Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, akkor most bövebben is!!!! Kép
Mi jól, a buli tök jó lett, a népek 2 tortát felfaltak, (hmm, és én csináltam öket, na jó, bevallom, életem elsö igazi tejszínhabos torta alkotásai voltak, szóval csak semmi konyhatündér-bélyegzö... Kép) Leevi élvezte a lufikat, vendégeket, söt, az ajándékokat is, nagyon!!! A tortájából 3 szeletet benyalt, nagy hmmmmmmm-ögéssel, valszeg kért volna még, de mi kegyetlen szülök nem adtunk. A cukor turbózó hatása miatt így is pörgött 11-ig, éjjel is alig aludt, azóta szerencsére megint alszunk éjjelente. Kép
Már megvannak a képek is, hamarosan küldöm! Ja, lányok, akinek nem ment a táncoló pasi, de érdekelné, küldenétek egy pár soros emilt? Akkor tuti, hogy a jó cím lenne meg... söt, meglenne minden kedves újonnan jöttnek is a címe!
Leevi is lépeget böszen, és nagyon élvezi! Egyelöre csak pár lépést egyedül, de így indul a dolog, nem igaz? Egyébként olyan, de olyan édi, kedves kis csibe. Imádom!!!Kép
Napocska! A levelezös listában én is nagyon benne lennék!
Évi, köszi a lapot, nagyon édes vagy! És együtt örülünk itt a megrendeléseknek... Kép Hajrá! Csongi futkos már? Kép
Madárka! De jó hogy írtál! Olyan jó téged (is) olvasni! Vállba veregetés a szabadnapolásért, Petrának meg puszi, jobb helyre nem is rámolhatta volna a cuccokat! Remélem még megérjük, hogy a csészét is tele tömködje! Képja, és Leevi végülis mobiltelefont is kapott szülinapjára! Na, jó, nem Nokiát, csak Fisher Price-ot, de böszen hallózik bele. Kép
PM! Örülök, hogy a bulitok jól sikerült! Anemjóját, mire nem vállalkoztál! Kép
Bigacsiga Kata! Nagyon sajnálom, hogy Donát ilyen pocsék helyzetbe kerül... nem lesz könnyü, az biztos. Szerencsére viszont a gyerköcök rugalmasak, kívánom, ö is mielöbb meg tudjon barátkozni az új helyzettel, és hogy segítsen rajta a kezelés! Nagy puszikat a kobakjára. Mikor teszik fel? Már tudja, mi vár rá?
Verus! Na, jó, megbocsátokKép ti is javítjátok elvégre az egyéves fickók arányát a topicban! Söt, Csongi is mindjárt csatlakozik! Kép Hajrá, fiúk!!!! A sok rohangászás közt ráértek a gyerköcöknek ajándékot keríteni? Kép
Feksi! Locsolni hozzánk is jöhetne Dávid, azzal valahogy eléggé hadilábon állunk! Képeket meg várjuk!
Dia! Igenis csúnyán hiányolunk! Na, jó, aláírom azért az igazolást... Kép
Anikó! Nagy puszi Lili ügyes kis fejére, hogy ilyen secpec megtanult járni! Nagyon ügyi! Kép
Edóka, hogy vagytok?
Jajjajjaj, így jár, aki nem jár (itt eleget)...
Most ennyi, tizedét sem tudtam leírni annak, amit akartam, de minden betegnek jobbulást, mindenkit szeretek, a jegesmedvék is üdvözletüket küldik. Kép
Adri
kadri
 
 


Sziasztok!

Talán az írásmódból kitalálhatnánk ki a topic-lakó. Watson? Kép

Mitisírjak?

Kingandi! Én nem kaptam képeket semmilyet, pedig én nagyon szorgalmasan küldöm.

Jamina! Visszajöttek a képek tõled.

Liesel! A munkát csak Bp-en lehet végezni vagy vidéken is? Mert, engem érdekelne. Egy kis zsebpénz...


PM=TL????? Túl egyforma a rövidítés...

Most megyek, csók:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Nem sikerült másnap folytatnom ahogy megígérem, de most aztán itt vagyok. Volt egy kis net problémánk, de úgy néz ki végleg megoldódott.
A szülinapi bulikat nem is meséltem. Pénteken farsang volt, nagyon jól sikerült, Kitti is nagyon jól érezte magát, ott lófrált ide-oda az osztályteremben, csoda, hogy valamelyik gyerek (vagy csak a menetszél) nem lökte felKép Alex simán hercegnõ volt, nem ragozta továbbKép
Szombaton gyerekbuli, katicás torta tûzijátékkal. Volt nagy csodálkozás, meg örömködés (a tûzijátéknak), ezért a másnapi tortára is kellett gyorsan venni, mert arra „csak” gyertyát terveztünk. 7 vendég kislány volt, de úgy tûnt, mintha 100-an lettek volna. Ennek ellenére Kitti még aludni is tudott 1 órácskát. Addig activityztünk.
Vasárnap a család, helye-hulya vigalom. Mindkét gyerek elemében. Másfél liter kóla a szõnyegpadlón, de sebaj…Kép
Kitti egyik tortából sem evett, pontosabban a katicás piskótájából pár falattal, de nem voltam oda az ötletért, ezért nagyon örültem, hogy elterelte valami a figyelmét, és magamra hagyott a tortámmal. Lesz még rá pár szülinapja, hogy faljon a tortájából.

Voltunk szerdán méretõzni. Kitti egyre inkább átmegy manökenbe. Már csak a combját kéne hozzá növesztenieKép Már 73 centi (3 centit nõtt egy hó alatt!!!), és 9860 gr De érdekes, mert még mindig át tud sétálni szandálban a konyhaasztal alatt.
Sajnos a babakocsiba tuszkolás továbbra is közelharc, de amint bekapcsolom az övet, rögtön, mintha elvágták volna az üvöltéstKép Mostmár idõnként lábon játszóterezünk is, bár ilyenkor leginkább csak tátott szájjal bámulja a többi gyereket. Rengeteg szót tud már mondani, nem is sorolom föl mindetKép
Ja, csak azt elmesélem, hogy mi is feldíszítettük lufikkal a lakást, és Kitti még mindig elbûvöltem mutogat fölfele, és ha kérdezem tõle, ki tette oda a lufikat, akkor mondja, hogy apuciKép Édes.
Alex megkapta a szemüvegét, nagyon tetszik magának, le se akarja venni, pedig megbeszéltük, hogy csak ha muszáj, akkor vegye felKép Majd, ha már nem lesz ilyen újdonság…Kép

Norcsi! Bánknak továbbra is jobbulástKép Julcsi viszont…KépKép Boldog szülinapot Neki! Jó ünneplést az egész családnak!

Évi! Nagyon örülök, hogy maradsz!Kép

Erika! Gratula Tomi új tudományaihoz. Nekünk nagyon sokat kellett várni mire Kitti megismételte a felülést. Lényeg, hogy bemutatta, tudja Õ.

Evey! Szomszédotokat nagyon sajnálom, annyira el tud szomorítani, ha ilyen történetet hallok, olvasokKép A doki egyszerûen BUNKÓ voltKép
Ezeket a kajákat amiket felsoroltál meddig nem szabad adni?

ZA! Zozi egy kis tüneményKépKépKépKép

Kanga! Neked ez az ominózus krém nem használt a csíkokra? Nekem is vannak, már nem zavarnak annyira, 8 év alatt hozzászoktam…

Verus! De jó!!! Nagyon szurkolok Nektek! Még az is lehet, hogy vásárlótok is leszekKép Jelenlegi egészségi állapototok remélem tartós lesz!
Ami Hanna udvarlóját illeti…. hááát, így hogy leírtad, hogy a többit miattam nem részletezed, hát kirázott a hideg, lefagyott kezem lábam pillanatok alatt, ráz a hideg… ezzel aztán mindent elmondtál… szörnyû… De nagyon örülök, hogy végre jó helyen van. Én is csak ezt tudom kívánni neki amit Te.

Juca! 250 db patchwork takaró???!!!! És ilyen hamar megvagy vele??!! KépKépKép Dehogy esel ki a „pixisbõl”. Egyszer csak összejön a találka (Évinek is!!)

Kriszta! Pötyi hogy van, remélem nem lett beteg!

Jamina! Utólag is boldog névnapot kívánok Neked!

Napocska! Ügyi vagy, ami a yahoo-s levelezõlistát illeti. De tényleg nem népszerû itt az ötlet? Ez eddig fel se tûnt. Azt hittem csak arra várunk, hogy valaki megcsinálja… LÁNYOK, TÉNYLEG NEM ÉRDEKEL EZ MINDKET? NYILATKOZZATOK. Na most jól rátok kiabáltamKép Norcsi és Cili2, Adri már nyilatkozott, többiek?

Barika! Júúúj, 1,5-2 évente szemüvegcsere??? Bár végülis sejtettem, de nem túl pénztárcabarát ez a „móka”! Kúszáshoz, könyökléshez gratula!

Anikó! Gratula a lépegetéshez!!!! Fényképeket köszönöm cuki Lilirõl! Kajával hogy álltok? A gyümit most olvastam, és a husi, meg a máj? Ha a banánt szereti Lili, akkor akár keverhetsz a fõzelékébe is, ha egyébként nem akarja megenni. Én legalábbis ezt csináltam, mert nem akartam cukrozni, így édesítettem, és így még az úúútálatos brokkoli fõzeléket is megette Kitti. Narancsot sem adtam még Kittinek „pucéron”, csak banánnal vagy almával. Bár még nem régóta kap, mivel citrusféle.

KingAndi! Köszi a Kitti köszöntést, és a fényképeket isKép Meg a meghívást is, majd megszervezzükKép

Pele! Szegény Hannus popóKép Az a mittudoménmár milyen nevû krém sem használ? Áron nagyon ügyi, csak majd felnõttként is így sürögjön a konyhában!

Bigacsiga! Szegény DonátKép Õ mit szólt egyébként a dologhoz? Kívánok Neki sok szépet és jót, küldök puszikat is KépKépKépKép

Feksi! Örülök, hogy jobban vagy! Képeket várom, küldjél!

Dia! Mindig is tudtuk, hogy nagykanállal falod az életet. Nahát, Te is használtruhabótolsz? Gratula a trabihoz!

Topiclakó! Nocsak-nocsak…KépKépKép Akkor gratulálok, és ezennel én is a kilövöttek listájára kerülökKép (Ja, most látom Emese már rátett a listáraKép Pelének meg Erikának még tippje is van..Kép Nagyon izgi ez a titokzatosság, de tényleg fedd már fel magad légysziiii! Nagyon furdalva vagyok!

Móni! Martinnak jobbulást!

Ági! Szóval Alex lett (egyenlõre?) szemüveges. Az apja fedezte fel a dolgot, azt, hogy nem lát viszonylag közel lévõ dolgokat jól. Errefel vizsgáltattuk több helyen is, de mivel sajna mindenki –1.5-et diagnosztizált, ezért beletörõdtünk…
Bálint is szemüveges lett??? Már nagyon kiváncsi voltam mi volt veletek a szemésznél. Ha Bálint ilyen jól tûri a dolgot, biztos hamar megszokja a reggeli, meg alvás utáni felhelyezést isKép Jobbulást mindkettõtöknek!

Andi3! Jobbulást a lányoknak!

Adri! Örülök, hogy jól sikerült a Ti bulitok isKép Lépkedéshez gratula! Fényképeket várom!

Jó éjszakát és puszi mindenkinek!
Kati
cskati
 
 

 
 

Sziasztok,
így jár az, aki ugyan olvas minden nap, de nem ír...

Még mielõtt írnék bármit, hadd újságoljam el: Emese (17 hó) ma végre elindult önállóan! Este fogta magáét, elkezdett menni, (eddig max. 3 lépésig jutott el), aztán csak ment, ment, és neki magának is annyira tetszett, amit csináél, hogy kacagott, kacagott nagyokat. Azt hittem, ott helyben agyonölelgetem az én kis porontyomat. KépKép Már azt hittem, hogy négykézláb/vmibe kapszkodva megy férjhez majd KépKép

Ez borzasztó, még sosem voltam úgy elmaradva, hogy az utsó hozzászólásom már az archívban van. Kép

Pele, de jó, hogy újra itt!!!! Mi van veletek? Mikor jöttök mostanában Pestre? Bár ez inkább költõi kérdés, mert betegek vagyunk Kép. Mindenkinek ki van az orra cserélve egy vízcsapra Kép. Plusz köhögések, miegymás. De majdfcsak meggyógyulzunk, akkor aztán lesz nemulass! Én a wc-n: természetesen fél percen belül mindketten ott vannak, Emese plusz még az ölembe kéredzkedik, és ha nem vagyok elég gyors, rögtön szopni kezd Kép. Popsi: nem tudom, ztalán a múltkori paradicsomlevestõl, de olyan csúnya volt Emese hátsója is, és olyan lassan jött rendbe... De lekopogom, a Neogranormon úgy látszik, még mindig a régiKép. Igaz, hogy az állandó vakaródzás miatti lassú javulástól három tubus kellett Kép. (Azaz kb. másfél hét.) Máskor az ilyen csúnyaság két-három kenegetéstõl elmúlik. Ez az Áron milyen ügyes! Nemsokára vacsit is fõz Kép. Hadd dicsekedjek: Áberl ma segített mosogatáskor elöblíteni az edényeket. tegnapelõtt pedig mire felkeltem, felöltözött, és még trikót sem felejettt el felvenni Kép. Igaz, zoknit felemást vett, de ez legyen a legnagyobb gondunk Kép.

Már nem is tudom, ki kérdezte a kráémet a striákra: attól tartok, el kell keserítenem: abszolút egyéntõl függ, hogy elmúlik-e vagy nem. Vagyis ha elmúlik, elmúlik mindentõl (kenheted a legolcsóbb testápolóval is), ha pedig hajlamos vagy rá, hiába kened a legrdágább stria elleni krémmel... (ez nem /csak/ az én véleményem, hanem a tudomány mai áéllása szerint is így van Kép)

"Nagyok" szopizása: Ábel 2 éves négy hónapos volt, mikor Emese megszületett, 22 hónaposan hagyta abba a szopit. Emese születésekor megpróbált ugyan szopni, de olyan erõsen szívta (és semmi sem jött), hogy abbahagyta/-tuk. Egy ideig a lefejt tejet megitta, aztán már nem kellett neki (túl édes volt). Mostanában, ha szoptatok, és Emese már nem sziopik, de a mellem fedetlenül van, Ábel odajön, és szégyenlõsen betaskargat/felöltöztet KépKép. Olyan édes Kép.

Évi,
ha megtennéd, hogy elküldöd nekem a kérdõívet, akkor el tudnám küldeni a reklamálóknak Kép. Köszönöm Kép.

Emese, én is próbálok olyankor fürdeni, amikor már alszanak,d e nem mindig sikerül. Szegénby Lili, szegény Te: a nyáron én is nagyon magam alatt voltam a lehetõség miatt, hogy Emese szemüveges lesz, de szerencsére nem kell neki (egyenlõre legalábbis). Szóval nagyon meg tudlak érteni. Talán egy kicsit vigasztal: a hugom nagyon-nagyon pici volt, bõven két év alatt még járni sem tudott, amikor egyrészt operálták a szemét (megvakult volna) másrészt szemüveget kapott. Negyedikes korára kinõtte. (Igaz, aztán a gimiben megint kellett neki, de csak 0,5-ös. Most is van neki (26 éves), ha jól rémlik egyes. Szóval sajna elõjön/eltûnik. Tudom, nem vigasztal, de nincs mit tenni, ha a csillagok állása azt mondja...

Evey, Verus,
ez borzasztó. Szerintem is tegyétek közzé annak a taplónak a nevét! Megérdemli.

Napocska, szerintem a levlista nem rossz ötlet, akkor az ilyeneket mint kérdõív, tényleg csak egy címre kellene elküldeni nem hatszázra. Ráadásul itt nyilvánosan senkinek nem kellene metgadni a sajáét emilcímét, hanem csak írna a levlistára, ott közzé lehetne tenni alkalmanként egy-.egy köremilben.

Pankamama, ha nem ódzkodtok a használt hátihordozótól, akkor sportbizikben isd érdemes körülnézni. van itt vhol egy hátihordozós topik (esetleg keress rá), ahol ajánlottam egy Honvéd u-i sportbizit (Parlamentnél), sajna a címét azüóta elkavartam, de a topikban ott van. Ott többször láttam már hátihordozót. Mellesleg, ha ajánlhatom, vegyetek kerekeset, nekünk olyan van (nem négykerekû csak kettõ, húzni v. tolni lehet), piszkosul jól jön ha az ember háta/válla le akar szakadni... Fürdéstõl való félrelem: a fiam a nagykádban nagyon félt, kb. háérom nap alatt elmúlt, úgy, hogy beültem vele én is, és iszonyatos nagy locspocst csaptunk, de szó szerint vertük a vizet kifelémeg minden ilyesmi. Nagyopn élveztük (én az utána következõ felmosást mé nem annyira), de tényleg 3 nap alatt megoldotta a gondot.

Verus,
Zalántól már kérdeztem, hol nyittok majd, de Dabas túl messze van nekem Kép...
Bigacsiga,
nagyon-nagyon drukkolok netkek, hogy Donát mihamarabb rendbejöjjön! Meséld el neki, hogy nagyon sokan szurkolunk érte! KépKép

Topiklakó,
mikor gratulálhatunk névvel? KépKépKépKépKép (Én is úúúúúúúgy szeretnék már egy ilyen névtelen topiklakós üzenetet írni....)

Dia, Te is hasznátbabaruhabót? Kép Kihez menjek akkor? Bár Dabas túl m,essze van Kép....

Barika,
sajna van olyan eset (szerintem a lwegtöbb eset ilyen) amikor nem lehet a szenmüveggel várni a gyerek 3 éves koráig. lehet, hogy addigra kis is növi a szemüveget, viszont ha nem hordaná, lehet, hogy sokkal rosszabb lenne a látása. Szvsz nagy felelõtléenség csak erre hivatkozva 3 éves kor elõtt nem felírni a gyereknek szemüveget. A lényeg, hogy üveglencsét nem szabad, csakis mûanyagot. Kevésbé balesetveszélyes.

Ennyit mára,
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Lányok!
Én se vagyok TL! Bár rólam nem is feltételezte senkiKép
Tippem azért van nekem is...(néhány)

Bigacsiga: nagyon együttérzek veletek!
Kitartást kívánok a nehézségekhez!

Füleseknek és egyéb nyavalyásoknak gyógyulást!

Andi3!
OK, nem is gondoltam, hogy két fülészet között rohantokKép

Verus!
Remélem, összejön a bababolt!

És pocakosoknak és pocaktalanoknak is minden jót, álmosan fogtam hozzá és nem lettem frissebb írás közbenKép

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!
Aki most nem szeretne rossz hírt olvasni, ugorjon a köv. hozzászólásra!
Képzeljétek, baleset történt Dávidkával. Nemtudom, mikor lesz már vége ennek az izgága idõszaknak, lehet, hogy soha?
Utoljára okt. végén voltunk kórházban: két öltés a szája szélére.
Tegnap reggel 7 elõtt egy kicsivel, a párom éppen beágyazott, Dávidka az ágyon ugrált, meg az ágy mellett. És valahogyan nekiesett a radiátornak. Pont az élének a homlokával. (Régi fajta öntöttvas rad.) Egy pillanat alatt hatalmas dudor nõtt a fején.
Nagyon megrémisztett a látványa, pedig már edzett vagyok kék-zöld foltok, meg dudorok terén. Mintha egy vélbevágott lila tojást raktunk volna a homlokára, benne egy függõleges bemélyedéssel. Ez a radiátor élének a nyoma.
Gyorsan megpróbáltuk jegelni, nem sok sikerrel, mert nem engedte. Összekaptuk magunkat, és irány az ügyelet. Elküldtek minket röntgenre, nincs-e koponyatörés. Rtg-n összefutottunk az idõsebb nõvéremmel (a belgyógyászaton dolgozik), õ is el volt hûlve amikor meglátta a kisfiamat. Eredmény: szerencsére nincs törés. Hazaengedtek minket (bár kicsit tanakodtak, hogy befektessenek-e) azzal, hogy rosszullét vagy hányás esetén rögtön menjünk vissza, mert akkor valósz. agyrázkódása van. Szerencsére az sem lett.
A púp már szépen visszahúzódott, de az "élmény" szépen megmaradt.
Szerencsére jól tûrte a kórházat, játszottunk amíg várni kellett.
Lehet, hogy veszünk neki állandó használatra bukósisakot.
Mert az egész lakást nem tudjuk kipárnázni.
Addig is minden nap izgulok, autó készenlétben (irányba állítva).

Emese! Emilt megkaptam, köszönöm! Jövõ héten megyünk 1,5 éves tanácsadásra, majd kikérem a dokinénink véleményét is.

Bigacsiga: kisfiadnak kívánom, hogy minél elõbb javuljon az állapota, ill. hamar elteljen neki ez a 2 év!

Norcsi! Igen, szerintem is utólag kell adni a pénzt. Azaz legjobb lenne, ha nem is kéne adni pénzt. Én egy ismerõsöm tanácsára elõre adok borítékot, nem nagy összeggel, ott elõttem úgysem fogja megnézni a doki.
Nemrég történt, hogy ua. a dr. nõvéremmel (aki utólag adta volna a borítékot, végülis nem adott) nagyon lekezelõ és undok volt, velem pedig végtelenül nyájas, és részletesen magyarázott nekem mindenféle eü. dologról. Sajnos vannak ilyenek, azért írtam neked a múltkor amit írtam.

Barikaandi, Ági, Verus és Iboly! Nem jött tõletek visszajelzés, nem kaptátok meg a febr. 6-án küldött kérdõívemet? Nyilatkozzatok!

Na mára ennyi. Pusszantás mindenkinek!
Pocakos topiclakó sajnos nem én vagyok!

Feksi
Feksi
 


Sziasztok!

Na, megint csak egy rövid bejelentkezésre fussa...Kép

Szóval, elõször is, NEM, NEM ÉN VAGYOK A POCAKOS TOPICLAKÓ! Bár úgy lenne. De most, hogy új munkahelyem van, nem tehetem meg...

Használtruhákkal már szeptember óta foglalkozom, de most végre sikerült egy bolttal megállapodnom. Itt van Budapesten, ráadásul elég jól megközelíthetõ helyen...Kép
Verus! Ti Dabason akarjátok megnyitni?

Napló majd késõbb lesz, most nincs rá erõm, holnap reggel is korán kell kelnem.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Megint én...Kép

Megkaptam a felhatalmazást, hogy eláruljam, hol dolgozom... Szóval, kitaláljátok magatoktól? Vagy szabad a gazda? Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Feksi-
Zozi másfél sem volt mikor leesett az ülõgarnitúráról és olyan szerencsétlenül hogy trehány anya földön hagyott tollának a kupakjába rögtön. Felrepedt a homloka, üvöltött mint a sakál, dõlt a vér, a szája tele volt, a szeme tele volt, aza nagy seb meg ott tátongott a fején, elkezdtem üvölteni és tiszta sokkos állapotba kerültem, a párom mesélte utána hogy jól megrázott mert nem voltam észnél, azt mondta ha nem hagyom abba felpofoz, rohantunka heim p-ba, zozi fején véres törülközõ, és is tiszta vér ahogy magamhoz szoritom, és rosszul voltam amikor csak a szétnyilt fejére néztem. végig sirtam bent a heim p-ben is (ekkor már terhes voltam döndössel) és mint egy eszelõs ott szorongattam a zozit- teljesen hülyének néztek. Mivel akupakra esett (6 szögletû stabilo) ezért olyan alakú volt a szakadás mint a villám (tiszta harry potter), és a doki nem akarta elhinni hogy a padlószõnyegre esve igy szakad be a feje. mivel végig üvöltöttem én is- szerintem totál azt gondolta hogy agyonvertem. Végül nem kellett varrni, csak ragasztani, de a sebhelye most is ott van. :-))
Én sem vagyok terhes. Most azt mondom hála istennek.
Dia, elõ a farbával!
ZA
Zorkanya
 


Geri Lilis fotókat megkaptam- nagyon aranyosak, kérdõivet viszont nem :-(( capricorn emesének nem tudom a kérdõivem küldeni- mi is az új cimed?
Zorkanya
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek az együttérzést és el fogom mondani Donátnak is.

Pele!
Johnson krém ?
Te nem a te férjed a "patikus"? Kép Kép
Kevertes vele egy kis cinkoxidos canestenes csodát.

sziasztok

bigacsiga Kata
aki nem TL csak szeretne, de nála most napolva

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok!

Van egy kérdésem Ti, hogy álltok angolból (Dián, Napocska, A. Erika kívül) ill. számítástechnikából (Jucán kívül)?

A babponthun beindul(t) az online tanulás, jelentkezett valaki közületek rá?
Ha igen angol kezdõbe csatlakoznák hozzá. Vagy ha meglennénk legalább nyolcan lehetne külön kis csoportunk és egymásnak segíthennék topicolás közben. Diát, Napocskát Erikát meg felkérhetnénk topicgazdának és segíthetnének kijavítani a botladozásunkat, (persze ha vállalkoznának rá)
azt hiszem azért valamit jutattni is tud a babaponthu.

Na mit szóltok az ötlethez.
[url=http://www.babapont.hu/tanulas/english/engopen.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/tanulas/english/engopen.html[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga

En nem tudok angolul, de szivesen csatlakozok tanulokent.

NApocska
napocska
 
 


Bigacsiga!
Muszaj megszolalnom ebben a topicban is, mert ugy erzem, egy "kicsit" meg tudlak nyugtatni.
Velem ugyanaz tortent, mint a kisfiaddal, Donattal. Azzal a kulonbseggel, hogy 26 evvel ezelott meg nem jarogepet adtak, hanem fel evig fekudtem mozdulatlanul haton 3 eves koromban.
Ugyanugy tortent minden, mint ahogy veletek: csipoficammal szulettem, kengyelt hordtam. Majd 3 evesen elkezdtem santitani, es nem tudtam menni, mindig elfaradtam a nagy fajdalomtol. Begyulladt a mandulam, es ez a gyulladas huzodott ra az amugy is gyenge csipoizuletre, nekem is folyadek lett kozte. Valasztani lehetett a mutet vagy a fektetes kozott. Utobbi mellett dontottek a szuleim, a jobb labamat saroknal atszurtak es ott rogzitettek egy vascipot, amit mindig tobb sullyal terheltek, fel evig tartott, majd utana gyogytorna volt par evig. 7 eves koromra elfelejtettem az egeszet, teljesen rendben van a csipom, nem santitok, mindent sportolhatok.
Szoval kitartas, nehez lesz, foleg Donatnak, de muszaj es megeriKép
Szurkolok nektek: Nyuszimano es a masik Donat baba
Nyuszimano
 


Sziasztok!
Emese:Igen a Szlamka doki mondta!

Zsóka:Egyetértek veled is szemüveg ügyben!Ha muszáj akkor muszáj!KépKépKép a véleményednek!

Képzeljétek el tegnap éjjel mi történt!muszáj elmondanom.Arra ébredtem úgy éjfél körül,hogy zsibbad az egész testem,és borzasztóan ég a gyomrom,remegek folyik rólam a víz és szorítást érzek a mellkasomban!Eltudjátok képzelni,hogy mennyire megijedtem elkezdtem zokogni.Sajnos ez nem jó jel,valami nincs rendben mostanában az egészségemmel,csak nem tudom mi!!!KépKép
Szóval tiszta pánik fogott el,ráadásúl ilyenkor nincs itthon a férjem,még jó,hogy anyukámék itthon vannak ha valami komoly baj van.Így jár az aki csak a gyerekre és a férjére figyel.Drukkoljatok,hogy semmi komoly bajom ne legyen!Már volt ilyen akkor teljes ideg összeomlás lett a végeKépKépgyógyszeres terápiával és pánik betegséggel!Úgy félek,hogy megint ez lesz!
Sajnos még a házasságunk is mélyponton vanKépKépKépKép!Még annak KépKépKépKép,hogy közöttetek kicsit feltudok vidúlni!!
Sziasztok megyek mert megint a könnyeimmel küzködök!
Mindenkinek jó és KépKépKép: teli napokat!
Legalább annyi örömöm van ma,hogy a Dórikám 8 hónapos!
barika_andi
 
 


Sziasztok!

Jöttem, hogy "elmondjam": nem én vagyok a TL.

Pele!
De jó, hogy visszatértél! Kár, hogy ilyen hírekkel. Szegény Hanna! Vili is ilyen, ha jön a foga.

Zorkanya, Norcsi!
Én nem kaptam kitöltött kérdõíveket. A Ti e-mail címeteket még nem tudom, mert nem frissült a táblázatom, de az enyém -ha minden igaz- ott van benne. Kééérek!

Bigacsiga Kata!
Nagyon sajnálom Donátot, biztosan nehéz lesz megszokni Neki, de a fõ, hogy újra minden rendben legyen! Úgy is lesz. Punktum! Kép
Most, hogy rákérdeztél és megszámoltam, kiderült, hogy 450 db-os a takaró és már a háromnegyedén túl vagyok. Kép Pedig csak 130*130-as.

Adri!
Köszönöm a fenék riszálós képeslapot!

Verus, mint nyomozó üzletasszony!
Sok sikert a vállalkozáshoz! Bátrak vagytok!

Feksi!
Amikor a szüleimnél vagyunk én is ettõl rettegek. Az üknagymamám járt így, amikor anyáék bevezették a központi fûtést. Jobbulást Dávidkának!

CsKati!
"Micsoda buli!" Ezt az energiát, ami Neked van! Kép

Evey!
A másodunokatesóm felesége szinte ugyanannyi idõs terhes volt, mint én. Nekem csak szülés után mondták meg, hogy Õ 7 hónapos terhesen elvesztette a babát. Kép Áprilisra újra várják. Kép

Biztosan akartam még valamit írni, de elfelejtettem. Majd legközelebb!

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Küldjetek légyszi nekem is kérdõívet!
Bogdányiné!Nem kell félned nem leszel pánikbeteg,ha érzed,hogy jön a pánikroham gondolj mindig arra,hogy te ezt nem engedheted megmagadnak a pici miatt.
A gyermeked olyan óríási erõt ad neked,hogy le tudod gyõzni ezt az alattomos betegséget.
Egyébként a január február kedvez a betegségnek ilyenkor mindenki rosszabb paszban van.Nemsokára jön a tavasz hidd el sokkal jobb lesz.

Üdv:Beáta beako@freemail.hu
Beáta
 


Kati!
Nem voltam elég kitartó a krémmel! Így nem is használt.

Most csak olvasni van idõm azt is gyorsan , de majd jelentkezem!
Engem is elkapott a kórság!Kép

Puszka mindenkinek
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Hahó Lányok!

Hosszú nap volt a mai: de. családi zsúr számtalan szüli- és névnappal Érden, du. Jértörõ Matyi nap Fanni osztálytársaival a mûjégen, és most még apus lelépett mulatni, mert a kollégájának HÁRMASIKREI születtek épen egészségesen, hatalmas a boldogság...ja és még du. kénytelenek voltunk kihagyni az új Jankovich film díszbemutatóját, mert egyszerûen nem fért bele az idõnkbe.
Szóval a hétvégék azért jók mert nem külön-külön rohanunk, hanem együtt.
Sajnálom a betegeket, külön is a fülfájósokat...mi olyan szerencsések vagyunk, ha belegondolok Hanna még nem is volt beteg, Fanni is tán 3-4-szer összesen. kop-kop-kop
Pele: egyetértek Áronnal, a szalámit én is minimum egy centisen szeretem..
Dia: ez a bolt az Aradi utcai?
bigacsiga: az angollal én..sz*ul, de büszkén, egyre rosszabb és testi fogyatékosságként élem meg. Szívesen csatlakozom!
Ja és alegfontosabb! Felhatalmazást kaptam a férjuramtól a címem közzétételére (ugyanis nem megfeleõ védelem miatt kétszer kellett agyatmosni ennek a jószágnak) szóval: drfonagy@vivamail.hu
Drága Evy bevezeted alkalmadtán a táblicskuba?
puszi:
F. Dia
fd
 


Bigacsiga

Gondolkodtam es olvastam babapont.hu. Nagyon kene nekem az angol tanulas. De sajnos az ido eltolodas miat ra kellett jonnom. amikro ti epp tanultok akkor en epp lanyaimmal nappali eletet elek, max 5-10 perceim vannak gep ele ulni. Szoval igy nem igazan lehetseges nekem sajnos.

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok lányok!


Szentendrei züllés ideje és helye: 2002. március 9. szombat este 8 óra, Obsitos Étterem. Aki akar az vacsizik, aki nem akar az csak iszik. (züllik). Akkor erre írjatok vissza, hogy tudjam mondani az étterembe a kb. létszámot! Bár még ezt nem beszéltem meg az étteremmel, de szerintem tuti lehet.

Szemüvegesek! Szerintem manapság már sikk a szemüveg, de aki nem szereti, annak ott a kontaktlencse. A tesómat pedig nemrég mûtötték a lézerklinikán és a mínusz hetes szeméböl nullást gyártottak!Kép
Lányok! Már bánom, hogy leírtam azt az esetet, eléggé tapintatlan voltam, kérlek ne haragudjatok pocakosok! Egy nagy hülye vagyok! Ne nézzetek szentimentálisnak, de mindannyiótokért és a babákért is elmondok egy imát gondolatban mindig. Tudom, hogy sokan nem vagytok vallásosak, de egy ima azért jól jön mindenkinek.Kép Hiszen ti vagytok a legjobb barátnöim!KépKép
Szerintem az állapotos topik-lakó még nem volt züllésen velünk, mert azt írta, hogy "így ismeretlenül". Tehát szóba jöhet: Aussie Eri, Gabi1, Katica, Lara. Most hirtelen nem emlékszem, lehet, hogy ö közülük már mondta valaki, hogy ö nem?

Emese! Köszi a farsangos fotókat, a tieid legalább beöltöznek, Kikkó (ahogy várható is volt) el sem akart menni, nemhogy beöltözniKépKire ütött ez a gyerek?! Lilla fülére:Kép

Andi! Nagyon tetszett a megismerkedés a férjeddel! Tiszta romantika, föleg a csónakos jelenet!KépOlvasom, hogy a kínai, indiai kajákat kedveled! Nincsenek véletlenül efféle receptjeid?

Adri! Köszi a "jó" pasit! Tök jót röhögtünk a férjemmel, amikor a fenekén megláttuk a nevem!Kép

Anikó! Köszi a gyógypuszikat, meggyógyultak a gyerekek! Örülök, hogy visszatért Lili étvágya! Járáshoz nagy gratula!KépNyaralás: kár, de majd jövöre talán!Kép Én tudom, hogy nem Lilla Lili! Ha lesz egy kis idöm, kidolgozok egy névnapos-szülinapos táblicskut. Tulajdonképpen már félig kész van, de amíg nem kapok mindenkitöl pontos adatot és kérdöívet, addig hiányozni fog egy pár bejegyzés! Képeket köszi az édes Liliröl!Kép

Kanga! Pont a névnapomra vagy kiírva! De ha ráhagysz két napot, akkor pedig Adrián szülinapján szülsz!Kép

Emese, Norcsi! Köszi a gyógypuszikat! Hatottak!Kép

Pocok! A névtelenekkel ne is foglalkozz, igazad van, aki nem írja le a nevét, az gyáva ahhoz, hogy vállalja magát! Ahogy elnézem más topicban néha van egy-két bunkó, föleg névtelen.Kép Gyere ide, itt garantáltan csak kedves emberekkel társalogsz!KépKép A könnycsatorna átmosás nem fáj egyáltalán, csak azért szoktak sírni, mert lefogják öket. Kikkónak is volt 3 és fél hónaposan.Kép

Ildi! Én azért nem kívántam a te fiadnak boldog névnapot, mert nekem a táblázatban elsö névként a Zoltán szerepel?! Most akkor mit tart és mikor? Közben a gyerekdokink is mondta, hogy öntsem ki a sóska és a spenót fözölevét a nitrát miatt.Kép Táblicskut lásd Anikóhoz címzett soraimban.

Norcsi! Ez szörnyû, ami a Heim Pálban történt veletek! Hú, de mérges lennék én is! Írd csak le annak a nönek a nevét, meg is érdemli, ha feketelistára kerül!Kép Adj egy gyógypuszit a nevemben a picikéd fülére!Kép Sajnos a mi homeopatánk már nem vállal új beteget, Adrián is csak a Kikkó miatt mehetett, merthogy egy helyen legyen a két testvér. Egyébként a Pók utcai lakótelepre járunk. Ha gondolod elküldhetem a dokinéni mobilszámát emailben? Látom neked is jóhumorérzékü gyermekeid vannak!Kép

Madárka! Szerintem Petra olyan gyermek lehet, mint a szomszéd kisfiú volt ebben a korban! Mindent megkóstolt a zöld meggy, a zöld szölöszem, a bársonyvirág büdös virága és a jó kis anyaföld voltak a kedvencei! És soha nem volt még csak hasmenése sem ezektöl a "kajáktól". Miért kötelezö neked megjelenni ilyen nagy kaliberü dolgokon, persze, ha nem vagyok túl tolakodó a kérdésemmel!

Pele! De örülök, hogy végre tudsz jönni gyakrabban!KépKép

Moni! Szegény Martint nagyon sajnálom! Nem lehetne elöbb a fülspeci dokival beszélni, hátha van más megoldás is, mint a mûtét?

Verus! Üzlethez egy nagy rakással! Kívánom, hogy bejöjjön! Te leszel benne az eladó?

Barika! Adrián nem allergiás, hála istennek semmire, ez csak ajánlott a megelözésre. Remélem a lányom (?) vagy a menyeim ilyen védönöhöz kerülnek már, mint te vagy! Elkel már nagyon egy-két ilyen felfogású munkaerö ezen a területen!Kép Kúszó Dórikának sok puszi!Kép Házassághoz pedigKépKépKépKép

Cory, Andi3! Jobbulást nektek!KépKép

Cili2! Ez a diéta minden gyerekre vonatkozik! Ezzel állítólag elég jól csökkenthetö az allergia kialakulásának az esélye. Dávidnak gratula a mászás próbálkozáshoz! Nagyon ügyi, korán kezdi!Kép

Kati! Egy éves korig nem szabad(na).

Zsóka! Nektek is jobbulást! Emesének pedig gratula a járáshoz! Nem akarsz jönni zülleni? Még egyen sem voltál?!

Feksi! Szegény Dávid! Puszi a fejecskéjére!Kép

Bigacsiga! Nem is tudom mit írjak! Szegény Donát! Elhiszem, hogy magatok alatt vagytok emiatt! Remélem nem fogja olyan rosszul viselni! Bár ez gondolom nagyon nehéz lehet neki. De azért kívánok nekiKépKépKépKépKépKép Angol tanulásnak én is szeretnék nekifeszülni, szívesen csatlakoznék én is egy csoporthoz, de én középhaladó szinten. Van esetleg valaki?

Erika! Milyen ügyi babád van! Nemsokára el is indul!Kép

Zorkanya! Olyan jó dumájuk van a gyerekeknek! Jót nevettem a dédis történeten!Kép

Juca! Te egy marha ügyi lány vagy! Olyan régóta szeretnék már egy ilyen takarót! Eladásra nem csinálsz? + Régóta szeretnék vmilyen faliszönyeget a gyerekek ágyához, mert annyira hideg szokott lenni télen ott.

Iboly! Én nem tudom annak a bunkónak a nevét! Verus lehet, ha aznap az volt bent, akire gondolt! Megérdemelné a Margitos oldalon a feketelistát!Kép

Ági! Jobbulást nektek!Kép Nálunk is ez van: oda-vissza ragasztjuk a náthát, most pl. én vagyok göthös.Kép

Beáta! Neked is küldöm az ívet! Hogy vagytok?Kép Mielött a többiek el kezdenek gondolkozni, hogy ki vagy, elárulom, hogy én máshonnan ismerem öt!Kép

Egyébként nekem a két tippem Évi és Juca volt, amíg le nem mondták. Snoopyval ma a bébiuszin beszéltem, nem ö az.

Puszi, Evey
evey
 
 


Közben azért azt leírom, hogy lehet, hogy eléggé szedett-vedett a hozzászólásom, de már kb. egy hete írogatom a jegyzettömbe. Bocs.

Evey
evey
 
 


Sziasztok!
TL! Lucánál nekem sem voltak jelei a terhességnek és a tesztek sem bizonyultak túl megbízhatónak (gyári hibás volt 2 is), és a két csíkot is alig lehetett látni. Nem is mertem beszélni róla senkinek egy darabig, de hát sokáig nem tudja az embert az ilyen hírt magában tartani. Nekünk is elég nehéz volt az az idõszak, és anyagilag még mindig nagyon rosszul állunk, de a babának nagyon örültünk.

Kadri! Kaphatok én is pocakos pasit? A címemet tudod, képeket már küldtem neked. Kérdõívet azt hiszem még nem, de pótolom.

Bigacsiga Kata! Angolból nekem valami középhaladó féle kellene, a kezdõn már túl vagyok, de folyamatosan felejtek, ha nem használom. A számítástechnika is érdekel.

Barika Andi! A rosszullét azt mutatja (meg te is mondtad), hogy mostanában nem sokat foglalkozol magaddal. Kényeztesd egy kicsit magadat is, és menj el valami kivizsgálásra is. Szorítok, hogy ne legyen komolyabb bajod! Nekem is voltak mélypontjaim, amikor azt gondoltam, ebbõl nem tudok kimászni. Aztán valahogy mégis sikerült.

Feksi! Még szerencse, hogy nem lett nagyobb baja Dávidnak. Ugye azóta sem kellett a kórházba menni? Ma nálunk is történt Zsófival egy kisebb baleset. Szereltek az apjával és ráfeküdt a szerszámostáskára úgy, hogy az ujja becsípõdött. Szerencsére csak a bõr, különben el is törhetett volna. Így megúsztuk egy kis jegeléssel.
Kérdõívet kaphatok én is?
(Mindenkitõl várom aki még nem küldött!!)

Norcsi! A Zinnatnak még nem jelentkezett mellékhatása Zsófinál, igaz kicsit megy a hasa. Nagyon lelkiismeretesen beveszi, mindig õ figyelmeztet, hogy el ne felejtsük. 2x7.5 ml-t kell szednie.
Mi nem a "kedvenc" kórházadban voltunk, hanem a Bethesdában, de nem tisztították ki a fülét. Én rákérdeztem, mert furcsállottam, hogy csak ennyi a vizsgálat, de a doki azt mondta, hogy tiszta a füle, teljesen kifakadt. Remélem, tényleg úgy is volt. Egyébként Zsófi jól van, ha nem fújná az orrát, nem is tudnám, hogy beteg. Lucának még mindig porszívózni kell az orrát, és a férjem is lebetegedett. Én még tartom magam, jó lenne, ha nem kapnék el semmit. ÚÚÚÚÚÚÚtálok beteg lenni!!!!
Jó szülinapozást holnapra, sok puszi a háromévesnek!!!!

Most megyek vasalni, bár semmi kedvem és álmos is vagyok.
Jó éjszakát mindenkinek!
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Szûkül a kör, ami azt a kis pocaklakót illeti, aki itt "ólálkodik" körülöttünk anyukája pocakjában. Mostmár egyre gyanúsabb a dolog... Kép

Barika! Elég ijesztõ amit leírsz, nem a sok elvárástól van? Iskola, tanulás, gyerek, házassági problémák. Lazíts! Kép És vigyázz magadra.

Fdia! Már régen írtál. Remélem nem volt harag, hogy csodálkoztam azon, hogy jogtanácsos vagy. Pedig már tudnom kellett volna, hiszen írtad. Kép

Ma már egyre több lépést tett meg Lili és egyre jobban élvezi. Mosolyog nagyokat közben. És nagyon hagyja magát dögönyözni. Lefogom a kezét és lábát puszilgatom és õ csak kacag és kéjenckedik. Imádom!!!

Zsóka! Jobbulást nektek! Gyógypuszik mennek!

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Most muszáj írnom, ugyanis ma délután sokat bénáztam az Outlookkal. Próbáltam mindenkinek küldeni kérdõívet és képet, de sajnos mindig valami hibaüzenetet írt ki.
Ennek ellenére attól félek, hogy esetleg 5-6 emilt is küldtem a gépeitekre! Ha minden próbálkozásom elment, telepakoltam mindenki gépét, akkor most mindenkitõl elnézést kérek!!!
Ha viszont senk nem kapott semmit, akkor írjátok meg azt is! Akkor egyesével fogom elküldözgetni.

Andi3, Edóka! Nem tudom az emil címeteket! Megírjátok?

Cory! A te címed sem szuperál valamiért. Táblázatból néztem pedig.

Zorkanya! Ez nem semmi! Egyáltalán nem csoda, hogy kétségbeestél. Biztos én sem viseltem volna jobban, ha vér folyik.

Kanga, Zorkanya, RebekAnna és Norcsi! Ti is elkülditek a címeteket? Kérdõívvel meg képekkel, ha vannak. Köööszi!

Verus és Dia! Mindkettõtöknek gratula a bolthoz! Ha kell valamilyen könyvelõi segítség/tanács, írjatok!

Barikaandi! Remélem hamar túljutsz rajta, próbálj meg keveset gondolni a negatív dolgokra! Legyél minél többet a napon, remélem már többet fog majd sütni. Egyébként amiket írok, rám is vonatkoznak. Kissé elért a 4fal depresszió, de nem adom fel egykönnyen.
Egyébként fogyókúrába kezdtem. A torna jót tesz a hangulatomnak. (Kb. -6 kiló a célom.)

Na, sziasztok!
Feksi
Feksi
 


Sziasztok!

Bigacsiga Kata: én szívesen csatlakoznék a tanuláshoz! Muszáj lenne már tanulnom, kell a nyelvvizsga a diplomához. Nekem az a bajom ezzel, hogy a kiejtést hogyan gyakorolja az ember?

Feksi: pedig kaptam ma oda mailt. cory@tar.hu vagy elias@ludens.elte.hu

Ma nálunk teljes dögrovás volt. Pontosabban Balu már jól volt, csak én nem voltam képes még tisztába tenni sem. De estére sokat javult a helyzet! Kép

Én tudom hol dolgozik Dia! Kép De TL kilétérõl fogggggalmam nincs, és már nagyon kiváncsi vagyok! Kép

Ma Balu kinézte a számból a bébiételt (ugyanis muszáj volt megkóstolnom, amit neki vettünk), így kapott õ is egy kicsit. Nagyon helyes volt, és nagyon egyedül akart enni. Így nem tudom, mennyit ehetett az alma-banán pürébõl, valahol a 1 és 2 kiskanál között lehet a mennyiség! Nagyon édes volt közben! KépKép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Evelyn!Most olvastam,hogy Szentendrén laktok.
Én ott születtem és laktam 26 évig Ti mióta laktok ott?
A kérdõívet hogy kell kitölteni?
Köszönöm kérdésed jól vagyunk.Martin 4 hónapos, Dominik 22.
Üdv:Beáta
Beáta
 


Sziasztok!

Húúúúú de sokat írtatok mióta utoljára olvastalak benneteket. Akkor most megpróbálok szépen sorjában írogatni.
Én még csak három kérdõívet kaptam,de igyekszem majd én is több helyre elküldeni az enyémet. Ugye ti is elkülditek a tieteket?

Cili2. Nagyon sajátságosan közlekedik a kisfiad, de nagyon ügyesen. Gratula hozzá!KépFogzáshoz is nagy KépKép.

Köszi Erika. Szerintem renitenskedhet a szemfog is. Nem feltétlenül szokták betartani a sorrendet, legalábbis a kisebbik lányomnál teljesen rendszertelenül nõttek a fogacskák.

Emese.Kép Most már tényleg jelentkezni fogok, ígérem. Ugye nem volt semmi gond fülileg a hétvégén, és akkor megúsztátok az újabb gyógyszer elkezdését?
Köszi, most már talán a holnapi lesz az utolsó nap amikor mennünk kell. Legalábbis remélem, mert ez a dög Zinnat azon túlmenõen hogy hasmenést csinál, még jól ki is marta szegénykémnek a popsiját.Kép

KAdri. Én is kérek táncoló pasit! Küldöm majd kérdõívet emilben, jó?
Nagyon ügyes a kis Leevi!Kép

Gerianikó. Köszi a képeket, nagyon édes a kis Lili, meg ahogy olvasom legalább ilyen ügyes is!Kép Én is fogok küldeni, meg majd kérdõívet is, csak kicsit több idõmnek kéne hozzá lenni.

Cskati. Nagyon klassz buli lehetett nálatok! Nyáron már nekünk is bõvített szülinapot kell majd tartanunk Annának (most lesz 6 éves), de valahogy már elõre félek az egésztõl. Az egész ovit meghívná ha rajta múlna.Ahogy olvaslak, akkor azért Ti sem unatkoztok. Zajlik az élet nálatok is!KépKépKépKöszi, megvolt a szülinapozás nálunk is. Nagy sikere volt a fényképes tortának, hát nem sajnálták bele a krémet TESCO-ék (lúdláb torta volt), alig volt benne egy kis piskótalap, rajta a rengeteg krém. De a képet marcipánlapra nyomtatták, és nagyon aranyos volt. (Ha minden igaz, majd képet is rakok fel a netre, vagy küldök, de ehhez kell a férjem is, mivel õ nyomja majd össze kicsire.)

Feksi. Dávidkának mielõbbi javulgatást, az én kisebbik lányom ugyanilyen volt, hol a szája repedt fel, hol a fején éktelenkedett egy oltári nagy púp, a kék foltjain már meg sem lepõdök.Hálapénzzel kapcsolatban, valahogy eddig még sosem volt olyan a szituáció hogy elõre adtam volna hálapénzt. Lehet hogy meg kéne próbálni? Az lenne a legjobb ha egyáltalán nem kellene hálapénzt adni senkinek sem. (Ld. ezzel kapcsolatos topic.)

Dia. Ti merre fogjátok megnyitni a bababoltot? Szerintem engem érdekelne!Kép

Barika andi.Nagyon nagyon szurkolok Neked, hogy minden rendben legyen veled és mielõbb helyrerázódj! Dórikának tényleg nagy szüksége van rád!Kép

Juca. Küldöm, de kérek ám én is kérdõívet!Kép
Nagyon klassz, hogy ilyen ügyes vagy, hogy ekkora takarókat tudsz varrni.

Szia fd. Nagyon régen nem hallottam rólad. De annak örülök hogy minden rendben, csakhát aki ennyire elfoglalt!KépKépKép
Amiatt meg külön is irigyellek, hogy ilyen egészségesek vagytok! Látod, mi már milyen korán elkezdtük a betegeskedést?

Evey. Köszi a kérdõívet, megkaptam ám, csak még nem volt eddig idõm válaszolni, de hamarosan fogok!KépDe jó nektek, hogy már teljesen meggyógyultatok! De mi is a finishben vagyunk betegségileg, legalábbis remélem, holnap kiderül.
Egyenlõre jó a gyerekdokink (homeopata), csütörtökön megyek hozzá, hogy megpróbáljuk megtalálni a Bánk alkati szerét, ami a további fülfájásoknak is elejét venné. De ha késõbb majd valami okból kifolyólag szükséges lenne, akkor azért majd elkérném tõled a telefonszámot, jó?

Andi3.Nekem is középhaladó féle tudásom van angolból, csatlakozhatok? Köszi, már túl vagyunk rajta, és egész jól ment a dolog, bár a romok eltakarítása még hátravan. Gyógyuljatok meg minél elõbb!Kép Mennek a gyógypuszik!

Sajna sír a kis beteg, úgyhogy mennem kell, de mindenkinek gyógyulást kívánok aki beteg, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Már elõre tudom, hogy ma nagggyon kápos leszek. Két napja teljes dögrováson vagyok, láz, orrdugulás, gyomorfájás stbstbstb. Nem is részletezem.
Gyerekek jól vannak, szerencsére nem kellett Lilinek sem új AB. Remélem, nem kiabálom el!
Egész hétvégén szülinapi bulikra hordtam a fiúkat. Hogy lehet az, hogy az oviban mindenki febr-márc-ban született? Kép

Feksi! Kédõív átjött, köszi. (Csak egyszerKép) A képeket méginkább köszi, nagyon szépek vagytok! Dávidnak gyógypuszi a púpjára, elhiszem, hogy nagyon ijesztõ lehetett.

Dia! Én is tudom, hol dolgozol. És képzeld, honnan: 1000 éve nem játram a cseten, egyik este megpróbáltam, és a gép nem engedett be. Illetve ott voltam, csak senki nem látott, én se tudtam hozzászólni semmit, csak lesni. (Húúú, kukkoltam!Kép) Na, akkor épp azt tárgyalták ki Coryék, hogy az új fõnököd rabszolgahajcsár vagy nem.Kép És annnyira szerettem volna beledumálni, de ez a dög nem engedett! Mondd csak, nem tudsz tenni ellene valamit? Kép Azért mondd el Te, jó????!!!!

Nyomozunk ezerrel, Verus hivatalosan is felvett maga mellé Watsonnak. Juca, elkeserítettél, mert én erõsen Rád gondoltam. Akkor meg ki TL?

Evey! Szentendrei züllés érdekelne, se elképzelhetõ, hogy nem leszünk itthon azon a hétvégén. Úgyhogy egyelõre csak feltételesen.

Barika! Pihi, nyugalom, nem lesz semmi baj!

Lányok, körbeküldök egy friss címlistát, mert megint sokan kérdeztétek a címeket. Reményeim szerint ezen mindenki rajta van, mindenki a jó címével! Kép
Puszi:
Emese
Emese
 


Sziasztok!
Hát elég szörnyû dolog történt velünk a hétvégén! Azaz kettõ is.
Az elsõ : tegnap nem figyeltem és nagyon a tûzhely fölé hajoltam és arra lettünk figyelmesek , hogy lángol a pocakom!!!!!!! Még nem volt meleg és a pizsim sem égett meg csak szörnyû büdi lett. De az ijedelem annál nagyobb volt!
A másik : az elõbb Gergõkém kézbe vette a vadi új kaktuszomat és csipesszel kellett kiszedegetni az ujjacskáiból a tüskéket!KépKépKép Persze végig ordította a mûveletet , a szívem szakadt meg!
És ehhez még társul ez a fránya megfázás!
Szó ami szó volt már jobb hétvégénk!

Evey!
Köszi a kérdõívet!
Én sajna nem tudok menni a talira , mert nem tudok hogy hazajönni.

Emese!
Köszi a címlistát!!!

Geri!
Köszi a képeket!

Majd ha Apaci is ráér akkor én is küldözgetek képeket , bár csak szeptemberi van fent a gépen.

A szülinapi jó kívánságokat mindenkinek köszönöm , bár a számot inkább felejteném!Kép (29) Tudom , hogy van akki több , de ez nem vigasztal!!!

Most búcsúzom , mert Pocak-pocok nagyon követele már , hogy kinyújtózzak! Lilára rugdossa a bordáimat!!!Kép A kis drága!! Majd májusban elszámolok vele!Kép

Pusssszka
Kanga és a háborgója
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok Lányok!

Milyen sikan írtatok. Ez olyan jó!

Szia Bea! Üdv itt nálunk! Meg is ragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem elõnyét/hátrányát a tesók kis korkülönbségének, ha van kedved velem megosztani. Köszi.

Emese! Gyógyulj meg gyorsan, gyógypuszik mennek.

Juca! Te nagyon ügyi lehetsz, ha ilyen takikat tudsz varrni, ráadásul ennyit.

Barika! Ne csinááááááld! Olyan vidám nõcinek ismertelek meg. Tényleg, nem kellene egy kicsit lazítanod? A pároddal meg ülj le beszélgetni. Meglátod mingyá' itt a tavasz és más szinben látjuk majd a világotKép Puszi az ügyi, 8 hónapos Dórikának is.

Evey! Sajna nekem az a hétvége nem jó, mert akkor jönnek a nagybratyómék H.szoboszlóról és azért este mégse tünhetek el.Szomorú vagyok.

Dia! Én nem voltam ugyan a chaten, de nem a Lieselnél dolgozol véletlenül?

TL kérdés! Én sem vagyok, viszont olyan valaki aki Mo-n él, mert ha jól emléxem ékezetes betûkkel írt, viszont még nem volt talin, ami vagy azért van mert vidéki, vagy másért. Tehát esélyesek: Gabi1, Katica -bár õ most kisbabás- nem hiszem, Moni, Szile, Prü, Cseri. Egyébként pedig lehet, hogy nem is akarja elárulni, akkor meg hiába találgatunk, mindenesetre gratulálok a kis Rizsszemhez!

Kati! Örülök, hogy jól sikerült a buli. Sajna most meg mi szülõk lettünk takonykórosak, és Panka sem az igazi még, ugyhogy még egy kicsit jegeljük a talit. De aztán....

Norcsi! Örülök, hogy jobban vagytok. Kérdõívet köszi, igyekszem. 3 évesnek boldog szülinapot!

Adri! Kérem a táncoló pasit. Mit kérem, követeleeeeem!KépKépÖrülök a ti jól sikerült bulitoknak is.

Évi! Lécci írd meg ha van idõd, hogy most, hogy Csongi nem szopizik, mit eszik egész nap? Köszi.

Ma nálunk is megvolt az elsõ fejre esés, szerencsére csak a lábamon keresztül de a parkettára. Kis dudoros lett Panka/1év/ feje. Jön a 8. foga és az is kissé megviseli, nappal nem nagyon akar aludni. Ráadásul náthás lett és eléggé folyik az orra, nem gyõzzük porszívózni. Szerintetek milyen gyakran lehet? Mert ma kicsit vérzett neki utána. Ráadásul mi is elkaptuk, nekem is fáj fülem, torkom, pedig csak 1 hónapja lábaltam ki az elõzõbõlKépHiába, vitamin-, és naphiány. De ma is milyen szeles, hideg volt.

Ráadásul az eddig gyönyörûen gyógyuló, operált körmû lábam begyulladt, fáj, duzzadt, így nem tudok kimenni, sétálni, tornázni és ettõl kissé idegbeteg vagyok. Mert vissza is kell mennem a dokihoz és akkor megint kés és kezdõdik a gyógyulás elölrõl. Én meg utálok itthon tespedni.Na most jól kipanaszkodtam magam. Bocs.

Te, Snoopy, már megint merre jársz?

Jobb éjszakát mindenkinek!

Üdv:Pankamama / aki betársult Holmes és Watson mellé/
PM
 


Sziasztok!

No, jó, akkor elmondom...Kép Emese, ez nem ér...Kép

Szóval, képzeljétek el, Babanetes lettem. Hétfõ óta itt dolgozom, újságíróként. Új rovatokat találtam ki, cikkeket fogok írni és fordítani, stb. Ja, és a rendezvények szervezésében is részt veszek.
Szóval, ha van valami óhaj-sóhaj, csak mondjátok, elõterjesztem szívesen.KépKépKép

Naplóhoz még mindig nincs erõm, de majd jön.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Bocs, látom, ferdítettem egyet...Kép Szóval, lesznek olyan rovatok, amik az én ötletem alapján készülnek el, és lesznek olyanok, amik már amúgy is tervben voltak, és lesznek olyanok, amik közös ötletcsere alapján készülnek el. Ez így a teljes igazság...Kép

pusz:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Tegnap este eldöntöttük, hogy ma állatkertbe megyünk, aztán megnéztük az idõjóslást máraKép Egybõl programot változtattunk Alexal kettesben mozizni mentünk. Odafele majd megfagytunk, csontig hatolt a szél. Visszafele levettem a kabátomat mert majd megsültem. Már majdnem megbántam, hogy maradtunk az eredeti programnál, aztán alighogy hazaértünk "lekapcsolódott a villany", és jött egy kellemes kis hófúvás. Szóval ma nagyon hülye idõ volt. A mozi nagyon tetszett, a "Szörny Rt."-t néztük meg. Annyira édes volt benne a kislány. Persze mi szokás szerint egymásra borulva sírtunk bizonyos részeknélKép
Kitti ma elkezdett Bélázni. Olyan gyönyörûen mondogatja, hogy Béla, Béla, aztán idõnként vált, és apa, apuci következikKépKépKép Alexet még nem tud mondani, kiváncsi vagyok mikorra fog megbírkózni ezzel a nem egyszerû névvel. Pedig imádja AlexetKép

Zsóka! De jó hír!!! Nagy gratula Emesének az elinduláshoz! Ábel is nagyon ügyi! Striákkal kapcsolatban én is ezt hallottam, csak most hogy írták ezt a krémet úgy szerettem volna elfelejteni a tényeket és reménykedni... de marad a beletörõdés.
Jobbulást mindnyájatoknak!

Feksi! Elõször is küldök sok-sok puszit Dávidka búbjára! SzegénykeKép
Kérdõívet, fényképeket köszönöm. Kisfiad nagyon édi! Rólad viszont nem jött kép, pedig azt írtad küldesz tavaly augusztusit. Én bénáztam el valamit? Három fotó érkezett Dávidról aztán slussz. Szeretnélek Téged is látniKép Egy emil érkezett csakKép

Dia! Emese írásából már gondoltamKép Meg azért elõtte is sejtettem csak úgy magamtólKép Nagyon gratulálok!!!!

ZA! Ilyen helyzetben valószínûleg így reagálnék én isKép Mikor a nagylányom kb. 2 éves volt a buszon egy kanyarban lerepült az ülésrõl a lépcsõhöz (leghátul ültünk egymással szemben). Tisztára kikattant az agyam, felkaptam és szorítottam magamhoz, majd kiugrott a szívem a helyérõl, meg sem mertem nézni, hogy lett-e valamilyen sérülése. Õ meg csak üvöltött, üvöltött, azt hittem valami nagy baja van. Szörnyû volt. Az utasok aztán jöttek segíteni, egy hölgy megnézte a gyereket akin egy karcolás sem volt. Csak nagyon megijedt(ünk).

Barika! Vigyázz magadra!!! Lazíts egy kicsit!!! Kívánom, hogy mind az egészséged, mind a házasságod újra a régi legyenKépKépKépKépKép

Juca! 450??? Már a 250-en is kiakadtam. Nagyon ügyi vagy!!!

Beáta! Üdv itt!

FDia! De jó, hogy ilyen egészségesek vagytok! Húúú a hármasikrekhez gratula a kollégának!!! Voltunk az új gyermek egészségügyi központban (vagy a fene tudja pontosan hogy hívják, Te jobban tudodKép). Nagyon új (a szaga isKép), meg a maga módján szép is... hát nem tudom, nagyon rideg, egyáltalán nem barátságos.

Evey! Züllésre nem merem bátran azt mondani, hogy oké. Amikor elõször írtad én is félreértettem mint Emese. Azt hittem családi napot tervezel. Így csak akkor tudok igent mondani, ha valamelyik kedves topictárs utitársul fogad a kocsijában. Gyalog kissé bajos lenne. Egyelõre feltételes vagyok.

Cory! Neked is jobbulást!

Norcsi! Jól látod, valóban nem unatkozunkKép Nálunk most elõször volt szülinapi buli, eddig mindig a Mc’D-ban tartottuk. Féltettem a lakást, meg magamat a rákészüléstõl. Mostantól nem félekKép Na ez egy jó ötlet, fényképes tortánk még nem volt. Nem volt túl tömény a sok krémtõl? Fényképeket kíváncsian várom. Kérdõívet megkaptam köszi!

Emese! Neked is jobbulást!!!! Nehogy elhagyd máááá magad!!!! Holnap írok, ma már nem fér bele KépKépKép Gyógyulj meg gyorsan, mi lesz így a heti programmal? Köszi a címlistát!

PM! Anikó annyira elbizonytalanított, már kezdtem én is Rád gyanakodni (ez a PM=TL)KépKépKép Jobbulást, gyógyuljatok meg hamar!!! Puszik szállnak Panka búbjára is! Ami késik nem múlik (taliKép)!

Puszi mindenkinek!
Kati

ui. TL ki vagy?????? Áruld már el!!!!!
cskati
 
 


Képzeld Cskati,

szombaton mi is a Szörny RT-t néztük meg a moziban. Ez volt a debütáló mozink, de jól felkészültem. Elõtte a wc-ben jól megpisiltettem Zozit (hülyén fogtam, a fele a nadrágomra, a másik fele a cipõmre ment), meg elmeséltem milyen is lesz. (Zozi azóta boldogan meséli mindnekinek hogy moziban voltunk, és a mozi az olyan ahol magason fenn van a tv.) Végig az ölemben ült, az eljén meg volt szeppenve, de a közepére belejött. Csak az volt a ciki mikor a halál csendbe beleüvöltözött idõnként hogy Meneküljetek! Menj innen csunya bácsi! Nem szabad bántani! Már mi is egy külön mozielõadást produkáltunk, de a legégõbb az volt mikor Zozi szintén a halálos csendben felugrott az ölembõl és elkezdett üvöltözni: Anya! Gyorsan! Jön a kaki!!!Mindent összevetve jó buli volt. Lett volna, ha közben az odakint furikázó páromat az otthonfelejtett iratok miatt nem nyúlták volna le a szemét korrupt rendõrök- de ezt már egy másik topikban elregéltem.
Puszi nektek.
ZA
Zorkanya
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációt, de az egész nem tûnik olyan jelentõsnek, merthogy csak odatámasztja a lábát a rácshoz és nem térdelésen át áll fel, de persze azért mi is büszkék vagyunk rá. Olyan jó, hogy még nem jött rá, hogy hogyan lehet felülni, mert így haladékot kaptunk az alattomban villámként felálló, majd nem alvó és célbadobáló Kép gyermek megjelenéséig. De ti tudjátok mi a jó nekik a dobálásban?
Egyébként, mintegy mellékesen kibukkant Zsombi elsõ, jobb alsó fogának teljes vágóéle. Mivel vadiúj, piszok éles. Beújítunk sárgarépát. Ha a nyulaknak segít koptatni, hátha nekünk is bejön.
Tegnap elõtt történt, de még mára sem tanulta meg, hogy egyáltalán mire jó. Hálistennek KépKépKép

Próbál leszokni a szopiról én meg igyekszem nem hagyni. A vasszöges eset visszafelé. Ha ezt egy védõnõ hallaná...
Szóval 3 naponta bevezetünk egy csak szopis napot. Végszükség esetére egy kis almát és forralt vizet, ki ne száradjon már a gyerek...

Pocok!
Minden bizonnyal igazad van. Ami az almát és a vasszöget illeti, arra semmilyen pontos információt nem találtam, csak a halvány emlékeim jelentek meg. A többi a gyerekgyógyászat tankönyv. De hiszen akkor Te többet is tudhatsz ebben a kérdésben, mint amit én fel tudtam hajtani! Van még valamilyen információ a témakörben, amit én nem találtam meg? Pl, hogy milyen kajákban van igazán sok vas, mert erre, csak utalások vannak, de részletes info sehol a környezetemben.
Ami a könnycsatornát illeti. Leírás alapján valószínûnek tûnik, hogy el van dugulva, vagy nem is teljes a könnycsatorna csöve. Szerintem vidd el. Nem tûvel csinálják, hanem egy nagyon vékony csövecskével. Állítólag nem fáj, csak rossz nézni, gyorsan megvan és utána megszûnik a trutyis szem. Szerintem megéri. Elvinném. De ez csak egy vélemény.

Norcsi!
Kép. Sajnálaom a fülecskéket. Anno engem mindenféle játékkal kellett megvesztegetni, hogy egyáltalán a fülészet közelébe bírjanak cipelni. A tízes golyósrágó csomag a fasorban sem volt. Így is vagy 3x magától, illetve a gennytõl repedt a dobhártyám...
Kolléganõm háromévesen apukája ölében lefogva kihúzta a lábát a csizmából (így apja a csizmát fogta tovább) úgy felrúgta a fülészt, aki kezet emelt a dobhártyájára, hogy a szegény beleesett a steril múszerek közé a szekrénybe. Így aznapra megúszta a felszúrást, mert nem maradt steril cucc. Kép

Madárka!
Micsoda csábító lehetõség esti alvás helyett...Kép
Remélem Mazsit legalább a rúzsok nem fogják érdekelni!
A nem pakolós gyerekednek külön gratulálok. A hûtõ tartalmának ilyen helyen jobb raktára nem is lehet. Egyébként a kagyló, vagy a helyiség lett a kiválasztott? Kép
Vércukor?

Zsóka!
Ez a fürdés! KépKépKép
Azóta kibírod a szopi végéig ébren? Zoli talált már minket alva egymás (Zsombi az enyémben)karjaiban ülve. Merthogy Kopasz Gombócnál csak fotel van. KépKép
Hát a mellékhelyiségek elég túlzsúfoltak nálatok. Apjukkal nem mennek wc-re? Kép

Évi!
Örülök, hogy elmúlt a vész az internetetek feje fölül. Mindenképpen maradj velünk!

Pele!
A gombelemevés nem túl jó ötlet. Útálatos dolgokat oldhat ki belõle a gyomor. Örülök, hogy semmi baj. Visszértelenséghez gratuláció jár!
Azért jó hallani ügyesen megoldódott kukiügyekrõl Képis. Biztató.
Mi a helyzet, ha a Hannus a papírra-papírra mondogatás közben a tapétát veszi célba? Kép Végülis igaza van...

Andi!
A lányod nem is esett le a felsõ peremrõl??? Ügyes csajszi! Remélem nem meséli el Zsombinak a kimászás mikéntjét, ha találkoznak...

Evey!
Amit leírtál a nem élõ babáról, az szörnyû. Remélem, hogy a doki nem azért mondta ezt így, mert egy érzéketlen empátiamentes bunkó, hanem csak nincs benne érzék, hogy hogyan lehet (nem is lehet) kíméletesen közölni egy ilyen rettenetes hírt KépKépKép
Ami az allergiákat illeti. Rájöttem, hogy miért nem adok Zsombinak tejet és búzát most még, bár narancsot és banánt igen, még akkor is ha allergizálhatnak! Sokkal több baja lesz az életben, ha tejre, vagy gluténre lesz allergiás, mint ha a narancsra. Bár ez utóbbit sajnos imádja.

Jamina!
Szerintem is boldog névnapot neked, így utólag is. Most már nekünk is van mécsesnek való bébiételes üvegünk bõven Kép
Milyenek voltak a Cernysták? Lehet, hogy ismered a Kedvesemet?

Kati!
Májkészítéssel egyetértek. Zoli szereti, nálunk: aki szereti, csinálja. Majd elteszünk belõle Zsombinak is Kép

Anikó!
Tudom, hogy már annyira le vagyok maradva, hogy ez is arhivált, de muszáj gratulálnom Lilinek a gyalogtúrához. Nagyon ügyes a csajszi!

PM!
Mi van a fürdéssel? Remélem elmúlt a hullámvölgy. Jó lenne nyáron közös nagy strandolást csapni!
Szegény lábad! Kép. Állítólag orrot szívni olyan gyakran lehet, ahogy Te fújod, azaz bárhányszor. Bár idõnként ugye akkor is vérzik. Talán Zewa-softis orrszívó kellene Kép

Bigacsiga Kata!
Ez szörnyen hangzik! Szegény fiacskád! KépKépKép Már az ortopédiakönyvet olvasva sem értettem, hogya hogyan lehet kibírni idegekkel azokat a gyógymódokat, de így testközelbõl még szörnyûbbnek tûnik! Mitõl lehet? Gyógyítható?

ZA!
Olyan jó olvasni a sztorikat! Kép Mikor fog már Zsombi beszélni!?

Verus, Dia!
Gyerekcuccgondok megoldódnak. Tök jó! Hajrá! Kép
Nekünk is készül meglepetésünk...
Nem pocak. KépKépKépKép

Barika!
Fel a fejjel!
Küldök KépKépKép-t. Ilyen gyönyörû 8 hónapos jány mellett nem lehet szomorkodni. Ezt üzenem a párodnak is! Ne csináljátok már! Ez olyan rossz. Kép

Adri!
Pocakos sztriptíztáncos nálunk is ropta. Köszi!

Levlista Kép
ZüllésKép
Kérdõívet még nem csináltam Kép

3 órája írok, közben csak egyszer szoptattam, elhúzok fürdeni.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Rövid leszek, csak beugrottam, nincs sok idõm a lányok mellett. Zsófi már sokkal jobban van, szerintem túl jól is! Kép KépNem sok kedve volt itthon maradni, reggel mindenképpen menni akart a bölcsibe. Most itthon vezeti le a (rengeteg) fölösleges energiáját.
Evey, Norcsi! Részemrõl ok az angol középhaladó csoport. Érdekel még valakit?
A szentendrei tali nekem az odajutás miatt problémás. Gyalog nem tudnék olyan késõn hazajönni. Majd meglátom...

Norcsi! Neked még nem írtam, mennyi a közös bennünk a kérdõív alapján! Gondolok rátok, hogy minden ok legyen Bánkkal ma a dokinál!

ZA! A rendõrökön kiakadtam!Kép Kép Kép Nekünk is volt egy kalandunk velük amikor Zsófi kb 1 hónapos volt. Kicsit gyorsabban mentünk a városban (tényleg csak kicsit), megállítottak. A rendõr szövegelt egy ideig, h. ejnye-bejnye.... benézett a kocsiba és azt mondta, h. ez 2000 Ft lenne, de ha megígérjük, hogy a kicsinek veszünk belõle valamit, akkor elenged.

Kanga! A pocakodat óvatosan melegítsd! Gergõ - kaktusz Kép
Emese! Címlistát köszi!
Feksi! Tudod már a címemet?
Mindenkinek szép napot (hetet)! Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Kicsit segítek, mert úgy látom tévúton van a nyomozás. Kép
Evey, PM!
Az "ismeretlenül"-t úgy értettem, hogy így álnéven, nem úgy, hogy még senkivel sem találkoztam...
PM!
Természetesen el fogom mondani, ha már biztosabbnak tûnik a dolog. De lehet, hogy addigra már kinyomozzátok. Kép
TL
TL
 


Sziasztok!

Elõre bocsátom, hogy csak átfutottam a történéseket, így gyarló módon inkább magunkról írokKép

Ja, de annyi még, hogy minden tippem kilõve! Én PM és Juca személyére szavaztam volna... Kezdek azon az állásponton lenni,hogy csak "olvasóval" van dolgunk! Arról nem is beszélve, hogy rég nem jelentkezett!

Na, akkor magunkról! Szombaton bálba mentünk. Csongit átvittem anyuékhoz (15 km), és otthagytam! Életében elõször aludt nélkülem, hát majdnem elsírtam magam, amikor elindultam tõlük. De a gyerek marha jól érezte magát, ott volt a 12 éves keresztfiam, rengeteget játszottak, sokat tanult tõle, és abszolúte nem sírt. Elõtte két éjjel már nem aludtunk, jön a 8. foga, de ott egyszer ébredt fel.
A buli felejthetõ volt, de nem mondom, nem volt rossz, hogy reggel nem kellett Csongihoz kellnem 6 órakorKép Azért furcsa volt a nagy csend itthon. Megbeszéltük a férjemmel, ha jól bírja a fiú, akkor ezt berendszeresítjük, legalább néha mi is pihenhetünk egy kicsitKép

Érdekes volt, mert ahogy megérkeztünk érte, elõször elsírta magát, aztán azt sem tudta kihez bújjonKép

A másik, meg az, hogy hihetetlen mennyit jelentett, hogy ott volt a kereszfiam. Egy nap alatt annyit okosodott, és olyan más lett, hogy csak néztünk. Rengeteget tanult tõle! Ennyit jelentene egy nagyobb testvér!

Ja, és most már csak egy mondat. Le kellett vágnom a frufruját, mert már majdnem a szemébe lógottKép

PM, küldtem levelet, kaja ügyben. De engem is érdekelne, hogy más 1 évesek, mikor és mit esznek!!!!!!

Evey, nekem bizti nem jó a züllés, legalábbis az idõpont. Csongi akkor lesz 1 évesKép Én meg lassan 27...
Szóval, más idõpontban még lehet, hogy el is tudnék menni, mert Pomázon laknak ismerõseink, apa elvinne, és õ is el tudná addig foglalni magát, amíg én züllök. De a március nekem igen húzós, mert szülinap, konyhafestés, és anyósomékhoz is menni kell... Szóval miattam ne változtassatok.

Sziasztok

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Pankamama!Nagyon jó a kis korkülönbség ,mi direkt igy terveztük: másfél év korkülönbség,és egynemü gyerekek.
Mind a kettö bejött.Szerencsés vagyok ,mert mindig ugy lettem terhes,hogy azt mondtam,na én ebben a hónapban teherbe szeretnék esni...
Dominik bölcsibe jár a pici nagyon jó baba,sokkal jobb mint a Dominikkal volt,persze én is lazább vagyok.
Nincs testvér féltékenység,Dominak olyan mintha a Martin mindigis velünk lett volna.Imádja Õt.
Üdv:Beáta
Beáta
 


Snoopy, szerintem Zsombi sohasem fog beszélni- tekintve hogy Zsombi nevû leszármazottal nem rendelkezem. (Még...) Ha Döndire gondolsz (:-))), akkor örömmel jelenthetem, hogy szókincse az alábbi:
-anyanyanya
-bá-bá
-vau-vau
-brrrmmm, brrrmmm
Puszi:ZA
ZA
 


Sziasztok!

TL: én nem bírom ezt a stresszt! Ne csigázz minket! Kép

Most röviden rólunk:
Balu mostanában állandóan a lábát fogja. Nagyon helyes!
Szombaton megkóstoltam a bébiételt, amit vettünk neki, és egyszer?en kinézte a számból. Volt nála egy kanál is, mert meg akartuk nézni, hogy kijött-e már a foga, de lenyúlta a kanalat, és egyedül rágcsálta. Úgyhogy kicseréltük a kanalát m?anyagra, és belemártottuk a bébiételbe. Nagyon édes volt, ahogy a szájába tette. Persze közben még a füle is olyan lett, de azt egyszer?en nem hagyja, hogy én etessem. Persze összességében max egy kanálnyi jutott bele, de hát még ráérünk!
Én még küzdök a náthával, de Balu szerencsére már teljesen jól van.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok!

Egyre nagyobb kedvem lenne beszállni a nyomozásba, csak a meló...

Rólunk gyorsan: Szombaton görbe napot tartottunk: állatkertben voltunk elõször (mégegyszer köszi Jamina!!!), aztán meg moziban: Harry Potter végre sorra került. Jelentem a szöszik, azaz BÁlint és Ilcsi simán el voltak vele (9 és 7 nyáron), Gergõ (7 nyáron) viszont a vége felé beült a párom ölébe. A magam részérõl nem találtam ijesztõnek. Pláne, hogy az elmúlt két évben a Csillagok háboruját, meg a Gyûrûk urát láttam csak, ezek után ez könnyû kör volt. De a gyerekek jól viselték, szerintem ebben a korban már nem kell tiltani õket tõle.
Ja, jelentem, aki még nem tudná (Evey, mehet a tablicskuba): Zoltán BÁlint nevû gyermekem (keresztelve Istvánnak) a Bálint nevû napot tartja, és Gergely Dániel nevû pedig a Gergelyt(márc 12). Ilcsi továbbra is Ilona(aug 18). De tényleg csak a tábla kedvéért.

Ja. Tojás. Szóval én azt csinálom, hogy kifújt tojásokat festek. Így nem vész kárba a tojás és nem is robban. (ami ta fiúk hoznak, szintén csak az üreseket vagyok hajlandó tárolásra engedni. Apunak egyszer-kétszer robbant eltett tojás, rém büdös). A fújáshoz elég bátor nagy lukat csinálok, mert a végén úgyis teszek bele madzagot és a lukhoz filcbõl kis karikát, az eltakarja (viszont a madzag átdugása kislukon nehezebb). Így nem egy strapa. Ja, és legkésõbb ilyentájt elkezdem a gyûjtést. Volt olyan év, hog ymár karácsonyi sütések tojásait is fújtam, na akkor az oviba is jutott kifújt tojás. A dekorálás kisgyereknél: matrica, filces rajz, nálam leginkább tempera, de mintákkal gyakran kínban vagyok.

Elõbb utóbb csak véget ér idebent a roham, akkor lelkesen reagálok mindenkire. Most akit illet (állások, évfordulók stb) azoknak gratula, akit pedig a másik illet (fülek, takonykórok, szemek, bibik) azoknak jobbulást!!!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szija lányok!

Megvagyunk ám, csak mostanában teljesen lekötött a szoptatás, igy teljes erövel a tejszaporitáson dolgoztam, Iboly és a szopis topic segitségével.
Kedves doktornönk kevésnek találta Hanga gyarapodást és kapásból tápszert irt fel, amit persze én nem voltam hajlandó odaadni a babának, helyette inkább gyakrabban szoptattam, igy több lett a tejcsi isKép
Szóval most ismét beindult a gyarapodás nálunk, most olyan 6050g és 64cm lehet Hanga, ja és tegnap volt pont 4 hónapos:-))

Ha almát vagy banánt eszem, Hanga addig sir, amit oda nem nyújtom neki a gyümölcsöt. Ilyenkor a kezébe fogja az almát és elkezdi nyalogatni...ha elveszem töle, akkor meg sir...kiváncsiság képpen, reszeltem le neki 2 mokkáskanál almát, és úgy megette, mint aki egész életében erre várt.
Szerintetek, ha adok neki igy néha egy-két kanállal, akkor az nem korai még?

SZijasztok, Lara
Lara
 


Képzeljétek el az unokatesom tegnap megszült egy 4100 gramos 57 cm.es csoda szép kis fiút akiröl az UH mindig kislányt mutatott!Illés Hunor Ákos a neve!Anyuka és baba kitünö állapotnak örvend!
Most csak ennyit!Mindenkinek köszi a biztatást!
Sziasztok!
Héten még jövök!
barika_andi
 
 


Sziasztok!

Dia!
Gratulálok az új munkádhoz, ez nagyon neked való! És irigyellek is érte!

Andi3, Norcsi, ZA!
Én nem kaptam meg a kérdõívet! Kérek szépen! agiko70@freemail.hu

Anikó!
A képek megjöttek, a kérdõív helyett viszont csak kriksz-kraksz. Gyönyörû a lányod!

KingAndi!
Neked is köszi a képeket, a te lányod is gyönyörû!

Adri!
Nekem nem jött abból a bizonyos képbõl...

Emese!
Én miért nem kapok SOHA SEMMIT Tõled? Se kérdõívet, se címlistát, se képeket, semmit! Büntiben vagyok valami miatt? KépKép

Látom, sokat reklamálok most...

Még mindig Emese!
Lilinek plusszos vagy mínuszos a szemüvege? Megkapta már? Engem is érdekelnek a tapasztalataid.
Bálint ügyesen viseli, de sokat bömböl mostanában, meg elég hamar elfárad. Nem tudom, köze van-e szemüveghez, vagy inkább a nátha miatt. Majd meglátom, ha elmúlik a nátha, meg úgyis vissza kell majd menni a szemészetre kontrollra.

Cili!
Ügyes fiú ez a Dávid! Megtalálja a módját a helyváltoztatásnak! Kép

Kati!
A játszótérrõl jutott eszembe, hogy írtad. Bálint is, ha játszótéren vagyunk, egyik játékkal sem akar játszani. Esetleg egy kis hintázás. De inkább járkál körbe-körbe. Én meg mint egy díszkíséret, követem Kép Esetleg kavicsokat pakol a libikóka ûlõkéjére. Mikor kezdenek a gyerekek játszótéren "rendesen" játszani? Nem mintha zavarna, örülök, ha így jól érzi magát.

Napocska!
Engem is érdekel a levelezõlista, természetesen.

Zsóka!
Gratulálok Emesének a járáshoz! Ábel pedig ügyes kisfiú, nagyon!

Feksi!
Szegény, kicsi Dávid! Szerencse, hogy nagyobb baj nem lett! A kérdõíved megjött, már régebben is. A képeket is köszi, szépek vagytok, és Rólad is nagyon jó a kép. Szerintem nem igaz, hogy nem vagy fotogén!

Barika!
Remélem, jobb már a kedved! Vigyázz magadra, ne csak másokra folyton!
És garatulálok az unokatesód babájához! Bálint is ilyen óriásbébi volt, sõt egy kicsit nagyobb!

Norcsi!
Jobbulást a kis Bánknak!

PM!
Nektek is jobbulást, mindkettõtöknek (láb, fej)!

Nálunk túl sok újság nincs. Bálint mostanában a fejenállást gyakorolja, de lehet, hogy inkább a bukfencet. A kezdõ mozdulat mindenesetre ugyanaz, és eddig csak az van meg. Kép Ilyenkor jókat kacag, hogy mit talált ki megint. Meg a hátam mögé bújik, és amikor "megtalálom", ad egy puszit. Olyan édes!

Sziasztok!
Ági
Ági
 
 


Sziasztok!
Zorkanya!
És nem röhögögött az egész mozi?
Gergõvel is voltunk moziban meg színházban , mind a kettõt élvezte viszont végig is kommentálta amin jókat vidultak a nézõk!Kép
Mi is készülünk a Szörny Rt-re! Úgy örülök , hogy ennyi gyerkõcnek tetszik , majd mi is beszámolunk.
Március végén Halász Juditra megyünk és én már nagyon várom!!! Jobban , mint a gyerek!Kép

Lara!
Ha igényli a csöppség , és nincs tõle baja akkor adhatsz neki almát , banánt!

Most megyek pancsizni , de még lehet , hogy visszanézek!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,

Snoopy,
naná, hgoy a budikagyló a célpont! állva tökéletesen áttekinthetõ, érdekes zselé van benne, meg még víz is!
A vércukrom rejtély, mert ronda link alak vagyok, aki nme megy el megböketni magát. Viszont már tervezem!!! Az a baj, hogy vérvétel után egész nap rosszul vagyok, szédelgek és irgalmatlanul görcsöl a fejem.
Répa nem fog bejönni, Zsombi viszont gyorsan rájön, milyen hatalma van annak a kis fogacskának... A dobálásról annyi rémlik (fejlõdéneurológia), hogy kell. Persze, csak akkor az igazi, ha a kidobált cuccost visszjuttatod a kis despotához. Képzelheted, mennyire élvezem ezt a játékot a hatalmas hasammal... Ja, és még valami. Órákig tudják ezt játszani!

PM,
eléggé késõre halasztottátok az elsõ nagy fejre bummot! Szerintem nyugodtan porszívózd. Amikor Petrus náthás volt, 10 percenkénk porszívóztam, de ha elfelejtettem, akkor püfölte a porszívót, hogy DEDEDEDEDEDE!.

Kanga,
ha fázol, a párodhoz bújj, ne a hasidat gyújtsd fel! A kaktuszokat meg min 2 méter magasra kell számûzni...

Emese,
eddig Te kényeztetted a beteg családodat. Legalább kényeztetnek?

Anikó,
kérdõív helyett két és fél sor kriksz-krakszot kaptam...

TL,
én azért nem szomorkodnék a helyedben, mert nincs hányingered... Mondd meg kérlek, ki vagy. Mi rendesek vagyunk, és isten bizony senkinek nem adjuk tovább!!!!!!!

Evey,
nem nekem kötelezõ megjelenni, hanem a páromnak. Csakhogy ilyen helyekre partnerrel illik menni... Végül is nem lényeges, hogy az illetõ pont a felesége legyen, de azért én nem bánom, hogy ragaszkodik hozzám. Egyébként meg csak arról van szó, hogy az üzletek nem az égben, hanem egy pohár pia mellett köttetnek...
Nem baj, hogy leírtad, amit hallottál errõl szól ez az egész. Mi meg szerintem elég nagy lányok vagyunk már, és tudjuk, mi minden van benne a pakliban.

Barika,
gyereket leadni, házasságot, igazán kettesben lehet menteni!

Bigacsiga,
a gyerekek olyan klasszul tudnak alkalmazkodni! A világ legtökéletesebb teremtményei....

Feksi,
nem tudsz sehogyan sem védekezni az ilyen balesetek ellen. Talán a gumiszoba. De egy gyerekbõl még azt is kinézem, hogy abban is tudnának sérülést szerezni.

Adri,kicsi konyhatündér,
én odaadtam Petrának az egyik régi, már mûködésképtelen mobilomat. Ennek örömére már hozzá is vágta a lábujjamhoz.

Emese,
inkább legyen a gyerek korán szemüveges, minthogy majd 30 évig szenvedjen a fejgörcsöktõl. Nekem elhiheted...

Erika,
a babák foga nem olvas könyveket, meg a babák se nagyon... a könyvek sokszor csak idegesítésre valók...

Norcsi,
ez a "csak" hasmenés aranyos... Szegény baba, szegény Te. Még emlékszem, mennyire nem találtam viccesnek, amikor 10 pelus ugrott...

Pele,
örülök, hogy nem szorul kezelésre a lánykám... Cipõkötögatésre megoldás a tépõzár. Azt hittem. Azután Petrus megmutatta, hgoy azt két ujjal ki lehet nyitni. Mondjuk a fûzõt meg be lehet csomózni...

Pci lányom egyre hosszabb távot tesz meg kapaszkodás nélkül, de az istennek sem hajlandó a hátáról a hasára fordulni. Illetve fülig kakisan ez is megy, de egyébként nem. Amikor hanyattesik, elkezd vinnyogni. Én szólok, hogy rögtön megyek, mert ugye mostanság nem pattogok túlzottan, és az én pici lányom boldgan és vigyorogva vár rám kiterülve. Átpörgetem, aztán teper tovább. Jó eséllyel most valami fogacska is készülõben van, mert mindent rág: cipõt, nadrágomat, sapkát, kulcsot asztallábat stb., és ha nem tud aludni, akkor Panadolra nyugszik. Némi ordítás kell azért, mire beletörõdik, hogy esszük nyakló nélkül a Panandolt. Ma elcsórta a kenyeremet, a belét szétdobálta, a héját ragacsosra rágta, majd megpróbálta betuszkolni a DVD lejátszóba. Amikor harmadszor is elszedtem, akkor leült, elvörösödött a feje, és teli torokból elkezdett ordítani. Szegény hátrányos helyzetû gyermek...
na most már elmegyek egy kis angolt írni, ma még csak 4 órát szántam leckére, és le fog cseszni tannéni....

Sziasztok
madárka
madárka (mad&aacut
 


ZA!

Zsombit speciel én ismerek egyet. Remélem, most alszik. Kérdésem költõi volt, azt kívánta érzékeltetni, hogy irigyellek a sztorikért, én is akarok ilyeneket tapasztalni. KépKépKép
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok,
Wordpad nélkül, szóval bocsi, ha vmire nem reagálok...
Köszönöm a gratulációkat Emese járásához, a dolog nem fejlõdött tovább. A max. táv., amit megtesz, kb. két méter, azt is rzgõ lábakkal, hajlított térdekkel. Irtó aranyos, mi meg fennhangon biztatjuk, hogy ügyes Emese, õ büszkén vigyorog, két perc múlva pedig újból nélgykézlábaz. A fura az, hogy ebben marha óvatos, egyébként pesdig hihetetlenül bátor (vakmerõ??). Pl. éjszaka közepén, sötétben galériáról való egyedül lejövetel.

Norcsi, kérdõívet megkaptam, köszi!! Anikó, tõled is, csak welolvasni nem tudtam Kép. Azért nagyon örülök ennek a kérdõívnek, mert így egy kicsit többet megtudunk a másikról Kép.

TL, hulljon le az a lepel! Megesz bennünket a kíváncsiság (néhányunkat pedig plusz az irigység is KépKép).

Szemüveges gyerkõcök mamái: van vhol egy szemüveges topik, abban is nagyon jókat lehet olvasgatni. Meg kéne keresni, de lusti vagyok.

Bocsánat, megyek, kaptam egy kis gépelési munkát, még pénzt is adnak érte Kép. Nem tudjáétok véletlenül, ma a piacon mennyiért gépelnek A4-es oldalt? (Nekem nem oldalanként, hanem fix összeget fizetnek, de lehet, hogy jobban járok, ha oldalanként kérem a pénzt.)

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?