Új privát üzeneted érkezett!

Na lenyomtam mind2 manót, igaz Zsombival 1 órát küzdöttem, Szoni meg 1x felébredt de most csönd van, így itt lapítok!!!! :wink:
Barbi:az nem jelent semmit:én Szonival hétfőn voltam dokinál, azt mondta ok kb. 1 hét még, akkorra is voltam kiírva, erre hajnal fél 1 körül elkezdtem fájdogálni és reggel 7:40-re meglett a kisbanyánk!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, én már azt hittem, csak az én drágám alszik, (már 2 1/2 órája.) Még a kaját is megfőztem, maradt egy kis panírozás, de azt majd frissen, és már csak a séta van hátra.

Na, akkor van remény. Az anya miatt jó lenne minél hamarabb, szegény már nagyon a végét járja. De szerintem ezt nem kell nektek bemutatni, milyen az utolsó pár hét. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:nekem nem kell bemutatni én akkora voltam mint egy ház, éjjel 3 óránként jártam pisilni....szóval nem volt könnyű!!!!Drága fiacskám 15 percet bírt aludni!!!!!!Lehet hogy belejátszik a takony, de nincs nagyon tele az orra!!!!Mindíg meg nincs kedvem szippantani, van amikor csak orrsprayt fújok. Milyen éjszakánk lesz??? :shock: De a kedvük az legalább jó!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is leraktam végre a törpéket aludni, ma másodszor! Remélem egy darabig most csend lesz! Vagy legalább addig, míg apa hazaért, bár az még legalább 1 óra. Kevés a remény. :(

Barbi!
Hát, most már tényleg kiváncsi vagyok, hogy alakul a sógornőd. Lehet hamarabb túl lesz rajt, mint hinné. Nekem az utolsó héten (mondjuk az még csak a 35.-36. hét volt) 2 ujjnyira volt nyitva a méhszáj, de a szülés az nagyon hirtelen indult. Pukkanás, magzatvíz, és már ment is minden, mint a karikacsapás. A burokrepedéstől számítva 5 óra múlva kint voltak a törpök.

Jobbulást kívánok a betegeskedőknek: Zsombinak, Szoninak, Editnek! Gyógyuljatok gyorsan!!!!

Köszönöm a tejpépes tippeket, megfogadom. Azt én is észrevettem, hogy sűrűsödik, de eddig nem sokat hagytam állni. Egyszerre készítem a két gyerekét, és annyit áll a másik, míg az egyik eszik. Azért gondoltam csak a korábban készítésre, mert pl. szombaton reggel visszük őket Anyumékhoz, és őt akartam megkímélni ettől a kotyvasztástól, nem mintha nem tudná megcsinálni, és 1-2 percnél nem is tart tovább.

Barbi!
Lehet a tejpépbe kakaóport is tenni? Azt mennyi idős kortól lehet? Erre még nem is gondoltam, de az is egy kis változatosság lenne mondjuk heti 1x.

Márti!
Jó vásárást Nektek, érezzétek jól Magatokat!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Lányok, megint vagy egy-két eltűnt személyünk! Vajon merre járnak?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, ennyit a hőn áhított hosszú alvásról.... :x
De nézzük mindennek a jó oldalát, szép esténk lesz, vacsi után kb. 3 perc alatt fognak elaludni. :lol: Vagy nem. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Még gyorsan egy körkérdés, mielőtt a zabagépeim sikítófrászt kapnának!

BABAPISKÓTA?
(Észrevételek, tapasztalatok, tudnivalók, információk......?)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, én teszek bele egy kicsit. Máshogy nem eszi meg. A babaszakácskönyvem szerint lehet. De csak heti kb. 2x eszi ezt, különben gyümölcs.
A babapiskótáról lövésem sincs.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsandi, ált. 6 hónapos kortól ajánlják leghamrabb a lisztes dolgokat, de ebbe ntojás is van. Neked kel leldöntened:)

Én Katám simán eszi már egy hónapja, sőt a kajcsiját is ezzel sűrítettem, míg rá ne mjöttem, hogy a kínlódás helyett veszek neki darált kekszet:) Így ált. uzsira kekszes gyümit kap, mert magában már 1,5 bébiétel sem volt elég neki.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok :D :D :D

Bocs,csak most jutok gephez,de nem birom ki ,muszaj megirni Nektek.
2 kislany es 1 kisfiu.A fiucskanknak annyira edes es osszeteveszthetetlen kukija van,a foton is jol latszik :lol:
Olyan vicces volt,mert O a C baba,tehat mindig Ot vizsgaljak utoljara,mert O van legfelul.Kis szemermesen nem mutatta magat,aztan a dokinak el kellett menni szulesre,meg mielott befejezte volna a vizsgalatot.Mire visszajott a ferjem beszelt a fiacskajaval es megmutatta vegulis megmutatta amire kivancsiak voltunk :lol:
A lanyok egyfolytaban izegnek- mozognak,produkaljak magukat,Ok is olyan cukik voltak :D
Szoval irto boldogok vagyunk ezzel a harom gyonyoruseggel,a 2 nemuseg meg kulon orom.Most minden a legnagyobb rendben van ,gyonyoruen fejlodnek.A parommal madarat lehet fogatni! :D
Raadasul megengedtek egy utat meg repulovel! :D
Szombaton utazhatunk a parommal Weimarba egy Zenei fesztivalra 1 hetre.En itt mar csak pihenni fogok,es ha van kedvem koncerteket hallgatni,es egyutt lehetunk!Hurra!!! :D
Remelem minden rendben lesz,bar a repules allitolag nem veszelyes a baboknak.Azert gondoljatok rank. :D
Bocs hogy most csak magunkrol irtam,de meg csak belekukkantottam a levelekbe.Holnap majd elolvasom oket.Mar alig varom.
Puszi mindenkinek,es jo ejszakat! :D
rillisz
 
 


Rillisz, óriási gratula, el tudom képzelni, hogy mekkora élmény:)

Nagyon nagyon szép terhességet kívánok, és azt, hogy húzzák ki az időt minél tovább odabent a babók!!!! :)

Nekem is hírem van:) felvették a páromat az étterembe, ahol próbanapon volt:) Bakker ezért megyünk Pestre:) 4 nap alatt talált munkát, és majdnem pont a dupláját fogja kereseni mint itthon...

Az más kérdés, hogy szombat-vasárnap-hétfőn már dolgozik, úgyhogy a költözést is nélküle kell vhogy megcsinálnom. No meg a festést is:( Hogy hova teszem a gyerekeket azt nem tudom:( Jah és Bencét ne mveszik fel oviba:(
Na mind1, leg. lesz még egy boldog, anyás éve:)

Puszi,

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi:Zsombi is teliholdkor jött!!!! :lol:

Zsu:gratula a férjednek a melóhoz és jó költözést!!!!

Rillisz:örülök hogy minden rendben a manókkal és hogy megtudtátok lesni a kicsi fiút is!!!!! :lol: Legalább lesz testőre a csajoknak!!!! :wink: Jó hogy mehetsz a pároddal, de szigorú pihenés, tudod!!!!!! :lol: :wink: Élvezd a semmittevést, na jó koncertekre elmehetsz gondolom azt a babók is szeretik, de kész ennyi, csak lazuljál!!!!! :wink:

Kicsi fiam most evett fél6kor és úgy néz ki hogy visszaszunnyadt, sokszor fent volt éjjel, egyszer szívtuk is a nóziját, de nem sok minden volt benne!!!!Kaja előtt orrsprayztem és kaja végére már kapott levegőt!!!!! :lol: Most meg vizet forralok, mert persze elfogyott ,na nehogy már egyből visszafeküdhessek!!!!! :roll:

Ja igen , aki jön a talira.Én ha minden jól megy csinálok:majonézes krumplit , azt a sörös-fahéjjas pipicombit, lehet hogy sajtsalátát is.Kókusz kockát, az párom pedig túrótortát.Mindenki azt hoz amit tud, inni való az jó lenne.És ne tessék majd megsértődni , de a párom 1 óra körül lelép, mert tanfolyamra kell mennie!!!!És akkor jönnek Julcsiék, Zsuzsiék, aki meg ezen kívül tutira jön az szóljon légyszi!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


ááááááá dehogy aludt vissza ,mire bementem ott vigyorgott az ágy közepén és közben telerakta a pelust!!!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Rillisz, nagyon örülök, hogy minden rendben. És két csaj egy fiú? akkor lesz mindkét nemből, de jó! :D
Most hányadik héten tartasz?
Mikor indultok?

Zsu,
nagyon jó, hogy a párodnak máris van munkája. Nagyszülők, barátok, senki sincs, aki segíthetne? (Bocsánat, de hova is költöztök?)

Márti, azért az jó, hogy a kiscsávónak jó a kedve és nem lázas. És Szoni? Neki is csak az orra folyik? Sok-sok vitamin, és meggyógyulnak hamar. :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:igen csak az orruk folyik, de Zsombit úgy sajnálom, mert cumizik ugye hogy elaludjon és amikor nem kap levegőt akkor mérges. :( De néha jó mert ahogy cumizik, kifújja az orrát!!!!! :wink:
De jó már péntek van!!!!
Ja nem is meséltem, hogy tegnap röhögőgörcsöt kaptam!!!!Etettem Zsombit, Szoni meg a nagyágyon mászkált, és nézegette a sarokpolcon lévő üvegeket.Mondom neki , hogy ne nyúljon hozzá mert leesik, összetörik, megvágja a kezecskéjét.ok.Miért van ott, miért van dugó rajta, meg ilyeneket kérdezgetett én válaszoltam, aztán egyszer már nem bírtam tovább kérdezett még 1 ilyen bődületesett és én elkezdtem röhögni és nem bírtam befejezni!!!!Ő is velem nevetett, bár biztos elkönyvelte magában hogy nem vagyok normális, na de én ezt nem is állítottam soha!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, ezen én is szoktam gondolkodni, ha az Ádám beszélni tudna...
Szerintem sokszor gondolja magában, na erre a két hülyére (apa és anya) lettem bízva? De nálunk senki sem normális, élen a kutyánkkal. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nem gondoltam volna, hogy valaha írni fogok számítógépes fórumra(eddig kizárólag olvastalak Titeket)

Zsuzsófi, szeretnék hozzád szólni:
Sűrűn nyelem a könnyeimet, mert annyira sajnálom a gyermekeidet.
Én már sok minden "badarságot" olvastam különböző helyeken, de azok ált. arról szóltak, hogy az ember hogyan rontja el a saját életét.
Te viszont a saját gyerekeiden kísérletezel. :cry: :cry:
Adsz szegénykéknek olyan dolgokat, amiről tudod, hogy nem szabadna, de várod, hátha nem lesz tőle semmi bajuk. Nem az allegriáról és ekcémáról beszélek. Hanem arról, hogy az iyen táplálás később epe-máj-bél és egyéb emésztőszervi problémákat okoz!!! (tanultam!)
Miért nem tudtad volna 3 évesen a kisfiadnak megmondani, hogy nem ehet epret, mert baja van tőle??? Inkább 4 hónaposan adsz neki hátha túléli??????
Biztos nem lesz MOST semmi baja a darált keksztől sem, de ha tudnád honnan kerül a zacskóba!?!? A gyártó "szemetét"teszik darált keksz címen az ártatlan vásárló elé.
Miért nem próbálod esetleg rászoktatni a dohányzásra, hátha nem lesz tüdőrákos. Ez tudom durva, de a kémiai kísérleteket az iskolában kellett volna kiélni a kémcsőben.

A többi anyuka, aki olvas téged, talán még hisz is neked, mert jóindulatú.
Tőlük elnézést is kérek, de tőled nem!
navi60
 
 


A vége lemaradt:
Nagy Virág voltam egy 6. kerületi rendelőből.
navi60
 
 


Sziasztok!

Nos, azóta már okosan kitaláltam (kis Márti segítséggel), hogy a babapiskótában tojci is van, amin én lazán átsiklottam. (Még soha nem csináltam babapiskótát :wink: ), úgyhogy azt hiszem, hanyagoljuk még egy darabig. A védőnőm egyébként egyszer azt mondta, hogy ugyan szoktak a gyümibe piskótát tenni, de ő nem javasolja, ismerje inkább meg a babó a natúr gyümi ízét. Ezzel egyébként teljesen egyet is értek. Szóval, babapiskóta még egy ideig kilőve.

Márti!
Nagyon jó dolog ám, hogy tudsz röhögni ezeken a dolgokon. Sokkal jobb, mintha ideges, türelmetlen lennél. Szoni így veled együtt mulatott, és jól éreztétek magatokat. Szerintem akkor nézett volna furcsán rád, ha mondjuk óbégatni kezdesz.
Ezeket a talis kajákat hallva csak az vígasztal, hogy talán mi sem maradunk éhen a lagziban. Nagyon jól hangzanak! Sajtsalinak dobhatnád a receptjét így látatlanul is!

Egyébként asszem a hülyeségben mi is élen járunk. Mostanában Zsolti pl. mindig azt kiabálja nekik, hogy: "Ott vagyunk már?" Shrek (Szamár) után szabadon.

Rillisz!
Szuper híreket hoztál, veled örülönk mi is! Nagyon jó lesz ez a 2 lány 1 fiú felállás. Akkor már csak a két csajt kell valahogy megkülönböztetni maj. :wink:
A vonalzód még mindig várat magára? Hogy drukkoljunk így neked a hetek múlásában? 8)
Nagyon jó utat Nektek Weimarba, érezzétek jól magatokat, és pihizz sokat! A zene meg csak jót tesz!

Zsuzsófi!
Gratula párod új munkájához, nagyon jó, hogy így pörögnek a dolgok. Gondolom, hogy az költözés egyedül nem lesz egyszerű, de biztos örömmel teszed. Hiszen úgy vártátok már! Anyudék nem tudnak segíteni?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Kedves mindenki:Rillisz most töltötte a 18 hetet, szóval a felén már túl van!!!!!

Különben az obégatással már próbálkoztam a banyánál :oops: = semmi eredménye.Tegnap is rászoltam már ezredszerre, hogy vegye fel a papucsát, hányszor megmondtam, erre ő:anya hányszor megmondtam hogy ne kiabálj!!!!! :lol: :wink: Erről ennyit, és ha nem hallgat rám akkor így se úgy se fog.Kísérlet befejezve!!!!

Sajtsali:tartár mártást csinálok, ha kell ezt is leírom , és különböző sajtokat teszek beke:trapista, füstölt meg ilyenek, de nem a sajtreszelőn kell lereszelni, mert akkor összeáll, hanem nagyobb lyukún!!!
Zsandi:ha már a vonalzóknál tartunk neked miért csak 1 báránykád van????? :shock:

Navi60:én egyetértek veled, de ez van mindenki azt csinál amit akar.És azt nem hinném ha valaki olvas minket akkor szentírásnak venné amit leírunk.Szerintem mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, lehet infókat gyűjteni, aztán mindenki eldönti hogy mit hogyan fog csinálni!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Mert nincs ikres bárányka, sőt ezen az oldalon egyáltalán nincs ikres figura. :roll: Most kötekedsz? :wink: :lol:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Navi60
Mindenki leírja, hogy mit mikor ad a babának enni, de ennek ellenére mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja.
Vannak dolgok, amivel nem értek egyet, de nem az én tisztem sem beleszólni, sem kioktatni. Legfeljebb én másként csinálom. De ne hidd, hogy amit valaki leír az "szentírás" (ahogy a Márti mondta), és a többi megy utána! Erről szó sincs.

Tudjátok mit mondott a védőnő? Hogy tojás sárgáját, most vagy azt mondta, hogy 6, vagy hogy 8 hónapos kórtól adhatok neki. Tényleg? Ezt nem igen tudom elhinni. :oops:

Andi, holnap buli?
Márti, szerintem is fontos, hogy a humorérzékedet próbáld megőrizni még akkor is, mikor már a hajad hullik a manóktól. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Navi60!
Egyetértek az előttem szólókkal! :roll:

Barbi!
Igen, holnap buli!
Este indulunk fél 9 körül, amikor a manóim elaludtak. Összeszedem a banda egyik felét, a másikkal az étteremnél találkozunk. Vacsizunk, aztán Pub, meg bulizós helyek jönnek. Remélem jó lesz. Egy táncos pasit is próbáltunk beszervezni a menyasszonynak, de épp most kaptam az SMS-t, hogy elmarad, mert állati drága. Nem tudom, hogy mennyiért vállalta volna, majd holnap megkérdezem. De ez nem igazság, a múlt heti legénybúcsún két lány 16 ezerért táncolt. Ennyit még bevállaltunk volna mi is, de akkor nem tudom, hogy mennyit kérhezett.

Megnéztem a kis táblázatomat, ott az van, hogy tojás sárgája 9. hónaptól, fehérje 11. hónaptól.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jaj, a fehérje nem 11, hanem 13. hónaptól. :oops:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, érezd nagyon jól magad! :lol:
Az egyik ismerősöm lánybúcsúján egy olyan pasis vetkőzős helyen voltak. Azt mesélte utána, hogy azt a sok rámenős, kiéhezett csajt, aki ott volt... :lol: De azért jó buli lehet.
Sajnálom, hogy ilyen drága.

Igen, én is úgy gondoltam, hogy korai még a tojás sárgája.
Ma megpróbálkozunk a sóskával. Nagyon kiváncsi leszek, hogy hogy fog a fiatalembernek ízleni. :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsandi a husit mikórtól írja a táblázatod???Én már adtam párszor üvegeset, egy keveset raktam a főzijébe belőle.Nekem a védőnő mondta, akkor az hülyeség????
:shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

A táblázatom 6,5 hónapos kortól írja a baromfihúst! Az anyatejeseknek van a táblázat, a tápszeresek is benne vannak, kb. itt minden egy hónappal korábbtól. Nekem azt mondta a védőnőm, hogy 6 hónapos kortól adhatom, sőt akkor már kell is mindig egy pici a fehérje miatt. Múlt hénten ugye azt mondta, hogy 2 hét múlva jön, addig azok menjenek, amik eddig, tehát a husi még ne, mert ráérünk, és koraszülöttek vagyunk, meg minden. Szóval, szerintem nem hülyeség, hogy adtad, és valóban lehet venni üvegeset, amiben van, ennek a korosztálynak. Az üvegesekre meg azt mondta, hogy korosztály szerint minden mehet, mert azt olyan technológiával készítik.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Élelmiszer allergizáló alkotórész adhatósági korhatár
Glutén tartalmú élelmiszerekpl. kifli, kenyér, keksz glutén 6 hónapos kortól
Tejtermék tejfehérje 6-8 hónapos kor felett
Tojás tojásfehérje 1 éves kor felett
Aprómagvas gyümölcsökpl. málna pihék 1 éves kor felett
Méz pollen 1 éves kor felett

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Akkor jó, már leizzadtam. :shock: Meg most pároltam neki husit, majd elrakom jégkockatartóba.

Na hogy jó kedvetek legyen :lol: :lementünk, Szonira rájött a pisilhetnék, na mondom tessék a hangyákat becélozni, erre kinyögi hogy kakilni kell.Na pattantam, lyánykám letolt gatyával :lol: , hónom alá kaptam mind2 manót és sprinteltem fölfelé, Soma utánunk, és közben majd megszakadtam a röhögéstől.Ezt 1x már eljátszottuk, de akkor csak pisi volt azt hiszem, azért minek rohantam fel?????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Ez jó!
:lol: Az előző akkor volt, mikor Szoninak hasmenése volt, nem? Azért kellett siertni!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:lehetséges, már tiszta szita az agyam , nem emlékszem!!! :oops:
Az tuti, hogy 2 manó mellett nem unatkozik az ember!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszönöm a hozzászólásokat,még csak egy gondolat és többet nem zavarlak Benneteket!
Az igaz, hogy minden anya a legjobbat akarja a gyermekének, csak úgy kell(ene) csinálni, hogy az a gyermekének is jó legyen!
Az anyának vannak anyai jogai, de a babáknak is vannak jogaik, amit sajnos nem tudnak érvényesíteni.
Ezért vannak a szakemberek, akik a legújabb kutatási eredmények birtokában ajánlanak pl. táplálékokat. Itt nem az üzleti érdekből a polcokra tett termékekről (babaételek) beszélek. Egy édesanyának igenis utána érdemes nézni, hogy ha csak egy picike esély van arra, hogy valami káros lehet a babának (most vagy hosszabb távon) azt el kell kerülni. Így tud tenni és bizonyítani, hogy ő a legjobbat akarja!!!
Sajnos nagyon sok anya árt gyermekének, tudnék mesélni, de nem ide való ez már.


További boldog gyermeknevelést és jó egészséget mindenkinek!
navi60
 
 


(Navi60) Virág!
Ebben neked teljesen igazad van, de akkor sem szólhatunk bele, hogy ki mit és hogyan csináljon. Illetve megpróbálunk neki tanácsot adni, burkoltan elmondani hogy mi jó és mi nem, de ezek után úgyis mindenki a saját feje után megy. :oops:

A szakemberekről is tudnék vitatkozni. Az a védőnő például, aki megpróbál meggyőzni, hogy a bolti üveges kaja mennyivel jobb, mint az a sárgarépa, amit a kertben szedtem, ami nem nitrátos és nem vegyszeres, hát... (persze tisztelet a kivételnek) :evil:

És a legújabb kutatási eredmények?!
Amikor én voltam csecsemő, simán 3 hónapos kórtól lehetett adni (persze csak ha már nem volt tejcsi) előbb a gyümölcsöt, aztán a főzelékeket. Nem volt ennyi allergiás gyerek, nem ismerték a mindenféle érzékenységeket, nem volt hiperaktivitás, stb.
És egészségesen felnőttünk! :roll:
Most meg, a gyógyszertárban kioktattak, (mikor olyan szakácskönyvet kerestem, amibe le van írva, hogy a 4 hónapos gyerekemnek mit adhatok enni, a műkaján kívül), hogy ennyi idősen szopiznia kell, ha nem akkor tápszer! :evil:
Valóban azt kellene, de ha egyszer így alakult az életünk, hozzáteszem, a szuper, segítőkész egészségügyis nővérkék miatt, :evil: akkor megint csak ne magyarázza meg senki, hogy tápszerrel etessem 6 hónapos koráig.

És nem Téged akartalak bántani a fenti soraimmal, hiszen úgy is kezdtem a mondandómat, hogy egyetértek Veled, egyszerűen csak kikivánkozott.

Egy szónak is száz a vége, mindenkinek oda kellene figyelni, hogy mi az, amit nagyon tiltanak x kor előtt, valószínű nem véletlen.

Bocsi, még valami. Az egyik babaszakácskönyv szerint paradicsom csak 6 hós kor után, a másik már 3 hónaposan engedi. Na, akkor most melyikre figyeljek? Ilyenkor leginkább felhívom anyukámat, megkérdezem mit ajánl. Utána a dokinéninket is kifaggatom, aki mellesleg mindig ugyan azt mondja, mint az anyu.
Úgyhogy legújabb kutatás ide vagy oda, én inkább a régi jól bevált recepteket részesítem előnyben. De ez megint az én ügyem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, ha menni kell hát menni kell! :lol: :lol: :lol:

Megettük a sóskát, KANÁLLAL! :D
Valóban nem volt savanyú, a krumpli elvette a savanykás ízt, úgyhogy nem volt gond, a kiscsávó bekanalazta.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:tudtuk ezt , hogy ügyes kicsi fiad van!!!! :lol:

Próbálta már valaki a zöldborsót???Akkor ha átpaszírozom nem lesz pocifájás ugye?

Zsandi:érezd nagyon jól magad, lazíts és töltődj fel kicsit!!!!! :wink:

Rillisz:aért elutazás előtt tessék még jelentkezni, hogy milyen élményeitek voltak a hármas ikres családnál????? :P

Kicsi fiam már egy órája alszik, el sem hiszem, banyám is bealudt, bár mikor elaltattam nem szundított el:hallottam hogy dumálgat a macijával .Aztán bementem és azt hittem eltünt a kiscsaj, de neeeeeem csak bebújt a paplan alá, kitakartam , hát jól levolt izzadva!!!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, Csajok, újabb felfedezést tettem!
Néha ugyan elmegy az agyam a fene nagy kipihentségemben, most úgy látszik az elfáradságomban ment el, mivel ma reggel fél 7 óta még nem volt olyan pillanat, hogy mindkét drága gyermekem aludt volna. Mentségükre legyen mondva, hogy ennek ellenére nem olyan nyügig egyenlőre.

Szóval, a nagy felfedezésem: a neve alatt senkinek nem szerepel fénykép, csak nekem. Hát hogy van ez kérem? Irgum-burgum!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Hát Andi, te vagy a legszebb közülünk! Ránk már nem is kíváncsi a babanet! :lol:

Olvastalak Titeket, de bennem az influenza tombol, Virágban meg a fogak!

Szép napot Nektek!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ja tényleg, Edit, neked is van képed! Látod-látod, olyan régen írtál, hogy nem láttam, ahogy visszalapoztam. (Csak ezt az oldalt néztem, a többit az emlékezetemre bíztam.)

Azért változatlanul fenntartom a felfedezésem!

Jobbulást Neked, Virágnak meg mielőbbi megkönnyebbülést a kibújó fogacskákkal!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, én egyszerűen csak tök béna vagyok, azt sem tudom, hogy kell.

Márti, én még nem adtam zöldborsót, de inkább várok vele.
Most elég neki a foga miatt nyűglődni, nem akarom hogyha fájna a pocija tőle, még az is bekavarjon.

Edit, gyógyuljatok! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Mindenkinek kellemes hétvégét, gondolom most eltűnünk 2 napra, mint az aranyóra!!!!! :lol: :P 8)

Aki beteg gyorsan gyógyuljon meg, a manóknak gyorsan bújjon ki a fogacskája, aki bulizik érezze nagyon jól magát, aki Weimarba megy pihizzen sokat, aki hazajön a nyaralásból olvasson vissza és adjon életjelet magáról, akinek nem volt de. babanet csináltassa meg a férjével :wink: , és aki költözik annak kitartást kívánok!!!!! :D :lol: :P 8) :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Ezt jól összefoglaltad! :lol:
Hova mész, anyám! Nem ám disszidáltok hétfőig!!! :wink:
Ti is gyógyuljatok!
Joccakát!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!


Bocs,de a mai nap annyira suru volt ,most vegeztem(holnap utazunk,es pocakosan minden lassabban megy)nem tudtam semmire reagalni.
Most csak jottem elkoszonni,mert aztan irany az agy.(ikreseket is lemondtuk mara,semmire nem maradt ido a keszulesen kivul.)
Millio puszi mindenkinek,es vigyazzatok magatokra es a babokra,mi is azt tesszuk! :)
Jovo vasarnap este,legkesobb hetfon ujra jovok hozzatok.
Sziasztok :D
rillisz
 
 


Zsandi, enyém alatt is van, bár nem az enyém:)

Most tényleg elköszönök, ha tudok a talira megyünk:) Nem tudom tamás hogy fog dolgozni...
Holnap azaz ma hajnalban indulunk Budapestre:) Juhééé:)

Ahogy lesz internet a lakásban jelentkezem:) Remélem a talit nem felejtem majd el, da ha vki rámdoban egy emlékeztető sms-t megksözönném.

Márti elveszett a leveled, a többivel együtt, megtennéd hogy írsz egy sms-t a címmel? Köszi, köszi,köszi:)

Hiányzoni fogtok:( Legyetek nagyon-nagyon jók:)

Zsu
Ja a számom: 70/77-403-04

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó reggelt!
Merre jártok?

Zsu, kitartás a költözéshez.
Rillisz, érezd magad jól, de azért pihenj is sokat.
Betegeskedők, remélem jobban vagytok?!
Andi, ma este BULI! :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jajj, Zsu, nagyon boldog 6. hónapot a kiscsajnak. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jelentem, még élek, de tegnap este lázas is voltam. A fejemet két számmal nagyobbnak érzem, az orrom ömlik, a torkom fáj. Hát ha ezt megússzák a gyerekek, akkor stramm kis kölykök. Szerintem jövő hét elején náluk is jelentkezik majd. :cry:

Zsu! Még egy mondat a hozzátáplálásról és lezárom a témát. Éppen ezért kellene sokkal óvatosabbnak lenned Katánál, mert ennyi az allergiás a családodban. Nem hiszem, hogy minden szakember hülye! Kezdve háziorvostól, dietetikustól, fül-orr gégésztől, allergollógustól mindenki! Jó költözködést!

Többieknek! Lehet kapni tojásmentes piskótát már pl. a DM-ben. Van a Milupának és a Hippnek is, de nagyon drága. Egyszerű gyümibe úgy tenni, ha kis darabokra törjük, kávédarálón ledaráljuk. Persze ez glutént tartalmaz, ki-ki dönste el, mikor vezeti be.

Rillisz! Milyen jó Neked! Érezzétek Magatokat nagyon-nagyon jól!
Gratulálok a két kiscsajhoz és a kissráchoz! Annyira boldognak és kiegyensúlyozottnak érezlek soraidból! Remélem, ha megszületnek, azért még jössz közénk utána is néha! Bár időd az egy perc sem lesz többet!

Andi! Jó bulizást! Azért macskajajra vigyázni!

Jó hétvégét!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, gyógyúlj meg! :roll:

Képzeljétek, az előbb hasra tettem az Ádámot, (nagyon utál hason lenni, ha ébren van, valószínűleg még a nyaka eléggé fáj) szóval azért néha hasra csempészem, kell neki.
ÉS MEGFORDULT! :lol: Olyan szépen, hogy még a kis kezét is kihúzta maga alól. Szegény utána meg nem értette, hogy a hülye anyja miért kiabál, hogy nagyon ügyes vagy! (annyira örültem)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Kimentünk most délelőtt az állatkertbe, apukám hívott, ott voltak a nővérem gyerekei is meg a bátyámék a 11 hónapos Levivel.Jó volt, bár én nagyon nem élveztem, de Szoni annál inkább.De a jegesmedve medence nagyon tetszett, alulról lehetett látni ahogy uszkált benne a maci, na ott egész nap bírnék lenni!!!! :lol: Zsuzsi gondoltam ám rád, hogy vihettünk volna magunkkal!!!!! :wink:
Hazafelé meg majdnem agyvérzést kaptam, jöttünk a külsősávban és egy picsa tolatgatott és simán úgy elénk jött az autó orrával, hogyha a párom nem ilyen ügyes akkor simán belemegyünk!!!!! :evil: Mellé értünk erre (leolvastam a szájáról) azt mondja mi van????? :shock: Én meg elkezdtem kiabálni, hogy majdnem beléd mentünk te hülyepicsa!!!!Ha lett volna egy kis időnk lehet hogy kiszállok és megtépem, hogy merészeli veszélyeztetni a családom életét!!!! :evil: Akkora hodályban ült, minek az ilyennek ilyen járgány, nemhogy 1 kis polskit vezetne az idiótája!!!!!!Vagy épp mesélte múltkor a párom, hogy van olyan hiper-szuper járgány ami magától beáll, akkor miért nem olyat tol a pasija a segge alá!!!!!Én már nem is csodálkozom, hogy nem merek autót vezetni, pedig van jogsim!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most hogy kidühöngtem magam :oops:
Edit:sajnálom, hogy ilyen beteg vagy, remélemn a manók megússzák!!!!! :roll:

Barbi:látod milyen ügyes Ádámkád, kár volt aggódni, majd ő szépen tudja, hogy mit mikor akar csinálni a ti nagy örömötökre!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, a múltkor mi is majdnem kimentünk az állatkertbe, azért csak majdnem, mert akkora sor állt a pénztárnál, hogy inkább a Margitszigetre mentünk. Kiderült, valami Plusz Gyereknap volt, azért voltak ennyien.
Mindegy, most már csak jövő tavasszal megyünk, akkor talán már az Ádám is fogja élvezni.

Az autósokról ne is beszéljünk. Mi úgy jártunk a múltkor, hogy mentünk valahova, egy idióta szemből előzött és már majdnem elénk ért, amikor besorolt a saját sávjába. De persze úgy fért el, hogy nekünk a leállósávba kellett kimenni, mert különben szemből szépen belénkszáll. Na, az én agyamat is elöntötte a lila köd. A gyerek hátul, simán meghalunk mindannyian.
Én vezetek, szeretek is, de az Ádámmal ketten hosszabb útra még nem mertem elindulni, pont ezek a seggfej vezetők miatt. Csak akkor megyek messzebbre, ha valaki jön velem és ott ül hátul az Ádámmal.
Hétfőn mennünk kell a neurológiára kontrollra, hát elviszem az anyut, mert a belvárosba a gyerekkel nem merek elindulni.
És az a baj, hogy hiába tartok én be minden szabályt, (egyébként gyorsan vezetek, de a gyerekkel mellettem inkább a csiga tempó jellemző) ha egy idióta miatt kerülünk bajba. És legtöbbször az ártatlanok halnak meg az úton is.
Na, most én is kidühöngtem magam! (csak mert belegondoltam, hogy megijedhettetek)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?