Új privát üzeneted érkezett!

Halihó! :)

Május írására felkaptam a fejem, kissé pirulok is, mert én sem írtam már hetek óta... :oops: :oops:
Nem tűntem el, csak valahogy még az őszi depi nem múlt el, így sokszor ha volna is mihez hozzászólni, nincs kedvem... :(

De este bepótolom, vagy igyekszem. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


No, csak gyorsan két mondat, míg Lillus fel nem ébred:

Meli!
Alvó gyereket sosem ébresztünk fel, örülünk, ha alszik. Ha bármi baja van, már elég nagy ahhoz szerintem, hogy felébredjen!

Ágiboldi!
Neked meg jobbulást, jót röhögtem a "nem nyalogatom össze más cuccát" mondatodon! :lol: :lol:

Popó:
Lillusnak is borzalmasan nézett ki a popója a hasmenés után, nekünk sem a Bepanthen, se Sudocream, se Neogranormon nem segített. Csak ha elmúlt a fosás, utána a pirosság is elmúlt. Ja, én mosogattam neki kamillateával is.

Ajándék:
építőkocka, fürdőkádban használható kréta/filc, fából készült fűzős, öltöztetős maci/baba mittutoménmi. :) Mást mi nem veszünk, mert a nagyszülők már így is ádáz harcot vívnak, hogy ki mit vegyen! :shock:

Na, felébredt, megyünk oltásra. Ma kapja meg Lillus az ingyenes prevenárt!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Csak egy mondat, még rengeteg írnivaló vár, vizsgaidőszak tombol :(

Csak annyira örülök, hogy ÚJRA ITT VAN A NAGY CSAPAT :), hogy muszáj volt ezt leírnom. :)

Május, köszi, hogy ezt mondtad!! (babakocsi) Engem sem érdekel, ki mit szól, vagyis csak a Peti véleménye, ő meg örülne. Na lehet, hogy ezt még kap, mert már jó sok mindent vettünk neki. A múltkor mutatott két Playmobilt (nagyszülőktől), egy étkészletet (nagynénitől) és egy rajztáblát (tőlünk) Szép kis dömping! És még ezt néztem ki neki:

Kép Babakocsi helyett ( vagy mellett, majd a születésnapjára, még nem tudom,) de nagyon tetszik, hogy 60 kg-ig bele is lehet ülni. Én sajna nem tudnék :oops: :(

Panka körkérdéseire:
Peti NEM tudja a színeket (ill. lehet, hogy tudja, de mivel továbbra sem beszél, nem derül ki), de ez még egyáltalán nem is követelmény, 2-2,5-3 éves korban elvárható legalábbis eddigi tapasztalataim alapján. De lehet hogy lassú gyerekeim vannak.
Ágy: akkor kap rendes ágyat, amikor magától, mosolyogva megy aludni, egyedül elalszik, és alszik 10 órát egyhuzamban éjszaka. Vagyis szerintem soha. :?
Nem kap tápszert, Orsi szavaival "dühöng a szopi". (Meg én is néha... Aki még szoptat: nem terhes már nektek néha? Peti annyira függő, nincs szívem drasztikusat lépni, de a függőség enyhén szólva nem kölcsönös.)

Popó: én is a gyógyszertárira esküszöm, bár asszem nem ugyanúgy keverik mindenhol, nos, nálunk nagyszerűen, csodákra képes. :)

Ágiboldi: :lol:

Na, nekem ennyi egy mondat... :oops:

((((Bár igazán semmi közöm hozzá Május, de megértelek, Lorca is eltünt, meg még néhányan. Nekem - aki csak zugolvasó voltam sokáig - ők is hiányoznak...))))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

 
 

Sziasztok!

Ti tudtok vmi konkrétat Mazsival és Lorcával kapcsolatban?Én azt hittem csak nincs idejük/kedvük most jönni, de mivel nem köszöntek el, így nem gondolnám, hogy végleg leléptek volna :roll: Vagy igen?Miért???

Ágiboldi!
Neked is jobbulást!Gyógyszeradagolás:párszor nálunk is előfordult ez a módszer, de szerencsére már megbékélt a gyógyszerekkel,így incs erre szükség :wink:

Meli!
Én nem szokta felébreszteni, kel magától ha baja van,de volt már hogy álmában a szájába nyomtam a Nurofenes fecsit, megvártam mig ráharap és szépen meg is itta :roll: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Mindenkinek köszönöm a fosós-piros popsis válaszokat !!!!!!!!!!

Hál Istennek ma már Tomi sokkal jobban van, a széklete egy kicsit formásabb és ma csak 4x volt !!! :oops:

Május

Popsi szellőztetése megy, eredmény 2 kupac kaki egy a járólapon egy a szőnyegen ill lábszáron !!!! :lol: Akkor ez ennyire nem volt mulatságos !!! Egyébként nálunk sincs túl meleg napközben így nem tartott sokáig és főleg este fürdés előtt volt megvalósítható, mikor feljebb hajtottuk a termosztátot !!!

Azért te írjál, mert így előbb utóbb kihal a fórum !!!! :cry:
Biztos ha valaki dolgozik kevesebb az ideje az írásra, de ha valaki akar akkor tud rá időt szakítani !!!pl. én is tudok, pedig én is dolgozom !!!! :wink:

Nekem is nagyon gyanus, hogy a fogától van ez a hasmenés és a popsi kiütés is mert egyébként virgonc jókedvű és enne ezerrel mindent ha adnék neki !!!!! :wink: Nálatok nyákos volt a kakija ???

Kajatipp: eddig Panka kacsasültje volt a favorit, de ma voltunk egy szülinapi vacsin és libasült volt párolt lila káposztával , hát valami fenséges volt, így ez lett az első helyen !!!!! Szilveszterre töltött csirkecomb lesz cézár salival !!!!(szegény gyerekemnek folyt a nyála mivel ő csak a kölest és a pirított kenyeret ehette teával !!!)

Rita

Ajándékötlet nagyon klassz !!!

Eddig a gyógyszertárit használtuk, de sajna nem használt, tegnap váltottam Níveára, no az 3 kenés után szinte csodát tett, már csak pár apró hólyag van !!! :wink:

Timi

Az utóbbi napokban már én is törlőkendő helyett letusoltam a popsiját, és Níveára váltottam a popsikrémet, horror az ára de nagyon jó !!!! :wink:

Ágiboldi

Gyógyszerbeadás nálunk is hasonlóan ment, de annyira sajnáltuk szegényt és ezt óránként.Mivel a Smectát és a Normaflort nem lehetett együtt adni 1 óra különbség volt utána a pelusozás ugyanigyen ordítás és sírás !!!! Bár ma este már én is gyanakodtam egy kis hisztire mivel a hólyagok nagy része megszünt és mégis visított pelenkázásnál !!! :wink:

Jó ötlet ez a fürdőkádban használható írőszer, lehet, hogy beszélek a mikulással, hogy még egy ilyen belefér-e a zsákjába ????? :lol:

Ma romot eltakarítottunk a lakásban mégpedig a Tomika által létrehozott károkat restauráltuk.pl.: festéklekaparás a falról, étkezőben falra kent kajaminták és tenyér lenyomatok, szekrény hátulja visszaszegelése, fuga kikaparása a járólapoknál.

Karácsonyra egy szép lakást szeretnék megint, mint ami még Tomi születése előtt volt.Beszéltem a jézuskával is, hogy mielőbb hozza az én ajándékomat is mert már szeretném ha karácsony előtt az is meglenne, hogy szebb legyen az ünnepünk !!!!

Szóval néha erősen gondolkodom, hogy a termeszek nem csinálnak ennyi kárt !!!!!!! :lol:

Körkérdés:fogzásos hasmenés nyákos ???????????????????

Meli

Muszáj neki a tápit adnom, mivel már nem eszik csak kölest, ropit, kekszet, kétszersültet, banánt, ebben pedig nem sok vitamin van így még beiktattam plusszba egy esti tápit is neki !!!!!! :wink:

Muszáj volt a Smecta, mivel a Normaflor nem hatott magában és féltem, hogy kiszárad és mehetünk a kórházba, mint Riáék annó !!!! :cry:
Jobbulást Dénesnek is !!!!

Panka

Nem tudtunk Tomika betegsége miatt MÉG elmenni, nem akartam így rábízni senkire, meg én sem lettem volna nyugodt, hogy mi van vele !!!!Igy áttettük a jövő hétre !!!!!! :wink:

KÖR-KÉRÉS: olyan jó lenne ha mindenki tenne fel friss képet a manókról, úgy szeretem nézegetni őket (mert napról napra annyit változnak és a régiek az avatarképek ) és szerintem nem csak én vagyok így vele !!!!!! :wink: (ne gondoljatok semmi rosszra )

Kép
kditke
 
 


Panka

Nagyon édes Emili avatarképe !!!!!! :lol:
(ez nem maradhatott le)

Timi

Nagyon aranyosak Lillus képei is a blogban !!!! :P
Tényleg gyere gyakrabban bár én minden nap olvasom a blogotokat, momdhatni függő vagyok !!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Jóreggelt! :)

Kditke!
Sztem fogzós kaki nem lehet nyákos. Inkább Tomi benyalta a mostani vírust, de mindenképp bíztató, hogy már csak 4-szer kakilt. További jobbulást neki!

Pár lejárt téma:

reggeli:
Minden nap éhgyomorra 2 doboz Actimel majd utána jön a rendes reggeli: lekváros kenyér akár naponta (most házi csipkelekvárral), sajt, sonka. Tojás, virsli vacsira megy. :)

színek:
Lillus sem ismeri őket, mindenre azt mondja, hogy "bama", azaz barna. De ha hozza a műanyag tányérjait, evőeszközeit játszani, akkor sárga tányérhoz mindig sárga villát hoz, piroshoz pirosat stb. Úgyhogy csoportosítani tudja, de ha megkérdezem, ez vagy az milyen szinű, úgy nem megy neki. :roll:

nagyágy:
mivel Lillus már hónapok óta rácsok nélkül alszik, nem mászik ki, hanem reggel is megvárja, míg bemegyünk érte és kizárólag ölben jön ki az ágyból, így a 2 éves szülinapjára megkapja a nagy ágyat. Meg hátha hamarosan jön a kistesó is és az tényleg nem lenne jó, ha akkor kapna újat, mikor megszületik a tesó. Szóval Pann sztem minél hamarabb próbáljátok ti is!

tápi:
Lilla már 3 hónapja nem kapja, de helyette sem iszik semmit. Tejet, kakaót nagyon minimális mennyiségben fogyaszt, de ez van. Viszont joghurtot ipari tételben vásárolok! :lol: :shock:

Rólunk kicsit:
nagy lakásnézelődésben vagyunk még mindig. Megnéztünk pár Bp-en kívüli házat is, de úgy döntöttünk, még nem értünk meg arra, hogy ilyen messze költözzünk a várostól. Így most városon belül nézelődünk.
Múlt héten levettek két anyajegyet is rólam, az egyiknél találtak némi elváltozást is, bár még a szövettani eredmény nincs meg. Remélem semmi komoly! :roll:
A melóhelyen kicsinálnak, holnap is mennem kell dolgozni.. :( Lillust ma hazavitte Bali anyukámékhoz, holnap meló után csatlakozom hozzájuk.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


rita
nem tudom, elhiszi-e nekem vlki, h nem vagyok érdekelt a játékbkocsibizniszben, de muszáj elmondanom, h nálunk a teljes járműpark _mellé_ kellett megvennünk. (van bébitaxi, roller, motor, bevásárlókocsi, bicigli - bár tény, h ilyen utánfutónk nem volt :lol: )

timo
hurrá városon belüli lakásvásárlás! én belvárospárti vagyok, ah azt ágiboldi is írta. sztm a kertesház azoknak való, akik n szeretnek rendszeresen (!) kertészkedni, értenek a barkácsoláshoz, és idejük is van ezt csinálni, mert különben egy ámokfutás, h munka után rohanni haza, locsolni, havatlapátolni, kutyátetetni. b verzió,ha van elég pénz megfizetni vlkit, h mindezt elvégezze. én a kényelmes belvárosi lakás + hétvégi nyaraló pártján állok (kár, h ebből csak a belvárosi lakás van meg :twisted: )

anyajegy ügyben ne izgulj, ez mindenképp időben van, tutira jól kezelhető, ha egyáltalán indokolja majd a szövettan

beszéd, színek
kele n kevés szót mond, sztm petivel lehet egy szinten. az a baj sztm is, h nem igazán motivált, hihetetlenül jól megérteti magát :lol: színekról szó sincs, se csoportosításról

kaja
a bölcsi (2 délelőtt egy héten) hihetetlenül meghozta az étvágyát, gyakorlatilag állandóan eszik. de tény, h az etetőszékben nincs túl nagy türelme, úgyh ott csak a nagyját, aztán a többi bkocsiban, kanapén, akárholbárhol

meli
érdekel a gysztári popsikrém (bár úgy néz ki, sikerült túljutni a dolgon), de csak akkor, ha nem kell hozzá recept, mert a dokinő nálunk azt mondta, h nem tud felírni jobbat, nem szívesen dörgölném az orra alá, alapból n bírom

fórumozás ah én látom
azt nekem senki be nem dumálja, h nincs ideje írni. főleg, h szülés után is volt, meg akármikor is volt. egyszerűen nincs kedve, motivációja, vlmint ilyen típusú ember. használta mint egy szolgáltatást, amíg szüksége volt rá, most amikor már megy a verkli és újra vannak "élő" kapcsolatai, a virtuális nem számít. ami nem baj, de sztm lehet ezt úgy is csinálni, mint mondjuk sági, aki volt annyira ... nem is tudom mi, tisztességes?! h megírja, h neki már nem fér bele, v még akár ria is, akinél n lassú a net és nincs kedve vacakolni vele, v barbi aki... de most soroljam? sztm értitek. de hangsúlyozom, nem minősítek, vlmint nem vagyok moderátor se és igazából nincsenek szabályok se, csak leírtam, h miért nem volt kedvem egy ideig írni.


ajándék
még régen lestem lillus blogjából az anna és petit. na én is vettem egyet v egy hónapja, hát ez mindent visz. szinte megbabonázza, hozza és mutogat én meg hajtogatom: anna, peti, gergő, lufi, labda, csiga, tehén (el nem hinnétek mi minden van abban a könyvben :lol: ) és mondani ugye keveset tud, de ha kérdezem egy csomó olyat megmutat, amiről nem is hinném, h megjegyezte

majus3
 
 


sziasztok!
üdv a falurú! :lol: :wink: (Igazából én sem vagyok még meggyőződve róla, hogy ez nekemvaló, de kicsi gyerekekkel egyelőre több előnyét látom mint hátrányát. Én a szívem szerint egy vidéki városban élnék.)
Most viszont a kertben szánkózunk délelőttönként (van lejtő, viszont nincsenek még bokrok csak a hóembert és a hársfa magoncot kell kerülgetni, juhhhhhé!! :lol: )

régi kérdésekre:
Ági, azt hiszem te kérdezted, hogy hasonlít-e Rolira a Pici: azt mondhatnám, h ő a hiányzó láncszem Tamás és Roli között. R. inkább rám, O. inkább Tamásra de mégis ő ketten egymásra is hasonlítanak. Pont jó!

Dana, hú a szopizás sokszor érdekes, mert R. jól eljátszik egyedül, csak néha mégis meg kell szakítanom a szoptatást, h utánanézzek bizonyos zörejeknek és a nagy csend is gyanús. Akkor már jobban szeretem, ha az oldalamon lovagol közben (ja fekve szoptatok, úgy kell elképzelni). :lol:

Panka, a védőnő Roli miatt izélgetett, hogy nem hízik eleget (de anya megnyugtatott, h őt is cseszegették miattam :roll:-szóval betudom az alkatának ) Olivér, aki már 3 hós, jesszus!! ez idő alatt már majd' 3 kilót felcsipegetett.

Volt még szó szerepjátékokról, na az nálunk nincs azt hiszem, viszont vannak emberkísérletek! (Nagyon résen kell lenni, mert R. előszeretettel pakol a Pici fejére-jó esetben csak melltartóbetétet, de van, hogy párnát, takarót....)
Bukfenc: na az segítséggel nagy sláger. Én is szoktam, meg gyertyaállásban kalimpálni, ami nagyon tetszik R-nak. (Ebben csak azt nem szeretem, ahogy a hasam bőre megadja magát a gravitációnak) :roll:

A színek és egyben ajándékötlet: van egy nagyon klassz 4 könyvből álló Agytorna kicsiknek c. "könyv" (Alexandra kiadvány). Na, ezeket még mindig nagyon szereti pedig talán szülinapjára kapta.
Meg az IKEÁ-s "hintalovat" szereti nagyon és még mindig. Azt a műanyag kifliforma izét, ami a csiri-birin is van.

Ja igen, mi is járunk, sőt már Olivért is hintáztatjuk a nagy lepelben.
Roli viszont ott nagyon bújós! Múltkor alig tudtam lehámozni magamról és nagyon nehezen kapcsolódik be a játékokba, ha egyáltalán. És sokkal szívesebben játszana a tárgyakkal mint a gyerekekkel.
Valahogy azóta lett ilyen kis bizalmatlan és félős, amióta ortopédusnál voltunk (kis manóforma, szakállas bagószagú) azóta idegen környezetben és emberek között gyengék az idegei. De arra is gondoltam, h a kistesó bizonytalanította el. Vagy fogjak mindent a fogaira?? :lol: :wink: (eddig azok nem okoztak különösebb problémát...)
Tervezem, hogy januártól 2 napot ő is fog járni bölcsibe, hát nagyon kíváncsi vagyok!! (ja, magán, de itt is volt várólista)
És elkezdtünk járni babaúsziba Rolival (Olivér szegény a partról figyel a hordozóból).

Kötőhártyagyulladás:
óóó, azt én is elkaptam legutóbb Kanizsán a tesóm gyerekeitől. De szerencsére a babák nem kapták el, nagyon vigyáztam, mert én megszenvedtem vele. Az ügyeleten mondták, h nem szabadott volna kamillával mosogatni, mert sokan allergiások rá.

Jobbulást minden taknyosnak, fosósnak és csipásnak!
Ja, és én is naívan visszavárok mindenkit, aki mostanában nem írt, mert azért néha egy kis életjel csak belefér.
hát ennyi, mennem kell...

jó hétvégét!
Vendég
 


ja, még karácsonyi kajaötlet: Én az idén újítok, mert már tavaly és tavalyelőtt is ezt főztem, de nagyon finom (a mindmegette.hu-ról):


Karácsonyi kacsasült

Hozzávalók:
· 1 pecsenyekacsa
· 50 g margarin
· 200 g sárgarépa
· 1 nagy fej hagyma
· 100 g zeller
· 1 gerezd fokhagyma
· 8 ananászkarika
· 1/2 dl konyak
· 2 dl száraz fehérbor
· 30 g kristálycukor
· 1 evőkanál borecet
· só, bors
· rozmaring
· kakukkfû

Elkészítése: A kacsát kívül-belül besózzuk, belsejét bedörzsöljük borssal és a szárított füvekkel, beletesszük a rozmaringot. Tûzálló tálba fektetjük, meglocsoljuk az olvasztott vajjal, mellé tesszük az apróra vágott sárgarépát, hagymát, zellert, a fokhagymát, aláöntjük a bort, lefedjük, és elõmelegített sütõben, közepes tûznél(180 C) puhára pároljuk, majd fedõ nélkül, erõs tûzön pirosra sütjük - sütés közben saját levével locsolgatjuk.
Az ananászt meglocsoljuk konyakkal és lefedjük.
Egy kisebb lábaskában a cukrot aranybarnára pirítjuk, hozzáadjuk az ecetet, 1 dl ananászlét, a pecsenyelét, és erõs tûzön mézsûrûre - felére - forraljuk.
A kacsát körberakjuk a megrészegített ananászkarikákkal, megkenjük egy kevés mártással. A többit kis csészékben forrón kínáljuk. Tejszínes burgonyapüré javasolt mellé.

(én kacsadarabokból készítettem, a zellert kihagytam, mert arra is allergiás vagyok és a borecethez is csak összekutyultam egy kis bort ecettel-viszont csináltam hozzá libatöpörtyűt)



Ajándék R-nak: favonat természetesen és asszem kénytelenek leszünk venni DUKTIG tea- és vagy kávéskészletet is, mert nagyon sokáig elvolt vele az ikeában (babája még nincs, de már gondoltam arra is. Születése előtt úgyis mindenkinek azt válaszoltuk a fiú/lány kérdésre, hogy majd 18 éves korában eldönti-hát akkor most teret engedünk a kísérletezésnek.)
tényleg léptem....
Vendég
 


affene... most újra normális ő-vel és ű-vel:


Karácsonyi kacsasült

Hozzávalók:
1 pecsenyekacsa
50 g margarin
200 g sárgarépa
1 nagy fej hagyma
100 g zeller
1 gerezd fokhagyma
8 ananászkarika
1/2 dl konyak
2 dl száraz fehérbor
30 g kristálycukor
1 evőkanál borecet
só, bors
rozmaring
kakukkfű






Elkészítése: A kacsát kívül-belül besózzuk, belsejét bedörzsöljük borssal és a szárított füvekkel, beletesszük a rozmaringot. Tűzálló tálba fektetjük, meglocsoljuk az olvasztott vajjal, mellé tesszük az apróra vágott sárgarépát, hagymát, zellert, a fokhagymát, aláöntjük a bort, lefedjük, és előmelegített sütőben, közepes tűznél(180 C) puhára pároljuk, majd fedő nélkül, erős tűzön pirosra sütjük - sütés közben saját levével locsolgatjuk.
Az ananászt meglocsoljuk konyakkal és lefedjük.
Egy kisebb lábaskában a cukrot aranybarnára pirítjuk, hozzáadjuk az ecetet, 1 dl ananászlét, a pecsenyelét, és erős tűzön mézsűrűre - felére - forraljuk.
A kacsát körberakjuk a megrészegített ananászkarikákkal, megkenjük egy kevés mártással. A többit kis csészékben forrón kínáljuk. Tejszínes burgonyapüré javasolt mellé.
Vendég
 


Sziasztok!

Bigsister!
Köszi a receptet;)
Gyertyaállás: :lol: :lol: :lol: , most azon vigyorgok, hogy elképzeltem a hasad bőrét.Bocsi, de az enyém is így "viselkedne" :lol: :twisted:
Ortopédus: :twisted: :lol: ,bagószagú,fúújjj, utálom ha egy gyerekorvos bagós!Pedig a miénk is az, bár szerecsére csak ritkán érzem, és ritkán is megyünk :wink:

Május!
Szerintem igazad van fórumozás ügyben.Persze teljesen érthető ha az egyre nökvekvő gyerek egyre több időt igényel,csak akkor annyit mondjon az illető, hogy ennyi volt, pá! :?
Anna Peti könyv:úgy emlékszem az is Marék Veronika könyv ugye?Nálunk most a Kippkopp a Nr.1,abból kap még 2 kötetet, de néztem én is ezeket is.

Színek:Emili sem mondja őket, hanem ha kérdezem, akkor megmutatja a sárga autót, piros labdát stb.Bár néha azért nem arra mutat, szerintem direkt, mert elsőre látom a szemén, hogy a megfelelőre néz! :roll:

Timi!
De jó hogy Lillus ilyen ügyes, és megvár titeket a keléssel!Ilyenről Emili esetében még csak gondolni sem merek, ő az ágyat is majd szétszedi :twisted: :lol:
Akkor hajrá lakásvásárlás!Melyik kerületben nézelődtök?Vagy hol szeretnétek venni?

Ditke!
Köszi a dicsit , így én kipipáltam a fénykép feltevést!;)
Szerintem sem kéne nyákosnak lennie :roll:
Szóval már csak a 2. helyen állok??? :twisted: :twisted: :twisted: Na ezt megjegyzem magamnak :wink:
Libacomb egyébként szerintem is finomabb a kacsánál, és a lilakápit is imádom :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


bigsis
dejó, h írtad a gyertyaállást! akartam kérdezni (bár majd vegyük újra elő a témát, ha abbahagyod a szoptatást), h mennyire dolgozta meg a második terhesség az alakodat? arra emlékszem, még amikor talán kaminál taliztunk, h jó vékony voltál a szülés után, de mi a pálya most? persze nem csak a tömeg- de az állagösszehasonlítás is érdekel :oops: (ha nem vagyok túl indiszkrét)

köszi a kajatippet, bár kicsit tartok az alkoholos kajáktól, amennyire inni szeretem a bort, kajába idegenkedem beletenni :roll:

vettél vlmilyen bkocsit végül?

jut eszembe, voltunk szerdán a lurdyban játszóházban, bkocsi nélkül, háááát mit mondjak, n áldottam az eget, h megvettem a bohémmama kendőmet, mert hazafele már ölben kellett hoznom kelét. így se volt semmi, de kendő nélkül sztm ki is nyiffantam volna.

ditke
akartam képet feltenni, de ah megnéztem a mappákat, szeptember óta nem fotóztunk :( azóta mondom keleapunak, h vegyen új elemeket a gépbe, mert ezek folyton lemerülnek :evil:

majus3
 
 


Kditke, irgumburgum, valóban lejárt az avatarképünk több mint egy éves belátom. De nektek meg nincsis avatarképeteeeek! :lol: Majd rászánom magam, Panka asszem írtad, hogy hogy kell, csak én sose tudom mekkorára kell kicsinyíteni :oops:

Május, na jó, veszek Anna és Petit. Ha ennyi minden van benne, és nem csak autóóó!
Megőrülök Thomastól a gőzmozdonytól segítség :twisted: hogy lehet megszabadulni tőle? reggel 7-kor kezdünk, aztán szerencsre bölcsi, de utána még a kesztyűmet se vettem le már be kell rakni. És semmi kreatív készségfejlesztő foglalatossággal nem lehet eltéríteni..

Valóban van ideje írni annak aki dolgozik. Sőőőt! Nekem azóta van csak igazán :wink: (mert a munka megvár, a gyerek nem)

Bigsis, elképzelem az oldaladon lovaglást :wink: nekem a gyomromon szokott, és nekem is kell kattognom, amíg van levegőm.

Rita, nekünk ez a kocsi megoldaná az utcán közlekedésünket egy csapásra, feltéve, h én ülök benne! :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Rita,
én végülis elvagyok a szopival, érzelmi életünk gerincét képzi.

Ditke,
Sebinek még nem nagyon volt fognövesztés hatással a kakijára.
Továbbra is a picasat preferálnám képfeltöltés szempontjából, mióta visszavonultam a nyílvánosságtól :D
Nanica már meg is csinálta az őszi albumot.

Timo,
Az Actimel az tényleg nagy sláger Sebinél is (epres), meg a "vakvar" is.

hiányzók,
én valahogy abból indulok ki, hogy Mazsit, és a hírek szerint egy kicsit Leát is megviselte a bölcsi, és hát lássuk be ennél kevesebbért is szoktunk befordulni, és hosszasan eltűnni. Szóval lehet, hogy nem lenne könnyű olvasgatni, hogy mások hogy töltik az idejüket otthon a csemetéjükkel, miközben ő nem teheti...de ezt csak én képzelem, és én emiatt nem tudok neheztelni.

De tény és való, hogy bennem mindig rossz érzést kelt egy-egy eltünés, ha bejelentett, ha nem.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Mindig elfelejtem...
Timo,
nincs kedved csinálni egy aktuális táblát, új oszlopokkal (név, lakhely, gyerkőc név, kor, tesók, ilyesmik), és feltenni a picasara?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!!!

Dénes is kifelé lábal,már tegnap ment a poci,de csak 4x összesen.Nem lázas már tegnap reggel óta és csak minimálisan köhög.Viszont el kellett kezdeni az antibiotikumot :cry: :cry: ,mert doki szerint pici gennyes a mandulája és az már bakteriális fertőzés :(
Ennek ellenére jókedvű és étvágyú.Én még nem kaptam el,ami nagy csoda,mert én elég gyenge immunrendszerrel rendelkezem,pláne a másfél év szopi után....

Timi,tökjó ötlet a fürdős kréta én még nem is hallottam róla!!!!Anyajegy miatt szerintem se izgulj!!!Lillus ilyen ügyes,h rácsok nélkül alszik???Nálunk ez szóba sem jöhetne.Tutira leesne és/vagy kimászna éjszaka.

Rita,én megértelek a döhöngő szopi miatt és ne gondold,h egyedül vagy ezzel.Én nagyon boldog és büszke vagyok magunkra,h még mindig szopizunk.De nálunk nem a mennyiséggel és gyakorisággal(mert csak napi 2x)hanem a minőséggel van a baj.Én attól vagyok ki,h ő közben beszéget,nézelődik,tornázik és akrobatikázik.Amikor jelzem,h na jó,itt most vége mára,akkor ordít.Egyikről átmászik a másikra egyik csatakiáltással és percenként cserél.Amikor végre lenyugszik,akkor meg azt,amelyiket jól feláztatta a nyálával elkezdi nyomogatni,csavargatni és simogatni.Alapvetően mindent nagyon gyengéden,de nekem irritáló,mert tök érzékeny a mellbimbóm.
Hát nekem csak ennyi a bánatom :lol:
Kiskocsi tökjó!!!!

Ditke,nem nyákos a fogzós kaki.Tomi is hamarosan jobban lesz.Nekem a dokim a Boloust favorizálja,de én nem adtam tegnap azt sem,mert annyira nekünk nem volt vészes.Ha ma gyakoribb lesz és fáj is a pocija,akkor biztosan adok.Elhiszem,h kedvenc kaja lett a libacomb és a lilikáposzta,nálam is kiemelt helyen áll!!!

Panka és nem ébred fel egyáltalán a nurofenezés közben????Dénes biztosan felkelne rá.
Anna és Peti az Bartos Erika!!!Nekünk a Bogyó és Babóca néhány könyve van meg és a Dénes megőrül értük!!!Minden barátnőm megvette a gyerekiknek és nem volt még olyan,aki ne imádná.A Bogi barátnője a Dénesnek minddel rendelkezik és ha ott vagyunk a fiam el se mozdula könyvek mellől.Az összes Anna és Peti tuti jó!!!!Volt nálunk az írónő mesedélutánt tartani néhány hete és az össze gyerek egységesen,mint valami mesezombi csügtek a szavain.Elvarázsolja őket.Én januártól tervezem,h minden hónap beérkező csp-kor kap egyet belőlük.Így náhány hónap alatt meglesz mind és nem is olyan megterhelő anyagilag.

Május,én is az orvossal íratom fel!!!!Ha így is kell,akkor leírom,mert tényleg egy csoda.Nem hiszem,h a dokid ellenezné!!!Vagy igen :?
Dénes is szeret bbkocsit tolni,a barátnőjének van és játszik vele,de nem köti le max 3 percre.Én öltöztetőst még nem mutattam neki.Talán mert gyerekkoromban én is vagy olvastam,v kisautóztam :? jó annak,aki az első terhesség után vékony maradt.Na én nem,így gondolni sem merek a testem külalakjára a2.(3. :?: :?: :?: )után.Pedig heti 2x járok hot ironra :cry:

Bigsister,nagy jót nevettem az írásodon!!!!Azért nem vagy semmi 2 gyerekkel télvíz idején el tudsz járni uszodába és gyreektornára.Minden elismerésem.
Akkor most Olivér miatt nem csesztetnek a védőnők gondolom!!!!Bár engem mindig idegesítettek,h ez a gyerek mennyit eszik.Meg h adjak cuit neki meg teát cumiból,h ne szopjon annyit.Meg ne aludjon el a mellen. :twisted: :twisted:
Nagyon jó kis receptete tettél fel!!

Ágiboldi,gyönyörű Boldi ezen képen!!!!Thomashoz nincs tippem.Dénes még nem kapott rá.Ezek szerint addig örüljek????

Orsi,nálatok is szopin alvás van még mindig,ugye???Nálunk is érzelmi kapocs....

Sziasztok,jó hétvégét!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Ágiboldi!
De jóóóó az új kép!!!! :D Milyen nagyfiú már Boldi!Thomastól én is szabadulnék,nálunk is reggel indul(na),bár mostanában mintha kezdené elfogadni, hogy Thomas még alszik a tv-ben, hagyni kell még kicsit aludni, mert elfáradt :lol: :lol: :lol: Így brümmög ugyan, de bármilyen más mese is megteszi, vagy játszik vmivel.De se könyvesboltba, se játékboltba nem lehet vele menni, mert ha meglátja vhl, akkor jön a visítás! :twisted:

Sno!
Neheztelés bennem sincs, félre ne értsen senki, csak én is hiányolom őket, és mivel nem köszöntek el, így reménykedem hogy majd vmikor viszatérnek :wink:

Meli!
Antibio akkor nem volt elkerülhető :( De remélhetőleg hamar meggyógyul tőle!
Csak jól rémlett, hogy nem M.V. az írója.Majd beleolvasok jobban én is.
Vizben használatos zsírkréta nekünk is van, könnyű letakarítani, csak nagyon drága, bár én találtam 1000-ért 4 színűt
:wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Féléves bejelentkezésem aktuális. ;) Mégpedig azért, mert a Tescóban összefutottam Ságival és Petivel meg Ságiférjjel, és már az csoda volt, hogy felismertük egymást, de felismertük! :D

Úgyhogy bekukkantottam, hogy gratuláljak Pann-nak! :D Mert úgy hallom, aktuális! :)

Rólunk annyit, hogy mindkét lány oviba-bölcsibe jár, mi meg dolgozunk állandóan! Még mindig minden munkát elfogadok amivel megdobnak, ezért pl fordítok, tanítok, terápiázok, szopis tanácsadok ÉÉÉÉÉS ami a nagy újdonság, hogy végre van egy (1) db dúlakliensem, tehát megyek szülni! :D Január elejére van kiírva a kismama, úgyhogy tkp Karácsonytól január közepéig bármikor ugraszthatnak. Nagyon fel vagyok dobva, kiváncsi vagyok, milyen lesz szülni, úgy hogy nem én szülök! :)

Szilvi jól megnőtt (mint itt mindenki), már beszél, sőtmitöbb, néhány szót már mindkét nyelven tud. Kis egyszerű mondatkákat is összerakosgat, de rajtam kívül még nem nagyon érti más, hogy mit mond. Amúgy nagyon ügyes, kézügyességben, mozgásban szerintem messze lekörözi a nővérét (mármint ilyen idős korában).

Szopi még van, bár már az én fejemben is megfordult, hogy tán elég belőle (pláne mivel éjjel csinálja), de aztán lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy naná hogy éjjel szopik a szerencsétlen ha egész nap bölcsiben van. A tejallergiája megvan még, két hét múlva megyünk vele terhelésre, akkor majd hivatalos papír is lesz róla. De teljesen egyértelmű, mivel ő még tejterméket élesben csak véletlenül kapott (akkor is hányt tőle), viszont ha én elcsábulok mondjuk egy tejeskávéra, akkor ronda vörös ekcémás foltjai lesznek. Most legutóbb ez kombinálódott egy igen erős fogzással ami meg mindig kikezdi a pelenka alatti területeket, és a fogzás+tejtől mérges-vörös sebes lett tőle a feneke, puncija. :( Úgy sajnáltam... :( És megfogadtam, többet nem csábulok el.

Zsuzsa is beszokott az oviba, nagy kő esett le a szívemről, mert talán emlékeztek, hogy őt bölcsibe nem tudtuk "betörni." :( De az ovit szereti, hálistennek, és úgy tűnik, van is egy kis rajongótábora. :lol: Gondoltam, hogy lesz neki majd, csak arra nem hogy ilyen korán! De hát annyira szép és annyira fiús (csakis a Thomas meg a vonatok meg az építőkockák) hogy talán nem is annyira meglepő. Mindenesetre nagyon örülök, hogy úgy tűnik, jó talpraesetten megtalálta a helyét a csoportban, mert féltem attól, hogy amilyen kis barátságtalan, majd biztos mindenkit elutasít.

Ami érdekesség még van az az, hogy a lányok most egy ágyban alszanak... Vivit már nem is emlékszem mióta meg se próbáltam berakni a kiságyába, most már tényleg csak útban vannak. Mindkét lányt egyszerre altatom Zsuzsa ágyában, ami egy felnőtt méretű ágy, és ott alszanak el, majd mikor Szilvi kb éjfélkor ébred szopizni, akkor általában átkerül a nagy ágyba közénk. Nekem ez így megfelel, ennél már csak annak örülnék jobban, ha egyáltalán nem is ébredne fel éjjel és ott aludnának végig együtt. Bár néha egyikük ráfekszik a másikra, akkor van némi sivítás. ;)

Szóval röviden ez van velünk.

Csatolok egy képet is róluk.

Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Május,

A fórumozásról amit írtál nagyrészt nem értek egyet, mindjárt kezdetnek azzal, hogy kisbetűvel írod, mint ami nem fontos, de te e miatt nem jössz a fórumra. Ha tényleg zavar, akkor megér egy kibeszélést.

"azt nekem senki be nem dumálja, h nincs ideje írni. főleg, h szülés után is volt, meg akármikor is volt."
Szerintem pedig nagyon is elképzelhető. A gyerekek igényei is nőnek és sokan már mással is foglalkoznak (munka, tesó...). Csak nézd meg más régebbi fórumok milyen lassú sebességgel "pörögnek". Bálint topikja eddigre már ki is halt.

"használta mint egy szolgáltatást, amíg szüksége volt rá, most amikor már megy a verkli és újra vannak "élő" kapcsolatai, a virtuális nem számít."
Én ezt nem így látom. Mi az, hogy használta mint egy szolgáltatást. Itt bárki ha hozzászól szerintem értékes és ezzel nemcsak használja a szolgáltatást, hanem egyben szolgáltatást nyújt. Nagyon rosszul érzem magamat attól, ha úgy tekintenek rám, hogy csak használom ezt a szolgáltatást és amit írok nem ér semmit senkinek. Továbbá azt sem gondolom, hogy azért kezdtem fórumozni, mert nincsenek élő kapcsolataim és nem ment a verkli. Tetszett a társaság nyitott, őszinte stílusa és az ahogyan az első két komolyabb összeugrást kezeltétek. Ebből az sugárzott, hogy ez egy elfogadó társaság. Na mindegy.
Azzal nagyon egyetértek, hogy a virtuális kapcsolatainkat is úgy kell(ene) kezelni, mint az élőt. Sági szólt, hogy kilép véglegesen. Viszont Ria-ról sosem feltételeztem, hogy végleg eltűnt, csak most nincs ideje, ha lesz majd ír. Mazsiról nem tudok semmit, de gondolom Ő is ír majd. Úgy látom, hogy mi kétgyerekesek is elégé eltűntünk, de nem gondolom, hogy bárki is közülünk véglegesnek szánná. Na közben aludtam egyet erre a gondolatsorra és elgondolkoztam az élő kapcsolataimról. Bizony számos volt, ami pontosan így végződött, hogy nem köszöntem el, vagy nem köszöntek el tőlem. Pl. egyetem alatt énekeltem egy kórusban, nagyon klassz csapat volt, aztán egyetem után ki-ki maradoztam, majd egy fél évig nem mentem, de még mindig azt gondoltam lesz később időm, aztán nem lett. No csak azt akartam ebből kihozni, hogy én nem mindig tudom felmérni, hogy amit szeretnék csinálni ahhoz van e hosszú távon energiám és nem rosszindulatból alakulnak úgy a dolgok ahogy.

ajándék,
Én a vásárlást mindig az utolsó pillanatokra szoktam hagyni, de most kénytelen vagyok elkezdeni, mert amit kinéztem lego duplo már el is fogyott a régióból. Most vehetem nyakamba a várost. Elképesztő, hogy hetente kétszer elmegyek a Régió mellett hétköznap és zsák számra hordják az emberek a játékokat. Kinek van ennyi pénze? Vagy a gyerekeknek mindent? Mi a lego duplo-t bővítjük, nagyon ügyesen épít vele Öcsi is. Az 5583-asra pályázom,amiben jó sok kerék van, így lehet vele sok járművet építeni. Mivel Öcsi azzal játszik amivel Bálint, így Bálintnak való ajándékokat veszek. Bővíteni szándékozom a tescos fa vasúti pályát is. Kinéztem a Wader-nak egy klassz autó és vonatpályáját is, csak még rá kell beszélni nagyapit, hogy megvegye nekik. Bálint 2 éves szülinapjára kapott egy ilyen autópályát, nagyon szeretik, de már ez is kicsi. Bálint kap társasjátékot még plusszba. Playmobil egyelőre nincs nekik, mivel egyik sem szerepjátékozik még igazán. Mikulásra találtam Öcsinek Thomasos hűtőmágneseket 1000 Ft.-ért, Bálint meg gyurmát kap a Mikulástól. A mieink is imádják az Anna és Petit arra várok, hogy hátha akciós lesz az Alexandránál. Bár Öcsi csak lapozgatja és a képek hozzák lázba. Sajnos így nem tudunk olvasni belőle, mert mindig ellapoz, vagy mutogat és kiabál a képeknek. Mágnestáblából már kettőt elnyűttek, így azt most egy ideig nem kapnak. Ami nagyon bejött játék az az ugrálóvár. Ősztöl tavaszig foglalja el a gyerekszoba felét. Jó energialevezető, elbújókuckó és eleinte kistesó mentes hely.

Rólunk,
Jó egy hónapja dühöng nálunk a "hiszti" Bálint részéről. Az eddigi hullámok (2 év körül) ehhez képest piskóták voltak. Napi kb. 1 óra sírás, plussz verekszik (sokszor Öcsit, mostanában inkább csak engem), csúnyán beszél. Mintha a 3 éves dac korszak, az ovi "kezdés" és a kistesó egyszerre jönne ki. Persze oviban jó fiú, ezt csak otthonra tartogatja. Egyik fórumon olvstam egy anyukától, hogy a fél óra hiszti után a gyereke vidám mintha mi se történt volna, Ö maga pedig még órákig ideggörcsben van és őszülnek a hajszálai. Nálunk is valami ilyesmi van csak nem fél órás hisztivel. Talán most már kezd javulni. Öcsi eleinte nagyon megijjedt ezektől a "rohamoktól", most már úgy látom fel sem veszi. A könyvtárból nemcsak gyerekkönyveket, hanem pszichológiai könyveket is kölcsönzünk. Egyetlen pozitívuma ennek a hisztiszériának, hogy három és fél évesen Bálint végre megtanult puszit adni. Lassan kezdünk kilábalni, remélem nem kiabáltam el.

Öcsi ehhez képest angyali gyerek, vannak kisebb hisztijei, de fel sem veszem őket. Ő is alapvetően a "nem" szócskát ismeri, de amióta néhány mondatomat azzal fejeztem be, hogy "jó?", azóta Ő is használja a jó szót beleegyezésképp. Beszéde másfél éves korától megtáltosodott. Először hangutánzó szavakat mondott miavú(erős "v"-vel ahogy a tesó tanította), csihuhu, majd ami megtetszik neki hangzás alapján. Ez megy pár napig, vagy egy hétig, aztán jön más. Most a "kirakó" szó van soron, minden helyzetben eszébe jut. A fogai az utolsó 4 kivételéável már kibújtak, ennek ellenére átaludt éjszakáról nem tudok beszámolni. Pedig nem is szopizik. Már szeretne Bálinttal egy ágyban aludni, a kiságyát meg kellett ragasztani mert szétrázta. Ha az ágy bírja 2 éves koráig várunk az ágycserével, hátha átalussza addigra az éjszakát, illetve tavasszal én is jobban bírom a megpróbáltatásokat. Gyakorlatilag október óta folyamatosan betegek, semmi komoly, csak köhögés, orrfolyás. A porszívó beköltözött a gyerekszobába, a Stodalt és a Sinupretet szinte folyamatosan kapják. Így nálunk az orrsziporszi és a "gyógyszer" evés napi rutin, mint a kis verebek állnak sorba érte. Bálint egy-két napra ki-ki maradozott e miatt az oviból. Közlekedésben a kismotor a favorit,a babakocsizást már én unom, a gyaloglás pedig nem mindig hatékony.

Tettem fel képeket az őszi albumba.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Sziasztok!

Hűűű. Én n optimista álláspontot képviselek fórum ügyben: remélem, h aki nem jelentkezett ki, az még tervezi, hogy írni fog. :roll:

Más: megjöttünk Sopronból, az első gyerekmentes hétvégénkről! Szerda este még úgy volt, hogy visszük Gergőt is, de csütörtökön, amikor hatodszor (számoltam!) töröltem fel utána az éppen aktuális akármit, akkor felhívtam az Ádámot és megmondtam, h nekem KELL a szabadnap, mert most betelt a pohár! S lőn. Persze pénteken már nem volt olyan könnyű otthagyni Gergőt a nagyszülőknél, de miután közölte, hogy pá-pá és rámcsukta a bejárati ajtót, egy kicsit könnyebb lett. :lol:

Tesó: pénteken megyünk uh-ra, n izgulok, h minden rendben van-e. Már van kiskönyvem (ronda fehér), de a védőnő még nem akart kísérletezni a szívhang kereséssel, úh várnom kell péntekig, h megnyugodjak. :x

Ajándék: Anna és Peti, Kistesó érkezik c. kötetét már sikerült beszerezni, eddig ennyi. :roll: Névnapjára Mega Bloks - Mezőgazdasági járművek készletet kapott a ngyszülőktől, úh talán ezt kéne bővíteni... :roll: Ugráló vár tuti nem fér be, pedig jó ötlet. :lol:

Szopi! Huh! Minden elismerésem a legelszántabbaknak! Nekem már n furi lenne szopiztatni a Gergőt, de biztos csak azért, mert már régen abbahagytuk. :roll:

Thomas: Gergő azt sem tudja mi az. :roll: Mínusz egy ajándék lehetőség. :lol: Ági! Szerintem Boldi letudja a napi kreatív játékot a bölcsiben....ha nincs bölcsi, akkor is Thomas-szal töltené a napját?

Bigsis! Falurú? Legalább háromszor kellett nekifutnom, mire rájöttem, h mi ez a szó! :oops: :lol: Különben is, Nagykovácsi az nem falu. Az Bp. peremkerület. Ha idén nem is, majd jövőre. :wink: Én n szívesen költöznék oda, de arrafelé is horror árak vannak, úh nem valószínű, h szomszédok leszünk. :(

Oldalon lovaglós szopi! Te jó ég, erről nem volt szó!

Uszi: és ha Oli sír, akkor kipakolod Rolit a medencéből, meg te is kimész, vagy hagyod? Vagy nem sír?

Lakóhely: én még nem nyilatkoztam, és az én álláspontomat nem képviselte senki, úh íme: sztem a legjobb lakóhely Bp. valamelyik családiházas peremkerülete. Ahogy az öcsém fogalmazott egyszer "Csak kék busz legyen!" több nem kell. Kisgyerekként ideális volt, mert szinte falusi csönd és nyugi volt (simán tollasoztunk és egyebek az utcán), aztán kamaszodva csak fel kellett ülni egy buszra, és elérhető volt mindkét metró, a belváros. Nekünk ez nagyon bejött, és én is ilyesmit szeretnék a gyerekeinknek. :roll:

Róki! Szia! Jó hogy jöttél! Jól megnőttek a lányok! :o Egy ágyban alvás: ismerőseinknél szintén kis korkülönbséggel születtek a lányok (azóta ott már egy kisfiú is van 8) ), és L alakban helyezték el az ágyaikat, de mondták, h szinte felesleges a két ágy, mert a pici félálomban mindig átmászik a nagyobbhoz, és úgy alszanak. :D Sztem ez olyan aranyos! :D :D

Timo! Sno táblázat ötlete sztem jó, ha van rá kapacitásod, örülnénk... :roll:

Most megnézegetem Móniék képeit.
Vendég
 


Írtam egy csomót, és valami h...e időkorlát miatt kivágott! Elveszett amit írtam. Most nincs időm pótolni, így csak egy körkérdést tennék fel:
Szóval Brigi mostanság csak a száján kapott levegőt, és kicserepesedett a szája. Szerintetek lehet rá Labellot vagy más hasonlót rákenni?
lora7
 
 


lora
sztm lehet. ha n biztosra akarsz menni, akkor láttam a gyszertárban, h pl a babe-nak is van ajakápolója, az tuti nem gáz.

róki
n kivi vagyok, milyen lesz a dúláskodás, rem, a júliusi bejelentkezésedben megírod majd :lol: :lol: az a csaj egyébként mindenképp jól válaszott, n megnyugtató lehet a hangod abban a szituban

mmóni
kelének se lehet olvasni semmit könyvből, mert állandóan lapozni akar, meg kiabál. csak mutogatni szeret, én meg mondjam, h mi-mi. esetleg fordítva.
hát az ugrálóvár az tényleg nem férne el nálunk se, bár most a játszóházban az a favorit

ágiboldi
én kicsit irigykedem a dvd-nézésre, főleg ilyen téli időben

pann
hurrá gyerekmentes hétvége!! (bár, ha úgy nézzük, ez sem volt gyerekmentes :lol: ) hány éjszaka volt? elégedettek voltatok a szállással?

majus3
 
 


Lora,
Sebi az egész testét balzsamozza a labellommal, egyre kell figyelni, hogy a szemét csípi! Egyébként nem tudom, hogy mit kéne a szájára kenni, nincs valami natúr cucc?

Lányok,
8-9-én Pesten leszünk, nem hozunk össze valamelyik délelőtt egy Lurdyzást?

Róki,
akkor Zsuzsa autista jellegűnek diagnosztizált tünetei teljesen megszüntek, igaz?

Móni,
köszönjük a szomorú jövő felvázolását :D

Pann,
és sikerült kikapcsolódni, és kipihenni Gergőt?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


dvd-zés: Sebi a madagaszkár közben közölte, hogy kapcsoljuk ki, és meséljünk... végülis örülök neki, csak ez sokkal munkásabb.

Tegnap azt mondja, hogy: "Sebinek is fáj a kutyafája", és közben a beszakadt bőrét mutatta a körme mellett :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


sno
de igen!!! nekem a 9-e lenne jó, de alkalmazkodom szívesen, ha a többség másképp dönt.

majus3
 
 


Sno
Dejó, dejó! Addigra remélem meggyógyulunk és akkor mennénk nagyon szívesen! Nekem mindegy melyik nap.
Hihi, Brivel tegnap sétáltunk de. és ahogy kiértünk a levegőre, mutatta a fejét, hogy "Fázik a hajam!" :lol: Pedig volt rajta meleg sapka. :roll: Egyébként a kutyafáját Brigi is használja. A déditől tanulta, mint káromkodást! Ha mérges, akkor mondja: "A kutyafáját nekije!" és még csap is egyet a térdére. :lol:

Köszi a szőlőzsíros hsz-eket. Én is úgy gondoltam, hogy nagy baja nem lehet tőle, viszont muszáj valamit tenni.

Bocsi, de nem tudom újra írni az előzőt. Egyszerűen nincs hozzá türelmem és most hallom, hogy Brigó is felébredt. Bocsi...
lora7
 
 


Sziasztok!!!

Lora,én azt kenem neki,amit magamnak is:FLP-Aloe lips.Nagyon jó és natúr.De a Babe-s is niztos jó!!!!Labello is.

Pann,én is irigy a gyerekmentes hétvégéért,de én csak hangember vagyok,nem merném ráhagyni egyik nagyszülőre sem 2 napra :oops:

Róki,nagyon szép lányaid vannak!Dúlaság:szép dolog,én nem tapasztaltam róla semmit,de csak + dolgokat olvastam róla!

Mónika,Dénest is csak a képek kötik le még,de én fejből költök neki hozzá.Ezt szereti.

Sno,elképesztő Sebi szókincse!!!

Május,én is ellennék,ha néha odanyomhatnám a tv elé....

Panka
Thomas mániát a barátnőm úgy kezeli,h mindenhová visz magával Th matricákat és ha a lánya valahol ordít,h neki T kell,akkor előkap egyet a táskából és szent a béke

Mi alakulunk,kicsit még megy a hasa,hétvégén már semmi sem volt,ma újra.És éjjel ordított egy nagyot hányásig,reggelre meg tiszta kaki lett,gondolom görcsölt a hasa,az volt a gond.A doki volt kinn,azt mondta nem fertőz már és így mehetünk gyerekek közé,de szerintetek tényleg vihetem????Úgy mennék babamama klubba,annyi barát és barátbaba jön,de félek,h megint összeszed valamit!!!Szerintetek???

Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 


Hűű, thomas matrica nekem is kell, nagy tételben!

Mi napközben bölcsiben/dolgozunk, nem tudunk talizni sajna.

Tudjátok mivel kenem a számat? A kimaradt medela bimbóvédő kenőccsell!! Szuperjó, asszem rá is van írva, h erre is jó. és az tuti gyereknek is jó, hiszen újszülötten is nyalta (azt leszámítva, h már lejárt és nem veszek újat mert k. drága :lol: )
sztem labello is mehet!

Csajok, ne kapjátok el a kötőhártyagyulladást! Először azt mondtam mi az nekem egy kis szempirosság, de miután már egy hete nem múlik, kénytelen voltam új szemüveget csináltatni, nem hordhatom a kontaktlencsét, ronda vagyok, szemészhez kellett mennem mert elfogyott a csepp és reggel úgy kell szétszedni az összedagadt szememet :twisted:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Szegény Ágiboldi!!!
Megkérdezem honnan vette a matricákat,ha gondolod!!!!!

Dénes ma többet kakált,mint eddig összesen :cry: pedig biztos voltam benne,h letudtuk....

Kép Kép
meli1118
 
 


Megkérdeztem:teszvesz

Kép Kép
meli1118
 
 


Jóestét! :)

Hát, először is jobbulást a kis és nagy betegeskedőknek!
Lillusnak is megint folyik az orra és köhög ezerrel. :( Most vettem neki immunerősítő homeós bogyeszt, hátha használ. :( Nem bánnám, az egyik betegségből ki sem lábalunk, máris itt a másik.

Ma fotósnál voltunk a Brendonban, készül a karácsonyi kollekció. :)

Tali:
nekünk hétfőn bármikor jó, kedden viszont dolgozom, csak délután tudnánk menni.

Róki, Móni!
Jó felőletek is hallani!!!

Meli!
Én addig nem vinném közösségbe, míg teljesen rendbe nem jön. Nemcsak, hogy ő újra összeszedhet valamit, még tovább is adhat vmi lappangó dolgot. Ki tudja hogy van ilyenkor az ő kis szervezetük! Kitartáááás!!!

Tv-zés:
Lillust a tv egyáltalán nem érdekli, viszont az a r.hadt Elmo igen!!! Napjában 250-szer is megnézné azt az egy dvd-t, ami van, de engem már kikerget vele a világból!!! Amikor elfelejti, akkor kikapcsolom, de ha eszébe jut, vinnyog érte! :roll: Remélem hamarosan elmúlik! :)

Pann!
Hogy vagy?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo!

A túlélésre játszom....remélem a baba is. :? Ennyire azért nem voltam rosszul Gergővel. Mondjuk vele ilyenkorra már fent is volt a +3 kg, (:lol:) most meg örülök, ha tudok vmit enni...ááá, mindegy, csak túl leszünk rajta. Ha péntek este azt mondja a doki, h minden ok, nem szóltam egy szót sem. :roll:

Gyerekmentes hétvége: egyfelől szuper, másfelől nem is annyira. Alig vártam, h itthon legyünk...bááár, az első napot nagyon élveztem. :D

Szállás: tökéletes: http://www.villacecile.hu/
Vendég
 


Timi!
Milyen bogyót vettél Lillusnak?Én is gondolkozom rajta.
De jó lesz a karácsonyi fotózás, emlékszem tavaly is voltatok, nagyon szépek lettek.:)Mi is megyünk, de majd csak márciusban, mi a szülinapra időzítettük:)
Lillusnak jobbulást!!!
Elmot is szereti Emili, de aThomas győzedelmeskedik, mert Elmo még nincs letöltve:D
Na meg a Noddy!Én is frászta kapok már ezektőle meséktől, most kértem Tomit, hogy leressen még vmit;)

Meli!
Dénesnek is jobbulást!!:(Matrica jó 5let, bár Emili szerencsére csak a tvben szereti nézni, a játékboltot meg elkerülöm, na meg a könyvesboltot is:DNeki akkor is az kéne amit kinézett.

Ágiboldi!
Oh, neked is mielőbbi gyógyulást kívánok!!!:(

Ajakápolás:nekem is Babé van, szerintem is jó gyereknek is, de tényleg van egy csomó bio, meg nem bio, patikában is van sokféle.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Timo: echinacia????

Én is most kezdtem adni a gyerekeknek, illetve tervben van, csak még be kell szereznem homeos fogkrémet is, mert a mentolos fogkrém hatástalanná teszi a bogyót asszem.

Te mennyit adsz, milyen potenciált?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Labello: nekem eszembe sem jutott, h esetleg nem javasolt. :oops: Nagyon régóta kenem Gergőnek, soha semmi gond nem volt. :roll:
Vendég
 


Rita!
Igen, enchinacia ch 5-ös. A patikus azt mondta, hogy egy héten keresztül napi 5 bogyó, majd egy hét szünet. Cebion cseppekkel együtt lehet adni, de külön időpontban.
Mi tegnap kezdtük, valamikor napközben adom neki. Így az esti fogmosás már nem zavar be. (mondjuk, Lillusnak nem is mentolos a fogkréme, gondolom nálad a nagyoknak már az) :)

Pann!
Minden rendben lesz, fő a pozitív hozzáállás! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi, köszönöm!

Nekem a drnő két hétig napi 2x3-at mondott (a nagyoknak 2x5-öt), majd egy vagy két? hét szünet...:shock: És mivel kétszer kell naponta, mindkét fogmosással egybeesik. Úgyhogy igen, fogkrémcsere. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!


Ágiboldi,
Nagyon szuper az új kiskép! Boldi mennyit változott :wink:
Nálunk is egész nap dvd-zett volna Áron pár napja, de szerencsére, mára megelégszik napi 2-3 résszel (nálunk is a Thomas a nyerő meg a bugyuta Teletubbies)

Rokica,
Nagyon örülök, hogy Te is jelentkeztél! Nagyon aranyosak a lányok, sajnálom a kálváriátokat ezekkel az allergiákkal :(

Sajnálom a betegeskedő gyerkőcöket, szinte folyamatosan van valami :(

Mi még nem használunk szőlőzsírt, viszont kenőcsöt az arcára igen, babylove arc és kézkrémet.

Pann,
De jó lehetett a soproni feltöltődés! Voltatok cukrászdában is? :wink: Vagy nem kívánod az édességet?

Sajnos, nekünk úgy néz ki sem a dec 8, sem a 9 nem jó :(

Meli,
Én sem vinném közösségbe. Lehet, hogy nem fertőz, de mi van, ha mégis :(
A matricák nekünk még nem jönnek be, legalábbis amit a doktornénitől kapott, egyből széttépte... bár az nem thomasos volt....
Még egy kérdés: a Bogyó és Babóca laporellós??? Nekünk még az jöhet szóba és lehet, hogy Mikulásra ezt adnom...

Tényleg, ki mit ad a gyerkőcöknek Mikulásra???

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga, én azt a Vidám mesék könyvet amit Sno ajánlott, meg csokit. Boldinak van egy adventi kalendár fa doboza, minden napra egy fiók, azokban csoki és kisautó (ez utóbbi nem 24 nap csak néha), úgyhogy így megvan az autóóó is.
Képzeljétek, a bölcsiben is kapott egy csokis adventi naptárat! Micsoda pompás hely :lol:

Boldi immunerősítésre Ribomunyl kúrán van... adott már valaki ilyet? A gyerekorvos ajánlotta, az első hónapban 3 hétig 4 napig 1 tasak por, aztán havonta egy-egy héten 4 napig (nem kevés idő volt amíg anyuka azaz én megértettem a gyerekorvos végül le is rajzolta :oops: )
Remélem csinál valamit mert jó drága.
És Béres csepp és Cebion.

Timo, nálunk ugyanez (köhögés+ takony) negyedik körben jött újra, épp most múlt el ismét, gondolom a kövi héten kezdődik megint, a maradék időben pedig a kötőhártya gyulladást esetleg visszakaphatja tőlem :roll:

Pann, nagyon jó ez a szállás. Komolyan csak 12 ezer/szoba volt egy éjszaka??? Nem csalás nem ámítás?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Tök jó, mindenki jön és ír ahogy régen, Május néni rendet csinált, köszííí! :D

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Fúúú, látom közben hogy pont a közepébe írtam valaminek... :oops:

Én kicsit szégyellem magam, hogy ennyire gyéren tudok csak bejelentkezni, de tényleg nincs rá sokkal több kapacitásom. Túlvállaltam magam már megint, és sajnos már a saját gyerekeimet is alig látom, ezen változtatni kéne, csökkenteni a terhelést, de nem igazán megy. Most azt remélem, majd Karácsonykor együtt lehetünk egy kicsit huzamosabban, mert jelenleg úgy néz ki, hogy reggel bevágom a kicsit a bölcsibe (a nagyot az apja az oviba), délután 3-ig dolgozom, megyek a kicsiért, és jobb esetben du 4-től altatásig együtt vagyunk (csak közben ugye vacsorakészítés meg ilyesmi), tehát még jobb esetben is csak 3-4 órát töltök a gyerekeimmel naponta, és hétvégén is dolgozom. :( . Ma pedig konkrétan csak be dobtam Szilvit az ajtón és mentem vissza dolgozni, majd vacsorára, fürdetésre estem be. Szóval mostanában eléggé a túlélésért küzdök. Most is éppen fordítanom kéne, a család már alszik, de elegem lett belőle, egy kicsit most kiszellőztetem a fejem.


Sno:

Aranyos vagy hogy így emlékszel rá! Igen, nekem úgy tűnik, ezek a tünetei megszűntek. Lelkesen mesél az oviról, az óvónénikről. Nem mondom, hogy egy überbarátkozós kislány lett belőle, de nem is autista, az egyértelmű. Az autóit még mindig szereti sorba rakni viszont... :roll:


Május:

Köszönöm a bókot, remélem hogy tényleg megnyugtató lesz a jelenlétem... kicsit izgulok, hogy helyt tudok-e majd állni ott és abban a helyzetben, tudok-e segíteni, de ilyenkor azzal biztatom magam, hogy lehet hogy már csak a puszta jelenlétem is segít, akkor is ha nem tudok semmi "okosat" csinálni. :roll: De majd mindenképpen megírom, milyen volt.


Pann:

Én szívem szerint egy ágyban aludnék velük, de apjuk nem rajong az ötletért, bár így is közöttünk landolnak néha mindketten... de ehhez viszont már szűk az ágy. Hogy vagy?!?!

Ja már látom, hogy szarul... :( Kitartás! A gyömbér (friss) meg a borsosmenta állítólag gyomor nyugtató hatású, illetve gyakran majszolj valami semleges kaját, kekszet, ropit, mert az éhség is hányingerként jelentkezik. Ha szedsz vitamint, az is lehet ludas. Ha úgy látod, hogy a vitaminszedés után rosszabb próbáld meg, hogy csak folsavat szedsz, és a vitamint nem kell minden nap.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hali!

Ági! Igen, ennyi volt. 2 éjszaka cakk-pakk 24. A Romantika szobát kértük, szuper volt, pont olyan mint a képeken + meglepiként sarokkád is volt, bár én csak zuhanyoztam. :? Sztem jó helyen is van, a Lővérek aljában, már teljes a csend, meg parkos a környezet, de mégis sétatávra van a belváros.

Misás (azaz Mikulás) aji: nagy doboz Mega Bloks építőkocka. Pici fiunk végre ÉPÍT! :D :D Plusz egy kis csoki, virgács. :lol: Egyébként nem vennék ekkora ajándékot Mikulásra, de ezt doboz kockát most alkalom nélkül is megkapná, úh csak várunk az átadással Mikulásig. :roll:

Immunrsz.erősítés: nálunk most épp semmi, mert még a "dédi" (C vitamin) is elfogyott, de most már csak válogatnom kell a fent említettek közül. :wink:

Tali: pont ráérünk. :lol: Hacsak nem kap el addig vmi kór, akkor ott leszünk.

Róki! Köszi az ötleteket, kipróbálom a teákat, hátha. Vitamin a szokásos Elevit, + már megy a 3x2 MagneB6 naponta (doki mondta).

Ja, kotyogok: régi fórumostárs a várandósság/2007 júliusi babák topikban! Vicces, mert mind a ketten a Sote II szültünk, mindketten Gergőt, mindketten sokáig voltunk bent szülés utáni zűrök miatt, és most mindketten júliusra várjuk a tesót. :)
Vendég
 


Term-en 2009 júliusi babák. :oops:
Vendég
 


Halihó! :)

Pann!
Bekukkantottam, tényleg ismerős! :) Azért jó lett volna, ha ide is beköszön. :roll:
És virgácsot miért kap szegény Gergő? :) :)

Ágiboldi!
Ma meglovasítottuk Boldi egy pelusát a bölcsiből, ugyanis a Lillusé elfogyott! :oops: :oops: Majd megadjuk! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja, és Lilla is kapott adventi kalendáriumot, mondván, hogy ő is félig bölcsis! :)
Jobban vagy már?

Helga!
Bogyó és Babóca nem leporellós, sima papírlapos, keményfedeles könyv. Lillus eleinte rajongott érte, de mostanában egyáltalán nem érdekli. Még mindig Anna és Peti a favorit.
Mikulásra vettünk egy fűzős játékot, ami konkrétan egy sajt és egy kisegeret kell a lyukakban átfűzögetni.

Tök jó, tegnap voltunk ugye fényképeszkedni, ma meg már szóltak is, hogy kész vannak a képek. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!


Hú Pann, kiről van szó, ha nem vagyok indiszkrét???? :oops:
A virgács nekem is szemet szúrt :wink:

Timo,
Köszi az infót a könyvről, sajnos, ma én is meggyőződtem róla, hogy nem leporellós :( Ezeket viszont kicsit sajnálnám, ha széttépné.... a fűzős játék tök jó dolog, csakhát türelem kell hozzá, ami Áronnak még nincs... Ezek szerint Lillus már ilyenekkel is ügyeskedik?
Majd teszel fel ide, vagy a közös képtárba is képeket??? Gondolom, szuperül sikerültek, ahogy tavaly is.

Én a nagyszülőknek kis asztali naptárat szeretnék adni, amelyen Áronnal kapcsolatos képek vannak, DM-ben, Rossmannban most félárus.

Ágiboldi,
A Ribomunyl elölt baktériumokat tartalmaz, tehát úgymond a szervezet saját immunrendszerét dolgoztatja? Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, mert engem is érdekel ez a fajta kúra, de nekünk majd jövőre lenne esedékes.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok,

Elnézést, hogy így ismeretlenül írok a topikba, én a 2006. nyári babákhoz szoktam írni.

Most csak szeretném felhívni a figyelmeteket néhány kiegészítőre, amit külföldről kaptam és szeretnék eladni (pelenkázótáska, zenélő forgó, játék hordozóra, ágynemű, függöny stb).
Ezeken kívül az oldalon a kislányom néhány használt vagy teljesen új, de már kinőtt ruháját is megtaláljátok.

Kérlek nézzétek meg az oldalamat :
http://babaszoba.hu/forums/topic?tid=318810
remélem találtok olyasmit, ami megtetszik.

Köszönöm előre is és még egyszer elnézést a zavarásért.

meteor
 
 


Sziasztok!

Látom elindult a topik megint. :D
Fórumozásról csak annyit,hogy Én lelkizős tipus vagyok és így ismeretlenül is rosszul esik,ha valaki kilép magyarázattal vagy magyarázat nélkül.Rossz az is,hogy egy talira se mentem el,de remélem azért valamikor feljutok.Igaz Én kis babszem vagyok itt.

Van megint egy sokkos sztorim.Remélem az idén több nem lesz.
Este egyedül voltam a 2 gyerekkel és nekiálltam vacsit készíteni.Míg a pulton kentem a kenyeret,Laura az asztalról elvitte a paradicsomot.Csak azt hallottam,hogy nagyon vidámak.MIre bemegyek a szobába Paradicsom szerteszét a földön.Laura labdának használta a paradicsomot. :twisted: Még a ágygannitúra lábrésze is olyan lett. :twisted:

Múltkor,ha jól emlékszem Sno említetted,hogy Sebi elkezdte mondani az igen szót.
Nálunk csak néha van igen,Helyette "ja"vagy "oké-t"mond.

Immunerősítőnek mi a homeosból a oscillococcinum-ot használjuk.Heti 1 ampullát.

Lora
Köszi a csiribiri torna honlapját.Hallottam róla,de nem gondoltam ilyen szuper.Hétfőn voltunk,Laura az első 10 percben nézelődött,majd a második órában már ott is hagyott és a kör közepén csinált mindent egyedül.Itthon már ha megy a tavasziszél kezeivel tornászik is hozzá.Nálatok a mondokákat nem adták oda?Én kértem a csajtól,de azt mondta nem adhatja ki.Igaz van amit ismerek.
Megkérdezhetem Pesten mennyi egy foglalkozás?Én még ezt is picit drágállom.

Kditke
Hogy van Tomi?

Ágiboldi
Nagyon szuper a kiskép.MIkor elöször megláttam Boldit meg tudtam volna zabálni.Hogy tudtad ilyen jól lefényképezni?
Sajnálom a kötöhártyát.Tényleg jól elkaptátok.Nálunk Kiskorába Dani volt sokat kötőhártyás.Állítólag mivel a könnycsatornáját 3-szor átfújták pár hónaposan.De engem mindig megnyugtattak,hogy nem tudok mit csinálni,mert a takonyt is belekenheti a szemébe.
Tényleg olcsón vetted a cipőt.Itt még a kirakatba sincs ilyen áron mutatóba./pedig itt csinálják :? /

Helga
Nagyon jók a képek.Áron annyira nagyfiús már.Nagyon jól áll neki,hogy nincs kiigazítva a haja.

Meli
Mese tv-nek mi a címe?Még nem is hallottam róla.
Az nagyon jó,hogy Dénes a mandarint eszi inkább mint a sütit.

Május
Fürdőkádas zsírkréta tényleg nagyon szuper.Csak egy a gond gyorsan fogy. :twisted:
Szerintem nagyon jó ha fiúnak is van lányos játékai.

Timi
Olvastam a blogodat.Láttam a mesélő macit.Lillus meghallgatja a meséket rajta?Hangzásilag milyen?
Lillus szereti a bölcsit?


Bigsister
Köszi a könyv ajánlót.Megnézem.
De jó ez a recept.Sajna nálunk a család fele finnyás és nem sok mindent tudok főzni.

Panka
Most jutott eszembe,hogy említetted Emili járt tornára.Ti jártok még?

Rókica
De jó,hogy jelentkeztél.
Nagyon helyesek a lányok.
Látom Te se unatkozol.Dúlaságod engem is érdekel.Majd számolj be róla.

Móni
Nálunk is a könyvbe a képek érdekesebbek.

Pann
Picit irigy vagyok a kikapcsolódásra.Jó lenne nekem is.Néztem az oldalt.Szép helyen voltatok.
Pénteken gyere és írjál az UH-ról.

Mikulás:
MI nem csinálunk nagy ajándékozást.Tőlünk mind a kettem Dörmi macit kapnak és egy egyszerű társasjátékot.Meg persze a csokikat.Idén szóltam előre mindenkinek,hogy a küszöböt egy télapóval vagy pici csomaggal lépheti csak át.Nem akarok Csokival Dunát rekeszteni.
Úgyis megyünk Apa munkahelyére télapózni és ahol a Dani tornázik,Itthon meg Laura keresztapja fog beöltözni.Kiváncsi vagyok Laura arcára,mivel már feldiszítettünk kint és bent is mindent,de az elején a táncoló mikulástól megijjedt.

Körkérdés:
Ki miket fog sűtni karácsonyra?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Raktam fel képeket az Ősz albumba.És sikerült Laurát lefényképeznem szeművegbe.Igaz nem valami jól,mivel a zenével és popsi riszálásával el volt foglalva.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!!!

Dana,mesetv.hu
Regisztrálsz és nézhetitek!!!Van Palya Bea és Kolompos,Kaláka és egy csomó mese!!Paradicsom :twisted:
Én is úgy vagyok,mint te,nagyon régóta olvaslak benneteket,már akkor is tettem,amikor még a másik fórumba írtam.Nekem is hiányzik mindenki....
Sajna talira én sem tudok elmenni,egyedül kocsival semmiképpen,vonattal még nem próbáltam.Nem merném :oops: :oops:
Hol lehet ezeket a fotókat megnézni????Amit feltesztek az ősz albumba??

Pann,nagyon szép helyen voltatok!!!Várom a pénteki uh beszámolót.Kitartás!!!!

Timo,szegény Lillus,az a homeós bogyó biztosan jót tesz majd!!!!Emlékszem a tavalyi fotókra a kar.kollekcióra.Még apának is megmutattam,h milyen gyönyörű....Lillus abban a kis ruciban!!!!

Panka,Noddy,Elmo,Thomas...szerintem ez biztosan mindenhol úgy van,h a gyerek azért rajong a lagjobban és kell naponta 800x lejátszani,amitől a szülők sikítógörcsöt kapnak.Ilyen a teletubus is,én spec.elájulok tőle."alig"várom,h Dénes is rászokjon valamelyikre :?

Rita,Peti is mentolosan használ???Mert most láttam a Rossmannban olyat 1 éves kortól,de nem hinném,h én fiam aszájába tenné....

Ágiboldi,azért én is remélem,nem szedi Boldi újra magára a kötőhártyagy-t.Te jobban vagy???Ilyen sokáig eltart????

Helga,látom,már kaptál választ.Annak ellenére,h ilyen,Dénes nem szaggatja,néha(véletlenül)begyűrődik,vagy úgy hajtja be,h összehajt egy-két lapot.Amikor felhívom rá a figyelmét,akkor gyorsan és meglepően ügyesen kisimítja és mondja,h hű,óva!!!!(hű,óvatosan lapozunk) 8)
Dénesnek a Mikulás hoz egy haptapi autópályás puzzlet,sok sok mandarint és anyóséktól már megkapott tegnap egy nagy doboz építőkockát(Mega Blocks,mint Pann)Imád építeni,de állítom mi apával jobban élveztük :roll:

Karácsonyi sütik.Tegnap csináltam gyömbéres fahéjas kekszet,meg bekevertem a mézeskalácsot,ma azt kisütöm.Hétvégére csinálok diós szaloncukrot és banános sütit(most nagy vendégség lesz nálunk,ünnepeljük a mikit,mega szüli-és névnapomat)
Ez mind teszt,ami jól is sikerül,azt sütöm majd Karácsonykor is.

Dénes már nagyon jól van ám!!!!!Szerencsére semi baja,így már azért kimozdulunk.Feldíszítették a főutcát és a parkokat,alig várom,h este kimenjünk megnézni(kisvárosi örömök) :lol:

Szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?