Új privát üzeneted érkezett!

Melinda,
mozgások Kép Nálunk még nem ilyen egyértelmű, van, hogy kevesebb a mocorgás (főleg, ha el vagyok foglalva vmi mással). Azt már észrevettem, ha ideges vagyok, egy-egy nagyot nyilall a hasam. De ez lehet pszichés is - így reagál a szervezetem, hogy nyugi, nyugi... Ilyenkor aztán gyorsan le is higgadok. Takarítás: nálunk a kutyák iszonyú koszt csinálnak, naponta kell porszívózni. Viszont nemsoká meglesz a terasz, meg a padlószőnyeg helyett a parkett, és akkor sokkal egyszerűbb lesz... Hogy álltok a házcserével?

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit elmélyedtem a neten az allergia/szénanátha homeos kezelése terén. Akinek szüksége van rá, és úgy gondolja használhat, nézze meg. Nálam sajnos erősen előjöttek a tünetek a hétvégi jó időnek köszönhetően Kép

http://www.datanet.hu/pharma/phorient/101/pho01hom.htm

Van egy ingyenes Boiron kiadványom is, melyben két szert írnak le:
Histaminum 15 CH: az allergiás reakció hevességét csökkenti. Napi 2X5 golyócska.
Pollens 15-30 CH: harminc féle virágpor homeopátiás hígítását tartalmazza, mintegy "deszenzibilizálja" a szervezetet a virágpor érzékenység szempontjából. Heti 1X10 golyócska.

Rejo!
Neked az alvászavarra ezt találtam:
Sedatif PC tabletta: stressz okozta alvászavar, álamatlanság kezelésére. Lefekvés előtt közvetlenül felnőtteknek 2, gyerekeknek 1 tabletta, felébredéskor ismét 1 tabletta.
Bár Nálad nem 100%,hogy ez a jó szer.

Viszont mindenkinek ajánlani tudom - persze, akinek nem a világvégén van - a Gazdagréti Patikát (Gazdagréti tér 6.), ahol nagyon sokféle homeos szer van és még értenek is hozzá, így segítséget is tudnak adni.

És még egy adalék: www.homeopatia.lap.hu

Most már eldugulok!
pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Kata!

Nem hagyhatom szó nélkül Kép Köszi a pocidicséretet Kép
A nyillalásra tessék odafigyelni, biztos pszichésen jön, de legalább kapod a figyelmeztetést!!!
Nálam Marci játsza a kutyusokat Kép Õ morzsáz össze mindent Kép Kép (De azért tudom, hogy kutya után nagyobb kosz van!) Amikor még csak mászott, ezáltal mindent megevett a földről, akkor meg azért kellett naponta felporszívóznom...
A házcserével semmi. Múlt hétvégén hozott volna háznézőt az ingatlanos, de persze kórházban voltunk (Gábor is benn volt velünk egész nap). Bezzeg most hétvégén, itthon kuksoltunk, erre senki. Kíváncsi vagyok, húsvétkor, amikor elmegyünk itthonról, mi lesz...

Most már tényleg megyek Kép
Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 

 
 

Melinda,
ne menj még Kép
Javaslom, próbáld meg az internetes Expresszt is, gyorsabb lehet, mint az ingatlanos. Zárójelben: az ingatlanosok is itt hirdetnek... Csak Te jobban ki tudod domborítani az előnyöket, és közvetlenül meg tudod beszélni az érdeklődővel a dátumot.

Kép
Ákata
 
 


Szisztok Lányok!
Szombaton este végre megmozdult az én kicsi fiam.Olyan boldog lettem,hogy elkezdtem sírni.Éppen a fürdőkádban feküdtem amikor megtörtént a negy esemény.Már nagyon vártam és amikor megtörtént rögtön tudtam,hogy ez az érzés az volt.Pont ma vagyok 18 hetes.Az AFP vizsgálatom eredményét még nem tudom, majd csak szerdán tudom meg.Remélem nem lesz semmi baj.
Üdv mindenkinek!
Andi!
andrea82
 
 


Andi,
gratula a mozgáshoz Kép AFP-től pedig ne izgulj Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok Lányok!

Próbáltam visszaolvasni, kissebb-nagyobb sikerrel. Örömmel vettem tudomásul, hogy szünnek a panaszok és mindenkinél egy békésebb korszak kezdődik. Hát igen ez az úgynevezett második trimeszter.
Bár nekem az elsőben sem volt különösebb panaszom!
Én még mindig hajtom a munkát, ahogy lehet, ezért sem tudok gyakran benézni!
De hál'Istennek bírom és egyáltalán nem esik nehezemre.
Közben megvolt a genetikai UH is és mindent rendben találtak! Kép
Pont akkorák mind a ketten amekkoráknak lenniük kell!

Ákata!
Ismét rákérdeztem az orvosnál, hogy egy vagy kétpetéjűek-e, mert külön burokban vannak és külön lepényük is van.
Az orvos azt mondta, hogy ez ebből nem állapítható meg, mert egypetéjűek ugyanúgy lehetnek külön burokban!
De mindenesetre ikerterhességnél ez a legjobb felállás-mármint külön burok és lepény-mert így vannak a legkevésbé egymásra veszéllyel és a szülésnél is ez a legjobb!
Úgyhogy ne légy olyan biztos, hogy a lánykáid nem lesznek esetleg egyformák!Kép

Én nem tudom a nemüket, mert direkt nem kérdeztem rá, szeretném meglepetésnek meghagyni!
De azért furdalta az oldalamat a kíváncsiság!!!
De végül is kibirtam!!!!!
Büszke vagyok magamra!

Bujka!
Nagyon szépen növekszik a pocakod!

És mindenkinek akiről láttam fotót, gratula a pocakhoz!
Sajnos név szerint nem tudlak benneteket beazonosítani, ahhoz túl ritkán jövök!

Én a huszadik hetet taposom és még nem érzek mozgolódást, de valszeg azért, mert a lepény vagy lepények a melső falon van(nak)!

Ahogy olvasom már majdnem mindenkinek mozog!Kép
Biztos jó érzés lehet, remélem én is hamarosan érezni fogom!

Sok puszi mindenkinek!
Naprafori (Timi)

KépKép
napraforgo13
 
 


Napraforgó,
örülök, hogy itt vagy újra Kép Néha-néha nézem az ikresek.hu-t (de nem írok oda), és láttalak ott is - olvastam is a 18. heti UH-dról. Ott nem gratuláltam, de itt megragadom az alkalmat Kép
1-2petéjűség: nekem terhességem "hajnala" óta állítja minden UH-s, hogy kétpetéjűek. (Eddig 3 UH-s látott.) 7. héten még nagyon távol voltak egymástól, akkor azért tudták megállapítani, aztán meg a lepények meg vmi hártya miatt. Azonkívül nagyon nem egyformán fejlődnek - csak a súlyuk ugyanaz, a többi méret mind eltér egy picit. Nálad hogy van ez?
Egyébként tulképp mindegy, egy- v. kétpetéjűek, szóval nem ragaszkodom a kétpetéjűséghez, de nálam annyira mondják... Ha egyformák lesznek, majd az egyiknek masnit kötök a csuklójára Kép
Nem: tök jó, hogy kibírtad! Én annyira szerettem volna tudni, hogy legalább az egyik lány-e... Én egy született lányos anyuka vagyok, kölyökkorom óta úgy tervezem, 2 lányom és egy fiam lesz (fiú a középső), és lám, a lányok már megvannak Kép)))
Mozgás: szerintem hamarosan megérzed Te is, ikresek hamarabb érzik, azt mondják...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok lyányok (és fiúcskák)!

Bujka: Örülök, hogy már rendben van Marci és annak is, hogy Te ismét itt. A pocakod szerintem egyáltalán nem nagy!!!Inkább szép formásKép Amügy szerintem Te fogytál az elmúlt egy hónapban, összehasonlítottam a múltkori képeiddel.

Siba, Geszti, Boróka, Iza és minden csajszinak, akiket esetleg véletlenül kihagytam: Köszönöm utólag is , hogy szurkoltatok értem, meg a bíztatást, meg a gratulációkat, meg azt, hogy érdekelt Titeket a riport és néhányan meg is néztétekKép

Tamesz: Nagyon édi a bébi!!! Vagy cicusKép Ha lány lesz, becenévnek édi a cicusKép

Ezüstbolttal és vásárlással kapcsolatban is írhatnám ugyanezeket, annyira édik vagytok!!!
Bettus79: Összes ezüst felvásárlásánál még nagyobb kedvezmény járKépKépKép

Mi holnap megyünk AFP-re, 4D-re, Nőgyogyihoz. Drukkoljatok légyszi!!!

Én múlt hét szerdán éreztem valami mocorgást odabent, de lehet, hogy az a gyomrom voltKépcsak már nagyon várom. Bár azt mondják, másodiknál már lehetséges ilyenkor. (ma vagyunk 16 hetesek)

Puszi Mindenkinek

KépKép
Kép
jadey
 
 


Ákata!
Már akartam neked ajánlani az ikres oldalt, hogy nézz körül rajta, mert sok hasznos dolgot írnak ott!
Sokat én sem írok a fórumba, inkább privizek egy két anyukával rendszeresen akik sok jó tanácsot tudnak adni.
Én jelenleg ausztriában dolgozom és egy kicsit bonyolult a helyzetem, mert még nem vált teljesen világossá, hogy honnan is fogok gyest kapni.
Ott sokat segítenek ilyen kérdésekben is.
De még orvoshoz is két helyre kell járnom, hogy mindenhol meglegyen a kellő pecsétem.

KépKép
napraforgo13
 
 


Sziasztok!
Párom most jött nemrég haza és meglepiként csináltam hamburgert és gyümölcsös tejberizst....
Most haldoklom....
Kép
tele vagyok,nagyon-nagyon...
Kép
Boróka!Köszi, köhögésem tán javult, éjjel már csak egyszer ébredtem fel és ma nagyon keveset köhécseltem.
Táppénzre Bujka és Gesztenye!
És az egész családom mostmár borzasztóan kíváncsi, ugyanis még a suliba a gazdaságis se igazodott ki a fizetési papíromon.felsoroltak mindent, garantált illetmény, meg térítmény, meg keresetkiegészítés meg táppénz 4 nap....stb,
szerintük elrontották, de azt is mondta gazdaságis ,táppénzt mindig 2 hónappal később kapjuk meg.
De annyira össze-vissza van ,hogy muszáj bemenni és tisztázni a dolgokat, mert ez biztos nem jó.

Köszi a biztatást nem lesz semmi baj a 10 héttel ezelőtti bajokkal.
Kép,képzeljétek annyira nem jött össze ma semmi.
Dunakesziről Vácig kocsival az út 25perc, ha tötyögnek előttünk.Elfelejtettük, hogy Sződligetnél elöntötte a Duna a 2est.Eltereltek minket Gödnél 2/A-ra,ez negyed óra plussz.Odaértem volna időre, ha nem tolunk egy kocsit ,aki 110 helyett, 65-el ment.Előzni nem tudtunk ,mert szemből jöttek ,mögöttünk kilométeres sor lett a tempo miatt.Vácra 3om helyen lehet kimenni, na mi rögtön lefordultunk minél gyorsabban ott legyünk ,hát nem kellett volna, mert tisztították az utat, ahogy beérsz Vácra és mind a két sáv le volt zárva.Vissza a 2/Ara így 10 óra helyett 10.30ra estem be az értekezletre....
Kép
mire végelett egykor, már kopogott a szemem az éhségtől.
Kép
aztán, 45 percet gyalogoltam ,mire felértem a suliba ,ahol tanítok, kilógott a nyelvem, megállapítottam kinőttem a cicitartót kikapcsolodott mire felértem.És kiderült a 4 gyerekből egy jött...
szép nap volt.
Most már megyek aludni, mert jobban lett a pocakom.
Lassan mindenkinek mocorog csöppsége odabent, csak én nem érzem még.pedig elkezdtük a 19.hetet.Holnap felhívom reggel védőnénit megkérdem megérkezett már az Afp eredmény, mert nagyon kíváncsi és izgatott vagyok miatta ,remélem jó lesz.
Mindenkinek szép álmokat,Rejo remélem ma jobban alszol.
su

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi a tippet, az Expresszen is rajta vagyunk.
A csuklóra kötött masni csak egy darabig marad ott, mert hamar önállósítják magukat a kispockok Kép Jobb megkülönböztető jelzés kell majd! Kép Kép Kép

Andi!
Gratulálok a babamozgáshoz Kép

Napraforgó!
Örülök, hogy jók érzitek magatokat Kép Gratulálok a gen. uh-hoz! A mozgást biztos a lepény(ek) elhelyezkedése miatt nem érzed még. De ami késik, nem múlik! Látta is a doki a babák nemét és Te még így sem kérdezted meg? Nagy akaraterőd van! Gratula!
Köszi a pocakbókot!

Jadey!
Köszönöm Neked is a bókokat Kép Fogytam volna, hát ha belegondolok, hogy a hasam nőtt rendesen, de összességében még csak 1-2 kiló plusz van rajtam az induláshoz képest. Ennek azért nagyon örülök. Ketteske szerintem a meglevő pluszt "falatozta" rólam Kép
Holnapra megy a drukk ezerrel, de nem lesz semmi baj!
Nekem is (mint második babás anyuka) a 16. héten volt először biztosan érezhető a babamozgás, úgyhogy Nálad is előfordulhat Kép Lehet, hogy pár nap és már Te is biztos leszel benne!

Túl sok nem történt ma, délelőtt még olyan szép idő volt, aztán délutánra szélvihar lett nálunk. Marci is ördög volt ma. Ketteske ma eléggé lustálkodott, de remélem most nyugiban mindjárt beindul (épp most rúgott egyet Kép).

Angel-Kriszti, Cupicica, Piró, Juborka, és sokan mások! Nagyon régen jártatok felénk Kép Remélem mindenkivel minden rendben! Kérnénk pár megnyugtató sort Kép Köszönjük!!!

Mindenkinek jó éjszakát kívánok!
Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Suezika!

Beelőztél Kép Tényleg nem volt egyszerű napod Kép Beköszönhettél volna Anyukáméknak Sződligetre Kép
Táppénzed tényleg furi, ha TB kifizetőhely a cég, akkor szerintem rögtön meg kéne kapni a táppénzt, mint a fizut. De ezt csak az én józan paraszti eszem mondatja velem...
A hambiból és a gyümölcsrizsből küldhetnél Érd felé is Kép
Drukk a holnapi AFP eredményhez, biztos oké lesz! Baba is megmoccan nemsokára Kép

És a tábla! Tessék-tessék jelentkezni, mert érik a táblaritkítás ideje! Hátha a "fenyegetés" hatásos lesz Kép

Kép
Kép

Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:19-kor.
Vendég
 


Jó reggelt, Lányok,

úgy látszik, ez a tegnapi hamburgeres nap volt, mi a McDonald's-ból hoztunk vagy 8-at (!), ebből a férjem ötöt legyűrt, én kettőt, egyen a kutyák osztoztak Kép Tegnap munka után dokihoz mentünk, nem volt időm főzni. Megnézte a méhszájat, OK Kép Sajna most nem tudok sokat írni, az AFP-khez, UH-khoz drukk!

Jadey,
ma asszem megyek az ezüstboltba Kép Ha nem lenne időm visszakeresni, megírnád a címét mégeccer? Köszönöm előre is.

Szép időt kívánok - puszi - K.

Kép
Ákata
 
 


sziasztok!

Bocs, hogy nem reagalok mindenkinek, de mar annyian vagyunk. Latom, hogy vannak paran nem kozszferabol, vagy vallalkozo stb... Most dol el mennyi penzetek lesz par honap mulva, esetleg evekig. Aki nem max gyedet, tgyast kapna nezzen jol utana. Az index foruman van, Szakbarbar, tole kerdezzetek, csodakra kepes!!!!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766&la=53801078

Remelem nem szoltam keson senkinek...

Nehezen alszom en is a babatol, regebben a remalmaim gyotortek, allitolag ez tok termeszetes, most meg az ugralasa...Delutan amikor a nagy fiammal aludnek nem tudok, mert az uj joveveny nem hagy...

csengo
Vendég
 


Köszi, Csengo,
én úgy tudom, hogy pont most már nem dőlhet el semmi, uis a jelenlegi jogszabályok szerint nem az számít, hogy most mennyit keresel (mármint gyes, gyed stb. szempontjából), hanem hogy a múlt évben mennyit kerestél. Tehát ha most emelkedik a fizetésed (vagyis terhesség alatt), azt nem veszik figyelembe. De javítson ki vki, ha rosszul tudom...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!!
Kata, Krisszi, köszi a válaszokat.
Szerintetek, hajnalban alhas kutyorgás lehet a baba? "Csak" 13 hetesek vagyunk.
Puszi,
Rolex
rolex
 
 


Sziasztok lányok és pocaklakók!
Bocs hogy csak ilyen ritkán jelentkezem, de sajnos nem tudok minden nap jönni és ilyenkor igyekszem végigolvasni mindent, ami nem mindig sikerül...
Bujka!
Először is köszi hogy feltetted a Picur nevét a táblába! Kép
Mozgással kapcsolatban: írtad, hogy az első babádnál mellső fali volt a lepény, és ez letompítja a mozgást! Akkor nálam is ez lehet az oka, hogy még nem nagyon érzem?... Nekem is mellső fali, és tegnap óta szugerálom magam meg a Picurt, de még nem igazán tudom, mit érzek... Tegnap léptünk be a 20. hétbe egyébként, és mindenhol azt olvastam, hogy ilyenkor már érezni "kell". (Máshol meg azt mondták, hogy ilyen esetben inkább csak a 23. hét tájékán...) Nekem persze vastagabb a hasfalam az átlagnál, szóval lehet hogy ez is hátráltató tényező... Pedig úgy, de úgy szeretném már érezni!!! Vannak pici rángások, de szerintem az még csak a hasfali izom... Vagy nem?.. Kép
A hajnali megébredéssel kapcsolatban, hát engem is elért ez a szörnyű állapot. Néha éjjel úgy húzódik a pocim alja a méhszalagok miatt, hogy minden forgolódáskor megébredek, és hirtelen nagyon éber leszek, az agyam elkezd járni mindenfelé, naná hogy nem tudok visszaaludni... Ráadásul, nem tudom Ti hogy vagytok vele, de azonnal bedugul az orrom, és ez is iszonyúan zavar... Olvastam hogy ez is a kismamaság egyik "tünete" (mármint a reggeli orrdugulás) de nem lehet ellene valamit tenni? Esetleg illóolaj a szobában, vagy akármi?...
Pusz,
Mamy (20+1)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok Kismamik!

Néhány napra eltűntem, de bepótoltam mindenkiről minden infót.
Örülök, hogy a körülményekhez képest azért mindenki jól van.

Nem tudok most én sem külön reagálni, csak néhány dologra.

Alvászavar - nálam is borzalmas volt a helyzet a 13-14. hétig. Rejo nálam az is közre játszott, hogy éjjel ha pisiltem, mindig villanyt kapcsoltam, hogy megnézzem a wc-papír színét.
Talán ettől még éberebb lettem, főleg, ha még piros is volt...
Aztán hogy elmúlt a vérzés, már nem kapcsolok villanyt, sőt, csukott szemmel üldögélek meg tapogatózom vissza az ágyik. Igy már sokkal hamarabb vissza tudok aludni, bár néha még mindig előfordul, hogy egy órát is csak dobálom magam...
De igy is sokkal jobb, mint korábban. Szerintem Nálad is el fog múlni hamarosan...

Melinda - nagyon örülök a javulásotoknak, és igazán szép a pocid, jó nagyot nőtt, mióta nem láttunk.

A táppénz téma engem is érzékenyen érint, több, mint 2 hónapja vagyok itthon és még csak töredékét kaptam meg. Nem sietik el a dolgot az biztos. Ülnek rajta és fialltatják maguknak. Piszkos egy banda.

Én is irigykedem picit, hogy ennyien érzitek már a kisbabát, én ma vagyok 16+3 és soxor úgy figyelek, de akkor mindig korogni kezd a gyomrom és nem tudok koncentrálni.
Remélem hamarosan én is örömkönnyeket ejthetek már.
Én is pont tegnap gondolkoztam rajta, hogy előveszem a gitáromat, kicsit kalimpálok rajta, hátha nem lesz lelkisértült tőle a babus...

ÁFP-s kérdés - aki már volt, annak terheléses cukrot is néztek?
Képzeljétek beteg volt az orvosom asszisztense, aki le szokta venni a vért, meg mindent intéz, és a helyettese semmit nem tudott, kérdeztem nem kell-e ismételni evés vagy ivás után a vérvételt és azt mondta nem.
A dokimat meg csak 1 hónap múlva látom talán...
Szóval nekem nem csináltak 2 vérvételt.

Na most megyek, rá kell vennem magam a takaritásra, ugyanis hétvégén lustiztam, kertet tervezgettünk, meg költségvetést. Ha minden jól megy, szombaton jön egy csomó új kis növényke a kertbe, aztán párom ültethet, én meg majd navigálok...

Na pusszantás

Kép
kriszkrosz
 
 


Bujka!
Köszi a neveket....Sződligetet elkellett kerülni pont, de legközelebb integetek ....
Most telcsiztem védőnőnek, a fene egye meg nem jöttek még meg a leletek, meddig húzzák még?
Ákata!
Én utánna jártam dolgoknak ,THGY 2005-ős év átlaga számít majd Nekünk, a GYED mivel a 180 nap átesik 2007re ezért a 2006-os év átlagának 70% jár majd.
Viszont tegnap kérdezték, miért nem viszek papírt ,hogy 91.napot betöltöttük, mert akkor magzati adójóváírás jár.Én úgy tudom ez megszünt ,erről tudtok valamit???
Hu, de jó azoknak a kutyusoknak ,igaz Arti is kapott sok hamburgert, mert 2 napja meg se ette csepi kajáját, de amit Tőlünk kap azt megette, így nem aggódunk.Vagyis Gergő nem aggódik én már felakartam hívni állatorvost, mert rengeteget ivott, de nem evett.Viszont ma bezabált mindent reggel.Akkorát sétáltunk szakadő esőbe......
Kép
És képzeljétek tegnap írtam, hogy még nem érzem babát, hát ma 10.01-kor 6ot rugott, rábolintok ez már tisztán kivehető volt....
Kép
su

KépKép
suezika
 
 


Alvásproblémák:
Én mostanában szinte kómásan alszom, és este 8-10-ig kb. 10-szer elmegyek pisilni, így éjjel nem kell felébrednem emiatt.
Ma hajnalban viszont nagyon megijedtem, mert egy rémálomból arra ébredtem, hogy nagyon szédülök, forgott a szoba, kicsit ájulásszerű volt. És reggel is kómás voltam emiatt, még egy kávé és tea után is (nem szoktam inni a baba miatt). Szerintem leeshetett a vérnyomásom a front miatt, de félek az éjszakai ájulástól is, ha háton alszotok, akkor bekövetkezhet. Nektek volt már ilyen szédüléses, ájulásos élményetek?

Táppénz és munka:
Lányok, nekem egész egyszerűen nem lesz állásom a szülés után 2 héttel, mert határozott időre vettek fel és az szept végén lejár. De kinyomoztam, hogy ha felvesznek nappali tagozatra és két lezárt félévem van, mire majd a második gyerkőc megszületik, akkor továbbra is fog járni a GYED. Úgyhogy most elmegyek valami alibiszakra (angol) felvételizni, érettségizni - tiszta vicc.

Kata, Bettus:
Nekem a EM SZI Donáldsz-cal elvi problémáim vannak (természetvédő szervezetnél dolgozom), nem teszem be oda a lábam, és különben is a fagyi is eszméletlenül hízlal ott. (Bécsben ráírják a kalóriákat és összetevőket a tálcaalátétekre.) Bocsika.

Bujka és Bettus:
Köszi a gratulációkat a babamozgáshoz.

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Rolex,
sztem 13 hetesen még nem érezni... Inkább a kutyorgás...

Mamy,
nálam is így van ez az alvással... És az orrom is soxor dugul egy kicsit (inkább abból vettem észre, hogy néha nyitott szájjal alszom) - most már legalább tudom, miért van Kép Húzódás: nekem akkor húzódik, ha felállok, és inkább fölül, a köldököm táján. Olyan, mint egy enyhe izomláz - nem fáj, inkább kellemetlen... Mozgás: én először úgy éreztem, mintha buborékok szállnának fel a hasamban. Aztán rá egy-két napra jöttek a halvány mozgások... Most se nagyon erősebb, de néha gyakoribb Kép Ja: én illóolajjal vigyáznék, olvasd el előbb a hatásokat, és csak gyógyszerkönyvi minőségűt vegyél (a többi egy pancs...)

Kriszkrosz,
korgás aranyos Kép Vérvétel: én csak a 24. héten megyek. Általában AFP-nél még nem szoktak vércukrot nézni. (AFP-nél nem kell éhgyomor, vércukornál igen, és akkor már kétszer szúrnak, és két órát kell közben üldögélni. Tegnap mondta a dokim. Én május elején megyek...)

TALÁLÓS KÉRDÉS:

Talán emlékeztek, hogy kétszer vették le nálam az AFP-t (egy hetes eltéréssel), mivel nem biztos a terhességi korom. Namármost: AFP ebben az időszakban még emelkedik a szervezetben, ehhez képest nekem az első vérvétel eredménye 2,3 MOM lett, a másodiké viszont 2,1 MOM... Ezt magyarázza meg vki... Az orvosom aszonta, mindkét eredmény jó (ikrek, ugyebár), ennyiben is maradtunk. De azért várom a tippeket Kép (Ugyanazt a súlyt, miegymást diktáltam be, tehát eltérés emiatt nem lehet.)

Kép
Ákata
 
 


Kata,
Pontosan 16 hetesen kell levenni? Az AFP-t..
Rolex
rolex
 
 


Su,
kutyáink mindent megesznek. De szó szerint. Kedvencek: mandarin, savanyú uborka Kép
Gyed: nekem a könyvelő aszonta, az is múlt év után jár... de most felhívom, mert nyugtalanít a dolog. Állítólag azért nem veszik figyelembe az idei évet, mert akkor aki tudja, megemeltetné a fizuját... Logikus... Babamozgás Kép

Boróka,
sztem szédülés inkább a rossz álomtól jött, rossz hangulat szintén. Én szédülni nem szoktam, de a rémálom rányomja erősen a reggelemre a hangulatát. Vérnyomást azért nem árt megnézetni. McD-t én sem szeretem - de olyan sokáig dolgoztunk, hogy nem volt hirtelen jobb megoldás... Környezetvédelem Kép

Kép
Ákata
 
 


Ákata!
Persze, az illóolajokról én is olvastam hogy vigyázni kell, csak gondoltam tudtok egy-két olyat amit lehet használni. Mióta babát várok, nem gyújtunk füstölőt sem, meg illóolajat sem párologtatunk, pedig van pár üvegcsével. Na mindegy, inkább kibírom az orrfújást... Kép
Suezika!
Én is úgy tudom, hogy ez a fajta ellátás idén jan.1-én megszűnt, nekem a védőnő mondta. Kérdeztem, kell-e bármit is intéznem, de azt mondta hogy nem, majd a munkahelyem intéz mindent ha itt lesz az ideje. Hát kíváncsi vagyok...
Mindenesetre eléggé "szürke folt" ez az egész számomra, jó lenne egy összefoglaló, hogy a kismamának mit kell és mit lehet intéznie, egy fillért sem szeretnénk állam bácsi zsebében hagyni.
Mamy

Kép
mamy
 
 


Boróka,
Teljesen normális az alacsony vérnyomás. Nekem 100/60 általában és sokszor voltam ájulás közeli állapotban. Igyál sok vizet. Sajnos én kávézom reggelente. Valaki azt mondja, h egy kanál nes nem árt, a körzetim meg azt mondta, h miért mérgezem a babám. Ha nem iszom, határozottan rosszul leszek. Igy hát marad az arany középút, fél kanál nes, fél kanál decof.
Ti kávéztok??
Más: Nagyon jó, h az "okosabbak" megosztanak velünk plusz infókat. Pl fogalmam sem volt, h jár valami adókedvezmény a kismamáknak.Ha tudtok még ilyen meglepetéseket, írjatok.
Puszi,
Rolex
rolex
 
 


Rolex!
Nekem a 16. hét 2. napján vették le, tehát a 16. hét folyamán. De olvastam már azt is, hogy betöltött 16. hét után kell levenni. Én sem értem... Mindenesetre hálistennek az érték teljesen jó lett. Kép
Mamy

Kép
mamy
 
 


Nekem ez a para még hátra van..Kép
Rolex
rolex
 
 


Rolex,
én abbahagytam a kávézást, de az én vérnyomásom normális (sőt, pár éve volt már magas is), és régen is csak koffeincsökkentett nescafét ittam. Nem hiszem, hogy egy reggeli kávé ártana... amennyi sz*rt meg az ételekkel beviszünk, ahhoz mérten meg igazán nem számít - szerintem. Viszont azt hallottam, hogy az édesítőszereket jobb hanyagolni, konzerveket (tartósítószer ill. fémdoboz miatt) szintén, primőr zöldsgéet dettó. De ez már más téma Kép

Kép
Ákata
 
 


Boróka
Itt is ráírják... sőt a multkor adtak egy nagyon klassz füzetet, amiben tápanyagtartalom, allergiát okozható anyagok is fel vannak sorolva...
Én szeretem a Mc'Doni-t.... és engem a fagyi sem hízlal... még a napi 1-2 tábla csoki sem (mostanában azt kívánja Peti nagyon KépKép )

www.magyarorszag.hu
Itt nagyon jól le vannak írva, hogy éppen most hogyan vannak a különböző juttatások...

Rolex
Én kávézom... napi 2, esetleg 3 rendes kávét megiszom...

Én alapból utálom már és nem is foglalkozom ezzel a mit lehet és mit nem lehet terhesen enni, inni...
Levegőt se lehet ennyi erővel venni...Kép
Ártalmas a mobiltelefon is...Kép
A mindennapos kozmetikumok... vegyi anyagok...Kép

Én lényegében ugyanúgy élek, mint terhességem előtt, ha arról van szó még bort is iszom...Kép

Gigi 20+4
Vendég
 


Kép

A végén lehet, hogy az én utódom ilyen lesz?
Vendég
 


Jaj Gigi.... reméljük, hogy nem! Kép

Kép
mamy
 
 


Akata! Ahogy Su is irta, nagyon fugg attol, hogz mikor szulsz. Ha szeptember, akkor meg mostantol is meglehet a 180 napod. Ez akkor lenyeges, ha minimalberre vagy 120 alattira vagy lejelentve, de havi par ezret aldoznal arra, hogy aztan 50e ftal tobbet kapj 2 even at. Azok nezzenek jol korul, akik vallalkozok, vagy maganzok. Akinek fix munkahelye van jo berrel, annak mindegy, mert a gyed ugyis maximalizalva van, a tgyas meg ugyis annyi amennyi. Szoval aki oszre varja a babajat es kevesre van lejelentve kezdjen el szervezkedni. Aki koztisztviselo, mint en annak ugyis minden mindegy....


nekem ma orulten faj, huz, feszul a hasam.
Kilokrol annyit, hogy en uannyi vagyok mint decemberben. Az mar egy masik kerdes, hogy akkor fogytam 10kg-t ami most visszapattant....en ugy fogom fel, hogy 0-an vagyok. Kép

csengo
Vendég
 


Kávé téma: én is kávézom, sajnos nem tudtam róla lemondani, mert akkor használhatatlan vagyok egész nap. Viszont csak reggel iszom 1-et, filtereset tehát nem erős, és fele kávé, fele tej arányban. Édesítőszer nuku, én a kávéba barna cukrot teszek (csak keveset, de cukor nélkül is szeretem), egyéb italokba inkább mézet.
A primőr zöldségekkel mi a probléma? Imádom a hónapos retket, a zöldhagymát, nyers karalábét... Kép

Kép
mamy
 
 


Gigi,
ez nem valószínű Kép Ennyi szőr nem nőhet napi 3 kávétól Kép
Kaja: én sok tekintetben rosszabb vagyok, mint rég (pl. édességek), sok tekintetben jobb (pl. no cigi), egyébként régen se ettem édesítőt, készkajákat... Én is úgy érzem, nem hízlal most az édesség, de erre nem mernék megesküdni (nincs mérlegünk). Levegő: hát van, ahol télleg nem lehet venni Kép

Kép
Ákata
 
 


Csengo,
kösz, megérdeklődöm a dolgot...

Mamy,
a vegyszer a gáz. Uis míg nyáron a nap hatására gyorsan elbomlik, a primőrben nem, mert nem éri annyi napfény és nem közvetlenül. Ezért pár napig hűtőben kell tartani, mielőtt megeszed. Akkor elbomlik. (Vagy: a piacon őstermelőtől veszed, ami viszont drágább. Én a kettőt vegyítem.) Fenteket a kertészünktől tudom.

Kép
Ákata
 
 


Csengo,
kösz, megérdeklődöm a dolgot...

Mamy,
a vegyszer a gáz. Uis míg nyáron a nap hatására gyorsan elbomlik, a primőrben nem, mert nem éri annyi napfény és nem közvetlenül. Ezért pár napig hűtőben kell tartani, mielőtt megeszed. Akkor elbomlik. (Vagy: a piacon őstermelőtől veszed, ami viszont drágább. Én a kettőt vegyítem.) Fenteket a kertészünktől tudom.

Kép
Ákata
 
 


Ákata!
Köszi, a zöldség-infót Kép
Majd igyekszem akkor pár napig hűteni evés előtt.
Mamy

Kép
mamy
 
 


Gyes és társai - a könyvelőm a héten utánanéz, úgyhogy küldök majd naprakész infókat!

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Ákata, Csengő (gyes, gyed stb)
Nálunk is a Tb-s kollega azt mondta, hogy a múlt évi keresetedet veszik alapul, úgyhogy az ezévi fizuemelést addig élvezheted amíg még dolgozni jársz, utána lőttek neki. Ezért is szeretnék én minél tovább dolizniKép

Suezika
Állítólag van ilyen (91.napot betöltött igazolás utáni) adójóváírás, de most már csak a következő adóbevallásba lehet beépíteni, vagy még a mostaniba ha nem adtad le. Én már túl vagyok rajta vissza is kaptam a pénzem.Kép De a jövő évibe majd be kell írni, és állítólag a lakásrészletre is vissza lehet valamit igényelni, de azért ne vegyétek készpénznekKép Amúgy nálunk mindent intéznek a hozzáértők, csak a papírokat kérik, úgyhogy ilyen szempontból yooo Kép

Alvászavar
Én is rengeteget járok WC-re, éjjel-nappal egyaránt.Kép És nagyon hamar el is alszok, és hála az éjszakai klotyómanók után is sicc elalszok. (Kriszkrosz én félek a sötétben, úgyhogy lámpázuok Kép) Állítólag most kell kihasználni, mert ha meglesz a babóca nem lesz idő ilyen luxus dolgokra mint az alvás. Nincs nagy tapasztalatom de mindenki ezzel riogat, így hát jól megtanultam.Kép és osztom is az igét Kép

Boróka
Nekem végülis mind1 volt hol eszek fagyit, mert gondolom mindenhol hízlal, és a mekibe legalább olcsó, és többet kapsz mint 1 gombóc. Amúgy nem eszünk ott minden nap, a Börgert jobban szeretem, de gondolom nálad mind a kettő tiltólistán van...

Gigaboszi
Én is kb. ugyanaz az evéssel kapcsolatban. Anyáink korában nem voltak vitaminok, csomóan dohányoznak, isznak stb.Kép és soxor nekik egészségesebb gyereke születik mint azoknak akik odafigyelnek. Persze azért módjával csinálom, nem vedelek, meg én amúgy sem dohányzok, de néha azért megcukrozom a teát, ha már nagyon rossz íze van.Kép
Majmi: nagyon ari a képKép Végülis nem sokban különbözik Kép Kép

Na megyek vissza dolgozni azért a "nagyon sok" pénzért.
Üdv: Bettus (20+3nap) érezhető mozgásokkal, és jó kedvvel, hangulattal Kép

Kép
bettus79
 
 


Kávé vagy nem kávé:
Engem annak idején az akkori doktorbácsim (Kata Te tudod ki!) győzött meg arról, hogy ne nagyon igyak és pláne ne napi több koffeines kávét. A fő indokok:
1. Az első 5-8 hétben zajlik az embrió szívfejlődése, amikor a pulzáló kis csőből négy üregű emberszív lesz, s ez a folyamat nagyobb eséllyel zajlik le kórosan és lesz szívbeteg a gyermek, ha felturbózod az ő pulzusát is.
2. Később, a magzat pulzusa 120-160 közötti alapjáraton, ha erre még kávézgat a mama, az felviszi neki akár 180-200-ra is, ami feleslegesen terheli meg a szívét.
3. sajnos a koffein kiürülése a szervezetből kb. 1 teljes nap, vagyis egy kávé lebomlása ennyi, ha napi többet iszol, akkor a gyerek szive állandóan csúcsra van járatva.

Ezek az érvek talán okoskodásnak tűnnek, engem mindenestre meggyőztek, s bár imádom a jó kis feketét, nem iszom egyáltalán.
Az alkohol - kis mennyiségben is - meg sajnos az idegrendszer és főleg az agy fejlődésére nagyon káros a terhesség alatt végig.

Édesítőszereket amúgy is jobb elfelejteni, akkor már inkább a méz!

Bocs lányok, ha túl sokat okoskodom.

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Az igényelhető ellátásokról és az igénylésről:
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35161&_dad=portal&_schema=PORTAL

Egyébként nekem azt mondta a pénzügyes lány, hogy a családi adókedvezmény január 1-től megszűnt, viszont ehelyett emelték fel a családi pótlék mértékét. Majd megint rákérdezek nála, ha bennt lesz.

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Ez nem okoskodás!!! Köszi, h osztod velünk a véleményed. Én úgy érzem a napi fél kanál nem árthat.Kép
A nappal mi a helyzet? Az egyik ismerősöm tele lett májfolttal várandósága alatt (mert napozott).
Én barnaság fan vagyok. Hozzászólások?
Előre is köszönöm,
Rolex
rolex
 
 


Rolex,
én tegnap megkérdeztem a dokit, kiülhetek-e a napra (nem bikiniben, hanem felöltözve - ilyenkor az még úgyse aktuális Kép, és igennel válaszolt. Én is imádok napozni, de szerintem a közvetlen, erős (nyári) napfény nem tesz jót a bébiknek... Az arcomat viszont szoktam napoztatni egy kicsit.

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

A juttatások kapcsán én is rakok fel egy linket innen a Bnetről: http://www.babanet.hu/iranytu.php

A Babaneten van egy másik infoforrás is, ahol kérdezz-felelek stílusban lehet utánanézni a járandóságoknak. Én innen is sok infot szereztem, más példáján okulva: http://www.babanet.hu/iranytu/kerdes.php

A gyednél az igénylést (!) megelőző naptári évet veszik alapul. A gyed igénylése pedig a tgyás lejárta után történik, tehát a baba kb. féléves kora körül, ami valszeg, mindenkinél már 2007-ben lesz, így a gyed alapja a 2006-os jövedelem lesz!

Gyermekek után járó adókedvezmény 1 és 2 gyermek után megszűnt, csak 3. gyermektől jár. Mintha az 1-2 gyerek nem kérne enni, nem kéne ruházni...

Csengő!
Nekünk, mint másodgyermekes szülőknek tudod, hogyan és milyen összesgű tgyás, gyed jár? Én próbáltam utánanézni és nekem az jött le, hogy a minimálbér kétszerese a mérvadó. Neked van valami infod? köszi a linket!
Pocakhúzódás Kép Nem lehet, hogy ezt a hülye időt érzed? Miki nem fárasztott le túlságosan? Ma Marci engem baromira felidegesített délelőtt (bocs, de szebben nem tudom leírni, mert már fél 6-kor kukorékolt és tiszta zizi volt végig) és rendesen éreztem a hasamat, ami a folyamatos emelgetéstől és az idegeskedéstől lehetett.
Akkor Te most 0-n vagy Kép

Mamy!
Tutira tompít a melső fali lepény! Ezt már olvastam is, meg logikus is. Az hülyeség, hogy a 20. héten KELL már érezni, egy terhesség alatt nincs olyan, hogy mikor mit kell csinálni Kép A barátnőm, vékony testalkattal is csak a 23. héten érezte először a babócát. Türelem, babamozgást terem Kép
Orrdugulásra esetleg próbálj tengervizes orrsprayt (Dr. Teiss, vagy Sterimar). Hátha Kép

Kriszkrosz!
A táppénznél az elején lassan utalják az első részletet, de aztán, ha rendszeresen kerül leadásra a tápis papír, akkor már nincs vele gond. Legalábbis nekem szerencsém volt.
Képzeld, múlt héten megkaptam az SZJA visszatérítésemet, pedig már nem is számítottam rá május előtt Kép Vannak még meglepetések az életben!
Az AFP teljesen független a terheléses cukortól. A terheléses a 24-26. hét között csinálják. Nem maradtál le semmiről.
Jó takarítást és elsősorban gyorsat! Kép

Suezika!
Nálam is csúsztak a leletek, mint amikorra ígérték Kép
Gratula a babamocorgáshoz, sőt rúgdosáshoz Kép

Dorka!
1 kávé szerintem sem a világ vége. Még mindig jobb, mintha az alacsony vérnyomásodtól szédelegnél egész nap. Hétvége óta én is elkortyolgatok délben fél adag 3in1 Nescafét. Marcinál is megtettem és nem tűnik mérgezettnek a gyerkőc Kép

Simigabi!
Én Marcival talán már +4-nél is jártam ilyenkor, de még az sem volt vészes. A hasunk szerintem már nem tart úgy, mint az első baba várása alatt, gondolom én. Meg nálam sajna Marci után nem volt idő igazán ledolgozni a felesleget sem, a szopi miatt nem erőltettem. Ezzel természetesen nem a Te kondidat vonom kétségbe!!!

Kata!
AFP rejtélye: szerintem rejtély marad Kép Lehet, hogy két laboros végezte a vizsgálatot és már ez is sokat számít. Tényleg csak találgatni tudok. Ha a dokid okésnak találja, hát az a lényeg Kép

Rolex!
Az AFP a betöltött 16-18. héten szokták levenni. Az eredmény függ a levétel időpontjától is, bár ahogy Kata példája mutatja, a gyakorlat sok minden megcáfol...

Májfolt: terhesség alatt valóban valaki hajlamosabb lehet rá. Pl én már a fogigátlótól csúnyán foltos voltam, amit a nap csak súlyosbított, így pocakosság alatt próbáltam kerülni a túlzott napsütést. De ez is erősen hajlam kérdése!

Köszönöm a pocakbókokat továbbra is Kép

Pusz: Melinda (21+4)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!
Napraforgó!
Ne aggódj, azért vagyunk még jó páran akiknek akár heteket is várni kell az 1. mozgolódásra.

Suezika!
Gratula, hogy végre megérezted a babót. Látod, hogy megéri várni rá.
A késés miatt pedig ne aggódj, mert addig is volt valami ami elterelte a figyelmedet arról a fránya értekezletről.

Ákata!
Például egy katicás tetkóhoz mit szólnál megkülönböztető jelzésként Kép
Nálunk csupán az a gond a zöldséggel és gyümölccsel, hogy azért viszem haza, mert megkívánom, így a legritkább esetben tudok várni arra, hogy felfalhassam Kép

Jadey!
Ahogy látom téged is hasonló kétségek gyötörnek, mint engem. Mi elvileg még nem érezhetnénk a babát (a szakkönyvek szerint), de a 15. hét elején a köldök alatt nekem is olyan érzésem volt, mintha belülről csiklandoznának. Még ha nem is a baba volt, azért jó belegondolni, hogy zajlik az élet odabent.

Rolex!
Azért a 13. héten még biztosan korai lenne az az érzés, hogy a baba mozog, de a gondolat nagyon megnyugtató tud lenni.

Boróka!
Tegnap este nekem is leesett a vérnyomásom, úgyhogy lábakat fel, 1/2 liter vizet lenyomtam és még így is csak 100/55-re tudtam feltornázni. De akkor már legalább nem szédültem. Most már nekem is kezd elegem lenni ezekből a váratlan frontokból és rosszullétekből.

Nekem szerencsére az alvással nincs komolyabb gondom, mert aludnék én hajnalban is, ha a drága szerelmes galambok nem az ablakpárkányunkon állnának meg turbékolni Kép Ma hajnalban is többször el kellett őket zavarni, mert pokoli hangosan tudnak udvarolni egymásnak Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Szia Lányok!

Adókedvezményről - valóban megszűnt 2006-tól, de akinél még 2005-ben fogantatott a bébi, annak jár, ha első gyerek, akkor is.

Melinda, Kata - köszi a vércukros infót, akkor megnyugodtam, csak több ismerősömnek egy füst alatt csinálták, azért voltam nyugtalan.

KÁVÉ - én is iszom napi egyet, bár csak az utóbbi hetekben merek, mióta nincs vérzésem. Az igazság az, hogy ha a babának nem lenne ínyére, akkor nem tudnánk meginni.
Az előző terhességemnél pl. rá sem tudtam nézni, már a szagától is rosszul voltam...
Persze nem szabad túlzásba vinni és csak gyengét igyatok, ha már mindenképp isztok.
Én sajna csak a főzős kávét szeretem, de csak egy csepp kávé és sok tej a keverési arány és szintén barna nádmelaszos cukor...

Bevallom még mindig nem álltam neki takaritani.
Ez a bolond idő teljesen letompított, olyan lusta vagyok. De most aszem neki állok már.

Kép
kriszkrosz
 
 


AFP:
Most kaptam a hírt, elveszett a kórházban levett AFP minta - azt javasolták, hogy holnap vegyük le újra. Csak azt nem értem, hogy mi a fenének? A 17+6 napon szerintetek még van értelme? Utálom már a szurkodást is. Ismét elegem van.

Gesztenye:
Most olvastam, hogy a szédülés a Magnézium hiánytól is lehet - mostantól rendesen nyomom megint a Magne B6-ot (eddig csak ímmel-ámmal szedtem).

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Kriszkrosz!

Ne aggódj nem vagy egyedül! Én holnapra kivettem 1 nap szabit és akkor fogom kitakarítani a lakást, mivel én a hétvégén nem értem rá. Sőt, most már a húsvéti kellékeket is kiteszem, hátha jobb kedvre derít ebben a csúnya időben.

Boróka!
Sajna nálam általában alacsony a vérnyomás, de a terhesség alatt csak rosszabbodott a helyzet. Örülhetek neki, hogy még nem ájultam el, bár már kétszer is a határán álltam, de még időben elértem az ágyat, hogy ledőljek. Én már a 6. héttől kötelezően szedem a 3*1 Magne B6-ot az akkori vérezgetések miatt, tehát nálam nem ez a gond. Egyszerűen csak rosszul lettem legyártva Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?