Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sziasztok!

Szokás szerint megint én nyitom a napot!
Köszönöm az Ádi dícséretet.
Prücsi: 5. fog? Mi még csak a 3.-4.-el küzdünk.
Gondolom a szomszédok ismerik a dörgést, ha nekik is van egy 3 évesük. B. kicsit kemény dió. Úgy megnézném milyen pofit vág amikor előadja az anya ellen irányuló merényleteit. :D
Tudom, könnyen vigyorgok és lesz nekem is majd benne részem, de nekem bejönnek az erős akaratú kölykök. (nemhiába, az enyém is az)
Edit: látod, Lénike amit elvesz, azt vissza is adja. Úgy értem, hogy most kicsit nehezebb vele, de hagy időt pihenésre. Na, nekünk itt a 4. emeleten esélyünk sincs kerti partira. :(
Hajni: olyan ritkán jössz. MI az oka?
glutén: babakeksz, kenyérhéj, szülinapi tortámból egy kevés piskóta :oops:

És, Ádika tapsizik! Önállóan, teljesen szabályosan tapsol. Végre! Olyan édes.
tegnap voltunk bent a munkahelyemen. Megcsodáltál Ádit. Mindenkinek nagyon tetszett. Egy kollégám megdöbbent, hogy mekkora. Neki 22 hós a kisebbik lánya, ő aszte kb egyidős vele Ádi.
(na azért nem akkora nagy ez a gyerek)
Na el, dolog van

Kép
Kép
gabcii
 
 


Edit: mogyoland hát azért mikor Ági a pocimban volt és 4,5 centi volt akkor anmyós elnevezte Mogyonak (mogyoró) apa azóta Mogyolnadezik mindenhol!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Gabci. hát mi is még a 3.-4 ig foggal küzdünk!

Kép


Kép
mogyoland
 
 

 
 

k ké [y;>>##################################################################*o
ezt a lány irta nektek

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Kriszti: a csevap, mondjuk így magyarosan írom, nem tudom, hogy készül, mert mirelitet vett Apa :lol: :lol: :lol: mindig ilyet veszünk, ez talán Intersparos, amúgy a Lidl-ben is hasonló szokott lenni, mint ez. 1 kg 1300,- Ft körül van. Nagyon laktatós, én személy szerint imádom! Ha Szerbiában járok, mert ugye ott szoktam volt kiállítani :) akkor mindig eszem, mert a szerbek csinálják a legjobban, hiszen ez az Ő nemzeti ételük.

A Léni-féle tökfőzi receptje:


-feldarabolt tök (vastag szeletek, úgy 5-6 db)
-sok kapor (a magot is rajta hagytam, nehéz lett volna leszedegetni)
-1 csipet só
-1 mokkáskanál olaj
-1 evőkanál rizsliszt
-0,5 tojás megfőtt sárgája
-1 golyó darát csirkemel a hűtőből

Ha elkészült botmixerrel összekeverem és lehet hamizni. Nagyon ízlett neki, első tojásos próbálkozásom volt. Azt hittem, hogy nem tetszik majd neki, mert sok főzibe tenni kell tápszer is, de ebbe nem kérte. Mivel az egész úgy 0,5 liter lett, a másik felét ma kapja meg ebédre.

Porszívó: akkor ez a SAMSUNG típus nagyon közkedvelt lehetett anno amikor megvettük. :)

Mogyo: Ágika a kis mogyoró:)

Kati, Kikuka, Anett és Ádibaba merre?
Vendég
 


Megint rámtört a kreatívkodás.

Nyuszis (vállfára rakható) zsebes tárolót akarok csinálni, plusz nyuszis 3d-s képet :lol:

Íme az első zsebes tároló, amit még tavaly augusztusban varrtam:

Kép zsebes tároló

Megyek anyagok után kutatni a lakásban. :arrow:
Vendég
 


Edit: tényleg nagyon ügyes vagyol!

Ja nekem Gömbi is hiányzik, meg Kat nem tud valaki valamit rólluk?

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, tegnap egész nap ráérő időmben csak olvatam amit írtatok.

Minden ünnepeltnek kicsinek és nagynak Boldog szülinapot névnapot és hófordulót!
Kép

Hát a sztorik nagyon jók voltak.

Timi: Én is mindig a nálam ducibbakat nézem a strandon, megnyugvásra van bőven.

Zsuzsa: Telefonos buli után gondolom fél óráig röhögtél, hát tök jó lehetett.

Prücsi: Nem semmi, hogy ilyen rafinált a fiad. De azért biztos nagyon jól éreztétek magatokat. Láttam a képeket magukért beszélnek.

Andi: Brúszviliszes kép??????????

Rólunk:
Nyaralni voltunk. Mezőkövesden a Zsóry fürdőnél. Nagyon szupi volt. Egész nap strandoltunk. Ádám is nagyon imádta. A strandon babakocsiban aludt a fák aladt. Minden vízbe menetelnél bekentük sapka rá, úgyhogy nem égett le. Tényleg nagyon jó volt.

Az esti alvás katasztrófa. Még mindig állandóan forog. Csak valaki megmondaná a megoldást.
Ha valami nem tetszik neki hiszti ezerrel, sikít és olyan érdekesen morog hogy azt nem lehet elmondani.
Fog még mindig 6. Esés naponta ? nem számolom.

A nyaralóba elkerítettünk neki egy kis helyet 2 fotel+kanapé+dohányzó asztal. Harmadik napra a dohányzó asztal polcára fellépett és már a fotelon állt. :shock:

Kép

Kép
ádibaba
 
 


NA még rakok pár képet, ha még nem volt sok belőlem?
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Ja és még voltunk Egerbe a Szépasszony völgyébe is. Hoztunk egy kis bort kóstolás nélkül. Nagyon finom :D Hozhattunk volna többet is :lol:

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Ádibaba-Ági: szuperek a képek! Az Apukával közös képek nagyon tetszenek!
Ami látszik belőled, az nem is kövér te! Csini vagy!
Ádiról meg süt a csibészség. Annyira találékonyak!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ági, jók a fotók! Még az idő is kedvezett nektek, úgy látom kánikula volt a strandon. Az apucis képek is szuperek. Nem tudom, miért érzed magad kövérnek???? Egyátalán nem vagy kövér, mert ez a fogalom kicsit mást jelent. Szerintem sok anyuka irígykedhetne rád, no meg a pocak amúgy is később húzódik vissza mindenkinél. Bár vannak kivételesen vékonyak, mint pl. Zsu, de ez ritka. Monjuk én is szerencsés vagyok, de nekem eleve nagyon pici pocakom volt.
Szólval tessék megnyugodni, jól nézel ki!!!!! :)
Vendég
 


Míg Léni aludt, kiszabtam a nyuszis tárolót, íme itt látható:

Kép Nyuszis tárolóval

Most megyünk esszük az ebédünket, ki-ki a magáét, aztán ha Babóka engedi, meg is varrom az új szerzeményt.
Vendég
 


Sziasztok Lányok és Babák!!!!!!!!!!!!! Az van, hogy mindig olvaslak Titeket, de írni abszolút nincs erőm. Nagyon nagyon padlón vagyok, a lányok édesapja elköltözött egy hete. Ment a huzavona, mi legyen hogy legyen, és tegnap úgy határozott(unk??) hogy nem folytatjuk együtt. A miértet nagyon nehéz és hosszú lenne elmagyarázni. Úgy érzem, hogy most egy ideig nem írok ide, mert nem akarok negatív és lehúzó lenni, hisz ez az én problémám és senkit nem akarok terhelni vele. Majd ha kicsit is összeszedtem magam (mert ez a terv) újra jövök és bevetem magam. Addig is mindig olvasni foglak Titeket. Mindenkinek kívánok addig is szép napokat.

kikuka
 
 


Kikuka, ment a privi!!!!!
Vendég
 



Kikuka!

Ha azért akarsz eltűnni, mert neked úgy könnyebb lenne, megértem. De minket nem kell kímélni. Bár mi gondod van leírhatod (nekem legalábbis, akár pü-ben is). Szal, ha rossz is a kedved gyere és meséld el ha szeretnéd. Hátha segít vmit!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii, Te hogy vagy? Kedved jobb már?

Anett, veletek mi a helyzet? Esztella fogzik, alszik, remélem jól vagytok!!!

Kikuka puszillak!!!
Vendég
 


Sziasztok
Hát, látom, nem vmi fényes a hangulat...

Gabcii, Ági, dehogy vagytok kövérek! (csak ha annak érzitek magatokat :P ;) ) Tessék ellene tenni! 8) Nekem sem tetszik, ahogy kinézek (mopst fejeztem be a sült csülkös vacsorámat :oops: :oops: :oops: ), így elkezdtem felüléseket csinálni. Huba már várja sztem, és felfekszik a hasamra közben :lol: Nem látom, h hat, de majd egy-két hónap múlva talán....
Képeket lassan töltök fel a Picasa-ra. Lesz benne trikós akcióhős is, mndenképp ;)

Kikuka :? Sajnálom, de Ti tudjátok, mi a legjobb Nektek.

Kriszti, a skacok kétszer alszanak (délelőtt is és délután is), de. kb egy órát, du. másfél-kettőt.
Tápszer: mi is inkább megszokásból esszük a HA-st, de mivel én még olyat sem láttam, aki gluténérzékeny, én adok nekik kenyeret rágcsálni, kapnak hárommagvas nemkölespépet (olyan Holle-st), és adtam már durumtésztát is kb. kétszer. Nagy sikere nem volt.) Még gluténtartalmú: a főzelékeiket ha habarom, sima lissztel készítem, anyatejjel.
Ami a tejallergiát illeti, az sincs a családunk környékén sem, így én bátran adom a joghurtot, ha van itthon, kapnak a túrónkból is (szintén elmaradt az ováció), és adtam két kikanálnyi meggylevest a miénkből (tejes habarással készült).

Zsu, treljesen megértem a meghatódásod az ügyesség miatt. Egész hétvégén azt néztük a szüleimmel, hogy mit csinálnak a gyerekek (szekrénynyitogatás - de nem pakoltak ki, ha rájuk szóltunk - hűtőmágnesezés, villát evőeszközszárítóba bele és ki, sárgabarackevés "egyedül", oldalazva járkálás bútor mellett, vauvau-zás távoli kutyaugatásra, stbstb). Olyan jó, hogy van olyan közönség, aki legalább annyira (ha nem még jobban), meghatódik attól, amit Petra és Huba már tudnak. :lol: :oops: :D

Na, lépek, készülök az órámra.
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Hát, egyedül (még) én sem beszélgetek. :P
Mindenkinek szép álmokat!
Holnap!
:arrow: :arrow: :arrow:

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok,

Gabcii:
rossz passzban vagyok. sokat dolgozok, Marci sokan szeretne kint lenni, én nem haladok semmivel. Itt az udvar és sok vele a probléma ( pl. gaz), meg hát Lilla mióta feláll, azóta megy a műsor..
szval nem jutok ide, ha meg mégis akkor meg már nincs kedvem írni. :?

Kikuka:
nem tudom mit írjak. sok erőt Neked és kívánom a legjobbakat.

Zsu:
nem tudod, h Juttáéknak mit mondott a szerdai doki? (mi is nála voltunk). jöhet pü-ben is.

hát én már sajna láttam tej, tojás és lisztallergiást is... :?
sajnos túl közelröl is. most pl. Marci evett ilyen nutella féle izét, de a mama nem vette észre, h van benne szója. naaa... ne tudjátok meg, h milyen lett a bőre másnapra. :roll: már annyira elegem van ebből... :?

képek nagyon jók.

Andi:
az ikrek csúcspofák. most néztem még csak meg a júniusi képeket. :oops:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Andi: jajj megint jó képek!Annyira tetszenek de tudod! :lol:

Ági: hú nagyon jól néztek ki, és miért is érzed magad kövérnek?
Ádinak utólag boldog hódordulót!

Kikuka: hát sajnálom!!!
Nem egyszerű!
Tesómék akkor váltak mikor a kicsi volt 6 hós!
Az is nehéz volt de jobb külön!
De ha egymásnak vagytok termetve sose tudni mi lesz a jövő úgyhogy fel a fejjel!

Hajni: szegény te és hát Marci!
Nagyon nehéz ez igy!

Edit: nagyon jól nézi ki a nyuszi tartó!Persze Léni feldobja a képet! :lol:

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ági: még azt akartam ,hogy Ágika is hihetelenül tubálja magát egy pár éjszka pedig rövidújju bodyban laszik ,hogy melege sem legyen!
Szerintem nállnuk erős fogzás van ,mert a cumi is kell neki állandóan!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Kikukám! Tudod,hogy nekem mindig hiányzol, ha nem jössz :wink:
Néha jobb, ha az ember csak magában beszélgeti meg a dolgokat, máskor meg jobb, ha megosztja másokkal. Szóval,ahogy érzed, de semmiképpen ne a mi lelkivilágunkat tekintsd elsőnek, (hogy azért nem jössz, mert nem akarsz negatívkodni). Gyere bártan, akár priviben is, vagy a gmail-en, ha nem akarsz a nagy nyilvánosság előtt, ok?
Sok-sok puszi!

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Sziasztok!

Na akkor, ismét megnyitom a napot :)
Edit: tök ügyes vagy és olyan kreatív. Látom Lénike le meózta anya munkáját. :)
Köszi, a kedvem már jobb.
Andi: már asztem te is felszívódtál. Sajnáltam volna. A képeket meg mindjárt megnézem.
Én is mindig meghatódom, ha Ádika vmi újat mutat be, vagy akár attól is, ha megszeretget. Szokott simogatni, bújik és jön puszilkodni. Anyás lett a lelkem, de ennek úgy örülök.
És tudom, hogy itt már ez nem kunszt, de a tapsi mellett, már pápázik és mondja is hozzá, hogy pápá. Ha meg ki kurjant nekem a szobájából, vmi anya félét kiabál ( ava, vagy vmi ilyesmi)
Tegnap este a játszótéren, régi jó "cimbi", hajléktalan " barátunk"
zavarta az ottlévőket. Többen el is mentek miatta. Mondtam is Apának, ha ez idejön, hát én hátba rúgom. Csöppet sem vagyok antiszociális mi? A parkőr természetesen akkor járt körbe, mikor már odébállt ez az állat. Mondjuk szegénykém porotikus csontjai biztos hamar törnének, ha bár kivel is összetűzésbe keveredne, ezért csak a kisgyerekekre szól rá morcosan, hogy ne üljenek a pad tetején. :evil:
Ismét meg kellett állapítanom, a homokozás nekünk még korai. Na, majd anyóséknál a héten edzem kicsit Ádit.
Hajni: és Marci hogy tűri a megszorításokat?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Andi!

:D Ezek a gyerekek :D
Na, Ádim még nem homokozik ilyen ügyin, mint Huba!
Láttam, hogy Hubának a kutacsa is be van süppedve melegben. Mennyit iszik és mit?
A többi anyuka is nyilatkozzon legyen szíves!
Nálunk is ez van. Teázik Ádi, a vízból 2 korty megy csak le sajna. A feje be van süppedve, bár mennyit iszik. Teából kb 500ml megy le.
na el

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Ági-Ádibaba, nagyon szép család vagytok! Szuper lehetett a pihi és szerintem is nagyon jól nézel ki. Néztél Te már a strandon úgy igazán körbe? De persze mindenki a régi énjéhez mérten érzi magát kövérnek vagy soványnak. Én is úgy érzem, hogy szét vagyok esve, pedig azért nem olyan vészes! UGYE?? :lol:

Kikuka, ha úgy érzed, hogy van már erőd és kedved, gyere és írj! Baromi nehéz lehet most Nektek! Sok erőt!

Edit, nagyon szép a nyuszis tároló, főleg Lénikével! :lol:

Mogyo, már bennem is felmerült honnan jött a Mogyoland, és nagyon tetszik!! Férjed ezt nagyon jól kitalálta! :D

Nyaralóknak jók pihit!

Nálunk az utóbbi 2 éjszaka jól telt, elalvós szopi után sikerül mindíg visszarakni a kiságyába Ramit és éjjel is sikeres a művelet. Nem sír, nem dobálja magát. Viszont mostanában rengeteget alszik. Este fél 10-től olyan reggel 10-ig persze szopis megszakításokkal, nappal olyan 2 órákat. Ez Raminál soknak számít!
Szóval egyenlőre nincs matracozás, majd meglátjuk.

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Sziasztok!

Kikuka, nagyon szomorú lennék, ha eltűnnél. A mi hangulatunkért szerintem ne aggódj, ha úgy érzed van erőd írni róla írj bárhová. Nagyon sok erőt kívánok nektek én is.

Prücsi, Kopaszi gát nekünk jó bármelyik nap, csak azt kéne kitalálni, hogy délelőtt vagy délután legyen. Én nem tudok semmit javasolni, mivel az én kisfiam elég összevissza alszik sajnos, úgyhogy mi megpróbálunk alkalmazkodni inkább. Tegnap este is voltunk, Marci annyira élvezi a füvezést, hogy csak na. 8)

Edit, továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nagyon ügyes vagy! Mi csak a hónap utolsó hetében megyünk fürdőtúrára, úgyhogy akkor most nem találkozunk. Talán egyszer Gyulán, mert a gyulai strand szívem egyik csücske. :)

Ági, látszik a képeken, hogy jól éreztétek magatokat, nagyon helyesek vagytok együtt.

Andi, ha gyerkőcöket nézegetem a képeken, kicsit sajnálom Marcit aki egyedül kénytelen itt bogarászni, olyan jó nekik, hogy kettesben vannak. Mégha neked kicsit kemény is néha. :wink:

Hajni :(

Én se vagyok túlságosan feldobva, náthából torokgyuszi lett, igaz csak enyhe, orrszívást félórás üvöltés kiséri már, fehér folt a szájban mégiscsak szájpenész, igaz az is enyhe. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, eddig is kétnaponként sterilizáltam, minden nap friss cumit kapott, de ha egyszer MINDENT a szájába vesz ez a gyerek. Most naponta vagy 5-ször ecsetelem, de azt mondják kevés ennél makacsabb nyavaja van. :(

Ja, voltunk mi is birkanyíráson, első haj már lefűzve a babanaplónkban.
Kép kopicsek

ukati74
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, csak hétvégén 1. általában apa bitorolja a gépet, a laptopját meg nem szeretem, kicsi a monitorja és a billentyűzete is angol 2. mindig rengeteg dolgom van, kihasználandó, hogy apa gyermekfelügyeletre befogható.

Kikuka, írtam privit.

Gabci, Eszti teát sem hajlandó inni, vizet is csak 1-2 kortyot, de azzal próbálkozom kaja előtt és után is. Ha meg úgy ítélem meg, hogy most már tényleg innia kellene, akkor adok egy kis tápszert neki.
Én is sokszor hátbarúgnék néhány embert!!!

Edit, a nyuszis tároló nagyon szép lesz, és Lénike nagyon cuki azon a képen is! Honnét van neked ennyi energiád, te nő???

Vicuska, örülök, hogy Ramika ilyen jól alszik, bezzeg Eszti reggel már 6 körül visít mostanában, tiszta hulla vagyok, ma reggel már sírni tudtam volna. Apa meg holnap-holnapután Angliában lesz, komolyan, ki fogok purcanni.

Kati, Marci rövid séróval is aranyos, ebben a melegben jobb neki. Eszti is fura kopaszkán, de azt mondom, jobb ez így! Lesz még hajas eleget. Jobbulást marcinak! Szájpenészre valami homeopátiás bogyót nem akarsz adni? Én már nem is sterilizálok, max. heti 1x, kéne???

Andi, hasizmozzál már helyettem is légyszíves, én lusta dög vagyok.

Nálunk semmi különös, Eszti próbál mászni, már ülésből is inkább hasra vágja magát, ma is lefejelte az asztalt, kis düddő. :shock: Fogzás meggondolta magát, úgyhogy éjszaka viszonylagos nyugi van. Az elalvás néha problémás, mert Esztinél beindul a hason vagy háton? dilemma, sűrű cumivesztéssl kísérve. De ha elalszik végre, akkor nyugton van.

Na, valaki kidobta a cumiját a kiságyból, kezdődik a délelőttös műszak. Felébresztette a k***a kukásautó! :evil: :evil: Hátbarúgom azokat is!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok
Nálunk a mai reggel irtó nagy keveredésbe csapott... így jár, aki nem szervezi le a rutintól eltérő hétfőjét. sebaj... így azonban kicsit elmaradtam a munkákkal. csak azért néztem be, h milyen a hangulat.. látom, javul.
ja, meg azért, h szóljak Anettnek, h gyertek el nyugodtan, ha nem bírsz a lányoddal/magaddal. elérhetőség/megközelítés a gmailen megtalálható. sztem délután itthon leszünk (hüje eső.. :evil: ), legalábbis a homokozás ugrott. Kati, ti is eljöhettek bármikor egyébként, h bevállalod a Pesten átautókázást :roll: :?
Na, lépek ebédet csinálni (cukkini, krumpli, csirke), meg sárgadinnyét hámozni/kockázni
Szép napot!!!! :arrow:

Kép
an°°di
 
 


Gabci: nem te nyitottad a napot hanem én!(hehehe) :lol:

most úgy látom mindenki "agressziv kismalacot játszik"

Hát Vicuska igen nagyon jól nézel ki!!!!
Örülök,hogy jobban alszotok már éjszaka!

Anett: fel a fejjel!
Simán lenyomod a 2 napot ne izgulj!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Nem csak én vagyok agressziós látom :D Jóvan Anett, én a mentő szirénkázásával vagyok így és a déli harangszóval, hogy ha most föl kel rá a gyerekem, rendet bontok menten :twisted:
Kati: de szép ez a kis kékszemű! Bocsi, de befigyeltem a kutacsát és neki is süppedt. Valszeg, ez ilyen melegben normális akkor.
Én pont ezért mondom, hogy nem is tudom, hogy lehet átvészelni a gyerek kort. Turkálnak a szájukban örökké. Sok sok bacit bevisznek. Mielöbbi gyógyulást Marcinak!

Volt az elöbb egy nagy futásom. A kisszobát pakoltam, erre Ádi teper fel a kanapéra. másodpercek alatt fönn is volt. A múltkor már a fejjel előre trükközése nem jött be. Jól arcra esett. Hiába, engem jobban megviselnek ezek a malőrök, mint őt.
Vicuska: örülök, hogy alakultok!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Anett, te tudod milyen homeos szer való a szájpenészre? Vagy kérdezzem házi homeo szakértőnket, Prücsit? :)
Nem tudom milyen sűrűn kell sterilizálni, azt hiszem nálunk nem ezen múlott, Marci ha öt másodpercre nem figyelek oda, még a babakocsi kerekét is képes megrágni. Ezen kívül mostanában rendszeresen megpróbálja becsmpészni az újját a mi szánkba, aztán meg leszopogatja a kezét. :evil: Ez állítólag már pont elég. Na, hagyjuk, elegem van. :twisted:
Azért további szép napot nekünk, nálam is kezdődik vagyis inkább folytatódik a délelőtti műszak. :arrow:

ukati74
 
 


Andi, mennénk szivesen, de légkondi nélkül átautózni a városon... :evil: Azért köszi.

Gabci, doki szerint nem ilyen a beesett kutacs, engem is foglalkoztatott a dolog, úgyhogy megkérdeztem. Ő azt mondja ez normális. Amúgy ha pohárból adom a vizet, többet megiszik, cumisüveget nincs türelme szipákolni, mert addig egy helyben kell lenni, az meg ugye nem megy nekünk. :roll:

ukati74
 
 


Sziasztok!

Annyira örülök, úgy látom nem csak én akarok mindenkit felrúgni :wink:

Köszi a dicséreteket. Igazatok van mindenki máshoz viszonyít. Én két éve nyáron lefogytam tök szupi volt, jól éreztem magam a bőrömbe. Nem kellett takargatni a nagy hasam. Mert nekem mindig a hasam volt a nagy (de tényleg).
Andi igazad van, kéne egy kis akarat! Vagy valamii csodaszer?


Kikuka: Nem is tudom igazán mit írjak. Remélem hamar összeszeded magad!

Mogyo: Nem tudom miért csinálja Ádám ezt a dobálózást, de már tök kivagyok tőle. Szerintem nincs melege. Pamut rugdalózóba alszik és nincs betakarva, mert arra tuti felébred. Az a baj, hogyha elkezdi magát dobálni oda veszem magunkhoz mert sajnálom őt (utána meg magunkat). Így én is kicsit be-be alszok.

Teát bár mennyit megtud inni. Úgy kell elvenni tőle a cumisüveget, mert ha tele van simán behúzza. Vizet ha nagyon szomjas megissza. De ha nem akkor a szája szélén visszacsurogtatja. Félálomba azért a vizet is issza. Szóval nálunk legalább az ivással nics gond.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Jaa!
Marci csuda édes ilyen kis kopaszon :wink:

Ezt a kutacs dolgot nem értem :oops: Mit kell nézni? és milllyéééé?

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Katinak:

Szájpenész (soor)

Ha egy csecsemő szájpenészben betegszik meg, úgy a leggyakrabban a legyengült immunrendszere lehet a kiváltó ok. Például egy antibiotikumos kezelés után csökken a száj természetes nyálkahártyaflórája is, vagyis zavar keletkezik a száj természetes mikroorganizmus egyensúlyában. Candida gombák telepszenek meg, amelyek később a teljes emésztőrendszerben és a nemi szervekben is elszaporodhatnak. Nyelvén, inyén vagy a szájpadlásán akár lencsényi nagyságú fehér kiütések és foltok jelennek meg, amelyek úgy néznek ki, mint az összement tej. Ha megpróbálja letörölni őket, könnyen elkezdhetnek vérezni. Ha a kiütések területszerűen kiterjednek, gyakran gyulladás is jelentkezhet. Ha gyermeke krónikus gombamegbetegedésben szenved, vagyis a szájban és a nemi szerv területén újra és újra megjelennek a kiütések, akkor javasolható egy konstitúciós kezelés alkalmazása az immunrendszer megerősítésre.



A megfelelő homeopátiás szerek


Borax D12 – Evés és ivás közben gyermeke sír, mert az étel és az ital a szájában „égető” érzést kelt. A fehéres lepedéket piros udvar veszi körül. Gyermeke feltűnően félős, érzékeny és bosszús. Ha le akarja fektetni az ágyába, vagy lefelé viszi egy lépcsőn, akkor szorosan önbe kapaszkodik és félősen sír.

Adagolás: óránként 5 golyócska háromszor. Ezután kétóránként 5 golyócska. Egy nap után jelentős javulásnak kell jelentkeznie. A teljes tünetmentességig naponta háromszor 5 golyócska.



Mercurius solubilis D12 – Gyermekének feltűnő nyálfolyása van, amely mindig benedvesíti a párnát. A nyelve nagynak tűnik, sárgás lepedék fedi. Ehhez hasmenés is járul, amely kisebesíti a végbélnyílást. A gyermek erősen izzad és nagyon érzékenyen reagál a hőmérséklet- vagy hangulatváltozásra.

Adagolás: óránként 5 golyócska háromszor. Ezután kétóránként 5 golyócska. Egy nap után jelentős javulásnak kell jelentkeznie. A teljes tünetmentességig naponta kétszer 5 golyócska.


Kalium chloratum D12 – Alkalmazása akkor javasolt, ha a borax nem segít. Adagolás mint a mercuriusnál.

Kép
waterlilly
 
 


Gabci,

Azért megnéznélek, ahogy hátba rúgod a déli harangszót! :lol:

Ági, látod, milyen jó ide begyünni! :-)

Filmajánló azoknak, akiknek van Zone Europájuk (és időmilliomosok, hehehe):

A nagy tölgyfa alatt

Ránkszakad az ég

Kundun

Mindhárom film ma lesz, én már láttam őket. Mindegyik megrázó, de nagyon jók!!!

Kép
waterlilly
 
 


Nálunk most ebéd utáni alvás van, úgy tűnik.
Na keresek egy képet, amin sztem tökre süppedt a feje Ádinak.
Vagy lehet, hogy akkor nem is?
Véleményezzétek lécci!
Kép

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ádibaba-Ági: ha be van húzódva a kutacs, azt jelenti, hogy a gyerek nem jut elég folyadékhoz.
És ami még eszembe jutott:
Kriszti: nem Ádi szobája nem nagy. Ez a nagyszobánk, amiből nyílik a gyerek szoba. Az egész lakás alapterülete 54négyzetméter.
Anett: szóval, nem pont a déli harangszót akarnám hátba rúgi. Régen voltak azok a kongatós nénik, velük könnyebb dolgom lenne azért! :D
Huh és tényleg nem én nyitottam ma. Megkevert Prücsi Hsz-e. Övé a zárószó szokott lenni! :oops:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Kati!

Most meg ahogy Marciról írsz, én ismerek magunkra. :wink:
:wink: A szánkban nyulkálás nálunk is menő. Most mit csináljak vele? Ne nyúljon a sajátjába, miénkbe, ne nyalja a parkettát, ne egye a homokot, virág földet, ne ütögessen nem szabad dolgokat!
Nehéz dió. Mindent megtiltani nem lehet. Kicsit idegörlő, de most ez van.
Tudom, nem segítettem vele sokat.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Voltunk reggel vnőnél, Léni összesen 40 dkg-ot hízott, így 7,7 kg és 70,5 cm. Azt mondta ez a normális, lesz hogy 10 dkg-ot gyarapszik csak...na majd meglátjuk. Az étvágya jó. A tápszereken kívül Léni szépen issza a teát, nagyon hígan kapja, abból úgy 500 ml-t kér egy nap. A gyümileveket ritkábban fogyasztja el.

Én ma délelőtt a kutyámat akartam valagon rúgni, ha érdekel valakit. :lol: :lol: :lol:
Mert ha nincs itthon a ház ura, akkor Zebué az egész udvar, de Zebu már km-ről megérzi a postás közeledtét és elborult aggyal (vagy anélkül:) :evil: üvölt! Na fel is ébresztette Babszemet, de gyorsan vissza tudta magát altatni a cumival!

A cumi kilökés itt is nagy sláger. Megyünk enni, majd később jövünk!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!!!!!!!!! csak bekukkantottam, és láttam, hogy mennyiőtöknek(ez milyen hülye szó) eszetekbe jutottam. Úristen már beszélni se tudok. :shock:
Szóval. Nagyon szépen köszi a vígasztaló szavakat, nagyon jólestek, megsimogatták a lelkemet. :wink:
Anett írtam privit. Zsu Neked is.
megyek mert vár a picikém. jók legyetek pusz

kikuka
 
 


Gabci: szerintem nincs azzal a kutaccsal semmi gond!

Edit: szép súlyban vagytok azért Babszem is szeret már tornázgatni azért sem hizik már annyit!

Hát épp olvastam ,hogy igazából a pici a szülei szájhigiéniát töllük kapja talán erre is gondoltak!Bacsi stb.....

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Én is azt hallottam, hogy a babák az anyjuktól kapják a baktériumokat, így alakul ki a baktériumflórájuk. Régen ugye nem volt turmix, az anyuka megrágta a falatot, be a baba szájába, oszt jónapot. Szóval nem hinném, hogy ettől lesz szájpenészük.

Csajok, ma Eszti orral akkorát perecelt a szőnyegbe, hogy csak úgy rezonált a beton! :shock: Csórikám meg üvöltött persze ezerrel, még Parmezán is odarohant, hogy megpuszizza! Sajnáltam szegénykémet nagyon, de ha már ültében ilyeneket esik, mi lesz itt, ha feláll??? :shock: :(

Kép
waterlilly
 
 


Eszti jelenleg pilóta-leckéket vesz (az anyja meg pilótakeksz-leckéket...):

Kép Houston, Houston, brékó, brékó!

Kép
waterlilly
 
 


Esztella annyira vagány! Naggggyyyyon jó a kép Anya!!!!
Vendég
 


Anett, köszi szépen. Szerencsére nálunk azért nem ilyen súlyos a helyzet, ezeket a tüneteket nem produkálja Marci, bár nagyon nyálzik, de ennek a folyamatos fogzás az oka.
Én csak a szája sarkában látok már kis fehérséget. A legyengült immunrendszer sajnos stimmelhet, de szerintem a szájhigiéniánk rendben van. :oops:

Gabci, nem is kicsit idegörlő, de ez van. Annyira igyekeztem, hogy ne vigyem túlzásba a fertőtlenítést, de ne legyek túl laza se, hát így jött össze.
Én sem látok semmi bajt Ádi kutacsával.

ukati74
 
 


Esztella :D
Nagyon édes.
Mi lesz ha feláll? Sok-sok stressz anyának. :)
Én speciel szenvedélyesen vágyom egy gumiszobára, ami kettős felhasználású lenne. Alapból Marcika rosszalkodhatna kedvére, néha meg anya tombolhatna benne. :D

ukati74
 
 


jó délutánt!
rájöttem, h nálunk puha diktatúra van. és nem én vagyok a diktátor :shock: és nem is Petra :? Huba egyszerűen nem alszik el, ha nem lát. inkább üvölt. és nem csak nappal van ez, hanem éjjel is (ma pl f3 és f4 között :evil: ). így ringatom, énekelek, és megvárom, h ha letettem, az lélektanilag megfelelő pillanat-e az elalváshoz. neki. (én simán el tudnék aludni bármikor :lol: )
ennyit a panaszkodásról.

Anett, semmi reakció a meghívásra? :? Esztella megbízható légiirányítónak tűnik. komolyan veszi a hivatását, hiábano. :wink: Szuper a kép!

Kati, gumiszobaaaaa???? Hüje :lol: Izzadtan? Ááááááá :roll: 8)

Kép
an°°di
 
 


Andi, köszi a meghívást, de Esztella -szerencsére- alszik ezerrel (volt egy kis hercehurca, először hasra fordult, kidobta a cumiját, majd amikor azt hittem, hogy már fél órája alszik, jelezte, hogy telepakolta a pelusát, így aztán peluscsere, újbóli lefektetés, ha jót akar magának, alszik legalább 4-ig...), délután meg séta-időben ügyintézünk, vásárolunk.

Huba-diktátornak pusszancs, bár marha fárasztó lehet...

Kép
waterlilly
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: