Új privát üzeneted érkezett!

Szilcsike
Szegeny Ti ,Te meg plane.Gyogyuljatok meg gyorsan :wink:

Mano
Hat igen,erre irtam hogy valamit valamiert.Gyorsabban eltelt mint gondoltam,megedzodik az ember lanya :wink:
Hat ez se semmi,mi kozuk hozza hogy kocosan viszi,ott afesu fesulkjek meg ha zavaraj oket,marha ugye igy van :lol:
Neke mkonkretan csak Magdi dadussal van bajom,es a tobbi anyukanak is ,csak epp nem mindenki oylan bator hogy megvedje az igazat.
Es mi lesz kesobb Emmaval,vagy a tob csoportban nagyobb agyak lesznek?

Bea
Jaj,hat ez story. Orulok, hogy nem hagytad magad,igy kell ezt csinalni,anyatigris effektus,hogy kapcsoljanak. :x
Hat nem tudom,munkahelyre nem sok kedvem van betenni a labam mostansag :lol: A fonokomnek is mondtam ,hogy O johet de en nem viszem be Leont,de azert majd ha shoppingolhatnekom tamad (bar ott venni nem sok mindent lehet :lol: )akkor hivlak :wink:

Magdi
Mar ertem,erdekes a ferjedet sosem olyannak kepzeltem mint anno Zolit,nagy csajozas ilyenek :lol: :lol:

Rita
Dodesz nem semmi a kastellyal :lol:
En is szoktam festeni itthon,na az le is kopik magatol :)
Ezert zavar ez az alvas dolog,mert az ovonok mondtak a csaladlatogatason hogy nem baj ha nem laszik csak csendben pihenjen.Ezt is teszi,erre dadus meg idegesiti...

Na megyek mert jon Evi neni es huzok az oviba Alxert.
K

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok

Kryss

De jo, hogy megint elokerultel!!!:)

Andi

Boldog szulinapot Lilinek!

Ovisztorik

Na akkor a mi 2 ovonenink meg a dadusunk angyalok, meg sosem szoltak be semmiert....pedig Emike nem egyszeru eset. Marmint a "rajongasa" az oviert.De asszem kibujna az anyatigris belolem secperc alatt.

Ilke

Emi is csinalja a musort reggelente, neki is sok volt ez a 3 het kihagyas.:(

Csufolas

Nem tudom mit tanitanak az ovonoknek pszichologiabol, de en bizony nem hagynam,hogy a gyerekek csufoljak egymast, mert artalmasabb lehet, mint a fizikiai bantalmazas....

mamatali

Hol? Mikor? En benne vagyok...(=torzstag :))

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


hali

ezt a litániát reggel óta írom, mindig egy kicsit hozzáteszek, amikor van szusszanásom.

ilke
hát talán egyszer csak hatni fog Lilinek, amiket mondasz neki. Amit tenni tudsz, megbeszélni vele a dolgokat, meg időnként szóvá tenni az óvónőknek.
Engem is csúfoltak sokat kicsinek, nem volt kellemes, a fehér bőröm miatt, és hogy szeplős voltam. Még a szertorna edzőm is, pedig ő már felnőtt pasi volt, folyton szívatott, utáltam is érte, többek között ezért is hagytam abba a tornát, egy ilyes fasz miatt (bocsi). De most meg röhögök a sok napon szétaszalódott bőrű csajon... Engem biztosan észre lehet venni, ha közeledek :)
Szerintem ilyen szivatás mindenhol van, akár oviban, akár suliban, és nem mindig a családi háttér a mérvadó. Meg hát nem egyformák a gyerekek, valaki szerényebb, van, aki vérmesebb, valahogy együtt kell élni. Kicsit Thaigatos, de sajnos ez most is így működik.
Az én fiamat is piszkálják, a nagyobbak, de ő nem hagyja magát. Tegnap pont végignéztem egy akciót a koripályán, direkt nem szóltam közbe (furán is jött volna le, ha a pályán keresztül átüvöltözök). Egy nála 1 fejjel nagyobb fiú lökdöste, folyton kilökte a sorból, Dani meg vissza, aztán meg inkább szócsata volt, a nagyobb lehülyézte Danit, Dani meg szemközt röhögte, utána meg a sorversenyben lehagyta a nagy szamarat. Jót röhögtem. Utána már nem szadizott a nagyfiú.

Jóga
Hát a párom maga kezdte el, vágyott egy kis nyugira, relax-re + mozgásra. A sima edzés (evezés, súlyzó) azért más, de azt is csinálja, meg most már ezt is, felváltva. Tegnap pl. Dani is odaült mellém és jógázott. Hát amíg én szenvedtem a lábtekergetéssel, ő lazán egy mozdulattal megcsinálta, és csak lestem, ahogy koncentrált. Hiába ő még sokkal lazább, meg nincs tele feszkóval, mint a felnőttek. Nagyokat szuszogott a légzéseknél :)

Az idei évről annyit hallottam, hogy a nagy változások éve, mivel a 9es ezt jelenti a számmisztikában. Majd meglátjuk mit hoz.

Manó
Én már a salzburg-i melóktól kivoltam. 6 órás út oda kocsival. Én utálom az autópályát, és mindig bérelt kocsival mentek, és más vezetett, és hát nem bízom meg olyankor senkiben, pláne, aki 170el nyomja (a bérelt kocsik legtöbször 1-2 hónaposak, kímélés nuku), és se kutyája se macskája, mellette meg a családos férjem... Akkor nyugodtam meg jobban, amikor vonattal kezdett járni. De amíg kocsi volt, addig amíg nem telefonált, hogy odaért, szétizgultam magam. Főleg, amikor egyszer össze is törték a kocsit... De azóta az a meló megszűnt, és most már nem kell járni. Persze Dubai vonattal elég érdekes lenne, hehe. Dani is a mai napig emlékszik, amikor mentünk ki a vonat elé, pedig elég kicsi volt még, alig 2 éves.

Sasha
Hát 4. lurkó, nem lenne semmi, mondjuk egy lányka, hmm? Még mi is gondolkodunk a 3. babán, hogy lesz-e vagy sem, de hát nekünk még a 2.-nak kellene megfoganni, ugye... Aztán majd utána eldöntjük, addig még sok víz lefolyik a Dunán.

Matrac
Mi a Kikában vettük 2 éve. Daninak már felnőtt méretű matraca van, 200X90-es. Bonell rugós, gerinc támaszos. nem volt olcsó, 20e ft körül volt, de úgy gondoltam, a gerinc alátámasztás nagyon fontos, pláne, hogy az enyém problémás. Meg akkor nem kell cserélgetni újra, így a 120as kiságy után egyből nagyot vettünk.

Ági
Szerintem ez a korkülönbség dolog egyénfüggő. van amelyik szülő a kicsire esküszik, más meg a nagyra, de lehet ha fordítva lett volna, akkor meg az lett volna a jó. Szerintem csak hozzáállás kérdése, hogy milyen tesók lesznek, mondom én, akinek még csak 1 gyerkőce van. Mi is kisebb korkülönbséget szerettünk volna, de sajnos így alakult, de nekem mindegy mennyi lesz, én úgy gondolom, ettől még jó tesók lehetnek. A nagyobb talán azért jó, mert önállóbb már, amikor érkezik a kicsi, jobban megérti a dolgokat. Én emlékszem, amikor a tesóm született, és hazahozták, milyen pici volt és hogy örültem. Köztünk 5 év van. Persze amikor nagyobb voltam, akkor volt, amikor a fenébe kívántam, mert folyton lógott rajtam, meg bőgött, de erre is szívesen emlékszem. emlékszem, együtt voltunk bárányhimlősek, neki könyékig zokni a kezén, nehogy elkaparja, meg felém indult el először és sokat hülyültünk és falaztunk egymásnak :). A cuccaimat mai napig szó nélkül elviszi, és elfelejti visszahozni...Meg én tanítottam biciklizni, szóval előnyei is vannak a nagy korkülönbségnek. Ma meg már aztán abszolute nem érezni. Viszont neki több mindent megengedtek a szüleim, pl. esti tvnézés, előbb kezdett bulizni.

Magdi
Akkor jó úton haladtok a szobatisztaság felé. Dani is a leghidegebb ferbuárban találta ki, hogy nem kell pelus.

Nekem a hónap már biztos nem jó a talira :( , már foglaltak a hétvégék, most dédizni megyünk, aztán anyu-sógorjelöltem-tesóm szülinapja, nekünk házassági évforduló, utána meg már vége is a januárnak. De a februárban még jó lehet. Jó lenne mamatali, azon a múltkor úgysem voltam.

Balkezesség - én még az ovi első napjaiban szóltam, hogy valszeg az (a párom is balkezes), ne macerálják, de eddig nem volt rá precedens. Nálunk mindent ballal csinál, valszeg már nem nagyon fog változni, bár ki tudja. Kiakasztó, hogy még mindig vannak átnevelő intézmények....

Fejbetakarás- miket olvasok? Remélem nálunk nincs ilyen az oviban, leglábbis Dani még nem szólt róla. Csak gondolkodó szék van, na azon már ült párszor, azt mondta azon gondolkodik ott, mit fog játszani. :lol: ez a letagadás meg még szörnyűbb, persze, mert a gyereket lehet a legkönnyebben hülyére venni, meg a szájába adni dolgokat... Ezt nagyon utálom... húúú, de paprikás lettem...

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 

 
 

Sziasztok!
Anyucik, annyit írtatok, hogy alig győzöm olvasni.

Minden beteg szülőnek és gyereknek jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hal
Történet :cry: . Gondolhatják, hogy nem jókedvéből hagyja ott az ember a gyerekét ilyen sokáig. Amúgy ki megy Annáért?

Pesten minden ovi 6-ig üzemel? Mert itt nálunk, és a környéken mindenhol 5-ig. Pedig rengeteg szülő jár Pestre dolgozni, látom is minden nap, hogy bébiszitter, szomszéd néni, nagyi jár a gyerekekért, mert a szülők nem érnek haza.

Nálunk még sosem fordult elő olyasmi, ami nagyon nem tetszett volna, és régebben Noéminél sem, de szerintem óvónője válogatja, mert a mi ovinkból is hallottam már olyat, ami belőlem is kihozta volna a veszedelmes anyát :lol: .
Ádáméknál a csibészeket leültetik az asztalhoz és egy darabig ott kell játszaniuk. Nem büntetik őket azzal, hogy egyáltalán nem játszhatnak, csak abból kell választani, ami az asztalon van, nem azzal játszhat, amivel addig. Ádám is volt már ott párszor, mert olyan durván játszanak az autókkal (mindig karamboloznak....), hogy egy csomó kisautót ki kellett dobni :oops: . Tudom, hogy nem túloznak az óvónők, a saját szememmel láttam többször, hogy tolják ezerrel egymásnak, vagy a falnak az autókat :roll: . Pedig tényleg nagyon türelmesek és elnézőek velük szemben, de van 22 fiú a csoportban, ha mindenki így játszana, 2 nap után nem lenne játék az oviban. Nem régen volt egy komolyabb beszélgetésünk erről a dolgról, és megígérte, hogy nem fog ennyire barbár módon játszani. Másnap csodálkoztak is az óvónénik, milyen csendesen játszik, de azóta nem kérdeztem, mi van.

Manó!
Kötelező ágyon aludni? Noémiék rendes matracokon (olyan, mint a polifoam, csak 5x olyan vastag) aludtak, ami 70X150 cm volt. Csak az ő csoprtjukban volt ilyen, mert manapság már nem 6 évesen mennek a gyerekek suliba, és az ovis fektetőket szinte mindegyik kinövi nagycsoportra. Ezen meg kényelmesen elfértek. Ha esetleg nemcsak Emma küzd ezzel, akkor felvethetnéd szülőin, hogy lehetne venni matracot, és méretre vágni. Huzat mindenkinek saját volt, így lepedő nem kellett.


Andi!
Boldog szülinapot Lilinek! Mit kapott? Volt még ötletetek ilyen kevéssel karácsony után :lol: ?

Én meg hogy jártam... Nagyon ciki, de valahová elkevertem a gyerekek kajacsekkjét, és újakat kellett kérnem. 2 napig kerestem, de nem kellett volna, most rohanhatok, mindjárt letelik a határidő :roll: .


Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jaj,. még akartam kérdezni.

Zit!
Hogy vagytok??????????

P.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Bekukk! :lol: Csatlakozunk a betegekhez. emma éjjel belázasodott. 39 fok volt neki, panadol, jól kiizzadt, most csk 37,7. Tünet semmi, nem fáj semmije. Persze a gyerekdoki mindne nap reggel rendel csak épp ma délután(most néztem meg), gondolom dugig lesz. Így ma itthon vagyunk.

Panda!

Majd felvetem ha lesz szülőz vagy tavaly egyszer valami papírt is ki kellett töltenia javslatainkkaé, észrevételeinkkel. Náluk azok a béna kemping ágy szerűek vannak, amilyenene én is aludtam ovis koromban. Nagyon bénák. A böliben sokkal jobb ágyaik voltak, gerickímélősek. Emma is évvesztes és fogalmam sincs hogy 7 évesen hogy fog elférni, most is 110 cm.
Egyébként szerintem Pesten minden ovi 6-ig van.
De te az 5-el még jó vagy, Erdőkertesen pl tudom hogy 4-ig van ovi, a kolléganőm unokája járt oda és mindíg a nagypapi ment érte.

Gumicukor!

Lehet nekem i szólnom kellett volna a balkezességért, mármint mikro beiratom, de eszembe se jutott :oops: Azt hittem az egyértelműen látszik. Amúgy nem akarják átszoktatni, mert van más balkezes is. Csak valahogy azt hitték jobbkezes. Nálunke gyáltalán nnincs balkezes, nem tudtam hogy szólni kell. Olyna fura nekem ez, mikro mutatok neki valamit rittig az ellenkező irányba csinálja pl, szóval ezt még nekem is szokni kell.

Fejbetakarás: Nekem Emam saját magának takarja be néha, volt hogy úgy találtam az ágyában, mert elvileg nem akart még aludni, és égett avillany de csak elálmosodott gondolom és betakarta fejét és úgy horpasztott.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jó reggelt!

Panda
Apa megy egyelőre. Sikerült variálni a beosztásával. Két hetente nagyik is besegítenek mert akkor nem tudja Pancsit hazavinni. Mondjuk ő is fél 6 körül ér csak Annáért. Szegénykémet sajnálom nagyon mert neki sem jó ennyit ovizni naponta bár szerencsére élvezi. Össze is teszem a két kezemet! Mi lenne ha mi is küzdenénk? :roll:
Kistarcsán szerencsére 6ig van ovi. Az egyik barátunknak is szóvátették, hogy 6 körül ért a gyerekekért az oviba. Erre a nő megjegyezte (anesszteziológus), hogy legközelebb ha műt, ill. altat majd otthagyja a beteget, hogy odaérjen az oviba. Persze, hogy elcsendesültek a kedélyek és megértették, hogy nem lustaságból megy néha később az anyuka...

Úgy látom, hogy ahány ovi annyi féle rendszer, módszer. Nálunk is tábori ágyak vannak. És csekk pl. nincs. Mi az élelmezésvezetőnél fizetjük be havonta a kajapénzt.

Ági
A múltkor nem válaszoltam, hogy Kistarcsán lakunk, épp ott ahol RZsuzsáék. Kerepestarcsa már kb. 10 éve kettévált Kistarcsára és Kerepesre. Külön önkormányzattal. Kistarcsa kb. 2 éve már város, Kerepes nemtom, hogy az-e. Én eredetileg gödöllői vagyok csak amikor leváltam a szüleimről Pesten laktunk a XVI. kerületben. Majd amikor nagyobb lakást kerestünk cél volt a szülők közelében maradni ezért mentünk kifelé.

Manó
Jobbulást!! babaproject hajrá! :wink:
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


sziasztok, most nagyon nyugis délelőttöm van: alszik a kisbékám, így szépen végignézegettem mindenki képeit az iwiwen :):):)

persze, mosat, hogy elkezdtem írni, már ébredezik, ez az én formám :) és még ebédet is akarok főzni.

halacska
nálunk a bölcsiben volt ilyen, hogy 4 !!!! - kor már csak 2-3 gyerek lézengett, én meg elvileg f5ig dolgoztam Börsön!!! Mindíg rohantam mint állat, hogy szegény ne legyen utolsó, de persze nem miníg sikerült. Szép is lett volna, ha ezek után még beszólnak!!

Ovi
nálunk szerencsére nem tudok negatívumokat mondani, inkább a szülők között van olyan, akik jobb lenne ha nem lennének. gyerekek között érdekes, de nincsigazán konfliktus, max mikor a számítógépért tolakodtak, de mára bevezették a 10 perc/fő és jelekkel kell sorbaállni variációt.
kajajegy nálunk sincs, csak befizetés.

Panda
na akkor összekavarhatnánk a csopikat, nálunk meg kevés a fiú (5 v. 6)

Magdi
H nem olvastam volna ilyen felületesen, akkor metünk volna veletek állatkertezni :( legközelebb jó nagy betűkkel írj!! :)

rit
anemona7
 
 


Sziasztok,

Nyuszi
mar hianyoltalak.Vagy csak zajlikaz elet?Anyukad keze olyan mar mint regen?
Talit en is meglatom majd,ha tudok feltetlenul megyek. :)

Gumicukor
Teljesen igazad van,a sok napozas artalmas,en csak lightosan teszem nyaron is meg telen is a szolival,heti/ketheti egyszer.Szinte nem is latszi,,csak epp nem vagyok holtsapadt.
Korkulonbeseg gyerekfuggo is,a nagy hozzaallasa is fontos.Van aki kicsinek es nagynak sem viseli el a tesot,vanaki meg mindket esetben.
Nekem tetszik ez a 4 ev,Alex megert mar mindent es nem volt feltekeny,furan csak az elso hetben viselkedett,amikor beteg voltam es nem tudtam ra sem figyelni.Azota minden Ok,tehat nem a tesotol volt.
Gondolkodo szek nalunk is van,bar Alex meg nem volt.
Szerencsere megoldottam a fejbetakarast,az ovonoknek is szoltam (Ok egyebkent nagyon jok )hogy figyeljenek oda mert ezt nem preferalom Magditol....
panda
Nalunk is 6-ig van ovi,de fel6-kor mar csak ugyelet van...Nem is hagytam meg ott odaig meg munkas koromban sem, mert allitolag kb ugy neznek az idegen ovonok az emberre mint Beara...
ugyhogy ez altalanos,egyem a szivuket... :lol:

Mano
Emmanak jobbulst.Beszeltel mar apaval? :wink:

Kepzeljetek nalunk, mar van napirend,nem is gonodltam hogy egy igeny szerint szopo babanal is lehet :roll: Es maga alakitja ,semmit nem eroltetek,tudjatok nem birom en a sirast :wink: Mar napkozben is csak 3 oranket eszik,de akkor tobbet, es ejjel meg 4-5 orakat alszik :!: :lol:
Ugyhogy lehet mar tervezni vele kb.Be is jelenkteztem szombatra kozmetikushoz :D

Na ennyi voltam Leon kozbe szolt.
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Na elhallgatott :shock:
Rit
Hat en meg annak orulok, hogy a gyerekek szinte mind a bekoltozo ujhazas normalis szulok gyerekei.A mi csopink kivetel,mert a tobbiben van mar mas is....

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,
Köszi mindenkinek az ágyikós infőkat :) , tegnap is megnéztünk egyet (Matrackirály), pont ugyanolyan ágy volt ott, amit pár utcányira tőlünk kinéztem, persze jópárezerrel drágábban. Így valszeg szombaton megrendeljük a közeli boltban az ágyat és a matracokat is, mert Bala is újat kap. No meg hozzá matracvédő, ágyrács, kész vagyon, de így most már tényleg le van tudva évekre ez a dolog. Egyébként nem tudom nálatok hogy van, de én többek között azért nem akartam rugósat venni, mert Liliék rengeteget ugrálnak az ágyon, már mindent bevetettem, hogy leszoktassam róla őket, de most már feladtam :) . Egyébként is halálom amikor egy ágy nyikorog, rugók nélkül ez a veszély nem áll fent évek múlva sem, a kókusz meg remélem tartja majd magát sokáig :lol: .

Manó,
Jobbulást Emmának!
Ez tetszett :lol: , mármint ahogy erősíted Emma önbizalmát (nagyság) :lol: , Lilinek én ilyet nem tudok mondani, ő teljesen átlagos, vannak kisebbek és nagyobbak is nála. Most én lelkileg próbálom kicsit trenírozni Lilit :D , többször beszélgetünk róla, hogy mit tud, mire képes, csak hogy legyen tisztában önmagával, és ezáltal talán az önbizalma is erősödik :wink: .

Szilcsi,
Jobbulást mindenkinek!

Halacska,
Igazad volt, jól tetted, hogy elmondtad a véleményed, sajnos sokszor általánosítanak azt hiszik mindenki időmilliomos.

Andi,
Lilinek boldog szülinapot!

Nyuszi,
Csúfolást szerintem sem kellene hagyni, én a mai napig emlékszem, hogy miket mondtak nekem, igaz peches voltam (kicsinek csúnyácska, elég csórók is voltunk-soha semmi új játék amivel vagizni lehet, mindezek felett pedig fogóval kellett belőlem kihúzni minden szót-na ezt is mondták nekem mindig, nevem miatt...) azért az évek alatt megszépültem :lol: , a nevem is más lett :lol: , megtanultam beszélgetni :lol: , de azért sohasem fog bennem túltengeni az önbizalom :lol: .
Hogy van anyud, tudja már használni a kezét?

Zsuzsa, Rit,
Meséljetek milyen kastélyt készítetek, úgy szeretnék én is a kertbe Liliéknek ilyesmit, de fogalmam sincs, hogy hogy kéne nekiállni? :)

Gumicukor,
Ügyes Dani, hogy így lerendezi a nagyobbakat is, talán fiúknál egyszerűbb a helyzet.

Kataa,
Ügyi Leon a napirendel :) , Lili és Bala is ilyenek voltak, olyan szépen kialakították a maguk kis napirendjét, csak hagyni kell őket. Neked is ám külön dicséret az igényszerinti szopiért, nincs is ennél jobb mamának és babának :) .

A nap legjobb híre, úgy néz ki, hogy aput a hétvégén hazaengedik :lol: ! Már egész jól van, egy dolog miatt izgulok, hogy hogy fogják a magas cukorszint miatti diétát betartani, mert ők enyhén szólva más kajákhoz vannak szokva. Holott ugye napi 5x kellene keveset enni, ők meg eddig napi 2x ettek baromi sokat. Most készítek nekik egy nagy listát, hogy miben mennyi szénhidrát van, és hogy abból egy étkezésre mennyit lehet enni, persze nem grammban, mert azt tuti nem méricskélnék, hanem pl. 1 evőkanál, 1 csésze meg így próbálom valahogy behatárolni nekik. Féltem aput, de nem játék ez, mert a kórházba végig inzulint kapott, tegnap is 14 fölött volt a cukra, ami nagyon magas. Nincs esetleg valakinek tapasztalata a 2-es típusú cukorbetegséggel kapcsolatban? Én is még csak most kezdtem el vele foglalkozni.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok
3.baba
néha én is szeretnék uj babát fökép kiscsajt :D de petikének biztos betene mer megkérdeztük hogy kell e neki egy kiscsaj de közölte nem elég neki imike :lol: és valamilyen szinten még értem is mert imike kicsit nyafogos :D amugy ágihoz hasonloan én se érzek magamba eröt 3 gyerek kordába tartásához sőt bizti a diliházba kötnék ki én :D most pont jol elvanak egymásal és végre elehet vini minen hova öket.

Csufolodás
petikét tavaly csufolták beszéde miatt emiatt kishiján megkukult :? itt az új oviban nincs csufolodás ,szerintem NEM természetes hogy kicsufolják a gyengébet ,kissebet ,másabbat ,és igenis szoljon rá az ovonö a csufolodo gyerekekre .

Tali
mi menénk de gyerekes,vagy gyerekmentes :?:

Kryss
feltenék ha letudnám csökenteni a képek méretét de majd megkérem a párom hogy segitsen :) .

Mano
Nem Semmi csoportba jár emma :roll: valoszinü hogy a szüleitöl halhatot ilyet a kisfiu :? az ovonönek beszélnie kéne a kisfiu szülöivel hogy mégse ilyesztgesen senkit a kisfiu :? .

Rit
ha tudnám hogy hivnak rendesen akor könyeben megtalálnálak :wink:

Gumicukor
Én beszoltam volna az bisztos nem hagytam volna anyiban :? Engem sok-mindenért csufoltak az iskolában és nagyon rosszul eset ezért tudom hogy esik a legtöb gyereknek az ilyen .

Ovi
ebédcsekk nálunk sincs csak ebédbefizetés az ovoda titkárnál.

Ilke
nálunk szabad az ugrálás az ágyon van 2 matracuk a szobájukban kimondotan ere a célra :) .

pusz csics
csics
 
 


Sziasztok!

Emma fürdik anyukámmal :) Hű, húzós volt a délután, voltunk dokinál busszal ugye :roll: mandulagyulája van Emmának életében először. De nem tüszős csak sima piros. És sajna hall valami húzásta tüdőn is, d emivel nem köhög így egyenlőre azzal nem csinálnak semmit, kapott antibogyót és meglátjuk. ha hétfőre lázmentes Ok, ha nem akkor vissza. Mire hazaértünk (pedig nincs messze és indulás előtt kapott nurofent) 39,6 volt a láza. Így kapott egy negyed algopyrin, még sosem adtam neki de mondta a doki hog yha nagyon lázas lehet. Az levitte 38,1-re, na abban a pillanatban elkezdett zizegni, csacsog, ugrál, alig tudjuk kordában tartani.
Felhívtuk Apát is, de Emma elkezdett nagyon bőgni, akkor még lázas volt nagyon, hogy apa most jöjjön haza. :cry:

Kataa! no igen, így beszéltünk, pedig nem állt szándékunkban mert drága. De nem élvezi annyira a helyzetet, mert nagyon soka meló, még aludni is alig van idő, így azért nem olyan mintha nyaral az ember. Talán az utolsó nap lesz egy ksi idejük, már ha még fent tudnak maradni a sok alvás mentes nap után. Ja, és nem tudta hogy a sivatagban van a pálya (még mondta is itthon hogy a sivatagig azért mindneképp kimennek majd :oops: ), na kínlódnak rendesen, köhögnek, taknyosak a szálló homoktól és ott vannak 24 órát mindne nap. Lehet már nem is irigylem :shock:

Matrac: Emma asajátján nem ugrál, vagy legalábbis nagyon ritkán. Mikor meghoztuk ugrált vagy 2-3 napig, aztán már nem si volt olyan érdekes. Pedig nem szóltunk rá. Ha jün valaki haver hozzá, akkor azért ugrálnak :lol:

Kataa!

Napirend, na az szuper. Én úgy emlékszem Emmával mindíg amikor azt hittem van napirend akkor borította őnagysága :wink:

Halacska!

Én -1/2 5-5-kor érek kb Emmáért, de akkor max 3-an vannak már. De ő az a gyerek aki sír hogy miért mentem érte olyna korán (5-kor :lol: ) Főleg hogy a fő barátai, egy két petéjű ikerpár 1/4 6-körül megy haza, őket akarja mindíg megvárni.

De úgy én is jártam az elején hogy átvitték egy másik csoportba és már alig volt valaki az oviban, és elég zegzugos ez az ovi és nem találtam vagy 20 percig a gyerekem. na az elég szörnyű érzés volt, pedig tudtam hogy ott van, de akkor is.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Koszi a hianyolast, megvagyunk. ANyu keze jol van bar meg fajdogal, parom kulfoldon, felnapokat boltozok.
Nem megy tul jol, hala ennek a gyonyoru teli idonek, pedig mar hiresseg-vasarlom is volt.:) Most eppen uj helyet keresek amugy a boltnak es ugy nez ki mar talaltam is.
Emi nem lelkesen, de ovizik. Kicsit letor, hogy meg mindig nem szeret jarni.:( Most diohejban ennyit.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy egyszerűen nem győzöm olvasni.

Judy
Na, sikerült a vizsgád?
Nálunk kb 2 éve szinte minden nap van vetítés, nagyon szeretik. Mindenki egyet-egyet választ magának. Ők is tudnak már elég sokat kívülről (Török és a Mehemed, Zengő ABC, Iciri-piciri, Suttog a fenyves....)

Magdi
Nagyon ügyes Márk a szobatisztasággal. Mennyi idős is? Én valahogy azt hittem, hogy ő már nem pelusos az Olivérrel egyidősnek gondoltam.

Sasha
A négy gyerek az már tényleg sok, én mondom pedig mi öten vagyunk. A korkülönbség az változó. Így születtünk: 73, 74, 77, 84, 89. Két lány a középső fiú, majd megint két lány.
Különben milyen három gyerekkel? Sokkal jobban le vagy terhelve mint kettővel? Én amikor az Olivér megszületett az szerintem nagyon nagy különbség volt, az sem tudtam, hogy hol áll a fejem. A Petra addig egy minta gyerek volt és utána teljesen megzizzent de 1-2 hónap alatt helyreállt minden.
Nálatok milyen a viszony köztük, a legnagyobb játszik a legkisebbel? Nincsen klikkesedés vagy az majd csak később lesz?

Ilke
Szörnyű ami az óvodában van még jó, hogy szóltál az óvónőnek végül is az ő feladata, hogy felügyelje őket. Szerencsére nálunk még nem vettem észre csúfolódást, nem tudtam hogy már ilyen korán kezdik.
A matracot a Váci úton a Reno udvarban vettük. Ott van egy üzlet matracot és ágykeretet is árulnak és elég nagy a válszték. Én elég sokat néztem és itt az árak is elfogadhatóbbak voltak. Megpróbálom megkeresni az üzlet pontos nevét.

Manó
Lövöldözés, ez hihetetlen. Milyen hülye gyerekek vannak vagy inkább a szüleik.

Andi
Nálunk is átszoktak jönni néha a gyerekek a mi ágyunkban de én visszakísérem őket mert egyszerűen nem férek el. 15O-es az ágyunk és ha valamelyik átjön akkor én már csak oldalt tudok feküdni úgy meg marha kényelmes. Sajnálom ilyenkor őket mert hozzák a kis motyójukat (párna, takaró és egyéb játékok) ilyenkor megmondom nekik, hogyha világos van akkor jöhetnek és akkor már nincs itthon az apa és akkor összebújunk egy kicsit.

Szilcsike
Jobbulást az egész családodnak!

Rit
Jól hangzik ez a kastély dolog, ha elkészültél tegyél majd fel képet.
A Petra haja is olyan mint a tied. Szegény mindig úgy szeretne hullámos hajat. Befonom neki sok tincsbe és kb úgy van 3-4 napot és mikor kiszedem a gumit szög egyenes, másnak pedig pár óra után már tök hullámos.

Gumicukor
Mikor még nem volt egy gyerekünk mi is 3-at szerettünk volna, sőt még a Petránál is most meg itt vacilálok. Majd megkérdezlek a második után.

Ági
petra2
 
 


Manó
Jobbulást Emmának!

Halacska
Múltkor csak a földrengés miatt kérdeztem, hogy merre laktok.

Rit
Nálatok van az óvodában számítógép?

Nyuszi
Milyen helyet keresel a boltnak, nincs elég forgalmas helyen?
Sajnos én is félek ettől mert a Petra utoljára dec. 19-én volt oviba, akkor volt a karácsonyi ünnepség. Mondtam is neki ma, hogy már nemsokára fog menni errő ő, hogy itthon akar maradni anyával. Kíváncsi vagyok mi lesz vele hétfőn.

Ági
petra2
 
 


Petra!
Nem tudom mit jelent a klikkeskedés. De ha nagyon tippelni akarok, akkor van :lol: Gabi és Dani nem tudnak együtt játszani, mert folyton egymás játékával játszanának és mindig visitás a véga, vagy verekedés. Egyetlen egy helyzet van amikor jól elvannak együtt, amikor rosszalkodni kell. De mivel ben a házban nem igazán lehet, ezért ez csak az udvaron fordul elő. Ilyen időkben meg oda sem megyünk úgyhogy....
Nekem az 1-ről 2 gyerekre való átállás nem jelentett gondot! Olyan simán mernt mint a karikacsapás. Persze Dani minta gyerek volt. Ellenben már 9 hónapja megszületett a 3. gyerek és még mindig nem tudom átlátni a dolgokat. Nem érem utol magam.

Kép
sasha
 
 


jó reggelt, vagy inkább már napot!

Pedig sajna természetes a csúfolódás. Kicsit hülye példa, de az állatvilágban is kiszorítják a gyengébbet, aki más, mint a többi. Csak az embereknél azért máshogy van, próbálunk odafigyelni, de mi is uúgy csináljuk. Pl. ki az aki még sosem szólt le mást, akár magában, akár másnak mondva, ez ugyanaz, csak a burkoltabb formája.
Persze szóljon rá az óvónő és a szülő is, aztán vagy hat, vagy nem.
És sokszor olyat is mondanak a gyerekek, amit soha nem hallhatott a szülőktől, pl. nálunk is vannak dumák, és passz honnan szedi, illetve hát dehogynem, az oviból. Egyébként amikor én középsős voltam, emlékszem egy kisfiúra, akit csúfoltak, mindig azt mondta, hogy kukás lesz, és mi nevettünk, valaki meg folyton húzgálta a fülét.

CSics
Én direkt nem szóltam bele, megvártam a végkifejletet, mit csinál a gyerekem, amikor anyuci nem avatkozik bele. Mindig nem foghatjuk minden szituban a kezét, meg kell tanulnia megvédeni magát, illetve a saját igazát. És örülök, hogy jól jött ki belőle. Hülyén hangzik, de ezek az életben az első pofonok. Más gyerekére meg nem szeretek rászólni, egyrészt milyen alapon, meg én sem örülnék, ha az enyémnek is egy vadidegen osztaná az észt, amivel lehet nem is értenék egyet.

Nálunk is csak akkor volt ugrálás, amikor megvettük a matracot, aztán már csak nagyon ritkán. Dani inkább a nappali kanapén szokott tornázni... legnagyobb örömömre. Dobálást már célirányosítottam, ezért van kosárpalánk, fakarikás célbadobáló. Már gondolkodtam mini trambulinon, hogy azért meglegyen a benti ugrálása. Azt gondolná az ember, hogy sokat van kint a levegőn, akkor már este nem csinál ilyneket, hát dehogynem...

Lövöldözés
hát nálunk még puskája sincs Daninak, én nagyon nem szeretem. Vizipisztolya van a kádban, de azt teljesen máshoz társítja, nem az öldökléshez, hanem hogy csikizi vele a másikat. Én már azt is utáltam, amikor Szaddam akasztásának előkészületeit mutatták a híradóban, ki is kapcsoltuk, nehogy Dani meglássa. Erre, amikor kezdtük az ovit egy csomó kisfiú hozta a puskát, szóltunk is az óvónőknek, hogy ne engedjék behozni. ezt hellyell közzel be is tartják.

Ági
Hát igen, én is kíváncsi leszek a második után... Csak nekünk a 3.ra már kicsi lenne a lakás, szóval sok szempont fog dönteni.
Daniéknak is van az oviban minilaptop (amolyan játékok vannak rajta, picike kijelzővel), de leszólta, hogy az nem uolyan, mint az otthoni.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kataa
hát nálunk egyetlen c típusú gyerek van, és úgymond "válogatott" családok mindhárom csoportban, mivel 2 épületes azu ovi, a többiek a másik épületben, de egyébként a legtöbb probléma olyan szülőkkel van, akikről meg nem mondanád. Tök jól élnek, kultúráltan öltöznek, iskolázottak :(

Ilke
A mi kastélyunk nem 3D-s lesz, hanem gyakorlatiolag a galéria korlátja.. vagyis korlát helyett lesz egy ilyen kastélyalakúra vágott és kifestett fa lap, ablakokkal és mondjuk a lépcsőfeljáró a kapuba vezet... hát majd rakok képet, csak a gyerekszoba év végén kerl majd csak sorra....

csics
barla :) már írtam korábban is :)

ági
Nálunk számítógép minden csoportban van, mindkét épületben. Rendes asztali pc, különböző progikkal a gyerekeknek - van pl. iskolába menősöknek írós-betűkeresős v. számolós is, kisebbeknek memo, szinező, stb. de bármelyik szülő vihet be cd-t és akkor fel lehet tankolni újabbakkal :)

rit
anemona7
 
 


Sziasztok
Tul vagyoka 6 hetes kontrollon es a rakszuresen is.Ez utobbit kihagytam volna,mert nagyon fajt :roll: Pedig nem szokott...


Ilke
Alex nem ugral az agyakon,talan parszora a mienken meg regebben,de gondoom egyedul nem poen neki :D
Hat igen mashogy nem is menne,nincs tul nagy siras kuszobom,ha bombi volt akkor cici.Bar azert megvarom az 1 orat az evesek kozott, mert kulonben jonne a zold kaki..
Ezek szerint az igeny szerinti is beall egy rendszerbe.
Ma ejjel en keltettem mert meg fel 5-kor sem kert enni.Viszont a cicim meg mar igenyelte. :roll: :wink:
Apukadnak jobbulast tovabbra is a cukorbetegseg nem jatek ugyhogy a dietat szorgalmazd hogy tartsa csak be.

Mano
Ja a sivatagban vannak,hat az tenyelg poros :wink: :lol:
Mi csak Jeep Safarin voltunk egy napig ,na az kiraly volt,de amugy tenyelg unalmas lehet.
Nekem Alexnak hamr lett napirendje a tapi miatt ugye.Azert gondoltam hogy szopi mellett kesobb lesz. De neked meg plane mondom,hogymar probaltam mindkettot,hogy a szopi szazszor egyszerubb.Pedig ugye a szopi propagandistak azt mondjak hogy aki nem szoptat azert teszi mert egyszerubb a tapszer. Persze ugy velemenyt mondani, hogy nem probaltak,konnyu :lol:

Nyuszi
Remelem az uj hely majd sok vasarlot hoz neked :)

Agi
Nalam a ket gyerekre valtas nem volt veszessot sokkal nehezebbnek gondoltam. Valahogyez letta termeszetes mintha mindgi igy lett volna.talan azert is mert Alex mar nagyobb.De olyan jo hogy mostmar ket gyereket olelgethetek/szeretgethetek :lol:
Ti oten mind edes testverek vagytok?mert a ket utolso lanynal van nagyobb kulonbseg.Anyukad tenyleg nem utankozhatott.

Gumicukor
Nalunk sincs fegyver,ez a kaloz kard az elso.Szerencser nem jatszik vele,ugyhogy ledugtama szekrenybe es megbeszletuk tlan felveszi farsangkor addig meg minek legyen elol :wink: :roll:
Apa plane nem preferalja ,mert a kozepiskolat Irakban vegezte es ott tantargy volta fegyverhasznalat :shock: gondlhatjatok,mennyire utalja...

Rit
Es milyen problema van azokkal a szulokkel?
Egyebkent ahogy latom egyik ovi sem csucs szuper,mindenhol vannak dolgok.Nem is keresek masikat,mert ott is biztos lenne.
Megoldja majd az elet ezt a kerdest nalunk :wink:

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa,
Köszi az üzenetet; nagyon jól esik, hogy hiányoltatok. Most már minden rendben a szopival?

Az ünnep előtt és alatt bejött betegség és elég sok munka, úgyhogy nem nagyon volt időm és energiám ezen kívül másra, azért tűntem el. És ha egy időre kimaradok, akkor olyan nehéz utána visszajönni, visszaolvasni...

Számítógép az óvodában???? Nálunk még magnót is vmelyik szülő vitt, és a játékokra is úgy dobunk össze, valamint a ragasztótól kezdve a színes papírig mindent otthonról kell adni...

Zit
parazita
 
 


Sziasztok
Lányok
Petike mostanába szörnyen viselkedik tegnap nem gyakorolt a logopédusal ma meg megvert egy kislányt :oops: gyurmázásnál gyurmát nyalogata ,kézmosásnál a szapanos kezét nyalogata ,ebédnél meg nem akart enni mert fáradt enni :? reggel 12óra alvás után mikor öltözni kellet közölte hogy fáradt és hogy apa öltöztese én menyek innen :( de az oviba is ez megy ha kéne csinálni valamit akor rögtön fáradt de ha szabadon választot dolgot lehet csinálni akor nem fáradt :wink: ,lassan én fáradok bele az ö nevelésébe és legszivesebben visitanék a rosszasága miatt vagy sirnék :cry: .

Pusz Csics
csics
 
 


Nyuszi!
Boldog névnapot :lol: !
Nem jó helyen van a boltod? Na ja, azt várhatja az ember, hogy százával fogyjanak a hótaposók :wink: !

Zit!
Szóval, akkor megvagytok, ez a lényeg! Ha időileg el vagy eresztev esetlegesen, akkor azért ugorj be!

Ágyon ugrálás
Nálunk van..., engedjük :oops: .

Lövöldözés
Ádámnak nincs puskája, de mikor bekerült az oviba, lövöldözni kezdett mindenfélével. Pedig az oviban nics puska vagy más fegyver, az óvónők még a legelső szülőin megmondták, hogy bármit be lehet vinni, kivéve ilyesmit.

Kataa!
Tök jó, hogy ilyen jól megy a szopi!!! Már máshol is olvastam erről a zöld kakiról, tényleg annyira gáz? Én emlékszem, hogy Ádámnak is volt egy időben, ráadásul annyira zöld volt, hogy szinte már UV-zöld. Komolyan, mintha foszfort kakált volna :lol: . De ennek ellenére nem volt hasfájós, csak kövér :P .

Na, mára ennyi voltam, mert tök fáradt vagyok ettől a nyamvadt korai keléstől :cry: . Most, hogy olcsóbb lett a benzin, nem jó az autónk. Bezzeg, amikor 300 Ft fölött volt, hibátlanul működött :roll: .

Jó éjt mindenkinek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda

Koszi, de nem most tartom, hanem februarban ,de azert jolesett.:)
Nem tudom hogy birod ezt a hajnalban kelest en nagyon nem birnam.
Nem csak forgalom novekedes celjabol koltoztetem a boltot, hanem mert nem tul korrektek a mostani berbeadok es dragak.

AGi

Fouton van most, de szerintem nem ez a lenyeg, hanem hogy udvari es megsem latszik jol az utcarol. A masik nem fouton lesz, de utcafronti es 50m-re van az ovodatol.:) AMugy mar sokan ismernek, mert szorolapozok.

Bea

Mindig elfelejtettem megirni, hogy karacsony utan 3 nappal talaltuk meg a lapodat a postalada aljan, be volt a resbe szorulva.:( :oops: De nagyon koszi. Nagyon dolgozol mostanaban? Kar hogy szinte sosem vagy a neten. :( Mamatali? :)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Kataa
Engem a második azért viselt meg mert a Petra csak másfél éves volt. Pelusos volt, még nem beszélt és persze szopizott is. Nem tudtam az Olivért nyugodtan megetetni mert ott várakozott, hogy mikor jöhet már. Azért egy ekkora gyerek még nem a türelemről híres, előtte meg persze minden kívánságát figyeltük.

Hárman vagyunk édestestvérek és az anyu második házasságából pedig van még kettő. Én nem teszek különbséget közöttük mert együtt nőttünk fel, teljesen mindegy hogy kinek ki az apukája.

Rit
Én kicsit meglepődtem ezen, nem gondoltam hogy már oviban is van számítógép.

Nyuszi
Nagyon boldog névnapot kívánok!

Gumicukor
Az Olivérnek sincs puskája és én nem is szeretnék neki ilyesmit majd meglátjuk mi lesz ha már ovis lesz.

Ágyonugrálás nálunk is van de én engedem nekik. Nyáron a kertben van egy kisebb ugrálóvár és azon szoktak,azt nagyon
szeretik.

Holnap visszük a Petrát az orvoshoz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak.

Ági
petra2
 
 


Csics
Akkor visíts és sírj, csak ne a gyerek előtt. Egyébként Dani is már szinte mindegyket csinálta, amiket leírtál, a fáradtságot leszámítva.

Kata
Erre a zöld kaksira én is emlékszem, ha túl hamar kajált, nem tudta megemészteni a tejet rendesen. De ahogy rájöttünk, ok lett.
Érdekes, hogy fájt a rákszűrés, pedig te csaszis voltál. Nekem a szülés után 1 évvel volt az első rákszűrés és nagyon szar volt, mintha vmi tűt döftek volna belém, de hát nekem ugye a méhszáj szülésnél igénybe volt véve, rá egy évre már nem fájt. Ez a mammográfiás micsoda mikortól kötelező. tüdőszűrésen már voltam,majd csak jövőre kell menni. tavasszal meg fogászat, de csak ellenőrzés, illetve egy fogat áttömetek, mert kicsit elengedett a tömés széle.

ÁGi
Drukk holnap az orvosnál. Ne izgulj nagyon!

Manó
Emmának jobbulást. Én már vittem innen a XVI. kerből busszal, be a VII. kerbe, beadtam neki a Nurofent indulás előtt fél órával. Van gyerek Algopyrin is?

Most olvasom a jógás könyvben, hogy aki sok fokhagymát eszik nyersen, annak nem nagyon lesz érelmeszesedése, szívbaja, betegségei. Hogy ne legyünk bűzösek :? , össze kell keverni egy egész gerezd péppé zúzott fokhagymát kis citrom levével és pici sóval. Nem egy tequila, de majd kipróbálom, de csak inkább hétvégén. eddig csak kajákba belefőzve imádtam. lehet a nagypapim is ezért ilyen hosszú életű? neki minden nap egészben egy gerezd fokhagyma a reggelihez és 7 csepp pálesz a teába. legjobb népi gyógymód, nem? :lol:

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Tegnap csak olvasó üzemmódban voltam, annyira fájt a fejem délután, hogy csak feküdni bírtam, a legkisebb mozdulatra is felkavarodott a gyomrom. Hajrá hidegfront!!
Bea! Te remélem túlvagy a nehezén!

Azért de. játszótereztünk Márkkal. Nóri meg ovizott.

Szerdán szupi jó volt az Állatkertben, 10-től 15 óráig ott lófráltunk, MINDENT megnéztünk JÓ ALAPOSAN :lol: Gyerekeim vonzódása az akváriumokhoz, a halakhoz csodálatra méltó, közel 1,5 órát töltöttünk a nézegetésükkel. Játszóztunk is egy nagyot, meg uzsiztunk a papagájok orditozása közepette.
Minden állat eleven volt, mozogtak, az oroszlán bömbölve jelölgette a teritóriumát, udvarolt a csaj oroszlánnak, de az unottan aludt a verőfényben. Majomház is jóóó hosszú program volt, voltak kismajmok, nagyon érdekes volt látni, ahogy neveli őket a csapat.
Ági! A nagysziklát és környékét még mindig csinálják. Nem voltak medvék, zebrák, antilopok, tevék. A többi "szokásos " állat a helyén volt és tényleg nagyon mozgalmasan élnek, élvezet volt figyelni őket. Szerintem érdemes elmenni.

Rit! Bérletet vettem, így még legalább 9 alkalommal tutira fogunk menni idén, majd JÓ NAGY BETŰKKEL megírom :lol: :wink: .

Ágyon ugrálás: Hát én nem engedem. Tavaly vettünk szipi-szupi 90 eFT-os matracot, na azt sajnálnám, ha szétugrálnák. Szerencsére hamar elfogadták ezt a szabályt.

Gumicukor! Fokhagyma :lol: Apukám minden nap evett egy gerezdel, soha nem láttam náthásnak, betegnek. Élhetett volna 120 évig, ha azt a r.hadt cigarettát le tudja tenni :cry:

Ági! Drukk, drukk. Biztos minden rendben van!!!! :D

Felébredt Nóri :shock: Mit akar ilyen korán?

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Jó reggelt!

Ágota
De legalább meglett! Bár akkor már itt láttad a képet. :cry: :)
Annyira elfáradok nap végére, hogy csak lezuhanyozok és beesek az ágyba. Szerencsére Zoli intézi Annát de nagy lelkifurkám van és hiányzik a csaj rendesen. Otthon már be se kapcsolom a gépet, max. hétvégén. Ez van. Itt bent előtte ülök egész nap de nagyon hektikus a munkám. Most is megsoroztak. :?

Magdi
Köszi, nekem már jobb. Kopp-kopp! A vérnyomásom viszont ingadozik rendesen. :?
Szerelmes oroszlán. :lol: Gondolom ők is megzavarodhattak az időjárástól. Tiszta tavasz van.

Kata
Nem is arra gondoltam, hogy a főnököd miatt jönnél be.

Ovitéma megint. Kettősség van bennem. Az egyik ovinénink szabizik a másiknak viszont mindig beteg vmelyik fia. Amit anyaként megértek, de ha már a gyerekemet is érinti a sok hiányzása, úgy már nem. Szerencsére még nem kell Annát felkészíteni az iskolára de látom rajta, hogy mennyire nem tanultak semmit mostanság. Mindig közös csoportban vannak, ahol a baciveszély is nagyobb. :cry: Kicsit elkeseredtem emiatt.
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Zit
Na legalabb minden Ok,az a lenyeg :) Szolj majd ha felenk is jartok :wink:

Csics
Hat 4 eves kori sajtossagokat mutat Petike,bar a faradtsag lehet vashiany is.Vagy azt folyamatosan nezeted?
Fiuk mindenre kepesek,mindig azt mondom az enyem meg konnyebb eset,de pl sian belemegy O is abba hogy utanozza a rosszasagot az oviban :?
Oltozes fornton nalunk is mindig mas van eloterben,pedig egyedul oltozik csak epp ott kell lenni mellette.

Panda
Ketszer volt zold kakija,tuti a tuletetestol,vagyis a tul gyakoritol.Nem hasfajos szerencsere,szerintem mar nem is lesz,mar 2 hos lesz jovo heten :lol: Ja es mar hurkasak a labai :lol:
Este nyugibb,akkor szeret kezben lenni,de ez szokasos babaknal,meg en is igenylem dajkalni :oops: :wink:

Agi
Mara drukk nektek a dokinal!

Gumicukor
Hat sosem kellemes de most jobban fajtpersze par masodperc az egesz de meglepett.
Ami meg megjobban hogy a csaszik miatt nem lehet sosem spiralom,na nem mintha vagynek ra,de ugye ez iegy esetleges alternativa a kesobbiekre.
A Pharmatexrol meg azt mondtahogy 80%-os a vedettsege,neki volt mar nem egy terhese :shock: Ugyhogy tok fura, hogy vedekelzni kell mar.Gyogyszert nem szeretnek mar sosem.
Mammografia 40 felett kotelezo.En mar voltam a regebbi csomom miatt amit kivettek,de a legutobbin LEon elott mondtak hogy raerek 40 evesen visszajonni,mert az az altalanos kezdes.
En is megyek fogorvoshoz 2 het mulva ellenorzesre,erekes attol mar reg nem felek..
A fokhagyma tenyelg jo,en is eszek,de a masik tuti modszer szagra hogyelragsz egy Kardamom nevu magot(fuszerfele ) es akkor teljesen elmegy a szaga.

Bea
Szegeny Te,gondolom hogy faradt vagy :roll: Majd bepotolod a jatszast meg Pancsival,meg ottvan a hetvege is.Bar ez az eles valtas biztos rossz mindenkinek,tok jo hogy besegitenek az oviba a nagyszulok.
De a fonokom miatt bemennek, csak a tobbiek nem hianyoznak :?
Hat igen ovono is anya...Nalnuk mar nagy gyerekeik vannak.
Viszonti igazad van,az osszevolt csopit Alex ruhelli,pedig aztan O imadjaa nyuzsgest,de az mar tul sok uj neki,uj szoba,ovoneni,tobb gyerek.En nem panaszkodhatom arra,mert nagyon sok verset,eneket tanulnak,meglepodom mindig rajta.Itthon azert lassabban emgy,meg inkabb jatszanavelem minthogy verseket tanuljunk...

Na pusza,jon a vedonom
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok

Jajj, jó sokat irtatok, kb 8 részletben sikerült is átfutnom :lol:

Kata, hát igen, ha tehetné egész nap kézben lenne a Kismaki :roll: Úgy birom, annyira meg bir sértődni, ha leteszem, vagy épp nem rá figyelek. De azért nem babusgatom egész nap, viszont lényegesen többet van kézben mint anno Gyurma. Hogy a fogától megy e a műsor alvás helyett vagy nem, én már nem tudom megitélni :oops: Azt látom, hogy kinlódik vele, de talán az nem húzódna ennyire hosszúra. Most éppen a fogzás+szeparációs félelemre tippelek. Van mikor bömbizik éjjel, felveszem, megölelgetem és már alszik is :shock: Bocsi, nem "biztatni" akartalak ezzel az alvás dologgal, nem feltétlenül "romlik" el mindenkinek az alvókája :wink: A napirenddel meg nagyon ügyik vagytok :D Fejbetakarás :shock: Tényleg furi, hogy fájt a rákszűrés :shock: Nekem is a 6 hetes kontrollon volt, és bár nem szeretem :? , de azért nem fájt. Nemsokára én is mehetek megint, van egy szövettani elváltozás a méhszáj körül :cry: , azt kell ellenőriztetnem.

Manó, Emma magasságához jó lehet mindkét tipus. Az Ő lába nagy valószinűséggel már biztonságosan leér a Hauser-ről is. Ezt biztosra azért nem mondhatom, mert nem csak a testmagasság a mérvadó, hanem a lábhossza is. Mindig akkor válik biztossá egy adott méret, amint az illetékes átlépte, ráült, kipróbálta :) Gyermek, és főleg kislány esetében pedig általában úgyis mindig amellett döntenek ami a gyereknek jobban tetszik :wink: A bringákat természetesen összeszerelve és beállitva (!!!) adjuk, már csak tekerni kell :wink: Lövöldözés :shock: :evil:

Gumicukor, jó az új avatarod :D Nagyon drukkolok nektek is a tesókához :) !!! Megértelek a bringával kapcsolatban. A kis 12"-est mi is eltettük Öcsikének, mert nekem személy szerint ezek az újfajta nagyon csicsás Hauser-ek nem nagyon jönnek be :oops:

Conti, férj vásásrolása :lol: Gyurci már vagy 2 hónapja hurcol magával az oviba egy gyűrűt, amivel elvileg meg akarja kérni a szerelme kezét :P Csak szegénykém mindig "elfelejti" odaadni :wink: , ami a valóságban persze azt jelenti, hogy nem meri, mert tart attól, hogy a többiek meg az óvónéni mit szólnak :D Odáig már azért eljutott, hogy megsúgta a lánynak, hogy mire készül :D

Ilke, nagyon jók a képek :D Sajnálom szegény Lilit az ovi miatt :(

Panda, autó :( , torna :) , azóta is csinálod? Milyen?

Magdi, ügyes Márkod a bugyizással :D , nálunk is kb ennyi idősen kezdett anno kialakulni.

Kryss, nagyon aranyosak a gyerekek :D , és jó megnőttek :shock: Én bevallom Rebit meg sem ismertem volna, olyan nagylányos lett :oops: Gyurma nagyon szereti az Öcsit és viszont. Öröm rájuk nézni, annyira nagy az imádat :P

3. vagy többedik gyerek téma :lol: : én 4. és egyben utolsó gyerek vagyok. A tesóim között 1-1 év korkülönbségek vannak, a fiatalabbik nővérem és köztem pedig 3 év. Mondanom sem kell, hogy én is rendszerint ki voltam közösitve :x , ellenben azt hiszem bátran állithatom, hogy mindannyiunk közül a mai napig én vagyok a legtalpraesettebb :wink: Egyébként mi eredetileg kettőt akartunk, aztán már a Gergővel való terhesség alatt Gyuri feltornázta az igényét 3-ra :lol: , és ezt egyre gyakrabban hangoztatja is mostanában. Gyurci pedig 5 (!!!) testvért szeretne :shock:

Ugrálás: hát az nálunk is van az ágyon, persze csak a mienken, a sajátján nem, illetve mint Karoléknál az ülőgarnitúrán még :? És hiába nem engedem elvileg, akkor is csinálja :evil:

Bea , ovi :cry: Nagyon megértem az óvónénikkel kapcsolatos érzéseid... Te meg persze, hogy nagyon fáradt vagy, pihenjél, Pancsi meg megértő nagylány. Lesz még alkalmatok bepótolni, meg hát ott vannak a hétvégék is.

Zsuzsa, és ti hogy vagytok? Meló?

Zita, én is pont igy vagyok, hosszabb kihagyás után olyan nehéz képben lenni és úgy irni 8)

Na leállitom magam, mert már igy is baromi hosszú vagyok, pedig csomó minden ki is maradt 8) Ráadásul már vagy 1 órája itt ülök :lol:

Betegeknek továbbra is jobbulást!!!!

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Hu lanyok, itt akkora jegeso volt az elobb!!!!

Es ehhez mit szoltok?

Kép

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hát én sem szeretnék semmilyen vegyi anyagot beszedni, sem bekenni. Azért a Pharmatex-től nemcsak a 80 % tart vissza. Spirált meg a fémallergiám miatt nem lehet, de igazából nem is nagyon szeretném, ha ott bent lenne valami. Meg anyukámnak volt mellette egy 3. terhessége, amit el kellet vetetni, mert keresztben állt az embriócskában a spirál. brrr... inkább maradok az önmegfigyelésnél, eddig teljesen bejött és marad az óvszer a kritikus napokon.

Ezt a Kardamon füvet hol lehet kapni? És a bőrön sem párolog ki? Mert az az igazán szörnyű, főleg a tömegközlekedésben, amikor egy ilyen pára feléd száll... brrr...

Dani meg pont az összevont csoportot szereti, valahogy a nagyobbakkal jobban kijön, szerintem nem bírja a nyávogást a korcsoportjában. Alig akar olyankor eljönni. Tegnap 1/2 5-re értem oda, ez nálam viszonylag korai, és már csak ő volt. Passz mások hogy csinálják. Van két "kedves" anyuka, akik nem dolgoznak, nem azért mert kicsi baba van, hanem mert, ahogy elmondták röhögcsélve a minap, innen is onnan is elmentek, mert sehol sem jó...ez már lassan 1 éve az egyiknél. és még ők sajnálkoztak a minap, hogy szegény én, mindig rohanok... milyen rossz lehet, hogy ilyen későn érek oda a fiamért. hát inkább így, mint ne legyem munkám. de ahogy elnéztem bazira ráértek, nem nagyon keresik a végét a dolognak. az egész oviban ebből az egyik anyuka c típusú, de a jobbik fajtából szerencsére, tiszták, rendezettek.

Hát igen, a cigi...
Én is örülök, hogy leszoktam róla, tavaly decemberben volt 8 éve. Abszolut nem hiányzik, csak akkor fősuli volt, meg buli meg vizsgák stb...

Dani is sok verset megtanult mióta oviba jár, meg én fürdés közben szoktam ülni a kád mellett, és a Cini-Cinimuszikából olvsok egyszerűbbeket. Párat már megtanult belőle a sok olvasás hatására, kedvencem az Esik a hó nagy csomókban, veréb ugrál lenn a hóban. Olyan cuki, ahogy mondja, közben meg ráncolja a szemöldökét, ahogy koncentrál. Pár éve, amikor már sokan írtátok, miket versel a gyerek, az enyém még a közelében sem volt, nem is gondoltam volna, hogy így megszereti és belejön. Tegnap meg ingyen Auchan Zenecsatorna volt, amikor bevásárolni mentünk. Végig énekelt a kosárban ülve, aztán meg a párom nyakában, de torka szakadtából. De legalább jól elvolt és nem kellett fegyelmezni, és az idegeimet is kímélte :)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Nálunk szabad ugrálni :), a kanapénak már úgyis annyi, majd ha Csongi is legalább 5 éves lesz, veszünk másikat.

Bea,
Szegény, nagyon rossz, ha az ember el is fárad, és közben még a lélek is furdalja... Ha én elmegyek dolgozni, tutira sose fogok beérni Solymiért, csak ha előbb eljövök - de asszem fogok néhány ilyen eljövős napot rendszeresíteni. feltéve, ha meglesz még a cégem, mire visszamegyek :)

Csics,
Solymi is mindig "fáradt" mostanában, és itthon si meg az oviban is eszelősen hisztizik, ha valami nem sikerül neki... Ha meg az ember segíteni akar, közli, hogy "Ne mondj semmit! Ne szólj hozzám!"

Zit
parazita
 
 


Ebédelek, itt vagyok. :lol:

Zit
Hogy érted azt, hogy még meglesz a céged? Bármi történhet alapon vagy tudsz konkrétumot? Épp tegnap jutottál eszembe mert ebédidőben fél órára kilógtam sétálni és a tornyok között bóklásztam, majd a parkban.
Úgy emlékeztem, hogy nálatok azért valamellyest emberibbek a körülmények. Azaz odaérsz a gyerekekért. :?

Ágota
De ugye nem áztatok be? :lol: Vicc volt!
Szép a szivárvány, köszi, hogy feltetted!

Banyóci
:) Igen, én is a hétvégére apellálok első sorban, csak akkor még ott van a háztartás is. Na, nem is panaszkodom. Más is tudja csinálni.
Gyurma-gyűrű :lol: honnan vesz ilyeneket? Anna pl. nem tudja, hogy ez mit jelent. Még nem került eddig elő. Mármint nem merült fel mint téma.

Kata
Szerencsére Anna nem bukik ki ilyeneken, hogy közös csoport, összevonás. Sokszor tanulhatnék tőle...Egyet biztos, hogy megtanulnak így, mégpedig alkalmazkodni. Mindig más vigyáz rájuk, előbb vagy utóbb mindenegyik gyerkőc megszokja :?
b,

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok!

Csak olvasni ugrottam be, de nekem is megakadt a szemem Gyurcin: gyűrűt egy kislánynak? :lol: Ez ANNYIRA nagyfiús. Nálunk Nóri sokszor mondja, hogy ő "esküvőnek" akar öltözni, imádja a magas sarkú cipőket, a pörgős szoknyákat. De amikor megkérdezem, hogy kihez akar feleségül menni, akkor családtagokat mond. "Apához, Janihoz". Nekem tök fura, hogy egy "idegenbe" lesz majd "szerelmes". :lol: Na, ezt jólmegaszontam. Azért érthető egy picit? :wink:

Hány éves kortól természetes, hogy szerelmesek lesznek a gyerekeink? :shock:

pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Kataa
Tudod, meséltem nem hajlandóak fizetni sem csoport sem gyümipénzt és még ők vannak felháborodva, mikor az ember szóvá teszi. + az ő gyerekük megy el kirándulásra kaja és üdítő nélkül és a többieknek kell öszedobni valamit...


Panda
Most megértelek, pedig régebben én voltam a hajnali kelő mindíg, de mostanában alig ehet kirobbantani az ágyból. Még az órát is hajlamos vagyok inkább beleszőni az álmomba és alszom tovább :)
A kocsink nekünk is dögrováson és nem is tudom mikor lesz belőle valami, egyenlőre csak ott áll apósom telkén :(

Nálunk fotelon ugrálás van, mef van trambulinja is, ágyon nem ugrálhat, mert azunk nincs :D:D

Gumicukor
Én tavaly el akartam menni magmmográfiára, de elzavartak, azt mondták akkor menjek, ha 40 felett leszek v. konkrét panaszom van
Fokhagymá/hagyma szagra 1 kávészem elrágcsálása is kiváló

Magdi
Okesz, nekem is van belépőm, úgyhogy bármikor mehetünk :) Nekünk a múltkor az volt nagy szám, hogy a jegesmacik úszkáltak és birkóztak a vízben :)

Baynyóci
Jó korán kezdi Gyurci, de édes!!!! :):)

Ez a spirálos GC story tényleg horror. A barátnőmnek is van, neki meg egyeltalán nincs mensije miatta - de nekem ez nem hangzik valami egészségesnek, elvileg tisztulni csak kéne, nem?

Magdi
a beöltözésről jut eszembe, nálunk jól fel van adva a lecke: Dodi fogkrém akar lenni farsangkor :) De ezt annyira konkrétra mondja, hogy már hetek óta ez megy, nem pedig variál, mint tavaly

rit
anemona7
 
 


Bea,
A gyógyszercégekre nagyon rászálltak most - év végén nálunk 27 területi képviselőt rúgtak ki, és valszeg ez még nem a vége... Mostanában elég gyakran járok be, és eléggé mutatkoznak a bomlás jelei (t.i. mindenki állást keres), de a világ egyik legnagyobb gyógyszercége talán túl fogja élni ezt is.
Te most hol vagy? Biztos írtad régebben, csak én nem olvastam...

Nekem is spirálom van - én meg attól kezdtem el vérezni, és azóta is szorgalmasan... Lehet, hogy ha vége lesz a szoptatásnak egyszer, akkor inkább arra a hormonos hüvelygyűrűre váltok.

Rit,
Solymi konzisztensen cápa akar lenni - azt se lesz egyszerű megcsinálni...

Zit
parazita
 
 


Sziasztok!

Szakítottam azzal a házi hagyománnyal, hogy péntek délután-este semmit nem csinálok. Előkészítettem a holnapi kaját, mostam, a leszedett ruhát kivasaltam mind egy szálig (Kataa, ez a te sarad... :lol: ). Gondoltam, ha már amúgy is hulla fáradt vagyok, igazán nem számít, ha még egy kicsit rádolgozok :P , legalább holnap lazíthatok egy picit. Legalábbis remélem :wink: .

Banyóci
Szorgalmasan nyomatom a tornát, csak tegnap maradt ki, mert megígértem a tesómnak, hogy segítek neki egy dolgozat megírásában, és máskor nem volt rá időm. Meg ma, de csak azért, mert megjött, és annyira fájt a hasam, hogy nem bírtam volna megmozdulni. Helyette vasaltam... Megmondom őszintén, hogy Norbi teljesen levett a lábamról az ígéreteivel, mint pl., hogy nekem lesz a legszebb fenekem :oops: :oops: , ha erőt veszek magamon, és csinálom. Hát, egyelőre lelkes vagyok, bár az első nap után még a lélegzetvétel is fájt, főleg másnap.
Lánykérés :lol: . Legalább csinos a menyed????

Érdekes, nekem még soha egyetlen nőgyógyászati vizsgálat sem fájt (se a terhességek alatt, se a sima rákszűrésen), csak akkor egy picit, mikor Noémivel be kellett feküdnöm a kórházba, és megnézték a méhszájam állapotát.

Időjárás :cry: . Reggel (már, ha a 3/4 5 reggelnek nevezhető) arra ébredtem, hogy az eső kopog a tetőablakon. Nagyon megijedtem, és reméltem, hogy eláll, mire indulunk, mert a negyed óra séta alatt, amíg kiérünk a buszmegállóba, tuti agyon áztunk volna. Különösen úgy, hogy Ádám esőkabátja bent van az oviban, mert reggel ugye kocsival megyünk (elméletileg), de délután bármikor eleredhet az eső, ne érjen meglepetés. Vésztartalék esernyő van anyunál Noéminek meg nekem, itthon meg van esőkabát Noéminek, ha reggel esik, de Ádinak csak egy esőkabátja van. Lehet, hogy kellene vennem mégegyet???? De szerencsére elállt az eső, mire elindultunk, úgyhogy nem volt gond.

Noémiéknél meg a suliban eldőlt valami nagy vasoszlop a szél miatt, miközben kint játszottak az udvaron. még jó, hogy senkinek nem lett semmi baja. A tanító néni is nagyon megijedt, egyből bementek, nem is mentek ki délután.

Na jó, ennyi elég mára belőlem, mindenkinek szép hétvégét,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Zita!

Ne is mondd, én meg gyógyászati segédeszköznél dolgozom, no detto.

Ez a védekezés téma engem is érdekel mostanában, mert nem nagyon akarnék majd megint gyógysezrt szedni, de sehogy sem tudok jobbat.
A hőmérőzést egyfolytában elfelejtem, és így nagyon nem biztosnságos, spirál nagyon nem szimpi nekem, szóval nem tudom mi lenne a legjobb.

Farsang: Emma-ki nem találnátok-kutya akar lenni. semmi másról hallani sem akar. A bölcsiben is kuty avolt, tavaly az oviban is és most megint. :roll: Pedig már annyi mindnet mutattam neki, más állatokat is, mert abba beletörődtem hogy nem akar tündér, királylány vagy balerína lenni mint a csoportban az össze többi kislány, de semmi nem tetszik neki. Auzt mondja majd akövetkező farsangon lesz más.

Egyébként már jól van, már tegnap sem volt lázas, kezd is nagyon unatkozni itthon. pedig még hétfőn sem visszük szerinem merta férjem ugye vasárnap éjjel jön haza és nem hiszem hogy olyna korán kelnek hogy bevigye.

Emma még nem akar felesgül menni snekihez, szerintem ez később jön. Ő még csak ott tart hogy ez a barátom meg aza barátom, de nem érdekli a szerelem :lol:

Bea!

Hát nem könnyű ez senkinek sem, tényleg, én is így voltam az elején, de most is sokszor. Életemben olyna fáradt nem voltam maég mint néha most az tuti, mondjuk biztos s ok utazás is.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Banyóci, tök aranyos Gyurci és szerintem ez már igenis komoly. Én pl. emlékszem, hogy már az oviban is volt szerelmem és olyan jó emlékek ezek. Bettinek is van egy udvarlója, de nem szereti, idegesiti, hogy jön mindig utána :D

Gumicukor, a fokhagymával vigyázni kell. Nekem sajnos jó az orrom és szenvedtem egy kolleganőm miatt, aki minden nap evett fokhagymát (szerencsére nem a mhelyen, hanem este). Biztos vagyok benne, hogy egy idő után a bőrön is kipárolog. De nem akarom elvenni a kedved! Tesztelni kell otthon. :)

Ovi: már nem bánom, hogy ilyen kicsi oviba járunk, csak két vegyes csopi van. Nem panaszkodhatom, pedig van négy c tipus, viszonylag normál szülőkkel, néha köszönnek is. Reggel vannak inkább kevesebben, fél 8-kor néha 2. 3. helyezettek vagyunk. Na ezért tudok csak 6 órát dolgozni, hogy 6 helyett fél ötre odaérjek érte.

Ilke, az én anyum is öregségi kezdődő cukis, sajnos nagyon nehéz megértetni vele a dolgokat. A diétából annyit tart be, hogy 5x eszik egy nap, de hogy mit, azt nem. Sőt most 5 kilót fel is szedett az ünnepek alatt. Nagyon jó ötlet a táblázat, ezt át is veszem, mert nálunk is az a probléma hogy nem akar grammokat számolgatni.

Nyuszi, szép a szivárvány, gondolom a jégesőnek nem örültél. A munkahelyemen majd levitte a tetőt a szél. Itthon viszont egy törött kaspó fogadott a lépcsőn :(

Magdi, jó lehetett az állatkert. Otthon van akvárium?

Juj, nálunk nincs ágyon ugrálás. Viszont annyi játék lehet elől amennyit akar, hetente 1x rakok rendet.

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Banyóci
Gyurci gyűrű, ez nagyon édes!! :lol: Nekem Dani folyton azt mondja, hogy én leszek a felesége, mert engem szeret, de ma fürdésnél mondta, hogy kik a szép lányok az oviban, 3at is felsorolt :)

Panda
A tornánál fontos szabály, hogy legalább heti 1 pihit be kell iktatni, még a nagy sportolóknak is. Én is ma megcsináltam már a holnapi ebédet, párom kiporszívózott, addig Dani vonatpályát épített. Fürdő, WC is tiszta, a holnapi napunk teljesen szabad, kicsit kirándulunk. illetve én végre megyek Pilates tornára délután, kiváncsi leszek, milyen lesz.
Én Béres Alexandrát nyomok, de azután sosem volt agyonvertek érzésem másnap, ellenben a Réka I-II nagyon sz@r. Nagyon jó nyújtások vannak benne, és szerinem hatékony. Sokkal többre tartom mind szakmailag, mind emberileg, mint a Norbit vagy Rékát. Megnéztem az Alexandrás diéta ajánlót a borítóban, és rájöttem, hogy én tuti koplalok, mert annyi kaját ír egy napra, hogy huhh, kidurrannék... Pedig én mindig jóllakom. :shock:

Manó
marad a pesszárium, de az meg olyan macera lehet... meg akkora bazi nagy :shock: , legalábbis, amit tv-ben láttam, el sem tudom képzelni, hogy fér az oda be... meg el is csúszhat, ááá....
Emmának nem dobod be az állatorvos jelmezt? Mintha az akarna lenni, vagy mi, gyógyíthatna egy plüss kutyát. Amúgy teljesen megértem Emmát, hogy nem akar uolyan lenni, mint a többi kiscsaj, az olyan uncsi... pláne amilyennek írtad korábban.

Farsang
Dani Scooby Doo szeretne lenni... Idén is megyünk Egerbe családi farsangra, ott Frédi Béni család leszünk, én Vilma leszek, a párom Frédi, bár inkább színeiben Bénire hasonlít, Dani meg jó kis Benőke lesz, csak nem tudom honnan szerzek lábszárcsontot, amivel püfölhet :)

Rit a fogkrém jelmez szerintem tök egyszerűen kivitelezhető. összevarsz egy vékony szivacslapot, hogy egy henger legyen, olyan hosszú, mint Dodi nyaktól bokáig, alul nyitott a lábnak, illetve két oldalon 2 lyuk a karnak. a tubus teteje meg lehet egy kalap, harminikára hajtogatott kartonpapírból. a hengerre meg rávarrhatod a fogrém betűket színes anyagból. Én voltam egyszer cigi, és ilyen hengerben voltam, csak még az arcomnak is volt egy lyuk.

Conti
Persze én sem szeretnék fokhagyma csíkot húzni... utálnám magam..úgyhogy csak óvatosan lesz.

jó éjt!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


sziasztok

Banyóci: Gyurci de aranyos :D Szilcsinek is van már udvarlója, Máté. :D Korán kezdik ezek a gyerekek :D

védekezés: nekem spirálom van. Semmi problémám nincs vele, az elmúlt két év alatt se fertőzés, se egyéb gond nem volt. És hát ugye terhes sem lettem. Nem is tudom, ezen kívül hogyan is lehetne (persze gyógyi kivételével, de azt soha) másként megoldani a védekezést úgy, hogy biztonságos is legyen.

farsang: nálunk egyenlőre még nincs kívánságműsor. Van egy nagyon édes jelmeze, ápolónő. Tavaly (mivel nem volt farsangon) két hétig minden áldott nap azt hordta itthon, úgyhogy idén ápolónő lesz, szerintem, aztán majd meglátjuk.

torna: hát én próbálkoztam, de ugye jött a lábmizéria, mostmeg a vírus......., tudom, jó kifogás, de tényleg :oops: Ha két napja semmit nem ettem, az egyenértékű egy tornával???? :lol: (vicceltem)

Ilke: ez a táblázat tényleg jó ötlet. Én apum 140 kg. Mindent kenyérrel, de még a rántott húst is. Pedig tavaly csinálta a Norbi diétát, és lement neki 12 kg. Bírta két hónapig, aztán ennyi. Mostmár nem figyel és nagyon hízik.

Bea: szegényke, pihenj minél többet hétvégén. Rám is ez vár nemsoká, nem is tudom, hogy fogom megoldani a két gyerkőt. A mi ovinkban fél 8-kor 2-3 gyerek lézeng, délután fél 4-kor pedig 1-2 gyerek kivételével mindenkiért ott vannak. Egyik anyukát fél 5-kor szidták össze, hogy miért akkor ment, miért nem korábban.

Kataa: majd mail-ben.....

Rólunk: a tegnap volt a mélypont. Két gyerek nyűgös, lázas, szenved, apa-anya lázas, nyűgös szenvedős. Egyszóval szörnyű volt. Nem hittem volna, hogy van annál rosszabb, ha a gyerek beteg. Pedig van: ha anya is beteg, és képtelen ellátni a beteg gyereket.
Tomi sajnos még mindig 38,5-39-es lázakat produkál, pedig kedd óta antibiotikumot szed, Szilcsi csúnyán köhög még, de szakad már neki fel, úgyhogy ő javulgat. Apa is jobban lett mára, én meg az antibiotikumtól ájuldozok. Fél-1 órára jól vagyok (akkor igyekszem főzni meg egyebeket megcsinálni) aztán elsötétedik minden, és azonnal le kell feküdnöm. Gyógyszertárban is szólnom kellett. 10-en voltak előttem, 1 pénztár ment. Végigvártam, de még volt két ember előttem, mikor rosszul lettem. Úgyhogy szóltam, hogy ha nem akarnak felkaparni a földről, akkor esetleg a két bent röhögős kolléganő közül egy nem jönne ki pénztárba..... Tudom, bunkóság, de sajnos ez van, a gyógyszer kellett, a két gyerek kint várt apával a kocsiban, én meg már zöld voltam a pénztáros nő szerint.

Na megyek, még kiteregetek gyorsan, aztán pihengetek, hátha jobb lesz a holnap.
szilcsike
 
 


Sziasztok!

"Már megint itt van a szerelem": Érdekes, én ovis koromban nem voltam szerelmes, általános iskola alsó tagozatában sem emlékszem arra, hogy ÉN szerelmes lettem volna. Viszont az az emlék életem végéig elkísér, hogy az egyik kisfiú 1 oszt. korunktól 8. utánig VÉGIG szerelmes volt belém. Alsóban kifejezetten idegesített, hogy udvarol, aztán nagyobb korunkra legjobb barátok lettünk. Az osztálytalálkozón fel is emlegette, hogy én voltam az első szerelme :lol:
Na mindegy, én későn érő típus vagyok, ezt tudom magamról.
Döbbenet, hogy repül az idő, lassan-lassan a "kényesebb" témák is felszínre kerülnek.

Szilcsike! Fú, nagyon bekaptátok ezt a bacit. :cry: Jobbulást Mindenkinek!! Gyógyszertár: :evil: ezen én is mindig dühöngök, van 2 kassza, 4 gyógyszerész és csak 1 üzemel. A többi 3 gyógyszerész meg bent druzsbázik a raktárban.

Conti! Nincs akvárium. Amíg nem a véglegesben lakunk nem is tervezem.
Fokhagyma: Én Apun nem éreztem, pedig ő tényleg minden nap evett egy gerezdet.

Farsang: Jó, hogy mondjátok. Lassan nekünk is ki kéne találni valamit.

Fúj a szél :cry: Ezt az időt utálom a legjobban.
Egyfolytában nyomás van a fejemben. Nem fáj, de azért érzem.

Pusza:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Gc
Daninak valszeg bejönne a vegyes csoport. Nálunk ugye alapból ez van.
Tegnap ósanoztatok? Z. nem volt hajlandó minimál élelmiszert sem venni mert azt mondta, hogy nagyon sokan voltak. így majd vmikor a hétvégén átmegyek, vagy hétfőn este, meló után. Kajánk van. Holnap dédi főz nekünk igazi lekváros gombócot.
Jó neked, hogy már készen vagy a takival, én most kezdem. De legalább van segítségem Pancsi személyében. :lol:

Zit
A régi cégemhez mentem vissza. Reklámügynökség. A c épületben. Mintha a reklámiparról írtál volna. Arra is rájár a rúd. Illetve nyilván a megrendelő cégekre, akiknek nincs pénzük reklámokra.

Manó
Anna sztem csirke lesz. :D Nem ő találta ki de van egy nagyon helyes jelmezünk. Kivételesen megpróbálom meggyőzni.

Szilcsike
Fél 4-kor???? Nem semmi! itt azért 4-ig maradnak a gyerkők. hánytól hágyig dolgoztál? Hányig van nyitva az ovitok hivatalosan?
Ez már nem rég a szocializmus, hogy anyuka 8.00-16.00ig dolgozik, majd megy a bölcsibe, oviba. Az ovik nem nagyon változtak ezek szerint.

Szerelem: Anna is mondta már, hogy kibe szerelmes: egy kisfiút és 3 kislányt sorolt fel. Még nincs tisztában az igazi jelentésével. Belém is volt már szerelmes. :lol:
A másik, hogy valszeg Liza baba miatt mondogatja sokszor, hogy nem akarja, hogy meghaljak. :cry: Olyan rossz érzés amikor erről beszél. Nem dolgozhatta még fel a történteket....

Szép 7végét mindenkinek!

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Banyoci
Leon isjobban kezbenvan..hat delutan imad a suruben lenni,es fekve nem lat mindentamit Alex muvel :lol: De lehet hogy csak azert ,mert imadom babusgatni :oops: :wink:
Drukk az ujabb szureshez .
Hat igen te meg fiatal vagy egy ujabb tesohoz,de szivbol orulok hogy belevagnal :wink:
Ez a gyuru annyira edes Gyurcitol :D Apatol oroklote a romantikat?? :lol:

Gumicukor
Tutira lehet kapni Csarnokban a legalso szinten az Azsiai boltban,vagy barmelyik arab boltban.Aborodon sem parolog.Bar en eddig csak egy egy gerezdet ettem,ha beteg voltam,de nem volt szornyu utohatasa masnap a munkaban :wink:
Nekem meg nem jott meg..ugyhogy homerozes kizarva :roll:
Van tenyleg olyan spiral amirol irtatok,es nem tamogatja az OEP,ezert 40ezer penz,na ez a hormonos es sosem jon meg tole,nekem sem tetszik,nagyon termeszet ellenes.
Ajanlot egy huvelygyurut amit havonta kell cserelni magadnak es tuti biztonsagos,nem megy fela hormon a vesebe,majba csak helyileg hat.MEg ezen gondolkozom,de azt is csak szopi utan lehet :?
De neked most nem gond ez :wink:

Zit
Hat igen en cegemet is barmikor osszevonhatjak Europai szinten,aztan annyi...mindig vanak valtozasok...
Hiaba kell a papir azert a minosegi nalunk meg mindig kuriozum...

Bea
Ne mar,semmi gaz a te alkalmazkodasoddal :lol:
Na attol aqz egytol nem felek hogy nem tud majd Alex alkalmazkodni,beilleszkedni,sot tul jol megy neki :roll: ha az O szobajukban van az osszevonas akkor minden ok,egyebkent sem sir vagy tiltakozik,csak mondja hogy jobban szereti az eredeti felallast.

Panda
Bocsesz erte :lol: De ma legalabb pihensz.En sem hagyok semmit hetvegere,hetkozben takizom (mar alig jar a csaj ),hetvegen max fozk,de apa is besegit :wink: Alex mellett nem is lehetne sokat.
Ma kozmetikusnal voltam delelott,baba aludt apa meg fozott :wink:
Alex ma anyueknal van,holnap reggel megyunk erte.Huuu ezt acsondet itthon,azert erek most ra :oops:

Mano
Emma ketsegtelenul a te lanyod hogy ilyen kutyas :lol:

Szilcsike
Jaj,ez mar tenyleg sok,most mar goyrs gyogyulast.

Ovis szerelem:
Alexbe szaerelmes a Virag.Szo szerint uldozi a szerelmevel.Legutobb azt meselte Alexnak hogy az autoival almodott :lol: Az udvaron is sir ha nem akar vele jatszani Alex :lol: Na de O Vikibe szerelmes,legalabbis most eppen :wink:
Remelem Virag hamar kiheveri :D

Na pusza
Megyek alszom egyet :wink:
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


HAliho

NAhat, ezek az ovis szerelmek!!!:)

Banyoci

Ez a gyurus sztori nagyon edes!!!:)

En sem emlexem hogy szerelmes lettem volna valakibe, csak arra, hogy az egyik kis csoporttarsam volt belem. ANyuek meg az iskolaban is emlegettek allitolag olyan sokaig tartott.:) Ugy latszik en is kesoneros tipus vagyok.

farsang

Emi kozolte, hogy o nem akar menni farsangra...:( fogalmam sincs miert. Hiaba meselek neki rola, meg nogatom hogy mi is ott leszunk...A tavalyirol sajna lemaradtunk betegseg miatt.

Bea

Nem aztunk be...:) De kicsit morbid a jegeso januarban...
Emit is soxor foglalkoztatja a halal kerdese, o is megkerdezte mar parszor tolunk ki mikor fog meghalni...

Kata

Nahat ez az ALex, micsoda kis Don Juan!:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Mi délelőtt kint voltunk az Erzsébet-ligetben. Nagyon szép idő volt, a szelet leszámítva. Dani élvezte, hogy bicajozhatott ismét, mi meg a környék felfedezését. Elkezdték felújítani a lepukkant részeket, épül a leendő uszoda is, meg a sportlétesítmények. és hatalmas szépen rendbentartott liget van. és csend, kertes házak között van a nyugiban. nagyon hangulatos volt.

Bea
Nem, csütörtökön voltunk, közepes embermennyiség volt. Dani is mondja, hogy uge anya nem halsz meg, merthogy olyan finomakat csinálok neki :) úgy látszik engem a kajával társít. szegény leendő oldalbordájának nehéz dolga lesz a mama főztjét überelni, ha így haladunk...

Kataa
Igen, ez most nekünk nem gond. Én a tuti biztonságos módszerben nem hiszek, mindig van szűk keresztmetszet.

Ovis Love
Daninál még nem olyan konkrét ez a szerelem téma. Én magamra annyira emlékszem, nagycsopiban volt belém szerelmes egy fiú, el is tört miattam a keze, valami pörgő izén voltam, ő meg rohant felém, és átesett valaki lábán. meg én akkor már délben hazajárós voltam (egyedül), mert akkor volt pici baba a tesóm, a srác meg, (azt hiszem Csabi volt a neve) délutánra is maradt, és folyton ott állt az öltözőben és búcsúpuszit adott. De nagyon nem hatott meg engem, ahogy emlékszem. Aztán első osztályban volt egy ikerpár fiú, na beléjük az összes lány szerelmes volt :) De jó ezekre viszaemlékezni.... Aztán 5. osztálytól 8.ig üldözött egy srác, úgy nézett ki, mint Elvis Presley (én nem csípem), még követett is hazafelé, én meg pánikolva rohantam haza... na ez az én történetem, hogyan találkoztam a szerelemmel :)

Azt viszont utáltam, amikor a felnőttek folyton azt kérdezték, hogy van-e már szerelmem...A leghülyébb kérdés, amit gyereknek fel lehet tenni és zavarba lehet hozni...

Na, készülődöm, ma apáé a gyerek, megyek a barátnőmmel tornázni, éééésss szaunázni... ezer éve nem voltam... majd helyettetek is tornázom és lazulok, oks?

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kataa!
Az sajna nem igaz, hogy hétvégére semmi munkám nem marad :cry: . Sőt, gyakorlatilag mindent most csinálok, mert hétközben össz-vissz 1,5 órám van naponta (este 5- 1/2 7 között), hogy valamit csináljak, de ebbe bele kell férjen, hogy vacsit csinálok a gyerekeknek, gyakorolok Noémivel, esetleg mosok, teregetek stb.
A takarítás mindig ilyenkorra marad, és elég nagy a ház ahhoz, hogy sokáig tartson :cry: , vasalni esténként szoktam, főzni sem érek rá máskor, max. előkészítem a következő napit.

Farsang
Ádám tavaly tűzoltó autó akart lenni, végül sikerült rábeszélni, hogy tűzoltó legyen :wink: . Az idén az autót lealkudtam tigrisre :P .
Noémi "hagyományos" lány, ő az idén hableány akar lenni :shock: (nagyon gáz, szerintetek?). Eddig mindig valami "hosszú ruhás" volt.

szerelem
Ádámot abszolút nem érdeklika lányok, ő kifejezetten csak fiúkkal játszik, igaz, van egy-két lány barátja is, de nem hinném, hogy tisztában van vele, mi a szerelem... Nem baj :lol: .

Na, gyorsan szaladok, felmosom a házat, amíg a férjem az Auchanban van a gyerekekkel. Ugyanis az előbb minden gond nélkül beindult ez a vacak autó... bezzeg hétközben esze ágában sincs :evil: .

Minden jót,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hali,
Apu végre otthon és nem tudok menni hozzá :( . Nagyon fáj a torkom, borzasztóan köhögök, ráz a hideg, reggel totál elment a hangom, most már néha visszajön, de nagyon gáz. Szóval úgy döntöttem, hogy inkább itthon maradok, nem akarom megfertőzni. Az elkészült táblázatot meg mindenféle számukra szerintem sosem kóstolt új étkeket küldtem nekik Lilivel meg apával :) . Majd adom nekik az instrukciókat és remélem kipróbálják hamar. Durumtészta, búzakorpa, szójaliszt... ezeknek a legalacsonyabb a szénhidráttartalma, jó lenne ha rászoknának. Kitaláltam, hogy ezeket keverni fogom nekik valamilyen liszttel és akkor már rögtön nem olyan magas a szénhidráttartalom és ízre sem lehet nagyon észrevenni :D .
Ugrálás: nálunk azért nincs teljesen megengedve, mert tudjátok Lili milyen hányós, rengetegszer volt már, hogy kettőt ugrált és már jött is ki minden belőle. Most már szerencsére javult nála a helyzet, de azért óvatosak vagyunk, egy betegségnél pl. ugyanúgy visszaesik :( .

Nyuszi,
Drukk az új helyhez, hozzon majd sok-sok új vevőt neked! :) Mikor költözöl? Van már Dr.Leo-d?
Nagyon szép a kép a szivárványról.

Betegeskedőknek mielőbbi jobbulást!

Farsang,
Lilit egyáltalán nem érdekli :D , ezért azt találtam ki, hogy olyat készítek, ami tuti fog neki tetszeni: kockásfülü nyuszi lesz a lelkem :D , ha sikerül megvarrnom a jelmezt. Tipikus, egyszerű és nagyszerű :lol: .

Halacska,
Dédiféle lekváros gombóc, mázlisták! :lol: De jó is hogy olvasom, már jó ideje ígérem a családnak hogy gyártok egy szép adag nudlit, lehet holnap befogom Lilit és végre elkészítjük. Persze két félét, hogy apa se maradjon ki a jóból, hát igen, öregszem, egyre ritkábban szánom rá magam olyanokra amiből több félét kell készíteni :oops: .
Lilinél is felvetődött már a halál gondolata, néztem is nagyot, amikor mondta, hogy anyu ugye mi sohasem fogunk meghalni, meg hogy én nem akarok meghalni! :roll: Nem volt egyszerű rögtönözni egy normálist választ, hisz nem is gondolkoztam rajta, hogy erre mit lenne jó mondani, persze valótlant akkor sem mondtam. Azt szoktam neki ilyenkor mondani, hogy ha meg is halunk a szeretet megmarad közöttünk és akkor örökké együtt leszünk. Ezt tök jól el is fogadta, azóta nem is kérdezi.

Panda,
A hableány miért lenne gáz? :) Tök jól meg lehet csinálni otthon is a jelmezt hozzá, néha szoktam látni arany alufóliát, abból el lehet készíteni az alsó részt, felülre meg egy csillogó kis toppocska és már kész is :lol: .

Gumicukor,
Szerintem kisállat kereskedésekbe biztosan van játékcsont kutyusoknak, azzal megoldhatod a lábszárcsontot :D .

Na megyek lefekszem egy kicsit, míg Liliék hazaérnek, remélem alszik még picit Bala.

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok
Kataa
NEm lehet Fáradt mert minden nap kap immuno kidet amiben vas is van :) Rájötem hogy ö tud vetközni is ha akar :wink: ez inkább lustaság .

Zita
Idáig ilyet még nem mondot petike csak azt hogy menyinen ,hagy békén, :?

Farsang
fiuk nyuszik akarnak lenni remélem idén eltudnak menni tavaly betegek voltak .

Petike megjavult megbeszéltem vele hogy a rosszcsont petikét nem anyira kedvelik ,mint a éneklös,mosolygos petikét . :) .pénteken nagy kedvel közölte hogy jó volt :lol: .

Pusz Csics
csics
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: