Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az együttérzéseteket, szerencsére Dorka sokkal jobban van, tegnap már egész gyorsan elaludt és ma napközben is aludt :-)
Most "csak" kiütés jelent meg a fején és az arcán, de csak szopik után. Valószínûleg valamit ehettem, amire õ allergiás, most azon gondolkodom mi lehetett (tojás, mogyoró..)
Természetesen most is hisztizik a lefekvéssel :-(((
így most be is fejezem kis hozzászólásomat.

Szél nélküli napot!

Vigyázzatok magatokra!
Üdv: zsuzsiék (Dorka 6 hónapos)
zsu26
 
 


Sziasztok megint!

Zafi, pont egyszerre küldtük el az üzenetetKép

A napközbeni alvással mi is úgy vagyunk, hogy mire én is elszundítanék, a jányka felkelKép

Itt a javított és a bõvített táblázat!

Üdv Bencemama itt!Kép

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(4,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX tesó(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Szintén ébredésmentes éjszakát kívánok Nektek!

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk csatlakozni ebbe a népes táborba. A szükséges információk: Anyuka: Orsi, Gyerkõc: Sziszó, Szül: 2001.10.29. Pécs, jelenleg Pesten lakunk. Nagyon vidám baba, rengeteget alszik napközben. Most gyakorolja, hogyan térdeljen fel. Nemsokára már kúszni fog.
Remélem, minket is bevesztek a csaptba. Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 

 
 

Sziasztok!
Valahol olvastam a babaneten arról, hogy tejtermék fogyasztás ill. marhahús okozhat anyatejes babáknál véres székletet. Aki tud errõl közelebbit, kérem válaszoljon!
És szeretnék többet tudni a Rota-vírusról, akinek a babájának volt ilyen fertõzése, írjon nekem!
Nagyon röviden: Zöld színû és vércsíkos hasmenéses széklete volt egy hétig a kisfiamnak, miután négy gyermekorvos nem tudott vele mit kezdeni, eljutottunk a Szent László kórházba, ahol megállapították a rota-vírust. Azóta tünetmentes, de szeretném kivédeni a továbbiakban ezt a fertõzést, minden érdekel ezzel kapcsolatban!
Ágci!
Nekünk is nagyon hasonló az esti rituálé, és az idõpontok is azonosak. Amikor nem voltam résen, és véletlenül elaludt fürcsi elõtt, úgy ébresztettük kb. tízkor és még az sem zavarta, hogy nem szopizott. Mi is mennénk nyaralni és úgy tervezzük, hogy megfürdetve, babakocsiban altatva sétálunk majd vele esténként.
sziasztok, jandora
jandora
 


Sziasztok!

Bea
A kúp neve Viburcol - de mi már csak jókislány-kúpnak hívjuk Kép

A nyûgfront valószínú tényleg távozóban van, múlt éjszaka végre sikerült egyhuzamban vagy egy órát aludni ... Kép (hogy mi mindennek nem tud örülni az ember lánya Kép ) Csenge kicsit többet aludt, mert mellettem nagyon jól érezte magát ... csak hát a szimpla ágyon nekem már nem sok hely maradt Kép
A nap közbeni alvással nem vagyok szívbajos ... ha csak fél óra sikeredik, az is jobb, mint a semmi. Akkor van gond, ha pont akkor alszom el, amikor Csenge meg felébred... olyankor beletelik egy kis idõbe, mire magamhoz térek ...

Manó egyre jobban megkedveli a fõtt rizst .. üresen is megeszi, de ha van épp frissen kifolyt anyatejci, és azzal keverem, akkor úgy nyeli, mint kacsa a nokedlit Kép De azért még mindig inkább csak szopizik. A mellgyulladást sikerült megúsznom, pedig már ott tartottam, hogy egy egész tejcsatorna bekeményedett ... Kipróbáltam a forró vizes borogatást (köszi Virág a tanácsot!), és szerencsére Csengének is hirtelen újra eszébe jutott, hogyan kell szopizni... Mondjuk csillagokat láttam az elején, de megérte Kép

Tali ügyben akkor most hol is tartunk?

jóéjszakát
Rebi+Csenge

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Szóval szerintem a csütörtök még elég necces, hogy felszárad-e rendesen a föld a sok esõ után. Mi lenne, ha mondjuk jövõ héten lenne a tali?
Szerintem legyen hétfõn 11-kor valahol? Aztán ha valakinek csak késõbb jó, akkor csatlakozik hozzánk. Nekem a hely mindegy, mi már nagyon mobilak vagyunk Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Végre! Réci még most is ugyanúgy fekszik, ahogy este apa letette az ágyikóba. A takarót sem rúgta le magáról, és még most is alszik. Úgy tûnik elment a front, és az idõ is jobb lett Kép
Megyünk is ma egy nagyot sétálni a Nagyerdõre. Ez a legjobb "sétálós" hely Debrecenben, és viszonylag közel is van.

Zsu26! Gratula pici Dorkának a gyógyuláshoz, mekkora már, pedig most született! A tojás és a mogyoró is lehet bûnös, próbáld meg kiszûrni melyik lehetett.

Ha Réci elalszik napközben, én is azonnal abbahagyok minden házimunkát, ott ahol van, és én is lefexem aludni (ha nem ragadok a csetelõben Kép ) Így tudok a legtöbbet pihenni nappal. A munka megvár, és akkor is tudom folytatni, ha felébred. Kivéve a felmosást, mert azt rögtön összetapenolja, fõleg ha a komppal mászkál. Kép

Olyan jó nektek, hogy mindig taliztok, én meg sosem tudok ott lenni. Bosszantó mindenütt ezt látni. Na de egyszer majd jól rátok ilyesztek, és véletlenül megjelenek az egyiken. Aztán majd gyõzzétek kitalálni ki vagyok Kép

Szép napot és hosszú sétákat mindenkinek! És jó idõt a talihoz, ha addig nem jelentkeznék!

Rema és Réci(8 hó)

ui Tegnap sem evett csak alma-krumplit, viszont a mama paprikáscsirkéjét tésztával gyürte befelé. Próbálok abból adogatni neki, amit mi eszünk, és láthatóan jobban ízlik neki. Na azért csak óvatosan persze.
rema
 
 


Sziasztok!
Szila! Javítanád Zsófi életkorát a táblázatban? (Csak 3.5 év). Már kértem egyszer, de nem csoda, ha nem vetted észre, van itt forgalom rendesen (szerencsére). Köszi! Kép

Én már nagyon beleéltem magam a holnapi taliba. Van még valaki, aki jönne? Szerintem jó idõ lesz.
Ha nem jön senki, legfeljebb elzarándokolok Kispestig (Norcsi Kép Kép).

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Andi!

Gyertek!Kép De tényleg! Mi mindjárt lemegyünk, szerencsére jó idõ van, és az Annust meg Anyukám vitte el, így nem kell rohannunk, képzeld Bánk még alszik!KépDe vasárnap mindenképpen találkozunk! Hurrá!

Bencemama, azt hiszem az elsõ napokban már találkoztunk korábban. Mi is anzap születtünk, ezt már akkor is örömmel konstatáltuk. Ti hol tartotok? Mozgás, evés, súly stb.

Sziasztok, és szép napot mindenkinek!

Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Én most csak egy kis gyors helyzetjelentés: Balu ma reggel felállt a könyvespolcnál! Kép

rema: szívesen látunk bármikor! A nagytalival kapcsolatban mindenképpen akarok veled beszélni!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


jandora,
a rotavírust sajnos ugyanúgy nem lehet kivédeni, ahogy a többi vírust sem általában. Ha egy hét alatt túl voltatok rajta kórházi bentfekvés nélkül, a nagyon jó. Kép

Szila,
ezt a változatot nem ismertem, ezzel is gazdagabbak lettünk.

Norcsi,
akkor megtaláltam, csak a neveddel nem találkoztam. Kép

BGabi,
KépKépKép Jobbulást! Az a polc nem véletlenül szakadt le akkor, amikor senki sem volt alatta... KépKépKépKépKépKépKép

Zsuzsi,
lehet, hogy én vagyok bugyuta, de még van egy kérdésem: ha egyetértesz velem, ahogy írtad, akkor hogy lehet, hogy Dorottya hisztizik?????? Vedd a karodba, nem baj, ha ott alszik el, vagy vedd magad mellé az ágyba, és ha teljesen elaludt, akkor tedd a sajátjába, ha nem akarsz egész éjjel vele aludni. Persze csak ha akarod. Kép Ráhel, ha nyügi este, leülünk ide a géphez vele, egy idõ után csak azt vesszük észre, hogy elaludt. Most éppen cicizik, miközben netezek, és belealudt. Minkettõnknek jó. Kép

A vasárnapi talival kapcsolatban: NAGGYON-NAGGGYON IRIGY VAGYOOOOOOOK!!!!!!!!!! Talizni akarok! Minnél hamarabb. Lehetõleg a Ligetben Kép. (Zkati?)

A mai nap szépnek ígérkezik.

Puszi:
Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Remama,
Debrecenben nem szoktatok talizni?
Mi itt lenn Szegeden a pesti anyukákon felbuzdulva szerveztük az elsõ talit, aztán úgy belejöttünk, hogy kéthetenként van most már. Jól kidumcsizzuk magunkat, a pockok meg el vannak mint a befõtt. Volt olyan, hogy vkinél, van mikor játszótéren.
Persze én is szívesen megismerkednék Mindenkivel, de hát ez van!KépKépKép

Jandora,
ez jó ötlet! Köszi!KépKépKép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

REméljük, továbbra is ilyen marad az idõ!KépKép

Virág,
én próbálom elfurulyázni a te változatodat, félig már megvan, nem adom felKépKép (Amúgy nem tanultam soha, csak a suli miatt vettük meg a furulyát, de a konkrét tanulásnál még nem tartok, teljesen amatõr vagyok.Kép) Még egy kérdésem van, tegnap is akartam kérdezni, de teljesen kiment a fejembõl. A Kolompos együttes cd-jét hol lehet kapni? Azon ilyen gyerekdalok vannak? Nagyon érdekel a dolog.Kép

Andi3,
már javítottam is, este már fent is lesz.Kép

Cory,
nagyon ügyes Balu!Kép

Remama,
én is szoktam Hangussal aludni napközbenKép. Olyan jó, hogy amikor felébred, rögtön keres a szemével és amikor megtalált, széles vigyor.Kép

Homeopátiás szerekkel kapcsolatban:
nincs valahol egy oldal, ahol le van írva, hogy mire milyen bogyó jó? Vagy ez mindenkinél más?

Rebi,
nem tudok most visszakeresni. Ez a Vibrucol kúp mire is jó?

KÉpzeljétek, tegnap tízóraira megevett Hanga egy egész üveg Hipp Sütõtök-almát!Kép Meg még egy picit szopizott is utána!Kép Aztán ebédre megkóstoltattam vele a marhahusis-répás kaját (szintén Hipp, a Corában le van akciózva 139 forintra - megnéztem még nem jár le a szavatosságaKép), de nem ízlett neki.

Ma megint felkelt, de már csak hajnali 4-kor.Kép

És még valami: már aktívan gyakorolja a négykézlábállást.KépKép Olyan kis édi, ahogy erõlködik, hogy sikerüljön nekiKépKép

Márti, KépKépKép!

Megszülettek a barátnõm hármasikreiKépKépKép! Három kislányKép (2,2 kg; 2,2 kg; 2,5 kg)!!!KépKép

További napos idõt mindenkinek!

Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Mármint, hogy Hanga kelt felKép.

Szila
Szila
 


SZiasztok!

Bár a többség valszeg olvasta már.
Voltunk dokinál Baluval. 9,38kg (szerencsére csak 80g-ot hízott 2 hét alatt Kép), 69cm. És azt mondta a doktorbácsi, hogy olyan a kukija, hogy már holnap mehetne a lányokhoz. Kép

Talival akkor mi a helyzet? Teljesen elvesztettem a fonalat. Mi az a vasárnap? Segítség!!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jandora! Unokahugom 15 hónapos kislányának volt nemrég Rota-vírusa, borzasztó volt. Mostanság állítólag járvány. A tünetek hasonlóak voltak mint nálatok, nekik az elején 3 napig 40 fok körüli lázzal, és õk kétszer mentek be a kórházba (szintén Szt. László, ha jól tudom), mert miután hazaengedték õket, másnap újra felment a láza és majdnem kiszáradt. (A kislány SEMMIT nem volt hajlandó enni-inni.)
Többet nem tudok sajna (vagy hála Istennek) a Rota-vírusról.

Rebi! Hogyan készíted Csengének a fõtt rizst?

Szila! Puszi és gratula a barátnõdnek! Érdekes, nekem egyetlen gyermekem volt 2370 gramm, neki 3 majdnem ekkora lett... Te jó ég! Kép Kép Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Szila,
nem tudom, hol lehet kapni. Kép Mi személyesen tõlük vettük, amikor jöttek az oviba. Majd utánakérdezek. Mindegy az amatõrség szerintem, furulyához nem kell tanár alapfokon, én is magamtól tanultam. Na a hegedû azért nem ment volna egyedül. Kép Homeobogyó: elvileg minden patikában kapható ingyen egy könyvecske errõl. Ha nálatok nincs, rendeltesd meg bátran, nekik is ingyen van.

Cory,
a vasárnap a túl az elsõ napokon talija. Kép
Balu kukacához gratula!Kép

KÉPZELJÉTEK! Ráhelbaba ma tudatosan és egy határozott mozdulattal megragadta a csörgõjét!!!!!!KépKépKépKépKépKépKép Hogy a fenébe tud az ember örülni ennyire egy ilyen apróságnak, mikor negyedszer éli át? Kép Szóval a kisasszony fog. És ez dupla öröm. Egyrészt mert ügyesedik, másrészt, mert így többet van el anélkül, hogy a kezemben lenne, ami nem árt, ha pl. fõzni szeretnék a nagyoknak meg apának. Na meg persze magamnak.Kép

Pussssz:
Virág Kép
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Akkor a csütörtök sztornó???
Vasárnap hol?
Hétfõn?
Majd figyelek, de nehéz ügy...
Tomival csudijót úsztunk ma Kép
üdv mindenkinek
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Hát akkor döntsünk.
Szerintem felszáradt minden, és holnapra is ilyen kánikulát ígérnek.

Szerintem a tali legyen holnap (csütörtök) délelõtt 11-tõl a városligetbe. Mondjuk a PECSA mögötti nagyrét megfelel?

Aki tud jönni jelentkezzen, nehogy egyedül koslassam végig a várost és nem lesz ott senki.
Hozzatok poktócot, hogy le tudjunk telepedni, meg mindent amire szükség lehet.
Ja a babákat ne hagyjátok otthon......

Ma éjfélkor eredménythirdetünk, hogy lesz-e és hogy ki jön el várhatóan.

Sziasztok
Zkati
zkati
 
 


Zkati!

Ha Petivel nem lesz gond, akkor megyünk. A Városliget oké, de hogy azon belül hol, az nekünk mindegy, mert nem ismerjük igazán a környéket.Kép

sziasztok
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Zkati!

Mi nem valószínû, hogy tudunk menni, mert reggel megyünk a gyógytornászhoz, utána meg úgy kiszokott purcanni Hanga, hogy sokáig alszik. Szóval nem tudom még.

Üdv
Szila
Szila
 


Lányok!

Asszem, megjött.KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Zkati!
Koszi a valaszokat. Ugy latszik az en lanyom tenyleg sokat eszik! Nalunk 7 korul van reggeli: tapszer, 10 koul tizorai: tobbnyire tapszer, ebed 1 ora korul: fozelek es tapszer, 4 korul uzsi: gyumi+tap, 7 korul tapszer, igaz kisebb mennyisegu, majd 9:30-kor megint tapszer es alvas reggelig. A tapszer mennyisege valtozo, ha gyumit is kap akkor 125-150 gr.-ot eszik, fozelek utan 100 gr., csak tapszer eseten 175-200 gr. Fozelek utan akkor nem ker tapszert, ha a nagyobb uveg fozeleket kapja + plussz utana kap inni egy csoppet. En Gerber vagy Heinz bebietelt veszek. (a HIPP nalunk nem kaphato) Mi is szerencsesek vagyunk, gyonyuruen eszik kanalbol es imad poharbol inni.
Tapszerbol o az Enfamil Lipil-t kapja, ami a legkozelebb all az anyatej osszetetelehez, es izre is hasonlithat, mivel a szopi utan ez volt az egyetlen ami izlett neki.

Agi!
Mikor a nagyobb lanyom kicsi volt, mi is mentunk nyaralni, az esti setak alatt nagyon jol aludt a babakocsiban, elvezte a friss jo levegot.

BGabi!
Nagyon sajnalom ami a kormodet illeti, a baratnomnek rendszeresen beno barmit is csinal vele. O azt mondta, hogy nem faj ahogy a doki csinalta es utana eleg hamar meggyogyult. Azota surun jar egy pedikuroshoz, aki jartas az ilyenbe.

Par napig alig jutok net kozelbe es maris mennyi uj dolgot csinalnak a babak! Kép
Madike tegnap a ruhamrol probalta a mintat leszedni.Kép Fel ora sikertelen probalkozas utan inkabb megfogta kedvenc kis zsirafjat. Igaz este furetes elott meg szemezett egy kicsit a ruhammal, de inkabb az elokejevel jatszott.Kép

Cory!
Balu nagyon ugyes! Huha milyen fejlett legeny, mar most mehetne a lanyokhoz?!Kép Nem mondta a doktor bacsi, hogy: Kedves Anyuka felkotheti a gatyojat, ha Balu baba igy halad. Hisz uldozni fogjak a lanyokKép.

Nem tudom, hogy az elkovetkezo par hetben milyen surun tudok majd jonni, de nyakunkon a koltozes, ha minden osszejon, akkor harom het mulva koltozunk es addig meg sok minden elintezni valonk van. Foleg a netKép. Remelem mihamarabb bekotik az uj helyen. Kulonben hianybetegseg fog fellepni nalam. Nethiany a neve.Kép

Mar megint mennyit irtam!

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan:
Akkor mi mennénk holnap reggel! (Hamarabb ott leszünk, mint 11.)
Éjjel még elolvasom az eredményhirdetést (lesz-e és ki jön)
Virág! Ha jöttök, most hívhatsz, majd figyelem a telefont! Kép
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!Most inkább mindenkinek irok,annyian vagyunk-szerencséreKép!
Minden hálám a homeopata szereknek,Ajsika egészen összerendezõdöttKépés én is.Ma harmadjára alszik 2!!!!!órát-ilyen sem volt még!az éjszaka is nyugi volt,1xsirt föl kicsit,ez már semmi.Házi használatra apróbb problémákkal lehet próbálkozni ilyen szerekkel,ehhez be kell szerezni egy jobbfajta könyvet,a Szabó Ervin könyvtárban láttam több ilyet,de én legutóbb a gyógyszertárban kértem tájékoztatót ezekrõl,és kaptam egy szuper ingyenes füzetecskét-remekül használható-a Határ utnál az EURO PARKBAN volt ez .Itt kaphatók a szerek is.De az biztos nem árt egy jo homeopata orvos is,nekünk a felnõtt háziorvos foglalkozik ilyennel.
Mindenkinek PUSZI!Kár hogy nem mehetunk a talira,kicsit macerás a felcuccolás Budapestre,de majd talán egyszer a nyár folyamán!
bea
 


Sziasztok!

A talira nem tudunk menni, nekem akkor pont angolórám van. Majd legközelebb!

Virág:
szerintem hisztizik, mert ha egész nap nem aludt, akkor este 10-kor már illene aludnia, fõleg, hogy este is 2-szer legalább felkel. Lehet, hogy az én tûrõképességem kicsi, de most a 6. hónapra betelt a pohár és szeretném, ha végre hamarabb elaludna és nem kelne fel olyan sûrûn, plusz egy álom lenne, ha mondjuk napközben is aludna néha.
Persze én is megnyugtatom, mikor sír, de szerintem este 10-kor ne akarjon játszani, ilyenkor gondolom, hogy hisztizik.
Valószínûleg azért is vagyok most türelmetlenebb, mert a férjem már 2 hónapja hétvégeken is dolgozik, így egy órám sincs a pihenésre vagy hogy egy értelmeset beszélgessek a férjemmel. Dorottya nagyon anyás lett, most már az apja sem tudja megnyugtatni, csak én (pedig régebben az apjánál tudott csak megnyugodni). Nem is én vagyok, aki annyira mondja, hogy hisztis, hanem a férjem, mert ha hazajön, csak azt látja, hogy sír a gyerek. Persze õt ez meg idegesíti, mivel õ is hónapok óta nem aludta ki magát.
Azt hiszem a megoldás az, ha férjem néha elmegy az édesanyjához aludni, de ezt meg õ (a férjem)nem akarja.
Virág, gratulálok, hogy Ráhel már fog, csodálom, hogy ennyi dolog mellett még a netre is marad idõd. Hogy csinálod? Mennyit szoktál aludni? Honnan veszed az energiát?

Különben Dorka nagyon rendes kislány, csak az estékkel van gond, de azt is ki lehet bírni, csak a férfiaknak ez nehezebben megy. Most éppen már alszik, és hiszti nélkül feküdt le :-)))

Bgabi:
úgy tudom csinálnak olyan plasztikai mûtétet, amivel ezt a benõttköröm gyulladás problémát egy életre megoldják.

Akik mennek a talira, jó szórakozást kívánok!
üdv: zsuzsi és Dorottya(aki anyukájának a legszebb és legokosabb kisleánya)
zsu26
 
 


Sziasztok!

A holnap nekünk sem jó.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sajnos most nem tudok felrakni tablazatot, mert a ferjem atrakta a gepet BSD-re, ugyhogy majd holnap.

Virag,
mar en is akartam kerdezni, amit Zsuzsi, honnan ez a sok energia?

Zsuzsi,
en is szoktam ilyesmikre gondolni mostanaban az alvassal kapcsolatban, mert Hanga utoljara kiscsecsemo koraban csinalt ilyet, hogy felkelt hajnalban enni. Ugyhogy most ossz-vissz 7X eszik egy nap.

Andysj,
nagyjabol igy alakult az elmult napokban a mi napirendunk is.

Marti, KépKép!

Udv
Szila
Szila
 


Sajna elszóltam magam, nem tudunk menni, legkorábban fél 2 körülre érhetnénk oda.Kép Szerintem ugrik az egész holnapi tali, mert nincsenek jelentkezõk. Máskor?

Gorsi
gorsi
 
 


Hát akkor a holnapi tali ugrik, nincs elég jelentkezõ.

Hétfõn 11-kor? Városliget?

Sziasztok

Zkati
zkati
 
 


Zkati: a hétfõn nekünk ok Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szila
A Viburcol kúpot nyugtalanságra, meg fogzási fájdalomra kaptuk... Mondjuk nem olyan dózisban, mint ahogy a tájékoztatóban van, hanem csak este 1 kúp. Amikor kapta, akkor tényleg nyugisabb volt a helyzet ...

Laura
Nagyon egyszerûen... A rizst sima vízben nagyon puhára kell fõzni. Utána egyszerûen csak kanállal szétnyomom szinte teljesen. Ma pl. reszelt fõtt almát adtam hozzá, és ízlett neki. A rizs önmagában rémesen íztelen volt, de úgy is megette... anyatejjel keverve meg egyenesen habzsolta Kép

...na .. sírdogálás van, mennem kell ....

jóéjt!
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!
Hétfõ 11 nekünk is jó - hol pontosan? És hogy ismerjük meg egymást? (A Babákról?) Vagy ti már nagyjából ismeritek egymást?

Pocaklakó Andi: jó lenne megbeszélni, amit írtál, hogy Dávid mostanában dacos, hisztis - nekünk is pont ez a gondunk Petivel! Nem tudom, hogy a Pici születése, vagy a dackorszak okozza - esetleg a kettõ összeadódva? Tapasztaltabb, többgyermekes Anyukák! Segítsetek! Ti hogy oldjátok meg? (Most nem a fééltékenységre gondolok, hanem arra, hogy tudjátok összeegyeztetni az összes gyerek igényeit?)

Alvás-téma: lehet, hogy sokaknak nem a legjobb módszer, de nekünk nagyon bevált - az együttalvás. Akkor cicizik Andris, amikor csak akar, néha föl se ébredek rá, már "kiszolgálja magát" (10 hónapos). Nem nyûgös, este kb. 9-tõl reggel 7-ig alszik, több-kevesebb ébredéssel. De ez nem visel meg senkit. Peti is így csinálta, aztán külön heverõje lett, a mienk mellé tolva. Akkor jött át, amikor akart. Most pedig (néhány hónapja) külön szobába került. Persze reggel többnyire még mellettünk ébred - de bízom benne, hogy elõbb-utóbb ezt is elhagyja majd. Magától. Vagy majd ha már Andris sem szopizik, és õ is bekerül a gyerekszobába.
A "családi élet"? Hát, a gyerekek alszanak az ágyunkban, mi meg leköltözünk addig egy szivacsra... Kép
Bocs, ha hosszú voltam!
Bea: megkaptad?
Jó éjszakát mindenkinek, és szép idõt holnapra!
sziasztok!
goanna
goanna
 


Sziasztok!

Sajnos mi nem tudunk elmenni a találkozóra, pedig már úgy szerettem volna, de szombaton eluatzunk megint nagyizni egy hétre. Mivel mindkét nagyi messze lakik ezért mi sokat utazunk. Legközelebb mindenképpen.

Valamennyire Hanna is összeszedte magát az éjszakát illetõen, ma már csak egyszer sírt fel,de aludt is. Bár én olyan fáradt vagyok már, hogy azt sem tudom, hogy voltam kint többször nála.Kép Reggel is gondolkodnom kellett, hogy kapott-e már enni vagy véletlenül ilyen sokáig bírta.Kép
Ti hogy álltok velük?

Na megyek, mert most meg nyüglõdik.Kép

Sziasztok

Tikk
tikk
 
 


goanna,
ezt személyesen, látva a kicsijeidet, könnyebb volna. Mármint a dacosságról. Ja, és mi már nagyjából ismerjük egymást. Keress egy rakás anyukát gyerekekkel. Mi meg majd találgathatunk, hogy vajon ki jön ott.

Zsuzsi, Szila,
hááááát, én sem vagyok varázsló. Reggeli után apa elviszi Abigélt bölcsibe, Ráhel cicizik. A nagyok tudják, hogy a reggeli utáni egy óra az enyém. Szükségem van a babanetre, ellenkezõ esetben valószínûleg depis lennék. Miközben szopizik Ráhel, babanetezek, belealszik egy kicsit, leteszem, befejezem, és fel is ébred. Most például már fel is kelt, itt van az ölemben. Rebeka beszélget vele. Megpróbáltam nem netezni, de elvonási tüneteim lettek Kép Nemsokára befejezem, és akkortól csak a gyerekeimé leszek. Csak azt nem tudom, mit csinálok jövõ hétfõtõl, amikor az ördögfióka is itthon lesz??????? (alias Abigél) HELP!!! KépKépKép Na akkor nem fogok ennyit írni, az tuti. Kép De ez csak 5 hét. "Csak". Remélem, túlélem. A kisasszony nem könnyû eset. Még jó, hogy lesz segítségem egy 17 éves lány személyében, aki még pénzt sem akar a segítségért. (Na pesze azért adunk, amennyit csak tudunk.)

Hát akkor most eldugulok. Csodás napot mindenkinek! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
A hétfõ nekünk is jó lenne és a Városliget is Kép
Remélem, tudunk menni Tomival. Esetleg - ha hajlandó lenne, akkor - eljönne velünk az egyik nagylányom is, de sose lehet tudni.
Én már nem is merek írni arról, hogy Tomi milyen szépen alszik éjszaka, mert azt hiszitek, hogy túlzok és bosszantani akarlak Titeket. Komolyan nem!!! De õ már csak ilyen és különben is negyedik gyerekként úgyse bírnám és "elhaláloznék".
Szóval Tomi ma reggel szerintem azt mondta Apu, de ez azért nem biztos, csak én úgy szerettem volna hallani. Kép
Mivel már nincs tejem, de van a hozott anyatej, így nálunk az a napirend, hogy Tomi reggel anyatejet kap üvegbõl, tízóraira gyümölcsöt, ebédre vagy fõzeléket, vagy anyatejet (elõbbit kanállal), uzsi: Milupa rizspép gyümivel, estére újfent anyatej, esetleg Beba tápszerrel, ha nem elég.
Egyelõre meg van elégedve a felhozatallal.Kép

goanna!
Az összes gyerek igényeit irtó nehéz összeegyeztetni!!! Kép
Sokszor nem sikerül. De apró kompromisszumokkal meg lehet oldani. Nálunk teljes mértékben bevált a kibeszélés. Azaz mindenki elmondhatja, mit szeretne, és közösen megpróbáljuk megtalálni a megoldást. Ez egyébként nagyon kicsi koruk óta megy, mert a mostani nagyok között 16 hónap ill. 4 év van. Most már persze nincs gond - frászt, van csak másmilyen.
Sõt: amikor hazajöttünk Tomival és eleinte ugye akkor evett, amikor épp éhes lett, ki is borult a bili, hogy sose tudtam megmondani, mikor lesz vacsi, mert Tomihoz igazodtam. Most már ez is megjavult Kép

üdv
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!
A hétfõ még nem biztos, hogy nekünk jó, de megpróbálom átszervezni a dolgokat. Ma meg tali helyett cseresznyét szedek, berakok, fagyasztok stb... Sajnos a lányok miatt elég lassan halad a dolog.

Virág! Jó, hogy van segítséged, talán így könnyebb lesz. Majd szervezünk jó sok talit nyárra, hogy lefoglaljuk õket Kép meg az anyukákat Kép. Hozzánk is bármikor jöhettek ám! (Akár ma is, ha kértek cseresznyét Kép)
Nálunk is 5 hét bölcsiszünet van mától, azután még nem tudom, hogy megy-e, mert szeptembertõl kezdjük az ovit. Nem tudom, meddig bírja Zsófi itthon, szerintem kb olyan lehet, mint a te kis ördögfiókád. (Csak nálunk nincs még annyi testvér). A reggeli 1 óra net nekem is kell feltöltõdésnek. Én is szopi közben olvasok, elalszik, mosogatok, pakolok, utána írogatok egy kicsit, ha még mindig alszik.
Vasárnap majd gondolunk rátok!

Goanna! Látom, megtaláltuk a tali fõ témáját: hisztis gyerek-dackorszak-kistesó. Nálunk is napirenden van a probléma, próbáljuk kezelni több-kevesebb sikerrel.

Most megyek, vár a cseresznyefa.
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


SZiasztok!

A helyszínt tényleg pontosítsuk, mert én nagyon nem ismerem a Ligetet Kép

Elegem van a fogakból!!!!!!! Kép Balunak már megint jön 2, és nagyon nyûgös tõle. Most éjjel óránként ébredt, és az elõbb is 1 órát aludt a mellemen, mert az megnyugtatja. Elõtte üvöltött. Nagyon remélem, hogy hamar kijönnek. Az éltet, ha ezeken túl leszünk, már csak 14 van hátra!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Rebi! Köszi!

Te mikor adod Csegnének a rizspépet? Fõzelékeztek már?
(Válaszolhatsz a Hozzátáplálás-ban is.)

Elõre is köszi: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Ma nem bírtam tovább és elmentem a dokinkhoz, mivel Dorka kiütése egyre erõsebb lett, hátha mégsem allergia. Nem az :-(
Valami vírustól volt a hétvégi láza és ez a kiütés az utózöngéje (a szemdörzsölés pedig az elõzöngéje)a betegségnek, mellette persze piros a torka. A dokinéni nem írt fel semmit, mert vírusra csak a tejci a gyógyszer. De mivel félõ, hogy allergiája is lehet, ki kellett volna hagynom egy szopit és teáztatnom kellett volna most Dorkát. Próbáltam, de Dori max. 10 ml-t ivott a vízbõl és mindenáron a cicimet akarta. Szigorúbbnak kell lennem magammal, mert a málnának és a mogyórónak nem tudok ellenállni. Biztos, hogy bajt okoz a babának? :-(((
A legszomorúbb az egészben az, hogy az apósom szeretett volna babázni egy picit Dorkával a szívmûtétje elõtt (jövõ héten mûtik), de emiatt a vírus miatt nem találkozhatnak :-((

Különben ennek a betegségnek "köszönhetõen" kialudtuk magunkat, mert Dorka sokkal többet alszik, mint egészségesen (napközben is aludt 1-2 órát, este rendesen lefekszik).

Hozzátáplálás:
ezt a rizspépet, mikortól adjátok (hány hónapos kortól)? Mi van, ha baba nem hajlandó a szopi helyett mást elfogadni, mennyi ideig szabad ezt hagyni? Mit csináltok a megmaradt lefagyasztott tejjel?

Laura: Romola mit csinál már? Leírom Dorka miben fejlõdött: most már azt gügyögi, hogy ge-ge vagy ige(n)-ige, (u)gye, te-te, p, m hangokat próbálgatja. Elõre kúszik, próbál felülni magától, minden alkalmat megragad a gyakorláshoz, a babakocsiba be kell már kötni, mert állandóan mozog. A játszótéren élvezi a hintát, a mérleghintát (az ölemben), nézi a homokózó gyerekeket, ismerkedik a fiúkkal (a kezével tapogatja az arcukat). 1 foga már kint van és jön még 2, ezek mind alsók. Írj Romoláról te is!

Egy bosszantó dolog:
míg a Dorkát vizsgálta a rendelõben a dokinéni, a babakocsinkból ill. a pénztárcámból kilopták (kamaszok) az összes pénzemet (szerencsére nem tudom mennyit, mert még jobban mérgelõdnék, de biztos volt pár ezer Ft) :-(((( A férjemtõl jól kikaptam.

bocsi a hosszúságért

üdv:zsuzsi és 6 hónapos Dorka
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
KépKépKépKépKépKépKépKépKép, ezeket Dorkának küldöm, gyógyuljon meg hamar.
Az a pénzes történet meg tényleg bosszantó.KépKép

Rakom a táblázatot.

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX tesó(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Remélem, mindenkit beleírtam; ha mégsem, szóljatok rám, ma elég kusza napom volt.

Sziasztok

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Nalunk Madike biztos megirigyelte a sok ejszakazos babat es tegnap este nem akart elaludni, Kép csak sirt, ha setalgattam vele, jatszottam vele, semmi baja nem volt. Igy biztos vagyok benne, hogy a hasikaja nem fajt, mivel ha fajt volna, akkor nem nevet setalgatas kozben. Majd tole teljesen szokatlan modon ejfel utan par perccel megehezett. Lassan, nyammogva evett, majd alig akart bofizni es el egy korul mar aludt is. Szerencsere egeszen reggel 6-ig. Ez teljesen szokatlan, mivel mostansag mar fel tiz korul aludni szokott es reggel 7-kor kel. Meg a frontra sem lehet fogni, hisz semmi sem valtozik marad az ido ugyan olyan. Hasa se fajt, egyszeruen csak nem akart aludni.

Udvozollek Orsi koztunk!
Anno en is Pecsett laktam, ott is szulettemKép.

Zsuzsi!
Dorkanak jobbulast kivanunk!
Hat nem semmi ami a penzeddel tortent!!! Milyen emberek az ilyenek!!! Kepesek pont egy kismama penzet ellopni!!!!!!!!! Mar magaban a lopas is megdobbento, de meg tetezi, hogy egy kismamatol lopnak, tudhatnak, hogy ott egy baba van, akinek minden penzre szuksege van, teljesen mindegy mennyi van. KépKépKépKépKépKépKép

Tali miatt irigykedem! Nalunk sajna az a helyzet, hogy itt ahol most lakunk vannak kisbabas barataink, egy apartman komplexen belul lakunk igy szerencsere eleg surun talalkozunk/talalkoztunk, de hamarosan (harom heten belul) elkoltozunk. Az uj/regi helyen vannak barataink, csak ugye nekik mind nagyobb gyerekeik vannak, ez jo a nagy lanyomnak. A legkisebb gyerekek 2 evesek, tehat eleg messze vannak Madiketol. Igy ugy dontottem, ha felkoltozunk elmegyek egy baba-mamas klubba. Jo Talizast majd nektek!!!!! Erezzetek jol magatokat!!!!!!!!!

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Páran már ismertek a Szoptatásból, és Az elsö napok...-ból. (Meg személyesen...) Most szeretnénk ide is bejelentkezni!

Úgy látom, nektek is az éjszakák a legproblémásabbak. Azért nem vígasztal, hogy nem vagyunk ezzel egyedül.

Szila, betennél minket a táblázatba?
Heni, Barnabás, 2002. szeptember 21. Budapest, MÁV, Budapest X. Köszi!

Most viszont rájöttem, mi a jó alvás titka! Ma bejártuk a fél várost a dög melegben, Babóca teljesen kifáradt, ö kérte (nyújtózkodott), hogy vegyem ki a kádból, pedig imád fürdeni. Szóval kidölt a kis perpetuum mobile, és alszik, mint a szundi-bundi.

Virág, az én férjem nem azt kérdezte, hogy hogy bírod energiával, hanem, hogy szeretnétek-e még gyereket!!! Kép

Én már nagyon vágyom kistesóra...

Sziasztok!

Heni és Barnabás, aki jövö héten lesz 9 hónapos
gesztenye
 
 


Sziasztok!

A hétfõi tali akkor úgy látszik sikerül. Akkro 11 körül találkozzunk a Petõfi Csarnok mögötti nagy réten. Szerintem a Petõfi Csarnokot mindenki megtalálja. Ha jól emlékszem talán a szélén van árnyékos hely is ha nem akkor mellette van egy kisebb füves terület ott több a fa.

Azt hogy mirõl ismerjük meg egymást azt nem tudom de majdcsak összejön. Nemtudom mennyi kismama sétálgat azon a környéken olyankor. Ha van valakinek valami ötlete írja meg.

Mi jól vagyunk. nálunk az éjszajkai alvás eddig nagyon bejött. remélem nem szólom el magam. Este 8-tól reggel kb 6-ig, aztán ha sikerül visszaaltatni mint ma is akkor ez egészen kb 9-ig 10-ig tart. csak hát van amikor a lánykámat le kell kísérni a suliba, és akkor fel kell vennem. Ezután szoktam elintézni a bevásárlást is amimindennapos úgyis. Babakocsival nem egy leányálom.
Aztán napközben nagyon rendszertelenek vagyunk még mindig.

ma nagyon nyügis nap volt, talán a meleg, úgy látom nem nagyon szereti ezt a kánikulát.

A nap fénypontja az esti fürdés, ímádja. Szerintem el kellene majd vinnem úsziba ha belenõ.
A fürdetés általában apa dolga. Mindketten élvezik.

Lányok nekem az a nagy problémám, hogy nem férek bele még mindig a ruháimba. megõrülö tõle. Sikerült elég sokat hízni a terhesség alatt, és most itt a jó idõ és megint nincs mit felvenni. A fürdõruciról már nem is beszélek........
Ha van valakinek még ilyen gondja kitalálhatnánk valami együttes fogyózást, hátha doppingolni tudnánk egymást.

Héfõtõl indul a nagy iskolai szünidõ is. Már elõre félek mivel foglalom le a gyerekeimet. Õk ugye már nagyok és jobb híján egymást szekálják.


Sziasztok

Zkati
zkati
 
 


Sziasztok,

Végre nekünk is nyugodtabb éjszakánk volt, Bence csak 4-kor ébredt fel, egy gyors szopi után aludt is, sajna csak &frac14; 6-ig, mikor is Apa betette a járókába játszani.
Norcsi! Nálunk most az állás a kedvenc tevékenység, ha csak teheti mindenhol felállna. Persze ez még kis segítséget igényel, de imád állni az ágy, ill. a járóka rácsaiba kapaszkodva. Olyan büszke és boldog arccal tud ilyenkor nézni, imádom! Kézen fogva már ügyesen lépeget is, de még kis részeg módjára. Ülni már biztosan ül, de nem jött még rá, hogy tud egyedül felülni, mindig hasizomból próbálkozik. A súlygyarapodása most nagyon lecsökkent, csak 200g &#8211;t hízott a múlt hónapban.(2 hete 8,75 kg volt.) Ennek lehet az oka, hogy fél percre nem áll meg, nyüzsög egyfolytában, de az átállás sem megy/ment könnyen a szopiról. Mindent szívesen elfogad, de nagyon kis mennyiségeket eszik csak, viszont mindent kinéz a szánkból, amit nem ehet. Tejem még van szerencsére, de tápszert is kap, mert még mindig sokat bukik és a doki ezt javasolta.
Zsuzsi, mi is jobbulást kívánunk! Ez a lopás ügy is!!!!!!!!! Mennyi suttyó ember van! Bátyámnak is tegnap lopták el a mobilját.
A talira vszínû mi sem tudunk jönni, de nektek jó szórakozást!

Bencemama
Bencemama (bencemama)
 


Sziasztok Lányok!

Eddig nem mertem írni, mert biztosan kifütyültök, ha elárulom, hogy Timi este 8-kor lefekszik és reggel 8-ig húzza a lóbõrt, vagy egyedül játszik a kiságyban amig anya be nem nyit hozzá. Nem én szoktattam rá, neki 3 hónapos kora óta ez a saját rendje.Kép Viszont napközben jön a feketelevesKép Nem elég, hogy nem alszik szinte semmit, folyamatosan vele kell foglalkozni, ha már kicsit fáradtabb, fel kell venni és hurcolászni. Úgyhogy nekem 8 kilós súlyzóm vanKép Utálja a járókát és a babakocsit, viszont a lakásban szabadon engedve minden alkalmas és alkalmatlan tárgyon felkapaszkodik és próbál arrébb lépkedni. Kész életveszély a gyermek. Szerintetek hogy lehet kistesót vállalni egy ilyen ficánka mellé? Én szeretnék testvérkét neki, de sokszor teljesen ki vagyok purcanva délutánra már tõle is.
Jó talizást nektek, sajna én nem szaladgálhatok fel Irsáról, talán majd egyszer azért megpróbálom.

Üdv mindenkinek
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék Zkatihoz testtömeg-ügyben. Azt ígérte minden könyv, hogy a szoptatás majd leviszi a többletet. Nekem három hónap alatt egy deka nem ment le. A negyedik hónapban viszont négy kiló. Mennyit lehet mozogni? Futásról szó sem lehet ( leesnének a cicijeim). Minden ötlet érdekelne! Ki, hogyan szabadult meg fölösleges kilóitól?
jandora
jandora
 


Jandora!

Szomorú, amit írok, de (valószínûleg a hormonális változások hatására) gyermekem 4 hónapos kora óta bajlódom az epémmel. Ez azt jelenti, hogy a zsírfogyasztást a minimumra kellett csökkentenem.
Hát, a fölösleges kilóktól én így szabadultam meg. Játssz el azzal a gondolattal, hogy ha zsírosat eszel, iszonyú görcsök törnek rád. Ettõl le fogsz fogyni. Kép Kép Kép

Szia: Laura és Romola (6,5 hónapos)
p_laura
 
 


Sziasztok!Remélem mindenki jól van,babák és mamák egyaránt! Irigykedve olvasom azokat,akik /nálam/sokkal jobban beosztják az idejüket több gyerekkel is akár.Én most vagyok holtponton,nappal alszom Ajsikával,mert az én alvásigényem sajna nem csökkent-kb.8 óra,tudom ez luxus kisbaba mellett-és ha ébren van ,kb 2 hónapja nem nagyon lehet semmit csinálni mellette.Mig kissebb volt,nem volt gond és abban reménykedem hogy ez csak múló idõszak,ha nagyobbacska lesz könnyebb lesz.Én is nagyon szeretnék még egy vagy két babát,ugyhogy bele kéne jönnöm!
Fogzás ügyben tényleg hatott a homeopata szer,egyedül az nem változott,hogy most inkább csak velem alszik el egy ágyban,egyedül nyugtalan,felébred.
goanna:megkaptam,irok amint tudok!Kép
Dorkának mi is jobbulást kivánunk!KépKépKépKépKépKépKépKép
A szünidõ miatt viszont egyáltalán nem irigylem azokat akiknél nagyobb gyerek van-azért mindenkinek nyugis szünidõt!
Jó éjt!Sok alvást mindenkinek!KépKépKépKépKép
bea
 


Hát teljesen el vagyok varázsolva!Az összes siró fej helyett nevetõset akartam!Bocs!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
bea
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: