Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

hjajj kikészültem ,totál,kimentünk barackot szedni hát majdenm elájultam,most jött egy kis szél úgyhogy van levegő végre,Bibu is déltől fél egyig bírt aludni meg most feküdt ki,csak sírt egész délután.

és Maját elvitték,olyan jó :-) neki is nekem is :-) vessetek meg érte ,de annyira jó ez a csend :-)

jah egész nap játszunk,persze :-) mást se csinálunk.
bárcsak egész nap játasznánk,nagyon sajnálom Maját,hogy szinte SEMMIT nem jástzom vele,bár erről nem csak én tehetek.Itt van a Domi és ők egész nap játszanak együtt én csak néha dr néni vagyok meg enni,inni adok,hintáztatok,fürcsiztetem őket a mednecébe,aztán ennyi.Ő egész nap játszik csak nem velem.

Bibu meg katasztrófa,alig alszik vagy egyszer másfél óra vagy kétszer háromnegyed-egy óra.De ha kettőt alszik mint most az azt jelenti,hogy fél 10nél elöbb biztos nem fekszik ki.

Én is mindent napközbe a gyerekek mellett csinálok meg,mikor máskor,segítségem nincs,max nem kell főznöm ,ha anyós főz,és sokszor főz.A vasaláson kivül mindent együtt ccsinálunk,azt nem szeretem úgy ha Bibu ottt ketlenytül,de volt már rá példa.

a hajam meg egy katasztrófa,szoktam vágni frufrut,de nem rövidet csak olyan arcbavágóst,hát kicsit rövidd lett,sebaj van hajpánt,viszont a színe.mindig leaakrom növeszteni a színt róla,de sosem bírom ki,most a töve szőke,utána kis vöröses szőke jön ,majd a vége szinte padlizsán.katazstrófa komolyan,este befestem van itthon vörös festékem,ennyit a lenövesztésről

Mogyó
Ágika imádnivaló :-) van listád a filmjeitekről?ha van nyomd át privibe légyszi


Zsu
Panka egy igazi tündéri kislány :-) nagyon szép


Ciripke
Barnu nem szed el mindent Marcitól?

Bettiről ahogy írsz lejön,hogy nagyon okos,nem féltékeny vagy legalábbis nem Marcin ezeti le.

Maját állandóan letámadja Bibu,persze ő meg nem akrja odaadnia az aktuális játékot,nem szokok beleszólni csak néha hoyg hadd nézze meg stb. ha nem akarja úgyse adja neki.Maja győz.
Vendég
 


Nem, a nagyok inkább egymással veszekszenek ezzel gyakran mennek az agyamra, mert olyan hülyeségeken veszekednek! De hát Majcinak nincs más akivel veszekedhet, nem igaz?
Én úgy növesztettem le a hajam, hogy bemosóval bemostam sötétbarnára ami az eredeti hajam. Igy nem volt átmeneti időszak!

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Ciripke, az megnyugtat, hogy én is nézem? :lol:

Na csak beköszönni jövök, holnap délelőtt megyünk Pápára, vasárnap keresztelő. Már csak azt nem tudom, hogy én mit veszek fel :?

Még bekönyörögtem magam holnap reggel fodrászhoz, kedvet kaptam tőletek, levágatom én is...úgyis csak 3 szál hajam maradt, az meg minek legyen hosszú.

Gabci, még neked akartam annyit, hogy köszi a kaja-napirendet, kipróbáltam, hogy én se adok tizórait Pankának, mert eddig adtam, de nagyon torlódott az ebéddel. Szóval most nem adok, és láss csodát, azóta megeszik ebédre egy üveg főzeléket! Jó barom vagyok, hogy erre magamtól nem jöttem rá, de lényeg, hogy igy ok. Örök hálám üldözzön :D

Szép 7végét minden Babának és Mamának!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 

 
 

Sziasztok!

Timi, olyan aranyos vagy! Köszi szépen a beszámolót és a saját élményeket is! Lehet, kicsit kibuktam, de ez még semmi, egy csomó mindent át kell még élni a babával, ami lehet nem lesz kellemes!

Zsu, neked is köszi a hozzászólásod! Teljesen egyetértek veled, hogy majd később fogom visszasírni, ha nem akar állandóan velem lenni! :(
S tényleg az igazság az, hogy Léni nagyon sokat aludt ezelőtt, sokkal könyebb volt vele a napi ritmus. Aludt ebéd előtt, utána és este 18.00-20.00-ig. Mivel most minden felborult, ezért vagyok most kibukva. Talán most sokkal nehezebb minden, mint a korai hasfájós korszakában.

Már tegnap este elkezdtem egy új stratégiát:)

Nem tudom, nekem ez a wc-n ülés a gyerekkel együtt nem tetszik. Ha addig ordít, akkor ordítson, azért oda nem fogom magammal vinni tuti. Bár egyik jó barátnőm pedig pont ezt csinálja... :?
Tegnap itt volt Léni barátnéja, Sára. Na Ő ritkán van kézben, de a természete is tejesen más, mint Lénié. Még nem nagyon foglalkozik a két csemete egymással, inkább csak a másik játékával :) Léni végig szorosan húgom mellett játszott, Sára meg bevándorolta a szobát, kúszott-mászott, nem érdekelte az Anyja egyátalán. Én meg fotóztam őket és próbáltam kicsit lehűteni a szoba hőmérsékletét. Léninek az a lényeg, hogy közel legyen hozzám, na jó most keresztmami is megtette:) Ha ott vagyok, akkor mellőlem skubizza be a terepet, így érzi magát csak biztonságban, na mindegy ez van. Azért nagyon jó ez így ahogy van, feltétel nélkül szeret és én is őt!

Azért jó megbeszélni a jó és a rossz élményeket is, köszi a hozzászólásokat!

Mmm hosszú voltam :arrow:
Vendég
 


Nem csak hosszú volt a szövegem, hanem tele volt szóismétlésekkel is..bocsánat.

Fáradt vagyok, mert holnapra írom a szövegemet az agility kupára. Jókor mi:)? Egész nap kirándultunk a városban, meg Anyához is hivatalosak voltunk, így maradt az éjszaka a munkára...:)

Zsu, jó utat nektek!

Mogyo, ismét nagyon cuki képeket csináltál Ágikáról!

Léninek nagyon ízlett az új fogás, a máj! Ma megkóstolta végre a banánt. Ez is bejön neki, de jó!!! Mostanában mindent megeszik (majdnem).. :)

Ja el is felejtettem mondani, hogy reggel dokihoz vittem mert van rajta néhány kiütés vagy csípés..na a doki szerint csípés, valszeg hangya lehetett..a csípés közepe dudorodik, sárgás...De azt mondja nem allergia. Tegnap előtt permetezték nálunk a szúnyogokat a turisták miatt, erre nekünk pont aznap délutánra volt megbeszélve egy baba-mama tali az egyik játszótéren. Szerintem ott csipkedték össze Babszemet a hangyák vagy a szunyik..nem tudom de a Fenistil jót tesz neki. Na ennyi voltam mára, holnap estik kutyázok. Léni Apával lesz!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok,

Főzés:
nekem Marci volt ilyen kis nyaffancs, h nem volt el egyedül, egész nap hisztériázott ha nem látott... de aztán fokozatosan leszokott róla. :)
Lilla egy mázli, ő akar egész nap is elvan a járókában, vagy elmászkál a habtapin, a lakásban, ritkán sír. ( sztem a 9 hónap alatt nem sírt annyit, mint Marci 1 hét alatt).
De.. én lehet, h dög vagyok, de amit muszáj azt muszáj. :)
Marci is ha sírt, hát sírt. wc-re, zuhanyozni stb.. én ugyan nem vittem. Főzni, takarítani meg csak kell. Persze, vele én sem álltam neki nehéz kajáknak, de ha épp akkor kezdett el üvölteni, mikor beleraktam a habarást, akkor így járt. :oops:

Mogyo:
Jó lett a hajad. :)

Zsu:
szép hétvégét.
majd várunk a képekkel.

Móni:
1 hét múlva nyaralás? jóóóóvan, Te sem kapkodod el. :lol: :lol:

na megyek főzni. :)

Kép
Kép
h@jni
 
 


hi
én sem viszem wcre,jön magától :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Zsu: jó utat nektek és a keresztelőről és új frizuráról várunk képeket. Jó sokat!
Örülök neki, hogy segítettem a mi étrendünk bemutatásával. :D
Hajni: tényleg egy tündér Lilla, de Marci után ez asszem megjár! :wink:
Na jó, ha épp a halaszthatatlan dologban futok bele egy sírásba, én sem rohanok. De ha épp nyűgös, nem állok neki főzni. Wc-re, meg eszembe sem jutott még vinni magammal.
Edit: remélem nem haragszol meg érte amit most fogok írni. Szal, Babszem eddig csecsemő volt még, most már kislányosodik. Valszeg ezért nehezebb vele. Megszoktátok mindketten az eddigi napirendet. Ő most kezd felfedezni, de ehhez szüksége van az Anya által nyújtott biztonságra. Nyűgösebb, mert sok sok információt kell feldolgoznia a kis agyának. Én nem azt mondom, hogy lesz ez még jobb, más lesz! :wink: Jön a felállás, járás, nagy esések, kezdődik a "nem szabad" időszak. Na , ez is elég fárasztó. :wink:
És lányok, valszeg kicsi a tűrőképességem, de készen vagyok.
Változtatnom kéne vmin, mert estére ingerült és nagyon fáradt vagyok.Egész nap megyek Ádi után, a nem szabad a leg többet használt kifejezés, örökké beüti magát vhova és felvett egy új szokást. Ha épp olyanja van, torka szakadtából kiabál. MInd1 miért.
A járókában nem marad el, ölben nem jó, menne folyton. Tudom, hogy ezek természetes dolgok, csak kicsit elfáradtam. :(
Apának igaza van abban, hogy magamat teljesen háttérbe szorítom, mindig azt csinálom amit Ádika akar. Megint le kell ülnöm megbeszélni magammal...
Timi: nem randizunk ma a Desedán? Valszeg délután elnézünk arra.
Mi sörözhetnénk, amíg Apukák vigyáznak a gyerekekre! :D
Mai menü: zöldbableves, rétes.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci
sajnos nem leszünk itthon,menni kell Majáért,ill már mennék,de apa még füvet nyír :?

majd írd meg mire jutottál magaddal :-)

én is kész vagyok minden este,és olyan jóóó amikor alasznak,kivéve amikor ébred Bibu fél óránként :?
Vendég
 


Timi: majd mondom apának ,hogy dobja már fel neked!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


SZIASZTOK!

Gabcii, dehogy haragszom,pont azért osztottam meg veletek ezt a dolgot, hogy írjátok le a véleményeiteket. Valahogy én is így gondoltam, de jó, hogy ebben megerősítettél. Ma egész nap Apával volt Babszem, nonstop kézben és együtt a nagyágyon...így könnyű!!! Semmi házimunka meg főzést stb..így én sem lennék ideges:) :D

Tudom egyik korszak sem lesz könnyű, de már én is jobban érzem magam, majd holnap megint egyedül leszünk, meglátjuk mi lesz :?

Annyira jó volt ma egész nap kutyázni! Tök jól sikerült a versenyünk és a bemondói szerepem is egészen szépen alakulgat :oops: Kár, hogy már nem indulok kutyával, majd Léni, ha már iskolás lesz s persze kedve is lesz hozzá, visszük ki a pályára edzeni:)

Amit a saját dolgaim miatt elfelejtettem írni, hogy HAJNI szuperek a fotók! Ti is szépek vagytok, nagyon jó a feldobálós kép:) Marcinak tetszik gondolom a repkedés:) Te is szuperül nézel ki, jól tetted, hogy megcsináltattad az afro fonást, nagyon vagesz! Tuti hely lehet Hurghada!!
Vendég
 


Holnap lehet beújítok Léninél a tökfőzelékkel:) Bár megint mehetnékünk van, most hétvégén zajlik a Körösvölgyi Sokadalom a várkertben, tiszta folklór és a Várszínházi évad megnyitója. Kicsit csavargunk du. feltéve, ha Hisztikirálynő is úgy akarja:)

Képzeljétek, az előbb Apa sütött palacsintatortát, tök jó lett, de kicsit más, mint az enyém...a végén jött rá, hogy Lénike rizslisztjéből csinálta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Már megint szétmegy a fejem! :evil:
Edit: kell is néha a kikapcsolódás gyerek nélkül. Mondom én ugye,aki szinte sosem megy.
Miért kéne megvárni, míg Léni iskolás lesz?
Hehe, jó lehetett a palacsinta. Ebben a verzióban még nem kóstoltam. :D
Ma ugye kicsit kiakadtam. Apa porszívózott, most mosogat és elvitt lángosozni. Mindjárt jobban is érzem magam.
Fú Timi, a Desire lángosért ne menjetek ( bár biztos tudod te is)
Bakker, külömbet sütök még én is ennél.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Mogyó
köszi :-)

Edit
hát igen ,úgy könnyű :-) hogy csak babázni kelljen .-)

Gabci
már régen ettem a Desin lángost,összesen ha ötszöür voltam lent :-)


holnap irány a Balcsi :arrow: :arrow: :arrow:

6 éve ilyenkor leléptünk apával,senkivel semmivel se törődve,kibéreltünk egy szobát és 3 napig csak..............
azóta "járunk"
Vendég
 


Sziasztok!
Beköszönök, hogy el ne felejtsetek! :wink: Azért ha van babatali, mindnképp szóljatok! És azért néha jönnék, oki?
Rakok pár képet a fiatalúrról, így néz ki mostanság 8)
Kép Kép Kép Kép

KépKép
1macsek
 
 


helló Macsek!

Kati, Te merre vagy?

Zsu, jártunk rendesen úszni, csak volt amikor Csabi háta fájt, és itthon őriztem, volt amikor az oktató kislánya volt beteg, és elmaradt, így összejött pár óra kihagyás, amit nem pótoltunk rövid időn belül.

Édes Ágika a copfjával!

Főzés, házimunka:
Házimunkázni délelőtt szoktam, akkor jön velem mindenhova. A konyhában is mindig láb alatt van, de nem lesz semmi baja. Egyelőre csak Nadinnak főzök, az meg nagyon gyorsan megvan. Járókába csak porszívózás és wc alatt teszem, az max 10-15 perc. Nem várom meg, hogy a járókában ordítson, mert félek azzal magam ellen dolgoznék, fontos nekem, hogy azt a kevés időt amire beleteszem, szívesen töltse el benne. Alvása alatt én is pihenek. Délután viszont már hagyom a francba a koszos edényeket, inkább a gyerekkel töltöm az időm, és sokat vagyunk lent is. Nadin elvan sokat egyedül, és szinte egyáltalán nincs kézben (kivétel a fogzást, akkor nagyon nyűgős volt). Pelenkázni meg aludni is a saját lábán (és kezén) jön át a szobájába, nem viszem az ölemben. A közös játék viszont szerintem kell, én arra nem sajnálom az időt.

Rendeltem borostyánláncot, kíváncsi leszek. Annyira nehéz volt neki a felső fogakkal, hogy úgy voltam vele, bármit kipróbálnék. Most 6 foga van már.

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok lányok!
Kedvesemmel 2008.10.12.-re várjuk első gyermekünket, és babakocsi vásárlás előtt állunk. Tudnátok adni pár tippet, mi alapján válasszunk, nektek mi jött be?
Kertes házas övezetben lakunk Budapesten, az oldalsó utcák kavicsosak (úgy tudom, emiatt érdemes nagy kerekű kocsit venni), és elég nagy a családi kör (úgyhogy sűrűn kell majd cipelgetni a gyereket ide-oda). Van autónk, de azért jó lenne, ha baj esetén fel tudnám magam tuszkolni egy régi típusú, magas lépcsős buszra is. Az a gyanúm, hogy akár több kocsit is kell majd venni az idők során, de elsőre milyet érdemes? És utána?
HA azt írjátok, milyet ne, az is segítség. Konkrét márka/típus ajánlatok is jók lennének (már az általatok használtakra célzok- mert azért mi is keresgetünk, de nekem egyenlőre majdnem minden kínaiul van...).
Ha lehet, priviben válaszoljon, akinek van rá ereje, de azért néha ide is felkukkantok.
Előre is köszi,
Marcsi, a tanácstalan :shock:

macianyu
 
 


Léni tegnap este óta próbál négykézláb állni. Egyenlőre csak rugózgat, fel és le, a járókába csinálta először és az ágyon úgy, hogy párnákkal kitámasztottam a talpait. Lassan menni fog neki és akkor már jön a következő "lépés" a mászás. Kúszni csak hátra felé tud, de nagyon össze-vissza megy neki:)

11-re kész lettem az ebéddel, egyszerű dolgok, Léni most eszik először tökfőzit. Na igen, míg kint voltam úgy fél órát el is volt az etetőszékben, evés, ivás és csapkodás na meg gatyorászás. Láttam, hogy fárad, betettem a járókába, ott úgy 10 perc után kezdődött az ordítás. Sajnos én nem tehetem meg hogy kikapkodom onnan, mivel még nem tud mászni, így a lábam alatt sem tud közlekedni, marad a csititgatás stb...nagyon kimerítő volt az a rövid idő....
Most alszik, én meg megyek ebédelni és utána vasalni. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Timi: mesélj milyen volt a Balcsi!

Edit. hát ez természetes majd jobb lesz már ha mászkál meg feláll Lénike is!

Én is még főzők apuék ma érnek haza és inkább főtt kaját kértek!
Húsileves meg rakott karfiol!

Tegnap fagyiztunk és a csaj elfogyasztott egy tölcsért! :lol:

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ágikának boldog hófordulót kívánunk!

Kép
waterlilly
 
 


Köszi szépen!

Anett: veletek mizujs?

Vilko nagyon szép kissrác!!!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ágikának boldog hófordulót kívánunk!

Léni meg holnap lesz 8 hónapos :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ma itt voltak Anyósék, aztán Tescozás. Kicsit elfáradtunk. Ádikám 1 órát aludt ma csak, ahhoz képest jól bírta a napot. Ma először vásároltunk úgy, hogy nem vittünk babakocsit, hanem a bevásárlókocsi gyerek ülésében ült. Nagyon tetszett neki és olyan kis ügyesen ücsörgött. Nadehát, így lehet jól pakolni. Próbálkozott. :D
Macsek: mi az oka, hogy ennyire ritkán találsz ide?
Cuki kis Vilkó is áll már? Aztamindenit!

Ágikának boldog 9.-et!
Edit: nem osztom Mogyo véleményét, hogy könnyebb lesz, ha Babszem mászni fog. Megint csak azt mondom más lesz! :wink:
Mindenesetre kis ügyesen nyitogatja a szárnyait.
Ádi mindenhol feláll, mindent pakol, rámol, de a saját játékai nem nagyon kötik le. Nektek mivel és meddig játszanak el a gyerekek?
Kriszti: te sem vagy vmi gyakran. Miket főzöl Nadinnak és mennyit eszik?
Timi: Balcsin nosztalgiázás, hogy sikerült?
Anett: hova tűntél???????

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii, köszi megint, várom a következő lépéseket a fejlődést illetően. Hmm ma sem volt könnyű a de. de már írtam. Megette az összes tökfőzit csirkemellel, úgy 2,5 dl volt :) :) Holnap paradicsomos burgonyát csinálok neki babaszakácskönyv módra, azt imádja a bébiételek közül talán a legjobban!

Voltunk a várnál és játszótéren is, Lénike jól érezte magát, de itthon továbbra sem tud leszakadni rólam, még nem is vacsiztam, mert a jól megszokott fürcsi utáni alvás ma már nem sikerült, énekelve tudtam csak elaltatni. No sebaj!

Timi és Zsu! Kérünk fotót az új frizkóról! Timi milyenre vágtad magadnak és Zsu mit csinált veled a fordrász?

Anett, mizu veletek? Régen olvastam már soraid? Esztella főhercegnő hogy viseli a meleget? Macsek pajtásokkal mi a helyzet?
Vendég
 


Edit, nekem viszont összehasonlíthatatlanul könnyebb most, hogy Nadin már önállóan mozog. Az a pár hét volt nagyon kimerítő, amikor még bizonytalanul ült/állt, és minden másodpercben mellette kellett lenni. Most sokkal szabadabb vagyok. Igaz, hogy a nappali elég bababiztos, de nem szándékosan alakult így, csak alig van bútorunk :lol: Anyuéknál pl állandóan figyelni kell, ott több a veszélyes hely. Aztán persze ha elindul, akkor megint résen kell lenni. Nadin is pakol, de az alsó polcokra játékos kosarakat tettem. Meg én elég sokmindent megengedek neki szerintem, ami másnál már tiltólistán lenne. Ami érdekli, azt hagyom, hogy rágcsálja, megnézegesse.

KépKép
kertikiri
 
 


Kép Pancsi Apával!

Kép Ilyen vagyok, ha nem az van, amit én akarok!!

Kép Itt már elértem a célom:)

Kép Hinta Anyával!
Vendég
 


Kriszti, remélem itt is így lesz! Az is lehet, hogy eddig túl könnyű volt a dolgom és más csak irígyelhetett ezért, de most ízlelem meg a babanevelés csíjnyát-bínyját!

Gabcii mondta még korábban, hogy ne erőltessem a kaját, ha nem megy adjam a tápit, "adj időt Léninek és tápit". No ez tényleg így lett, úgy 1 hétig nem evett mást, csak azt, és bejött. Mára minden oké lett kaja téren!

Kriszti, hátha ez a helyzet is megoldódik könnyedén, csak most még több figyelmet és gondoskodást kíván tőlem!

Bocsi, de megbombáztalak benneteket egy kis Lénike Babszemmel:)
Vendég
 


Sziasztok!

A Barátok Közt kihagyhatatlan. Nem ciki :wink:

Edit: Nem tudom segít-e, de én így csináltam csinálom.
Kb 6 hónapos volt Ádám mikor már kompozott. Főzés közben néha kompba néha járókába volt közbe a tipikus játékokat kapta fakanál ruhacsipesz stb. Néha a hintába is beletettem, mert a férjem fúrt egyett az ajtófélfába.
Most kb 1 hónapja elszállt a komppal, azóta nem rakom bele mostmár csak járóka, etetőszék hinta.
Ha adok neki valami rágcsát az is lefoglalja egy kicsit.
Azzal meg rövidítem a főzés időt, hogy este ha elaludt akkor megpucolom a zöldséget vagy amit lehet.

Ja egyébként szerintem ígyis úgyis nehéz, de mindenki kibírta. Szerintem nincs olyan anyuka aki még ne sokalt volna be. Én mindig azt vártam hogy menni tudjon. Hát már nem is tudom. VAkmerően elindul és már zuhan is. Egy teljes házat nem lehet bababiztossá tenni.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Kriszti: Az alsó polcokra játékos kosár? Nálam ez nem jön be, mert a homokozó vödrön is támaszkodni akar ami persze nem stabil és sajna ez a helyzet a kosarakkal is.
Ja egyébként én is mindent hagyok rágcsálni, addig is nyugi van :lol: . HA meg apa jön akkor a tiltott dolgokat gyorsan vissza a helyére :D .

Edit: Mennyi arca van Léninek? NAgyon aranyos.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Ágikának és Léninek Boldog Hófordulót!

Kép

Kép
ádibaba
 
 


hi
hát ez kissé leszívta a nem túl sok energiámat :? ez a mai nap
kezdődött éjjel,hogy egy kedves ismerősnek megszületett a fiacskája,lányok én olyan boldog voltam m,mintha legalább én szültem volna.sokáig ezen gondolkodtam,egyszer5 csak paff nagy csattanás,Bibu szobájából,benézek ,semmi,alszik,persze villanyt nem kapcsoltam.nos ey papírszatyor telerakva mindennel belesett a sós löttybe a komódon,reggel tudtam csak felmérni a romokat,még bibuka haja is olyan volt.Délután akartunk menni a Balcsira,de reggel Maja már nem bírt magával ,meg megmondom őszíntén nem sem volt sok kedvem itthon lennei,GO Balcsi.Bibus hamar bealudt,Maja végig lafatyolt.11után értünk Blellére,kb fél órát köröztünk mire negyed óra gyalog útra találtunk parkolóhelyet,millió cucc,két gyerek,hájj.Találtunk pici árnyékot,odapakoltunk,de minden árnyékos heéyen,bokor,fa tele volt szunyóggal.A hőség miatt alid vártam hogy csobbanjunk,igen ám ,de Maja nem akart belemenni a vízbe,mert hogy jönnek a hullámok és bevizezik a haját,persze egy árva hullám nem volt,de nem akart a gumiba se belemenni csak csipmaszkodott belénk.Ő aki eddig vizicsibe volt.Kifelé a pancsolóba homokoztunk,ott már bemelegedett és onnantól visszajött a vizicsibém :-)Bibus meg hát ő "úszik" pacsál,mászik a pocsolyába és akarta enni a homokot,iszapot ,ezen párszor összevesztünk:-) de nagyon cuki volt.Élvezte nagyon.Jah hát én meg a fürdőruha,gyorsan kerestem megnyugtatásomra nálam kövérebbetnem sokat találtam,de azért akadt.És próbáltam nem foglalkozni vele mennyire gusztustalan vagyok,nagyjából sikerült,bár nyilvánosan nem nagyon mertem enni.Na mindegy.Kiakadtam az árakon,az egy dolgo hogy egy hotdog 300 ft,dehogy 120 ft egy palacsinta és ráadásul odaadja a csaj a gyereknek az agyonégettett palacsintát,persze éhes volt megette,de amikor megfogtam éreztem hogy hűtőhideg,na köszi szépen 120 ftért. :evil: Spórolásba voltunk így hotdog-hambi-majnak palacsinta volt a menü.Aztán megint fürcsi,ekkor meg Bibi volt nyügi,mert álmos volt,pancsizott is volna,de nem maradt el a gumiba Kivittem a partra hogy ellatatom,árnyék sehol,már épp azon voltam,hogy riadót fújok,találtam árnyékot,8 táska,kocsi,Bibu mire átcihelődtem rájöttem,hogy ott meg hemzsegtek a szúnyogok :-( így tényleg riadót fújtam,mert a mleegbe nem lehet megmaradni,szúnyogcsípésre meg allergiás Maja úgyhogy hazais indultunk :-(Bibu már a strand bejáratánál elaludt,megkersetük az autót,majd Maja beleszeretett egy pókemberbe és fagyizni akart,visszacaplattunk,Pókember a ienk,csodaszép darab mondhatom.Harcol érte a két lány.Fagyizás közbe meg lesett a párom szandáljának a talpa :-) őne m röhögött hehe :-)
hazafelé Maja laudt,bibu nem,hálaaz égenk elvolt végig,ami csoda
Na aztán felkelt az én drága lányom,onnantól egy üvöltés estig,hisztihisztihiszti.És mindig hétvégén vasárnap este csúcsosodik a dolgog,amit művel,ha látnátok,mint egy örült.Na mindegy érdekes módon fürsés után mindekttő még fent volt másfél órág,síráshiszti nélkül.Azt hittem már sosem lesz vége a napnak.
És akkor most elkezdtem buzgón fohászkodni,hogy ne betegedjenek meg,mert pénteken startolunk :-))))))))))))))))))))))))


bocs ha sok volt


Edit
ez a fej :-)
Bibus is nagyon tud biggyeszteni :D
jaj és te olyan csinos vagy :-)

hát az én hajamat hagyjuk,borzalma,még sosem csesztem el így,most copfba van mindig plsuz hajapátnt,mert rövid lett a frufrum.levolt nőve és szőkés vagyok,és rákentem egy vöröst ,így most fent élénk vörös 3 centit,utána meg sötét,hát egyedi az biztos,van aki elvan ájulva jajj de jó,hát én nem,csak nincs lovém festékre,majd pénteken addig én vagyok a helyi szmöre

Macsek
miért nem írsz gyakrabban?
Vikó csodaédes :-)

Gabci
nosztalgia?ugyanmá,tegmnap este kellett volna nosztalgiázni,de miután megjöt a babahír csak arra gondoltam :-)
Vendég
 


Imádom fotózni Lénit!!! Még akkor is, ha sírdogál, na jó ezen a fotón olyan igazi krokodilkönnyeket eresztett meg Apának, de kb. 1 percig volt bőgőzés és nem tovább:)

Honap kipróbálom a fakanalat és a habverőt :lol: :lol: de előtte elhúzunk a vnőhöz méretkőzni, ha itt lesz egyátalán az irodájában.

Paradicsomos napot tartunk holnap, Babszemnek paradicsomos krumpli csirkemellel a la Anya, nekünk lasagna, meg paradicsom lé paszírozva. Még nem mondtam, hogy Apa szeret kersztészkedni. Van egy pici konyhakertje, benne minden finomság, ami a konyhára kellhet, répa, petrezselyem, zeller, rengeteg pari és paprika, no meg néhány kukorica, tök és ubi. Minden este kötözgeti a növénykéit. Nem is mertem elhinni neki, hogy ennyi paradicsom lesz, most kezdett beérni.

Tojás sárgáját ki ad a babának? Úgy tudom 8. hótól lehet egy picit adni belőle hetente egyszer. Hogy adjátok? Főzve vagy főzibe keverve? Karalábét főztetek már?
Vendég
 


bocsi a hibákért :-)

fürcsis kép nem készült csak ezek

Kép
Kép
Vendég
 


Timi, végig mosolyogtam a beszámolódat! Juhé, mi lesz a nyaraláson:)? Remélem semmmi baj és betegség, csak szórakozás és öröm! Olyan poénokat írsz, nem semmi csaj lehet élőben:)

Én is voltam már három színű hajú, amikor elkezdtem vörösre festeni, kellett vagy fél év mire tök élénk lett a sötét barna hajam. De minek is fodrászhoz menni, igaz :lol: :lol: :lol: Na volt úgy is, hogy elnéztem a festékes dobozt és a végeredmény megint más árnyalatú lett, mint a hajvégem...stb.. :)
Vendég
 


Bibus mit rág? Szívószálat vagy búvár kelléket :lol: ?

Aranyos kis hajasbabák!
Vendég
 


Edit
nálatok pár érik a pari?jajj dejó,nálun is érehetne már :-)

hogy hajasbabák???ördögök,mindkettő


szívószál :-) és lelkesen nyalogatta a kólásflakont is

hát amúgy sem egyszerű velük az élet,úgy vagyok vele,hogy az útat bírják ki és ne legyenek betege,akkor semmivel se m lesz rosszabb a nyaralásr ,mint a hétköznapok.Az apartman nincs 100 méterre a víztől így nem kell annyit hurcolkodni,sőt a nagyját kilehet vinni reggel,este meg összeszedjük,ha meg nem bírok Bibuval megyünk a házba,szóval várom nagyon :-)


karalábét még nem főztem Bibusnak,tojássárgáját sem adok kifjezetten,viszont eszik amibe van ,keksz pl
Vendég
 


Mi is vízpartra megyünk, de csak belföldön. Apa mondta, hogy nézzünk el Abádszalókra is (Szoboszló és Debrecen mellett). Ott én még nem is jártam, bár barátnőmék tavaly bele sem mentek a tóba, mert kipurcant kagylók éktelenkedtek mindenhol. Akkor is ilyen nagy volt a hőség! Van aki az élővízet van aki a strandot preferálja, na most hová tegyem a gyerekemet? Melyik vízbe? Vagy csak a lábát lógassam bele?
A tenger tuti lesz, jövőre mi Görögországba szeretnénk elmenni ismét. Léni már nagyobb lesz, csak bírja valahogy az utat.
Vendég
 


Ja Timi, mit csinálsz amikor mindkét gyerkőcöd rákezd az őrületre? Amikor megy az ordítás és a hisztéria? Melyiket nyugtatod? Hogy megy nálatok?
Vendég
 


Edit
én úgy gondolom a kisgyereknek,ha anya ott van jószerivel mindegy hol van,legalábbis az enyémek ilyenek.Maja egy éves múlt amikor 8 órás úttal Loparra mentünk,semmi gond nem volt vele.Remélem Bibi is ilyen.A Balcsin sem volt gondja.Én a természetes vízre szavazok.Szeretem a strandot is,de asszem gyereknek jobb a természetes víz.

Hogy mit csinálok ha mindkettő ordít?ezt figyled,Maja rázendített fürcsinél,Pisilni kell,jó,pisilj,de nem akarok,mi van?nem kell pisilni,pisilni kell,közbe Bibu már a kádba,mindezt örjöngve,na mondom ennek fele se tréfa két perc villámfürdés aztán nyomás aludni.Elkezdtem fürdetni még jobban örjöngött,hgy pa ategyen ele,én mosakszom,mossunk hajat,ne mossunk hajat stb.Már Bihu is megrettent és ő is rázendített,,na ez az igazi szép,kis sztereó.Extra fürcsimindkettőnek egyik kezemmel Bibust öltöztetem másikkal Maját ölelem,aztán egy kézzel etetm Bibut az ölembe,másik felemen van Maja nyugvásra,méág jó hogy nga ydarab vagyok,legalább elférnek rajtam.

szóval kiborító ha ketten sírnak,ilyen dupla kakor szok lenni,ha Maja nem bírja abbahygyni egy idő után Bibu is elkezdi,ált. valamelyik abbahagyja elöbb és akkor csak egy üvölt,de már megígértem nekik,ha Bibuis ilyen dacos lesz majd mennek együtt büntibe,aztán hallgassák egymást............
Vendég
 


Sziasztok!

Iszonyúan le vagyok maradva az olvasással. Már le sem fogom tudni írni, mennyi minden volt velünk. Azért majd próbálkozom jönni és visszaolvasni, mert hiányzik, hogy legalább halljak felőletek, de mostanában nem érek ide. Azért remélem, mindenkinek jól telik a nyár!
És: hurrá, nyertek a spanyolok! :lol:
Majd jelentkezem, de nem ígérek semmit, mert a következő napokban kb 20 fáról kell leszednünk a meggyet!
Jó éjt!

Bea

Kép
Kép
Kép
csibea75
 
 


hűdekur*ára elegem van most :evil: :evil: :evil: fél órája próbálom Hubát visszaaltatni. elmehet mindenki a búsba, aki szerint megsimogatom, beadom a cumit, és szépen megnyugszik. ja, aha. meg a móricka vallaga :evil: :evil: :evil: amíg lát, addig úgy tesz, mintha aludna. aza amíg benn vagyok a szobában, amint kilépni KÉSZÜLÖK, nekikezd vonyítani. és ha Petra is felébre, akkor lesz vagy másfél óra (bár, ha így haladunk, akkor egyedül is megcsinálja). megyek, elringatom. az okosok kíváncsi vagyok, jmit mondanak erre (kismama, suttogó, meg a ********)
fű, de fáradt vagyok bakker :| :| :|

Kép
an°°di
 
 


na, így 5 perc :? akkor miért is ne ringassam? (azt leszámítva, h 9 kilónál is több lehet?) :?
na, lassan lépek. örülök, h Macsek, Bea és Anett is végre előkerült, de szégyen ÍGY előkerülni 8) :wink: tessék beszámolni, és többet jönni, jó?
mindenkinek jóccaka
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Jó reggelt!

A macska felvinnyogott, pedig Ádika 8.15-ig aludt, csak hisztis Muki miatt én keltem fél órával elöbb. :evil:
(Anett te most ne figyelj ide)
Annyira az agyamra tudnak menni!
Timi: Jó kör lehetett ez a Balcsi túra. De tudod, úgy szép az élet, ha zajlik. Bár nálatok a mindennapok nekem túl tömények, már tuti megőrültem volna!(ezt mondtam Apának is és aszonta, én már így is be vagyok fordulva. Na kössz)
Pedig sztem nem annyira gáz a helyzet.
Nem is értem hogy bírsz el egyszerre 2 gyerekkel. Nekem már Ádimtól is (illetve a 10 kilójától) úgy fáj a kezem és olyan vállaim vannak. Anyós meg is jegyezte, hogy nem szeretne tőlem pofont kapni :twisted: (na ezt is kössz)
Andi: hogy telt az éjszakátok végülis?
Edit: Léni a kis akarnok tök cuki! Azt meg már meg sem jegyzem, hogy Te is csini vagy :P

Még szívderítés képpen leírom, hogy tegnap 23 ezret sikerült fizetni a Tescóban, pedig nem vettünk vmi nagy dolgokat. :evil:
Na el, benézek a pelusba, mert furcsa szagokat lenget a szél.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!
Keresztelő megvolt, szép volt, túl vagyunk rajta! Jó meleg volt, de anyóséknál jó árnyékos a kert, igy nem kaptunk hőgutát.
Panka picit sirt a locsolós résznél, de nem azért, mert lelocsolták, hanem mert hanyadt döntötték, és azt nem tűri :lol: Különben nagyon szépen viselkedett!

Szombat délelőtt magától felállt a nappali lépcsőjén, és persze mikor? Mikor anya fodrásznál van! Én vagyok vele egy héten 7x24 órát, és kinek produkálja a felállást először? Apának :evil:
Na mindegy, azóta már 120x bemutatta, szóval én is láttam. És egyre ügyesebben mászik mostmár.
Azóta az esti lefekvés kész cirkusz, állandóan feláll a kiságyban, persze tök fáradt, de hiába fektetem vissza, 2 másodperc múlva áll megint. Ezt csináljuk 1 órán keresztül. Erre van valakinek jó megoldása?

Gabci, asszem Te kérdezted, hogy mivel játszanak. Panka a játékaival egyáltalán, de komolyan, 1 percet se! Inkább a TV kapcsolójával, szekrényajtókat nyitogat, pakol ki, telefonnal, antenna kábellel, függönnyel. Most rendeltem neki "komolyabb" játékokat, hát kiváncsi vagyok, de valszeg az se fogja érdekelni.

Valamennyire visszaolvastam, látom, zajlik az élet! Timi, én már a napjaid olvasása közben is elfáradok, ilyenkor elgondolkodom, hogy kell-e testvér Pankának :roll: Lehet, hogy várunk még pár évet, hogy nagyobb legyen.

Anett, nem ér ennyit irni! Tessék jönni és beszámolni, még ha nincs is jó kedved! Miért tűnsz el?

Macsek, jó, hogy előkerültél! Vilkó nagyon sokat változott, nagyfiúsodik, és jól látom, hogy nő a haja is? És ő is ügyesedik szépen!

Apa ma szabin, ügyeket intézünk, Pankának is csináltatunk útlevelet,ha nincsenek sokan.

1 hete megcsipett egy pók (az okosok szerint pók), tiszta vörös a vállam és viszket. :?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Ágikának, Lénikének és Botikának boldog hófordulót!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Azt elfelejtettem, hogy Lénike Babszem sirós képe csúcs édes és Vilkó retro napozója is :wink:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


sziasztok! jó tízórait!
hát, én mekkora eogista dög vagyok. leírom a abjomat, és lelépek aludni. tipikus :? bocs.

Timi, a balatoni beszámolódtól egészen kedvem támadt leruccanni vhová. :P ;) még jó, h jövő hétvégén már megyünk is Miskolctapolcára. nagyon viccesen írsz :lol: de úgyis tudod, h bírom a stílusod.

Gabcii, köszi, az éjszaka öntudatlanul telt. még a hajnali szopi is kimaradt :shock: f8kor keltünk (Gyulának ez nem vot túl jó hír, mert így baromira elkésett :| ). MacskaMuki :evil:

babakajaötlet: alamszósz rizzsel és csirkével (biztosra megyek :P ). amúgy tejszínes raguleves... főfogásra ötletem sincs..

természetes vs strandvíz: sztem inkább a természetes. a döglött kagylók nélküli 8) mikor terhes voltam, a dokinőm is inkább azt ajánlotta.

na, "lépek" melózni
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Olvasok ám rendszeresen, csaknagyon gáz a helyzet nálunk, és nem akartam negatívkodni... :( De akkor most megteszem,közkívánatra. :lol:

1. A fóti költözés csúszik. Nem kicsit. Ha minden jól megy, december végén költözhetünk. Ha nem minden megy jól, akkor soha... Eredetileg szeptember eleje volt az időpont... Szerintetek két ünnep között fogok én találni normális költöztetőcéget? Meg milyen jó lesz hóban-fagyban cuccolni! :( A karácsonyfát egyik nap feldíszítjük, másnap lebontjuk... :? Nagyon ki voltam akadva emiatt.

2. Eszti éjszakai alvása horror. Egyrészt, rájött a szentem, hogy a rácsba kapaszkodva egy pillanat alatt át tud fordulni hasra, és az milyen jó, csak éppen nem tudja, hogy mit kezdjen magával, és üvölt. De nagyon. Tegnap este lefekvéskor 3/4 órát szórakoztatta magát meg minket ezzel, majd 3/4 12-kor és 3/4 4-kor is remegett a ház az ordításától, 30-40 percbe tellett visszaaltatni. Az már smafu, hogy emellett még 3x felsírt a cumiért, de akkor legalább visszaaludt azonnal. És ez az éjszakai műsorozás már több napja tart, a birkatürelmű férjem is kezd kibukni, ami rá nem jellemző!

Emellett fogzik is a leányzó, mint két meggymag, olyan az ínye fent elöl, de bekenni nem nagyon hagyja, gondolom, fáj neki, mint állat. Nurofent meg nem nagyon akarok neki adni még, az alsó fogak is 2 hétig jöttek, most 2 hétig (vagy ki tudja meddig) nem akarom gyógyszerezni.

3. Ez a rohadt meleg is az agyamra megy már, egész hétre kánikulát mondanak, pénteken 33 fokot, de jó. Múlt héten potom 110 ezerért felszerelték a klímát a hálószobákhoz is, így a hőmérséklt most már okés a lakásban, a villanyszámláról inkább ne beszéljünk. Viszont az autónkban nincs klíma, így sehová sem tudunk elmenni, ha süt a nap, most hétvégén is csak a forró aszfalton tologattam a babakocsit, és szívtuk a szmogot. :( Ilyenkor duplán fáj, hogy csak fél év múlva költözünk Fótra!

Azért hogy valami jót is mondjak, hál' istennek napközben semmi gond nincs Esztivel, nagyokat eszik, szépen alszik (érdekes, napközben nem akar átfordulni, csak este...), jól eljátszik egyedül is, mellette továbbra is minden házimunkát meg tudok csinálni.

A babák a képeken gyönyörűek, Lénike még sírva is nagyon aranyos. Edit, te meg továbbra is szép vagy. Látom, Vilkó már felső fogakkal is büszkélkedhet. Ágika meg hamar elkezd anyukája nyomdokaiba lépni a főzés terén! Hubát és Petrát is megnéztem, az utazóágyas képek naggyon rulez, a képaláírások ismét ütősek, és Huba roppant jóképű kis fickó!

Timi, ismét jót röhögtem a balatoni beszámolódról, fő a humorérzék, én is próbálom felfogni a dolgokat lazábban, attól jobb nem lesz, ha még én is görcsölök. Sajnos a stresszt és a fáradtságot evésben vezetem le, zabálok ezerrel, a férjem meg is jegyezte, hogy 5 hónapos terhesen volt ekkora hasam, köszike. Majd ha már nem cafatokban lesznek az idegeim, lefogyok. Vagy nem. :twisted:

Gabci, megértelek! Cirmike rendszeresen megcsinálta azt egy időben, hogy hajnalban felnyávogott. Nem éhes volt, csak azt akarta, hogy ébren legyek! Jópárszor megfordult a fejemben, hogy most vágom ki az ötödikről... De kitartottam, és nem keltem fel. Leszokott róla.


Lénikének boldog hófordulót!!!
]

Kép
waterlilly
 
 


Zsu, most olvastalak, ugye raksz majd keresztelős képeket?

A hanyattdöntés nálunk sem pálya, úgyhogy Eszti fejére max. majd hason fogják a keresztvizet csurgatni... :lol: Bár a keresztelő is csúszik, Fóton akartuk a szülinapjával egybekötve. :(

Kép
waterlilly
 
 


Ahoj!
Csak tőmondatokban (bár az nekem nehezen megy... :roll: :lol: )
Macsek! Tudod-e, h Jankának tetszik Vili (utólag boldog névnapot neki!)! A napozó meg nekem nem retró, hanem menő! :wink:
Andi! Én azért meghallgattam volna, h mit suttogsz egy óra hiábavaló suttogás után a Suttogónak! :lol: És szombaton irány M-Tapolca? (Lillafüreden irány a pisztrángos! Ha szeretitek...Nyammm...)
Hű, valóban Léninek nagyon sok arca van! És éljen a miniszülinap!
És Vivinek, Ágikának és Botinak is! Boldog 3/4 évet!
Zsu! Tudtam, h már késő lenne, de hátha más hasznát veszi: a nextben iszonyú cuki babacipők (keresztelőre valók is!) vannak, meg kalapok meg stb.
És már leárazások vannak mindenhol... Csak ha valakinek van költenivaló lóvéja...
Anett! Sajna, ezek ilyen dolgok...Én borítékoltam volna a csúszást! De ne csüggedj, fogd úgy fel, h új év, új ház, és már csak félév... És az előző félév is gyorsan eltelt!
Gabci! Valamilyen szagok terjednek... Natttyyyoooon költői... Na nálunk konkrétan sz@r szag terjengett pont akkor, amikor szépírói vénád elénk tártad... :lol:
Bea! Spanyolok? Engem a meggyszedés jobban érdekel! Hogy bírjátok?
Prücsi, itthon vagytok már? Milyen volt?
Kriszti! Na és végül hová lesz a közös nyaralás? (Adhatok tippet? Én mostanában elég jókat hallok a Dráva környékéről... Hmmm?)
Timi! Hű ez a trip, én is szédülök néha, amikor olvasom a veletek történteket.... Mikor indultok Vir-re?
Hajni! Nekem olyan, mintha mostanában folyamatosan rosszkedvű lennél!
Ciripke, Mogyó! Én még nem adtam fakanalat, meg habverőt a gyerek kezébe, de nem is tom miért nem. Mer' ilyen balga vagyok, oszt nem jutott az eszembe!
Még mindig nincs szállásunk... Ha nem hetek óta keresgélném... :evil: Komolyan! Elegem van!

Kép
ermoni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: