Új privát üzeneted érkezett!

Hát ez az, remélem nem lesz hálátlan kis dög, ha majd felnőKép
unokatesóm azt mondta, hogy nem szabadna dolgoznom, ha ennyit fáj a hasam, az a baj, hogy kell a pénz, még június végéig dolgoznom kellene.Kép Nem tudom mit csináljak

Kép
manka2
 
 


Rejo
Ma vagyok pont 19 hetes, többször vizsgált a doki a fertőzések miatt, de mindig zárva volt a méhszáj. Legutóbb hétfőn voltam nála, azelőtt pedig pénteken volt a 18. hetes uh és minden rendben volt. azt mondta, hogy nagyon érzékeny a szervezetem, mindenféle fertőzést elkapok és a görcsöket a bacik is okozhatják, azóta szedek 3x2 magneB6-ot.

Kép
manka2
 
 


Jadey és Rejo!

Írjátok le az Istenhegyis élményeiteket, én csütörtökön megyek. Kiváncsi vagyok ki fogja csinálni.

Rejo:
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod. A gyerek a legfontosabb - és szedjed rendesen a Magne B6-ot.

Jadey:
Klassz a honlapotok, tetszenek a hangok is rajta. Lehet, hogy majd az üzletbe is benézek.

Lányok,
Óriásira megnőtt most valahogy a hasam, már a legnagyobb farmerom is teljesen kényelmetlen, úgyhogy én is áttértem a kismama style-ra, és sikerült beszereznem 2 szuper pólót a Mammut I-ből. De sajnos híztam is 2,5 kg-ot, ami csak azért gáz, mert már eleve nagy súllyal kezdtem a terhességet. De annyira éhes vagyok állandóan, és különösen kivánom a fagyikát! Ti hogy vagytok ezzel?

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 

 
 

Manka!

Én is azt mondom, mint unokatesód, ezek a feszülések akkor is jelzések a szervezeted részéről, hogy valami nem tetszik neki. Szerintem is abba kellene hagynod a melót!!! Tudom, hogy kell a pénz, és fontos, de hidd el, ha koraszülnél, utólag azt mondanád, nem ért meg ennyit az a pénz. Nem tudom. Gondoldd át még egyszer. Anyukádék nem tudnak átmenetileg kisegíteni anyagilag?

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Szilvi!Kép

Örülök, hogy minden OK nálatok. Remélem, minél hamarabb eltűnik a méhszájadtól a lepény, és megnyugodhatsz. Sajnálom, hogy nem dolgozhatsz, ha jól olvastam, szeretted a munkád. De a baba most a legfontosabb!!
Megkaptam Anikótól a leendő házunk feng shui-s elemzését. Szeretnénk építkezni, de az anyagiak miatt kicsit nehezen indul a dolog. Na meg a párom is novemberig Győrben dolgozik, úgyhogy nem tud ezzel foglalkozni. A telkünk már megvan, az építési engedély is, csak el kellene kezdeni.
Én tegnap voltam UH-n, már 16 hetes vagyok. Kaptam gyönyörű sztárfotót a babáról. Ha érdekel, a "megint megjött"-ben felraktam.
Na megyek is, mert ebéd + randi az egyik babanetes ismerőssel. Anikót üdvözlöm, mondta, hogy ma megy hozzátok!Kép
Jók legyetek és vigyázz nagyon Magatokra!!!
gtünde
 
 


Sziasztok!

Bali78
Köszi, kb. március 30-31 óta érzem, tehát múlthét óta (18.hét vége óta), amikor már bizti tudom, hogy ez AZ! Tegnap emiatt vagy 10* voltam kint wc-n.Kép Van olyan hogy amint kimegyek a fürdőbe mosni a kezem, utána már nyúlok is a wc-kilincs után, és ez ismétlődik vagy 3*. Szóval lehet focilabdának gondolja a hólyagom, mert rengeteget járok wc-re. Kép De hát neki is kell valami játék ott bent.Kép

Rejo
Köszi a pocit, habár néha olyan nagynak érzem. Nem tudom 19 hetes korban mekkorának kéne lennie??? Erre nincs táblázat?! Kép

Jadey
Bizti beindul az ékszerüzlet, ha más nem műxik én felvásárolom az egészet. Hol van? Bocsi most olvastam és meg is kuksiztam a holnapot nagyon szépek!!!!

Ákata
Még nem érezni kifelé a boxolást??? Lehet még erősödni kell nekik, aztán felveszik a kesztyűt.Kép

Hettie
Még a használt lakásra is tök sok az illeték.Kép Legalább is az ilyen "gazdagoknak" mint mi Kép

Suezika
Jobbulást, remélem nincs semmi nagyobb bajod/bajotok.

Boróka
Én a múlt héten az összes napot végig fagyiztam. Minden nap mondtam a páromnak, hogy irány a Meki mert fagyit AKAROK! Amikor megettem akkor még mondtam, hogy 3-at be tudnék nyomni, de már csak a szám járt Kép

Egyke kérdés:
Sajnos én egyke vagyok, a férjem is úgyhogy nem tudjuk milyen egy testrvér, pedig nagyon szerettem volna. És most is úgy tervezem, hogy nem ő lesz az első babán. Vagyis az első ő lesz, de biztos szeretnék majd neki tesókát. A testvériség szeritnem olyan jó lehet!!! Rá mindig lehet számítani, nem csal meg, nem hagy el, és mikor már a szülők sincsenek akkor még mindig ott van ő, segíthettek egymásnak. Na ez az én gondolatom, persze biztos van rossz oldala is, de én csak a szépet látom Kép

Mindenkinek jó rugit a hétvégére, és szép időt. Kép
Pusz: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Rejo
Nekem kell a pénz, mert én szeretem, ha nekem van és nem úgy kell kérni. Elég lesz akkor kiszolgáltatottnak lennem, míg otthon leszek gyeden.
Persze tudom, hogy ez butaság és ha baj lesz nagyon meg fogom bánni, de most még nem elég nagy a baj számomra, hogy magam előtt indokolva legyen, hogy otthon fekszek. Olyan hülye vagyok!

Kép
manka2
 
 


Sziasztok!
Kép

Tesó-kérdés
Nálunk természetes, hogy próbálkozunk... van 4 fagyi-babánk...most is 3 embrike került be a pocakomba...
És van még 4 tb-támogatott lehetőségünk...KépKépKép
Úgyhogy Peti biztosan nem lesz egyke, még a nehézségek ellenére sem...

Puszi mindenkinek!
Gigi 20Kép
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:19-kor.
Vendég
 


Hello Csajok! Hurrá Péntek! Kép

Suezika, remélem már jobban vagy és gratula az ikres uncsitesódnak! Olyan jó lehet ikrekkel, itt is vannak a házban, és elnézem őket ahogy togyognak az udvaron, mint két kis manó!

Piciri, a Maternelle a Kálvin térhez van közel, a Baross és Szentkirályi sarkán. www.maternelle.hu már fenn van a tavaszi kollekció...

Jadey, tök szépek az ékszerek, én is beugrom majd Kép szép ezüst mindig jöhet!
Remélem beindul a bolt! Botrány a fizetési szisztéma a médiában! Szerintem ez szégyen. Ez lenne a (vad)kapitalizmus?

Bujka, örülök, hogy jobban vagytok! Várjuk a regényeidet!! Kép

Erikának üdv, Csengőnek pedig... nem is tudom.. nem lehet mit mondani erre.. olyan kegyetlen néha az élet. Pont ma kaptam sms-t a kórházi szobatársamtól, hogy jól van, negatív lett a lelete, PH5 volt a hüvelykenet eredménye, ami már rák és már ott volt egy tumor a méhnyakán, de szerencsére megúszta... 28 éves. Én is azt mondom, hogy folyamatos szűrés!!!

Ja, igen és a Mankának akaratam még írni.... nekem is sokat fáj a hasam...főleg este, pedig nyomom a napi 3 magneb6-ot. Amikor meg nem fáj, akkor tuti hogy éppen az öklendezéssel vagyok elfoglalva Kép Hát mi így jártunk, de csak nem lesz baj! Pihenj sokat!

Sok puszi mindenkinek!
MSE (14+2)

Kép
siba
 
 


Sziasztok!

A ma írtakat próbáltam visszaolvasni Kép

Hettie!
Illeték Kép Mi is eladni-venni tervezünk, de ha ezekre a járulékos ktgekre gondolok, rögtön pipa leszek én is!
Az a mozgolódásszerű jelent már valamit Kép Elején én sem voltam biztos benne, hogy a babát érzem, de 1 hét után már biztosabb lett a dolog.
Kismamatornát ajánlhat a védőnőd, vagy a környéken is lehet műv.házban stb. És kismillió terheskazetta is van a piacon, azok általában orvosok, védőnők által "bevizsgáltak", így nyugodtan végezhetőek. Nekem Kállai Ildikós van meg.

Suezika!
Jobbulást! Elég szörnyen hangzik a köhögés, meg a vér Kép Mindenképp menj dokihoz!

Gesztenye!
Nagyon kedves vagy, hogy hiányoltál Kép Már én is nagyon remélem, hogy csak jó következhet és semmi nyavaja!

Judit!
Köszönöm a puszit Marcinak Kép
Gratulálok az egyre növekvő pocaknak! Várjuk a képeket!!! Kép

Kata!
Örülök, hogy a Leányzók már Apucinak is jeleznek Kép Pár hét és a majd hullámzik a hasad, az milyen tuti lesz Kép
Nem kell aggódni, most már tényleg jól van Marci Kép (KOP-KOP!!!)
Nekem általában idős emberek, nyugdíjasok álltak fel Bp-en, a fiatalok keresztülnéztek rajtam. Viszont Érden a fiatalok is segítőkészek voltak Kép

Manka!
Bocsi, de csak a ma írtakat olvastam és látom hogy fáj a hasad, feszül, keményedik, vagy mit csinál? Vagy simán a növekedés? Lehet, hogy Te sem tudod pontosan, én meg itt zaklatlak, bocsi... A lényeg, hogy pihenj! Nekem kb. 3 hete volt ilyen, akkor a 18-19. hét környékén jártam, és nekem is kellemetlen volt, de inkább olyan, mintha nőne a méhen. Szerencsére már nincs semmi, biztos Neked is el fog múlni!
De ha keményedés, akkor Rejohoz hasonlóan az én fejemben is megfordult a tágulás, rövidülés. Az jó, hogy a doki mindent rendben talált, de ha nem szűnik, inkább menj el majd megint hozzá, hogy újra megvizsgálhasson.

Rejo!
Örülök, hogy megnyugodtál Kép Nem lesz semmi baj!
Marci már tényleg javul egészségileg, és egyre rosszcsontabb Kép

Gigi!
Le a kalappal, hogy ilyen optimistán állsz a tesókérdéshez Kép Persze, Nektek már az első sikeres volt. Van barátnőm, akinek 5 inszem és 3 sikertelen lombik után a 4. lombik járt sikerrel. Hát ők már nem ennyire optimisták...

Simigabi!
Nem irigyellek az AFP para miatt. Engem magas AFP-vel riogattak Marcinál Kép De a lényeg, hogy minden rendben van! Gratulálok a kukacoshoz Kép Táblázat módosítva!!!
Teakiöntés Kép Nagyon megijedtem, hogy leforrázta magát.

MSE!
Remélem örülsz a kisregénynek Kép

Látom, illetve olvasom, hogy egyre több babóca jelzett belülről és elkezdte a rugdosást! Gratulálok hozzá! A többiek is szép lassan csatlakoznak ám! Kép

Látom, hogy vannak újak, próbálok frissíteni a táblin! Ha valakinek valami változtatnivalója van, jelezze!

Asszem egyenlőre ennyi és próbálom belevetni magamat az elmúlt 1 hét archívjába!
Pusz: Melinda (21+0)

ui: röhej ez a Bnet, most rosszban vagyok vele. A levelem nagy részét már délután megírtam, de most szerverprobléma miatt nem tudtam felrakni...

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda,
örülök, hogy jól vagytok! Egyetértek, egyre több a bosszúság ezzel az oldallal. Nem értem, miért... Lehet, nem bírja a "tömeget"...

Manka,
én csak annyit tudok írni: jobbulást Neked! Munka: én júniusig tervezem, de kezdem észrevenni, hogy egyre ingerlékenyebb vagyok a melóban, egyre rosszabbul tűröm a stresszt, fáradt is vagyok estére... szóval ma megfordult a fejemben, hogy hamar-hamar betegállomány... Hétfőn újragondolom a dolgot, addig nem döntök. De ha nem múlik az elegemvan-érzés, feltétlenül abbahagyom.

Mivel most dolgozok, abba is hagyom...

Kép
Ákata
 
 


Lányok!

Van itthon egy kis fehér bor és én úúúúúgy megkívántam... Szerintetek egy fél deci...? Kép

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Min. 3 órája olvasok vissza, és jegyzetelek, egy kissé jojózik a szemem Kép Fogódzkodjatok, mert az elmúlt egy hét alatt írtakra reagálgatok. Biztos egy-két dolog már elavultnak tűnik Nektek, de én nem bírom magamban tartani a véleményemet, a tanácsaimat stb.

Rejo!
Nem lehetett semmi, hogy Domidnak egy hétig volt ilyen magas láza Kép Biztos nem volt könnyű Nektek sem.
Nagyon édes a Kistesó Kép Nyakiredő is tökéletes Kép

Hettie!
Örülök, hogy Téged is megcsodálhattunk a Pároddal együtt Kép Szépek vagytok!

Gigi!
Párom is allergiás, asztmás és Neki, hogy rendszeresen jár felülvizsgálatra, mondták, hogy természetesen vannak terhesség alatt is adható szerek. Majd legközelebb ráizzítom a témára, hogy kérdezzen rá, mert nem szeretnék szenvedni, nálam épp az augusztus (szülés hónapja) lesz a leggázabb Kép Majd informállak!

Bali!
Köszi a homeos ötletet a szénanáthára. Megpróbálni meg lehet, azzal nem veszítek semmit, sőt ha csak egy picit is használ, már megérte Kép
Gyönyörű a kis szerelmed Kép A pocakod is nagyon helyes Kép

Dorka, Krisszi!
Nagyon kedvesek vagytok, a szénanáthás fényterápiás kezelés ajánlásával. Biztos jó lehet, de sajna Marcival én szerintem nem nagyon fogok tudni ilyen kezelésre járni.

Manka!
Kicsit megkésve bár, de BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!
Gratulálok a Kislányotokhoz! Kép Biztos szép szülinapi ajándék volt!
A rosszullevős sztorid rosszul hangzik. Szerintem is inkább a vérnyomid volt. Vagy fáradtság? A csuklás nem rossz érzés, teljesen olyan időközönként jönnek a csuklások, mint egy felnőttnél. Szerintem kifejezetten kellemes érzés, és valszeg azt csak később érezzük, ilyen "korán" még nem.
Szép a pocid Kép

Mamy!
Nekem is épp a 18. hét környékén kezdett el fájdogálni a hasam. Szerintem a haskeményedéssel kapcsolatban először mindenki bizonytalan, de amikor tényleg az lesz, akkor tutira ráismer az ember lánya. Ilyenkor totál bekeményedik és kidomborodik a méhed.
Gratulálok a jó AFP eredményhez Kép

Bettus!
Örülök, hogy bejött az új dokid Kép Ketteske nálunk is a "lényegre" ült Kép Bár lehet, hogy lányka bújkál ott? Gratulálok a jó 3. genetikaihoz is Kép
Nálunk is nem egyszer volt, hogy amint a Párom tette a hasamra a kezét, Ketteske abbahagyta a rúgdosást. De egy kis türelem és rúgott egyet Apának is Kép Szép a pocid Kép

Hettie!
Szép pocid van Kép Köszi a homeos bogyesz nevét!

Judit!
Mennyire terhelnek le a munkahelyeden? Emlékszem, nálunk is mesélted, hogy nem szívesen túlóráznál, pláne rendszeresen, erre tessék, már úgy várnak, hogy Te mented meg őket Kép
A május 1-jei hosszúhétvégére megyünk Egerbe. Szombaton (április 29.) megyünk és kedden (május 2.) jövünk. Tuti lenne találkozni, de ahogy látom, Ti akkor nem lesztek lenn Kép

Suezika!
Sajnálom a kezdődő depidet és a nehéz időszakodat! Most a jó idővel talán az ember kedve is jobb lesz Kép
Gratulálok uncsitesód ikreihez! Sok tejcsit Nekik!!!

Gesztenye!
Gratulálok az uh-hoz és a jó eredményhez Kép
Féloldalas fájás és hüvelyszurkálás nálam is jelentkezett. Még Marcis terhességemnél megkérdeztem a dokimat, aki nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, max. a növekedés lehet az oka. Ne aggódj!
Tőzegáfonya engem is érdekel, mert most is gondok vannak nálam Kép

Andi!
Szörnyű ez a leletcsere, elhiszem, hogy depibe zuhantál. A lényeg, hogy minden rendben a babócával Kép A másik kismamának így ismeretlenül is szurkolok nagyon!

Jadey!
Gratula az Oscar jelöléshez Kép Sajnálom, hogy nem Te nyerted, de szerintem már a jelölés is nagyon szép eredmény! Én egyébként az RTL-t favorizálom a TV2-vel szemben! Majd megnézem a riportodat!
A kórházban még nem volt Marcinál fosi, "csak" ismeretlen vírusfertőzés és pluszban a rákapott 15. hónapos oltás. A fosi itthon indult be (tuti kórházban szedtük össze), de ezt én szerencsének érzem, mert így biztos tovább benntartottak volna, totál felesleges, mert 2-3 nap alatt rendberaktuk a Kislegényt. Ott meg csak továbbfertőztek volna minket.
Nagyon szépek az ezüstékszereitek! Köszönjük a felajánlott kedvezményt Kép

Kriszkrosz!
Én is attól félek, hogy már évek óta nem szedek gyogyit (ez lesz a 3. év) a szénanáthámra és egyre többet szorul be a levegő (gondolom, tudod mire gondolok). A bajom diagnosztizálása előtt én is kétszer befulladtam, és megijesztettek a kezdődő asztmával. Azóta rendszeresen gyogyiztam magam, viszont terhesség, szopi alatt ezt el kellett hagynom.

Kata!
Gratulálok a boxoló 100%-ig kiscsajszikhoz Kép

Csengő!
Én sajnos már hallottam Lauról, mert rendszeresen olvaslak Titeket. Hihetetlenül igazságtalan a sors és ennél többet nem is tudok írni Kép

Erika 30!
Üdv közöttünk Kép Gratulálok a babócához és hogy már a mocorgását is érzed Kép

Erika!
Gratulálok a jó AFP-hez Kép Most már nyugi van, ugye?! Pláne, hogy még jól meg is rúgdosott a babóca!!!


Köszönöm mindenkinek, hogy folyamatosan gondoltatok Marcira és szorítottatok nekünk Kép Így utólag olvasva is olyan jól estek a kedves szavak és az aranyos képek! KÖSZÖNÖM!!!
Marci ma már rosszabb volt az ördögnél, és se fosi, se hányás!!! Kép Most már kezdek megnyugodni, hogy talán nyugodt napok köszöntenek ránk közel 2 hét rémálom után.

Mindenkinek jó éjszakát: Melinda (21+0)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Bali!

Remélem jót borozgattál Kép

M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Jó reggelt, Lányok!

Melinda,
nagyon örülök, hogy Marci meggyógyult Kép Te nem kaptad el, remélem... Próbálj minél többet pihenni...

Bali,
szerintem egy deci tuti nem árt (bár gondolom, már túl vagy rajta Kép)

Lányok, jövő hétfőn kapok beutalót terheléses cukorra. Szerintetek jobb lesz az eredmény, ha pár napig nem eszem semmi cukrost? Utálnám, ha diétára fognának... Ahogy a férjem mondja, egy csepp zabagép lettem Kép (Viszont a magasabb koleszterinem miatt már átszoktam a barnakenyérre...)

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Gabi
Gratulálok DanihozKépKép

Melinda
Én az elsőhöz is így álltam neki... Kép

Kata
A cukrot kihagyhatod és a nagy szénhidráttartalmú ételeket (tészta, rízs, burgonya) csökkented akkor nem lesz semmi gond... a diéta is lényegében ilyen...

bali
EgészségedreKépKép

Gigi
Vendég
 



Sziasztok kismamik!

Most olvastam vissza.
Örülök,hogy Melindáék Marcikája meggyógyult.
Remélem nem lesz többé ilyen nyavajában részetek.

Jadey,megnéztem a riportod.Tetszett.Kár,hogy nem te nyerted a díjat,az tényleg szép zárás lett volna...Pedig gondoltam rád és drukkoltam nagyon.Gratulálok az üzlethez.Majd én is benézek,ha otthon leszek.Szeretem az ezüst ékszereket,anyukám szintén.Viszem őt is.

Rejo,sajnálom,hogy nem tudod végig vinni ezt a tanévet,de a baby az első. Pihenj sokat.Az a fránya lepény meg majd csak felkúszik a helyére.

Gabi,amikor olvastam a storyt a teával,azt hittem leforrázta magát.Mindig veszely leselkedik ezekre a kis manókra.Nagy szerencsétek volt.

Kata,puszi a leányzóknak!Remélem jól vagytok mind a hárman!

Bettus,szép nagy már a hasad.
Igen nagyon jó egy testvér.Pláne,ha olyan mint az enyém.Imádom!

Üdvözöllek új Erika!Gratulálok!

Erika/piciri/,gratulálok a jó eredményekhez,és a rugdosáshoz.

Manka,nagyon sajnállak,hogy ennyi fájdalommal jár neked az áldott állapot.Remélem enyhülni fognak a panaszok,sőt el is múlnak.

Amúgy velem minden ok.Még mindig nem jött meg.Bár még csak tegnap telt le a 4 hét és akár 6 hetet is várathat magára.
Tegnap elvágtam az ujjam egy 3 élű borotvapengével.Elég mély a seb.Sokáig vérzett.Most meg úgy néz ki rajta a bőr mint a reluxa.Vicces.
Megvettük a kompjegyet.Augusztus 5-én indulunk haza.Szeptemberben jövünk vissza./Remélem már babával a pociban/.

Iza
piciza
 
 


Gigi,

"Hazánk lakossága kétharmadának az ideális, 5,2 mmol/1 felett van a koleszterinszintje" (3. link). Nekem: LDL -koleszterin 3,32. A vérvételes papíron a határérték 2,59. Most akkor mi az igazság?

Nagyon szépen köszönöm a linkeket Kép Igyexem visszafogni... Bár pont most jön a fagyiszezon Kép Viszont a gyümölcs is Kép

Kép
Ákata
 
 


Koleszterin <5,2 mmol/L
HDL-koleszterin férfi: >0,9 mmol/L
nő: >1.1 mmol/L
LDL-kolesztein <3,4 mmol/L

Az LDL-koleszterin az a koleszterinnek egy csoportja...
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan jó kedvem van!!!
Süt a nap, megyek tulipánt venni, anyukám itt van nálunk, befesti a hajamat, kaptam anyutól egy csomó krémet nyuszira, és tegnap apával elmentünk moziba, mert anyu vigyázott Domira.

és a legjobb, tegnap vettem egy kismama nadrágot, meg egy kismama ruhát, és nagyon jól néznek ki! Már merek venni magamnak kismama rucikat, elvégre betöltöttük a 12. hetet...

Emlékeztek, hogy irigykedtem egy-két hónapja a 12 hét utáni kismamikra?Kép
Most hétévgén már megmondjuk Dominak is, hogy lesz Kistesó.

Férjem azt akarta, várjunk még az elmondással, mert nehogy történjen még valami...van ez a lepénygond is... Erre mondtam neki, akkor egy barátnak se mondjuk el a szülésig, mert addig bármikor történhet valami, sőt még szülés alatt is, meg utána is...KépKép na erre már ő is nevetett.

rejo
(12+2)

Kép

Kép
rejo
 
 


Krisszi!
Nem jelentkeztél!

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!
Tegnap engem is jól megszívatott a bnet.Megírtam a hosszú levelet és nem tudtam elküldeni, 1 órán keresztűl próbálkoztam, berágtam és kikapcs.
Most kezdem megint.
Nekem is feszülget hasam és tényleg kellemetlen.Olyan érzés, mintha megfordulna babóca de utána elmúlik 10-15 másodpercel később.Nekem csak 2X1 magneb-t kell szednem.Nem tudom milyen sűrű és milyen erősek Nektek ezek a húzódások, de mindenki sokkal többet szed mint én.
Tegnapi doki látogatásom nem sok eredménnyel járt ,mert a doki olyan gyógyszert írt fel, amit terhesen nem szedhetünk.Még jó, hogy rákérdeztem gyógyszertárba, mert rögtön lebeszélt a nő róluk.Az egyik a mucopront, amit szedhetsz elvileg, de nekem nagyon fáj a hasam alja és ez meg arra jó, hogy megköhögtet jobban.Tehát nem ajánlotta, hogy még erősebben köhögjek, a másikat meg este kellett volna bevennem, hogy nyugisabb legyen az alvás ,de az meg az idegrendszeren keresztűl hat és azt meg ugye, nem kéne fejlődés miatt.Sinecod a neve.Szóval, ha valaki véletlenül beteg lesz é rohadtúl köhög és ezeket kapja majd ,inkább utasítsátok vissza.Viszont a gyerekkori kedvenc kanalas gyógyszeremet kaptam Erigon szirup.nyamnyam.....és ma már tényleg jobb mint tegnap volt.Igaz nappal sokkal könnyebb.

Afp eredményt már Én is nagyon nagyon várom, kedden lesz 2 hete, hogy levették, de ha ilyen gyorsan most letelt a két hét, akkor a következő 2 hét is ilyen gyorsan telik, majd és mehetek 20.heti uhra.Keddtől meg tavaszi szünet lesz suliba 2 hétig, csuhéj végre itthon kicsit.
Rejo ,ezért is nem mentem betegre, egy hétre már nem akartam magamat kiíratni, mert amikor egy hónapot voltam itthon februárban, hát igen kurta fizetést kaptam.Nem tudom, hogy műxik ez a rendszer, de minden hónapban 84. a netto keresetem, erre most 48.300at kaptam.Szerintem itt valami sántit, majd hétfőn lesz értekezlet, megkérdezem bent gazdaságistől ,mert én ugy tudom, hogy 2 hét betegszabi az teljes fizu és a suli állja, 2 hét volt csak a táppénz de ennyivel kevesebbet nem kaphatok, igaz????
Ez most nagy veszteség nekünk anyagilag, még semmit nem gyűjtöttünk szülésre meg babakelengyére és nemsoká itt van ,hogy félidősek vagyunk.
Köszönjük szépen a gratulációt ikrek miatt,kicsi fiu olyan csöpp, csak a hatalmas pelus látszik és valami csöpp vézna lábacska, de olyan aranyos...80.000volt a császár.
ugylátszik Pesten ennyi egy császáros szülés.Azért hihetetlen milyen árak vannak, csak azért, hogy szépen emberségesen bánjanak Velünk életünk legszebb napján.Ti nem így gondoljátok?
Megyek ebédelni mert éhesek vagyunk.
Jó pihizést mindenkinek.
su

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok Lányok!
Remélem minden mama es baba jól van. Nem tudja esetleg valamelyik tapasztalt kismama, hogy
a nyaki redőnél nem kell értéket mondaniuk?Nekem nem mondtak a 12.héten, csak "norm", aminek persze örülünk, de mégis..
Meddig szedjem még a folsavat? 13 hetesek vagyunk.
A Praxisba hány hetesen érdemes menni?

Suezika, Te is tanár vagy? Én még annyit sem kapok mint Te...
Rolex
rolex
 
 


Sue,
ez döbbenet, ezzel a táppénzzel... Igaz, én még ennyit se fogok kapni (ez ne vígasztaljon, csak úgy eszembe jutott...) Köhögés: nekem mikor mellhártyagyulladásom volt, akkor köhögtem így. Egyrészt a (mos ezek szerint nem szedhető) Mucopront szirup tett nagyon jót, másrészt a séta a friss levegőn. Ha állapotod engedi, ajánlom a magam példájából kiindulva.

Gigi,
köszönöm a segítséget Kép A másik koleszterin (az a "jó", ugye?) teljesen OK, mind a laborpapír, mind az általad írt szám szerint. Asszem, nem stresszelem magam tovább ezen a témán KépKép
Inkább mesélj, hogy érzed már Petit???
Érdekes, hogy van, hogy én nem is érzem a mocorgást, de ha a férjem ráteszi a kezét a hasamra, és egy ideig ott tartja, ő igen. Hozzátartozik, hogy neki mindig nagyon finom meleg a tenyere, és rendkívül jól esik, ha a hasamra simítja (biztos a babáknak is Kép)Ez egyébként senki mástól, még az anyukámtól sem esik jól, ami furcsa, meg szégyellnivaló is, de sajna így van...

Kép
Ákata
 
 


Rolex!
Ez függ önkormányzattól,hogy mióta dolgozol, kinevezett vagy ,vagy csak szerződésbe.De egyébként hol tanítasz?Pesten a legtöbb tanárok fizuja és talán Pest vonzásköre is igen elviselhető.Bár ez a 3om évenkénti átsorolás igen vicces.Szinte semmit se ér ,mert ezalatt az inflácio a duplájára emelkedik.De nem panaszkodom, fősuli mellett ez a 8. évem és sok van még hátra.Csak a táppénzen kattantam ki egy kicsit.
Kép
Ákata!
Szerencsénk van mindketten mehetünk kutyát sétáltatni....
így, vagyok eleget levegőn, mert Arti minden 2 órában le akar nyargalni szagolgatni
Kép
cak azt nem tudom még mi lesz, ha itt lesz baba a kettőt hogy egyeztetem össze...
Kép
su

KépKép
suezika
 
 


Rolex!
A 12. uh után én okim is csak annyit mondott, normális, alig látszik.(tudod, egy idő után csökken, nekem kb. 1 mm volt.) akiskönyvembe azért beleírta, hogy 1 mm.
3d-s vagy 4d-s uhra személy szerint csak a 20. hét után fogok menni, akkor már "élvezhetőbb" az összkép. De erről is megoszlanak a vélemények. Én ha eddig kibírtam (2 hónap), majd most megyek genetikai uhra, utána meg kb. 1 hónap múlva oda. dehát mindenki másképp csinálja.

Suezika!
A táppénzednek nézz utána, mert nekem ugyanannyi a nettóm és én is februárban hiányoztam egész hónapot és kb. 60 ezret kaptam készhez. (75%)
Jó pihenést a hosszú szünetre és gyógyulj. Elevitet szeded? Nekem nem tudom mi segít, de mostmár leg. 4* úgy éreztem, hogy megfáztam, itt a vég, torkom fájt, kezdtem köhögni, gyorsan inhaáltam kamillával és mindig elmúlt. Biztos, hogy a vitaminbombának is köze van a dologhoz.
Jó vasárnapot mindenkinek
ERIKA
piciri
 
 


Sziasztok!

Kata!
Én szerencsére nem kaptam el semmit Kép Viszont ma semmit sem pihentem, takarítottam egész nap, hulla vagyok.
A diétára kb. azt írtam volna, mint Gigi Kép

Iza!
Én is nagyon remélem, hogy legközelebb csak télen leszünk bacisok. Vagy akkor sem Kép
Ujjvágás Kép
Szeptemberben már hárman mentek vissza, nem is lehet ez másképp Kép

Rejo!
Örülök, hogy ilyen jó a kedved Kép Még olvasni is jó volt!
Majd mesélj, hogy fogadta Domi a kistesó hírét!

Suezika!
Gyogyik Kép Én valami homeopátiás szert használtam a köhögésre és nagyon jó volt, de nem jut eszembe a neve. Remélem azért az Erigon is segít. Én is imádtam Kép
Sajna már a cég által fizetett betegszabi is csökkentett összegű (talán 80%). Kép

Rolex!
Elméletileg kellene mondaniuk a konkrét értéket a nyaki redőre, sőt az uh-os leletre is rá szokták írni. Én az Elevitet (értsd folsavat) kb. a 18. hétig szedtem, mert nem akartam itthagyni a megkezdett dobozt. De ha 12. hét után fogyott volna el, akkor is abbahagytam volna, elsősorban addig ajánlják.
Praxisban mi Marcival már a 17. héten voltunk és mi nagyon élveztük, minden belefért a képbe, nagyon klassz volt. Mi akkor nem mozizni mentünk, hanem megnyugodni a gen. uh. előtt. Sikerült Kép Ja és ott már tutira mondták, hogy kukacos Kép

Táppénz: biztos egyre gyakrabban előjön ez a téma. Én mindenkinek csak javaslom, hogy már előre próbálja kiszámolni a várható összeget, mert az én fejemet megpróbálta átvágni az OEP (a cégem nem TB kifizetőhely). A táppénz az előző naptári évi jövedelem naptári napi átlagának 70%-a, kórházi kezelés esetén 60%. Marcis terhességemnél kb. a 25. héttől voltam itthon tápin, kiszámoltam itthon és jóval kevesebbet kaptam, persze mert a sunyik csak 60%-ot utaltak, mintha kórházban lettem volna. Erre semmi nem utalt, egyszerűen csak bepróbálkoztak, hátha nem veszi észre a kishülyéje. Megreklamáltam, és visszamenőleg pótolták az összeget. A lényeg, nagyon oda kell figyelni!

Ma reggel fél 10-től este 7-ig takarítottam, hullafáradt vagyok. Ablakot mostam, függönyt mostam, porszívóztam, port töröltem, felmostam, fürdőszobát sikáltam, 5 adag ruhát kimostam stb. Húsvét miatt muszáj volt és még holnapra is maradt Kép
Szegény Ketteske biztos egész nap összehúzta magát, mert végig rohangáltam. Amint lepintem vízszintesbe, rögtön elkezdett rúgkapálni Kép Hát nem tündér ez a gyerkőc? Kép

Mindenkinek jó éjszakát és sok puszit: Melinda (20+1)

Ráadásképpen egy újabb pocakfotó! Én már duplázok! Tessék csatlakozni!!!

Kép

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!
Bali:
Az a fél deci nem árt, főleg ha jol esikKép Én a multkor a barátnőm eljegyzése után ittam két kortyot, pezsgőt, amiben arany kis darabkák uszkáltak. Viccelődtünk is rajta, hogy majd a gyereknek valamelyik része aranybol leszKép

Ugy tünik, hogy kezdenek a rosszullétek lassan elmulni, már kedden kezdődött. Azt hittem hogy még biztos csak most jobb, de ez azota is tart. Remélem igy is marad.

Bujka:
SZép a pocidKép A nagy takaritás után most már pihengessél!

puszi mindenkinek!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!
Hú megint iszonyatos a termés, nem nagyon tudtam a héten követni az eseményeket, kőművesek dolgoztak nálunk, és még ez is lesz néhány hétig.

Mi tegnap voltunk a Praxisban, megnézték a babócát alaposan, mindenét lemérték, a anyakiredő 1,2mm, tehát tökéletes, és igen, rá kell írni a leletre, mert azt a AFP utáni genetikai UH-on is kérdezik. Kicsit lusta volt KEtteske, de némi bökdösés után hajlandó volt megfordulni is. Már 5,58 cm az ülőmagassága, a gép szerint 12 hét 4 napos. Viszont sajnos a méhlepényemből egy 30 mm-es darab levált és rálóg a méhszájra, amire vigyázni kell, nehogy elmenjen a baba, tehát nem szabad emelnem. Na igen, de MArci a 14 hónapjával azért még nem tud mindent önállóan megoldani, tehát még fogalmam sincs, hogy hogyan ne emeljem, pl. a kádba, az etetőszékbe, autóba, .... Azért megvígasztalt a Győrffy, mert azt mondta, hogy csak kb 1 hónapot kellene így kihúzni, utána vissza fog húzódni a méhlepény, mert már nagy lesz a baba. Most próbálom Marcit önállóságra szoktatni, és nem sokat cipelni, de sokszor elfelejtem!

Praxisba egyébként legközelebb mi is a genetikai uh-ra megyünk, 17-18. héten, ha meglesz az afp. Akkor direkt a genetikusnőhöz kértük magunkat, a Hajdú doktornőhöz, nagyon alapos volt és profi.

Bujka,
örülök, hogy meggyógyult a csemete, naytakarítani nekem is kellett volna, hát most az elmarad, mert senki nem jelentkezett, hogy meg akarja csinálni!Kép Nagyon jó nagy pocid van már!!!

Hettie,
nekem is múlnak a rosszullétek, úgy tűnik ez a 12. hét tényleg vízválasztó!

REjó,
izgi, hogy csak most mondjátok meg a kistesót, tényleg érdekel, hogyan fogadta a nagylegény!! Pihenj sokat, vigyázz magadra!! Kb egyidősek a kistesóink, nagyon jól látzik az uh-on, gratula!!!

Ákata,
el sem tudom képzelni milyen lehet két mozgó emberke a pocakban!!! És felváltva mozognak? vagy egyszerre? Ugyanakkor alszanak? Hogy van ez az ikreknél???

Csengo,
iszonyatos ami a kismamával történt, rengeteg energiát az apukának, én nagyon átérzem a dolgot, csak mi az öcsémmel már 12-14 évesek voltunk, amikor anyu fél év alatt elment szintén rákban.

NA gyorsan feldobom a kistesó két tegnapi képét:
itt 2D-vel profilból, már látszik az arca is kicsit:
Kép
4D, szemből, Marci fiúnk a vége felé egyszer csak megszólalt, hogy "tita", azaz cica, hát neki még ennyit jelent a kistesó, Kép végig figyelte a monitort, és nagyon tetszett neki, főleg a szívhang hallgatás.
Kép
További kellemes hétévégét, és elnézést, hogy csak ritkán és néhány dologhoz tudok hozzászólni!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Szia Tamesz!! Sorstárs!!KépKép

nem tudom olvastad-e, de én is hasonló híreket kaptam a 12. heti UH-n, tehát hogy rálóg a méhlepény a méhszájra. nekem 14 mm-re lóg rá.
Azt hogy levált, azt nem értem, ha 30mm leválik a 4 centis lepényből, már nem élne a baba!!! nem úgy mondták, hogy ott a méhszáj fölött könnyebben leválhat? mert nekem így mondta a doki. A 12. héten kb. 40 mm. egy lepény.

Téged nem tiltottak el a szextől??

nekem is ugyanezt mondták, hogy 4 hét múlva UH kontroll, és addigra már följebb fog húzódni. Azért örülök, hogy lesz kivel megbeszélni ezt a lepényhúzódást! (bocsKép) ja, és tényleg nem szabad emelni!!

Tündéri a kicsi a képeken! A tita aranyos! Kép Tényleg úgy néz ki! Okos az a kis lurkó!

Én holnap megyek Istenhegyi UH-ra, ott is megméretem a lepény rálógását. Azért jó, hogy most megint kapok egy visszajelzést a babáról.

Bujka!
pihenjél! Ebben a táppénz kérdésben lehet hogy fogok még kérdezni tőled! nekem a fővárosi önkormányzat a munkáltatóm, az TB kifizetőhely? Ott bent a suli irodájában a gazdaságis csajok számolják ki a táppénzemet? Mert ők nem fognak átverni.

Tamesz, Bujka!
Dominak mondtam, hogy lesz kistestvére. Annyit kérdezett: Mikor?
Édes. Mondtam neki, hogy ősszel. Azt mondta, az mindjárt itt van. örült neki, de nem foglalkozott sokáig a témával, most játszik. Szerintem még idő kell neki, lassan fog hozzászokni a gondolathoz, és kérdezgetni róla.(pl. esti beszélgetős összebújásoknál)
majd megmutatom még neki az UH képet.

rejo
(12+3)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Jó ideje nem voltam én sem, de hősiesen visszaolvastam mindent Kép

Suezika,
Én valahogy úgy tudom, hogy az évi első 15 nap betegszabadságot a munkáltató fizeti, és ez a fizetésednek a 80% vagy 75%-a (a %-ban nem vagyok biztos), és ha adott évben 15 napnál többet vagy beteg, akkor már a tb fizeti, és akkor érvényes az előző évi átlag fizetés. 50% semmiképpen nem jöhet ki. Nem lehet, hogy esetleg későn adtad le a betegszabis papírt, és nem bérszámfejtették bele az összeget? Nálunk ilyen előfordul, olyankor a következő hónapban fizetik ki. Szerintem ha jóban vagy a gazdaságis csajokkal, kérdezd meg tőlük, ők biztosan el tudják mondani, pontosan hogy működik a számítás.

Bujka
most erőt meritettem belőled, mindjárt nekiállok én is takarítani. (persze csak ha rá tudom venni a férjemet, hogy hagyja abba a játékot, és jöjjön segíteni KépKép)
Örülök, hogy meggyógyultatok Kép

Gigi
Az én húgom 16 hónappal fiatalabb, mint én. Gyerekkorunkban imádtuk egymást, aztán tinikorunkban elkezdtük ölni egymást, és most felnőttkorunkban megint imádjuk egymást Kép Szerintem nagyon jó dolog egy testvér, persze csak akkor, ha jóban vannak. Nekem sosem voltak barátnőim, és ha valami női dolgom volt, azt a húgommal meg tudtam beszélni. Főleg, mert ő mindent hamarabb kezdett: hamarabb ment ferjhez, már két gyerkőce van. Egyébként szabályosan megsértődött, hogy anyukámnak mondtam el először a babahírt, és nem neki Kép Kép

Tamesz
nagyon jók a képek Kép Remélem, nekünk is ilyen jól fog látszani minden a jövő héten Kép

Rejo
Jó látni, hogy ilyen optimistán állsz mindenhez Kép Én még várok a vásárolgatással, még nem híztam semmit, minden ruhámba beleférek. (persze itthon kigombolom a nadrágot Kép)

Hetti
Jó neked, hogy elmúltak a rosszullétek. Én még szenvedek velük Kép

A kisregény végére pedig lenne egy kérdésem, hátha tud valaki valami okosat Kép Borzasztóan szenvedek az emésztésemmel, mintha tizedére lassult volna a folyamat. Pedig igyekszem rendszeresen és keveset enni, de estére mindig nagyon szenvedek már. Tudtok valami "szert" amit ilyenkor lehet enni, és emésztéssegítő hatása van?

További szép napot mindenkinek!

szamy
(11+6)
szamy
 
 


Sziasztok!

Hettie!
Drukkolok, hogy az émelygésmentes időszak most már állandósuljon.
Köszi a bókot Kép

Tamesz!
Gratulálok a jó eredményhez az uh-on Kép Aranyos a Babóca! Tita Kép
Elhiszem, hogy nehéz Marciddal. Nekem is mindenki mondja - pedig nekem semmi problémám nincs -, hogy vigyázzak Marcim emelgetésével, de kérdem én, hogy oldható meg a lépcsőn cipelés, etetőszékbe/ből helyezés stb. Próbáld minimalizálni, amennyire tudod az emelgetést, de kiiktatni sajnos nem tudod.

Rejo!
Nyugodtan kérdezz majd tápi ügyben, bár hozzáteszem, hogy nem tanultam a dolgot, hanem neten keresztül néztem utána a dolgoknak. Szerintem az önkorm., mint költségvetési szerv TB kifizetőhely és akkor a gazdaságisok tudnak segítgeni és ott kicsi az esélye, hogy elrontatának valamit, sőt az átverésnek esélye sincs. Én direkt írtam, hogy az én cégem nem volt TB kifizetőhely és ott kell nagyon figyelni.
Dominak biztos később fog leesni a tantusz Kép Kíváncsi vagyok azért a további fejleményekre is.

Szamy!
Hajrá takarítás!!! Kép
Már Katának ajánlottam és Nála is bejött az új fajta gyümölcsös, magos Bifidus Essensises Danone Aktívia joghurtok. Remélem segíteni fog Neked is!


A hasam tényleg horror nagynak tűnik, de lemértem és Marcival is kb. ilyen nagy volt, talán 2 hetes előnyben vagyok most. Biztos a hasfalam sem tartja már úgy a dolgokat...

Mindenki szép napos napot kívánok!

Pusz: Melinda (21+2)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Piciri Szamy!
Táppénzzel köszi véleményeteket ,holnap megkérdezem értekezleten, utána tanítok kemény 3om órát és végre tavaszi szünet....
Kép
Bujka!
Olvasni szoktam más topikot is és most láttam, hogy kérdeztél a 2004. ősziektől vmit és írtad szoktad Õket olvasni.Hallottad Lauval mi történt?
su

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Táppénz: amit én még tudok, az az, hogy nem mindegy mikor adod le a táppénzes papírt. Különösen az intézményeknél, mint egy iskola. Itt ugyanis az államkincstáraknál van a számfejtés, és ott az adott hónapban egy bizonyos időpontig beérkezett táppénzes papírt leszámfejtik az adott hónapra, az azt követőt meg következő hónapra. Figyelni kell a következő havi bérpapírokat. Elvileg fel szokták tüntetni, hogy a táppénzt milyen időszakra számfejtették.

Bujka!
Szép kis pocid van, örülök, hogy látthattam, mert az enyém is hasonló méretű, és kicsit aggódtam, hogy nem túl nagy-e. Igaz én a 19. héten járok.

Rolex!
Én még most is Elevitet szedek, az orvosom is azt mondta, hogy az egész terhesség alatt szedhető. Amúgy írt fel D-vitamint is, de azt mondta együtt nem szabad szedni, mert a d-vitamint nem jó túladagolni.

Manka!
Szerintem sem kellene dolgoznod, a babuci a legfontosabb. Igaz, én könnyen beszélek, én itthon dolgozó vállalkozó vagyok a férjemmel együtt, így akkor pihenek amikor akarok. De ha munkahelyen dolgoznék, már biztos táppénzes lennék.

Tamesz!
Nagyon édesek a képek, nekünk nem volt szerencsénk a 4D-vel. Sajnos nem sikerült róla jó fotót készíteni ennyi idősen. Viszont 2 hét múlva 20-21 hetesen már biztos sikerülni fog!

Szamy!
Emésztésre szerencsés a sok rost (gyümölcs, zöldség), illetve nekem a védőnőm ajánlotta, hogy reggel éhgyomorra egy pohár hideg tej. Ez bejött, pedig én szörnyű emésztéssel voltam megáldva terhesség előtt. Illetve ha szedsz magzatvédő vitamint, az is okozhatja, a benne lévő vas miatt. Én azt is 3-4 naponta bírom szedni. A tej az émelygésre, rosszullétre is jó hatással van.

Legközelebb írok a többieknek is, csak még szoknom kell, hogy ilyen sokan vagyunk szerencsére.

Mindenkinek szép estét, üdv: Erika
erika30
 
 


Sziasztok!

Suezika!
Igen, folyamatosan olvasom a 2004 őszieket is, mert Marci majdnem azokkal a gyerkőcökkel egyidős és sok jó dolgot, tanácsot lehet olvasni náluk. Sajnos én már Lau halála napján olvastam a szomorú eseményt, hihetetlenül ledöbbentett és csak sírni tudtam, pedig Laut személyesen nem ismertem, csak az írásai alapján. Nagyon kedves, szeretetteljes lány (volt). Egyszerűen igazságtalan az élet...

Erika30!
Köszi a pocakbókot Kép Mi is hagyj nézzük meg a pocakodat, rakj fel képet, légyszi!!!
Bíztatásképpen megjegyzem, hogy Marci-terhességem előtt iszonyatosan rossz volt az emésztésem, viszont a terhesség alatt elkezdett javulni és azóta kitűnő Kép Van remény!!!

Tegnap elfelejtettem felrakni táblát, most pótolom!

Kép
Kép

Pusz: Melinda (21+2)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

megint nem tudok aludni. 3 (!!!) óra óta fent vagyok. megőrülök. Ki kell mennem éjszaka pisilni, és nem tudok visszaaludni. Már ittam langyos tejet is, de semmi. Egy órát forgolódtam az ágyban, aztán kijöttem.
Volt már egy ilyen nem alvós korszakom, és akkor még dolgoztam is, hulla voltam, meg is betegedtem akkor. Most nem dolgozok, rá tudok pihenni napközben, de nem lesz ez így jó, ha megint elkezdődik az ébrenlét.
Mit csináljak?

Kép

Kép
rejo
 
 


Bujka!
Akkor majd gondolunk Laura csütörtökön.
Látom a táblázatban Nálunk nincs név ezért leírom és ha lesz időd berakhatod.Igaz még nem tudjuk de én kukacot érzek Gergely.De ha kislányunk lesz az is szupi akkor Viktória.

Kéthetente vittem be a táppénzes papírt egyiket 13-án vittem be másikat 29-én.Majd meglátom mit mondanak az okosok ma.
Rejo!
Sajnálom ,hogy nem tudsz aludni lehet azért mert túlságosan is ki vagy pihizve?Mikor fekszel le?

Hu rohanok, mert itthon van Gergő és reggelit kell csinálnom, meg készülni melóba.Tudjátok, félek ettől a naptól.Jan. 30-án is értekezletünk volt mikor bevéreztem.Azóta pont 10 hét telt el, de motoszkál a fejembe és olyan mintha ma történt volna.....
su

KépKép
suezika
 
 


Rejo! Ez a rohadt babanet az agyamra megy!!!
Nincs otthon netem, bejöttem péntek délután a munkahelyemre - mert egyébként suliban lettem volna - hogy írjak neked, erre: 503 - Service not available, nem tudtam semmit írni!!! (most olvasom, hogy nem csak nálam volt ilyen probléma...)
Megütött a guta.
Ja, a lényeget nem mondom: megint fekvés volt hétvégén, szervezetem megint tiltakozott a munkahely-iskola-otthon ingázás+stressz ellen.

Rejo, pótoljuk be hétvégén, olyan kiváncsi vagyok rád és annyira sajnálom, hogy nem jött össze a hétvége. (most jut eszembe, hogy a profilodban fent van a mailcímed, erre is írhattam volna!!!) De hülye vagyok! Ne haraguj!
(kismama - elbutulásKép tényleg. olyan szétszórt és feledékeny, figyelmet idióta lettem, amióta babát várok... nem ismerek magamra.
puszi!
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Su!

Este fél 11-kor fekszem le amióta nem vagyok gimisKép, ez a bioritmusom. Általában alszom délután, akkor is, ha nem vagyok terhes, egy fél órácskát, órácskát, ha van időm. Most két napja nem aludtam délután, lehet túlfáradt vagyok?KépKép
Szóval hajnali 3-ig vagy 5-ig nem aludhatom ki magam, még nem terhesen is minimum 7-ig aludtam mindig.

Ma hajnali 3-kor pisiltem, 5-kor és reggel fél nyolckor. Mint egy törpevízmű. Ezt nem bírom. Domival nem volt ilyen.

Tudtok valami természetes altatót???

Krisszi!
Sejtettem, hogy ez van, mert tudom, hogy otthon nincs neted. nem baj, annyi hétévgénk van még!!KépKép
Most hétvégével csak az a baj, hogy húsvét, nekem nem jó, mert sonkát főzők, tojást festek, fészket készítünk Domival...
Viszont két hét múlva, tehát húsvét utáni hétévgén, teljesen facér leszek, fiúk nélkül, azok elmennek vidékre!! Szóval ilyenklor szoktam barátnőzni!! Az pont jó lenne, a húsvét utáni hétévge! Már jó előre fixáljuk le!
Szerintem túl sok így pocakkal amit csinálsz. Melóhelyről próbálj táppénzre menni!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok lányok!

Suezika!
Azért megdöbbentő, hogy ennyi pénzt elkérnek egy császárért, holott az egészet a tb fizetné. És ezt a rendszert akarják megváltoztatni? Szerintem már annyira belerögzült az emberekbe, ha nem adnak pénzt nem kapnak jó ellátást, hogy már csak félelemből is tejelnek. Nagy csoda lenne, ha elérnénk már arra a szintre, hogy a havonta kifizetett tb támogatás elég lenne az orvosokra.
Ne gondolj a múltra és ne izgulj, mert attól csak rosszabb lesz. 10 hét nagy idő és szerintem most már nem történhet semmi baj, úgyhogy nyugi!!! Gondolj szép dolgokra és a rosszat űzd ki a buksidból.

Szamy!
Általában mindenkinek más segít az emésztés könnyítésében. Ki kell próbálni 1-2 ajánlott dolgot és amelyik a legjobban beválik azt hasznosítsd. Szerencsére nekem nem nagyon voltak ilyen problémáim, de én eleve ittam aloe gélt, ami nagyon szépen rendben tartja a beleket és az immunrendszert, így másra nem volt szükségem.
Sok sikert a továbbiakban Kép

Nálunk a hétvége elég zűrösen telt, így a nagytakarítással még sehogy sem állok. A nagyimnak bedöglött a 25 éves tv-je, így azután rohangáltunk szombaton, majd vasárnap nagymosás és az előző héten beszerzett növények átültetése volt soron. Szerintem szerdán kiveszek 1 nap szabit és akkor kényelmesen nekiállok a takarításnak. Valahogy munka után már nincs hozzá semmi lelkierőm, mert annyira elfáradok, de valószínűleg ezzel nem vagyok egyedül.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Szamy:
Egy barátnőmnek is hasonly problémája volt az emésztésével, s neki nagyon bejött az, hogy rengeteg búza/zabkorpát tett mindenbe, amit evett. Akár a levesbe is. Nálam nem ennyire súlyos a helyzet, én az ELevitet nem bírtam, s a dokim azóta felírt egy Ferrograd Folic nevű vastablettát, ami nem okoz székrekedést. Ezt ajánlom, nagyon jó.

Suezika:
Köhögésre még van egy öteletem: sóbarlang. Lehet bejelentkezni Bp-en többhelyre is, de szerintem az is tuti, ha otthon sós vizet forralsz és 5-10 percre fölé hajolsz. Ettől biztos kidöglenek a bacik. Gyógyszert szerintem se szedjél.

Lányok, képzeljétek, ma reggel annyira szuper volt, mert teljesen ki tudtam tapintani a gyerkőcöt az egyik oldalon, s montam a páromnak, hogy ott füleljen, mert mozogni fog. Rátette a fülét, és hallotta a mocorgást! Azért is külön örülök, mert így mi elvileg nagyon korán megéreztük a babát. De továbbra sem érzem minden nap.

Üdvözlet mindenkinek:

Dorka
17+4

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Szamy, aszaltszilva... Meg esetleg reggel kevés kávé, sok tejjel. Főzelékek, rostos kaják.
(Mióta nem, vagy csak szórványosan, hetente 2X szedem az Elevitet, teljesen ok az emésztésem...)
Rolex, a dokim azt mondta, hogy szedhetem végig, sőt a szoptatás alatt is, de utánaolvastam, ha kiegyensúlyozott a táplálkozásod, nincs jelentősége. A fogamzás ELÕTT és UTÁNA 3 hónappal viszont kellene szedni.

Krisszi
20+3 Kép rohan az időKép)))

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok, Lányok!

Rolex,
én a 16. és a 18. héten is voltam 4D-n, és vhogy a 16. hetin látszottak jobban... Gondolom, a pozíció. Egyébként nagy élmény volt mindkettő.

Melinda,
nagyon nagy már a hasad Kép Képzeld, szombaton egész nap feszítgetett a hasam, meg is ijedtem (de rájöttem aztán, hogy nem keményedik), és végül rájöttem, hogy egyszerűen csak nő. És lemértem tegnap: 106 centi... (De: mivel még lent van, nem deréknél mérem, ami karcsúbb, hanem csípőtájékon.) Majd csinálunk új fotót és feltesszük... Takarítás: nincs az a pénz, amiért én végigpucoljam a hatalmas ablakainkat. Egyedül az erkélyajtót, mert annak a kutyák nekinyomják az orrukat. A többi Húsvét után a takinénire vár (de előbb kifestetünk). Takarításba én is bele tudok merülni, de mostmár kontrollálom magam, és jobban bevonom a férjemet (egyébként is szokott segíteni, de most hangsúlyosabban kell). Pihenj inkább!

Tamesz,
édes a baba Kép télleg cicás Kép Ikrek: abszolút nem egyszerre mozognak, és mivel máshogy is fexenek (plusz a bal oldalam érzékenyebb), Lizát gyakrabban érzem. De néha Lili és moccan egy jó nagyot Kép Szóval mivel felváltva rugdosnak, még nem érzem, csak tudom, hogy kettő, meg hát a hasméret Kép Ja, és a férjem szokott gitározni nekik, azt nagyon szeretik, akkor van jó kis mocorgás Kép

Rejo,
nemalvás: ismerős... De én visszakényszerítem magam, takaró alá dugom a fejem, és nem megoldandó problémákon őrlődöm, hanem álmodozok inkább... az nem ébren tart, hanem álomba ringat...

Iza,
örülök, hogy jelentkeztél Kép A mensivel meg ne foglalkozz, majd megjön, ha itt az ideje...

Szombaton elmentünk venni a kertbe nekem egy nyugágyat, és a hagyományos fajtákból nem bírtam felkepeszkedni... Végül egy olyan karfás-támlás-lábas széket vettünk, amiben ha hátradőlők és felhúzom a karfáját, felemelkedik a lábrész, a hátrész meg hátradől (ameddig akarom), és szépen elfekszem benne. Ebből tök könnyű felállni, mert magas, és úgy állítom, ahogy akarom. Tegnap egész délelőtt kint hédereltem benne a napon, annyira jó volt Kép

Küldök Nektek sok-sok jóidőt és napocskát Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Most nincs sok időm írni, de Bujkának írnám a táblába, hogy a szülés várható időpontja, jelen pillanatban aug. vége szept. elejére tolódottKép Lehet nem is szülök az évben ?! Kép De szerintem még augusztus vége felé meglesz, úgyhogy én aug. 28-ra írnám ki magamKép Dr. Bettus Kép

Boróka
Tök jó hogy már érzed a picurt!!! Valóban a szerencsésekhez tartozol! Kép

Mindenkinek szép napot: Bettus + az ő 20+2 napos babócája Kép

Kép
bettus79
 
 


Bettus,
ezen ne izgasd magad, nálam se biztos semmi... Sőt, ikrek, úgyhogy emiatt aztán nem is 40 hét a terhesség, hanem rövidebb... Így, AFP meg 18. heti után már nem izgat a dolog Kép

Kép
Ákata
 
 


Rejo, ok, az nagyon jó lenne! Fixáljuk le a köv. utáni hétvégét! (annyira utálom,hogy nincs otthon internetünk, főleg, mivel megbeszéltük, hgy talizunk és magam sem szeretem a megbízhatalan embereket, szóval nagyon utáltam a helyzetet és magamat isKép

Próbálj meg lefekvés előtt kis hársfateát inni, vagy illóolajas masszázst kérj az uradtólKép azt olvastam, hogy az ellazít...
(Vagy: ajánlom figyelmedbe a közigazgatási eljárásról szóló törvényt, nekem mindig bejött altatókéntKép )

(még áprilisban bejárok dolgozni, utána csak vizsgázni fogok meg lakberendezni. Képzeld, már összeállt a fejemben a koncepció a lakásra vonatkozóan, a hétvégi fekvésben átnéztem vagy 1000 lakberendezési lapot, katalógust, mindent...Kép IKEA-stílus kicsit megbolondítva mindenfélévelKép kicsit skandináv, kicsit mediterrán, kicsit eklektikusKép

Kata, nem semmi a 106 centi!!! nekem csak 92, de már ez is szokatlan nekem, olyan nehezen mozgokKép

Bettus doktor, jómagam is augusztus 28-ra vagyok kiírvaKép

Képzeljétek, a múlt héten éreztem először a babamozgást! Kép elég egyértelmű kis rúgásokkal adta tudtomra, hogy létezikKép
Hétvégén pedig párom is érezte, 2X isKép jól meg is ijedtKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Rejo!
Szörnyű lehet ez a nemalvás Kép Anno dokival nem beszéltél erről a problémádról? Én a helyedben, persze ha ismétlődik, konzultálnék valakivel, mert hosszú távon nagyon kimerítő lehet, pláne pocakkal. Drukkolok, hogy elmúljon!
Én elsősorban homeos szereket mernék használni a helyedben, azok biztonságosak. A gyógynövényes dolgoknak is nagyon utána kell nézni, hogy azok pocakosság esetén használhatóak-e. Homeos után utánanézek! Majd írok, ha találok valamit.

Dorka!
Gratulálok a babamozgáshoz Kép Ilyenkor még nem "kell" minden nap érezni, de aztán úgy beindul Kép

Suezika!
Kíváncsi vagyok, mit mondanak a táppénzedre. Ne izgulj, már nem lesz semmi baj, értekezlet ide vagy oda!

Krisszi!
Elbutulás, ismerős Kép Kép

Kata!
Pocakod tényleg jó méretes, de kettő babóval kell is Kép Nekem 95 körül van most, a legszélesebb ponton, ami a köldök tájékán van.
Takarítás nehéz is volt, de jól is esett, hogy még azért képes vagyok ilyenekre Kép Nálam erősen hangulat kérdése az egész és szombaton elkapott a harci hév, így ki kellett használnom, így gyorsan kipuceváltam majdnem az egész kérót. Vasárnap is csináltam egy picit és már csak apróságok maradtak. Most egy időre letudva Kép És ígérem, most már pihenek! Kép
Tényleg nagyon érdekes lehet, hogy ketten mozognak Benned Kép És annyira jó, hogy ilyen egyértelműen meg tudod különböztetni Õket!

Dr. Bettus!
Vettem az adást Kép

Képzeljétek, tegnap este olyan ramazurit csapott Ketteske, hogy csak lestünk Párommal. Hanyatt feküdtem és ilyenkor szinte teljesen ellaposodik a hasam, Babóca pedig olyan határozott mozgolódásba kezdett, hogy mindent lehetett látni a hasfalamon Kép Fordulgatott jobbra-balra, valamikor a popsiját, valamikor a fejecskéjét dughatta ki, mert teljesen eldeformálódott a hasam. Hihetetlen volt Kép Ilyen Marcinál nem fordult elő ilyen korán, mert Nála a melső falon volt a lepény és nagyon letompította a mozgást, bezzeg most hátul van, és minden sokkal jobban érezhető!

Mindenkinek sok puszi: Melinda (21+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Krisszi,
nekem olyan korán kezdett el nőni a hasam (már a 7-8. héten sem tudtam a farmerjeimet hordani), hogy már nem is tűnik fel annyira... A hajolgatás viszont egyre rosszabb, a kádban egyensúlyoznom kell egy lábon, hogy a másik talpamat megmoshassam... (állva zuhanyzok). Meg a zoknihúzás se megy már, csak ülve. Ehhez hozzátartozik, hogy arányaiban hosszabb a lábam, mint a karom (jaj, de hülyén hangzik Kép) Bébimozgás: az én férjem is érzi már, de csak finoman Kép

Melinda,
előbb nagyon szűkszavú voltam a hasaddal kapcsolatban - csak annyit írtam, hogy jó nagy. Most kiegészítem azzal, hogy nagyon csinos is Kép

Kép
Ákata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?