Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Boldog hófordulót :-)

Anett
lakást sajnálom :?

meg az éjszakákat is ,bár nálunk a 2-3 kelés visszaalvás már jó,azt nem bírnám,ha fél órákat altatni kéne,

én ma adtam nurophent,mert csak sírt Bibuka,alul jön kettő neki

meleget én is rühellem,nagyon

hát ezt a fogyást hagyjuk,az a helyzet,hogy koplalni nem bírok,ha nem eszek ideges vagyok,meg amúgy se eszek sokat :evil: és mégse fogyok ill. ha elengedem magam pár napra már hízok is.próbélok békülni magammal de sehogy se megy :evil: :cry:

Andi
nyugi nálunk se mükődik ez a cumi,simi,szevasz altatás,nyugtatás,mindkét gyerekem olyan hogy inkább ájulásig ordítana,sőt megsértődnek és annál inkább üvöltenek.

Zsu
éljen meg volt a kersztelő
KÉPET :D :D :D
Vendég
 


Vilkó napozója nekem is nagyon tetszik :-)

Móni
pénteken indulunk,éjjel,már nagyon várom,gyűlnek a bőröndök ezerrel,menü fejben kész,visszük fél házat,hogy hova pakolok be azt nem tom,a Lamcer kicsi,nem szertem,hiába szép meg jó a két gyerekülés mellé alig férek be,hátra is laig fér be valami


gyerekek ez a pókember mánia kikészít,nincs valakinek meséje???mert nekünk film van,de az annyira brutális egy 3 évesnek,de belevan teljesen szerelmesedve
Mogyó?fiús anyukák?
Vendég
 


Lamcer-Lancer :-) no ezt azért kijavítom

Andi
Miskolctapolca nagyon jólesz

megmondom őszintén amikor nem voltak babásoldalak keresgéltem ezerrel ,hogy hol lenne nekünk a legjobb itthon fürdési lehetőséggel,sóterápiával.ahol a valamit érő terápia van a két gyerekre 50-60 rugólett volna 10 munkanap,szálloda megfizethetetlen nekünk,apartmanba meg kb ugyanott lennék plusz lenne a robot.és reggel délután vinni kellett volna őket .már nagyjából elgondoltam,hogy legyen,mire a tüdőgyógyász azt mondta,hogy szeritne nem érdemes,mert nem mondja hogy nem ér semmit,de igazából ettől nem fognak meggyógyulni,csak az emebr szeretné megenni az egészséget,de azt nem lehet :-(
Szóval marad a tenger,sós levegő van ott is.Nem bírom amikor kérdezik,hogy miért visszük a gyerekek?hát miért ne vinnénk?mért itthon mivel könyebb?ott legalább velünk lesz apa is,úgyse nagyon látjuk.

Gabci
Ádika kis tündérke
hogyhogy bírom kettővel?mit tudok csinálni?:-)

Zsu
ha visszavesznek a munkahelyedre akkor én a helyedbe biztos 4-5 évet hagynák a gyerekek között
Vendég
 

 
 

megenni-megvenni
Vendég
 


Az előbb néztem be lujzihoz, két és fél órája :!: alszik karjait széttárva, cumi nélkül, HASON! Utoljára 2 napos korában aludt hason, azóta szívből utálta, most meg... na mindegy. Lehet, hogy ezért üvöltött éjjel, mert hátra fordítottuk? :shock: Érdekes ez a gyerek.

Timi, én sem hagynám itthon a gyerekeket, ha nyaralni mennénk, később is csak pár napra tervezem a nagyiéknál otthagyni, azt is csak akkor, ha ő szeretne menni. Eszembe nem jutna nélküle nyaralni. Az idén amúgy sem terveztünk nyaralást, nem csak a ház miatt (ugye minden zsé arra kell...ett volna...), hanem azért sem, mert Eszti még kicsi hozzá, én meg gyáva... A kozmetikusom a 2 hónapos kisfiával ment Tenerifére. (Mondjuk ők eleve együtt alváshoz voltak szokva, és a kisbaba totál nyugis, kis Buddha volt.)

Hajni, ti vittétek Lillát Egyiptomba?

Móni, szorítok, hogy legyen szállás!!!

Kép
waterlilly
 
 


Hello,

Zsu:
kérünk képet.

Nyügös babákhoz kitartás.

Gabcii:
engem ma fél7kor vinnyogott fel a macska, és miért?? kajája volt, hát mert unatkozik.... majdnem kilógattam az emeletről. :evil: :twisted: :twisted:

Móni:
hát ja, nem vagyok jó passzban, de gondolom a pü-m után érthető, nem? :roll:

most meg meló van...

Kép
Kép
h@jni
 
 


Anett
Maja is most kezdett el n agyizni :-) elején nehéz volt,főleg nekem,de rá fér,meg rám is :-) hadd menjen :-)

jajj Maja elkezdte hurcibálni Bibut
Vendég
 


Anett: már csak ezt a nyarat kell kibírnotok panelban. Egyébként tök megértem, hogy megviselt a költözés csúszása.
Nagy erőkkel nézegetek eladó családi házakat én is. Egyelőre semmi...
Timi: a fogyást ne is említsük jó? Én naív asztem, hogy elég ha lefogyok a terhesség elötti súlyomra. Egy nagy túrót! Vhogy átrendeződtem lógok is, szal nem nyújtok épületes látványt.
Móni: dehogy költői véna, csak a kereszthuzat és teli pelenka kombinációját vázoltam fel! :wink:
Zsu: képeket várjuk nagyon! Hajadról is! És gratula Pankának a felálláshoz. Cseles a csaj!
Andi: nehéz kezdet után legalább átalvós éjszaka következett.
Nyaralás: nekem is természetes, hogy gyerekkel együtt megyünk!
Pedig Anyós még régebben forszírozta, hogy aludjunk többet náluk Ádival ,emrt ha mi nyaralni megyünk, nem fog elmaradni náluk. Hát nem is, mert jön velünk!
Zsu. köszi, hogy leírtad, hogy Pankát sem kötik le a játékai. Én is vmi komolyabb játékra gondoltam, hátha...

Kép
Kép
gabcii
 
 


Helló!

Csak félig-meddig olvasgattam!

Léninek, Vivinek, Ágikának és Botinak boldog hófordulót!

Hétvégén Dorka nagyizott, mi meg kikapcsolódtunk. Jó volt! Ránk fért, de 2 nap elég volt a kis vacak nélkül!

Dorka is jól viselte, és már kezd jobban lenni. Bár a nagyik 2 meredek dolgot tettek.
1. nem adtak neki Normaflort és Protexint, jelentem ugyanaz van kb. mint PP Pankánál, ha nem kapja, akkor romlik a hasa...
2. sárgarépás krumpliba valamiért alma is került (ez nem tragédia - de azért nem tetszik, mert nem erről volt szó), ezen kívűl agyon sózták (konkrétan nekem is túl sós volt).Dorka nem ette meg, persze azzal jöttek, hogy mert mindig konzerv kaját eszik (végül ezt kapott és azt persze megette).... aha azért főzök neki állandóan...
utóbb még az iskiderült, hogy anyósom Vegetát is akart a kajájába rakni, de anyám azt már nem engedte neki...

Ezen kívül jól elvoltak... de van még mit nevelni a nagyikon...
És ami a legkevésbé volt szimpi: ezeket (hogy nem annyira akart enni, meg pl a tápit nem ette meg - ez amikor a 2. napja nem kapott Normaflort és Protexint akkor kezdődött el) persze utólag tudtam meg, hogy ne aggódjak...

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Anett!!! Kitartás!!!!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Csajok, Léni délelőtt az etetőszékben figyelőzött. Na szóval, kapott kézbe: fakanalat, tányéralátét bambuszt, két darab műanyag salátáskanalat, műanyag tálat. Mindent ledobott 1 perc múlva, de megmostam és odaadtam újra.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A bambusz nagyon tetszik neki, azt úgy csináltam, hogy beakasztottam az asztal és az etetőszék közé, így nehezebben, kb. 5 perc után került csak a kőre 8) 8) 8) Cseles vagyok, mi?
Ma már aludt 1 órát kaja előtt. Ja és mielőtt Ő evett volna én még egy maratoni kajaösszerakást is meg tudtam oldani. Mindjárt kaja, lasagna lesz, itthoni paradicsomokból, wowow 8) Léni pakolóművész lesz hamarosan, a parkettára letettem a paplant és rá a játszőszőnyeget, de már nincs azon a gyerkőc, mindjárt a fotel alá mászik, s közben megtalálta a babakocsitáskát, melyet kinyitott!!!!De a hab a tortán, hogy beletette a vedrét és a csögőket is!!! Ugyi, mi?

Mindenkinek köszönjük a köszöntést! 8 hónapos a csaj, meg is hatódtam reggel, hogy mindjárt itt az első szülinap! Ha kicsit ügyesebben közlekedik, mászik szépen, veszek neki kismocit, olyan csajos kiadásban. Anya hintalovat/hintamicimackót:) akar neki venni a szülinapra:)
Vendég
 


Anett kitartás! Mondjuk így kertesből könnyű ezt mondani, de az is biztos, amit a többiek mondanak,hogy fél év gyorsan el fog szállni. Lehet, amikor minden rossz összejön és még a gyerkőc is ordít 1 perc 1 évnek tűnik...de ha elmúlnak a gondok, mindig szépen süt a Napocska:) Nekem az utóbbi 2 hetem volt aggasztó a hisztik miatt, de már edződöm, lassacskán...
Fél év és tök jó házatok lesz, kerttel, kerti macskákkal és szmog nélkül!!

Boldog hófordulót Botinak és Vivinek!!!!
Vendég
 


Andi, még korábban kérdezted a hajhullást..hát még mindig hullik, de már jóval kevesebb, mint "főszezonban" :lol: Az az én bajom, hogy elfelejtem bevenni a vitamint és kenegetni hajszesszel a fejbőrömet...ha így haladok, tényleg a padló fogja megállítani :)
Vendég
 



Zsu, kellett második keresztnév Pankának a keresztelőre?
Fotókat mutass majd, kíváncsi vagyok!!
Vendég
 


Itt akkora eső volt. 26 fok van, de irtóra párás a levegő. Nagyon szar. A fene se érti ezt az időjárást. Vége lehetne már a nyárnak részemről.
Ádika ül a járókában, nyalogatja a mentőautóját és néha kikurjant, hogy vegyem már ki. De nem! Nem lehet mindig az , amit ő akar. Szemét vagyok mi?!
Edit: Látod, javul a helyzet. Szupi, hogy Léni ilyen jól elvolt míg főztél. Nálunk az etetőszékben fakanál és társai nézegetése nem jött be. Hát ugye, fiú! :D
Jutta: nagyik voltak nálatok? Vagy, hogy került képbe mindkét nagyi egyszerre. Jólvan, legalább kikapcsolódtatok. A nagyik önállóságra való törekvéseit meg vhogy biztos közös nevezőre lehet hozni.
Nálunk tegnap Anyós mindenáron járásra akarta késztetni Ádit. Nekitámasztotta a fotelnak kapaszkodás nélkül, persze Ádika leült.
Anyós rendületlenül próbálkozott addíg, míg szóltam hogy hagyja már, majd ha akar elindul...
Ez sem nagy tragédia, csak más szemlélet, mint az enyém.
És, most akkor ami elmaradt:Boldog 8. hónapot Babszemnek!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Jó az új vonalzója Léninek!:)

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok Lányok!

Megkerültem!
Édesek a képek! Mindenkinek Boldog Hófordulót!

Lányok, Ramikám lázas! Tegnap este kezdődött, éjjel is csak szenvedett a Drágám. Ma reggel már 38,6 volt, vittem is a doktor nénihez. Jól megvizsgálta de semmit sem talált. Szerinte ez a bizonyos 3 napos láz. Nurofent kap. Izzad tőle ezerrel és alszik. Olyan kis bágyadt, de azért benyomott egy pohár joghurtot és cicizik is ezerrel. Fura, még soha semmi baja nem volt.
1-2 friss kép: Kép Kép

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Kép

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Hú, bocsi, ez a kép 2x ment el..
vicuska2007
 
 


Raminak jobbulást! Szóval minden baba átesik ezen a 3 napos lázas állapoton? Cuki a babakocsis és az anya ölében ülő fotó is! Nem is mondtam neked Vicuska, hogy nekem is pont ugyanolyan a fülbevalóm, a babakori, mint a tied! Pont olyan kis piros virágocskás!
Gondoltam én is, hogy azt tegyük be neki, de keresztmami ragaszkodott hozzá, hogy Ő veszi és választja ki a keresztlányának a fülbevalót. 2 hónaposan lövettük ki a fülecskéjét.

Gabcii, igen ma jó volt a napunk. Főleg azért is, mert Apa szabadnapos és itthon volt.Bár olajat cserélt a kocsiban és szinte egész nap kint volt a garázsban,majd még polírozni is akar, de a vihar miatt sztem nem fog. Úgyhogy majdnem megint egyedül voltam Babszemmel,kivéve az ebéd utáni rövid sziesztánkat. Megnéztünk egy horrort, Katakombák, röhej, Léni aludt a helyén. Mi meg röhögtünk végig! :lol: :lol:
Megyek, hozom a kaját Léninek, ma Apa uzsiztat! :arrow:
Vendég
 


Gabcii, szerintem ez a vonalzó nagyon ott van:) :) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Lénikének és Botikának boldog hófordulót!


képek szuperek!

Ramikának gyors jobbulást!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!!!!

Lénike egyre jobban kúszik és előre:) az apja a távirányítóval csalogatja! Naná, hogy erősködik, a paplanba kapaszkodva húzza előre magát és a lábaival rugkapálva halad előre, lassan de biztosan :lol: :lol: :lol: Ma a kúszáson kívül még a rugózás is nagyon bejött neki. Térdepelve vagy talpon (persze a hóna alatt fogtuk) tánci-táncizunk, annyira cuki, vigyorog mint a vadalma :D Most meg az apja hasán akar táncizni :)
Csináltam róla videot és fotót is, ahogy a konyhai eszközökkel bűvészkedett, majd megmutatom.
Vendég
 


No, nagyjából visszaolvastam, és próbálok beszámolni magunkról. Meggyszedés egyelőre csúszik, mert 1. itt szinte egész nap esett, 2. nálunk szakavatottabb gazdák szerint még várjunk, hogy érjen, mert állítólag feljebb megy a felvásárlási ár (most 60 Ft kg-onként, ami totál szívás a termelőknek, mert még 0-ra sem lehet kijönni belőle...)

Rólunk:
1. Levike elballagott az oviból, totál meghatódtunk a férjemmel, nagyon aranyos műsoruk volt.
2. Berekfürdő jó volt, főleg a 2 nagynak, az apjuk vitte őket a strandra minden nap. Én Botival még nem mertem a gyógyvízbe menni, így sétálgattunk, őriztem, amikor aludt, és tök furi volt, hogy nem kell csinálnom SEMMIT. Jó társaság volt (lelkészcsaládok sok gyerekkel), így élveztem a felnőttekkel való beszélgetést.
3. Múlt héten hétközben gyerek Bibliahét volt nálunk délelőttönként a férjem és egy hitoktató közreműködésével. Volt éneklés, egy kis tanulás, kézműveskedés minden nap. Kb. 20 gyerek jött, nagyon élvezték, alig lehetett őket délben elhajtani. Hatalmas itt a terület, jó vadregényes a templommal, mellette hatalmas gesztenyefák, jókat lehet szaladgálni, bújócskázni. (Volt tízóraiszünet, amikor kint rohangáltak a gyerkőcök.)
4. Réka nappal SZOBATISZTA!!!! Huh, nem is hiszem el, már azt hittem, nem tudjuk kezdeni az ovit szeptemberben. Kezdődött azzal, hogy továbbra is tartogatta a kakit, és amikor már fizikai fájdalmai voltak, megint rátettem a szűkítős WC-re. Kicsit sírt, de sikerrel jártunk. Másnap egyszer csak mondja nekem, hogy akkor ő most már megpróbál pisilni is a WC-be. Azóta ügyesen szól, és csak az első pár nap volt, hogy néha az eleje becsurgott. Egyszer már Debrecent is megjártuk, és a kocsiban sem volt gond se oda, se visszafelé. Vettünk neki lányos kis bugyikat (a rózsaszín a kedvenc szín), és élvezi, hogy választhat, hogy melyiket vegyük fel.
5. Elhoztunk egy kis fekete korcs kutyát az állatkórházból. Korminak neveztük el, elöl van rajta egy kis fehér folt, mintha nyakkendője lenne, nagyon édes. Gyerekek szeretik, Réka sokat leül hozzá játszani. Kint lakik a teraszon. Edit! Van valami tipped, hogy lehetne arról leszokatni, hogy a teraszra kakiljon? Vettünk ilyen távoltartó spray-t is, de sztem nem sokat ér. Vagy még kicsi (kb 2 hónapos), és később leszokik erről?
6. Boti csütörtökön lázas lett, és azóta nem volt nap, hogy ne lett volna láza (ma már csak hőemelkedés). Pénteken elvittem a dr. nőhöz, csak a torka volt piros, így Cataflam-ot adott. Ma délelőtt, amikor felkelt az alvásból, tele volt az arca és a teste piros foltokkal. No, rohantam a rendelőbe, épp odaértünk kb 11.50-re (délig vannak), de legalább nem volt senki. Még mindig csak a torka piros, és persze jönnek felül a fogai, a kiütéseket meg valami vírus okozta valószínű. No, kapott most Fenistil cseppet meg megy a Calcimusc, remélem, kilábal lassan. Szegénykém olyan kis bágyadt, látszik a szemén a betegség. A láztól rengeteget aludt az utóbbi napokban.

"Röviden" ennyi. Majd rakok képeket, ha a férjem átvarázsolja a gépre.

Vicuska! Ramikának jobbulást! Igazi kis nőci a képeken!
Jutta! Olvastam az újabb megpróbáltatásokat, és remélem én is, hogy most már tényleg rendeződik Dorka pocakja!
Móni! Van már szállás?
Anett! Sajnálom én is, és megértem, hogy ideges lettél. Sajnos ezek az építkezések már csak ilyenek!
Timi! De jó, hogy megvagy! Már aggódtunk! Látom problémák Nálatok is akadnak, de örülök, hogy a humorod a régi! :lol:
Edit! Léni arcai nagyon jók!! És ügyi vagy az agility-vel! Boldog hófordulót Lénikének!
Mogyo! Tök jó lett a hajad! És bátor vagy, hogy változtattál! (Lehet, hogy nekem is kéne...)
Hajni! Felüdítettek a Ti nyaralós képeitek is! Legszívesebben csobbantam volna én is a kék medencébe... Marci igazi kis szívtipró!
Zsu! Gratula a keresztelőhöz! Képeket!!! És végül kellett másik keresztnév?
Gabci! Tetszett Ádika is az új frizurával! No, én még egyik gyerekemet sem mertem megnyírni...Semmi kézügyességem, vagy túl betoji vagyok, nem tudom...
Jolka! Jó volt Rólatok is hallani! És szép az új ház! Ákos meg felülmúlhatatlan...
Andi! Nem lehet egyszerű a két gyerek kétféle igényét kielégíteni! És lehet, hogy már nem aktuális a szoptatós kérdésed, de én sem fejnék már a helyedben. Pár nap és átáll a szervezet! (Én Botit még kb. 4-szer szoptatom, és Ő érdekes módon az estit kezdi elhagyni, alig szív párat, valszeg azért, mert jóllakik előtte a vacsival.)

Huh, elküldöm, mert sok lesz, meg majd nem győztök olvasni. És persze Prücsi babérjaira sem akarok törni! :lol: Tényleg, Prücsi, Ti még nyaraltok?

No, jóccaka!

Bea

Kép
Kép
Kép
csibea75
 
 


És még mindig nem szabadultok tőlem...
Macsek! veletek mi van, hogy nem tudsz nagyon jönni? Vilkó nagyon sokat változott, édes a képeken!
Kiri! Nadin nem semmi, hogy már így közlekedik!
Ciripke! Nálunk hasonlóak a napok. Ha Boti elkezd sírni (ami elég ritka, bár most, hogy beteg, elég nyűgöske), Levike egyből kiabál utánam, és van, hogy felemeli, és alig bírja, de hozza oda hozzám... Nekem pedig van némi lelkiismeret-furdalásom néha, mert össze sem lehet hasonlítani, mennyivel többet játszottam/foglalkoztam anno Levivel... Neked nincs ilyen? De aztán megnyugtatom magam, hogy ez így van rendjén! Bettinek és Barnunak hogy telik a nyár? (Gondolom, már nem járnak ők sem oviba.)
Ádibaba-Ági! Jól értem, hogy a Te Ádid is már kapaszkodva közlekedik? Nagyon ügyes!

No, remélem, nem hagytam ki senkit! Tényleg megyek aludni, de napközben egysezrűen esélyem sincs a gphez ülni! Jó éjt!

Bea

Kép
Kép
Kép
csibea75
 
 


Itt vagyok!
Bekukkantok hozzátok! Egyszer csak visszaolvasok, most csak ez az oldal sikerült (mert Mogyó hajára én is kíváncsi vagyok :wink:)
Tegnap hazajöttünk Sopronból. Összességében jó volt...na ezzel el is mondtam mindent :lol:

Szóval én azt hittem, h Ábellel lesznek némi alkalmazkodási problémák, erre a 4 évesem adta elő magát minden nap. Úgy, hogy Apa közölte a hét végén, h meggondolja, jön-e velünk augusztusban a balcsira, mert ő még egy percet nem pihent a szabija alatt. B-re rátört a ragaszkodjunk a jól megszokotthoz szindróma, és minden programunkat megnehezítette. Már reggel elkezdte, hogy neki nem j ó a reggeli, ő azt nem eszi meg ( és ez így ment egy hétig, szinte semmit nem evett. Pl reggeli 2-3 harapás vajaskenyér, 1 szelet szalámi, ebéd 1 db palacsinta, vacsora ivójoghort fél pohár, 2-3 harpás kenyér, nap közben kb 2 gerezd alma) Le is fogyott rendesen. most mértem:15,3 kg (szeptemberben lesz 4 éves :shock: )
Aztán a napi programot ócsárolta, és közölte, hogy ne menjünk sehová, mert ott nem jó és kidobja a szemétbe azt a helyet ahová megyünk (ilyen dumái vannak :shock: ). És ezt kitartóan mondta addig, míg valamelyikünknek el nem szakadt a cérna... Aztán a nap felénél felvette a ritmust, de mindig talált olyan dolgot, ami nem klappolt. Pedig csupa olyan dolgot találtam, ami pont neki valólk voltak:
hétfő - strandolás a Fertő tavon (na, itt nem akart levetkőzni - úhgy látszik ez korosztályos probléma - egyedül ő volt póló, rövidnaci,zokni,szandi szerelésben; csak délután sikerült leimádkozni róla a göncöt, miután már Ábel is egy szál pelusban lubickolt Apával a vízben és a vizijárműben. De akkor is csak azért, mert a tengeralattjáró az övé, nehogy már Ábel beleüljön. Végül kompromisszumot kötöttünk, h ha engedi Ábelt r majd nézünk neki hasonlót, csak piros autósat...természetesen :lol: )
Én mindeközben szép pirosra sültem, persze csak a hátam, mert az valahogy kimaradt a szórásból, amikor bekencéztük egymást (hiába no, a gyerekekre figyeltem ezerrel, ők nem is égtek le). Emiatt két napig nem lehetett a hátamhoz érni, most viszont már le lehet hámozni rólam a régi bőrt :?
kedd - Nagycenk - kastélypark, lovarda, meg kisvasutazni is akartunk, de nem ment aznap.
szerda - kisvonatozás a schönbrunni kastélyparkban, schönbrunni állatkert, és a Práter óriáskerekére is felszálltunk. No meg ismerd meg Bécset, mert úgy eltévedtünk, h már szinte minden kerületet végigjártunk, mire eljutottunk a Práterig. Persze nem volt térképünk, csak egy 1984-es, az meg hááát...
csütörtök - ismét Fertő-tó, de csak délig, mert B ismét nem vetkőzött, meg nagyon fújt a szél, és hisztizett is egy sort, erre én besokalltam és csomagolni kezdtem, ebédeltünk az egyik faházikós büfében, ami persze megint fél órás rábeszélés volt, aztán hazamentünk.
péntek - a Fertő-tó osztrák oldalán lévő szabadidőparkban voltunk (amiről Hajni rakott fel linket), ami kicsit olyan mint a vidámpark, de némi aquapark beütéssel és a régi részén meg mesepark van, meg állatsimogató (a rőtvadak mögötti nyugis részen kiválóan lehet szoptatni :lol: )
szombat - végre a múzeumvasút Nagycenken üzemelt, azzal zakatoltunk, este meg sétáltunk Sopronban. B itt az ebédet fúrta meg, mégpedig akkor, amikor rendeltem neki 2 dl almalevet, tudom, h szereti, de egyfolytában azt mondogatta, h neki ez nem kell, ez rossz és ki kell önteni a terítőre. Mire a mosdóból visszajöttem, azt látom, h Apa az üvegcserepeket szedi fel az asztal alól - szóval csak kiborult az az almalé...még szerencse, h nem voltam ott, mert kiborultam volna ismét, aztán nézhettek volna az osztrák nyugdíjasok a szomszéd asztalnál... :shock:

Ábelem meg egy cukibogár, ha tele volt a poci, meg tiszta volt a pelus, akár órákat is képes volt főni a kocsiban, m íg odaértünk egy-egy helyre. Szavam nem lehet rá.

Na, ezt most elküldöm, aztán folytatom

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Ami viszont biztató, h B már Sopronban rágta a fülemet, hogy neki nem kell éjszakára pelus, én persze nem mertem levenni, mert mi van, ha mégis bepisil (ugyebár eddignem volt egy éjszaka sem száraz pelusa - ilyen előzménnyel kételkedik az ember lánya). Aztán tegnap éjszakára nem adtam rá, gondoltam próbáljuk meg, részletesen átvettem vele haditervet, h mit csináljon éjszaka, ha arra ébred, h pisilnie kell. de nem ébredt és reggel száraz volt az ágy. Hurrá! De nyugtával dícsérjük a napot, kíváncsi lezek a ma éjszakára. Ha ez így megy, akkor kijelenthetem, h szoba és ágytiszta lett a gyerekem (igaz, már mindjárt 4 éves...ahhoz képest, h anyukám azt regélte, h én 1,5 évesen már az voltam...de azok más idők voltak, a textilpelusos idők)

Hogy Ábelről is írjak, még mindig 4 foga van, de azok már jó nagyok, éjszaka alszik, nappal is ...néha, ha a tesója nem ordítja fel legszebb álmából (Anyám, mikor kezdődik már az ovi?). Enni most egy kiscit kevesebbet és nyűglődve, amit betudok a melegnek (vagy nem ízlik a főztöm, de a bótit is így eszi), sajna inni csak módjával, ezért a napi 4 szopit nem csökkentem a nyár végéig. Úgy kavar, hogy alig lehet utolérni, felmászik mindenhová, kanapéra is persze, meg bekúszik olyan helyekre, ahová már a porszívó sem fér be, de legalább pókhálótlanít a lelkem :lol: Kedvence a konektor, meg a telefon.
Tesóval nagyokat vihognak, ha B-nek éppen nincs nyúzási hajlama, mert egyébként úgy játszanak, hogy nagy hévvel mászkálnak körbe-körbe, de B mindig bekönyököl neki, ha be akar előzni (edzett kis lurkó lesz)
A meleget már most nem bírom, pedig nekünk nagy a kert és még árnyék is van a teraszon, köszönhetően a vadszőlőnek.

Mi van még. B megint beteg, köhög, valszeg a kocsi légkondija a ludas, holnap dokinéni.
Nekem meg a leégés mellé még amúlthét szerdán beállt a derekam, szóval szép az élet.
Ja! Strandon voltak ám komplexusaim, de aztán láttam, h jó csapat verődött össze, a nők 80%-án legalább 10 kg túlsúly volt, szóval nem érdekelt a történet tovább. De azért az augusztusi Balcsira le kéne egy kicsit adni a hasamból...

Na, olvasok.

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Ja!
Gabci! tudod, h mikor született a schönbrunni állatkert óriás pandabébije? Na mikor? 2007. aug 23 :lol: Mondtam is Ábelnek, hogy öreg, itt a haverotok. És ő is olyan édi mint Ádi meg Ábel, csak kicsit szőrösebb.

Anett, húú ez a fogzás! Szegény Esztella!
A hasonfekvés meg egyszer csak be szokott jönni, nálunk B-nél jóval később volt (olyan 8 hónaposan, addig csak háton), Ábel meg szinte az első perctől kezdve így aludt.
Költözés karácsonykor...romantikus (de tudom, h ezt csak én tartom annak, a férjem nekem is tuti agymenést kapna tőle...én viszont szeretem az ilyen nehézségekkel átitatott abszurd helyzeteket...ültök a csomagokon és bontogatjátok a karácsonyi ajándékok helyett, és tuti találtok mindig egy meglepetést :lol: utólag jó visszagondolni rá) De persze ha választani kéne, én is inkább már most menekülnék a zöldbe. Bocsi, ha humorizáltam a nyomorodon, nem akartalak megbántani.

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Timi, strand sztori 8)
Pókembert utálom (szegény Te) segíteni nem tudok, nálunk szerencsére Verda mánia van.
Mi is telepakoltuk az Oktávia kombit, de befértünk!!!! Apa parázott meg stresszelte magát, h már megint visszük a fél házat, de végül minden befért.

Ha érdekel Titeket, a képeket itt megnézhetitek, nem értem, miért nem enged ide feltölteni (bocsi, kicsit sok, de nagyszülők imádják a képeket, nekik csináltam...ja! És Maci megnevezés B-t takarja...így hívjuk családi körben, mert régebben olyan kis sűrű macibocs kinézete volt, most meg csont és bőr...)

http://picasaweb.google.com/katalin.ligetvari/2008JNiusSoproniNyaralSFertTBCsiLlatkertSchNbrunnPrater?authkey=50BM10uDsnY

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Vicuska, Rami nagyon nőcis abban a pántos szerkóban, meg csat a hajában, édi!!!

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Teleírtam már az oldalt? még nem? Akkor jó éjt!

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Hát tegnap nem nagyon volt erőm irni!

Felraktattam a spirált és egy vandál volt az orvos úgy megvizsgált tiszta lilafolt a hasam!
Azt hittem ott maradok olyan durva volt pedig csak kellemetlenenk kellet volna ,hogy legyen a felrakás!
Rosszab volt mint a szülés komoly 1 órát tiszta rosszul is voltam!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Edit, igen ez a fülcsi az enyém volt, és úgy örülök, hogy anyuék megtartották. Apukám szemén látom, hogy meghatódik, hogy ez van Rami fülében. Biztos ilyenkor visszamegy az időben. :lol:

Köszönöm a Rami dícséreteket!

Ma éjjel lázas volt, izzadt, nyűgösködött, szinte semmit sem aludt. Így én sem. Most még alszik.

Hú, Mogyó ez nagyon rosszul hangzik! Szegény!

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Sziasztok!

Végre az eltűntek is megkerültek!
Üdv Prücsi, Bea!
Micsoda sztorikat adtatok elő!
Bea: azért remélem neked is volt egy kis szabadfoglalkozás, nem csak Botival a séta?
Prücsi: öregem, már megőszültem volna tuti. Apa meg csak vonuljon a Balcsira (is) veletek. Dehogy nem pihen szabi alatt, csak aktív pihenésről van szó! :wink:
B. jól megizzasztott akkor. Nem is értem ezeket a gyerkőcöket. Annyi energia mire előadják ezeket a nagy hisztiket és duzzogásokat. Ebben a melegben még erre is futja? :shock:
Na, majd ha nálunk is aktuális lesz, majd konzultálok Ádival mit miért csinál(nak) és beszámolok. :D
Pandabébinek is lassan itt az első szülinap. :D
Vicuska: a babakocsis képen annyira vagesz sérója van Raminak azzal a csattal! Még az én tenáger koromban volt divat az ilyen frizu! Édi!
Gyógyuljon meg hamar a nagylány!
Mogyo: és nem szóltál, hogy finomabban működjön közre a doki kicsit? :evil: Húú, de útálom a durva nőgyógyászokat!

Nálunk fogzás van ezerrel. Ugye a 2 felső metszőfog érkezik. Eddig jól viselte Ádika, de gondoltam, hogy nem ússzuk meg simán a dolgot. Szegénykém tegnap este olyan nyűgös volt, esett kelt, még azért is sírt, dől a nyál a szájából és picit piros a feneke, ja, meg hőemelkedése van. Tuti fix a fogától. A Dentinox nagy sz@r!
Egyébként jól elvan. Mindent rág. A kedvence a papír megétkezése. Nem mindig vagyok elég gyors és bizony néhány papírgalacsint már elfogyasztott. :? Cellulózhiánya tuti nem lesz.
Na el takarítani.
És ma még 28 éves vagyok, de holnap már 29. Jaaajjj :evil: :evil:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Vicuska: a dokitok nem mondta, hogy esetleg mikor kell visszamenni Ramival? Én felhívnám...
Edit: Lénike turbó tempóra kapcsolt. Apátoknak üzenem, hogy csak óvatosan azzal a távirányítóval, m ert ha egyszer önállóan eléri, elvehetetlen lesz ám.! :wink:
Nálunk félig van már csak tiltó listán. Sőt, saját távirányítója is van Ádinak. Persze nem a forgalmon kívüli kell neki ám. Nem lehet átverni! :D
Na :arrow:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Jó reggelit!
Mi túl az uszi... Néha elgondolkodom rajta, h mennyi értelme van... na mindegy, azért járunk!
Kajaötlet: spenótos tészta nagyoknak, spenótos krumpli kicsiknek! :wink:
Még jövök! Ez fenyegetés!

Kép
ermoni
 
 


No akkor megint ismétlem önmagamat: minden elismerésem a többgyerekeseké!!!

Bea, gratulálok Réka szobatisztaságához. És nagyon meghatódtam azon, hogy örökbe fogadtatok egy kiskutyát. Mi lett a neve? Botikának jobbulást kívánok.
Azért (is) szeretlek olvasni, mert olyan harmóniát sugárzol. Pedig 3 gyerekkel kell boldogulnod, ráadásul a rokonoktól távol.

Prücsi, nagyon tetszett a nyaralásos beszámoló, apának meg jó reggelt! :lol:

Jaj, nem humorizáltál a nyomoromon, azaz igen, de tetszett... :lol: Sajna nálam az ilyen extrém módon megbonyolított B tervek kiverik a biztosítékot. :( Tavaly Eszti miatt nem volt igazi karácsonyunk (nekem nem volt energiám és időm karácsonyt rendezni, apa meg, hogy finoman fogalmazzak, sz@rt rá...), az idén meg a költözés miatt nem lesz érdemes lakást díszíteni, karácsonyfát állítani, kiábrándító! :(

Vicuska, Ramikának jobbulást, tényleg csak 3 napig tart, aztán ki lehet ezt is pipálni.

Gabci: Dentinox tényleg zéró hatású, mi ma éjjel úgy aludtunk viszonylag nyugodtan (1x ébredt csak), hogy lefekvéskor beadtam neki egy adag Panadol Baby-t. Tegnap délután Eszti is extra-über-mega hisztis volt, semmi se tetszett neki, aludni nem, játszani nem, csak anyán lógni... :( Papírtépés nálunk is királyság, csak éppen eszi ő is, már nagyon várom, hogy túllegyen ezen a kiskutyás időszakon, őrület, hogy mindent csak rág és rág.

Mogyó, doktorkának hasonlóan kellemes prosztata-vizsgálatot kívánunk! :twisted: :evil:

Jutta, hogyhogy leléptetek? Nem is aludtatok otthon? Anyós+anya párosnak egyrészt gratula, hogy vállalták Pintyőkét, másrészt meg összeesküvés-elméletek gyártása helyett (üvegeset főzöl folyton..) inkább hagyják ki a sót legközelebb a kajából... Sós alma...nyami!Vegeta... :shock: :roll: :?:

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok,

Prücsi, Bea:
üdv újra itthon. :)

Mogyo:
ááááááúúúúúúúú. Szegény :(

Gabcii:
holnap sok szépet és jót. :)

Zsu:
képeket kérünk.

Jutta:
merre voltatok? köszi a linkeket.

Timi:
Balaton :lol: :lol: :lol:
vasárnap mi is lent voltunk, de mi Füreden.
Először aquaparkba ( www.annagora.hu). nagyon ajánlom, már pici gyerekkel is, nagyon szuper. Este meg a parton. :)
Nagyon jó volt. de mi gépet nem vittünk. :(

Rami nagyon édes.

Móni:
méé nem jó az úszás? Én már bánom, h nem mentünk, most látom, h Lilla imádja a vizet. Nem érdekli, ha belebukik vagy vizes lesz az arca. Bezzeg Marci... :roll:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Gabci, csütörtökön kell visszamennünk. Remélem, addig jobb lesz.

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


hi
Móni
mért mennyi értelem van?jó neked is Jankának is.NEM????
Nyaralás?

Vicuska
édes kis Raminak jobbulást,ha nincs más tünet csak a láz akkor a napokba kifog pöttyösödni .Reméljük csak ennyi lesz ++++

Prücsi
hehe ,látom minden 3-4 éves kissé dilinyós,finoman szólva :-)
kikell önteni a terítőre :-) a legjobb :lol:

az autó klímától én is félek,hogy megbetegszenek,de szerencsére megúsztuk a balcsis túrát,25 fok aláá nem rakjuk

pókember ne is mond,és csak a film van eg,olyan ronda,erőszakos,most szedtem le mesébe de azt meg nem játsza le a lejátszó :evil: kissé szeszélyes Maja hölgy ,egyik nap eperke eg dora másik nap pókember,verda.
Mert azt is imádja ám,van verdás takró,piros verda plüss,ezek a kedvencek,meg ez a randa pókember

Hajni
Marci is dilizik,ha vizes lesz az arca? :-)

Anett
sajnos nálun is ez a műsor :?

Gabci
haha :-) nálunk is volt,van áltávírányító,telefon,de ezeket a kis törpéket nem lehet becsapni :-)

hoppá program van Bibuska locsolja a szőnyeget erdei gyümilével :evil:
Vendég
 


Prücsi
nagyon j kis helyekne voltatok :-)

édesek a fiúk,mindkett nagy csibész :-9

Mogyó
te szegény,a jó anyját annak a brutál f@sznak.
nekem is fájt,de nekem jobban azért ,mert szülés után volt 7 héttel

na lépek,eddig kaptam kimenőt
Vendég
 


:D Kép Kép
Vendég
 


Bibusnak boldog hófordulót!

Hát nem gondoltam volna ,hogy ilyen egy doki tudtam ,hogy bunkó de ez már túlzás azt hsizem többször nem lát engem!

Fogzás: minél hamarabb jöjjön ki!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Timi:holnap majd küldöm a listát!

Prücsi: képek szuperek!Klassz lehetett!

CSajok: a nyaraláshoz vigyek-e valamit ami fonts lehet?

Kép


Kép
mogyoland
 
 


mogyoland írta:CSajok: a nyaraláshoz vigyek-e valamit ami fonts lehet?


ezt nem értem,mire gondolsz?

köszi,köszi :-)
Vendég
 


sziasztok
mi már túl egy játszóterezésen, piacoláson, ebéden (húslevs és tegnapi almaszósz rizzsel),é s én a felmosáson is. a gyerkőcök alszanak.

Bea, Prücsi, zajlik ám az élet! :D meggy 60ért?!?! :shock: :shock: :shock: szemetek! az újpesti piacon még mindig 200 :evil:

Mogyó: doki :x és csatlakozom Anetthez :wink: :twisted:
nyaraláshoz... hát mi a tápszert és a cumisüveget hagyjuk itthon/anyukáméknál leggyakrabban :oops:

hajrá Bibi, hajrá sudocrem! :lol: pókember fujj :?

Móni, tényleg, mi a gond az uszival? spenótos menükre én is gondoltam, de ma nálunk sztem zöldbabfőzelék lesz. legalább azt is megkóstolják a gyerekek. képzeljétek, imádják a béna kis húslevesemet, de mire bekanalazok vmi értelmes mennyiséget a nestlés kanállal.... :evil: elkezdtem őszülni. valószínűleg nem emiatt, .. bááááár 8) :lol:

Ramikának, B-nek jobbulást! szobatiszta nagy lurkók meg csuda ügyesek!

vettem Hubának trikót. brúszviliszeset :wink: majd lefotózom benne...

Anett, örülök, h visszatértél. még ha sz*r is van a palacsintában, én nagyon bírom a humorod :twisted: :twisted: :twisted: karácsony meg lehet máskor is, nem? :wink:

távirányítók... nekünk nincs. mamáéknál lehet őrjöngeni vele.. hehe. telefont nem adom :twisted:

nagyon csapongok, inkább megnézem a képeket meg az aquaparkot

Kép
an°°di
 
 


Fenistil cseppek vagy valami?

Kép


Kép
mogyoland
 
 


lázcsillapító, meg dentinox (ugyeminek, de miért ne?), orrspray, orrszívó.. más nem jut eszembe, Mogyó

Prücsi, jó a duma :lol: :lol: a varánuszon kissé lefáradtam ugyan, de Maci a tériszonyban nagyon szép azon a képen a szerkezettel, de rólad alig van... japánkert ide is jöhet (van egy üres szobánk) :wink: és a meggydzsem is :P nyami

na, asszem, lefekszem én is picikét
csá
:arrow: :arrow:

Kép
an°°di
 
 


Na, még a kaja a sütőben...
Szal uszi: kicsit öncélúnak tűnik. Pedig nagyon helyes az oktató csaj (ma pl. mi voltunk a bónusz, ma mi voltunk ingyen, mindig más van ingyen!), fantasztikus memóriával, gyerekszeretettel, csak néha elgondolkodom rajta, h minek. Én nem nagyon látok nagy fejlődést, pedig lassan féléve járunk. (Igaz a többieken se nagyon látom a fejlődést.)
Majd még jövök, de bömböldecirkuszvilágszámvan! :lol:

Kép
ermoni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: