Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi!
Képet!!!!!!!!!!!:D
Hogy viselte Lilla a fotózást?

Ágiboldi!
Emili meg a Bronchovaxomot szedi, de nekem is nehéz volt megjegyezni az adagolást,a dokinő felírta egy papírra, mikor látta hogy nem vagyok képben :lol: :oops:

Mesetv:Emili a kezdőlapot szereti nagyon, a furulyát, egész nap ezt dúdolja, hamar megjegyezte a dallamot, de én is, úgyhogy együtt fújjuk:D

Dana!
Csoportos tornára már nem járunk, de magán Dévényeshez igen, heti1x, ill. babatornára, de ez csak játék, nem speciális. :)
Paradicsomos stori tényleg horror, kb mint nálunk volt a krémezés :twisted: Megnméztem a képeket, nagyon aranyos Laura szemüvege!Daniról is nagyon jó a leveles kép!!!:D

Holnap lesz a mikiünnep a férjem cégénél, kivi vagyik mit szól majd Emili a Télapóhoz :roll: :D Remélem nem ijjed meg tőle!

Süti:még nem tudom, anyóssal süttetek diótortát :wink: , én sósrudat, rétest, meg esetleg vmilyen tortát sütök, ha anyós nem hozna. :wink:

Nagyon jók az őszi képek!!!!Lassan lehet csinálni a téli albumot;)

Nanica!
Milyen nagy haja van már Linusnak!Engedi fésülni?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Dana

Aranyos vagy, hogy kérded Tomit, most értünk haza a gyerekorvostól, fel is háborodtam, de nagyon !!!Nincs kiírva az időpontos előjegyzés, de mindenkit időpontra hívtak, mi meg ott vártuk egy órát plusszba !Tomika természetesen bekakált ez idő alatt, mikor bementem és megkérdeztem, hogy akkor el lesz látva ma még a gyerkőc, mire a dr.nő mondta, hogy mi megyünk be következőnek !!!Ha nem szólok talán még most is ott ülnénk, nyakig kakiban piros sebes popsival !!! :evil: :twisted:
FEL VAGYOK HÁBORODVA !!!!!!!!! :twisted:

Székletmintát kellett venni és beküldtük, jövő héten lesz eredmény, addig Normix és Normaflor és tejmentes tápit kapott naponta 2x. Csak 2x van naponta kaki ami híg ha kekszen ropin, kölesen kívül bármi mással is próbálkozom, azt modták 2 hét ez a vírus !!! Popsija szépen javul hála a Nívea popsikrémjének

Paradicsomos story :twisted:

Meli

Azért szeretném elkérni azt a gyógyszertáti popsikenőcs Rp-t, felírom Tominak és kipróbáljuk !!!(lehet másfajta mint amit mi eddig gyógyszertárit használtunk) :wink:

Tominak is van Mega Block nagyon szereti, plusz kapott hozzá való kisautót egy barátnőmtől és abból épít kamiont !!! :wink:

Diós szaloncukorral nagyon ügyi vagy én megvettem a vajkaramellásat a boltban és kész !!!
Karácsonyfánk idén arany színű lesz így még a szaloncukor papír is megy hozzá, mivel az is arany színű !!!! :wink:


Ágiboldi

Tényleg nagyon sokat nőtt Boldi az utóbbi 1 év alatt !!!!!! :wink:
Kötöhártya nálam nagyon gyakori a kontaklencse miatt nem valami jó dolog !!!!

Pann

Klassz lehetett a hétvégétek nagyon jól néz ki a hely !!!! :wink:


Már írni akartam Alsópáhokon voltak ismerőseink kisgyerekkel egy kis kastélyszerű wellnes szállodában nagyon szép hely és nagyon gyerekbarát !!Csak a kirándulósoknak írom tippnek !!

Kép
kditke
 
 


Hali!


Képzeljétek, olyan boldog vagyok, sikerült Gergőnek Mikulás ünnepséget szereznem! :D :D :D Tudom, hogy akinél alapból van, annak nem nagy dolog, de Ádám cége nem csinál, az én sulim meg ugye iskola, ott napközben körbejárja az osztályokat a Mikulás, aztán ennyi. :? Szerencsére ahol Apósom dolgozik, ott van ünnepség, és még az utolsó pillanatban sikerült Gergőt regisztrálni, úh HURRÁ, holnap találkozunk a Mikulással! :D :D :D

Karácsonyi sütés: flódnira gondoltam, az már tavaly is bejött. A bejglit megsüti anyukám, azon kívül én csak vmi sajtosat sütök, aztán "szeva". Amúgy sem nagyon leszünk itthon, mert a rokonokat kell körbelátogatni, úh majd ők sütnek. :lol:
Vendég
 

 
 

Pann!
De jó lesz akkor nektek is.:)

Ditke!
Kolpingra gondolsz?Mi voltunk ott tavaly, tényleg szép, meg jó is, csak akkor még kicsi volt Emili hozzá.

Lányok!
Akkor mikor is lesz a tali?Mert mi úgy néz ki pénteken megyünk Pestre.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Teszek fel pár képet:
Kép Bevásárárló szatyorban :)
Kép gyöngyhajú lány;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Voltunk mama-baba klubba és láttuk az idei első Mikulást. :lol:
Laura áhitattal nézte és egyre közelebb ment hozzá.De mikor szólították és mondtam neki menj oda akkor már Én is kellettem.Mikor elment még 1 óráig kereste hova lett.
Kezdem megszokni,hogy ha megyünk több gyerekes foglalkozásra az első 10 perc után ott hagy.Csak akkor kellek neki,ha valami kell neki,vagy esetleg unatkozik.Olyan furcsa,Dani mindig a közelembe volt ilyen korba,Laura meg szerintem egy "idegennel" is elmenne.

Meli
Köszi a címet.Van egy kép albumos oldal,ahová csak mi mehetünk fel.Privibe elküldöm jelszót.
Hú milyen jókat sütsz.Mézeskalács recepted milyen.Másnapra megkeményedik?Én olyanra hajtok ami puha marad.Esetleg a süti recepteket leírnád?Vagy privibe?Hátha valakit nem érdekel.

Panka
És a magán tornán csak Emili van?Vagy több gyerek?

Kditke
Ahogy olvastam Tomi betegségét hirtelen a tejallergiára gondoltam,de írod,hogy vírus.Te kötözöd a szaloncukrot a fára?Jó kis türelmed van.Én már 2 éve nem rakok ez miatt fel.

Pann

Az tényleg jó,hogy élőbe látja majd Gergő a MIkulást.Beszámolót kérünk majd.
Most lehet naiv vagyok.De milyen az a flodnira?Száraz süti?

Na megyek tanulni.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Timo, egészségetekre a pelust :wink: nekünk folyton elfogy és néha idegen pelenkákban jön haza :lol: (Te is észrevetted, h a bodyn nem kapcsolják össze a patentokat?? Csak egyet (max). Boldiapu ettől valamiért nagyon ideges :lol:

Pann, jó mikulásszervező képesség, jó szórakozást mi is megyünk pénteken.

Jók a képek, megnézegettem az őszieket.

Milyen hosszú hajuk van a csajoknak!! Emiliről ez utóbbi kép egész megdöbbentő. 1,5 év alatt hogy lehet ennyi hajat növeszteni? :roll:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Dana!
Nem, csak Emili van a tornán, mivel a tirnász foglalkozik vele, több gyereket nem is tudna tornáztatni egyszerre :wink:
Emili is ilyen, simán lelép nélkülem :roll: :(
Szaloncukrot nem kötözzük, hanem kampóra aggatjuk :wink:

Tettem fel képeket én is az őszi albumba.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Fúú, jó sokat írtatok, alig győztem visszaolvasni!

Róki
Tök jó, hogy jöttél! A testvérkocsit már nem is használjátok? Nagyon szép lánykáid vannak!
A dúlaság engem is érdekel! Majd írj róla légyszí, ha lesz időd!

Pann
Jó helyen voltatok! Tetszik, és tényleg jó az ára is.
Ne aggódj, picurkával minden rendben lesz, azért sajnálom a rosszulléteket, Brigivel én ebből kimaradtam. :)

Dana
Nálunk 1200ft. 1 óra, ill. a bérlet az 9800ft/10 alkalom. Nálatok olcsóbb, nem? Nálunk sem adják oda a szövegeket. Bár nem tudom, hogy miért, mert a neten a legtöbbet meg tudtam szerezni, csak így macerásabb volt. Ha érdekel átküldöm a szövegeket, amik megvannak! :wink:
Sütik: én mézeskalácsot fogok sütni, tavaly nagyon jó lett, ill. a jó kis sajtos pogimat is megsütöm majd. Ja és most találtam egy tök jó linzer receptet, lehet, hogy azzal is bepróbálkozom. Túl sokat én sem sütök, mert mi is folyton megyün jobbra-balra.

Timi
Kérünk képeket! Légyszí! :wink: Ja és akartam már tavaly is kérdezni, hogy a ruhát ott adják, vagy saját? Csak mert a honlapon láttam ugyanolyan ruhában más kisgyereket, és furcsállottam.

TV, internet
Szerencsére nálunk nincs függőség. Bár lenne, ha hagytam volna szerintem. Tv-ből nincs kábelünk, így ez kilőve, (DVD van, de nem akarom rászoktatni) a neten meg nem hagyom, hogy nézelődjön, mert közben mindent tönkretesz az íróasztalon. Így ment tönkre az egér, a klaviatura szerencsére a monitor még épnek mondható, leszámítva, hogy össze van firkálva. Mindezt akkor művelte, mikor a youtube-on gőzösöket néztünk. :evil:

Ezt most elküldöm, mielött megint kivág!
lora7
 
 


Ágiboldi
Jobbulást a szemednek. Egyébként nekem kifejezetten megtiltotta annó a doki, hogy dolgozni járjak. Azt mondta, hogy ez a levegőben is fertőzhet. :roll: Nekem is nagyon csúnya volt, és nagyon sokáig tartott. Aztán még a másik szememre is átment enyhébb változatban.

Vitamin
Én a béres cseppet adom Brigónak és a Cebiont. Az utóbbinak van multivitaminja, de sajnos az szirup és esélytelen beadni a lánykámnak.

Szerencsére Brigócám már jobban van, már alig taknyol. Én kevésbé, valahogy nem akar nálam múlni, ill. már hétvégén azt hittem jobb, erre tegnap már megint fájt a torkom. Lehet nem csak Brigóba kéne tömni a vitaminokat? :roll:

Viszont van jó oldala is a taknyolásnak. Ugye elkaptam én is, meg Brigiapu is és fújtuk az orrunkat. Ezt Brigi szépen eltanulta és most már állíthatom, hogy hatékonyabb az orrfújása, mint az orrszívó. Ez tök jó, mert bevallom én is utáltam azt a macerát. :wink:

Jaaajj! Most nézem, hogy míg én itt írok, ti újra termeltetek egy fél oldalt!
lora7
 
 


Dana
Brigó is elkolbászol tőlem minden alkalommal. Sőt zokon veszi, ha be szeretnék én is szállni a játékába. Ja és nem jó, ha a mondóka végén én csikizem meg, neki az Orsi néni kell! :lol: És Brigi is olyan mintha elmenne egy idegennel, de már tudom, hogy azért titkon figyel, hogy megvagyok-e még! :lol:

Bigsis
Még tőled akartam kérdezni, hogy a Csiribire viszed a kis Olivért is? Ott is csücsül a hordozóban? Nálunk van egy anyuka, akinél így van (az a kisfiú is kb. 3 hónapos) és annyira édesen figyelget! Látszik rajta, hogy figyel és érdekli, hogy mit csinálnak a többiek. :D

Kditke
Jobbulást Tominak! Azért remélem hamar meggyógyul! Szerencsére minket a hasmenés eddig elkerült! (kopkopkop)

Panka
De szép Emili haja! Briginek is tök ilyen hátulról, még a hosszúsága is! Csak Brigóé inkább világosbarna, mint szőke és Emilinek a feje búbján göndörebb. Ő bírja a fésűt? Most kezdem megérteni anyut! Ő annak idején azért vágta le a szép göndör hajamat, mert nem hagytam, hogy kifésülje. Hát Brigi sem hagyja! (Ja és már sajnos nem göndör a hajam, és sztem Briginek sem lesz az később)

Jó sokat írtam most én is! Megyek, mert nemsoká jön anyu és addig még rendet is kéne raknom picit a lakásban.
lora7
 
 


Lora!
Emili sem nagyon tűri a fésűt, de azért hagyja.

Tegnap voltunk a adokinál, ás mondta, hogy még kéne szednie a Vigantolt :shock: Én csak pislogtam, nem tudom hogy szedi még vmelyik gyerek???Bár nem napi szinten kell adni, de heti 2-3x 1-2 cseppet. :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Jaaaa, télleg a Vigantol! Dokinéni adott egy receptet egy hónapja, h akkor mehet a napi 1 csepp. Azóta is.... :lol: :oops:

Dana! A flódni olyan süti, amiben dió, mák és alma van rétegezve. Tavaly csináltam először, mondván, h ilyet még nem ettem és sztem n jó. :D
Na igen, a mézes nálam kimaradt a felsorolásból, de biztos, h lesz, viszont idén nem stresszelem magam a tojásfehérjés díszítéssel, úh mazsola, dió, stb lesz csak rányomva. :roll:

Haj: csatlakozom Ágihoz: hogy lehet ekkora hajat növeszteni? :shock: Én még ott tartok, hogy örülök, hogy egyáltalán már látszik, hogy van haja Gergőnek! :lol:

Eltáv: bárhol, bármikor, bárkivel. :cry: :evil: :x

Igen, igen Róki! Ez engem is érdekel! Mi lett a tesókocsival? :?:

Timo! Mi lett a szövettanod eredménye?

Body: most Gergőn sincs bakapcsolva... :lol: pedig nincs is mellé másik 9 gyerek, akire figyelnem kéne. :roll:
Vendég
 


Kimaradt a virgács: nálunk az "jár" Mikulásra. Eszembe sem jutott, hogy ne kapjon. :roll: Egyszer nem kaptam virgácsot gyerekként és rossz érzés volt. Mintha nem hozna tojást a húsvéti nyúl...vagy ilyesmi. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én a Kistarcsa – Flór Ferenc Kórház topikba írogatok, van egy 20 hónapos kisfiam, Márk, és szeretném a segítségeteket kérni!
A szakdolgozatomban egyedülálló anyukák illetve házasságban/párkapcsolatban élő kisgyermekes anyukák nevelési stílusát vizsgálom, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. 3 kérdőív kitöltéséről lenne szó, ami tudom, nem kevés, de nagyon hálás lennék érte. Aki kitölti a kérdőívet, és érdekli a téma, szívesen elküldöm a kutatásom eredményeit, amint elkészülök a szakdolgozattal.

A kérdőívcsomag innen letölthető:
http://www.sendspace.com/file/cejrie

A válaszokat a szantre@index.hu email címre várom.


Segítségeteket hálásan köszönöm!
Üdv: Szántai Réka

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Dana!!!Köszi,nagyon aranyos vagy!!!!!Megkaptam!!!
Sütik.Nem dicsekszem,bár a kisfiam tegnap nagyon betermelt belőle és korrepetáltam is a barátnőm fiát,aki szintén abba sem akarta hagyni az evést,de a mézeskalács is és a gyömbéres is kőkemény lett.Most csak remélem megpuhul,de tuti nem ezt sütöm karácsonyra.A mézesk. egyébként sima zacskón lévő recept.És én sem cukormázsasztam,alanatúr.Ha megpuhul viszont isteni az íze.

Ditke,kedden íratom meg a receptet,mert elfogyott és akkor leírom privibe,jó????A dokim szgépében van.Tomi jól van???Dénes még egy egy nagy beevés után pakol egy óriásit :twisted: de már nem megy a hasa!!!Szaloncukor:állati egyszerű(recept szerint)elkészíteni és nincs benne semmi mesterséges.Egy ismerősöm ismerőse a sz.c.gyárban dolgozik és azt mondja,h senki ne egyen ilyen kimérteket,mert azokban az egész évben összegyűlt lejárt szav.idejű,roszs min.minden benne van :? pedig finomak,a sok aromától.Én inkább veszek színes fóliát és sütök sz.cukrot.Lehet,h finom az nem lesz :lol: de legalább mondhatni tudom,mi van benne....

Pann,de jó Miki ünnepség.Nálunk sajna nem lesz,nincs egy olyan munkahely sem,ahol lehetne és a helyi műv.ház sem rendez idén :evil: így a tesóm lesz a nagyszakállú....
Flódni tök jól hangzik!!!Jól vagy???

Panka,Lora,elképesztőek a hajas lánykák!!!!!Hogy nő meg ekkorára???!?!?!!?!

Szép napot

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Pann,Meli!
Magától nő :wink: És már volt is vágva!persze legutóbb csak miliméterek. :wink:

Virgács:nálam is olyan, mint Pannál, az vhogy hozzátartozik, és én is szerettem ha van a csomagban.Biztos azáért, mert sosem fenekeltek el vele :lol: Én azt kisseprűnek használtam a babaház takarításához :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Vigantol, ugyanaz mint Pann: dokinéni adott egy receptet egy hónapja, h mehet a napi 1, de kiváltani is elfelejtettem :oops:

Virgács, én meg csak egyszer kaptam, egy napig sírtam, eldugtam és pocsékul éreztem magam (kb 5 éves lehettem és nem is pedagógiai célzattal adták, csak úgy) :lol:

Lora, már nekem is átment a másik szememre is :evil: de mostmár javul, nem piros, csak a szemhéjam duzadt. azt olvastam, h 3 nap után már nem fertőző (addig pont itthonról dolgoztam meg hétvége), remélem már nem veszélyes 8) Fogalmam sincs meddig tart még már nagggyon beraktám a kontaktlencsét!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Hogy vannak a kisbetegek?

Pann!
Ja, elfelejtettem mondani, hogy a szövettan eredménye miatt csak akkor telefonálnak, ha vmi gond van. Ha nem hívnak, minden ok.
Lillus fél 12-kor kidőlt kábé 3 falat után. Jól lefárasztotta Gergő. :lol: :lol:

Vigatol???? Múlt héten voltunk a dokinéninél, de egy szóval sem említett. Persze, most, hogy mondjátok, még anno szó volt róla, hogy őszi-téli időszakban 3 éves korukig kellene szedni. Majd rákérdezek! :roll:

Lora!
A ruha saját, nekünk kell vinni. Gondolom a honlapon azért egyforma, mert azt csak ilyen referenciamunkának csinálták. Szerintem.
Délután megyünk a képekért, este dobok fel párat. :)

Panka!
Emili igazi hajasbaba! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Mikulás:
Bali munkahelye sem szervez, az enyém meg pláne. A babaklubba, ahová járunk, ott lesz holnap, de már hetek óta nem voltunk, ráadásul saját készítésű zacsit kellene vinni, amit majd odaad a Miki. Így nem tudom mi lesz, mert még belevalót sem vettem, nem még saját készítésű zacskót. :( Majd jövőre lesz Mikulásünnepség! :) :)

sütés:
én a hagyományos nagymamám féle mézest sütöm mindenféle cicomázás nélkül, úgy alanatúr. :) Meg bejglit, ami még sosem sikerült, de nem adom fel! :lol: :lol: :lol:

Dana!
Lillusnak nincs zenélő macija! :oops: Biztos összekevered valaki mással!
Milyen cuki Laura szemcsiben! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


timo
n n kivi vagyok a képeitekre, biztos n szupi lesz, legalábbis a tavalyiakból kiindulva

ágiboldi
nem talizunk? n megnéznélek szemüveggel :twisted: kontaktlencsével várjál minél tovább, mert azzal n könnyen visszafertőzöd magad :roll:

május e heti termékajánlója :lol:
(ágiboldiról jutott eszembe - annak akit érint)
a kontaktlencsémet (plusz folyadék, tartó, stb) innen rendeltem mostanában www.kontaktlencsethordok.hu és n elégedett vagyok. sztm n n olcsó és egy héten belül kihozza a futár.

mikulás
kelét meghívta a mhelyem, n örülök neki, bár nem hiszem, h km értékelni fogja, de én mindenképp :lol:
és ami még jobban melengeti a szívem, h a mhelyi karácsonyra is meghívott a főnököm

süti
én adventkor minden héten sütök, múlt héten sima csokis süti volt, a tina karácsonyi és adventi számaiból néztem ki a köv. 3-at, majd beszámolok.
mézessüti-receptem nekem innen a bnetről van még egy olyan topikból, ahol csak kukkoló voltam :lol: . puha, egyszerű, be is másolom (istenem, h hiányzik ria :oops: :lol: )
mézeskalács

Hozzávalók:
75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna (ez kb. egy kis Oetker zacsinak felel meg), ízlés szerint a Kotányi Mix mézes sütemény keverékből, ez adja meg az ízét, én kicsit szórok bele majd kóstolom, csipet só.
A hozzávalókat összedolgozom. Természetesen a tojást, cukorral, vajjal, mézzel, fűszerekkel majd össze kell gyúrni a szódabikarbónás liszttel. Az a lényeg, hogy gyúrható masszát kapjál. Ezt a masszát egy éjszakára pihentetem a hűtőben. Másnap nyújtom. Lisztezni kell a sodrófát és a nyújtódeszkát mert a méz miatt igencsak ragad a tészta. Kb. 6mm-es vastagra nyújtom a tésztát. Ha vékonyabb akkor kiszáradhat. Formázom. A formákat is lisztezni kell folyamatosan. Én a szaggatás után tojássárgájával megkentem a kalácskákat és így lett fényes a tetejük.
Előmelegített sütőben, 180 C-on kb. 10 perc alatt készen van!
(Ha kicsit barnul már jó.) Isteni az illata.
Ha dísznek is akarsz esetleg a fára, akkor nyújtsd vékonyabbakra. Ne felejtsd el kiszúrkálni, hogy legyen hová tenni az akasztót.
És még egy tanács. Ne rakjad túl sűrűn a sütit mert ahogy sül, dagad és esetleg összeragadhat a tesókkal.
Jó étvágyat!
Nekem eddig ez egyből puha maradt, nem kellett hozzá semmilyen macera. Se alma se fém edény.


hajasbabák
minden elismerésem, már gondoltam rátok, lányos anyukák. kele utál hajat mosni, fésülni, pedig az övé rövid.

majus3
 
 


sziasztok,

most visszaolvasni nem tudtam, csak egy gyors egyeztetés:

tali,
legyen akkor hétfőn a Lurdyban, a kérdés, hogy hánytól?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ezt találtam:
http://www.mesekonyv.fw.hu/
szerintem nagyon jó 5let!!!, és nem is drága!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


snorsi
ha délelőtt, akkor sztm nyitáskor (10), ha du akkor mi a 4 órát tudjuk vállalni


pann
még azt akartam írni, h ha ennyire rosszul vagy (nem úgy mint gergővel), akkor biztos lány :lol: :lol:

majus3
 
 


Meli

Köszönöm előre is a Rp-t !!!!
Ma még nem volt hasmenése Tominak, de rendes széklete sem !! :wink:

Én egy üzemorvosi rendelőben is dolgoztam Szegeden, (szegedi paprika gyár) azóta a konzerveket nem szeretem (láttam, hogy lapátolják bele a tartalmát a dobozokba a földről ) :twisted: kivéve globusos májkrém !!!! :twisted:

Május

Szerintem is kislány lesz Gergő tesója !!!!! :lol:
Nagyon jó kontaklencse rendelés
Ria nekem is hiányzik a jó kis sütijeivel, no meg az inspirálásával !!!!!(mármint a konyha tevékenységekre) :P

Timi

Egy fokkal talán jobban van Tomika, pedig gyorsan kéne neki gyógyulni mivel a jövő héten utazunk haza disznóvágás lesz !!!! :lol:

Én is nagyon kiváncsi vagyok a képekre !!!!! :wink: :wink:

Én folymatosan adom a Vigantolt szerintem nagy baj nem lehet belőle !!!Azt vettem észre, (lehet hogy nem csak én ráfogom) hogy amióta adom kevésbé fájdalmas Tomi fogzása, nyáron mikor felfüggesztettem az adását sokkal jobban kínlódott vele !!! :wink:

Mikulás nálunk sincs a munkahelyen, de még nem mondtam le róla, lehet a keriéknél az usziba lesz és akkor oda mi is elmehetünk !!!!!

De ha az sem akkor meg bemegyünk a karácsonyi vásárba a XII. kerületbe ahol dolgozom ott biztos lesz !!!!! :wink:

Ágiboldi

Milyen adagolás van a Vigantolon ???
Nekem 1 hét alatt megygyógyult a szemem amikor be volt gyulladva !!! :wink:

Pankaa

Álomszép haja van Emilinek !!!!!!! :wink:
Mint egy kis királylány !!!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!
Már megint találkoztok, de jó nektek! Én most is csak jó szórakozást kívánok, mert nekünk még alapesetben is nagyon messze van a Lurdy, de így decemberben nem szívesen keverednék be a városközpontba. Hétfőn mi az IKEÁ-ba megyünk és mivel Tamás szabit vesz ki aznapra, utána el tudok menni végre ROLI NÉLKÜL :!: ajándékokat venni. Persze csak a közelben portyázok. :wink:
Kedden meg uszi…

Pann,
Ha sírt a Picúr az uszodában és nem segített a cumi sem (amit az oktató beadogatott neki), akkor valóban az volt, amit írtál is, hogy én kipattantam a medencéből (Rolit is kivettem term.) és egy takaróra kifektettem a babust hasra és szépen elaludt. Csak akkor ébresztettem, mikor már szaunázás, öltözés után indulásra készen voltunk Rolival.

Orsi,
Rossz hírem van: alacsonyra tett kapcsolók-magasabb áramszámla. Bár Sebi talán ért a szóból….

Május, képzeld, még mindig jó az az úszódresszem, amit Roli előtt hordtam, szóval nagyjából úgy nézek ki, mint amikor találkoztunk (kilóra is pont annyi vagyok, ami +3 Roli előtthöz. Formára kicsit romlott a helyzet, de sokkal jobb, mint amire számítottam). Az állag viszont…..!! :shock: Erre rátapintottál (szerencsédre csak virtuálisan) :wink: : Még sosem voltam ilyen izomtalanul punnyadt és narancsbőrös :oops: , a hasamon extra bőrök és apró kis kék-zöld foltok szanaszét-fogalmam sincs mitől, talán a gyerekek összerugdosnak :lol: ). Arra meg aztán egyelőre gondolni sem merek, mi lesz a cickókkal a laktációs időszak végére! :roll:

Lora,
Küldd el nekem is a csiribiris mondókák szövegét, légyszi! (itthon jóóól begyakoroljuk, hátha akkor jobban tetszik Rolónak) Ja, Pici csak ott leseget a hordozóból és vigyorog nagyokat, ha a gyerekek foglalkoznak vele. :lol:

Ági,
A Rifampicin szemcseppet próbáltad már? Nekem az segített… és gyógyulj már meg végre!

Mikulás,
Mi mennénk holnap Tamás munkahelyére, ahol én is dolgoztam annakidején, de előre frászban vagyok, mert az is a város túlsó végén van…
Ami viszont még fontosabb, hogy a Cég szervez gyűjtést zala megyei intézetes gyerekeknek és Roli volt olyan jó, hogy felajánlotta néhány játékát. :wink: Tamás irígyebb volt, de elmagyaráztam neki, hogy ez a legkevesebb, amit szegényekért tehetünk. (A tárgyaknál szerintem a legtöbbjük többre becsülne egy IGAZI családi körben töltött napot. :cry: :cry: ) Na, ekkor viszont átesett a ló túlsó oldalára, hogy vegyünk magunkhoz 1-2 gyereket….ehhez viszont nekem nem lenne türelmem, pedig jó ötlet.)

Meli,
A nagyszakállú tesódról mindenképpen tegyél majd fel képet, lsz! :lol:

Timo,
Drukkolok a szövettan miatt! (Az egyik barátnőmnek múltkor rosszindulatot fedeztek fel, de szerencsére az a típus nem okoz áttétet-csak kiújulgat.
Na, megyek, mert itt meg kel a pogácsatészta és lassan a gyerekek is.

K
Vendég
 


még mindig csak tali,
nekünk 5-re haza kell érnünk :( , akkor lehet, hogy a 10-es kezdés szerencsésebb lenne. Többiek? Ságinak a délután lenne jobb, de meg tudja oldani a délelőttöt is, ha kell.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Május, köszi a kontaktlencsés tippet! Szemüvegben te láthatsz ugyan, de én kb semmit nem látok úgyhogy nem nagy élvezet :wink:

Irigylem a talit!

Bigsis, igen a Rifampicin végre talán elmulasztotta, ill. éjszakára Tetrán szemkenőcsöt kellett az alsó szemhéj alá nyoni (ez brutális tevékenység, akár egy horrorfilmben) Asszem meggyógyult, már csak körülötte viszket de borzalmasan. Akinek volt attól kérdezem, h ez is üzemszerű? esetleg a rengeteg szemcsepp kicsinálta a szemkörnyéki bőrt

Kditke, a Vigantolt nem kevered valamivel? Ez a D vitamin amit "kiskorukban is kaptak". Csak mert csodálnám ha könnyítené a fogzást, bár kitudhassa'! Napi 1 csepp. Én hetente 1-2-szer adok 3 cseppet ha eszembe jut.

Bigsis, neked mégis mennyi energiád van, vagy mit szedsz?? Uszoda, pogácsa, 2 gyerek, laktáció stb..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Tali
Én is meg tudom oldani valszeg a de-t. Bár remélem nem fog esni, mert a tütükénk nem lesz itthon. Szóval nem ígérek semmit, de igyekszem.

Vigantol
Briginek is adom. A doki azt mondta, hogy 2-3 naponta 2 cseppet adjak. Már tök régóta, és akartam is kérdezni tőletek, de mindig kiment a fejemből. De látom akkor nem vagyunk egyedül ezzel. :wink:

Bigsis
Igyekszem küldeni! Én is azért írtam össze őket, mert Brigi itthon mondogatta őket. Persze először csak részleteket. Így én is megtanultam őket és itthon is lehet játszani. :wink: Azóta a tornán is aktívabb lett, nem csak csendes megfigyelő. :wink:
Tényleg mennyi energiád van! Hogy csinálod?
lora7
 
 


Hali!


:shock: Pogácsán én is fennakadtam! Főleg, h tegnap este ölni tudtam volna érte....kínomban azon agyaltam, h miért nem lehet/hol lehet este 10-kor rendelni egy adag meleg sajtos pogit. :lol:

Gyerek örökbefogadás: ez még viccnek is rossz - jelen állapotomban. Ha nem jött volna össze vmiért a saját, biztos megpróbáltuk volna. :roll:

Mikulás ünnepség: sztem n sokan voltak, n kis helyen, de Gergőnek nagy élmény volt és ez a lényeg. Alapból iszonyúan idegesítenek az ilyen bénán szervezett rendezvények, de most csak boldog (idült) mosollyal figyeltem Gergőt. :lol: Hajtogattak neki lufi-tigrist, volt mézeskalács, meg műsor 3 kismalaccal meg a (vicces) farkassal, ami meglepő módon lekötötte Gergőt, bár végig kellett kommenteznem egyszerű tőmondatokban, h képben tudjon maradni. Aztán persze jött a Mikulás, n jól nézett ki (mármint mint Mikulás :lol: ), és Gergő kapott tőle személyesen egy csomit, úh teljes volt a boldogság. Az már más kérdés, h a zacsi tartalma nálam az "ehetetlen" kategóriába esett, úh miután Gergő mindent kibontott és szétdarabolt, kidobtuk a kukába. :oops: Szívem szerint betiltatnám a tejmasszából készült termékeket....különben is, mi az, hogy tejmassza??? :shock:

Tali: Nekünk jó a 10, bár 11:30-kor szoktunk ebédelni, délben meg aludni, de majd megpróbáljuk kihúzni. :roll:
Vendég
 


Ja, Timo! Gergőt befektettem az ágyba és csak ennyit mondott: "redőny", aztán már jöhettem is ki! :lol:
Vendég
 


Ágiboldi

Nem nem keverem a Vigantolt, tudom mire való ezért írtam, hogy "lehet, hogy csak ráfogom" !!!! DE mikor ezt nem kapta sokkal nyafogósabb volt fogzáskor :P 8)

Szemviszketés normál !!!(szobahőmérsékletű kamilla, amikor épp nem cseppentesz vagy kensz krémet) :wink:

Pann

Apuka tegnap sütött estére két tepszi töpi pogit, ha szóltál volna légipostán küdtem volna !!!!! :lol: :wink:

Bigsis

Én egy gyerkőccel sem merek elindulni a városban ebben az őrült karácsonyi forgatagba !!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Ditke!
Hát végül is avigantol a csontokra van jó hatással, a fog is csont, így ki tudja??? :wink: De talán csak Tomika nem szereti a meleget :wink:
Emili királylány?Köszi, de ma délután beállt krampusznak
:twisted: :lol:

Pann!
Tejmassza:szerintem ne is akard tudni;)
Lehet kapni fagyasztott pogit;)

Szóval a Télapó ünnepség jó volt, igaz csak pár darab mézes kalácsot tudtam kidekorálni, és egy papír angyalka készítésébe is csak belekezdtem(amit egy nőci befejezett nekem :wink: ), mert ugye hiába volt ott Emili apukája, kicsi lányára nem figyelt, belemerült a pc-k világába kedves munkatársakkal(na nem mintha nem erről beszélnének egész nap :twisted: ).Szóval emili megkóstolta a ragasztót is,szerencsére? nem ragadt be a szája :lol: , gyorsan lemostam.
Télapót eleinte leste, aztán felbátorodván nekirontott, elkezdte paskolnia térdét, kivette akosarából a csomagokat, és minden fényképen szerepel, amit szegény szülők csináltak volna a gyerekükről. :lol: Egyszerűen nem lehetett eltántorítani onnan, átváltozott krampusszá :twisted:
(mondtam is a 2 hivatásos krampusznak, hogy menjenek nyugodtan haza, majd Emili megoldja...)
De gyermekem olyan édesen viháncolva szaladt vissza hozzám minden egyes rászólás után, hogy haragudni nem lehetett rá. :wink:
A végén persze megkapta a bónusz ajit:Kippkopp a fűben c. könyvet.Csomagolás bontogatása is jó buli volt, főleg mikor vissza akarta csomagolni, persze egyedül, és persze nem ment :lol:
Egyszóval:jó volt 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma Apa munkahelyi Mikulásánál.Persze fényképezőgépet elvittük,de lemerült elemekkel.
Nagyon sokan voltak.KB.600 gyerek.Elején a Varjúkantri zenélt,majd jött a télapó az új Ford Fiestával.Már itt csak néztem,hogy milyen reklámokat adnak be.Szegény gyerekek csak gyűltek a MIkulás elött,hogy megkapják az ajándékokat,de még találós kérdésekkel picit felcsigázta őket.Majd kaptunk csomagokat,szerencsére azok jó minőségüek voltak.MIvel ilyen sokan voltunk Laura inkább táncolt,Dani meg a barátokkal futkosott.

Lora
Én is nagyon örülnék a mondókák szövegének.
Hú,jó drága tényleg nálatok.Itt 750ft.

Panka
Tényleg nagyon szép haja van Emilinek.Laurának,most akarjuk majd picit levágatni.Annyira becsomósodik neki hátul,hogy alig tudjuk kifésülni.Persze meg nem is nagyon engedi.

Pann
Flodni nagyon jól hangzik.Neten nem tudod van fenn receptje?
A tejmasszán Én is ki vagyok akadva,Íze meg főrtelem.

Timi
Frisher prince macitokra gondoltam./vagy nincs?/Megnéztem a boltban mit tud,de rájöttem,nálunk a szék hasonlókat produkál.
Akkor a szövetminta negatív lett?

Május
Köszi a receptet.Elmentettem és meg is csinálom.
Megkérdezhetem mi a foglalkozásod?Nagyon jó főnökeid vannak,ha még Gyed alatt is elhívnak bulizni.

Bigsister
Tényleg sok erőd van.Belegondolok,Laura pár hónaposan csak a cicimen volt állandóan,így alig tudtam valamit is csinálni,nem még usziba vinni a másik gyereket.

Tali:
egyre jobban irigykedek.Főleg,hogy még Sági is ott lesz.Olyan jó,hogy közel vagytok egymáshoz és tudtok fórumon kivül is beszélgetni.

Virgács:
Tavaly Dani annyira félt hogy kap virgácsot,hogy már elötte hetekkel mondogatta,ugye Ő nem rossz gyerek?
Ezért a Mikulás hozott virgácsot,de nem mondtuk kinek és mikor megkérdezte kié lesz,nyomba rávágta Apáé.Óviba meg másnap az óvónő azzal köszönt,hogy Dani emlitette Apa rossz gyerek. :D

Vigantol:
Laurának mindig elfelejtem beadni. :oops:

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, mindig elolvaslak benneteket, csak már a végére nincs energiám és időm se nagyon írni. Egyfolytában tanulok. Megpróbálok valamelyik nap írni.
Sajnos a talira nem tudunk elmenni.

Boldog Mikulást mindenkinek!!!!!!!!!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Most csak feldobom az ígért fotókat. A teljesség igénye nélkül, mert minden elfogultság nélkül állíthatom, hogy szebbnél szebb képek születtek! :) :oops:
Kép Kép Kép Kép Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Majd később írok még, most csak annyit, hogy Timo, gyönyörűek a képek!!!!! Ez a ruha!!! Nagyon jól áll Lillusnak!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok

Timo,
nagyon szépek lettek a képek!

Anna Petisek,
Nálatok melyik a kedvenc?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno!
Lillusnak a "Kistestvér érkezik" c. könyv a kedvence. Azóta már megkaptam az "Irány az óvoda" c-t is, de az előbbit szívesebben lapozgatja. :roll:

Tali:
mi is ott leszünk akkor hétfőn 10-kor, bár Pannékhoz hasonlóan Lillus már 12-kor bőven húzza a lóbőrt. De egy nap lehet kivétel! :lol: :lol:

Dana!
Ja, az FP Tanulókutyusra gondolsz? :wink: Az Lillus egyik nagy kedvence, mindenhová hurcolássza, belpelusozza, megeteti stb. A hangja igen kellemes, már a mondókákat is próbálja utánozni a ded. :) Szóval, nekünk nagyon bejött! :)

Lora!
Esetleg a mondókákat ide is feltehetnéd, ha nem bánják a többiek, úgyis mindig mondókahiányban vagyok! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo, nagyon jók lettek a képek! :D (a másodikon kiköpött úgy néz (ki) mint te!)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Na most írok egy kicsit. Lehet, hogy lesznek benne régebbiek is.

Betegek hogy vagytok??

Szerepjáték: Gréta sokat csinálja. Le kell vetkőztetni a babát, mert pisis, megeteti. Ő is szokott főzőcskézni, vásárolni megy stb.

Cirkusz: Bő két órás volt. Teljesen végigülte Gréta a cirkuszt. Keresztapja ölében ült és állítólag végig ugrálta, tapsolt.

Színfelismerés: Sehogy. Nagyon ritka az, ha felismeri vagy esetleg párosítani tudja.

Nagyágy: Mikor már nem forog ennyire és nem esik le az ágyról.

Vitamin: Mi a cerbion-nak a multi vitaminját adjuk Grétának és lekop-kop-kop-ogom kb két és fél hónapja volt taknyos, utána kezdtük el szedni és azóta semmi. Remélem ez így is marad.

Munkahely: Elméletileg fel vannak erre készülve, hogy beteg lehet a gyerek, de szerintem egyáltalán nem szeretik. Én már kb. 3-4 hónapja keresem, sajnos nem sok sikerrel. Szinte szóba sem állnak az emberrel.

Pann: Jelentkezz, ha ma hazajöttök a dokitól. Nagyon jó helyen voltatok, elmentettem, lehet hogy jövőre mi is elmegyünk.

Timo: Hajrá lakásvásárlás! Nagyon szépek lettek a képek. Nagyon szép Lillus és nagyon sokat változott a tavalyihoz képest.

Könyv olvasás: Grétának se lehet egyáltalán. Ha elkezdem olvasni, elkezd ordítani, hogy „anya nem olvas”, legfeljebb ő vagy mondja, mutogatja mi van a könyvben.

Panka: Gyönyörű haja van Emilinek. Már Grétáé is elkezdet nőni, kezd kislányos lenni, majd rakok fel képet.

Mikulás: Mi ma, ha nem esik az eső, megyünk be a főtérre, mert ott miden évben a nagytemplomból ereszkedik le a mikulás. Remélem tetszeni fog a lánykának.

Rólunk: Most növesszük a fölső egyik szemfogunkat, szerencsére nem nagyon izgatja.
Én tanulok egyfolytában, apa szintén, így most kicsit kevesebbet vagyunk a manóval. Bár én próbálom ezt éjszakára kitolni, főleg amikor apa éjszakás.
Sajnos apa sokat dolgozik még ráadásul, lánynak is nagyon hiányzik. Most iszonyatos, hogy mennyire apás lett. Tegnap este fel kellett hívni fekvés előtt, hogy jó éjszakát kívánjon neki a lány.
Meg volt az első anyósoméknál alvás is. Szerencsére nem volt semmi gond, nagyon szeret ott lenni, csak mikor hazajöttünk nem volt senki más jó semmihez csak én.
Nálunk most az alvás egyre inkább érdekes. Kb. három hete változott. Elkezdett nagyon késő feküdni (10-f11), de közben meg korán kelni(5-6). Utána ez változott késői kelésre(8-f 9). Közben napközben se akart csak olyan 2 körül elaludni, így az esti későn fekvés megmaradt.
Most ott tartunk, hogy f10 körül alszik el, f8-nál hamarabb nem kell és napközben 1-f2-nél hamarabb nem alszik el. Illetve az elmúl egy hétben produkált háromszor olyan, hogy egyáltalán nem aludt napközben.
Kicsit hosszúra sikerültem, most már csak képet teszek fel.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Ja anyósoméknál még bonyolódott a helyzet, már le se merem írni.

Képek:

Kép
Kép
Kép

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Timi!
Tényleg nagyon szépek a képek, köszi hogy megmutattad;)
Szép a kisruha is!Hol vetted?
Már én is várom az újabb fotózást!:)

Lin!
Nagyon aranyos Gréta a kis csurikkal:)Pofija nagyon hasonlít rád! :wink:
Na mi történt anyóséknál??

Emili most éli 2. szerapációs időszakát, csak én kellek neki. :?

Megjártuk ma ismét pestet, férjem intézte adolgait.Mi addig a westendben voltunk, persze Emili az egész utat végigordította, és vásárolni sem hagyott. :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Tali,
elnapolták a hétfő esti programunkat, úgyhogy mehet a délutáni tali is!!!! Ha délután, akkor hánykor?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


KELLEMES MIKULÁST MINDENKINEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csorba Piroska: Mesélj rólam


Mesélj anya,

milyen voltam,

amikor még kicsi voltam?

Az öledbe hogyan bújtam,

és tehozzád hogyan szóltam

amikor nem volt beszédem?

Honnan tudtad mit kívánok?

Megmutattam a kezemmel?



Mesélj rólam,

Hogy szerettél?

Engem is karodba vettél?

Meleg tejeddel etettél,

akárcsak a testvéremet?

Gyönyörködtél akkor bennem,

úgy neveztél: kicsi lelkem?



És amikor

még nem voltam,

a hasadban rugdalóztam,

tudtad-e, hogy milyen leszek,

milyen szépen énekelek?

Sejtetted, hogy kislány leszek?



Mesélj anya!

Mesélj rólam.

milyen lettem, amikor már

megszülettem?

Sokat sírtam, vagy nevettem?

Tényleg nem volt egy fogam sem?

- Ha én nem lettem volna,

akkor is szerettél volna?

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
kditke
 
 


most már lassan fixáljuk a talit, jó? :lol:

mi 4-re tudunk odaérni.

majus3
 
 


Tali

Dolgozom sajna !!!!!De képeket kérünk a taliról !!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Tali:
Akkor most délután lesz???

Mi úgy 3 körül tudnánk menni és legkésőbb 5-kor haza kell jönnünk.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!
Mi is elugranánk talizni, de kizárólag ha délelőtt lesz. Akkor akár korábban is kezdhetnénk, fél 10. :wink:

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Csak a tali miatt ugrottam be. :)

Nekünk jó a de. f10-10 körül. A du. csak 4 körül lenne jó kb. 5-ig. És én szívesebben mennék világosban. Szóval ha szavazás kérdése akkor én a de.-re szavazok! :wink: És így akkor a Mmóniék is jönnének! :wink:

Szóval akkor mikor :?:

Képek
Nagyon helyesek! Lillus nagyon sokat változott! Ő tök más most mint csecsemőnek. Mintha nem is ugyanaz a gyerkőc lenne! :o
Gréti is sokat változott. Már előre sajnálom a pasikat!
(Persze a kispasik is nagyon helyesek, de ugye mindig a csajok döntenek! :lol: )

Timi
Majd akkor be rakom ide is a mondókákat. De nagyon sok lesz! :wink:

Most megyek, majd képeket is rakok fel, de mindjárt jön a kerianyu, és csinálunk forralt bort! Meg sütöttem sütit is! (Az Ágiboldi féle csokis muffin nagy sláger! :wink: )
lora7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?