Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

a köpönyegnél katt az Adriára,bár az csak átlag

de délután ha jó idő van tényleg 25-26 fokos a víz és azt nem is ott mérik ahol derékig ér szóval ,na rábeszélem én itt magam

Mogyó
teljesen okés a 3 kaki szerintem :-)

na lépünk télleg mert dög meleg van

holnap megyünk falevélért,GABCI ti is????

csináltak egy bronzfát a ligetbe és ott minden gyereknek van egy kis levele,fent a fán is és kapunk is egyet :-)

Maja újabban azt mondja Bibinek:Menj ANYádhoz !!hagyj engem békén :-)

mert mindig tépi a haját

na pá
Vendég
 


Vicuska
amikro Majának volt 3 napos láza kb egy hétig utána nagyon nyügi volt
Vendég
 


Ramikának boldog hófordulót!

Timi: Majcinak is vannak jó beszólásai!!! :lol:

Kép


Kép
mogyoland
 
 

 
 

Nadinnak, Raminak boldog hófordulót! Raminak persze gyors gyógyulást is meg jobb éjszakákat.

Kriszti, Marci is HA-t kap, de inkább azért mert ezt szokta meg, kicsinek anti refluxot kapott, az nem HA volt. Engem ez nem akadályozna a joghurtban, 1 éves koráig nem is szándékozom tápit váltani, de doki szerint joghurtot megpróbálhatom pár hét múlva újra, akkor már gyakran másként reagál a szervezet.
Amúgy kevés tápit eszik, este kb. 120 ml-t. Néha reggel 9 felé is kap 100 ml-t, mert ha éjjel és hajnalban is szopi van, tejem már nem marad elég reggelre. Vizet alig iszik, a többi folyadék szopi, de gondolom ő nem tartozik a sokat iszik kategóriába.
Én örülnék ha M. 25 dekát hízna, szóval szerintem nem gáz.
Végül mivel kezded a glutént?

Mogyo, nálunk is rendszeres a 2-3 kaki, de mivel nem hasmenés, én nem foglalkozom vele.

ukati74
 
 


tyű, micsoda pörgi-pörgi volt itt délután! megvártátok, h lelépjek, mi? :twisted: :twisted:
írok én is:
olyan szuper játszótéren voltunk!!! két nagy homokozó, kis és nagy csúzda, bébihinták (nem a földön lenn, normál magasságban, és egyszerre tudom lökni mindkettőt), árnyék van kb 2-től, normális anyukák (egyszerű népek, mint mi. bár volt egy anyuka, aki akkorát ütött a két éves kisfia kezére, mikor Huba fejére homokot szórt, h nekem is fájt. nem lehet ezt másképp lerendezni vajon? :roll: ). Huba és Petra irtó jó fejek voltak: felkérezkedtek egy vadidegen nő ölébe, kicsit üldügéltek ott (külön-külön persze), aztán vissza. 'segítettek' nagyoknak várat építeni, egy 12 éves kisfiú ajnározta őket, aztán jöttek még nagyobb gyerekek: igazi rajongói klub alakult :lol: :lol: :lol: asszem, máskor is megyünk, még ha messze van is

Kriszti, miért skizofrén a tápi és a joghurt együtt? (nem inkább ellentmondásos? :roll: ) mi ha-s tápit adunk a gyerekeknek (én ugyan nem váltok, ha ezt megsezik), de a joghurt azért nem tej. vagy uaz? :shock: 8)
ami a hízást illeti: Huba is, Petra is kb 30 dekát híztak uekkora korukban. szóval sztem a 25 uolyan jó.
keletis turinak örülök, h bejött. muti cuccokat! ;) (Zsu, grand hotellel pont átellenben)

Timi, torta szupi! kérekszépen egy szeletet!

annyi szó esett meggyről, h kénytelen voltam ismét meggyszószt főzni 8)

ööö, mi votl még?
napi kakigyakoriság: kettőt tuti van. de akkor csurig. sztem bármennyi okés, ha nincs hasfájás.
Dorka??? Jutta???

Móni, Tapolcán vmi magánszállsára megyünk végül. zimmer feri... meglássuk :?:

na, megyek vacsorálni
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


na, Kriszti, igen, a gyerkőcök egyszerre alszanak. kiváló alkalom házimunka végzésére (felmosás, vasalás, egyéb kevéssé gyerek-(és anya)barát dolgok). sztem másképp nem lehet...

Kép
an°°di
 
 


Petrának és Hubának boldog hófordulót!

Tök jó ,hogy nállatok ilyen jó kis játszóterek vannak!

Hát kaki témával még annyit ,hogy sokszor csak puki van és jön vele egy kicsi!
Hát de semmi más tünet, apa ismondta ,ohgy addig nincs gond még nem fáj a hasa meg jobb kint mint bent!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Timi, tök ügyes vagy!! Nagyon jól néz ki Apa tortája és mondd, fini is lett? Nekem is kell szív alakú tortaforma!!! Ide is repíthetnél egy szeletet:)

Andi, BOLDOG HÓFORDULÓT AZ IKREKNEK!
Akkor már ketten vagyunk akiket "átvágott" az Univer hihi, amúgy Léni egyik kedvenc kajája a paradicsomos burgonya. Eddig még semmi pötty vagy ekcéma stb.. nem jött ki rajta új kaja bevezetésekor. A parinál sem....Saját termesztésű, bio paradicsomból csináltam neki kaját, jóízűen bevágta az egészet.

Ez a joghurt téma engem is érdekelne. Mikor adtátok a gyerekeknek? Milyen joghurtot (márka)? Azért is érdekel, mert nekünk megtiltotta a doki, hogy 1 éven alul adjak Babszemnek bármi féle tejterméket! A vénő meg 8 hónap után ajánlja a túrót, de a joghurtot egyátalán nem. Mondjuk még túrót sem adtam neki. A tojássárgája lesz a következő dolog, amit kipróbálunk a héten.

Andi005, hogy vagytok Petrával? Fogzás, sírás stb??

Kati, örülök, hogy Te is előkerültél! Mi július 13-án indulunk Hajdúszoboszlóra. Anyósékánl szállunk meg és onnan járjuk be a környék fürdőit. Apa azt mondta, hogy olyan helyekre is levisz Hajdú-Biharban, ahol még tutkóra nem jártam, jajj... :lol:

Ti mikor mentek Szoboszlóra, hol szálltok meg? Lehet még összefutunk?? :)

Móni, én Szilveszterkor még szoptattam, de ittam egy pohár pezsegőt, de Babszem nem bódult be tőle:) De én nagyon:)
Azt mondták anno, hogy terhesség alatt is meg lehet inni néha-néha 1 dl minőségi bort, na én egyszer ittam fél dl-t minőségi Tokaji borból és három napig hánytam utána.
Apa akkor megmondta, hogy tuti csajunk lesz, mert a fiú nem küldte volna vissza :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bárki is talta ki ezt a dolgot, köszke neki:) Léni imád csápolni a konyhai cuccokkal, ja és képzeljétek kapott hintát Kereszmamitól, szombaton fog megérkezni.

Kép Csápolás
Vendég
 


Nézzük a Narnia Krónikáját, úgyhogy ennyi voltam mára. De. baba-mama talira megyünk Babszemmel, majd du. jövünk.

Szép estét mindenkinek!!!!

Timi, nektek meg jó romantikázást Apával és a tortával :oops: :)
Vendég
 


Edit!

Nálunk annak ellenére, hogy van egy fog változatosak a nappalok és éjszakák, de ki lehet bírni.
Ma pl. egy csomószor csak úgy elkezdett sírni Petra játszott és egyszer csak sírás.Vajon miért? :?

Na megyek aludni, mert ma elfáradtam sok helyen voltunk.

Jó éjt!

Andi
KépKép[/url]
andi005
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönök, mert holnap már bizti nem lesz időm babanetezni!
Jók legyetek (persze, ha akartok :wink: ), vigyázzatok a babákra, az apákra és magatokra! 8)
Aki nyaralni megy, annak meg jó utat és jó időt!
Megyek tanulmányozom az új fényképezőmet, aztán alszom!
Jóéjt!

Kép
ermoni
 
 


Timi, ezekkel Panka is szokott játszani, de olyan sokáig nem kötik le ezek se.
Ja, tényleg, a cica jelre már emlékszem, szenilis vagyok :oops:
Na, ha ilyen jó meleg a viz, akkor lesz pancsolás biztos :wink:

Andi, jó fejek az ikrek, édesek lehettek!
Köszi a turi cimet!
10 hósak már ők is, hajjjaj, nagyon megy az idő! Boldog hófordulót nekik is, Raminak is és Nadinnak is!

Edit, nem gáz a paradicsom, ha nem okoz gondot Léninél. Ezek a táblázatok meg ahány annyiféle. Móni irja, hogy ő ad karfiolt és spenótot. Na az én táblázatomban ezek csak 1 éves kortól adhatók. Erről ennyit.
Mellesleg Pankának is egyik kedvence a paradicsomos krumpli, akkor miért ne egye? :D
Anyóssal jól kijössz?

Bea, most volt a hiradóban, hogy a termelők a Parlament elé vitték a meggyet az alacsony felvásárlási ár miatt. Szomorú... :?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Móni, jó utat, szép időt és jó pihenést!!!! Vigyázzatok egymásra!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Timi: ne is mond ezt a faleveles dolgot. Elkevertem a papírt és ezáltal lecsúsztunk a határidőről. Annyira nagyon lelki ismeret furdalásom van. :cry:
Ja és ami szép az egészben, hogy Apa ma (és tegnap és holnap is)
kongresszuson van reggeltől estig. 2 szekcióban üléselnök, szal nem lehet meglépni. Tehát mi semmiképp nem tudnánk menni.
Szar az egész, elegem van mindenből.
A tortád nagyon nagyon szupi lett. Én nem tudok ilyen frankót sütni. De nem is fogom törni magam!
Apátoknak Boldog szülinapot tegnapra.
Móni: jól nézegesd meg a fényképeződ és jól tedd is be a csomagba! VÉGRE szállás! Érezzétek jól magatokat!
Kriszti: ha eszik Nadin, nem tűnik soványnak, jó a 25 deka hízás.
Én már nem nézem a számokat. Nálunk okésan hízik Ádika. Sőt, túl jól, bár nem kövér. És nő is szépen. 1 hónapja volt 78kb, de azóta már ha feláll, nyakig ér neki a konvektor, szal tuti nőtt!
Zsu: anyira jó az új Panka vonalzó. És a keresztelős képen azért láttam mégis csak akadt mit felvenned. :wink: Csinik voltatok!
Kati: na ja, már ilyen korán érdekli őket a kuki és ez mostmár így is marad 70 éves korukig. :D
Ja, Timi: ez a kanapé legmagasabb pontjára felmászunk, nálunk is megvan. Aztán onnan le és irány az asztal.Jó nagyon. Ja és persze a lejövetelt fejjel előre próbálja.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Edit, én Raminak 8 hónapos kora óta adok natúr Danone joghurtot, Bakonyi light túrót és kefírt is. Mindet imádja, semmi baja tőlük! A védőnő ajánlotta ezeket. Most, hogy lázas volt csak joghurtot és kefírt volt hajlandó enni.
Most 9 hónapostól adok majd én is tojássárgáját.

Hát az éjszaka..nem álltam meg..beraktuk szopi után a kiságyába de azonnal ezerrel sír. 20 percig bírtam. Annyira sírt! Férjem meg tök pipa lett. Amúgy nem tudom, Ti hogy látjátok de a mi kiságyunk annyira keskeny, nem bírja magát szétdobni. Állandóan hallom, hogy koppan a rácson és felpasszírozza magát. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy egyszerűen leraktak matracot (arról nem tud leesni) és azon aludt a kicsi. Állítólag imádta és ha baja van, oda is lehet feküdni mellé. Szerintetek? Férjemnek ez az ötletem sem tetszett.. :evil:

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Vicuska: sajnálom de elég szeles is a az idő!
Meg hát a fog!

Tejtermék: nekünk 7-8 hótól ajánlották!
Sima joghurt, gyümivel keverve!
Danoninot is adtam neki!
Túrókrém, túrórudi !

Ja paradicsom nekünk a doki 7 hó körül mondta ,hogy hámozzam meg ki a belsejét és nyugotan adjam neki!

Nekem is van táblázatom és egy csomó mindent máshogy ir!
Tehát ezek sem egyformák!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Gabci, ne mérgelődj, ülj le megint és beszél meg a dolgot magaddal, ez a múltkor is segitett :wink:
Ádi 78 cm? Szép szál legény lesz!

Vicuska, szegény Rami! Azért a férjed furcsán reagál :? Ha sir szegény, akkor nyilván valami baja van. Én matracra nem mertném Pankát tenni, mert sokat vándorol éjszaka a kiságyában, ki tudja, reggel hol szedném össze :roll: :lol: Persze az tény, hogy nagyot nem esne róla! Mekkora a kiságyatok? Pankának itthon 70x140-es van, az jó, bár néha ő is felkenődik a rácsokra. Anyósoméknál 60x120-as a kiságy, abban ő is sokat koppan.

Mai ebéd: rakott karfiol tápszeres habarással, csirkehússal Pankának, tejfölös habarással, darált sertéshússal, zsemlemorzsával anyának :)

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Ja, tudom mit akartam még...borjúhúst adott már valaki?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Hát én igen adtam már!( de én úgye más vagyok)

Zsuzsa: nagyon jó az új vonalzó!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Vicuska: én sem tenném le a matracot. Biztos, hogy lemászna róla. Nem véletlenül való ekkora babáknak még a rácsos ágy.
Ádinak 60 x 120-s az ágya és elfér benne. Koppan Ő is, felkenődik, de sztem nem azért, mert szűk lenne neki(k) az ágy. Mocorognak, felállnak, helyezkednek.
Zsu: Ádika 78 cm egy hónapja volt. Azóta biztos vagyok benne, hogy nőtt. :D
Ja, mostanában túl sokszor kell leülnöm magammal beszélgetni. :cry:
Apa munkája nem nevezhető "család barátnak" és kicsit besokalltam :cry:
Talán majd a nyaralás kizökkent. (ha egyáltalán el tudunk menni)
Borjuhúst még nem adtam, sőt tojás sárgáját sem. Lassan elkezdem.
Mogyo: nekem is az a véleményem, hogy kis időre nyugodtan be lehet vinni a Balcsiba, tengerbe a babákat ha 26 fok felett van.

Ma próbáltam pakolászni, szortírozni a szekrényemben. Ádika segített. Amit szépen behajtogattam, kiszórta. :D

Somlóit vagy dobostortát vki? Ebéd mellé, után, helyett?!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci: jöhet erre a somlói is meg a dobostorta is!

Én is tegnap pakoltam a csaj cuccait és előszeretettel pakolt ő is! :lol:

Most is meleg van de annyira fúj a szél a mai kintlétünknek nyilván lőttek!

Mondjuk tojássárágját még én sem adtam!De reszelt trapistasajtot igen!

Nállatok most miben vannak a babák?

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ja akartam még irni,hogy jó nagy Ádika !Magas gyerek lesz majd biztos!

Hát én is most úgy látom ,hogy nyúlt a csaj inkább mint hizott volna de a mérleg szerint hizott is!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

Ma mértük Lénát a barátnőmnél, csak 35 dkg-ot hízott egy hónap alatt. Hát ez nem valami sok. Múlt hónapban meg 50 dkg-ot, egyre kevesebbet, pedig nekem sokkal nehezebbnek tűnik, mint korábban. Na mindegy.. ma már 1 órás üvöltésen vagyunk túl, azt hiszem lassan az sem elég, ha egy légtérben vagyunk. Hipp-hipp hurrá!!!! Kezd ismét cafatosodni az idegrendszerem és én sem vagyok valami poénos kedvemben....

Kiváltottam a 8 hónapos HIPP-es ajándékcsomagot, abból megkóstoltattam Lénával a darabos bébiételt, hát mit is mondjak, egyátalán nem tetszett neki, inkább a 6 hónapos Kecskemétit választotta. Holnap csinálok neki valami főzit és teszek bele egy kis tojás sárgáját, kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá?
Holnap még kap sárgadinnyét is első alkalommal.

Jó utat Móni és Timi, meg aki mostanában utazik! Jó kikapcsolódást és problémamentes vakációt!
Vendég
 


Én kérek mindkét sütiből!!! Nagyn ennék valami édeset, azt hiszem van még almám :lol: :lol:
Fogytam ismét 1 kg-ot, látszik, hogy mostanában nem nagyon sütizek!

Mogyo, Léna újjatlan ruhácskában van, amit már nagyjából kinőtt, így alá adok még egy rövid nacit vagy szoknyát, de itthonra az nem kell :)

Míg alud 1,5 órűát ebéd előtt, kitakarítottam a szobáját, lefürösztöttem a virágokat :) megetettem Zebulont, felmostam a fürdőszobát, kivittem a szemetet, szortíroztam a száradt ruhákat...most meg hulla fáradt vagyok...nem csoda, hogy nem poénos a kedvem, azt hiszem egy süti sokat dobna rajtam...jajj de a sütés nagyon hosszú, inkább szólok Apának,hogy hozzon valami édességet estére :lol:
Vendég
 


Gabci, kitartás. Ez igenis nagyon nehéz tud lenni, egész nap/héten/hónapban/évben itthon egy kisbabával, aki 24 órás gondoskodásra szorul, plusz a háztartás... Ehhez jön még az, hogy az egész addigi életstílusunkat fel kellett adnunk, a vállunkon a baromi nagy felelősség, és csak egy dolog biztos, hogy minden változik...
Ugyanakkor az utódnevelés a világ legtermészetesebb dolgai közé tartozik, és ha az őserdőben lakó természeti népközösségek asszonyainak sikerül, akkkor nekünk miért ne? :wink:
Az meg nem véletlen, hogy a gyereknek apja is, vegyék csak ki ők is a részüket!

Edit, én ma szinte egész nap takarítottam, hulla vagyok, de a lakás tiszta.

Mogyó, itt is őrületes szél van, nem is tudom, elinduljak-e Esztivel sétálni. De ha nem viszem ki, olyan kis nyügi lesz, no meg én is... :oops:

Kép
waterlilly
 
 


Itt is nagy szél van úgy 10 percet voltun a hintaágyban, de bejöttünk, nehogy meghüljön Babszem! Amúgy már de. voltunk baba-mama taliban, az jól sikerült most is. Már közelebb mentek a babák egymáshoz, de egyik pillanatban Sára jól fejbevágta Lénát egy vederrel, na utána Léni sokkal visszahúzódóbb lett:) Persze semmi baja sincs.
Jókat írsz Anett a gyermeknevelésről, de milyen nehéz feladatunk is van!!
Gabcci, kitartás mindenhol vannak hullámvölgyek, de valahogy mindig látni a végén a Napocskát:)
Megyek reszelek répát Léninek, hadd csemegézzen kicsit!
Vendég
 


Sziasztok!

Andi, a joghurt is tejtermék. És igen, ellentmondásost akartam írni :lol: . Szóval amíg HA tápit eszik, addig savanyított tejterméket sem fog enni, és borjú meg marhahúst sem.
1 éves kor után meg már nem írják ám fel a HA tápit vizsgálat vagy tünet nélkül, úgyhogy mindenképpen váltani kell (nálunk időnként adnak a gyógyszertárban recept nélkül is, de mindig kapunk ejnye-bejnyét, hogy hagyjuk h elfogyjon a gyerek kajája). A glutént meg azért akarom előbb kicsit, hogy ne egyszerre vezessem be a glutént meg a tejtermékeket. Egyik sem az a kategória, hogy megeszi, aztán ha másnapra "nincs baja" tőle akkor rendben, hanem hosszabb ideig kellene figyelgetni, és azt akarom, hogy jól elkülönüljön a kettő bevezetése.

Egyébként az Auchan bio részlegén lehet kapni sómentes rízs-köles golyót, akit érdekel.

Gabci, 78 cm az óriási! Nagyon szép mérete van Ádinak!

Andi, nem azt akartam kérdezni, hogy egyszerre alszanak-e, (mert tudom, hogy olyan ügyes vagy, hogy igen :lol: ), hanem hogy 1x -e? :lol: Nagyon édik lehettek a játszótéren.

Nadinnak jön a 7. foga. Alul, de nem a középsők mellett, hanem egyet kihagyva. Azt hittem szegény kap egy kis szünetet (meg én is), de nem. 5 fog ennyire egymás után..., még a felsők sincsenek teljesen kint, kettő már hólyagos-véres, egy teljesen kint van, egynek meg a hegye. Nem csodálom, hogy nem alszunk. Nappal is van kis nyügi, meg anyán lógás, de szerencsére kezelhető.

KépKép
kertikiri
 
 


Kriszti, ti miert esztek HA-s tapszert?
Eszti is azt eszik amugy, de csak megszokasbol... En egy het mulva akarom nala kezdeni a turot meg a joghurtot, de most, hogy irtad ezt a HA-s tapit, elgondolkodtatal... :roll:

Hu, fogzashoz kitartast, duuurvaaaa! :shock:

Ma Eszti is nyugike volt, de szerintem a hidegfront miatt.

Bocs az ekezetek hianyaert, a ferjem laptopjarol irok, o filmet nez a masikon.

Kép
waterlilly
 
 


sziasztok

kérlek szorítsatok,hoyg minden rendben legyen és ne legyenek betegek,aza legfontosabb

pusszancs
Vendég
 


Ádika tényleg hatalmas baba :D

Edit, nálunk se megy a darabos bébiétel, konkrétan öklendezik tőle Panka.

Mogyo, Panka napközben rövid ujjú body-ban és rövidnaciban van + zokni, mert az nekem a mániám.

Kriszti, a tej(allergia) és a borjú/marhahús között semmi összefüggés nincs, ez csak egy régi tévhit. Ezt a gasztros főorvosnő mondta, szerinte lehet adni nyugodtan a babáknak. De mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja! Én asszem lassan elkezdem a borjút.
Pici Nadinnak könnyű fogzást kivánok, nomeg egy kis szünetet mostmár!

Timi, ha rajtam múlik, én szoritok nagyon! Érezzétek nagyon jól magatokat, jó utat!!!!

Itt is őrült szél volt ma, fejem hasogat is rendesen.

Juttáék itt voltak ma, gépe beadta az unalmast, azért nem jön. Kb 1 hét, mire megcsinálják.
Dorkának kiváltotta a hiper-szuper tápszert, de még rosszabbul lett szegényke, igy most visszaállnak a tápszer mentes kajára. Itt egyébként nagyon jól volt a csaj, lehet, hogy jó hatással vagyunk rá :lol:

Panka újabb tudománya, hogy elveszi tőlem, amit nyújtok neki, és vissza is adja, ha kérem. Ha eldugok valamit a csukott öklömben, akkor kinyitja az ujjaimat és megkukkolja. Valamint már nem csak leszedi a sarokvédőt (jó minőség, hogy egy 9 hós gyerek le tudja szedni :evil: ), hanem megpróbálja vissza is tenni, bár még nem nagyon sikerül. De annyira imádom, hogy már ilyeneket csinál!

És a nap poénja:
Csöng a telefonom.
Szia, hogy vagytok? Mondom jól.
Azt mondja: Most nekünk jó lenne. Mondom akkor fél 5 felé gyertek át, mert Panka most alszik, de jön egy ismerősöm a kislányával (Jutta), igy akkor hármas babatali lesz. Azt mondja OK. És kérdez még valamit, amit nem értettem. Mondom Éva Te vagy? Azt mondja nem, akkor téves!
Pedig már megbeszéltük a találkát, én azt hittem a szomszédom hiv, ő meg nem tudom mit hitt :lol:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Jó nyaralást Timi meg Móni!!!

Zsuzsa: hát nállunk csak rövidújju body van mert a zoknit leszedi kisgatyát meg nem szoktam ráadni!

Mi is Ha-s tápot eszünk de csak azért mert a doki szerint igy olcsobb!


Zsuzsa: ilyen nállnuk is volt csak annyival ,hogy szülinapom volt és egy csaj felhivott felköszöntött és kérdezte ,hogy mizujs?stb.. Mire megkérdi kivel beszél!
Én mondom akit felhivott!
Szegény csaj meg nem győzőztt bocsánatot kérni!
De szerintetek mennyi esély van rá ,hogy pont szülinapomon hiv fel?

Hát én is adtam tegnap barackot a csajnak hát egész éjszka hallotam ,hogy kurtyog a pocija de semmi eregetett és le volt rendezve!
Hát ehez párosulna hasfájás nagyon rossz volna(mint Jutta esetében)


Újj tudás ,hogy érdekesen sikongat és a bebetévéből utánnoza ha dudálna meg probálkozik ,hogy elengedi a kiságyban meg a járokában a kezét és tapsol és ha fenékre csücsen akkor meg tapsol és nevet(hát cuki egy csaj)

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Mogyo, szerencsére Panka itthon nem veszi le a zokniját, node babakocsizás közben annál inkább! Már el is hagytunk egyet :?
Erre a szülinapos egybeesésre tényleg nem sok esély volt :lol:
Én barackot szoktam adni, sárgát is és őszit is, semmi gondot nem okoz.
Ágika édes lehet :lol:

Tegnap vettem Pankának glutén-, tej- és tojásmentes kenyérliszt keveréket (kukoricalisztből van), meg süteménypor keveréket. A süteményport a szülinapjára vettem, de előtte ki szeretném próbálni. Csak tojáspótló port kell még beszereznem, mert tojás nélkül nincs piskóta ugyebár. A kenyeret ma megsütöm, kiváncsi vagyok milyen lesz!
Szegénykém a múltkor megkaparintott véletlenül egy pici kenyeret és már tömte is a szájába, de én gonosz elvettem tőle, hát volt üvöltés rendesen. Akkor eldöntöttem, hogy szegény ne maradjon ki a kiflicsücsök rágós mókából, csinálok neki spéci kenyeret. Remélem ehető lesz. :roll:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm csajok a vígasztaló szavakat. Néha úgy be tudok fordulni, hogy megijedek magamtól. Aztán másnap már semmi bajom. Ezek a hangulat ingadozások... :oops: :(
Kriszti: tényleg, miért is eszik még mindig Nadin HA-s tápit?
Jajj ez a fogzás úgy meggyötri őket. Egész pici korukban a hasfájás, aztán azt gyors egymásutánban felváltja a fogzás. Mellette esnek kelnek ahogy mozgásfejlődnek és egy csomó minden tiltva van. Nem egyszerű ezeknek a kisembereknek.
Zsu: Nagyon okos Panka! Ádim csak levesz dolgokat, vissza nem rakja. Nekünk a legújabb tudomány, az akarotásság tovább fejlesztése. Felmászik a kanapéra , mutatom neki, hogy fenékkel hátrafele jöjjön le, erre sír, hogy ő nem azt akarja. Na mondom, akkor menyjél fejjel előre, megnézem ebből mi lesz. :?
És, LEMÁSZOTT. Nem koppant, simán lemászott. :shock:
Szal, ha nem maga tapasztal meg vmit, hiába mutogatom, nem jó. Önfejű gyerekem van nagyon. Mint az Apja!
Edit: szegény Léni. Azért nem kapott nagyot a vödörrel ugye? :)
Na lépek takarítani, főzni.
De még elötte:
Timi és Móni!
Jó utat, vigyázzatok magatokra, babákra. Timiéknek betegségmentes nyaralást és rengetek fotót kérünk!!!
Puszi nektek!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii, nálam is megjelennek néha a szörnyű hangulatváltozások,igyekszem jó anya lenni,de néha egy csődtömegnek érzem magam! J
ó veletek eszmét cserélni a tapasztalatokról,bár minden baba és helyzet más és más. Úgyhogy, pedagógus létemre arra az elhatározásra jutottam, hogy előveszem a fejlődéslélektani szakirodalmakat, melyekből anno tanultam a főiskolán. Mákom volt,minden meg volt a könyvtában, huhh máris nyugodtabb vagyok!!
Léni mellett fogok agyat tágítani ismét, hiszen
Repetitio mater studiorum! azaz Az ismétlés a tudás ANYJA! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Gabci, nem ezt hivják depressziónak? :roll:
És ne aggódj, a legtöbb dolgot Panka is csak kiveszi, pl kipakol a dobozból, vissza még nem. De majd eljön ennek is az ideje.
És ha Ádi fejjel lefelé, akkor fejjel lefelé :lol: Ha sikerül neki, és nem üti be magát, akkor nem gond! Ha meg véletlenül leesik, majd legközelebb meggondolja, hogy hogy másszon le. Úgyis ott vagy vele, nagyot nem tud esni!

Edit, ha nekem kételyeim vannak, nálam a szakirodalom a Suttogó. Engem az nyugtat meg teljesen!

Megint ez a hülye szél....grrhh! Panka olyan kis fáradt ma. Még 1 óra sincs, de már le kellett raknom a délutáni alvására. Hogy fogja igy estig kibirni :roll:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Zsu, igen itt van a Suttogó, a Családi szocializáció.., a Félelem, harag, agresszió is. Tök jók ezek a könyvek! Remélem, olvasni lesz időm:)

Vettem Léninek egy zenélő házat. Vannak rajta állatfigurák és gombok, ha benyomja őket, akkor megszólalnak az állatok. A házikó zenél is (Simba Toys). Nagyon tetszik neki! Sára barátnéjánál játszott hasonlóval, ott láttam, hogy érdekli a dolog, így Ő is kapott egyet.

Most Apa eteti home made tökfőzivel, benne: kapor, rizsliszt, olaj, tojássárgája és csirkehusi. Eszik szépen!
Vendég
 


Délután és este kerti party lesz, olyan kisebb fajta, 4-esben sütünk tárcsán csevapot és krumplit. De annyira fúj itt is a szél! Mondjuk medencézni is szeretnénk, de mire felmelegszik a víz...
Vendég
 


Nadin azért eszik ha-t, mert a családunkban van tejérzékeny (bátyám). Én is gasztróstól kérdeztem meg a borjút, ő mondta, hogy semmi szüksége rá, várjak nyugodtan vele. A gluténre is ő mondta, hogy azt viszont már lehetne (még nem kezdtem). Ahány doki annyi féle :?

Nyaralóknak jó utat!

KépKép
kertikiri
 
 


Kriszti, Léni is HA-t eszik. A mi családunkban nincsenek érzékenyek, mi sem vagyunk azok, de a doktornénink jobbnak látja, hogy hypoallergént kapjon, biztos ami biztos alapon. S pont ezért nem javasolja a tejtermékek bevezetését 1 év alatt pl..
Vendég
 


Zsu: remélem nem ezt hívják depressziónak. :(
Mindenesetre jövő héten tartunk 1 csajos estét , aztán el anyósékhoz és még a barátnőmet elkísérem nőgyógyászhoz terhesség megállapítás miatt.
Sztem csak a mindennapok egyhangúsága, az hogy Apa sosincs itthon, mindent tök egyedül csinálok kicsit "felőrölt".
De lesz jobb is. Az máris jó, hogy a meleg, meg a miegymás miatt étvágyam nuku és fogyok szépen.

Ja és képzeljétek. Nem kaptam magamra fürdőruhát. Mondjuk occsóbb helyen néztem, de aki nálam kövérebb ( és elég sokan vannak) azok hol vásárolnak?
168cm és 66 kg vagyok. Azért ez már nem olyan durva.
Ádika is fáradt volt délelött. 10.45 kor elaludt és most van ébredés.
De nálunk megint nehezen elalvós buli volt az éjjel, igaz csak este 9-11-ig tartott.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Kriszti!

A Nadin avatar, minta aktualítását vesztette volna már nem úgy látod?! :D :wink:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ja és Zsu, hogy mivel kösd le Pankát? Bemutatom :D

Súlyzózzatok együtt:
Kép

Közös porszívózás:
Kép

Pakoljatok együtt szekrényt:
Kép

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii, nekünk is van ilyen porszívónk!! Még a szín is passzol! Látom Ádit azért könnyen lekötik a dolgok!
Vendég
 


Ahoj!

Gabci: jó képek nagyon!
Szorgos kislegény lesz az biztos!
Szerintem itt mindenki tök jó anya!

Edit: igen biztos vannak jó könyvek én egyet sem vettem meg már nem is fogom!
Csak tudod mi baj ezekkel a könyvekkel ,hogy a gyereket nem adják hozzá! :lol:

Após is megnyalatta a jégkrémet a csajjal még szólni sem volt időm! :evil:
Remélem egytől nem lesz megfázva!!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Na csajok, eddig tartott a kerti bulink, mindjárt akkora vihar lesz, hogy elviszi a kerti bútorokat. Persze a medencézésből sem lett semmi, na de kaja az volt, nagyon fincsi minden yami 8) 8)
Lénike meg ismét hagyott minket bulizni, édes kismókus!

Mogyo, már annyiszor akartam kérdezni, miért Mogyoland a neved itt?

Kikuka, Ádibaba, Ti merre vagytok?
Vendég
 


Gabci, tök jók az Ádi képek! Olyan jó nagynak néz ki a szobája (ha az van a képen).
Hát igen, Nadin vonalzóján nem éppen mai a fotó :-) Depis hangulatod remélem múlóban.
Edit, hogy készül a cevap? Én holnap lecsót készülők főzni, már nagyon rá vagyok kattanva. Meg lgyszi írd le pontosan a Léni-féle tökfőzit is!

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok,

Timi:
jó utat. és drukk, h szuer legyen minden.

Gabcii:
hesssss depi.
nagyon jók a képek.

na megyek is, fáradt vagyok.

jóéjt. :arrow:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Sziasztok,

Timi:
jó utat. és drukk, h szuper legyen minden.

Gabcii:
hesssss depi.
nagyon jók a képek.

na megyek is, fáradt vagyok.

jóéjt. :arrow:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Sziasztok!

Gabci, Edit, nekünk is ilyen porszívónk van!!!! :lol: Bár most már csak orrszívásra használom, mert itt nagy a tér, és beújítottam egy hiper-szuper porzsák nélkülit (na jó, nem annyira hiper-szuper, de azért tuti!)

Gabci, Ádi haver hozza a formáját...imádom!!!

Zsu, Mogyó, jók a telefonos sztorik :lol: :lol: :lol:

Nálunk ma elmosta a 10 perces eső akerti sütögetést...az új francia szomszédokat hívtuk meg, és már majdnem kész volt a husi, amikor leszakadt az ég. Bemenekültünk, az élkészült kajcsit megettük, aztán kimenekültünk, mert egyrészt hétágra sütött a nap akkora :? , másrészt B-n úrrá lett a féltékenyég és a javak erőszakkal történő védelme a szomszédék 3 éves fiával szemben :twisted: Győztem magyarázkodni, meg hogy bocsi, bocsi. Aztán lehet, h nem látjuk őket többet. :shock:
Viszont meg vagyok magammal elégedve ... egy kicsit. Nemcsak azért mert a kisfiú (neve is van, de nem tudom leírni, Augusten talán, de majd a franciások kisegítenek) szóval neki annyira ízlett a banános sütim (ld a gmailen a receptek között), hogy tömte magába, szó szerint, tudjátok, úgy tenyérrel. Másrészt szerencsére megkopott angoltudásom nem is olyan megkopott (oldmekdonald és íjjaíjjaó ellenére :lol: ), egész jól eltársalogtam, pedig már kb 5 éve egy szót sem beszéltem angolul. Önbizalmam ma lépett előre a gödörből egyet :wink:

Holnap még kimegyünk a Gyerekszigetre, utolsó nap...hátha lesz mégvalami...vagy majd segítünk csomagolni nekik :lol:

Ábelnek azt hiszem jön az 5. foga, de a köhögése is romlott, így hétfőn doki. De ennek ellenére mi készek vagyunk menni a Kopaszi gátra, ha csatlakozik még valaki! Ez egy felhívás volt ám! Akik jönni tervezik, kinek mikor jó?

Glutén címen ki mit ad? Lehet, h írtátok, de nem tudtam visszaolvasni.

KépKép
KépKép
prücsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: