Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Hát Gabci
bocs de röhögnöm kell,én nem értem miért nézik lánynak Ádit ? :-)
röhej

szerintem hifi szerelő lesz a kis vő

nem boszi,bár az tényleg illene rá

milyen fazon? :-) vágtuk ahol értük :-)
Vendég
 


én se vagyok hülye- alvás helyett kitakarítottam a felső szintet, mostam, ablakot is, ruhát is... a gyerkőcök meg ébrednek. hát akkor majd alszom máskor.

Timi, állat???? :roll: :roll: :roll: ez így nehéz... talán zümi? vagy kismajom? :P :lol:

Gabcii, nyugi. majd ért a szóból. kicsik még, ne várj túl sokat. csak lazán! ne ijedezz, 30 fok fölött veszélyes...

na, mennem kell télleg, mert nagy duma van
csá
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


egész nap nyávog Maja :-)

Gabci
hogy nem fogad szót?Amikor Bibusra rászólok,hogy nem szabads,mit cisnálsz?kiröhög
Vendég
 

 
 

Timi!
Maja, a méhecske? :lol: :lol: :lol:
Fú, annyit kérdeztetek, h nem is tom...
Inni: sztem keveset, de van pisi (szerencsére)
Bakker, mingyá' kiszedi a laptopot ez e kicccsaj a kezemből és a térdemet nyalogatja... még jövök!

Kép
ermoni
 
 


mondom,nyávog

Móni
enyém lány is szereti nyalogatni a lábam
Vendég
 


Macska Maja jele!

Na, Ádika felébredt. Jó "sokat aludt". Még a dolgommal sem végeztem el! :evil:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Kép

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Kiscica :-)

Kép
Vendég
 


Képek csodásak a gyerek meg hát... :lol:

Andi ezt neked :
Kép

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ági!
Szuper jó a kép rólatok, de a fizurádól nem sok látszik...

Gabcii!
Én 2 éves koráig meg sem mutattam a dokinak, Tanácsadáskor Ő ránézett, de nem mondott rá semmit. Na meg nem értettem hozzá, azt sem tudtam, hogy gond lehet a fütyijével. Apjának kellett volna észre venni. De a dokink szerint nem nagy gond, de Ő inkább még várat.
Meg ahogy írtam, még ők sokat változnak, a fütyijük is.
Na meg a környezetemben, sok kisfiúnak meg kellett ismételni a műtétet. Ugyan le volt tapadva, és hiába kezlték tornáztatták, visszatapad. Én nem fogom ilyen tórtura alá tenni gyereket. Inkább kivárom, hogy rendesen kifejlődjön, és csinálják meg tisztességesen. Nagyon jó lenne megúszni.

Ákos méreteit nem tudom, nagy. Döncike....
86-104-ig hordjuk a ruhát. sokszor Manó polóját vagy gatyáját kapja. Ugyan neki a rövidnadrág, még hosszó, de bőségre ok.
Szeritnem már több mint 12kg. Majd ha elindul, átalakul a fodrai, Manónál is ez volt.;)

Timi!
Jelet Ti választotáttok? Vagy kaptáttok?
Mert itt nem mindegy ki mit kap. Nem is értem. Már ez is befolyásolja mi lesz később a gyerekből.....

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Először is: Bibus nagyon bájos az új sérójával, Marci zabálni való, Lilla meg olyan sokat változott, hogy nem is ismernék rá! Szerintem nem hasonlitanak egymásra! Hajni, Te meg nagyon dögös vagy azzal a séróval! Sötét bőrű barátainknak nem guvvadt a szeme? :D
Tényleg jár az emelt családi? Ha megtudtad, szólj lszi.

És Ákosról a betonon mászó kép tündéri! :wink:
104-es ruhát hord??? Azta, tényleg Döncike :lol:

Ahogy a kuki témáról beszéltek, ismét csak azt tudom mondani, hogy jó, hogy lányom van! :)

Timi, amig nem olvastam végig, azt hittem, hogy bárány a jele (kerge birka :lol: )...remélem nem sértődsz meg, csak vicc!

Jelentem Panka is túl az első merülésen, nagyon ügyes volt, felbukkan és semmi prüszkölés, semmi sirás, megy tovább a pancsolás.
Tegnap meg azt elfelejtettem mondani, hogy voltunk gyógytornán, kérdezi a gyógytornász, hogy hogy halad Panka. Mondom kúszik, mászni még csak 1-2 lépés, azt is csak a lábával, aztán összecsuklik a keze és pofára esik szegény. Erre a lányom 4kézlábra állt, és szabályosan elkezdett mászni :lol: Biztos szabadulni akar már a gyógytornásztól, mert akkor enged el minket, ha Panka már mászik. :)

Ma megerőltettem magam és krumplis tésztát főztem!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Anett, Macsek, merre? Hogy Ebit már ne is emlitsem. Ja és Bea is hazajött már, nem?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Zsu: Panka besokallt és beintett nektek, hogy tud Ő mászni, csak eddig nem akart! A lagjobbkor indult neki!
Én is megerőltettem magam. Megvettem a rétesnek valót. :D
Csak épp ott figyel a hűtőben. A múltkor írtad milyen igénytelen vagy, hogy nem főzöl magadnak. Az ám, de velem együtt. A héten még nem főztem. :?
Nem is tudnék mikor. délelött sétálunk és hát a nagy alvás az le redukálódott. Győzök elvégezni a takarítással.
Jolka: köszi, megnyugtattál. Fütyi témában én sem vagyok szakértő. Azt észre vettem, hogy nem okés, de hogy érdemes-e vele dokihoz menni?
Timi: arik ezek a bikinis napozós cicák.
Mogyo: ez nem is rövid haj. Mindenesetre jól ál. Csinik vagytok.
Igaza van Andinak, a hosszú hajúaknak más a fogalma a rövid hajról. Bár nekem most hosszú, de volt rövid is. Tényleg rövid. :wink:
Mi ma nyüglődünk. Vagyis inkább én. Fáj a fejem és olyan álmos vagyok. Ádika nem akar még egyet aludni, csak mondja a magáét a kiságyban. Apa ma (is) későn jön, randija van a fogorvossal
Asszem lehúzom magam a wc-n

Kép
Kép
gabcii
 
 


Na hálló!

Mindenki merre? A gyerekeket letettétek aludni, ti meg a kertben
a medencében lubickoltok egy pohár hideg sör mellett mi? :P :D
Jajj, de laknék kertes házban, pedig hogy ellene voltam. Hülye!
A mai nap nálunk a balesetek napja volt (ha jól bele gondolok a tegnapi is végülis)
Ugye délelött a hifi mellkasra vétele, aztán délután szegénykém állal levette a parkettát, aztán meg az asztalba ütötte a száját, majd a homlokát. próbálom megőrizni a hidegvérem... van, mikor sikerül is.
Na akkor el, nem beszélgetek magamban

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii, Ádi most 10 hónapos! Isten éltesse sokáig, mindjárt itt az 1 éves szülinap, huhh mekkora nagy fiú!



Timi, értem a problémát Lénivel kapcsolatban, de mondd Te hogy oldanád meg ezeket? Neked több a tapasztalatod, ott van Majci...bár nem tudom, nála volt ilyen hiszitis fogzásos, szeparációs félemem vagy hasonló? Mit tegyek? Egyenlőre azt próbálom meg, hogy nem kapdosom fel sem az ágyból sem a játszószőnyegről...
Már ott tartunk, hogy a fürdőszobába behúztam a járókát, de ott is üvöltött..hmm akkor belekezdtem a Micimackóba..nagyon strapás ...áhhh

:(
Vendég
 


Mogyó, szuper a hajad, így sokkal jobban látszik, hogy milyen göndör! Ágika meg csuda édes!
Edit, ma nálunk is anyán lógás volt, asszem ezt hívják úgy, hogy egész nap a seggemben van a gyerek. Fogzásra gyanakodok. Délelőtt egész végig a hátamon volt kendőben, délután meg a lábamba csimpaszkodva közlekedtem vele. Pedig az apja itthon van, de neki csak én kellek :lol: De felül kettő kint van, kettő tutira jön, egy harmadikat pedig látni vélek.
Zsu, Pankának elvileg már nincs búvárreflexe, és mégis merültetek. Akkor van remény, lehet, hogy én is megpróbálom Nadinnal újra. Elvileg amíg megvan a reflex, begyakorolják a merülést kiváltó mozzanatot (nálunk arcra fújás), amikor meg már nincs, akkor ez jelzi, hogy merülés lesz, és tudja a baba. Nadinnal hiányoztunk elég sokat az elején, meg egy-kétszer nem tetszett neki, és leálltam vele, most meg azt mondta az oktató, hogy már valószínű nincs reflex, és a hiányzások miatt nem is tanulta meg, úgyhogy ne merüljünk. De most reményt adtatok :lol: Ügyes Panka a mászással!

KépKép
kertikiri
 
 


Mogyo, hát neked milyen szuper göndör fürtjeid vannak!! Szerintem ez jobban áll, mint a korábbi frizkó. Ágika nagyon anyára ütött és tök cuki, nekem nagyon bejön, hogy mindig csuda vidám! Ezek szerint nálatok nincs is a mienkhez hasonló eset fogzáskor??



Kiri, köszi a választ.
Vendég
 


Edit
sajnos csak azt tudom mondani,hogy minden időszakos,mostantól nincs megállás mindig lesz valami,fogak,betegségek,meleg,hideg,front,most a szepa. később is mindig mindig lesz valami amire foghatjuk.Látod Nadin is ilyen meg asszem Andi íta Hubát,gondolom a többieknél is vannak ilyen napok.Bibu hetek óta ha nem lát elvan mással ha meglát sír és hozzám akar jönni.Egész nap a valagamba lóg,a végzetem amikor a wcén mászik fel a fejem tetéjere.Hogy mit teszek ilyenkor vele fogom és csüccs leültetem.Este is amikor ment a harc próbáltam letenni,nyugtatni aztán felvettem ha ott is sírt megint letettem.Mondva hadd sírjon.Aztán csak megadtam magam és felálltam és elringattam,sétáltam vele.Lehet ha az első öt percben megteszem ezt akkor nem vísít fél órát.Szóval nem tudom,lehet próbálkozni vagy bejön vagy nem.Én úgy látom Bibu totál Maja hisztiügyileg,ha belendül alig bírja abbahaygni.
A meleg óta nem akar aludni,ordít ha altatni próbálom,babazene 20asra és a második számnál csukja le a szemét.Ma csak egyszer aludt,két alvás már sok neki.

Majára nem emlékszem,hogy ennyire a valagamba lett volna,bár úgy néz ki vele kapcsolatba sok mindenre nem emlékszem ,mert a szomszédok azt mondják állandóan sírt én nem emlékszem rá.Jobban elvolt kapatva,hónapokig rajtam aludt,majd velem,velünk.Amit nyekkent úgy volt,mert mindig csak az lebegett elöttem,hogy ő kicsi baba és csak rám számíthat,ha sír oka van,ezért egyből hurcibáltam.Bibuval másképp próbáltam az elejétől,de ő más típus .

Ezek természetes dolgok,ez ahülye szepa is.Most kell neki pár hónap hgy rájöjjön attól még vagy ,hogy nem lóg rajtad.Aztán majd elkezd félni az idegenektől.Közbe fogzik.Kánikula van meg front meg betegség meg tanul menni meg beszélni és ezerrel dolgozik a kis agya,szóval nehéz az élet nekik is :-)

bár tudom ez nem vigasz ilyyenkor
Vendég
 


A 8 hónapos kor a gyermek fejlődése szempontjából fordulópont, mert ekkor jelentkezik nála az, hogy nem szeret egyedül lenni a szobában, folyamatosan igényli az anya jelenlétét. Ez normális, természetes jelenség, mondhatnám úgy is, hogy ennek így kell lenni. Ez jelzi ugyanis, hogy a gyermekben kialakult egy szoros kötődés az anya iránt. Számára akkor "van meg" az anyukája, ha látja, ha eltűnik a szeme elől, attól fél a gyermek, hogy sosem látja viszont. Ennek a jelenségnek, ha nehéz, de örülni kell. Mit lehet tenni? Próbálja megoldani, esetleg a lakás kisebb átrendezésével, hogy nagyobb mozgásszabadságot biztosít a gyermeknek, így ha akar, kimászhat Ön után, követheti, nem veszíti szem elől. A konyhába vigyenek játékot, bár az én gyerekeim legjobban a konyhaszekrény átrendezését szerették, a fakanalakkal, lábosokkal jól elvoltak, míg én főztem. A WC-s példa is ismerős, mióta a gyerekeim megszülettek és önálló mozgásra képesek, a legkisebb helység ajtajának becsukása csak ritkán sikerül, ugyanez a helyzet a fürdéssel is.


a személyre szóló kötődés, ez csak 8 hónapos kor körül alakul ki. A játékokkal ugyanez a helyzet, fiának még sokáig nem lesz kedvenc játéka, hosszú ideig leköti még az, hogy megtanul mászni, ülni, járni, aztán felfedezi majd a környezetét. Ehhez azonban kell egy szilárd pont, s ez lesz az anya és az apa, akik támogatják, segítik a világgal való ismerkedést, s akikhez vissza lehet menni, ahol biztonságban érzi magát a kicsi.
Amikor kialakul a kötődés, tapasztalni fogja, hogy a fia kevésbé lesz barátságos az idegenekkel, és majd azt is nehezen tűri, hogy Ön kikerüljön a látóteréből. Nem lesz egyszerű korszak, mert szinte lehetetlen magára hagyni a kicsit, mindenhova vinni kell, még a lakáson belül is. Valamelyest könnyít a helyzeten, hogy fia addigra nagyjából képes lesz a helyváltoztatásra és kúszva-mászva közlekedik majd a lakásban az Ön nyomában.
Egyszóval ne aggódjon, gyermeke rendben fejlődik.
Vendég
 


ezek a rendelőből vannak

szóval hipphipphurrááááá
Vendég
 


Sziasztok

A Vigantolos válaszokat köszi. Én is úgy emlékeztem ahogy Jolka mondta, hogy R-s hónapokban nem kell adni. na mindegy a többség dönt még adom.

Gabci: Én csak szoptattam, nem adtam neki tápot. Mikor már kevesebb lett akkor csak este cicizett. 7-8 hónaposan már nem akartam elkezdeni tápozni.

Örülök, hogy enm történt semmi baja Ádámnak. Én már állandó készenlétbe vagyok, Mert a falat fogva kijön a szobából.

1,5 métert kb tud menni egyedül, de közbe figyelem őt. Eddig csak úgy indult ha hívtam. Ma kivette a fiókból a melltartóm és átvitte az ágyhoz 1 méter :shock: Na épp hogy odaért :roll: :D
Azt hiszem mostantól több lesz az esés :cry:



Ma én is voltam babát látogatni. Meg se éreztem hogy fogom (3 kg), olyan furcsa volt. De jó volt egy kicsit ilyen picit fogni.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


enm=nem

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Timi: Hát amit leírtál az való igaz. Kicsit sajnos nagy a kötődés.
Mikor terhes voltam, akkor egy ismerősöm azt mondta, hogy majd előbb utóbb megtanulsz úgy a WC-n ülni, hogy 2 vagy 4 szempár figyel.
Hát ez így is lett!

Ja ma hogy baba látogatóba voltam, mikor hazajöttem a férjem azt mondta, hogy húúúúúúúúú Ádám 10 másodpercre nem áll le.
Én meg na ugye! :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
ádibaba
 
 


JÓCCAKA

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Edit: fogzás néha nyüszi de az semmi hozátok képest éjszlka tud felsirni mikor nem találja a cumit és képes felüni én meg csak lesek ( bár úgye köztünk alszik :oops: )

Köszi majd rakok másikat is jó???

Gabci: én csak a csajjal birok kimenni a kertbe de msot elég egy időre héten mindent helyrekaptak kapálás,minden!
Azért ez sem jó mindig de a 4 fal közt megörülnék!
Rövid ez nekem rövid mióta élek azóta nem volt ilyen csak mikor megszülettem de majdnem nagyon volt akkor is!
Szeretnék még rövidebbet de mondta a fodrász ,hogy először probáljam ki ezt de lehet maradok ennél hisz nagyon göndör a túl pici nem tudom milyen lenne

Grillezni szeretnék már nagyon !!!

Vigantol: nálnuk 1 éves korig mondta doki. De mi ugy szedjük hogy kétnaponta duplát kap!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Elfelejtettem

Hajni nagyon szépek vagytok, a hely hááááát szóhoz se jutok.

Bibu szuper séró, de a Bantualului kép is nagyon bejött. :wink:

Jolka: Ákos nagyon ügyes, milyen jó kis hurkás.

Mogyo: Szerintem tök jó így a hajad. bevallom nem gondoltam volna hogy tényleg ennyire rövidre vágatod. Nem bántad meg? De gondolom ebbe a nagy melegbe jobb így. Azért még össze tudod kötni?


Mostmár tényleg :arrow:

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Ádám anyuka Ági :-)

tudom hogy valamit írtál nekem és reagálni akartam

jah meg van
tejpép
este kapja 210 ml víz kb 10 kanál,jobban kitart mint a tápi

meg a bimbiügy asszem
Maja tavaly nyáron majd egy hétig tartotta kakit és üvöltve izzadva,hisztizve kakilt,aztán mostanában minden rendben volt,erre jött a keméyn kaki és megint képes 3-4 napig tartogatni.Pedig eszik rengeteg gyümit,leveseket,itatom gyümilével,ma is tartogatta asszem szombattól és nem bírta,sírt hogy nem akar kakilni,na mondom akarsz nem akarsz a barackok kinyomják a kakit és megígértem neki egy kindert és lőn kinyomta :-)

na gáz téma -) de ez is eljön majd :-)

Én sok mindent Majával már elfeljtettem,és mindig kétkedve fogadtam az olyanokat Bibussal is ,hogy addig pihenj amíg bent van,addig örülj amíg nem mászik,az első egy év nehéz lesz stb....
most már kezdem belátni,hogy sokszor tényleg igazat mondanak :-)belegondolok,hogy amíg Bibu pici volt alig igényelt,játszottunk mellette stb elvolt a pihiszékbe pl. most meg...............


na jóccaka :arrow:
Vendég
 


holnap levágom ahajam,vesszen oda mind úgyis van bőven és copfba van állandóan,akkor meg minek???


vigantol:én most nem adom,majd szeptembertől
Vendég
 


Hát össze de csak egy nyúlfarknyira de nem is baj hisz összeugrik mivel ugye göndör és nem lóg össze vissza ma éppen hasonlitott Marilyn Monros(bocsi nem tudom ,hogy lkell irni)amiko felfújja a szoknyáját a szél na olyan volt a hajam mint akkor neki !
De jó volna az alkatom is hasonló volna! :roll: :oops:

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

Timi: a te hajadról is kérünk ám képet! Magadnak, hogy tudod levágni?
Na én ezt a kötődést Anyóséknál vettem észre. Itthon elvan az apjával, barátnőmmel, pótnagyival, szal mind1 neki, csak vki legyen vele. Ha elesik és sír, hiába szorítom magamhoz, kapálózik és menne. Anyóséknál viszont éreztem, hogy én vagyok az ANYJA. Ez most hülyén hangzik, de ugye idegen helyen ragaszkodott csak hozzám igazán. Ő nem olyan bújós. Ott viszont az első éjszaka nagyon kereste a testi kontaktust. Közel volt egymáshoz az ágyunk. Odanyújtottam a kezemet és ráfeküdt, ha meg nem volt ott a kezem, kereste. Annyira drága volt és nekem olyan jól esett.
Egyébként picinek amilyen félős volt, most annyira barátságos. A játszótéren is mosolyog mindenkire, simogatja a kis barátja fejét (persze némi hajtépéssel).
Szal, nálunk ez az anyán lógás fizikailag nincs meg. Ha nem lát, inkább kiabálva mondja a magáét, de testi kontaktust csak ritkán igényel... Én nem örülök neki, de Ő ilyen és így imádom!
Mogyo: Ágika egy tündér. MIndig vidám, jól viselkedik, kedves kislány. Megfogtátok vele az isten lábát.
Ádibaba Ági: jaja, Apák csak akkor hiszik el mennyire eleven a gyerek, ha ők maradna vele kettesben pár órát. Kell is ez, had szokják! :wink:
Annyira ügyes Ádámod, hogy már megy. Gyakram rám csodálkoznak, hogy Ádika csak áll és még nem megy. De mért is kéne 10 hónapos korban járni???
Kriszti: én asztem ti folyamatosan jártok usziba. Nadinnak az elején nagyon tetszett nem? Mi történt?
Ma jön meg a barátnőm a nyaralásból. Már úgy várom. Tudom szemét vagyok, ő még maradna.
Mi valszeg augusztusban megyünk 1 hétre a Balcsira. Nincs még pontos időpont. Csak azt nem tudom, miben fog aludni Ádi. Most ezért vegyek utazóágyat? Anyóséknál van kiságy, máshol meg nem alszunk. Na, majd meglátom még.
Hú, de hosszú voltam.
:arrow:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci, én úgy főztem a krumplis tésztát, hogy Panka nem aludt. Most próbálom "leszoktatni" magamról, igyekszem növelni az "egyedül eljátszós" időt. Már legalább 4 percnél tartunk :lol: Szóval, az 1. 4 percben megpucoltam a krumplit és feltettem főni, majd 20 perc "összenövés" Pankával. Következő 4 percben feltettem a tésztát főni, 3. 4 percben meg megpiritottam a hagymát. Mikor délután fél 3-kor letettem aludni, akkor összekutyultam mindent, persze már guvvadt a szemem az éhségtől. Nekem igy megy a főzés, máshogy nem. Azért főzök ilyen pronyó egyszerű dolgokat. Ha vadast akarnék zsemlegombóccal, ahhoz jó sok 4 percre lenne szükség :lol:
Jól lefogytál, ha már beleférsz a wc-be :lol: :P
Tegnap Panka is pofára esett szegény, át akarta küzdeni magát rajtam négykázláb és ez lett a vége. De úgy tud üvölteni, mint akit nyúznak, pedig nem volt nagy esés :?

Edit, Te mindig a nagyonbabás vonalzóról olvasod le a hófordulókat, az napokat nem mutat :D

Kriszti, nálunk a merülés úgy van, hogy először hátulról vizet öntünk a fejükre, megfogjuk a buksit és mondjuk, hogy merülés. Ezt gyakoroltuk párszor. Igy beléjük rögzül, hogy a merülés szóra ne vegyenek levegőt. Aztán pár alkalom után lenyomtuk őket. Búvárreflexe tuti, hogy nincs már, az max 6 hós korig van asszem.

Még jövök, csak ébredés hangjait hallom. :arrow:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


hi
fél 10ig aludtunk,Maja dilinyós szokás szerint

ma Bibu meg háttal lezúgott az ágyról,fél kéézel Majával hadkoztam,öltöztettem,másikkal őt egyengettem,errte durr


Gabci
persze nem lehet ráhúzni minden gyerekre mindet :-) teljesen rendben van,hogy ha Ádi nem ilyen bújós.Akkor van gáz,ha soha nem érdekled :-) olyan meg nincs

nem tudom mi lesz ahajvágásból,mad meglátjuk,meg azt is hogy megmutatome :-)


Zsu
én is így főzök,de volt ,hogy végigüvöltötte aníg krumplit pucoltam
Vendég
 


Ezek a balesetek, ÁÁÁ
Ha nem Ádi okoz magának, akkor én neki. Annyira dekoncentrált vagyok. Vittem be a szobájába és túl magasra emeltem. Lekoccolta az ajtófélfát homlokkal. Ollyan hülye, figyelmetlen vagyok. Szegénykém. :(
Csajok! Én is hasonlóképpen főzök és csakis egyszerűeket.
Először bepróbálkozom vele, hogy kiviszem magammal az etetőszékbe, de ez egyre inkább nem válik be, mert menne. Aztán be a járókába, ordít, be a szobájába és becsukom az ajtaját. Így elvan, csak ugrálnim kell hozzá, mert mindig talál vmit amit nem szabad.

Kép
Kép
gabcii
 
 


sziasztok
bár dolgoznom kellene (alvás van... nem ebéd után, na mindegy, ennek lőttek), én csak lesek. Ti egész nap játszotok a gyerekekkel??? :shock: :shock: :shock: mi együtt főzünk (mutogatom a hagymát, megrághatják a cukkinit, míg fel nem darabolom, "kipakolhatnak" a piacos táskából, iylesmik), teregetünk, felmosunk (múltkor Huba "besegített", és "árasztásos" módszerrel mostam fel a gyerekszobát :evil: ). szóval én végzem a házimunkát, ha ébren vannak akkor is. van közben puszilkodás, meg énekelgetés, meg nyomtatóról-leszedés, meg kis játék/fegyelmezés/ labdagurítgatás, tálcabirkózás. hadd lássák, h miket kell csinálnom, és tanuljanak ;)

Kép
an°°di
 
 



Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!
Andi! Tetszett a hozzászólásod! :lol: :lol: :lol:
Akkor most színt vallok (hátha érdekel valakit): már meséltem, h nálunk nagy a jövés-menés (ez nem dicsekvés, ez tény, és mindig is így volt és akár hétköznap is!). Ergo: állandóan rendet kéne tartani és kaja is kell, h legyen itthon (főtt kaja is, mert ugye mi itthon melózunk, és ráuntunk a hozatott kajákra!). Én először 5 perces kajákat gyártottam: ekkor sokat játszottak a félkész, fagyasztott kaják és az egytál ételek! Most már a félórás kajáknál tartok (lehet kéne egy receptkönyvet írni ebből?... :lol: ). Házimunka: elég soxor sertepertél a lánykám a lábam alatt, de én van amikor félóra-órát simán magára hagyom a járókában. Pl. ilyenkor elmegyek wc-re (mert ugye oda én biza nem viszem magammal), zuhanyzom (na hónapokkal ezelőtt volt rá példa, h egyszer-kétszer jött velem), kávézom, reggelizem stb. Megmondom őszintén, nekem sok munkám van abban, h pl. délelőtt 1 órát egyedül simán elvan Janka!(Volt olyan eleinte és rendszeresen, h végigüvöltötte a gyerek, amíg én a dolgomat, a nagyot végeztem. És akkor mit csinálhattam volna? Hmmm? Olvastam a nőklapját! :wink: Kegyetlen anya! Evvvan!)
Főzni (sőt!), sütni is szoktunk együtt. (Éljen a vajas tészta, egyre jobbakat találok ki belőle!)
Bevásárolni hétköznap egyedül este szoktam, nagy bevásárlás le nem csatolható családtaggal (gyerek és férj) általában hétvégén.
A nagyobb takarításokat hétvégére hagyom, akkor a férjem örömmel Jankázik, én meg kedvemre takaríthatok! :lol:
Egy azért bizti: egy ilyen négykézlábas (van akinek már járó) perpetuum mobile eléggé akarnok. Nagyon ügyesnek kell lenni ahhoz, h az ember mindennek meg tudjon felelni: a gyerekének, a családnak, és hát saját magának is. Én nem mondom, h én tökéletesen csinálom, sőt! De igyexem úgy alakítani az életünket, h a kompromisszumok egészségesek legyenek. Mindenkinek! :wink:
Fontos hír (nekem)! Kész a bringám, és már mentünk is Jankával egy kört tegnap este! Király volt! Janka, mint egy kis törökbasa ült és nézelődött a bukóban... én meg egy kis alföldi emelkedőtől kezdtem kiköpni a tüdőmet! :roll: :lol: Na, majd nyomjuk még! :wink:
Talán még este be tudok nézni: de még mindig szervezem a nyarunkat, meg holnap jönnek is hozzánk, meg... Tudjátok! :wink: Sok a dolog! 8)
Szép napot és szép hétvégét!

Kép
ermoni
 
 


Timi! Azóta szoptatok szóval no fürdőrucis fotó!
Bibi séró: nagyon menő a mininő!

Kuki: én biza nem várok 3 évig meg szobatisztaságig, szerintem ősszel megcsináltatom, de itt is az igazság odaát van. Nekünk bevált a korai műtét és picinek jobban viselik. És nem összetévesztendő a letapadással. Nálunk masszívan szűkület van!

Házimunka-főzés: mi is közösen végezzük, berakom az etetőszékbe vagy a földre, kap 10 rakat fakanalat, persze mind a földön landol. Aztán egyéb konyhai eszközöket, kedvencek: habverő, szilikonecset, ikeás műanyag tányérok...stb. Réparágcsálás.

Móni! Internetes apartman égen-földön nincs. szálloda kizárt? indiszkrét kérdés: Mobilnet?

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Jankának bolsog hófordulót!

akkor egy pár kép mai főzésünkről!

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Hopp pardon. boldog!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ciripke! Mobilnet? A t-mobilos (ami van nekünk) külföldön adatátvitel nagyságtól függ: olyan ár jött ki, h csak lestünk, egy átlagos napra! :shock: Mostmár net nélkül is jöhet bármi (csak klíma és mikro legyen, de még a mikro se lényeg), szálloda is (kifizethető!), ha jó helyen van, de jövő szombaton mennénk! Qrvára szorít az idő. És ha a férjem hajlandó lenne repülni... De nem hajlandó, max. jövőre! Komolyan...
Mogyó! Te milyen kis figyelmes vagy! Köszike! :wink: Ágikának új fülbevalója van? Menő! 8)

Kép
ermoni
 
 


Igen mert amazt leamortizálta valahol!

Párom nagynénje vette neki!
Féltem ,hogy kiszaktija a füléből de nem birja bedugni a kisujját hála!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


:? :? :? 5 perc max. hangerős üvöltés kellett, h elaludjanak. nem értem, mi a baj. ha ott vagyok azért megy a buli (Petra), ha nem, azért (Huba). mindegy. 5 percet kibírok az érdekükben....
pedig akkorát fürödtünk az előbb. iszonyú jó volt: hárman csaptuk a vizet a kádban :D :D :D lehűlt mindenki, vicces volt, és felfrissítő. és Huba nem sírt

Mogyó, hány fok van abban a konyhában főzés közben, h Ágikán hosszú ujjú body van? :roll: :shock: :wink: és kire ütött ez a lány, h ilyen szőkésvöröses a haja? :lol: :wink: nagyon szuper színe van ám!

Móni, jövő szombaton???? nem ambíciózus, ádehogy :lol:

Zsu, Panka nagy gengszter ezzel a gyógytornászos mászással. nagyon röhögtem rajta! :wink:

na, dolgozom picit
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Majd felrobbantam, mert ma reggel még se keresztelő cipő, se járássegitő, se thomas vonat (ezeket kapja keresztelőre), erre most hozta a postás, szóval minden megvan! :D

Gabci, Ádika nagyon édes lehetett, ahogy bújt hozzád! Látod, most már anyás, ezt vártad! :wink:
Jajjj, ez az ajtófélfa :?

Hja, Andi, könnyű, akinek 2 gyereke van :lol: Azok egymást is szórakoztatják, a mieinknek csak mi maradtunk :wink:

De gyönyörű ez az Ágika! És persze ő tök jól elvan, amig anyuci főz, ugye? :D

Edit, gondolkodtam, hogy leirjam-e, nem akarok okoskodni. Vannak periodusok a gyerekeknél, amiket nehezebb elviselni, sőt vannak nehezebb tipusú gyerekek. Nekem Panka kezdettől fogva ilyen, mindig sirós volt, sokat kellett mindig foglalkozni vele, de most már egyre jobb. Neked valószinűleg könnyebb volt, mert ahogy irtad, Léni régebben nagyon sokat aludt, szóval lehet, hogy duplán nehéz most neked, hogy folyton foglalkozni kell vele. De fogadd el ilyennek, és hidd el, hogy jobb lesz! Én mindig az okokat kerestem Pankánál, hogy miért nyűgös annyit, fáj a hasa? A foga? Fáradt? Hát nem, ő ilyen! Ez van! Sokat kell vele foglalkozni? Na és? Azért vagyok vele itthon. Amit muszáj, azt mellette is megcsinálom, és már vele is egyre több mindent. 10 év múlva majd visszasirjuk ezt a korszakot, hidd el! :wink: Akkor majd nem akarnak állandóan velünk lenni...Na eldugulok!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Andi, hogy te miket meg nem figyelsz :shock:

És Jankának boldog hófordulót!
Móni, hajrá nyaralááááás! Gyertek hozzánk nyaralni, itt van internet, nagy kert, kis medence, hegyi levegő :lol:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Mogyo: szép ez a kislány! Egyre szebb!
Nem meleg neki ez a hosszú séró? És tényleg, hosszú ujjú bodyban van. Én legszívesebben még a bőrömet is levetném.
Móni: ha halaszthatatlan, nagyon muszáj dolog van, hagyom én is a járókában Ádit. De minek ordítassam, ha nem muszáj? Ahány ház, annyi szokás, szokták volt mondani...
Andi: ahogy észre vettem, nálatok Petra az edzettebb. Hubát is helyre szokta igazítani? Azt már akartam írni, hogy aranyosak a képeken az ikrek. A Petra magányosan csücsülős képe az utazóágyban olyan aranyos. Komolyan mondom, megsajnáltam egy pillanatra.

Az én gyerekem meg akkora, de akkora csibész! Tépkedni szabad az újságot, de enni nem. Kezében a papírfecni, viszi a szájához és vigyorogva néz rám, de azzal a rosszalkodós, csibészes nézésével.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci, igaz, h Petra strammabb (tyű, de furán néz ki), de nem bántja Hubát. nem is engedném. vannak kísérletek fülhúzogatásra babakocsiban, hajbakapaszkodásra (volt), mikor elkezdett álldogálni, és a cumiját is kiszedi a szájából :twisted: Huba ezzel szemben elvette Petra tölcsérjét (fagyizni voltunk), lehúzza a zokniját (nem 30 fokban persze).. de sokat röhögnek együtt, ez tény-- kukucskálnak, együtt birkóznak a pelenkás dobozzal, a fürdőszobaajtóval, a dömperrel, stbstb. hogy ettől könnyebb lenne? :roll: inkább jó természetűek, mondjuk ezt :wink:

miket figyelek? :roll: 8)

Kép
an°°di
 
 


Na még gyorsan egy kép: Panka igy aludt el tegnap :D
Kép

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Na pont igy főzünk mi is, mint Ágika, de bevallom azért könnyű nekem 2 bébiszitterrel. Bár Betti folyton csesztet, ha Marci sír, hogy "anya, foglalkozz már azzal a gyerekkel!"

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


hát igen már melege volt csak nállnuk 18 fok volt kint reggel!
Délelőtt sem volt melegebb de ahogy bejöttünk már öltözött is át rövidújju bodyra!

Panka kis cuki hát csaj is tud érdekes poziciókat felvenni!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Panka így alvás közben tiszta Marci meg Betti kiskorában! Imádom ilyenkor őket, meg máskor is persze.
Tegnap vacsizni voltam barátnőkkel, ma meg nem alszanak otthon a nagyok, de már most hiányoznak ám! Viszont nem fog senki csipogni a barátok közt alatt (tudom ez ciki, de ez van :oops: , mármint, hogy nézem)

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: