Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na végre én is itt, olvastalak benneteket nagyjából.
Most már gyógyul a csajomKépKép

névnap: febr. 6.

Dorkacsaj már nagyon sok mindent mond, vagyis inkább utánoz minket, ha valamit el akar érni akkor csak megáll előtte és kiabál, vagy odavonszol engem és és néz rám, hogy értsem már meg hogy mit akarKépKép

már tudja a kakast, a bárányt, az oroszlánt. És rengeteg szót tud le sem írom mert megunjátokKép

Játékok,
legnagyobb kedvenc az olvasás, bármeddig bírja. általában én dőlök ki hamarabb, mutogatja a képeket, lapoz néha egyedül is elgagyarászikKép

másik kedvenc a lego már az 20 db-ot egymásra tud rakni, állva is fel kell csimpaszkodnia. persze ilyenkor fogom az alját mert eldülne, tud formaberakni, egyedül odaül a sütifalóhoz és bepakolja a formákatKép

Kapott farmos játékot és tök jól elátszik vele pakolgatja ki-be a lovakat, állatokat viszi eléjük a szénát és közben mondja hogy
nyam-nyamKépKép

ja és keresd a nyuszit szoktunk még játszaniKép
két egyforma pohárból az egyik alá teszem a nyuszit és meg kell találniaKép kis gyakorlással már akkor is megy ha összekavaromKép

táncolás is bármikor, ha zenét hall már riszálja is a fenekét megtanult forogni és addig csinálja míg elszédül és vigyorogva dűlöngélKép

Kriszti,
tényleg nekünk is kéne bifidusz mert az AB Dorkának is kikészítette a pociját.

Nah most már biztos elég belőlünk, úgyhogy abba is hagyomKép
Mindenkinek jóéjt!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Csajok,
nekünk nem volt egész délután Babanet Kép.
Teljesen be voltam gőzölve - elvonási tünetek, miegymás Kép.

Dorki,
tetszett a csőütéses 5let :D! Igazad van. Ha szép szóval nem megy...

Andi,
örülök, hogy Boga meggyógyult. Hízik?
Nem tudom megnyitni a táblázatot, dobd már át mélben lécci! bodokriszti@freemail.hu - köszi Kép
Eszter : május 24.

Eszter,
már írtam annyiszor, hogy WordPad, vagy Word-ben írjátok meg az üzit, majd kijelölitek és bemásoljátok ide.
Én így csinálom, mióta elszálltak a novelláim Kép.
Azért írj lécci, hogy vagytok!

Én vagyok csak déli? Mindenki nyugati és pesti?
Lelkes tagja vagyok a szegedi topicnak is, szoktak talik is lenni. 1 hónapja sikerült végre nekünk is elmenni, tök jó volt. Mostmár tudok arcokat (a fotó azért más) kötni a nevekhez is.
Azért írtam ezt, mert ha tali lenne nyáron, tök jó lenne megismerni Benneteket, csak az a baj, hogy messze vagyok Tőletek.

Szép álmokat, összefüggő 7 órás alvást kívánok Kép!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

No, próbálok írni egy kicsit...

Dorki! Üdv itt! Tök jó, hogy egyre többen vagyunk! A másik topik kihalt szegény, néha egészen sokan voltunk, aztán el-eltűntek az emberek, végül csak akkor írtak a lányok, ha én írtam, érthetetlen módon...
Lemaradás: hát, inkább csak régebben gondoltam ezt, azért most már nem aggódom. De például a mutatóujját máig sem - vagy alig - használja, nem mutat, nem nyom gombot, és amúgy is elég kiszámíthatatlan, mennyire fogékony... csak nemrég kezdte hagyni, hogy játszunk vele, azelőtt csak egyedül mindent, semmit sem hagyott megmutatni, és semmit sem volt hajlandó kérésre csinálni. Nem az a produkálós baba, az biztos. Mennyit ért? Néha meglepődöm, milyen sokat, máskor meg mintha bedugták volna a fülét Kép. A színekkel úgy vagyunk, hogy elsorolom, hogy ez ilyen, olyan, amolyan, és akkor kérésre kiválasztja, amelyiket kérem, de mindig emlékeztetni kell először Kép, szóval ez még csak a kezdet.

Ági! Nem semmi ez a szomszéd! Én levinném a Bogit hozzá a helyedben, biztos levenné a lábáról a csajszi, aztán már nem háborogna, ha zajong, talán még örülne is. Nálunk csak mi vagyunk kisgyerekesek, viszont tele van bulizósokkal a ház... Nincs olyan hétvége, hogy legalább egy helyen ne állna a bál... és sajna nem csak a panel, meg az új téglák zajosak, ez spec egy több, mint száz éves ház, vastag falak, mégis minden áthallatszik. Én attól szoktam félni, hogy valaki kihívja ránk a gyermekvédelmiseket, amikor Szabolcs éppen operaáriákat gyakorol... (Bár amilyen közönyösek az emberek... Éppen most olvastam egy borzasztót az nlc-n, láttátok? Most nyílt egy topik, bár az ügy már öt éves, azért bicskanyitogató...
http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?bw=&forumid=47976&forumuser=&id=57&step=0&page =12
A topik címe csak erős idegzetűeknek, nem véletlenül...)
Amúgy az én bőröm is száraz télen, a rengeteg folyadék ellenére...
Korán kelés: amióta Szabolcs átalussza az éjsztakát, ha mégis fel kell éjjel kelni hozzá, mint mondjuk most, hogy beteg, akkor egyszerűen nem tudok visszaaludni, kettőtöl, ötig, hatig forgolódom az ágyban, vagy olvasok, netezek, filmet nézek, borzalmas... A férjem kel általában éppen ezért, de hát tőle sem várhatom, mert pénzzel dolgozik, és elég egy kis koncentrációzavar, már vonják a fizuból a hiányt...

Zsuzsi! Úgy felhúzom magam mindig, ha a suliról van szó... A férjem unokahúga most másodikos, és annyira túl vannak terhelve és olyanokat tanulnak, hogy csak nézek... Én már most félek, hogy mi lesz, már most nézzük a sulikat, pedagógiai irányzatokat, de ez mindenképpen borzalmas. Még játszniuk kellene, játszva tanulni, teljesen elcseszik a tanuláshoz, iskolához való hozzáálásukat. Ne légy nagyon szigorú Ricsivel, és amit csak lehet, próbáljátok játékosan gyakorolni... Ja, és akkor a táskájuk súlyát már nem is említem...

Kriszti! Hol laktok Szegeden? Akartam kérdezni, hogy a férjed mit dolgoz, mert annyira ismerős!

Leírom már én is, miket játszunk, mert leírtam az elszálltban is, és olyan jó volt összeszedni Kép. Az abszolut kedvenc kb. tíz hónapja, amióta megvan, az egymásba illetve -ra rakhatós színes poharak. Ezzel bárhol, bármikor, bármennyni ideig képes játszani. Tornyot építek, ő leborítja, egymásba rakom, szétszedi, ő is egymásba rak egyet-kettőt, az új játék, hogy színek szerint rakom egymásba, vagy csak gurítgatja őket a padlón stb.stb. Szereti, ha építek valamit a Duploból, ő meg szétszedhetiKép, meg a farm állatait mutatja - vagyis az ölembe hajigálja -, hogy mondjam meg, mi az. Nagyon szeret autókat, vagy labdát egymásnak gurítani. Imádja, ha furulyázok, sokszor hozza a furulyát, nyomja a kezembe, nem mintha valami nagyon tudnék játszani, pár népdalt, gyerekdalokat, de teljesen elbűvöli! Szereti a mondókákat, éneklést, közös zenehallgatást, táncolást, annyira édesen topog, rázza a fenekét, imádom! Szeret kukucsost játszani, ezt a kezdeti kisbabakori kendős fejreborítósból elbújóssá fejleszettük, van, hogy én bújok el, és kukkantok ki, van, hogy ő, én meg lázasan keresem KépKépKépKép. De ő még mindig nagyrészt egyedül játszik, kiborítja, visszapakolja a fakockáit, vagy nagyon sokáig el van az Ikeás fagyöngytologatós játékával, a plüsseivel vacakol, ilyesmi. Főzés közben az edényekkel játszik, ha teregetek, mutogatom, mi micsoda, kié, ilyesmik...
Fulescsacsi
 

 
 

Jó estét!

Kösz mindenkinek a biztatást, és a tippeket.
Az biztos, hogy továbbra is ugyanígy fogunk élni, és mozogni a lakásban mint eddig.
Viszont egyre jobban vágyunk már Mi is családi házba.Csakhát nem könnyű....szeretnénk itt a városban maradni, meg saját magunk által megálmodottba kölözni, de az biztos, hogy ez feltette az i-re a pontot.Egyébként a közös képviselő a kezdetektől fogva tudja a vitánkat, és szerencsére totál igazat ad(három gyereke van).

Krisz,
Bogim is mindig mutogat, és persze rögtön teljesítem a mutogatásban kiadott parancsokat. Pedig lehet, hogy nem kellene, mert így soha nem fog rákényszerülni, hogy megértesse magát.
Azt bírom mikor boltból jövök, akkor ahogy beérek az ajtón, mutogat, hogy tegyem le a kosarat, és persze Ő rögtön matatni, pakolászni kezd benne.Olyan édi.

Dorki,
szia!

Zsuzsi,
gratula Ricsidnek a jó tanulásért, és persze a szigorú gyeplőfogó anyukájának is.
Kíváncsi leszek Bogim majd, hogy fog megülni egyhelyben az iskolapadban, ja meg arra is, hogy Én, hogy fogom tudni szorosra fogni ama gyeplőt?
Lassan már azt sem értem, hogy mi az a kétszintű érettségi.Igaz azt sem tudom, hogy hányadikát írunk, meg milyen nap van.Komolyan, ez most tök ciki, de a múltkor csekket töltöttem ki, és valahogy még írni is elfelejtettem, aztán rájöttem, hogy vagy fél éve nem írtam tollal ceruzával.Szóval épülgetek...lefelé.

Fülescs.,
azért az őseink tudtak valamit.Legközelebb (remélem jó soká)kipróbálom, bár ahogy Bogimat ismerem....
Semmit nem enged magán.Se körmötvágni, se fésülködni, fülettisztítani meg sorolhatnám még.
A körmét egyfolytában vágom, mert egyszerre csak egyet vagy kettőt tudok, mert rögtön felébred rá és már rántja is el.Ébren még azt sem engedi, hogy az ollót hozzáérintsem a körméhez.

Tényleg lábkörmöt, hogy vágtok nekik?

Kriszti,
nekem se jött Babanet egész nap.
Tök jó lenne egy tali.Igaz Én hót béna vagyok Pesten, de szerencsére a párom nagyon jól kiismeri magát.
A férjuram "hivatásból" rendszeresen jár felétek, és környéketeken.

Na jóccca, tök jó, hogy hétvége lesz......
kamagi
 
 


Fülescs.,
beleolvastam a linkbe, hát még a halálbüntetés is kevés lenne(ha lenne).
Iszonyú.
Én mióta Bogi megvan, nem tudok olyan filmet megnézni amiben sérelem, bántalmazás éri a gyerekeket, de lassan olyan filmeket sem amiben a szülőknek esik bajuk.Rögtön Bogimra gondolok, hogy mi lenne vele nélkülünk?Belegondolni is rossz.
Valóban erős idegzetűeknek........
kamagi
 
 


Ági!

Szabolcs mindent hagy, főleg reggel, olyankor szoktunk körmöt vágni, meg ilyesmit. (Még az sem változtatta ezt meg, hogy egyszer belenyúlt az ollóba, amikor az apja a saját körnét vágta, és nagyon csúnyán megsebezte...) A fülpucolást egyenesen imádja!
Link: az a gáz, hogy szerencsétlenek nem is tudták mit csinálnak. De hol voltak a a szomszédok, a védőnő, a gyerekorvos, a szociális háló????? Ha valaki megmutatja nekik, mit kell csinálni egy gyerekkel, folyamatosan ellenőrzi, figyelmezteti őket, akkor ez nem történik meg...
Fulescsacsi
 


Sziasztok,

Próbáltam visszaolvasgatni és úgy látom már minden manó jobban van. Én egy kicsit elmaradtam az írással bár néha-néha olvastalak titeket.
Amolyan "semmihez semmi kedvem" hangulat uralkodott el rajtam. Pedig hát ... Igazán semmi okom panaszkodni. A betegség szerencsére elkerült minket. Csak a Marci fogával küszködtünk egy kicsit. A többi gond nélkül kijött, de ez a 7. foga, egy rágófog elég macerás volt. Igaz, hogy én semmivel nem kentem, meg bogyókat sem kapott. A doktornénink betegségeknél is csak Cebion cseppeket ad, egyszer kapott Sinecod-ot a köhögésre.

A családban egy kicsit megváltozott a helyzet. Kiderült, hogy hozzánk is beköltözött egy új pocaklakó, aki most 8 hetes. Hát ez terelte el egy kicsit a gondolataimat.

Tök jó a táblázat, én másodszorra tudtam megnyitni.
Marci névnap: aug. 14.

Dorki, Üdv.

Ági,
A körömvágás nálunk sem megy, pedig a Marci még az orrszívó porszívót is zokszó nélkül engedi használni. Fésülni magát is szokta, a fülpiszkálót ha meglátja rögtön leül és várja, hogy pucoljam a fülét. Körömvágásnál viszont nem hisztizik, hanem igazán szívszaggatóan sír. Már gondolkodtunk is rajta, hogy mire emlékeztetheti ez őt.

Játék: nálunk még mindig nagy menő a rajzolás. Most már van saját filce, meg nemrég vettem neki ujjfestéket. Nagyon tetszik neki.
Duplozni is sokat szokott. Tök jókat épít (a korához képest), vonat, autó, stb. A szerepjáték is megy, csak nekünk egy garázsunk van. Autót mosunk, liftezünk, tankolunk. Tankolás után a két kis ujjával rakja a tenyerembe a pénzt, akkor is ha éppen ő volt a benzinkutas.
A legújabb, hogy a keresztbetett lába alá eldug egy labdát és azt meg kell keresnem. De nem akárhol, hanem mutogat össze-vissza, hogy hol nézzem meg. Végül kiveszi a lába alól a labdát és jókat kacag rajtam.
Neki is van sütifalója és belerakja a formákat. Meg nagyon sokat olvasunk. Van hogy egyedül ül a szobájában és hallom, hogy meséli a könyveit.
Ja és még egy új szokás, hogy a duplo embereinek meg az állatkáinak megmutogat mindent a lakásban meg megeteti, megitatja őket. Egyébként ha jön hozzánk valaki, azt is körbeviszi és az utolsó szögig megmutat neki mindent. És a puszi osztogatás nála is megy ezerrel. Ad mindenkinek.

Andi,
Nem tudom elképzelni, hogy az a gyerek aki 1,5-2 liter vizet megiszik hogy eszik. Bár tudom, hogy a Marci szörnyű ebben. 1 éves koráig egy kortyot sem ivott. Azóta lassan beindult. Csak a sima víz jó neki és egy nap örülök, ha a 1,5 decis poharából elfogy minden. Kicsit megrémültem. Van még aki ilyen keveset iszik? Pedig egész nap kint van a pohara és felveszi magától is, de én is szoktam kínálgatni neki.

Na most már lelövöm magam. Nem győzitek elolvasni.

További jó hétvégét,
Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Brigi,
nagy-nagy gratula a 8heteshezKépKépKép
Nagyon ügyes dolgokat csinál a Marcid. Ma néztem én is az autómosós benzinkutat Dorkának sztem imádná, de valszeg a nagyanyja nem venné meg neki, bezzeg ha babát kérnékKépKép



Fcs,
Dorka is reggel olyan kis békés hogy bármire kapható, aztán délutánra olyan kis akarnok lesz, hogy győzzük kezelni a hisztitKép próbálgatja rendesen a határokatKép

Dorka viszont a középső ujjával mutogat mindent, ez másoknak olyan fura mindig meg is jegyzikKép sztem tőlem örökölte mert én azzal gépelek plKép

Ivás,
gyümiléből elég szép mennyiségeket megiszik 3-4 pohárral, kb 10:1hez hígitva kapja így csak éppen nem tiszta vízKép viszont a sima csapvízből 1-1 korty megy le és nem kell tovább. Gondolom elrontottamKép
plussz még 2 pohár tejci, sztem ez elég nekiKép

Próbáltunk már mi is rajzolni, de folyton megette volna a filcet. Lehet kapni gyerekbarát filctollat?

Ági,
én is úgy költöznék, csakhát nem szeretnék a város szélére sem, kertesház a belvárosban elképzelhetetlen, marad a brutálisan drága társasház. Nem tudom hogy lesz. Gondolkozunk a tesón is, de csak 2 szobánk van. Bár a gyerkőcök biztos ellennének 1 szobában, de hosszútávon csak kéne mindenkinek külön szoba.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Helló Brigi!

Gratulálok ez tők szupi {terveztétek}? Kép

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Brigi megbocsájtva a hiányzás.
Gratulálunk.
Még jövök.

Ági & Bogi
kamagi
 
 


Sziasztok!

Látom nem maradtam le semmiről.
Bogim tente csicsikál, apa fürdik, Én itt.
Ma már nem kellett a Bogi orrát szívni,kopp....., talán meggyógyultunk.

Brigi,
szóval újból gratula nektek.És hogy érzed magad?
Én az első három hónapban szerencsére a wc-t nem sokat látogattam, de viszont annál fáradékonyabb voltam.Reggel semmi bajom nem volt, de mire ötre hazaértem a munkából totál kész voltam.Zuhantam az ágyba, és már aludtam is.Aztán mintha elvágták volna.Jaj meg írtóztam a pörkölt szagától, még akkor is ha nem Mi főztük csak keringett a lépcsőházban a szaga.Olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy mostanában sem sűrün eszem meg.

Krisz,
Mi is kétszobásban lakunk.Nagyon elszálltak a lakás árak mostanság.A panelünk lassan semmit nem ér, ahhoz képest, hogy az új építésüek mennyibe kerülnek.Meg mivel van már lakás a nevünkön, így nem számíthatunk addig semmi féle kedvezményre míg el nem adjuk.Igen csak a kettő közötti időben hová legyünk?Ami úgyebár egy építkezésnél jó pár hónap.Valahogy nem igazán jó egyik kormány lakáspolitikája sem.Vagy nekünk jutott túl kevés a fizetőeszközből.......

Fülescs.,
Link:sajnos szerintem sok ilyen helyzetű gyerek él még ebben az országban.De rengeteg a link(vagy nem is tudom ez lehet hogy nem is jó szó rá),buta szülő.Azt nem hiszem, hogy mondani kéne egy épp elméjű embernek mondott személynek, hogy télvíz idején öltöztesse föl a gyerekét, meg hogy adjon neki enni.
És természetesen a védőnő is ugyanolyan bűnös mint a szülők.Megjegyzem, tán ha öttször jött a védőnő hozzánk.Elég volt neki, ha lent a téren összefutottunk.Hát nem hiszem hogy ez lenne a munkaköri leírásában......

Andi,
Bogi aug1.(de ezt biztos tudod)

Bogim felvett egy rossz szokást ütöget.
Nem tudom, hogy, hogy reagáljak rá.Szóljak érte, ezzel esetleg még jobban felcsigázva lesz a szándéka, vagy tegyek úgy mintha nem is venném föl?
Pedig tőlünk nem láthatta.Az igaz, hogy az elején mikor menni tanult és néha elesett azzal tereltük el a figyelmét, hogy megdádáztuk azt ahol elesett.De erről hamar leszoktunk miután átgondoltuk az esetleges efféle következményeket.

Na mentem, még benézek hátha valaki jár még erre....

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Andi!
Köszi, hogy ilyen gyorsan betettél minket a táblázatba!
Adataink:
Peti. 2005.01.12. 4000g. 55cm. névnap: apr.29.
Kitti. 1999.03.04. 3560g. 52cm. névnap: apr.30.

(Miután már meglett Peti, jöttünk rá, hogy áprilisban is van egy Péter nap és pont a Kitti előtti napon! Kép )

Most sajnos nem tudok bővebben, mert nagyon álmos vagyok!

De azért mégis:

Brigi!
Gratula a pocakbabóhoz! Kép

Sziasztok, Andi.

Ui.
Most jöttem rá, hogy Peti a legifjabb itt, a sok öreg 2004-es baba között! Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Végre a férjem egész hétvégén itthon volt! Sajna kimozdulni nem tudtunk, Szabolcs még azért nincs egészen toppon, de már javul a köhögés, láza pedig egyáltalán nincs.

Brigi! Gratulálunk mi is! Kicsit irigykedem... Nálunk is úrakelt egy pocaklakó múlt hónapban, és csináltam egy halvány második csíkot. De aztán nem ágyazódott be, szóval a következő alkalommal megjött rendesen, és a teszt is negatív lett. A dokim szerint ez előfordul ilyen koraterhességnél, néha észre sem veszi a nő, hogy volt baba, főleg, ha rendszertelen a ciklusa. De én már nagyon beleéltem magam. A férjem nem szeretne még újabb babát, mert mi is éppen költözés előtt állunk, idén diplomázom, szóval jó kis zsúfolt év lesz, csak év végén kezdjük a babagyártást. Ez a kis szegény véletlenül csúszott be. Biztosan érezte aztán, hogy nem fogadja kitörő lelkesedés... (A részemről azért igen...) De azért annyira nem viselt meg, még nagyon pici volt.

A névnap: július 28.

Lakás: hú, ez a mibe költözzünk nálunk is gond... Most egyszobásban lakunk, és kezdjük kinőni rendesen... első körben egy Pest melletti olcsó öreg házra gondoltunk, de aztán rájöttünk, hogy nem tudjuk elviselni a bejárás nyűgét... Most a városban keresünk, de másfélszobásnál nincs többre pénzünk, és még az is kérdés, hogy újat, vagy használtat... Az új a szocpol miatt lenne érdekesebb, és sajna árban már majdnem ott vannak a régiek is... Viszont a lakóparkokról sok a rossz vélemény... Szóval még nagyon képlékeny a dolog...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Beírtam a táblázatba az adatokat, de még Enci és Zsófi adós néhánnyal.
Kriszti! Átment a mail?
Nem nagyon tudok Bogától írni, mert játszana velem, úgyhogy csak annyit, hogy a hétvégénk nagyon jól telt. Szombaton úszodáztunk, és Boga nagyon ügyes volt, vasárnap meg buliztunk. 4 család szokott összejárni megünnepelni a név - és szülinapokat, 5 gyerkőc van összesen, úgyhogy volt haddelhad. Kép De Boga nagyon élvezte a gyerektársaságot, az se zavarta, mikor a már majdnem 3 éves Máté lógott rajta és cibálta, kergette. Lehet, hogy gyarkabban kéne gyerekek közé vinnem. Csajok! Az én Bogám olyan kis stöpszli! Most kb 74-80as ruhák jók neki, és a társaságban a kis ikrek 8 hónaposak, és nekik is ekkora ruha jó! Nektek mekkorák a babócák mostanában?
Boga szerencsére kezdi visszahízni a leadott fél kilót, tegnap reggel 9,6-ot mértem, ma reggel viszont csak 9,3-at. Normális ekkora ingadozás?
Az előbb felhívtam a védőnőnket, és megkértem hogy jöjjön ki megnézni a Boga köldökét, mert nekem nem tetszik. A köldöke felett egy kis mélyedést vettem észre nemrég. Lehet, hogy sérve van?! Kép

Nem tudom csatolni most a táblát, majd du megpróbálom megint.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


<!--attachment: Babenet__szi_bab_s-153542-158003.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*17.4**Babenet__szi_bab_s%2d153542%2eunk --><center><pre>
Kép
Babenet__szi_bab_s-153542.unk (17.4 k)</pre></center><!--/attachment-->


mégiscsak

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi! Akkor én szinte meg sem merem írni, de Szabolcs 92-98-asokat hord... Mondjuk még nem láttam nála nagyobb babát, a korosztályánál bőven, de még a négy-öt hónappal idősebbeknél is nagyobb, szóval ne hozzá mérd...
Fulescsacsi
 


Köszi, köszi, köszi mendenkinek!!! Mi is nagyon örülünk. Én szerettem volna, ha a két gyerek között 1,5-2 év lett volna. Végül is így utólag örülök, hogy inkább 2 lesz.

Ági,
Szerencsére (lekopogom) de engem is elkerültek eddig a terhesség kellemetlen velejárói. Én is csak nagyon fáradt vagyok. Napközben nem tudok aludni, viszont 7-re teljesen kivagyok. Még jó, hogy akkorra általában hazaér apa és én ledőlhetek.

Fcs,
Hát a lakásvásárlással ugyanilyen gondban vagyunk. Én Pesten laktam világéletemben. Azt hittük most, hogy itt a Marci jobb lesz a nyugodt vidéki élet, de nem annyira volt jó választás kiköltözni. Mi is nagy dilemmában vagyunk, mert jó lenne visszamenni Bp-re, de ott esélyünk sincs kertesházat venni. Viszont Apa nagy vágya, hogy legalább egy kis saját kertje legyen, mert ő viszont vidéken nőtt fel és nagyon hiányzik neki.

Andi,
Köszi a táblázatot!
A Marci is 74-80-as ruhákat hord. Őt egy évesen mérték utoljára, akkor 72 cm volt. 15 hónaposan csak a súlyát mérték: 9,3 kg. Egyébként a 2,5 hónappal fiatalabb unokatesója 92-es ruhákat hord most. Úgyhogy ne aggódj, gyereke válogatja. Persze én mondom, aki szintén mindig ezen aggódik.

Én úgy tudom, hogy a sérv pont kifelé dudorodik, de szerintem is jobb megmutatni vkinek.

Lányok! Ti még összeturmixoljátok az ebédet a kicsiknek? Mostanában megfigyeltem, hogy a Marcit jobban érdeklik a darabos kaják. A zöldség, krumpli ok hogy meg tudja enni, meg tésztát is evett már magában, de a húst még nem mertem egybe adni. Ti hogy csináljátok?

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Az előbb ez lemaradt.
A filce Crayola, a festéke SES. Nem túl olcsó cuccok, de érdemes körülnézni. Főleg majd később jó dolgok vannak benne.

Krisz,
Mindenhonnan lejön, de hogy megenni szabad-e azt nem tudom. KépKép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Bogim anyumnál, így most jövök egy gyorsra, mert igazából pakolgatnom kellene.

Brigi,
híres művész lesz eme gyermekből ez már most látszik.Nagyon ügyin fogja a filcet.Bogim mindig fönn markol bele, hiába mondom neki, meg mutatom, hogy hol kellene fognija.A másik meg az, hogy mindig a bal kezét akarja használni.Na nem mintha baj lenne, de jobbkezesek elvileg szebben írnak, és hát egy kislánynak a szépírás....
Nagyon jó ez az újjfesték.Egy ilyen mű megalkotása után mennyi idő a mosakodás?
És a ruháját sem keni össze Marcid.Hát nem tudom Bogi mit kezdene ezzel a festékkel.Lehet, hogy kap.Aztán meg majd jól megbánom.
Én már nem turmixolok semmit, viszont mindent összevágok neki.Így a husit is fölkockázom, így nagyon ügyesen megeszi.

Andi,
most 80-86-ost hordunk, de éppen a hétvégén vettem neki badykat, de azt már 92-es méretben.Még nem próbáltuk, mert mosás alatt van, de én badykból mindig nagyobbakat veszek.
A sérvet sajna Én sem tudom, de mindenképpen mutasd meg szakértőnek.

Fülescs.,
hát akkor nektek sem könnyű.Az biztos, hogy nagyon hamar kinövi az ember az ilyen egy-két szobásokat.Nálunk a konyha is szörnyű. Így hogy benn van az etetőszék már nem tudunk leülni hárman.Étkezőnk az nincs.Bogi születése elött ha társaság jött néha hozzánk akkor bekerült az asztal a szobába, és így tudtunk leülni kényelmesen.De ez ugye most már nem megoldható....
kamagi
 
 


sziasztok!

huha nenm győztelek visszaolvasni benneteket. dehát igy jár az akirikta mint a fehér holló.jo, hogy ilyen pörgős a topikhát nem tőlemKép
Egyszerűen a géphez a szakdoga miatt tudok csak lelüni.ugye csak alvás időbenmeg ha lefekszik Flora(9 után)akkor jutok az irásához. és mindjárt le kell adni és még bőven van hijja.hát nem tudom hogy lesz-e erőm,mert Flora idejéből nem akarok elvenni de ha hajnaéig fenn vagyok akkor meg nem tudok vele foglalkozni.Kép

ha már itt a szakdolgozatnál vagyunk.szeretném a segítségeteket kérni. az anya-magzat kapcsolatanalizisről irom a szakdolit és összehasonlítom a reszt vett és részt nem vett anyékat és babáikat. azt szeretném kérdezni, hogy részt vennétek-e a vizsgálatban? ez egy attitűd kérdőivből és egy általam összeállított kérdéssorból áll.volna- e kedvetek kitölteni?
ha igen emilen elküldöm a kettő eggyütt szerintem egy óra alatt kitölthető
köszi

Brigi!

gratula apcoaklakohozKép

remélem minden beteg kicsi és nagy gyogyulgat.nagyon sajnálatm mindenkit, ahogy végig olvastam nem volt egy könnyü menet szegények. szerencsére kopkopkop minket elkerült, bár apa most egy kicsit beteg.
ugyhogy karantén van nekiKép


Kamagi!

hát át tudom élni a helyzeteteket. minket a fellettünklakó utál. Flora sokat sir(bár szerintem nem többet mint mások) illetve sikoltozik. ezt aláirom, hogy Floresznak egy kicsitmagasabbb és erőteljesebb a hangszine ( a kcisi talán enyhe kifejezés) de hát nem tudok vele mit kezdeni. nem ragaszthatom be a száját. az apjával csak abban reménykedünk, hogy ezt ahangot majd kamatoztani is fogjaKéplehet hogy vmi hires szoprán llesz belőleKép

Andi!

én többször probáltam megnyitni a táblát de nem tudtam.

adataink : Flora 2003 11.11 3080g 48 cm, névnap jul.29

A suly miatt meg ne aggodj. bár mondjuk pont én beszélek aki ha Flora két napig nem eszik kitör a frász. mi decemberben adtunk le vagy 70-80 dkg-ot.amikor beteg volt. de a következő nohapban vissza is hiztuk.
az ingadozás meg attol is lehet hogy éppen mennyit evett evés előtt vagy után mérted, kakált e már

hu azt hiszem abbahagyom, majd folytatom a többi lemaradást mert egyszerre lehet hogy tul sok lennékKép

sziasztok
enci, flora
renci
 
 


Sziasztok!

Eszter,
Sajnálom ami történt a nemvárt babucival.
Nekem is volt hasonló egy nagyon várttal. Még Peti előtt.


Brigi!

Nagyon helyes a kisfiad!
Először azt hittem ikrek, de aztán megnéztem a táblázatban, mert gondoltam emlékeznék, hogy valakinek ikrei vannak.
Aztán leesett a kétfilléres, hogy ez két kép!

Nálunk, most családi depi van, mármint a felnőttek részéről. Olyan szomorkás, unott a hangulat, nem is tudjuk miért, csak a télre fogjuk.

Ihletem sincs írni.

Súly:
Hát, mi is le vagyunk maradva, mivel 4 kilóval született, messze nem 3x-ozta meg azt a súlyt, mivel november óta nem hízott semmit. 9 kiló 30.
Azzal nyugtatom magam, hogy mint a mérgezett egér, jön megy, így nem lehet hízni.
Meg sokat is volt beteg és akkor szinte nem is evett napokig.
Ja, és az éjszakai szopit is abbahagyta.
Szóval van oka nem hízni! Kép

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Enci! Jó, hogy jössz! Klassz a témád! Én szívesen kitöltöm a kérdőívet, hát persze! A konczeszter@citromail.hu címre küldd lécci, mert a hotmélest, ami a profilomban van, éppen nem tudom használni.

Brigi! Nagyon tetszik a kis művész! Szabolcsnál ceruzával próbálkoztunk, de hidegen hagyja. Lehet, hogy ilyen erősebb színű dolog bejönne neki? De az ujjfestéktől félek, hogy megeszi, egyelőre csak filcet veszek.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

ÁGI,
Bogi ütögetése hát nehéz téma Ricsi annak idején egyáltalán nem csinálta Fancsi meg még idáig nem kezdte el remélem nem is fogja.Körömvágás bármikor csinálom üvöltés van belöle.

ANDI68
depireKép
mindjárt itt a nyár én már vasárnap a nyári nyaralási lehetöségeket nézegetemKép.

ESZTER
lakás rázos téma mi is elszeretnénk adni amibe lakunk és egy nagyobbat venni de nagyon nehéz úgye nálunk fiú-lány nagy korkölöbség igy nekik kéne a különszoba hát majd csak lesz valahogy.Szabolcs is jó nagy baba nálunk is mind a kettő korához képest nagynak számit.

BRIGI
én már nem turnmixolok mindent úgyan úgy eszik mint mi és mi már mindent eszünk.Marci édi a képeken.

RENCI
én benne vagyok a kérdőívben küldheted.


ANDI
köszi a táblázatott tők jó,
mi is olyan 74-80-86os ruhákat hordunk fazontól függ ,
mi van végül is Bogával mit mondtak a sérvre?

Minálunk is elkezdet Fancsi köhögni meg folyik a nózia elkiabáltam a múlt héten ,hogy mi még nem voltunk betegekKép.
Na most ébredt fől mennem kell.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Enci,
nekem is jöhet a kérdőív : bodokriszti@freemail.hu

Lányok,
jövök majd Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

No, a tábla szerintem aktuális. Már csak a Máté névnap hiányzott, de kikerestem. Kép Átmentettem excelbe, hátha így meg tudja mindenki nyitni.
Brigi, Zsófi! Pocaklakókat is beletettem, ha nem akarjátok babonából vagy másért, akkor szóljatok, és kiveszem. Viszont ha oké, akkor a várható születési dátumot is beleteszem, így mindig tudhatjuk, hogy milyen idősek vagytok.

Enci! Nekem is jöhet a kérdőív. Nem irigyellek! Én nem bírok éjszakázni, Boga altatása után már sokszor én nem is megyek már le, hanem inkább én is alszom.

Zsuzsiéknak és a már lábadozóknak gyors jobbulást kívánunk.

Megnyugtattatok a gyermekem méreteit illetően, köszi. Úgy látszik minket szinte csak óriásbébik vesznek körül. Kép

Jaj, még azt akartam kérdezni, hogy szerintetek nem baj, ha a babó megeszi a fogkefére nyomott csöppnyi fogkrémet? Vettünk Vademecum juniort, mert a csupasz fogkefét nem engedi a szájába tenni, így viszont rövid ideig engedi suvickolni a fogacskáit. Egy csomó gyerekfogkrémre rá volt írva, hogy ne nyelje le a gyerek, de erre nem volt, ezért vettem ilyet. A kiköpés még nem megy sajnos.

Brigi! Turmixolni már én se nagyon szoktam, inkább csak villával összenyomkodom kicsit a nagyobb darabokat. Viszont a husit csak apróra tépkedem neki, és ügyesenm megrágja.

Andi! Nálunk meg már egyáltalán nincs szopi. Ma meg tegnap reggel is kínáltam, de nem kérte. Már nem is fogom eröltetni, meg egyébként is már csak pár csepp van benne. Azért rossz érzés, hogy vége van. Kép Kép Az önállósodásának ez az első lépcsőfoka. Furcsa.
A depiről meg: nálunk is , dettó. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Enci,
Én is szívesen kitöltöm a kérdőívet. benko.brigitta@freemail.hu

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Hellóka!

Enci!
Nekem is jöhet a kérdőív! mandroka68@hotmail.com -ra.


Képzeljétek, tegnap vagy hajnal 3-ig olvasgattam a neten. Kezdem azt hinni, hogy már függő vagyok, mert mindig az az érzésem, hogy lemaradok valami nagyon fontos dologról,ha még ezt vagy azt nem nézem meg. Kép
Ma teljesen koki voltam egész nap, Peti 6-kor ébresztett, nem is aludt vissza, most ez a legújabb, hogy szopizik kb. 20 percet és teljesen éber. Pedig régebben 5-kor kelt és szopi után aludt még néha 2 órát is. Akkor azért sírtam, hogy miért kel fel ilyen korán, de ez meg talán még rosszabb. De az én hibám, mert ha időben lefeküdnék, akkor nem lenne gond.
Szerencsére aztán 10 órakor lefeküdtünk együtt és aludtunk délig!!!!
Most teljesen felborult a napirendünk a más ébredés miatt.
Szóval megfogadtam, hogy legkésőbb éjfélkor lefekszem és ha nem akkor nagyon mérges leszek magamra!!!!

Brigi!
Én sem turmixolok, de már nagyon régóta nem eszi meg úgy. Villával töröm, a zöldésgeket nem is olyan nagyon apróra.
A husit meg késsel összevágom, aholgy a petrezslymt szokták, egész finomra.

Képzeljétek, ma felhívott a védőnő,hogy ha Petit viszem az oltásra, akkor Kittit is vigyem a 6 évere. Szegénykém nem is tudja még hogy oltást kap, én teljesen elfelejtettem mondani neki.

Na, megyek a majdnem 6 évesért az oviba.

Depi kicsit múlóban, szerencsére!

Mindenkinek egészséges babákat, és jókedvet kíván:
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
már megint hiába írtam egy regényt elszálltKép

Szóval:

Fcs,
Azta, 2-3évesre való cuccokat hord Szabolcs? Kérnék róla képet olyan régen láttam ezt a nagyfiútKép
Mondjuk van olyan márka amiből Dorkára is már 3évest vettem, de általában 86-ost hordKép

Enci,
voltatok oltáson? Mekkorának mérték Floreszt?

Brigi,
édes a festegető Marci. Megpróbálok szerezni Dorkának is valami filcet, ami könnyen lemoshatóKép

Zsuzsi,
hú a nyaralást én is tervezgetném, csak valahogy mindketten máshova mennénk. Ráadásul én elmennék a kedvesemmel kettesben valahova de nem tudom hogy bírnám a csaj nélkül. Bizti annyira hiányozna hogy nem is élvezném az egészet.

Andi,
én is csak összemaszatolom egy kis fogkrémmel a fogkefét és imádja Dorka, annyi picit sztem nem baj ha lenyel.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


tábla<!--attachment: Babanet__szi-t_li_bab_k-175692.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*17.9**Babanet+%f5szi%2dt%e9li+bab%e1k%2exls --><center><pre>
Kép
Babanet őszi-téli babák.xls (17.9 k)</pre></center><!--/attachment-->

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

A netünk valami katasztrófa, tegnap meg a Babanet... Nem akarom minősíteni.

Eszter meggyógyult, a múlt héten a férjem bengáskodott, itthon volt tápon, szal a géphez való ülésem esélye egynlő volt a nullával. Egy internetes tőzsdejátékot nyomott egész 7en.

Eszter,
a link bicskanyitogató, nem találok szavakat, mint arra a bébiszitterre sem, aki ma délben volt az ertéel híradójában. Összevissza gyepálta a 6 hós ikreket. Majdnem elsírtam magam.
Szegeden a Tesco mögötti lakóparkban lakunk, Rókuson. Miért kérdezted? Ha legközelebb jöttök Szegedre, talizhatnánk is.
A férjemmel kollégák vagyunk: a Dreher sörgyár képviselőjeként keressük a kenyerünket. Ill. én most gyeden vagyok Kép. Te mit dolgozol?
Zsír-kúra nem semmi, csípem az ilyen kuruzslásokat. Babuska Kép. Sajnálom, nekem Eszter előőt volt 1 évvel.

Ági,
a férjed mivel foglalkozik?
Nálunk tegnap nem votl gond a körömvágás, de van olyan, hogy én is csak részletekben végzek. Amióta megmutattam Eszternek, hogy én is le szoktam vágni, azóta kicsit jobban tolerálja Kép.
A védőnő nálunk augusztusban volt (először - mert új) utoljára. Összefutottam vele 2-szer, tuti beírta, hogy volt itt. Rájuk egyébként ki figyel?
Ütögetés - Eszter is csinálta, szokta néha most is, én nem hagyom. Mondtam, h anyát, apát, mamát nem lehet. Egyszer a kezére is kapott ezért (csak picit), amin nagyon meghökkent. Mostanában már nem csinálja.

Zsuzsi,
hogy van Fancsi?

Brigi,
gratulálok a Picihez, irigyellek érte kicsit. Én egy év múlva szeretnék már várandós lenni. Azonban még rendszertelen a szopi miatt is. Még sokszor szopizik Eszter, drasztikusan meg nem akarom még elválasztani. Jól vagy?
Másabb, mint Marcival volt?
Én nem turmixolok - nem is nagyon tettem anno sem, Eszter nem volt hajlandó megenni semmi pépet. Csak darabosat. A húst pedig nagyon apróra vágom.
Egyedül az almát reszelem. Ha nasiként adom, akkor meg félbevágva.
A Fiad nagyon tutin alkot a képeken!

Krisz,
én sem akarok barbi-lányt Eszterből. Nemrég kapott egy autót, azt tologathatja. Viszont van egy babám (olyan, mint a Götz), amit féltve őriztem eddig. Kaptam egy nagyon jó baráti társaságtól és kedves emlékeim vannak (nem hapi-ügy) azidőkből. Háááát, ezt a babát cipelgeti most és simizi, meg betakargatja. Édes nagyon Kép.
Milyen fogkrémet használsz Dorkának?

Andi,
mélt megkaptam, köszi. Mizu Boga köldökével? A ruhaméret nekünk nem nagy: 80-86, attól függ, milyen márka. Viszont az overállja 86-os és éppencsak jó. Eszternek a kezei és a lábai nyúlánkok. A bodykat is a keze hosszán növi ki (ezt jól megaszontam Kép.

Andi68,
én is féltem régebben, hogy lemaradok valamiről, ha nem ülök a net elé. Pár napja nagyon jól felülkerekedtem ezen érzésen és már van erőm kikapcsolni a gépet, ha Eszter felébred a délelőtti alvásból.

Lányok, ne haragudjatok, hogy ilyen sok voltam.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek, hogy igy benne vagytok a vizsgálatban. Elküldtem mindenkinek azt hiszem ha nem akkor szoljatok
egy kicsit mostmár félve kérdezek vizsgálati személyeket. ugyanis volt egy rossz tapasztalatom. tegnap le is irtam nektek(kiirtam magamból) de ez a babanet nem engedte elküldeni

egy apuka (nem is az anya akivel beszéletm)teljesen kiakadt és minősíthetelen hangvételü levelet küldött nekem. amiben olyan magas lorol beszélt meg ugy leszolt engem, pedig nem is ismer semmit nem tud rólam. teljesen felkavart a dolog két éjszaka nem tudtam aludni. én gyagya meg vissza is válaszoltam rá de ez csak olaj volt a tűzre. nagyon bunko volt.na ez van.nagyon igazságtalannak éreztem, dehát az ilyenekre nem szabad reagálni.na igyekszem tul tenni magam rajta.

Andi és Zsuzsi!

nektek nem találtam emil cimet a profilotokban

Krisz!

majd két hét mulva megyünk oltásra nincsen itt a dokinéni. a helyetesítésre meg nem akarok menni.
én is kiváncsi vagyok a mérésre majd megirom

Nálunk a csaj 80-86-osakat hord 81-2 cm lehet. a multkor odaállítottam a falhoz hogy huzza ki magát és megmérem annyira édesenfeszített.azota is ha meglátja a mérőszallagot már megy is a falhoz Kép

Nálunk a kajában még mindig a pépesebbek mennek.bár eszi a sültcsirkét sült krumplival de hát ugye továbbra is két fogunk van
én nem tudom mikor fog már kinöni neki, mindjárt 16 honapos?

mi is mosunk fogatKép azt a kettőt is ápolni kellKép flora már előtte is mielőtt kijött az a két szem fog mosogatta az inyét biztos jol esett neki. majdnem minden evés után megmossa vizessel.ő kéri nagyon szereti


na megyekmert vacsi idő van Flora mátr mondja hamm-hamm
sziasztok

enci
renci
 
 


Sziasztok!

Fancsival voltam orvosnál folyik az orra köhög picit és a bal füle is kicsit gázos.Most is már alszik tegnap is lefektetem 7-kor és reggel 7-ig egyfolytába aludt.

Enci,
cimem:z.szokoli@chello.hu

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Köldökről semmi hír, ugyanis védőnéni a megígért időben nem tudott jönni.... Úgylátszik a védőnők sehol se tökéletesek...
Babanet nálunk is haldoklott tegnap, alig bírtam a táblát föltenni, a megoldás: szerverkarbantartás! Kép
Tényleg! Meg tudtátok nyitni?
Enci! Bocs, emilem: andrea.szabo@enternet.hu

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Enci!

Már vissza is küldtem, remélem sikerült csatolni rendesen, mert ezt a postafiókom csak nemm régen használom.

Apukának mi baja volt? Szerintem jó kis kérdőív volt.
Fulescsacsi
 


Kép

Végre végre végre!!!! Tudok írni!
Már annyiszor ptóbáltam, hogy kezdem el is felejteni mit akartam!

Remélem jól vagytok, és gyógyul minden kis beteg!
Náluk mintha megint kezdődne Kittinél a nátha.
Kicsit kezd folyni az orra. Kép

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Már megint nem írom újra az elszállt hsz-matKép
Örülök, hogy megint műxikKép
Remélem mindenki jól vanKép

Jóccakát!KépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Csajok,
írjátok meg Word-ben, mentsétek el és csak kijelölitek, majd ide beillesztitek a hsz-t.
Én is így csinálom és nem száll el, mert ha nem küldi el, akkor próbálkozom később.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!
REg nem jelentkeztem, enyhen pocsek napjaim voltak: leszurtak a meloban, de ugy kiabalosan, a z uj managerem orjongott, epp rajtam csattant, en ugy megdobbentem a hangnemen, hogy elsirtam magam, de ugy rendesen.Aztan amikor a dobbent arcat latta a tobbieknek, csak akkor eszmelt fel, hogy tan ez picit sok volt, s en akkor kozoltem vele, hogy na ezt a hangnemet velem tobbet ne, plane mert babat varok!!! Gondolhatjatok, nem ugrott a nyakamba, de nekem betelt a pohar, piszok alak, kiakadtam nagyon!
Persze emiatt nem tudtam aludni, ezen kattogott az agyam, hadd ne mondjam, hogy irasbeli figyelmeztetest kaptam masnap........tudom, hogy ne foglalkozzak vele es hogy ez ot minositi, de megis megvoselt, kozben a parom Berlinben volt kikuldetesen, csak most jott haza, neki sem tudtam panaszkodni!
MOst mar jobb, megbeszeltuk, ha barmi csunya nezese lesz akar a fonokomnek, megyek tappenzre.
Andi!
Ezert nem adtam le Mate nevnapjat sem, koszi, hogy kikerested.A pocaklako most 14 hetes, aug.27-re vagyok kiirva!
Brigi!
Gratula tolem is, hogy vagy-tok?
Enci!
Ha meg szukseged van adatra, akkor johet nekem is a kitoltendo iv: zsdomokos@samsung.com
Voltunk Mateval 15. havi oltason, azt mondtak par nap mulva lehet kiutes vagy laz, nalatok volt ilyen?S majd csak 4 het mulva kaphatja meg a baranyhimlo oltast, remelem addig nem szedi ossze sehol, s tole en-mi sem.
Alig varom a tavaszt, mennek mar Szigligetre, oda jarunk evek ota hetvegekre, olyan nagyon mas ott a hangulat es a szep nadtetos hazak, total mas resze az a Balaton eszaki partjanak!Ti ismeritek?
Mate mar tavaly is sokat lubickolt a Balcsiba, nagyon elvezte, remelem nem mult el benne a kedv hozza!
Mindenkinek szep napot!

zsofi
sofia
 
 


Jó reggelt!

Zsófi,
mondhatnám ez a kapitalizmus, de ez már olyan elcsépelt szöveg.Nagyon sajnálom, ilyenkor az embert még rosszabbul érinti ha konfliktusba kerül.Nekem is dettó ilyen stílusú volt a nagyfőnököm.Ráadásul nem magyar volt-Európai-és mit ne mondjak Mi a Balkán voltunk neki.Azt mondta többször, hogy Mi oda sz..unk, ahonnan eszünk.... ,de azért jól elvolt itt kis hazánkba.
Neked most egy a lényeg, hogy vigyázz magatokra.
Inkább gyere táppénzre minthogy kitedd magad a napi idegeskedéseknek.

Zsuzsi,
remélem Fannival minden Ok.Most Bogim is karanténban van.Nem visszük sehová.Még ide a boltba se viszem.Egy kis levegőzés aztán ennyi a társadalmi érintkezés.

Fülescs.,
sajnálom nagyon a babucit.Nálunk Bogi elött gondolta, meg magát a pocilakó.Szerencse a rosszba, hogy még simán, kezdeti szakaszban gondolta meg.
Bogim rángat meg az ölembe akar ülni,még jövök a többiektől addig is bocsi.......

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Remélem, működik most...

Zsófi! Azért ez borzalmas! De ha nem vagy pocakos, akkor sem beszélhet így senki! Egy jó főnök csak a tekintélyét veszíti el így... Ne idegeskedj ezen, és tényleg gyere táppénzre, ha nagyon szemetek... Oltás: az MMR-től lehetnek kiütések, de csak kb. tíz nap múlva, a másiktól láz az oltást követő napokban. Nekem ezt mondták.

Ági! Igen, nálunk is így volt, akár észre sem vehettem volna, ha nem csinálok tesztet rögtön... De biztosan megvolt az oka, hogy így döntött. Persze azért így is elég rossz volt... Ha ez Szabolcs előtt történik, biztosan nagyon kiborulok, így azért más.

Ma voltunk a tizenöthós oltáson, a dokinál persze hozta a sikítós-üvöltős formáját a gyerek, de most semmi gond. Már jegeltem, mikor hazaértünk, még fogom, nehogy bedurranjon... A doki pár hónapja azt mondta, hogy csak az egyiket adja be most, a másikat pár hónap múlva, most mégis beadta mindkettőt... Mindegy, legalább egyben letudtuk... Viszont nem hízott semmit az egyéves státusz óta... A doki azt mondta, semmi gond, most indult el, a betegségek miatt keveset is eszik, bár most éppen visszatérőben az étvágy, gondolom a Béres cseppnek is köszönhetően. Csak én parázok. Így is majdnem tizenegy kiló, bár szerintem volt több is, csak lefogyott...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Drukk a sok oltott manónakKép
Dorkának jöttek ki pöttyök az oltástól, pár dbKép
nekünk 8 napot mondtak és pont akkor bújtak kiKép

Zsófi,
na ezt a macerát én is eljátszottam a főnökömmel csak engem ki is rugtak a végén. Kép
Hihetetlenül pofátlanság de az a baj, hogy ilyenkor az ember még szuperérzékenyebb és nem tudja melegebb éghajlatra küldeni a főnököt pedig megérdemelnéKép

Fcs,
nem hiszem lassan beérjük SzabolcsotKép
enyém lánynak olyan pocija van, sztem megint hízott, meg mindent kinőtt. Mondjuk nem csoda olyan jó étvágya van. A legnagyobb hisztik a kajáért szoktak menniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Zsófi! Jól tetted, hogy nem hagytad magad, ilyet még egy főnök se tehet meg. Nem szabadna senkinek se hagyni, hogy így beszéljen vele a főnöke. Az, hogy ő fentebb van a szamárlétrán, még nem jogosítja fel arra, hogy ordibáljon a beosztottaival.
Összetehetem a kezem, mert az én munkahelyemen elég normálisak a főnökök, csak a műszaki igazgató ilyen állat, de nekem hozzá semmi közöm nincs.
Szigliget? Ismerős, de nem ugrik be. Mi tavaly aug. 20-i hétvégét Balatongyörökön töltöttük. Az is klassz volt, bár elmosott minket az eső és nagyon hideg volt.

Eszter! Én is parázok a 15 hóstól, jövő héten lesz aktuális Bogának. Tegnap kijött a védőnő, megnézte Boga köldökét, azt mondta, hogy ne izguljak, nem sérv. Biztos dityó vagyok, de nem nyugtatott meg teljesen, még megkérdezem a doktornőt is, csak ha ordít a gyerek és szinte begörcsöl, amikor a doktornénit meglátja, nem tudom, hogy olyan lesz -e a pocakja, köldöke, amilyennek én látom. Oltáskor nagyon kapálózott Szabolcs? Én mindig félek, mikor le kell fogni, nehogy nagyon megszorítsam a kezét, lábát. Jaj, de jó nektek, hogy már túl vagytok rajta! Amúgy megkértem a védőnénit, hogy kérdezze meg a dokinőt, hogy nem jönne-e ki házhoz beadni a szurikat, de azt mondta, hogy az ÁNTSZ megtiltotta az orvosoknak, hogy kivigyék az oltóanyagot a rendelőből. Kép Itthon csak nyugodtabb lett volna.

Sok szempontból szerencsésnek mondhatom magam. (Normális főnökök, családiház) Nekem még nem ment el babám. Viszont régen folyamatosan jártam nőgyógyászhoz, mert a méhem nem volt rendesen kifejlődve. Azt is mondta a doki, hogy lehet, hogy nem is lehet gyerekem. Ez szörnyű volt. De ez még régen kiderült, akkor még tervben se volt baba. Viszont a lehetőség, hogy nem lehet majd, ha akarunk, félelmetes volt. Szerencsére miután elhatároztuk, hogy babát szeretnénk (apukám halála után), Boga kb hat hónap után megfogant.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszter,
Szabolcs súlya szupi szerintem nincs okod parázni.

Zsófi,
probáld meg magad nem idegesiteni ha meg nagyon gáz bent a helyzet lehet ,hogy jóbban járnál ha eljönél beteg ácsiba.

Ági,
most már szerencsére jobban van a Fancsi de a hét elején nagyon gázos volt.Mi is szoba fogságban voltunk.

Kriszti,
ez aranyos Dorka a kajért hisztizikKép.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Krisz! No, magasságban nem hiszem, hogy utolértek KépKépKép. És remélem, súlyban is belehúzunk. Ma végre, hosszú idő után először, négyszer evett, mint régen, és mindannyiszor jó étvággyal... Várom a tavaszt, mert amíg sokat voltunk kint, sokkal jobban evett... Nem tudom, mit tehetnék, hogy felkeltődjön valahogy az érdeklődése a kaja iránt, mert így sose fogunk megtanulni evőeszközt használni...

Andi! No para! Azon kívűl, hogy Szabolcs szintén már a dokibácsink látványától is sikítani kezdett - micsoda férfias dolog ez a sikítozás, mi? - nem volt semmi gond. A lefogás ciki volt, mert Szabolcs nagyon erős, de erre nem számított sem a doki, sem az asszisztens, bár én szóltam... Hárman fogtuk, de így sem volt könnyű... Viszont, ahogy kijöttünk a rendelőből, elvágták a sírást, az öltözés közben már vidáman gagyarászott. Se láz, se nyűgi, se a karja, se lába nem fáj. Egész nap sertepertélt, délután jól aludt, aztán jót játszottunk, a fürdés a szokott vidám módon folyt, és aztán simán elaludt az előbb. Szóval semmi gond. Lehet, hogy a jegelés is fölösleges volt, de azért háromszor ráraktam neki biztos, ami biztos. Tíz hónappal öregebbek, mint legutóbb, egészen másként reagálnak már... (Szabolcsot az öt hóson és a mostanin kívűl, mindegyik oltása megviselte...)
Fulescsacsi
 


Andi,
Eszter is Apukám halála után 6 hónappal fogant meg. Érdekes...

Zsuzsi,
nekem Eszterem van, nem Dorkám Kép.

Kérdéseimre nem írtatok, sebaj...

Jóccaka,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti!

Jól van, jól van, de már olyan sokkal ezelőtti volt a kérdés, én meg napok óta csak itt mérgelődöm a babanet miatt... Amúgy a profilomban szerepel: ebben a pillanatban egyetemi hallgató vagyok, amely állapot már lassan nyolc éve tart... Közben ugyan dolgoztam - általában szociális területen, gyermekfelügyelőként, illetve csecsemőgondozóként összesen egy évet, de Szabolcs születése előtt nem dolgoztam éppen. Magyartanárnéni leszek, ha nagy leszek... Bár ha így folytatom a szakdolim nemírását, akkor nem biztos... Nem tudom, honnan ismerős a férjed, de biztos, hogy láttam már...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Most Én is megmértem Bogit 81 cm.
Van ilyen kis falra felrakható magasságmérőnk. Meg ráállítottam a mérlegre 10,5 kg.
Hallotátok az időjárás jelentést?
Hát nem hiszem el, mínusz 15 fok, meg napközben is fagypont alatt.
Követelem a tavaszt.
És Én még csak ma jöttem rá, hogy az idén, márciusban lesz húsvét.Időjárásilag szép kis kilátások vannak ránézve.-jól aszontam..-

Kriszti,
apa meggyógyult? Nincs annál rosszabb mint mikor a féfi beteg.
Nálunk apa méteráruzik.
Mi gyerek elmex fogkrémet használunk Boginál.

Enci,
bocs, de ha még aktuális nekem is jöhet a kérdőív:kamagi@mailbox.hu
Kitartást a tanuláshoz.

Andi68,
Kittid?folyik még az orrocskája?

Andi,Zsófi,
gyorsan túlleszek az oltáson, és már nem is gondoltok rá.Érdekes Bogi mind a kettőt a karjába kapta.De már másoktól is hallottam, hogy van aki lábba kapj, vagy ide is, oda is.Érdekes kíváncsi lennék miért ennyiféleképp?......

Ági
kamagi
 
 


Lányok,
nem tudjátok, hol lesz június 19-én a RedBull röpnap? Valamilyen tónál, sajna nem értettem.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti! Omszki tó, megnéztem a google-lel. KépKépKép
Fulescsacsi
 


Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: