Új privát üzeneted érkezett!

Itt meg Barni és Niki barátkozik !
Kép
dorki
 
 


Juj ez az oldal nekem így nagyon nem tetszik :evil:
szuszoka
 
 


Olyan lett, mint az izgi. Egyáltalán nem macerás.
Zsuzsi
az a megoldás, hogy gyakran jössz és pikk-pakk megszokod. :wink: De tényleg. Igazából sokkal kezelhetőbb és megbízhatóbb így.
Sőt itt a képfeltöltés is sokkal egyszerűbb
Dorki
dorki
 
 

 
 

Sziasztok!

Jaj! Ezt még tényleg meg kell szokni!!!

Végre van egy kis élet, bár Krisztináink még mindig nagyon hallgatnak...

Nálunk minden oké, Boga úgy látszik, hozzászokott már Csillához. :D Ügyes kiscsaj, nem is reméltem, hogy majd ilyen alkalmazkodó lesz.
Csilla szépen gyarapodik, tegnap -4 hetesen - már elérte a 4 kilót.

Tök jó lehetett a tali Brigiéknél. Klassz, hogy a manók már ilyen szociálisak. :)

Újdonság még nálunk, hogy birkanyíráson voltunk :lol: , Boga és én is rövidhajúak lettünk. Majd teszek föl képet, ha lesz. Boga kicsit fiús lett így, már többen kisfiúnak nézték azóta - még jó, hogy van fülbevalója. :) Már nagyon utálta a hosszú hajat, meg nem is engedett hozzányúlni. Így jóval egyszerűbb.

Dorki, ez a hat nap kaka nélkül elég szarul :lol: hangzik. És közben eszik rendesen?

Képzeljétek, már Boga se pelusos éjjel sem egy hete. Azóta csak egyszer pisilt be reggelre. Tökre örülök, mert nem akartam 2 gyereket pelenkázni.
Tegnap nagy show volt, Boga kint játszott az udvaron, homokozott. Én meg az ablakból néztem rá. Egyszer csak látom, hogy le van tolva a nadrágja, bugyija. Mentem ki, hát képzeljétek, odakakált a fűbe egyedül! :lol: Remélem azért ez nem lesz mindennapos. A kint pisilés oké - bár az egyedül még eddig csak a letolt nadrágra sikerült - , de azért kint kakálni!!!

Andi
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok....
Úgy tűnik,nem bírom nélületek :D
Visszajönnék,ha nem vágtok ki :shock: ,és ígérem,nem leszek "mindent-a szívére-vevő -hülye-p...."

Bori[/img][/url]
mbori
 
 


Persze, hogy visszajöhetsz !
De csak akkor, ha megírod mi van a denevérekkel !! :wink: :lol:
Dorki
dorki
 
 


:lol:
mbori
 
 


Üdv itt Bori!
Örülök ,hogy így döntötél :D !

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok,
Lám-lám, micsoda hírre érkezek haza 8)
Hello Bori, gyere, mesélj mi van veletek? Hogy van a nagydumás csajod? És Ti apával? Dolgozol még? Ugyanott? Ovi? Bölcsi?

Mi ma du. jöttünk meg már hármasban. Újra itthon van Liza. Bár még hazautazás előtt is közben is azt mondogatta, hogy menjünk Zalabérbe :D azt hiszem, nem kell ragoznom, milyen jól érezte magát.
Nekünk jólesett Apával a "kettesbenlét" :wink: bár az 5. nap után már nagyon hiányzott a csaj. végülis 6 napot nem láttam.

Ma alszik először az új kiságyában, ami már nagylány ágy, és szó nélkül tudomásulvette, hogy a szomszédba hamarosan beköltöző kisbaba kapja meg az ő rácsos ágyát. Ma este erőtlenül tiltakozott, hogy nem alszik az ágyában, majd mese után szó nélkül lefeküdt és kb. 10 percen belül elaludt.

most csak ennyi voltam, mert vendégünk van, megyek le dumálni tovább, csak felosontam meglesni a csajt és gyorsan bekukkoltam ide is.
panu
 
 


Sziasztok,
Lám-lám, micsoda hírre érkezek haza 8)
Hello Bori, gyere, mesélj mi van veletek? Hogy van a nagydumás csajod? És Ti apával? Dolgozol még? Ugyanott? Ovi? Bölcsi?

Mi ma du. jöttünk meg már hármasban. Újra itthon van Liza. Bár még hazautazás előtt is közben is azt mondogatta, hogy menjünk Zalabérbe :D azt hiszem, nem kell ragoznom, milyen jól érezte magát.
Nekünk jólesett Apával a "kettesbenlét" :wink: bár az 5. nap után már nagyon hiányzott a csaj. végülis 6 napot nem láttam.

Ma alszik először az új kiságyában, ami már nagylány ágy, és szó nélkül tudomásulvette, hogy a szomszédba hamarosan beköltöző kisbaba kapja meg az ő rácsos ágyát. Ma este erőtlenül tiltakozott, hogy nem alszik az ágyában, majd mese után szó nélkül lefeküdt és kb. 10 percen belül elaludt.

most csak ennyi voltam, mert vendégünk van, megyek le dumálni tovább, csak felosontam meglesni a csajt és gyorsan bekukkoltam ide is.
panu
 
 


Csak egy próba, ha összejön, írok majd :)

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!


Panu,
Szomszéd szobába hamarosan beköltöző kisbaba?????!!!!!
Bövebben kifejtve engem nagyon kiváncsivá tett a téma???? :roll:

Csajok képzeljétek hétvégén bulizni voltam vasárnap hajna fél négykor jöttem haza nagyon jó volt :lol:

Bori,
tényleg mesélj magatokról mi a helyzet veletek?

Mot megyek egy kicsit bele vettem magam a házimunkába majd jövők!

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Welcome home, Bori! :D

Kriszti, ezek szerint már sikerül...

andi
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi
te is tegyél már fel képet a kiscsajról is !!!
Dorki
dorki
 
 


Kép

ez egy nem túl régi fotó a csajról :)

(tudom, Dorki, hogy nem tőlem kérted :roll: )

megyek dőlni, mert reggel 6-os kelésre állította be magát Liza úgy egy hete :shock:

Panu
panu
 
 


Jövök-jövök...
Tegnap írtam egy hatoldalas beszámolót,elszállt...azóta anyázok :shock:
Ma sajnos dolgoznom kell,így este írok!

Bori

Képet dobnék én is,de nem tudom lekicsinyíteni :cry:
mbori
 
 


Sziasztok, Nyanyák!!!!

Bori,
üdv ismét itt, látod, hiányzott az Ötye :wink: ?
Olyakor menteni kell az üzit, hogy hogy, azt nem tudom, de jártam én is így ebben a formátumú fórumban.

panu,
Lizát irtó helyes kiccsaj, annyira szépek ezek a szemek!!!

Mi is készítettünk Eszterről isteni képeket, csak sajna a tesóm gépe még nincs beüzemelve, h letöltse.
Csajszikánkat beírattuk oviba, decemberben kezdhet is.

Ajjaj, kopogtak...

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


... itt vagyok, elküldtem, h el ne vesszen.

Szóval ovi: megnéztük a körzetileg illetékes ovit... nagyon gáz volt!!! Nem tudom, írtam-e róla, majd visszakeresek, mert ha nem, érdemes elolvasnotok, milyen tapasztalatom volt az ovónőről :twisted: .

Mi jól vagyunk, Eszter szépen fejlődik, már nyomja a verseket, énekelget és egyre felismerhetőbbek a dallamok is :).
Lekötni itthon még mindig nehéz, ha kinn vagyunk, akkor viszont könyvet is olvashatok mellette. Tegnap vittünk vizet a homokozóba, ne tudjátok meg!!! Pancsolt, locsolt, mosogatott, annyira édes volt!
Anyák napjára kaptam egy "szeretlek"-et, bőgtem is :).

Andi,
hogy birod a 2 csajt? Ember dolgozik már?

Dorki,
Nikidről írj valamit! Apa mikor jön haza?

panu,
megkaptad az iwiw-es üzit?

Krisz és Andi,
gyertek!!

Csajok,
nyaralni mentek valamerre?

Mi igényeltünk ÜCs-et, de sajna elfogyott a keret. Jövőre már januárban beadjuk az igényt.

Sziasztok!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti
ÜCS ősszel is lesz. Mi is lecsúsztunk róla.

Mi biztos, hogy itthon nyaralunk. Tisza tó + Balaton. Niki már nagyon várja. Minden este ezt kell játszani.
Apa 6 hét múlva jön, az már nem sok.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Fotók hosszú, majd rövid hajjal: :)

Kép
Kép

Hali, majd jövök.
Andi
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
ezek a csajok gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Még hogy fiús Boga... Hát totál kiscsajos, ne higgyél sennkinek!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok! :D
Nohát én mindent tudok rólatok,most gyors egy kicsit sztorizok.
Végre-végre-végre magunk mögött hagytuk mi is az albérletes létet,költöztünk márciusban.A kégli pici,dehát ugye sok jó... :)

Eszter ugyanazon tempóval pörgi magát,csak futni tud,bár ami érdekli,azzal órákon át tud szöszölni.Jártunk Tücsökzenére,muzikalitását fejlesztendőleg...jó hangja van,no.Szerencsére az apjától örökölte 8)
Kombinálni nagyon tud és mindent megmagyaráz,kioszt.Életveszélyes :lol:

A bilizéssel küzdöttünk(azaz csak én),nem volt hajlandó foglalkozni ezzel a témával...Aztán most két napja úgy döntött,hogy mégis nagyon szépek azok a csajos bugyik és azóta nem adtam rá pelenkát.És bilibe is pisil,wc-be is :P büszke vagyok rá nagyon.
Pedig már kezdtem foglalkozni a gondolattal,mi van ha ovikezdésre sem akarja hanyagolni a pelenkát.Most nagy az öröm!!
(Apánk most rakta le a fejét aludni,máris üvöltve horkol... :lol: )

Ovi.
Én is mentem egy kört,hogy mi a nagy helyzet,nem tudom,h.ez tipikus,de a körzeti oviba én sem adtam volna :?
De tegnap jött a hír,hogy felvették oda,ahová ahová szerettem volna,szóval ez is pipálva.

Kétéves kor után azért Esztit is betalálták a ronda vírusok és tsai,volt hányós-fosós,torokgyulladásos,legutóbb ínygyulladása volt rágófog növéssel és aftával megspékelve :cry:
Én rosszabbul viseltem mind,mint ő,de túlvagyunk rajta...

Stílusát megtalálta a csajom,Hungária-fan lett,Csókkirály és Limbóhintó minden mennyiségben 8)

Nagyon fontos!! :D Denevérek!
Mivel a kis rohadékok nem mentek,így mi léptünk,de aszem jó cserét csináltunk!!

Andi!
Sokat gondoltam Rátok és örülök,h.minden jól megy a két csajjal!!
Boga akkor nem is megy oviba,ugye?

Panu,
Liza tényleg klasszul néz ki,jól áll neki a piros!!A rohangálók klubjából már kilépett? :lol:

Dorki,
Niki székrekedésével mi van?Esztinek is volt egy darabig,most visszatérni látszik a bugyis időszak miatt..Laevolac vagy mit kaptunk,egyenlőre még nem adtam neki.Többnyire ő is bogyókat nyom és kúúúva keveset iszik,max. 7-9 dl.Egyszerűen nem kell neki több.
Nikiapu véglegesen hazajön már?

Kriszti,
irigyellek a jáccós nyugiért!Esztert lepkehálóval erisszük el :lol:
De szó mi szó,tényleg egyre önállóbbak.Kezdenek lepasszolni minket,figyelitek??
..és nemsokára itt lesznek a sulibulik,jesszus :shock:

Zsuzsi,
Fanni még mindig milyen szöszke!!Mindig eszembe jut,amikor felhúzta a harisnyát a kezére :D
Enyim gyerek totálisan gyakorlatlan ebben..

Ági,Krisz,
ti is meséljetek!

Jó újra itt :D

Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Esztereknek és Lizának is - bár ti ugye nem tartjátok...?- nagyon boldog névnapot kívánunk!

Andiék
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi, köszike!

Én is a legjobbakat kívánom a Csajoknak névnapjukon!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,

Esztereknek boldog névnapot kívánok!

Andi, nagyon édesek a csajok! És mekkora haja van Csillababának! Rendbenmegy a szoptatás? Boga jól viseli még mindig a kistesót? Most, hogy jobb az idő (kivétel a mai nap pl.), mentek sétára, játszóra?

Bori, ezek szerint Eszter semmit sem változott, nem mintha Liza változott volna. Azt hiszem, nem is fog. Még mindig van szaladgálás, főleg, ha ismeretlen a hely és van mit felfedezni. És komolyan nyomja a rockandroll-t?? :lol: nem semmi :lol: akkor mindennap táncra perdültök... A lakáshoz gratula :D Jól értem, ez saját? Akkor most tele vagy ötletekkel, hogy mivel díszíts, mit vegyél? Jól tettétek, hogy belevágtatok. Úgy hírlik, elég rendesen megnyirbálják az eddigi támogatásokat.

Nyaralás nekünk kicsit eltolódott. Terveink szerint június elején mentünk volna stockholmi rokonokkal (hasonló korú házaspár 2 és 5 éves gyerekekkel) Rhodoszra 10 napra. Aztán apának munkája akadt júniusra, egész hónapra, kötötten, így ez ugrott. Viszont nekem már kiírták a szabit a munkahelyen, és mivel kevesen vagyunk, ezért csak aug. végén, szept. elején van legközelebb szabilehetőség. No, akkor lesz a családi nyaralás, valszeg egy hét Görögo. Addig is a júniusi szabimon megyünk a csajjal Zalabérbe, Dorkiék is jönnek, és onnan megyünk Kehidára a termálfürdőbe, és Zalaegerszegre az aquaparkba. Aztán júliusan én dolgozok többet és apa megy a csajjal erre-arra. Most a hó végén még megyünk 4-5 napra Erdélybe is. Nagyjából ennyi.

Jaj, Zsuzsi! :D Egészen pontosan a szomszéd lakásba érkezik szeptemberben egy kislány. Már az ágyat átadtuk, és hamarosan összeszedem az összes rózsaszín cuccot, amit eddig a családban született kisfiúk nem voltak hajlandóak felvenni :lol:

Bugyiproblémánk még nincs, hacsak az nem, hogy ott árválkodik az a 2-3 darabn a szekrényben, mert a csajom még a pelushoz ragaszkodik.
Versek, mesék mennek. Meg dalok is. Anyámnál töltött egy hete alatt az "ajaj, fekete vonat" kezdetű nagysikerű darabbal bővült többek között a repertoár 8) , amiből az "ennyit ér a szerelem" résznél ordít... Könyvekkel alig bírom, mert az újakat egyfolytában olvassuk és jöhet a következő, pedig elővesszük a régieket is.

nem tudom, mi maradt ki, majd folyt.köv. máskor.

Panu
panu
 
 


Esztinek mi is boldog névnapot kívánunk !!! :!: :lol:


Nekem oooolyan lassan jön be az oldal...persze nem ártana a modemet sem lecserélni :?

Niki taknyos, ezt most a mamától kapta el. Én jövőhéttől megyek iskolába, heti 2 nap este. Hát nem örülök, hogy 10-re érek haza,de ez van. majd csak kialakul valahogy. Mire apánk hazajön csak beáll valami rendszer. (többet nem megy vissza)
A csajom ma kifejezetten rossz (és idegesítő :evil: ) volt. A brico store-ban kúszott négykézláb, ami nem is igazán zavart, mert mostanában vagy kiskutya vagy kisróka. Mikor mire van igény :) De eszement módon rohangált és semmi pénzért nem állt volna meg. Ezt viszont nem tolerálom. Ha azt mondom állj, akkor nincs pardon !! Ezt meg kell tanulni tetszik vagy nem. Eddig működött is, de mostanában bepróbálkozik... és itt meg ugye jönnek mennek a targoncák elég szépen megrakodva.

az utóbbi hetekben egyébként is olyan anyás, ragasztós, hogy csak na. Pisilni sem tud már egyedül.
Egyébként nagyon okos, ügyes, bátor stb. versel és énekel is ezerrel. Egyedül is el tud játszani, HA akar. ugye itt ez a lényeg.

Panu
nagyágyas rendszer működik délután is rendesen ? Nem kódorog a csaj ? :)

Bori
Niki több mint fél éve szedi a laevolacot. Napi 1 evőkanál. Azóta
sem változott semmi, inkább csak lazítja a székletet. Azért csak 1 kiskanállal kezdjetek először és igyon rá. nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy napi 8 dl folyadék elég egy ekkora kölöknek.
nagyon,nagyon,nagyon vigyázz, nehogy kialakuljon a székrekedés, mert ha befészkeli magát, akkor nagyon nehezen szabadulnak meg tőle. Ha a bugyi-pelus miatt van, akkor ( ha nem is értesz vele egyet) mindenképpen úgy csináld ,ahogy a gyereknek jó (vagy kedve van) mert visszállítani a rendes kakálást iszonyú nehéz. Én néha már annyira kétségbe tudok esni, hogy csak na, mikor látom, hogy szenved és sír is. :( Aztán meg 3 napig a wc-be meg a fűbe meg a bilibe kakál :shock: . Szóval nálunk mostanában nagyon rapszodikus a dolog.
megyek, mert elájulok.
Jó éjt dorki

:!: Ja, jövőhét hétfő vagy szerda molnárszigeti tali nálunk !!! (Brigivel is lezsírozom)
dorki
 
 


Dorki,
nem vándorol a csaj, elalszik rendesen az ágyában :wink:
Talira nem biztos, hogy tudunk menni. A június eleji szabi miatt kissé terheltek a napjaim most is, jövő héten meg pláne :cry:
De még csak alternativát se tudok ajánlani

panu
panu
 
 


Minden kölköcskének nagyon boldog gyereknapot kívánunk!!!

Dorki,
milyen suliba fogsz járni??
Székrekedésre visszatérve,Eszti minden nap kakil,csak kemény bogyósat.Valahol azt olvastam,hogy már ez is az :(
Ma három részletben nyomott kb.10nyúlbogyót.De nem szenved,nem sír.A Laevolac sztem szart sem ér.Bár azt érne....
Másutt meg azt mondják,hogy ez életkori sajátosság.Hmm.
A pelenkába pedig egyetértek,ha kell,adok rá egyszer minden nap,ha abba kívánja nyomni őasszonysága.

Rohangálás nálunk is megy ezerrel,én hiába próbálom fegyelmezni,ordítani,rászólni-se kép,se hang.Osztán meg angyali képpel néz rám és mondja:megjaaaaaavultaaaam!!!- és tényleg...
Skizofrén lélek a drágám,én már mondom egy ideje.

Megyek ,mert el vagyok zavarva.Tényleg,merre mentek gyereknapkor??Mi tervezünk egy Millenáris Parkot,aztán majd meglátjuk.

Bori
mbori
 
 


Hahó!

Minden csajnak és srácnak eseménydús gyermeknapot kívánok!

Bori, mi is kinéztük a Millenárist és még a Nemzeti Színházat :)
Dorkiék a Nemzetihez mennek, lehet, sőt valószínű, hogy odakapcsolódunk. Engem valami bábjáték érdekel. A mill-on Pompom lesz, a Nemzetinél kora du. lesz sajnos mikkamakka, de lesz Vitéz László 4-kor. Egyébként éppen azon dühöngtem csüt-pénteken, hogy a gyermekoldalokon nem nagyon található meg, hogy milyen programok vannak a fővárosban (vagy más városokban) gyereknapon. Egyedül az nlc-n találtam meg egyben.
Rohanga: ha csak sétálunk, mindössze az autók jelentenek korlátot, és azt már megtanulta, hogy olyankor mellettem kell lennie, az útszélén, nem csinálja magától, csak mondja, amit kellene csinálni :roll: Ha vásárolunk, vagy veszélyesebb helyen mászkálunk, akkor más a módszer. Apa látta valami ismeretterjesztő adásban a tévében, spektrum, vagy bbc prime-on. Megmondod neki, hogy nem szaladhat el messze tőled, csak a közeledben mehet, ha ezt nem teszi, akkor a kezedbe veszed. Persze, elszalad. Akkor felveszed a kezedbe, ahol erős ficánka, sőt sírás is lehet, de erősen tartva megint elmondod, hogy csak a közeledben, különben... Leteszed kb. 3 perc múlva (kell pár perc, hogy érezze, neki az rosszabb, mintha egyedül menne), aztán elölről az egész. Kb. 3x szaladnak el, 4-dikre a közeledben marad. Emellett -hasonlóan eljárva- kértem, hogy álljon meg (ezt bármikor, séta, vásár, város, kirándul). Nem mondom, hogy mindig ugyanúgy működik, mert függ a következetességedtől, de összeségében jól megy NÁLUNK. Próbáld ki, veszíteni való nincs :wink:

Tegnap csináltam Lizinek pipacsbabát (by Kippkopp), lefotóztam, majd este felrakom.

Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Esztereknek utólag nagyon sok boldog névnapot!!!!!!!!

Sok boldog gyereknapot minden lurkónak!!!!!


Tegnap voltunk Miskolctapolcán barlang fürdőzni gyerekek nagyon élvezték, de két elég negatív tapasztalattal jöttünk el onnan. Egyrészt bent nincs kimondott gyerek medence így egy idő után, nem tudtam Fannit lefoglalni meg unta azt, hogy az úszógumiba van ki akart jönni belőle viszont így meg nem tudtam elengedni a vízbe. A másik pedig a volt ,hogy az öltöző szekrények között elég kicsi a hely pad nincs baromi kevés öltöző kabin van negyed órát vártunk egy kabinra így is a barátnőm Lilit a földön öltöztette . Hát az öltözés így Fannival és Lilivel nem volt egyszerű móka .Jól össze vesztem a kabinos csajjal is ugyan is nem azt nézte ,hogy mi kis gyerekkel kabinra várunk már negyed órája jött egy módos fiatalokból álló csapat akik tipikusan ezek a mai kemény csajok illetve legények vagyunk
miértünk van a világ és őket vitte be a felszabaduló kabinba az orrunk ellőtt.

Utána haza felé még sétáltunk egyet Egerbe ahol pont zenés felvonulás volt azt végig néztük a gyerekeknek nagyon tetszet.

Ma pedig megyünk anyuékhoz szűlínapi ebédre utána lehet ,hogy elnézünk még valamerre gyereknapi rendezvényre csak úgy nézem ezt az időjárás nem nagyon fogja engedni. :shock:

Mi is folyamatosan gyakoroljuk ezt a szépen mellettem, jössz, nem szaladgálsz című feladatott álltalábba, működik a dolog . :evil: :lol:

A héten befizettük a nyaralást mi Horvátországba Rab szigetre megyünk már három éve voltunk itt homokos part van ami nagyon szupi a gyerekeknek .
Jönnek a keresztlányomék húgomék és az unokabátyámék 12 megyünk összesen olyan tipikus „ Szeleburdis család „ féle vakáció lesz ez! :lol:

Na lépek mert készülődnünk kell!


Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Dorki, mi passzoljuk a talit, mert nagyon vacak idő van!

Panu, igen már voltunk játszón egy párszor, Csillus végigaludta. :)
A szopizás egyelőre jól megy, bár nem vagyok tejcsárda. :lol:

Ez igen, mindenki gyereknapozik... Mi meg ma ki se dugtuk az orrunkat. Bár nem, hazudok. Reggel tekertünk egyet bringával Bogával. Hazafelé már sikeresen eláztunk. :?
Tegnap meg szülinapozni mentünk Tatabányára, a keresztlányunk 2 éves. Ott meg igazi felhőszakadásos idő volt...

Nálunk egyre kevésbé működik a szépen-mellettem-jösz dolog. Valahogy már sokkal inkább biztonságban érzi magát az utcán, mint azelőtt, még a kezét se lehet fogni. Csak ha autó jön, akkor.

De jó olvasni ezt a sok nyaralásos tervet! Énis-énis -énis!! :lol:
Na majd meglátjuk. Apa munkahely szitujától függ majd...

Bori, Boga is nyúlbogyózik, és sajnos néha elég nehezen nyomja ki. Én eddig csak azt tettem, hogy megőróbáltam többet itatni. De ez elég nehéz dolog, ha a kisasszony nem akar.

Andi
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kép

ezt küldjük minden kiskorúnak és szüleinek a gyermeknap alkalmából, kicsit mégkésve ugyan, de a lényeg...

no és megjegyzem, azóta úgysem írt senki :wink:

panu
panu
 
 


A gyereknap délelőttje jól telt a művészetek palotájában rohangált a gyerek a lépcsőkön négykézláb, mert akkor éppen kutya volt. :shock: Délután is visszamentünk, mert tényleg sok program volt bent is meg kint is, az eső ellenére. De délutánra Niki átváltozott hisztérikás nyávogógéppé. Pedig a Kolompos koncert olyan jó volt. (nekem) ő meg csak nyávogott.


Valamelyik nap kérzedte apukám, hogy kell- e valamilyen gyógyszer, mert most íratnak fel a dokival ők is valamit. Mondtam, hogy andaxin az idegeimre :lol: Erre ma telefonált, hogy felíratta ! Basszus komolyan vette ! :oops: Ez már ciki ! Akkor tényleg idegbeteg lehetek ???? :roll:

Én is iskolás leszek holnaptól kedd és csütörtök 4-8-ig. Idegesít is, hogy a franba fogok hazajönni este, mert kocsival nem tudok délután bemenni a Blahára. (ott a suli) És az elindulás Niki délutáni ébredésekor van a hazaérkezés meg elalvás közben. szóval hülye az egész.
És pár hete ráadásul nem hajlandó elengedni, ha néha otthagynám a mamával, akivel eddig tökéletesen megvoltak. Sírva, visítva kiabál utánam... (heti 1x 4-5 órára) Ráadásul anyámat is "utálja" mostanság. nyilván összeköti, hogy ha ott a mama, akkor anya valszeg lelép. Hát nem egyszerű. Az apja 5 hét múlva jön, akkor talán jobb lesz. Bár mostmár ezt sem tudom biztosan. Annyira nem hajlandó egyedül csinálni semmit, ami eddig tökéletesen ment, hogy az félelmetes. És persze naggggyon fárasztó ! :?


Ma este már majdnem aludt ( na jó, nem ugrált :) ) (1/4 11kor....) közölte, hogy kakilni kell. Kimentünk a wc-re és egy szép adagot odapakolt ! :) Már szombat óta rendesen kakil a wc-be, bilibe vagy a fűbe. De engem a fű sem zavar, mert max. szeptemberig fog oda tojni, utána már hideg lesz. :lol: Persze nálunk már volt nemrég egy ilyen jól működő hét, azután megint minden visszaállt...

Zsuzsi
nem is írom le mi a véleményem erről... elég szomorú.
Andi
hogy áll a munkahely-szitu ?

Bori
banki befektetési termékértékesítő leszek 1 év múlva. Hogy ez jó lesz-e valamire , nem tudom. A mostani szakmám egy nulla, erre meg kaptam állami támogatást a gyes miatt. Szóval elméletileg lehet vele bankban dolgozni. (8-4-ig, gyerekért lehet menni oviba, szabad hétvége) Ilyen "nagy" terveim vannak. :wink:
Ez most már nektek saját kéró ? Ugyanott ?

Panu
ez amilyen egyszerű, olyan szép ! :)

Brigivel lebeszéltünk egy szerda délutáni budaörsi IKEÁS talit, mert ez a bolond idő mellett, nem lehet semmit tervezni. Szabadon lehet csatlakozni ! :)
Dorki
dorki
 
 


Na mi van ????
Mi ez csönd már megint ???
Dorki
dorki
 
 


hahó Lapulók!
mi ma elutazunk 4 napra, Erdélybe, aztán ha megjövünk, akkor gyors mosás, újabb pakolás és folyt.köv. Zalában. Így nagyjából 15-ig nem leszek.

Legyetek jók addig is, sokat írjatok, de tényleg!!!

Dorki, nekem andaxin apa miatt kéne :roll: már megint gyerekbe ment át, szörnyű :shock:

Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Mit lehet csinálni ilyen trágya időben????????
Én már teljesen megzakkanok tőle. Boga állandóan menne ki homokozni... De a kicsit nem tudom esőben kivinni, még sétálni se.
grrrrrr :twisted:
Amellett ördög rossz a -Boga-lány, elég gyakran kiakadok tőle. Épp ezt mondtam anyu barátnéjének, mire ő : "Szép öregasszonyt, meg jó gyereket még nem láttak!" Hát tök igaza van, jót nevettünk, mivel ő is már igencsak öregasszony.


Panu, jó pihenést nektek!

Dorki, voltatok Ikeában? Mi újság Brigiékkel? Még mindig nincs netjük?
Tök hamar elment az idő - már jön haza a párod. Legalábbis nekem úgy tűnik, hogy hamar ...

Mi apócánk munkahely-szituja: most megint várakozó állásponton vagyunk, mivel az a régi nem jött össze, és most két helyen volt interjún, ahonnan visszajelzést várunk. az egyik közel lenne, de 2 műszakos meló, a másik meg Rákosrettenetesen lenne, ami ugye tőlünk elég messze van...

Nálunk se nagyon megy mostanában a Bogát-anyura-hagyom projekt, fél órát bír ki max, aztán mondja anyunak, hogy haza akar jönni. Meg hát ugye rossz ott is és anyu se nagyon bír vele.
Oviba meg persze nem vették fel helyhiány miatt. Ezért szar ha valaki kis községben lakik. Ígérik, hogy lesz másik ovi ősztől, de hiszem, ha majd játom.

Andi
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztünk, sokat vagyunk a Mamánál és a levegőn - bár utóbbi egyre reménytelenebb a szemét eső miatt. Állandóan esik, borongós az idő, nagyon elegem van belőle.

Tegnap voltunk bőrgyógyásznál Eszter ekcémája miatt (ez a harmadik doki már).
Csináltatott egy allergiatesztet és kiderült, hogy tojásallergája van :( .
Az étrendünkből teljesen ki kell iktatni a tojás.
Megmondom őszintén, először nem hangzott olyan vészesen, aztán később belegondoltam, hogy se palacsinta, sem túrófánk (legújabb receptem és isteni), sem a tészták.
Aztán megnyugodtam, hoyg annyira nem vészes, csak meg kell majd szokni. Sőt, lehet, hoyg az én arcpirosságom is elmúlik tőle...

Amúgy megvagyunk, nem látunk ki a baráti talikból :).
Volt egy kicsit nehezebb hetünk, valahogy nem talált egymásra a 2 tűzjegy, aztán mindketten engedtünk és elég jó lett minden :).

panu,
milyen volt Erdély? A határon nem volt gond? Fertőtlenítenek?
Mi június 30-án megyünk pár napra, aztán meg augusztusban 8-10 napra.
Visszük unokahugomat is (22 éves), akivel nagyon jól elvan Eszter, így talán több időnk jut a Zemberrel egymásra :wink: .
Sőt, augusztusban a tesómék is jönnek.

Júiusban Zalakaros egy hét a cég szaxervezeti faházában.

Program van, csak jó idő legyen. Illetve, engem nem zavar, ha nincs kánikula, csak az eső ne essen.

Elöljáróban ennyi, igyexem jönni még :).

Sziasztok,

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ez a tegnapi talin készült:

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bori megkért, hogy tegyem fel az ő Eszterét is,
íme:
Bori drága,
bocsi a késésért :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


csajok,
túrófánk receptje a receptes topicban!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


De szépek ezek a csajok !
Bori
a lányod tiszta anyja :)

Mi Sarudon voltunk hétvégén 4 napig és az eső ellenére, jól éreztük magunkat. Nikit alig lehetett kibombázni a házból, nagyon jól elvolt.
Persze folyamatosan kihasználta, hogy a mamához lehet menni panaszkodni, ha én nem engedek valamit. ( ezzel fel is idegesít anyósom sokszor)
Rengeteg csiga volt, azokat vadászta folyamatosan. Mondtam neki, hogy ne fogja meg őket, ezért a lábával szokta "simogatni", amit a csigák nehezen toleráltak... :lol:
Apját már nagyon várja. Mostanában azt találta ki, hogyha valamit nem engedek , elkezd nyávogni, hogy- apa, apa jön értem
Mintha kínoznám és majd az apja lesz a hős megmentő. :wink:

Pénteken megyünk Panuék után Zalába és csak hetfőn jövünk vissza. Tervezünk mi is egy zalakarosi csobbanást, vettem is ma Nikinek fürdő bugyit :)

Tanulnom is kell, júni végén már vizsgázom jogból. Persze ez csak a felszin, de így hirtelen elég sok. Azért jó megdolgoztatni az agyamat.
DOrki
dorki
 
 


Helló Csajok,
megvagyunk mi is,csak egy hete valamiért nem volt netünk,ezért nem jöttem.
Látom mindenki ezerrel készül a nyaralásokra!Mi tán még idén kihagyjuk,max.egy hétvégére megyünk csak valahová.Ez van.Májusban is annak örültem,hogy 2 azaz két napot együtt tudott lenni kis családunk,elsején meg 28.-án(persze mindkét nap zuhogott az eső...)sajna,mi most ezeket az időket éljük,nade valamit valamiért.

Eszter jól van,képzeljétek,kb.két hét székrekedés után egy hét fosi-szerű valami jött,úgy naponta 4-5x.Az ember egyszer azt várja,hogy bárcsak kakilna,utána meg az ellenkezőjét...
Normaflore-t adtam neki,az frankón helyreállította a bélflórát.Sajna emiatt visszatért a pelus is,kezdjük az újbóli leszokást.

Tegnap jövünk haza a jáccóról,nyitom ki a postaládát,hát egy becsomagolt Dörmögő Dömötör hullik a fejünkre.Egy pillanatig nem vágtam a helyzetet,telefonálgattam,hogy most mi ez :?
lényeg a lényeg:Eszti keresztapuja titokban előfizette neki egy évre!! :D Úgy örültünk!
Nem tudom,Ti hogy vagytok vele,de a kölköm újságfüggő,szinte az összes neki szóló magazinokat begyűjti,igazság szerint már egyre nehezebben bírom :shock:
Dörmit nagyon szereti és úgy tűnik érdekli is,jópárszor végigmondatja hol velem,hol az apjával.

Kriszti,
köszönöm szépen a képeket!!
Tojásallergia :(
Egyébként vannak ám jó kis sütik tojásmentesen is,mi pl.árulunk is ilyeneket.Sajnos egyre több gyereken kijön,hogy miért van ez???
És ez tuti??Unokahúgomra hónapokig mondták,h.lisztérzékeny,tesóm bevásárolt minden szart,kenyérsütőgépet,gluténmentes cuccokat előre ötven évre,aztán kiderült,h.köze nincs ehhez a betegséghez....
Mit csinált a két tűzjegy? :wink:

Andi,
nagyon bölcs barátnéja lehet anyudnak!! :lol: Ezt megjegyzem!
Sőt,ezt akkor kellett volna elsütnöm,amikor egy nyanya mögöttem károgott a sorban Eszti pörgése miatt :P
Különben én már teljesen ki vagyok békülve azzal,h.a lányom ilyen.Persze,a hisztiket nehezen lehet bírni,de én el sem tudnám képzelni,hogy ül a homokozó sarkában,lapátol három órán keresztül,oszt' hazamegyünk.A mi játszónkon vannak ám ilyen gyerekek.Nekem mindig az az érzésem,hogy vagy iszonyatosan nyugis géneket örököltek vagy totál le vannak korlátozva otthon.
Biztos vagyok benne,hogy kettő gyerekkel nem olyan egyszerű az élet,de örülj neki,hogy ilyen pörgős,vidám és egészséges!!

Dorki,
kösziiiii :D
Én is összekötöm a bajszom néha anyámmal amiatt,hogy én tiltom,ő engedi a dolgokat.Persze a mama az isten...
Hogy viseli Niki a sulis napjaid??És neked milyen újból padban ülni?
Osztálytársak milyenek?
Nekem most szombaton volt a 10 éves érettségi találkozóm,elég nyugis volt.Örömködtünk egy kicsit,puszi-puszi,kaja és jöttem is haza.Mostanában fóbiám van attól,h.nem vagyok eleget a gyerekkel :?

"Röviden" ennyi.Ha visszajöttök a nyaralásból,mondjátok má' el,milyen az :lol:

Pusz:Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Kriszti ,Bori
gyönyörűek a csajok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kriszti,
hogy bírjátok a tojás mentes életet hozzá szoktatok már?
És javult már valamennyire a kis bőre?

Andi,
pici Csillababa ,hogy van?
Bogával helyzet kezd javulni?
És te ,hogy vagy?

Panu,
na hogy sikerült az utazás csajszi Erdélyi utat ,hogy bírta?

Dorki,
milyen volt Zalába?
Zalakarosi csobbanás jól sikerült?
Hol szálltatok meg?
Niki kaka téma hogy áll?

Bori,
lakás saját és milyen merre van?


Képzeljétek kicsi fiam betöltötte a kilencedik élet évét olyan hihetetlen ,hogy ekkora már.
A hétvégén bulit tartottunk neki a kölyökparkba 18 gyerek volt rajta három órán keresztül megállás nélkül rohangásztak kb. 10 percet ültek mg az ajándékokat át adták tortát se nagyon ettek .
Fanni is jól bírta a három órát végig rohangálta föl le a csuszdán ,ugráló várba ugrált :lol: .
Ricsi egy csomó ajándékot kapott ami persze mind focival kapcsolatos :lol: :roll: .

Fanni már tök ügyi dumálgat egész sokat fejlődött!!!
Szobatisztasággal még mindig hadilábon állunk sajna :oops:
Ja és képzeljétek nekünk sincs már kiságyunk szét szedtük és idáig nagyon szépen működik a lefekvés alvás dolog :D

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, köszönjük :)!
Netező időm nagy részét (napi 2 óra kb) azzal töltöm, h különböző fórumokból próbálok begyűjteni tojásmentes kajákat, ötleteket.

Eszter bőre 3 nap alatt kivirult és csodálatos lett amióta felhagytunk a nagy sejt megevésével :lol: . Szerencsére annyira nem vészes megoldani a főzést. Leginkább a panírt kellene majd kipróbálnom és palacsintát tojás nélkül.
A muffin iszonyú rossz tojás nélkül. Az elmúlt 5 napban olyan 30-40 db-ot dobtam ki, mert annyira sz.r lett.

Mi jól vagyunk, június végén megyünk Erdélybe -panu várom majd a tapasztalatotokat a határon-, amit rettentően várok már!

Bori, Zsuzsi,
örülök nőstényördögötök ;) fejlődésének :)!

2 tűz jegy: Eszter nyilas, én oroszlán vagyok, így aztán olykor küzdünk az igazunkért :D.

Andi Drága,
jelentkezz lécci, hogy vagytok!

Briginek nem is lesz netje már :(?

Ennyi gyorsan :).

Sziasztok!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dorki,Panu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
már bizti haza jöttetek Zalából mégse jelentkeztek!!!!!!!!!!!


Andi,
Te is nagyon eltűntél!!!!!!!!!!!

Bori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hahó hol vagy!!!!!!!!!!!


:evil: :roll: :twisted: :roll: :twisted: :roll: :twisted: :roll:
szuszoka
 
 


Jelentem,dóóógzok... :cry:
Csak szólok,élünk-virulunk,ha idejutok(több időre)nyomok egy beszámolót.

Bori
mbori
 
 


Sziasztok,
ma érkeztem haza, és most várom apát haza a munkából, még egy óra legalább.

Erdély:
Budapesthez képest a határ már semmi volt, mert a gyerekem elaludt Budán és felébredt Pesten :twisted: 2 és fél óra volt amíg átjutottunk a fővároson, a határon Liza már nagy szakértelemmel vándorolt az ülések között.
Kriszti, semmiféle fertőtlenítés nem volt a határon, de ellenőriztek rendesen (nem durván). De mi csak Kolozsvárig mentünk.
Pünkösdi hétvége volt ezért kb. 1 órát vártunk a határon is. Gyermek csak azt nem viselte jól, ha vissza kellett szíjazni az ülésbe. Kapott 2 új könyvet, és persze voltak játékok, meg eltettem egy eddig még nem használatos verseskönyvet is. És volt nálunk laptopon film is (1 db 8) ), de az akksi nem bírta végig, ezt úgy a 6. órában használtuk ki.
Az utunk kb. 8,5-9 órára sikeredett. :(
Apának egésznapos volt az érettségi talija, reggel 9-re ment (10-re ért oda :oops: ) és éjjel jött haza (az elsők között lépett le így is). Mi anyóssal a dédihez mentünk, és a helyi nagy parkban rohangáltunk, meg csónakáztunk, meg játszótereztünk. Köv. nap apa barátjával és családjával töltöttük a délelőttöt, majd a du-i alvás után sportolni mentünk a bandával (ez is a találkozó része volt), de onnét a gyerekeseket elkergette egy idő utána jég meg az eső, így maradt estére megint anyós és dédi. Aztán hazajöttünk pünkösdhétfőn.

Zalabér
Egy napot voltunk itthon, aztán mentünk a csajjal Zalabérbe. Odajött Dorki és Niki is 3 napra. Velük 2 napot Zalakaroson voltunk és egyik nap még Sümegre mentünk a Várba.
Karos oké, csak ott is nehézkesek egy kicsit, és mindig elámulok, hogy a gyerekmedencébe nem mehet felnőtt, mármint a szülő, és így alig mertük eleinte benegdni a 60 cm-s vízbe a csajokat, mondván, hogy ha gond van, nem tudok kívülről segíteni. Végül a megoldás az volt, hogy a kicsikkel bementek a szülők, így mi is :shock: enyém gyerek vizezik ezerrel, és ha kell lebukik a víz alá (nem magától, de vigyorogva bújik elő, tehát élvezi :wink: ).
Kriszti, bent egy medence van a kicsiknek, a sportmedence mellett. Kint nem néztük meg, mert nem volt túl jó az idő, csak amikorra eljöttünk :roll:
A maradék 2 napra persze gyönyörű lett az idő, vizeztünk a kertben ma is. A tyúkok nagyon jól vannak, délutánonként degeszre tömik magukat az extra adagtól, amit Liza szór elébük, és néha tojások is vándorolnak át hozzánk.
Niki, sajnos, beteg lett, éppen mire hazaértek :( remélem, hamarosan jobban lesz.
most egyelőre ennyi, megyek le meglepizni, mert apának ma van a szülinapja...
képek csak Dorkinál, én nem vittem gépet

Panu
panu
 
 


14 percbe tellett, míg bejött az oldal. Most direkt megnéztem. Már többször nekiindultam, de megőszülök mire idejutok. (vagy fölébred a gyerek)
Taknyos, lázas, köhög folyamatosan. Bár egész jól viseli, kivéve mikor felmegy a láza. A doktornéninél is produkálta magát, szépen megmutatta a torkát és még táncolt is neki. :lol: Kapott antibét meg valami orrsprayt, de az ab-t még nem adtam neki oda.
Holnap megyünk a Heim Pálba a kakás dokihoz
Ennyi...
dorki
 
 


Megint 14 perc volt. Hihetetlen.... :?


Majdnem, hogy lehetetlen volt a csajokat együtt lefényképezni. Liza azért hajlandó volt néha megállni, de Niki inkább elfordult.
Aranyosak voltak együtt, bár harcoltak is rendesen. Niki kb. 30x meg akarta vizsgálni Lizát a konyhában a földön fekve. Az volt a rendelő ! :lol:

A gyerekmedencénél még az is "jó" volt, hogy a tervezőnek sikerült még egy korlátot odavarázsolni, hogy véletlen se lehessen a gyerek után nyúlni, ha merül. Az élményfürdős medence is jó gyerekkel, persze csak úszófelszereléssel, de Nikinek tetszett. Van egy kinti meg benti része is. Ehhez már a legdrágább jegyet kell megvenni, de gyereknek 6 évesig ingyenes.

Niki éjjel is lázas volt, most délután is, taknyos, köhög meg minden, ami kell. Jó, hogy nyár van... :shock: vagy mi ? :shock:



Kép

Kép

Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is...

Csilla tegnap és ma szörnyű volt, nem tudom hogy a meleget nem bírja ennyire, vagy én ettem valami olyat, amit ő nem bír. Ráadásul tegnap Vácon voltunk egy barátnőmnél, házavató volt + 30.szülinap. Egy csomót sírt a picúr és nem tudott aludni. Hazafelé a kocsiban végre elaludt, de Pesten megint fölébredt, és hazáig vonyított :( Persze olyan fáradt volt, hogy kb este 11-től reggel 1/4 7-ig aludt. Utána szopi, és ismét alvás 11-ig. Utána folytatódott a bömbölés... Bocs, hogy ennyit írok Csillusról, de most ez miatt elég zaklatott vagyok... Remélem visszaáll a régi kerékvágásba, mert most apa azt mondta, hogy ha egy fél napot se tudunk vele elmenni, akkor nem lesz nyaralás. :(
Bogát szerencsére itthon hagytuk, biztos megzakkantam volna, ha még őt is pátyolgatnom kellett volna, így meg elvolt anyósommal.

Bogával mostanában ismét harcolunk a délutáni alvásoknál. Fárdt, de nem álmos, és rettentő hisztis. Van, hogy feladom és nem viszem föl aludni, akkor este egy pillanat alatt kipurcan. Nálatok megy a délutáni alvás?

Dorki, Panu, a csajok aranyosak a fotókon, biztos klassz volt.
Dorki, Niki meggyógyult már? Mi volt a kaka-dokinál?
Remélem szerdán összejön a tali..
Nekem gyorsan bejön ez az oldal...!?!

Kriszti, az a túrófánk nagyon klassz lehet, jövő héten kipróbálom, ha lesz egy szusszanásnyi időm!! Kipróbáltad a panírt meg a palacsintát?

Zsuzsi, grataula a nagyfiadnak!! :lol: Meg a nagylányodnak :D is a dumához!

Bori, Kriszti lányaitok gyönyörűek!!!

Tényleg jó lenne már Brigiről is hallani!!

Andi
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: