Új privát üzeneted érkezett!

Lanyok
Eladjuk a Thomas szettunket. (lesz masik)
Ezek meg megvannak,gondoltam eloszor a net elott felteszem ide,hatha valakit erdekel:

Garazs forgathato bealloval es par sinnel:
9000Ft.
Kép

Vagonok par sinnel
4000Ft
Kép

Munka vonat par sinnel
4000 Ft
Kép

2 Vonat -elemesek ( Thomas es Percy)
3500Ft
Kép

Kép
Kép
kataa
 
 


Zit
Megadrukk!!! Szegény Csongesz, gyógyuljon meg hamar!!!

Csics
Petikének is gyors gyógyulást!!!

immunerősítő
én sem adtam még eddig egyeltalán egyiknek sem, de most még nem is akarok, egyenlőre maradunk a vitaminozásnál, Vitacolant kapnak 2 naponta.

rit
anemona7
 
 


Hali

Sajna jol elkiabaltam, hogy jol vagyunk. Emi hany es fosizik.:(

Zita

Csonginak is jobbulast!!!

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma voltunk a Petrával az orvosnál és kapott vasat mert azt mondták, hogy egy kicsit vérszegény. Márciusba kell visszavinni.

Nyuszi
Mi szombaton megyünk az anyósomékhoz ebédre és előtte beugranánk hozzád az üzletbe és akkor megnézném hogy milyen. Te hány óráig vagy ott? Látom, az Emi beteg akkor lehet, hogy nem is mész? Jobbulást neki.
Ha van valami ide is tudsz írni:jakoesrichi@t-online.hu


ParaZita
Drukkolok, hogy ne legyen éjjel hányás!!

Ági
petra2
 
 


Hát mi se úsztuk meg olyan egyszerűen. Valami nagyon masszív dolgot hozott haza Beni a suliból. :(:(
Nátán, Hanna és én is elkaptuk, párom meg ma kezdett köhögni és hőemelkedése van (én is csak hőemelkedéssel keztem, aztán ma éjszaka 39,3-at is mértem).
Jó a rosszban, hogy Simon viszont nem kapta el,és a két középsőn is csak enyhén jelntkezik (napi 1-szervan 38,6-3,8-as lázuk, de lázcsillapítóra jól reagál).
A legrosszabbul Beni van, meg érdekes módon én. Tegnap reggel 1 joghurtot alig bírtam adni a gyerekeknek. A párom itthon van, nélküle nem tudom, mi lenne...

Zita!

Csonginak jobbulást!

Nyuszi!

Emikének is jobbulást, gyógyuljon meg hamar!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,

Rit
Emlexem anno en is Vitacolant kaptam anyuektol,mert alig ettem :wink: Na azota ez megvaltozott :lol:

Zit
Hogy van Csongi?/Remelem elkerultetek a korhazat!

Nyuszi
Jobbulast Eminek!!!

Beszti
Hat sajnalom,ti is ezt kaptatok be...
Viszont van egy jo hirem ,Simon nem lesz beteg,Leon sem kapta el.Azt mondta a doki meg egy lll tanacsado hogy jobb hogy en is beteg vagyok,mert igy az ellenanyagot kozvetlenul kapja :wink:
Jobbulast neked,rossz az ha anya is beteg :oops:

Latom senkinek nem kell Thomas,akkor felteszem a netre.

Alex ma ment eloszor oviba boldogan.Huuu de nyugi van itthon,mar minden htb meloval kesz vagyo kes foztem is,hiaba egy gyerek nagyon lightos tud lenni :lol:

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Beszti, Nyusz
Nektek is gyógyulást!!! Hihetetlen, hogy mindenkin végigmegy, és évről évre mintha keményebb vírusok lennének!

Kataa
De ez csak sima vitamin, ettől nem nő az étvágy - legalábbis remélem, mert én is ezt eszem, szopi mellett ez ajánlott, de azért fogynom is kéne, szóval éhezés csak ne legyen mellé :)

rit
anemona7
 
 


Hali

Mi jobbulunk, Emi mar tegnap este ota nem hanyt, de meg faj a pocija, ugyhogy a heten mar nincs ovi. Az ejjekl azert eleg ossze-vissza volt, elegge faradt is vagyok.
AMugy az occse nagy hipochonder am, o is lefekszik "nem ejzem jol magam" felkialtassal, meg o is ker teat, meg pihenni akar, pedig amugy nem lehet lenyomni....:):):)

Beszti

Jobbulast az egesz csaladnak!!!

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hahó

Mi is megvagyunk.Hát Gergő már napok óta láztalan, csak mindig visszajön az a fránya fülfájás. A Nurofentől pedig elmúlik neki szépen látványosan kb 10 perc alatt. Meddig lehet ezt a nurofent adni? mert lassan egy hete azon él. mondjuk csak annyit adok, amennyit lehet, de így is idegesít.
Hétfőn visszavittem a fülészetre, de igazából nem lettem okosabb, szedjük tovább a gyógyszert melegítsük a fülét, adjunk orrcseppet.
Ma visszaviszem a magándokihoz, hátha mond valamit, ő műtötte.

Andi
Köszi, nem is azért írtam, csak mérges voltam, hogy nem veszi be. Tegnap is próbáltam, persze később megtaláltam, a kukába köpte :roll: végülis beszéltem valakivel és lehet adni a kicsinek is csak nem egy egészet. ő bezzeg szívesen megette, még kért volna belőle.
úgyhogy nem fog kárbaveszni.

Nyuszi, Beszti, Zita
Jobbulást

pusz

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


sziasztok

Nálunk minden a szokásos, most épp Szilcsi beteg. Zöld cucc orrból, rekedt, estére lázas. AB-t kap. Tomi jól van, de szerintem napok kérdése, hogy beteg legyen, mert nyűgös, és aluszékony.

Nyuszika
Tomi is hipochonder: mikor megyek kezelésre a derekammal, mindig nekiáll sántítani, hogy : én dejekam is fáj, kapok én is szujit hátamba, megyek veled :D Jobbulást Nektek!

Beszti, Juti, Zit, és minden betegeskedőnek gyors gyógyulást!

Az immunerősítős válaszokat köszi, most elkezdtük az aloe vera gélt inni, hát utálják, de muszáj.
szilcsike
 
 


Sziasztok!

Minden betegeskedőnek jobbulást :!:
Mi hálistennek végre nem vagyunk betegek (kop,kop) de mostmár ép ideje volt kimászni belőle.

Juti!Örülök, hogy akkor nem vész kárba. Viszont az orrcseppet ilyenkor 4-5 napig akár napi 5ször is lehet adni. Mi is így adtuk. A fül- orr- gégész javasolta. Így hatásosabb volt.

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok
Minden betegeskedönek gyors gyogyulást ,Amugy most ilyen járvány van hasmenéses,lázas ,valami virusos járvány sajna nem csak gyerekek kapják el hanem felnötek is :? .

Pusz Csics
csics
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok én is!!
Le sem merem írni, hogy mi jól vagyunk. (Múltkor amikor írtam, hogy nem volt fülgyuszink, másnap beteg is lett Márk)

Holnap megyünk a gégészhez, kipucolja a fülecskéket, aztán hallásviszgálat lesz mindkét babnak.

Hipochonder babák: :lol: ismerős. :wink:

Immunerősítés: Lehet, hogy nem kéne a bogyó és Nóri sem lenne beteges idén a bogyók nélkül sem. Nem tudom. Tény, hogy a tavalyi évet végig szörcsögtük-zörögtük és idén nincs nátha, orrfolyás. Ez az Immuno Kid konkrétan a felső léguti megbetegedések, a nátha, influenza megelőzésére szolgál. Nekünk a gégész doki javasolta és nagyon bevált.
Legyengített bacikat és különböző vitaminokat tartalmaz. Valahol a homeopátia is erről szól ha jól tudom. Kis dózisú kórokozókkal erősítik az immunrendszert. Szerintem ettől nem lesz gyengébb az immunrendszere, a kifejlődését nem gátolja.
Na, holnap megkérdezem a gégészünket, hogy árthatok-e ezzel az immunrendszer fejlődésének :roll:

Valaki írja le létszi, hogy mit tartalmaz az oscollium (jól írtam?)

Ja, még azt akartam írni, hogy természetesen NEM egész évben szedi, november elején kezdte szedni Nóri a vitamint és én úgy tervezem, hogy február végéig fogom adni. Aztán semmit, max C-vitamint addig, amíg nem lesznek friss gyümik, zöldségek.
Aztán jövőre megnézem, hogy mi történik, ha nem szed semmit :shock:

pusz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok

Megjártuk a magándokkert. Még mindig középfülgyulladás. Erősebb gyógyszer kell, az aktil már nem elég :roll: tegnap este megint belázasodott. Remélem mostmár meggyógyul, 7végén szeretnénk utazni, meg bál is lenne.

De milyen jól tettük, hogy vasárnap nem mentünk a Heim Pálba. Dokinéni volt az ügyeletes és 160-nál több gyerek volt :shock: :shock: képzelem mi lehetett ott.
Ez egy agyrém, hogy csak egy helyre lehet vinni őket 7végén. Állítólag már vidékről is jöttek. ha ez így megy tovább nem fogják tudni biztosítani az ellátást.

Andi
köszi, hát én csak 3-szor csöppentettem a nasivint.
most valami másik orrcseppet írt, de még ki se váltottam, annyi van itthon.

Szilcsike
Nektek is jobbulást.
Az Aloe verat hol vetted? na azt még nem próbáltam ugyanis :roll: :roll:

puszi

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Rit
Hat nem tudom,neke mezt adtak etvagy gerjesztonek.
En nem adok semmi vitamint neki,csak ha beteg akkor c-t,egyebkent meg megprobalom az eteleket varialni.

Judy
Mi is megettunk egy uveg Nurofent...hat nem voltam tole boldog de legalabb ez levitte hoemlekedesre a magas lazat.
Tovabbra is gyogyulast,meg drukk hogy haza tudjatok menni.

Nyuszi
Gondolom a heten mar nem jossz a varosba Emi miatt.Holnaptol mi is anyueknal hetvegezunk a fiukkal en sem leszek.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Ma reggel elvittem a Petrát az oviba és csak 5-en voltak. Hányós-hasmenéses vírus van. Most itt rágódok, hogy lehet nem kellett volna otthagyni. MOndta az óvónő, hogy ma 14-en telefonáltak be, hogy nem jönnek. Remélem nem kapja el. Most már nem sok értelme van visszamenni érte mert 2 óra múlva megyek érte, holnap meg akkor nem viszem le.

Beszti
Jobbulást az egész családodnak! Drukkolok, hogy Simon azért ne kapja meg.

Nyuszi
De jó, hogy Emi már jobban van. Ti nem vagytok betegek?
Szombaton azért tudunk menni vagy tegyük át?

Juti
Nem tudom, hogy meddig lehet adni a nurofent. Amikor az Olivér lázas volt és adtam neki a panadolt akkor mondta a doki, hogy csak pár napig lehet mert nem nagyon jó a gyomruknak és jobb az algopyrin. Szerintem a nurofen is olyasmi mint a panadol.

Szilcsike
Jobbulást nektek is! KIváncsi vagyok majd a tapasztalataidra az aloevel kapcsolatban. Már nekem is ajánlották de eddig még nem próbáltam.

Ági
petra2
 
 


hali,

Tegnap nagy riadalom volt az oviban, szóltak, hogy rubeolás lett valaki. Aztán persze helyesbítettek délutánra, hogy skarlát. Meg nem is lehetne rubeola, mert kaptak kötelező oltást ellene. Volt aki pánikszerűen hazavitte a gyerekét, hogy akkor inkább otthon marad... Csak ugye van egypár korai kismama, nem irigyeltem őket, de most nyugi van.

Judy
A fülbaj miatt jutott eszembe, hogy a srácok jól ki tudják fújni az orrukat? Egyik orrlyuk befog, másik fúj és fordítva? Mert pont a múltkor mondta a gyerekdoki, hogy sokaknak elmúltak, vagy legalábbis mérséklődtek a füles problémáik, amint helyesen fújtak orrot. Nem akarod esetleg elvinni kinezhez, mi lehet az oka ennek a sok fülizének?

Mi is jól vagyunk, Dani mint a sáska úgy zabál, szóval nagy gond nincs :)

Mléna
Igen, a homeo is erről szól, a szervezet saját védekezőrendszerét hívja elő, és az védekezik, nem a gyógyszer csap szét a nyavalyák között. Nekünk az 5 év alatt eddig mindig használt, kivéve 2 esetet, amikor kellett ab, de azt meg ki lehet bírni. Este felteszem,mi van az oscillococcinumban. Van egyébként benne egy csomó gyógynövénykivonat, meg kacsamájban található vmilyen bacikultúra, uis észrevették, hogy nem betegíti meg őket a betegség, hanem ellenanyagot termel. http://home.tvnet.hu/~a3807/oscillo1.htm
Addig egy link a homeos dolgokról, mi legtöbbször ennek a gyártónak a termékeit használjuk: http://www.boiron.hu/
Dani pl. nagyon szereti a kiwit. az ilyenkor idénygyümölcs, kis pálcikákkal szokta szurkálni és bekajálni. A kiwi-nek egyébként is nagyon magas a C vitamin tartalma, nagyobb, mint a citromét. Meg mi minden reggel teázunk ilyen téli időszakban, és abba megy a méz. Napi 2 kanál méz már jól védi a szervezetet, csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen forró a tea, mert akkor kimegy a mézből a vitamin.

pusza

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Mi Panadolt próbáltunk, de nem vált be, nem vitte le a lázát,meg arra ráv an írva, hogy meddig lehet szedni folyamatosan, a Nurofen mintha szelídebb lenne, nekünk ez bejött, azon nincs korlát meddig lehet, de az Algonál mindenképpen az. Én mindig szoktam kicsit tombolni hagyni a lázat, nem adom rögtön a lázcsillapítót. volt már olyan, hogy 38 volt reggel, és pár óra után magától lement és csak hőemelkedés volt, arra meg már nem szoktam adni semmit. csak ha tartós a láz illetve éjjelre szoktam adni neki, hogy ne szökjön fel.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ági
Én is úgy tudom, hogy aPanadol a gáz, a paracetamoltartalom miatt. Mondjuk nekünk sosem segített, úgyhogy nem is használjuk.
A Nurofenben ahogy olvastam más hatóanyag van, ez le is viszi mindig a lázát, most meg a fájdalomcsillapítás miatt kellett. de csak 8 óránként adtam neki az előírt mennyiséget.
Persze azért nem örülök, hogy ennyit kellett. De mást nem tudtam csinálni, mert a melegítés kevés volt.
algot én még nem mertem adni neki sosem. pedig amúgy én is azt szeretem, ha nagy ritkán fáj valamim vagy lázas vagyok.
Mondjuk szerintem semmilyen gyógyszert nem jó sokáig szedni.

Gumicukor
Amióta kivették a mandulát, szépen kifújja. azelőtt sosem jött neki egy csepp sem az orrából, még szívással sem, sehogy. Ezért is ment mindig a fülére.
Azért én remélem javulni fog a helyzet, most ugye 3 hónapig nem fájt neki a műtét után. 1 év kell állítólag, hogy kitisztuljon onnan minden.
Szerintem ez hajlam. neki már 13 hósan fel kellett szúrni mind2 fülét. mondják, hogy akinek egyszer szúrnak, annak lesz baj a fülével. sajna nálunk ez így is lett. Ha meg nem szúrnak, kifakad neki magától.
Remélem kinövi majd, a fülfájás tipikus ovis betegség. neki is azóta van és nyáron amikor itthon volt nem volt.
Szeret oviba járni, most is már menne, úgyhogy nem hinném hogy lelki eredetű a dolog.
és a kapcsolatunk is szerintem rendben, úgyhogy én most nem vinném kinezhez. az az a lélekturkász, ugye, vagy rosszultudom?

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok
Magdi
NEM ártasz az immuno kidel az Immunrendszernek CSAK használ neki betegségben legyengült szervezet könyeben betegszik meg ujbol ,ráadásul vitamin és nyomelemek kelenek a növekedéshez is és a mozgáshoz is . :)

Lányok
képzejétek petike thomas mese végén a dalt angolul énekli :lol: ugy ahogy halja olyan aranyos :D .
Ma volt szülöi
2 hét mulva lesz fogado ora és 3 hét mulva lesz gyerekfarsang ,söt lesz felnöteknek is bál az oviba ara ha tudok elmegyünk csak anyukámat kell megfüzni hogy vigyázon rájuk este 6 reggelig olyan jó lene ha sikerülne :D

Pusz Csics
csics
 
 


Sajnos nem úsztuk meg a László Kórházat, Csongi nagyon hányt, úgyhogy kedd reggeltől tegnap délutánig bent voltunk infúzión meg ilyesmi. Tele volt a kórház ugyanilyen hányós-fosós-lázas gyerekekkel...

Zit
parazita
 
 


Ja, a csúcs az volt, hogy ülök a Lászlóban, ölemben kornyadozik Csongi az infúzión, mire telefonálnak az oviból, hogy vigyem haza Solymit, mert okádik... Ő se úszta meg, de neki sokkal erősebb a szervezete és a gyomra. Úgyhogy most együtt kornyadoznak itthon.
A László értékes tapasztalat volt - a tárgyi feltételek tragikusak, de a személyzet nagyon-nagyon rendes...

Zit
parazita
 
 


Sziasztok!

Zita! Sajnálom, hogy eldurvult a vírus. Jobbulást a srácoknak. Te jól vagy?

Nálunk az oviban is van valami, ma annyira kevés gyerek volt, hogy a 4 csoportból csináltak 2-t :shock: .

Tegnap voltunk a munkahelyemen, megbeszéltem főnökkel a jövőmet. Az tuti, hogy nem megyek vissza, de állományban tartanak, amíg nem találok mást. Nagyon rendik voltak, megértették, elfogadták a döntésemet, és abszolút együttműködnek abban, hogy jól jöjjek ki a felmondásból. Elméletileg november 1-ig kéne állásfronton valami megoldást találnom. Megkönnyebültem :lol:
Gyerekek édesek voltak, felforgatták az egész irodát, kolléganőim olvadoztak, babáztak. Márk először bizalmatlanul nézegetett, aztán ő is elkezdett vagánykodni, beszélt, magyarázott, aztán a végén alig akartak eljönni :D

Este voltunk a gégésznél, Márknak kimosta a fülét, adott beutalót a hallásvizsgálatra. Homeopátiás szereket nem ismeri :? (vagy csak nem akarja ismerni őket)

Gumicukor! Köszi a linkeket, szimpatikus. Hajlok affelé, hogy kipróbáljuk, báááár a mi orvosaink egyáltalán nem partnerek a homeopátiában. Összetételt leírnád?

A mi dokkerünk a Panadolt egyáltalán nem ajánlotta, mi Nurofenezünk, ha láz-fájdalom van. Állítólag, ha hosszabb ideig kell szedni fájdalomcsillapítót, akkor kell váltogatni: pl. így 3 nap Panadol, 3 nap Nurofen.

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Gumicukor! Boldog névnapot! :wink:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Lányok valaki nem tudja megadni a Nyuszi számát?
jakoesrichi@t-online.hu

Köszi

Ági
petra2
 
 


Sziasztok!

Ennyi betegség :cry: . Komolyan azt hittem, mire jövök újra, már mindenki jól lesz, erre kórház, láz, mindenféle :cry: . Mindenkinek jobbulást!!!!!


Ribomunyl
Látom, volt szó róla. Én adom a gyerekeknek. Először nagyon nem akartam, pedig a doki már májusban felírta Ádámnak, csak nem váltottam ki :oops: . Gondoltam, egy év FOLYAMATOS betegség után, ami a bölcsiben volt, csak megerősödött annyira a szervezete, hogy az oviban ne legyen beteg. Erre, miután szept. 1-én elkezdődött az ovi, 2-án már dőlt belőle a trutyi... Maga a nátha abszolút nem zavart volna, de annyira hajlamos mindenféle szövődményre, hogy nem kockáztattam. A bölcsiben a sima náthából kikezeltem, eleinte nem is volt komolyabb baj, de aztán már minden nátha pillanatok alatt arcüreggyulladásba vagy fülgyulladásba ment át. Literszám szedtük az antibiotikumot, lázcsillapítót. Na, ezt akartam elkerülni. Úgy tűnik, sikerült. A tavalyi ovis időszakban összesen 3x volt náthás, de 1 hét alatt átment rajta, lázas egyszer sem lett, komolyra se fordult a dolog. Az idei évben eddig 1 nátha a mérlegünk, ezt is letudta pillanatok alatt, Noéminek még ennyi sem volt. Szóval, én azt gondolom, segített a dolog. Nem csodaszer, mert csak kifejezetten a felső légúti dolgok ellen használ, de pl. a skarlát járványt mindkét évben átvészeltük. Most nagyon riogatnak a tévében az influenzával, hát, meglátjuk, hogy azt elkapják-e.


Panadol-Nurofen
A gyógyszerész barátnőmet kikérdeztem ezügyben. Ő azt mondja, hogy a Panadol inkább fájdalomcsillapításra alkalmas, mert lázat csak 38°C alatt csillapít igazán. De az meg még nem láz, ugyebár, tehát csillapítani se nagyon kell. Igazi lázra a Nurofen való (vagy a Germicid kúp), de ha "csak" fáj valamije a gyerkőcnek (torok, fog stb.), mehet a Panadol is.

Magdi!
Mit mondott a gégész, az Immuno kiddel nem gátolod az immunrendszer kifejlődését? Ez engem is érdekel. Bár, én úgy vagyok vele, hogy végülis a védőoltásokkal sem gyengít az ember az immunrsz.-en (pl. influenza), és a Ribomunyl pl. ugyanazon az elven működik, mint az oltás, csak kúraszerűen kell alkalmazni.


Ádáméknál lesz nyílt nap az oviban. Tök jól megcsinálták az óvónők, mert kitettek egy "órarendet" a következő 2 hét napjaival, és oda be lehet írni, ki mikor tud menni. Egy nap max. 5 ember mehet, de van elég időpont (10 nap), amiből lehet válogatni. Megmondják, hogy melyik nap milyen foglalkozások vannak, és arra megy be az ember, amelyik érdekli. Ha van hely és ideje az embernek, akkor több napra is mehet, hogy többféle foglalkozást is lásson.
Valakinél van még ilyen?


Hát, tornázom én Norbival, de lehet, hogy átvágott... Már ez volt a 4. hét, hogy heti 3-4x lenyomom a tornát, de még semmi változást nem tapasztalta. Igaz, az okosok azt mondják, hogy 6 hét után kezd ELINDULNI a változás, de eredmény csak ez után fog látszani. Szerintetek? Mindenesetre én nem adom fel!!!


Szép hétvégét mindenkinek,

panda

panda
Halásztelek
 
 


Agi

Az emilcimem a profilomban van amugy, de holnap ott leszek a boltban es viszem a ruhat!!! Gyertek nyugodtan, 12-ig ott vagyok. Sms-ben atkuldom mindjart a szamomat is.

AMugy megjartam ma Debrecent... szornyu hogy fogy a csaladom. :( De jo hir is akadt ma, egyik 2. unokatesom es a baratnoje augusztusra varnak babat :))

Emi javul, de nem eleg gyorsan, mert sehogy sem tudom belediktalni a Smectat, pedig mar a korhazzal is fenyegetem... :( Vasarnap ota meg mindig fosizik,igaz csak egyszer egy nap.

Zita

Jobbulast a sracoknak!!!

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Zsuzsa!
Bocs, hogy nem válaszoltam :oops: . Noémi nagyon szereti a sulit, és jól is tanul, bár szerintem az első osztály első féléve még nem mérvadó. Mondjuk, szerintem később sem lesz gond, mert nagyon okos :wink: . Nagyon boldog, hogy az "aranycsillag gyűjtő versenyben" benne volt az első 5-ben, így kapott jutalmat a félévi értesítőjéhez. El nem tudod képzelni, mennyire izgult már egy héttel a bizonyítvány kiosztása előtt :lol: . naponta 3x minimum elmondta, hogy vajon hogy fogja értékelni őt a Zsuzsa néni :P .
Eddig csak táncra járt, ahogy az oviban is, de most indul egy csomó "játszóház" szerű dolog, persze, hogy mindenre akar járni... Minden ebéd után van, 1/4 1-től 1-ig. A napköziben ez alatt az idő alatt is csak játszanak (gyakorlatilag 2-ig játék van, 3-ig tanulás, aztán utána szintén játék). Most beindul valami drámajáték hétfőn és kézműves játszóház pénteken. Ezeket az osztályfőnökük tartja, csak nekik. Kérte, hogy a kézművesre aki tud, menjen, mert nagyon jól fejleszti a finommanipulációjukat, és erre első osztályban szükség van. (szőni fognak, nemezelni, meg mindenféle "hagyományos" technikákat). A drámajáték meg egy kicsi "színház", ezt minden gyerek élvezi.
Aztán kedden indul az angol, ahol KIZÁRÓLAG játszani fognak, mondókázni, énekelni, színezni stb. Noémi ezt várja a legjobban, mert ő már 4 éves kora óta azért nyúz, hogy hagy tanuljon angolt. Remélem, nem fog csalódni, hogy nem igazi tanulás lesz...
Ennyit az iskoláról....
A kocsinkat hétfőn vitte a férjem szerelőhöz, de csak kedden mentünk busszal, mert kölcsönadta apósom az ő autójukat, pont ezért, hogy a szélben legalább reggel ne kelljen buszoznunk. Most jó az autó, remélem, 2-3 hónapot kibír. Igaz, most is csak 3 hetet bírt :cry: .

Nyuszi!
A sima széntablettát nem próbáltátok? Ádám sem volt hajlandó soha bevenni a Smectát (tényleg iszonyú íze van), de a széntablettát simán bevette. Igaz, azt mondtam neki, hogy "fekete vitamin", amire ugrott, mert ő megszállott vitaminzabáló :lol: . Jó, mondjuk szétrágta, de semmi íze nincs, csak aztán itathattam vele a vizet, mert jó fekete lett tőle az egész fogsora :P .


További jó pihenést,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Na, Minket is utolért valami kórság: Nóri taknyol ezerrel. Nekem kapar egy kicsit a torkom, nincs hangom, a többiek "még" jól vannak. (többet nem írom ide le, hogy jól vagyunk :wink: amint leírom, rögtön benyalunk valami bacit)

Panda! Doki azt mondta, hogy semmiféle káros hatása nem lehet ezeknek a vitaminoknak. Max. akkor, ha túlzásba visszük a szedésüket.
Nagyon jól hangzik, amit Noémi iskolájáról (osztályfőnökéről) írsz. Mondjuk elgondolkodtató, hogy heti 5 napból 3 napon "különóra" van. Jó, tudom ez nem olyan igazi különóra, de akkor is. Egy gyengébb képességekkel megáldott gyereknek szerintem ez iszonyú teher lehet. Fúú, de nehéz dolgok ezek. Barátnőm nagyfián (12 éves) látom az állandó megfelelni akarást, mindenféle szakkört bevállal, hogy ne maradjon le semmiből. Önfeledten Játszani meg ki tudja mikor szokott...... :cry:

Zsuzsa! Fülfájdalomnál mi is Cataflamozunk.
Olyan aranyos vagy, hogy mindig mindenkihez név szerint hozzászólsz :lol:

További szép hétvégét Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


panda
a széntablettával dettó mi is így jártunk, alig tudtam kipucolni a feketeséget a fogaio közül :)
nyílt nap nálunk is volt az oviban, nálunk 3 egymást követő nap volt reggeltől 11-ig, én 2x voltam, mert kíváncsi voltam egy tornaórás reggelre is, de amúgy szülőkből nem volt túljelentkezés: egyik nap ketten, másik nap hárman voltunk :(
Fogadóórára is kb ilyen érdeklődés volt és a szülőin sem tolongtunk. Nem értem, van akit ennyire nem érdekel a saját gyereke??

magdi
jobbulást Nórinak!!

rit
anemona7
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű idő van. Gondolom Mindenki csavarog :lol:
Jól teszitek. Családom férfitagjai is csavarognak, elmentek horgászni.
Mi Nórival itthon punnyadunk, isszuk a teát, melegítjük a fejünket és fújjuk az orrunkat. Nagyon remélem, hogy Máki nem kapja el, ezért is mondtam Gyurinak, hogy menjenek friss levegőre.

Rit! Hát igen, ezt én sem értem, nálunk a szülői általában 50%-os részvétellel zajlik. (állandó törzsközönséggel) Vajon a többi 10 gyereknek a szülei miért ennyire érdektelenek? Érthetetlen :?

Panda! Tegnap még akartam írni Neked a tornával kapcsolatban: Mivel Te alapból vékony vagy ezért látványos, gyors fogyást ne várjál. Bevallom én kisebb-nagyobb kihagyásokkal tavaly május óta tornázom és kilókban nincs nagy változás. Inkább átalakultam, erősebb, izmosabb lettem. Nekem mondjuk ez is volt a célom, utáltam, hogy puhány vagyok. Most nagyon jó a kondim, ilyen téren érzek nagy-nagy változást. No meg azért jobban állnak rajtam a farmerjeim, mint tavaly ilyenkor :wink:
Kitartás!!!! Diétázol is?
Ja meg még azt is akartam, hogy gratulálok Noéminek a bizonyítványhoz! :lol:

pusza:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Magdi!
Diéta.... azt nem :oops: , bár igyekszem kevesebbet enni felesleges dolgokat (csoki, ilyesmi). De legalább mozgok. Én is arra törekszem, hogy az erőnlétem kicsit javuljon, de ha esetleg lemegy pár kiló, azt sem bánom.
Igazándiból ezek nem különórák (max. az angol), mert azért szervezi a tanító nénijük, hogy hasznosan töltsék a szabad idejüket. A napköziben csak rajzolnak vagy mesét hallgatnak 1-ig, és utána mennek ki az udvarra. Az udvari dologról nem fog lemaradni, csak nem fog minden nap 2 órát rajzolni, csak 1-et, 3-tól 4-ig. Azért nem érzem megterhelőnek, mert senkinek nem kell bizonyítaniuk, nem is kötelező mindig elmenni, csak ha van kedvük. Mivel a saját tanító nénijük tartja, tudja, hogy ki mit bír.
Különben Noémi is olyan, hogy menne mindenhová, ha hagynám. Az ő sulijukban működik a művészeti iskola is, van rajz, zene, tánc, "színészet", úszás, sakk, télen korcslya, minden, amit akarsz. És Noémi pl. szinte mindegyikre ment volna :lol: . Szeptemberben csak egyet engetdem neki, mert nem tudtam, hogy mennyire fogja kiszívni az energiáját az iskola. Most is csak azért járhat többre, mert a táncon kívül (ahol van bizonyítvány év végén) semmi nem teljesítmény orientált.

Rit!
Náunk a szülőin is mindig sokan vannak, és a fogadó órákat is kihasználta szinte mindenki. Ádiéknál elég normális szülői "banda" van, de Noémiéknél pl. már nem. Eddig a 2 fogadó órán mind2x ugyanaz a 4-5 szülő volt ott, pedig 28-an vannak.

További szép hétvégét,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


ParaZita
Nagyon sajnálom, hogy végül kórházba kellett mennetek. Mikor a Petra 1,5 éves volt akkor voltunk mi ott 3 hétig. Szörnyű volt és akkor én az Olivérrel már 6 hónapos terhes voltam, mondjuk az ápolók velünk is nagyon kedvesek voltak csak az az épület ne lenne ilyen ramaty állapotban.

Magdi
Megkérdezhetem, hogy mit csináltál? Nekem márciusba jár le a gyet az Olivérrel de oda én sem megyek már vissza. Neked mennyi szabid van összesen?
Most látom lebetegedtetek, jobbulást!

Panda
Nálunk nincsen nyílt nap az oviba pedig én szívesen mennék.
Nagyon ügyi vagy a tornával én még mindig nem kezdtem el csak sopánkodom. Szerintem már nemsokára meg fog látszani, tényleg kell egy kis idő, hogy valami látszata legyen. Kajával mi a helyzet? Azon is változtattál vagy eszel mindent?

Nyuszi
Mára a Petrának is hasmenése lett. Remélem meggyógyul a farsangig. Tegnap este mikor hazajöttünk felpróbálta a ruhát és pont jó rá. Nagyon tetszett neki és ott illegett-billegett a tükör előtt. Az Olivér meg nyavajgott, hogy neki is kell ilyen szép hosszú szoknya. A Petra mondta, hogy milyen aranyos ez a kislány, hogy kölcsönadta neki a ruhát. Eltelik egy perc majd megszólal, hogy miért csak kölcsönbe adja?

Ági
petra2
 
 


Sziasztok
Fogado ora/szülöi
nálunk mindenki ott volt most is a szülöin :) és mindenki ott lesz a fogado órán is mert kötelezö.amugy egész jó csapat van nálunk is :) .

Pusz CSics
csics
 
 


Sziasztok

Megjottunk a hosszu hetvegebol anyuektol.Pihenes az ugye nem volt,mert Alex allandoan velem es Leonnal akar lenni.De mindegy , ilyen a ket gyerekesseg :shock: ,sokat setaltunk a napsutesben es olyan jo hogy megbizhatoan jon a babakocsi mellett :)

Huu de jo hogy Nurofent adtam,mert ciki de en nem is tudtam hogy a Panadolt nem lehet adni sokaig :oops: A doboza mar reg nincs meg,ez az elso uveg miota Alex megszuletett.


Magdi
A gyogyszertartakban van Homeopatis fuzet abban az osszes szer osszetetele megtalalhato.
Jo hogy igy megegyeztel a munkaadoddal,de ugye ok mondanak fel nem Te?Mert csak akkor jar a vegkielegites.

Gumicukor
Nalunk is nagyon megy a kiwi,bar en probalom magam visszafogni az allergizalo hatasa miatt.A tea meg csakis langyosan es mezzel johet :wink:
Plane a harsmez jo.
Ezek mind segitik az immunrendszer erositeset.


Judy
Hazamentetek?Remelem semmi nem zavart be a balba :wink:
Hat a fules baj tenyelg hajlam,a noverem kicsijenek van,pedig O 3.5 eves es nem volt meg kozossegben,nem is lesz meg jo egy evig.Neki minden betegseg rogtona fulere megy.

Parazita
Jaj..de sajnalom.Most mar csak jobb lehet.Pihenjetek sokat!!!!

Panda
Noemid nagyon o ogy ilyen nyuzsgos fajta,buszke lehetsz ra :wink:
Nalunk nem tudom lesz-e nyilt nap..de majd rakerdezek,bar nem hinnem..

Zsuzsa
Meddig nem viszed Elodot oviba?Tavaszig?

Bea
Behavazodtal?

Banyoci
hogy alltok az alvassal Gergonel?

Na mennem kell atvenni kezi Leont apatol,aki mar egyertelmuen tarsalog velunk a sajat kis nyelven.Hat elolvadunk tole ahogy valaszolgat es hangosan kacag mar :D

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


hali,

Na, megvan a farsangi jelmezötlet, Dani Túró Rudi lesz :lol: Tiszta lázban van :) Kérdésem, piros arcfestéket hol lehet kapni? mert a fején nem lesz semmi, lévén izzadna, mint egy ló (tanulva a tavalyiból), így csak nyaktól lefelé lesz egy hengerszerű, vagy inkább zsákszerű fehér anyag, amiből kilóg a keze szabadon, és nagy piros pöttyöket varrunk + túró rudi felirat, az arcára meg festenék pár nagy piros pöttyöt. Az elmúlt héten már mindenféle szerette volna lenni, Darth Veder :shock: , kutya, robot, ez utóbbihoz már ki is gondoltuk hogyan kivitelezzük a jelmezt, de aztán bedobtuk neki, mit szólna a túró rudihoz :)

A családi farsangra pedig majd szőlők leszünk. A párom otello, én rosé, Dani meg saszla :) már csak lufikat kell venni. Nincs kedvem sokat tökörészni a jelmezekkel, meg túl sok időm sem lesz rá, meg mivel még nincs varrógépem, ezért minél egyszerűbben oldjuk meg.

tegnap a párommal bulizni voltunk a barátaival és kinek mi van, barátnő feleség, hát még most is rekedt vagyok a sok röhögéstől. Danit addig beadtuk a mamiékhoz.

Panda
Őszintén! Te miből akarsz fogyni? Hiszen vékonyabb vagy mint én?
Jól hangzik ez a suli, nem csodálom, hogy Noémi élvezi.

Szülői
Én fogadó órán még nem voltam, bevallom, még nem éreztem szükségét. a Szülőin meg évközben úgyis mindent megkérdezek, amit szeretnék. De a mostani szülőin elég kevesen voltak, talán 10 szülő volt nálunk is, szinte ugyanazok. Volt aki iskolás szülői miatt nem tudtak eljönni, így most kihagyták. Amúgy dög unalom volt, mert egyik ovónéni felolvasta a környezeti nevelést, környezetvédelemről szóló fejezetet, mikor mit csinálnak a gyerekek... maga amiről szó volt, hogy kis kertjük van, amibe ők ültetik a magot, madáretető, meg kertészkedés, komposztálás stb., csak ezt miért kellett monoton felolvasni, és miért nem lehetett saját szavakkal elmondani?

Csics
Mi az, hogy kötelező a fogadó óra? Senkit nem kötelezhetnek ilyenre, meg annak pont az a lényege, hogy aki akar elmegy rá, ha van extra mondanivalója.

Nyílt nap
Nálunk minden évben van több is, de eddig mindig abból állt sajnos, hogy a legtöbb szülő a gyereke mellett volt végig, és folyton egrecéroztatta, ezt ne csináld, azt csináld, rémes volt... vagy a másik gyereket "nevelgette"...

Kataa
A panadolra rá is van írva, hogy felbontás után 6 hónapig lehet használni, szóval már ne is használd, patikában beveszik a lejárt gyógyszert.

Magdi
Oscillococcinum összetétel:
Hatóanyag: 0,01 ml Anas Barbariae hepatis et cordis extractum (ez a kacsa máj és szívből kivont anyag) 1 adagban (1g)
Segédanyagok: laktóz-monohidrát (0,15g), szacharóz (0,85g)
Ja, még minden homeos szerre érvényes, hogy nem szabad elektromágneses környezetbe tenni (tv, micro, rádió, számcsigép), mert gyengíti a hatását.


Ezt a központot pedig pénteken kaptam a kineziológus boszinktól: http://www.medic-poliklinika.hu
Csak elkezdtünk beszélgetni mennyi füles kis beteg van, és megkereste ezt nekem. Hátha valakinek bejön a sok sikertelen próbálkozás után.

Na, megyek még kicsit varrogatni meg Heti Hetes, aztán spátty.
pusza
g

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ági,
3 hét??? Terhesen???? Te jó ég!!! Nekem 2 nap is több volt a kelleténél. Persze igazából az a rész volt sz..r, amíg Csongi rajta volt az infúzión, mert addig nem járkálhatott, és nem lehetett magára hagyni. Amikor levették, az már hawai-dizsi volt, tök jól eljátszott.

Fogadóóra: nálunk olyan nincs az oviban... Szülőin a szülők kb. 2/3-a szokott ott lenni.

Zit
parazita
 
 


Sziasztok!

Mindig megdöbbenek a gyerekeken. Kb. azonos orrfolyással küzdöttünk tegnap Nórival és ma is kb. egyformán vagyunk. Ennek ellenére Nóri pörög-forog, játszik, Nekem meg a minimális helyváltoztatás is nehezemre esik. Kis energiagombóc :D Persze örülök neki, hogy nem szenved látványosan, de olyan jó lenne csak aludni és pihenni egész nap.
Tök lelkifurim van ilyenkor, képtelen vagyok velük játszani, ingerült vagyok és morcos :? Fúj, de utálom magamat ilyenkor. Na meg ahogy kinézek (broáf), igazi lestrapált háziasszony nagy felpuffadt fejjel, vörös orral, szemmel, dzsuvás hajjal. ÁÁÁÁ
Jajdejólesett panaszkodni :lol:
kéne egy picit sétálni is........... :cry:

Ági! terhesen kórházban. szegény.
Mi is benntöltöttünk egy éjszakát anno, rettenetes volt, Márk akkor már pocakban volt, Rókakoma pedig szorgalmasan látogatott engem. Még szerencse, hogy vaklárma volt a vesemedencegyuszi, nem tudom, hogy bírtam volna ki több napot-hetet. a kórházban.

Munkahely: gazdasági ügyintéző volt a munkaköröm. (közalkalmazott, költségvetési intézmény, bevallom ilyesmit szeretnék keresni)
Szabi: jó sok van, 2 hónap tuti. Még nem számoltuk össze.

Kata!igen tudom. eszembe jutott, hogy ők mondjanak fel. Látod, ezen még filóznom kell.

Fogadóóra: Nálunk van. Nem kötelező, előre kell jelezni, ha menni akarunk. Én eddig 1x voltam, nagyon-nagyon hasznos volt, négyszemközt teljesen mások az óvónénik, jobban lehet beszélgetni.

Gumicukor! Túró Rudi :lol: Szőlőcsalád :lol:
Panda nem úúgy igaziból akar fogyni :lol: (akkor eltünne), csak lefaragni a problémás területekről(bocs Panda) ha Jól értettem anno?! :wink:

Panda! Én sem diétázom, mindent eszek, csak mértékkel :wink: Csokiról lemondani?????? :shock: SOHA!!!!!! :lol:

Kata! Kacagó Leon :lol: Annyira aranyosak ilyenkor, és olyan gyorsan kinőnek a babakorból. Tehetnél fel képet.

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok, mi is csatlakozunk az oviba nem járók népes táborához, Dodinak pöttyei vannak. Dokihoz holnap viszem, de mivel a csoportjukból 3an is bárányhimlősek és mivel a pöttyei viszketnek, gondolom ő is az. Mondjuk nem sok pötty, 5 db a hátán és 4 a hasán, kezén-lábán-arcán semmi. szerintetek?

rit
anemona7
 
 


Sziasztok
Gumicukor
nálunk valoszinü azért kötelezö a megjelenés mert petike csoportja logopédiai ott mindenki logopédiai esett :) igy most eltudják mondani a szülöknek hogy miben van elmaradása a gyereknek :) .

Lányok
ugynézki meggyogyult petike pocakja :) holnap megy oviba .

pusz csics
csics
 
 


Rit!
Ha a hátán és a hasán kezdődött, akkor 99%, hogy bari :cry: , ez az egyik legjellemzőbb tünete.

Torna
Mindenkit megnyugtatok, hogy nem tért vissza az anorexiám (voltam :oops: ) :lol: . A fő dolog, amiért elkezdtem tornázni, az a nőgyógyászom, mert már mióta Ádám megszületett, azzal ijesztget, hogy annyira lazák a hasizmaim, hogy ha egy picit többet emelek, sérvet kaphatok. Ez igaz, mert eddig már 2x előfordult, hogy picit megerőltettem magam, és utána 1 napig szó szerint alig éltem. Emelgetés meg az én munkámban van bőven, ezért is félek egy picit.
A másik ok az, hogy olyan antifitt vagyok, hogy a múltkor 50 métert kellett szaladnom a gyerekekkel a HÉV-hez, és teljesen kipurcantam, nekik meg meg se kottyant, jót röhögtek (főleg Ádám), nekik élményszámba ment.
Szóval, inkább erőnléti edzéseket tartok :wink: .

Csics!
Poci :P .

Kataa!
Dumagép Leon :D . Micsoda jó élmények ezek, az ember szinte el is felejti...


Gyorsan megyek, kiveszem őket a kádból,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Szerintem is bari lesz az. Milyenek a pöttyök? Nálunk a 3. nap volt a legdurvább, de Tominak még egy hét után is jöttek új pötyik.

Magdi
Nekem 71 nap szabi járt az itthon töltött 4 év után. Gyerekenként 1,5 évre jár szabi: a gyás teljes idejére, és a gyed első évére. Márc. 1-jével jár le a szabim. Én febr. 19-én megyek be, hogy akkor mi lesz velem a szabi lejárta után.

Kataa
fényképeket kérünk :)

Panda
Hév után futás :) ismerős :)

Mi ma megint elkezdtük a bölcsiszoktatást, reggel otthagytam, akkor zokogott, de hamar megnyugtatták, jól elvolt, imádja a gondozónéniket (kölcsönös az imádat), ebédet imitált, mert nem evett, aztán leült az ágyára, és egyszercsak elborult. Olyan fáradt volt, hogy kidőlt, de 1-kor felkelt, akkor hoztam haza.
Szilcsi meg stabilan ovis már, szerencsére. Most meg hogy levágtunk a hajából, nagyon várta már, hogy mehessen.
Én még mindig kezelésre járok a derekammal, már két hete fáj, és pl. most hétvégén is csak vonszoltam magam.

Na megyek, mert Tomi már rég alszik, én meg itt zörgök mellette
szilcsike
 
 


Rit! Nem akarlak elkeseríteni, de ha bárányhimlő, akkor tuti szaporodni fognak a pöttyök :cry: Nórimnál ugyanígy kezdődött, első nap pár pötty volt a hátán, hasán. 3. 4. napig jönnek új pöttyök. Remélem gond nélkül, gyorsan túllesztek rajta!!!
Orvoshoz szerintem ne vidd el, (inkább hívd ki) Nórit és Márkot nem látta anno a dokink, azt mondta, hogy csak akkor jön ki, ha "egyéb" panaszunk lesz. Ha sima lefolyású a bárányhimlő, akkor csak tüneti kezelés van.

Panda! Anorexia :cry: Jesszus. Tesómnak voltak súlyos evési problémái. 175 cm-hez volt 48 kg. Szerencsére ő is összeszedte magát :wink:

Szép estét Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Zsuzsa!

Boldog születésnapot tegnapra!
:D :D :D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Gumicukor
Mi jatekboltban vettunk arcfesteket,nagy szinu es acelnak tokeletesen megfelel :)
Jo ez a turo rudi :wink:
Nalunk is csak a problemas gyerekeknek van fogadoora,persze egyenkent.A szuloin mindig 95% megjelenik,jol osszetarto a csoport.
Na akkor Panadol megy vissza gyogyszertarba,amugy sem dobok ki gyogyszer,mindig visszaviszem.

Magdi
Remelem mar jobban vagy.Bar en nem vagyok gyogyszerparti de a Neocitran ilyen esetekben gyorsan segit,csak kar hogy lorugas.
En nathara is csak homeopatias szereket veszek be,akkor is ha nem a baba miatt kell.
Kb 70-80 nap jar tenyleg 4 ev utan,egy kolleganom jott vissza es neki is annyi volt mint kb Szilcsinek.Jo kis money :wink:

Rit
Barihimlo...jaj.Nem irgiyellek,de hatha nem kapja el Rege.
Az egeszben a szobafogsag lehet a legrosszabb...

Panda
Nem semmi lehet ez az anorexia,mennyi ido utan gyogyultal ki?
Tolem mindig azt kerdezik,eszel te rendesen?/mert nem ugy nezel ki :) Pedig tobbet eszem apanal is :oops:

Szilcsi
Drukko hgy most mar beszokjon Tomi,de latom nem lesz ez nehezkes neki :wink:

Zsuzsa
En is boldog szulinapot!!!

Lanyok
Talirol mik a velemyek???
Nekem most az elkovetkezo 3 hetvege biztos jo.Anyuek mennem a noveremekhez 2 hetre ugyhogy itthon leszunk biztosan.

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa, Magdi!
Nem tudtam, hogy az vagyok, bár sokan állították. Azért kezdtem el fogyózni (53-54 kg-ról), mert a férjem (akkor még csak barátom) mellett nagyon kövérnek néztem ki, legalábbis én úgy gondoltam. Odáig jutottam hogy napi 2 kiflit ettem 1 joghurttal (natúr), és mellette szinte minden nap tornáztam (konditerem, otthoni ugri-bugri). Imádtam, ha éhes voltam, mert akkor tudtam, hogy fogyok :oops: . Már 45-46 kg voltam, de még mindig kövérnek tartottam magam, többször volt, hogy bőgési rohamot kaptam, mert "dagadt" voltam. Hiába mondta mindenki, hogy zörögnek a csontjaim, én azt hittem, csak azért mondják, mert nem merik a szemembe mondani, milyen kövér vagyok. Nagyon gáz, de így is mentem férjhez. A fodrász azt mondta, hogy nagyon sovány az arcom, a menyasszonyi ruhámat alig tudták beszűkíteni a méretemre (58 cm volt a derekam :shock: ). A nászutunkon meg azt mondta a férjem, hogy nem egy gyerekbikinit hozam el véletlenül :lol: ? Bár, én akkor is kiakadtam, és bőgtem, hogy nem elég, hogy kövér vagyok, még hülyéskedik is velem.
Aztán elkezdtem enni rendesen, de nem tudom, mitől. Az esküvő után. Szerintem valami olyasmi oka lehetett, hogy azt hittem, ha nem vagyok elég vékony, nem tetszem a páromnak, és nem fog elvenni feleségül. De elvett :wink: .
Ha később lett volna az esküvönk, szerintem simán fogytam volna tovább, és onnan már nehezebb lett volna a visszaút. Mivel elég alacsony vagyok (162 cm), ezért nem voltam vészesen sovány, de az lettem volna rövid időn belül.
Most egy jó 10-essel több vagyok, mint mikor férjhez mentem (inkább 12-vel :wink: ), de nem érzem magam kövérnek.


Rit!
Na, bari?????

Kataa!
Tali egyelőre jó, bár valamikor jönnek a tesómék anyukám névnapjára, de még nem tudják, melyik hétvégén.


Na, megyek gyorsan takarítani, mert ma anyu hozza el a gyerekeket, és a férjem megy értük anyukámhoz. Legalább összekapom egy kicsit a házat.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jelentem igen, chickenpox :) A pöttyeink szaporodtak, de a kedve jó és egyenlőre élvezi az itthonlétet. Ami nem tetszik az az, hogy a dokibácsi azt mondta, hogy csak zuhanyzás - ő meg ugye a tesóval akarna fürdeni, illetve jövő szerdán farsang van, arra szeretne eljutni.

Továbbá dokibácsi szerint legjobb lenne nem rakni semmit rá, ő meg szerette volna, ha kenegetem - de nem kencét, hanem mentolos hintőport kaptunk szükség esetére.

Mindenesetre apa már viszket :):). Amúgy drukkoltam, hogy most kapja el, decemberben direkt vittem a barihmlős barátainkhoz, de akkor nem sikerült. Inkább most, mint nyáron, mikor strandolni mennénk. Remélem Regusz is megkapja, legyünk túl rajta minél előbb.

Panda
Hát akkor még tényleg szerencse, hogy férjhez mentél :) elég durván hangzik így is, amit leírtál.

rit
anemona7
 
 


Sziasztok!

Panda! Még olvasni is szörnyű. Hihetetlen, hogy milyen fura kényszerképzetek alakulnak ki az emberben néha. :cry:
Anno tesómnak a depresszió mellé társult egy nagyfokú evésundor. A szó szoros értelmében elfelejtett enni, fájt neki a nyelés. Nagyon ijesztő volt. Neki kellett egy kis orvosi segítség, de legfőképp ő is egyedül mászott ki a gödörből.
Összességében mindketten nagyon klassz csajok vagytok!!!!! :wink:
Látod én már csak ezek miatt a lelki folyamatok miatt utálom a média által sugárzott női ideált. Unokahugim 12 évével fogyózni akar, pedig egy deka felesleg sincs rajta :shock: :cry:

Zsuzsa! Sok-sok boldogságot Neked!!!
Szívből jött, amit írtam, tényleg nagyon kedves embernek tartalak, Anyukámra emlékeztetsz, neki is volt mindig Mindenkihez egy-egy kedves szava. :D
Építkezés: :cry: Állunk egy helyben. Köszönhetően annak, hogy életem párja a világ legnaivabb, legbecsületesebb embere. Azt hiszi, hogy mindenki olyan, mint ő (valmit megígér, akkor azt be is tartja). Naszóval nem jöttek be a várt pénzek, pontosabban késnek, így késik a házunk építése is. Sajnos. Bevallom nagyon türelmetlen vagyok, mennék már a kertesházba.
A gyerekek is, ők is érzik a tavaszt :wink: Nórikámnak virágoskertet ígértem tavaszra
Én is hízok az édességtől, ezért hát tornázom :lol:

Rit! Drukk, hogy gyorsan túllegyetek a báránykákon.
Tényleg jobb, ha Rege elkapja, legalább letudnátok egyszerre. (meg állítólag a szopizó babák könnyebben átvészelik, mint a nagyobb gyerekek!!)
Mi külsőleg csakis mentholos hintőport használtunk (a dokink kifejezetten ellenezte a kenőcsöt). Lenge, jól szellőző ruci és gyakori tusolás javasolt még.
Viszketésre Cataflan cseppeket szedtünk (tényleg nagyon hatásos volt).
Jobbulást és Neked kitartást! :wink:

Tali: Mikor legyen? Én alkalmazkodok :wink:

Ilke! Tényleg hogy vagy? Az elmúlt napokban gyakran eszembe jutottál :)

Kórság: Nóri és én lassan, de biztosan javulunk. Máki tegnapra betaknyosodott, de talán nem annyira vészes, mint nekünk volt. A fülét nagyon féltem, múltkor ennél kisebb taki ráhúzodott :?
Ovit felhívtam, tombol a vírus ott is (még mindig) és állítólag visszaeső gyerekek is vannak. Ugyhogy kemények ezek a bacik, VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!

pussssz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok

Tali
Legyen mondjuk Februar 17???? 3 ora???

Panda
Nem semmi,ez tenyelg az volt,de buszke lehetsz magadra hogy egyedul sikerult lekuzdened!!!

Rit
Meddig kell otthon lennie?? Masfel hetutan mehet kozossegbe mar??
Nekunk is lesz vegul oltas,te tudod miert....

Zsuzsa
Hat remelem tenyleg igy lesz nektek a tavasz keves betegseggel.
Es ha jovo telen is beteges lesz akkor is tervezed otthon tartani?
Ez nem ugy van hogy mindenkepp el kell valamit kapniuk hogy erosodjon az immunrendszer?vagy minel nagyobb egy gyerek annal erosebb neki?? Bocsi,de ez nekem teljesen uj..

Magdi
Tesod mar tervezi az eskuvot?mikor lesz?gondolom norid koszoruslany lesz :wink:

Ilke
Tenyelg eltuntel,remelem meggyogyultal teljesen.

Tegnap voltunk Leonnal koponya/has/csipo UH-n.Hala Istennek minden ok,ugy de ugy orulok neki :D
Megdicsertek hogy milyen szep nagy mar es hogy hihetetlenul nyugodt :lol: Mondtuk hogy a tesoja is ilyen volt ekkoranak..de azota mar elmult es sajtkukacsagban elen jar :lol:
De tenyleg lanyok,van valakinel olyan hogy egesz nap beszel a nagy???Apaval alig birunk szot kerni...allandoan megy hogy legyszives varj egy picit had beszeljunk meg valamit apaval.
Kinovi ezt egyszer??? :roll: :lol:

Par kep Kép

Kép


Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali,
Bocsi, hogy mindig így eltünedezem :oops: . Sajna már megint beteg vagyok, vagy még mindig, nem is tudom, mert talán két nap volt amikor viszonylag jól voltam, aztán most megint ezerrel folyik az orrom. Tegnap megkaptam a hétfői CT eredményét, ami nem túl megnyugtató, találtak a jobb oldalon egy fél centis gócot :roll: , pénteken megyek vissza a kórházba a dokihoz, telefonon azért megnyugtatott, hogy ne izguljak ez természetes jelenség egy mellhártyagyuszi után, sőt lehet, hogy egész életemre ott fog maradni, hát köszi, nem lettem boldogabb tőle :cry: . Szóval most azért aggódok rendesen. Már bejelentkeztem egy másik orvoshoz jövő hétre, amolyan természetgyógyász féle, barátnőmet a HPV-ből ők gyógyították ki, nagyon ajánlotta, hát most elmegyek, megnézetem magam kíváncsi vagyok mit mondanak.

Rit,
Dodinak jobbulást, drukk, hogy hamar túllegyetek a pöttyökön. Minket minden évben messziről elkerül a bárányhimlő, pedig jó lenne ha Liliék is átesnének rajta.

Panda,
Antifitt :lol: , ezen jót nevettem, csatlakozom hozzád :lol: . Mi hétvégére kirándulást tervezünk, meg ha jobban leszek, uszit rengeteg szaunával :wink: .
Anorexia elég rosszul hangzik, nehéz lehetett biztosan kijönni egy ilyen helyzetből, elismerésem érte :!: . Dehogy vagy kövér, úgy vagy jó ahogy vagy és a párod szeret! :)

Szilcsi,
Akkor hamarosan kiderül neked, hogy mit tervez a munkahelyed. Engem már most kiver a víz, ha rágondolok, hogy idén rám is vár majd egy hasonló beszélgetés, főleg, hogy a legutálatosabb kollégám lett azóta a főnök, semmi jóra nem számítok tőle :roll: .
Derekadat próbáld kímélni, habár tudom az ilyen ötleteken néha csak mosolyogni lehet, de mégis :) .

Zsuzsa,
Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok! :)
De jó lehet most nálatok, apa is otthon gyerekek gondolom nagyon élvezik. Nálunk múlt héten volt csüt-pénteken itthon apa. Hát a 4 nap alatt Bala úgy beapásodott, hogy semmit nem engedett csak neki, tegnap csak délelőtt vagy 150x el kellett mondani neki, hogy apa dolgozik, nincs itthon, szerencsére nem sírt, csak 5 percenként kérdezte :lol: .
Börze érdekel, mert a nagy halom kinőtt ruhahalom még mindig itt van, alig férek, no és nem utolsó sorban tényleg dumcsizhatunk egy jót :D . Majd írd meg hogy hol és mikor lesz, no meg hogy kinél kell jelentkezni. Köszike.

Magdi,
Aranyos vagy hogy gondoltál rám :) . Kitartást az építkezéshez, sajna az nem csak a pénzt emészti... :?

Kataa,
Gyönyörűek a kisfiaid, igazán büszke lehetsz rájuk! :) Duma nálunk is van, nekünk is külön szólnunk kell, ha valamit mi akarunk megbeszélni, most már nehezíti a helyzetet, hogy Bala is be-be kapcsolódik a maga első szótagos mondataival, amiből néha egy kukkot sem értünk, de ő csak mondja. (Pl: Kubu-gugu, apa dolgozik-AA gogo, sárga-sá, maci-ma, tea-te...) Akkor vannak nagy nevetések, amikor 4-5 kezdő szótagot egymás után elmond és néha érdekes dolog sül ki belőle :lol: .

Íme egy kép a mai reggelről, ma van Liliéknek a farsang. Reggel össze-vissza dícsérték Lilit a jelmezében, hát teljesen odavolt, mondta is, hogy jövőre is ezt akarja felvenni :D . Vasárnap kezdtem el varrni a jelmezt, a füleivel jó sok idő elment, de azt hiszem megérte:). Éjszaka elég ramatyul aludtam, tipródtam sokat, aztán kínomban hajnalban bedagasztottam egy jókora adag fánktésztát, így azt is vittünk a farsangra, volt nagy öröm, sajnos egyik szülő sem csinált saját sütit.
Kép
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: