Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Szisz!
A hónapokat az utolsó menses elsõ napjától, hónapban számolják, így persze a hétben és hónapban mért kor változik attól függõen, hogy kinek mikor jött össze a baba. Csak egyszerûbb hónapban gondolkodni.
Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Hát igen, így a két számolás minimum két hetet csúszik. nekem pl. ha hónap szerint vesszük, akkor még csak öt hónap 10 napos vagyok, ha hetek szerint, akkor meg már 24 hetes = 6 hónap...

Ti mikor kezdtek készülõdni=beszerezni a babacuccokat? Én most katam egy listát és nem egy napos programnak tûnik :-)

Docka
AE (docka)
 


Sziasztok!

Zsizsa látván problémátokat, azt üzeni, hogy egy hónap az nem 4 hét, hanem + még 2 vagy 3 nap. Ezért van az eltérés.

A genetikai uh-t az AFP eredményének megléte után a 18-20 hét között csinálják általában. Ez részletesebb, mint egy normális uh.

Mindenkit üdvözöl, bírjátok ki valahogy ezt a nagy meleget, õ is igyekszik túlélni.

Zsizsatesó
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Nekem is egyszerûbb a heteket számolni, mi 28 hetesek vagyunk.Persze a szülés várható idejét is csak kb lehet megmondani, mert úgyis a pici dönti el mikor szeretne kibújni.
Docka!
Még én sem vettem semmit, ha tudnád elküldenéd nekem azt a listát, mert még nincs annyira jól összeállított listám nekem se. Elõre is köszi.
Vigyázzatok magatokra!

Anita
anita77
 
 


Docka!

A genetikai uh-ra engem a doki küldött, nem tudom, hogy hogy lehet amúgy eljutni! A szabolcs utcában voltam Dr. Hajdú Krisztina adjunktus nõnél totálisan meg voltam vele elégedve! De azért még nem vagyok nyugodt! (teljesen)

A lista engem is érdekelne, habár mi még kicsit távolabb állunk tõle! Kép
De mindeegy csak egészséges legyen a babóca!

Ez a meleg már nem bírom! A lépcsõzés nekem se megy, de háát muszáj!Kép

Mindenkinek üdv

Meme
Meme
 


Itt elérhetõ a lista:
[url=http://www.tar.hu/aegertz/babakelengye_andinak.xls" TARGET="_top]http://www.tar.hu/aegertz/babakelengye_andinak.xls[/url]
AE (docka)
 


Sziasztok!

No látom a hónap-hét számítás beindította ismét a topikotKép)

Én még nem vettem semmit, úgy gondoltam ha már nem dolgozom (júl. 1-tõl) akkor állok neki mindennek. Jó meleg leszKép
A listát közben én is letöltöttem, kösziKép
Most a babakocsin törjük a fejünket. Olyan kocsit szeretnénk, ami már az ici pici újszülöttnek is jó, és késõbb átalakítható. Nem túl nagy, könnyen összecsukható (a baba az üléssel leemelhetõ). A lényeg hogy egy babakocsival megússzuk és a belvárosban is tudjak közlekedni vele (sajna a belvárosban lakunkKép)
Tudtok ilyet?
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Szisztok mégegyszer!

A héten tervezünk egy 4D UH-t. Hol csináltassuk, mit ajánlatok? Egyszer voltunk a Mamut 2-ben, ott 12000 forint volt, de nem igazán tetszett a doki.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Docka!

Tuti jó a lista, köszike szépenKép))

Sziszke!

Igen nagy volt a csend mostanábanKép
A babakocsit mi sem vettük még meg, de járj körbe több üzletet. Mi valójában nem közlekedünk majd tömegközlekedési eszközön , így valami olyat kéne kitatlálni ami téli és nyári is lehet, fõlöslegesenak tartom a többfunkciósat( elég 2)
Azt mondják a bolygókerekes sem túl jó...
Még én sem tudom milyet is vegyünkKép
Nekünk nem volt 4 d Uh, de ha önnállóan mész el, szerintem beszéld meg a dokiddal, mert nálunk nem nagyon ajálották a sûrû Uh-t. persze, ha soron következõt ott szeretnéd megcsináltatni, az másKép
Én egy kecskeméti címet tudtam, de megkeresem ha gondolod. Habár nektek a pesti kényelmesebb lehet, vannak hirdetve kismama újságokban is, meg szerintem a neten is.

Meme!

Vigyázz magadra ebben a melegben és gondold meg kétszer is miért indulsz leKép
Nem tesz jót a túl sok lépcsõzés sem. Majd a végén, akkor viszont kell is!!

Vigyázzatok magatokra:

Anita


neke
anita77
 
 


- neke
(nem tudom hogyan került odaKép )

Meme!

Még annyit mozog már a pici?
Szóljál ám ha van valamiKép!!!!!szorítok!!
anita77
 
 


Anita77

Tényleg eltûntem, nagyon sok volt a munka, de most kicsit talán megint lazultKép
Milyen az a bogygókerekes babakocsi?
Én eddig összesen 6x voltam UH-n. Most vagyok a 24. héten. A dokimtól egyszer megkérdeztem. Õ azt mondta, hogy mozizásra nem ajánlja, mert az UH-nak orvosi célokat kell szolgálnia, de igazán hátrányát (a babára nézve) nem tudott említeni. Remélem nem 10 év múlva derül ki, hogy mégiscsak ártalmas az UHKép Nem elõször fordulna elõ...
Köszi, de Kecskemét messze van, itt Pesten lenne jó elmenni. Talán megnézem a Praxis-t, amit itt hirdetnek a babaneten.
Te jól vagy? Babával minden rendben? Tudsz aludni éjszakánként? Én nemKép
szisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Érdeklõdnék, hogy Nektek mikor és pontosan hányadik héten csinálják a kifli-tejes vércukorvizsgálatot. Nekem e hétre adott beutalót a doki, de utánaolvastam és szerintem ez még korai, mert én úgy tudom, hogy 24 héttõl csinálják.

Más: Ti hogy alszotok? Tudtok jól aludni? Nem forgolódtok egyik oldalatokról a másikra folyton?

Biga
Névtelen
 


Szisz!
Ma voltunk a Hattyúházban és szuper volt. Azt hittem, hogy nem lesz még jó, mert pici a babóca. Amúgy 18 hetesek vagyunk (ami elvileg már biztos)és fantasztikus élmény volt mind nekem mind a páromnak. teljesen ki lehetett venni az arcocskáját végig mocorgott, szopizta az ujját. kKaptunk legalább 15 képet, meg egy csomó videót. lehet vinni videót vagy cd-t és megcsinálják szerintem szuper és érdemes elmenni (9000 Ft). Na most már eleget dícsértem! Kép ha érdekelnek teszünk fel képeket!

Anita!
Ma este úgy érzem hogy megmozdult! de a védõnéni szerint ha legalább 3 estén keresztül érzem akkor biztos. De most akkor is örülünk Kép

Biga!
Nem tudom ti hogy vagytok vele de ha forgolódom olyan hülyén húzódik az egész pocim, de forgolódni meg muszáj szóval nem túl jó a pihi! meg ez a meleg!

na de most már megyünk végre aludni!

Üdv
Meme
Meme
 


Sziasztok!

Az alvás nekem már kb 2 hete nem megyKép Mindig felriadok, hogy nyomom a picurt, vagy szomjas vagyok, vagy melegem van, vagy húzódik a hasama...most már arra várok hogy végkimerültségemben hétvégén átalszom az egyik napotKép

Meme
jól hangzik. Hol van? És tudnál esetleg telefonszámot mondani? Mikor lehet menni hozzájuk? Köszi elõre isKép

Biga

Nekem azt mondták, hogy a 24-28 hét közt szokták megcsinálni a zsemle-tej vizsgálatot. Ahol nekem csinálják, elég reggel ezeket megenni-meginni, majd rá egy órára leveszik a vért és kész is. (ha ennek nem jó az értéke, csak akkor megy a terheléses vércukor vizsgálat)

Szép napot nektek!

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Hát az alvással én is kicsit bajban vagyok, ennek oka elsõsorban a meleg, majd az, hogy picit fáj a derekam, meg esténként 2-3 alkalmommal Wc-re is ki kell mennem, mert annyira nyomja a húgyhólyagom.
Rossz , mert mire kiballagok, addigra az álom is kimegy a szemembõlKép és kezdõdik újra minden elõlrõl.
Nem tudom majd a nyári nagy meleget, hogy vészelem át?

Sziszke!

Az UH ról csak hallomásból hallottam, hogy nem túl jó ha sûrûn végzik, de én a dokimnál nem is kérdeztem rá. Egyik lány mesélte, ( aki szintén az én orvosomhoz jár), hogy õ is elment és nem igazán tetszett a dokinak, mert jobban szerette volna õ látni, meg minden.Talán ezért nem próbálkoztam vele én sem.De úgy vagyok vele, hogy amit a sima Uh láttam az elég megnyugtató, hogy rendben van minden a picinél.Persze, ha adott lenne a kórházban akkor feltétlenül megcsináltatnám, mert nagy élményKép

Meme!

Örülök ha valóban azt éreztedKép , de nem is vagy még elkésve vele! Nem értem miért mondták hogy már ideje lenne....
Hiszen még a 20. héten se késõ ha megmozdul.
Nagyon jó, figyelgesd majd mindig, és egyre sûrûbben fog mozogni a drágaKép

Biga!

Nálunk is kb 26 héttõl végzik a vizsgálatot, de mivel nálam egy kis láz lépett közbe így elhúzódott.
Nálunk 2 dl tej és 1 zsemle, majd 1 óra múlva veszik le a vért. A terheléses cukorvizsgálat csak akkor van, ha az itteni eredményed magasabb. de az kicsit hosszabb idõt vesz igénybe , meg egymás után veszik le a vért. nem sok mindenkinél fordul elõ, ne aggódj. Mi még csak most megyünk vérvételre.

Szép napot( nekem amúgy fáj a fejem , lehet az idõben van vmi....)
Legyetek jók, sok pihi....

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!
Jó hallani Rólatok lányok! És megnyugtat, hogy nem csak nekem kezdenek tönkremenni az éjszakáim...bár persze nem vigasztal. Csak nagyon nem vagyok hozzászokva, mert egyébként igazi hétalvónak számítok, de most folyton felébredek, hogy sajog a pocim, ha ráfekszem. Meg rémálom hegyek! Úgy ébredek, hogy jobb lett volna le sem feküdni.
4Ds ultrahangot én a Soroksári úton levõ babacentrumban hallottam, hirdeti magát abban a Kismama újságban, amit gondolom Ti is megkaptatok a védõnõtõl. Egyrészt nagyon vágyom rá, hogy lássam, másrészt tudom, hogy nem kell túl sokszor rákiabálni. És rendes volt, a sima UH-on is szépen mutatta magát.
Vásárlás...mi - illetve én, mert kispapa már rohanna - nem nagyon akarunk a 30. hét elõtt nekilátni, mert ki tudja hogy alakul az élet. De babakocsit - hordozót már néztünk. Nyilt egy új kismama áruház a budaörsi Tesco mellett, ott. Rengeteg fajta - féle van, irtó nehéz dönteni. Valami olyat képzeltem el, aminek az ülésrésze egy biztonságos és lehetõleg hosszabbtávon is használható autósülés és hordozó egyben, a kocsi része viszont könnyen összecsukható és kis helyen is elfér, mert nem túl nagy az autónk. Hát nem találtunk ideálisat. Legjobbnak - ár+értékben - a Graco 4 funkciós kocsija tünt, ahol a kocsi jól összecsukható, és tartozik hozzá külön egy viszonylag könnyü autósülés hordozó. Nincs valami tuti ötletetek?
Nagyon jó lenne megúszni a terheléses cukor vizsgálatot...már a gondolatától is rosszul vagyok. Nektek egyébként nem szokott napközben leesni a vércukrotok (gyengeség, szédülés, kézremegés, amin egy pohár üditö vagy tej már segit)? Nekem mostanában rendszeresen és elõjel nélkül. Talán a meleg teszi?
Bocsi, hogy ilyen sokat irtam! Szép napot!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szisz!

3D Centrum-Hattyúház
1015 Bp., Batthyány u. 49.
224-9540, 30/244-1418, 30/468-5255

sziasztok

Meme
Meme
 


Sziasztok,
Ma derült ki az uh-n, hogy kisfiunk lesz.
D.
AE (docka)
 


Docka!

Sok-sok gratula!

meme
Meme
 


Docka!


Kívánom nektek, hogy nagyon gyönyörû , egészséges kisfiatok szülessenKép !
Mi is úgy néz ki kisfiút várunk....Kép
Üdv mindenkinek!
anita77
 
 


Sziasztok!

Jó hallani, hogy a kislányomat majd ilyen sok kisfiú veszi körül;)
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Képzeljétek!

Most már biztos, hogy megmozdult! ma már többször is és erõsebben éreztem! Kép)) Úgyhogy most happy nap van, azért is lemegyünk fagyizni! :::

Üdv mindenkinek!

meme
Meme
 


Meme!

Nagyon örülök nekiKép))))
DejóKépLátod , mondtam!....

Sziszke!

A kislányodat majd csak úgy körberajongják a fiúkKép

Mindenkit üdvözlök: Anita
anita77
 
 


Biga!

Zsizsának a zsemle-tej vizsgálatot az AFP-vel együtt csinálták a betöltött 16. héten. Õ is korainak tartotta, de úgy látszik, hogy orvosa válogatja.

Zsizsa is a Hattyúházban volt 4d uh-n és õ is elégedett volt vele.

Mindenkit üdvözöl.

Zsizsatesó
Névtelen
 


Köszi Zsizsatesó!

Hogy van a tesód? Hol fekszik? Ki a dokija? mikor engedik ki? sokszor üdvözlöm!

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék a csapathoz, aug. 28-ra vagyok kiírva. A második gyermekemet várom, aki nagy valószínûséggel kisfiú lesz. Az alvásproblémátokhoz szólnék hozzá. Lehet a nagy meleg miatt is, de szerintem inkább azért van, mert a várandósság harmadik részétõl a szervezet készül az anyaságra. A kismama felületesebben alszik, hogy majd a kisbaba apró neszére is felébredjen. (Én ezzel magyaráztam magamnak. Meg az anyukám szerint is így van.)

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Zsizsatesó!

Remélem Zsizsa már jobban van, írj milyen vizsgálatokat végeztek el nála, és a méhszáj állapota hogyan alakult?
Puszilom, add át neki, és várjuk vissza.

Természetesen mindenkit üdvözlök, és jó pihit.
anita77
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy hülyeség -és bízom benne, hogy az-, de azt hallottam, hogy a hanyatt alvás nem jó. Hallottam olyat, hogy az anyuka vérkeringésére van rossz hatással, de hallottam olyat is, hogy a magzatnál okozhat ez oxigénhiányos állopotot.

Szerintetek igaz ez???
Nekem olyan nehezen elképzelhetõ, mindenesetre én azóta, amióta ezt hallottam, még rosszabbul alszomKép

Biga
Névtelen
 


MÉg egy kérdés, csajszik,

A zsemle-tejes vizsgálatnál, a zsemle-tejet a kórházban kell megenni, meginni a vérvételes nõvér szeme láttáraKép, vagy otthon?

Biga
Névtelen
 


Biga!
A hanyat fekvésnél a baba súlya nyomja el a fõeret és így rosszabb lesz az oxigénellátása, de állítólag a kismama is szédülhet tõle. Szerencsére én még ezt nem tapasztaltam.
Nekem a zsemle-tejet otthonkellett betermelni és ugy mentem a laborba. Deez csak akkor megoldható, ha beérsz a laborba 1 órán belül. Én éppen 1 óra múlva jutottam a laborba, igaz, hogy nem álltam végig a sort, hanem szólam, hogy idõre jöttem és soron kívül behívtak. Kép

Magdi
35+0
gallainémagdi
 
 


Szia Biga!

Olvastam is róla, de nekem eszembe sem jutott amióta tudom hogy pocaklakó bent van, hogy hason feküdjek, de a hanyat fekvés az néha elõfordul, mert oldalt sem mindig kényelmes.
Elég nehéz megtalálni azt a pontot amikor kényelmes a fekvés.
A zsemle -tej dolog, pedig úgy mûködik ( nem volt még ilyen vérvételed az elején?), hogy a vérvétel elõtt kell étkezned, azt hogy hogyan oldod meg, mert esetleg nem érsz oda a kórházba 1 órán belül és útközben fogyasztod el, az teljesen mindegy.Ha éppen úgy érsz a kórházba, hogy leteleik az egy óra, akkor szólj nyugodtan, hogy " egyórás" vérvételre jöttél és most telt le az egy óra.Így nem kell várnod.
Ne aggódj rajtaKép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Nagyon örültem mikor rátaláltam erre a topikra, bízom benne, hogy megengeditek, hogy csatlakozzam hozzátok. Kép Régebben állandó vendége voltam a babacset-nek, de már ritkábban járok, mert táppénzen vagyok és itthonról már nem olyan "jó" netezni Kép
Mi nem nyár végére, hanem az õsz közepére várjuk a babánkat, aki a 18 hetes uh-on megmutatta magát, és kiderült, hogy kisfiú! Nagyon boldogok vagyunk.
Bár van egy dolog ami picit aggaszt, ugyanis az uh-os hölgy azt mondta, hogy minden rendben, és a leletemre sem írt semmi eltérõt, mégis azt mondta, hogy menjek vissza 24 hetesen is. Az AFP-m még nem jött meg, bízom benne, hogy semmi gond nincs.
Egyébként a húgomék is babát várnak augusztus közepére Kép Mindkettõnknek elsõ baba lesz, és tök jó, hogy egyszerre vagyunk babásak, mindent megtudunk beszélni Kép
Egyébként a babócám mozgását már a 15. héttõl kezdve érzem, egyre erõteljesebben. Nagyon jó érzés Kép Kép
Üdvözlök mindenkit, remélem senkit nem untattam.
ritee
ritee
 


Jó reggelt!
Hogy telt a hétvége?
Úgy látom valóban sok kisfiú lesz itt Kép))
Orsi!
Hát lehet, hogy a készülödés miatt alszunk rosszabbul, de ez sajnos nem vigasztaló. De mondogatom magamnak - és a páromnak - hogy ez legyen a legnagyobb bajunk.
Egyébként és is olvastam, hogy a hátonfekvés - alvás nem tesz jót, de most jutottam el odáig, hogy gyakorlatilag nem tudok hasra feküdni - olyan kellemetlen érzés - és oldalt meg borzasztó kényelmetlen. De azét próbálkozom a bal oldalra fekvéssel...
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, én most vagyok a 21. héten és kb. 2 hete (azaz a 19. héttõl) látványosan elkezdett nõni a pocim, hirtelen nem férek bele semmibe. Addig gyakorlatilag alig változott valami. Olyan vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, egyrészt büszke vagyok rá, hogy itt a baba a pocimban és nö szépen, másrészt olyan fura, hogy elkezdtek megnézni a nök az utcán. Tudom, ez csak még inkább igy lesz, de hát akkor is.
Boti egyébként minden este 9 felé menetrendszerüen felébred és vagy 11-ig virgonckodik. Kispapa nagy örömére ;)

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szia Edit!

Nálatok is kisfiú lesz?KépIgen az alvás elég nehézkes. Amúgy én is úgy voltam vele, hogy hirtelen kezdett megnõni a pocim, elõtte alig látszott és nagyon gyorsan beintultKép
Most a 28 héten járunk...
Igen, az utcán majdnem mindenki megtekint, de ha belegondolok még nem vártuk a babát, én is igencsak akarva akaratlanul egy kismamán megakadt a szemem....
De én néha úgy látom, hogy elég sok mindenki( nemtõl függetlenül) "legelteti " a szemét rajtunkKép
Mondjuk engem régebben is zavart ha "bámulnak" az utcán....
De azért büszkék vagyunk a pociraKép

Mindenkinek szép napot!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Alváshoz: én most vagyok a 25-ikben és alszom, mint a bunda! (kopp-kopp) Igaz, hogy a korábbiakhoz képest sokkal hamarabb elalszom és korábban kelek.
Általában az oldalaom alszom, néha viszont arra ébredek hogy háton fekszem. Nekem a háton fekvés is aránylag kényelmes, de észrevettem, hogy a pici akkor többet mozog, valószínûleg az lehet az oka amit mondtatok (=rossz a keringés). Nekem amúgy a védõnõ is említette, hogy ha lehet kizárólag oldalt aludjak.

Ti szedtek valamilyen vitamit? Én most magne B6-ot és Tardyferont (vagy mit) szedek. Az Elevitet abba kellett hagynom.

Docka
AE (docka)
 


Szia Docka!
Nekem vasat és folsavat irt fel a dokim, amikor elfogyott, akkor vettem egy doboz Elevitet, 2-3 naponta egyet szoktam szedni.
Mi bajod lett töle? Allergia?
Udv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szia Edit!
Nem, nekem azt mondta, hogy már az nem kell. Állítólag nem kell a terhesség végéig szedni.
D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Én is Elevitet szedek meg magne b6-ot, remélem azért, hogy nem okoz semmit a babának! Én úgy hallottam, hogy a szoptatás alatt is lehet szedni! De hát fene tudja mindenki mást mond!
Alvás oldalt! Háton szintén rossz, sõt néha úgy érzem, hogy nem kapok levegõt! Pedig azelõtt nagyon jó alvó voltam!
A pocival úgy vagyok, hogy én nem veszem észre, hogy nõtt (csak ha nem férek bele a rucimba), de szüleim akikkel csak kéthetente talákozom mindig csodálkoznak, hogy megint mennyit nõttünk! Ja meg a múltkor átadták a helyet a metrón teljesen meglepõdtem hirtelen nem tudtam, hogy most nekem mondják-e. De azért jól esett!Kép
Nektek amúgy nem fáj a hátatok, derekatok? Nekem sokszor annyira megfájdul, hogy úgy érzem, hogy nem bírom! Sohasem voltam kis cicis, most meg ugye... szóval ezért is lehet, de hát kész! Mi lesz késõbb? Kép

na mindegy Nórikáért mindent

mindenkinek üdv

meme
Meme
 


Sziaszok!

Én is Elevitet szedek, de úgy tudom azt végig lehet szedni.Valójában hízni sem híztam tõle, mert sokan azért nem szedik, mert sokat felszedtek...
Még magne B6-ot szedek, de azt úgy tudom a vége felé már nem lehet szedni, na és vasat.
Meme!
nekem is fáj néha a derekam, de a cicim nem annyira változott még, eddig.

Legyetek jók.
Anita
anita77
 
 


Sziasztok Kép

Reagálva a fent olvasottakhoz én is leírom az alvással kapcsolatos problémáimat. Nálam az a gond, hogy este nagyon hamar elálmosodom, viszont hajnalban kipattan a szemem és nem tudok tovább aludni. Van mikor 2-3-tól felvagyok. Iszonyat.
Én is szedek Elevitet, vasat és napi egy kalcium pezsgõtablettát.
Ja, majd elfelejtettem. Megjött az AFP eredményem és rendben van minden. Kép Az értékeket sajnos nem tudom, mert a védõnõmhöz küldték a leletet, õ pedig mikor felhívott csak annyit mondott, hogy nyugodjak meg, teljesen jó az eredmény. Kép Én meg nagy örömömben azt is elfelejtettem, hogy fiú vagyok, vagy lány, nem még a MoM-ot!!! Kép

Szép napot!
ritee
ritee
 


Elevitrõl én azt hallottam hogy az utolsó három hónapban már nem kell szedni. Nekem az Elevit helyett írtak fel ezért magne B6-ot meg vasat.
Azt viszont több helyrõl hallottam, hogy az Elevitet érdemes zsoptatás alatt is szedni.
D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Biga!

Zsizsa megvan, unatkozik, egész nap csak fekszik az ágyban a Schöpf-Mérei kórházban. A dokik azt mondják, hogy legjobb lenne 30-32. hétig bent feküdni (most töltötte be a 23. hetet). A dokiválasztás most alakul. Talán 1-2 héten belül lesz egy állandó dokija. Reméli, hogy Te jól vagy Kép

Anita!

A méhszáj topikban olvashatsz a változásokról Kép.

Zsizsa mindenkit üdvözöl, legyetek jók!

Zsizsatesó
Névtelen
 


Sziasztok,

itt vagyok am, csak olvaso uzemmodban...
Az Elevitrol en ugy tudom, hogy a terhesseg elotti 3 honaptol a szoptatas vegeig ajanlott szedni.
Az alvas nekem is problemas, pedig irto alomszuszek voltam mindig. De a csak oldalfekves nekem nagyon nem jon be Kép
A pocak-meret miatt ne aggodjatok, nekem mar most oriasi. Valamelyik nap megkerdeztek, hogy 1-2 honapon belul szulok... mondtam, hogy remelem, hogy nem Kép

Mindenkinek jo pocisodast, Zsizsanak drukk, hogy mielobb otthonlegyen

batkamano (24+4)
batkamano
 


Sziasztok!
A dokim - és a család doki tagjai is - azt mondták, hogy magnéziumot (Magne B6) akkor érdemes szedni, ha görcseitek vannak, mert a felesleges izomgörcsök oka lehet magnézium hiány. Túladagolni nem érdemes.
Vas nekem valamilyen formában kell, mert már a legelejétõl kissé vérszegény vagyok, pedig még csak most jön, amikor ez megszokott dolog. A fogaimat féltem egy kicsit, mert ugyan mondják, hogy nem igaz, hogy elvonja a baba a kalciumot a fogakból, de az biztos, hogy egy ideje rendszeresen vérzik az inyem, pedig, mindig tökéletes fogaim voltak. (Ezért sincs fogdokim...lassaan kéne egy szürés is. Nincs valami / valaki jó ötletetek? Lehetõleg olyan, amit térit a TB.)
Boti ujabban rászokott, hogy egy helyen rugja az oldalam, de nagyon, már azt hittem, hogy kilukad...anyukám tanácsolta, hogy lökdössem meg egy kicsit, akkor elfordul, ez bevált. Már aggódtam, hogy nem a kiváncsiság fúrja majd ki az oldalam... Kép
A hátfájás eddig szerencsére elkerült, de amennyire lehet igyekszem egyenesen ülni, meg egy kicsit minden nap tornáztatni a gerincem. De lehet hogy csak az a szerencsém, hogy nem vagyok túlságosan bõ mellben. Ami viszont már másodszor fordult elõ, hogy futás közben (10 lépés a kutya után tipusu futás) az egyik csipomben becsipodot egy ideg. Remélem ez csak rossz vicc, mert csillagokat láttam Kép
Remélem mindannyian jól vagytok, Zsizsának külön is drukk! Remélem az unalmon kivül más baja nem lesz továbbra sem!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Remélem jól van mindenki és ezek a frontok nem viseltek meg különösebben. Nálam annyiban jelentkezik, hogy álmos vagyok és pocaklakó is ilyankor mozgékonyabb....

Edit !
Az én ínyem is szokott vérezni, fõképpen ha mosom. de más jellegû gyulladást nem észleltem eddig.

Batkamano!

Biztosan jó nagy pocid lehetKép, amúgy nálam is úgy van, hogy én észre sem veszem hogy növekszik, csak aki ritkán lát.

Mindenkinek szép napot!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

No ma levették a vért terheléses vércukorhoz, drukkoljatok...egy kicsit balga és figyelmetlen voltam, mert este megettem egy közepes tál cukrozott epret...

Edit
a fogínyem nekem is vérzett és a fogorvosom beecsetelte valami löttyel, azóta egész jó. Csak ritkán és kicsit vérzik. Mellette használok cserszömörcés szájöblítõt. Így a kettõ sokat segített. A fogorvost mindenképpen ajánlom, mert nekem sem volt már hosszú ideje lyukas fogam, de most talált egyetKép

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Szisz!

Magas volt a vércukrod, azért kellett a tarhelésere menned?
Megkérdezhetem mennyi volt az érték?
Én is mindig aggódom a cukor miatt, mert legelõször igaz csak egy picit voolt több az érték 6.2 , de a másodiknál már 7.4 lett, és tartok tõle, hogy nálam is lesz terhelésKép

Nektek mennyi volt az érték?

Anita
anita77
 
 


Anita!

Huh, lehet hogy én mondtam rosszul. Én egy zsemle, tejes reggeli utáni vérvételen voltam, ahol vércukrot néznek. Ha ennek az értéke rossz, akkor küldenek tovább. Délután meglesz az eredmény, holnap megírom.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valami infót a Máv kórházban Banczik doktorról? Most fogok orvost váltani, már annyira elegem van a régibõl. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha az orvos késik az érthetõ, de eddig minden uh-n, vizsgálaton (magánrendelõ)másfél- három órát kellett várjunk. (esetenként éhgyomorra 3 óra várakozás, amikor a vérnyomásom 85). Nem tudott semmit mondani a babáról(mekkora, menyi idõsek vagyunk), afp-re 3 x küldött. Szerinte egyik se jó, a genetikai uh szerint tökéletes. 3d-re húzta a száját. szóval elegünk lett, úgyhogy ma megyünk Banczik dokihoz a Mávba . Szorítsatok!
Bocsi a kifakadásért, de már kicsit sok, na mindegy.
mindenkinek szép napot!
Üdv

Meme
Meme
 


Szia Meme!

Én is váltottam orvost, de az én régi orvosom ennyire nem volt szörnyû! Jól teszed, hogy váltasz!
Amúgy én is "MÁV-os" vagyok!

D.
AE (docka)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: