Új privát üzeneted érkezett!

Reni!

nálunk a túrórudi a minde az alfa és az omega
a kép viszont mindent elárul
egy nyalóka nem fogja tönkretenni a fogait, és lehet rájön annyira nem is buli

Pil!

a képeket elnézve eszembejutott, hogy én tulajdonképpen semmilyen ruha miatt nem ellenkeztem, kivéve az űrsapit. tudom praktikus, de annyira utáltam... leendő sógorom meg azt mondta, hogy élt halt egy ilyenért, de neki meg nem kötött az anyja. :twisted:

Wawel!

hát amikor el kell magyarázni, hogy indiántáborba nem épp praktikus a mini diszkószoknya, meg a játszóra nem kellene tüllben menni, akkor nem egyszerű az élet. mindezzel együtt nagyon csípem, hogy ennyire ízig vérig nő. :lol: Barbinak is olyan a sérója, mint Kornélnak, nagyon édes.

hisztik, most nincsenek, kinga szepen megnyugodott egy hónapja már. mondjuk ilyen kis dolgokon nem hisztizett sosem, és viszonylag önellátó, tehát nem kell vizet kérnie, csak, ha elfogy, mert bárhonnan leveszi a poharat, és vissza is teszi. nála olyanon volt a hiszti, hogy valamit kértem, pl. fogja meg a zebra előtt a babakocsit, vagy nem vettünk túrórudit, kimostam a párnáit stb.

tjuca
 
 


Juca! Nekem is volt hülye űrhajós sapkám, és fú de nagyon útáltam! Olyan idióta kinézetűek voltunk benne. Aztán volt a csősapka, sálsapka, aztán meg nem volt divat a sapka...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jaj, mikor a kedvenc cicát kimostam (mert beleesett a pisivel teli bilibe...), na akkor volt ám elkeseredve! Még álmában is mondogatta, hogy jaj, cicám!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Sziasztok!

Hello: hülyén fogalmaztam, Sinlacot szerette én is szerettem, hogy szerette, de már vagy fél éve nem kéri, megunta. A tápszert meg már régebb óta nem issza. Szóval ő utasította el. :) Még nem tudtam intézkedni, mert a MÁK-nál ülnek a papírokon. A héten hívtam őket, nagy nehezen, még a gyest sem utalták, több mint 3 hónapja adtam be...

Cumi: én próbáltam rászokatnio Vencelt pici korában, hogy ne a cicit nyúzza állandóan. Egy fél évig cumizott altatás közben, míg ringattam, ennyi. Szerencsés vagyok, nem kérte. A cumis üveget is alig használtuk, hamar megtanult pohárból inni. Nem az én érdemem. :)

Hisztiről írtam már, van nálunk is, nyugi. Én a kinti hisztiket nem szeretem, ill. az emberek rosszalló tekintetét...

Édesség. Vencel oda volt a túrórudiért és gesztenye marciért. De a szójatartalma miatt nem lehet. Ő mindig kiszúrja a boltban ezeket, és akkor a golyóval tudom lekenyerezni. Ez a francia drazsé. És mivel az ő foga csak a vízivás és cukokamentes élet mellett csúnya lepedékes és zománchibás, amiről már írtam, ezért már nem izgat, ha megkívánja, kap teát, gyümölcsleveket, golyót. :)

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Pil:

cumi nálunk is van. Amikor eszébe jut. Igazából napközben nem annyira jellemző, mert elfoglalja magát mással, de ha fáradt, akkor cumi be, elalszik vele, aztán alvás közben kiköpi és onnantól nem kell. Nagyjából így működik.

Hiszti: nálunk inkább a "nem" van most. Különösebben nem hisztizik semmiért, de kapásból mindenre rávágja, hogy "nem". Ki tudja melyik a jobb??? :wink:

Az overál jó, ilyen nekünk is van, pont az idén télen lesz jó és akkor kapta Kornél, amikor megszületett. Szerencsére két overálunk is van, a másikat már kinőtte, az lesz most a kisasszonyé.

A képek nagyon jók, amin felborult imádnivaló! Én ilyenkor olyan egészségeset szoktam nevetni rajtuk! :lol:

Juca:

még egy közös pont Kingában és Kornélban! A Túrórudi! Most már lassan veszünk egy fehér lovat és vágtatunk Kingához! :lol:

Vár rám a mosogatnivaló!
:cry:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok

Hú..jó sokat írtatok!

Viera
Jók a szobák!

Pil
Szépek a gyerkők.Peti milyen nagy már :shock:
A kutya is aranyos!
Nekünk is van kutyánk igaz csak kicsi yorki,de Zalán imádja :lol:

Cumi:Zalán cumizik és rongyizik.Van amikr napközben is ha fáradt v álmos.
De engem nem zavar.Zina is könnyen leszokott róla.

Az overált tényleg jól kihasználjátok. :lol:


Wawel
Szép baba Barbi! :lol:



Meteor
A szandik és cipő jólnéznek ki.
A tornacipő is.Zinának mindíg volt ilyesmi cipője.

És most lehet,h hülyének tartotok vagy ilyesmi,de:
Igazából az a helyzet,h mi soha nem veszünk kínai cipőt.
Cipőből mindíg csak a jó minőségűt vesszük,mert gyerekkorban okozhatjuk a legtöbb kárt a lábnak.
A rossz gyerekcipő károsítja a fejlődő csontokat, ízületeket, izmokat.
Használt, kitaposott cipőt nem adunk a gyerekre , mert minden gyereknek más a lábfejlődése , és egy használt cipő egészségtelen helyzetbe kényszerítheti a lábukat.
Így állt mi "sokat" költünk cipőre.Akkor is ha csak rövid ideig hordják. :oops:


Gabella
Írtad,h árulsz a tesz-veszen.
Rengeteg gyerekruhám van amit eladnék.regisztráltam is már,csak le kell fotózni a rucikat.
A kérdésem az lenne,h te pl.miben adod postára a cuccokat?

Édesség:Zalán nem nagyon kap.Max a túrórudi,Albert keksz.

Mári
NálunkAlex és Zina fogai is csúnyák voltak.Az első 4 főleg.
Pedig ők sem ettek kicsinek édességet.Nekem azt mondta a fogorvos,h ez azért van mert olyan gyenge a fogzománcuk,h a saját nyáluk is megbontja. :shock: Állítólag ez a terhesség alatt valamilyen vitaminhiányra vezethető vissza :roll:

Zalánnak szerencsére (KOPP-KOPP),szépek a fogai.
Vendég
 


Alziza! Teszveszen eladott rucikat úgy szoktam, hogy zacsi, jól kinyomom a levegőt, leragasztom, ha belefér borítékba (buborékos vagy sima) abba dugom, ha nem, akkor háztartási csomagolópapírba csomagolom. 2 kilóig levélként elmegy, ez a legolcsóbb lehetőség. Mondjuk mindig ajánlva adom fel, de (kopp-kopp-kopp) eddig még semmi nem veszett el.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szió!

Alziza!

És most jók a nagyok maradó fogai??? féltem, mert Kingának nem azok a nagyon fehér fogai vannak, kicsit, mintha "üvegesek" lennének. Nem sárgák, csak olyan, mintha nem lenne bennük anyag. :roll:

cipő: én azt veszem, ami korrektül áll a lábán, pörgetem, forgatom, szalasztom benne és az alapján döntök, amit látok. Állt már siesta otrombán a lábán, és kínai szuperjól. Ragaszkodom a bőrhöz belül, de kb. ennyi. Most épp asso cipője van.

tjuca
 
 


Jaj, hát nem leragadtam azon a bizonyos macskanyelv blogon?

Rita! Ok, csomó időm elment, de olyan jókat röhögcséltem olvasás közben! Köszi!!!!!!!!!!!

Lassú pénztárosnő a legkirályabb! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Írtam egy csomór és elszállt :twisted: :twisted: , most viszont rohannom kell teregetni, holnap igyekszem jönni!

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Mári: akkor nekem szerencsém van, mert Pisti még mindig nagyon szereti a Sinlacot, minden reggel azt kapja óvodába menet előtt (így sokszor ott már nem is reggelizik), és van, hogy délután vagy este vacsorára kér még egyszer. A tápszert ő sem itta soha, de annak állítólag tényleg rossz íze van, én nem is értettem, miért írta fel neki a dokicsaj, mert amúgy soha nem voltak súlyproblémái. :lol:

Pil, Nóri 1 éves kora óta nem cumizik, amikor is leharapta a gumit a cumiról... :roll: Akkor úgy döntöttünk, ez a legjobb alkalom, hogy ne is vegyünk neki újat. Szegény, egyfolytában nézte csodálkozva, hogy mi történt a cumijával... Aztán beletörődött szép lassan. Aranyosak a gyerekek, és szép tortát sütöttél! Ami overallja nagyon tetszik, nekem pont ma sikerült kifognom Pistinek egy szuper jó és újszerű darabot használt ruhaboltban, 2280 Ft volt! :D És mivel még Nórinak is jó lesz majd, még inkább megérte. Ja, és hiszti nálunk is van, de azért szerencsére ura vagyok a helyzetnek! :lol:

Meteor: nekem mindegyik szandi és a tornacipő is nagyon tetszik, én is kb 2-3 ezret adnék értük. Én amúgy a Deichmannban szoktam cipőt venni, az ott viszonylag megfizethető és jó is (bár azokat is Kínában gyártják többnyire).
Lányok, az Olimpia óta ti nem néztek egy kicsit más szemmel a kínai cuccokra?? Nekem most jobb lett a véleményem Kínáról, mint azelőtt.

Viera, klasszak lettek a szobák! Mári kérdezte Tőled a rízstejet: Ti miért fogyasztjátok? Nálatok is tejérzékeny valaki?

Édesség: nálunk Nóri csokizabáló, de szerencsére nem árt a fogainak, mert a fogmosást is szépen tűri. És még nem is hízott el miatta, eddig... :D

Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre. Mindig olvasok, de írni már nincs időm. :? Pedig a héten itthon vagyunk torokgyuszival. Nincs rosszul Zoló, nem lázas vagy ilyesmi, csak rettentően csúnyán köhög. És naggyon rossz!!!! Mint egy kisördög! :evil: Direkt rosszalkodik és nem fogad szót. Hisztizik minden egyes öltözésnél és tisztába tételnél, de nagyon durván. Fetreng, üvölt, rúg, mar, harap… :evil: Idegbaj! Nem tudom mi lelte. Ráadásul csütörtökig nem is aludt napközben, pedig 2-3 órákat szokott. Most alszik és meg végre pihenhetek egy kicsit.

Pil: Nálunk is van cumi, ráadásul kettő egyszerre. Alváshoz kell, meg néha itthon napközben eszébe jut, de az utcára nem viheti ki.

Cipők: Tetszenek. Főleg a 3. Viszont tornacipőt nem vennék. Zolónak is rendes, "nagyfiús" szandálja volt.

Édesség: Nálunk lecsengett a túrórudi annyira, hogy tegnap venni akartam (merthogy én is imádom), de nem engedte meg. :shock: :P Vissza kellett tennem a polcra. Most PEZ cukor mánia van. De szokott enni csokit és gumicukrot is, csak azokat ritkábban kéri hálistennek, pedig mindig van itthon és látja is őket.

Minden gyerkőc csodaszép és édes! :P


nancsa
 
 


Mári, még az jutott eszembe, hogy ugye a Sinlacnak tényleg nincs semmi íze. Megpróbáltad ízesíteni neki valamivel esetleg? Valamilyen kakaópor, banán, gyümölcs? Hátha úgy megeszi.

Cumi nálunk nincs. Amikor nagyon pici volt, akkor alváshoz szopogatta, de azt is olyan ügyetlenül, hogy ha nem fogtam neki, akkor mindig kiesett a szájából. Egyszer aztán, lehetett 3-4 hónapos, a cumis lázmérővel akartam megmérni, elkezdett öklendezni, és soha többet nem kellett neki cumi. Amikor sokkal később megtalálta, azt se tudta mire való, inkább a fogóját rágcsálta. Igaz, ő cumisüvegezett végig, sőt az alvás elötti esti tejcsit még mindig abból issza. Így a cumizhatnékja ki van elégítve :)

Édességek: Alapból én sem vagyok nagy híve neki, de mi ugye speciális helyzetben vagyunk. Mivel egy időben tényleg szinte semmit nem evett, nekem mindegy volt, hogy miből szedi össsze a kalóriákat. Minden egyesnek örültem. Most se eszik rengeteget, de már jobb a helyzet. Nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget eszik, húsnak viszont a kolbászt, szalonnát, esetleg sonkát. Főtt étellel vagyunk bajban. A bölcsiben szerencsére most már azt is eszik. Kenyeret keveset fogyaszt, szóval az elhízástól nekem nem kell fénem. És sokszor hiába van ott elötte a csoki kibontva, még egy kindertojásnyit sem eszik meg. Néha viszont tényleg azt kívánja, és akkor több is lecsúszik. A túrórudi most nálunk is kiment a divatból, pedig nyáron az volt a sláger. Most a tejszelet a kedvenc, pedig már vagy egy éve nem is nagyon evett. Mindig van valami. És amit még nagyon bír, az a Benei féle mini ishler és linzer. :) Ahogy elnézem, ő az én fogaimat örökölte, és akkor tényleg nem sok gondja lesz velük.

amandi
 
 


Még eszembe jutott:

EX! Hogyhogy már lassan 1 éve dolgozol? Nem gyed-en voltál Peti 2 éves koráig?

Amandi, nem igaz, hogy a Sinlacnak nincs semmi íze, mert kellemes, olyasmi, mint a tejbegríz. De tény, hogy ettől még lehet ízesíteni is akár.

Na lépek. Kellemes hétvégét!
hello
 
 


Mindig gyümivel ette a Sinlacot. Majd újra próbálkozom.
Juca, Alziza: Mi kaptunk most a dokinénitől zománcerősítőt, Zymafluor. Még mielőtt kibújtak volna a fogai, szedhette volna...
Neki is a 4 első és sárga és fehér foltos.
Az én fogaim rosszak, beruháznék egy szép kis fogbeültetésre, amilyen a külföldi sztároknak van. :) Úgyhogy örökölte a drágám, de lehet, hogy vitaminhiányom is volt, nem étkezek valami egészségesen, bár a terhesvitamint szedtem.

Szépek a fotók! Meg kellene már tanulnom feltölteni ide nekem is, hogy én is büszkülhessek!

Benianya: Milyen porszívótok van? Drága egy olyan? Ha netán házi por atkáraallergiás, tuti kérnék karácsonyra. Tegnap nagytakarítottam az alvó szobában, de nem segített az orrdugulásban.

Mári

Kép
mári
 
 


Pestiek, gyerekbarát éttermet keresek Budapesten! Tippeket kérek! Előre is köszi!
Vendég
 


Ezt meg kell mutatnom!
Kép

És egy másik:

Colett! Ez lesz Noi poncsója, ha tetszik, csak még a rojtok hiányoznak!
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Házidoki megadta az engedélyt a műtére,banális hurut javulóban, nagyon enyhén pirosas torok, savós,átlátszó váladék az orron.Ez amit látott, gaykoréatilag sem az orra nem folyik,senem köhög-éjjel kettőt.Orrát megint mosom,lámpázom és e pillantban épp jégcsap retket zabál.
Hétfői labor,kórházi vérvétel dönt.Most próbálok szerezni napozósivacsot, hogy ne a sámlin ülve kelljen töltenem mellette az éjszakát bent.

Jajj,jajj! Sorry!!!!Wawel-Anita:Barbara-Kornél
Mári-Vencel

Bocsi!
Cipő: itthon mezitláb, vastag zokniban, mamánál a fűben, homokban mezitláb,a bölcsiben napi 8 órában siesta,Dr.Leó, Asso van a lábán-pont a fejlődés miatt. A bakancsai siesták-Beninek(azokat kaptuk,szinte új) a kinti gyors- utas, vagy babakocsizós,játszós,koszolós,homokozós, dagonyázós cipők a kinaik. Blaninak 3 éves koráig siestái voltak, azóta viszont csak kinait veszek.Van hozzá gyógyászati segédeszközboltban kapható betét,amit át leet rakni egyikből a másikba.

Nancsa! Zolónak javulást!!!!!!!

Pil!!!Jaj,de édes Petyka is!!!Ezek a szemek!!!!!Ez a huncutsága meg.
Milyen lánc van a nyakában,tök jó!

Mári! Sima 27 ezres Tescoban leárazott porszivónk van,ami vizes.A miénk még hepe-hupás tartályos, a TVshopban már van téglalap,kivehető és könnyen tisztitható tartályos is. Az a szuper, hepa szűrős, meg atka irtó a LUX, 2-300 ezer ft!A miénk olcsó,de atkák maradnak,ám nem poroz,mert a por azonnal lecsaopódik a vizben,belekeveredik.Útáltam a porzsákot porolgatni, ezt meg csak kiöntöm és lehet bele illóolajat tenni,más a levegő utána szobában, nem is poroz annyira,meg a leves trutyit is felszedi a konyhában.

benianya
ákosbenianya
 
 



tjuca
 
 


Én is akarok étterembe menni! Mondjuk inkább gyerekek nélkül... :wink: 8) :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

mi voltunk és vittük katát, mivel én vagyok a cumisüveg is, és úgy tettünk, mintha nem is lenne ott. lefektettem hasra az ölembe, kafán le is ettem. tök jó volt, kerültük a gyerektémát, csak akkor röhögtem el magam, mikor az orrom alá fingott a kis cseles. :twisted: :twisted: :twisted:

mondjuk kb. így néztek ránk, kiöltözve pucc helyen :shock: :shock: :shock:

tjuca
 
 


amit belinkeltem több gyerekkel próbáltuk vasárnap délután

tjuca
 
 


Juca! :D:D:D:D:D:D:D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés, mert sokat is írtatok és nem tok mindenre reagálni. Ráadásul a fő baj, Nonónak a láza üti a 39-et, hasmenése is van. Zorán sem maradhat ki, neki is hasmenése van.
Szal szerintem benyaltuk ezt a vírust.

Pil:
Csodaszépek a gyerekek. Nekem a szemük formája hasonlít, amúgy valahogy teljesen másak.
Ja, rucik és játékok. Játékok Zoránról maradtak le, meg amit ajcsiba kaptunk a két év alatt (ezek a lányosak, de a többsége kirakó, meg ilyen fejlesztő játékok).
Rucik pedig ugyancsak Zoránról maradtak le, mert Nonó öltözik ám fiúsan is, a lányosakat a Tesóm kislányától örököltük, meg hát nem tok ellenállni a szép lányos ruciknak a boltba sem. Jáááááj, hát igen, minden héten becsúszik valami új ruci, de mindkét gyereknek. Amúgy is ki vagyunk fogyva az őszi cuccokból, harisnyák, melegebb nacik, felsők, stb.

De majd megtudod Te is, hogy milyen jó, amikor egyszer csak találsz egy Ameliről lemaradt rucit, amit még Petyka fiú létére felvehet.
Nálunk 5 év korkülönbség van, néhány cuccot meghagytam, a többi szinte havonta megy a Tesóm kisfiának. (A kisfia 2 éves, Zorán 7. , szóval ők is zsákban tartják és szerintem már el sem férnek a zsákok az emeleten náluk.)

Gab:
Teccenek ezek az összebújós tesós képek. Olyan meghatóak. Nálunk is van egy-kettő, de Nonó általában elbohóckodja, úgy meg nem az igazi.
Poncsó klassz, de nekem hiányzik róla a rojt. :?

Anita:
Bocs!!!!
Igen, Kornélnak szántam a Marcit. Vagyishogy a kék szemeket. Szóval érted..... :D

Én meg még megszólom Benianyut, hogy Márinak Barbarája van.... :roll: :oops:

Hello:
Igen, nálunk is tejallergia van. Noémi 3 hós kora óta allergiás, csecsemő korában elég kemény diéta volt. Most már annyit elértünk, hogy a tejtermékes dolgokat óvatosan eheti, viszont tehéntejet még nem ihat. (Egyszer kipróbáltuk, el sem fogadta) Rizstejet iszik este, reggel pedig Sinlacból és Karob-porból kakaót.
Evvan.
De szerencsére túrórudi, tejszelet, joghurtok már nem okoznak problémát. Anno még a szalámik, kenyerek összetevőit is néznem kellett, hogy ne legyen benne tejszármazék, mert azonnal fosi, kiütés volt.

Fú, gyorsan megyek, még megnézem Noémit, bár kúpot adtam, de mégis.
Tejcsit most nem is kért, amit nem is bánok, mert ilyenkor csak kihányja. Garatgyulladása van és ilyenkor csak kihányja a tejet (nyákot csinál, állítólag).

Pussz!
(Bocs, ha valakit kihagytam.)

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok,

Kimike: Szoktunk járni, bohóc van, ingyenes a gyermekmenü.
www.choco.hu



Itt is van gyermekjátszó, még nagyon közelünk van, ingyen a pici gyermeknek.
http://www.trofeagrill.hu/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.02 01:12-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Peti is javul, hétfőn mehe bölcsibe. Már előre fáj a szívem! Szerintem ezt érzi rajtam, ezért sír reggelente!

cumi: nálunk nincs, nem is volt!

hiszti: mikor miért, mindig van. Én mindig megfogadom, hogy nyugodt leszek, de általában nem sikerül.

Peti is mezitláb van itthon, mármint zokniban cipő nélkül. Én közép árkategóriás cipőt vszek a Deichmanban. Mivel minden szezonra legalább 2 pár kell, hát elég húzós lenn tizenezres cipőknél.

Pil!
Csoki torta receptet küldheted!!!!!!!!!!!!!!
Huu, Ami milyen komoly az overálos képen!

Anita!
Barbi tiszta Kornél! Tejcsi van bőven?

V iera!
Klasszak lettek a szobák!

Gabi!
Meske továbbra is modelnek való!

Én viszont ki vagyok pucanva. Ez a műszakba járás kifingat. Éjjel 12 órából 8 percet tudtam leülni. Reggelre nem éreztem a talpam, bokám! Ma is éjjel dolgoztam, délelőtt aludtam. Déltől 6-ig a konyhában voltam. 3 napra főztem, sütit sütöttem, így holnap csak porszivózni kell és az egész nap a Petié. Na persze, tanulnom azt kell!

Ismét huncut Peti:
Kép

Egyébként nálunk a zselés cukor a sláger. Olyan édes, amikor jön és mondja: anya, peti zselés cukrot kér, nem zizit, nem csokit, nem rudit, icipici zselés cukrot, naaaa!!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Preni!PEti éééédes,huncut.Lányok reszkessetek. Csak gyorsan:minden elismerésem a tiéd, a műszak miatt. Nekem ez volt az első hét, hogy minden nap meló volt, 4. nap reggel már gyomorgörccsel ébredtem(azt hittem kb 1 hónap múlva jön csak elő),tegnap este pedig egy 6 órai foró fürdő után 7 kor aludtam!!!!!!!Apa még pizsizte a kölköket.Egyszerűen beájultam és reggel fél 7 kor ébredtem.
Fúúú, backer,nem gondoltam,higy ilyen nehéz lesz! És akkor milyen lehet a bilológiai órát is boritó műszak? Tarts ki!

Vicky! Te is teljes gőzzel melózol,Kimike, neked is vannakmég emlékeid akezdésről: normális a napközbeni fejgörcs a melós stressz miatt? sosem voltam fejfájós, de ez a hét brutál volt. Jó-jó tudom bejött mára a minusz is-hidegfront-de :shock: :shock: :shock: :roll: :shock:

Juca! Hát ez pukizós sztori csúúúúcs!

Beni zabálását ismerve(ált.étteremben körbe jár 4-5 ismeretlen asztalt és kuncsorog-tök égő),én inkább Gabhoz hasonlóan kettecskén mennék,de marad a főzés.
Ma harcsafilé lesz,most netezzük,hogy milyen elkészitési módon.

Viera! Jobbulást a családnak. Ez új infó,köszi,hogy a tej nyákot csinál. Ami dokink is eltilt a tejtől torokgyuszinál,láznál-mert szerinte elveszi emésztése az energiát a szervezettől,nem tud gyógyulni.Akkor csak rizs,tészta,zöldség, CSOKI van!

Nektek lányok küldte már a MÁK a gázártámogatásos papirt? brutál,hogy most is 2x 18 ezer a gázszámla. Jó ebből egyik al elmradaás részlete.

Kmammy! Jó az étterem,édes Kevin.Nem egyszerű nektek sem a melós lét. A bölcsin meg kiakadtam. Nálunk nem engedik ezt.
Volt,hogy 10-re kellett volna mennie a gondozónéninek,de a beszokós kislány 2. hete volt, 8-ra mentek, de az ő csoportjuk másik gondozónénije beteg volt ,igy a szomszédba kellett volna bemennie,de hogy ezt elkerüljék, a beszoktatós gond. néni bement 8-ra, hogy fogadja a kislányt.Épp azért,hogy a jó beszoktatós folyamatot ne törjék meg egy idegen csoportba betuszkolással. Arra is figyelnek,hogy az első hónapokban ne legyen idegen gondozónéni!Még csak a szomszéd csoportba se kelljen bemenniük,ami összenyitható velük, és egy udvarrészen játszanak.
Nekem az nem tetszik,hogy néha nem visznek ki mindent az udvarra-gondolom macerás, igy csak motorozni, autózni lehet, pedig lehet,hogy labdáznának, aszfaltkrétáznának stb.is.

Megyek harcsa receptet keresni.
Szép hétvégét!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya, persze, nekem is volt ilyen. Sajnáltam a kölköt a böli miatt+lelkifurdi marcangolt+helytállni a melóhelyen+háztartást ellátni+...stb. Nem egyszerű, aztán lassan minden beállt, helyére kerültek a dolgok. Úgyhogy nyugi. Pihizz, amikor csak tudsz!
Elmot kérdezted a múltkor. Kicsit bugyuta, de pl. a nagy kalandja szerintem szuper.

Kmammy, szomorú, hogy ez történt veletek. Sok múlik a gondozónénik lelkesedésén, hozzáállásán.

Reni, minden tiszteletem a tiéd. Nehezen bírnám az éjszakázást. Peti agyon édes.

Köszi az éttermes tippeket, majd beszámolok melyiket választottuk és milyen volt.

Wawel, Barbara tiszta Kornél. :-)

Gabi, a kiscsaj szeme se áll jól. Kis tűzrőlpattant szépség. :wink:
Vendég
 


Sziasztok

Zalán még alszik!

Gabella
nagyon édesek! :lol:

Preni
Peti nagyon huncut! :wink:

Juca
Zalánnak szép fehérek.
Igazából most nem is emlékszem,h a nagyoknak ilyen volt e mint ahogy írod,de azt tudom,h ilyenkorra kb. már észrevettem rajta pici lyukat. :shock: Az elsőkön.De hiába minden próbálkozás romlottak vészesen. :evil:

Fluor:Alex is kapott!
Aztán amikor kijöttek a csontfogai csupa folt volt az összes! :evil:
Elvittem a saját fogorvosomhoz,aki rögtön azt kérdezte szedett e fluor tablettát.Mert ez a miatt van :evil:
amúgy pont azt mondják,h a tejfogakat alacsonyfluor tartalmú fogkrémmel kell mosni.(pl.Elmex)

És ami még fontos:
Ha rosszak a fogaid (Mári pl te írtad,h igen),akkor ha eszel és ő kér belőle ne ugyanazzal a kanállal add,mert azok a bacik amik a te fogaidat rontják átkerülnek az ő szájába!!!
Bár logikus de én sem tudtam ezt! :shock:


Ba megyek mert fel is ébredt!
majd jövök a délelőtti alvásnál
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem nem száll el megint. Mondjuk örülök, ha legalább a tegnapit meg tudom újra írni, nem is tudom, mit marhultam el. Persze kapkodok, állandóan rohanok.... :?

Szóval Pil: Bálint dettó Ami, mármint hiszti téren, de ahogy most hozzáolvastam Zoló is belépett a táborba. Mindegy min, valamin mindig ordít. HA apa van, anya kell, ha apa vesz ki a kádból anya jöjjön, ha anya etet, apát akarom. Hogy a példaként felhozott ivási mizériát már ne is említsem: ha adom csőrösből, üveg kell, ha üvegből, pohár kell, ha leteszek elé mindent, nem is kér inni. :twisted: És ez az egyedül mindent is kikészít, főleg, mikor mondjuk sietünk reggel.
Amúgy imádnivaló, okos, értelmes, de ilyenkor mintha elszakadna benne valami. Van, hogy 5 perc, de van, hogy fél óra 40 perc, mire kijön a saját maga generált hisztiből. Utána meg jön, hogy ne haragudj, anya....

Képek gyönyörűek, nagyon bírom nézegetni őket, egyik csemete szebb és aranyosabb, mint a másik. (Beleértve a sajátomat is :wink: )

Cumi van, de kizárólag csak alváshoz, bár az is kiesik a szájából éjjel.

Benianya: oké, hogy gerinc meg csigolya valami, amitől fáj a hátam, csak az a bibi benne, hogy két évig miért volt panaszmentes. Ezért gondolok arra, hogy inkább a stressz jön ki, feszülnek az izmok, és fáj a hátam tőle.
Fejfájás: hát igen, eleve kevesebb alvás, én mondjuk az első héten nem is ettem bent, annyira belezuhantam a melóba (illetve, hogy mit is kéne csinálni), hogy a Kimike által írt gyereksajnálatról és lelkifuriról ne is írjak. Meg én mondjuk úgy érzem, hogy az agyamnak a két évre félretett része újra működésbe lép, áradnak be az infók, és szó szerint csikorognak a kerekek. Bízom benne, hogy nálunk is a helyére kerül minden idővel, mint Kimiéknél.
Tegnap én is délután beájultam, Bálint meg játszott, ma reggel meg fél 8-ig aludtunk. :oops:
Műtét hétfőn? Jajj, sokat fogunk gondolni rátok!!!! Mikor engednek haza majd?

Ja, tegnap meg ma itthon vagyok szabin, mert doktornéni nem engedte bölcsibe, ma viszem vissza, mert az igazolásra 27-ét írt, azt meg nem akarom, hogy a bölcsiből két hét kimaradjon. Anyuék voltak vele hétfőtől csütörtökig, hogy ne kelljen egyből ennyit hiányoznom, három munkanap után :shock:

Nancsa: Bálint is ezt a tünetekkel nem járó, csak köhögős torokgyuszit kapta el. Se láz, se orrfolyás, csak a köhögés. Még jó, hogy egyáltalán levittem a dokihoz.

Tényleg, influ elleni oltást beadjátok?

Colett: mizu őserdő-ügyben? Mesélhetett valamit? Itthon van már?

Viera: szobák klaszak, én is majdan Bálintnak ezt a Retz-ből való fiús bútort néztem ki :wink: Szerintem nagyon tuti! Remélem Nonó jobban van.

Nálunk most van túrórudi-korszak :wink: De amúgy Gombóc Artúr, mindegy, hogy palacsinta, csoki, müzli, süti......Cukorkát, gumicukrot még nem ismeri, ha rajtam múlik, egy darabig nem is fogja.

Tanyát még mindig nem olvastam, majd ebéd utáni alvásnál.

Meteor: cipők, nem is tudom. Sajna mi örököltünk, tudom, nem a legjobb, de azért elhasználjuk őket. Persze van sajátja, van Asso, meg kínai is. Itthon inkább csúszásgátló zokni, nyáron mezítláb.

Alvás: mivel távfűtés van, nem nagyon esik a hőmérséklet 25 fok alá éjjel sem, így Bálint egy szál :wink: rövidujjú, picit száras bodyban alszik, vékony takaróval, amit ő is leforog általában. Ja, meg vékony zokni.

Na, leszedem a tegnap kiteregetett göncöket, meg "kiengedem" a gyereket a kiságyból. :shock:

Pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Kmammy

Ez a Choco nagyon jónak tűnik! :lol:

Benianya
Drukk a műtét miatt!!!
meddig kell maradni?

Betegeknek jobbulást!!

Hiszti:nálunk nincs! :lol:
Vendég
 


Na igen, "Emese, nem áll jól a szeme se!" :D

Era! A poncsóról még hiányoznak a rojtok, csak aggasztott, hogy nem fog jól állni, így gyorsan ki kellett próbálni.

Na ennyi voltam, ezer bocs, de mennünk kell. Majd mesélek, hogy hova!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Rita!

Valami gebasz van az iwiwes üzenetekkel. Így nem tudom elolvasni az üzidet!

Reni
Kép
prenata
 
 


Prenata

Nálad is rossz az iwiwes üzenet?
Nekem küldött valaki üzenetet,forog a piros boríték,kiírja,h van 1 új üzenetem,de nem jelenik meg semmi :shock: :evil:

Nálad is ez van?

Én írtam már nekik de nem reagálták le! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Totál felületesen visszaolvastam, kissé kivagyok lelkileg, de csak a "szokásos".

Hello, nem voltam sose GYED-en, nem volt Peti előtt munkaviszonyom, így GYES-t kaptam, kapok. Amellett meg lehet dolgozni teljes munkaidőben...

Cumi: nincs nyár közepe óta.
Hiszti: na az van, próbálgatja a határait.
Pelus: most inkább van, mint nincs, de a bölcsiben állítólag figyelik, mert ha két gondozás között száraz a pelusa kétszer (na ez értelmes lett...), akkor ott is próbálkoznak a gatyesszal pelus helyett.

Na megyek teregetni.

A képek jók!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Jaj, Ex, mi ez a "szokásos"? :( Hát, tényleg nem tudtam, hogy nem voltál gyed-en, akkor most már értem! És amíg nem volt a bölcsi, ki vigyázott Petire? 8 órában dolgoztál akkor is, vagy kevesebbel kezdted?

Benia, a gázártámogatási nyomtatványt mintha csak decemberben szokták volna küldeni, nekem legalábbis így rémlik. Lányok?

Kellemes vasárnapot mindenkinek!

Hello
hello
 
 


Preni!

Tegnap óta keresem,hát be van téve a kedvencekbe,de juszt se találtam
http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/tor ... oladetorta

Rakom az egész oldalt,hátha megtetszik más is,tudom hogy Te is szeretsz sütögetni!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil!

Köszi az oldalt, én is beraktam a kedvencek közé! :D Már csak azt áruld el, Te hogyan csináltad rá azokat a jópofa díszeket a szélén körbe-körbe?
hello
 
 


Hello, hát majd leírom priviben. ;)
Amíg én dolgoztam, és Peti nem bölcsizett, öcsém vigyázott rá, ill. a nagyszüleim.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Gyorsjáratban vagyok, illetve Noémi-járatban, mert megy a bömbi.
Nem is igazán sírás már, csak "anyucikázás".
De már teljesen jól van (szerintem, ezt azért majd dokibá eldönti), ez már csak a három napja jól megszokott hiszti.

Ma pl. egész nap úgy főztem, hogy Noémi a kezemben volt. Senki nem jó neki, csak Anya. "Anya felveszeeeeeeeeeel??? :cry: (Hát persze, hogy fel. Ki tudna ellenállni neki. Csak ne lenne ilyen nehéz. De amikor a kis buksiját a vállamra teszi, akkor már nem is nehéz :) ).

Remélem így is marad, mert ha holnap sincs láz, jókedv van és evés-ivás, akkor mehetünk foglalkozásra. (Persze ezt nem eröltetem, de azt mondta az orvos, hogy ha jól van, akkor hétfőn mehet közösségbe.)

Két napig elég kaki éjszakáink voltak, éjszakai baglyok lettünk. Két éjszaka 6x keltünk. Áthoztuk, utána vissza akart menni a saját ágyába. Ezt kb. 20 percenként megjátszottuk.
Remélem ma már alszunk is.

Na, ennyit magunkról. (Már megint körmölök, pedig azt mondtam, hogy csak pár sor, de Nonó abbahagyta az "Anyázást")

Pil:
A torta recijét leírtad a receptes oldalra? Ja, még meg sem néztem. Na mingyá utánanézek. Azért ha valamit nem értek, majd kérdezek. Naggggyon tecccccik így képen.

Ex:
Tényleg, mi ez a szokásos kiborulás vagy mi?

Ja, nálam is szokott lenni, de nálam általában mindennapos, főleg amikor mindenki itthon van és mindenki egyszerre akar mindent. De szerencsére ez addig tart, amíg a három gyereket lerendezem (apa a 3.) és akkor megint nyugi van.

Én is imádom nézegetni a képeket!!
Azért nem vagyok sokszor "képben", mert ha vissza nem is olvasok, a fotókat mindig megnézem.

Csajok!
Új pocakos Anyuci nincs titokban?? (Na jó, ezt csak úgy kérdezem. Olyan jó volt várni és látni ezeket a csöpp kis manókat!)

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, Nonotka megint nyafizik. Ennek már sosem lesz vége? Vagy tényleg csak megszokta? Merthogy nem éhes, nem lázas, stb. No, megnézem. Ilyenkor annyit mondok neki, hogy: Jaaaa, hát nem találtam a Micimackódat?(vagy akármelyik állatkáját) És akkor tényleg kitalálja, hogy tényleg, nem találja. Kezébe adom és alszik tovább.

Na menteeeeeeeeeeeeeeeem......., Micimacit keresni!:)

GAB:
Örülök, hogy visszakerültek a képek a vonalzóra! Nagyon "baró" kép!!!!!
Lassan én is teszek ( :? tetetek Veled,ha nem sikerül) újat.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, mert ma megyünk manó tornára, és még össze kell készítenem a csapatot.
A hétvégénk nagyon jól telt, szombaton kirándultunk, elmentünk Budakeszire a vadasparkba, vasárnap vásároltunk, délután meg takarítottam, míg apa kacsázni ment a csajokkal.

A képek nagyon édesek mindenkinél, a kedvencem Gab fotója a lurkókról, annyira szép mindkét gyerkőc! :D

A cipőkről már leírtátok, ami az én véleményem is, én eddig Julcsinak csak kérges szandit vettem, a tépőzár nekem sem jön be, tornacsukánk még nem volt, de külsőre nekem az tetszett a legjobban. Cipőben én is csak minőségit vettem, be lehet azokból is szerezni olyat, aminek elfogadható az ára, pl. a téli bélelt magasszárú cipőjét a cipő - és ruhavásáron vettük, Táncsics cipő, és 5500 Ft volt. Nálam alap, hogy kívül-belül bőr legyen, magas kérge legyen, és puha talpa.
Idén télen nem tudom még, hogy itthonra mit adjak Julcsira, mert tavaly szilikontalpas zoknit hordott, viszont annyira nem jött be, mert sokszor beleizzadt a lába. Akkor még azért adtam rá, mert segített abban, hogy ne csússzon el a kövön.

Julcsinak szerencsére szépek a fogai, sikáljuk is szorgalmasan, meg genetikailag sincs hajlam a rossz fogakra. (Max. a kusza elrendezésre... :) ) Édesség nálunk Dörmi meg néha Kinder tojás meg csoki. A best az a Dörmi, mindig tesz be a kosaramba, mikor bevásárolunk. :) Az elhízástól nem kell tartanom, mostanában nem mindig eszi meg rendesen az ebédet. Van, hogy csak a beígért Dörmi segít. :) Mondjuk a méretei alapján nem alultáplált, a 97,5 centijéhez 15 kiló... Hannus szerintem nem lesz ekkora, 7 hósan 7,3 kiló, tök átlagos, Julcsi ilyenkor már jóval 9 kiló fölött volt.

Julcsi még alváshoz cumizik, és nagyon ragaszkodik is hozzá, fogalmam sincs hogy fog majd leszokni a "kúciról"... Azt szoktam neki mondani, hogy 3 éves koráig cumizhat, addig használja ki, mert utána kivisszük a telekre Lizi kutyának. :)

Hú, később folytatom, most mennem kell, mert közelharc van, Julcsi rajzolna, de Hanni "üldözi", az összes papírt megkaparintotta, és gyűri, tolja a szájába, jáááj.....

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


cumi: itt nagyon sok anyuka mondta, hogy a mikulásnak adják, aki újjá varázsolja, és elvisi pici babának, mert nekik kell. :wink:

tjuca
 
 


Juca! Ezt a Mikulásos cumis témát már én is hallottam valahol, a bölcsiben a gyerekek eleve a Miku zsákjába dobták a cumit, akkor kaptak csomagot... És ugyanez volt a kísérőszöveg, hogy a manók újjá varázsolják, és pici babáknak adják a cumikat. :) Bár nem tudom, hogy értik ezt meg a bölcsisek... :roll:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Ezt a Mikulásos cumis témát megpróbáljuk! :lol: Bár sok reményt nem fűzök hozzá! Nálunk az se jön be, hogy Barbi nem cumizik... Hiába mondom Kornélnak, rá se hederít. De sebaj, majd elhagyja ezt is, meg a pelust is! Szép dolog két gyerkőcöt pelenkázni! :D

Gab:

nagyon szépek a gyerkőcök. Majd ha Barbara nagyobb lesz mi is igényt tartunk egy poncsóra, rendben? Olyan ügyi vagy!

Juca:

ez a pukis téma édes! Jót mosolyogtam! Teljesen átérzem, Barbara is tud olyat! :)

Ma intéztem a papírokat a családi pótlékhoz, anyaságihoz, TGYÁS-hoz. Hát, nem semmi. Szerintem ez egy borzalom.

Nekünk változatlanul jó napjaink vannak. Kisasszony jókat alszik éjjelente, én is tudok pihenni. Viszont szomorú vagyok, mert rájöttem, hogy anyunak Kornél jobban szót fogad, mint nekem. Nevelésem néha csődöt mond. Úgy tűnik, hogy azért a 38 éves óvónői gyakorlat anyunál igen csak előnyt jelent velem szemben. Néha olyan ötletei vannak (pl: játék elpakolás stb) területén, ami nekem eszembe se jutna. Kornél meg mint a kisangyal csinálja neki a dolgokat! :oops:

Viera:

ezen a pocakos dolgon én is elgondolkodtam. Andyék szerettek volna, nem tudom mi lehet velük. Már régen jelentkezett.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok

Gabella
Köszi a tesz-veszes segítséget!


Cumi:
Zina nagyon könnyen leszokott a cumiról.Nála bejött az a duma,h elviszi a télapó!
A cumisüvegről pedig úgy szokott le,h imádott állatkertbe járni.Egyszer elmentünk amikor zárva volt és mondtuk neki,h csak akkor nyit ki,ha már nem iszik üvegből. :oops: :roll:
Másnap nem ivott már belőle.

De szerintem ezekhez az kell,h már felfogja azt amit mondunk neki.
És,h érett legyen erre az egészre ugyanúgy mint a szobatisztaságra.
Zalán még nem érett erre!Meg kell várnom amíg pl folyékonyan beszél,h komunikálni tudjunk rendesen.Ezért nem eröltetem a szobatisztaságot sem.

És szerintem itt is csak fokozatosan működik a dolog.Pl először mondjuk úgy ,h csak otthon és az utcán nem,aztán otthon is csak alvásnál,stb.



Hát lányok a könyököm elég gázos!
Állandóan belilul.Egy kis "eröltetéstől" is.Ha felemelem a gyereket v valami olyat csinálok.
Holnap megyek varratszedésre! :(
Drukkoljatok mert félek tőle nagyon.Mi van ha 2 hét alatt belenőttek???
Vendég
 


Ja és elfelejtettem,h találtam egy nagyon jó oldalt ahonnan rendelni lehet tök jó cuccokat.
Én mondjuk a High School Musicel miatt mentem fel rá mert Zinánál most ez az őrület van,de egy csomó minden más is van!

http://www.mesemix.com
Vendég
 


Sziasztok!

Én már kezdek teljesen kipurcanni. Már 1 hete vagyunk itthon, és úgy néz ki ez a hét is ilyen lesz. Nincs igazán rosszul, de nem százas, ebből adódóan igazán játszani se lehet vele, lefoglalni, ellenben mindenért megy a nyávogás. És persze mindent csak anya csinálhat (már ha nem ő akarja egyedül), csak anya jó.
Ezt a hasmenés dolgot meg egyáltalán nem értem :shock: Múlt vasárnap kezdte, hétfőn a doki azt mondta, ha csütörtökig nem javul, akkor mintavétel. Kedden hajnalban volt egy nagy adag, de nyakig olyan lett, utána viszont szerda délutánig semmi. Szerda délután meg már amolyan krémes állagú volt. Doki mondja, jó akkor ha hétfőre meggyógyul, akkor mehetünk bölcsibe. Erre csütörtökre meg lett köhögés, orrfolyás. Még aznap is egész normális volt a széklet (amolyan krémes), de péntek reggel meg már megint az az igazi sugárban jövős fröcsögős. Szombaton szintén többször kellett öltöztetni. Vasárnap csak délben kezdte, akkor egy egészkeményet nyomott. Pár órára rá meg megint jött a fröcsögős. Ma reggel meg megint krémes volt. Akkor most mi ez?? Ha vírus lenne, akkor gondolom egyenletesen kéne működnie. Ma délután megyünk a dokihoz, hogy találjon ki valamit. Szegény Márknak már teljesen elege van a vitaminokból, hasmenés elleni szerekből orrfújás-orrszívásból. Meg is értem.

Mézgombi, 97 centi? Jesszus. Márk mindössze 83, és alig éri el a 12 kilót. Tényleg nem nőttünk nagyra :)

amandi
 
 


Úgy látszik mindenkinél tombol a bölcsis vírus. Hosszan tartó köhögés, hasmenés, orrfolyás stb. Amandi, Milán a köhögéssel van így. Van amikor 2 napig semmi, aztán meg egész éjjel köhög. Ezen tavaly is csak az segített, mikor 3 hétig nem ment közösségbe. A bölcsiben még soha nem gyógyult meg.

Wawel, személy szerint jó néven venném, ha írnál vmi ötletes dolgot játékelpakolásra. Nálunk jobb híjján én pakolok és már nagyon unom. :lol: Vagy adjátok kölcsön Anyukádat! :wink: :lol:
Vendég
 


játék elpakolás: nekem elég annyit mondanom, hogy hozom a porszívót... :twisted: (biztosan megint halálra terrorizálom ezzel a gyereket :roll: ) de kíváncsi vagyok más mit csinál.

tjuca
 
 


Játék: én nem a porszívót viszem, hanem hidegen közlöm, hogy máris indulok a szemeteszsákért, és ami a szőnyegen marad, az mind mehet a kukába. Lackónál beválik, azóta, hogy egyszer valóban zsákba raktam minden játékot a szőnyegről. (Persze vadi új tiszta zsákba, és a végén megsajnáltam, visszaadtam, olyan gyorsan elpakolt, hogy csak na!) Mostmár elég annyit mondanom, na megyek, viszem a zsákot, és már pakolnak is. Bár néha elfelejtik, és inkább játszanak, akkor megint elsütöm ezt a poént, és jé, össze tudnak rámolni.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: