Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fanka, elvileg egyik konzervben sincs semmilyen tartósítószer meg színezék, de hát ki tudja, ugye... Nekem nincs kedvenc márkám, mi mindenfélét veszünk, és mind nagyon ízlik Marcinak.

9 óra alvás!!!! De jó nektek!!! Kép Persze nekünk is volt ilyen régebben, de az utóbbi egy hónapban ez csak álom... Kép

Fanka, szerintem mi lakunk legközelebb hozzátok, a XII. kerületben, a belső részén.

Na, sziasztok, jó sétálást! Itt a vénasszonyok nyara!!! Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk tanácsadásról, Szonjus 8360 gramm és 72 cm. Doktornö szerint még jön 2 foga, és ezért nem alszik és eszik rendesen. Írt fel kúpot és valami kalciumot, amit fecskendövel kell neki beadni délután és este. Szerinte pár nap és visszatérnek a rendes éjszakák. Hát már nagyon szeretném, mert tegnap is este 11-kor úgy ordított, mint a sakáll, alig lehetett megnyugtatni, és utána is nagyon sokszor felsírt. Már nagyon várom, hogy ismét nyugisabban teljenek az éjszakák.

Mi is veszünk mindenféle babakaját, de azért többségében a kecskeméti van és a HIPP-nek a tészta paradicsommal és cukkinivel jönn be nagyon Szonjának. A spenótot eddig ette, de pár napja már nem kellett neki.
Én próbáltam már neki fözni, de valahogy nem kultiválta az én föztömet.
Az öszibarackot és a banánt én már csak kisebb kockákra vágom, mert csak így eszi meg. Az ínyével teljesen szétmorzsolja a kisebb darabokat.

Hétvégén kinn voltunk Börzsönyben, nagyon jó volt, szép volt az idö.

A hétre is nagyon szép idöt mondanak, remélem hogy hétvégén is jó idö lesz, mert megyünk haza Anyuhoz.

Sziasztok!

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Már olvaslak Titeket egy ideje, eddig a tavasziakhoz írtam, de nem győzöm olvasni őket, nekik még nagyon sok idejük van netezni, na meg itt inkább hasonló korúak a babócák a mieinkhez.

Rólunk annyit, hogy Marcell fiúnk február 8-án született 3450 grammal, 53 cm-rel, most valahol 8 kg körül van, három hete négykézláb mászik, eyedül ül, és másfél hete sajnos fel is áll ha valamiben meg tud kapaszkodni, ami azért még korai. Rengeteget nevet, sokat dumál, nagyon jó gyerek, napközben 3-szor alszik, kicsiket, így néha tudok netezni is!
Babussal ismerjük egymást innen, illetve amikor Kristóf megyszületett voltunk olyan pofátlanok és megnéztük őket.

Babakaja, ha utazunk vagy menni kell a városba intézkedni akkor bolti bébiételt viszek, ha itthon vagyunk nyugiban akkor főzök Marcinak.

Na most ébred mennem kell, majd még benézek és elnézést, hogy csak úgy idetolakodtam!
üdv
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 

 
 

SziasztokKép

Én is bolti bébikajákat veszek Kristófkának, mindenfélét, Kecskeméti, Hestlé, Hipp, Mildi, Univer, aminek éppen jó kajája van.
Kristófka legújabb kedvence az alma-banánpüré csirkehússalKép

Alvás:
Nálunk Kristófka simán végigalszik 12-13 órát egyhuzamban, viszont nagyon felületesen alszik, min. 1-szer minden éjszaka felsír, de van, hogy többször is, bár utána alszik tovább, minden neszre befordul az oldalára és elkezd csápolni a kezeivel, lerúgja a takarót, aztán alszik tovább.
Nagy igazság lehet abban a cikkben, amit pár napja a tavaszi babásoknál ajánlott valaki.Kristóf is annyira pörög nappal, hogy nem csoda, ha éjszaka nem tud nyugodtan aludni.

Juc
Dehogyisnem aggódom, még többet is, mint más anyukák.
A kórházban pl. egy totál zizzent anyuka voltamKép, szegény kolléganőimet kikészítettem, hogy miért nem kakil Kristóf már 3 napja, meghogy óvatosan vegyék le a köldökcsatját, nehogy beleszúrják közben az ollót a pocakjába, ott sipákoltam közben, a vérvételről pedig egyenesen kimenekültem, én, aki több száz babát gond nélkül megszúrtam már. De a saját az saját, vele minden másabb.
Ráadásul mivel ismerem, hogy miféle bajok, betegségek lehetnek egy babával, így még inkább izgultam/izgulok mindenen.

Marci nagyon ügyi márKép, Kristófkának ez még nem megy.

Panni baba is nagyon édiKép

Én is rakok fel képet:
Kép Kép


Babus
Kép

Kép
babus2005
 
 


Tamesz
De jó, hogy itt vagyKép
Én is hasonló indítattásból költöztem át ideKép

Hihetetlenül ügyes már MarcidKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Mégsem kelt még fel Marci!
Babus,
nyugisabb lesz nekem ez a topic, már néha függő lettem a tavaszi topictól, hogy nincs időm olvasni, csak éjjel, de akkor inkább aludnom kéne, lemaradok a rengeteg hozzászólás elolvasásáról, mire írnék valamit, már régen túlfutottak a dolgon, szóval feladtam, Marci fontosabb!!!

Nálunk is kedvenc az alma-banbán csirkehusi konzerv, a nyaraláskor több üveggel is bevágott belőle a kisember.
Tegnap én körte-őszibarack és csirkeciciből csináltam neki kaját, hát az is csúszott rendesen, így még van alapanyag, ma is azt fogok aprítani neki.
A múlt héten egy este beleolvasgattam az egy évvel ezelőtti babavárós korszakunkba, olyan jó érzés volt! Körülöttem most annyi pocakos van, hogy már teljesen lázba jöttem, hogy milyen jó nekik!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Tamesz, én is örülök neked! Kép Én is olvastalak benneteket még pocakosan is, meg utána is, emlékszem, a te Marcidhoz "viszonyítottam" az enyémet, mert elég közeli időpontban születtek...
Hát de ez a Marcell egy szupermen!!! Hogy mi mindent tud már! Nem semmi!!! És akkor már teljesen átrendeztétek bababaráttá a lakásotokat? Alsó polcok elpakolva, konnektorok bedugva meg minden?

Mi ez az alma-banán-csirkehusis kaja? Ez melyik márka? Én eddig még nem vettem észre, pedig biztos bejönne Marcinak, az alma-banánt nagyon szereti.

Ja, és a táblázatot is módosít(tat)om a párommal, Tameszt is belerakjuk, meg a sorrendet is átalakítjuk a babák kora szerint.

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Bogacsi, nagyon ügyes Szonja, hogy gyümölcsdarabokat tud enni! És te nem aggódsz, hogy félrenyeli? Én még nem nagyon merek darabosat adni a legénynek, van, hogy a sűrűbb pépes kaját is félrenyeli vagy legalábbis köhécsel tőle... Kép Úgyhogy néha még a konzerveket is hígítom egy kis tápszerrel.

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Kristóf visszahágyta az összes kaját, pedig ez az almás-banános husi a kedvence. Miután megette, sugárba jött vissza mind, fél szobát beterítette, utána pedig csak röhögött. Most pedig már sír, mennem kell.
Remélem nem beteg vagy ilyesmi. A múltkor, a torogygyuszija is hányással kezdődött.

Juc, a mostani kaja Univer-es, de a múltkor valamilyen más márkából vettünk ugyanilyet.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Juc,
köszi a kedves fogadtatást, a kaja amit mi vettünk az kecskeméti volt.

Lakáspakolás, próbálkozunk mindent eltenni, konnektoroket bedugtuk, de sajnos most a fotel a sláger, hogy abban felhúzza magát állásba és vagy sikerül leülni vagy koppan, amitől rettegek, de kiüríteni nem tudjuk a lakást. A járóka még jó szolgálatot tesz, mert abban alszik, amikor dolgom van akkor gyorsan belerakom, de csak pár percig bírja bent.
most az új sláger a tavaly kapott hintánk, de mennem kell, mert éhes őfelsége:
Kép
szép napot, megyünk ki legelni kaja után!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz, ez egy hinta a képen? Egy függőágy? Az tök jó lehet!!!

Mi is sétálunk egyet, viszek magammal vmi kaját, aztán majd kinn uzsizunk egy parkban vagy cukrászdában (és akkor mami is bekajálhat... Kép).

Este jövök, sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy te is csatlakoztál Tamesz. Én is olvastalak ám Kép, mindig azt néztem, ha már te szülsz, én jövök. Marci óriási léptekkel fejlődik, le a kalappal.

Fanka
Csak 4kor kelt Adri, megpróbáltam, hogy nem adok tejcit, kicsit visszaaludt, de 3/4 5kor felkelt, nagyon cuppogott, kénytelen voltam megszopiztatni.

Bogacsi
Nagyon ügyi Szonja, hogy már darabos ételt is eszik, ha Adrinak kinő néhány foga én is megpróbálom. A szomszéd ad a kislányának kiflicsücsköt is, pedig neki sincs foga.

Babus
Adrinak is volt ilyen hányós időszaka, úgy vettem észre sok levegőt nyel, mert pl habzsolt és szabályszerűen a levegő kilövi belőle a kaját. Dokinéni javaslatára ha látom, hogy gyorsan eszik evés közben is megbüfiztetem. Azóta még nem jött vissza sugárban kaja.
Hogy szúrtad be a Lilypie-t?

Judit
Igen olyan gyümire gondoltam. A múltok vilmoskörtés bébikaját adtam és nem nagyon ízlett. Én a reggeli barackot berakom a hűtőbe és du megesszük. Ha sokat főzök, vagy sok megmarad a bébiételből, akkor azt másnap odaadom.
Meglepi: ezen dolgoztam de Kép

<pre>
Flames Adrienn 2005.02.10 2700g 51cm MÁV Kép Kép</pre>

Mit szólsz? Kép
Szivesen leírom, hogyan csináltam.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc!

A baba-korszámlálóson törtem az agyam, ide jukadtam ki!
Este jövök ha Adri elaludt!
Sziasztok!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Csilla, leírnád akkor, hogy kell ezt a számlálókát beszúrni? Meg neked nem képként van berakva a táblázatod, hanem rendes webes táblázatként, azt hogy kell? Mi nem vagyunk túl nagy májsztrók... Kép De ha gondolod, és van elég időd, meg is csinálhatod, az én táblázatom alapján. írj, hogy mire jutottál!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc
Küldd el az email címed, nincs a profilodban. Leírom, hogy kell csinálni, de vezetni nics időm, azt szívesen átadom Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Flames, küldtem mailt. Ezt a Lilypie-t én is kipróbáltam, de nem tudom beszúrni, pedig ott elég egyszerűnek tűnik a leírás, hogy másoljam ezt meg ezt ide meg oda, de nekem csak szöveg jön át, nem kép. Nektek hogy sikerült? És mit kell a táblázaton vezetni? CSak az új tagokat kell regisztrálni, nem ? Ez a számoló remélem, magától számolja a napokat...

Babus, Tamesz, köszi a babakaja-ötletet, ma vettem egy kecskeméti almás-banános husit, majd kipróbáljuk, de ma a spenót volt soron, úgyhogy még holnap is az jön.

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Adri megint ügyesen elaludt. Kép
Juc emil ment. Szerintem elég bonyolult a tábla.

Ma patiszont pároltam egy kis kaporral és anyatejjel összeturmixoltam. Annyira ízlett, hogy uzsi után kb 1 órával még egy óriási adagot megevett Adri. Most jutott eszembe, hogy simán olyan spenótot adtam, amit mi is ettünk. Anyu főzte és szokott belerakni tejben áztatott zsemlét. Semmi baja nem lett, nagyon ízlett az is, pedig jó fokhagymás volt.

Babus
Ha erre jársz légyszi írd meg, hogy hogyan raktad fel a Lilypie számolót!
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc,
nincs mit, ha van valami jól bevált kajatipp én is szívesen veszem!
Ja és igen függőágy, a hétvégén fúrtuk fel, nagyon kényelmes benne szoptatni, na és Marci egyedül is élvezi!

Flames, hát két napra rá követtél is a szüléssel, ahogy látom a táblázatot, bár eredetileg én február 18-ra, majd 16-ra voltam kiírva, de én már nagyon vártam a végén a szülést, így is elég nagy volt Mazsola.

Ma Marci legizgalmasabb játéka a tükörben vigyorgó baba volt. próbálta megfogni, nagyon jól elvolt vele:
Kép
majd délután támadás anya lábujja ellen a teraszon:
Kép
szép álmokat!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó!

Tamesz, hű, de bátor ez a legény! Hogy négykézlábazik ezen a kemény kövön!

Képzeljétek, Marci meg fölült ma a járókában!!! Nem is láttam, hogyan, mert épp csomagoltam a sétához, mire beértem, már ült, illetve már dőlt a rácsok felé, szerencsére elég közel ült a széléhez, így nem koppant, csak odanyomódott... De gondolom, valahogy négykézlábból tornázta föl magát.

Szülés: én meg 12-ére voltam kiírva, meg egy csomószor még korábbi időpont jött ki az UH-n, de aztán csak nem akart kijönni 18-a előtt. Hát a végefelé már nagyon türelmetlen voltam...

Judit

Juc

Kép
juc14
 
 


Szia Tamesz!

Én 28-ra voltam kiírva Kép
A mi tükreink is tele vannak újlenyomattal Kép Foga van Marcinak? Jól alszik esténként?
Küldök neked 1 emailt, ha nem gond.

Jó éjt, elhúzok aludni.
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


<pre>
Anyuka neve Baba neve Szülés ideje Baba méretei Kórház neve
Bogacsi Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm Szt. István
Bettimama Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ?
Babus2005 Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm MÁV
Tamesz Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm Kistarcsai Kh.
Flames Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm MÁV
Juc14 Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm MÁV
Fanka Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm Szt. Imre </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóreggelt!

Juc,
nagyon jó lett a táblázat, köszönjük, hogy belekerülhettünk! Gratu Marcidnak a felüléshez, onnan a miénk két nap alatt megtanult felállni, így a kiságyat és a járókát is sürgősen alsó polcra kellett szerelnünk.

Flames,
levelet megkaptam, majd írok. A tükrök igen mocskosak sajna, de ez a legkevesebb, ma elkezdte a könyveket lepakolni az alsó polcról, csak még azt nem tudom, hová tegyem el őket onnan.
Foga még nincs Marcinak, de nagyon gyömöszöli már az ínyét, és kemény is, de még nem látszik.
Alvás, nálunk a 6. héttől átaludta az éjszkát, nagyon rendes kiskölök volt, most kb másfél hete viszont felébred hajnalban, szopizik, majd visszaalszunk, csak én ettől a hajnali 3-5 közötti változatos ébresztőtől kicsit fáradt vagyok!

Jövő héttől Marcit szoktatom egy magánbölcsibe heti két napra szeretném otthagyni, ha bírni fogja, de sokat tipródok, meg lelkiismeretfurdalásom is van, hogy beadom, de anyagilag meg jól jönne, mert nagyon sok a hitelünk, és valahogy minden hónapra jut valami nagyobb költség is, pl gyerekülés, autójavítás, ...most jön a téliruha vásárlás, .... Na nem panaszkodni akarok, mert nagyon örülök, hogy belevágtunk annak idején a házvásárlásba, nagyon sokat jelent a kert, de a GYED nevetségesen kevés. És annyira vágytunk Marcira, olyan sokat küzdöttünk érte, most pedig gonoszan "kitaszítom a paradicsomból"!!?? Egy hete minden éjjel ezen rágódok, de talán nem fogja magát rosszul érezni, végül is a társaságot imádja, amikor szétnéztünk felderítette a játékokat, tetszett neki a hely.

Na nem untatlak ezzel tovább Titeket, megyek víz alá amíg Marcipán alszik, utána futunke egy kört a városban!
szép napot Nektek!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Tamesz, hát nagyon nehéz helyzetben lehetsz, én is sokat rágódnék. Bár amilyen fejlett a Marci, akár egyévesekkel is lehet együtt, biztos jól érzi magát köztük. De hát akkor is tök nehéz lehet. És gondolom, nincs nagymama, nagynéni stb. segítség a közelben. Nálunk is ilyesmit kell majd csinálni, ha visszamegyek dolgozni, de az egyelőre még messzebb van szerencsére. Mondjuk ha viszamennék félállásba v. pár órába tanítani, szerintem kevesebbet kapnék, mint a GYED... Kép

Betti, merre jársz? Meg tudnád írni majd, hogy melyik kórházban szültél? Nem találtam sehol, és szeretném berakni a táblázatba. Köszi!

Flames, egyelőre nem tudta a párom beilleszteni a lilypie-t... Kép Szólj, ha megtudtál vmit!

Ma mondta a baba-mama-tornán egy lány, hogy a dm-ben akciós a kecskeméti babakaja!

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


SziasztokKép

Tamesz
Annyira jófej ez a MarciKép, és annyira ügyes, meg helyes, meg mindenKépKépKép
Ilyen nagyfiú már biztos jól lesz 2 napot egy héten a bölcsibenKép Lehet, hogy kifejezetten szeretni fogjaKép

Juc
Gratula Marcinak a felüléshezKép

Itt úgy látszik már csak az én Kristófom van lemaradvaKép, ő még csak pár másodpercekre felnyomja magát térdre, rugózik egyet, aztán visszaesik.De ami késik, nem múlikKép

Flames
Az én Lilypie-om se működik tökéletesen.
Megszerkesztettem, utána pedig egér jobb gomb, mentés másként, és utána onnan beillesztettem ide a Babanetre.
De valami nem stimmel, mert ennek szerintem napról napra haladnia kéne, enyém pedig úgy van, ahogy elmentettem.
Ja, és Kristófkám fényképe sem jelenik meg, pedig azt is beraktam hozzá.


Mi ma voltunk védőnéninél, Kristófka 8600gr, 2 hét alatt csak 140 gr-ot hízott. A védőnéni szerint ez nem túl jó, de a gyerekdoki szerint jó. Most kinek higgyek?!
Összevissza hízik ez a srác. Egyik alkalommal 2 hét alatt 200 valahány grammot hízott csak, utána viszont ráturbózott és 1 hét alatt 360gr-ot, most viszont megint csak ilyen keveset.
Viszont valóban nem eszik már olyan sokat, pontosabban nagyon össze-vissza eszik. Reggel (12 óra nem evés után) van úgy, hogy 80-100gr-ot alig tudok beleerőltetni. Utána viszont délben bevág akár 350-370gr tápit is,(ha nem kapná meg, amennyit kér, iszonyú balhét csinálna), utána viszont délután megint alig eszik, estére pedig benyomat megint vagy 350-et.
Akarata ellenére megtömni mégse tudom. Ennyit eszik, mit csináljak vele?! Manapság már ezernyi fontosabb dolga is akad, mint az evés, pl. megrágni Fülesnek a farkát, szétszerelni a kiságy rácsait, ki ér rá ilyenkor holmi kajálásra?

Egyébként pedig végre megindult az egyik fogacskája KristófnakKépKépKép Alul, középen. A dokinéni szerint max. 1 hónapon belül elő fog bújniKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


<pre>
Anyuka neve Baba neve Szülés ideje Baba méretei Kórház neve Baba kora
Bogacsi Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm Szt. István 7 hónapos és 2 hetes
Bettimama Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? 7 hónapos és 2 hetes
Babus2005 Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm MÁV 7 hónapos és 1 hetes
Tamesz Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm Kistarcsai Kh. 6 hónapos és 4 hetes
Flames Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm MÁV 6 hónapos és 3 hetes
Juc14 Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm MÁV 6 hónapos és 2 hetes
Fanka Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm Szt. Imre 6 hónapos és 0 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


Na, sziasztok, itt küldöm az új táblázatot, a férjem csinált rá korszámlálót Flames segítségével. Kép Állítólag egy-egy napot (és így egy-egy hetet, mert a napokat nem számlálja)csúszhat, de remélhetőleg nem nagyon lesz ilyen. Ha mégis, szóljatok! Ja, és frissíteni kell, nem frissül magától, de azt majd csinálom hetente. A Lilypie-t nem lehet beszúrni, a babanet programja átalakítja linkké a webes képet. Kép Azt mondja a férjem, hogy más fórumok teljesen más nyelvvel dolgoznak, így elképzelhető, hogy a családinet meg megengedi.

Táblázatcsinálás közben esett le, hogy Panni ma féléves, boldog feledik szülinapot neki!!! Kép Kép Kép

Más: nem tudjátok, mi ez a nagy pelenkahiány? A dm-ekben alig van vmi pelenka, barátnőm mondta, hogy a kaisersben vagy sparban vagy nem tudom, hol sincs... Ti hol veszitek mostanában? Ja, és amióta Marci úgy alszik, hogy oldalra fordul, meg hasra álmában, állandóan összepisili magát... Kép Lehet, hogy mégsem olyan jó a Liberó vagy ez nem a pelenka hibája?

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Na, sziasztok, itt küldöm az új táblázatot, a férjem csinált rá korszámlálót Flames segítségével. Kép Állítólag egy-egy napot (és így egy-egy hetet, mert a napokat nem számlálja)csúszhat, de remélhetőleg nem nagyon lesz ilyen. Ha mégis, szóljatok! Ja, és frissíteni kell, nem frissül magától, de azt majd csinálom hetente. A Lilypie-t nem lehet beszúrni, a babanet programja átalakítja linkké a webes képet. Kép Azt mondja a férjem, hogy más fórumok teljesen más nyelvvel dolgoznak, így elképzelhető, hogy a családinet meg megengedi.

Táblázatcsinálás közben esett le, hogy Panni ma féléves, boldog feledik szülinapot neki!!! Kép Kép Kép

Más: nem tudjátok, mi ez a nagy pelenkahiány? A dm-ekben alig van vmi pelenka, barátnőm mondta, hogy a kaisersben vagy sparban vagy nem tudom, hol sincs... Ti hol veszitek mostanában? Ja, és amióta Marci úgy alszik, hogy oldalra fordul, meg hasra álmában, állandóan összepisili magát... Kép Lehet, hogy mégsem olyan jó a Liberó vagy ez nem a pelenka hibája?

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Babus, a mi doktornénink azt mondja, hogy ilyenkor már összevissza híznak a gyerekek, egyik héten szinte semmi, aztán meg turbó, és ez természetes. Azt a mindenit, 350 vacsorára??? Kép Nálunk max. 240-270, de az akkor már nagyon sok. Lehet, hogy én is el fogok járni tanácsadásra (eddig nem jártam, a dokinéni jött ki), mert egy hete nincs mérlegünk, és én ezt nem bírom... Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Tamesz
Akkor nálatok is ugyanaz az éjszakai probléma, mint többünknél. Kinél a fogzás, kinél a mozgásfejlődés miatt. Remélem elmúlik, mert ahogy látom nem tudunk ellene mit tenni.
Nyugodj meg, jó lesz Marcinak egy kis társaság. Szerintem alig várja, hogy leléphessen otthonról.Kép Én Adrin látom, hogy pl leviszem a kertbe és teljesen meg van rémülve a tömegtől, zajoktól. A szomszéd kislánynak van egy bátyja, aki nyúzza, ő sokkal jobban viseli ezek a társasági dolgokat. Engem meg a többi szülő hülyének néz és mindegyik azt mondogatja, hogy szoktassam. Sajnos otthon nem kiabálunk, ugrándozunk egész nap Kép Adri is szeret barátkozni, ha kettesben van a 8 hós Bettivel, meg az usziban is, csak a zsivaj ilyeszti meg.
Küldtem mailt.

Babus
Ne aggódj Adri is kb ott tart, mint Kristóf. Adri 1 hónap alatt hízott 100g-t. A dokinéni azt mondta , látszik, hogy jó húsban van. Ne tömjem, mert csak hányni fog, tudják a gyerekek mennyit akarnak enni. Én is irigykedem a többiekre, de ami késik, nem múlik, lehet, hogy a mieink pihennek, és nem mozgásban, hanem szellemileg fejlődnek, lehet holnap kimond egy egész mondatot Kép

Judit
Szuper a tábla. Ügyes a párod, hogy meg tudta csinálni, hogy hónapokat számoljon. Igen azt hiszem más fórumok az ilyen extrákban előrébb járnak. Kép
Mi a Corában vásárolunk, ott nincs hiány. Nem lehet, hogy a fiúknál lényeges, hogy milyen a pelus, jó irányba állítottad az óramutatóját Kép Azt vettem észre, hogy mégsem olyan jó a Huggies, amikor kicsit több pisi van benne, tiszta nedvszívó zselé Adri feneke. Ez egyedül a Libero és a Pampersnél nem volt, és szerintem a Liberonak jobb a gumirozása.

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc
Megnéztem a családinetes profilt, ott csomó mindent meg lehet adni:
ICQ Number:

Csilla & Adri
flames
 
 


Csilla, azt akarod mondani, hogy menjünk át a családinetre? Kép Úgy csinálunk, mint az előző téli babások... Kép

Nekem egyébként mindegy, hol a fórum, eddig a babanettel sem volt sok gondom, talán egyszer-kétszer volt, hogy várni kellett, mert túl volt terhelve. Vagy ez 3 hét alatt sok?

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc
Dehogy, nem erre gondoltam. Nehogy megbántsuk az Apát, jól meg van szerkesztve ez is, így is elegen zargatják a tuningolással Kép Ha úgy sem értünk profin hozzá, nem olyan lényegesek az extrák Kép Bár ahogy gondoljátok. Egyébként a nyáriak mentek a családinetre, a téliek titkosban nyomják.

Jó éjt Folyt köv. holnap

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jó reggelt!

Adri átaludta az éjszakát!!! Hurrá-hurrá!!! Először 6:45kor kelt, nem tudom mit csináltunk, hogy így lett, majd meglátjuk mennyire rendszeres. Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Helló!

Képzeld, Marci is aludt 8-tól fél 5-ig, pedig hajnali fél 2-kor légkalapáccsal verték szét az utat a házunk előtt (!!! nem vicc!!!), de ez sen zavarta... Kép MOndjuk, mi ma sem aludtuk ki magunkat, mert engem meg marhára zavart... Kép nem tudom, mi lehetett a baj, biztos csőtörés volt. Lehet, hogy eddig túl nagy volt a csend Marcinak??? Kép

Szép, kipihent napot mára! Kép

Judit

Juc

Kép
juc14
 
 


Hahó, merre jártok, lányok?

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!
Csak röviden bejelentkezem. Hulla vagyok, bár Adri egész nap rendesen aludt, evett. Csak szervezem az ált.isk. osztálytalálkozómat szombatra. Biztos lesz nagy rivalizálás a csajok között Kép Így én is fodrászhoz, kozmetikushoz mentem. És még az utolsó simításokat végzem a szervezésen. remélem visszatérnek a régi szép átaludt éjszakák. Mi a helyzet nálatok a Liberóval? Bogacsi, Betti merre jártok? Felrakok néhány képet.
Így alszik napközben

Kép

egyedül iszik, ha akar Kép
Kép

Ne rémüljetek meg apa koncertezik, a bőgős nem fért rá, na akkor aztán tényleg megijednétek Kép
Elég béna lett a kép (én csináltam), érdekes, ahogy a dobos hadonászik Kép
Kép

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Csilla, jó bulizást szombatra! Nálunk is én szerveztem az 5 meg a 10 éves gimnáziumi osztálytalálkozót, jó kis munka volt... (az általános isklolai más csinálta) De az pl. tök érdekes volt, hogy míg a 10 éves gimis találkozón a csajok max. negyedének volt már gyereke, addig a 15 éves általános iskolás talin (egy évre rá, ugye) már csak nekem nem volt gyerekem. A többségnek már óvodás-iskolás korú fia-lánya volt!!!

Jók a képek!!! És Adrinak is rocksztár-jövőt szántok? Kép Kép Kép

Sziasztok, jelentkezzetek! Remélem, mindenki jól van, csak sok a programotok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, és Adrinak nagyon boldog névnapot!!! (Ha ma tartja, nem tudom, van-e máskor Adri-nap.) Küldök neki egy kis mosolygást:

Kép Kép Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


SZiasztok!

Sajnos tegnap elveszett a netünk, ma estére csinálták meg, és végre megint van!

Adrinak boldog névnapot kívánunk mi is, nagyon szép kis csajszi édesen alszik a járókában!!!!

Alvás nálunk most kedz visszaállni, remélem nem szólom el magam!

Osztálytalálkozó:
Nekem általános iskolai csak 5 éves volt, azóta semmi, érettségi találkozóm pedig most lesz október elején a 15 éves, jó vén vagyok, tudom! A 10 évesen nem voltam, mert dolgoztam, kicsit félek elmenni, de remélem pozitív élmény lesz!

Tegnap voltunk Mazsolával az IKEA-ban rácsobővítőt venni, hogy a lépcsőn ne kezdjen el felmászni, de sajnos változtattak a rácson, így aahhoz amit öcséméktől örököltünk már nem jó a bővítő, tehát vihetem vissza. Viszont vettem egy jégkunyhót Marcinak, nagyon élvezni, lehet bújócskázni, a falát rugdosni, megrágni a szélét, bebújna a szülőkkel, felállni benne, csak egy hibája kicsit nagy helyet foglal, de ott az áruházban nem tűnt ilyen nagynak!

Marci ma 7 hónapos, tegnap voltunk méreckedni, 8080 gramm és 70 cm, azt mondták telsejen normális, én már aggódtam,h goy kicsi, mert a tavaszi babáknál már 4-5 hónaposan ekkorák a gyerkővök. Viszont el voltak ájulva, hogy mászik, ül és feláll, ezt viszont még nem is kéne tudnia, szóval senki sincs még elkésve semmiről az itteniek közül.

Néhány kép, hú de piszok álmos vagyok!
Kép
Na ilyen kis vagány az új házikóm!
Kép
szép estét!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Hát én két napja lomtalanítok a kamrából, pincéből, garázsból...kivagyok, mint a liba. Hogy mennyi sz*a összegyűlik! Pedig csak 2 éve lakunk a mostani lakásunkban. Persze csomó kacattól eddig nem volt szívem megválni, de most radikálisan kidobáltam minden felesleget!

Igen, Panni kedden volt fél éves! Olyan gyorsan tellik az idő, már átérzem, mit jelent, mikor gyerekkoromban a nyanyák mindig azt mondták "hát te hogy megnőttél, pedig nemreég még ki sem látszottál a földből..." Hát, már én is valahogy így nosztalgiázom arról az időről, mikor Kiscsillag megszületett.

Nekem is feltűnt a pelenkahiány, nem tudom, mi az oka. Mi most tértünk át a 4-es Huggies-ra, az szerencsére volt a DM-ben.

Éjszaka: Jelentem, nekem bevált az éjjeli visszasimizés! Bár nem akarom még elkiabálni. Kb. egy hete ne szopizik éjjel Panni, ha felsír, simizem a hátát, míg vissza nem alszik. Egyre kevesebbszer ébred, 3 napja már csönd van este fél9-től reggel 6-7ig. Az esti szopizás előtt adok neki egy kis főzeléket, lehet, hogy az is közrejátszik. Nem tudom tartós-e a dolog, de egyelőre nagyon boldog vagyok, hogy így állunk Kép

Juc
Nagyon jó az új táblázat, köszönjük! Pofátlan kérdés: Képet nem tudsz belevarázsolni? Mármint a gyerekekről Kép?

Flames
Adri nagyon édes, már majdnem végigér a járókában!! Én még sosem szerveztem osztálytalálkozót, de minden elismerésem, nem lehet egyszerű!

Képzeljétek, ma elvittük ivartalanítani a 7 éves cicalányomat. Ennyi ideig tartott, míg rászántam magam. Már nagyon gázosan nyávogott éjjelente, vágyakozott a környék összes kandúrja után Kép Mi meg nem tudtunk aludni tőle... Most itt fekszik kinyúlva, még az altató hatása alatt, de már ébredezik.

Megyek megnézem mi a helyzet

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a névnapi köszöntést!

Egész nap nem működött a babanet Kép
Adri megint átaludta az éjszakát először 6kor kelt és visszaaludt!! 8ig. Van remény!!

Juc
A mi osztályunkból szinte mindenki agglegény, meg single csaj és gyerek is alig van. Az egyik lány már 18 évesen szült és már 10 éves nagy fia van, vagy a másiknak 3 gyerek. Mi nem szervezünk középiskolai találkozót, mert szakközépbe jártam csupa lány osztályba. Nem volt nagy az összetartás, és mindenki szinte a szakmában dolgozik, nincs benne semmi érdekes. Ált.isk-ban az a jó, hogy van köztünk építész, katona, kutató, becsüs, teljesen különböző érdeklődésű emberek.

Adriennek van egy második neve is: Korall, olyan névdísznek szántuk, nem feltétlenül azért, hogy használja. Már megismerkedésünkkor elhatároztuk, hogy a lányunkat így hívják, de a terhességem alatt elbizonytalanodtam. Végül két üvöltős fájás között a kocsiban úgy döntöttük legyen. Rocksztárnak is jó lesz művésznévnek Kép. Gondoltuk, milyen jól fog hangzani pl. Füle Adrienn Korall belsőépítész vagy vmi hasonlóKép

Tamesz
Küldtem neked egy regényt mailen Kép
Szuper Marci igluja. Apa rögtön felkiálltott, neki is kell Kép Imádja az IKEÁs dolgokat. Vett már Adrinak sárkányt, meg felfújható süni fotelt.
Marcinak boldog 7. szülihónapot!
Azt mondják a vékonyka babák sokkal mozgékonyabbak. Biztos annyit mozog, hogy leadta a felesleges g-kat. Kép Szerintem 4-5 hósnak sok a 8kg. Ahogy irogatták a többiek is közel hasonló súlyban vannak, Adri a legkisebb. Mondjuk ennek apa örül, mert ő egy kis vékonyka 150 cm kicsajszit szeretne belőle növeszteni. Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Szia Fanka!

Éljen a fogyasztói társadalom!Kép
Panninak is utólagosan Boldog 6. szülihónapot!
Gyere majd sűrűbben, ha kiürült a lakás!
Panni milyen viszonyban van a cicával? Én nagyon féltem Adrit anyósom 3 macskájától.

Adrinak már annyira hosszú a haja, hogy már lassan be lehet fonni. Vágtátok már a törpik haját? Én sajnálnám a lokniait.
Kép

Jó éjt!
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok! Már megijedtem, hogy érdeklődés hiányában megszűnt a fórum, azért nem jött be kora este, amikor megnéztem... Kép

Ma fönn voltam Marcival a Széchenyi-hegyen meg a Normafánál, fölfele fogaskerekűvel mentünk, hát nagyon tetszett Marcinak a nagy zötyögés!!! Kivettem a kocsiból, és az ölemben ült végig és vigyorgott, hol a tájra, hol rám, hol a velünk szemben utazó biciklis "downhill"-ező vagány csávókra... Aztán később a kajával volt egy kis probléma, mert ez a pernahajder kirúgta a kezemből a tálkát (vagy én voltam béna...), amiben ott volt összekeverve a tejpép... Kép De szerencsére volt nálam egy gyümölcskonzerv is, úgyhogy be kellett érnie azzal... De nagyon szép idő volt!

Csilla, és az osztálytalálkozóra a párokat is elhívjátok vagy csak az osztálytársakat? Mi sosem hívtuk el a férjeket-feleségeket-barátokat stb., azt gondolván, úgyis unatkoznának. Vagy nem? És mikor láttad őket legutóbb? (Mármint nem a párodat... Kép Kép )

Tamesz, ne félj az osztálytalálkozótól, az jó dolog! Kép Szerintem az olyan érdekes, hogy hogy változtak meg az emberek, kiből mi lett stb. Meg nem biztos, hogy ugyanazokkal tudsz most jót beszélgetni, akikkel egykor jóban voltál, hanem egészen új barátokat találhatsz.

Csilla, nagyon helyes ez a copfocska!!! Még hogy hajvágás?! Marcinak még alig-alig látszik, hogy lenne valamicske haja. Én állítólag 2 éves koromig kopasz voltam... Kép Pedig a férjemnek jó göndör haja van, úgy reménykedtem, hogy azt örökli Marci. Szóval szerintem hagyd még a loknikat, hadd gyönyörködjenek benne a kopasz babák anyukái... Kép

Sziasztok!

Judit

Juc

Kép
juc14
 
 


Flames,

Nagyon csini a copfocska, Marci barna hajjal született, már akkor is több volt, mint az apjának, majd kihullott, na akkor egy pár hétig megfordult a helyzet, de hamar visszaálltak a normál erőviszonyok, mert Marci sűrű szőke hajat kezdett növeszteni, persze még csak 1,5-2cm. Én még nem tervezem levágni!Kép

Judit,
köszi a biztatást osztálytalálkozóval kapcsolatban, remélem jól fogom magam érezni, nálunk lehet vinni a párokat is, de még nem tudom,hogy vigyem-e vagy sem, apának nincs sok kedve, merthogy senkit sem ismer. Megértem kicsit!
Na megyünk lassan bevásárolni ha Mazsola felébred!
Üdv tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

A babahajról jutott még eszembe, tegnap, fönn a Szécsenyi-hegyen beszéltem pár szót két anyukával, az egyikük 6 hónapos kislányának vállig érő haja volt hátul!!!

Na, sziasztok, megyünk baba-mama-tornázni.

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


bocs, Széchenyi

Juc

Kép
juc14
 
 


SziasztokKép

Kicsit el voltam tűnve.

Flames
Adrinak utólag is boldog névnapot!!!Kép

Tamesz
Olyan édi ahogy csücsül ez a Marci gyerekKép


Képzeljétek, nem kicsit be vagyok most pánikolva.
Pár napja mondta az anyósom, hogy szerinte Kristófka a fényképeken bandzsít a bal szemével. Én ekkor még nem láttam rajta semmi eltérést.
Este apucim is megnézte, ő is egyértelműen látta, hogy kicsit kancsal a drága és ekkor már én is.
Kiderült, hogy anyukám már nagyon régen észrevette, csak gondlta, hogy ez még most normális.
Ráadásul egy ismerősünknek a 2 fiának hasonló problémájuk volt, az egyiknek, a nagyobbnak későn vették észre, őt már műteni kellett, a kicsinek időben észrevették, neki "elég" volt az, hogy a másik, a jobb szemét leragasztották, hogy a kancsal szemét erősítse.
Tegnap megkérdeztem a gyerekdokinkat, (megjegyzem, ő idáig észre sem vette és most se érdekelte túlzottan a dolog, mégcsak rá sem pillantott Kristófra) és azt mondta, hogy ez ilyenkor még lehet normális, mert még gyengék a szemizmai.Egyébként pedig 1 évesen minden babának van szemészeti kontroll, majd akkor megnézik, addig nem kell vele foglalkozni.
Ez nem nyugtatott meg túlságosan, így egy szemészt is meg akarunk kérdezni, de az, akit mi ismerünk, az a héten szabin van, majd a jövő héten felhívjuk.
Csak az a baj, hogy ahány orvos, annyifélét mond. Beleolvasgattam a Babanetes Rendelőbe, ahol szemészorvos válaszolgat, hát homlokegyenest eltérő véleményeket írtak. Egyik orvos szerint már 6 hónaposan kezelni kell a szemet letakarással, volt aki szerint csak később, volt aki szemüveget ajánlott.
Úgyhogy most nagyon félek, sem megműttetni, sem ki tudja meddig a jó szemét letakartatni nem akarom. Nem akarom, hogy akárcsak egy icipicit is szenvedjen bármi miatt. Persze ha kell, akkor nincs más választásom.
De annyira gáz, hogy mi ezt idáig nem vettük észre.Csakhát mi mindennap látjuk, mi ilyennek szoktuk meg.
Nem tudom mi lesz.
És a szemüveget se értem, hogy lehet egy ilyen pici, csetlő-botló, mászni, járni tanuló, állandóan eleső gyereknek szemüveget adni?
És a szemét letakarni is olyan durva. Mégcsak most fedezi fel a világot, minden érdekli, bizti nem tűri majd el a szemén a kötést, folyton piszkálni fogja majd.
Persze minden csupa feltételezés, mert mi van, ha tényleg magától elmúlik majd.
Mindenesetre azt tervezem, hogy még több szakember véleményét ki fogom kérni. Jövő héten a szemészt, aztán még majd felhívom a munkahelyemet, ott van bőven gyerekdoki, valamelyik csak tud valami okosat, és végső esetben valami pesti kórházat, ahol ilyesmivel foglalkoznak.
Nem hagyom, hogy ezek a béna gyöngyösiek elbagatelizálják a dolgot. Ha szükség van kezelésre, akkor igenis kezdjük el időben.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Juc
Jó nagy túrákat teszel. Kettecskén Marcival?
Elvileg nem hívtunk párokat, nem hiszem, hogy bármelyik párnak lenne hozzá kedve, hacsak nem egy jót akar kajálni Kép
Egy japán étterembe szerveztük, de már vagy 5en visszajeleztek, az egyik elég bunkón, hogy nem eszik húst, meg halat stb. Az egyik semmi megszólitás, meg aláírás, csak ennyi az emailben: "utálom a halat!" Könyörgöm közel 30 évesen szépen megeszi otthon a sonkásszendvicset, eljön, és udvariasan közli, hogy köszöni nem éhes, dehogy még válogassanak is. Az egyik oszt.társam férje a szakács, jól megbántották szegényt. Engem meg felbosszantottak. Nagyon készülnek, hogy mi legyen a menü stb, ezek a kedves értelmiségi "barátok" meg ilyen bunkók. Egyébként nagyon finom a japán kaja, nem olyan keményítős szójás truttyos, mint a kínai. Bocsi ez nem tartozik ide, de jól felhúztak.
Baba-mama torna? Hol? Mikor? Kivel?

Babus
Köszönjük a köszöntést! Kép
Nekem is szokták mondani, hogy lehet Adri kancsal egy kicsit, legközelebb jön a dokinéni megnézetem én is. A Mávba nem szoktad vinni a 6,9,12 hós vizsgálatra? Ott is szokta nézni szerintem a dokinéni. Egyébként azt mondják azért tűnik így sokszor, mert széles a babák orrnyerge, Úgy tudod leelenőrizni, hogy elé teszel kb 20cm-re egy tárgyat, és megfigyeled, hogy a két szem egyszerre követi-e. Az kancsalság, ha külön mozog a két szem. A kismamák nagykönyve ezt írja: Egy kicsit hosszú lesz Kép

"Rendes körülmények között a két szem mindig azonos irányba néz; kancsalítás esetén amíg az egyik szem egy tárgyra néz, a másik nem követi ebben. Az újszülött szemének mozgása még nem tökéletesen koordinált, úgyhogy az időszakos kancsalítás természetes. Emiatt nem kell aggódnia - most tanulja a csecsemő használni a szemét. De ha 3 hónapos kor után sem mozog együtt a két szem, akkor lehet, hogy a gyermek kancsalít. Lehet állandó, de egyes gyermekeknél hol elmúlik, hol megint előjön. Mivel a kancsalítást nem lehet kinőni, lényeges, hogy kezeljék, éspedig minél fiatalabb korban. Mit tesz az orvos? Megvizsgálja a gyermek látását, és előírhatja a gyermek erősebb szemének leragasztását naponta néhány órára egy spéci tapasszal, hogy a lustább szem is munkára kényszerüljön. A már járni tudó gyermeknek esetleg szemüveget ír fel. Két éves kor alatt ez a kezelés néhány hónap alatt elmulaszthatja a kancsalítást. Ha izomgyengeség okozta súlyos kancsalításról van szó, úgy a gyengébb szemen operációra is szükség lehet a hiba kijavításásra."

De nálatok remélhetőleg, sőt tuti nem az utóbbiról van szó!!
Képzeld Adrinak 2 hós korától 6 hétig ortopéd cipőt kellett hordania, mert 2 bal lába volt. (apjának is, csak neki későn vették észre, így mikor már totyogott, akkor hordott két balos cipőt) Először még megmutatták, hogyan maszírozzam, és majd 1 hónap alatt elmúlik, de mégis cipőt kellett hordania. Én sírtam, de ő észre sem vette, pedig 24 órán át, még alváshoz is viselnie kellett. Gyönyörűen elmúlt. A dokinéni azt mesélte, régen begipszelték a gyerekek lábát. Az a fő, hogy mielőbb kivizsgáltasd. Nem lesz semmi gond, nyugi! Én a helyedben a Heim Pálba, vagy vmelyik gyerek rendelőbe, kórházba mennék. Ez mégis más, mint a felnőttek kancsalsága. Már csak a te megnyugtatásodra is. Én Adrit még szív ultrahangra is elvittem, hogy biztos nem örökölte apukám szívbetegségét.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Babus, remélem, mielőbb megnyugtató választ kaptok Kristóf szemével kapcsolatban. Drukkolunk nektek! Kép

Ezek a 6, 9, 12 hós vizsgálatok milyenek a MÁV-ban? Mi csak 2 hónapos korában voltunk kontrollon, hasi meg koponya UH volt, azóta nem mentünk. utána is bárki (MÁV-os baba) mehet? Mit vizsgálnak?

Flames, hajrá ma estére!!! Kép Remélem, már kidühöngted magad, és estére jó kedved lesz! Ne törődj az ilyen bunkókkal! Én annak idején poénból meg nosztalgiából abba az étterembe szerveztem, ahova gimis korunkban kajálni jártunk (oda voltunk befizetve menzára), egy egyszerű, de jó kis magyaros étterem, na, ez sem tetszett mindenkinek, de legalább nem szóltak be, csak hallottam (utólag), hogy morogtak... De az a lényeg, hogy bulizzatok meg beszélgessetek egy jót az arra érdemesekkel!!! Kép

Na, most ennyi fért bele, mert türelmetlenkedik a kissrác, kicsit szórakoztatom tízóraiig.

Jó hétvégét mindenkinek!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Na, most jól elszórakozik tele pocival, csörgő ásványvizes flakonnal...

Képzeljétek, tegnap, amíg el kellett szaladnom vhová, itthagytam az apjára Marcit, és mire hazajöttem, már itt ücsörgött a habtapi szőnyegen és játszadozott... Magától fölült és úgy is tudott maradni! Utána aztán láttam én is, hogy csinálja: hátrafelé tolja magát négykézlábból, és egyszer csak beakad a lába és úgy marad... Kép Majd küldök képek, ha sikerült lefotózni.

Baba-mama-torna: én a MOM Parkba járok, de biztos van ilyen sok helyen. A babák nem tornáznak, ők inkább csak a súlyzók Kép Kép. Emelgetjük őket, meg ide-oda hintáztatjuk, meg magunkra ültetjük, mikor hasizmozunk stb. Egyébként meg ők is mászkálnak, kapálóznak, himbálóznak, kurjongatnak, nagyon szokták élvezni!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: