Új privát üzeneted érkezett!

Én személy szerint utálom a párásítót. Van ultrahangos is, meg sima is, utóbbit jobban elviselem.

http://www.klimanovum.hu/index.php?page ... er=fooldal

rögtön az első, meg a 7131-es van. Az ultrahangos fehér port szór, na pl. attól rosszul vagyok, meg amúgy is utálom, hogy fújja a hideget. Aze első egyszerű, de kevésbé "aktív" és nem poroz.

Párásítónál ugyanaz a légionárius betegség fordulhat elő, mint a klímánál, oda kell erre figyelni.

tjuca
 
 


Juca! Királylány nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!! Honnan az a kis "korona"? Én is akarok!

Mesi folyton olyat játszik, hogy a fejére rak egy kis horgolt terítőt, hajgumit, karkötőt, tálat, akármit, ami kerek, és közli: királylány vagyok. Szóval kéne már egy kis korona! :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés, Hanni ölben...
Iszonyat éjszakám volt, Hancsi óránként kelt, sírt, szopizott, tuti fájt valamije, reggelre lett egy pici láza, délután viszem dokihoz. Szerintem a múltkori takonykórból maradt vissza. Azon gondolkodom, hogy dokit váltok, az egyik anyuka mondta, hogy ő homeós házi gyerekdokihoz viszi a lányát, kicsit messzebb van, bkv-zni kell, de lehet, hogy váltok... Ez a mostani dokink nem sokat ér...

Nálunk mindkét lány hálózsákban plusz pléddel alszik. Mindkettő lerúgja a plédet, ezért adok zsákot is. Julcsi annyira nem rajong érte, van, hogy akkor adom rá, mikor már elaludt. De van amikor magától veszi fel.

Benia, ezt nem igazán értem, szóval a pszichodokik szerint 3 éves kor alatt ne aludjon máshol a gyerek? De miért nem? Ha van kedve hozzá, jól érzi magát, semmi gond, akkor miért ne? Julcsi már többször aludt nélkülem, általában anyuéknál, de volt, hogy anyósnál. Mikor legelőször itthon hagytuk 3 napra, akkor még csak fél éves volt, és észre sem vette, hogy nem vagyok, ezt mondjuk Hanninál nem tudnám kivitelezni, mivel cicifüggő. De Julcsi nem volt az, így tök jó volt egy kicsit lazulni. :)
A sóoldatos szívást én is szoktam csinálni, igaz, én hülye méregdrágán vettem a tengerisós kütyüket... Asszem bevetem majd az olcsóbb sóoldatot.

Nekünk nincs párásítónk. Én szinte minden nap mosok, télen tele a radiátor is, így megoldott a párásítás. :)

Na, eddig tudtam írni, hogy Hanni ki ne ugorjon az ölemből...

Nagyon tetszenek a képek, a kis alvósak meg a királylány is egyaránt, így gondoltam bővítem a csajos képek sorát. :)
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

 
 

Hajpánt, itt vettem egy bódéban magamnak. aztán kiderült, hogy kicsit mucsa, és elraktam, mire Kinga előhozta, hogy korona. Szóval most nálunk is királylánykorszak tombol ezerrel. :-)

Itt megcsodálható a rucija is, mert az sem utolsó. Ezt az én nagyanyám turizta.

http://blog.etus.hu/wp-content/gallery/ ... 081012(001).jpg

tjuca
 
 


Méz! Tündérbogárkák a csajszik!!!!!!!!!!!!!!! Imádom ahogy nevetnek!!!!!!!!!! És gyógypusszancsok Hannusnak!

Juca! Királylány nagyon menő! :) De mi az a mucsa? :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv.

Holnap megyünk orvoshoz, hát nem mondhatom, hogy látok egy csöpp javulást, de majd kiderül...

Preni, Petinél soha nem használtunk hálózsákot, ill. kipróbáltuk, de már törpének sem szerette...hiába, anyja fia. :) Így takaró van, jó, előfordul, hogy kitakarózik, de ez nálunk nem nagy gond, jó idő van. De ahogy belegondolok, egyre ritkábban takarózik ki, nem tudom, hogy csinálja, mert egyébként állandóan forgolódik. :?
Egyébként az alvós ruhája egy vékony alsó, és egy vékony hosszú ujjú (vagy épp rövid ujjú - épp mi akad a kezembe) felső, zokni.

Kmammy, nagyon sajnálom a bölcsis kellemetlenségeket. Nálunk egy-egy csoportnak két gondozónénije van, és annak elég kicsi a valószínűsége, hogy egyszerre legyenek betegek. Viszont akkor sincs nagy gáz, mert olyan az elosztás, hogy egy átadóhoz két csoportszoba tartozik, így bármikor be lehet menni a szekrénykékhez. Na meg ez azért sem hátrány, mert így a gyerekek ismerik (megismerik) a másik csoportszoba gondozónénijeit, tehát nem idegenként tekintenek rájuk.
Nálunk nincs párásító...nálunk inkább páramentesítő kellene. :?

Juca, hát ez a két csaj továbbra is gyönyörű...

Hello, igen, lassan egy éve dolgozok. Végül is minden OK, de a múlt évi zárással járó hercehurcát az ellenségemnek sem kívántam volna! A fizu lehetne több, de így a GYES-sel elviselhető, aztán meglátjuk, hogy mi lesz anyagi téren jövő júniustól.

Gombi, édesek a csajaid. Az együtt fekvős-figyelős csúcs!

És egy kép, hogy nehogy elnőiesedjen a fórum. :D
Kép
Ja, ez a pizsije a fiatal úrnak.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Végigfutottam a mai képeket!
Édesek a lányok és persze a kispasik is!
Nálunk nagy szám a földön alvás, mert ez volt az első Noéminél. Zoránnál is asszem egyszer fordult elő. Etetőszékben viszont többször.

Holnap fotózom majd a szobákat, csak azért nem ígértem biztosra, mert a zsákokat pakolom kifelé egyelőre.
Szortírozom, hogy melyik könyv, meg ez-az legyen a Zoráné,melyika Noémié.
Szóval most ez megy, de még a könyveknél és a plüssöknél járok.
Van még 9 zsák.

Nem baj, holnap jövök képekkel!!!

Jaj és most láttam a sok nagy betűt, mert vissza nem olvastam....

ANITA:
NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT A PICI BARBARÁHOZ.
Nagyon szép név és igazi kislányhoz illő.
Gratula az egész családnak, legyetek nagyon-nagyon boldogok immárom négyen!!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Csajok!!!Nayon jók a csajos képek!!!Hogy hogy nem csak csajok vannak a fotókon!!!!!Édes Kinga ezzel a királykányoskorszakkal!!!Blaninakmég mindig megvan a karton koronája, na ja, rózsaszinből. Apával csináztuk.A mucsa az a csicsa-csicsás szerintem.
Juca, hol vetted a harisnyád????Sehol sem kapok ilyet, itt meg nincs Calzediona vagy mi a szösz,a kinaiban meg most az a hülye se lábfeje, se sarka tipus van,amit nem is értek mire jó.

Ja! Ex!Most látom Petit,végre egy fú is!!!!!Akkora ez a pasi,hogy csak na. :lol: Hihetetlen.Most nagyon tetszik a haja.Sajnáltam nagyon a fürtjeit,de most meg ez a természetes nekem is.Jóóóó!!!
Viera! Jó pakolászást! Örülük,hogy dagadtál a szülőin Zorán miatt. Szuper érzés ha szeretik a sulit!!!!!!!Én izgultam a 2 től,nehogy nehezebb legyen és ne szeressen annyira tanulni,de olyan jól csinálják bent!!!!!Valszeg tanár függő,no meg felsőben más lesz ám,de erről Alziza többet tud.

Gombi! Csak Vekerdytől olvastam 7 éve, nemtom más mit ajánl,Blaninál messze voltak a nagyszülők,szóba sem került. Akkoriban jelent meg egy cikke a Nők Lapjában,hogy elmenjenek-e nyaralni a szülők,de nem tudja az anya itt hagyja-e2 éves gyerekét. Azt hiszem akkor irt a rendszerességről,a családi otthon melegéről,hogy a megszokott dolgok jelentik a biztonságot,és erre 3 éves korukig,ami valami lelki fejlődésbeli határ ne aludjanak máshol a szülők nélkül. Ha elmennek a szülők a mama menjen a lakásba,saját ágy, megszokott környezet stb.Biztos van ennek valami tudomókus magyarázata,mindenesetre ezt én most rugalmasabban kezeltem,pont azért amit Te is irtál Julcsiról.Szivesen megy,ő akar menni, jól érzi magát stb.Ha akarod megnézem valamelyik könyvében, de úgyis mindegy nem?Ha jó nekik,miért ne aludnának ott? Meg nem egykutya a 1,5 éves és a 2 feletti gyerek.Nekem volt kollégám,akik 1évesen leléptek 2 hétre görögbe a csemete nélkül,mert az nekik jár.Duurva volt számomra.

Párásitó! A klimát tisztitják évente,de hogyan kell tisztitani a párásitótlégionella ellen???Nekem azt mondták a boltban,ecettel mossam át. Az ezek szerint kevés?

Valaki irja már meg meddig kell kijönniük a rágófogaknak.Irjátok,hogy fogzanak, van akinek már 20 van,nekünkmég csak 16,denyálzik piszkosul.Lehet hogy csak 1 év múlva jönnek elő???

Lányok!!!!!!Képzeljétek,mamondja Beni a kádban, hogy pisilej anya.Mondom jó,pisilj a vizbe, erre odamutatott a mosógép mögéa sarokba-hogy nem -azt akajom anya.Odanéztem,hát ott volt a bli,hetekkel ezelőtt oda tettem. A bilit kéred? A biit-mondja! Ráült és belepisilt!!!Blanival akkorát visitottunk,éjjeneztünk, tapsoltunk, hogy csak na. Háát ezek szerint nálunk is elkezdődött!!!!!!!!Tök jó!!!!!Csóré gyerek még a nevét sem tudta a bilinek,de abba akart pisilni,éééés iiigen, bele is pisilt!!!Pedig ugye majd 2 hete nem is jár bölcsibe.
Gab! Mesin meg már nincs is pelus a képen!!!!!
:P
Jajj, e miatt a műtét miatt kicsit már parázok,nehogy árukapcsolás cimmel a here mellett körül is metéljék!!!Nem akarom, feljöhet az még magától,nem szűk, csak nem jön hátra!!!!Fiús anyák hogy álltok ezzel?Negyedig,félig húzható hátra???

Ja,amin még kiakadtam: azt mondta a doki,hogy 10 év alatt megduplázódott a fenn maradt herések száma!!!!!Állitólag a hormonok miatt,ami a vizben,av izzel öntözött salátában, a párizsiben, stb is van,és már az anyahéhben kapják a kölkök, aztán nem száll le a fiúk heréje. És azt mondta ez mind a környezetszeennyezés miatt van.10 év alatt dupla az sok nem? No,többet nem tudok,de kiffagatom. Érdekel ha hormonos a dolog,milyen következményei lehetnek még. :twisted:

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Erőm semmi,kedvem semmi,de az engem is érdekel, irjátok meg légyszi hogy mi ez a pársítós balhé.Még arra sincs energym hogy neten rákeressek.
remélem a telihold van olyan hatással Amira hogy olyan mintha nem is Ő lenne,mert kezd sokk lenni.


Most csak Ex-nek!Ezt most komolyan gondolta Feri? :shock:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok, nem akartalak ijeszteni a párasító kapcsolatban. :shock:

Ákosbenianya: Igen, legionellától vigyázni kellene, mi most hétvégen asztattunk a víztartályt suliban. (Emiatt is haltak meg kint. )Használati utasítóban figyelmeztették, hogy víztartályban tele vízzel +1-2 domestos cseppet tegyünk hetente, alapos öblítéssel. A mágnes részét pedig ecettel.
De a férjemnek szerintünk nem legionella volt baja, már első éjszakán lett rosszul, magas lázzal és ronda köhögéssel. Pedig ő nem szokott lázas lenni pár évente egyszer csak fordul elő, sőt enyhe lázzal. Nem tudtunk mitől rosszul lehet, hosszú kísérlet után kiderítettünk, annyira sajnáltam. :?
Első reggel láttam a hálóban a tükrön csupa fehér porokat. :shock: Gyanítottunk, talán erre, vízben lévő vízkő vagy valami ásvány anyagok…. :roll:
Szóval, az ultrahangos mindent kiengedi tartályból levegőbe, ezt tudomásul kell venni. Biztos, már jobb készléket árulnak, csak mi nem tudjuk. Van nekünk Vonecós, viszont ettől nem volt semmi baja, de nem használunk, mért annyira hangos. :lol:
Mondjuk a párasító nélkül is eddig nem volt bajunk, ugyan olyan módszerrel, mint Mézgombi írt. Óráként kinyitunk az ablakokat és mindig sok mosott ruhák vannak bent. :P

Tjuca: Szépek vagytok. Olyan jó lányos anyuka! Irigyellek! Engem is érdekelne, honnan van harisnyád.

Olyan szép idő volt vasárnap, indultunk az állatkértbe, de ott láttunk óriási tömeget.( Volt valami vasárnap?) Inkább csak itt sétáltunk a környéken, szokásos helyen, de olyan szép volt minden, annyira jól éreztünk magunkat.





Jó éjt Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.02 01:12-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

én is csak gyors bekukk és helyzetjelentés.

Ex: kérdezted, hogy honnét kapta el Marci a bárányhimlőt??? Sajna fogalmam sincs, én is teljesen meglepődtem. Játszótéren voltunk sokat és néhányszor a rendelőben. Talán inkább onnét.
A bárányhimlőből kilábalt, 1-2 pöttye van már csak, de tegnap este megint 39,2 volt a láza. Teljesen kiakadtam és mérges voltam magunkra, mert du. az egész család elment sétálni, összefutottunk ismerősökkel és a gyerekek egy csomót futkoztak, persze köztük Marci is. Kimelegedett, szerintem ezért lett lázas. Doki mondta, hogy most 2-3 hónapig jobban kell vigyázni Marcira.
Nekem olyan furcsa ez a visszaesős betegeskedés, mert Marci egyáltalán nem volt beteges, most meg minden megér bennünket.

Benianya: Marcinak már kint van mind a 20 foga, de ne kérdezd, hogy mikor jöttek ki, mert 26-ig tudtam számolni, meg közben láttam, hogy jön 2 rágó, de volt egy idő, amikor nem engedte, hogy számoljam.
Pont a napokban viszont simán meg tudtam számolni, úgyhogy ezen túl vagyunk.

Képek nagyon jók, tegyetek még többet fel :) :) :) !!! Majd én is néhányat, csak most csuklik a kis drága, megnézem.

Eni
marcy
 
 


26 = 16

Eni
marcy
 
 


sziasztok!

Ezt találtam

A fogzás folyamata




Kb. 6 hónapos korban bújnak ki a baba első tejfogai, s kb. 2 és fél éves korra mind a 20 fog előbújik. A fogak megjelenési időpontja széles határok között változik, néha már az újszülött metszőfoggal születik, másrészt sok egészséges csecsemőnél csak 10 hónapos korban bújnak ki az első fogak. Olyan is előfordul, hogy egy éves korban jön az első metszőfog, noha a baba teljesen egészséges, és a későbbi megfigyelések szerint a maradandó fogak is jól fejlettek és egészségesek lesznek. A fogzási időpontok variációinak általában nincs nagyobb klinikai jelentősége.

Az első fogzás menete, a tejfogak megjelenési sorrendjében.

Időpont
Fogak
6 hó - két alsó középső metsző
8-12 hó között - két felső középső metsző
10-12 hó között - két felső szélső metsző
13-14 hó között - két alsó szélső metsző
15-16 hó között - négy első zápfog
20-24 hó között - négy szemfog
36 hó - négy hátsó zápfog

A tejfogak áttörésekor kisebb panaszok: nyűgösség, nyálzás, étvágytalanság, hígabb széklet fordulhatnak elő, de nincs szó - mint a közhit tartja "fogfrász betegségről". Szokás az első 2-3 évben minden lázas vagy hasmenéses betegséget a fog kijövésére visszavezetni. Elterjedt orvosi vélemény, hogy lázas betegségek siettetik a fog kijövetelét. Ha magasabb láz jelentkezik, forduljunk orvoshoz, ne próbáljuk a fogzással magyarázni.

Preni!
Azt hiszem Te kérdezted,Ami már lefekvéskor lerúgja a takarót,ha elalszik betakarom de a köv.megfordulásig tart csak.Hálózsákba már Őt nem tudnám berakni,engem zavar hogy nincs betakarva,ha éjjel felvagyok én takargatom,de az éjszaka 90-ban nincs rajta takaró.Petykát még lehet hogy tudnám úgy szoktatni,vagy már Ő is nagy hozzá szerintetek?

Kmammy:vasárnap ,vagyis 7végén mindig nagy tömeg van az állatkertben,én csak hétköznap megyek el mégegyszer az tuti.
Nem tudom meddig lesz ilyen szép idő mint a héten van,ha Ami meggyógyul jövő hétre elviszem egy hétköznapi napon(anyósomra itthagyom Petykát)az állatkertbe,esetleg lenne valakinek kedve csatlakozni?Csak még nem tudok mondani napot,mert most még köhög kicsit.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok

Tegnap elmentem varratszedésre.
Kiderült,h nem szedik ki.(kérdezte,h sokat emelgetem e a gyereket?)
Mert nem forrt össze még rendesen és ha kiszedné akkor szétnyilna amint felemelem Zalánt v valami nehezet. :( :(
Így csak jövőhét kedden szedi ki!
Azt mondja próbáljak tekintettel lenni arra,h onnan hiányzik egy darab a bőrömből és annak össze kellene forrni.Jó fej! :roll:

A könyökömet pedig hétfőn este beütöttem,jól sikerült,mert belilult. :roll:

A franc se gondolta,h ezzel ennyi sz@r lesz! :evil:


A képek mindenkinél nagyon jók!!!! :lol: Kép

Alvás:
Már nem tudom ki kérdezte
Zalán is sokszor kitakarózik,de a zsákot nem viseli el.
Ezért kitaláltam a múltkor,vettem tök jó vastag pamut rugit.(bár én egész pici korában használtam csak akkor is alvásra inkább,de a barátnőméknél anno bejött)Gondoltam ha nem viseli el levágatom a lábrészét.
De tetszik neki,szereti.

Betegeknek jobbulást!!
Vendég
 


Sziasztok.

Fogzás. Mesi még fog ügyileg 20-24 hós közöttinek számít, mert még a két felső szemfoga nem jött ki.

Lackónak viszont van alul 2 újabb zápfoga, tehát ott már 3-3, így összesen 22 foggal rendelkezik. Vagyis nagy bánatomra 23-mal, mert alul még nem is mozog az első metsző tejfoga, de mögötte meg már kibújt a maradó...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bocsi, hogy gyorsan elküldtem, de csöngettek, és nem tudtam ki az.

Mesi meg a csöngetésre elkezdett dumálni, hogy "lalaki jööööött!" :)

Szóval altatás, kettes fázis. Talán majd még jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Megint én! Harisnya ügyben ezt ajánlom: http://www.harisnyadiszkont.hu/

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andi! Kmammy!

a harisnyát a húgomtól kaptam kb. 4 éve, és ő még gimiben vette, csak aztán "kinőtte". Így nem tudok segíteni.

tjuca
 
 


mucsa= párásztos a szó pejoratív értelmében

tjuca
 
 


Wawel!

Azt szerettem volna írni, hogy nagyon jó, hogy spontán szültél? Nagy élmény volt? Nagyon más érzés? Barbi még mindig jó kislány?

Alziza!

nekem is vágtak ki anyajegyet, viszonylag nehezen gyógyult, pedig kicsi volt. szövettan?

alvás: pizsi+takaró az osanban lehetett kapni talpas pizsit, olyan is van kingának

tjuca
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy webcímem harisnyaügyben:
www.harisnyawebshop.hu
Itt aztán mindenféle mintás harisnyát lehet kapni, igaz nem annyira olcsóak.

Altatás: Ez nekem is gond. Még ragaszkodik a bébiplédekhez, amik már elég kicsik, így mindig kitakarózik. A nagyobb gyerektakarót meg folyton kidobálja az ágyból. (Nem lerúgja, mert még rácsosban alszik.) Viszont ő már be tud takarózni, úgyhogy úgy vagyok vele, ha fázna, megtenné. Én azért mindig betakargatom, ha ébren vagyok.

Alziza, jobbulást.

Kmammy, nálunk sem altatják soha kinn őket. Pedig szerintem az egy óriási dolog. Amíg Márk kicsi volt, és elfért a babakocsiban, ő csak kinn aludt. Néha volt rajta jópár takaró, de nagyokat szundizott, volt hogy déltől 6-ig. És nem volt beteg! Úgy sajnáltam, amikor kinőtte a kocsit, és hiába vettem utazóágyat kinntre, abban már nem aludt.

Én elkezdtem dolgozni. Mivel korán kell mennem az apjára hárult a bölcsibevitel. Nekem így korán kell kelni, hogy fél hétre elkészüljek, amikor Márk kel. Így kb fél órát még vele tudok lenni. Az akadályokat a fiúk egész jól vették, csak estére lett mindig kicsit anyásabb. Persze 1 hét ilyen bölcsi után Márknak olyan hasmenése lett, hogy itthon kellett maradnunk. Most jön 1 hét itthonlét. Hétfő-kedden 10 centire se távolodhattam a kicsimtől. Mára már jobb lett a helyzet.

amandi
 
 


Harisnyacimeket köszi!!! :lol:

Pil!köszi a fogtáblit!!!Akkor 36 hóig még van idő!!!!

Gab,Meskének mikor jött ki az első foga?
Adsz D vitamint? Én kb csak heti 4x ,mert akkor jut eszembe,pedig kéne!!!! Nektek napi 3 cseppet mondtak? Vagy ahány kg annyi csepp/hét?

Amandi! Sajnáloma betegséget!!Gyógyulást!!!!!
Milyen a meló? És amúgy hogy vagyto? Irod,hogy apa viszibölcsibe Márkot.
Alziza
,fúú, jobb lenne pohenned nem? Tarts ki. A sok C vitamin segiti a sebgyógyulást,műtétek után adtuk,vénásan napi 3-4 ezret.

Marcy! Remélem csak 1 napa láz.Nem lesz gáz!GYógymanók mennek.

Na,Beni most köhögött!!!A f.kivan,azt hittem már meggyógyult,(már nem is mostam az orrát!)kardomba dőlök ha halasztják a műtétet!!!20nap itthon fölöslegesen!!!!Rá is adtam gyorsan a hálózsákot, be a párásitót meg a spiroprentet.Basszus,van 4 napom meggyógyitani!!!!!Most hagytam abba a nyákoldót.

Figyi! szeretintetek gáz ha még a műtét reggelén,és addig folyamatosan adom az ambroxolt(nyákoldó)?

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Benianyu! Nem tudom hány csepp kell, én napi 1-et szoktam. A műtét reggelén már ne add, addig szerintem ok.
Vencunak most jön a 2 utolsó, de sokáig fog tartani...1 hónap minimum...addig be lesz dudulva az orra? A dokinéni csak mosolygott a bajsza alatt, hogy nincs semmi baja a gyereknek...a foga miatt egy kicsit be van dugulva...de elég bosszantó és aggódom is, nappal dörzsöli egész nap, este meg sokszor ébred a dugulás miatt. Az orrmandulás homeopátiást nem is mertem megvenni, mert a dokinéni nem talált semmit, most vettem orrdugulásra egy homeopátiás orrspray-t, de az meg szénanáthára van igazából. Szóval Méz!!!! Én váltottam dokit, most utazni kell miatta és ezzel sem vagyok megelégedve, pedig jóhírű orvos, a BM-ben dolgozott, most meg Zúglóban.
Fütyivel sem csinál semmit, nem tudom örüljek-e. A gasztrón mielőtt tojásterhelték, megvizsgálták és akkor a sebészetet ajánlották. Teljesen körül van tapadva, nem jön fel még egyáltalán...majd nyáron megoldódik, azt mondta. Tavaly is ezt mondta....
Vencel is általában rögtön megérzi, ha betakarom. Pizsiben alszik. Én még mellette, így folyamatosan takargatom vagy öleljük egymást. :oops: Ha megébred, átölel, és az olyan jóóóó!

Mári

Kép
mári
 
 


Viera! Már többször írtam, kérdeztem de átsiklottál felette! A rizstej a gasztrós dokink szerint nem megfelelő a tehéntej pótlására. Én is azt adom, nincs más ötletem. A Sinlac-ot kinőttük, tápszer meg nem jöhet már szóba. Mostanában joghurtot sem eszik. Sajtot nem szereti. Fehérjéhez bőven jut, húsevő, de a Ca? Pótoljam vajon? A dokinő szerint nem kell. Na, kólehet hogy aggódom, de az is lehet hogy ő kezeli lazán a helyzetet, vagy inkább érdektelenül.

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!


Peti első nyalókája, amit kihisztizett a pékségben. Mert miért is ne, nyalókát raknak a pultra a pékségben. Odavaló! :twisted: Akor megvettem, majd eldugtam. Ma megtalálta: anya, nyalóka nem tűnt el, Peti megtalálta!

Kép Kép

Csajok!
Képek szenzációsak! A földönalvósak különösen!

Mi még mindig 15 fognál tartunk!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Na, rögtön felrakom a beígért képeket! Most már én is tudok "csajos" képet rakni, bár Barbinak még kell kupálódnia! :lol:

A spontán szülés nagy élmény volt, így utólag visszagondolva, ott annyira nem élveztem! :D Ami nagyon jó volt, a csapat körülöttem. A doki és a szülésznők! Nálunk is az ügyeletesnél kell szülni, nincs fogadott dokinál szülés. Én ugyan nem a saját dokimnál szültem, de nagyon rendes volt!

Barbara még mindig nagyon nyugodt. Sokat alszik, van hogy 4 óra után kelteni kell. Ma éjjel 6 órát aludt egyfolytában. Ha nem alszik, akkor meg csendben nézeget.

Rakom a képeket!

Bocs, ha másra nem reagálok, majd igyekszem!

Kép

Kép

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Most csak Márinak!

Ezt hogy érted? : "A Sinlac-ot kinőttük, tápszer meg nem jöhet már szóba." Miért ne adhatnál neki Sinlacot? És nekünk még egy gyógytápszert is felírtak a tej pótlására, ami ugyan elég rossz ízű, de ha elfogadná a fiam, azt adhatnám neki! Kalcium pótlására mi ampullás kalciumot adunk, de sok van a húsban is, úgyhogy akkor nincs gond. Sikerült valamit intézned közgyógy igazolvány és társai ügyében?
hello
 
 


Benianya! Fú! Első foga Mesinek februárban jött ki, tehát akkor 9 hónaposan. Az tök átlagos szerintem.

D vitamint tavasz óta nem adtam. Doktornő mondta, hogy októbertől kell újra, de azóta meg nem jutott eszembe. Majd íratok. Egyébként végig úgy ettük (ezelőtt, meg Lackóval is), hogy napi 1 csepp. Lackó egyébként ősszel volt 2 éves, utána nyár elejéig kapta, és kész. Mesinek még szerintem ezen a télen fogom adni. Vagyis azt az egy üveggel becsöpögtetem majd neki. De nem hiszem, hogy ezért nem bújnak a fogai...

Viszont hogy Lackónak rossz helyre nőtt, és a tejfoga meg nem is mozog, na ezen ki vagyok bukva.

Majd még jövök, csak helyzet van!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

Wawel: nagyon édes a kis Barbi és tényleg mekkora haja van :) :) :) !
Hosszú volt a körme azért adtatok rá kiszoknik? Nagyon édi.

Mekkora már Kornél is. Ilyenkor tűnnek sokkal nagyobbnak, amikor a kis csöpp mellettük van :D !
Kornél hogy fogadta a kistesót???

Szülés: én is úgy voltam, hogy ott a szülőágyon nem volt egy nagy élmény, de ahogy telnek a hetek egyre inkább szépül az emlék :) :) :) . Örülök, hogy teljesült a vágyad és sikerült spontán szülni.
Mekkora is lett végülis Barbi? Bocsi, de elfelejtettem. Csak azért, mert aggódtál egy kicsit, hogy pici lesz.

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam sokat (bár vissza nem olvastam, szóval bocsi, de még mindig nem vagyok naprakészen mindenkivel), feltettem egy halom képet, nyomtam valamit és elszállt.
Most időm nincs írni, de gyorsan feldobom a képeket, mert megyek továbbra is zsákokat kipakolni. Bár Nonó szobája már ígyis túlzsúfolt. A szekrény tetejére mondjuk még fér ez-az, de mindig az kell neki, ami a legfelső polcon van.
Zorán szobája sincs teljesen bepakolva, mármint játékok, könyvek, ilyesmi, de igyekszem.
Akkor íme Noémi szobája:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Egyenlőre ennyi, most Zorán szobája:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Hú, sok lett. Ráadásul most látom, hogy még mindent le sem fotóztam. Mindegy,a lényeg rajta van. Még egy csillárt és egy hozzá való asztali lámpát szeretnék neki, de majd csak szépen lassan.

Pá, megyek pakolászni! :(

Erika

Kép
viera
 
 


Wawel!

Nagyon jó képek. Engem pl. teljesen becsaphattál volna, hogy a fiad van a képen, bár azért a rózsaszín szemet szúrt. :twisted: :wink: Nagyon hasonlítanak, persze ez később nem lesz ennyire feltűnő. :lol:

Örülök, hogy jó élmény maradt a szülés szumma szummárum.

tjuca
 
 


Era! Fú, nagyon nagyfiús lett Zorán szobája! Imádom ezt a típusú bútort!!!!!!!!!!!!!!!

Barbi-bébi nagyon édes! Néha úgy kedvet kapok! :oops: :roll:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


sziasztok Lányok,

elnézést de nem volt időm visszaolvasni, este jövök még, akkor majd próbálok.

Addig egy kis segítséget szeretnék kérni. Tennék fel néhány képet cipőkről, légyszíves írjátok meg a véleményeteket, hogy nektek mennyire tetszenek, vennétek e ilyet a gyereknek és ha igen mennyiért. (első körben lányos cipik lesznek, de a fiús anyukákat is kérem, hogy a színtől és mintától eltekintve írjatok valamit) ezer köszi.

este kifejtem bővebben!

fehér és mályva bőr szandik
Kép


Kép

drapp szandi, asszem szintén bőr
Kép

textil tornacipő
Kép

meteor
 
 


Rita! Édi cipők! Tetszenek! De én max. 2-3 ezret adnék értük, mostanában ennél többet max. téli cipőért adnék, így alakítja az ízlést az anyagi helyzet...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Rita!

az első kettő nekem is tetszik. én is, mint gab kb. 2-3000-et adnék, ha újak. :oops: és ami a fontos, csak próbálva, mert vagy kinga lába furi, vagy nagyon eltérőek a cipők szabásai, de sajna 8-10 párból csak 1 áll jól a lábán. :shock:

tjuca
 
 


Gab! Én is azt hittem, hogy a 9 hónap tök átlagos-egyébként igen az,mert a 3-12 hóig átlagosnak írja. De, van akinek már 3-4 hósan jön a foga, ehhez képest a 9 az ugye + fél év. Blaninak még 9 hósan nem volt foga, 1évesen 2 csak,és neki jött ki olyan későn a szem,mint most nektek Mesinek. Beni hamar fogzott, neki már kint vannak a szemfogak. Ezért kérdeztem,mert azt hallottam, aki későn kezdte, később is jönnek nagyobb korban. Nem tudom valójában számit-e,mindig azt mondják ha később, jobbak lesznek. Fogalmam sincs ez nem-e kitaláció, Blaninak egy rossz foga sincs, de még csak 8 éves. De ez lehet legalább annyi genetika, vagy táplálkozás,mint amennyi fogmosás nem?

Mári!!Irtó édesek a gyerekek. Szép nagy haja van Barbarának!!!!Vencel is mekkora lett,és ezek a szemek.

Meteor! Az első két szandi a talpa miatt nem annyira jött be Blaninak,a 3. a drapp talpa nagyon jó-most a szaladgálás szempontjából irom,mert kinézetre nekem az első kettő is nagyon tetszik. Add rá Pancsira és kérd meg álljon benne lábujjra. Blani csak a puha,hajló talpúakat szerette. Szép szandinak,szinházba megvenném az első kettőt is. És mind a 3 szandi nagyon jó,mert állitható a rüsztje,nem egyben belebújós!De én sem adnék 4-5 ezret érte. Gab 2-3 ezre reálisnak tűnik. De ez gyártótól,anyagtól, varrástól is függ.Láttam most 24 ezerért őszi cipőt Blaninak meg a kinaiban tök ugynaolyat 3 ezerért és ott tanakodtunk apával, forgattuk,nézegettük, tapogattuk,hogy vajon mi a csuda különbség. Jó,bőr-műbőr és a talpbelső -nem mindegy,de 3 hónapra nem veszek 24 ezerért! Olyan gyorsan nő a lábuk.
Fúú,a textiltornacipő nagyon vagi-száraz őszben,tavaszban. Esőben átázik,nyáron beizzad. Vagizni jó lehet,én csak praktikusat vettem,meg egy ünneplőt.
Miért kérdezed?

Viera! Nagyon jóóó a 2 szoba!!!!!

Preni,édes huncut Peti!Hát ez a pék, ez a pék.Fúúén tegnap hatalmasat hazudtam.Gyalog voltunk a boltban és Beni észrevette a nyalókákat,cukrokat a pénztárnál.azt mondtam csomagolópapir,meg csak olyan zacskó,vacak.Blani ott röhögött, de mondta jó anya, ne is mondjuk meg neki még egy darabig mi az.Hát a pénztáros nem nagyon örült,mert ugye nem véletlen van oda kitéve.De mi most megúsztuk.De nem kell már sokat várni,hogy a bölcsi átadójában lásson:mit hozott neked anya kicsikém -nyalókázást,van 2 ilyen anya a 2 csoportban.
A múlkor az állatorvos adott neki szopogatós cukrot, de mire észbekaptam a kutya mellett -már szopogatta a gyerek.Mondtam, hogy köszi,felavatta a gyereket, mert ez volt élete első cukokája.Jó fej volt bocsánatot kért. De szerencsére nem látta Beni a zacskót,egyesével meg nem nagyon lát ilyet a boltban. :wink: Viszont a túró rudi már minden másnap kell neki, és a bölcsiben is kaptak kekszet. :roll:

benianya
ákosbenianya
 
 


Reni: Peti milyen huncutul néz, tényleg úgy, hogy na mégis megtaláltam a nyalókát :wink: ! Attól függetlenül megértem, hogy nem örültél.

Meteor: az első kettő azért jó, mert tuti, hogy bőr és a talpa is jónak tűnik, a 3-nál sem igazán gond, ha esetleg műbőr, mert teljesen nyitott, viszont ott elég vastag a talprész. Nekem az utolsó egyáltalán nem tetszik.

Eni
marcy
 
 


Nyalóka. Nálunk is a pékségben ottvan "gyerekmagasságban", a másik boltban meg szintén a pénztárnál. Mesi szokta is mondani, mi ez anya? Én meg mondom, nyalóka, de nem való kislányoknak. És ennyi. Nem is nagyon tudja, mi az a nyalóka, Lackó is vagy 3x evett életében. (Szegény gyerekek! :lol: )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, még a cipik!

Az első kettőnek tépőzáras a feje is? Mert az nem szimpi nekem. Az átbújtatós és úgy tépőzáras az már oké!

Szerintem a tornacipő is cuki, de én is pont a beleizzadás-beázás miatt ellenzem, de úgyse főne benne a gyerek lába egész nap, max. 1-2 órát lenne rajta...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv.

D-vitamin: szerintem semmi köze a fogzáshoz...Petinek 16 van az utolsó szájinfom szerint, és ő kapja minden nap. Egy cseppet, nálunk ennyi az adag.

Cipők: én egyiket sem venném jelenleg Petinek. Nekem még mindig azok a lábbelik a nyerők (legalábbis szandiból), amiknek fedett és magasított a hátulja, tehát tartják a gyerkőc bokáját. Cipőből nem vagyok ennyire nyafis, a tök sima edzőcipő megfelel...

Na léptem, altatni kéne.

Ja, Wawel, nagyon édesek a gyerekek, Viera, jó lett a szoba!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Helló!

Pár mondat, uccsó oldalt visszaolvastam.

Cipők:
Szandiból én az utolsóra szavaznék. Egyébként Noéminek a nyáron volt olyan szandija, ami nem igazán tartotta a bokáját. Csak egy pántocska volt ott, ebben járkáltunk, ha boltba, vagy "megjelenősebb" helyre mentünk. Egyébként meg papucsban.
Zártabb (bokatartós) szandit valahogy csak nyár elején és végén adtam rá. Gondolom azért neki is jobb volt, hogy szellőzött a lába a vékony pántos szandiba.

Nyalóka:
Noémi sem ismeri. Zorán viszont igen. Épp ma könyörgött a boltban érte. Mivel Noéminek nem adok, ezért szegénykém lemondott róla. Egyébként is új fogai jönnek, barázdázzuk az örlőket, éjszakai fogszabályzója van, szal semmi szükség a tartósan szájban lévő ragacsra. Max. kis cukorkák, csoki (amiken gyorsan túlvagyunk), rágó.

Benia:
Márinak Barbarája is van???? :lol: :lol:

Anita:
tényleg édesek a képen a tesókák. És hát lánynak hosszú haj dukál.Főleg, ha anyucinak is az van. :wink: Marcinak pedig a szeme fogja levenni a csajokat a lábukról. Engem már levett.

Reni:
Petinek is irigylem a hatalmas kék szemeit!!! (Titokban a nyalókáját is, fenti írásom ellenére. Nekem egyébként a régi hagyomások Kojek (kodzsek....hogy kell írni :roll: ) a kedvencem.

Köszi mindenkinek a dícseket a szobákra, bár még tényleg nem végleges az állapot. Sőt: most van csak igazán káosz, hogy amik még zsákokban vannak, hová is.....
Pl. diavetítő, olyan játékok, amik még Noéminek még nem, Zoránnak pedig már nem valók, stb. Igazából már meg is van a helye, emelet. Oda viszont Noémi nem mehet fel még Zoránnal sem, csak ha én is ott vagyok. Ha meg néha-néha felmegyünk, akkor magától is felmegy ha nem figyelek eléggé, az pedig csúszós, fokok között kiesős, nagyon kanyargós csigalépcsőn rezegős....
A többi pedig, ami már nagyon kisbabás és limes-lomos, de jó állapotú, megy a játszóházba. Titokban, nehogy Noémi felismerje. Majd mondjuk neki, hogy olyan, mint az övé, csak most otthon nem találjuk.....(gonosz vagyok? :evil: )

No, utolsó oldalra reagáltam, visszafelé szerintem csak olvasok, onnan már úgyis lemaradtam. Majd megint összeszedem magam és figyelek a holnapi hsz-okra.

Aloha!!!!!!!!
Jó éjt Mindenkinek!!!!!!!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Jó estét mindenkinek,
sikerült végre visszaolvasnom: nagyon édesek a képek mind az összes gyerekről.

Juca,
natttyon királylányos a kiccsaj:)

Reni, Ex,
Petik is édesek.

Nyalóka téma,
szerencsére azt még nem kért Panni, de ma hozott naki Guszti macsaknyelv csokit (vicces, tudom:) Prágából, hát azt úgy falta.
De pölö a játszón láttam vele egykorú kisgyerekeket, nagyi jött a közértből cekkerrel és rohantak, hogy "vettél nyalókát? vettél nyalókát?"
Na azt én nagyon nem szeretnék adni, akkor már inkább a túrórudi vagy a csoki.

Cipik,
hát pontosat még én sem tudok ezekről a cipőkről, de most levelezünk a dél-afrikai barátnőmmel, hogy küldene és akkor én próbáljam meg itthon eladni. Árak úgy alakulnának, hogy a két első szandi (a bőrök) 3500, a drapp szandi 2500.-, a tornacipi 2200.-
Mit gondoltok ezek elfogadható árak? Meg az is érdekelne, hogy Ti ilyenkor télen vennétek ilyen szandit, mondjuk benti cipinek? Mert én azt írtam egyenlőre a barátnőmnek, hogy a szandival lehet, hogy tavaszig nem ártana várni.
Majd úgy akarjuk, hogy fiús cipiket és ruhákat is venne. Ha lesz konkrétum, akkor mindenképp írok!
Most ennyi voltam, még kikészítek mindent holnapra, aztán elmegyek hunyni, mert a hullánál is hullább vagyok.
(ez úgy tűnik egy ilyen hét....)

meteor
 
 


Sziasztok!


Rita!
Nekem mindegyik tetszik,de egyiket sem venném meg,ugyan amiatt amit Ex irt,csak olyat aminek kérge van.Ráadásul mi supinációs cipőt használunk,mert Aminak befelé áll a bokája.
Itthon is csak cipőben lehetne,de sajna már nem tudom rajta tartani ,mert fogja és leveszi.Ezért ha már cipőben van akkor az csak kérges lehet nálunk.

Anita!Annyira cukik ahogy egymás mellett fekszenek,Barbi abban a sapiban olyan mint egy édes kis manó.


Preni!Peti és a nyalóka!NAgyon jóóó a kép,tényleg látszik rajta a megtalálás miatti örömmámor.

Én már nem is írom hogy Ami miket evett már vagy eszik időnként. :oops:

Viera!Honnan ez a sok ruha, játék?Biztos írtad csak lemaradtam.
Nekem mindkét szoba tetszik,mindkettőben jól érezném magam gyereknek.

Após hozott egy kiskutyát.

3 hónapos ,Aminak tetszik csak ugrálna rá és inkább fél tőle.

A neve:Gedeon Kende
(nem mi adtuk neki)
Kép

Kép

Meg pár kép a gyerekekről

Kép

Kép


Kép

Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Sikerült nagyjából visszaolvasnom.

Juca:

tündériek a lányok! Már várom, hogy majd Barbara mikor fog ilyen "lányosan" kinézni! Nagyon teszik Kinga ebben a szerelésben. :lol:

Marcy:

3200 g-mal született Barbi és 51 cm-mel. Nem volt nagy, igaz kicsi sem. Azt hiszem spontán megszülni pont ideális volt. Egyébként valószínűleg akkor, amikor aggódni kezdtem, a doki tévedett, mert 1 hét múlva az én dokim teljesen mást mért, és neki lett igaza. Az UH is kb. ekkorára saccolta.
A zoknit még a kórházban adták rá, nagyon hosszú volt a körme és éjszaka össze-vissza karmolta magát. Az első képen még csak 3 napos, a csodálatos kórházi vaságyban készült, bár ez a képen nem látszik.

D-vitamin: Kornélnak én is most kezdem majd újra adni, neki 16 foga van, legalábbis legutóbbi "számolásom" alkalmával ennyi volt neki. Szerintem incs összefüggés a fogak száma és a D-vitamin adása között.

Viera: jó a szoba. A szemet nem tudom, hogy tényleg Marcinak írtad-e, mert nekünk Kornélunk van! :lol: Akár hogy is, Marci is a szemeivel fogja levenni a lányokat a lbukról, az tuti! Azokkal a hosszú szempilláival!

Preni: nagyon édes Peti a nyalókával! A szövege meg csúcs!
Már várom, hogy Kornél mikor mond ilyeneket. Mi most ott tartunk, hogy a válasza mindenre a nem. Gyere ide - nem, edd meg - nem, aludjunk - nem stb.
Izgalmas! :D

Pil: Petyusnak is micsoda kék szemei vannak! :wink:

Na, elteszem magam holnapra!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Lányok!

Kik cumiznak Amin kívül?És csak alváshoz vagy "nonstop"?
Nonstop--mikor eszébe jut .

És kik hisztiznek Amin kívül?
Mert fel kell öltözni,mert el kell indulni,mert le kell vetkőzni,mert nem sikerül ez meg az,mert nem nézhet mesét,mert nem balra tettem vmit hanem jobbra,mert nem vittem oda neki a tőle fél méterre levő akármit,mert vizet kér de nem mondta miből így a poharat meglátva hisztirohamot kapott,ugyanis ki kellett volna szívnom a kisujjamból hogy pont akkor ő üvegből akart inni,na ilyenekre gondolok

Benianya:jajj hát csak nem halsztják el a műtétet!Az tényleg nagy szívás lenne.Én drukkolok hogy addigra makkegészséges legyen.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


JAj a legjobb képet lehagytam.

Egyik hétvégén főztem,és kikukkantottam a nappaliba :D
Kép

Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Bocsi,mégegy lemaradt.(most van csak időm ,de már szétszórt vagyok)

AMira pont jó lesz az idén a 3 éve vett overál.
Első évben azért volt jó mert még nem csinált semmit,igy jól birta benne.
Második évben azért volt jó mert nem volt hó.
Harmadik évben meg azért lesz jó mert pont jó rá.:D :D :D :D :D

Kép

Aki nagyon finom csokitortát akar enni,annak küldöm ezt.Anyósnak sütöttem.
Kép

NA befejeztem.Tééényleg.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Milyen sokat írtatok! :)

Meteor, a cipőkről:

Az első kettőt és a talpa miatt nem venném meg. Egyrészt nagyon keménynek tűnik, másrészt van pereme. Ez saját tapasztalatból, nagyon kényelmetlen tud lenni, másrészt, amint nő a lába az könnyen nyomhatja. A harmadiknak a talpa szimpatikus, és így, hogy van egy pici sarka, könnyen tudnak benne lépkedni (gördülni). Mindháromnak van hibája: a lábfej részén tépőzáras. Ez a feladásnál gond nálunk, mert amikor egyedül próbálja, akkor persze minden ilyet teljesen ki kell csatolni (szerinte), és így csak a talp marad, amibe meg ugye nem lehet belebújni. A végeredmény: hiszti a sikertelenség miatt. A tornacipő szerintem sem túl praktikus. Igaz ugyan, hogy annak puha a talpa, de szinte semmi bélése nincs, így nem túl egészséges. Hasonló tornacipőket olyan 2000 körül láttam én is itthon. Az árról nem tudok nyilatkozni, mert én örülök, ha találok olyat, ami minden szempontnak megfelel.

Pil, ilyen hisztik nálunk is vannak. Gond a felöltözés/levetkőzés, hova tettem a poharat, milyen a pohár, stb. Szerencsére mondjuk nem hosszan nyávog. Szerintem ez életkori sajátosság, most kezd saját tudatuk lenni, saját választásokat meghozni.

Viera, jók lettek a szobák!

Anita, micsoda haja van Barbarának! És Kornél valóban nagyfiús.

Benianya: Gyógyuljon meg Beni a műtétig!
Nálunk most egy kis állóvíz van, és hát kénytelen ellátni a feladatokat a gyerek körül.

Nem tudom, hogy kihagytam-e valakit.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok!

Cipőcske ügyben. Én most szandit nem vennék/veszek, mert Mesi bent papucsozik. Már vagy egy éve. Viszont ezek alapján nem olyan fontos szempont, hogy boka-tartós legyen a szandija. Nekünk nyáron az olcsó kis vászon Zetpol cipőcskéink voltak, most a teszveszen árulom őket, mert kinőttük.

A kis tornacipő viszont annyira tetszik, hogy tavasszal lehet szeretnék egy olyat!

Benianya: írtad, hogy Mesin nincs is pelus a képen. Nincs. Nappalra nem pelusos már nyár eleje óta, csak alváshoz kell, mert álmában még csak nagyon ritkán marad száraz. Amikor a földön elaludt, akkor meg még nem volt alvásidő, csak nagyon elfáradt, azért volt pelus nélkül. A fotó után viszont álmában ráadtam a pelust meg a pizsit. :)

Reni! Bocsi, hogy én is csak azzal jöttem, hogy nálunk hogy sikerült még a nyalókát kiküszöbölni. (Sok minden mást viszont nem sikerült...) Peti nagyon aranyos, kis huncut képet vág, zabálnivaló! És különben is néhány nyalóka nem fog semmi rosszat tenni vele. Nekem a nyalókázás középiskolában volt szenvedélyem, akkor voltak azok a chuppa chups nyalókák, amik befogták kékre a szánkat, és nagyon finomak voltak. Vagy lehet, most is vannak, de akkor fedeztük fel, és kollégiumban folyton nyalókáztunk.

Pil. Cumink már nincs, egészen pontosan augusztus 4. óta. (Persze, ha lenne egy még kisebb cumis a családban, akkor biztos nem tudtam volna elrakni, de így 2 délutáni nyafi után el is felejtettük.)

Pil! Tök jók a képek! Különösen Pepe-baba a boruló sátorban! (Vagy az inkább játéktartó?)

Hiszti. Öltözésnél, indulásnál nálunk nincs hiszti. Viszont van, mikor Lackó érvényesíti az akaratát. Ha nem viheti a boltban a kosarat, ha nem ő pakolhat be a hűtőbe, ha én gyorsabban érek a fürdőszobába, vagy csak simán mikor öltöztetném, és ő akar egyedül, mert bár ügyes, de reggel sietni kell. Szóval mindig akkor van baj, ha éppen az a válasza: "inkább majd én", és végül mégse ő. Na akkor sikít, ordít, folyik a könnye, totálisan megbántva érzi magát. És ezt valahol még képes is vagyok megérteni. De mikor azt mondja,hogy kér joghurtot, kibontom, és belenéz, elkezd ordítani, hogy de nem ilyet kértem! Vagy inni kér, és adok vizet, ÉN TEÁT INNÉK, vagy fordítva, vagy ilyenek. Na ettől égnek áll a hajam.

Na megyek, indul az ovijárat, ébresztem a kölyköket.

Ma takarítok, azért jöttem most írni. Szép napot nektek! Pusz!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: