Új privát üzeneted érkezett!

De nem fázik a gyerek arca, ha rajta kenőcs? Én sose kentem, mert úgy éreztem, az nedves, és még jobban fázik... Inkább mikor hazaértünk, és ki volt pirulva, akkor kentem be...

De lehet, hogy hülye vagyok! Télen pl. nem is használok nappali arckrémet, mert fázik a képem a biciklin...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Soha nem kentem az arcát. :shock:
Gabi, használj olyan arckrémet, amely könnyen beszívódik!

Mi is leveleket gyűjtöttünk ma és gestenye gusztyikát, ahogy Milán mondaná.
Vendég
 


én sem, ez csak úgy eszembe jutott. az egy dolog, hogy az én bőröm milyen, meg a kézimunkám... de a lányaimnak szeretném, ha szép lenne a bőre.

Kinga ekcémás+ ha megcsípi a szúnyog feldagad, és hónapokig megmarad a helye. :shock:

tjuca
 
 

 
 

Hella!

Juca:
Én mindig bekentem a gyerekek arcát kimenetelkor. Sőt Zoránét még most is kenem reggel, mielőtt suliba megy. Főleg így télen. Egyébként is igen száraz bőrűek. Nagyon megfelel erre a célra a sima gyógyszertári kenőcs is, de én vettem egy Linola Fett (vagy Fitt) vagy milyen kenőcsöt. Meg van itthon Bioderma is. Mindkettő hasonló árú és elég nagy tubusban van.
A tuti bennük, hogy mindkettő főleg ekcémás és száraz bőrre való.
Egyébként tényleg mindegy milyen kenőcs, lényeg hogy jó zsíros legyen. Én pl. volt hogy Níveát kentem Noémi pofijára.

Bundazsákot pedig tényleg jól áttárgyaltuk :lol: .

Anyukákok!
Ki mit főz ebben a hosszú hétvégében? Én beterveztem az összes napomat, sőt a jövőhét végét 1-jétől kezdve, mert közte nem leszünk itthon. De rájöttem, hogy majdnem mindennap vagy főzelék, vagy szósz (meggy, alma) a főmenű. :shock: . Szóval kicsit túlgondolkodtam, hogy a gyerekeknek jó legyen, bár mi is szeretjük az ilyesmit, de azért valami felnőttes kajcsi sem jönne rosszul. Hurka-kolbász tuti lesz és a többit nem tom. Van még itthon darált hús, meg majd veszek még karajt. Szóval lenne minden, de ötletem soha nincs semmihez.

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, és még újra én......
Más úgysincs itt úgy látom.

Szoktatok őszi díszeket papírból ablakra, ajtóra készíteni? (Üvegfestésre most nem gondolok, kizárólag színes kartonokra, vagy origami papírokra)
Én szoktam, de a színes leveleken és a helloween-es tökökön kívül nincs más ötletem.

Esetleg aki ilyen kreatív, tudna fotókat feltenni?
Megköszönném, mert a tököcskék és levélkék készülnek, de ennyi. Max. még egy süni, ami gyümiket hordoz a hátán.

Azért szeretném most papírból, mert egyszerűbb, gyorsabb mint az üvegfestés. Tavaly azt is csináltam, de aztán leszedtük (kapartuk) és kész...... A papírdísz pedig megmaradna. Esetleg damillal felfüggesztve, kétoldalú ragasztóval, vagy sima cellux-szal felragasztva, ilyesmi.

Na, jó éjt!!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Viera, nálunk tegnapról van még husileves és már kész a lasagne. Még nem tudom holnap mi lesz az ebéd.
Vendég
 


Sziasztok!

Én most tök komásan főzők. Tegnap este 7-kor felhívtak, hogy miért nem mentem dolgozni és ha 20 percen belül nem vagyok ott, repülök! Még jó, hogy 23.-án nem voltam beírva, de 24,-én valaki belenyúlt a vezénylésbe és nem szólt! :roll: :shock: Lehet, hogy a kirúgást kellett volna választani!

Na szóval, tegnap óta ázik a karaj és a csirkemell a fokhagymás tejben. Azt rántom, plusz sült krumpli, párolt zöldség, citromos-tárkonyos-tejszínes csirkeragu leves! Gesztenyepüré tejszínhabbal!
Délután megyek masszíroztatni, majd ott alszok! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni! Kezdem azt hinni, hogy ez vagy valami próbatétel, vagy kandi kamerás felvétel, vagy a ceéeb vagyok előpróbája, vagy egyszerűen csak szivatnak.
Ez egyszerűen vérlázitó! És ha nem vagy itthon, vagy beteg a gyerek? Viszed őt is?
Viera!
Az is szép ha szines faleveleket dekupázs ragasztóval lekenitek és felfűzitek szines madzagra,virágboltban kapható kenderszerű természetes anyagra-és felasztgatod. szép fényes lesz és nem szárad ki, nem törik.
Geszetnyetálat szoktunk még.
Megyek Beni golyót, kukit kezelni.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Viera! Dekorgumit ismered?Sztem tök könnyű belőle kreatívkodni és tartós is.

A macska ,meg a picur füzér is az.JA meg a nap ,meg csillag.
Kép

Vagy ez is.
Kép

Na itt jobban látszik
Kép

Mindjárt keresek egy tavalyi karácsonyos képet.

A macskákon a csikok,pöttyö azok filcből vannak,de lehet ráfilccel is rajzolni,szóval sokoldalúan felhasználható.

Én most pont ezt terveztem ,hogy nem üvegfeséssel csinálom meg a hóembert,mikulást hanem ebből.Találtam nagyon jó mintákat,már csak alkotni kell.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


BLANINAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Szia Pil:
Igen, ismerem a dekorgumit, kb. két napja :lol: . Most mondta az egyik ismerősöm, hogy ők ezzel díszítenek. A férje Hollandiából hordja az ilyen kreatív cuccokat, kellékeket. Most én is kértem egy halom mindenféleséget. Majd alkotgatok valamit.
Várom akkor a képeket. Köszike!

Erika

Kép
viera
 
 


Na megtaláltam a tavalyit meg azelőttit is.

Kép

Kép

Ezek gyári csillagok fellógatva,a tavalyelőtti meg hungarocell formák,hobbiboltban vettem,és különböző csillogós festékkel lefestettem.
Én már hobbiboltba be semm merek menni,mert imádom és minden tetszik és mindig mindent akarok :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Viera!
Köszi a párásítós infókat.Továbbítottam,és ezt veszik meg úgy néz ki.

Amúgy netről tudsz letölteni annyi mintát,meg sablont,meg ötletet,csak pénz meg idő kell a kivitelezéshez. :)

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szia Mindenki!

Köszi a díszötleteket.

Pil:
Nekem is pont ilyen hungaroceles csillagjaim voltak tavaly, vettem vagy hat csomaggal, hogy sok legyen az ablakokon. Kétoldalú ragasztóval ragasztottam fel őket.
Na, kb. február-márciusban az ujjam is elkopott, mire lekapartam őket. Már kést és borotvapengét is be kellett vetni. Szóval most csak aggatni fogok.

Egyébként rengeteg ilyen kiakasztós karácsonyi, meg Télapós díszeink vannak, adventi naptár, aminek a zsebeibe mindig hoz valami apróságot (egy szem szaloncukor, rágó) a télapó. Mondjuk ez dec.1-től 31-ig igencsak uncsi a vége felé, hogy már megint valami pici édességet találjak ki.
Mindegy, ez már 7 (Zorán szül. óta) éve hagyomány nálunk.

Benia:
Hát igen! A levelek, meg dísztökök ilyesmik mennek.

Pont azért kértem a sablonokat, meg nézegetem a neten,hogy én tudjam ekészíteni a díszeket. Ugyanis akárcsak Pil, bemegyek a Kreatív boltba és mindent megveszek. Meg sem merem mondani, hogy mennyi pénzt szoktam otthagyni. Rengeteg filcből, fából, meg mindenféléből készült díszem van már itthon, amit megveszek úgy elkészítve. A negyedéből pedig megtudnám venni a hozzávalókat és ugyanazt elkészíteni, mert külön-külön is ki vannak csomizna a hozzávalók.
Fú, jó értelmesen írok, de most elkezdett ömleni a szó belőlem ezzel kapcsolatban.

Na, majd még jövök, csak nézem (nézném) közben a Megasztárt is és mindenki itt nyüzsög körülöttem. Csak gondoltam benézek, de ittragadtam.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!

Én nem kész díszeket veszek a hobbi boltban,hanem alapanyagot.VAgyis csak vennék,mert drágák ,és inkább azért be se megyek mert csak sóvárgok.
A kétoldali ragasztó helyett ajánlom Neked a gyurmaragasztót.

Most Aminak én is "csinálok" adventi naptárat,anyum varrja a kis zsákokat,én is azon gondolkodtam hogy nem csak édességet kellen bele rakni,hanem apróságokat,pl.hajcsat,lufi,zokni,ilyesmi.Most irom az ötleteimet.

Voltunk Auchanba,Petykának megvettük a karácsonyi ajándékot :D
Pont volt amit kinéztem,igy nem kell rendelnem.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Jaja, ez a hajcsattos, aprócskás hajgumik nagyon jó ötletek. Ez oké Noéminek mostmár, mert imádja az ilyesmiket. Icipici karkötő, stb. Tényleg kis olcsóságok.
De: Zoránnak nem vehetek hajcsattot, micimackós hajgumit :shock: :lol: .
Vele vagyok nagyobb gondban mert édességet nem akarok mindennap, de drága dolgokat sem. Gondoltam radírra, ilyesmikre, de már ezer darabot kapott, mikor kezdődött a suli. Pókemberes, verdás, mikor milyen.
Pici autó oké, ha belefér a naptár zsebecskéjébe, de az is csak max.egyszer. Eleve pont autókat selejtezek, másrészt aztán pedig a végén itt a karácsonyi dömping.

Szerintem egyébként ez az adventi naptáros dolog nem is erről kellene, hogy szóljon, mert nekünk zsebecskék be is vannak számozva, (az egy naptár egy nagy filcből készült karácsonyfa) és a tetejéről lelóg egy szalag, azon van egy hóember asszem, és szerintem azt kellene mindennap arrébb rakosgatni és így várni a Szentestét.
Ezt az kis ajándékozást és mondjuk már két éve átvariáltam egy kicsit úgy, hogyha Zorci elfelejti arrébb tenni a kis hóember, a következő zsebbe, akkor aznap nem jön bele semmi meglepi. Történt már ilyen, akkor kicsit elszontyolodott, de tudta, hogy ez az Ő kis dolga lett volna.
Amúgy meg mikor jött haza az oviból mindig azt leste, hogy már van-e benne valami.

Most meg majd ketten lesik és tuti, hogy az egyiknek mindig a másik ajándéka kell.

No, meg itt a Mikulás is rögtön......
Szóval tiszta pénzdömbing az egész ünnep.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!
Dekorgumival kapcsoltban még ezt is érdemes megnézni, www.hobbymuvesz.hu én sok mindent innen rendelek és van katalógusuk is.Én most olyan kis figurákat rendeltem amiket majd Dáviddal rakunk össze,készítünk el télapóra és karácsonyra.

Kép
Kép
veráska
 
 


Máris a karácsonyt emlegetitek? Én ettől mindig úgy lehangolódok! :(

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab: miért hangolódsz le tőle??? Én épp hogy feltöltődöm. Imádom!!! A hideg időt leszámítva imádom az őszt és a telet is, a sült gesztenye illatát, a kirakodóvásárokat, a fényeket, a készülődést.
Egyébként én nem vagyok egy nagyon kreatív vki, de most én is kedvet kaptam. Ha sikerül vmit alkotnom, akkor teszek fel képeket. Persze nem holnap :wink: .
Szerintem tök jó témázgatni erről, de azért írd meg, hogy te miért nem szereted, ok?

Egyébként nálunk nem lesz ajándék dömping.

Ja, most döntöttem el, hogy veszek egy kengurut, mert úgy 2 gyerekkel sokkal mobilabb leszek és ha apukám nem ér rá, akkor is tudok mozdulni, ráadásul Istitől sem kell lenyúlnom az autót. Tisztára beindultam. Tök jó lesz buszozni, legalábbis remélem, hogy nem szakad le a hátam Olivér súlyától :) .

Eni
marcy
 
 


Azért is pozitívan állok hozzá! Majd én is próbálok díszítgetni, hátha hangulatba hoz! Ajándékdömping nálunk sincs, bár itt inkább kényszerből van így... Tiszta mérges leszek, mikor a tényekben pl. panaszkodik a kedves riportalany, hogy idén már kevesebb jut, "csak" 4-5 ezer fejenként ajándékra... Haha! Nálunk kizárólag a gyerekek kapnak ajándékot, és ők se ennél nagyobb értékben... Ezt az anyagi részét érzem lehangolónak. Hogy már nyomják a játékok reklámját, és már mondják a gyerekek, hogy ilyet szeretnék, meg ilyet, én meg gondolom magamban, hogy na, ilyet se fogtok kapni, az tuti, és úgy sajnálom! Komolyan azokkal a fullos barbie-házakkal, lego rendőrállomással én is tök jól eljátszanék, de az árába bele se merek gondolni... Na de nem panaszkodom!

De még leírom a másik részét: a család hozzáállása is lehangol... A blogomban a tavaly karácsony környéki bejegyzéseket ha megnézitek, (nem sok van,) szerintem meg is értitek, miért...

De akkor se hagyom, hogy elvegyék a kedvem!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Elolvastam, és nagyon sajnálom! Tényleg nagyon rossz lehetett! :cry:

De mivel akkor megfogadtad, hogy többé nem mentek el otthonról Szenteste, ezért ilyen nem is fog történni többé!!! Most minden nagyon szupi lesz! És az ajándékoknak tényleg nem az értéke számít, a gyerekek pedig egész biztosan nem azt fogják nézni, hogy mennyibe került! Pár ezer forintból is lehet számukra érdekes és hasznos dolgokat venni! Amit meg a rokonoktól kapnak, azt is a fa alá kell tenni, és akkor már egész sok minden lesz ott!

Ne szomorkodj, idén szép lesz minden!! :wink:

Hello
hello
 
 


Halihó!

Gab:
Akkor asszem kezetfoghatunk. Én sem szeretem a karácsonyt. Sem a készülődés részét, amibe beletartozik, hogy állandóan ajándékok után futkosok (már amikor egyedül tudok lenni és eszembe jut, hogy kinek mit...), utálom a sütés-főzés részét (mert ott is az állandó vásárlás, liszt, cukor, akármi a sütikhez, ráadásul sikerüljön és kész is legyek mindennel, főzéssel nincs is különösebb gond, mert az általában mindig ugyanaz karácsonykor és eddignem volt rá panasz), utálom a takarításrészét, mert minek, mikor a fa már díszítéskor akkora port ver fel, hogy lehet újrakezdeni mindent, közben még mindig térdig járunk a sütés által lehullott cukor-liszt-tojás-stb. maradványokban, pedig már takarítás után vagyunk.
Utálom, hogy az egész ünnep arról szól, hogy körbe-körbe járkálunk, egyedül a Szenteste a miénk.

Ha valamit kihagytam volna, akkor pótold!!! :lol: :wink:

Ja, és még valami! Utálom fentiekkel együtt a szilvesztert is, mert ugyanezzel jár, ráadásul egyetlen éjszaka miatt.
Én már most a január 3-át várom, akkorra kb. minden visszatér a régi kerékvágásba.

Na, akkor én vagyok a 2. számú leghangoló a topikban.

Hm, még a díszítésre visszatérve. Eddig mindig szinte már november közepe körül elkezdtem a karácsonyi díszeket felaggatni a megszokott helyükre. Falakra, csillárokra, ajtókra, ablakokra, stb.
No, most ugyebár teljes festés, felújítás volt nálunk tavasszal. Így aztán nincsennek meg a régi helyei a díszeknek, tehát nincsenek ott a szegecskék, hogy csak felrakosgassam rá a díszeket, nincsen csillárunk, mindenhol szpotlámpák vannak. Ráadásul most nem is akarom összebarmolni szegecskékkel a lakást, mert amíg a karácsonyi díszek fent vannak, addig oké, de mikor leszedem őket, akkor maradnak a csupasz falak és megint találgathatom, hogy mit tegyek oda.

Azt pedig még nem is írtam, hogy amit novemberben kiaggatok, azok általában március-áprilisban kerülnek le, mert utálom a leszedegetést is. Szóval mikor már készülni kell a Húsvétra, akkor a verőfényes napsütésben kapargatom le az ablakokról a hópelyheket, Télapókat és egyéb figurákat.

Nnnnnna, Gabi! Sikerült még jobban elvennem a kedved? :roll: :D

Erika

Kép
viera
 
 


Era! Fú, de igazad van! Mondjuk mi a takarítás-főzőcskézés részét nem vesszük ilyen komolyan!

Mellesleg nálunk a tavalyi kültéri futófény maradt fent... Remélem, nem ment tönkre! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csajok!
A karácsonynak ezt a részét én sem szeretem.Nálunk is úgy van hogy a szenteste a mienk,egyik nap anyuéknál,másik nap anyóséknál vagyunk,igaz akkor csak egy emelettel lejjebb kell menni de olyankor itt van mindenki,az egész család.
És igen végre valaki aki szintén húsvét előtt szedi le a karácsonyi díszeket az ablakról :lol: :lol: Azt hittem csak én vagyok ilyen???

Gab!Igen,igen,igen!Dávid is sokszor mondja,anya vegyél olyat nekem.Más hogy meg is veszem,de mikor baromságokra mondja, na azt nem.Pl:én kicsi pónim mini változata,picurka állatkák és egyebek.Így is van elég kacat a lakásban.

Én már megoldottam a karácsonyi ajándékot,Moon Sand-et kért és az Auchan-ban le volt árazva, meg is vettem neki.

Na megyek mert OTP és posta járat van ma :evil:

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Pil:

Mi ez a dekorgumi? Nagyon tetszik. Én sokat kreatívkodok (vagy csak úgy csinálok) nagyon szeretem. Érdekelne. Hol lehet olyat venni?

Egyébként nálunk is, mint Beniaéknál gesztenyetál van.

Juca:

ez a levéllenyomatos dolgo nagyon jópofa. Kinga nagyon ügyes! Ja, Kornél legújabb szava: Kinga. Ma reggel arra keltünk, hogy "anya: Kinga" - ezt mondogatta és mindig meg kellett dícsérni.

Én Marcyt erősítem abban, hogy imádom a karácsonyt. Igazából az érzés ragad magával. Nem a készülődés és a vásárlás, hanem a fények, a szeretet. Engem olyan melegséggel tölt el, hogy szerintem azért szeretem.

Az adventi naptáras dolgot már én is készítem és Pilhez hasonlóan kis apróságokat rakok majd bele.

Reni:

ez nem semmi. A helyedben már én is elgondolkodtam volna azon, hogy a kirúgást válasszam-e. Egyszerűen szédület, ami Veled történik ezen a munkahelyen. De a legrosszabb ebben az, hogy szerintem már nem is szeretsz oda menni, és ez olyan nyomasztó tud lenni. Nem tévedek, ugye?

Ex: remélem Peti hamar meggyógyul.

Juca:

Én kenem Kornél arcát és most a kicsiét is. Igaz neki más oból. Sajnos nálunk mindketten az én bőrömet örökölték, és érzékenyek. A sima gyógyszertári kenőcsöt írta fel nekünk a doktornő. Igaz nem séta előtt kenem, hanem reggel, este. Barbara bőre most már kezd szép lenni, Kornélé meg egyre jobb. Igaz ő nyáron sokkal érzékenyebb a napra, mint most a hidegre.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Anita!Hobbiboltban lehet kapni dekorgumit,vagy a netről tudsz rendelni.HA beírod igy a keresőbe kiad egy rakás oldalt.VAnnak egységcsomagok is,amiben annyi dekorgumi van pont ami az adott díszhez elég.Meg sablon van benne,plusz még ami kell hozzá,pl filc,drót,szem,attól függ mit lehet belőle elkészíteni.Én is megyek szerdán vásárolni,mert alig van pár szinem itthon.

Én is IMÁDOM a karácsonyt,mindenestül.Mi anyóséknál eszünk 24-én délben sogórnőmékkel eggyütt,aztán átjövünk hozzánk kicsit(szomszédba ugye),majd elmegyünk sogórnőmékhez(itt laknak a faluban) és ott is vagyunk kicsit.Ez már évek óta működik nálunk.
Én nem is főzök csak 25-26-ra,mert 24-én annyi kaja van hogy vacsira is marad.
Anyumék novemberben jönnek fel,mi meg sztem majd januárban megyünk haza vmikor.(miskolc mellett laknak)
És már most úúúgy várom a karácsonyt.


Nem tudom ismeritek e az Anna,Peti és Gergő cimű könyveket,nálunk az a nagy kedvenc,na abban van egy egér,cini,hosszú lábai meg kezei vannak,még a irónőé volt,szóval nem egy mai darab.Mikor Petykával kh-ban voltunk vácon,pont egy olyan hosszú lábú,kezű cini volt az asztalon,persze Ami kiszúrta és nagyon szerette volna hazavinni,na azt lefényképeztem,és elküldtem anyunak meg tudná e varrni.Azt mondta hogy Ő nem,mert vmi a gépén nem olyan,de a lényeg hogy vmi ismerőse megvarrja.NA az ilyenek miatt várom a karácsonyt nagyon,mert biztos nagyon fog neki Ami örülni.

Veráska!Moon sanden én is gondolkozom,én megmondom őszintén sima gyurmánk nincs és egy darabig nem is lesz(ismerve a gyerekemet)De ez jópofa,főleg hogy nem szárad ki.CSak olyan drága ez is.(mint sok minden)Mi a tescós favonat,sinek mellettt döntöttünk,azt majd l ehet bővíteni.Igaz már egyszer elvetettem a szülinapjakor,de annyira szereti a bnőmnél,ha ott vagyunk, 3 napig csak azzal játszik.

Marcy:vettél kengurut?mutasd majd meg milyen.Nekem egy naon drága típus tetszik,de nem használnám ki itt falun.

Viera!Háááát,egy fiúnak tényleg nehezebb.Még gondoltam egy puzzléra is fából,és egy egy darab lenne minden zsákban,mondjuk kérdés hogy van e kedve kivárni hogy összegyűljön a sok darab.
Még nekem is erősen törni kell az agyam,mert 24 valami kell.

Összedobtam délelőtt egy fekete erdő tortát.Ez a családi kedvenc,úgyhogy már pikk-pakk megy.Persze a piskóta középen nem sült meg,viszont olyan magas lett hogy 3-ba tudtam szelni.HA megsült volna akkor viszont lapos maradt volna,ez a két verzió szokott előfordulni.Még szerencse hogy kreatív vagyok e téren,megoldottam a dolgot,már csak meg kell enni,de az este lesz.Petinek sütöttem és nem tud róla.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Viera! ilyenkor kell azt csinálni, hogy elmentek közösen 3 napra a hegyekbe szánkózni,sielni egy szállodába, kaja,pia, fa. Csak az ajikat viszitek!
Egy imserősöm,-összejött egy pasival, mindkettőnél 2-2felnőtt gyerek van,és nem tudták mi legyen karácsonykor-igy hát lefoglaltak egy szállodai ünnepi programot, ez az ajándék a gyerkőknek is, igy oldják meg a karácsonyt. Esznek is, pihennek is,együtt is vannak.Tetszik! Majd ha nekem is felnőtt gyerekeim lesznek......addig gyűjtünk.

Arc: az én lurkóimnak is szárad, szinte smirglisre télen.Irattam a dokival olyan fürdetőkrém-testápolókrém alapú zsirosabb gyógyszertári krémet-azzal kenem-olcsó-jó! Vagy van még a lipobase nevű krém, tubusos, gyógyszertári, az nagyon jó.

Gab! akkor gondolatban irány a hóvirágos január!!!!!!!A többi nem számit!

Jajj, ezek a reklámok, tényleg olyan jók vannak,de baromi drágák. Én épp az icurka állatkákra cuppantam rá,ebből oldottam meg most a névnapot is, csak 600 ft 1 db.Nagyon nagyon örült neki!!!!
Ez a műtős, orvosos társas is, jajj de jópofa!!!Kivi vagyok mennyi!!!!!!

Biztos xar anya vagyok,de én pont a sok bizgentyű miatt nem adventi naptárazok!!!De! Ez a puzzle nagyon jó ötlet!!!!!!!

Hozzánk a szervezett, beépitett Télapó jön!!!!!!Tavaly elfelejtett megborotválkozni és látszott a szőre a fehér műszakáll alatt.Blani meg is jegyezte, hogy az oviban is ez a hamis télapó volt, neki is látta a szőrét. No,amig elhiszi, hogy ide és az oviba ugyanaz ment-addig nincs baj. Tényleg meddig hisznek?

Jajj, nagyooon köszi a névnapos köszöntéseket!!!!!

Mi nem szoktuk túlzásba vinni,mama: hajcsat,hajgumi,fésűk, tőlünk icipic állatka, anyóstól könyv(tüskevár) ,sapka,sál.Tavaly a tropikárium nagyon bejött neki szülinapra, idén Barbis torta lesz az biztos,meg talán karóra.

Beni!!!Nem gondoltam,hogy ennyi szenvedés,sirás után ilyen hamar regenerálódik a kis tökös!!!Ma voltunk a kórházban,minden szééép, a kukija csodás, szépen látszik a makk, a heréiben még varratok,de az majd felszivódik.Még 8 nap bölcsi nélkül(28 összesen) és jövő héten mehet. Én is akkortól megyek minden nap melózni. Hmmm,nehéz lesz.
Még 2 hétig nem motorozhat,lovacskázhatstb.

Beszéd: kijöttünk a boltból,+ húú hideg van"-mondja,majd:"kifli is fáz! "
Fázik a kifli amit eszik-törpölt tovább. Még annyira új nekem a beszéd, hogy rá-rácsodálkozom amikor ilyen kis okos gondolatok kibuknaka száján!!!!!
Ja, és azt mondogatja:" huncut vagyok anya!!!!"

Kimikeee!!!!!Ma délelőtt(9 kor) a Kossuth-on a Napközben-ben ovis téma ment!!!Nagyon jóóó volt,keresd meg a neten,vagy nézd meg éjjelenként mikor ismétlik!!!!!!!Milyen a jó ovi, szakértőkkel stb.szupi volt!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya, el vagyok havazva, majd megkeresem. Röviden, tömören milyen a jó ovi?
Vendég
 


Sziasztok!

Ma eltelt a szabim első napja. Férjemmel elkértük a szüleim koccsiját és elmentünk vásárolni. A cél sapi és sál vásárlás nekem az egyenruhához. Annyit mondtak, hogy csak fekete lehet, azt hogy milyen, azt nem mondták. Én vettem egy egyszerű fekete kalapot, amit az uram szerint tuti, hogy nem viselhetek. Vettem még egy olyan kötött sapit, ami formára olyan mint a baseball sapi. István szerint ez sem viselhetem. Ha ezt sem, akkor csak azt tudom mondani, hogy kapják be és adjanak egyen sapit! :evil: Vettem még angóra jégeralsót és hasonló nyalánkságokat. Azért röhej, nem? Megpucoltam még 3 ablakot ablakot és mehettem is Petiért a bölcsibe, mert eltelt a nap!

Benianya!
Örülök, hogy Beni gyorsan gyógyul. Stram kiskrapek!
Hát, néha én is dőlők Peti szövegétől. Tegnap mondja hogy Peti nem megy bölcsibe. Kérdem tőle, hogy akkor hol leszel? Mire Peti: Ági mamánál. Mondom neki: Ági mama dolgozni fog. Erre Peti: akkor Mati mamámánál. Otthon van Mati mama, nyugdijas! :lol: :shock: :roll: :lol:

Ex!
Peti hogy van?

Karácsony: én nagyon szeretem, de tuti, hogy az idén dolgozni fogok. Nem is tudom hogy fogjuk megünnepelni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok

Jó sokat írtatok :)

Zalán rajz dicséreteket köszönöm! :lol:

Karácsony:
Én nagyon szeretem! :lol:
Szeretem feldíszíteni a lakást,adventi koszorút gyártani ,imádom sütni a sütiket,mézeskalácsházat gyártani stb.
Az ajándékvásárlást is szeretem,mert olyan jó a karácsonyi hangulat ilyenkor a plázákban.Állt a barátnőmmel intézem és közben forrócsokizunk meg sültgesztenyézünk. :)

Bár most már van egy két ajándék amit neten rendeltem,így előrébb vagyok.

Egy valami van ami kicsit zavar mostanában.
Nálunk úgy szokott lenni,h Szent este anyósomnál is és anyuéknál is vagyunk.De így rohanás az egész.
Annyit változtattam pár éve,h az otthoni ajándékokat már 24.-én reggel megkapják,mert régen otthon kapták utoljára és addigra már olyan fáradt volt mindenki,h nem is volt kedvünk hozzá.
De még így is rohanunk este.Meg ugye össze kell egyezteteni,h hánykor hova mert a tesómék is mennek a barátnője anyukájához.Ez nem jó így!
Már tavaly is elhatároztam,h nem így lesz de nem jött össze :roll:




tegnap voltunk Medveparkban.Zalán nagyon élvezte,főleg azt,h etetheti őket mézzel :lol: Bár nehezen jöttek először oda

Na mi van már nem jöttök?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.17 20:29-kor.
Vendég
 


Karácsony témához:
Ez a mikor hova megyünk nálunk is elég húzós volt. Mivel anyósék, és sógórnőmék is itt laknak a szomszédban ugye elvárás volt, hogy 24-én menjünk át. Én meg mindig azt mondtam szenteste a szűk családé, OTTHON, ami kezdetben ugye kettőnket, mostanra hármónkat jelent. Akkor volt az, hogy de napközben menjünk át pár percre...mert hát a gyerekek (sógornőmék gyerekei). De az sem volt jó, mert így a főzés, díszítés közepén átmenni nem épp leányálom. Ráadásul akkor jött,hogy na de egyetek valamit... És ez bár jóindulatú, számomra azt tükrözte, hogy az én főzésem, készülődésem saját magunknak nem jelent nekik semmit. Szerencsére a gyerekek megnőttek, és már nálunk van a kicsi a családból. Most azt mondom, ha akarnak, akkor jöjjenek át ők, de én bizony a lábamat ki nem teszem 24-én. 25-én meg mindig megyünk anyuékhoz. Valamikor 24 elött pár nappal meg anyu nagy családjával van egy nagy összeröffenés. 26-án meg apu családjával van. És el is telt a karácsony. A 2 ünnep közötti időszak, amikor mindenki pihen, az nálunk extra hajtás, mert leltározni kell. Szóval karácsonykor nincs pihenés. Sütni nem szoktam, mert nincs aki megegye. Beiglit sütünk családilag, abból hozok, és esetleg még 1 fajtát csinálok. Az ünnepi estebéd meg nálunk is egy jól bejáratott recept, olyan amit nagyon gyorsan kevés vacakolással el lehet készíteni. A készülődés meg nálunk nagyon korán elkezdődik, mert december tele van szülinapokkal is: 6, 11, 13, 18.

amandi
 
 


Sziasztok!
Már egy órája fent vagyok,nem megy az átállás nekem. :(
De! legalább nyugiban megreggeliztem,kényelmesen,lassan,ráérősen,jajj de jó volt!!!Betettem egy adag mosást is,a töbivel viszont nem akarok zörögni.

Na Ami szól,úgy látom Ő sem állt még átt.Akkor később írok.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Itt az elveszett bárányka.... :roll: :oops: :oops: :oops:
Tudom, már sokszor csináltam azt, hogy beköszöntem, hogy jól vagyunk és bocs a lelépésért,de valahogy....
Vierának köszönöm szépen az irományt és azt hogy nem felejtett el! :roll: :oops: :wink:
Szóval rólunk: A sulimnak (fogászati asszisztens) lassan vége. Már a nagygyakorlatot töltöm, és tanulgatok, mert januárban vizsgázok. Így egyben a karácsonyi hangulathoz is hozzászólok: nekem most nem nagyon lesz rá időm, mert tanulnom kell a vizsgámra. Igaz a fősulis évek alatt is ez volt, és akkor azt mondtam, hogy ez nem hiányzik nekem, többet nem tanulok, erre tessék...
Azért próbálok készülni rá, lesz üvegfestékkel egy pár dísz, meg adventi koszorú az asztalon, de pl. karácsonyfánk nem lesz, mert már 20.-a körül elutazunk anyuékhoz, onnan 25-én anyósékhoz és majd csak jan. 4-én jövünk haza.
A másik, amiért nem igen tudok még a karácsonnyal foglalkozni, az az, hogy a férjem mostanában állandóan utazgat. Na persze nem jókedvéből, hanem a cég küldi. Most volt 2 hete Japánban, csüt-pénteken Ukrajnéban lesz, aztán jövő héten megint Japán és nov 17-től 2 hét Kína. Szóval lassan az egyedülállók életét élem. :cry:
Tesóka egyenlőre nem akar jönni, így most nem is foglalkozok a témával, hiszen még a férjem sincs itthon sokszor. Már nem szedem (önkényesen hagytam abba) a doki által felírt gyógyszert és egy kicsit próbálok nem ezzel a témával foglalkozni, hiszen már több mint 1 éve indult a project és volt néhány kiborulásom.

Dani: ügyes, okos, csak hisztis. Röviden és tömören. :wink: :lol:
Gyönyörűen, érthetően beszél, szobatiszta.
Egy baj van vele, mégpedig az, hogy ugye, amikor bekerült a bölcsibe még verekedett, először csak úgy, késöbb már csak játékért, mostanában meg már egyáltalán nem, hanem inkább hisztizik, sír érte, ha nem kapja meg. Emellett a gondozók azt mondták, hogy nem szólnak bele a vitákba, csak ha "vér folyik", így megtanulják hogyan kell megküzdeni valamiért. Na az én fiam megtanulta, mert itthon is megy ez a szöveg: te nem jöhetsz ide, neked ebből nem adok és társai. :roll:

Egy kérdés ahoz akinek már ágytiszta - vagyis éjszakára sem kell pelus - a gyereke (bocs, hogy nem tudom, bár olvasgattalak titeket, azért nem tudok mindent): hogyan keztétek el leszoktatni a pelusról? Volt hogy éjszaka bepisilt? Hogy kezdjem el? Mert Dani augusztus óta szobatiszta, de szeretném az éjszakait is levenni róla idővel. Köszi ha válaszoltok!

És akkor pár kép mostanában rólunk:
Fürdőköntösben
Kép
Mi
Kép
Fürcsi az unokatesóval
Kép
Közös kakaózás
Kép
A nagyfiú
Kép
Motoros
Kép

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Benianya: Örülök, hogy túlvagytok a műtéten és jól viselte Beni. Tényleg egy kis hős! :P

Reni: Hát tényleg nem egy leányálom ez a munkahely. :( :evil:

Karácsony: Én szeretem. Igaz nem dekorálok, de ez még változhat. :) Nálunk a 24-e csak a szűk családé, a maradék 2 nap a rokonoké. Ezalatt kell meglátogatnunk 3 nagyszülőt, akik mind azt akarják, hogy ott ebédeljünk és maradjunk estig… :? Nem egyszerű. Van előtte családi buli is, mert van Évánk, 2 Tamásunk, Istvánunk, Juditunk. Én szeretek rokonokhoz járkálni, de csak ésszel: 1 nap-1 látogatás. :P

Voltunk a hétvégén Szilvásváradon kisvonatozni. Hát csajok ha tudom hogy ekkora tömeg lesz tuti otthon maradunk. Szinte lépni sem lehetett. Úgyhogy nem is a vízeséshez mentünk, hanem az ősember barlanghoz. Az egy jó 1 km-es túra fel a hegyre, úgyhogy lényegesebben kevesebben voltak arra. Teljesen ledöbbentünk Zolón, ugyanis végiggyalogolta!!! :shock: :P
Teszek képeket:

Kép Kép
Kép Kép Kép


nancsa
 
 


sziasztok

nem olvastam vissza, elobb irok, de bocs, nemet bill, nem talalom az ekezeteket.
koszi Benianyu az infot. es sajnalom a korhazi mizeriat. nagyon rossz lehetett.
ma voltnk mi is vervetelen, nekem ez is eleg rossz elmeny volt. 2x kellett megszurni, elsore annyir hadakozott hogy kijott a tu. nagyon sírt es a tekintete: anya ne engedd. 5 percel kesobb mar ette a telifagyijat amit beigertem en meg meg mindig remegtem.
na olvasok

Mári

Mári

Kép
mári
 
 


jajj, képzeljetek, a juliusiakhoz irtam az elöbb ezeket, ugy kellett bemasolni,,,ilyen bena faradt vagyok

Mári

Kép
mári
 
 


csak érdekességként

Nagyon hasonlít a két csaj, ahogy nől Kata egyre inkább. :shock:

Kép

Kép

itt ugyan csukva van a szemük, de a szemük színe is tök egyforma :twisted:

néha én sem tudom melyik van a képen :wink: na jó de, mert katáról nincs annyi :roll:

tjuca
 
 


Oriandy!!!!

De jó! Végre!!!Nagyon cukker Dani!!!!!!!Hajrá suli,ügyes légy. A sok utazást sajnálom, tiszta világjárólett azurad!!Előléptették? Mit kell csinálnia kint? ÉLvezi? Ki segit Danit hozni,vinni? Milyenek a mindennapok? Mit esztek?Főzni jut időd?

Juca!Húú, tényleg nagyon egyformák!!!És nagyon szépek!
Tippem: Kata az első képen,mert a bundazsákos fotón is ugyanez a rajzolni sem lehet szebbet szájvonal és orr.
2.fotó Kinga,mert szőkébb a haja ici-picit másabb az orra és a szája,jobban hasonlit a mostani nagy Kingára és régebbinek tűnik a kép. :wink: Talált?

Marcy!Megnéztem újra a Te képeidet is.Milyen pasis, vékony arca van Olinak!!!!!Kis szivtipró lesz!!!!!!!!!!

Csajok,jövő héttől a tőzsdeételfutár 510 ft os takarékos menüjét rendelem a melóba.Van aki kóstolta? Más jobb?

Mári! Miért kellett vért venni?
Jajj,anya ne engedd-szegénykém.Hogy nem hasadt meg a szived.Lényeg h túl vagytok rajta!

benianya
ákosbenianya
 
 


Nancsa!Nagyon ügyes Zoló! Én is meglepődtem amikor blani 2 évesen felmászott a Mátrába egyedül.Csakjött utánunk éslekötötte az erdő.Széphelyen voltatok!!!Miért voltak olyan sokan?

Alziza! szuperek a medvésképek.De jó, hogy lehetett etetni is!!!

Kimike!!Az a baj, hogy én sem hallottam, csak az elejét,mert mentünk be a kórházba. Egyszer töltsd le.

Képzeljéek, Beni a dokinál simán tűrte a herevizsgálatot és a kukihátrahúzást.Kvázi már nem fáj neki.
Nekünk meg orditott.
Kipróbáltuk,hogy nem fektetjük hanyatt, henem ülve mondtam neki, hogy nézzük meg hogy bújik ki a kukac. Elkezdte húzni-előre, mondtuk,hogy nem arra,hanem a másik irányba,maga felé. Megcsináltam szépen lassan finoman, be is kentük és annyira örült, hogy azóta engedi és ujjong, ha előbújik a a kukac!!!Annyira jó,mert igy tutira nem fog visszatapadni, mert minden nap hátra van húzva és most még kenve is. A heréjét már lelehet mosni, még kiállnak belőle a varratok,ami egyszer csak felszivódik. Ott a két kis vágás,olyan mint a császáros seb. Azt is körömvirággal kenem, hogy gyorsan gyógyuljon.Olyan kis ügyes,és olyan jó, hogy ilyen hamar-gyakorlatilag 1 hét alatt lezajlott az egész, nincs már sirás, 2 golyó a zacsiban(jajj,olyan jó látni végre)és a makk is szépen kihozható.Szóval férfias dolgaink a pelusban rendbetéve!!!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!
Benianya!
Nem léptették elő a férjemet, csak már nem legót gyártanak, hanem Sony plazma tv-t. És ugye a sony a ferdeszeműek világából való. Most amiért utazgat, az a nem más, mint próbák. Ott gyártják azokat a szerszámokat, amikkel majd itt fogják csinálni a tv részeit, és azt nézi meg, jó-e, mert ha hibásan jön ide, akkor már bukták a mutatványt. Vagyis csak akkor veheti át, ha minden OK.
Most az Ukrajnás utat lefújták, de Japán és Kína még mindig "uticél"! Pont a legmesszebbi utak. :cry:
Hogy élvezi-e? Vegyes. Persze annyiból élvezi, hogy ha a cégtől nem menne, soha nem látná ebben az életben azt a tájat, városokat, de a 12 órás repülőutat kihagyná az életéből!
Én reggel meg tudom oldani Dani bölcsibe vitelét, ha délután is lennék gyakszin, akkor van egy barátunk, aki szívesen elhozza, ha épp nem délutános. Főzni meg úgy szoktam, hogy 2 napra. De szerencsére nem mindennap megyek gyakorlatra, így meg tudok oldani mindent. Még az a szerencse, hogy újra elkezdtem vezetni, így a nagybevásárlásokat is megoldom már.
Tegnap beszéltem egy csajszival, akinek hasonló korú gyerkőce van, és azt mondta, addig meg se próbáljam leszoktatni Danit az éjszakai pelusról, amíg éjszaka is iszik. Így tegnap este már nem adtam neki. hajnalban volt is nyüszi érte, de hamar megbékélt. Talán így könnyebb lesz, bár reggelre így is volt pisi a pelusban.
Meglátjuk!

Szegény Beni! Meg kellett műteni? Hmmm Láttam már jó pár ilyet (ahol dolgoztam), de jól szokták viselni a gyerkőcök. Örülök, hogy már jobban van!

Kép
oriandy
 
 


Benianyu! Teljes körű allergiavizsgálat végre. De magándokihoz kellett menni hogy ezt megcsinálják. Férfias dolgok rendbe téve-nekünk még nincs sajna, ezért irigy kicsit, de azért amin keresztülmentetek, nem. Remélem minden ok lesz nálunk. A gojszlik mondjuk megvannak.

Oriandy! Jó hallani felőletek! Én is gondolkodtam a fogászati asszisztensen, de arra jutottam hogy nem gyerekbarát munka, pl ha du-án kell menni dolgozni egy magándoki mellé, akkor mi lesz Danival? Ez érdekelne. Sajnálom hogy nélkülözni kell férjurat! Úgy tudom ha többször száraz marad reggelre a pelus, akkor érdemes megpróbálni. Este nem inni vizet, ez jó lépés!

Juca! Nagyon hasonlítanak a csajszik nekem is! és gyönyörűek!
Méz! Hát a tieid is szép leányok! Nézegetem ám ezeket a szép lányokat a fiamnak, bár tudom, van már sok jelölt!
:D

Juca! Én tudom hogy a rizstej és társai nem helyettesítik a tejet, csak én nem merem adni még a tehéntejcsit. A kérdésem már többször is VIERÁHOZ, hogy ő is tudja-e ezt? Bár ők több tejterméket esznek, mint mi. Bár ez a másik fórumon volt talán téma, csak most jutott eszembe.

Mári

Kép
mári
 
 


Mári!

Ezt a tejtémát, meg helyettesítést a dokival beszéld meg, én tuti túlparázom a csontkérdést, de félek, ha nem kap Kinga tejterméket, akkor nem lesz elég erős a csontja. Az biztos, hogy nem a Naptól fog épülni a csontja, mert úgy nullával egyenlő d vitamint nyel, azt is csak vigantolból kapja. :roll:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Andy:

örülök, hogy jöttél. Nem akarok okoskodni, de én nem nagyon erőltetném az éjszakai pelusról a leszokást. Nekem úgy mondták, hogy akkor érdemes egyáltalán megpróbálni, ha már egy hete száraz a pelusa éjszaka is. Így is nagyon ügyesek vagytok mindenben, majd ez is alakul szépen.
Mi még nappalra is hordunk pelust! :roll:

Nancsa:

szépek vagytok a képeken!

Na, pihizek.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Ja,
Juca:

valóban, mint két tojás! Kornél gondolkodóba is esett... :lol:

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita!

Kornél még korán kezdi a kicsapongást! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Wawel!

Itt van Kinga báli szerkóban.
http://kovacs-telekes.org/hu/juca/blog/ ... n-kenubi-8

(az már más kérdés, hogy profilból akkora az orrom, meg a tokám, hogy csak pislogok... :roll: :twisted: na mindegy, egyiket sem tőlem örökölték a csajok)

tjuca
 
 


Sziasztok

Juca

nagyon szépek vagytok :lol:

Mári
Zalán Milupa Junior gyerekitalt iszik tej helyett.Azt nektek nem lehet?


Lányok
Már rég megakartam kérdezni,h mi lenne ha átköltöznénk teljesen a tanyára?
Oda sokkal bátrabban,sokkal többet írtok.(mert én csak ritkán jutok oda,inkább csak olvasok)
Nekem egyszerűen nincs időm mind a kettőre.De lehet,h ez csak az én problémám :oops:
Csak szerintem úgy sokkal egyszerűbb lenne,nem?
Vendég
 


Én a magam részéről megbirkózom a kettővel.
Főleg azért,mert anno olyan sok jó tippet olvastam itt, sajnálnám a mi tapasztalatainkat eltitkolni mások elől. Sosem lehet tudni melyik fél mondat segit ki valakit a gödörből.
Sajnálom pl.hogy a téli öltözés mind amoda ment.

Kezd engem is rosszul érinteni, hogy már 5 kor sötét van!!!NEm csodálom,hogy depisedik a társaság!!Lehangoló.És még ez az eső is!!!!
Tegnap voltam Sasla tanfolyamon melózni-hát úgy elkapott a hangulat,hogy apával megbeszéltük járunk!!!Heti 1 este(700 ft),de annyira vérpezsditően tuti,pont jó lesz a téli időszakra,és pont péntken van, a gyerekeknek is jól fog esni egy este mamázás.

Bölcsi: volt valaki köztetek,akinek a lurkója sokat ,hosszan beteg volt és újra kezdte a bölcsit? Mik a tapasztalatok?
28 napig nem ment az úrfi a műtét miatt,de hétfőtől muszáj teljes munkaidőben bölcsiznie. Hmmm, nem lesz újra beszokás. Hmmm.a böliben azt mondták,ha sokat hiányzik,utána már automatice egész nap van, nincs dupla szoktatás.Hmmm.NEm tudom mi lesz. Emlegeti,várja, imádja, de majd 1 hónap kihagyás után tuti szokatlan lesz neki.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok! Szép jó reggelt mindenkinek!

Mindenkinek kezdődjön olyan jól a napja, mint nekünk! Képzeljétek! Túl vagyunk az első pelenka nélküli éjszakán, és..... Nem pisilt be a Drágám!! Mielött lefektettem pisilt, és most reggel is szólt. Ugyan most 6-kor így nem aludt vissza, de bánja a fene, ha ilyen ügyes volt!!!
Na lassan megyek készülődni, elvittem Danit a bölcsibe, most meg megyek gyakorlatra!
Wawel!
Nem veszem okoskodásnak amit írtál! Inkább köszi a véleményed! Igazából nem eröltetni akarom, inkább csak kipróbáltam, sikerül-e. Mert olyan okos Dani, és a nappali pelusról is úgy szokott le, hogy azért a nadrágba nem ment olyan sokszor. Tehát remélem ez is könnyen fog menni. Nagyon ügyes volt, meg is dícsértem érte és ennek Ő örült. Tehát lehet, hogy menni fog ez neki. :roll: :wink:

Kép
oriandy
 
 


Szió!

milyen cangát hozzanak az angyalok Kingának?

tjuca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: