gyümiket, főziket, és amellett ugyanannyit szopik, mint régen. Kíváncsi vagyok a súlyára, holnap mentünk volna prevenár oltásra meg mérésre, de ez most elmarad a láz miatt.
Csak azért sajnálom, mert megint tök sokára kapunk időpontot...

Én már elkezdtem venni a karácsonyi ajándékokat, tavaly majd megőrültem, az uccsó napokban, sokat rohangáltam, tömeg, ötlet semmi, szóval megelégeltem, és megfogadtam, hogy idén már novemberben elkezdem beszerezni. Hancsinak vettem egy Fisher Price (nem tom jól írtam-e) játékot, nagyon szeretem őket, ez egy elefánt, amit húzni lehet, kockákat dobálni bele, és még hangot is ad ki. :) Julcsinak még csak a Miku ajándékot vettem meg, egy illatos mackót, tökre rákattant, mikor egy reklámban látta, és most akciós az Auchanban. Tesóm kisfiának vettem még egy bazi nagy autót, nagyon jó árban volt, remélem tetszeni fog neki.
Julcsinak még nem tudtam dönteni, mert imádja a csajos játékokat, meg az fejlesztő-építő-ügyességi kütyüket is, és nehéz döntenem a kettő között. Anyu bevásárló kosarat vett neki, ami tele van játék áruval, meg egy beszélő babát. Anyósom meg apósom nem szoktak túl jókat venni, megkérdezhetnének, nekem lenne ötletem...

Később még benézek, most megpróbálok pakolászni, mert legénylakás volt a kecónk a múlt héten...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok Lányok,
elnézést, hogy eddig nem írtam, de annyiszor volt, hogy mire végigolvastam mindent amit írtatok utána nem volt erőm már írni:)
Most cseréltem, nem olvastam végig, épp csak belepillantottam és próbálok íni.

Télapó-karácsony téma: volt egy kuponom ami a most nyílt könyves és játékboltba biztosított 20%kedvezményt okt 31ig. No én azt kihasználva vettem előre pár játékot Panninak: memória, meg kirakós, meg kifestő. Az apjától babakonyhát fog kapni, tőlem pedig még valami apróságot, mert most a nagyobb beruházás az lesz, hogy a kiságyát lecseréljük egy rendes nagylányos ágyra.
Alapjába véve én is úgy vagyok vele, hogy nem szeretném túl sok játékkal elhalmozni.
A nagyik nevében pedig szerintem szintén ebben a boltban fogok venni pár könyvet neki.

Hello és mindenki aki jár az első kerület környékén, csak ajánlani tudom: a Mészáros utcában van, a Krisztina téri templommal szemben, azt hiszem Anno mesebolt a neve
http://mesekalauz.blogspot.com/ ezt találtam róla a net-en, szóval színvonalas könyvek és szép kirakósok vannak.

ha érdekel benneteket szívesen lefotózom, hogy én miket vettem.

Egyébként jól vagyunk, Pancsi sajnos megint köhög kicsit, de remélem még ezt a hetet kihúzza a bölibe szerdáig. Csütörtökön kiviszem anyumékhoz két napra-> Guszti elutazik és megint nálam lesz Ropi is és egyszerűen ha már ilyen esős hideg idő van nem tudom megoldani a napi többszöri sétát, mi közben a gyerekkel is rohanni kell a bölcsibe. Szóval anyuék úgyis szerették volna, hogy Pancsi pár napra kimenjen hozzájuk, hát ez így most pont jól jön ki.

Én közben ezer felé pörgök, vagyis inkább kellene pörögnöm, de egyenlőre bénázom: a suliban van 3 házi feladatom, amiket cisnálni kellene, közben a barátnőmék lakásáshoz is adom a tanácsokat, az Otthon magazinnál van egy külsős újságírói állás, amire jelentkeztem, a próbamunka leadási határideje 19-e azt is csinálnom kellene, illetve hamarosan érkezik a barátnőmtől dél-afrikából a csomag-> gyerekszoba kiegészítők, függöny,ágynemű azt is ki kellene még talánom, hogy hogyan adjam el.
És mind e közben azt érzem, hogy szétesek, nicns semmire időm állandóan fáradt vagyok és jó volna ha egy nap legalább 40 órából állna, hogy minden beleférjen.

Szokott nektek is ilyen lenni?

És akkor csak annyi még, hogy

Fodbetti,
a lányod hajára egészen egyszerűen irigyirigy vagyok! Én is szeretnék ilyet! Mármint magamnak is:)

Gab,
szerintem jól áll Meskének a kicsit rövidebb. De hogy ez a csaj mekkora huncudék:) (ez ilyen szakkifejezés nálunk:)

Bár megjegyzem most Panni is rohangál fel alá és mondja, hogy "nézd anya, rosszalkodom"

Nancsa,
tündéri Zoló!!!

Elnézést, a többiektől akiknek egyenlőre nem reagáltam. Ha este nem alszom be, akkor próbálok majd visszajönni és rendesen visszaolvasni!

meteor
 
 


Wawel

Zalán kb ezt a mennyiséget eszi mint Kornél!
Én kész vagyok ettől!

Mitől is hízna?

Vannak napok amikor jól eszik,de ez a ritkább!
ma pl 4 kanállal evett az ebédből! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Gab: Mesi egy művésznő! :)

Vicky: Jobbulást Báintnak!

Alziza: Zoló is a héten érte el a 11-et. :lol:

Méz: Hannusnak is mennek a gyógypuszik! Nagyon ügyesen rajzol Julcsi.

Meteor: Akkor Panni most elutazik weekendezni. :P Biztos nagyon jól fogja érezni magát.

Kaja: Hát ezt Zoló sem viszi túlzásba. Reggelire-vacsorára kenyér, felvágott, sajt zöldség van. Szokott enni virslit, de ezt elég bizarr módon teszi: cebion cseppel!!! :shock: Adagja: 1 virsli, egy fél szelet kenyér belseje és 10-15 csepp c-vitamin. Mártogat mint más a mustárral. :twisted: Ha rántottát kap akkor sem eszi meg az egészet, pedig csak 1 tojásból csinálom kis kenyeret belekeverve.
Ebéd: Szerintem 1-2 kivételtől eltekintve nem eszik mindkét fogásból. Vagy csak a leves, vagy csak második. Imádja a húslevest sok-sok tésztával és zöldséggel. Ez az amiből megeszik egy tányérral, a többiből csak kanalaz párat és kijelenti, hogy jóllakott.
Viszont ötlet a rossz evőknek: Mostanában ha nem akar enni elmondjuk neki, hogy ettől lesz nagyon erős és le tudja majd birkózni apát. Ekkor jön azzal, hogy most is letudja, megpróbálkozik és nem sikerül (apa nem hagyja magát). Gyorsan szalad a konyhába és kéri a kaját. Mikor befejezte megfeszíti a karját és mutatja: nézd anya milyen erős lettem. :P Aztán beszalad a szobába hogy lebirkózza az apját és csodák-csodájára sikerül neki. :wink:


nancsa
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT MARCINAK!

Kép


nancsa
 
 


Sziasztok!

Meteor:

igen! Nálam is szokott olyan lenni, hogy szétesek. Mint pl. most is és tegnap is. Ugyanaz a hyelzet, mint Méz-nél. Barbit most kezdi úgy feldolgozni Kornél, hogy hisztizik és rosszalkodik. Persze én próbálok türelmes lenni, minél többet vele foglalkozni. Ennek persze az a hátulütője, hogy minden más csúszik, s már lassan besokallok! Pedig Barbi még csak 1 hónapos! :cry:

Alziza:

Kornél evészetétől én is kész vagyok! Mi is mondjuk neki, mint Nancsáék, hogy erős leszel tőle, de semmi eredménye. S ő is abszolút rapszódikusan eszik. Hol többet, hol kevesebbet.

Barbit ma viszem tanácsadásra, kiváncsi leszek Rá is, br Ő jó evő és jól is viselkedik! Legalább Ő! :lol:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Kedve Marci!

nagyon boldog névnapot kívánunk!

Anita, Kornél, Barbi, Peti

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a szülinapi köszöntést Ádám nevében,aranyosak vagytok!!

Hát tegnap délután Bettike is lebetegedett, :( szerencsére láza nincs, de nagyon taknyos. Van itthon calcimusc, fenistil csepp, cebion csepp, aztán majd látom hogy alakul. Holnapután amúgy is megyünk doki nénihez, (Méz nővére ), mert Ádámnak jár a 6 éves oltás, akkor megmutatom a lányt is.

Marcy! Hát errefelé sajnos nemigen van munkalehetőség. :( Kenyérgyár, kocsma, kocsma, kocsma, és kertészet. Esetleg Tesco, de az nem sok pénz. Hát most az lesz, hogy visszamegyek a régi helyemre Kecskemétre. Végül is ott vagyok már 7 éve, közben lett Ádám, Bettike, de ez legalább biztos hely. Anyukámék itt laknak tíz percre, ő lesz a három műszakos nagyi. Nem lesz egyszerű, de muszáj. Itt legalább azért jól lehet keresni.

Ancsa! Zoló de édes!!! Milyen édesen pózol!! :D Mostanában Bettike egyáltalán nem hagyja fotózni magát. Jó ez a cebion cseppes mártogatás :D
Gab! Jó lett a hajad sztem is! A kedvenc nyári képed meg csúcs! És Mesiről a sorozat szenzációs :D

Reni! Peti is nagyon cuki, ő is milyen jól fényképezhető! Elmo dvd-t hol vetted?

Kaja: Bettike se válogatós, szinte mindent megeszik, reggeli vmi szendvics ( kenyér, vmi felvágott, paradicsom), ebéd neki is csak egy féle, vagy leves, vagy csak a második, főzelék, sütöben sült rakott dolgok, tepsis húsos krumpli a mániájuk Ádámmal, azt sose unják meg, de a kettő egymás után már sok. Uzsonna vmi gyümölcs, krémtúró, tejszelet. Vacsi meg mikor mi, nagyon vegyes. Szóval nem válogatós, mindegy hogy édes, sós, keserű, savanyú, csípős, forró vagy hideg.
Nem semmi ami kajamennyiségeket leírtatok! :D
És11,5 kiló és olyan 88 cent kábé. Törpilla :D

Méz! Jót mosolyogtam ezen a hallásjavításon Julcsinál. :D Ismerős
Anyatanya OK!

Egyébként le a kalappal azok előtt, akiknél egy két éves mellett van egy kistesó is, minden tiszteletem, tuti nem egyszerű.!!

Marcinak Boldog Névnapot! Kép

És minden kis betegnek jobbulást!

Sziasztok!
Kép

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok,

mindenkinek köszönjük a köszöntést :) !!!

Marci már reggel megkapta tőlünk az ajándékot, fényképeztem egy csomót, most le akartam tölteni, de szarakodik a program. A gépünk haldoklik, de még egy kicsit várni akarunk a cserével. Kb. 2 hete cseréltük le a monitort. Most van egy tök szupi, TV-nek is elmenne akkora... :) .
Ha Isti hazajön megnézi mi a gond, aztán este talán már tudok feltölteni képeket.

Kimike: Milánnak puszi a pocijára, gyógyuljon meg minél hamarabb. Hát kiváncsi leszek Marcira is, ha bekerül az óvodába mennyire lesz hajlamos a betegségekre. Már előre félek!!!

Tényleg ti beadattátok a prevenárt a gyerekeknek??? Pneumococcus elleni oltóanyagot??? Én tegnap irattam meg Marcinak receptre, most már csak ki kell váltani és gyorsan beadatni, amíg nem lesz megint beteg.
Olivér lehet, hogy csak fél éves kora után kapja, mert akkor már csak kétszer kell szúrni és egyébként is most a veszélyeztett gyerkőcök kapják először.

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Bocsesz, csak egy köszöntés.

MARCI!
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK ÉS SOK AJÁNDÉKOT!


Kép

Zoránom is beteg két napja, felváltva van 38,5 és 39,2-es láza.
Szóval most nem tudok írni és visszaolvasni, (azt talán igen), de éjszakai járat van, mert ráadásul nagyon köhög is.

Pussz Mindenkinek és Jó Éjszakát!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Nekem nem kell dolgoznom se ahoz hogy szét legyek csúszva.MAjd remélem lesz energiám irni vmikor,most csak dobok egy linket,most kaptam,hátha valaki pont ide akar menni.

http://www.gyerekvilagkiallitas.hu/latogatoi.php

Játékötlethez írok vmit,hátha vkinek ez is megtetszik,trambulin.

AMúgy jól vagyok fizikailag,a a hasam kicsit fájdogál még,csak ez a sok jövés menés kikészít.Puszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Nagyon boldog névnapot kívánunk Marcikának! :)
Vendég
 


Mi is sok boldogságot kívánunk Marcinak! :lol:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ádámot Isten [b]éltesse!!!

Marcinak sok ludas boldog névnapoooot kivánunk!!![/b]

Gab!.Azért kérdeztem,mert Meske is olyan husis arcú,mint Beni(de még nem a hájfejű kategória-hihihi,ezen szoktam apával poénkodni ha zabálásról van szó)szóval sejtettem én,hogy üti a 13.5-öt!!!!!!!Beni túllépte a 14-et,no de ezen senki sem csodálkozik!!!
Tele van a faxom,mert megint beteg!!!!!Vagyis köhög!!!!!DE fulladásig.

Hagymás reciket kösziii, meg a többit is,eliskezdtem a sinupretet is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44Este végre a 3/4 éjszakát végigaludta köhögéscsillapitóval és spiroprenttel.A gondozónéninek tüdőgyuszija van,a fél csoport köhög.
:twisted:
rohanok!!!!!!!!!!!!!
szépnapokaat nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vicky! Te mit adtál? Jobbulást Bálintnak!!!!!

Wawel!!!Imádom a mézes diót!!!Mindent ami törökösen tömény!!!!!!!!!!!!Az almát azért mázeztem,mert savnyú volt. :oops:
Kornél ennyi kajával is pont akkora mint Beni!!!!!!!!!!!!!!

Méz!!Nagyon ügyes Julcsi!Ki vagyok akadva ezeken az arcokon,alakokon,mert kipróbáltam Beni semmit sem csinál, azt isökölbe fogott cerkával.
Hannusnak gyógymanók!!!!!!!!!!!!!
Kimike!Gyógyuljatok!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Hello: a dokinő nem adta meg a közgyógyot, azt mondta nincs havi rendszerességgel szedendő gyógyszeradagunk...

Többiek: ma bizti nem jövök, most vagyok egy kicsit, talán most vissza tudok olvasni

Mári

Kép
mári
 
 


Én sosem aggódom mennyit eszik, inkább azon, hogy mit. A mennyiségen a barátnőm agyal, úgyhogy megértem...amióta bölcsis a Zsófi, ott alig eszik és otthon bepótol, így szép mennyiségeket megeszik anyukája megelégedésére, csak sajnos napközben nrm. Most ezért aggódig. vencu nem eszik sokat, reggeli kakaó, aztán fél óra múlva fél-1 szelet kenyér 2 szelet párizsi vagy más felvágott, 1 virsli, vagy jó sok szalonna, kevés kenyérrel, vagy májkrém fél dobozzal. Mi is katonázunk, ha nem porciózom, betömi az egészet aztán kiköpi. Aztán kuki, keksz, gyümölcsvarázs. Leves vagy husi körettel. Töltött káposzta 1 darab, közepes(ez fagyasztva van, anyukám csinálja)Tészta, rizs, krumli, köles husival, oldalas 1 darab, vagy 1 csirkecomb stb. Minden nap van husi. Főzelék csak a krumplifőzelék vagy sárgaborsó. Vencel fél 1 körül ebédel az előző napi kajából, aztán míg alszik főzök és ha felébred nagy örömmel eszik. Ez az uzsi. :) Pl. nekünk a paprikás krumpli is csirkemellel készül. Na jó, néha virslivel, ha nincs pl. mellem a fagyasztóban és nem gondolkoztam előre...
Ha kimarad az ebéd, mert elalszik a babakocsiban játszóházból hazafelé, akkor vacsira kapja meg az uzsi főtt ételt. A vacsi meg felvágott, sültkrumpli, vagy husi kenyérrel, zsíros kenyér stb. Sajnos paradicsomot nem eszik. Kakaó lefekvés előtt. Szóval nem is olyan rossz. Nem tűnik vékonynak, bár csak 11 kg.

Pár napja joghurtokat reggelizett, 2 danonínót, egy csokis pudingot. Most kiütéses tőle. :(
Ezeket akkor eszi, ha megkívánja, ill még az üveges gyümölcsöt is.

Lándzsás utifű allergizál!!!!! Nem csak Vencelt, engem is kiütött....
Tantum Verde nagyon jó torokra nekünk felnőtteknek, először azt hittem kórházban kötök ki, úgy elzsibbadt a szájpadlásom, torkom...egyí kicsit berezeltem, épp Ikeában voltunk és egy kicsit bepánikoltam...:)

Gyógyuljatok babócák!

Marcy: én most irattam fel, szerencsére ezt megkaptuk olcsóbban bár húzta a száját a dokinő, mondtam csak akkor iratom fel, ha olcsóbbanfel tudja írni nekünk. Valamilyen immunrendszer gyengeség indokkal írta fel. Akinek volt fülproblémája, annak is indokolt olcsóbban

Mári

Kép
mári
 
 


sült szalonna...össze vissza írtam, Vencu itt zaklatott. :) Bocs
Amúgy sem összeszedettek a gondolataim, hi-hi

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok,

még egyszer köszi mindenkinek a köszöntést!

Csatlakozunk a betegeskedő gyerkőcökhöz :( , Marci ugyan még "csak" náthás, de hiába szívom neki, utána már rögtön szörcsög. Azt hiszem kipróbálom a hagymateát, de hogy hogy itatom meg vele, azt még nem tudom...

Mellékelek néhány képet a tegnapi napról, ha sok, akkor ugorjatok :) .
A gyurma nagyon tetszett Marcinak, ajánlom mindenkinek, aki még nem próbálta!!!

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Eni
marcy
 
 


Marcy, milyen az a hagymatea? És mire jó? Egyre rosszabbul vagyok én is, minden tippet szívesen fogadok.
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: