Új privát üzeneted érkezett!

Panda
Jossz azert a talira?

Sasha
Csak igy tovabb :wink:

Rit
Ismeros,Alexi shogy majd ket hetig itthon volt a vegen mar nem tudott mit kezdeni magaval :roll: PEdig jatszottam vele szinte egesz nap de hiaba en is uncsi voltam mar egy ido utan.Ez a hatranya egy jol szocializalodott gyereknek :wink: :lol:
Gyere te is,ha akarod elviszlek a talira 8)

Ma a munkahelyemre mentunk babocaval.Persze eloszor bekesen aludt,majd felebredt es korbekacagott mindenkit :lol:
huuu egyaltalan nem hianyzik a hely,ciki mi? :lol: :lol:


Ma lesz a szuloi ,hat kivancsi vagyok,persze apa nem tud hazajonni igy Evi neni lesz a manokkal,hat remelem elbir kettovel :shock:

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok
Kataa
mi volt a szülöin majd mesélj ?

Nálunk holnap lesz reggel petike fogadó órája apja vigyáz majd rájuk 1 órát aztán megy dolgozni .kiváncsi vagyok mit mondanak petikéröl :?:

pusz csics
csics
 
 


Hali

bocsi, csak gyorsan leirom, hogy talira megyek ha lesz, mert haldoklik a gepunk. Majd apa laptopjarol irok, ha hazajon Pozsonybol szerda este.

pusza

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 

 
 

ma n incs valami jó napom, de ahhoz képest egész jó a kedvem...

1. Csongi egész éjjel alig aludt, délutánra belázasodott, köhög és taknyol. Talira csak akkor megyek, ha addigra jól lesz...

2. Solymi reggel nem akart bemenni a csoportba - bőgve kapaszkodott belém, hogy ne menjek el... Sose csinált ilyet, csak az első napokban :(

3. Úgy néz ki, hogy az ovinkat bezárják, pontosabban kiteszik az épületből, ahol most van. Szép kilátások. Holnap lesz szülői, talán majd mondanak valamit.

Mindenkinek gyógyulást!

Zit
parazita
 
 


Zita!
Már megint? Jobbulást!
Ovi :evil: . Hihetetlen...


Kataa!
Sajna, tali kilőve, anyukám és a nagyim névnapját ünnepeljük. majd legközelebb.

Velünk még mindig semmi, unalmasan élünk (szerencsére).

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok
Zita
jobbulást csonginak :) miért teszik ki az épületböl ? az ovitokak ?

Kataa
hol vagy ?

Hol Van mindenki ?

én voltam petike fogad oráján és azt monták hogy van néhány dolog amiben még segitség kell neki kézmosás,öltözködés ,orrfulyás,ezeket kelene itthon gyakorolni és a testképet hogy hol a nyaka,térde,válla,stb mert csak nagy vonalakba ismeri tudja hol a lába de azt nem tudja hol a térde ilyesmi :) viszont jó a térbeli tájékozodása és ha megtanul szépen érthetöen beszélni,kifejezni magát akor nagyon jó tanuló válik belöle mert van esze mindenféle logikai és kirakos játékal szivesen játszik és hamar meg is tanulja kirakni .enek anyira örültem :D végre nem csak én látom okosnak hanem más is és a páromtol kaptam valentin napra 3 szál illatos rózsát :D .
viszont képzejétek az oviban skarlátos lett egy kislány igy az ovonéni figyelmeztetet hogy nézem meg petikét is de ö nem pötyös és semi hasonlo csak náthás szerencsére . :)

pusz csics
csics
 
 


Zit,
Csonginak jobbulást!
Reggeli hisztit átérzem, múlt héten Lili is produkált egy ilyet egyik reggel, még levetkőzni sem volt hajlandó overallnadrágban ment be a csoportba, akarom mondani vitték :roll: . Már az is megfordult a fejemben, hogy hazaviszem, csak aznap volt bábszínház az oviban és gondoltam ne hagyja már ki. De végül nem bántam meg, mert du mesélte az óvónéni, hogy táncolt és tapsolt is az előadáson és hamar meg is nyugodott reggel :) .

Múlt heti doki látogatás eredménye viszonylag megnyugtató volt, a kis gócommal béküljek meg :? , lehet, hogy marad örökre, de lehet, hogy a 3 hónapos kontroll után már nem is lesz ott, majd meglátjuk. Állítólag tipikus szövődmény egy ilyen betegség után. Holnap biorezonancia vizsgálatra megyek, kíváncsian várom, nagyon ajánlották. Sajnos most is beteges vagyok, fáj a torkom, és a szomszéd doki szerint hangszálgyulladásom is van azért megy el néha a hangom, ami egyébként sem nagyon felismerhető az elmúlt napokban :lol: . Mondta, hogy 2 napig még suttogni sem szabadna és simán elmúlna, jót nevettem, mert két ilyen haramia mellett ez eléggé kivitelezhetetlen :lol: .
A héten voltam én is fogadóórán az oviban, a két óvónénivel beszélgettünk Liliről. Sok újat végül is nem mondtak, nagyon dícsérték, legfőképp a kézügyességét, szerintük átlagon felüli. Az igazságérzete is néha furi szitukba keveri :D , képes más gyerekekért kiállni és megmondani a véleményét, de érdekes módon magát nem igazán védi meg :roll: . Néha úgy tűnik, hogy olyan kis mimóza, de viszont ha nincs ott az a 3-4 gyerek akiktől tart akkor úgy irányítja a többieket, hogy csuda. Óvónénik szerint nagyon jó pedagógiai érzéke van már most. Egy bibi van csak, hogy lassú :roll: , lassan öltözik, eszik, igaz amit megcsinál, tökéletes (ruhák összehajtva, pont mint én szoktam :wink: ) csak nem győzik kivárni. Végezetül pedig egyetértettek abban, hogy továbbra is el kéne kicsit rontani, mert olyan jó :lol: . Aztán egy kis dicséretet én is bezsebeltem, óvónénik mondták, hogy ritka egy családcentrikus anyuci vagyok, azt mondták, hogy nem tudnának még egy ilyet mondani a csoportban :wink: .

Betegeskedőknek jobbulást!
Ma nagyon jó idő volt, ennek örömére totál kitakarítottam a mosókonyhát míg Bala aludt. A kertben már tavasz van, virágzik az ibolya és nő minden, lassan lehet veteményezni.
Bala a napokban kapott pár alsónacit, szépen elmondtuk neki, hogy ezt a pelus helyett kell majd hordani, de valamit mégis félereérthetett mert azóta a pleusra minden reggel felveszi és estig nem hajlandó megvállni tőle. A Thomasos alsónacijaihoz különösen ragaszkodik, szóval nagyon viccesen néz ki mostanság :lol: .
Bocsi, de megyek, mert nagyon kókadozok már. Tegnapelőtt is 3x elaludtam itt-ott mire az ágyba kerültem, mondom csak 2 percre leülök a tévé elé-puff, kádba fürcsi közben-puff, egy cikket akartam elolvasni-puff, aztán már feladtam, pedig még nem volt 10 óra :lol: .
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Megvolt nálunk a farsang. Pancsi, elmondása szerint, nagyon jól érezte magát! :D
Kép

Ilke
Tényleg ügyes mami vagy. Látod, meg is térül a sok munkád! :wink:

Nyuszika
Gc-ral nem taliztam a mikibuli óta. Tervben van de nem jött még eddig össze.

Rit
Eljutott Dodi végül az ovis farsangra?

Pusz,
én

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok

Megvolt a szuloi,eloszor altalanossagban beszeltek.Dicserek az osszetarto csoportot, hogy a gyerekek nagyon empatikusak egymassal,nem nevetik ki a gyengebbet hanem biztatjak.Meg hogylatszik a sok ismeret hogy a szulok sokat meselnek a gyerekeknek meg hordjak kulonbozo erdekes helyekre,mertez mind tagitja a latokoruket.
Aztan megemlitettk a vezeregyenisegeket is,hat hogy-hogy nem Alex is koztuk volt :lol:
Aztan a vegen kulon is beszelgettek mindenkivel aki erdeklodott.
Azt mondtak nem zavarta meg a teso,nem latszik semmi valtozas rajta negativ iranyban.Sot meg most meginkabb szeretet teljes :D Nagyon kreativ,szepen fest,mar az emberabrazolasa is jo,szeret a foglalkoztato fuzetekkel jatszani,szepen epit, stb..gyorsan talulja averseket es szeret egyedul is szerepelni.
Ez nekem azert fura ,mert jo hogy itthon szeret,de ugy latszik ott is jol erzi magat ha nincs benne felsz.Szoval se en se a ferjem nem volt ilyen kicsinek :shock: :D
Kulon megemlitettkhogy mindenkinek hangosan koszon es megkosozn mindent ,es hasznalja a kerem szepen-t.
Szoval csak dicseret volt,de kerdeztem hogy ugye ha lenne valami rossz megmondanak?Azt mondtak hogy persze,de mivel nincs igy ne aggodjak,mert latjak hogy jol ossze vagyunk nove es ugyis mindent elmesel otthon.Ja meg ott is a csaladrol :lol:

Parazita
Jaj..remelem Csongid jobban lesz es tudsz kicsit jonni.
Miert zarjak be az ovit? Tipikus mostani okos intezkedesek egyike....

Csics
Na akkor minden szep es jo :D

Ilke
Lehet hogy ez a mellhartya dolog annyira legyengitett hogy azert vagy meg mindig beteges.Ha jon a tavalsz csak jobb lesz.

Bea
Pancsi cukor ebben a csibeben :lol:
Vegre-vegre hogy a nagykozonseg ele tarod masodik csikodat is :lol: :lol:
Ezer gratula ujra es ujra :!:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Akkor most ki is jon a talira??
Magdi,Nyuszi, En.
Bar en csak egy oras vendeg leszek,nem akarom apat terhelni sokaig.

Judy
Te???

Kép
Kép
kataa
 
 


Halihó!!!

Zit, látom nem egyszerű az élet, Csongesznak jobbulást!!!

Csics
Ezeket a legkönnyebb gyakorolni, ügyi Petike!!

Ilke
Milyen sok szépet mondtak Liliről!! Ügyik vagytok, dobj egy képet Baláról alsógatyában lécccci!!!!!!!!

Hal
Látszik már a pocid?? Dobj te is képet!!!!

Farsang. Nálunk ma van, reggel bementünk mi is egy kicsit. Sok beteg van, így összesen 2 fiú volt a csoportban, az összes lány pedig királykisasszony, hercegnő, tündér - szóval az uralkodó szinek a rózsaszín és a fehér - színben Dodi is passzolt a csapathoz :D. Trmészetesen Zsebi is bemászott, a buliból nem lehet kihagyni. ő udvari bohóc volt :) Dodi jelmezét végül úgy csináltam meg, hogy ő a bontott fogkrém, így az arcán van piros és kék csík + a haján is, direkt vettünk neki szines hajlakkot. Hát kapásból elnyerte a legeredetibb jelmez címet, ilyen lett:
Kép Aquafresh girl

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Hal! :):)

Gratulálok! :):):)
Végre mi is megtudhattuk! (Gondoltam, hogy volt közöttünk beavatott :wink:... Bár az is lehet, hogy rajtam kívül mindenki tudta!? :D)
Mikor várható az érkezése? Neméről, nevéről lehet tudni valamit?

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Halacska
gartula és hurrá :D

Kataa
Én nem tudok menni. Múltkor a bálban nyertünk a tombolán egy velencei kiruccanást. mondjuk jó húzós lesz, két éjszaka buszon, de azért elmegyünk G-vel, a gyerekek anyunál lesznek. szóval most ez a 7végi program.

Gergő sajnos nem tudott elmenni a farsangra, mert előző este és tegnap reggel is 39 fokos láza volt :( torokgyuszi.

puszi

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Bea,
Csak nem???? :) Nagyon örülök!!!!! Mostanság járok be a céghez a MOM-ba, reggel 9-fél 10 körül végzek. Ha egyszer ki tudsz lógni a melóból (persze ha még dolgozol), talizhatunk!

Kipurcanok, amióta hazajöttünk a kórházból, nincs egy nyugodt éjszakám, két napja pedig szinte semennyit sem tudok aludni Csongitól

Az ovi a Batthyány-Strattman eü. szakközép épületében van, és az egész épületet el akarják adni, vagy mi... Az ovit valószínűleg összevonják egy másikkal, de hogy hol és melyikkel...?

Zit
parazita
 
 


Sziasztok!

Halacska! :lol: :lol: :lol: Nagyon-nagyon örülök Nektek!!!!! Gyere mááá a talira, hagy kukkoljuk meg a kis pocakot :wink: !!!!

Rit! Te is elugorhatnál 1-2 órácskára a talira, mond meg Apának, hogy pletyizhetnéked van. Dodi nagyon cuki bontott fogkrém :lol:

Kata! Lesz az 2-3 óra is, ahogy ismerem a beszélőkénket :lol: !!!!

Ilke! Te jössz? Egy kis kikapcs senkinek nem árt!
Örülök, hogy nincs "komoly" bajod. Javasoltak valami immunerősítést a dokik?
Lilidnek nagyon szép lelke van, igazi kislány ő is. Bevallom meghatódom az ilyen gyerekeken, annyira értékesek, és annyi fájdalom fogja őket érni, amíg felnőnek. sajnos a mai világban nem kifizetődő ez a tulajdonság :cry:
Nórim is ilyen típus, én abban bízom, hogy örökölt a Gyuritól keménységet, ami megvédi egy kissé a világtól.

Zita! Tali? Remélem el tudsz jönni.
Mit is írhatnék? Kívánok Neked egy nyugodt, átaludt éjszakát! :wink:

Na akkor: TALI!!!!!!!!!!!!!!
SZOMBAT 15.00 szokásos helyszín

Szilcsike! Mi még nem is találkoztunk személyesen! Gyere Te is!

Mi jöttünk-mentünk egész héten. Amit kiemelnék az a keddi hallásvizsgálat. Nórinak megint jó lett, Mákinak viszont nem lett jó az eredmény :cry: Szipp-szipp hüpp-hüpp :cry: Kicsit (nagyon) aggódom. Ma megyünk a magánrendelőbe, gégészünk majd véleményezi a dolgokat.
Dokinő szerint (aki csinálta a hallásvizsgálatot) nagyok az orrmandulák. :?

Képzeljétek nálunk 2 hét múlva pénteken lesz a farsang :shock: Az már március. Miért tették ilyen késői időpontra?
Úgyhogy Panda! Bocsi, de még sokáig nálunk lesz a ruci. Ugye nem baj?

Szép (esőmentes) napokat Mindenkinek:

Halacska! Itt vigyorgok a gép előtt! :lol: :lol: Megszépítetted a napomat!
pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Manó! Köszönöm a részletes beszámolót a mandulaműtéttel kapcsolatban!
Hétfőn megy tesóm a dokival megbeszélni a részleteket. Érdekes, amit az altatásról írsz, tesóm nagyon nehezen talált rá erre a dokinőre, aki válllata altatásban a beavatkozást. Uzsokiból pl. elhajtották, ott csak érzéstelenítésben csinálják :? Ezt a hülyeséget :cry:

Pussz

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok
Ilke
elne rontsátok lilit mert akor utána neked föhetne a fejed hogy regulázd meg a kisaszonyt :) ,petike se jó mindig söt itthon néha kimondotan zsivány ,és néha unatkozik .magátol is elfog kicsit romolni lili idövel :)

Halacska
Gratula a pocaklakohoz :D

Kataa
igen leszámitva hogy néha-néha vanak indulat kitörései és akor verekszik okal-ok nélkül :? akor itthon megbeszélem vele hogy nem helyes verekedni és nincs több vonat alkatrész akor . :wink:

rit
szuper dodi jelmeze :D

na megyek
pusz csics
csics
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulákat. Igazából kivi lettem volna, hogy észreveszitek-e a tickeremet de Kata, mint szokott gyors volt. :)

Bevallom, megfordult a fejemben, hogy majd csak a születési értesítőt írom be, de nagyon megnyugtattak az eddigi vizsgálatok eredményei és a dokik, ezért mertem beírni. No meg sajnos, tudom, hogy vannak read only ismerőseim akikkel nem biztos, hogy megosztottam volna a hírt, ismervén az előzményeinket...
Ha ez bántana vki, akkor elnézést, de nem hiszem.

Nemét nem kérdezzük meg, úgy mint Pancsinál. És uakkorra van kiírva kistesó is mint Anna volt, azaz júli 16. na jó Anna 17-re volt, de ugyebár kicsit előbb jött. Nevet illetően a lánynevekkel jól állunk fiú nevünk viszont nagyon képlékeny. Most nem vagyok Lázáros hangulatban, de végül lehet, hogy mégis az lesz a befutó. Visszatérek Ádámhoz is, hiszen Annát Ádámannának hívtuk. Lehet, hogy ezért lett ennyire fiús? :roll: Na, majd kialakult, hiszen nem csak nekem van beleszólásom. Anna még nem is tudja. Nagyon megviselték a történtek, és férjem nem szeretné kitenni ismét ilyesminek. Eddig egyszer merült fel benne a lehetőség de azt mondtam neki, hogy meghíztam. Elfogadta de ennek már pár hete. Ha ismét rákérdez akkor megmondjuk neki. Nem akarok hülyét csinálni belőle.
Eddig minden rendben, talán ez a legjobb terhességem a három közül. Igaz, kivették az epehólyagomat szal lehet, hogy csak ezért nincs hányingerem. De más ezer és egy oka is lehet, tudom.

Ma nagyon megszívtam az első napi vizitdíjas napot. Vácra kellett mennem pajzsmirigy kontrollra. Tízen tíz félét mondtak, hogy kell-e fizetni vagy nem. Végül mondtam, hogy kifizetem a dupláját csak hadd menjek mert időpontra mentem. (dupla azért merült fel mert nem régiós kórház). De biz isten kinyomozom, hogy mit jelent, hogy a kismamáknak mire kell fizetni. Vmelyik azt mondta, hogy ha a terhességgel jött ki akkor kell de ha már előtte is akkor nem. :roll: Egyébként nem az ott lévőket szidom, hanem azt, aki magyarosan előbb bevezet vmi majd kezdni okítani az embereket.
Majd válaszolgatok is, csak most rohanok a védőnőhöz! csak ez az adminisztráció ne lenne a terhesség körül. :(

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Ilke
Jó, hogy nem hagyod annyiban, hogy a "Góc már így marad" témát. Kiváncsi leszek mit mondasz majd a biorezonancia mérésről.
Lili kézügyesség -- hááát van egy tippem kitől is örökölhette :) Amit leírtál ebből kifolyólag még akár lehet sebészorvos, vagy ügyvéd is :) Mindkettőhöz kell ebből is abból is.
Dani is hordta a bugyit a pelus fölött :) Tényleg röhejes :)

Halacska
Nagyon cuki ez a csirke jelmez!! Meg a csíkocska is :) Vártam mikor teszed fel :)

Rit
Nagyon klassz a fogkrémed :) Meg a kis udvari mókamiki is :) Ügyi vagy!

A mi Túró Rudesz jelmezünk is elkészült, a pöttyöket felvarrtam, a gumizást anyósommal tegnap reggel. Dobok majd én is képet.
Meló után sütit sütünk a holnapi bulira, lázas várakozás van már otthon. Ismét lesz Kisze báb égetés is az udvaron, elüzik a telet, (hm.., ami nem is volt). Egész héten álarcokat készítettek, lampionokkal díszítették a termet közösen a gyerekekkel.

Magdi
Orrocskához jobbulást, hátha nem kell kivenni.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Hal!

Rögtön kiszúrtam a vonalzódat :D:D, de meg akartam várni egy reakciót, hogy lássam, én vagyok-e ennyire tudatlan, és már mindenki tudta...
Nem csodállom, hogy Annának még nem mondtátok, hisz egy felnőttnek se könnyű feldolgozni a veszteséget. De biztos lesz nagy öröm! :)
Vizitdíj: nem könnyű. Én nem vagyok jártas a dolgokban, de a hírek alapján nekem az jött le, hogy kismamánknak a terhességgel kapcsolatos dolgokért nem kell fizetni. Azaz szerintem annak volt igaza, aki azt mondta, hogy ha a terhesség miatt van olyan problémád, akkor nem, de ha előtte jött ki, akkor kell fizetni.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Rit
Jok a jelmezek!
Hat en nem vagyok ez acsinald magad jelmezvarro anyuka. :o Persze foghatnam most a tesora, :wink: de alapbol sem,de biztos izgi annak a tudja :roll:

Judy
Mar meg sem lepodunk hogy nyertetek :lol: Gratulalok es szep apas hetveget :wink: En is voltam ilyen buszos turan ott,hazafele garantaltan aludni fogsz ulve is :D
Gergonek jobbulast!!!

Zit
Valamit melozol nekik?

Magdi
Nem a beszelokenkel van a baj, :lol: hanem hogy Leon anya fuggo(meg en sem birom nelkule sokat :oops: ) es delutan tobbszor cicizik,ugyhogy ezert csak az 1 ora.
Nyuszival akarok bizniszelni azert is megyek. :wink:
Drukkolok hogy ma adoki valami jot mondjon,hogy ez el fog mulni es nem kell mutet.

Bea draga,
Bocsesz,de pont utanad ultem le a jol megerdemelt pihenes nethez :lol: Leon akkor aludt el.
Adam nalunk is befuto volt hajtottunk a 4 betus nevekre :) ) de 3 kozeli baratnak mar van ezert nem lett az.
Gyujtom mar neked a rucikat :wink:

Ilke
En is voltam biorezonancian,meg Leon elott,de azt hiszem irtam is ide.
Erdekes de 30 ev utan ott tudtam meg hogy az agyverzes a szules kozben a homlokomnal ert.Megdobbento de megnyugtatott hogy mashol extra egeszseges vagyok :)

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Halacska,
Nagyon gratulálok a kistesóhoz, gondtalan terhességet kívánok :D ! Pancsi biztosan nagyon fog örülni ha megtudja :D . Kép nagyon cuki! :lol:

Kataa,
Akkor ti sem panaszkodhattok, gondolom a te májad is hízott rendesen :lol: .
Bizti hogy javulok, mert ma meg a fürdőt takarítottam ki, de úgy hogy minden milliméter csillog :lol: . Nem tudom mi van velem, de a lakásnak jót tesz :lol: .
Bocsi, de nem emlékszem erre az agyvérzésre, te jó ég még leírni is részisztő.

Magdi,
Mennék a talira nagyon szívesen, sőt tudnék is, de nem merek így, hogy nem vagyok jól :roll: .
Lilit én is féltem, de megváltoztatni nem tudom, meg nem is akarom, amennyire tudom felkészítem a kihívásokra, de neki is megvan az útja amit majd be fog járni, ahogy tudom segítem majd.
Mákinak korábban is rossz lett a hallásvizsgálat eredménye?

Sikerült felkerülnöm az MSN-re, de nem bírok senkit sem megkeresni, nem tudjátok miért lehet?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Baláról kép :lol: .
Kép

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok
Vizitdij
nálunk délelött az sztkban alig volt egy-két beteg :D én azért mentem volna hogy a tüdöszürö papirt elkérjem de csak 2töl lett volna igy ma sem mentem el :? meg hamár ott voltam kértem idöpontot a gyerekszemészetre április10re kaptam idöpontot petikét viszem majd mert mostanába tul közel ül a tvhez :( meg én is kértem idöpontot mert szürkületben nem látok távolra jol de van hogy nappal sem :( most szemüveget szeretnék feliratni mert elméletben kicsit rövid láto és kancsal is vagyok ,viszont a szemüvegek irtó drágák :? .holnap a házi orvoshoz kéne elmenem ,jövöhéten pénteken meg a reumatologiára megyek mert megint nagyon fáj a hátam ,gerincem ,nyakam ,sajna javithatatlan mert gerincferdülésem van és félévente -évente megyek gyógyitatni másfél hónapi kezelés használ neki anyira hogy fél évig nem fáj :) .ugyhogy mostanába rengeteg pénzt fogok otthagyni az sztkba :?

na abahagyom a nyafizás :D
pusz csics
csics
 
 


És én még csak most jutok ide... de látom, nem hiába vártam eddig :lol: !

Halacska!
Igazándiból, nagyon-nagyon gratulálok én is!!!!! (most egy hét alatt annyi gólyhírt kaptam, hogy nekem is megjött a kedvem, de komolyan :oops: )
Az Ádám remek név :wink: .

Judy!
Velence..ó, anyám, én is, én is :D :D :D ! Jó mulatást, tuti megéri a buszozást. Legalább a buszút alatt jót tudtok dumálni a férjeddel. Anno nálunk így kezdődött a szerelem. Egymás mellé kerültünk egy másfél napos buszozásra, és együtt maradtunk :P .

Magdi!
Maradhat a cucc egész nyugodtan, nálunk momentán nincs senki akire jó lenne :lol: .


Beszti!
Ha már erre jársz, talán olvasod ezt is... Ádám tigris szeretne lenni a farsangon, de sehol nem kapok narancssárga pamutot, hogy becsíkozzam. Már arra is gondoltam, hogy veszek narancssárga lepedőt és megcsinálom abból, de nincs. Van kék, zöld, lila, rózsaszín, bordó, sárga, hupifekete, de olyan nincs :cry: . Te ugye sima pólót és harisnyát festettél és csíkoztál be Beniéknek pár éve? (megjegyzem, sima fehér, bordás harisnya sincs égen-földön). Nem dobnál fel egy képet, hogy koppintsak egy kicsit? Már vagy 2 hete vadászom a hozzávalókat, és már csak egy hetem van rá... Ja, és a farkincát miből csináltad?

Ilke!
Gatyás Bala :) .

Rit!
Olyan jó ez a fogkrémes cucc! A pici "bohóc" Rege, ha jól sejtem...


Na, mennem kell, mert ezen a héten még nem jutottam a vasalásig, és már csütörtök van. Hétvégén ünneplés, úgyhogy akkor sem fog menni, szóval, most kell :roll: .

Minden jót,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok csajszikák!

Szörnyen érzem magam, hogy nem tudok jönni és mindenhez hozzászólni, de nagyon húzós napjaim vannak és a hétvégék is melóval telnek. Viszont látok javulást, max. március végéig fog tartani.

Bea, óriási gratula :D Kívánok minden jót, és szerintem is hasznos volt az epés műtéted.

Magdi, nekem 25 évesen vették ki, és mit mondjak ez az egyetlen dolog az életemben, amit megbántam. Ugyanúgy fáj a térdem, tehát nem a mandula miatt fáj. Mellesleg ha 1 gombóc fagyit eszem, vagy 1 korty hideg üditőt, a torkom ugyanúgy begyullad, mint annó a mandulám. Tehát még ez sem múlt el. Nekem érzéstelenítéssel csinálták volna, de én ülve elájultam mikor elkezdte faragni, így félig fekve csinálták, nem volt kellemes. Nem vérzett be, pedig másnap már hajat mostam. (senki nem mondta hogy nem lehet) Akkor még az 5. napon engedtek haza, és két hetet voltam otthon. Mondjuk az én munkamániámmal.... Étkezés, persze jobban esik ami csúszik, de nekem nem okozott problémát.

Csajok, csak vigyorgok magamban az 50 kilótokon, nekem a nagy seggelésben 20 kilóm gyűlt össze. Teszek is érte, hogy fogyózzak, de a mozgás nagyon hiányzik. A pasiknak meg higgyétek el, nem a plussz kilók számítanak, hanem hogy mennyire szeretitek őket.

Csics, köszi az érdeklődést (iwiw). Gratula Petike tudományához. Az a helyzet, hogy Betti sem tudja kifújni az orrát, csak csinál egy hangutánzást:) és öltözni is segítek neki, mert mindig rohanásban vagyunk.

Farsang, tuti jelmezeket csináltok! Nálunk dúl a hercegnősdi, van is ruhája, korona, ékszerek, imádja. Én nem bánom, a suliban már úgyis ciki az ilyesmi, majd ott alkotunk.

Ilke, örülök, hogy jobban vagy:) De ne csodálkozz ha elalszol miután kitakarítottad a lakást, jelmezt varrsz, stb. Lilire büszke lehetsz, de magdra is:) Bala is milyen nagy már:)

Zit, Sasha jobbulást nektek!

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Bea!

Hurrá, hurrá, de jó hír :D Gratulálunk.

Rit!

Jelmez szuper :wink: Nem csodálom hogy sikerta ratott.
Nálunk ma van farsang, Emma állítólag ugrált örömében reggel , Cliffordnak van öltözve.

Judy!

Velence az szuper, én is így voltam busszal és nincs is messze, bizto snagyon jó lesz és jó hogy kettesben tudtok menni!

Ilke!

Jó lehet hogy így dicsérik Lilit, és el ne rontsd :?

Emma az óvónőt idézve: "nem könnyű természet de nagyon okos, és hát senki sem lehet tökéletes" :lol: :oops: Hát mit mondjak :roll: Végülis lehetne rosszabb is :lol:

Conti!

Kilókban kb hozzád csatlakozhatom, sajnos, mit nem adnék ha csak 5 kiló felesleg lenne rajtam :twisted:
Mandula ügyben a férjemnek azért használt a műtét, előtte nagyon sokat beteg volt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ilke
Tavaszi nagytaki fogott el,de orulok hogy azert jobban vagy :wink:
Hat igen hizott-hizott :D
Bala meg mindig tiszta apja :lol:

Conti
Gondoltam hogy most dolgozol ezerrel.

Ma koran kelo voltam,anyuek ma utaztak es itt aludtak.Ugyhogy kihasznalva a reggelt kivasaltam.
Na ennyi voltam,mert szopi jon.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Rit
Jól sikerültek a jelmezek! Ügyi vagy!
Pocakfotót nem tudok feltenni mert nincs. Nem nagyon fotóztunk mostanában. De már látszik. Rolid tőlem tuti, hogy elválna mert van rajtam felesleg. Liza baba után is csak a terhesség előtti súlyomat értem el, de ez +10kg Annával kezdődő terhességemhez képest. Mondjuk nálam a pm nagyon bekavart, ezt el kell fogadnom. :? De az is igaz, hogy nem ártana többet mozogni. Na, majd egyszer talán...

Kata
Én is szeretnék ilyen normális tájékoztatást ovinéniktől. Nálunk a szülői az iskolakezdésről szólt főleg. Vegyes csoport lévén ugye ez nem mindenkinek releváns. Ez is másfél órán át tartott. A külön tájékoztatásra már nem volt energiája senkinek. Majd vmelyik du. én is megkérdezem már, hogy mizu bent Pancsival. Nálunk se nyílt nap, se fényképezési lehetőség, bezzeg házi sütit szívesen fogadnak. Ki érti ezt? :roll:

Magdi
Köszönöm, aranyos vagy. :)
Májki hallásvizsgálat. :cry: farsang időpont tényleg furi. Annánk nem igazi kislány. De ezt már elfogadtam, pont arra gondolva, amit írtál, hogy talán könnyebben, zökkenőmentesebben éli majd meg a gondokat, problémákat is. Nem lelkizik majd annyit mint az anyuja.

Zit
Már nem dolgozom. A héten már itthon vagyok. Sajnálom, hogy se veled se Katával nem tudtam ott összefutni. de így alakult.

Gc
Nagyon kivi vagyok már Dani túró rudijára. :lol: Majd írd meg, hogy a többiek minek öltöztek be. Nálunk számos királylány volt, katona is akadt kettő. két katicabogár. de akik nekem nagyon ötletesek voltak, egy vadász, aki inkább csibésznek tűnt és egy nyaraló, nyári cuccban, nem tudom pontosan h milyen néven futott, de aranyos volt. anna csirkéje nemtom h h tetszhetett. Voltak nagyon ötletes játékok. Pl. felfüggesztett vaniliáskarika evés, szívószállal szörpivás, amiket nagyon élveztek, elmondás szerint. úgy meglestem volna őket. :cry:

Beszti
Remélem, én is, hogy most nagy öröme lesz Annának is. én is csak a 16. hét környékén mertem "szeretni a babát". Illetve nyilván nem tudatos volt ez a viselkedésem de azért éreztem a megkönnyebülést és a felszabadultságot. Banyóci nagyon ajánlotta a Praxist és el is mentem. Nekem is bejött, hogy láttam a bébit. Szinte mindenét. Nagyon nehezen álltam meg, hogy a nemét ne nézzem meg, bár a szonográfus látta....De pl. ti is kibírtátok. :lol:
Vizitdíj: igen, egyrészről ezt mondták, amit te is írsz de az egyik hölgy talált egy olyan pragrafust, ami ezt revidiálta. Szal teljes a homály...

Conti
Köszi

Ilke
Bala cukorfalat. Ha fiam lesz, amit most még elképzelni sem tudok, majd lehet h kérek tanácsot, hogy velük mit, hogyan. pl. pelenkázni. Bár azt már megjegyeztem, hogy kuki ne felfelé hanem lefelé álljon h ne jöjjön ki a pisi. :lol:

Panda
Hajrá 3.! úgyis rég babáztál már! :wink: :lol:

b.
halacska
 
 


Ilke,
Édes Bala a gatyában :)

Bea,
Nekem eszembe se jutott, hogy ne nézzem meg a nemét :). Sőt, ki voltam akadva, amikor először nem látszott... Kár, hogy nem tudunk talizni :(

Ovibezárás: a szkiskolák ugye kaptak most egy év haladékot, tehát az ovi is... De aztán ott fogok állni egy maxicsoportos meg egy óvodakezdő gyerekkel, akiket be kell nyomni valahová, plusz elvesztem a világ 2 legjobb óvónőjét :cry:

Zit
parazita
 
 


Sziasztok
Vagyok én is, csak sok minden összejött mostanság.

Bea
Nagyon-nagyon gratulálunk mi is. Igazán jó hír, nagyon örülünk neki. :D :D

Ilke
Bala :) Nálunk a kisgatyák eltéve, most egyáltalán nem vágyik a pelusnélküliségre. Anyu próbálkozott vele hétvégén (mert szerinte már ideje lenne) de azon kívül, hogy percenként ment a wc-re, és kb. 3 órát volt ügyeske, feladta ő is. Szól, ha kell, de még nem tudja visszatartani.

Kataa
Én meg már egy hete mint a mosott rongy ébredek, alig bírom összevakarni magam, hogy elvigyem a két kicsit. Ügyes vagy, hogy korán már vasalni is képes vagy!

Judy
Velence..............., irigy-irigy. :lol:

Magdi
köszönöm a meghívást, meg hogy gondoltál rám, jól esett. Sajnos a talira nem tudok menni, nekem a hétvége soha nem jó, na nem mintha a hétköznap jobb lenne. :cry: gyerekfelügyeletet nem tudom megoldani sajnos.

szülői
nálunk is felolvasás van, unom is rendesen. Aztán elmondják a tudnivalókat, mi mikor lesz, mit kell bevinni. Én legutóbb ottmaradtam (pedig Tomi közben végig üvöltött itthon), de rákérdeztem a lánykára. Ügyes, okos, aranyos, félénk, egész más mint itthon. A reggeli tombolások (sajnos ilyen is van) csak nekem szólnak, ahogy eljövök, már újra jókislány.

farsang
Enyim lány Csipkerózsika lett, most bulizik. A reggel nem indult úgy, ahogy szerettük volna, mert mikor beértünk, az összes gyerek el akarta venni a varázspálcáját (mert ha nem tudnátok, Szilcsi szerint olyanja is van Csipkerózsikának), úgyhogy majdnem sírt szegénykém.

bölcsi
sírás nélkül járunk már bölcsibe, sokat keres még napközben, de gondozónénik jól kezelik. Viszont nem eszik egyáltalán bent, a héten nem is aludt (2,5 órát fekszik síri csendben, de nem hajlandó elaludni). Úgyhogy ő így sztrájkol.

munka
mostmár tuti, hogy nem vesznek vissza dolgozni, valami kompromisszumot kell találnunk. Hétfőn megyek megbeszélni, hogy mit és hogyan akarnak. Indok: utódom jobb-szebb-csinosabb-fiatalabb-gyerektelen-mindentkirakok típus, bezzeg én stb. Ezért voltam idegbeteg a legutóbbi írásomkor, de már beletörődtem, hogy rokonban sem bízhat az ember, az is alámvág, és ha nem vagyok 4,5 évig, akkor bárki beadhat bármit a főnöknek. Mint ahogy ezt meg is tették.

Na megyek, mert nemsoká mennem kell kispasimért, és még nem is reggeliztem.
szilcsike
 
 


Kataa
Nem is mondtad azt az agyvérzést!! Elég durván hangzik...., de neked mi volt, utána minden rendben vagy egy ideig nem?

Ilke
Naggyon szeszki!!!!!!! - ahogy Dodi mondaná :)

Magdi
+próbálok, de ígérni semmit nem tudok, esetleg 1x csak beesek, mint a múltkor. Bár kizárólag akkor ha gyerekmentes tudok lenni

Panda
nyertél :D.
Hogy mi mindenre jó egy buszozás :D:D:D

Conti, Manó
De nektek nincs ilyen kemény kritikusotok, mint nálam apa! Ha így haladunk nem merek majd strandra menni :) - na jó, addig belehúzok!

Hal
Pedig bennem valamiért olyan vékonynak élsz... az a baj, hogy nem taliztunk, látod :D. De most majd ha jön a jó idő, akkor az épp aktuálisan otthon ténykedőkként szervezhetnénk egy hétköznapos-napos sétát valahol. Na ??? Kataa, Magdi, Beszti, Szilcsike, többiek?

GC
én is sütöttem, tök fincsi is lett, erre jól itthon felejtettük :) most van legalább itthon is süti

Farsangos képet mindenki rakjon fel, kíváncsi vagyok!!!!

rit
anemona7
 
 


Rit!

Én benne vagyok! :D :D (De csak akkor, ha nem a kilóimat nézitek!! :lol: :lol: :oops: )
Sajnos a hétvége nálunk sokszor nem jó, a szombat du. gyakorlatilag soha :( , ezért is nem jelentkezem a talikra...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bea
Azert ne tulozzunk am,nem vagy te kover!!!! Majd ha kapsz egyegetnivalo kispasit az megfuttat es lemegy a felesleg. :lol:
Bar nem bizti,lehet pont az ellenkezojet :wink: Latod nekem ketszer is bejott.
A heten dierkt figyeltem mennyit sir Leon,hat maximum 5 perc volt /nap.Na jo lehet azert mert minden nyikkra felveszem,de ha csak fekszik eves utan es nezeget ki a buksijabol vagy csinalom neki a szorakoztatast allandoan mosolyog.Ez remelem ugyanugy megmarad nala is mint Alexnal :D
Hat ovonenibol en is ugy huztam ki ezeket,mert eloszor csak mondta hogy minden OK.De nem hagytam magam lerazni.Felhivtam apat hogy nem sir-e leon,mivel nem voltavalasz igy ott nyomultam es kerdeztem konkret dolgokat.
CSirket honnan vetted?
A korhazban nekem azt mondtak hogy kuki mindig fel6-ra alljon a pelenkaban :lol: :lol:

Szilcsike
Nalam az egyeduli gyogyir a reggeli eros tea.Na ettol kezdek helyre jonni.Mert hiaba alszom 6 orat is egyben,de azert egyszer csak kelek szoptatni.Bar fiatalur szerintem mar siman aludna reggelig csaka feleka mellgyuszitol :roll:
Es ahogy nemreg is irtam a szopi estere szo szerint ulve elaltat,ugy erzem mintha egesz nap sulyt emeltem volna :?
Emlekszem hogy unokateso ment a helyedre.Hat igen singlik tarolnak a munkaban az tuti,lehet oket terhelni... :roll: ...
Drukkolok hogy valami sokkal jobbat talalj es ne band ezt.

Rit
Hat ez okozta az egesz csipo problemat..csak epp soha senki nem mondta ,hogy pontosan hol is fogott meg a joember a fogojaval....
En is benne vagyok a babas taliba.De gyorsan am!!!!

Beszti
Ok ,de az enyem uszogumim sem er :wink:
Tenyleg most megusztad mellseb nelkul?

Nekem ma ket uj golyahir jutott,egy regi kolleganom es aFinn barinom.Laza csaj,imadom mar a 3.gyermeket szuli a 3.apanak :lol:
Bar szzegeny csak 1!!! honapot lehet otthon vele,aztan megy a bolcsibe..... Hat enezt tuti nem tudnam,de ott ez a szokas,hiaba...
Na jo a bolcsi sem olyan mint itt am...

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


hali

Reggel beadtam Túró Rudi Danit a bálba. Ott is tudtunk maradni kicsit reggel, és olyan jóóó volt, tavaly sajnos nem tudtam, csak videón láttam a bulit. Nagyon cukik voltak a gyerkőcök, kislányok szinte mindegyike tündér volt, csupa rózsaszínben. A rudi jelmezt nagyon tetszett mindenkinek, nem hitték el, hogy én csináltam. Dani is nagyon kis boldog volt benne. Mikor eljöttünk, akkor mentek át a másik csoportba közösen a 4 bagázs, és zenekar húzta nekik a talpalávalót. Óvónénik is beöltöztek, egyik csoportban matrózok voltak, a miénkben meg cicák, tuti jó arcfestéssel.
Volt nálunk is kekszevő verseny, meg szívószállal szörpivás, meg tánci.

Hát úgy látszik, én vagyok az, akinek a gyerekére több a panasz, mint a dícséret... Tegnap az egyik óvónéni mondta, hogy sok a gond a Danival, nem nagyon akar szót fogadni, csak az egyik óvónéninek, aki a kedvence. Alváskor kikéredzkedett pisilni, aztán nem jött vissza, hanem elbújt a folyosón, frászt hozva ezzel az óvónőre. Majd amikor kimentek az udvarra, akkor előre rohant egyedül az udvarra, nem állt sorba. Szerencsére verekedésről nem számoltak be, de azt egyébként is mindig kérdezem, és mondták, hogy nem nagyon szokott már, csak ha őt gyepálják. Néha olyan karmolásokkal jön haza a hátán, karján... De mindig mondja, hogy nem hagyja magát. Akinek a gyereke időnként odacsap Daninak még sosem panaszkodott a fiamra, én sem neki, valahogy úgy vagyok vele, hogy úgyis lerendezik maguk között. Persze beszélünk róla, hogy nem helyes verekedni. De hogy ezt miért csinálja, hogy elszaladgál, passz. Otthon is könyörögni kell, hogy öltözzön, vagy csináljon valamit, akármilyen formában kérem, akkor sem mindig hatásos, egyedül az elterelő módszer. Ha meg már túl sok gyerek van körülötte, azt nem bírja, még néhánnyal ok, de a tömörülést nem szereti. Pedig még azt sincs, hogy nem visszük gyerekek közé, mert a játszón sok gyerek van, azokkal teljesen jól elvan, meg az ismerősök körében is. Egyébként meg mindig ő csinálja a legtöbb rajzot, kreatív munkát az oviban, nem győzöm hazahordani a kis tálkákban a sókerámiákat, festéseit. A foglalkozásokban is mindig részt vesz, nem húzza ki magát. Kedvenc óvónénije is mondta, hogy nagyon okos gyerek. Csak tartok tőle, hogy ha így viselkedik, akkor a suliban is gondok lesznek. Azt meg végképp nem szeretném, ha emiatt kiközösítenék, mert csak ezt látják belőle, és az igazi értékeit meg nem. De már amikor kicsi volt, és elkezdett járni, akkor szaladt már világgá, sosem jött szépen andalogva kézen fogva mellettünk. Valahogy egy saját kis világban él teljes harmóniában, és lehet nehezebben megy neki az alkalmazkodás. Próbáljuk finoman terelgetni, erőltetni semmit nem szeretnék. Szóval nem könnyű. Talán ahogy idősödik, formálódik majd. A párom szülei is mondták, hogy a férjem volt iszonyat, folyton behívatták őket a viselkedése miatt. Most meg egy nyugodt, botrányoktól mentes ember :) Én meg inkább kamasznak voltam hajmeresztő, kicsinek inkább szófogadó. Mindegy majd bemegyünk fogadóórára, ott nyugodtabban tudunk beszélgetni az óvónőkkel, mint az a pár mondat az ajtóban, amíg érte megyünk.
Ami nekem még furi, hogy bármi van a Danival, a páromnak nem mondják, csak nekem, pedig apja is van a gyereknek, sőt nálunk a férjem igényli is, hogy ő is részese lehessen a gyerekkornak. van akinek még az apját sem láttam soha, még közös ünnepeken sem. Pedig a párommal is uúgy meg lehet ezeket a dolgokat beszélni, nem is zárkózik el előle, csak kicsit fura nekem, hogy még mindig sokan azt gondolják, hogy csak az anya lehet a közvetítő a gyerek felé, pedig talán az apa még jobban tud rá hatni sok esetben.

Csics
Hát szerintem a szemed épsége megér annyit, hogy beruházz egy szemüvegre. Munkáltató nem támogatja esetleg? Vagy kontaktlencse?

Ilke
Bala bugyija :)

Bea
Na, hát azért Anna is felér egy fiúval :) És én el sem tudnám képzelni, hogy ő jó kislány, pont olyan jó kis égető boszorkány, szerintem előnyére fog ez válni később, csk addig Te tarts ki idegileg :)

Szilcsike
Az vigasztaljon, hogy előbb utóbb a szingli is lesz nem szingli és gyerekes, akkor majd ő is meg tudja. Egyébként meg tök mindegy, a nőknek nem a legkönnyebb:
1.ha fiatal, akkor azért nem veszik fel, mert majd férjhez megy és gyereket akar,
2. akinek van már 1 gyereke, az még egyet akar, ha nem többet
3. akinek több gyereke van, annak meg folyton beteg a gyereke, meg amúgy is mindig a gyerek miatt rohan, nem lehet terhelni

Szóval ördögi kör. Pedig szerintem pont egy gyerekes megbízhatóbb, mert biztos melót akar, hogy meg tudjon élni a család. A szinglik meg jönnek-mennek egyik cégtől a másikig.

Túró Rudi Dani
Kép

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kép

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Heló!

Képzeljétek, kb. egy órája akkorát boáztam. :cry: Ebben a terhességemben még soha. Most is sztem a vastabletta tett be, és ütött ki. A fejem is fáj piszokul. Na, erről ennyit.

Manó
Köszi neked is. Jól olvastam, hogy te következel? :lol: illetve Gc is. Nagyon drukkolok ám nektek! Nem szeretnék egyedül gömbölyödni. :wink:

Csics
Neked is köszi! :D

Szilcsike
Köszönjük!
Munkahely. :cry: Végkielégítést ugye azért kapsz? Ne hagyd magad!! Én is megvívtam a magam kis csatáját...Lehet, hogy hosszú távon majd jobban is jársz egy váltással! :wink: Drukk, hogy így legyen!

Rit
Én két mami talin és a mikibulin is ott voltam, de te nem voltál! :D Lehet, hogy még az esküvős képem él benned. na, ott voltam csúcsformában, 52kg a 165cm-hez. azóta meg...No, de most nem is ez a lényeg.

Kata
Fél 6. :) Aha én is arra gondoltam. :)
Kövér még nem, csak jó husis. Nincs már szép kerek, izmos vállam. A fenekem meg a combjaim lassan mint az elefánté. De nem reklámozom tovább magam. Inkább jól próbálok öltözni. :wink:
Csirkét USA-ból importáltuk egy barátnőm segítségével, egyébként ON.

Lefeksztem, hátha mire felkelek elmúlik a fejfájás...

Pusza mindenkinek és szép 7végét!!

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak mostanában nem tudok olyan gyakran jönni.

Halacska! Nagyon nagy gratula neked, és persze a boldog kispapának is. :P

Mindenkinek nagyon jó lett a farsangi jelmeze. Igazán ötletesek! :P

Mostanában én is munkaügyben intézkedem. Úgy néz ki, hogy visszavesznek a minisztériumba. Bálintnak intézzük a bölcsit, mert Lilit csak akkor veszik fel, ha Bálintot is. Elegem van. Lili mostmár betöltötte a 4évet, és mégsem autómatikus a felvétel. Itt csak két bölcsi van, és ha nem tudok munkáltatóit vinni, akkor nem veszik fel a Bálintot. Nos munkáltatóit viszont most nem adnak, csak arról papírt, hogy jelenleg is jogviszonyban állok. Ez viszont nem biztos, hogy elég a bölcsinek. :twisted: :roll:

Andi
andrea27
 
 


Zsuzsa,
Remélem, segít a szemüveg... Nem lenne kéjhömpöly egy műtét.

Szilcsi,
Szomorú ez a melóhely-dolog. De tényleg próbálj mindent kiszedni belőlük, amit lehet, és fogd úgy fel, mint valami újabb és jobb kezdete. Nálunk eszelős leépítések vannak/lesznek, úgyhogy én sem tudom, mi vár, amikor majd visszamegyek.

Kukirendezés: én úgy tudtam, hogy felfelé kell igazítani... :oops:

Zit
parazita
 
 


Sziasztok
Conti
most azért gyakoroljuk az öltözést mert ráérünk amugy nekünk nem sokkal több idö ha hagyom mint ha én öltöztetem :) orrfulyás nincs van helyete taknyos orrot ruhába töröljük :roll: eröl szeretném leszoktatni sürgösen :) ha nem is tudja egyelöre kifulyni az orrát legalább ne a ruhájába törölné a taknyos orrát hanem a zsepibe :) .

Mandula mutét
nekem is kiveték csak gyerek koromba egy darabig jó is volt mert télen is ehetem fagyit nem fájdult meg a torkom most meg pár éve már télen is megfájdul és mostanra már ottartok hogy már se hideg viz,se fagyi,se semmi hideg télen mert azonal begyulad a torkom :cry: és igen csunyán köhögök .

Halcska
neked üzenem hogyha fiad lesz soha ne álj vele szembe ha még nem pisilt és nincs rajta pelus mert nagyszerüen tudnak messzire pisilni :lol: Tapasztalat. :D

Szilcsike
Ne szomorkodj :D

Rit
én bene vagyok egy jó kis sétában valamelyik jó nagy parkban ahol lehet motorozni is a fiuknak és szaladgálni :)

Beszti
engem nem érdekel hány kilo :lol:

Gumicukor
nekem nem támogatják de atol megcsináltatom a szemüveget de még atol is függ hogy petikének kell e szemüveg mert öt is viszem szemészhez .Jelmez hihetetlenül szuper :lol: irigy vagyok érte :D

Pusz csics
csics
 
 


Zit
Mi is felfelé igazítjuk, apa tanította így, mert lefelé kényelmetlen (ők tudják :) :oops: ), a pelusban is úgy volt, és nem csorgott ki a pisi, csak az agyon ajnározott Pampersből, de ott nem a kuki volt a ludas. Na, Halacska, most már ezt is tudod :lol:

Aprpó fütyi: Nálatak is nézik az oviban a drnők a fiúk kukiját? Dani mondta, hogy meghallgatóztak mindenkit + megnézték a fütyijüket. Megdícsérték, hogy milyen szép, és hogy minden rendben van. Erre még büszkébb magára...

na, jó éjt

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Hali csajok,
Megvolt tegnap a vizsgálat, de nem találtak semmit. Igazából nem is tudom örüljek-e neki vagy sem :roll: . Azért kicsit csalódott vagyok, mert nem hiszem, hogy ez a betegségsorozat ok nélkül történik. Na mindegy, itt mindenesetre nem tudtak segíteni :? .
Jövő héten pedig családi lisztérzékenységi vizsgálat lesz a Heim Pálba. Szerencsére csak egy vérvétel lesz a két gyereknek meg apának (persze neki csak amolyan kontroll címen :) ).

Panda,
Nekem lehet, hogy van narancssárga anyagom, megnézzem, nem késő még?

Conti,
Az Ágnes fitt-ben szombatonként van 8-9-ig van alakformáló torna, ha gondolod csatlakozz, én jövő héttől tervezem, hogy kezdek, remélem addigra jobban leszek :) .
Köszi! :D

Manó,
Kíváncsi vagyok a kis piros kutyusodra, tegyél majd fel képet róla :D !
Eszemben sincs elrontani Lilit. :lol:

Szilcsike,
Nem semmi ez a melós dolog, jól értem, hogy a rokonod túrt ki a helyedről :( .

Gumicukor,
Szerintem ne aggódj, van még ideje Daninak a suliig. Engem is rémisztgetett az óvónéni, hogy régebben volt egy ilyen kislánya és bizony elmaradozott a suliban a lassúsága miatt.
Nagyon tuti a jelmez :D , a betűket rávarrtad?

Halacska,
Pihi, pihi, pihi, kíméld magad amennyire csak lehet.

Zsuzsa,
Szeretnék menni nagyon, mikor is lesz?
8-10 óra munka, te jó ég?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Fogadó óra
Már írtam, hogy nálunk van, pont ezért, hogy minden szülő legyen képben a gyerekével kapcsolatban. És, hogy az óvónők is kapjanak plusz infókat a gyerekről, hogy az esetleges "problémákat" ne annak tudják be, hogy "rossz" a gyerek, hanem legyen picit több betekintésük a gyerek egész életébe.
De Noémiéknél pl. nem volt se fogadóóra, se nyílt nap, pedig ugyanabba az oviba járt.

Andi
Olyan munkáltatóit nem tudnak adni, hogy melyik hónaptól vesznek vissza? Vagy, ha kiveszed a szabit, amik a tgyás és a gyed alatt járt, az is konkrét munkaviszonynak számít. Én is így csináltam, május 1-től voltam szabin, onnantól kértem a munkáltatóit, de konkrétan csak szept. 1-én kezdtem a munkát.

Szilcsike
Meló :cry: . Hát, így már értem, miért voltál annyira kiakadva a minap. És legalább van valami kilátás másik munkára? Egyáltalán mivel foglalkoztál a gyerekek előtt?

Jelmezek
Tényleg nagyon jók!!!!! Én is beleadok majd apait-anyait, ha minden igaz, holnap nekigyürkőzünk a tesómmal és megcsináljuk. Végre az Auchanban sikerült vennem nagyon klassz narancssárga lepedőt, abból lesz a jelmez. remélem, sikerül megcsinálni, annyira beleélte már magát ebbe a tigris-dologba.

Kuki
Én is úgy tudom, hogy lefelé kell... Ja, és Ádám mindig kanyarba pisilt :roll: . L-alakban volt egymás mellet a két ágy, és ott volt rögzítve a pelenkázó lap, ahol a két ágy találkozott. Ahogy kivettem alóla a pelust, egyből belepisilt Noémi ágyába
:lol: .

Hal
A 3. gyerek kérdése nálunk picit bonyolult. Egy ideig többször felhoztam a témát, mikor úgy éreztem, hogy már aktualitása lenne a dolognak (mikor Ádám már 1-1,5 éves volt), de a férjem azt mondta, hogy amíg nem költözünk a saját házunkba, addig ne legyen mégyegy gyerek. Végülis igaza volt, mert nem fértünk volna el. Aztán 1-2x még felhoztam, de aztán úgy határoztam, hogy én többet nem fogom szóba hozni, majd ha ő úgy érzi, hogy kell neki, akkor szól. Csak azt mondtam, hogy meddig húzhatja a dolgot :wink: . Eredetileg úgy akartuk, hgy 30 éves korunkig legyen meg mind a 3, de a lakás miatt nem jött össze. (Tavaly nyáron töltöttük mindketten a 30-at). Én még adtam 2 évet magamnak, amiből 1 hamarosan letelik. Szóval, ha idén év végéig nem jön a baba, akkor valószínűleg már nem is lesz. De hát már van 2 klassz gyerkőcünk, úgyhogy annyira nem akasztana ki a dolog.


Szép hétvégét, jó találkát,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ilke!
Most látom csak, köszi nagyon, de megoldódott az anyag.
Az azért jó, hogy nem találtak konkrét dolgot. Lehet ám, hogy csak a kimerültségtől van. Én is nagyon sokat voltam beteg, mikor már "végelgyengültem", de szerencsére megoldódott a dolog, ahogy nagyobbak lettek a gyerekek.

Úgy látom, félre voltam informálva kukiilag :oops: . A mi apánk már nem emlékezett, hogy hogy volt neki kényelmes a pelenkában :lol: .
Nálunk nem nézik az oviban.


P.

panda
Halásztelek
 
 


Panda!

Itt van két kép:
Kép
Kép
A farokhoz és fülhöz egy plusz anyagot festettem be (talán egy nem kellő fehér párnahuzat volt). A fül egy csatra volt rászerkesztve.
Látszik, hogy házi készítés, de ugye ez a cél? :lol: (Sajnos a harisnyája azért volt világosabb, mert a festésheznem került be elsőre véletlenül...)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Nagyon köszönöm!!!! A csíkokat is festetted?
Valószínűleg valami "overáll-féle" lesz belőle, mert nem kaptam harisnyát, de az is lehet, hogy külön naci és pulcsi.
Venni azért nem akartam, mert nagyon melegnek találtam azokat az anyagokat, amikoből a jelmezeket csinálják, és Ádám alapból nagyon izzadós, ráadásul ekcémás, és a kész jelmezek szinte mindegyik 100% műszál, szóval nem egyszerű a dolog. minden méterárus nőci próbálta rám erőszakolni -az egyébként nagyon klassz színű)- polár vagy termo anyagot, de hát olyanból vannak a kész cuccok is.
Mégegyszer köszi,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda!

Igen, vettem egy kis doboz textilfestéket és ecsettel. Az anyag alá kellett alátét, mert a festék picit átütött az anyagon.
Egyébként narancssárga textilfestéket pl. kreatív boltokban lehetne venni. Én se csinálnám termoanyagból. Nekünk sima pólóból, harisnyából készült (akkor tigriscsaládom volt, a két kisebb egy-egy bodyt kaptak festve, Hanna akkor 5 hónapos volt).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok
Fiuk ma 8-ra mentek uszni,ugyhogy legalabb volt ertelme a 6orai szokasos kelesnek. :lol:

Tegnap nagyon megijedtem,noverem hivott hogy apukam elajult a repulon,perce az ocean felett az ut felenel. Anyu gyorsan hivta a stewardest aki bemondatta, hogy ha van orvos a fedelzeten jojjon.Na jott is 3. Kiderult hogy lement a vernyomasa 80/60-ra.Kapott infuziot es akkor jobban lett.Annyira sajnaltam ,mert ugye nem beszelnek angolul es igy meg nehezebb lehetett :roll: .Lenyeg hogy most mar jol van, de jol rank ijesztett. :shock:

Gumicukor
Szerintem az meg siman belefer hogy Daninak konyorogni kell hogyo oltozzol,csinaljon meg valamit.Vannak napok amikor ALex is ilyen.En oszinten megmondom 5 keres utan jon a szamolas ha az sem jon be akkor egy kis popsira utes mindig hatasos.Megifgyeltem ha tele van energiaval,mert mondjuk nem mentek ki az oviban akkor ilyen.
Az meg hogy elszlad meg elbujik,tenyleg fontos lenne valahogy ravenni,mert az o erdeke is.Ha kell nem tul szep szoval is akar.A hatarokat sajnos meg kell szabni, meg akkor is ha ez neki vagy nekunk nem esik olyan jol.
Batyam is extra rossz gyerek volt,aztan teljesen normalis felnott lett :lol: Bar anyuek mar belatjak hogy az elejen mint buszke szulok az elso es egyben fiu tronorokosre,nagyon sokat megengedtek neki.Na nalunk mar rajottek hogy ez igy nem lesz jo :roll:
Igazad van van olyan gyerek akiert mindgi az anyja jon-hozza, eedekes hogy az apuka sosem kivancsi a benti eletre.
Ferjem imadja vinni Alexet mert akkor jokat beszelgetnek csak ugy kettesben meg dupla apa imadat van :D
Dani nagyon jo a kepeken!

Erdekes nekunk ha felfele van a kuki mindig vizes lesz a ruhaja.Marmint Leonnak,Alexnel mar nem kell nezni :lol:
Pampers nekunk sem jott be, csak a Libero meg Babylove.

Andi
Alj a sarkadra es ne hagyd magad,ha egyszer dolgozni mesz kotelesek felvenni.

Zsuzsa
REmelem segit a szemuveg de ha mutet kell akkor is az legyen a szemed elott hogyezzel jot teszel neki.

Parazita
Csongi?Es te tudtal aludni?

Panda
Azert en drukkolok hogy meg beleferjen az a baba :wink:

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa
Ja, azt tényleg tudom! Csak most valamiért úgy értettem, hogy most a szülésnél kaptál kisebb agyvérzést....

GC
Nagyon ari Dani-Rudi!!!! :) Te jó ég, látszik, hogy sokat dolgoztál a jelmezen!! Én csak ilyen 1x használatosra csináltam a mienket :)

Tali
Ok, várjuk meg, míg tutira rendeződik az idő és egy szép napos 7köznap összejöhetnénk!!!!
A mai még nagyon kétséges nekem, tegnap nem akartam Regét elvinni az oviba du, apa meg már itthon volt, gondoltam itthon hagyom neki, úgyis kb 20 perc mire megint itthon vagyok. Evett, aludt és épp itthon halál jól eljátszadozott magában. Mikor leléptem, kikorzózott utánam a bejárati ajtóig és ott üvöltött, apa visszahozta, próbált vele játszani, minden, de csak üvöltött és amint elengedte robogott az ajtóhoz. 10 percen belül telcsizett utánam az oviba, hogy mikor jövünk már, mert nem bírja, és mikor hazaértem közölte, hogy ő ugyan többet nem marad itthon ezzel a "kis döggel". Persze mikor hazaértem, felvettem, két puszi és ment játszani, nem is kellettem neki....

Viszont TÖK SZÉP AZ IDŐ, HOLNAPRA MEG MÉG SZEBBET ÍGÉRTEK!!! MI MEGYÜNK KIRÁNDULNI VALAMI BKV-VAL ELÉRHETŐ HELYRE (PL SOLYMÁR KÖRNYÉKE) EGY JÓ NAGY SÉTA VISSZA PEST FELÉ. VAN KEDVE VALAKINEK CSATLAKOZNI?????????

RIT
anemona7
 
 


Szófogadatlanság
Bevallom őszintén, én fordítva csináltam. Mármint, mikor picik voltak, akkor voltam picit szigorúbb velük :oops: , és most szinte sosem kell rájuk szólnom, vagy ha igen (mert azért gyerekek, naná, hogy feszegetik a határokat), azért könyörögni csak ritkán kell. Én (ha néha hiszti árán is), de megköveteltem, hogy pl. mellettem jöjjenek az utcán, mert mi nagyon sokat gyalogoltunk (még mindig), és nagyon féltettem őket, hogy esetleg kiszaladnak az úttesetre. Mostanra viszont már Ádám is annyira megbízható, hogy mikor jövünk hazafelé, simán elrohan előlünk akár 100 méterre is, de tudom, hogy megvár minket az út szélén, és soha nem fog lelépni, amíg nem vagyok mellette.
Mondjuk, vannak olyan dolgok, amikért sosem szóltam (pl. ágyon ugrálás, ordítozás, pici korukban szekrények kipakolása stb.), de ez szerintem emberfüggő, ki mit visel el. Engem pl, nem zavar, nekem kell utánuk rendet rakni, valakiknél kötelező tök egyedül rendet csinálni. Viszont azt nem szeretem, ha (már bocsánat) szir-szarral hozzám jönnek, amit egyedül is meg tudnának csinálni (öltözködés, villany felkapcsolása meg ilyenek).
Ez lehet a fő problém az oviban is, mert minden családban eltérőek a követelmények ( a lassú gyerket is megvárják/megcsinálják helyette, nem baj ha válogat a kajában, rohngálhat, amerre kedve tartja stb.), és a gyerekek nehezebben alkalmazkodnak az új rendszerhez. De aztán megszokják, csak valakinek több idő kell hozzá.
És azért ahol nagyon sok gyerek van (pl. Ádáméknál 33), ott azért meg tudom érteni az óvónőket is, hogy nem tudják mindig mind a 33 gyerek egyéni tulajdonságait figyelembe venni, mert annyira sokan vannak, hogy lehetetlen. Ha mindenki csinálhatna mindent, ahogy otthon megszokta, és ahogy az a saját vérmérséklete/természete diktálja, akkor egyszerűen megbolondulnának, vagy egy csomó olyan baleset vagy hasonló történne, amik után aztán ők tarthatnák a hátukat.
Persze, van olyan is, amit lehet. Pl. nem kényszerítik, hogy mindent megegyen (Ádám nem szereti a lekvárt, ha lekváros kenyér van, ő mindig simát kap, vagy ha tudják, megkenik neki vajjal), nem kötelező ebéd után aludni, csak csendben kell maradni (könyvet nézegetni, rajzolni stb.).

Kataa!
Hát, én is remélem, hogy lesz 3., de mondtam, ha esetleg nem, akkor sem nagy probléma, végülis nem lételemem a 3 gyerek, egyszerűen csak szeretnék mégegyet :wink: , de nem mindenáron.

Na, lassan megyünk anyukámhoz (a gyerekek ott aludtak), mindenkinek jó talizást, kirándulást, kinek mit, olyan szép idő van!!!!

Panda

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: