Új privát üzeneted érkezett!

Andi
Nagy aranyosak a gyerekek :D Majdnem egy magasak,ossze fonak jol noni :D

Ilke
Jaj teged is annyira sajnallak,ez a sok betegseg.Komolyan mar laig van aki nem beteg a topicban...
Lampazd az arcodat es ki csak jol beoltozve menj.Emlekszem tavaly is volt ilyen bajod.
Hat en megertem amit irsz gyerekvigyazasilag,es tudom nem mindenki ert egyet,de enel egy fizetett babaysitter is jobb,mint hogy te belefasulj az orokos keszenletbe.
Vagy akar az Otthon Segitunk alapitvany,ami meg penzben sem kerul.
Nekem most nagyon jo dolgom van,anyukam minden heten masfel napot jon. Vegre van ideje(vagyis csinal maganak ) es nekem ez nagy segitseg.Evi neni is jon ,persze nem megyek el sohova,csak epp ketten szorakoztatjuk a gyerekeket.Teli sotet esteken amig apa haza nem er.Szerencsere O nem annyira draga,igy a heti 4 ora nem megerolteto.
Bar mar akartam irni, hogy nem erzem MEG dupla munkanak a ket gyerkocot.Leon egy tunderi jo gyerek, es Alex mar okos megerti ha nem erek ra,max odahord mindent es fel kezzel jatszom :lol:
Tenyleg a Normolyt meg a normaflore nagyon jo ilyenkor.A Smecta nem segit a hanyason??

Magdi
Hat en sutesben nem vagyok a topon :oops:

Szilcsike
Jobbulast a labadnak,egyebkent a Voltaren vagy a Fastum kenocsok jok ilyen fajdalmakra.
Hat igen zold orrfolyast ne is mond.Nalnuk is igy volt a bolcsiben,es ott sem dolgozott szinte senki rajtam kivul.
Engem azert nem zavart az orrfolyas ,mert Alex nem beteges,sosem kapta el,de megertem hogy duhongsz.
Egyebkent doki papir nelkul nem lehet vinni lazas gyereket legalabbis nalunk nem.

Na megyek mert eddig birta Leon,Alex meg a mamaval setal a jatekboltig meg vissza...Hogy mi lesz ebbol :?: :lol:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Szilcsike! Jöhet a recept! Előre is köszi.
magdolnamate@freemail.hu

pusz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Mléna!

Két receptet találtam, mindkettőt sütöttem már, és sokáig elállnak.

sajtos pogácsa

30dkg liszt
20dkg vaj
3 tojás sárgája
2-3 kanál tejföl
1dkg élesztő
1kávés kanál sütőpor

tetejére tojást kenünk, sajtot szórunk

Ez is jó, csak sok sajt kell bele. Viszont annál finomabb

60dkg liszt
50dkg margarin
30dkg sajt (ennek egy része a tésztába, a másik a tetejére)
3dkg élesztő (felfuttatni 1dl langyos tejben +csipet cukor, liszt)
1/2 csomag sütőpor
2 tojássárgája
összedolgozni, és egy-két órát legalább, de az sem baj ha egy éjszakát a hűtőben pihentetni

Én gáztűzhelynél 4-5 fokozaton sütöm, amíg szép aranybarna nem lesz. :P

Andi
andrea27
 
 

 
 

haliho

Ilke

Huha, ez durvan hangzik... nem irigyellek. Jobbulast!!!
szerintem igaza van Katanak, tenyleg nezned kene valami segitseget, ha kell ezt a szervezetet, mert mi van, ha tenyleg tortenik veled valami? Most nem tragikusra gondolok, de pl. most anyunak ugye gipszben volt a keze es meg szerencse hogy csak a bal es csak 4 hetig, de akkor is baromi sokat kellett segitenem neki. Szoval jo az ,ha van hatorszag. Meg tartalek. Mert tudod az en parom is latastol Mikulasig.:(:(:(
Vagy mikor anyu rosszul lett, muszaj volt a szomszedasszonyomat megkernem, hogy menjen el Emiert az oviba, mert en vartam a mentot, Danny mellesleg a kisszobaban aludt...de a baratnom is ugrott mar be helyettem, itt lakik par utcara es ugyan nincs gyereke, de imadja oket. Csak akkor o epp Pesten volt. De ahogy leszallt a vonatrol Godon, jott hozzank. Meg az elmult hetekben tobbszor is megkertem hogy vigyazzon rajuk, mikor anyu kezet minden heten meg kellett mutatni es nem akartam a Dunakeszi rendelointezetbe oket is magunkkal cibalni.

Andi

A cipoboltom Godon van. Az neked nem igazan esik utba...:( De ha megis, szivesen latunk. Nagyon jo fej teli bebi bakancsaim vannak. Feltehetnem a kepeket a netre, dehat neten azert nem rendel az ember cipot ugye. De ha erdekel, tenyleg teszek fel kepeket.

Szilcsike

Nekem is kuldd el receptet lecci! koszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szilcsi!
Ez a betegség nagyon durva :( . A köhögősen-taknyosan ovizó gyerekektől én is kivagyok. Az idén már nem nagyon van ilyen, de tavaly sok volt. Rossz lehet, hogy Tomi nem tud beszokni, és mindig beteg. Mi pont ugyanígy voltunk a bölcsivel, szeptembertől júniusig Ádám jó, ha minden napot összeadva 4 hónapot járt, a többiben itthon volt.
Lázas kislány :cry: . Megmondom őszintén, ha nálunk valaki lázas az oviban, mi KIZÁRÓLAG orvosi igazolással vesszük be a gyereket. Ha otthon nem is lázas, akkor is vigye el az anyuka a dokihoz, és hozzon papírt róla, hogy egészséges.

Ilke!
Tényleg nem tudsz megkérni senkit, hogy vigyázzon a gyerkőcökre? Ismerős anyuka, szomszéd néni? Esetleg valamilyen "gyerekmegőrző", mint mondjuk a játszóházakban? Csak 1-2 órára, amíg a nagyon fontos dolgokat elintézed. Vagy nem maradnak el ilyen helyen a gyerekek?
Próbáljatok meg kitalálni valamit, mert belerokkansz :cry: . Esetleg heti egy délutánra, vagy egyszer 1-2 órára bébiszitter, hogy tudd csinálni ami muszáj?

Zsuzsa!
Jó bulizgatást :P !


Ma reggel én is kiakadtam, mert ugyanaz történt velünk is, mint Ilkével. Az autó nem volt hajlandó kijönni a garázsból :roll: . Itt álltunk a két gyerekkel 1/2 8-kor és suliba kellett volna vinni Noémit, nekem meg be kellett volna érnem dolgozni. Muszáj volt taxit hívni, hogy el tudjunk jutni Szigetszentmiklósra :cry:. 8 óra előtt 3 perccel szálltunk ki a suli előtt a taxiból. Aztán apósom kijött és nagy nehezen sikerült behúzni az autót, most szerelőnél van. Ugyanaz a baja, amiért az elmúlt 4 hónap alatt 4x szerelték, és kemény tízezreket fizettünk ki a javíttatásra...

Azért jó hír is van. Úgy néz ki, Ádámnak semmi baja. Ma még csak hőemelkedése sem volt, semmije nem fáj (pedig állandóan nyaggatom, hogy fáj-e valamije), nem köhög. Mi a csoda lehetett ez a láz? Persze, ma már nem volt oviban, anyu vigyázott rá, holnap is nála lesz. Hiába nem volt már este és reggel se láza, nem akartam vinni, nehogy az oviban kijöjjön valami, vagy esetleg elkapjon valami másik kórságot.

Na, megyek, késő van, és még holnap, az idén utoljára mennem kell dolgozni.

Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Magdi,
Milyen gyakorlatias a párod, bocsi, de jót nevettem ezen :lol: .
Kari miatt igyekszem nem aggódni, végül is az ajik szinte már mind megvannak, 1 dolog hiányzik csak, azt talán szombaton be tudom majd szerezni, ha végre apa is itthon lesz és tud a manókra vigyázni. Fát szerencsére előző hétvégén megvettük, csudaszép közel 2m-es normand. A kaja ami tökre nem izgat, elnézve hogy Lili mit és hogy eszik :roll: , ma komoly 4 falat tojásrántotta volt a vacsija, de ezt is fél óráig kérdezgettem tőle, hogy mi az amit szívesen megenne. Talán ez bent marad a pocijába.

Szilcsike,
Szegény lábad, na akkor pont olyan helyzetbe vagy otthon mint én, elég gáz :( .

Andi,
Köszi a tippeket, már gondoltam rá, de szerencsére pár falatot sikerült este Lilibe varázsolni, ha ez bent marad, akkor reménykedek, ha nem akkor reggel lépek valamit.

Kataa,
Rendi vagy, köszi az ötleteket. A bébiszittert már szinte feladtam, annyit kerestünk, megnéztünk, de senkivel nem sikerült összehozni a dolgokat. Sajnos a legtöbbnek mi túl messze vagyunk. A környéken is nézelődtem, de semmi eredmény. Sajnos akikkel mi jóban vagyunk (idősebbek), még dolgoznak, így nem tudom megkérni őket, a barátaink, meg mind kisgyerekesek, nem mozgósíthatóak, hogy mondjam egy 2-3 gyerekesnek, hogy ugorjon nekem ha valami van? :roll: Hát ez a helyzet, januárban valszeg meg fogom nézni ezt az Otthon segítünk alapítványt, csak az a baj, hogy a segítség kérés tőlem nagyon messze áll, de majd erőt veszek magamon :wink: .

Zsuzsa,
Remélem idén elkerül titeket az ügyelet. Annyira reménykedtem én is, hogy megússzuk ezt a kis időt betegség nélkül, aztán tessék, most esik be egy ilyen, csak a fülüktől félek, nehogy az ünnep alatt durranjon be nekik, mindenesetre AB-t írt fel a doki, ha nagy gáz lenne, meg mindent, aztán majd meglátjuk kell-e. Ma több mint 5 ezret hagytam a gyógyszertárban és nem is váltottam ki mindent, őrület.

Nyuszi,
De jó hogy van a barátnőd ott a közelben, sajnos az enyémek határon kívül vannak, és amióta ideköltöztünk valahogy nem sikerült még olyan barátságot kiépítenem a közelben akire a gyerekeket is rá tudnám bízni. Persze ez bizti az én hibám is, mert nem barátkozom könnyen, tudod tipikus eset, kevés barátja van de azok olyanok is :) ! Jó hír egyébként, hogy Lili keresztmamija januárban jön haza 3 hónapra és szinte végig nálunk fog lakni. Annyira várom már, ő az én igazi barátosném, szinte már tesók vagyunk, régebb óta ismerem mint a férjuramat :D . Mondta is, hogy hétvégenként, minden este ki fog minket rakni, hogy menjünk szórakozni, addig ő pótolgatja az elmúlt éveket a gyerekekkel. Balát pl. még nem is látta igaziból, csak webkamerán.

A mai nap csodája, apa hazajött még pont időben(valszeg elege lett az egész napos siránkozásomból :) ), így gyorsan el tudtam robogni a háziorvoshoz, aki megerősített az arc és homloküreg gyusziban, így kaptam AB-t, meg minden félét, hurrá. Na megyek fürcsizni aztán infrázok és szundi.
Sasha, már nálunk sincs túl sok tiszta edény, de totál nem érdekel, legalábbis per pillanat :lol: .

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Panda,
Aranyos vagy, de most pl. betegen ugye nem adom be őket nyílt helyre, Lili naponta 6-8x hány, max 15 percenként porszívózás (hol egyiknek, hol a másiknak), és tetejébe annyira nyűgös, hogy még apának sem engedi, hogy kiporszívózza az orrát, most is míg dokinál voltam, saját magának csinálta inkább meg. Nem egyszerű eset :) . Éjszaka is addig sír míg én nem megyek, ha apa kel fel hozzá 3x annyi idő míg megnyugszik, ha egyáltalán sikerül.
Na most má tényleg befejezem, mert az egész oldal velünk lesz tele. Köszi lányok a vígasztalást, jelentem jobb a kedvem, amit elősegített, hogy apától kaptam egy BoneyM albumot, amit imádok! :D
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de azért én tervezek pár újjítást a jövő évre nézve, mármint a dolgaimat illetően. Szeretnék végetvetni ezeknek a kusza napoknak. Pl. kocsi megjavíttat, aprópó ha valakinek van tutira megbízható autószerelő ismerőse-rokona, szívesen meglátogatnám a tragacsommal :lol: , határidőnapló beszerez és főleg használ!:)...

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Nyuszika! Akkor sajnos tárgytalan a dolog, :( mert a cipővásárláshoz kellenek a gyerkőcök is. És tényleg messze van tőlünk. Sajnálom, mert amit a múltkor felraktál tetszett. :)

Ilke! Örülök, hogy megoldódni látszik a helyzet, és végre eljutottál te is a dokihoz. Csak mostmár gyógyuljatok meg minél hamarabb, hogy ne így kelljen a karácsonyt ünnepelnetek.
Kép

Andi
andrea27
 
 


Akkor íme a recept, ide, mert Nyuszika is kérte, és az ő mail-címét nem találom:

tejfölös-krumplis pogácsa
Hozzávalók:• 50 dkg liszt• 25 dkg vaj• 2 tojássárgája • 3 dkg élesztő • 2,5 dl tejföl • 10-15 dkg főtt, reszelt burgonya • só Elkészítése:Az élesztőt fél deci langyos tejben felfuttatjuk, a lisztet elmorzsoljuk a vajjal, beletesszük a tojások sárgáját, a burgonyát, az élesztőt, sót ízlés szerint és a tejfölt. Lágy tésztát készítünk, melyet félóránként háromszor hajtogatunk. Utolsó hajtogatás után 1-1,5 cm vastagságúra kinyújtjuk, és 3 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, megkenjük tojással és megszórjuk reszelt sajttal. Gyorsan sütjük szép pirosra.

A hajtogatás-pihentetés fontos, másképp lapos lesz (de úgy is finom) Én egyébként maradék krumplipüréből szoktam csinálni, nem pedig főtt-reszelt krumpliból, amennyivel több a krumplipüré annyival kevesebb lisztet rakok bele. Nálunk fél órán belül elfogy.
Legyen nektek is nagyon finom!

Ilke
Gyógyuljatok meg mostmár gyorsan! Megy a drukk nagyon.

Panda
Autó :( Örülök, hogy Ádám viszont jobban van!

Mi
holnap viszem orvoshoz Szilcsit, kíváncsi leszek. Lábam talán javulgat, de állni még mindig nem jó, járni viszont már tudok (nem túl sikkesen, de legalább járok) Krémeket használtam, semmi javulást nem vettem észre, de kenem szorgalmasan. Öndiagnózis alapján szalag-gyulladásom volt-van, úgyhogy megmaradok.

Jóéjt
C.
szilcsike
 
 


Sziasztok!

Hihetetlen, hogy mennyi beteg van és mennyi füles. Mindenkinek jobbulást kívánok!!!
Kiskoromban nekem rengeteget fájt a fülem és sokszor fel is szúrták szinte majdnem minden fényképen sapkában vagyok. Hál istenek nekik még soha nem fájt eddig a fülük.

Reggel óta takarítok de még a felével sem végeztem. A Petra ma már itthon volt.
Tegnap volt náluk az ünnepség az oviba. Nagyon kis ügyi volt mondta az összes verset és éneket. Nála ez nagy szó mert tavaly meg sem szólalt. Múlthéten meg a balett bemutató volt. Azt is végigcsinálta szépen. Majd teszek fel képet.

Magdi
Nagyon sajnálom, hogy ellopták az autótokat. Sajnos már nekünk is volt benne részünk. Úgy volt, hogy nyáron nyitott erkélyajtónál néztünk egy filmet a nappaliba és mikor vége lett apa kinézett az erkélyen és akkor vontatták el a kocsit. Gyorsan lerohantunk a másodikról és akkor láttuk, hogy már nem vontatják hanem már be is inditották. Nagyon szar érzés volt, főleg hogy láttuk még. Egyből felhívtuk a rendőrséget és mondták, hogy nem tehetnek semmit csak ha bemegyünk feljelentést tenni. Éjszaka gyalog besétáltunk és vagy fél órát kellett várni pedig nem volt ott senki csak nézték a meccset... hát ennyit erről.

Kataa
Nagyon édi Leon ilyenkor úgy irigykedem. Én is szerencsés voltam mert egyik sem volt hasfájós.

Sasha
Jók a képek, főleg az mikor hárman a dobozban ülnek. Jobbulást a lábadnak!

Gumicukor
Nagyon aranyos Dani dumája. A Petrát is állandóan ez a kérdés foglalkoztatja. Az utcánkban van egy terhes lány és a Petra megkérdezte, hogy az ő hasába miért költözött be a kisbaba és az enyimbe meg miért nem. Tegnap volt a Szandi a reggelibe a három gyerkőccel akkor meg ezt mondta "anya nemsokára mi is hárman leszünk".

Conti
Nagyon szép a Betti haja.

Panda
Kaptam juharszirupot és megcsináltam azt a receptet már csak ki kell dísziteni. Megkóstoltam, hihetetlenül édes vagy háromszor annyira mint a méz.

Tényleg lányok ti a mézeskalácsot bekenitek tojással vagy csak díszítitek?

Halacska
Nagyon gyors vagy, hogy már a csomagolással is kész vagy.

Ági
petra2
 
 


Sziasztok!

Húúha micsoda betegség áradat van! Ez szinte hihetetlen!

Rit!
Jobbulást a kis vörösszeműeknek!:)

Kataa!
Jó, hogy hízik Leon és már a cici is gyógyul!

Ilke!
Szörnyű amiket írsz! Szegény Lili, olyan rossz amikor ilyen betegek. Szerencs, hogy el tudtál menni dokihoz. Azt hiszem én lábon hordtam ki az arcüreg és homloküreg gyulát... Ugyanígy fájt, de volt még itthon köptetőm és orrcseppem így csak azokat szedtem. Akartam is írni, hogy talán ezek is segíthetnek, de látom eljutottál dokihoz:) Azért azóta már elmosogattam... szerencsére. Egy egész délelőttöm ráment, szegény kölkök meg felváltva jöttek hozzám, hogy játszunk, de kötöttem az ebet a karóhoz.

Andrea!
Jujj, nem válaszoltam neked egy kérdésre és most nem is kerestem vissza! Nem vagyok ám ilyen bunkó, de most először fordul elő velem, hogy 3 gyerekem van :wink: Kettővel még elbírtam, de most valahogy... Szóval bocsika, igyekszem ám
A gyermekeid meg tényleg hogy összenőttek:) Párom és a nővére között 17 hónap a korkülömbség és 3-4 éves korukban ikreknek nézték őket...Persze ez anyós hibája is volt, miért kellett ugyanolyan frizurát csinálni a két gyereknek...

Szilcsike!
Ez nem csak a ti ovitokban van így, hanem a Gabi ovijában is és a Danci bölcsijében is. Ugyanis csak akkor küldhetik haza a gyereket, ha az lázas. De ahogy látom nálatok még az se segített...

Én fiaim is már 2. hete vannak itthon. Dani kemény 7 nap bölcsizés, 1 hónap betegeskedés után...

Köszönöm, a bokám jobban van, ahhoz képest, hogy hogy fájt, egész hamar rendbejött!:)

Megyek reggeli motoszka van...

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Andi! Szilcsike! Köszönöm a recepteket. Mindegyiket végig fogom próbálni. (szilveszterkor is sütök egy adagot :wink: )

Szilcsike! Kéretik nem röhögni, de muszály megkérdeznem: Hogyan kell hajtogatni a tésztát? Meg kell forgatni? Bocs a hülye kérdésért :oops: Gyorsan kisütni: előmelegített sütőbe bedobom (180C) ? Kb hány perc alatt lesz kész?

Ovi: nálunk sem mehet lázas beteg oviba. Tavaly még sok szülő bepróbálkozott, de idén én még nem találkoztam köhögös, taknyos gyerekkel a csoportban. Nóri sem volt annyit beteg, mint tavaly. Hiába, no, megedződött a babák immunrendszere.
Kíváncsi vagyok, hogy jövőre, mikor Márk elkezdi az ovit, mennyire leszünk betegesek :roll:

Ági! Rendőrség :cry: No comment. KÉpzeld Gyuri még aznap kérte, hogy megnézhesse a térfigyelő kamera felvételét. Válasz: Majd kiértesítjük, és akkor befáradhat megnézni. :cry: Forró nyom :evil: MI a francnak akkor a térfigyelő kamera? Komolyan megvárják, hogy atomjaira szedjék az autót, így még véletlenül sem lesz meg. HIHETETLEN!!!!!! :evil:

Ilke! "Segítségkérés távol áll tőlem". Kezetfoghatunk :wink: Én is mindig eljátszom a gondolattal, belelkesedek, aztán valahogy mégse..... :?

Ma egész délelőtt takarítottam, tök jól haladtam. Fél2-re megyek kozmihoz. Végre 2 óra lazulás!!!

Szép napot Mindenkinek:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok,

Panda
Ezek szerint a reklam auto nem jott ossze?Sajnalom a kocsis sztorit,tenyleg letszukseglet gyerekekkel,plane videken.

Ike
Hat emiatt ne aggodj,akik itt segitok azok ezt szivbol csinaljak es nem fogod erezni hogy ez megalazo lenne,mert segitseget kersz.Sot eloszor a helyi szervezti vezeto felmeri hogy tenyleg kell-e.Kijon elbeszelget veled,stb es az igenyeid alapjan hoz legkozrlebb egy embert magaval.
Nekem olyan kellet aki rohangaszik a masfel eves Alex utan,aert lett a fitt Marika :lol: Aki tobb ezer km-t gyalogol egy evben,mert turazo.
Nezd meg a honlapjukat,higy van-egyaltalan a kozeletekben
www.otthonsegitunk.hu.
Latom babysitter vonalon mar elindultal,hat igen ti tenyleg messze vagytok mindentol,oda a varosbol nem hinnem hogy kimennenek.Evi neni egy ismerose pont gyerkvigyazast keres,de az tuti messze lenne neki,pedig ugy segitenek.
Esetleg kiraksz hirdetest a helyi boltban vagy rendeloben?
Egyebkent nekem van olyan 3 gyerekes baratnom(akkor meg 2 volt) aki vigyazott Alexra amikor koltoztunk.En is vissza adtam neki,de nem mericskeljuk,viszont ra ra merem bizni es tudom hogy jo helyen van.
Kar hogy a teso fronton te sem allsz jol,ugye valami volt a noveredekkel ezert nem lehet oket mozgositani?
Sogornom nekem sem vigyazna az tuti,noverem meg ugye messze,de O a maga 3-a melle tuti segitene..ugyhogy emberen mulik.
Erdekesek az ujevi fogadalmaid,azt hittem te nagyon jol elvagy otthon,ahogy irtad, de latom reformokat tervezel :lol:

Szilcsi
Bocs nem okoskodni akartam a kenocsokkel,de tetszett az ondiagnozisod :lol:

Agi
Petra tenyleg sokat valtozott ha mar szerepelt is,ugyi. :D

Sasha
Hat azt hiszem elmondhatom hogy igy majd 5 het utan eltunni latszik a seb :!:

Magdi
Jo lazulast :wink: Nekem mara megvolt,egy manikuros jatszott be, de hihetetlenul jol esett es meg szep is :D

Na megyek mert Alex megerkezett az ovibol.
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali

Ilke

Ilyenkor ugy sajnalom, hogy nem lakunk kozelebb egymashoz...:(
Latod, mondtam, hogy koltozzetek ki Godre!:)
Nekem azert mar van 1-2 anyuka ismerosom, akire veszhelyzet eseten ra mernem bizni. De tudatosan dolgozok is rajta tavasz ota, hogy legyen, egyiknek 2 masiknak 4! gyereke van. A 2 gyerekesnek a nagyobbikja Emi csopitarsa es jatszanak egyutt oviban is, a 4 gyerekes 2 nagyobbja lanyok, es a szomszedos vegyes csopiba jarnak, (ahova a Varga Iza Annaja is:)) es neha osszevonjak oket delutan... Szoval a gyerekeim is ismerik a gyerekeket is meg az anyukakat is. Meg joparszor atmentunk egymashoz jatszani az ev soran. Legutobb a 4 gyerekes csajszi 8ra vigyazott, amig a baratai koltozkodtek.:)
A baratnom meg 14 eves korom ota ismerem egy osztalyba jartunk gimibe es aztan egyetemre is.:) Ok elobb laktak Godon, bevallom az is kozrejatszott, hogy ide koltoztunk.:) (meg azota ide koltoztek az o szulei is, bar ok meg dolgoznak)

Nincs a keruletben maganovi-bolcsi, vagy jatszohaz? Itt Alsogodon van Maganjatszohaz, ahova jarnak allando gyerekek is bolcsi jelleggel, de be lehet adni a gyereket 1-2 orara is. Nagyon jo fej az ovoneni es minden berendezes szupi uj. Dannyvel mar voltunk nehanyszor.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Lányok
T i mit csináltok a mézeskaláccsal, elrakjátok? A Petráék folyamatosan jönnek kuncsorogni, hogy még egy utolsót. Szerintem a karácsonyfára tuti nem marad. MOst alszanak és begyúrok még egy adagot.

Ilke
Tudom milyen ez. Én pont olyan vagyok mint te. Soha senkire nem hagyom őket pedig lenne kire. MIndig inkább magammal cibálom őket mindenhova. Az apukám itt lakik a szomszéd utcába és nyugdíjas. A nővérem kb 10 percre és nem dolgozik és a férjem apukája kb 30percre kocsival és ő is nyugdíjas. Az apósom alig várja, hogy hívjam ha kell de én nem szoktam. Biztos bennem van a hiba de még soha nem is aludtak sehol nélkülünk. Pedig néha azért én is szívesen elmennék valahova csak mikor odakerülünk akkor meg meggondolom magam, hogy nem ér ennyit az egész, hogy lepasszoljam őket. Moziba úgy mentem párszor, hogy a szomszéd csajszival és apa volt a gyerekekkel, máskor meg a fiúk mentek.
Ne keseredj el, gyógyulgassál és meglátod sokkal jobbnak fogod látni a helyzetet.

Kataa
Én a császár után kaptam valami krémet a hegre és nagyon hamar begyógyult.

Ági
petra2
 
 


AGi

Ez nagyon ugy hangzik, mintha azt gondolnad, hogy a gyerek bunteteskent eli meg, ha massal kell neha lennie. De bocs ha felreertettelek. Pedig szerintem biztos nem igy van, sot meg jot is tesz nekik, ha tobbfajta embertipussal , meg vilagnezettel talalkoznak. Es mar nem olyan kicsik. Szerintem 2 eves kor felett azert mar nyugodtan lehet neha massal is hagyni persze nem feltetlen napokra, csak egy-ket orara. Persze korabban is csak akkor mar konnyebb talan. Babanak is, anyanak is.Olyan aranyosak, mikor hazajovok es a baratnommel, vagy anyuval voltak, lelkesen meselik, hogy mit jatszottak.:)
Es Te nem hagyod szivesen apuddal, vagy aposoddal, mert nem bizol meg bennuk, aggodsz, vagy ok nem maradnanak el?

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Magdi
(nem röhögtelek ki) szóval hajtogatni úgy kell, vagyis én úgy szoktam, hogy kinyújtod, és aztán összehajtogatod négybe-hatba, vagy amennyibe sikerül, mintha konyharuha lenne pl.. Aztán pihen, majd megint nyújtod, hajtogatod stb.

Kataa
egyáltalán nem vettem zokon a krémet :) kenem még most is folyamatosan. aztán ki tudja, lehet hogy mégis azok segítettek, hiszen nem tudom nélkülük mennyire lenne rossz vagy jó.

Voltunk fül-orr-gégén ellenőrzésen. Szilcsi füle rendben, torka-mandulája még nem, úgyhogy ab tovább. Ne legyen senkinek szüksége rá, de jobb tudni az ilyet, hétvégén a HeimPál az ügyeletes (karácsonykor végig)
Enyim láb már egyre jobb, úgyhogy talán karácsonyra már normálisan fogok tudni járni, nem sziszegve.
Ma doki után elmentünk még a tescoba, megvettünk minden kajcsihoz valót, meg végre az én ajándékomat is. Kibírtam röhögés nélkül két gyerekkel :(
Lassan meg megyek készülődni, mert ma karácsonyi vacsora lesz a cégemnél, meghívtak. Belvárosban kezdődik fél 6-kor, élmény lesz kijutni Csepelről.
szilcsike
 
 


Még annyit: megkaptam első karácsonyi ajándékomat :D A tescoban odajött hozzánk egy pasi, közölte hogy boldog karácsonyt és a kezembe nyomott egy 2000 Ft-os kupont. Ő már nem tudta levásárolni, máig érvényes, úgyhogy nekünk adta. :D :D Vannak még jófej-rendes emberek :D
szilcsike
 
 


AGi

Meg annyit, hogy en azt vettem eszre az enyimeken, hogy az a nagyobb buntetes, ha viszem magammal oket pl ugyintezni, de van ahova meg en nem akarom, pl mikor arut veszek a boltba. Halalra unnak magukat es en sem haladnek. Danny fiam mar a bevasarlast sem toleralja hosszu tavon.:) Tipikus ferfi.

A mezessuti nalunk is veszesen fogy, lehet hogy en is begyurok megegy adagot.:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Csajok
Ez a Posta nagyon gaz.Rendeltem apanak markas inget kulhonbol ,feladtak mar jo ideje es nem erkezett meg...tok kivoltam tole,mert ez lett volna az ajandek.Jo fizetnek karteritest,valamennyit,de akkor is,tuti valamelyik postas Mancika ferje ebben virit majd a fa alatt....... :evil: :evil:
Most kitalaltam mast,amit felkutattam,anyu most ment el erte,mert ugy en szoptatasig nem bizti hogy visszaernek.

Megvan a fenyonk is :D Szep nagy normann lett.

Agi
A seben nem a heget ertettem,az mar nagyon szepseges,hanem a cicis sebem.Vegre nem faj mar csak epen hogy a szopi eleje :)
Egyet ertek Nyuszival,nagyok mar a gyerekek es minel tobbet van masokkal,annal baratsagosabb,nyitottab lesz a vilagra es mas emberekre.Remele mnem erted felre,mert jo szandekkal irom,de nem jo ennyre magadhoz kotni oket,mert ha mar nem igenyelnek majd annyira neked lesz rossz.
Mit nem adnek par kedves rokonnal a kozelben..vagy ok nem kedvesek aezrt nem akarod rajuk bizni a gyerekeket???
En ra biznam batyamekra,csak epp ok nem ajanlkoznak :? Pedig forditva mar volt ra pelda, Hat ilyen is van....
Azert apaval is menj neha moziba :wink: ,legalabbis en vele szeretek jarni,persze neha jonnek gyerekmentes baratok is,de nelkule nem szivesen mennek.

Szilcsi
Hat ez tenyleg ritka jelenseg,de szerencsed volt :)

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Jaj, jobbulást a sok betegeskedőnek,mi még bírjuk (kopp-kopp).Ma míg Dani oviban volt elintéztük a kajavásárlást, meg elhoztuk a Daninaptárat, holnap még egy gyors piac délelőtt, este meg barátnőzés.

Halacska- jó lett mézes, de nekem kemény, pedig nem sütöttem agyon, viszont úgyis a fára megy, így nagyon szépek lettek, a fehérezés is sikerült.

Pogirecept, mi így csináljuk:
25 dkg ráma
25 dkg liszt + ízlés szerint só
25 dkg túró
1,5 dkg élesztő

Az élesztőt a lisztbe belemorzsolni, bele a rámát, túrót, jól összedolgozni. 1 éjszakát pihentetni a hűtőben. (én 1-2 órűt szoktam, az is elég). Ujjnyi vastagra nyújtani, szaggatni, tojássárgával megkenni a tetejét, reszelt sajtot szórni a tetejére, be a sütőbe. Mi egész picikre szoktuk szaggatni, olyan egyfalatos bedobósra.

Kataa
Küldd már erre azt a telet! :) Én még nem érzem igazán, max. csak a sötét, ami megvan belőle.

Panda
Ilyen egy napos láz, vagy éjszakai Daninak is volt már többször. Ezért nem vittem orvoshoz, mert párszor még az elején egyből szaladtam, aztán amikor ott voltunk, már kutya baja volt, én éreztem magam hülyén. Azt mondta akkor a drnő, hogy a gyerekeknek többször van ilyen ad-hoc jelleggel láza, jön egy új baci, ami ugyan nem veri le a gyereket napokra, csak egy gyors kis láz, és már végzett is a betolakodóval.Az immunrendszer dolgozik.
Mi szeptember végén voltunk legutóbb betegek, mármint Dani, akkor tüszős mandulagyula, azóta szerencsére semmi, még csak orrszöttyögés sem. remélem így marad jódarabig. mostanában nagyon rákapott a grapefruit-narancs facsart levére, ilyenkor télen mi sokat iszunk.tavaly még rá sem nézett, mostmeg nem győzöm venni a narancsot. így középsőben már a betegesebbek is kevesebbet voltak kidőlve. zöld takony van nálunk is a csoportban, de most már tudom, hogy pont akinek van, elvált az anyukája, külön kérvénnyel mehet később a melóhelyre és jöhet el du.5kor, semmi segítsége nincs, így ha csak tényleg nagyon odavan a fia, akkor tud vele otthon lenni.

Mézessütit én bekentem tojássárgával, szép fényes lett, utána dísztítettem tojáshabbal. Eltettem dobozba és be a szekrénybe, nincs szem előtt, így nem fogy el idő előtt :wink:

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok,
Szerencsére éjjel Lili nem hányt, de ma fele annyit sem evett, mint tegnap, annyira aggódok, vasárnap óta alig eszik, komolyan szinte csak 1-2 falatokat. Már azt mondtam, bármit megehet, csak egyen, de nem, még a kedvenceit is elutasítja. Pocija egyébként rendben, rengeteget iszik szerencsére, de a kaja nem megy. Nem tudom mit csináljak, ma a homlokát fájlalta egész nap, valszeg oda húzódott a gyulladás. Szegénykém olyan rosszul néz ki, tiszta karikásak a szemei, és az arcszíne is olyan más :( . Ma du rendel a doki, alig várom, hogy beszéljek vele, mindenképp valami sos segítség kell szegénykémnek, mert ha így haladunk a kórházba fogunk kikötni. Brrrr ebbe alig merek belegondolni. Bala éjjel lázas volt, aztán amikor lement a láza elkapta valami remegőgörcs, de végül elaludt, na attól is rendesen megijedtem. Lili is szegénykém vagy 20x felkelt, hogy köhög, meg folyik az orra. Annyira aggódok miattuk, régen voltak ennyire betegek. Részemről elmúlt az arcfájás, így valszeg megmaradok, hat a gyógyszer. Apa már úton van hazafelé, nemrég beszéltünk, mondtam neki, mi a helyzet. Aztán rá nemsokra felhívott, hogy nem érdekli semmi, jön haza hozzánk, nagyon féltjük Lilit :cry: .

Ági,
De ügyi vagy, hogy takarítasz, 1-2 hete még nekem is szerepeltek ilyenek a terveimben :) .
Nagyon durva az autós eset.
A mézeskalácsot én be szoktam kenni tojással ha díszítem ha nem.
Hű, ha nekem ennyi segítségem lenne, tutira élnék vele, szerintem nyugodtan te is kihasználhatnád néha :) . Főleg ha szívesen és örömmel segítenek a rokonok.

Sasha,
De jó, hogy kigyógyultál az arcüreggyusziból, sajnos mióta nekem tavaly szövődménye lett egy ki nem kezelt ilyen gyulladásnak, azóta nagyon félek.

Kataa,
Aranyos vagy, köszi! Igen a tesómat több mint 3 éve nem láttam, amit nagyon sajnálok, de azok után, hogy nemrég megtudtam, hogy a nagymamámat, aki miatt összevesztünk, bedugták egy öregek otthonába, már nem annyira. Mélységesen csalódtam bennük sajnos :( .
Hát jól elvagyok itthon :lol: , de már azért pár hónapja dolgozgatok is. Lassacskán szeretnék kiépíteni egy-két olyan munkát amit itthonról is csinálhatok és talán nem kell visszamennem dolgozni fix munkahelyre. Jövőre majd kiderül, sikerül-e :wink: .

Nyuszi,
Igen ezt már párszor megkaptam :D , néha én is bánom, hogy mi a túróért kellett nekünk mindenkitől távol költöznünk.
A 8 gyerek egy felnőtt azért nem semmi! :lol:
Magánovin már én is gondolkoztam, néha-néha alkalmanként, Vecsésen tuti van egy, állítólag jó is, jövőre majd ráfekszem a témára. Na meg a sportra, nyílt itt a közelben egy nagy sportcentrum, januárban majd fel akarom keresni, hogy hátha tudnak ajánlani valami nem aerobicot nekem :) . Dannyvel nem volt gond amikor ott hagytad az elején? Pont így vagyok én is, hogy a hivatalos ügyekhez szívesebben mennék már egyedül, néha elég vicces Balával a munka is, ha jövőre komolyabban akarom venni, akkor ez így már nem fog működni, hogy mindig utána szaladgálok mindenhol.

Na megyek, apa elment a gyógyszertárba, beszéltem közben a dokival, eredmény menjen mindkettőnek az AB. Doki nem aggódik annyira a kaja miatt mint én, addig míg sokat iszik Lili, szerinte holnapra lesz hatása az AB-nak, hát majd meglátjuk.
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke!

Sajnálom, hogy ennyire egyedül vagytok arra, nekem is ismerős, na nem a nincs kire bízni a gyereket, de az hogy mindenki messz evan az igen. Főleg anyukám sajnálom, mert neki meg épp veletek ellenkező problémája van...nem talál kerületi gyereket akire vigyázni kéne :( Pedig akire ddig vigyázott ő januártól oviba megy, és így most nincs csak alkalmi munkája pár, de azok is baromi messze. Szóval ő is sóhajtozik a bentebbi rész után néha.

Mondjuk nekem itt közel vannak viszonylag az Emma keresztszülei, és egy baráti házaspár is most fog ideköltözni tőlünk pár megállóra, Emmával egyidős kisfiúval, szóval én nem panaszkodhatom. Sőt, az egyik szomszédunknak most 6 hónapos a kisfia és ő is felajánlotta hogy vigyáz Emmára ha kell, de nem tudja ő mire vállalkozna :lol: :lol: :lol: , szóval az csak végszükségben.

Beszti!

Hatalmas gratula Simonhoz! (gyönyörű neve van :D ). Örülök hogy mindne simán ment.

Én holnaptól nem dolgozom, majd csak január 3-tól, már lig vártam a pihit.
Igaz 1 hétig apósomnál leszünk ebből. A férjemre meg irígykedem, ő január 8-ig itthon lesz, és akkor is versenyre megy egy hétre Dubaiba, és minket nem vihet :shock: :twisted: :cry:

De majd ha hazajön bepótoljuk, kaptam utazási csekket, azt tervezem februárban elutazunk valami jó kis szállodába, ránk fér, nyáron nem voltunk sehol, és gyanítom hogy msot sem lesz másként, mert még csomó meló vana házon.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Az előbbi litániából azt kihagytam, hogy ami a legrosszabb hogy a legjobb barátnőmék nagyon messze laknak tőlünk, Érden, és így velük a régihez képest (amikro még Zuglóban laktak) alig-alig talizunk:( És olyanra esély sincs hogy vigyázzunk egymás gyerekeire.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mielőtt az Érdiek csodálkoznának, hogy az messze, nekem Rákoskertről az tömegközlekedéssel kb 3 óra hossza. Eddig egyetlen egyszer vállakoztam rá. Autóval persze 40 perc, de az nem ugyanaz, azt már szervezni kell, enm lehet csak úgy elugrani oda:( Külváros hátrányai.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok
Lányok
én is csatlakozom a betegeskedökhöz én tüdögyuszival küzdök +kötöhártya,petike viszont kötöhártyagyuladásal :( .

Ilke
Jobbulást :)

Ági
Ha jol sikerül akor majd megeszük :D

képzejétek kiderült nincs az országban a 3éveseknek valo kötelezö oltás tegnap mondta dokinéni csak kicsit hültem el a hir halatán :roll: állitolag csak januárban lesz :roll: ez csak azért baj nálunk mert imike jan2. mene oviba ,de szerencsére a dokinéni tegnap felhivot hogy talált még egy utolsot igy ma betudtam oltatni imikét :) .

Pusz Csics
csics
 
 


Beszti,
Gratulálok!!!!!

Ilke,
Vigyázz magadra....

Kozmetikushoz én se jutottam el, pedig a sógornőm csinálta volna :(

Csongi szerencsésen helyrejött, még egyszer köszi a kövirózsás tippet. Csak én vagyok továbbra is sz..rul. Tök jól menne az ünnepi készülődés, ha kapnék levegőt, nem fájna a fejem a takonytól, nem akarna kiugrani a szemem, és nem fáradnék el sokkal hamarabb. Holnap már ovi sincs...

Zit
parazita
 
 


A "vidéki" kertes ház szerintem addig jó, amíg az ember otthon van a gyerekekkel - utána már csak rengeteg utazgatás meg a rossz helyi infrastruktúra marad. Mondjuk néha én is elképzelem, milyen jó lenne, ha nem kéne a mások hülyeségét, közönyét és bunkóságát elviselnem a társasházban, hanem a magam ura lennék...

Zit
parazita
 
 


Ági!
Örülök, hogy bejött a juharszirupos-mézes :lol: !
Azért, ha nem is hosszú időre, de 1-2 órára hagyhatnád a gyerekeket a papáknál, biztos jó lenne mindenkinek. Az én gyerekeim nagyon szeretnek nagyszülőzni, és megmondom őszintén, egy csepp lelkifurkám sincs, mikor ott vannak valamelyiknél. Tudom, hogy jó helyen vannak, szeretik egymást, és semmi gond nem lesz, elévégre minden nagyszülő felnevelt már 1-2 gyereket.


Ilke!
Drukkolok Lili és Bala miatt, nehogy már egy betegség elrontsa a karácsonyt!
Remélem, sikerül egy jó bébiszittert találni. Nálunk anno a főiskolán sok lány vállalt gyerekvigyázást.

Szilcsi!
Tescós sztori :lol: . Tényleg vannak még rendes emberek.


Kataa!
A reklámautó egyelőre maradt talonban, még nem szántuk rá magunkat, de nem vetettük el teljesen az ötletet.
Ma a férjem kifizetett megint 12 ezer Ft-ot a javíttatásra :roll: , remélem, ez hosszú ideig az utolsó lesz.

Betegeskedők!
Jobbulást mindenkinek :!: :!: :!: Aki már gyógyul, az meg folytassa :wink: !


Ha minden jól megy, holnap elkezdem a sütögetést karácsonyra. Már nagyon várom, az idén nélunk lesz az egész család. Még sosem volt ilyen (nem volt hová jönni :wink: ), remélem, jól fog sikerülni. A kajakészítést megosztottuk anyukámmal: ők sütik ketten a húsokat a tesómmal, én meg a sütiket és a köreteket csinálom. így senki nem rokkan bele a melóba, és lesz minden.

További jó készülődést mindenkinek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hali!

Valaki gyorsban feldobná nekem a Bea féle mézeskalács receptet? Úgy olvastam hogy jó lett és a Panda féle receptem mellé kipróbálnám ezt is.
Nem működik a kereső rész és amúgy meg nem lelem.

Köszke!
Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Tegnap Márkkal megjártuk a gégészetet. Gyógyul, azt mondta a doki, hogy a füle szép, de még az arcüregek egy kicsit gyulladtak, ezért még szedjük az AB-t szerdáig. Kőszegi útra rábólintott, sőt, kifejezetten ajánlja a friss levegőt.

Ellenben este 10-kor Nóri sírva jött ki a szobából. FÁJ a füle :evil: :evil: :cry: :cry: . Háááát, mivel éjjel már egy dokit sem akartam hívni, önállóan adtam neki Cataflam cseppet és Máki AB-ból is. Izgulok nagyon, hogy önhatalmúlag ilyet tettem, de tutira ugyanaz a baja, mint Márknak, 1 órán keresztül sírt, hogy fáj a füle.
Ugyhogy ma is orvoshoz megyünk :cry: Na, most én sem tudom, hogy hogyan fogok kettészakadni, de majd csak megoldom.
Muszály kezelni, egy elhanyagolt fülgyuszinak súlyos következményei lehetnek. Van 5 napunk, hogy meggyógyuljunk. :roll: Bár tegnap azt mondtam Gyurinak, hogy én nem megyek sehová. Kezd elmenni a kedvem az utazástól. Bár.... ott tényleg friss a levegő, gyönyörű a táj, annyi szépet olvasgattam Kőszegről "Alpokalja ékszeresdoboza" Olyan szép jelző. Na, majd doktornéni megmondja a tutit. Remélem nem szedi a le a fejem, hogy önhatalmúleg gyógyszereztem a gyereket :cry:
Anyai ösztönöm azt súgja, hogy helyesen cselekedtem :wink:

Ilke! Amíg AB-t szedtek sajnos csökken az étvágy. Ne aggódj, amíg iszik LILI, addig nincs nagy baj. Én utálom az AB-t, de vannak esetek, amikor muszály adni. Márknak sincs hű, de nagy étvágya, tegnap mondtam dokinak, hogy szinte csak tejen él a gyerek. Erre mondta, hogy napi 1 joghurtot+ Normaflort kell adni neki, ezek megvédik a bélflórát.

Pogi recepteket Mindenkinek köszönöm!

Lassan új nevet adhatunk a topiknak: Nyamvadtak klubja :lol: :lol: (tiszetelet a kivételnek) Na, de tényleg, milyen kiszúrás, hogy pont karácsonyra betegedtünk le ennyien? :evil:
JOBBULÁST MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Gumicukor
Hat tel itt sincs,de nekem valahogy nem is hianyzik.
Karasony iden nekem nem olyan nagy extazis,meg mindig babalazban vagyok :lol: .Persze Alexnak igyekszunk szepet csinalni.Mar hetek ota este adventi koszorunal enekelunk,egnek a gyertyak es sotet van ,nagyon komalja :wink:
Nekunk is kesz a naptar,apa ma fuzeti le.Csak iden mar nem Alex naptart hanem csaldi naptar cimet kapta :)
Jaj a betegsegtol en is tartok,Alex aprilisban volt utoljara ,meg a bolcsiben 3 napot beteg,es amiket olvasok....
A sok vitalmin tenyleg jo,meg a rendszeres mez is.

Ilke
Lili hogy van?remelem jobb ejszakatok volt.
Szabad tudni mit dolgozgatsz?vagy titok? :wink:

Parazita
Hat igen egyet ertunk.Ha valahova kikoltozik az ember es nem ismert senkit nehezen lehet ismerosoket szerezni,mindenki begubozik a hazaba.
En itt a kornyeken sok mindenkit ismzerek,jo lehet azert is mert ilyen vagyok :wink: de az utcan 5 percenkent lellaunk beszlegetni.Sok kisgyerekes koltozott ide az elmult idoben szerencsere.
Neked jo csaladod van:Profitelrol-kozmetikus,szavad sem lehet :lol: :lol:

Panda
Elvezetek a elso ujhazas karacsonyt,megerdemled :D

Magdi
Remelem Nori mar jobban van,ha ugyanaz a baja doki is biztos felirja az ab-t.

Mano
Ferjednek csudi jo lesz. Irigykedem ezerrel Dubaira.Hu de el tudnam kepzelni magam a palmafas utcakon a jok is melegben,most ott emberi ido van,20-25 fok.Fenykepezzen sokat :lol:
Neked jo pihit,es gyere ide is tobbet. :wink:

Csics
Jobbulast nektek is!!!

Alex meg ma oviban, de csak kora delutanig,mert apa hamarabb elhozza.
Keszulodessel jol allok. Beiglit,kuglofot kaptunk nagyimtol.Holnap mar csak a lazacot kell megvenni es fat disziteni, vasarnap mega a fozes.

Na megyek felebresztem almoszuszek Leont enni,aztan en is hunyok egyet.
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


hahó

Mi is megvagyunk, a torokgyuszit szépen elkaptuk a gyerekektől. már azért jobb...
mézest nálunk is szívesn eszegetik, de azért marad is a 4 dobozból. hát én idén lusta voltam, nem díszítettem őket. tojással is csak pár darab lett bekenve. de nekem a natúr is tetszik....
az ovis ajándékokra is ráraktam 1-1 szívet belőle.
sütöttem narancsosakat is, szívet meg csillagot.
tegnap még elmentünk vásárolni, azt a tömeget.....egy nő kétségbeesetten futkosott a kisfia nevét kiabálva, én teljesen rosszul lettem az élménytől.

Panda
hát a reklmautónál figyeljetek a szerződésre, a férjem most beszélt le róla valakit, mert olyan szerződést akartak kötni velük, ami nagyon nem előnyös.

Magdi
Kőszeg tényleg szép, én ott voltam koleszos gimis. mi ie elmentünk tavaly két fülfájóssal Ausztriába síelni, a fülész elengedett minket (az egyik, a másik megtiltotta, egy táska gyógyszerrel mentünk, de ott a jó levegőn kutya bajuk nem volt. Jobbulást...

mennem kell, nem hagynak írni...

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


azért vidéken is laknak normális emberek, a mi utcánkban mindenki fiatal és kisgyerekes....

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Halihó!

Annyit de annyit írtatok!! :)

Ilke
Mit és hol dolgoztál a gyerekezés előtt? Elnézést, de már nem emlékszem. :oops: Az klassz lenne ha otthonról tudnád csinálni. Vagy teljesen másban gondolkodsz?
Jobbulást kívánok nektek!!
Anna sem evett amig fügyulladása volt. A gyümit tömöm belé és elkezdjük a Béres cseppet is. Ezzel esetleg van vkinek már tapasztalata?

Gc
Nem nyújtottad túl vékonyra? Vagy mégis kicsit tovább sülhetett. Nekem mindig puha de erre a két dologra tényleg oda kell figyelni. Fára jó a kemény de enni nem annyira. :?

Nyuszika
A múltkor asszem nem válaszoltam, sima sütőnk van. Nem légkeveréses.

Manó
Dubai. Erre mindenki felkapja a fejét. :lol: Van egy barátnőm és ő most költözik ki a férjéhez oda. Itthon ismerkedtek meg, kétlaki volt eddig a srác de most kicsit kint tervezik. Bár a lány nyáron hazajön mert azt mondja, hogy nem bírja a klímát. Még úgy sem, hogy ilyenkor is lehet síelni a bevásárló kp-ban. :roll: Tutira megviseli a szervezetet. Férjednek viszont biztos nagyon szuper lesz!!

Csics
Nektek is jobbulást!!

Magdi
Sajnálom, hogy Nóri nem ússza meg a fülezést. Mit mondott a dokker?

Judy
Nektek is jobbulást!
Mi is normálisak vagyunk sztem. :wink: És vidékiek is. :lol: Speciel imádok itt lakni. Igaz, utazni kell de nem biztos, hogy Pesten vagy Budán a számban lenne a munkahelyem.

Bevallom, nekem hiányzik a hó! Szánkóznánk szívesen! De majd akkor lesz hatalmas ha már visszamentem dolgozni. :evil:

Remélem, mindenkinek reagáltam, aki írt nekem, akinek nem attól elnézést!

Ja, Forti nemtom, hogy aktuális-e még:
Hozzávalók:
75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna (ez kb. egy kis Oetker zacsinak felel meg), ízlés szerint a Kotányi Mix mézes sütemény keverékből, ez adja meg az ízét, én kicsit szórok bele majd kóstolom, csipet só.

A hozzávalókat összedolgozom. Természetesen a tojást, cukorral, vajjal, mézzel, fűszerekkel majd össze kell gyúrni a szódabikarbónás liszttel. Nekem pl. legudtóbb nem állt össze mert – mint később rájöttem – kicsik voltak a tojások. Így tettem bele egy kevés vízet. Az a lényeg, hogy gyúrható masszát kapjál. Ezt a masszát egy éjszakára pihentetem a hűtőben. Másnap nyújtom. Lisztezni kell a sodrófát és a nyújtódeszkát mert a méz miatt igencsak ragad a tészta. Kb. 6mm-es vastagra nyújtom a tésztát. Ha vékonyabb akkor kiszáradhat. Formázom. A formákat is lisztezni kell folyamatosan. Én a szaggatás után tojássárgájával megkentem a kalácskákat és így lett fényes a tetejük.

Ha akarsz tenni rá valamilyen magot akkor kencézés után kell.

Elõmelegített sütõben, 180 C-on kb. 10 perc alatt készen van!
(Ha kicsit barnul már jó.) Isteni az illata.


Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni. Zacsiba tölteni, tűvel kiszúrni és díszíteni a már kihűlt nyamit.

Ha dísznek is akarsz esetleg a fára, akkor nyújtsd vékonyabbakra. Ne felejtsd el kiszúrkálni, hogy legyen hová tenni az akasztót.
És még egy tanács. Ne rakjad túl sűrűn a sütit mert ahogy sül, dagad és esetleg összeragadhat a tesókkal.
Jó étvágyat!

Bea

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Halacska
Igen, még aktuális, most kezdem begyúrni. Köszke!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!
Kész lettem végre a sütikkel. Teszek fel pár képet. A gyerekek kezei az apának lesz karácsonyra.

Ági Kép Kép Kép Kép
petra2
 
 


Nyuszi
Teljesen igazad van. Te nem is tudod, hogy milyen nehéz természetem van. Persze mindenkinek szüksége van egy kis kikapcsolódásra és a gyerekeknek sem lesz semmi baja ha mással vannak. Én egyszerűen nem tudom elviselni ha valaki akar segíteni, szeretek egyedül megcsinálni mindent. Még az államvizsgára is a gyerekek mellett tanultam pedig akkor már rendesen kivoltam. Hiába mondta mindenki, hogy elviszik őket de nem akartam. Tudom, hogy ez nem jó mert igenis egy gyereknek szüksége van arra, hogy legyen valamilyen kapcsolata a nagyszüleivel. A nővérem ugyanilyen. Ez van.

Szilcsi
Nagyon kedves volt ez férfi. Én filmforgalmazási cégénél dolgoztam és ingyen volt a mozijegy. Elakartunk menni moziba de nem kaptunk valami jó helyre jegyet és kijöttünk. Egy párosnak odaadtam és nem akarta elfogadni mert biztos valami jegyűzérnek nézett, ott kellett hitegetni, hogy nem kérek pénzt menjen be nyugodtan mert mindjárt kezdődik.

Kataa
Bocs, akkor félreértettem a sebedet.
Nem, semmi baj nincs velük. Apukámékkal és a nővéremékkel is teljesen jól megvagyunk.
Mi is mindennap gyertyázunk. Ti szombaton díszítitek a fát?

Ilke
Sajnálom Lilit, hogy még mindig ilyen szarul van. Szerintem az annyira nem baj ha nem eszik inkább a folyadék a fontosabb.
Ha nem titok akkor megkérdezhetem mit dolgozol otthon?

Panda
Az én anyukám nem is 1-2 -t hanem 5-t nevelt fel.
Megcsináltam először azt a receptet amit adtál + amit a halacska írt le csak azt juhar sziruppal.
Tényleg akkor nektek ez az első karácsony az új házba. Ez nagyon jó!!!:D

Magdi
Jobbulást nektek is! MI tavasszal voltunk Kőszegen és tényleg nagyon szép.

Na, megyek csomagolni amíg alszanak a pockok.

Ági
petra2
 
 


Sziasztok!

Megjártuk de. a gégészetet. Ügyeletes dokinál voltunk, főorvos úr már "nyaral" :? AB-t kell szednie Nórinak is. Nem lettem megszidva, hogy önhatalmúlag adtam már tegnap este Nórinak. Azért mondta a doki, hogy máskor ne, de megértette, hogy egyszeri esetről volt szó, nem akarok diagnoszta lenni mindenféle képzettség nélkül.

Halacska! Ti hány napig szedtétek az AB-t? Ügyeletes doki húzta a száját, amikor mondtam, hogy Márknak 10 napig kell szednie. :roll: Nórira azt mondta, hogy elég 6 napig. MOST AKKOR MI VAN? :shock:

Ági! Azért attól nem vagy nehéz természet, hogy ennyire ragaszkodsz a gyermekeidhez. :D Én pont ellenkezőleg veled, szívesen hagynám őket gyakrabban másra, de sajnos nem tolonganak a jelentkezők. :?
Sajnos én azt veszem észre, hogy vannak ennek elég súlyos hátulütői: Nóri egyfolytában rajtam lóg, ha elmegyek vásárolni ezerszer elköszön, integet, sokszor pityereg is. Pedig vele nem volt ilyen probléma :cry: mentem és kész. Mostmeg még a WC-be, a fürdőbe, mindenhova velem akar jönni. Olyan, mintha félne nélkülem lenni. Nem tudom, hogy miért van ez, most a betegség miatt talán..... De ez nagyon fárasztó.

sziasztok:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Ja, nagyon szépek lettek a sütikék.
Olivér keze nagyobb, mint Petráé?
A képen nekem úgy tünik :lol:

pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Forti
Szívesen. :)

Ági
Ügyes vagy! Szépek lettek!
Milyen lett juharsziruppal? Édes gondolom. De írtad, hogy eszik a gyerekek, akkor csak nem lett annyira "gej".
Nekem is furi hogy Oli keze nagyobb. :lol: Legalábbis itt. :lol:

Nekem feltűnt, amit írtál Petráról, hogy mennyire megnyílt az oviban. Sokat bátorodott. Tényleg el kell tudni őket engedni. Sztem ez nem csak frázis. Persze a másik féltől is függ, hogy mennyire bízhatsz meg benne...(nagyszülőkre, vagy családra gondolok) De mint olvasom , tisztában vagy a problémáddal, már csak kezelni kell megtanulni. :wink:

Magdi
Egy hétig szedte Anna. De el is fogyott. Doki azt mondta, hogy szedje be az egész üveggel, de ez valszeg antibigyónként változik. :roll: Adtam mellé a Normaflore-t, remélem az AB nem ártott a bélflórának.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Magdi
Szegény Nóri, biztos vasárnapra meggyógyul. Az AB-nak már 2-3 nap alatt is van hatása. AB hogy meddig kell szedni szerintem az attól is függ, hogy milyen fajta. (ja, most olvasom a Halacska is ezt írta).

Nem csak a képen hanem a valóságban is. Én is meglepődtem , hogy az Olivér keze már nagyobb a lába még nem. A Petrának 23-as az Olivérnek 22-es.

Halacska
Finom lett nagyon. Szerintem nincs különbség, hogy mézzel vagy juhar sziruppal, ugyanolyan az íze. KIcsit kevesebb cukrot tettem bele és így egyáltalán nem édes. A Petra folyamatosan rájár. Eszik kaja előtt, után és közben. MOst is mikor felébredt megy a konyhába és válszt, hogy milyet egyen. Majd évközben fogok akkor sütni, jó ez keksz helyett is. Szerintem a 8 tepsinek a fele már tutira elfogyott.

Velem van a gond nem a gyerekekkel mert 1-2 órára elmaradnak máshol simán. Én, nem szeretek szívességet kérni. Pl a szembe szomszédunknál nagyon szeret lenni az Olivér. Ott a kisfiú vele egyidős. És volt olyan, hogy annyira zúhogott az eső, hogy nem akartam magammal vinni az oviba akkor átadtam a szomszédba és megy az üvöltés mikor haza kell jönni. Mondjuk őket nagyon jól ismeri mert sokat járunk össze és szinte mindennap együtt vannak kint.

Ági
petra2
 
 


Sziasztok
Magdi
Tényleg szép köszeg és környéke :D én már 2x voltam ott :) .

Vidék
én se költöznék ,de kertesházba igen város egy csendes pontjára :)

Ági
jok letek és szépek :D Nehéz természet hát néha engem se könyü elviselni :lol: és ép most probálok változtatni ezen :)

Gyerekek
fiuk nálunk is nagyon anyásak de ez engem nem zavar,mert vanak emberek ,helyek ahol minden anyán logás nélkül elvanak ,ovi,bölcsi,és 2 rokon ,akiket szeretnek ,és jol elvanak , :) .

Lányok
én is elkeztem karácsonyi sütést mézeskalácsot gyurtunk ma össze a fiukal nagyon élvezték hogy végre nyakig maszatosak lehetnek :D most pihen a mézeskalács,sütötem még kuglofot is az is elfogyot :D páromnak nagyon izlett :D ,fiuknak nem :( .holnap mézeskalács sütés,és bejgli sütés lesz :D .

Pusz Csics
csics
 
 


Ági
Hol vetted a színes mézeskalács díszítést? Ja és a vonat, elefánt formákat?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Agi

Nagyon szupi sutiket csinaltatok!!!! Ez a kez-dolog nagyon jo otlet!
Na latod, az, hogy a szomszednal hagyod neha Olit, mar haladas!:) Foleg ha o is szeret ott lenni. Amugy nem hiszem hogy nagyszulore hagyni a lurkokat olyan nagy szivesseg keres lenne, bar nem ismerem a szoban forgo nagyszuloket. Biztosan vannak kivetelek, de a tobbseg szerintem imadja az unokakat!:)
Arra azert vigyazz, hogy nehogy a gyerekeid azt gondoljak senkiben sem bizol meg es ok se bizzanak meg kesobb senkiben....:(

Gumicukor

Jol ertettem Beatol, hogy nem lett jo a mezeskalacsod? En azt az adagot, ami szaraz lett legmentesen zarodo dobozba tettem, egy-ket szelet almaval par nappal ezelott es mar szepen puhulnak!!! Ez mindig bejon!:)

Ilke

Jobban van a kicsi lany? Es Te? Remelem mar nem vagy olyan rosszkedvu... kuldok sok :):):):):):)

Minden betegnek jobbulast!!!!
(Csodalkozom hogy eddig mi meg nem kaptunk be semmit, pedig Emi jart oviba...)

Tegnap anyuval legyartottunk egy csomo (50db) toltott kaposztat, paprikat es husigombocot vegyesen. Meg kene gyartani valami sutifelet a mezeskalacs melle...lehet megprobalok az iden zserbot.

Panda

Mit sutsz?

Beszti

Otthon vagytok mar? Mi ujsag a baboval? Tobbi aprosag hogy fogadta?

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Minden kedves topikolónak áldott ünnepet kívánunk! (a kép fricska az időjárás miatt :? )

Kép

Nyuszika
Nagyon boldog születésnapot neked holnap! Remélem, első vagyok! :wink:

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Ági!
Nagyon klasszak a mézeseid!
Én csak ma este fogok nekiállni, kimázolni őket, remélem, nem fog reggelig tartani, mire mind a 180-at megcsinálom :wink: !

Nyuszi!
Lesz sajtos pogácsa (igaz, én rúdnak csinálom, mert akkor nincs maradék, és nem kell folyton gyúrogatni össze, ami a pogácsaszaggatásnál kimarad), csokitorta, meg egy "fekete rózsa" nevű mákos süti. Ilyet még sosem csináltam, csak ettem, de annyira finom, hogy muszáj a családnak is megkóstolnia. Remélem, sikerülni fog. aztán, ha marad időm, esetleg bevállalok még valami egyszerű "tepsibe öntős-hamar megsülős" sütit, mondjuk valami piskóta félét.

Magdi!
Nóri :cry: . Remélem, hamar meggyógyul, és a karácsonyt már önfeledten élvezheti.

Na, megyek fektetni, mert a mézesek mellett még az ajándékokat is ma szándékozom becsomagolni.

Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Köszi mindenkinek, jelentem kicsivel jobb a helyzet, Lili eszik, csak Bala lázasodik be minden éjszaka :( .

Manó,
De kár, hogy nem lakunk közelebb egymáshoz, szívesen bíznám anyudra a gyerekeket pedig :) .

Zita,
Te most mit szedsz? Nekem már hat az AB, kezdem egész emberien érezni magam, ma már arra is vállalkoztam, hogy elmentem megvenni mindent ami még az ünnephez kellett, főleg persze kaját :) . Szerencsére apa ma itthon volt, így addig ő vigyázott a kicsikre.

Panda,
Nálunk is hasonló lesz a kari, apuékhoz amikor megyünk majd, mi viszünk egy csomó mindent, mert apu felesége már nem bír egy nagy vendégségre mindennel elkészülni. Baconba csomagolt krumpli, krémsajtos-kapros husi jénaiban megsütve, zöldséges rizs, mézeskalács, gesztenyés süti, ezeket viszünk majd jelenlegi terveim szerint :D .

Magdi,
Jobbulást Nórinak, ez a fülfájás szörnyű. Lili csak 1 napja szedi az AB-t, előtte 1 hétig nyüglődtünk, semmi eredménnyel, és amikor már nagyon elkezdte fájlalni a homlokát, akkor kezdtük el.
Remélem összejön az utazásotok!
Nyamvadtak klubaja-hát ezen jót nevettem :lol: :lol: :lol: , kár, hogy illik ránk :( .
Nekünk min. 6 napot mondott a doki az AB-ra.
Liliék is pont ilyen anyásak, pedig én olyan szívesen rábíznám pl. rokonokra, ha lenne a közelben. Tényleg fárasztó ám, meg rossz érzés, hogy mindenhova úgy kell elmenni, mintha egy évre mennék.

Kataa,
Nem titok, gyerekrucikat készíttetek, meg egyedi ajándéktárgyakat egyenlőre, meg még más is tervben van, de az még tényleg titok :) :wink: .

Bea,
Egy rendezvényszervező cégnél voltam irodavezető, régen vót tán igaz se vót :lol: . De oda nem tudok és nem is akarok visszamenni, így más után kell néznem.
Liliék már hónapok óta szedik a béres cseppet, leszámítva a mostani betegséget, előtte egész jól bírta Lili az ovit, mert tavaly 2 hétnél nem volt több idő amit egyfolytában az oviban volt.

Ági,
Szupik a sütik, a kezek nagyon jó ötlet, lehet holnap mi is megcsináljuk! :)

Nyuszi,
Köszike, aranyos vagy, most már jobb :) , főleg, hogy Lili ma már megevett egy egész túró rudit és némi húslevest is, az elmúlt héten összesen nem evett ennyit, mint ma :roll: . Szóval kezdek megnyugodni. Csak Bala nem az igazi még, tegnap 3 órán keresztül küzdöttünk apával éjszaka, hogy levigyük a lázát (2 kúp, Nurofen, 2 hűtőfürdő). Ma is este belázasodott, most gondolom tart még a lázcsillapító hatása, félek mi lesz utána :roll: .
Húsgombóc, nyami, egyik nagy kedvencem paradicsommártással :) .

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!
Most fejeztem be a sütést, csináltam diós hókiflit. Kitakarítottam a fürdőt és az összes ajándékot becsomagoltam.

Forti
Az állatokat és a vonatot azt késsel vágtam mert sajnos nekem sincs formám. A színes cukormázat meg az anyosómék hozták. Ősszel voltak Kőszegen és átugrottak Ausztriába, sajnos itthon még én sem láttam pedig nagyon jól lehet vele díszíteni. Egy dobozba van négy színű (piros, sárga, zöld és barna).

Nyuszi
A férjem szülei imádják a gyerekeket (persze nem csak ők). A párom egyedüli és csak ez a két unokájuk van. Különben minden héten átjönnek.
De jó, hogy Emi nem beteg pedig tavaly jó sokat volt.

Nagyon boldog születésnapot!!

Panda
Nem akarlak elkeseríteni de nekem a sütés pik-pak megvolt de a díszítés az nagyon sokáig tartott. 16-kor kezdtem el és 20ig csináltam. Persze közben itt voltak a gyerekek és nem folyamatosan. A végére már annyira untam, hogy azt gondoltam a többit üresen hagyom de végül megcsináltam.
Nem semmi, hogy mennyifélét fogsz sütni.

Beszti
MI van veled? Kíváncsi vagyok, hogy a gyerekek mit szólnak majd az "új" tesóhoz, főleg a Hanna mert ő még olyan kicsi.

Ilke
De jó, hogy Lili jobban van. Bálintnak meg jobbulást!

Ági
petra2
 
 


Íme a mi első adag mézeskalácsunk, ez a dokihoz vándorolt még korábban :D .
Kép

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: