Új privát üzeneted érkezett!

Rita,
egy homméd kakaóscsiga elég rendes reggelinek hangzik :D
szomorú lehet, úgy elcsomagolni a kinőtt ruhákat, hogy már nem fognak kelleni :( De kezdődik egy új szakasz, visszakapod a tested saját használatra, lassan egyedül elfogyaszthatsz egy ebédet, mások etetése nélkül, stb. szóval ez sem egy rossz dolog.

Pann,
bejelentkezel másik topikba?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Rita
És még te csodálkozol a rendes reggelin? :shock: Hát én tuti nem kezdenék homméd kakaóscsiga gyártásához. Bár néha sütök, nagyon ritkán és így ezt nem nevezném általános reggelinek!
Különben a párommal mi nagy reggelizősek vagyunk, így nem okoz gondot a gyerkőcnek is gyártani valamit. :wink:
Mi az hogy "az én müzlimért"? Te csinálod?

Sno
Örülök, hogy nem csak én "szoptatok" medvéket. :lol: Egyébként sztem ez is szerepjáték. :wink:
lora7
 
 


Jajj, a homméd csiga az a NAGYON ráérős estéimen készül, reggeli kisütéssel. Csak bonyolultnak hangzik, nem az és NAGYON ritkán van mostanában, mert NAGYON nincsenek ráérős estéim. De várom nagyon hogy janártól legyenek :).
De a reggelek annyira rövidek, hogy akkor nem szoktam főzni (max kakaót), tejberizs, bundáskenyér, virsli... ezek a komoly reggelik! Nálunk ezek vacsoraételek. :oops:

Orsi, ez az, attól érzem nagyon jól magam, hogy most már nem is vagyok szomorú emiatt. Nagyon úgy érzem, hogy kerek a család és ennek az időszaknak vége, de ami van, az nagyon tetszik! :)
Meg a húgom most várja a másodikat, nem is az utolsót remélem, tehát a babaruhákat nem kell elcsomagolni szerencsére.

A testem visszakapása még nagyon messze van, szerintem alapkövetelmény, ld: dühöngő szopi. :D :?
Egyedül ebéd: ohhh, Istenem... :o

Lora:, nem, nem én csinálom a müzlit, csak egyedül én ettem eddig, (nem ízesített, a nagyok a kakaósat szeretik) most már Peti is csatlakozik. Nagyon önzőn hangzott?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

 
 

Hmm, ezt bénán fogalmaztam, kétszer fejeztem be a mondatot.
Tehát: A testem visszakapása még nagyon messze van, 1. változat: :)... szerintem alapkövetelmény, hogy nem szopizzon óránként VAGY: 2. változat: ld. dühöngő szopi.

Asszem mára abbahagyom, nem megy... :oops: :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!


Rita! Nem beszéltem vele (erről). :oops: :oops: Ez az átka hosszú együtt tartózkodásnak, h minden ráér "majd holnap", de ígérem pótolom ma este telefonon. Még egyszer, bocs! :oops:

Kakaós csiga: hmmmm....nyami....eddig egyszer szántam rá magam, mióta Gergő megvan. :lol: Ha ezt este állítod össze, akkor ez nem a kelt tésztás verzió, ugye? Hanem?

Műzli - azaz puffasztott pelyhek: Gergőnek vmiért nem jönnek be. Csokigolyóból elnyammogott kb. kettőt, aztán semmi, mézes búzából egy kicsit többet. Azóta nem próbálkoztunk. :? Így is elég sok helyet foglal ez a két doboz a szekrényben....

Bundikenyér: én n szeretem, de Ádám utálja reggel az olaj szagú konyhát, úh le van tiltva. :cry: Pedig Gergő is szereti...hm...ez már túlerő! :D

Ditke! Kórházas sztori: :shock: :shock: Számolgattam gyorsan magamban, 4 szülőszoba + a vajúdó a maga 6 ágyával, az 10. Lehet, hogy több, mint 10 kismama jött össze? Lehet. Amikor én voltam, akkor a 19 óra alatt, amíg Gergőt kitornáztuk, rajtam kívül összesen 3 kismama volt. :roll: Ha esetleg emlékeztek arra a részre a Jóbarátokból, amikor Rachel vajúdik, és mindenki aki később jött, előbb megy el szülni mint ő....na az én szülésem is pontosan ilyen volt. Csak nekem nem volt fölös energiám ezen dühöngeni.

Sno! Nem írok másik topikba, nincs rá kapacitásom. Olvasgatom, de legtöbbször csak felidegesítem magam rajta, úh olvasni sem kéne. :roll:
Vendég
 


Pann

Szüléses story tavaly előtt március 27-én volt !!! :wink:
Nem valami egyszerű rövid vajúdásod volt ezek szerint !!!!
19 óra :shock: :shock: :shock:

Nanica

Reggeli általában az én reggelimből kunyerálás, vajas májkrémes kenyér (nálunk ez a tuti befutó), sertés párizsi, vajas kenyér, sajt hegyekben, natúr joghurtos kenyér ,mindig valami zöldséggel vagy paprikával vagy paradicsommal esetleg retek. :lol:

Ma a savanyú uborkát falta ezerrel ebédhez, pörkölt és tészta mellé. Desszertnek pedig őszibarack befőtt !!! :wink:
Imádja a befőttet, egyedül képes egy üveg cseresznye befőttet megenni ! Kimegy a spájzba és visít, hogy CSE-CSE-CSE !!!! :wink:


Rita

Nekem nagyon rossz érzés volt elajándékozni a babaruhákat, mivel nincs tervben újabb baba, egészségi állapotra való tekinte ttel !!:cry:

Sno

Ma főzettem apával tejberizst amíg én dolgozóban voltam, de Tomi 2 falat után nem evett belőle !!!!Megkóstoltattam az én reggeli kakaómból is, de az sem nyerte el tetszését !!!! :wink:

Ugrálásról jut eszembe ma anyósom hátán ugrált 2 lábbal egyszerre és jó magasra, azt hittem eltöri szegény gerincét, de csak a fenekére sikerült lehupannia. :oops:

Helga

Nálunk altatás apa feladata, néha én is gyakorlom, de hál istennek nálunk mindkettőnknek elalszik Tomi.

Az éjszakáitokat nem irigylem, hány fognál tartotok ???

Dana

Ma voltam a Tescóban egy darab sem volt, elkelt az összes laptop, de vettem egy távirányítós autót, remélem apának tetszik !!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!!!

Hű,de jó sokat írtatok!!!

Nanica,reggeli sem gond nálunk,pogácsa,kenyér v kifli.Kefír mindig(ez standard)sonka,májkrém,v főtt tarja,v virsli.Sajt.Edami v mozzarella.Tojásrántotta.Kalács szilvalekvárral.És ezek kombinációja.Bundi kenyér imádat,de kivárni nem tudja,ordít,hogy enni,enni,enni....

Nálunk ami még állatira megy most,az a mandarin.Képes napi 10-et megenni...

Lin,hát le a kalappal anyósod előtt.Ki tűrné ezt még el?????Sajnálom,hogy így van.Cirkusz,de jó!!!!Alig várom,hogy mi is elmenjünk,gyerek korom óta nem voltam.De nem bízom benne,h Dénes végigülné :roll:

Sno,'egészségedre' :lol: :lol: :lol: ezen jót nevettem!!!!Dénes is vadul,de nem hagyom magam,csak reggel és este engedem neki....

Dana,Helga,jaj,szegények!!!Én az osztálytalit éppen ezért szerveztem du 1 órára és 7-kor már otthon voltam.Köztünk is sok szoptatós anyuka nagyon hálás volt a szervezésért....Dénes leszedte volna apa ruháját,az biztos :?

Pann,de édes az első kis fotó!!!!Nosztalgiázom...Balcsi.De jó hely!!!!Merre is van???Én is ellennék pár hétig itt.....

Rita,asszem te viszed a mindent a homméd kakaóscsigával a 4 gyerek mellett.... :lol: :lol:

Jah,Dénes is becéz néha:kakika :roll:

Bukfenc.Ezt ők maguktól????????Én kíváncsiságból megmutattam neki.Nagyon tetszett,kérte,h mííggg...de magától nem tudja,csak előrehajol,bepucsít,én meg átfordítom.Páros lábbal ugrálás sem megy még csak rugózik.

Ditke,miért nem szülhetsz újra????Persze,csak ha nem gond....

Szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Lora!
Bukfencet én mutattam Emilinek, de nem én csináltam, hanem vele csináltattam :lol: , mikor egyszer majdnem sikerült neki teljesen magától.Addig eszembe sem jutott ilyesmire biztatni :lol:
Emili ugyan nem szopizik, de mostanában ő is hozza reggel magával a kis plüssöket+ a butykosát, mikor etetem:D

Szerepjáték:már van egy ideje, a mesekönyvekben lévő lényeknek adja a cumiját, itatja őket vízzel(cumisüvegből).Plüssöket, babákat fekteti, takargatja, meghintáztatja, eteti, itatja.Leülteti az asztalához őket:D
Kistáskáját karra veszi, és megy vásárolni, elköszön, és mondja hogy hamma=megy aboltba kajáért:D

Pann!
Gergőnek boldog névnapot kívánok!:)És mielőbbi jobbulást!
Eezek szerint rókakoma látogat?Szerencsére én ebből az "áládsokból" kimaradtam, remélem nem is fogom bepótolni!!!
:wink: Nagyon jól látszik a bébike a képen:D
Gergő is nagyon aranyos, szupi az a játszótér!
Én 65 kgrl kezdtem a terhességet, de már az 5. héten nem tudtam begombolni a gatyát, alig vártam a 12. hetet, uh után rohantam kismami gatyáért :lol:
Sajnos most 72 vagyok, főleg has maradt, szerintem egy kismami gatya most is rámjönne :oops: :(
Nem tudom mi lesz a kistesónál, de szerintem hamar előkapom majd a kismami ruhákat, nem várok vele sokáig :wink:

Nanica!
Jó rólatok is hallani!:)
Én tudat Emilinél is van már egy jó ideje, ami az övé, arra azt mondja, hogy Emi, ami az enyém arra anya, stb. :wink: Persze közben rá is mutat aza dott dologra.És a játszón is minden az övé, nagyon irígy lett, egyik napról a másikra! :(
De betudom a fejlődés fázisának, így könyebb elviselni
:wink:
Linus kiságyban alszik még?Régebben volt ez már téma.
Véres széklet:azért van neki, mert te ettél tejterméket?Vagy mert ő evett?Allergiás rá?Mert lehet hogy azért is nem eszi meg ezeket.Van keresztallergia is, lehet hogy a zöldség gyümiket is ezért utasítja el??Doki mit mond?

Reggeli:mostanában van az, hogy a reggeli tápi adag felment 230-240 ml-re, a 200ról, és utána is állandóan hammázik=vmit adnom kell még neki enni.És nagy örömömre már megeszi a virslit, ránottát, bundáskenyeret!:D
Ha úton vagyunk reggel, akkor kalács, kifli.
Megeszei már a mandarint is:)

Körkérdés:
1:gyerekek hogy állnak a színfelsimeréssel?Emili mostanában egyre kevesebbet téveszt.
2:ki mikor teszi a gyereket nagyágyba?vagyis mikor kerül ki a kiságyból?Én 2 éves kora körül tervezem, aztán majd látjuk.Amig hálózsákban alszik, nem tud kimászni, de a múltkor csak bekéretzkedett játszani :roll: , és kimászott utána! :o
3:amelyik gyerek még tápizik:meddig tervezitek adni?Én most akarom elhagyni, helyette tejet adni. :roll:

Lin!
Húha, ez tényleg komoly helyzet!Nem lesz könnyű... :(
Cirkusz: :D ,Emili is élvezte.Tényleg mennyi ideig tartott?Amin mi voltunk az 2 órás volt!!!Én már kicsit untam:)

Helga!
Emilinek is most jött ki 2 3-as fog, bal asló felső, szerencsére csak nyáladzott!
Hú, akkor apának nem volt könnyű dolga a koncert estéjén.De ügyesen megoldotta a helyzetet;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Most teszteltem le, a nagyobb- kisebb fogalmát is érti :D
Persze tudom, hogy már kicsi korukban is étik, de vhogy most jutott eszembe letesztelni :roll: :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Na csak gyorsan, Boldi Thomast néz. Itthon vagyunk kötőhártya gyulladás :(
Timo, remélem nektek nincs/nem lesz. Bár nem nagy cucc, nem is dörzsöli, csak piros és nem mehet bölcsibe (én meg dolgozni...)

Ez a 3. hét, h valami van ami miatt mégse mehet, meg kell szoknom, h nem én irányítom az életem eseményeit, nagyon fura tehetetlen érzés :roll:

Panka, 1. fogalma sincs a színekről, igaz nem is tanítottam, bár színeket is mondok, pl. hozd ide a piros autót, de nem hangsúlyoztam. 2. amikor már nem alszik keresztben 3. tápit iszik, tejet egyáltalán nem hajlandó, se kakaót, se boltit, se házit, se karamellás tejet, semmit. Szóval még marad a tápi.

Pann, nagyon cuki is borsszemecske! Mit mondott a doki Gergőre?

Reggeli, itthon szinte semmi csak rántotta, bölcsiben rengeteg akármi :shock:

Sno, Lora, jót röhögtem rajtatok :lol: mármint az állatok szopiztatásán. Egészségükre!
Persze nálunk is eszik minden plüssizé de legalább nem belőlem.

Szerepjáték, most pl. cseppentenünk kell minden állat szemébe a kötőhártya gyulis cseppből (ami nagyobb tortúra mint az orrszívás. annyira borzasztóan ordít, h a saját szemembe is csorgattam, h nem fáj-e, de semmi)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi!
Jobbulást Boldinak! :(Ordító gyerek szemébe tényleg kész tortúra cseppenteni!
Köszi a válaszokat:)
Timóékkal mizujs?Régen írt :roll:

És Lorca????nagyon el vagy tűnve!!Meg Mónika, Bella,Mazsi, Ria ,Róki is :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka,
a cumi a könyvnek-ről jutott eszembe, hogy az állatkertben vettünk egy százéves újságot, amiben van egy oldal különböző bokrok bogyóival (csipke, kökény, som, tiszafa), és abból szoktunk "csipegetni", direkt a tiszafa felé közelít az ujjával, és közben rám sandít, nekem pedig rá kell szólni, hogy azt nem szabad, mert mérgező, ue. egy éretlen szem sommal, agitálnom kell, hogy egy szép pirosat inkább :roll: :D

1. most a rózsaszín korszakát éli, minden rózsaszín, tehát fogalma sincs.
2. sosem aludt kiságyba, de most gyakorolja a ki-bemászást, könnyítésnek van egy fotel mellette.
3. Sebi issza a tejet, de annyit azért nem, hogy kiváltson vele bármit is.

Ágiboldi,
munkahely mit szól hozzá? Én nem tudom elképzelni, hogy a munkahelyemen ez hogy működne, anno az is kínosan érintett, hogy el kellett kérnem magam a terhesvizsgálatokra (nem a főnökök szemétkednek, hanem egyszerűen ilyen volt a munka).

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, tulképp csak a főnökömön múlik, aki rendes, szóval nem gáz, és én fordítok, tehát hazahozom a gépet és éjszaka befejezem ha úgy adódik.
De engem frusztrál, nem érzem megbízhatónak magam, nem tudok jószívvel határidőt mondani valamire stb. De persze Boldi fontosabb, csak én olyan hüje-féle lelkiismeretes vagyok, és frusztrálódok pedig végül mindent megcsinálok. De ez mindenkinél így lesz, ha csak oviba megy majd a gyerek, akkor később, de elkerülhetetlen.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sno!
Emili nyáron csinálta a paradicsommal anyóséknál, hogy direkt a zöldet akarta leszedni, és ő is közbne nézett hátra, vagy úgy csinált mint aki nem hall :twisted: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Ágiboldi,
hát pont ez az, hogy én is a jómukásember értékeim fontos elemeit látom veszélyben forogni, önhibámon kívül. Ez örlődős lesz mindkét fronton. :cry:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!


Jó, hogy írjátok a színeket, én egy ideje próbálom tanítani, alapszínekből összehordok mindenféle tárgyat és színenként kupacolom, majd megkérem, h amit a kezébe adok pl. egy zöld kisautót, azt tegye a megfelelő kupacba. Na ez nem megy, simán betette a pirosak közé, úh most aggódom, hátha piros-zöld színtévesztő. :( Persze az is lehet, h ez még túl magas neki, de azért jobban örülnék, ha már mondana színeket. :roll:

Kisebb-nagyobbat még nem kérdeztem, nálunk a tiszta-koszos megy nagyon. Meg a "nehéz". Szegény annyit hallotta, h nehéz, hogy már ő mondja ha felveszem, h "Gergő nehéz." :lol:

Munka és gyerekbetegség: emiatt is jól jön most a tesó, amikor Gergő kezdi az óvodát, még itthon leszek, és majd jól hazahurcol mindenféle betegséget, amivel remélem kellőképpen immunizálja majd a kicsit is, és talán nem lesz annyi gond, ha a pici megy bölcsibe/oviba. Ezt most találtam ki, többgyerekesek majd biztos kiábrándítanak, de nekem logikusnak tűnik. :roll:

Panka! Köszönjük a köszöntést! :D

Hm. Mi nem etetünk/itatunk/altatunk egy babát vagy plüssállatot sem. Remélem ez nem olyan nagy baj.... :roll:

Ágiboldi! Boldinak jobbulást! Látszik, hogy november van, megjöttek a keményebb betegségek. :( Gergő a tengervizes spriccelésnél (is) ordított, mint a fábaszorult, de tegnap rájött(?), h tulképp ez nem is fáj és csöndben volt. :shock:

Mit mondott Gergőre a doki? Hát nem is tudom. Inkább vele beszélt, mint róla. Egyszer mondott vmi olyasmit, h nem kell aggódni, a Gergő is milyen helyes gyerek, ilyen lesz a második is. :D Azért fura lehet találkozni vkivel, akit te segítettél a világra...biztos n jó érzés. :roll:

Kiságy: most már tudjuk, hogy nyárra kell a rácsoságy, úh előtte még meg kell ejteni az ágycserét. Talán 2. szülinapjára megkaphatná Gergő az új ágyát és akkor nem lenne éles váltás. Szeretném elkerülni, h Gergő azt érezze, h itt tesó és elvette az ágyamat. :shock:
Ezt az ágyat néztem ki Gergőnek, de Ádám szerint kiesik belőle. Én láttam már élőben is, és sztem nem, ráadásul 80 cm(!) széles!

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S69847510
Vendég
 


Pann, nem aaaza doki mit mondott Gergőre, hanem a gyerekdoki akihez Ádám vitte a köhögéssel :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Pann, nekünk ilyen van (kiságy) nagyon szeretem. 1. szép :) 2. sokáig jó, 3. de mindig akkora helyet foglal, amennyit éppen kell.

Lehet, hogy eleinte estek volna ki belőle, de mi tettünk a matrac és az ágy oldala közé néhány leporello mesekönyvet ( :oops: olcsó megoldás) és nem estek.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Meli
Most elképzeltem "ezek kombinációjá"-t, pl. tojásrántotta szilvalekvárral! :lol: :lol:
Mandarin Briginél is favorit lett, bár már óvatosabban adom, mert nemrég majdnem megfulladt miatta, annyira félrenyelte. Eddig képes volt szinte nulla rágással lenyelni! :shock:

Panka
1. Brigi még nem nagyon ismeri a színeket, bár a piros és a zöld megy, ha nagyon akarja a közlekedési lámpák miatt. Igaz még nem is nagyon foglalkoztam vele ezügyben.
2. Mi már hamarosan szeretnénk nagy ágyat Briginek. Karácsony a terv, de még meglátjuk. Már nem is aggódom miatta annyira, mert többször aludt már nagyágyon a nagyszülőknél (igaz még csak nappal) és nem okozott gondott. Leesni sem akart, de azért kipárnáztam a földet alatta. :wink:
3. Brigi nem iszik se tápit, se tejet. Ez nem rajtam múlott, hanem egész egyszerűen elutasította eddig mindig. Még a kakaót is. De amíg szopizik, addig nem foglalkozom ezzel, mert amúgy a többi tejterméket nagyon szereti.

Ágiboldi
Boldinak jobbulást. Mit kaptatok rá? Csak óvatosan a kamillázással (ha kamilláztok), nehogy a másik szemére átfertőzödjön. Amúgy itt kb. 2-3 hete volt a zuglói bölcsikben kötőhártyagyulladás járvány. Egy csomó ismerős átesett rajta. :(
Egyéb tejterméket sem eszik Boldi?
Szerencsés vagy munkaügyileg! :wink:

Sno
Hát ez az! Az én (ex)munkahelyemen sem lehet megtenni, hogy most akkor én 3 hétre beteget jelentek, ráadásul mindezt 2 havonta jobb esetben. Sőt, elég kevés munkakört tudok elképzelni, ahol ez működne. Ráadásul ez nem jó a mh-nek sem és nekem sem, mert minden újrakezdésnél vissza kéne rázódnom. Nehéz ügy lesz ez még...

Pann
Nekem tetszik az ágy. De én is raknék az oldalára valamit leesés ellen.
lora7
 
 


Pann!
Jól néz ki az ágy, de mekkorára lehet vajon kicsinyíteni?
És leesés gátlót lehet rátenni?
Szerintem is jó 5let, hogy nem a tesó születésekor cserélitek az ágyát, ez már nekem is eszembe jutott :wink:
Színeket Emili sem mondja, hanem ha kérdezem hogy pl. melyik a piros kocka, vagy adjál sárga akármit, akkor helyesen választ :wink:

Most 7végén lesz péntek-szombat-vasárnap a Syma csarnokban a Babaexpo és Gyerekvásár kiállítás,megy vki?
Mert mi lehet kell menjünk Pestre, és akkor lehet útbaejtjük :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Rita

Leporellós könyvek, mint lwwaéa gátló nagyon jó ötlet !!!! :lol: :wink:

Pankaa

Szineket most tanulják a mamával a lila már nagyon megy , remélem a többi is fog !!!! :wink:
Nagy ágy még eddig eszembe sem jutott, mivel akkor Tomi soha nem aludna, de szerencsére még az ágyrácsok visszatartják. :wink:
Tápit 3 éves korig szeretném adni neki.( mivel a tej és a kakaó nem ízlik neki, ha ízlene sem eröltetném én a tápiban jobban hiszek vitamin téren) :wink:
Irigylem a 72 kg-odat !!!!! :lol: :lol: :lol: :P :P :P

Apát most beszélem rá a Body-s kiállítás megnézésére !!! :wink:

Pann

Ágy jó, csak tényleg valami leesésgátló jó lenne az oldalára ! :wink:

Megvettem a gyerek laptopot, nem kaptam a Tescóban csak az Auschanban, de ez sokkal komolyabb, nagyon szuper !
Az étkező asztalon felejtettem, mire Tomi megtalálta, egész este azzal játszott, még a vacsorához is ki kellett vinni !!!!

Kari ajándék szinten olyan nehezen állom meg, hogy ne adjam már oda neki, ja és vettem egy távirányítós autót és 2 pulcsit is még a másik mama ajándékaként.(mivel azt mondta, úgyis én tudom mit akarok neki, vegyem meg,ő kifizette és kész) :wink:

Ágiboldi

Boldinak jobbulást !!!!!! :wink:

El sem tudom képzelni nálunk, hogy lesz ha Tomika beteg lesz, bölcsibe, oviba, hisz nekem minden napom előre le van egyeztetve a betegekkel (vérvétel stb)!!! :oops:

Meli

Régebbi oldalakon írtam a betegségeim, nem akarok senkit untatni vele. Sajna sok van belőlük !!! :cry:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!!

Pankaa,1:Dénes elég jól tudja,ritkán ront és ez mind a sok kisautónak köszönhető.Már régóta tanítjuk,h hozd ide a feketéket,szürkéket,sárgákat stb.
2:Dénes is hálózsákos,de ő bejárja éjjel az egész ágyat.Nem tervezem még,szerintem 2,5 -3 éves koráig nem.
3:Dénes is szopizik és nem eszik mást,csak kafírt és sajtot,de azt olyan mennyiségben,h szerintem elég.Ha leszokna a szopiról mondjuk ma,akkor én is úgy gondolom,hogy tápit adnék egy ideig még.


Én körkérdésem:ti adtok valami plusz vitamint??Én a multikid+vas-at adom,ennek ellenére havonta taknyos :cry:


Ditke,értem!!!Majd utánaolvasok!!!

Szerintem ezzel a beteg a gyerek dologgal minden munkáltató tisztában van és nem hiszem,h neheztel(úgy legyen)mert aki kisgyerekes anyát foglalkoztat annak ezzel a ténnyle számolnia kell.És valóban még az ovi alatt ez durvul.Én spec.egy hetet jártam anno oviba,3-at otthon voltam.Mondjuk én beteges gyerek voltam mindig.
De Ágiboldi,Sno,ettől nem vagyto/lesztekk rossz munkaerők,sőt!!!

Pann,az én dokim jól meggyömöszölte Dénest,amikor nála voltunk,úgy örült neki!Olyan jó,hogy ilyen dokik is vannak,ők csinálják valóban szívvel a munkájukat!
Jó hogy írod a különbségeket,ezeket és sem kérdeztem még :oops:
Hányás,émelygés????Milyen Gergő mellett a terhesség???Én ettől félek kicsit,20 hétig hánytam állandóan :cry:

Szép napot

Kép Kép
meli1118
 
 


A D betű csak véletlenül lett smile.... :roll:

Kép Kép
meli1118
 
 


Ditke!
Neked adom a 72 kilómat, de nem cserélek :twisted: :lol: :wink: 65 a cél :roll:
Én is nehezen állom meg hogy ne adjam oda az ajándékokat, de most azt találtam ki, hogy az egyik mesekönyvet, a kipp kopposat, megkapja a mikulástól :wink: , 4.-én lesz a télapó ünnepség férjeméknél.A mostani kippkoppot már nagyon unom :oops: , de Emili imádja :wink:
Kiállítás nagyon jó, majd mesélj neked hogy tetszett!

Meli!
Azért lett aD betűből smile, mert a számok után : -t tettél, és nem hagytál ki szóközt :wink:
Én adok most Emikének Cebion 2x multit, meg Béres 50 mgos cvitamint.Sajnos ma reggelre taknyos lett ős is.Meg kapja még kúra szerűen a Bronchovaxomot.Ja, vasból is van még, de nem tudom hogy kell-e még adni neki, majd megkérdezem a dokit. :roll:

Köszönöm mindenkinek a körkérdéses válaszokat!:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hali!


Jaaa, az a doki! :lol: :oops: Semmi különöset, szedje a Rhinatiolt (igenn, igenn, jól diagnosztizáltam! :D) szívjuk az orrát, egyen Ca-ot (amit nem tudok belediktálni :x ), ezen kívül Kalium akármi homeobogyó, ami hiánycikk, úh azt sem kap. Még mindig rondán köhög, kezd felszakadni a váladék, de az orra már csak ritkán folyik. Du-ra vagyunk visszarendelve - hátha beszerzünk vmi új kórt a váróban. :x Amikor Ádám vitte, 40 percet vártak, pedig volt időpontunk. :evil:
Ja, meg C vitamint is kap, a semmi extra 100mg-os tablettát. :roll:

Rita! Mesekönyv jó megoldás, majd félreteszek egyet, ami még nincs szétszaggatva. Ui. Gergő rájött, h kitartó munkával szét lehet szakítani a lapokat. :x Emlékszem, h a mi gyerekkorunkban ezek a leporelló könyvek textilcsíkokkal voltak összaragasztva - na azt nem lehet(ett) széttépni. Kár, h már nem gyártanak ilyet. :(

Gergő mellett a terhesség? Hát, sztem olyan, mint munka mellett a terhesség. Legalábbis én nem érzek nagy különbséget, uannyit kell ugrálnom, mintha dolgoznék, de itthon legalább van egy óra alvásidő. :lol: Egyébként szörnyű, egész nap émelygek, alig várom a 12. hetet. :roll:

Ééééés, ha minden igaz, szerdán végre én is eljutok a bodies kiállításra. :D Kopp-kopp.

Óvoda/bölcsőde: nekem nem is ez a legnagyobb problémám, hanem az, h ha netán elmennék vmi olyan mhelyre, ahol keresni is lehet, akkor ki fog du. a gyerekekért menni? Ádám fél 7 előtt nem esik haza, és nem hiszem, h lenne olyan mhely ahonnan mondjuk 5 előtt le lehet lépni. :( Ezek szerint akkor fél hat - hatig aszalódnak a gyerekek az oviban, míg be nem esik értük vmelyikünk? Ez szörnyű! :shock:
Vendég
 


Rita,
leesésgátló király :lol:

Pann,
nekünk is még megvannak a textiles könyveim huszon valahány évesek, és körberöhögik az újakat, amik már századszor vannak celluxozva.
Na tényleg ez a másik, mi Pestről 6 előtt nem érnénk haza, fogadjunk egy bébiszittert, aki elhozza a gyereket az oviból, és vigyáz rá amíg meg nem jövünk?

Meli,
nem adok semmit Sebinek.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!!!

Pankaa,aha,értem!Szóval ügyes voltam :roll: :roll: Mennyi a magasságod a súlyodhoz?Nekem most 60 a cél :lol: :lol: de a karácsonyt még belekalkulálom.....januártól lesz ez igazi harc 8)

Pann,ó,azok a régi jó mesekönyvek....Sno,neked még megvannak????????!?!?!?De jó neked,én amikor anyuék elváltak nagyon sietősen költöztem el akkori otthonomból és nagyon sok mindent otthagytam.Talán egyszer meglesz,apámmal azóta újra jóban vagyunk :?
Terhesség munka mellet.Valóban,már el is felejtettem.Ciki volt,amikor meg kellett kötnöm a csokrot,vevő vár,de én szaladok ki hányni :x

Mindenkinek nagyon jó hétvégét kívánok!!!Mi most megyünk el Pestre tesóméknál töltjük ezt a 2 napot!!!!Megtartjuk a szülinapom,apával elmegyünk színházba,addig tesómék szittelnek.Holnap meg Campona-tropicarium!!Remélem kiscsillag jól érzi majd magát!!!!
Sziasztok!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!


Úgy látom, a hétvégén mindenki jól el volt foglalva :)
Nem semmi időjárásunk van manapság, hó meg szél.... Áron nagyon élvezte a látványt az ablakból, valóságában annál kevésbé, nem tetszett neki, hogy hideg a hó. Még jó, hogy szombaton megvettük a kiscsizmát, ma már fel is tudtuk avatni.

Körkérdések:
1. pár hónapja egész ügyes volt, de aztán leálltunk a szinek mindennapos ismételgetésével, úgy látom, az egészet újra lehet kezdeni :(
2. nagyágy: nálunk már nagyágyon alszik Áron, de tervezek neki kisebb ágyacskát is venni, amiben remélhetőleg egyedül alszik majd.... mindezt pár hónapon belül.
Tetszik a Pann által mutatott ágy, csak én is kíváncsi lennék, hogy mekkora a legrövidebb mérete.
3. Áron nem kap tápit, igazi tejpép-fun, azért próbálkozom a tejjel valamilyen formában, pl tejbegriz, vagy kekszdarabok tejjel (azt gondoltam, ez hajaz az imádott kekszes tejpépre, hát nem, kb ha két falatot evett belőle :twisted: )
4. vitaminok: béres és cebion cseppeket kap Áron, de még nem túl régóta, így eredményről még nem tudok beszámolni. A betegségek után kezdtem el adogatni neki.

Bölcsi és betegségek: ne is mondjátok, már én is előre félek, hogy hogy fogja majd tűrni a főnököm..... abban reménykedek, hogy valamennyit majd tudok itthonról is dolgozni.

Panka,
Szerintem a magasságodhoz mérten ez a 72kg nagyon nagyon optimális :) (kb 180cm körül lehetsz, ugye? )

Ja igen, Kditke kérdezte a fogak számát: 12 + a 4 éppen kibújó szemfog

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga

Nagyon aranyos az új közös avatarképetek, bocsi csak most vettem észre !!! :oops: :lol:

Tominak nagyon tetszett a hó amíg apukája szánkóztatta az udvaron aztán ő húzogatta a szánkót (mint már írtam nagyon jól megérte az árát tavaly tél óta folyamatosan használjuk, ha nem odakinnt akkor a szobában :lol: ), csak a keze ne lett volna vizes, mert ezzel nem volt kibékülve, bár az utóbbi időben ha koszos a keze azonnal le kell törölni, nagyon tisztaság mániás a manó !!!! :lol:

Áron szopja az ujját ??Csak mert a képen úgy látom !

Meli

Remélem minden kaland, baj nélkül hazaértetek ebben a bolond időben !!!! :wink:


Nálad nem lesz főnök probléma ha Dénes beteg lesz oviban/bölcsiben ha családi vállakozásban dolgozol !!! :wink:

Sno

Nálunk már a bölcsinél szóba került, hogy hogyan megyünk Tomikáért mikor én délutános vagyok, ezért apukának olyan munkát kell keresnie ami 5 előtt véget ér, de 7-nél nem kezdődik korábban, mert ha én délelőttös vagyok akkor neki kell majd vinni.

Nem elég, hogy amúgy sincsenek munkahelyek, de pláne ilyen ??!!!

Apuka isteni gyümitortát sütött délután, úgyhogy fogyókúra megint nesz neked !!!! :lol:

Pankaa

Aranyos vagy, hogy nekem adnád a kilódat, de ha ezt hozzáadjuk az enyémhez az már tényleg túlzás egy kicsit nem gondolod ????
Hi-Hi-Hi !!!!!! :wink: :lol: :P

Kiállítás elmarad a hétvégém, de nagyon remélem hételején pótoljuk, mivel szabin vagyok simét !!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
kditke
 
 


Az idei első havas képek: Kép Kép Kép

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Ditke!
Te mondtad, hogy irígyled a kilóimat :wink: :lol:
Aranyosak a képek.Emilit hidegen hagyja a hó,mint ahogy engem is :wink: Meg sem akarta fogni, és mintha ott sem lenne...Persze elég kevés mennyiség volt, lehet a nagyobb hó már érdekelni fogja.

Helga!
Köszi neked is a válaszokat:)
Én a terhesség előtti 65 kg-omat akarom visszakapni! :wink:

Fogak száma:16+ 2 szemfog útban van :D

Meli!
Utólag is boldog szülinapot Neked!Hányadik? :wink:

Mi ismét voltunk Pesten szombaton, NAGGYYON jóóó volt a babexpó!!Legalábbis az ittenihez képest nagyon király volt, ég és föld akettő!Az itteni egy nagy turi, néhány bolt silány és vacak kínálatával.Persze a belépő sem 400 ft volt, hanem 1500(ami levásárolható egy itteni bababoltban is, igaz csak 10000 ft feletti vásárláskor :twisted: ).Ja, és még volt ruhatár is, 200 ft-ért! :twisted: De legalább volt, nemúgy mint itt :( (persze az 1500 ftba nyugodtan beleférhetett volna :wink: ).Na de meg is érte az egész, mert szerintem nagyo színvonalas volt, sokan voltak, mégis elfértünk bent babakocsival!Volt pelenkázó kabin is, ingyen Pempers pelussal :wink: Kaptunk egy csomó prómó ajándékot, meg vettem is bio gyurmát:tényleg nem fog, nem büdös, kellemes a tapintása, nem ragad, nem zsíros!És kaptam nagyon finom puha kesztyűbábot is, ami persze nem várhatott karácsonyig oda kellett adni neki :wink:
Volt ingyenes gyermekfelügyelet is, le is passzoltam Emikét, bár csak egy 20 percig bírta, után sem engem keresett, hanem meg akart lógni a karámból :lol:
Volt sok játszóház is, meg gyerekfotózás, most várom a képeket, Emike alig győzte mondani, hogy csíííz :lol:
Nagy élmény volt neki az egész 8) Volt egy hatalmas Kinder stand is, sok csokival :wink: .Szóval ól éreztük magunkat nagyon.
Utána rokontalálkozó az Aréna plázában. :wink:
Sajnos a hó miatt jó nagy dugó lett estére az M3-on, így a 45 perces út 2.5 óráig tartott :evil: :x
Emili tegnap elkezdett szörcsögni, meg sípolni, mint egy 80 éves tüdőbeteg, így hamar jöttünk is visza anyóséktól, egyenesen mentünk az ügyeletre.Bronchitis obstruktíva a diagnózis amit én is kitaláltam,csak gyógyszerért mentünk be.Kapott Rectodel kúpot, ami nem váltottunk ki akkor, mert csak végszükségre kaptuk.Hát persze hogy mégis kellett,így Tomi elment a patikába éjjel 11kor.Viszont hamar hatott, reggelre nem is volt semmilyen hangja sem Emikének!
:o Éjjel leesett az ágyról, mivel velem aludt most, és nincs neki megszokva, hogy nem fogja meg az ágyrács :lol: (szóval heverő még odébb lesz :wink: ),de észre sem vette, hogy arccal lefelé a padlón találta magát, aludt tovább!!!! :o :shock: :shock: :shock: Én csak lestem, hogy él még, vagy mi van??? :shock: :roll: .Amikor fel akartam venni, még be is vackolta volna magát a szőnyegre! :shock: Őrület, biztos ez a kúp ütötte ki ennyire! :roll: :?
Most alszik, ha felébredt elviszem a dokinkhoz is, biztos ami biztos.
Hát ennyi minden történt mostanság velünk.:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!!!

Ditke,köszi,h kérdezed,minden gond nélkül hazaértünk!!!!A Campona nagyon tetszett Dénesnek és utána elmentünk még a Decatlonba,kaptam apától tök tuti hótaposót,meg vastag kabátot,így most várom a telet!!!(pedig nem szeretem)
Dénes meg kapott olyan szánkót,mint a tiétek,csak pirosat!!!Alig várom,hogy használjuk!!!Nálunk most elég izmosan esik,szerintem ez már meg is marad!!!
Nagyon jók a fotók!!!

Pankaa,180cm vagy???Hát ahhoz n-n jó a 72 kg!!
Bababörzére én is elmennék szívesen!!!Nem semmi Emili leesése és hogy mennyire nem zavarta!!!Köszi a köszöntést!!!29 éves lettem én...

Helga,Dénes nagyon szereti a havat már most,egyfolytában nézett fel és ha ráhullott az arcára,akkor kuncogott és suttogta,h hó,hó,hideg....
Én most kicsit aggódom,mert Dénes feneke megint kihólyagosodott,ilyen csak 2x volt eddig,minkétszer tejberizst főztem neki.Ő nem kap csak szopit,meg nagy kefír fan,de akartam már neki adni tejbegrízt,tejberizst gyakrabban.Most megvárom,hogy elmúljon és újra próbálkozom.Remélem nem lesz allargiás rá,ja hasmenése is volt!

Szép estét mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasni és a képeket nézni,hogy van már nálatok hó.Dani Ditke képeit látva,mondta,Anya költözzünk oda.Már szó szerint napi téma miért nem esik nálunk a hó,vagy mikor lesz hó?Nálunk ma bemutatóba volt havas eső 1 óráig.

Még régebbi témába le akartam írni,hogy Ágiboldi véleményét nagyon meg tudom érteni,hogy nem költözne ki a belvárosból.Én is a belvároshoz közel laktam lánykoromba/csak le kellett ugrani a boltba,postára.../Most meg a város szélén lakunk,csendes helyen.Emlékszem nászútról hazaérve a második éjjel 2 órakor felkeltem és nekiálltam a böröndbe pakolni,azzal a felkiáltással,hogy Én itt nem tudok élni.Zsolti alig tudott lebeszélni róla.Éveken keresztül szoktam meg a síri csendet este,kutyaugatást És a bolt nem 2 lépésre van.Azóta igaz felépítették az interspárt tőlünk nem messze,de valahogy mégis más.

Pann
Gergőnek utólag is boldog névnapot!
Hogy vagy?Nem vagy fáradékony?
Olyan jó nézni a pici pocaklakót UH-n.
Nagyon jók a balcsis képek.Pontosan merre voltatok?

Lora
MIlyen ringatóra jártok?Van internet címe?
Most találtam egy honlapot,ami Ringató néven van és az ország több városába is.Szerencsére itt is,lehet csütörtökön elviszem Laurát.Nem írnád le miket csináltok a foglalkozásokon?Meglepődtem a lepedős játékon.Nálunk ahová járunk ott max.van egy maci báb és a többi meg csak körbemenős mondókázás.Igaz Laura ezt is nagyon szereti.

Nanica
De jó,hogy jelentkeztél.
Minden nap főzől?Én minden másnap,de gondolkodok rajta,hogy beíratkozok valahová,mert már alig tudok kajákat kitalálni,meg az idő is elmegy vele.
Tényleg tejmentesen nagyon nehéz főzni.Vajban a ligát tudom ajánlani,ami csak növényi.Reggelire Én is mindig műzlit adtam tej nélkül Daninak,Lekváros kenyeret.Linus válogatós kajába?Dani mikor még allergiás volt alig evett valamit,most meg alig bírom kapkodni a fejem,hogy mennyi mindent megeszik.

Blin
Nagyon rossz olvasni ami most veletek történt.De talán már csak jó fog jönni.
Grétáról nem raksz fel képet?Olyan rég láttam.

Kditke
Laptop nem csodálom nem volt,mert itt is ha a dolgozóval félre tudtál tetetni,akkor esetleg volt.Tominak tetszik amit vettél?
Nagyon jók a képek!Dani el is szomorodott picit,hogx itt nincs hó.

Meli
Milyen volt a tropicarium?Dénesnek tetszett?
Joghurtot,turórudit se adsz?Kefir az savanyú tejtermék és Daninál se ütötte,ki,de a többinél igen.Remélem tejallergiátok azért nem lesz.

Panka
Jobbulást Emilinek.
Leesés nem hangzik valami jól,de szerintem nem lett semmi gond,mert felébredt volna rá,ha fájt volna valamilye.

Ágiboldi
Hogy van Boldi?Kötőhártya?

Bukfenc:
Laura az ágyon kb.1 hónapja elkezdte csinálni,hogy milyen ha lerakja a fejét a lába elé és így többször sikerült neki.Azóta van hogy oldal gurulás lesz belölle,de van hogy sikerül.Ha Én megmutatnám,szerintem az ágyunk összetörne alattam.

Jaj ezt el kell mesélnem.Míg suliba voltam Zsolti vigyázott a két gyerekre.Hazaérve csak azt láttam az új melegítőnadrágja,Laurának csillógó kék mindenhol.Kiderült a körömlakkomat magára burította.Csak tudnám hogyan tudta kinyítni.
Másik meg,mosni akarok és észrevettem,hogy az öblitőm nagyon csomos.Kiderült Dani vezetésével,a konyhaasztal alatt az ariel folyékony mosószerem felét beleöntötték az öblítőmbe.De egy csepp se burult ki.Ez az engedékeny Apuka. :twisted:

Még régebben írtátok,hogy a gyerköcök számítógépen mit néznek.Na Én is elkezdtem keresgélni,és az egyszervolt.hu-n megtaláltam klippel együtt az alma zenekar egyik számát.Azóta Laura fél órán át nézi,és állandóan kiabálja mégegyszer. :twisted: Néha már nagyon idegesítő,és a géptől nem is akar eljönni.Főleg ha az egérrel és a billentyűzettel játszhat.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Dana

Mint látod a képeken itt sem volt valami sok hó, csak inkább mutatóba "HŰHÓ" !!! :wink:

Mi mindig ketvárosban laktunk mindig családi házban lehet ezért ragaszkodom én is ehhez !!!! :wink:

Igen Tominak tetszenek az ajándékok, főleg amiket már látott,(távirányítós autót és a rajzolós táblát még nem) persze a gyermek laptop viszi a prímet amit nem tudtam elrakni, így a temmama -anyukám-kari ajándékát már megkapta. :oops:

A körömlakkos ruhaköltemény nem semmi lehetett, illetve biztosan csak kedveskedni akartak neked, hiszen tudod most már olyan mosóporok vannak amiben benne van az öblítő, ezt ők tovább fejlesztették mosógélre !!!!! :lol:

Tegnap óta hasmenése van Tominak, eredménye tegnap 5 body ma már 3, popsija kipirososdott, remélem csak a foga, épp tegnapelőtt büszkélkedtem, hogy Tomika még nem volt beteg. :cry:

Körkérdés: írtátok a hasmenés esetén Normolitet (mennyit?) mást nem adtatok ilyenkor no meg diéta természetesen !!!

Kép
kditke
 
 


Hahó,

Kditke, a HIPP-nek van patikában kapható itala, enyhén hasfogó, csak természetes cucc répa és rizsnyák (olyan mint a Kubu - ami amúgy szintén segíthet a védőnő szerint)

Dana, köszi a kérdést, a kötőhártya gyull. elmúlt, bár tegnap a cipőboltban egy anyuka kiszúrta, h nini, kötőhártya gyulladása van? :evil: Pedig már elmúlt, csak olyan megviselt szegény szeme. (de megnyugtatott, h visszajöhet)

Panka, én kiskoromban emeletes ágyról is estem le úgy, h nem ébredtem fel... :wink:

Vettem téli szőrös cipőt (24-es). Első körben a Brendonban is megnéztem, és el akartam ájulni 18 ezer Ft!!! Ez komoly? Én 6990-ért vettem Asso-t.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Dana
Mi nem ringatóra, hanem csiribire járunk. Itt sokat mozognak és tornáznak a gyerkőcök, természetesen mondókázva, dalolgatva. Itt a honlapja, megnéztem van Szhelyen is. :wink:
http://www.csiri-biri.hu/
Fú, az ilyen akcióktól égnek áll a hajam! Gondolom a körömlakkot nem tudod kihozni a ruhából. Meg a mosószer is!

Kditke
Nem a Normaflorra gondoltál hasmenés ellen? Brigi azt kapott, de tudom ajánlani nagytételben a kölesgolyót! Brigót az nagyon fogja! :wink: Jobbulást Tominak!

Panka
Ez az Expo a Syma csarnokban volt? Tavaly mi is voltunk rajta, de nekem nem tetszett. Lehet, hogy fejlődtek azóta. Pontosabban nagyon drágának tartottam, ahhoz képest amit kaptam érte. Kicsi volt, kevés kiállítóval. Bár nekem megérte, mert promós ajándékokat mi is kaptunk sokat, és mi kaptuk a belépőket. :wink:
Azért Debrecen nem 45 percre van Pesttől! Max. gyorshajtva!

Sajnos mi is jól megfáztunk, először én, mostmár sajnos Brigi is. Taknyolunk ezerrel. Elég vacak, mert nem tud szopizni és aludni sem miatta. Az orrsprayt és az orrszívót nem hagyja és már kifújni sem akarja az orrát. Szerintem már fájhat neki, a sajátomból kiindulva. Jól elszóltam magam én is, hogy Brigi nem beteg. :(
lora7
 
 


Lora

Igen Normaflorra gondoltam. :oops:

Köszi a kölesgolyót megpróbáljuk, egész jól tudja tartani a diétát ezerrel megy a keksz, kétszersült, krumpli, csak az a baj, hogy nyákos is a széklete ami nem jót jelent !!!! :wink:

Jobbulást nektek is !!!!! :wink:

Ágiboldi

Breendonos cipő aranyból volt ?????????????
Elképesztő !!!!!!! :twisted:

Hippest kipróbáljuk !!!!!!!

Kép
kditke
 
 


Ágiboldi

Hippes italt fecskendővel kellett beletömni, a felét sikerült a másik fele a ruhánkon ill. szőnyegen landolt !!!Apuka szivesen megitta, de nem ő volt a célközönség !!!!!! :oops: :cry:

Lora

Kölesgolyó 3 kistányérral elfogyott !!!!!Már el is felejtettem mennyire szereti Tomi. :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Ditke!
Jobbulást Tomikának!

Lora!
Nektek is mielőbbi jobbulást kívánok!
Ja, bocsi, nem Debibe jöttünk Pestről 45 percig, hanem Hatvan mellé ,anyósékhoz :lol: :oops:
Szerintem nagy volt az expo, bár viszonyítás kérdése
:wink:

Emili szerencsére jobban lett a kúptól, de hétfőn elvittem a dokinkhoz, de nem adott más gyógyszert)vagyis az Ambroxolt kérdeztem, azt mondta, hogy adhatok neki, ha úgy látom).Jövő kedden megkapja majd a Prevenar 3. oltását, szerencsée ezt már ingyen!
Itt is volt kis hó tegnap reggel, de utána esett az eső, így nem tudtuk megnézni, hálistennek elolvadt :lol:
Bár Emili nem akarta megfogni anyóséknál sem a hógolyót, és észre sem vette hogy havas a fű :D :roll: Én nagyon utálom a havat, lehet örökletes? :roll: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!


Kditke,
Szuperek a képek Rólatok! Tomin nagyon jól áll az overal! Jó meleg? Mert én is szeretnék venni valami normális overalt Áronnak, de erre fele az olcsó kínait kapni.
A szánkót Ti is a Decathlonban vettétek???
Lehet, hogy mi is elautózunk körbe az M0-son a legközelebbibe.

Köszi az avatar képes dicséretet, nemrég cseréltem ki. Áron erős ujjszopis és nagyon bújós, ez amolyan tipikus kép rólunk :wink:

Sajnálom a hasmenéses vírust :(
Mi is Normaflore-t szedtünk, de én nem vettem észre, hogy olyan nagyon segített volna. Az orvostól kaptunk még egy nagyon keserű kanalast is, ahhoz hárman fogtuk le Áront, hogy beletumkoljuk, de annyira szívszorító volt, hogy 2 alkalom után inkább feladtuk.

Lora,
Briginek is jobbulást! Szegénykém :(
Áron továbbfejlesztette a becézgetést: hamikaja, autókaja :) Hogy ezeket honnan szedte???? :shock:
A Ringatót már mi is kipróbáltuk, nekem nem tetszett annyira. Ez a Csiribiri torna viszont megnyerte elsőre a tetszésemet, az ára viszont nem annyira :twisted:

Dana,
Hú, azt hiszem a szívbaj kerülgetett volna, ha megláttam volna ez a körömlakk csodát :evil: Meg persze az ariel+öblítő keverék se lehett piskóta :roll:

Meli,
Nagyon boldog Szülinapot! Jó fiatalka vagy még :)
Az az érdekes, hogy nálunk is volt hasonló dolog, azaz pirosodás+ több széklet, mikor először próbálkoztam a tejjel, de szerintem nem attól, mert azóta viszont nem tapasztaltam ilyesmit. Lehet, hogy a fogacskája a ludas.

Panka,
Örülök, hogy tetszett Nektek az expo. Nekem nem lett volna energiám bebkv-zni innen Békásról.
Remélem Emili jobban van, és hogy a terápiád jónak bizonyult.
Ja, és Emilinek már kijöttek a leghátsó rágófogai is???

Ágiboldi,
Hol vetted azt az Asso bakancsot ilyen kedvezményes áron?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Jaaj, eltűnt amit írtam! :x

Helga
Igen a Csiribiri tényleg drága, bár ha azt veszem annyira nem is. Mi befizettünk annó egy bérletet, most fog majd lejárni, és úgy gondoltam, hogy nem fizetem be mégegyszer. Most viszont úgy gondolom, hogy szinte kénytelen vagyok befizetni, mert Briginek nagyon tetszik és mivel nagyon közel van hozzánk, a napi sétánk alkalmával mindig arra húz. Sztem érdemes, bár eleinte nem így gondoltam. Viszont azért most megnéztem Szombathelyen pl. olcsóbb! :evil:
Az Asso cipők nálunk is hasonló áron vannak. Itt a Sugárban van boltjuk. Persze ebből is van drágább is meg olcsóbb is. :wink:

Panka
Igen, így már tényleg nagyon húzus a 2,5 óra! :lol: :evil:
Miért kell Emilinek 3 Prevenár? 1-2 év között csak 2 kell. :roll:
Emilka jobban van már?

Kditke
És használt a köles? Azért óvatosan vele, ha úgy látod, hogy használ. Brigit iszonyatosan fogja!
lora7
 
 


Helga!
Nem, azok még nem jöttek ki, most a 3-as fogakat növeszti, úgy tudom a hátsó rágók csak 25-33 hónapos kor közt jönnek ki. :roll:
Egyébként már jól van, kicsit taknyos még.

Lora!
Emili már kapott 2 oltást belőle, és még egy kell, azt kapja most. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lora

Sajna nálunk nem fogja a székletét annyira, de diétás kajának nagyon jó, tegnap 3 tányérral evett meg és ma már 3x volt híg, nyákos széklete !!!!! :lol:

Úgyérzem itt a negyedik is, mert valaki itt nagyon büdi mellettem !!!! :wink:

Helga

Anyósomtól kapta Tomi karácsonyra az overált Szegeden vette, nagyon jó meleg (csak egy a baj, hogy 92-es és így még egy kicsit nagy, de a 86-os meg kicsi lett volna mivel 88 cm Tomi :lol: .) és mire vége lesz a télnek februárban addigra belenő !!!!! :P

Szánkót tavaly vettük tél végén Ikeában az M5 és az MO kereszteződésénél, azt hiszem Soroksáriban. :wink:
Egész évben használtuk idebenn a szobában és a teraszon !!! :oops:

Ma felhívtam a gyerekorvost Smectat javasolt a Normaflor mellé.
Hát kábé mi is így adtuk be Tomikának már 2x, popsija piros nagyon fáj neki szegény minden műveletnél visít a fájdalomtól !!! (gyógyszerbeadás, pelusozás, popsokrémezés, kendővel törölgetés) :cry:

Remélem használni fog, mert a kínlódás-Tomika kínzása a gyógyszerbeadással nagyon megvisel bennünket, már 3x összevesztünk apával, hogy ki adja be neki és hogyan, avagy be se adjuk neki !!!!(de kell hát ettől gyógyul meg ) :oops:

Panka

Köszi remélem holnapra már jobban lesz Tomika !!!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!


Gergő szőrős, magasszárú Falcon cipője is 7 pénz körül volt a Bosnyin, de van egy tippem, h Ágiboldi az Asso-t az Astoriánál vette a Peter's ben/mellet (nem tudom, h egy cég-e). :roll:

Hasmenés: :lol: én megvárom, h elmúljon. :oops: Eddig mindig bejött. :roll: Persze diétás a menü, de semmi extra, mert mióta hallottam, h a vírusos hasmenésnek csak árt, ha "megfogják", azóta inkább nem csinálok semmit. :roll:
Ditke! Most olvasom. :shock: Ennyire durva hasmenés még nem volt nálunk, úh inkább nem szóltam. :oops:

Fog: ez is vicces, Gergő most növeszti a leghátsó rágókat. Ha jól számoltam - amennyire hagyta - alul van 10, felül 8, és most alul hátul tuti, h jönnek, felül nem tudtam megnézni. :? Szóval fognövesztésben még mindig jók vagyunk. :lol:

Bodies: LÁTTAM! :D :D :D Nem mondom, h túl sok újat mutatott, de egy laikusnak biztos nagyon érdekes. :roll: Volt egy rész embriókról, magzatokról és veleszületett betegségekről, de ezt a részt most inkább kihagytam - aggódom így is éppen eleget. :roll:

Lora! Látom, akkor a jövő héten sem megyünk Csiri-biri-re. Nem baj, két hét múlva talán összejön. :wink: Brigónak term-en jobbulást! Timo mondta, h ők inhaláltak a Lillussal úgy, h együtt bújtak a törölköző alá, és Lillusnak jót tett. Én próbáltam Gergővel, de ő közölte, h meleg, és távozott. :? Esetleg ezt megpróbálhatjátok, legrosszabb esetben inhalálsz egy jót. Nekem jót tett. :lol:
Vendég
 


Ditke!
Te voltál már a Bodies-on??
Smecta tényleg ramaty ízű :? , de ilyen hasmenésnél én is adnék még vmit a Normaflor mellé.Széntabletta????Bár szerintem azt sem inná meg! :lol:
Popsira Bepanten plusz??

Pann!
Fognövesztésben tényleg jók vagytok:D
Pont a kisbabás részt nem láttad?De megértem :wink:

Téli cipő:nekünk Richter van, Siesta boltban vettem, 16 helyett 7500-ért :wink: , vízálló, gyapjúbéléses :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Igen, pann jól tippelt, az Astoria mögött a Magyar utcán vettem az Assot, mint eddig minden cipőjét :lol:

Kditke, nem bizts, h fáj neki, Boldi fantasztikus ordítós hiszti nyom le a szemcseppentéskor, mintha nyúznák, pedig az aztán nem fáj..

Neki már elmúlt, én viszont elkaptam, hurrá! :twisted: nem gond, csak a kontaktlencsét nem lehetne berakni, én viszont anélkül nem tudok kimenni az utcára mert a szemüvegem pár diptriával le van maradva :oops: 8)

Szóval most nekem csepegtetnek, Boldi arcán együttérző kifejezés :lol: :lol: (pedig nem csíp, nem fáj)

Kditke, ha a gyógyszert be kell adni, a következő a módszer: arcát oldalt összeszorít, akkor kinyílik a szája magától. Fecskendő betol, cucc benyom, orrát befog és akkor lenyeli ahelyett, h kiköpné. Durva, de pl. antibiotikunál muszáj volt, mert ott nincs kiköpködés stb. (nálunk utána egy kocka csoki jár a résztvevőknek a traumára)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!!!
Ágiboldi,olyan jót derültem az antibogyós beadáson.Abszolút jogos érv,én is azt beleerőltetem.Ízesített szirupokkal,mint panadolo nincs gond,ő abból repetát akar.Asso nagyon jó áron van!!!Szegény ti szemgyulladásosok!!!!

Helga,gondolom te jó agg vagy ám!!!! :lol: :lol: Fogacska nem hiszem,mert 16 kint van 2 hónapja és a hátsó rágók még sehol nincsenek!!!

Dana,az a fura,h ő a kefírt imádja a joghurtot csak a natúrt.Viszont sokat főzök tejszínnel,abból nem volt még gond.Túrórudit és egyéb édességeket sem kap,mert mi sem szeretjük,én pl.soha nem eszem csokit,sütit szoktam sütni minden hétvégén és annyi édességet eszünk.Dénes is van,h ki van elé rakva a kölesgolyó és a házisüti,de ő a mandrint eszi...
Mi a mesetv-t nézzük a gépen,de nem köti le,csak max.5 percre.

Lora,sajnálom,h Brigó is beteg!!!Remélem jobban vagytok már!!!

Ditke,Tomika jobban van???Én is azt hallottam,mint Pann és úgy is járok el.Nem adok semmit,csak Normaflort,de az csak jó baktérium,az nem fogja meg a hasát.Ami vírus,hadd jöjjön ki.Adsz neki ilyenkor tápit???Mert úgy tudom tejterméket sem ajánlanak,hanem szójás tápszert!!!

Pann,bodies-ért irigy,én laikus vagyok,biztos nagyon tetszene :)

Panka,én is jól meglepődtem,h ennyi idő alatt szoktatok Debrecenben lenni

:roll: az más!!!!
Emilinek is jobbulás!!!


Dénes is beteg,lázas és köhög!!!
Körkérdés:ti ébresztitek éjszaka a gyerekeket,h lázat csillapítsatok???Mert ma éjjel többször megnéztem és lázasnak éreztem,de nem ébredt fel semmire,aludt 8-6-ig,akkor kért inni és aludt még egy kicsit,de akkor már felkeltettem és adtam neki panadolt.
Ha alszik,akkor fel kell ébreszteni????
Köszi!!

szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok

meli
üdv itt! n tetszik nekem dénes neve, becézni szoktátok? alvó gyereket nem ébresztünk!! :lol: saját tapasztalatom szerint, ha már kényelmetlenül magas a láza úgyis felsír.

ágiboldi
a gyszbeadást majd vegyük át a gyakorlatban, mert én is így csinálom a panadollal (be nem venné az istennek se), de képes fuldoklórohamot kapni, bizti vlmit rosszul csinálok :cry:

ditke
nálunk most n gyalázatosan néz ki kele feneke, kijött a két alsó mittudoménmilyen foga és ez kicsinálta. egy helyen konkrétan seb van. mi bepanthent használunk, de ezt már ez se bírta, viszont vettem (dr. ágiboldi tanácsára) neogranormont és az sokkal jobb, esetleg próbáljátok ki. de tegnap a tanácsadáson rákérdeztem, h normális-e, h ilyen sokáig elhúzódik, és igen :cry: . levegőztetni kell minél többet (nálunk nem igazán megoldott, hideg van :oops: )

ajándékok
mi felvásároltuk az ikea ajándékkínálatát (most volt a névnapja is).úgyh van golyótologatós, kalapálós, kisvonat (a porontyon olvastam, h az ikeás, tescos, brio kompatibilis - úgy legyen :roll: ) és vettünk neki egy kisasztalt két székkel is. ez elég nagy áttörést hozott, mert kele, aki eddig sose akart rajzolni, meg általában semmit ülve csinálni, most egy csomószor odamegy önállóan, leül és rajzol, "olvas". vettünk még mágneses rajztáblát és akarok építőkockát is. lego nálunk még nem lesz, az túl drága ahhoz, h még ne érdekelje :twisted:
továbbra is várok még ötleteket, h ki mit talált ki karira! ja és lassan jöhetnek a kajatippek/receptek is!

rita
mi vettünk kelének játékbkocsit, meg volt érte őrülve. mondhatom, n megérte az árát. bárhová el tudtuk vinni, mert esernyőre csukható :lol: , nem volt drága és kimondhatatlanul szerette, iszonyú sokat játszott vele. mostanában jött le róla, már csak itthon játszik vele, de hónapokig favorit volt. ja és sokat tettem a társadalom homofóbiájának oldásáért, eszméletlen megjegyzések voltak a játszótéren a felismerést (kisfiú! bkocsit tol!) követően :twisted: :twisted:

firkálások
egyedül nem rajzolhat, ott ülök mellette, így még nem került veszélybe a fal. az ikeában vettünk egy nagytekercs rajzlapot is, ami pont az asztal szélessége, úgyh tökjól be tudom vele borítani az egész asztalt, úgyh ott se tud kárt tenni. ha betelt, akkor csere.
ja és nekünk n bevált a fürdőkádban használható zsírkréta, együtt fürdünk: én olvasok, ő rajzol, tiszta idill :lol: . és a sima fürdőpamaccsal lejön a kádról

ágiboldi
és te mehetsz közösségbe? :lol:

hát biztos volt még egy csomó dolog, amire írni akartam, de ennyi jutott eszembe. írok majd sűrűbben, olvasni úgyis mindig szoktam. igazából mazsi miatt elment egy időre a kedvem, fel nem foghatom, h léphet le vlki egy szó nélkül a fórumról, amikor milyen sokáig csapattag volt, ennyire nem számított neki ez az egész???

majus3
 
 


Szia Május!!!

Köszi a tanácsot!!!Dénes legtöbbször Dénes,vagy Dénesmaci,de legjobban aTutyit szeretem használni!!!Kelemen is nagyon jó név,főleg a Kelemaci :lol: :lol:
A Dénes popsija is csúf,neki a tejberizs és a mértéktelen mandarin üzötte ki.Nekünk van egy gyógyszertári csodánk,az mindent helyrehozott eddig,még jobban,mint a sudocrem meg a neogranormon.Mindig azt íratom fel már,ha kell valakinek bepötyögöm az összetevőket!!!
Megyek,mert nyígás van :cry: pedig most nem is lázas a szentem.

Kép Kép
meli1118
 
 


Hurrá, Május!

A gyógyszerbeadást biztos rossz ütemben csináljátok, majd átvesszük :lol:

Én úgy döntöttem, h mehetek közösségbe, mert nem nyalogatom össze mások cuccát (erre most különösen figyelek) és nem dörgölöm a szemem :lol: nem hiszem, h levegővel is terjed :wink:

Meli, szerintem se kell felébreszteni, úgy tudom, h ha túl magas lenne felébred magától.

Jaj, de jó, tényleg kisasztal, kisszék, az nekünk is kéne. csak nincs hely :?

Kép
Kép
agiboldi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?