Új privát üzeneted érkezett!

Porszívót? Kinga fél tőle? Mert Milán szereti, sokszor ő porszívóz, persze csak (sajnos) szárazon. :)
Vendég
 


Kimike: nem inkább attól kell félni, hogy anya felporszívózza a játékokat, ha nem rakja el, és akkor nem lesz játék!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Én is teljesen kivagyok: a vadiújan felújított lakásunkban szétverték a WC-ben a falat, mivel a felettünk lévőtől áztunk. Strangcsere! :( Hiába, nem szabad 80 éves házban lakni... Ezen kívül nálunk is van ovis vírus: hasmenés, hányás, orrfolyás, köhögés, minden, ami a csövön kifér (de különben tök jól elvan a gyerek, nem látszik rajta, hogy szenvedne!). Nem is megy már erre a 3 napra oviba Pisti. Úgyhogy megy az itthoni "móka", ráadásul most még kimenni sem tudtam velük, mert ugye egész délelőtt itt voltak a vizesek... És holnap is jönnek folytatni, jövő héten meg helyrehozni... :( Még szerencse, hogy legalább nem mi fizetjük, hanem a ház biztosítója, merthogy a strang az a házhoz tartozik. Nekünk csak a festés marad. Köszi, most lett kész pár hónapja. :(

Rendrakás: nálunk is jórészt én csinálom. És közben mindig arra gondolok mérgesen: hát ezért jártam én 6 évig egyetemre??? Én olyan cselről hallottam amúgy, hogy azt kell mondani nekik (már ha van 2 gyerek): "Na ki tud több játékot összeszedni?" És akkor versenynek fogják fel, és máris aktivizálódnak.

Alziza: jobbulást, és drukk a holnapi varratkiszedéshez! Ez az állatkertes sztori nagyon tetszett, lehet én is kipróbálom Nórikán! :lol: (Tudod, ő sem hajlandó megválni a cumisüvegtől.)

Wawel, jó hogy túl vagy a papírok intézésén!!

Ex, várom a privit! :wink: És addig is "jobbulást"!


Most megyek, Hello!
hello
 
 

 
 

Sziasztok,

most csak képeket teszek fel, de este írok.

Rendrakás: nálunk is általában én csinálom, de azért annyi javulás van a nagy nullához képest, hogy mostanában, ha rászólok, hogy el kellene pakolni a játékokat, akkor legalább elkezdi csinálni. A 90%-át így is én csinálom, de legalább az akarat megvan :) .

Ja és jelentem nappalra teljesen szobatiszták vagyunk, Marci alvás közben sem pisil be!!!
Az éjszaka még hosszú neki, mert reggel rendesen tele van a pelus, de hogy mikor termeli, azt nem tudom...

Na akkor a képek:
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép

Eni
marcy
 
 


Marcy!

Gratula a szobatisztasághoz!!! Így, hogy fiú + még kisbaba is van mellette, nagyon ritka!! A képek nagyon arik! Főleg az utsó! 8)
hello
 
 


Kimike!

nem fél tőle, úgy ahogyan Gab mondja. egyszer véletlenül fölszippantottam egy mütyürt, koppant. utána bányásztuk, na azóta pakol, persze segítek én is, de pakol, mint a kis angyal, hogy nehogy a porszívó orrmánya felszippantsa a játékokat is.

Hello!

én inkább úgy tudom elképzelni, ha majd kata szőnyegcirkáló lesz, akkor-> rakd el a cuccaidat, mert ráeresztem katát. :twisted: :twisted: :twisted:

két vagy több gyerekes trükk

egyik szel (tortát húst almát stb. ) másik választ. az egyik olyan mértani pontossággal fog szelni, és ugye a másiknak van joga a "nagyobbat" választani. ezzel sok bőgést spóroltak meg uncsitesómék szülei. :lol:

tjuca
 
 


gratba szobatisztasághoz, és írígy vagyok piszkosul...

tjuca
 
 


gratula sokszor elírok, de egyik kezemben kata

tjuca
 
 


ja és kinga legújabb szerzeménye, mármint ő választotta

http://kovacs-telekes.org/hu/juca/blog/ ... /egyeniseg

tjuca
 
 


Hali!

Hát nálunk a Télapó nem a cumit viszi el (mert az szerencsére nincs), hanem a pelusokat és hoz helyette sok szép királylányos és Micimackós bugyikát. Ezt Nonó mindennap elmondja.

Amandi:
Fosi még nálunk is van, de én most a gyógyszerre fogom. (Cedax Baby). Mondjuk nálunk "csak" torokgyuszi volt, de sem köhögés, sem orrfolyás. Láz viszont keményen.
Tegnap délre viszont szerencsére elfújták a gyógymanók a betegséget.

Eni:
Tündériek a képek!!
Nappal már mi is teljes szobatiszták vagyunk, alváshoz viszont kell a pelus, de próbálkozunk. Délutáni alvásnál Nonó ágyába teszek egy jó vastag paplant, rá egy nagy törölközőt, rá egy lepedőt. Mindezt azért, hogyha pisi történt, akkor ne a matracot érje. Hát mindenesetre szárazon még nem maradtunk. De úgy érzem,hogyha határozottan és következetesen így csináljuk decemberig, akkor 6-án viheti a pelust a Milulás.
:lol: :lol: WC-papírt én adagolom Noéminek :lol: :lol: :lol:
Édes ez a papírhalom. Nekünk is van ilyen ülőkénk (csak piros-sárga-kék), de valahogy csúszkál a WC-n. Úgyhogy mi bilikézünk.
Na,ezt is jól kiveséztem.

Pakolás:
Nálunk szerencsére nincs porszívó és zsák, ha pakolni kell. Noémi szívesen segít,egyedül viszont nem hajlandó, csak ha azt mondom, hogy akkor nincs játszóház. Szóval mégiscsak van zsarolás. :?
Anno Zoránnál nekünk is a zsák jött be, hogy ami a földön marad, az megy a zsákba, onnan pedig a kukába.

Pil:
A tortát légyszi-légyszi tedd fel a recis oldalra. :wink:

Benia:
Írtam privit!!

Erika

Kép
viera
 
 


sziasztok Lányok,

olyan hulla vagyok, most fejeztem be holnapra a házit.

Múlt héten nagy részében és hétvégén is itt volt Ropi is, mert Guszti el volt utazva és az, hogy naponta 2-3× mentem vele és Pancsival sétálni elég kimerítő volt.

Most megpróbálom kipihenni magam:)

Cumi kérdés: Panni még elalváshoz kéri vagy ha már nyügi, én egyenlőre nem is próbálkozom a leszoktatással, majd csak elhagyja ezt is.

Hiszti, mostanában annyira nem bírom, hogyha rákezdi kapásból rászólok. Már mondtam neki, hogyha nyifog, akkor fenékrecsapás jön, hogy legyen is rá oka. Egyszer már valóban kapott, azóta "rend" van, ha szólok neki, akkor mondja, hogy nem kell a fenekére csapni és gyorsan hamvába halasztja a hisztit.
Jobb is, mert tényleg rettentő nehezen viseltem.

Úgy tűnik kezd beszokni a bölibe, egyre nagyobb kedvvek megy és meséli, hogy jó volt, meg játszott a Donáttal meg a Kolossal meg a Lénával. ma mondta, hogy a Csicsivel is játszott és ajanyos a Csicsi. ( nem tudom a rendes nevét, valami Chinabuva...papa fekete, de nagyon édi kiscsaj).
Meg mostanában mond olyanokat is, amiket tuti a böliben szeredett össze: pl. fésülöm és már unja: Na most már elég! vagy múltkor hozott egy játékot: Nézd már milyen cuki:) Hát ezen a cukin egy fél órát röhögtem.
és csomó új dalocskát és mondókát is tud.
A legérdekesebb az, ezt a tesómék mondták, nekem fel se tűnik, hogy a folyamatos duma már nem csak arról szól, hogy Anyaka, anyaka hol? (erre úgyi azok emlékezhetnek, akik jártak nálunk Balcsin:) hanem már folyamatosan másoknak is mond mindent, nem csak nekem.
Sőt, most már telefonon is elbeszélget anyummal, elmeséli neki, hogy mi volt a böliben stb.

Hát így megy a kis életünk.
Most Panninak is szívom már vagy másfél hete az orrát, de ettől eltekitve (lekopogom) jól van.
Minden kis betegnek gyógyulást és remélem hamarosan ők is jobban lesznek!

Kimike, írd majd meg, hogy hol voltatok étteremben és mi finomat ettetek.

Én majd hétvégén megyek Hollókőre: tesóméknak lesz az esküvőjük és ott egy étteremben lesz a lagzi. majd mesélek!
Én leszek a tanúja öcsémnek ( már most mantrázom, hogy személyit lakcímkártyát nem itthon felejteni:) Panni meg elvileg kis kosárkából fog rózsaszirmot szórni....hát kiváncsi vagyok:)
Mjd ha lesznek képek rakok fel!

meteor
 
 


Sziasztok!

Meteor: jó bulizást hétvégére

pakolás: anyu jétákosan csinálja. Ahogy Hello is írta

- ki tud többet megmarkolni
- ki a gyorsabb
- ki mennyit tart a markában (megszámolják) - ezt pl Kornél imádja
- ki találja meg az adott színűt
- nem beletesszük a ládába, hanem belepottyantjuk - valamiért a hangutánzó szavak jobban bejönnek nálunk

s ezeket aztán lehet továbbfejleszteni.
A fentiek között van pár saját ötlet is! :wink:

Mindenestre bevált, és azóta pakol is, mint a kisangyal.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok! Megjöttünk!Mindenkinek nagyon nagyon köszönöm a drukkokat!
:lol: Beni vidám,ugrál. A következő hetekben nem hintázhat,nem motorozhat,nem hintalovazhat :cry: és vigyázni kell be ne üsse a heréit.
Események:
Hétfő vérvétel-képzeljétek egy hang nélkül tűrte ahogy a nagy tűt beleszúrták a kézfejébe és 3!kémcső vért kipréseltek belőle,mert nagyon sűrű volt :cry: ,közben meg-megmozgatva a vénában a tűt.ÁÁÁÁÁ.Nagyob büszkék vagyunk rá.( a vért vevő megszámolta az intenzives, 2 éves szúrásnyomokat a kézfején, profi volt,én nem is látom a kezén,ő azonnal kiszúrta,hogy intenives volt) Elmagyaráztunk neki mindent, hogy a doktorbácsi meggyógyitja a golyóit lehozza majd meggyógyitja a kukiját is,és nem ehet nem ihat és kibirja. „Jó anya,kibijom.” Hát könnyeket csalt a szemebme.És tányleg kibirta. Az éjszaka bent szürnyű volt. Bár befekhettem mellé az ágyba, szóval pár órát én is aludtam, de nagyüzem volt az osztályon. Egyben van a gyereksebészet a belgyógyászattal és este jött lóról lesett kislány, bicajjal elesett fiú, egy kiscsaj akit hasbarúgott 1 hete az osztálytársa és most fáj neki-lépruptúra, egy 25-ös cukoros kisfiú, szóval csak néztünk egy 8éves szintén herés és bent alvós kisfiú anyájával mik vannak. Ma reggel 14-en jöttek még, kukisok,sérvesek. 16 műtét 15 órá ig!!!!
Benivel kezdték.A jó(?)sorsom úgy hozta,hogy bent voltam.Metszés a zacskón, golyók le, valami randa zsiros szövettől feszabaditás, nehogy visszamenjen, rögzítés, valamit csinálás, hogy ne csavarodhasson-hmmm. Majd a másik. És na akkor mehet a kuki is kérdésre kis szondával kicsit fellazitotta a fitymát is, mert bár nem volt szűk, a biztonság kedvéért fellazitotta. De milyen jól tette,mert ekkor látta, hogy rövid a fék, tehát pár éven belül jöttünk volna, vagy 13 évesen, mint a szomszéd szobai kiskölök. A féken égetet valamit és kész 18 perc volt,de az viselt meg legjobban, hogy láttam magatehetetlenül feküdni maszkkal az arcán. Előtte mókás volt ahogyan a koktéltól bekábult, röhögöt hogy anya, anya. Tisztára mint a narkósok a filmekben.
Az ébredés fél órája dobálós,öntudatlan vergődős volt, apa tudta csak lefogni. Na ekkor nagyon sirtam, úgy sajnáltam,de „csak”túl kellett vészelni és lefogni. Bealvás után a szomjúság első fél órájának hisztijét már nem birta a lelkem, lementem.2óráig nem ihatott utána, úgy hogy este 6 tól nem evett és reggel 5 től nem ivott. Az első kortyokat úgy itta,mint a siavatagi vándor. Délután meg már ugrált az ágyon. A 3. sirás pisilésnél volt. A heréje be van kötve, ragasztva, de átütött a vér, és a bizgerálás miatt biztos lila is lesz. A kukija picit dagadt,de nem olyan mint a körülmetélteké,bőr a makkon. Na ezt szigorúan húzogatni kell vazelinnel(?) napi sokszor!1hét alatt visszatapadhat.
Lányok,mi az a krém amit ilyenkor szoktak adni? Úgy emlékszem valaki irt valami érzéstelenitőset, de azt lehet sebre is?
Szóval férfias dolgaink rendbetéve. Alapjában véve nagyon jól viseleűte, nagyon büszke vagyok rá,és arra,hogy ilyen megértő,ha úgy tetszik szófogadó volt. Jó sokat kivett előlünk ez a két nap,de VÉGE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Örülök,hogy végül belementünk a szondás fellazitásba,mert különben nagyobb korban derül fény erre a fék dologra,amikor fájdalmas lehet a közösülés, vagy ugye még előbb más.

Várok minden kukis tapasztalatot, ötletet,a ki már túl van hasonlón!!!!
Ja a 8 éves kisfiúnak kuki vizsgálat közben vette észre a herét-egyik nem szállt le. Kiderült,hogy szegény anya nem is vette észre,lévén nagyobb a gyerek,nem vizsgálgatja már úgy. Ez még nem gáz,mert ugye a másikban nem sérülnek a csirasejtek, de tanulság volt sokunknak, hogy figyelni kell,mert sérülhet, meddővé tehet ha fent vannak. Ha kisfiúnak nincs kuki gondja, talán felnő így.


Kimike!!!Milyen volt a buli!!!
Meteor!Gratula a tesódéknak,add át üdvözletünket!!!Kis koszorúslányról képet izibe!!
Alziza,ird meg mi lett a könyököddel,kiszedték a varratot?

Ex,mi a depi tárgya?

Wawel,elpakolási ötletek nagyon jóóók. Sokszor mi is csak kántáljuk a magunkét,holott némi játékossággal,furfanggal előbbre lennénk.

Viera!Privit köszi megkaptam.Gab,Marcy, annyira édesek a fotók!!!!!
Minden szobatisztának nagy nagy gratula!!!!!
Betegeknek gyógymanók.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benia!

Hatalmas gratula a nagyfiadnak és persze neked.
Most "már csak" nyugiban kell tartani tényleg, ami a legnehezebb egy 2 éves kisgyereknél.

Hát nálunk amikor Zoránnak az orrmandula-műtétje volt, akkor volt ilyen édes, mikor műtét előtt megkapta a kis narkóját és tolták a műtőbe. Hülyeségeket beszélt és vigyorgott. Ekkor négy éves volt (majdnem).
De utána......
Bár felkészítettek bennünket szülőket, hogy a műtő előtt és a folyosón nem várhatjuk a gyereket, mert már magánál lesz az altatásból és hameglát minket, akkor leugrik a tolóságyról.Volt már rá példa.
Na, de erre nem számítottam. A szobában vártuk és ugyanúgy, ahogy írtad (mint Beni), ordított, hörgött, az infúziót háromszor tépte ki a kezéből. Szóval apa elment, mert ő nem bírta már gyomorral és szerintem lelkileg sem, meg sokan voltunk a gyerek körül. Ott voltam ugyebár én pizsiben és három nővérke. Szóval összesen négyen nem bírtuk lefogni Zorcit, pedig akkora már vissza kellett volna aludnia, legalább két órát. Ha pedig tovább ordít, akkor komoly esélyünk volt, hogy bevérzik a műtét után.
A kórházi ágyában pedig ugyebár csakis steril kórházi ágyneműk voltak. Akkor már semmi nem érdekelt és ráordítottam a nővérkére, hogy adja vissza a saját kis takaróját és párnácskáját, mert akkor elalszik. Nagy nehezen belement, Zorán pedig abban a percben máraludt is vagy három-négy órát. Akkor meg azon aggódtak, hogy most meg fel kellene ébreszteni,mert sok időeltelt a műtét óta, innia kellene.
Inni meg nem akart. Ezzel is küzdöttünk. Megegyeztem vele, hogy elolvasok három sort a Clifford-ból, ő meg iszik három korty teát. na, ez ment egy darabig. Utána elege lett a kórházi teából (nem csodálom.) Akkor megint könyörgés a dokinak és nővérkének,hogy felbontatlan ásványvíz van nálam (szénsavmentes), engedjék meg, hogy azt igya, mert a tea nem megy. Na, a víz ment.

No, nálunk ilyen volt a műtéti kálváriánk, illetve nem is ilyen, de ezt nem lehet így leírni. Én is bőgtem és elájultam a látványtól,stb. Éjszaka titokban ettem, mert ugye neki műtét előtt nem lehetett, hát szégyelltem magam emiatt is.

Egyszóval tényleg hatalmas erő és lélekjelenlét kell egy ilyen műtéthez, ahol nem minket, hanem a gyermekünket műtik.

Puszi Nektek!!!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Benianya!

Örülök hogy megvolt a műtét és hogy ilyen jól viselte a kiskrapekod!!!!Nagyon ügyes kis legényke!!!

Kép
Kép
veráska
 
 


Benianya!

Jajj de jó!Ügyesek voltatok!
Ez nagy nagyüzem a javából!(Remélem Petykának leszáll,neki is fent van)

Viera!Irtam egy privit!

Ex!Mi a depid?És mi van a kérdésemmel,nem válaszoltál rá.

Marcy:cuki ez a kisfiú nagyon.nekünk is mozog a fellépő,pedig azt irták minden wc-hez jó.Hát nem. :(

Hello:a tortán narancskrémes trüffel bonbon van,úg yvettem készen.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Nem bírok aludni. :evil:

Marcy, gyönyörűek a gyerkőcök. :) És Marcika nagyon ügyi a szobatisztasággal.

Benianya, hát ez borzalmas lehetett. Kirázott a hideg, ahogy olvastalak. Beni egy kis hős.

Étteremi bulit elhalasztottuk, mert a másik családnak nem volt jó. De majd beszámolok. Még nem döntöttünk melyiket próbáljuk ki, de köszönöm a tippeket.
Vendég
 


Sziasztok,

Benianya: tényleg hős a kis Beni és nem irigyellek benneteket, dehát ezen is túl kellett esni. Örülök, hogy vége.
Ugye korábban Marcinak is mondták, hogy rövid a fék, de azóta Marci ki nem ejtette a száján, hogy fáj a kuki, amikor feláll.
Szóóóval nem tudom... Kicsit később lehet, hogy elvisszük, aztán majd meglátjuk.
Mi az, hogy égettek vmit a kukin??? Nekünk azt mondta akkor a doki, hogy vmi bemetszést csinálnak.
Én azért így utólag örülök, hogy nem ugrottunk bele, mert lehet, hogy nincs is semmi baja Marcinak.
Szerencsére nekünk a kis golyói mindig lent voltak, de mondom a nővérem kisfiának teljesen hasonló gondjai vannak, mint nektek.

Én most Olivér fütyijével vagyok bajban, mert Marci egyéb gondjait leszámítva neki egyáltalán nem volt szűk és ugye neki fel lett már húzva kb. 1 évesen. Muszáj volt
Olivérnek nagyon szűk, kb. olyan, mint uncsitesójának, úgyhogy kiváncsi leszek.

WC szűkítő: már akartam írni Vierának is, de akkor neked is Pil, hogy a szűkítő lábán lehet állítani a magasságot a WC magasságának megfelelően, hogy szépen ráfeküdjön a WC ülőkére. Nekünk olyan, mintha ráöntötték volna. Isti állította be.

Eni
marcy
 
 


Sziasztok

Benianya

Beni egy kis hős!!! :lol:
Nagyon ügyes fiú!!! :lol: :lol: :lol:
Amúgy ha úgy pisil,h vízbe ér a kukaca akkor nem csípi neki.
Én is hallottam valami olyan krémről ami gátolja a letapadást,de nem tudom mi a neve

Pil
nagyon jó Ami vonalzóján a kép!!! :lol:

Marcy
Nagyon jók a képek!!
Olivér nagyon édi! :lol:
A nyelvnyújtós feletti kép a legjobb róla!

Kuki téma:
Ez az ami állandóan kérdés marad számomra? :roll:
Mi a jó?Ha húzogatod?Ha nem?


Varratszedés:megvolt
A könyökömön nem éreztem semmit,a derekamon kettő fájt.
De hogy ne legyen egyszerű a dolog ott ahol a ragasztó már kikezdte a bőröm,kimarta a fertőtlenítő :( Így most csupa piros és hólygos.
Igazából az lett volna fura ha simán megy minden,mert eddig még egy műtétem után sem gyógyult szépen a sebem :roll:
Szövettan még sehol,hova ez a kapkodás? :roll: :evil:


Zalán egyre több szót mond!Olyan édi! :lol:
Igaz nem beszél folyamatosan viszont szuperül rajzol!
Már az első pillanattól nagyon ügyesen fogja a ceruzát és állandóan rajzol!Mondjuk azt hallottam,h aki balkezes annak nagyobb a művészi hajlama :lol:
Mostanában arcokat rajzol.rajzol egy kört (na jó az még nem az igazi :) ) két szemet,szájat és mondja,h Apa,aztán másikat és mondja,h Alle (Alex)és így tovább!!

Hihetetlen,mert bár Zina is nagyon sokat rajzolt és rajzol a mai napig de ennyi idősen még nem tudott ilyet:
Kép Kép

És ezt tényleg tök egyedül!!! :lol:
Vendég
 


Alziza!

Aztaaaa, le a kalappal.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Alziza:

ez nem semmi! Gratula! Kornél is imád rajzolni, de mi ettől még messze vagyunk!

Ajkán indul csiri-biri torna! Ennek örülök, Kornél is megy majd. Anyu viszi. Most még arra várunk, hogy csiri-biri muzsika is legyen! :)
Kitöltjük a napjait a fiatalúrnak. Úgyis olyan mozgékony.

Viera:

Ti jártok valami ilyesmire Nonóval, ugye? Vagy tévedek?
:roll:

Benia:

Beni nagyon ügyes! Ezen is túl vagytok!

Kép

Kép
wawel
 
 


Wawel: mi voltunk csiri-biri tornán, de Marcinak nem jött be. Nem ragozom, mert már kiveséztem a témát, de a mondókázás éneklős rész nem kötötte le Marcit. A másik fele, amikor mindenféle ügyességi játékot kipróbálhattak az nagyon tetszett neki.

Benianya: én írtam az EMLA gélt, ami érzéstelenítő és mi is kentük vele Marcinak, amikor felhúzták neki, mert tűz piros volt alatta.

Alziza: nagyon jók a képek. Nagyon ügyi Zalán!!!

Mérges vagyok, mert Marci majdnem elaludt, amikor felébredt Olivér és most lőttek Marci részéről a du.-i alvásnak :evil: .
Tegnap sem aludt!!! Ennek csak egy előnye van, hogy legalább este már 8 órakor megy a durmi, egyébként általában később alszik el, mégha már 8 órakor villanyoltás van is.

Írok a tanyára!!!

Eni
marcy
 
 


Alziza!
Nem semmi! Nagyon ügyes Zalán. Márk még csak kacxskaringós vonalakat húz, néha meg amolyan kör szerűségeket, aztán azokat elnevezi mindennek. Cserébe nálunk a beszélőke megy nagyon, már nagyon régóta. Most már idegenekkel is leáll beszélgetni.

Kuki téma: Márknak nem volt vészes, de kb fél éves lehetett, amikor azt mondta a dokinéni, hogy fürdéskor nagyon óvatosan húzzuk, ameddig engedi, kenjük be körömvirágkrémmel, és úgy húzzuk vissza. Már nagyon szépen elő is bújik minden, sőt, ő is élvezi ezt a huzogatást, bár már régóta nem kenjük a krémmel.

Lányok! Én megőrülök, ha ez így megy tovább. Most már nem annyira beteg, hogy baja legyen, de ugye még nem megyünk bölcsibe a héten. Hát a kisfiam már kockára unja a fejét itthon. Eredmény: semmi se jó, minden vacakért azonnal a nyávogás megy. Nekem már fáj a hátam, ahogy emelgetni kell egy-egy öltözéshez is. És akkor a lelki kiborulásról ne is beszéljek. Ma már odáig jutottam, hogy bizony szegényt végigrángattam az utcán, mert képes volt ott lefeküdni. Nem szeretem, hogy ilyen vagyok. Bezzeg tegnap, mikor apja elvitte kicsit a munkahelyére, ott semmi baja nem volt, vidám volt, beszélgetett, játszott. Én már nagyon kész vagyok, várom a megváltó bölcsit. :)

amandi
 
 


tegnap vettem bundazsákot a babaszobán 1200 forintért. szupi

Kép

tjuca
 
 


Sziasztok!
Van egy eladó poncsó sapkával, akit érdekel, írjon! 2006. nyári csajok mérete... Priviben megdumáljuk, ha valakinek kell!

Bocsi, nem is tudtam visszaolvasni, hulla fáradt vagyok!

Pusz mindenkinek, ha valaki beteg, gyógyuljon meg gyorsan!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na, mi (ki) van a táskában?

Kép Kép Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!_

Köszimindenkinek!!!

Képek nagyon jóóók.Deédes Kata rózsaszinban!!!PEti a szatoyrban csúúúúcs.

Gab,nagyoknak sapkát sállal is kötsz?

Marcy! Azt olvastam1 éves korig nem iskell húzogatni,mert tök normális a sejtes letapadás,és 1 évesen 80%ban magától hátrahúzható.Nálunk ez nem 80, hanem kb csak40 volt.De nem volt szűk. A legtöbb kisfiú aműtéten 4-5-6 éves volt.
A golyókkal 2 évig várnak, utána sérülhetnek a sejtek-meddőség lehetősége. Nekünk ez volt,mert ugye mindkettő fent volt.

Alziza, az a baj, hogy a heréje miatt nem fürödhet, így a kukit sem mosthatjuk!
:?
Jajj,de olyan szép,olyan jó látni, hogy tele a zacsi!!! :lol: Viszont tiszta kék zöld és minden kakinál kötést kell cseréljünk, fertőtlenitéssel.Na, a kuki hátrahúzásról meg ne is beszéljünk.OOOrdit szegénykém, :cry: jajj tisztára ki vagyunk.Apa azt mondja meg sem kellett volna engednünk a műtétet.Főleg,hogy ma olvastuk a neten, hogy a féket nagykorban is csinálják,sőt vadabbak maguknak vágták át körömcsipesszel.Fúú,kiakadtunk,de az egészből azt szűrte le azuram,hogy nagyobb korban mégsem lett volna olyan vészes,mint most,és milyen trauma ez neki stb.Nem tudok okos lenni.
Kész.Ez van. Tény azonban, hogy számomra is meglepő módon nagyon hátra lehet húzni,olyan furi.Izgulok,hogy jól,vagyis eléggé nagyon csináljuk,nehogy vissza tapadjon. De úgy sajnálom szegényt!

Marcinak hátrahúzták, vagy szondázták? Meddig volt sbes, vagy piros,érzékeny?Azóta totál hátrajön a bőr a teljes makkról?Köszi a krém nevet,megkédezem van-e,és fékes sebre is lehet-e kenni.
Hát a féket vágták,de valami hegesztő szerűvel,ami éget is és füstöl. Gondolom,elégeti az apró ereket.


Alziza!!!Ez a rajz fantasztikus!!!!!Ez nagyon ritka ilyenkor!!!Nagyon ügyi!!!!Tedd el,sokat ér majd!!!!!!!
:wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

Én is nagyon izgultam értetek! Meglátod napról napra jobb lesz Beninek! Petinek dokinéni rántotta vissza a kukit félévesen (szadista). Viszont már nem bánom, mert akkor csak két napig volt sírás és azóta minden rendben. Peti már magának hza vissza fürdéskor!

Bocsi, hogy másnak nem írok, de hulla vagyok. Tegnap éjjeli munka után nem aludtam, mert az uramnak kőttes tésztát gyúrtam-kelesztettem-dagasztottam! Mákost, túróst, almást.Ma pedig korán keltem tanulni, mert szabad nap ellenére be kellett menni dogát írni. Holnap dolgozok, aztán kiírtak 1 hét szabira!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hellóka!

Csak gyorsan, mert elfelejtem!!!!

Utána még írok....

Anita és Eni:
Ne hagyjátok abba a csiribiri tornát. Noémi első két-három alkalommal egyáltalán nem csinált semmit, sőt hisztizett is. Én meg tornáztam helyette és látta, hogy anya milyen jól érzi magát. Nos azóta, tényleg mindenféle elfogultság nélkül kijelenthetem, hogy Ő a legjobb a kis csapatban. pedig a többiek már régóta járnak. Mi kb. egy hónapja. Holnap is megyünk, viszem Zoránt is, de csakazért, mert őszi szünet van és sajnálom, hogy mindig kimarad ebből, mert látja, hogy itthon miket mondókázunk és tornázgatunk, látom rajta, hogy kicsit irigy,de nem mondja.

Szó-szó: Ne hagyjátok abba!!!! Imádni fogják a gyerekek!!! Nektek is van ilyen hintázás nagy ernyőféle anyagban, meg tölcsérben pörgés? Vele együtt mondókák. Imádjuk!!!!
Hej, Gyula, Gyula, Gyula, szól a duda, duda, duda, Pest-Buda, Buda, Buda, pattogatott kukorica!!! És a végén már kiabálni kell.
Mondom imádjuk és száz ilyen mondókát tudnék,amit ott tanultunk.

Így voltunk az angollal is, hogy Nonó első két alkalommal hiszti, én csináltam helyette a dolgokat, Ő látta, hogy fú Anya de jó bulizik és azóta "tud" angolul!!!

Aki teheti még egyszer mondom (mármint ahol indul a csiribiri torna) ki ne hagyja!!!! Következetesnek kell lenni és nem engedni, hogyha nem tetszik a picinek, akkor nem csináljuk.
Én anno Zorán ilyen korában elkövettem ezt a hibát és a mai napig szánom-bánom!!!

Egyébként nálatok ár? Nálunk egy foglalkozás 950.-Ft.

na,majd még írok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Reni!

Hol lehet kapni ilyen gyönyörű árút?
Beneveznék! Főleg a kék szempár miatt!:)

EX:
Én is írtam neked, hogy mi a baj!!! Ha titok, oké!
Csak azóta nem válaszoltál.

Benia:
Az addig oké, hogy kamaszkorban is meg lehet ejteni a műtétet, de ki az, aki már önszántából, vagy akár a szülei szántából (de tudja, hogy mi készülődik) nem tart egy ilyen műtéttől??!!
Én is most műttettem volna meg a fiamat, ha ilyen baj lett volna! Most még "nem annyira" fogja fel a dolgokat, mint mondjuk tizenéves korban.
Szóval én rád szavazok és örülök, hogy túl vagytok rajta.
Egyébkénként csak üzenem Azuradnak, hogy nekünk műtét nélkül is volt üvöltés felhúzásnál, kamillázásnál és kenőcsözésnél (fertőtlenítésnél, érzéstelenítésnél), pisilésnél. Volt lila pisi, volt piros pisi,minden normális volt!!!!
Túl vagytok rajta és elfelejti egy életre, nemhogy még előtte álljon!!!
Drukk a további gyógyuláshoz!!

Tjuca:
Ha tudtam volna....
Nagyon édes Kata az overállban. Nekem is van egy eladó! Sőt akár nem is eladó,hanem odaadó! Mivel csak ahelyet foglalja és a teszveszen én soha nem aratok sikert eladás téren. Szóval teszek fel egy képet róla. GYönyörű!!!! De nekünk már minek? Bár nagyon sajnálom, mert ugyebár emlék, de ha sok ilyen "emléket" gyűjtök akkor építhetünk új házat.
Szóval ha felteszem a képet és tetszik, akkor szólj!!

FENTI ÍRÁS OVERÁLLRÓL MINDEN PICI LÁNYOS ANYUKÁNAK SZÓL!!!!!!!
BARBARÁNAK IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AKI KAPJA, MARJA.... :lol:

Pil, köszi a privit, még nem olvastam, de most fogom.

Csókolászok mindenkit és hatalmas, gyönyörű, nyugodt őszi szünetet kívánok Nektek!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok. Olvasni majd holnap, addig is: 3 rossz hír, Vencu foga szuvasodik
allergiás, szénanáthás, de teljes körű vérvétel lesz, úgyhogy végre kivizsgálják
ma tudatosult hogy nem 28 éves vagyok, hanem januárban 30 leszek!

Szép álmokat!

Mári

Kép
mári
 
 


Viera!

Köszi! Én kifejezetten bundazsákra utaztam, mert elég szellős a kocsink. Ha másnak nem kell, Barbinak mondjuk, akkor lecsapok rá, mert a sógornőmnek karácsony táján születik babája, és nekik sincs bundazsákjuk. Természetesen a biznisz az biznisz, majd privát megalkudunk. :-)

Ez egyébként azért érdekes, mert Kingának nem volt. Mindig 35 réteget adtam rá. Most meg láttam az egyik gyereknek, és mondtam, hogy jééé mekkora találmány, ilyet én is szeretnék. Kérdeztem a csajszit, hogy mennyi az annyi, és mondta, hogy használtan is 5-8 ezer forint. Rákerestem, és akkor találtam ezt. Nagyon megörültem. Ugyan nem vízhatlan a külső réteg, de nagyon aranyos szerintem, és jó meleg bunda. :-)

tjuca
 
 


Mári!

Egyszer én is beégtem, az APEHban mondtam, hogy 28 vagyok, mire a nő helyesbített, hogy 29. Azóta már 30. :lol:

A többit sajnálom. :cry:

tjuca
 
 


Tjuca:

Ez azért is praktikus, mármint az overáll, mert lábzsákos, ha pedig már tipegni is tud, akkor pedig a lábzsákot zippzárral nadrágossá lehet alakítani.
Fú, elég bonyán írtam.... Mindegy, holnap megy a fotó!

Csáó!

Erika

Kép
viera
 
 


Pil:
Írtam privit!
Köszi a recit is!! De ha a tűpróbánál lágy a közepe, akkor már tállalható?
Tudod, nekem nagyon részletesen kell leírni a recepteket. Szal nekem elektromos légkeverős sütőm van.
Hány fokon, mennyi ideig süssem a tortát és a sütőrácsot hová tegyem? Alulra, középre, vagy felülre. Felülre gondolom nem.
A Milka dessert csoki pedig egy sima Milka csoki? Semmi extra?

Bocs, kicsit értetlen vagyok, de szeretem, ha minden úgy van leírva,hogy előveszem a receptet és az van ráírva,hogy vegyél elő egy tálat és egy fakanalat, vagy egy robotgépet....,stb. :oops: :lol:

Légyszi írj még róla!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!
Megint bunkó leszek! Bundazsák! Nekem egy ilyen van:
http://www.teszvesz.hu/item464061903_bebi_overall_kocsizsak_bundazsak.html
Bocsi, apánk elment a világ végére a szomszéddal, egy kocsit fognak hazavontatni, kb. estig eltart, pedig úgy volt, segít főzni, takarítani... Most viszont a két nap romjait takaríthatom, mert amíg én dolgozni voltam, nem csinált semmit itthon, csak autót szerelt. Már előre fáradt vagyok!
Majd még talán jövök, és reagálok arra is, amit írtatok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Viera, Juca:

Viera: köszönjük mi is, hogy gondoltál ránk is a bundazsák ügyében. Nekünk van, köszönjük szépen, így ezennel lemondok Juca javára, ha másnak nem kell!
A tornát mi november 4-én kezdjük, akkor indul itt, remélem Kornélnak tetszeni fog. Neten már rákerestem, és nagyon tetszett. Az árat majd akkor megírom, mert egyelőre nem tudom.

Képzeljétek: tegnap Peti meglepett egy aranygyűrűvel! :D

Ma pecázik, de ezt elnézem neki! :wink:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Szisztok!

Viera::D:D ha elalszanak részletezem a tortát.Köszi a választ a privimre.Várom a típust.

Mári:sajnálom amiket írtál,már látni hogy szuvasodik a foga?
nekem is szuvasodik,Aminak kiskorában adtuk a zymafluort mi is,de sok rosszat is hallottam róla,és aztán nem adtuk,megint egy olyan amiben sokfélét mondanak és nem tudod mi igaz.
Kor:D Én is így jártam idén,bár csak egy évet tévedtem mint Tjuca

Én Petykára keresek most overállt,de én csak olyat veszek ami nyaknál olyan amilyen az Amié,kaptam egyet de az "megfojtja",sajnos a legtöbbet bénára csinálják nyakban.Az Amién két zipzár mgy két oldalt,és széles a nyakánál,és van rajta áthajtóka is.Igaz azt bababoltba vettem jó drága pénzért,de már 3.éve használjuk,úgyhogy végül is kihasználjuk,főleg hogy utána még Petykára is jó lesz.NA én meg ezt veséztem most ki. :D


Kajáltunk,mosogattam,felmostam,Peti,Ami alszik,Petyka meg itt "kajabál",tetszik Neki a hangja.
Megyek könyvet rendelni,akció van megint az Alexandránál holnapig.

Ja Petis szatyros kép nagyon klassz.Jó erős szatyor!! :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


ja és kimaradt!Zalán iszonyú ügyes!Csak lesek!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hali.

Peti anyósnál, Feri öcsémmel el, így beleptem a gépet, próbálok gyors lenni, mert még egy adag teregetni való is vár rám.

Egyébként jól vagyunk, tegnap kissé lehorzsoltam egy idegen autó elejét, de hál’ Istennek sikerült rendezni, csak felületi sérülést okoztam a járgánynak, így megúsztam egy fényezős telefonszámmal…na de azt hozzá kell tenni, hogy a pasi sem épp szabályosan parkolt. De minden jó, ha vége jó.

Pil, köszi a depim gyógyulóban. :) Azt hiszem, elsiklottam a kérdésed felett…a depim okáról szólt? Annyira nem titok, Feri és a munka-munka-munka-munka. Ez a szokásos (ha már Hello érdeklődött erről).

Bénianyu, nagyon ügyes volt Beni! Petinek a legutóbbi vérvétele rendes vénás volt, mondjuk ahhoz képest jól tűrte ő is, szerintem az volt a legnagyobb baja, hogy ugye le kellett fogni, hogy ne izegjen-mozogjon.
A gyereksebészet tényleg nem lányálom, mikor Petinek volt a CT-je, a sebészet őrzőjébe került, hát ott is volt minden, igaz, amíg mi ott voltunk csak egy szintén herés kicsi fiút hoztak, ill. egy kéztörött fiút vittek-hoztak.
Egyébként az tényleg szívfacsaró, ahogy látod a tubussal a szájában, na akkor nekem is kicsordult a könnyem…
Na idefigyuzz, biztosan nehéz most nektek, de gondoljatok arra, hogy erre nem fog emlékezni Beni, max. akkor, ha sokat beszéltek róla. Én úgy gondolom, hogy később nagyobb gond lett volna neki abban élni, hogy neki nem úgy működik, mint másoknak…

Viera, na a kórházi teáról nekem is vannak élményeim, szintén orrmandulaműtétes időszakból…hát azt az ellenségemnek se kívánnám, alapvetően íztelen, csupacukros sötét lötty…

Marcy, én Petinek a mai napig nem húzogatom a kukiját…mondja is mindig a doktornénink, hogy relatív fitymaszűkülete van, de azt is mindig hozzáteszi, hogy én ne piszkáljam. Nem is teszem, nekünk anno a szülésre felkészítőn is elmondta a védőnő, hogy szerinte sokkal jobb, ha a szülő nem nyúl hozzá. Én, szerintem itt egyedül, úgy vagyok vele, hogy inkább legyen egy steril szike, mintsem én okozzak valami nagyobb bajt.

Alziza, Zalán nagy művész lesz, Peti még csak ákombákomokat csinál.

Amandi, Peti egy hetet volt itthon, szerintem többet nem bírt volna ki. Igaz, még köhög, de láza nincs, így engedte a dokink, ahogy régebben írtam, nála inkább a láz a fő kizáró ok.
Na persze hétfőn volt egy kis sírás, de ahogy mentem érte, nem nagyon akart haza jönni, kedden és szerdán már szó nélkül bement a szobába, és szerdán szintén nem akart velem jönni. :?

Preni, na ezt Peti is élvezi, de nálunk ez fürdés után, a törölközőt szütyőként használva működik, az apja viszi, mint a zsákot. Én nem bírnám…

Mári, Vencusnak javulást. Én is ezerrel sasolom Peti fogait, habár nem vagyunk egy rosszfogú család…de azért egy-egy csokidarab a frászt tudja rám hozni.

Wawel, és milyen alkalomból kaptál gyűrűt? Hú, én néha annyira irigylem azokat, akik szeretik az ékszereket, nekem is van egy rakás nyakláncom, gyűrűm, de max. kettő gyűrű az, amit a kezem elvisel, és nagyobb alkalmakkor nyaklánc, esetleg karkötő.

Na megyek, vár a tiszta cucc a mosógépben.

További szép napot, pihenjen mindenki, akinek van rá lehetősége!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár kép, mert még nem olvastam vissza.
Az overállos képes a csajos anyukáknak szólnak :lol: .

Pil:
A párásítót lefotóztam, a típusát is, de a szita agyammal kitöröltem a fényképezőről a párásító teljes képét. Holnap felteszem újra, de szerintem a Google-ban ez alapján már meg lehet találni.

Kép overáll bundazsák formában

Kép overáll nadrágosan

Párásító:
Kép
Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Na itt vagyok.

Alziza:
Én is kihagytam tegnap: állati, ahogy Zalán rajzol!!! Irigy-irigy!

Reni:
Képzeld, voltunk ma csiribiri tornán és szatyorban kellett ugrálni a gyerekeknek. Ugyanilyen, csak persze színes és egy hatalmas :D ilyen fej van rajta.
Szóval tök jó otthon tornához is. A vállára kell akasztani a szatyor füleit, Peti benne a szatyorban és jöhet az ugrabugra. (Persze azért fogni kell, mert Nonó is bukott volna)

Gab:
Fú, hol játszuk le ezt a bundazsákos meccset? :lol:
Ezen tuti nem fogunk összeveszni, mert az enyém alapból lányos, sőt nagyon is, ráadásul az itteni picilányos anyukáknak ajcsi.
(Nem tárolgatom, a teszveszen meg úgysem adnának érte annyit, amennyit kérnék.)

Pil:
Nem baj, ha ide tettem fel a képeket? De tényleg zizi vagyok és holnap felteszem a párásítót teljes egészében is, ráadásul működési állapotában is le akartam fotózni, csak Noémi a hátamon ugrált és nem akartam a konnektorral bíbelődni. Amióta át van rendezve a szobája, elég bonyolult hozzájutni egy konnektorhoz.

Erika

Kép
viera
 
 


Helló!

Hajaj. Két félreértést hadd tisztázzak gyorsan. A bundazsák nálam a szó szoros értelmében bunda béléses zsák. :twisted: :twisted: :twisted:

Ettől függetlenül nagyon tetszenek az overálok, rákérdezek a sógornőmnél, hogy kell-e nekik, vagy már van. Nekünk Katának van, kettő biztos, tán három is, így ha bukik (v. hány mert nála ez is előfordult már :cry: akkor egyiket kimosom, másikat ráadom). a bundazsák a kocsi szigetelésére kellett, olyan melegen tartja, hogy ebben aztán allhat még hóban is, ha Kingával a játszón vagyunk. :-)

Viera!

Nagyon cseles ez a nadrágszoknyás megoldás. hihi

amúgy nálatok nincs rokon gyerek? mert nálunk barátoknál meg rokonoknál keringenek a cuccok, és reméljük ez így megy még sokáig. :wink: persze van amortizáció is, de akkor is jó sok gyerek van, aki hordhatja a cuccokat hála Istennek.

tjuca
 
 


Juca:
De-de! Nagyon sok rokongyerek van, újszülöttek. De az egyik fiú, a másik is fiú, viszont akkora mint Noémi, a baráti körünkben is van 3 hós fiúcska.
Szóval én nem adnám rá ezt a rózsaszín mámorban úszó bundazsákot egy fiúcskára.

Akkor ennyi, tárolgatom, tárolgatom....

Azért annyit megjegyeznék, hogy Noémi ebben az overállban az egész telet végigaludta a teraszon. Hóban-fagyban. Egyetlen takaróval rajta.
Tudom, hogy Te is nagyon tapasztalt vagy (ezt úgy értem, hogy Kinga is volt pici és babakocsis :lol: ), de szerintem kár bebugyolálni a csöppséget. Bocs, ha okoskodom.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera, egyetértek veled öltöztetés terén, de azért szerintem van abban igazság, hogy ugyanúgy vannak fázós gyerekek, ahogy vannak fázós felnőttek is. Mi pl. ilyen overállt nem is nagyon használtunk...vannak kétrészes "modelljeink", és tavaly abból is a nem vízálló, tehát plüssös változatot használtuk.
Idén a bölcsibe kértek overállt ugyan, de nekünk egybe nincs, vettem egy vékonyabb fajta alsót, kaptunk egy vastagabbat (anyós csak zippzárat cserélt rajta), kabátunk van egy rakással, így télre bőven jó lesz!

Na meg ahogy Juca is írta, anno Kingára jó sok réteget adott, ezalatt a zsák alatt meg nem sok ruha kell Katára, hogy ne fázzon.

Léptem, nagyon szar éjszakánk volt, Peti hajnali négy táján nekiállt nyekeregni, és utána sehogy sem volt jó neki.
Én is dögrováson vagyok még pluszban...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex:
Hát pont ezért mondom, hogy tárolgatom a bundazsákot, mert ezt Noémi csak csecsemőkorában használta. Igaz még tavaly is jó volt rá, de azért már Ő is kétrészest hordott. Főleg azért, mert ha nem volt annyira hideg, vagy nem kellett babakocsiznunk, akkor elég volt a kabátrész és nem kellett a nacirésze.

Persze, én is rétegesen öltöztetem (öltöztettem), de akkor azért már nem kellett a babakocsinak a lábzsákja, vagy nekünk van babakocsipólyánk is, ami tényleg bundazsákszerű, hanem elég volt egy takaró. Azért mindig szélvédett, napocskás helyen aludt az udvaron. Azóta sem alszik akkorákat, mint anno a levegőn. Babakocsizni pedig már nem szoktunk, úgyhogy nem tudom kint altatni, pedig nagyon jó lenne.
Viszont rengeteget van udvaron, városban sétálunk jól kifárad és szépen kipirosodik a pofija. Na, ekkor szokott itthon aztán jól kidőlni. A múltkor fel is tettem egy képet, azt a szőnyegen alvóst. Azt azért szeretem, mert Noémi akkor aludt először el csak úgy a szőnyegen. Zorán sokat csinált ilyet, olyan édesek ilyenkor.

Na, jól elkanyarodtam a témától.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend...

Pil:
A lemaradt kép a párásítóról:
Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Üdv.

Megjártuk az ügyeletet, Petinek be van gyulladva a jobb füle. Kaptunk gyógyszert...amellett Panadol, Nasivin, nyákoldó. És egy hétig úgy fürödhet, hogy vattát kell tenni a fülébe. Szerintem most lázas is. Szép hétvége... :(

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


viera írta:Ex:
Hát pont ezért mondom, hogy tárolgatom a bundazsákot, mert ezt Noémi csak csecsemőkorában használta. Igaz még tavaly is jó volt rá, de azért már Ő is kétrészest hordott. Főleg azért, mert ha nem volt annyira hideg, vagy nem kellett babakocsiznunk, akkor elég volt a kabátrész és nem kellett a nacirésze.

Persze, én is rétegesen öltöztetem (öltöztettem), de akkor azért már nem kellett a babakocsinak a lábzsákja, vagy nekünk van babakocsipólyánk is, ami tényleg bundazsákszerű, hanem elég volt egy takaró. Azért mindig szélvédett, napocskás helyen aludt az udvaron. Azóta sem alszik akkorákat, mint anno a levegőn. Babakocsizni pedig már nem szoktunk, úgyhogy nem tudom kint altatni, pedig nagyon jó lenne.
Viszont rengeteget van udvaron, városban sétálunk jól kifárad és szépen kipirosodik a pofija. Na, ekkor szokott itthon aztán jól kidőlni. A múltkor fel is tettem egy képet, azt a szőnyegen alvóst. Azt azért szeretem, mert Noémi akkor aludt először el csak úgy a szőnyegen. Zorán sokat csinált ilyet, olyan édesek ilyenkor.

Na, jól elkanyarodtam a témától.


Köszi Viera!

Megkérdeztem, kaptak a fiú tesójáéktól.

Nekünk a babakocsinak nincs lábzsákja csak egy orkán anyag, sem semmilyen bélés benne. Sőt a kupolája is elég szellős, valamint az oldala sem magas. Na ezért örültem a bundának. Kinga hason feküdt vagy nézelődött, beöltöztettem, nem is volt meleges.
Viszont itt Dunakeszin a Duna miatt nincs olyan, hogy szélcsendes, ez egy nagyon fura hely, állandóan fúj a szél. A rekkenő hőségben jó volt, de egyébként... Amúgy én sem öltöztetem be Katát, Meg Kingát sem, nem is betegesek. De nálunk ugye nincs az, hogy kiviszem a kertbe, nekünk menni kell a játszóra, boltba stb. ahol általában fúj a szél. Amúgy a zsák csak kb. a pocakja tetejéig van, inkább a hátát védi.
Bocs, hogy nem kérjük, így alakult. Biztosan lesz rájuk jelentkező. :-)

Ha már homár. Ti kentétek télen a gyerekek arcát? Mert tegnap olyan hideg volt, és pont a szélben elgondolkodtam, hogy nem ártana.

Ex!

Sajnálom a kis fülest, átérzem, a fülfájás brutális. :cry: Anno Oriandy kisfiának fájt a füle.

Lányok. Zalán után Kinga is alkotott. Teljesen meglepődtem. Azt hiszem el kell mennünk, és venni ceruzákat... :lol:

http://kovacs-telekes.org/hu/juca/blog/ ... mbakom-apa

Ma gyűjtöttünk leveleket, és levélnyomdáztunk a homokban. Tudjátok belenyomtuk a levelet, és ottmaradt az erezete. Meg rajzoltunk a levéllel. Nagyon élvezték a gyerekek. Én meg leginkább azt, hogy milyen nagyszerű idő van. :lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Juca, hát Petinek eddig nem volt ilyen baja, mondjuk ami igaz, az igaz, volt egy anyai sejtésem, hogy lesz ennek a csúnya betegségnek még böjtje. Egyébként virgonc az uraság, ha hajnalban nem nyűgösködött volna, szerintem észre sem vesszük, hogy gondja van. :roll:

Arckenés: hát volt olyan, hogy Peti arcát lekentem gyógyszertári ápoló krémmel, ha úgy láttam, hogy nagyon fúj a szél, és mínuszok voltak...de tényleg ritkán jutott eszembe.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: