Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Immunerősítőnek én Zoránnak csak C vitamint adok, abból viszont Amwey-t, hátha ez jobb egy picit mint a gyógyitári. Legalábbis ezt mondják.

Noémi pedig Flavon Kids lekvárt eszik. (Lehet itt reklámozni?)

Benia:
Nonó nagyon hajlamos a kruppra (Zorán is az volt,de kinőtte), tehát nekünk a hidegpárásító főfőfőfő-helyen van a szobájában. Mikor ilyen helyzetben vagyunk, akkor alvásidőben megy egész idő alatt. Be lehet állítani rajta, hogy 2 órát, 4 órát, vagy pedig állandóan párásítson. Én állandóra szoktam állítani, tehát mikor lefektetem, akkor bekapcsolom és csak reggel kapcsolom ki. Ennek ellenére akkor is ugatósan köhög, mert azért ahhoz gyógyszer kell, de legalább kicsit jobban tud lélegezni. Főleg téli, fűtési időszakban lesz hasznos. Bár mi nyáron is használtuk pár napot.
Boneco a neve, de abból is kétfajta van. Végül is az a lényeg, hogy hidegpárásító legyen, ne pedig meleg.
Nekünk volt, hogy éjszaka kellett orvost hívni, addig is ott ültem a párásító előtt Nonóval az ölembe és magunkra irányítottuk, hogy jöjjön a hideg rá. EGyébként ha nincs és nem marad abba a köhögés, akkor nyitott ablak, jó meleg takaró, vagy kabát, vagy akár hűtőajtóhoz állni,de lényeg, hogy hideg levegőt szívjon be a pici.
Nekünk egyszer egy ilyen éjszakai kaland után kapott is egy kúpot Noémi, attól jobban lett, de azt moondta az orvos, hogy egy percre sem szabad magára hagyni most éjszaka. Akkor annyira súlyos volt neki. Itt hagyott még 1 db kúpot azzal, hogy ez azért kicsit veszélyes, vagyis erős kúp, tehát csak akkor adjam be, ha tényleg úgy látom a helyzetet, hogy míg ő ideér, addig is muszáj. Ilyenkor azt kell nézni, hogy a mellkasa a levegővételnél behorpad-e, esetleg elkékül-e. Azóta hálistennek még megvan a kúp, nem használtam el, de volt már kruppunk. Az orvos mindig meg is kérdezte, hogy beadtam-e a kúpot, én meg mondtam,hogy nem, mert azért láttam, hogy mennyire súlyos. Kicsit ilyenkor ülünk a párásító előtt, utána pedig nem hagyom egyedül aludni,hanem ketten kimegyünk a nappaliba, ott bőrülő van, az mindig jó hideg éjszaka. Ott alszunk ilyenkor. DE olyan is volt, hogy én ültem, ő pedig az ölemben velem szemben és a mellkasomon aludt, mert nem hagyta abba a köhögést, lefektetni meg nem mertem.
Ezt annak ellenére, hogy ő is kapta napközben a köptetőt, éjszakára pedig a Spiropentet (hörgőtágító), de nekünk az semmit sem ér, szóval egy idő után abba is hagytam.

Na, ezt jól leírtam neked.... :shock:
(Ja, még annyit, hogy a legjobb nyákoldó a hársfatea! Noémi a Naturlandosból simán megiszik két lityit is ilyenkor. Én úgy szoktam, hogy összefőzöm kamillateával, ha már kutyulok, akkor mindent bele, az meg jó gyulladásgátló, nyugtató.)

Más:

Hát azt kell, hogy mondjam, hogy nálunk meg Noémi extra-apás! Semmi sem jó, amit én csinálok,csak apa. Persze ha nincs itthon, akkor velem is beéri. :)
És most úgy tűnik, hogy Zorán fogja nálunk learatni a babérokat! Ahányszor elmegy wc-re,Noémi megy utána, pisil a bilibe, kakil a bilibe.
Ma már egyszer sem volt rajta pelus és megy magától bilikézni. Ha meg a Zorán megy, akkor főleg.
Viszont önállósította magát, nyitogatja a wc tetejét, hogy majd ő kidobja a papírt, stb. Hát úgy tűnik, hogy kidobott egy wc-illatosítót is, ami a szélén volt. Ezt most vettük észre úgy, hogy teljes dugulás van. Három wc-nk van szerencsére, abból kettő egy csövön, szóval mind a kettő KO. A harmadik szerencsére máshová lett kötve, szóval ahhoz nem kell nyúlni, mert holnap jön a szerelő. Irtó jó lesz. PFúúúúúúúj!
Azt azért megtanultam, hogy egy darabig, vagy legalább 2 évig nincs illatosító, csak fújkálós!

Na, ma ennyi történt velünk.

Pil:
Én is örülök, hogy kuncogtál egy kicsit. Petykának pedig visszajön ám az étvágya. Noéminek februárban tüdőgyuszija volt. DE olyan komolyabb fajta, öt napig nem evett. Nem is nagyon izgultam, mert ivott eleget. Mikor már az ötödik napon elkezdett nem inni, akkor már annyira ideges voltam, hogy hihetetlen. Én éreztem, tudtam, hogy nagyobb gond van, sőt tudtam magamtól, hogy tüdőgyull., de az orvos nem akartam elhinni...,biztos valami vírus, stb.
Nagynehezen kisztrájkoltam egy beutalól röngtenre, hát persze, hogy azonnal kimutatták a tüdőgyulladást. Csak hát a kezdetektől fogva simán egy hét telt el. Utána pedig ötféle gyógyszert kapott, amiket persze kihányt és továbbra sem evett. A végén már ott jártunk, hogy azt mondták, ha nem tudjuk beadni neki a gyógyszereket, akkor sajna injekcióval fogják beadni neki. Hát azt már nem!!!! Béla (apa) és Zorán lefogta Noémit az etetőszékben, én meg öntöttem bele a gyógyikat. Borzalmas volt! Hárman kellettünk a gyógyszer beadásához, ordítás és rángatózás közepette, de végül is meggyógyult.
(Ja, persze az orvos még mindig azt mondta, hogy vírus volt, pedig ott a latin szöveg a zárójelentésen. Ezt megmutattam a saját körzetimnek, aki kijelentette, hogy ez egy kétoldali tüdőgyulladás, ha nem jutunk dűlőre a saját dokinkkal, akkor majd ő fog segíteni.)
Hát szerencsére ezen már túlvagyunk.

Ezt csak azért írtam le neked, mert tudom mennyire rossz érzés, mikor nem eszik a gyerek, de ha nagyon éhes lesz és picit megnyugszik ő is (mert hát nyilván az ő kis szervezetét is megviselte ez a dolog), akkor visszatér minden a saját kerékvágásába. Szoktál neki vizet, vagy teát adni? Vagy csak anyatejezik, esetleg tápi?
Csak a folyadébevitel miatt kérdezem.... (bocsi, nem okoskodok)

Reni:
Ezt asszem ide írom: nálunk az tuti, hogy takarítás, ilyesmi nem lesz, csak ha én csinálom. Szóval a reggelik, virág, eddig oviba, mostmár sulibaszállítás van és ami még napközben eszembe jut, akkor az is megy, de takarítás óóóóóóóóóóó, hát ez már nem fér bele. :lol:
Nem baj, így is tuti!

Erika

Kép
viera
 
 


Nancsa:
Na, ezért tényleg ezerrel szorítok!!!!!!
Mármint a gasztro eredménye miatt. Mert mi tehéntejfehérje-érzékenyek vagyunk, mármint Noémi. Most teljesen belerázódtunk,nem is vesszük észre, hogy neki teljesen mást kell adnom. Valahogy jön minden magától. (A tojástól is tiltva vagyunk.Nem is bírja, szoktam próbálkozni a sárgájával, de nem is szereti, szóval azzal nincs gondom.) Tésztákhoz viszont kell, attól nincs baja. Állítólag főzés, sütés közben a fehérjék (szerencsére) kicsapódnak és ezért ha kismértékben eszik belőle, nem okoz gondot. Nekünk a legnagyobb gondunk a tehéntej.
Viszont a lisztérzékenység eléggé rázós dolog.
Ne menjünk a dolgok elejébe, majd megírod, hogy mit végeztetek a vizsgálaton. Szerintem egyébként nem lisztérzékeny Zoló, de ez csak az én véleményem. Akármire lehet érzékeny. bármelyik tartósítószerre, vagy akármire. Persze, ezt majd kiszűrik. Ha pedig tényleg pozitív lesz (sajnos), akkor itt a neten van élelmiszerallergia lap, én szinte innen tanultam meg mindent ezekrőla dolgokról. Sőt: most volt itt az orvos nemrég, rákérdezett, hogy akkor most mit is iszik tej helyett Noémi (rizstejet), mert megnézné, hogy tudja másnak is ajánlani,aztán mutattam neki, hogy eszünk szójapudingot, aminek teljesen ugyanaz az íze, mint a Danette-nek, vaníliás, csokis és karamellás ízben van. Szóval mindent lehet helyettesíteni, csak először nagyon megijed az ember, aztán belátja (mert mást nem tud tenni), hogy ez van és megtalálja a megoldást mindenre. ÉN már törzsvásárló vagyok a bioboltban. Rohadt drága, de nem tudok mit csinálni, ez van. Csak reménykedek én is, hogy Noémi kinövi az allergiát, de ha nem, az sem érdekel már. Akkor iszik rizstejet. Én meg semmilyet sem iszok, mégis elvagyok.
De tényleg nagyon gondolok rátok majd, mert tudom mivel járnak ezek az élelmiszerérzékenységek.

Na, ezt is jól kiokoskodtam neked. Bocs, de most mindenkinek okoskodom. Az előbb Pil-nek írtam egy halom tudományt, amit persze ő is tud. Csak valahogy kijön az emberből, hátha tudok valami olyat írni, ami esetleg még plusz segíthet, vagy ilyesmi.

Puszi.
Jó éjszakát!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Megjöttönk Badacsonyból. Nagyon jól sikerült a kiruccanás, csak piszok hideg volt. Az is inkább ma. Kornél nagyon élvezte, szinte egész nap kinn volt, és olyan gyönyörűen eljátszott, hogy csuda. Jókat beszélgettünk az ismerős házaspárral és nagyokat ettünk. :lol:
Ma megnéztük a szüreti felvonulást, szép volt, Kornélt is érdekelte, leginkább a lovaskocsik és a traktor.
Este haza, még beugrottunk anyuékhoz, mert megköszöntötték Kornélt azóta pihi.
Pocak nagyon sokat keményedik, de még egyben vagyunk, s bírjuk.

Pil: nagyon sajnálom, ami veletek történt, de örülök, hogy újra otthon vagytok, reméljük most egy darabig nem lesztek kitéve ekkora izgalomnak.

Reni: kedden munka? Na, kezdődnek a dolgos hétköznapok. Peti miatt ne aggódj, meg fogja szokni, szerintem most tudatosul szegényben, hogy majdnem minden nap menni kell.

Ex: nagyon jót nevettem! :lol: Édes történet.

Viera: WC dugulás :cry: Kornél ugyan még nem dobott bele a WC-be semmit, viszont előszeretettel húzkodja le!

Vicky: lementetek Ti is Badacsonyba?

Na, lépek pihenni.
Anita

Kép

Kép
wawel
 
 

 
 

Benianya!

Mi ma rétegesen nyomtuk Petivel. Szerintem holnap vastag melegítőnaci-atléta-poló-vékony pulcsi-tavaszi dzseki-vékony sapi lesz a ruházat!

Csajok!

Köszi a megnyugtató szavakat! Az bizti, hogy én forrongok lelkileg, de az is igaz, hogy néha olyan eleven-rossz Peti, hogy kívánom a bölcsit!!!!

Anita!

Kitartás! Még 1-2 hete húzz ki!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


jóóó, reggelt!!!!!!

Háátnem sokat kellett gondolkodnom a kinti bölcsis ruhán,mert zuhog, igy kisem mennek!Azért tettem be kinti vastag melegitőt,mellényt meg dzsekit is a hétre.

Bölcsi 4.hét hétfője: Háát reggel mondta, hogy "nem akaok bőtibe menni ana" és nyifogott. De aztán simán bement, jó időben mentünk,nagyüzem volt az átadóban,igy mivel látta h mindenkit öltöztetnek,de senkis em sir, simán bement, büszkén,kacagva mosott kezet, megkereste a jelét, megfésülködött, bekopogott! Olyan de olyan cuki volt,majd megzabáltam.Tök büszkevolt magára én pedig rá. Azért elkérte a nyunyuját és be is kapta az ujját,de még dolgozós puszit is adott.
Imáádom. Úgyhogy lányok fel a fejjel, minden rendben lesz a bölcsivel.

Megyek megnézem a csak csajokat,már úgysem sokáig nézhetem,nemsokára minden nap meló reggel 8-tól.fúú,de kemény lesz.Most igy hogy csak heti 1,2,3 nap igy egész jó. Bár mosni nem tudokma,mert nem szárad meg kint.

Viera! Köszke a köhögős tanácsokat, főleg hogy a hársfa a legjobb nyákoldó! Figyeljetek! Van olyan, hogy 3 hét köhögésből úgy lesz tüdőgyulladás, hogy se hőemelkedés nincs, se zörejt nem halla adoki? Lehet h Beninek is lehet?Fúúúú.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok

Benianya

Hidegpárásító jó!
nekünk is van.Akkor vettükmikor Zalánnak 4 hónaposan asztmás rohama volt.


Viera

WC dugulás király.Volt már nálunk is,jött fel mindenhol a víz!!

De most asszem túltudom licitálni ezt!! :evil:

Tegnap este épp zalánt készültünk fürdetni amikor egyszer csak megszünt az árram ellátás a lakásban.Ill az egyik szobában volt.
A férjem elkezdte nézegetni a kapcsoló dobozt.de igazából nem jött rá semmire.A kisszobából kihúztunk egy hosszabbítót erre digtuk a fontosabb dolgokat.Egyszercsak ott is elment. :evil: :evil: :evil:
De lett a konyhába! :shock: De csak a csillár világít semmi más nem működik!
Sehol!! :evil:
Amit tudni kell:villany a sütőm és a főzőlapom.Villanybojlerünk van!
Tehát nem tudok főzni és nincs melegvíz.
Este sötétben elemlámpával fürödtünk.Ja és rázott a csap!!!
A hűtő és Tv úgy működik,h anyósomtól húztunkát hosszabbítót!
KIRÁLY!!!!!
A villanyszerelőt még nem tudta a férjem elérni,úgyhogy ez nagy valószínűséggel így marad ma este is!!!

A legszebb az az egészben,h teljesen új az összes vezeték!!! :shock: :evil: :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Benia:
Igen, nekünk márciusban így lett Noéminek kétoldali tüdőgyulladása. CSak köhögés, nem evés, viszont láz egyáltalán. Szívzörejt sem hallott egyáltalán a doki. Szerintem ezért is nem gondolt tüdőgyuszira. Én gondoltam, csak mire kiharcoltam a röntgenre a beutalót, addigra eltelt már egy hét is így tüdőgyuszisan. :!:

Alziza!

Király ez a Murphy: Ami el tud romlani, az el is romlik.
Én azért most nem imádom annyira a beszólását!!
Jött egy ismerős srác, vízvezetékszerelő. Valamit buherált a klotyón, most műxik mind a kettő. Azt mondta, hogy sokat húzam le, mármint hogy sok víz menjen le és hátha kimossa a csőből az ottrekedt műanyagillatosító (a francba az összes illatosítóval!). Szóval azóta egyfolytában a wc-t húzkodom, most tökéletes.
Remélem így is marad.
Villany nélkül viszont nem tom mit csinálnánk, főleg este. Meg ilyen sötét esős időben.

Ja, bekapcsoltuk a fűtést. De ez sem megy olyan egyszerűen ám. Eltűnik a nyomás a kazából. És akkor leáll a fűtés. Ez most még ezen a héten, meg esetleg jövőhéten oké, de jó lenne megcsináltatni. Szóltunk szerelőnek, azóta is jön....
Mi meg most jól felöltözünk.

Na, hirtelen ennyit!
Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


ez az osztálytalálkozón készült múlt szomabton
Kép

tjuca
 
 


eX!

iTT VOLTATOK dUNAKESZIN, AMIKOR MI NEM??? :twisted: :twisted: :twisted: LEGKÖZELEBB ÚGY JÁRJATOK ERRE, HOGY TALÁLKOZZUNK!

tjuca
 
 


Sziasztok!

Bocsi, nem volt időm visszaolvasni! Tegnap búcsún voltunk, meg a mamánál, ma meg most értem haza a gyerekekkel.

Szóval most reagálni nem tudok, de ezt el kell mondanom, el se fogjátok hinni, azok után, hogy folyton panaszkodok!

Megyek dolgozni! Pénzügyi meló, pontosabban postán csekkes ablaknál, de a szépséghiba annyi, hogy 2 órás kisegítő munka. Na de nem baj, lesz postai gyakorlatom is, meg 20 ezer is csak 20 ezer! Juhé!

:):):):)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Juca! A kép nagyon jó! Édes kis pofi Kata!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Mindenkivel mennyi minden történt!

Márk is beteg, ma nem vittem bölcsibe, meglátjuk mit mond rá az orvos. Szegény alig kap levegőt, de kiszívni az orrából szinte semmit se lehet. Ugyanakkor jön a foga, amitől a nyála is folyik egyfolytában. Ilyen még sose volt, azonnal levettem róla a kakis pelust, és mégis, úgy kicsípte szegénynek a fenekét, meg a lágyékát, hogy szinte hólyagos volt. Szerencsére a körömvirág kenőcs rndbehozta, most már csak szimplán piros. Ezért se akartam ma bevinni, mert ott nem fogják egyéni krémmel kenegetni, azt viszont nem szeretném, hogy sebes legyen neki. Nagy haladás bölcsi ügyben, hogy az utóbbi időben össszesen egy nap volt, hogy nem evett benn az ebédből. Itthon soha nem eszik ebédet, örülök, ha valami kicsi kézbefogható kaját bele tudok szuszakolni.

Viera,
ez az eldugult WC tényleg rémes. Márk régen dobált bele mindent, nem győztem utána rohanni, ha a fürdőbe ment, de szerencsére már leszokott róla.

Gabi,
Hajrá munka! 2 óra még megoldható, és ennyi pénz is sokat számít. Ráadásul így te is kimozdulsz. :))

Alziza,
el se tudom képzelni, hogy mi okozhatja nálatok ezt a galibát. :shock:

Én is azon gondolkodom, hogy ma délután bekapcsoltatom a fűtést. Ma már vastag frottír térdzoknit húztam a gyerekre, olyan hideg van. Ráadásul a mi lakásunk egyébként is hűvős, mert az ablakok leginkább észak-keletre néznek. Szerencsénk van, mert itt még konvektorok vannak, és így könnyű gyorsan befűteni ha épp fázunk, és egyszerű letekerni is.

Köhögés:
Márk nem hajlamos a kruppra, éjszakára köhögéscsillapítót is eddig talán egyszer kellett adni neki. Nincs hidegpárásítónk emiatt. Gond viszont, hogy olyan vizesek a falak.

Én is izgulok már, hogy milyen lesz újra dolgozni járni. Én októberben kezdek. Nem tudjátok, a felhalmozott szabikat még ebben az évben ki kell venni, vagy áttolható a következőre?

amandi
 
 


Sziasztok!

Pil! Nagyon-nagyon sajnálom! Nem irigyellek!!!! Remélem nem lesz több ilyen élményetek! És Ami is hamarosan kinövi ezt a kicsit undok korszakát. Barátnm cuki kislánya pl. lökdösődős, verekedős agresszor lett. Most hétvégén együtt üdültünk és Vencelt néhányszor durván meglökte, ha nem vagyunk ott, Vencel csúnyákat esett volna. Ha rászólnak vagy bármi kis dolog nem az akarata szerint van, csak sír. Elég 1 idegennek hozzászólni, már sír. Anyuka ki van akadva mi lett a csöppségével....lehet a bölcsit érzi, nemsokára elkezdi....

Ex és többiek! tegnap hallottam a sztorit: anyósék Angliában vannak a lányuknál. Hétvégén kirándulni indultak autópályán autóval Stonehenge-t megnézni. Megálltak enni...Zsuzsa vezetett, após navigát a térképpel, anyós hátul. A pihenőnél kiszállt, Zsu megette a szendvicset és továbbindultak-anyós nélkül. Futott utánuk, de nem vették észre-csak fél óra múlva. Autópálya, nem lehet visszafordulni...szerencsére lassan haladtak, be volt állva az út, így após azért nem kevés idő alatt visszafutott anyósért. Aki először nevetett, azt hitte viccelnek, aztán kétségbeesett, mikor rájött hogy ki tudja mikor veszik észre hogy nincs a kocsiban és nem lehet visszafordulni...
Hát, tegnap egy jót röhögtünk, mindenem fájt. Tudom hogy akkor nem volt vicces, szegény anyós még angolul sem tud...
Mi egyszer Padovában estünk kétségbe férjjel. Leparkoltünk az újvárosban, egy templom melletti parkolóban, ami este 6-kor zárt. Mi 3 körül végeztünk a városnézéssel az óvárosban és elindultunk az autónkoz...de nem találtuk. Vettünk térképet és rájöttünk, fogalmunk sincs merre parkoltunk le...lejártuk a lábunk és rájöttünk ebben a városban csak templomok vannak, mind egyforma és mi nem fogjuk megtalálni...már hullák voltunk a fárdságtól szomjúságtól éhségtőlés felkészültünk hogy ott éjszakázunk valahol és másnap folytatjuk a keresést. Aztán váletlenül fél órával zárás előtt megtaláltuk a MI templomunkat mellette a parkolóval...

Már említettem hogy itt Kőbányán szerdánként festegetni járunk anyukák a csemetékkel. Ők szerveztek egy balatoni utat, 1000ft/ fő napi 3X-i étkezéssel. Vencelnek külön volt szója és tojásmentes kaja. És még kisvasutazás is benne volt az árban! Biztos eu-s pályázati pénz...Kár, hogy vége a nyárnak, de így is nagyon jó volt.

Mári

Kép
mári
 
 


Gab,
hatalmas gratula!
Ez nagyon jó és lehet, hogy ha bejössz nekik, akkor később magasabb óraszámban is kelleni fogsz!

Juca,
nagyon édes Kata.

Pil,
remélem hamarosan kiderül, hogy mi okozhatta ezt Petyánál. addig is a legjobbakat!

Reni,
hogyhogy kezdődik a munka? ez a vállapos-egyenruhás? Na akkor még sem kellett év végéig várni.
Az hogy te is ki vagy a bölcsibe beszoktatástól pedig érthető, szerintem lélekben mindannyian meghalunk ettől picit.

Mi ma kezdtük a bölcsit. Még csak egy órát voltunk és ott ült szinte végig a szoknyám szélén a csaj. A vége fele kezdett el csak játszani, meg előadott egy kisebb műbalhét is, de röhögtek rajta a gondozónők is (meg én is), még egy Jászai díjat is felajánlottak neki:)
Hát nem tudom milyen lesz, az egyik gondozónéni kedvesnek tűnik, a másik elég mufurc és összesen 16 gyerek lesz a csoportban-> 12 állandó és 4 időszakos-> ez elég durva szerintem.
Ja és a napi térítési díj: 384Ft, 320-ról emelték szeptemberben.
Mondjuk annyira nem sok és így hogy a gyerek nem esz itthpn napközben tuti, hogy hét közben nem fogok nagy kajákat főzni magamnak.
Most egyenlőre a munkakeresést halasztom: kedden és pénteken van sulim, azok a napok már kilőve és inkább megpróbálom mér a lakberendezői bizniszt felépjteni.
Asszem a saját lakásunk átrendezésével kezdem:)
Ugyan amikor Guszti elment már átpakoltam néhány dolgot, de csak nem jó így, most egy komplett könyvespolc áthelyezéses átformálásos dolgon töröm a fejem -> jelenleg beépített plafonig érő könyvespolc van, de annyira rossz helyen, hogy pont ott lenne védett helyen az ágy-> szóval most átszervezés lesz.

Majd ha kész teszek fel róla előtte-utána képet:)

meteor
 
 


Rita! Foglalkoztál azóta a lakberendezős bloggal?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!!!Jupiii!!!Ez nagyon jóóóó! :lol: Tudom h Te is szeretsz csinizni,no oda lehet, tök izgi lesz,és sok emberrel beszélsz is!!!!Deee jóóó!!!!Hajvasaló, smink, kapcsolatok....
2 óra is jó,és 20 is jóóó.Mondjuk ugye az 8 órára csak 80,de most ez a 2 óra nagyon jóóó!!!
Gab, ha ez vigasztal az én uram minden héten péntek szombat járt suliba. Anyósék nál aludt, ezen spór volt,nem kellett a szállót fizetni.Neki ez volt a kikapcsolódás,olyan mint Preninek a horgászat. Én nehezen tűrtem a 4 évet nagyon.Vizsgaidőszakban meg 1 hétre lemet.El sem hiszem, h most minden hétvégén itthon van..
Viera! Húzzad csak azt a WC-t.Nekünk valami sok méter görény nevezetű géppel tekert hangos izével dugitották ki, szóval csak reméld, hoyg valóban lemegy a cucc a tágabb közös csövekbe, mert ha nem fennakadnak rajta szennyek és megint bedugulhat. Egyszer vkinek egy tollbetét akadt fenn és arra tekeredett rá a konyhai ddzsuva, sokszor dugitották,mire a beszorult tollbetét kiment.

Ennél már csak Alziza sztorija gázabb.Brrrr, ráz a csap!!!Hűű,ott vmi nagyon összegabalyodott. Ide oda megy az áram???????????????Ird meg a fejleményt.

Kata nagyon cukker, hogy kommunikál már a szemével!!!!

Amandi! Márknak gyógyulást. Nálunk saját krémmel kenik, amit csak akarsz.sőt a köhögés gyógyszert is bevitették velem, h napközben adják. Egy szivbeteg kislány is van,őt is gyógyszerezik.

Wawel!Ez a balatoni dolog nagyon jó árban volt!!Jövőre szólj ha lehet csatlakozni!!!!!!!!!

Jajj,Meteor! Drukk a kis angyalnak! De,azért már előre készülj fel erre a piócás beléd csimpaszkodásra,és a krokodil könnyekre.
Szivszoritó úgy lefejteni a gyereket.
Mondjuk ma reggel 5 kor hisztivel kezdett a gyerek,nem tudjuk mitől,bármit mondtunk neki visitós,karrázós rongybabás NEEEEEM volt a válasz. Ezt csak űberelte 7 ig, amikor is dafke nem azt csinálta amit kértem és csakazért sem hagyta abba amit meg nem szabad. Így ma lelkileg könnyebben vittem, hisztizzél majd a bölcsiben fiam. No persze ott ő a legjobb gyerek ám! Mondta ma reggel hogy nem akaok bőtibe menni,de vidáman bement, és hogy tud örülni,hogy megtalálja a törcsijét!Vigyorog én meg agyon dicsérem.Ma dolgozós puszit is kaptam. :P :lol: Fincsi volt nagyon.Vagy ezt már irtam ide? 2 fórum megzavarit. No,csak ma jövök ennyit, esik és csak 3 kor dolgozom.Kicsit rossz így,mert nem vagyok ott az értekezleten,úgy érzem kimaradok vmiből, holott még nem is kéne dolgoznom,csak előre dolgozgatok,ami ugye eseményhez kötött azt nem csinálhatom meg akkor amikor én akarom.Mai téma:aNap és Hold fénye bennünk. Naagyon érdekel,imádom az ilyet!!!!!! Kikapcsolódás ez nem is munka.
Okt. 16 viszont naponta güri,és akkor meg az lesz fárasztó. Akkor már jobb így belerázódni,apránként. Ez nekem a beszoktatás.

Jelentem szoli előtt beszaladtam a turiba-csakazértis,és túrtam egy vagi 360 ft-os színes felsőt ,meg egy zöld mellény,alatta fehér ingutánzat egybe varrva kombinációt 530 ft-ért!!!!!!!!!!!Tékozló asszony!!!!!!!!!!!!!

Meteor! jó rendezkedést!
Én vezstemre megkérdeztem van e a könyvtárban feng shui könyv, volt 6 db nagy vastag 6-8 ezres jók.Olvasom.A simakönyvespolc lánbdzsként,nyilakként szórja a negativ emergiát az ott ülőkre. No, ez baromi jó,mert nekünk sokés csak nyitott könyvespolcunk van.A Wc is az ajtóbval szemben van.A bejárati ajtón meg bejün a csi,de 6 lépés múlva ki is magy a 2 m X 7 méteres teraszablakon-ajtón.Vehetek kristályokat felaggatni.Házasságunk,szerelmünk fellángoltatásásra meg más apróbb praktikákat néztem ki, fogalmam sincs mennyibe kerülhetnek ezek a kötyük a feng shui boltban,de már bánom,hogy lakber könyvet vettem a kezembe. Volt itt tegnap egy igazi sokéve lakber.lakber-azsonta alapjában véve nem rossz-és nemtom tanuljátok-e Meteor,de a legtöbb alap feng shui elvet ismeri,alkalmazza. Néhány praktikus dolgot mondottés ez olyan jóó.Mióta topicolokmár 4.jére rendeztem át a gyerekszobát.Ezt a legújabbat még le sem fotóztam,pedig imádják a ygyerekek. Egymást fektetikle, be sem kell mennem!!!!Mese a fürdőben mig ők a kádban,aztán ők ölelgetik,puzsilgatják egymást,az én énekem,jóéjt puszijaim után még hallottam h Blani énekel Beninek és elaludtak! Bejött!!!!!!!!!!!!Cukik!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Eni! Boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi,

már befoglaltam egy oldalt a freeblogon, de egyenlőre még nem kezdtem el írni, illetve ha te ehhez értesz jobban, akkor örülnék ha tudnál tanácsot adni.

de szerintem inkább priviben

meteor
 
 


Rita! Holnap majd írok neked!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Aloha!

ENI:
BÓDOG NÉVNAPOT!!!!!

Gab:
Nagyon örülök, hogy találtál magadnak munkát. Tökmindegy mennyi időt töltesz a munkahelyeden, lényeg, hogy "kilökődj" otthonról egy kicsit! Tuti jó lesz, majd meglátod!!!!
Tényleg, most aztán jöhet az a szép szemüveg, hajvasaló, nem kell nagy smink pici alapozó, szempillaspirál, rúzs, vagy akárcsak színezett szájfény és ülhetsz a kirakatba!
(Megjegyzem, én már várom, hogy menjek dolizni! Viszont mivel biztos állásom van, visszavárnak, így aztán naná, hogy kihasználom még ezt az egy évet.) Majd a többit Tanyán, vagy MSN-ben.

BEnia:
Hogy van Beni?
Most nálunk is issza Noémi is a hársfavirágteát. Sima filteres. Néha teszek bele Cebion cseppet.
Csak az a baj, hogy cukor kell bele rendesen, mert amúgy nem issza meg. Amikor beteg, akkor viszont nem érdekel, hogy cukor ide-oda, lényeg, hogy borítsa magába a teát.
Kell szívni Beni orrát?
Mert teljesen tönkreteszi az is az orrnyálkahártyát és az orrcseppek is. Én a múltkor vettem egy olyan orrcseppet, ami D és E vitaminos, ráadásul olajos. Tehát cseppent is az nózijába, meg a szélére is kenek, mert ápolja. Gyönyörűen rendbejött tőle az orrocskája, amikor beteg volt. Holnap megírom a nevét, de ha bemésza gyógyitárba, tuti fogják tudni.

Tjuca:
Kata nagyon-nagyon édes csajszi!! Annyira lányos! Tudom hülyén hangzik, de tényleg. Vannak kislányok, akik ilyen pirinyónak még nem lányosak, csak olyan babásak.

Anita:
Én nem csatlakozom az előttem szólóhoz. Bocsi! :lol: Nyugodtan jöjjön a picike, amikor akar! Nonó és Zorán is 38. hétre született és nem bántam! Nagyon vártam őket.

NANCSA:
Írj, hogy mi volt a vizsgálaton, mert nagyon izgultam értetek és most is nagyon várom a beszámolódat!!!!!


Fú,mit is akartam még..... :roll:

Ja, wc: egész nap jó volt. Hurrá örülünk!!!!
Ma este viszont szólt a Zorán, hogy nem megy le a víz. Megint színig volt vízzel. Szerencsére csak tisztával, nem volt benne "nagydolog". Vááááááááááááá!!!!!!!!!!
Nagyon gáz, mert nálunk nem fogják kiszippantani, vagy szivattyúzni, amit Benia írt. Húzkodhattam én egész nap, mégis itt a baj.
A ház alatt van a cső, szal úgy tűnik a héten bontás lesz...., fürdőszoba, előszoba, mert két wc van egy csövön és nem lehet tudni, hogy hol az akadás.
Minden rossz megtörténik velünk, ami csak lehet. Mármint az utóbbi két hétben.

Zorán azért továbbra is remekel az iskolában. Piros csillagokat naponta meg sem tudom számolni, a magatartási-óriai munkai ablakocskája pedig mostmár mindig arany. Hipp-hipp-hurrá!

Most ennyit, ha még visszanézek és lesz hsz, akkor lehet, hogy még reagálok.

Pusszanás!

Erika

Kép
viera
 
 


Hali! Gáz van csajok. Beni feküdt 3 l, tudták úgyis megyek. Aliog evett,bágyadt vot,köhög.Reggel 7 tőllesz a doki, de már most tudom kérek tüdőröntgent akárhogy legyintene is h nem kell. 3 hete köhög 1500 mg C vtamin és köptetők, hörgőtágitók mellett.39 volt etse,hűtőfürdő és nurofen,10 kor mérem és adom az amidazofen kúpot. Ja a nurofen elfogyott, csak Blaninak volt szopogatós tablija, de az is 100 mg-os, mint a lötyi 5 milije. Elszopogatta olyan kis édes volt.
Orrfolyás nincs,de rekedtség van. Ma megnéztem a neten a tüdőgyuszit,minde tünetet produkál és a kezem a hátán valami húzást érzett légzéskor. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá.Szóval akkor leszek nyugodt ha látom a rtgent. Viera esete megijeszett.És nem akar inni sem most,pedig nagyon nagyon sokat iszik amúgy.
Azt hiszem én is inkább becukrozom a hársfa, citromfű teát.

Blani meg újabban nem tudja melyik a balkeze, mikor született ésmilyen nhónap van-ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁleirattam ma vele 10x. Apa azt mondta ne aggódjak,elfelejtette mert nem használja,ennyi.
Este Blanit is rázta ahideg, ketten betegek náluk,remélem kihúzza, ő issza az aloét!!!!!!!!!!!!
Léptem mérni!

benianya
ákosbenianya
 
 


Szóval feküdt 3 kor a bölcsiben az ágyon,mig a többiek uzsiztak.....kihagyott néhány betűt a gép. -nincs láza,nemkellmég kúp. Éjfélkor újra mérem.

benianya
ákosbenianya
 
 


Hali!

Benianya: na mi van Benivel? Lázas még? Remélem nem lesz igazad, és ne tüdőgyulladás.

Mi is va voltunk először bölcsiben, csak 1 órát. Vitorláshajó lesz a jele. Egész jól elvolt, csak egyszer fellökte az egyik kisfiú, akkor sírt egy kicsit. A gondozónénik aranyosnak tűnnek, de ez majd hosszútávon derül ki igazán. 12-en vannak a csoportban, nagyjából egyidősek. Holnap már 2 órát leszünk.
A magam részéről hulla vagyok, most este ettem először, fáj is a fejem, rádöbbentem, hogy hoppá, délután kell főzni, emrt délelőtt nem lesz idő rá. Szegény gyerek ma is tojásrántottát kapott.... :oops: Úgyhogy egész délután főztem, kicsi törpémet meg "belöktem" a Verdák dvd elé... :oops: :oops:

Nancsa: mizu veletek? Van eredmény?

Viera: wc gáz, szerencsére nálunk Bálint tudja, hogy nem fogdossuk. Persze azért megyek utána, ha bemegy. Noi nagyon ügyes a bilizéssel.

Amandi: Márknak gyógyulást! Remélem, hamar kimászik a betegségből.

Amúgy szerintem mi sem járjuk végig a hetet. Volt egy kislány, aki iszonyat rondán köhögött, ha lehetett volna, a közelébe sem engedtem volna Bálintot, és az összes gyereknek folyik az orra.

Le kéne feküdnöm.....bírni kell a holnapot is :?

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Azért őrület, vagy bebeszélem magamnak, de soha nem szokott ennyit fújtatni, szuszogni, mocorogni közvetlen elalvás után, mint most. Vagy az élmények rendeződnek, vagy tényleg beteg lesz, vagy anyuci meghibbant.........................................

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Örülök, hogy Beninek nincs láza!! Amúgy ha alszik, akkor is felkelted lázat mérni? Ez nekem mindig nagy dilemma volt, de eddig mindig maradtam a tapogatásnál.....úgy voltam vele, hogy inkább hadd gyógyító-aludjon, ha meg nagyon lázas, azt úgyis érzem.

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!
Szeptembertől sok helyen újra indul a Süni zenebölcsi-zeneovi. Várlak Titeket szeretettel!!!!! Részleteket, helyszíneket a www.sunizene.hu címen találtok.
Szép estét. :)
Nóri
norkini
 
 


Benia!
Tényleg hívj orvost és addig veszekedj vele, amíg beutalót nem ad azonnal.
Nekünk is csak köhögés volt, láz egyáltalán nem. Plusz,hogy nem evett semmit. Akkor kezdtem izgulni, mikor már nem is ivott.
Ne legyen tüdőgyulladás, ezt persze nagyon szeretném, de inkább egy felesleges röngten, minthogy nagyon szövődmény legyen.
Holnap írj feltétlen, hogy mit végeztél.

Vicky:
szerintem nem Noémi dobta bele azt a vacak műanyag tartályt, hanem magától beleesett,ahogy nyitogatta a wc-tetőt. Ki akarja dobni mindig a wc papírt és beleesett.
De az is lehet, hogy nálunk esett bele,csak nem vettük észre. :shock:
Ez már teljesen mindegy, lényeg, hogy szarban vagyunk!!!! :(

Erika

Kép
viera
 
 


Hajnal 4 ig birta,akkor láz,kúp.Váltogatva a nurofent és az amid.kúpot-ez válik be. Dehogy ébresztem fel.Van ilyen lapka homlokhőmérőm,amit csak álbában a homlokára teszek és fél fokonként szineződik. Nem nagyon pontos, de arra elég hogy lássam 39 fölött vagy 38 fölött van-e.
Egyébként a dokinak az szupi fülbe rakható pillanat alatt mérőse az nagyon tetszik,detuti drága, annyit meg nem vagyunk betegek.
Rohanok, 7 kor doki.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a dokit: Nem lisztérzékeny Zoló!!! :P Hip-hip-hurrá!!!!!!! :P
Igaz a tejérzékenység határértéken van (15 a határ, Zolkának pedig 13), úgyhogy megismételték a vérvételt, 3 hét múlva lesz eredmény. De a lényeg, hogy a nagyobb rosszt megúsztuk. Kicsit hízott is, így a 87,5 centijéhez 10,44 kg. Ez is határérték, de legalább fejlődik. :)

Viera: Nem semmi dugulás! Mindenképpen bontani kell?

Alziza: Remélem már fényárban úsztok.

Juca: Tündér Kata. Ezen a képen nagyon Kingás.

Benianya: Írj, hogy mi volt! Remélem semmi komoly.

Gab: Szuper a munka! Kívánom, hogy a végén 8 órára duzzadjon. :wink:

Én is szeretnék fűűűteniiii!!! Majd megfagytunk este, de hát a panelban max felöltözni lehet + hősugárzózni. :? Az elmúlt két napban több forró teát ittunk mint egész nyáron.


nancsa
 
 


Sziasztok!

Na most az egyszer élvezem a vályogház adta előnyöket! Nálunk bent eddig 22 fok volt a legkevesebb. Ok, nem 25, ami nekem a legjobb, de erre még mit fűtsek? Télen is csak 22-re szoktuk felnyomni. Szóval közös megegyezéssel csak akkor fűtünk, ha 20 alá megy. Az még jó, nem? De még hátha jön a vénasszonyok nyara!

Köszi a gratukat munka ügyben, én is nagyon fel vagyok dobódva, de közbe azon gondolkozom, hogy le vagyok rongyolódva, alig van normális blúzom, felsőm, nincs egy normális zárt cipőm, nadrágjaim sincsenek, a takszövös időkből való kosztümök kicsik rám... Na majd szépen apránként!

Viera! Mégazhogycsak szép szemüveg! De van ám kontaktlencsém is :)

Bocsi, majd még írok, csak megyek csinálni reggelit.

Pussza!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nem tudtam kiverekedni a röntgent, ugyanis virusos ,hólyagos garatgyuszit állapitott meg. Nem hall semmi tüdőzörejt,én ugyan a torkában semmit sem látrok, de kanállal ha lenyomom a nyelvét valóban ott vannak lent a garaton a fehér hólyagok! Szegénykém ezért sirt annyira éjjelente, azt mondja a doki ez nagyon fáj, sőt a végtagjai is fájhatnak. 3x 13 csepp cataflámot és 2x fék B1 vitamint irt, ez utóbbit nem értem miért.És azt sem értem miért nem foglalkozott a 3 hetes köhögésével. Coxsackie virus okozta herpangioma van a torkában,ami nem az ismert herpesz, tehát nem az amelyiket ha egyszer elkapja,élete végéig mindig benne lesz. Ez jó,de bakker lányok nem nyugodtam meg,mert a köhögés b
ánt nagyon. Meg a láz is.Ugyan tegnap nem evett, a doki azt mondta nem is fog enni,és csak pépeset kaphat, most bevágott fél császárszalonnát uborkával.Hát nem éppen pépes kaja.
Nemfér afejembe hogyan köhöghet olyan mélyről felszakadósat a hólyagoktól. Vagyvolt egy köhögős,ami elhúzódott és rájött a hólyagos? De akkor miért állitotta le a Spiroprentet.ÁÁ,nem vagyoknyugodt,de 2-3 napot adok a dolognak,apa leszidott,hogy miért túlzokelmindent, miért nem hiszek 50 év szakmai gyakorlatának.Hát most akkor várok.

Emlékszem többeteknek volt az utóbbi hónapokban hólyagos torokgyuszija,leirnátoka tapasztalatokat? Meddig tartott,mit irtak fel,mikvoltak a tünetek,hogyan viselte a babó?

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Benia:
Hogy van Beni? Javulgat kicsit?

Vicky írta ezt az éjszakai ébresztgetést, tapogatás láz miatt.

Biztos tudjátok már, de azért leírom, hogy lázas gyereket éjszakára sohasem szabad jól beöltöztetni és jól betakarni, hogy nehogy megfázzon.
Mi ilyenkor csak egy kis rövidujjú pizsamában vagyunk, lehetőleg talp nélküliben. Vékony takaróval csak.
Ha ugyanis jól felöltöztetjük, hogy nehogy fázzon a kicsike és izzadja ki azt a fránya betegséget, ráadásul még jól be is takarjuk, azzal pont az ellenkezőjét érjük el.
Nem tudja leadni a hőt és mégjobban felszökik a láza.
Mi ezt így szoktuk éjszakára, nappal pedig a délutáni alvásnál csak egy kis rövidujjú badi van Noémin vékony takaróval. És akár hiszitek, akár nem, mire felébred, a magas láz megszűnik. Mindenféle kúp, gyógyszer nélkül. Na jó, nem teljesen szűnik meg, de a magas lázból csupán hőemelkedés lesz.

Na jól van,megint csak okoskodtam. De hátha valakinek még jól jöhet.

NANCSA!!!!!
MI VAN VELETEK???? MI VOLT A GASZTRÓN???
ÍRJ MÁR VALAMIT!

Erika

Kép
viera
 
 


JAJ, többiektől bocsi, most ennyire volt időm, majd este írok, reagálok is a hsz-okra...
Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


Nancsa! De örülök,h nemliszérzékenység!!!De akkor mi? És miért ilyen kis súlyú? mit mondtak?

Gab! Igen ezek a vályogház előnyei!!

Gab,amit tegnap túrtam 360 ft-ért, sajna szűk rám mellben, ha lefotózom és tetszik elküldöm szivesen!!!!!!Neked adom!!!Egyébként néhány jól variálható cuccból egész sokat ki lehet hozni.Szoknyás,harisnyás, vagy nadrágos vagy? Segitek ha szeretnéd.
1 jó nadrág,meg egy fekete szoknya, fekete cipő-csizma és3-4 felső 3-4 lánc vagy kendő megsokszorozza a variációk számát.Nekem pl van világosbarna talpig érő kordbárnyos szoknyám, almazöld vastag harisnyám, ehhez turiztam tegnap a zöld felsőt 500-ért.Van hozzá láncom, de fekete szoknyéval,vagy fekete nacival meg fekete cipővel is jó, van fekete kendőm, azt csak anykaamba kanyaritom és máris másik cucc.Farmerralés almazöld kiszoknivalnyitottabb cipővel is jó.szóval kevés cuccbólis lehet sokat kihozni.Egy a lényeg, hogy egymással jól variálhatók legyenek.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Benianya: Nekünk volt nemrég ez a herpangina- telis tele hólyagokkal a szája-torka, inni csak Nurofenes adagolóból 5 ml-ként tudott (ez volt a mázlija,h igy elfogadta az innivalót, mert amúgy már Madarász cucc be volt pakolva...),enni hideg pudingot, ennyi.Hideg kajákat jó neki adni,meg inni is hideget mert az enyihiti, doki is mondta meg alapból is ezt csináltuk.Kapott rá egy virus ellenes gyógyszert, illetve itattam vele Getorade italból egy kicst (izotóniás, a HIPP ORS 200 is jó,csak nem volt), mert a kiszáradás határán álldogált ,az sokat segitett az állapotán de nem magán a betegségen persze.
Ha elöbb kapja a gyógyszert akkor talán nem ennyi ideig és ilyen súlyosan van benne, de legelőször épp helyettese volt a dokinknak aki félrekezelte ,azaz nem kezelte,csak valami ecsetelőt adott meg jótanácsot, aztán rá 2 napra a dokink is volt, akkor kapott gyógyszert.
Vendég
 


Benianya! Szerencsére hólyagos torokhoz nem tudok hozzászólni, de látom, vannak érintettek. Nyugis napokat és gyors gyógyulást kívánok nektek!

Én univerzális vagyok, szeretem a nadrágot meg a szoknyát is, bár télire csak egy szoknyám van, amiben az őszi talin voltam. Hosszú és kockás. Csak azt nem tudom soha eltalálni, hogy amíg csizma nem kell, de a szandál már hideg, milyen cipőt vehetek szoknyához. (A fő baj, hogy a magassarkút nem igazán bírom, max. 5 centi.) Ezek a balerinacipők meg szerintem max. farmerhoz néznek ki valahogy, szoknyához, főleg hosszúhoz tök idétlenek. Van egy jónéhány jó kis felsőm is, de rövidujjúak... Most meg hűvös van. Szóval még azon gondolkozom, hogy veszek valami kardigánt, egy jó cipőt meg egy nadrágot, és akkor a rövidujjúakat is tudom hordani... Váááá, majd kiderül! Remélem, nem kell a vékony selyemblúz-zöld mellény összeállításban virítani! (Bár ruhapénzt biztos nem fogok kapni, így ne is várják el az egyenruhát!)

Ja, ha neked mellben szűk a felső, akkor szerintem nekem is, mert a mellbőségem nekem is 95 körül van... Azért köszi, hogy gondoltál rám :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na a takszövös mintás sálakat nem nőttem ki, azok majd előjönnek. Pár egyszínű hosszúujjú felsőt is be kell újítanom...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Benianya: Zoló kis súllyal született (2140 g, 44 cm), ezért azt mondta a doki, hogy ne is várjam el tőle a "normális" értékeket. Még a tejérzékenység versenyben van. Konkrét betegséget egyenlőre nem találtak. A legjobban most ez az elhúzódó campylobcter vágta tönkre a bélrendszerét, de túlvagyunk rajta és alakul az étvágya is. Decemberben megyünk kontrollra, addig kellene szépen gyapodnia.
Beninek jobbulást! A köhögés miatt pedig ne aggódj, Zoló is szokott tiszta tüdővel rondán köhögni.

Viera: Írtam. :P


nancsa
 
 


Gab!

Most így belegondolva marha nagy szerencsém van, hogy mi abba dolgozunk amibe akarunk. Bajba lennék ha i kéne öltözni. :roll:


nancsa
 
 


Na a takarékban útáltam is rendesen a hülye egyenkosztümöket... El lehet képzelni, hogy a többség 40-es, 50-es nőci, én meg akkor 20 körül voltam, és ugyanabban a stílusban... Blá! Aztán a hemoban már jó volt, hogy mindegy mi, csak igényesen nézzek ki. Na én igényes voltam farmerban meg kötött pulcsiban is. Itt is szerintem hasonlót fogok megjátszani, túlzásba nem esek egyik irányba sem!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nancsa: Bocsi, nem olvastam vissza reggel. Szóval én is nagyon-nagyon örülök, hogy nem lisztérzékenység!

Benia:
Nagyon elhiszem, hogy nem vagy nyugodt. Én sem voltam az, hiába mondta az orvos, hogy higyjem már el, (ő is 50 éve) 50 dolgozik a szakmában és tudja, hogy milyen egy tüdőgyuszi. Már-már a Béla is hitt neki. De akkor sem nyugodtam meg.
Emlékeztek még arra a képre, amit egyszer küldtem, ahol Noémi csak fekszik és fekszik? Pedig alig volt másfél éveske és magától lefeküdt aludni. Szóval egy virgonc kisgyerek ilyet nem csinál.
Na, nem akarlak felspanolni ezzel, de én mindennap kihivtam a dokit, mert annyira ideges voltam. Ilyenkor én egyébként is képes vagyok túlzásba vinni az aggódást, de ezt már a mi orvosunk tudja, úgyhogy nap mint nap kijött. (Persze mindennap egy ezres....)

Gab:
Áhhhá, kontaklencse! Szóval akkor tényleg belevágtál a szépitkezésbe. (Ezt nem tudtam másképpen leirni).
Én tudnék neked küldeni cuccokat. Az a baj velük, hogy pl. oldalzsebes terepszinű gatyók, meg ilyesmi pulcsik hozzá. Épp ma vettem két lila nacit, az egyik sima farmerféle, a másik pedig gördeszkás.
:D De jó lesz, mert vettem hozzá egy kiskabátot, ami viszont hosszitott és kosztumszerű. Ezek együtt voltak. Hát érdekes lesz a gördeszkás gatyó a kosztümös kabáttal. :)
Meg vettem még egy barnát is, de ezeket csak szépen lassan óvatosan fogom elővenni a szekrényből. Egyszerre nem lehet, apa kiakadna. :)
ÉN nem vok nagyon kosztümös. Szóval ez nem nagyon passzolna neked a melóba.
Szerencsémre az én munkahelyemen elfogadják.

Bekukkolok a Tanyára, aztán még megyek vagy jövök ide, még nem tom.

Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


Hát, falnak is megyek, ha ez kosztümös meló, mert akkor egyben járhatnék folyton! :)

Era! Mi az a gördeszkás nadrág? Aminek olyan összehúzós az alja? Vagy mi?

Amúgy nem azért panaszkodtam, hogy most aztán lássatok el ruhával, csak a szokásos női duma, hogy ugye nincs egy rongyom... :lol: :lol: :lol: (Na de most tényleg nem nagyon van...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Napokig nem volt internetünk, ezért csak most tudtam jönni, de 5 napot visszaolvasni itt.... Megint nem vagyok teljesen képben.

Ex, köszi a rámgondolást, jól esett! Pisti után kapunk emelt CSP-pot, mert tejallergiás még mindig. És ez tényleg csak 2 éves kor után jár, ezért kérdeztem Máritól, hogy nem véletlenül náluk is ugyanez a helyzet. Amúgy még közgyógy igazolvány is van hozzá és ingyenes BKV-bérlet 1 fő kísérőnek!

Gabella: én Béres-cseppet és C-vitamint adok Nórinak immunerősítésképpen, meg azért is, hogy jobb legyen az étvágya, ő ugyanis elég rossz evő, és vékonyka is. Most 10 kg, pedig ahogy olvasom, az itteni gyerekek 12-14 kg között vannak már. Gratulálok az új melóhoz!

Benianya: nekünk is van hidegpárásítónk, szerintem nagyon jó, főleg fűtésszezonban, mert akkor lesz csak igazán száraz a levegő a lakásban. Jobbulást Beninek!

Amandi: a felhalmozott szabikat úgy tudom, legkésőbb jövő év márc. 31-ig kell kivenni - elvileg.

Pil, jobbulást Petinek, elég rémisztően hangzott amit leírtál!

Preni, hogy ment az első nap a melóban?

Lányok, nem válaszoltatok (KÖRKÉRDÉS!): kinél hogy áll a pohárból ivás?

Lehet, hülyének néztek, de engem egyáltalán nem zavar ez az esős hideg idő. Ennek is megvan a maga hangulata...
hello
 
 


Helló!

Köszi! Remélem, tényleg jó lesz!

Vitamin ügyben is köszi! Lackó nem itta meg a béres cseppet sehogy. Akármibe raktam bele, azt mondta, blá, nem jó. Ő 6 éves, és szintén vékonyka. Már több mint egy éve 22 kiló.

Mesi 28 hós (most számoltam ki), ő 13,5 kiló, tehát nem vékony.

Pohárból ivás jól megy, már a télen kidobtam az aventes poharat. Ha valahova megyünk, akkor meg sportkupakos üdítősüvegben van nekik víz. Nem is tudom, mióta iszik pohárból, de valahogy másfél és 2 éves kora között szokott át teljesen.

Na, megint nyávogás van... Bocsi!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ex, nem tudom, hogy kerültél ki az iwiw-es ismerőseim közül, de most újra bejelöltelek, ha nem bánod! :)

Gab, én narancslébe teszem a Bérest, 10 cseppet 1 dl-be és így tutira iható, mert különben Nóri sem inná meg, az biztos! Ő is annyira válogatós. Amúgy az étkezési szokásairól tudnék mesélni... Egy-két példa: szalámi, kolbász, párizsi, virsli csak magában, kenyeret hozzá soha... Ha zsíros kenyér van hagymával, akkor meg csak a hagymát eszi le róla, magában... :shock: A csokit is imádja. A margarint magában szeretné enni, kenyér nélkül... Ha ebédre hús van körettel, csak a húst eszi szinte. Stb. stb. Nem tudom, mi lesz így a bölcsiben... talán ott majd látja, hogy a többi gyerek is megeszik mindent (?), akkor ő is.
hello
 
 


Hello!

pohárból ivás segítséggel kb. 7-8 hónaposan segítség nélkül egy évesen már biztos ment. viszont semmi másból nem tud inni, mint szívószál, csőrös. ja üvegből és flakonból igen. :shock:

én: nem mindig megy pohárból, pláne ha rángatják a szoknyámat :twisted: pille palackból meg mai napig nem tudok inni csak úgy, hogy szétroppantom a végén a palackot. :twisted: :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Hali! Én nem adtam a kezébe eddig csak a csőrös poharat,meg szivószálasat,de mamánál simán ivott pohárból.Nekünk kénylemesebb volt igy, vizkiöntés nélkül is úszik a konyha,ha eszik.A bölcsiben kicsit aggódtam, mondtam,hogy szánom-bánom,de nem tréningeztem az ivásra, viszont zabál,önállóan elaltatja magát, nem agressziv, nem rúg, nem a harap,édes, barátkozó. Osszákbe.S lőn csoda :első perctől gond nélkül ivott pohárból.Igaz az első héten csak félig öntötték. Azóta itthon is pohárból iszik,letekerem a csőrös tetejét.
Képzeljétem ma Beni azt mondta: Beni ebédelt malac.
Apa mondta neki h úgy eszik mint egy kismalac,majd legközelebbi evésnél konstatálva h minden trutyis kinyilatkoztatta eme fergetegesen önkritikus mondatot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Üdv.

Marcy, utólag boldog névnapot!

Gab, munkához sok sikert!

Juca, hát ez van, elvben jövőre megyünk legközelebb ismét Dunakeszire a IV. SOF-Dunakeszi talira. :)

Alziza, megjavult már nálatok a kettőhúsz?

Amandi, akkor nálatok "egyenkence" van a bölcsiben? Nálunk mindenkinek van sajátja, névvel ellátva...
Márknak mielőbbi javulást! Nálunk tegnap óta távfűtenek...valaki nagyon fázott a házban. Engem mondjuk nem zavar, de abban biztos vagyok, hogy az fogja legjobban rázni a lábát a jövő évi elszámoláskor, aki most a legjobban fázott. :?

Mári, ez azért megnyugtató, hogy nem csak mi vagyunk kissé hibbantak. :D

Meteor, nálunk is úgy van, hogy 16 a max. létszám, de azt hiszem, Petiék nem lesznek ennyien, na meg vannak, akik hamarosan átmennek az óvodába.

Bénianyu, igaz, nem tudom, hogy Gab fizuja nettó-e (most nincs kedvem feltekerni), de ha azt nézzük, hogy én a 80-nál nem sokkal kaptam többet kézhez e hónapban, nem is olyan rossz! (Ja, azért kaptam kevesebbet jóval, mert átléptem a bűvös évi 1250e Ft-os határt, és nincs adójóváírásom.)
Minden tiszteletem azé a bölcsié, ahova felvesznek beteg gyereket. Nálunk a játszón van egy szívbeteg kislány, neki azt mondta az anyukája, hogy addig nem is reménykedik, hogy beadhatja valahova, amíg át nem állítják a gyereket napi max. 2 szem gyógyszerre, hogy napközben ne kelljen azon agyalnia, hogy vajon megkapta-e a lánya a bogyót vagy sem.
Nálunk is van egy kis köhögés, de úgy érzem, javul. Kis bölcsibetegség, kapja még a köptetőt, napi kétszer szívom az orrát. Jó, tegnap és és szombat este kitaccsolt a drágám, de ez nála ilyenkor teljesen megszokott...
Huh, rosszul hangzik ez a vírusos dolog. Érdekes, én ezzel a vírussal még anyukám egyik papírján találkoztam tavaly év elején...de neki nem volt ilyen baja. :o

Nancsa, éljen-éljen! Azért a tejjel vigyázzatok, légy óvatos. Peti itthon nem kap még mindig tejet, csak nagyonnéha, viszont a bölcsiben rendszeresen van tej, egyelőre nem vettem észre rajta, hogy valami gondja lenne vele.
Figyi, Zoló kapott Normaflore-t, míg beteg volt? Szerintem az csodákra képes. Mondjuk nekünk annak idején nem kellett, a bizmutos hasfogó és az antibogyó hatásosnak bizonyult.

Hello, bocsika, de nem emlékeztem, hogy Pistinek ilyen gondja van, valahogy nem rémlik. Igen, tudom, hogy sokminden után jár emelt CSP...nálunk is van valami móka a bérlettel, hasonló, mint Pesten.
Visszajelöltelek az iwiwen...
Nálunk Peti szépen és tisztán iszik pohárból. Már megy szívószállal is, azt nemrég tanulta meg. És már játszik is az itallal, én meg a falra mászok emiatt.
Evés miatt ne aggódj, szerintem a bölcsi e téren jó hatással van a gyerekekre, hacsak nem sztrájkol: Peti csoportjában van egy kislány, ő nem eszik bent, a gondozónénik szerint figyelemfelhívási célzattal.

Na megyek, iszok, és alvás.

Jó éjt mindenkinek.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Hello: pohárból ivás nálunk is szépen megy, sőt most már szinte csak abból szabad adni neki. Iszik flakonból is, szívószállal is, de még csőrösből is, főleg éjjel ha esetleg megébred. Szóval szinte mindenból. De nálunk is játszik vele (néha), ha pohárból adok neki.

Marcy: így utólag is boldog névnapot kívánunk!

Reni: mi volt ma?

Én voltam UH--n. Hát, kicsinek találták a babát. A méretei alapján 34 hetes, azt mondták. Egy kicsit kétségbe estem, de nagyon nem, mert azt mondta a doktornő, hogy a lényeg, hogy a 2,5 kg-ot elérje. Attól meg már nincs messze. Talán megütjük. Attól függ mikor óhajt kibújni a kisasszony.
Most azon izgulok, hogy még maradjon benn. Remélem nem valami betegség, vagy hasonló. Na, most kezdek parázni.
:cry:
Gyorsan lépek is, pihizek egyet.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Bölcsi: nálunk most 5-en vannak,de november végéig tart a beszoktatás kettesével,úgyhogy nem tudom mennyi lesz a végleges látszám.

Ex! Petinek jobbulást!!!
Te,én most jöttem csak rá,hogy én sem adok itthon tejet(kivéve ami a ciciből jön), viszont a bölcsiben nagyon issza,sőt a karemell a kedvence!!!!Semmit nem vettem észre rajta,még a popsija sem piros. Mondjuk most már nagyon jó,mert bent is szól ha kaki van és azonnal kiveszik. De lányok,nálunk teljes csőd ez a WC,bili téma.Hosszú idő után megint elővettem tegnap,de heves tiltakozást váltottam ki.Pedig a böliben látja a nagyokat!!!!A vele egykorú kisfiú meg már szobatiszta volt,de 1 hét és sok váltás ruha után visszatették rá a pelust,de azt mondták ez teljesen természetes a beszoktatáskor, hogy bepisilnek, pár hét múlva alakul majd a dolog.

Nem akarok sopánjolán lenni,de aszonták ma má jó idő lesz,én ki is készitettem a kis zöld harisnyámat,szoknyával erre zuhog. :twisted: :evil: :cry:

Képzeljétek Beni végigaludta az éjszakát megint(sok nyári hét után végre újra, )igaz csak 7 –hajnal 4 ig,akkor inni kért.De a lényeg h nem volt láza!!!
Nem értem én ezt, a virus nem magas lázzal jár? Mondjuk hétfőn este 39,1re ugrott.De azóta semmi!!!!
Milyen virus ellenes gyógyszert kaptatok?(nem tudok visszalapozni kiirta)
Nekünk ugye csak a B1,és a Cataflam van, de a B1-et nem értem,idegre és izomra van,
Viszont egyre csúnyábban köhög és már az orra is dugul. Ma megint megnézem a torkában a hólyagokat,tegnap láttam. Apa azt mondja biztos a napi 1500 mg C-vitamin meg a Béres csepp miatt jött ki enyhébben a betegség, mert zabális,már tegnap ivott is,szóval meg sem közeliti az általatok leirt tüneteket.

Gab! Ja,ekkora didkókra télleg nem jó a ruci! Pedig tetszene.
Mi is 22-re állitottuk a termosztátot, éjjel kicsit hidegnek éreztem,de tudatosan nem fűtöttem be jobban, így aludtunk nagyon jót. Engem Blani ébresztett h anya fél7 van.ÚÚÚÚÚ.
Ma apa viszi suliba éccakából jövet, én meg Benizek egy kicsit,aztán 9 re megyek, és anyatejes napot csinálok-kivi vagyok kik lesznek az előadók.
Fűtést most felvettem 25 re,mert nagyon fáztunk reggel. Hőmérő szerint 23 is volt,de a föld hideg és úúúúúgy szeretem ha meleg. Én imádom a padlófűtést,igaz napi 2x fel is mosom. A gyerekeknélés a hálóban sajna nincs, de lehet h nem is baj,csak ott mamuszozni kell.
Léptem,szééép napot nektek.

benianya
ákosbenianya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: