Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Juca: Édesek a csajok és tényleg mint két tojás! :shock: :P

Pil: Örülök hogy megúsztátok a biopsziát! :P Tetszenek a képek. Különösen a kilflis! Szerintem a hajnövesztés alkati dolog. Zolónak pl másfél évesen vágtuk először. Az idén pedig júniusban volt utoljára igazítva a frufruja és még mindig nem lóg a szemébe.
júniusban: Kép most: Kép

Betti: A lánykád tényleg csodaszép hajkoronával rendelkezik! Leesett az állam. :shock: :P

Meteor: Panni egy tündér! :)

Szobatisztaság: Zoló mostanában hallani sem akar róla itthon. Persze a bölcsiben ráül a bilire és bele is pisil, de ott sem veszik le róla a pelust, mert nem szól hogy pisilnie kell. Én sem aggódom, mert tudom, hogy tisztába van a dolgokkal és sokszor dacból nem csinálja. Szerintem ő az ”egyik napról a másikra lesz szobatiszta” típus.

Meki: Mi szeretjük, de nem visszük túlzásba. Havonta 1-2 alkalommal hozok haza suliból jövet. De hogy beüljünk és ott együnk… Ilyen nem fordult elő évek óta. Mindig tömeg van. :evil:

Nagyon jók a képek mindenkinél.
:P


nancsa
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek hogy írtatok! :wink: Igazság szerint azért aggódom a szobatisztaság miatt, mert ahogy jövő júniusban betölti a hármat, megy oviba, és ugye addigra ennek a dolognak már gond nélkül mennie kell. Remélem ha egyszer majd hajlandóságot mutat a bilizésre, akkor majd felpörögnek a dolgok. A beszéddel is így volt, kábé két hónapja beszél, mostanra már teljes tisztán, mondatokban, helyesen ragozva, kérdez, válaszol, minden.

Juca! Tőlem is mikor kérdezik az "okos" ismerősök, én is azt mondom, hogy érettségizni már nem pelenkában megy.:wink:

Gab! Hát nálunk nem másik kislányt lát bilizés közben, hanem Ádámmal jár wc-re. Bár az más technika. :wink: Nagyon össze vannak nőve, nagyon eltörpült már ez a három és fél év korkülönbség, alig látnak egymás nélkül. De rengeteg mindent tanul Ádámtól, a beszédet, a játékot. Nálatok is így van? És kicsit megkésve ugyan, da nagyon boldog szülinapot Lackónak!!
Kép

Viera! Hát én is összetenném a kezem ha csak fele annyi hajam lenne mint Bettikének. Hátul neki se volt vágva eddig a haja, a fufruját vágattam tavaly októberig, de aztán feladtam, annyira gyorsan nő a haja. A tavasszal még nem nagyon hagyta összekötni, csatozni a haját, elvittem a fodrászhoz, hogy vágja rövidre. De nem volt hajlandó. Azt mondta akinek ilyen szép a haja, azt nem vágja le. De családilag is "fenyegetve" vagyok, nehogy levágassam a lány haját.:wink:
Egyébként Ádámról is akkor került le a pelenka, mikor Bettike megszületett, szóval ő se kapkodta el.

Benianyu!

Hát most én is eltettem a bilit, mert csak játszott vele, kalapnak használta, ne ezt szokja meg hogy játékra való.

Pil!

Én is gondoltam hogy esetleg másféle bili tetszene neki, lehet végszügség esetén bevetjük. nekem nagyon tetszik a fisher-price-nak az a trónos zenélős bilije. Bár én hajlamos vagyok magamnak vásárolni ilyen játékokat.:wink:

Ex!

Peti nagyon ügyes! Tényleg érdekes hogy azonos korú gyerekek mennyire mások tudnak lenni.

Amandi!

Én szoktam úgy, hogy egész délután nem cserélek rajta pelenkát, estére már lóg a lába közt a sok pisitől, de nem látom rajta kicsit se, hogy zavarná. Szóval lehet tényleg még nem érett meg erre a dologra.
Elmo amúgy nagyon jó, nekünk az alvás - öltözés- fogmosás rész van meg, a fogmosást mindig úgy csináljuk ahogy Elmo. Megvenném a többi részt is, de még nem láttam. Amúgy én is szeretem Elmót.Kép Meg a teletabikat is.

Alziza!

Ezzel én is így vagyok, hogy télen nem eröltetem, overálból nehéz előkapni hirtelen, ha pisilni kell.

Ancsa!

Na ez amúgy nekem is megfordult már a fejemben, hogy direkt csinálja, hogy nem pisil a bilibe! Fürdés előtt mindig ráültetem, semmi eredmény, belerakom a kádba, abban a pillanatban belepisil a vízbe...:roll:

Szóval most jól kiveséztük ezt a problémát.

Még annyit akartam, hogy a gyerekek kivétel nélkül mind olyan szépek ebben a topicban, öröm nézni őket, ha olvasni nem is jutok ide, a képeket mindig megnézem, rakjatok mindig jó sokat.

Írhatok máskor is esetleg?:?:

Sziasztok, szép napot mindenkinek!!

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti! Köszi!

És gyere máskor is!!!!!!!!!!!

Akkor is, ha csak ugyanazt ismételnéd!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Sziasztok
hétfőn hazajöttünk, nem sikerült jól a hétvégénk, vencel 2 napig lázas volt lázcsillapító mellett. Kapott antibiotikumot is. Az orra meg nagyon be volt dugulva hogy úgy horkolt mint egy felnőtt. Hát alig aludtunk valamicskét.

Hello: megkaptuk a közgyógyhoz az igazolást, úgy tudom csak olyan gyógyszerek mehetnek rá, amit a dokinéni "engedélyez" az allergia miatt. Az nem sok, pl Fenistil csepp, orrcseppek. MI lehet még? Van ötleted? Oltást is lehet?

Mári

Kép
mári
 
 


Köszi Juca a receptet!

Az iwiwen is vagyok, majd megkereslek titeket

Ritkán jutok ide, férj mostanában itthon dolgozik a gépén...

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Betti:

örülök, hogy jöttél, (bár én nem emlékszem rád, szerintem én később csatlalkoztam csak) és gyere máskor is. Most én is ismételni fogom az előttem szólókat. Hasonlóan Amandihoz én is fel szoktam kínálni Kornélnak a bilit, mindig elől van, este pisil is bele, napközben még elutasítja. Én nem erőltetném, majd megtanulja. Betti haja fantasztikus!

Mári:

sajnálom a hétvégét. Vencus jobban van már?

Juca:

látod, engem simán átvertél a képpel. Megfordult a fejemben, hogy a két lány nem ugyanaz, de gondoltam Te ilyet úgysem csinálsz! Na, most már jobban fogok figyelni!

Megnézem a kaját, nehogy odaégjen, amg itt trécselek! :wink:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok

Betti
Náluk sosem volt bili.(a két nagynál),mi vécéztünk.
És gyere máskor is. :lol:

Mári
Vencelnek jobbulást.



Mi már régóta keresünk Zalánnak olyan fúrót,csavarbehajtót ami működik is és nem csak műanyag.
A barátnőm kisfiának van is egy tök jó,és van hozzá egy helikopter is amit össze lehet szerelni.Direkt ilyen kicsiknek.
Most pedig találtam egy tök jó oldalt ahol van ilyen.
Lányoknak is van porszívó,hajszárító.Bosch,braun.
http://www.jatek-makett.hu
Vendég
 


Betti: gyönyörű a lánykád, nekem nagyon tetszik ha vkinek ilyen szép sötét haja van. Ja és a szeme is szép :D .
Szobatisztaság kérdése: egyetértek az elöttem szólókkal. Még talán csak annyi, hogy a barátnőm mesélte, hogy az ő kisfia alig múlt 2 éves, amikor nappalra szobatiszta lett, de pl. éjszaka 3 éves koráig kellett a pelus. Szerintem ahány gyerek annyi féle. Jelezni fogja a kislányod, ha már uncsi lesz neki a pelus.

Mári: szegény Vencel, sajnálom hogy beteg lett. Vencel sokszor beteg, vagy csak nekem rémlik így??? Bár lehet, hogy az allergia miatt rémlik így. Küldöm a gyógypuszikat és azért ha van időd, azért csak gyere.

Wawel: nem raksz fel képet a kiscsajsziról??? Na és persze Kornélról :) . Én kiváncsi lennék, hogy mennyit változott.

Mi ma megint voltunk játszóházban. Felavattam a kengurut. Maga az, hogy cipelni kell benne Olivért nem megerőltető, de beletenni és kivenni nem egyszerű... Majd csináltatok Istivel képet, amikor benne van a kenguruban.
Marci nagyon jó fiú volt, élvezte a buszozást, na és persze a társaságot :) . Azt hiszem, ha nem lennék ott vele, akkor sem esne kétségbe, legalábbis ma ezt szűrtem le...

Eni
marcy
 
 


Nancsa: Zolónak jól megnőtt a haja :wink: . Kis édes. Ő olyan jókisfiúnak néz ki. Biztos az is :wink: .

Ex: jó hogy írtál, de jöhetnél többször is. Hiányzol. Persze munka mellett nem egyszerű az élet. Örülök, hogy Petike jobban van.

Alziza: nekünk műanyag a csavarbehajtó, de jól működik. Bár amióta megszületett Olivér eltettük a kalapáccsal együtt :roll: .

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Marcy:

igyekszem majd képet feltenni. tegnap szerettem volna csiri-biri tornán fényképezni Kornélt, de nem jött össze. Kiscsaj sokat változott, kezd kikerekedni! :lol:

Nekünk is műanyag csavarbehajtónk, kalapácsunk, fűrészünk és sok más szerszámunk van, de működik, még Kornél sem törte össze (ez nagy szó)

Viera:

nekünk is nagyon bejött a torna. Kornél imádta. Egy baj volt, mindig Ő akart a középpontban lenni. :D Azt hiszem az anyjára ütött ! :lol: Nálunk egyébként 1000 Ft/alkalom, de szerintem bérletet veszek neki, mert akkor 5 alkalom 4000 Ft.

ANita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Köszi, jobban van, most apa lett beteg és még én is köhécselek, már ideje lenne meggyógyulni, 2 hete lettem beteg, amikor anyóst kikísértük az állomásra. Pont akkor volt hideg, fújt a szél, kellett volna 1 sapka...de előtte nap még 20 fok volt. Vencelen volt sapi, de hiába, átragasztottam a kis családomra. Vencel viselte legjobban, csak jó ez az antibogyó...a nyirokcsomói voltak megduzadva és a torka volt gyulladt. Nem tudom indokolt volt-e az antibogyó, de tény hogy ő hamar meggyógyult. Csak még az orra nem szelel tökéletesen. És most apa meg nagyon nehezen viseli, pedig csak 1 napja beteg...

Marcy: Vencelnek még sosem lógott sárga, zöld trutyi az orrából, sosem köhögött rondán. Mégis azt mondanám sűrün beteg, sokszor tüsszög, van vizes orrfolyás stb. Szerintem allergia, amit a gyerekorvosok elvetettek, ezért mentem magándokihoz és remélem hamarosan lesz eredmény. :? :)

Mári

Kép
mári
 
 


na, a két emotionka apa után jött volna :D Hogy mennyire elesettek tudnak lenni, ha betegek. Elhatároztam hogy nem sajnálom, mert múlt héten azt mondta szimulálok, nem lehetek ennyire beteg. Hát nem anyáskodott felettem az tuti. Na, egy kicsit segített, de nagyon kicsit, épp a minimumot. De most annyira sajnálom, annyira cuki az ábrázata, mintha a kínok kínját élné át :D

Mári

Kép
mári
 
 


Betti: üdv újra itt, gyere csak.
Szerintem se aggódj a pisi téma miatt. :wink:

Mári

Kép
mári
 
 


Mári! Azért remélem mondtad a férjednek, hogy jajj ne szimulálj már,nem lehetsz ennyire beteg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Te Mári, ha Vencelnek nem folyt még sohasem zöld trutyi az orrából és nem köhögött,akkor mi a manónak adtak neki antibogyót? Ezek tipikusan baci okozta felülfertőzések, piros fájó torok virus.Szóval akár meg is úszhatta volna az antibiotikumot,ami lehet h az allergiájának is jót tett volna,de ehhez a részéhez nem értek.Nekem a 3-4ezer mg C itamin vált be nagy betegség idején.Erre azt mondják allergiára is jó.
Az túlzás, hogy jó az antibiotikum, de tény, hogy a tüneteket 2-3 nap alatt megszünteti,az máskérdés,hogy hány hétig hónapig tartó-nem láthatómellékhatást okoz.Lásd bélflóra. Akkor Vencel nem is beteg és nem is beteges,EZ CSAK ÁTMENETI ÁLLAPOT-ELMÚLIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(HA MÁR A SZÓNAK VAN TEREMTŐ EREJE, HÁT TEREMTSEN JÓT!)
Azért remélem hamar lesz eredményetek allergia ügyben.Báááár!Most 2 ismerősünknek is negativ vér eredménye jött ki az allergiavizsgálaton. Mindeketejük bőrpróbája tök szaar volt, az egyiket egyszer újra is kellett éleszteni allergiás reakció miatt.Szóval ez a vérből kimutatás nem tudom miért mutat más eredményt.
Nekem is negativ lett a méhecske,ugyanakkor amikor beleléptem ésmegcsipett olyan lett a lábam térdig ,mint Jucának Katával és meg is repedt a bőr.
Nem értem én ezt!!!!
Kivánom minden allergiásnak ,hogy jöjjön rendbe, iszonyú lehet állandóan a kaját figyelni,vigyázni a kis érzékeny testükre.Kitartás lányok!

Alziza! hogy vannak a helyeid?

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya

Mármint a hegeim? :wink: :lol:

Megvannak.A könyökömön "puklis".És csomó v mi van alatta.Még fáj ha rákönyökölök.Szerintem ott valami nem jó.

A szövettanom még mindíg nincs meg! :evil:
Ha majd az meglesz és megyek vissza akkor megmutatom a dokinak.

A derekamon szerintem nem csúnya.Csak még piros.


Van valaki közületek aki e-mailben jelenti le a villanyóra állást?
Én a múlt hónapban jelentettem le először.6.-án.Azóta még nem küldtek számlát! :evil:
Most írtam nekik,h mi a franc van,mert ma már lejelentettem az e havit is.
Vendég
 


Sziasztok!

Dobok pár képet! Sajnos most többre nincs időm, el vagyok havazva a házimunkával! :cry:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
wawel
 
 


Mári!

Csak most vettem észre a kérdésedet. A közgyógyosoknak elvileg van egy állandó és egy eseti keretük. Az állandóra csak a szakorvos (allergológus v. gasztroenterológus) által javasolt gyógyszereket, tápszereket lehet feliratni, míg az eseti keretre mást is, nem csak olyat, ami a betegségével összefügg. Ez utóbbi azonban nálunk még nem volt, mert nem volt még beteg Pisti. Mi minden hónapban felíratjuk a háziorvossal a Sinlac-ot meg a fürdetőkenőcsöt (Ung. hydrophil. nonionic.) és ezen kívül C-vitamin rágótablettát, Elocom kenőcsöt (ekcémás plakkokra), Calcimusc injekciót szoktunk még. Oltást tutira nem fogsz kapni közgyógyra, mert annak semmi köze az alapbetegséghez. Vagy milyenre gondoltál? Mi pl. ilyen orrcseppeket nem is szoktunk feliratni. De az ötlet nem rossz! :) Fenistil orrcsepp pl. mire való? Ja, és csak akkor tudod ingyenesen kiváltani, ha már megvan a közgyógyigazolványod is.
hello
 
 


Lehet, nem leszek népszerű, de Meskének levágattam a haját. Jó, nem nagyon, csak kicsit. Lackónak is levágta az apja este, és Mesi mondta, mikor végeztek, hogy most én következek? Hát, jó lett volna, ha nekiesünk hajnyíróval! Inkább eljött velem fodrászhoz. Mutatok képeket is!
Nyíratkozás előtt:
Kép
Kép
Lackó megnyírva:
Kép (Mellesleg végre elkészült a neki kötött kardigán.)
Meske reggel:
Kép
Meske délután:
Kép
Ennyire lett rövid:
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Wawel!

Barbi sérója, nem találok szavakat. :lol: :lol: :lol:
viszont kornélon ledöbbentem. olyan férfias válla van, egyáltalán nem kisfiús. :shock:

Gab!

Nagyon csinik lettetek. képet! rólad is! a frizudról :wink:

tjuca
 
 


Wawel! Neeeem hiszem el, hogy hasonlitanak!!!Dobj már egy ekkora Kornél fotót!!!!!!!!!!!!De édesek!!!!!

Gab! Tieid is csinik,apulcsi meg egyenesen szenzációs!De ügyi vagy!!!!Te hajad?

benianya
ákosbenianya
 
 


Kép

Wawel:
Nagyon édesek a képek. Szép nagy haja van Barbinak. Tényleg olyan "barbi-s" lesz :D
Kornél is olyan édes mellette, olyan meghatók ezek a pillanatok, mikor így egymás mellett fekszenek.
Ezt azért írom, mert nálunk ugyanez volt. Zorán imádta/imádja Noémit és állandóan feküdt mellette, puszilgatta, fogta a kis kezét. Most pedig Nonó 2 éves dacos, akaratos kis fruska, NEM ENGEDI, HOGY ZORÁN MEGFOGJA A KEZÉT.( :!: :shock: )
Tegnap valamiért hívta magával Zorcit és még a kis kezét is nyújtotta neki, asszem kezetmosni mentek. Zorán úgy jött vissza a fürdőszobából, hogy: "Anya! Olyan régen éreztem Nonókának a kis kezecskéjén a puha bőrét."
Hát magamban hüppögtem és kicsit mérges is voltam Nonóra, illetve nem is Rá, csak Zorán sajnáltam. (Hm, de mérges voltam Nonóra... :? Egy kicsit magamban...)

Gab:
Jók lettek a frizuk. Lackónak amúgy is kijár a fiús séró.
De bocsi...., hogy vetted rá magad, hogy Meskének vágass a hajából? Oké, látom,hogy nem sokkal lett rövidebb, de én alig várom már, hogy Noémi haja hosszú legyen. Persze ez csak én véleményem.
(Főleg amióta Bettike haját megláttam :lol: . Mindennap megnézem, hogy hosszabb-e már :lol: )

Erika

Kép
viera
 
 


GAB!!!!!!!!!
Jaj, megint segíts! Annak örülök, hogy sikerült egyedül (!!!) elkészítenem a gyerekek vonalzóját. Viszont olyan kicsi a kép rajta. Amit Te készítettél azon nagyobb volt. Tudsz nekem segíteni ebben? Itt elküldöm ezt a fotót:

Kép

Előre is köszi és puszi érte!!!

Erika

Kép
viera
 
 


....meg még valami kód is ott maradt..... :roll:

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok

Wawel

nagyon jók a képek!
Barbi hajszerkezete csudajó!!!!! :lol: :lol: :lol:

Gabella
Jó lett Meske haja!
Nem baj szerintem ha rövidebb!Én is mindíg ilyenkor sapka szezonban vágattam Zina haját! :lol:
És Zinának most is az álláig ér,v talán picit hosszabb.egészen hosszú haja volt,de rengeteg haja van így úgy döntöttem levágatjuk ő meg belement!Kezdett kiszáradni és baromi sokáig tartott megszárítani :roll:

Találtam egy ilyet:
Mikulásvonat indul a Vasúttörténeti Parkba december 5.-én és 7.-én.

„Mikulásruhába” öltözött gőzmozdonnyal utazhattok a Nyugati pályaudvarról a Vasúttörténeti Parkba, hogy ott egy felejthetetlen ünnepen vegyetek részt.

Az Orient Csarnokban a Buborék együttes műsorával várjuk a Mikulás érkezését, aki az ünnepi alkalomra feldíszített hajtányon érkezik, hogy minden gyermeknek egy mikuláscsomaggal kedveskedjen.

A Mikulásvonat indulási időpontjai a Nyugati pályaudvarról:
December 5. (péntek) 15.40-kor (visszaindulás: 18:10-kor)
December 7. (vasárnap) 10:40 (visszaindulás: 13:10-kor) és 13:40 (visszaindulás: 16:10-kor)

Jegyek 1.490 Ft-os áron, elővételben kaphatók a MÁV Nosztalgia Jegyirodában (Budapest, Nyugati pályaudvar 10-es vágánya mellett)

Magyar Vasúttörténeti Park
1142 Budapest, Tatai út 95.
Tel: (06-1) 450-1497, 269-5242
Vendég
 


Gabella!

Mostmár tényleg dilisnek fogsz nézni, de nem is ezt a fotót akartam elküldeni. MOST KÜLDÖM A VONALZÓRA VALÓT:

Kép

:oops: :roll:

Szal lényeg, hogy nagyobb legyen a kép, mint amit én tudtam feltenni a vonalzóra és fent a kódot légyszi varázsold már le onnan.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!
Alzizának műtütték a könyökét és aderekát, nem Pilnek! :wink:
De jóez a mikivonat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

Ötleteljünk!!!!!!!!!!
Mit hoz a Télapó a puttonyban?
Mit hoz a Jézuska?


Télapó: lóimádat de fanatikusan okán: egy édes ,puha, szép pofájú,ölelnivaló plüss lovat

Jézuska: egy autós kormányt,index-el,lámpával,szirénával,dudával stb,elöl kisautóval,úttal amin megy

Blani:Szülinap-barbis torta,kis állatok és Télapó kis állatkák minden mennyiségben
Jézuska,akvárium,vagy ugató, sétáló kiskutya a 7 erzes olcsóbb változatból.Könyv

benianya
ákosbenianya
 
 


Könyvet biztos, autótnak örülne, de annyi van már. Jobb lenne, vmi fejlesztő játék. www.katica.hu Ezt az oldalt nézegetem, a logico állítólag jó. Vagy legot, vagy orvosos táskát.
Vendég
 


Mikulás még nem tudom mit hoz, szerintem autó lesz a puttonyban és könyv.
Úgy várom már, mert nálunk a cégnél is van mikulás ünnepség és Marci tavaly nagyon élvezte.

Jézuska: szintén az autó elmaradhatatlan, gondolkozunk mi is ezen a futóbicajon, legó most már Marcinak is kellene. A Duplo szerintem nagyon jó ekkora gyerekeknek. Na de ugye mondtam, hogy nem lesz ajándékdömping, úgyhogy majd meglátjuk...

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Gab:

jó lett a frizurájuk! Mesié kifejezetten tetszik! Jó a pulcsi Lackónak! Iszonyú szép szemei vannak a gyerekeknek!

Juca:

Hát igen! Amúgyis elég izmos felépítésű Kornél. S ha látnád hogyan mozog! Szédület! Nem tudom, hogy ezt a testalkatot kitől örökölte, de tényleg elképesztő!

Mikulás, Karácsony: még nem tudom, majd a neten körülnézek, s ha van valami leírom. Addig az ötleteitekből is csemegézek!

Kornél annyi idősen, mint most Barbi:

Kép

Kép

Nem biztos, hogy a legjobbak, de hirtelen ezeket találtam!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Wawel!

Szerintem nem hasonlítanak annyira. Szépek, de Kornél olyan kis pumuklis volt, Barbi meg punk. :wink:

miku csokit hoz meg virgácsot.
a fogaskerekűn is lesz mikulásos vonat, kofáék cége ott szervez vonatozást, mi oda megyünk.

karácsony: bicaj

tjuca
 
 


amúgy a naptárunk

vasárnap alma, jövő péntek kolompos, utána kedd makám koncert, ja és szombaton lábbábművész a helyi pubban. :twisted: végülis ezek is ajándékok.

tjuca
 
 


Egy képet én is teszek fel :) :

Kép

Eni
marcy
 
 


Wawel, szerintem mint két tojás. Nagyon édik. :-)

Juca, érdekes, nekem a Te lányaid hasonlósága nem jött annyira át. Vannak hasonló vonásaik, de mégis Kata mintha inkább Te lennél, Kinga viszont Apja lánya.

Marcy, édesek. :-) Milyen játék az ott Marcika előtt?
Vendég
 


Az elöbb nézegettem a képeket, akartam is reagálni, de aztán megláttam Benianya kérdését és hirtelen csak arra válaszoltam.

Na szóval:
Gab: szerintem ne bánd, hogy egy kicsit vágattál a kiscsaj hajából, ha így jobban kezelhető. Gyorsan nő a haja, úgyhogy nem veszítettetek semmit.

Wawel: köszi, hogy tettél fel képeket. Szerintem nagyon hasonlítanak. Az arcformájuk. Én emlékszem régebben tettél fel magadról képet, de úgy rémlik, hogy nem rád hasonlítanak a gyerkőcök. Bár a férjedet nem láttam. Mi bejelöltük egymást iwiw-en. Már nem is tudom...

Én a képet csak azért tettem fel, mert mostanában olyan kis passzív volt Marci, nem igazán akart velem játszani, bezzeg ha Isti hazaért... na mindegy. Tegnap mondta, hogy anya gyeje játszani. Kérdeztem, hogy a szines, formás kirakóssal, vagy a dominóval, vagy a kockákkal. Mindegyikkel szeretett volna játszani. Annyira örültem neki, mert mondom, már régen volt ilyen.
Ennél a játéknál simán rakja a színt színre, formát formára. Mondja, hogy trapéz, háromszög, kör stb. Egy másik könyvbő még a rombuszt is felismeri :D :wink: .
Mutogatja a kistesónak is. Nagyon édes.

Most már nekem is össze kellene szednem magam és egy vonalzót csinálni.

Eni
marcy
 
 


Kimike: már tavaly is reklámoztam ezt a játékot, amikor Marcinak vettük, mert szerintem nagyon jó :) . Nézd meg az oldalt.

http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... cts_id=219

Eni
marcy
 
 


Sziasztok


Wawel

Hát....Kornélnak is volt haja! :lol: :lol: És tényleg hasonlítanak!


Télapó:
Zalán gyurma készletet,könyvet és egy mágneses horgász cuccot kap.

Karácsony:Egy csomó ötletem van,amit ugye a nagyzülőknek is szét kell osztanom.De tőlünk tuti kap Bosch autószerelő készletet,meg sineket Thomashoz.

Nálunk a nagyoknak nehéz.Zinánál HSM őrület van,mvettünk pár dolgot,Alex pedig baromi nehéz.
Vendég
 


Nem is tudom, talán húsvétkor kapott Marci több olyan játékot, ami a színeket gyakoroltatja.
Nagyon hamar megtanulta őket, néhány kedvenc, csak hogy ötletet adjak, ha vkinek esetleg nincsenek meg ezek.

http://doboz.ro/vmchk/Piatnik/Magyar-ny ... -hopp.html

Megvan az Én világom oktató sorozatból A színek világa. Ezt is szereti Marci.

Van egy fa játkunk is, ami a színeket gyakoroltatja. Ez olyan, hogy egy csomó fa tábla van, ahol különböző alakzatokban vannak a színek elrendezve és a játékosnak, gyereknek ezeket kell leutánoznia. Ezt most nem találom, ezért nem is tudom pontosan a nevét...

Most jutott eszembe, hogy Mikulásra szerintem Marci inkább gyurmát kap, mert ő még azt nem próbálta, kiváncsi leszek mit szól hozzá. Az orvosos táska biztos nem kötné le, mert van olyan játék a játszóházban és hozzá sem nyúlt, viszont sütött főzött nekem... Lehet, hogy konyhasarkot kellene venni a kis házias babámnak :D ?

Eni
marcy
 
 


Alziza: na pont te is a gyurmát írtad :) .

Mi az a HSM :shock: . Én nem tudom...

Eni
marcy
 
 


Kimike!!!!!
A logico, több mint jóó, szenzációs. Sokszor nem is jut sajna eszembe irni ezeket nektek, bocsi. Ugye nekünk rengeteg fejlesztőnk van Blanitól az elmúlt 8 évben inkább ilyeneket vettünk!Imádja Beni a logicot.Bár még nem úgy használja mint a nagyok.3 ves kortól van. Az okos játékok boltjában azt is elmondják milyen készségeket fejleszt,pl.finommotorika stb. Nem taglalom!

Beni minden nap főz,muris hogy a tesója rózsaszin pónijainak,ezért kap egy pasis lovat!! :wink:

De, imádja a társasokat, van a csigás, aminek a kockáján csak szinek vannak,van az amőba elvén alapuló két szinű korongbedobós játéka,5 egymás mellett,felett,átlósan nyer.Na ezt is imádja, meg a fa dominókat,memorikat, kirakókat!!!
A pötyit is szereti, a gyöngyfűzőt még titkoljuk!!!!A fa házat bútorokkal nagyoooooooooooooon szereti.
A sógornőm kisfia 4 éves és nem játszik egyedül. Anyuci mondta a minap, hogy figyelték ott Benit,ült a szőnyegen egyedül a szobában és szerepjátékozott az állatokkal,etette, itatta, sétáltatta őket, beszélt hozzájuk,na elmedünk a dógozóba, udes vad(ügyes vagy), kösziii-meg ilyenek.Dobtak egy hátast.Én ezt már észre sem veszem,de nekik a passziv 4 éves mellett feltűnt! Vagy ennyit számit a nagytesó, vagy ennyit ront, hogy soha nem játszottak otthon, csak a tv megy.
Mindenesetre nagyon nagyon örülök, hogy ilyen Beni.Ha épit örül magának, jajjde szép naaaagy tojony ....

Hát mi tagadás én sem vagyok már olyan lelkes játszótárs mint anno Blanival.Szégyen nem szégyen,de nem élvezem már annyira,becsülöm a gondozónéniket hogy egész nap fáradhatatlanul tudnak játszótárs is lenni,énekelnek, verselnek ,megeszik a játéktortát,elkapjáka játékbetörőt,stb.stb. Pár percig nekem is megy, de hamar elegem lesz. Ezért is imádom,hogy igy eljátszik ,no meg már a nagytesóval isolyan jókat találnak ki.az mondjuk muris,mikor a fésülős fejet Beni kihisztizi és ő gumizgatja, csillogó csatokkal aggatja tele-apa épp mondta,nehogy túl feminim játékokkal játszon túl sokat.Tény, hogy nincs kard meg lövős cucc,állatok, autók ,épitők,favonat,sinek,foci,kosárlabda, amerikaifocilaszti,motor ennyi ami fiússágra utal. Ez gáz?
És folyton simogatja a harisnyámat a lábamon, röhögés mondja hogy széép ana, cinos! Felmos, főz, hajat fésül,krémez,Czeizel vajon mit szólna ehhez? :wink: :lol: Na,de szerintünk ez nem jelent semmit, mert amúgy nagyon pasis.

Képzteljétek tegnap este Balni megmaszirozta a talpam,miután én az övét,aztán apa is,hogy erőseebbet is kapjon a lábacskám, erre -Beni elkérte a másik lábam és nézve apát tök ugyanazokkal :roll: a mozdulatokkal krémezett és masszirozott mint az apja. Háát teljesen el voltam hűlve!!!!!Apa sem akart hinni a szemének! És amikor megköszöntem azt mondta hogy szivesen. Olyan ééédes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Marcy

Igen én is gyurmát,mert Zalán szinte egész nap gyurmázik ha itthon vagyunk.

HSM:

Kép

Musicel aminek most volt a 3. része a moziban!
naná,h meg kellett nézni! :roll:
Így ebből már van neki karácsonyra:párna,ágytakaró,karkötő,naptár.
A barátnőm férje hozza neki Amerikából a posztert.Most könyvben is megjelent,5 rész,tehát ezt is megkapja.
Az igazság az,h ez az őrület nem most kezdődött,hanem az első résszel.Tavaly már a barátnőmék hoztak neki iskolatáskát,pulcsit,naplót,tollakat.De most már itthon is van belőle egy csomó cucc! :roll:
Vendég
 


Marcy, ezer köszönet az ötletért. A Coloramat már meg is rendeltem. Juhéjjjjjj! :D

Alziza, mindíg csodálva bámultam azokat, akik így tudtak valamiért rajongani. :D :wink: De legalábbb nem kell ötletelnetek, hogy mi legyen az ajándék.
Vendég
 


Sziasztok!

GAB! Nagyon jók lettek a frizurák! Meske annyira bájos! Tegnap teljesen ledöbbentem Bettike képén (ezúton is gratulálok Betti!), hogy milyen gyönyörű kislány, de ma Meskét is ugyanolyan szépnek találtam! Édesek!!! Tényleg, és a Te frizurád?? Ja, és nevetni fogsz, de én vágom néha Nóri haját géppel, persze csak hátul... Ő amúgy is olyan fiús, meg a ruhái is, szóval ő ilyen! Mindjárt dobok egy friss képet!

WAWEL, MARCY: nektek is nagyon tündériek a gyerekek! Megzabálom mindet!! :D Szerintem hasonlít Kornél és Barbi!
Ja, tudtad, hogy a Barbarát újabban Barkának is becézik? Most hallottam az oviban, van egy ilyen nevű kislány...

Karácsony: most még passzolom! :roll:

Kép

Pár napja, hintalovazás közben készült a kép!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Hello
hello
 
 


Azt hiszem, nekem az az igazi, mikor élőben látom a gyerekeket. :wink: ezért is jó a tali. :lol: persze hasonlít Barbi, meg Kornél, de én nagyon másnak látom őket. Aztán lehet életben meg elhűlnék, bár én Kornélt sem láttam még.

de ez a kép maradt bennem: Kép

tjuca
 
 


Sziasztok!

Akkor jövök.

Hát az ajándékok…Ádám szülinapja miatt most voltam pár játékboltban, aztán a tescóban is, és óriási árkülönbségek vannak. Pl. a tanuló kutyust mindkét játékboltban 10ezer felett árulják :shock: , míg a tescóban nem egészen 6 ezer…Meg a beszélős elmóval szintén ugyanez, a játékboltban 2 ezerrel drágább, szóval nagyon szét kell nézni.

Hát karácsonyra Bettikének egyértelműen baba, nagyon szeret babázni, hozza, viszi, eteti őket, most olyat szeretnék neki ami babahordozóval, babakocsival van. Tescóban az ilyesmik nagyon jó áron vannak, szerencsére.

Ádám már nehezebb eset, mert ő is legós, ugyanakkor imádja az ilyen kis plüssöket, fiú létére babával jár oviba :oops: . De mikor rájön, akkor meg katonának öltözik.
De arra már nem hallgatok, ő mit szeretne, mert tavalyelőtt Karib tenger kalózai-s autópályát kért, megkapta, kiderült fél benne a csontváztól, azóta se vettük elő, tavaly transformerst, az is beszél, abba se rakhatunk elemet. :twisted:
Duplót én is csak dícsérni tudom, van nekik egy nagy kosárral, már Ádám is elég sokat kapott, aztán a lány megörökölte, de ö is kapott hozzá hercegnőset. Csak sajnos nagyon drága. :(
A logico nekünk itthon nincs, de az oviban van, nyílt napon láttam, tényleg nagyon okos dolog.

Gab!

Nagyon szépek lettek a gyerkőcök! Lackó haja szupi, én is ilyesmit tervezek Ádámnak, kicsit meghagynám hosszabbra, mert egész nyáron csak a hajnyíróval volt fél centisre vágva. A kardigán nagyon szép, nagyon csodállak hogy ilyen ügyes vagy!!
Meske is nagyon cuki!! Néha engem is csábít a hajvágás gondolata. De ha ezt levágatnám, annyi lenne nekem…
Ma reggeli fésülés: (csak hogy irigykedjetek :lol: )
Kép

Wawel!

Nagyon édesek a gyerekek!! A kiscsajnak is lesz ám haja, ha így folytatja! Kornél meg mennyire kis szelíd kisfiúnak néz ki, nagyon cuki!

Viera!

De aranyos Zorán. :wink: Nálunk is vannak ilyen szituk, a kis boszorkák kihasználják hogy ők a királylányok. :lol:

Alziza!
Biztos klassz lesz ez a mikulásvonat, ilyenkor azért irigykedem a fővárosban lakókat, errefelé nincs ilyen. :?

Juca!
Jaj, Kolomposért irigykedem nagyon, nagyon szeretjük, de ide nem hívják őket. Majd kérünk képeket, élménybeszámolót. Az Alma együttes is jóóó!

Marcy!
Jajj, de édesek! Mikor kicsit látok, úgy sajnálom nekünk már nincs babánk. Szivem szerint szülnék vagy hatot, de fel is kell őket nevelni vmiből. :(

Benianyu!
Na milyen jó Neked, két pasi kényeztet! :lol: Na, Ádám is ilyen, pedig ő már 6 éves, hogy neki is kéne nyaklánc, meg csatok, meg babázik, de van mikor bevadul. Szóval sztem ne aggódj Te sem.

Hello!
Köszi! Nem is fiús Nóri, gyönyörű lányos arca van, és gyönyörű szemei! :wink:

Szép hétvégét Mindenkinek!

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Hello! Tök jó, hogy végre raktál fel képet! Én még nem is láttam a csemetéidet! Nagyon édesek ők is, bár tényleg teljesen más típusúak, mint Bettike, Noémi meg Mesi. Ők a szúrós szemű, sötét hajú nőcik. Én a világos hajú, világos szemű gyerekeken szoktam ámulni, nekem ők olyan kis tündérkék. :)

Barbi bébi nagyon aranyos! Szerintem hasonlítanak nagyon!

Marci meg Olivér is édeskék! Ilyenkor látszik, hogy milyen nagyok is már a nagyok! Én meg még mindig babának érzem Mesit. :)

Haj. Én úgy voltam vele, télire mindenképpen vágatok neki a hajából. Persze, imádtam, hogy hosszú, meg minden, de praktikus szempontokat néztem. Végülis nem útálja a fésülködést, de nem kényelmes a copf a sapka alatt, ha fürdésnél vizes, mindig hajszárítózni kell, sokszor lóg a szemébe... Mondtam is, hogy biztos nem leszek népszerű, hogy fodrászhoz vittem. :) Gondolom, fogja még sajnálni a frizurát a mamája is, de mindegy. Én nem sajnálom, mire oviba megy, megint megnő. Viszont tegnaphoz képest annyi változott, hogy megint bekunkorodott a vége. Sokkal göndörebbnek néz ki, mint ezelőtt, mert felugrottak a loknik. :)

Az én hajamról meg ne is beszéljünk. Kitaláltuk, hogy több frufrut vágatok, meg a hosszából is, de valahogy nem tetszik. Még mikor kész lett, jó volt, de már este se tetszett. Meg is mostam, mert a kis tupír is szétment, most kezdem szokni...

Na meg magamat nem is fényképezem.

Karácsony, mikulás... Jaj! Mikulásra csak mikuláscsomag lesz. Karácsonyt meg egyáltalán nem tudom. Lackó szeretne távcsövet, Hot wells autós pályát, legót, mindenféle társast, meg mindent, amit meglát, Mesi meg tanulékony, ha Barbie vagy más babás reklám van, mondja, hogy ilyet szeretné, Mesinek való! Hát, nem tudom. Majd tájékozódom. Könyvet szeretnék én is, meg ez a forma izé játék, a Colorama szimpatikus volt már régebben is. Duplo is lesz szerintem, de azt a sógornőm szokott venni... Nekem ez olyan kényszer! Imádnék minden vackot megvenni, de elszomorodok, mikor tudom, hogy van x pénzem, és abból kell kihozni a legjobbat. :( Na ez még az, amit nem szeretek a karácsonyban! Roskadoznak a polcok a jobbnál jobb játékoktól, mi meg csak az apróbb dobozokat merjük nézegetni... Grrrrrrrrr!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, Era! Bocsi, de most nem értem rá a képedet alakítani, talán majd holnap! Ha akkor se, akkor nem tudom, mikor sikerül, mert jövő héten meg utána dolgozom... :( Vagy nem is! Mert örülök azért neki, hogy megyek! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab! Ezt átérzem, mi is így vagyunk, hogy nézik a tévében, Bettike is nagyon tudja már mondani hogy ilyet szeretnék, meg ezt nézd anya, de fejenként max ötezer jut ajándékra, és egymásnak apával nem is veszünk, mert nincs miből. :( És a szivem szakad meg, hogy nem tudjuk megadni, amit szeretnének :( Én is ezért nem szeretem a karácsonyt :(

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti! Nálunk is csak a gyerekek kapnak ajándékot! A sajátjaink, meg az öcsém... :( Remélem azért valamikor majd lesz ez még jobb! Lesz hát! Csak pozitívan!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Betti!!!!!!

Ádámnak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Vagyunk csak nem jól. Zoló lázas, torokgyulladása van, nekem meg hőemelkedésem és beszakad a hátam. És nyűgösek is vagyunk… :?

A tesók gyönyörűek és tényleg nagyon egyformák. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a mi második gyerkőcünk milyen lesz.

Ajándékok: Nálunk csak csomagot hoz a mikulás, játékot nem. Azt majd a télapó karácsonykor. Valami Thomasos cucc lesz, mert most az a sláger.

Szülinapi jókívánságokkal is adós vagyok, de nem személyeskedem nehogy kimaradjon valaki. Akinek inge, vegye magára! :P

Kép

Na megyek fekszek egy kicsit az esti műszak előtt. Ja, a vacsira és a fürdésre gondoltam mielőtt valaki sajnálni kezd, hogy dolgozok. :twisted:


nancsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?