Új privát üzeneted érkezett!

Kép
urszila
 
 


Zsuzsó!

A HA pép recept köteles. Emma szerette, de õ elötte Ha tápot evett, így nem volt ismeretlen az íz. Viszont most már nem eszi meg, mert kb 1 hónapja rájött hogy a tápon kívül csak a nagylányos darabos dolgokat eszi meg.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Névtelen!
Nálam sem úgy alakultak a dolgok, mint vártam. A 6 hetes találkára én is úgy mentem mint Te, csípet zuhanyozásnál, egy része duzzadt volt és piros. Ennek ellenére nekem is "leokézta" az orvos. (A hüvelyben még mindig voltak varratok, abból a kontrollon is eltávolított néhányat.) Utána kicsit jobb lett, de nekem is több hét kellett, mire elmúlt. Szerintem ez emberenként változó, van akinél hamarabb rendbejön, van akinél nem. Most már nekem is meggyógyult, de nagyon félek, hogy én sem vagyok a régi. Tesztelni még nem mertem ez okból kifolyólag. Szóval nem vagy egyedül. Kép

Orsoly
Akármilyen sötét a kép, a gyermek gyönyörû!!!

Kangi, Zsuzsi, Norka, Franyó
Merre vagytok?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Urszula
Mi reggel aludtunk abban a pozicióban, szerintem mindegy gyerek imádja. Kb másfél órát aludtunk, mert nekem mosnom kellet. ÚGy sajnáltam letenni, de így is aludt tovább. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,
Itt vagyok!
En arra tippelnek, hogy ezt a gatmetszes-gatvarras dolgot egy csomo nonel egyszeruen elcs..ik. Es hidd el, keves no fog abbol balhet csinalni nyilvanosan, hogy o bizony nem a regi..pedig egy szules meg nem ok arra, hogy utana ne mukodjenek a dolgok rendesen! Ezert a dokik azt csinalnak amit akarnak, szinte biztosak lehetnek benne, hogy senki nem fog ezert nekik szemrehanyast tenni!
Bevallom, en sem teszteltem meg a mostanit Kép, de remelem jobb lesz, mint Gyuri utan (hulye franciak!!!)! Bizom benne, hogy a szulesznom jo munkat vegzett...mar csak azert is, mert valoszinuleg tobbszor nem szulok.


Kangi a szoloben, tobbiek meg gondolom taliznak.
Vettem ma egy hasznalt bringat magamnak, kivancsi vagyok mikor fogom kiprobalni. Kb. 10 eves korom ota nem bringaztam (na jo, egyszer terhesen egy oracskat a Dani biciklijen...).

Orsoly,
Edi Lackod van!

Mano2,
Ez nem versenyfutas! Tok mindegy, hogy mikor duplaz, lenyeg, hogy egeszseges legyen! Gratula a szopihoz, csak igy tovabb! El is felejthetitek lassan a cumisuveget!

En viszont nem csak azt nem tudom, hogy mennyit eszik Miki, hanem azt sem, hogy mennyit hizik. Tobb, mint egy honapja nem mertuk! De jol nez ki amugy (BabyBjorn ide, vagy oda, azert mar erzem a hatam!!!)!

Almos vagyok es faradt...

Jo ejszakat!
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
Nyuszi,
Maja 6 naponként kakil? Akkor megnyugodtam, Anna még csak a harmadiknál tart, akkor a hatodikig nem izgulok! KépKép Felvettelek a táblába, hétfõn már benne leszel, okszi? Hogy bírta Maja nélküled az estét?

Zulu,
K-betûs kenyér, húúúúú, észkombájn lehetett a csaj!!! KépKépKép Steinberger aszaltszilvalevet hol lehet kapni? Maci 2 és Judó tényleg már jó régen jártak itt, a múltkor én is kérdeztem itt, hogy hova lettek, Urszila írta, hogy pár hete találkozott Judóval, megvan, csak nincs ideje!
Errõl jut eszembe, tudja valaki Judó idõsebb gyerekének nevét, hogy beírjuk õt is a táblába?

Györgyi,
ezt úgy érted, hogy mentolos szaga volt a kakinak??? KépKépKép Huhh, ez tényleg jó bizonyíték! Kép

Dinihe,
nálunk ugyanez volt, az elsõ két hétben csöndes kisangyal volt, utána egyszerre megváltozott. A kaki-dologgal is így volt, mi is a hõmérõvel segítettünk neki. Pocakfájás meg megmaradt, kb. mostanság kezd múlni. Mi kipróbáltuk az összes csodaszert, Espumisan emulziót, SabSimplex-et, Gripe Water-t (ezt 1 hónapos korától lehet), de nagyjából egyik se segített. Egyedül a hõmérõ (ugyanerre használják a szélcsövet is, mi olyat végül nem vettünk). Szóval nem tudok igazán jó tanácsot adni, talán próbálkozzatok, hátha valamelyik szer beválik ezek közül. Olyan rossz hallgatni, ahogy küszködik szegényke a hasfájással Kép. Anna is sokszor úgy ébredt, hogy nyögött nagyokat, pirosodott a feje, de kaki nem jött, se a szelek... Nekem azt mondta a védõnõ, hogy ne etessem nagyon sûrûn, legalább másfél óra teljen el két kaja közt, mert attól is fájhat a hasa. Én ezt nem mindig tudtam betartani, mert sokszor már annyira sírt, és nyomta a kezét a szájába, hogy inkább megetettem. És sokszor azt csinálta Anna, hogy elkezdett szopizni, utána 5 perc múlva bealudt, de persze annyit nem evett 5 perc alatt, hogy jóllakjon, és akkor negyed óra múlva felébredt, és megint enni akart. Szóval így nem lehet tartani a másfél órákat...

Snoopy,
kösziköszikösziiiiiiii!!!!!!! Érdekes, hogy a szaktanácsadó sem tudja...

Pálma,
én nem használtam ilyet, úgyhogy passz... de naaaaaaagyon drukkolok neked, mindjárt babázol!!!! KépKépKép

Orsoly,
Lackó is micsoda helyes kis hapsi!!! KépKépKép Nagyon jól áll neki a sapesz!

Névtelen,
egyáltalán ne szégyelld magad!!! Nem tudom, mi lehet az a rés, de szerintem ezt mindenképp egy dokitól kéne megkérdezned, mert szerintem az nem kéne, hogy legyen. Azt az érzésedet maximálisan megértem, hogy "én már bizony nem leszek a régi", nekem is van ilyen érzésem néha, bár most már jobb egy fokkal, de még mindig nem az igazi. Szerintem nekem is szûkre varrhatták, bár a férjem szerint nem, szerinte olyan, mint volt, de nekem fáj még szex közben Kép. Azt mondják, ez folyamatosan jobb lesz, hát remélem tényleg... Csak annyit mondanék, hogy mindenképp mutasd meg magad még egyszer a dokinak, és ha õ azt mondja, hogy minden rendben, akkor próbáld meg legyõzni a félelmedet, és vágj bele a férjeddel, nehogy emiatt eltávolodjatok egymástól. Szépen lassan fokozatosan, ha fáj, szólj neki, és bele fogtok jönni! Drukk neked!

Andi,
részvétem a kevésalvás miatt, nálunk is volt ilyen, kitartás, el fog múlni!!! Egyszer csak azon veszed észre majd magad, hogy a gyerek már két órája alszik, te jó ég, csak nem beteg??? KépKépKép

Urszila,
aranyosak vagytok Julkával! Kép

Myssnia,
már meg is vagyok! Kép Csak vendégeink voltak, este meg sétáltunk megint Annácskával.

Jó éjt, megyek odabújok Apához! Kép

Pusza
Franyó
franyo
 
 


Csajok, koszi a bokokatKép Most latom, hogy a sapis kepen, ha diszkreten is, de a kisfiam bemutatja a fityiszt anyajanakKép Ez a kedvenc keztartasa ujszulott kora ota, imadomKép

Nevtelen nalunk sem ok meg minden, en aszittem hogy ez csak nalam vanKép Igy mondhatni, orulok hogy felhoztad, mert ra kell jonnom hogy megsem....Kép

A nagy hir: Lackonak kibujt az elso fogacskaja tegnap!

orsoly
orsoly
 
 


Akkor jó!
Mindenki megvan!
FranyóKép Lehet, hogy ilyen esetben egy másik dokival kéne megnézetnie magát az embernek, mert az hamarabb mondja, hogy nem szép a varrás, mint maga a mûvész. Kép

ZsuzsiKép
Akkor te is megvagy! Jóóvan! Mellgyuszi hogy van? Sikerült megfolytani?
Én most írtam a szopis topikban, mert még kemény a mellem jelentõs része, még ha nem is fáj. És kevés a tej is. Ma vettem ki az utolsó fagyasztott zacsi tejet. Félek a holnaptól...

Sajnos én még érdektelen is vagyok a tesztelés iránt. Kiváncsi vagyok meddig...

mindenkinek jó éjt
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,
Vannak olyan hormonjaink, amik erdektelenne tesznek. Azt hiszem a szoptatassal van osszefuggesben...hogy addig, ameddig pici a baba ne is tudjon mas erdekelni! Lehet hozongeni! Kép
Mellgyuszi nem teljesedett ki, csak egy napig fajogatott. Penteken Miki alvos babat jatszott, nehany ora kivetelevel egesz nap huzta a lobort, meg is ijesztett. Aztan tegnap meg egesz nap nem aludt, csak kb. ketszer tiz-husz percet.

Ma reggel Mikit megint vodorben furdettuk, rohogott rajta az egesz csalad, na meg neki is tetszett a buli! Annyira edi, ahogy pancsol. Azert elobb-utobb a nagykadat is ki szeretnem probalni! Bedobjuk ot is a batyokhoz!

A cicidre nem probaltal meg borogatast tenni? Pl. kaposztalevel, fott krumpli osszetorve, vagy turo? Szoptass sokat, ha elfogy a fagyasztott tejci termelsz majd frisset Szilardnak!!! Eleg lesz, hidd el, vissza fog terni a mennyiseg hamarosan! Csak sok szopi, es nyugi! De ezt ugyis tudod!!!

Milyen volt a Kaska-tali?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Lányok, köszi a válaszokat meg a drukkokat! Kép

Pálma
pálma
 
 


Zsuzsi
Ma bebizonyosodott, hogy nem azzal van a baj, hogy rosszul csinálom. Reggeli szopi két cicibõl kb 50 gramm. Ennyire kevés nem lehet, több napos cicinlógás után. Remélem tényleg csak átmeneti hiányról van szó!
A vödröt már én is úgy kipróbálnám, csak még nincs mibe. Krumplit melegen vagy hidegen kell rátenni? (hülye kérdés?)

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Jó reggelt!
Myssnia,
tegnap elfelejtettem írni, hogy megkaptam a mailt, köszönöm!!! Kép Jó részletes oldal, van mit nézegetni rajta!

Norka, Timici,
rakok fel a profilomba játszószõnyeges képet! Vagyis csak raknék, mert nem engedi a Babanet... na majd még próbálkozom!

Pusz
Franyó
franyo
 
 


Myssnia,
Azt hiszem friss, hejaban fott krumplit osszetorve, melegen.
Kaposztalevelet szinten osszetorve (sodrofaval), hogy leve legyen.
Turot azt szobahomersekleten, nedves pelenkara rakenve cicin korbetekerni, hogy mindenhova jusson, es utana gyapjukendovel bedunsztolni...Atyaeg hanyszor kellett ezt nekem eljatszani az elso honapban!!! Ez egyebkent egy otthoni ismerosomnek is levitte a "kemenyseget"!
Hajra, en nagyon drukkolok nektek! Muszaj merni? Inkabb etesd orankent, de ne merd, az olyan rossz! En nem is mernem merlegre tenni Mikit, mert tuti nem mutatna ketszazakat! Tegnap meg szinte nem is evett semmit. Egyedul ejszaka erzem, hogy kajal...igaz nalunk csak akkor van nyugi...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Jajjjjés Orsoly,
gratula a fogacskához!!! KépKépKép

Franyó
franyo
 
 


Kép
franyo
 
 


Érdekes, hogy a profilba nem engedi feltölteni... na mindegy...

F.
franyo
 
 


Sziasztok!

Ahogy így olvasgatom Névtelennek írt válaszaitokat, már nem is vagyok benne olyan biztos, hogy hüvelyi úton szeretnék szülni legközelebb... Szerintem igaza van Zsuzsinak hormonügyben, nem annyira kívánja az ember lánya szülés után egy jó darabig.
Nem azt mondom, hogy császár után aztán minden a régi, de legalább nem fáj a hüvelyem, gátsebem. Pedig elhatároztam, hogy megbeszélem a dokival (majd), hogy amennyiben van rá esély, akkor próbáljuk meg a normál szülést, ne egybõl császár legyen. Na, de ez még a jövõ zenéje Kép!

Szép vasárnapot mindenkinek!
Pusza, Virág és maevettrépátelõször Levente
virga
 
 


Virág!
Ne félj a hüvelyi szüléstõl, nekem pl. mindkettõ az volt, az egyik gátmetszéssel, azzal kb. 1 hétig alig tudtam ülni, de utána már nem volt semmi bajom, a másik szép nagy repedéssel, de a doki úgy varrta össze, hogy egyszer sem fájt, mindenki azt hitte, hogy megúsztam a varrást. Simán ültem, szaladtam, semmi fájdalom. Kép
Én a császárról hallottam sok rosszat és igyekszem most is elkerülni.

Magdi
35+0 Kép
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Magdi!
Hát remélem az én dokim is egy "varrófenomén" Kép! Eddig csak jót hallottam róla, pedig jópár ismerõsöm nála szült és én vagyok az egyetlen császáros.
Szóval azért van némi remény!

Pusza, Virág
virga
 
 


Szia Névtelen!

Megpróbálhatod szerintem Erazmuszt is, itt az egyik szomszédos topicban. Hátha tud valami tanácsot adni!

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
Gratula a fogacskahoz. Nehez volt, vagy szinte eszre sem vettetek? Nyugos volt, sirt, napokig, vagy minden a szokasos volt? Melyik fog bujt ki eloszor? Nekunk doki neni azt mondta, hogy az alsokat varjuk, de en nem latok semmit. Csak honapok ota rengeteg nyal es iszonyuan rag mindent.

Virag!
Hogy izlett Leventenek a Repa? Mennyit evett belole? Ezzel kezdted, vagy mar adtal neki gyumolcsot is korabban?

Franyo!
Kakinak nem mentolos szaga volt, de iszonyu furcsa es budos szag volt (talan inkabb savanykas, vagy romlott tejre emlekezteto). Sose volt meg ilyen szagu es azota maskor sem.
A kepek nagyon jok.

na megyek szorakoztatni egyszem lanyomat, hogy apa tudjon dolgozni.

Gyorgyi + Rekababa
rekababa
 
 


Sziasztok!

Györgyi!
A nagy melegben próbálkoztam inni adni neki, sokáig nem fogadott el semmit, aztán egyszer csk a reszelt alma leve ízlett neki (kb. egy hét próbálkozás után). A héten megpróbáltuk az õszilevet, azt is elfogadta, most pedig kíváncsiságból megpróbáltuk a pépeset. Tegnap nem tetszett neki, fanyalgott, ma viszont megevett kb. 1/2 decit. Elõször amikor elfogyott sírni kezdett, így aztán melegítettem még egy keveset. Ízlett neki.
A mai második szoptatás után egy órával adtuk neki, nem szopi helyett. A héten azt hiszem répázni fogunk Kép!

Pusza, Virág
virga
 
 


Sziasztok Babások!

Olvasgatok, olvasgatok, de a lemaradásomat nem tudom behozni Kép

A babák nagyon aranyosak!Kép

Urszila
1500 Ft-os filctoll-kupak? KépKépKép

Beu
Snoopy sztorija: május 13, 11 óra 53 perc a Friss Kismamákban Kép

Györgyi
Én is kaptam egy doboz After 8-et pénteken, de Zsombinál nem okozott semmilyen változástKép

Tegnap este Zsombi elfelejtette, milyen menetrendet alakított ki magának Kép Kb. 10 perc alatt elintézte az esti szopit, ami egyébként majdnem egy óra, mert folyton belealszik, utána aludt este 9-tõl hajnali negyed 5-ig !Kép (amúgy 3-4 óránként kel). Én meg azt hittem, a cici kipukkan. Nem mertem lefejni, mert nem tudtam, mikor akar enni, cumit meg sem nyal, így az sem jön be Kép De legalább aludtunk egy jót Kép

Próbálok még visszaolvasgatni egy kicsit!

További szép napot mindenkinek!Kép

Toffifee + dél óta alvó Zsombi
toffifee
 
 


Virag!

Tok jo! Mar en is nagyon gondolkozom rajta, hogy adjak-e neki valamit, csak felek,nehogy tul hamar raszokjon szopi helyett. Egyebkent en is igy gondoltam, hogy majd szopi utan. De ugy szeretem szoptatni, es meg sokaig szeretnem.

Gyorgyi + Rekababa
rekababa
 
 


Sziasztok!

Eltûntem, mert sz@rakodik a gép. 2 nap alatt most töltött be elõször normálisan, úgy hogy használni is lehessen.
Holnap telepítik újra. Kép
Utána meg a munkálatok végett nem biztos, hogy tudok jönni, de gondolok Rátok, és hiányozni fogtok!!

Szerdán megyünk oltásra.

Súly
Dodó sem fogja megduplázni magát fél éves korára.
3822gr-mal született, most 6300gr, és 4 hónapos, hetente kb 100 gr-ot hízik.
De ez nem is baj, hisz fél kiló születési súlykülönbség ilyenkor már egy kiló eltérést eredményezne nem?
Egy barátnõmnek az elsõ babája 5600gr volt amikor született (nem elírás)
Akkor ennek számoljatok utána.

Névtelen!

Nekem is volt egy kis nyílás, de azt mondta a doki, idõvel összeforr, ezt már nem varrják újra.
És tényleg összeforrtKép

Most megyek!
Még benézek, ha a gép is úgy akarjaKép
Legkésõbb holnap este!

Orsoly!
Gratula a fogacskához!Kép

Heni
heni1979
 


Sziasztok

Kép

Egy kis kép a kicsirõl

Holnap kijön a talira? Mit vigyek?
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak tegnap utazgattunk, ma pedig takaritas volt napirenden.

Orsoly
Gratula a fogacskahoz! Kép Engem is erdekelnek a reszletek!!

Franyo
A szonyek tenyleg nagyon tuti, leanyzo hamar rajon majd,hogy jo ez neki! Kép

Myssnia
Ma, hogy all a tejtermeles???

Virag
Szerintem sem erdemes felni emiatt a huvelyi szulestol!! Biztosan egyeni kerdes, hogy kinek milyen gyorsan gyogyul be, es persze doki kerdes is, hogy milyen munkat vegez. En mar a korhazban siman ultem-maszkaltam. Szoval HAJRA! Kép

Toffifee
Gratula a hosszu alvashoz! Hatha mostantol ez lesz a rendszer? Kép

Lanyok
Nalunk mar tobb mint1 hete Jazmin este 8tol reggel 3.30ig alszik. De a cicijeim keresik a f2 es szopit. Fejni lusta vagyok hajnalba. Ja es ha ebred egy cicit alig szippant ki, a masik szinte erintetlen. Ez viszont hamarosan apadni fog igaz? Ilyenkor csak az ejszakai adag apad ,v . az ossz?
Ma Jazmin legalabb 1 oran keresztul nyomta a rizsat az agyban! Kép Nagyon helyes volt.
Kellemes vasarnapot nektek!

Norka es a ma 14 hetes Jazmin
norkini
 
 


Gyorgyi: semmi nyuglodes nem volt, egyszercsak raharapott vele a kezemre. Nyal van nalunk is vagy 2 es fel honapja. A jobb also egyes jott most ki.Kép Anyuval egyebkent pont mult hetvegen neztuk, hogy hat nem duzzadt az inye, nem is piros, semmi jele, akkor hova a fenebe folyik az a sok nyal. Aztan most meg kibukkant. Tegnap ejszaka mar volt egy kis nyuszoges, fel 9-tol fel 12-ig 2x ebredt fel, de cumit megkapta es visszaaludt. Pedig felek tole, mert meg Dentinoxom sincs itthon.

Norka szerintem a cicik at fognak allni az ejszakai muszak valtozasara. Nlaunk is az valtozott sokat. Es nalunk is csak az egyik van muszakban ejszaka. Ugyhogy nyugi.Kép

orsoly
orsoly
 
 


Kedves Lanyok!
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Elnezest, hogy nev szerint nem emlitek senkit.
Azert orulok, hogy tenyleg nem csak velem vannak ilyen problemak, persze attol nekem nem lesz jobb ha mas is kuzd ezekkel a dolgokkal, szoval sajnalom, ha barmelyikotok szenved hasonlok miatt!
Egyebkent nekem nem a huvelyemmel van problemam, egyenlore, mert ahogy irtatok, "tesztelni" meg en sem mertem.
Es valoban en sem vagyok az a szexorult, mint aki azelott voltam. Szoval sokminden keslelteti a dolgot. Vagy hianya, felelem...
En a kulso reszeimen tapasztaltam kellemetlen dolgokat, mint azt mar irtam, szoval biztos a varratok helye, remelem jol varrtak ossze. A dologhoz hozzatartozik az is, hogy kulfoldon elunk, es eleg nehez ilyen temaban angolul tarsalogni az orvossal. A 6 hetesen kontrollon egyebkent megemlitettem a dolgot, csak legyintettek ra, ez meg teljesen normalis, hogy erzekeny, ezt a valaszt kaptam.

Heni!
Akkor Te tudod mit ertettem azon a bizonyos res alatt. Megis Neked mennyi ido kellett mire osszeforrt? 10 het alatt nem kellett volna mar ennek megtortennije?
Csak hogy a tobbiek is tudjak mit eretettem "res" alatt: Az egyik szemeremajkam mintha be lenne szakadva es csak a tetejen van rogzitve. Vagyis nincs a szakadas vegigvarrva. Hat valahogy igy nez ki.
Mert raadasul repedtem rendesen, a nagy termeszetes szules ide vezetett, pedig en aztan egy szoval nem mondtam, hogy tartozkodjanak a gatmetszestol. De ezeknek ugylatszik meg ehhez is a jovairasom kellett volna, rettenetes.
Vajon mit muvelhettek a huvelyemmel, ami majd csak ezutan fog kiderulni...
Bocsanat, hogy igy belemerultem a bajomba.

Ahogy mar itt valaki irta is, ez biztos nem mindenkinel van igy, egyeni dolog a gyogyulas is, orvostol is fugg, szoval senkit nem akartam megijeszteni a bajommal.
Ne feljen ezert senki a huvelyi szulest, meg ezek utan is siman belevagnek megegyszer, csak hat ahhoz elobb egy felelem nelkuli, onfeledt egyuttlet kellene a parommal, ami meg ugye nem igazan lehetseges.Kép

Koszonom megegyszer mindenkinek az eszrevetelet!

Sziasztok
Névtelen
 


Sziasztok, netmamik!

Ismételten a segítségetekre szorulok: mivel még nem vettünk kiskádat, épp jókor jöttek a TT vödrös infók. Megnéztem a weboldalt is, és nagyon tetszik a dolog. Most már szeretném megoldani a jövõ héten a beszerzés problémáját is, de 1 kétségem azért maradt: a köldökcsonk. Hogy lehet megoldani a nagyjából szárazon tartást/"nem áztatást" a vödörrel? Vagy annyira nem vészes, ha víz éri? Még arra is gondoltam, hogy arra a 7-10 napra fürdethetnénk a manót a fürdõszobai mosdókagylóban is, elég nagy, és arra a kis idõre, míg a csonk leesik, megteszi arra a kis pancsira...Vagy akkor csak icipici víz kell a vödörbe?
Szerintetek?
Elõre is köszi a választ!
UI: Kicsit azért megrémített a Névtelen panasza + a Ti hozzászólásaitok... Én így a vége felé már számon tartom a heteket, hogy maximum 4 hét a szülésig, plussz hat hét, azaz július végén rávethetem magam végre "normálisan" a kispapimra...Kép
Ezek szerint nem ilyen egyszerü és "közeli" a dologKép
De igazából nem baj, hogy szó esett errõl, mert legalább nem ér váratlanul a dologKép
Sziasztok!
Ellimami
35+4
ellimami
 
 


Megint énKép
Csak fogmosás közben eszembe jutott, hogy persze a mosdókagylót megfelelõ fertõtlenítés után tervezném haszálni, és mivel kettõ van, meg lehetne oldani, hogy mást (pl fogmosásKép) ne csináljunk ott... Csak mielõtt elhûlnétek felelõtlen plussz tapasztalatlanságból fakadó 5letemen...Kép
Jó éjt!
Ellimami
ellimami
 
 


Ellimami,
Nem kell azert annyira tulzasba vinni a higieniat- szoval szerintem egy atlag tisztasagu mosdokagylo siman jo, nem kell agyondomesztoszozni! Kép Arra figyelj, hogy elotte melegitsd fel a mosdot ugy, hogy forro vizet engedsz bele, mert hideg marad az alja, es a viz is hamarabb kihul.
Mi Mikit mar nem furdettuk minden nap, ahogy otthon szokas, csak kb. hetente ketszer, azt is csak ugy 10 napos koratol, addig csak a popojat mostam egy sima konyhaban hasznalatos muanyag edenyben, amibe epp annyira tudott beleguggolni, hogy a koldokcsonk nem lett vizes...kiveve amikor igen.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kedves Ellimami!

Mi az elsõ perctõl kezdve TT-ben fürdettük a gyermekünket. Amig a köldökcsonk nem esik le és a helye teljesen be nem gyógyul, addig nem szabad áztatni a babát(de ez a normális kiskádban történõ fürdetésre is igaz). Csak beleteszed a TT-be a babád, megmosod és rögtön ki is veszed. Miután begyógyult a csonk helye, utána aztán már mehet az áztatás. :-))

Aki nem próbálta a TT-t az nem tudja, hogy milyen szuper dologról van szó. Egy mezei vödör nyomába sem érhet,mivel azt nem csecsemõfürdetésre fejlesztették ki és gyártották le. Engem megdöbbent, hogy vannak olyan anyák, akik képesek ilyen szennyes illetve felmosó vödrökbe beletenni gyerekeiket csak azért hogy néhány ezer forintot megspóroljanak.

Remélem te az igazi TT-t fogod megvenni és tájékoztatsz minket a tapasztalataidról. Garantálom, hogy nem fogsz csalódni.

Egy TT rajongó kismama
Névtelen
 


Zsuzsi!

Latod milyen anya vagy! Remelem most szegyelled magad, hogy nem az igazi TT-t hasznalod. Tobb mint biztos, hogy Miki most egy eletre szolo serulest szerzett, mert te holmi szennyes pelenkaknak szant vodorbe furdetted. Most mar csak egy remenyed van le kell venned a rontast rola.

Legalabb nevtelenul irtal volna, de most mar mindenki tudja, hogy mire vetemedtel es milyen anya vagy.

Gyorgyi
rekababa
 
 


TT rajongo kismama,
Hat most aztan baromira szegyenlem magam! De en legalabb nevvel vallalom, hogy ennyire hulye, igenytelen es smucig vagyok, hogy meg egy TT-t is sajnalok a kolykomtol es szennyes ill. felmosovodorben furdetem...mar amikor furdetem, mert arra sem kerul sor minden nap!
Hivd ki mar legyszi hozzank a GYIVI-t!

Csok
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Látod-látod, még a végén kiporolnak. Kép
Egyébkén én sem vennék ennyi pénzért ilyen TT vödröt, majd használom azt a kiskádat, ami még az enyém is volt, sõt a hugomé is, Nikié is és Miki is használta. Névtelen lehet kritizálni, mit szólsz a 32 éves kiskádhoz? Kép
Zsuzsi! Nálatok is van GYIVI? Kép Kép Kép

Magdi
35+0 Kép
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, nem nagyon volt idõm olvasni, majd késõbb pótolom. csak így a végét elolvasva:

Zsuzsi!

Hát nem tudom itthon mi a szokás, de én itthon is csak 2 naponta fürdettem Emmát. Most vessen meg aki akar, de még ma se fürdik mindíg minden nap. Ezt persze nem reklámozom. És a gyerekorvos pici baba kora óta agyon dícsér milyen szép az Emma bõre. Kép Szerintem egy pici baba bõrét felesleges naponta szárítani a fürdéssel. Persze ahogy nõ már más a helyzet, mert most már néha nagyon össze tudja magát koszolni.KépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Én is szoktalak Benneteket olvasni és nagyon sok jó tanáccsal láttatok már el. Most is erre lenne szükségem.

3 hónapja szoptatok és kb 2 hónapja van egy csomó a mellemben, ami nem fáj, de ott van és jól kitapintható. Hiába maszírozom, nem múlik el. Dokim azt mondta, hogy addig ne foglalkozzak vele, amíg szoptatok de az akár még egy év is lehet.

Tudtok valamit tanácsolni, mert bevallom öszintén, nagyon aggaszt a dolog.

Elõre is köszönöm.

Magdi
Névtelen
 


ZsuzsiKép
A szennyes pelenkákat legalább kiöntöd a vödörbõl fürdés elõtt?Kép vagy együtt mosódik a gyerekkel?Kép

Ma du. itt voltak Andris keresztszülei 3 gyerekükkel, volt hangos játék, üvöltözés stb. Julka nagyon hamar elkukkant, fürdi után csak 1 cicibõl szopizott. Meglesz ennek a böjtje éjszaka!

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beleolvastam.

Zsuzsi! Nem tudom, hogy milyen szörnyûségben fürdeted Mikit, de állatira aranyos benne! És a képek tanúsága szerint roppantul élvezi is! Kép

Magdi! Sajnos nemtudok segíteni, de ne aggódj, biztosan semmi komoly. Remélem, a lányok majd mondanak okosabbakat is.

Tali nagyon jó volt, csak hiányoztatok!

Jó éjt!

Beu
beu
 
 


Bocsi! nemtudok - nem tudok

Beu
beu
 
 


Zsuzsi, beszéltem a GYIVIvel, teljesen ki vannak akadva, már szervezik az utat, bár mikor emlitettem a vacak idõjárást, ami most felétek jár, inkább elnapolják a gyors intézkedéstKépKép

Myssnia, beszéltem egy barátosnémmal, aki mindkét gyerkõcével megszenvedte ezt a "kemény cici- kevés tej" problémát, neki a kézzel fejés + meleg zuhany allatt maszirozás + meleg krumplis borogatás javitott a helyzeten.

Na megyek, visszabújok, pussz
Zsófi
Csucsuka
 


Zsuzsi,
köszi szépen, ezek szerint nem erenekség a mosdókagyló-ötlet sem...Kép Én is csak ezért írtam még gyorsan oda a higéniát, nehogy kopogtasson az általad is emlegetett hatóságKép

TT Rajongó,
köszi a tapasztalatokat, de azért én nem törnék pálcát azok felett a mamák felett, akik neadj' isten már megvették a drága kádat (vagy örökölték, mindegy) és nincs feltétlenül több ezer forintjuk az eredeti TT-re, de mivel sok jót hallottak, szeretnének kipróbálni valami hasonlót... Látod, én is vagy-vagy gondolkodom, ha már meglenne a kiskád, (ami állvánnyal együtt akárhogy nézem akár 8-10 e ft is lehet) biztos, hogy én is egy mezei vödröt próbálnék ki nagyobbacska korában, mert a TT azért szerintem is drága...
Ja, és abban tényleg igaza van a többieknek, itt nem annyira divat a névtelenség, legalább valami nicknevet illik odaírni...

Lányok,
egyébként a ritkábban fürdetést én is hallottam-olvastam-gondolkodtam rajta,sõt szakember is javasolta már (egy másik persze nemKép) de nálam mondjuk Anyu szava döntött (3 gyerek tapasztalatai) és õ nagyon kiállt a napi fürdetés
mellett, de nem is tisztasági okból (egy pici baba nyilván nem "koszos") hanem olyasmiket mondott, mint "esti szertartás" meg hogy "te miért fürdesz minden nap, mert jól is esik, nem?" meg hogy "képzeld milyen kellemes neki az egész napos meleg +peluscserék+kencék+stb után kicsit lubickolni" és hát az enyém júniusi kánikula-baba lesz, akinek a bõrét simán kicsaphatja az izzadtság, ugye?
De megmondom az õszintét, õszi-téli újszülött babót lehet, hogy én se dugnék naponta a vízbe...Kép

Köszi mindnyájatoknak, nemsokára jövõõõõõk!!! Kép (Mármint rendeszeresenKép)
Halihó
Ellimami
35+5
ellimami
 
 


Sziasztok Kép
Megjöttünk a hegyröl, Julcsi jól birta az ott-alvást és az egész napi levegözést.

Zsuzsi Kép
Mi minden este fürdetünk, de nem volt a gazdaboltban kicsiny veder, ezért egy elképesztöen randa rózsaszin müa. kádat vettünk (szintén a gazdaboltban Kép), és abban fürdettem. Csak reménykedhetem, hogy a GYIVI nem tud feljönni a tengelyszakasztó földúton a hegyre, mert a kád annak a polcnak a tetején volt, aminek az aljára a szutykos edények mosogatására gyártott alantas mosogatószereket pakolta a gondatlan boltvezetö KépKépKép

Amúgy kopp-kopp, de megszüntek az esti orditozások - tán kinötte volna?!

Mano2 Kép
hizás miatt ne aggódj! Julcsi az elmúlt héten mindössze 7dkg-s hizást produkált a mérleg szerint, de tök egészséges vidám, élénk baba, én nem aggódom.

Zsuzsó Kép
Julcsi most, azaz nem egészen 3 hónaposan 4670 gr, szóval gyanitom, hogy meg fogjuk dönteni a rekordotokat 4 hónaposan ... Kép de sebaj, ld mint fent.

Most mennem kell, mert nyifog, asszem megmasszálom.

Pussz
Kangi és pille Julcsi
kangi
 
 


Ellimami!

Az enyém októberi volt.Kép Egy kánikulai babával nem tudom hogy csinálnám.Kép A szertartás részérõl annyi a véleményem, hogy nálunk egyáltalán nincs benne a fürdés (a már korábban leírt okokból, hogy nem fürdetem minden nap)+ hozzájön a kényelmünk is, hogy ha épp mást csinálunka kkor nem szakítjuk meg azért mert fürdés idõ van. Tehát Emma a mai napig akkor fürdik este amikor épp belefér az idõnkbe, lehet ez 7-kor vagy este 1/2 9-kor is. A tapasztalat: Írtóra nem zavarja meg mikor fürdik, ha már álmos, a fürdés akkor is feldobja. ha még nem álmos, akkor meg azért nem zavarja. Amint vége a fürdésnke vissza áll a fürdés elõtti állapot, tehát ha álmos volt újra az, a nem volt akkor nem.Kép És a lányom 2 hónapos kora óta átaludja az éjszakát, ami elég ritka azt hiszem. Igaz, mindíg csak akkor fektettem le ha már álmos volt, tehát 2 hónapos kora körül csal éjfél körül, de reggel aludt 9-ig. Aztán a lefekvés fokozatosan elõrébb jött, de õ hozta elõrébb nem én, most 7 hónapoan ott tart hogy általában 9-kor megy aludni, néha csak 10-kor ha késõ délután elaludt. Éjjel nem ébred fel, néha elõfordul hogy 1x felkel inni, de kb 2 hetente 1x. reggel 8-ig alszik kb. Ez úgy hangzik mint akit megzavart az esti fürdési "szertartás" hiánya?Kép Szóval szerintem sokkal fontosabb hogy a lefekvési szertarás kialakuljon, nálunk pl a saját szobájában van az utolsó etetés, már csak egy kis lámpa ég olyankor, megeszia hamit, ezen általában elalszik utána megy az ágyba, mostanában ilyenkor még teázik eghy kicsit és alszik. Ez is kb a büfizéssel együtt tart 1 óra hosszát (mióta nagyobb talán rövidebb), szerintem ennyi idõ bõven elég "szertartásnak", hogy rájöjjön itt a lefekvés ideje.

Persze lehet hogy mindez csak az én lányomnál mûködik így és szerencsém van, nem tudom, majd a második gyereknél kiderül.Kép ja, és nekem kiskádam van, tavaly még nem volt ennyire népszerû a TT, ha most születne biztos kipróbálnám.Kép Viszonta kiskádban jól elvan még most 7 hónaposan is, pedig nem is nagy fajta kád és Emma jó hosszú baba, de most már ül benne,és legalább nem szakad le a derekam a fürdetésnél, mint ha a nagykádba tenném.

manó+Emma (aki még alszik, mert tegnap csak 10-kor aludtel.Kép)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Lanyok! Tegnap este ra kellet jonnunk eletem parjaval, hogy megoregedtunk. Gyerek megfurdetve, megetetve, beajulva. Leulunk 9-kor, hogy megnezzuk a tv-ben a Moulin Rouge cimu filmet (ember megfenyegetett par napja, hogy lemondja HBO-t, mert sosem nezzuk). 10 perc utan egymasra neztunk, majd kozos megegyezessel tv kikapcs. Nem szeretnek senkit megbantani, nem azt allitom, hogy film rossz, hanem hogy mi lettunk oskovulet hazaspar aki mar nem ertekeli ezt az uj fajta zenes filmet. Kép

Sokkal erdekesebb viszont, hogy Reka kicsit megkesve ugyan, de felfedezte labujjait furdes kozben. Szerintem nem tudja, hogy az ove, de nagyon teccik neki. :0

Furdetesrol:
Van olyan gyerek aki orvosi javaslatra nem furdik tobbszor mint heti 1-2-szer, ekcema, egyeb borproblema miatt. Meg hat van olyan gyerek amelyik utalja a vizet es hogy attol, hogy minden este fel oras sivitas van a kadban biztos nem fogja megszeretni. Reka hal isten imadja a vizet igy mi minden este furdunk, bore neki is kiszaradt. Doktorneni javasolt par csep Oilatum furdoolajat a vizbe, ami nagyon szuper, jobb mint barmilyen gyogyszertari krem, amit a borere irtak. Ha minden igaz csutortokon Reka megy viz ala a bebiuszin. Mar nagyon izgulok.

Orsoly!
Kosz a fogas beszamolot. Mar mi is nagyon varjuk. Tietek igazi sikertortenet, mindenfele drama nelkul. Hasonlokat kivanok tobbi fogacskahoz is.

Urszila!
Na hogy telt az ejjszaka? Nalunk sokszor van ugy, hogy Reka 2 perc szopi utan beajul, es nem hogy abban nem remenykedek, hogy reggelig huzza, de azt hiszem, hogy alig alszik egy-ket orat, es o megis reggelig alszik. Ki tudja mikor mennyit esznek es hogy mennyit akarnak....

Zsuzsi!
El vagy tunve, csak nem vetettek maris bortonbe. Remelem reggel viszonylag nyugisan indult (mar amennyire 3 gyerkoccel nyugis lehet)

Na megyek megnezem a muvesznot mit produkal jarokaban.

Gyorgyi + szombatonkakilt utoljara Reka (uristen mi lesz itt ma meg)
rekababa
 
 


Gyorgyi,
Volt egy kis balhe penteken, aztan nem akartam itt a hangulatommal rontani esetleg a tieteket, ezert nem irtam...azert olvasgattam termeszetesen.

Miki egyre hisztisebb, mar egy arva percet nem hajlando egyedul eltolteni a kisagyaban, vagy barhol mashol, de nelkulem.

Gyuri most mar kevesbe bilizik, mint egy hettel ezelott. Mintha direkt nem szolna. PEdig egy hetig mar minden nap bilibe kakilt. Na mindegy, mire 18 lesz csak belejon.

Ami meg a furdest illeti, Mikit en altalaban reggel szoktam vizbe dugni, amikor altalaban atazik a ruhaja a sok pisitol, es amugy is levetkoztetem. Meg ilyenkor van "nyugi" nalunk, egyedul vagyok a ket kicsivel. Gyuri meg jon utanam, segit az elmenyfurdo koreografalasaban (vagyis folyamatosan nyomja a wc oblitojet). Kiskad, lavor, vodor, TT, mosdokagylo, vagy egyeb edeny, tok mindegy, lenyeg, hogy a babanak kellemes, a mamanak kenyelmes legyen a pancsi/ztatas, es ne fulladjon orditasba! Miki az elejen utalt pancsizni, mindig fazott, ezert nem is eroltettem gyakrabban. Alvazmosas meg ugyis van minden kaki, vagy pelenkacsere utan. Majd nyaron rendezunk nagyobb hancurokat, ha lesz olyan ido, hogy az erkelyen berendezzuk babastrandot! Egyelore elkepzelni is nehez, hogy egyszer nyar lesz, most 12 fok van es esik.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


vegre sikerult lefenykepezni, ahogy negykezlabazik. Miota erre rajott, nincs megallas, kuszik maszik.

Kép

Ja es elfelejtettem, hogy mar olvasni is tudunk:

Kép

Es neha azert meg el tudunk melyedni a babygym-mel:
Kép

Gy + R
rekababa
 
 


Orsoly Kép
a képek gyönyörüek, és gratula a fogacskához!

Beu Kép
milyen volt a tali? Ugye elmentél?

Szex: császárral se jobb, nekem igy is fáj, pedig nagyon szeretném Kép Lehet, hogy a fájdalmas vizsgálatok miatt most görcsöt produkálok, amikor behatol valami? Tudtok jó pszichológust erre? Komolyan kérdezem ...

Juliskámat aljas mód beültettem az autósülésbe. Most csend van, a kezével van elfoglalva, de az ülést amúgy is szokta szeretni, mert lát mindenféle mást is, nem csak a csillogó bolygókat a macik lábán.
Szegény, lesz gondja a suliban, mikor a Naprendszert tanulják ... hiszen ö úgy tudja, hogy a bolygók müanyag medvék lábához vannak kötve KépKépKép

Ma elmegyek és megnézek 2 használt babaruha boltot. Az egyik a Bosnyákon van, a másik a Thököly-Mexikói sarokhoz közel. Van valakinek infoja ezekröl a boltokról?

Köszpussz
Kangi + mégmindigcsendes Julcsi
kangi
 
 


Jelentem, a nyefegés oka egy GIGAMEGAKAKI volt, ami félig ültetett pozicióban remekül kijött, olyannyira, hogy a rugit lábszárilag tönkretette, de a body tiszta maradt KépKépKép
Virágokat az öltözöbe kérjük Kép

Kangi
kangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?