Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Kiri, nekünk vajszínű és világos barna (bútorlap) szekrénysor van Léni szobájában és ehhez passzoló kanapé (ez lesz a nagyágya, ha kinőtte a mostanit:). A fal pedig világos zöld, a plafon is zöld, de más árnyalat. A függönyt én varrtam, vajszínű és fehér mintás, rajta zöld virágok fekete levéllel. Amikor Apa festette a falakat, nem tudtuk a baba nemét, de mindenképpen zöldet szerettünk volna.
Szerintem fehér bútorhoz is megy a zöld, de lehet klasszikus babarózsaszín, nekem még a mályva is tetszik.

Vasárnap vízpartra megyünk, viszont ott sok a szúnyog! Van kifejezettem babákra/kisgyerekekre való szúnyogot távol tartó spray? Hallottatok már efféléről? Vagy csak a ruhájára lehet fújni (inkább oda)?
Vendég
 


Kriszti: jajj, de jó, hogy Nadin már MENNYISÉGET eszik főzelékből!
Én Zsunak is azt javaslom, hogy nem kell erőltetni, majd ha megérett rá a gyerek, megeszi.
A fehér bútorhoz nekem nagyon tetszik a napsárga falszín.
Edit: hmm, kérdezd meg a gyógyszertárban a szúnyogriasztót. Én spec nem hallottam róla :?
na húzás vasalni. Jajj, de utálom!

Kép
Kép
gabcii
 
 


hahó
nagy a pangás kéremszépen. akkor lendítek egy picit, mielőtt megint vidékre utazunk ;) ja, meg egy barátnőm is jön 3-ra

először mi: :D
Huba állandóan alszik. asszem, ez már a betegség vége. ma kb 2 órát volt ébren eddig. nem baj, csak furcsállom. Petra meg a kakukkfüves köptetőtől köhög. "szépen" ugyan, csak fura, h eddig egyáltalán nem. gondolom, felszakítja, ami lerakodhatna... :roll:

a babakocsinkat muszáj szervizbe vinni, mert tegnap du. majdnem kitörtem az egyik kerekét :? használtan vettük eleve, és nem tudom, hány kilométert tettünk bele anyóssal, de erős a gyanúm, h 100 fölött vhol jóval.. szóval inog a kerék :evil: ma, nagykáta felé, be is dobjuk a márkaszervizbe, hátha meg tudják javítani. különben bennrekedünk, amíg nem találok vmi másikat jutányos áron...

paprikás krumpli: másnaposan még jobb (nem én vagyok a másnapos, hanem a kaja :wink: )

ti:
falszín: fehérhez? minden és bármi és akármi és akár az összes.
Andi, nagyon jót derültem az optimizmusodon, miszerint a fal színe jó lesz a lecserélt bútorhoz is. hol lesz ez a falszín akkor már! :lol: 8) vhol a tenyérnyomok, kajafoltok és egyéb alternatív tapéták alatt :lol: nekem bejön a narancs, a türkiz, a fűzöld, és a napsárga is

go, Nadin go :D tiszta kis pufi lesz, ha nem vigyázol! ;)főleg, ha homokkal is kiegészíti (eszi?)

Kép
an°°di
 
 

 
 

Zsu, gratula a mászáshoz! hű, mi lesz itt még pár hét múlva :lol: én már tudom, ezért röhögök :twisted: (bocs)

ha már mozgás: Jankáról álló fotó, Móni? és micsoda performace letetett az csigákkal????!!! :shock: :shock: :lol: bár vannak ötleteim.. (nem bírom sokszor az ún modern előadóművészeket. kortárs táncelőadásokon általában röhögőgörcsöt kapok :oops: béna, mi? nem is megyek többet :roll: de a barátod biztos nem olyan, uyge?)

Gabcii, ilyen melegben vasalsz? le a kalappal! :shock: :D én gyűjtök inkább 8)

Mogyó, muszáj lesz képet raknod, mert tuti nem rövid a hajad. az enyém az rövid (még mindig úgy nézek ki, mint egy fogyatékos- bocs, nem őket bántom - aki magának nyírta a haját :cry: ). legfeljebb rövidebb. ismerem én a hossző hajú csajok "rövid" fogalmát..

ja, képet akartam Zsunak... pill

Kép
an°°di
 
 


még, h nem megy egymáshoz a narancs és a rózsaszín? azoknak az időknek már vége..
Kép
egy turkálós ruci, amiben jól lehet gube.. oppárdon, turkálni:
Kép

Kép
an°°di
 
 


Andi: a lakásban nem érzem annyira, hogy meleg van. Porszívózni és minden más házimunkát is meg kell csinálni melegben, szal...
Egyébként én sem álltam volna neki, ha nem az "elvivős" rucikról lenne szó, de csak azért nem, mert nagyon utálok vasalni. Általában gyűjtögetem és hétvégén Apa robbantja a halmot. :oops:
Petrát is megnyírtad? Ez a nem szabad, de kit érdekel nézés annyira aranyos. Nálunk is ez megy.

A babakocsi kipurcanásról jutott eszembe: a minap sétáltunk egy kolléganőmmel. Kisodródott a járgánya és a kereke kitört. Egy tök stabil(nak kinéző), márkás, több mint százezer pénzért vásárolt babakocsiról van szó. Szal, innen is látszik, hogy nem éri meg vagyonokat költeni rá, mert az is ugyanannyit bír, mint az occsóbb.
És én itt el is köszönök. Nyűgösségtől mentes, kúszással- mászással- állással teli kellemes hétvégét!
:arrow:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Ma kétszer voltam tök pipa és kétszer állt égnek a hajam:( Léna nem tűri el,hogy ne vele legyek. Most is csak 5 perce alszik, a földön a játszószőnyegen, de csak úgy hogy én is ott "döglöttem" a szőnyegen....Voltunk dédinél ott persze minden okés,mert ugye körülötte ugrál a fél család! Indulás előtt 30 perces üvöltés, mint akit kínoznak és csak akkor nyugvás, ha odaültem hozzá vagy felvettem. Kapott Panadol Babyt, na mikor hazajöttünk aludt a kocsiban, de mire felcipeltem a három lépcsőn a konyhába, felkelt, de persze annyira kinyíltak a csipái, hogy már nem akart az ágyban maradni. Hiába minden erőfeszítés és a Suttógó meg mondjon le :( semmi sem válik be!!!! Na megint kb. 30 perces farkasordítás, úgyhogy 5 perce alszik.

Nőnek a felső fogak azt hiszem, kenegetem neki Dentinox-szal de nem sokat ér, már Panadol is kell. Veszek kúpot is holnap! Még nem írtam, de három napja zombie vagyok, alig alszom semmire sem haladok itthon és megőrülök az ordítástól! Nem tudom meddig bírom, de az Apja meg alig akarja elhinni milyen csatáink vannak a gyerkőccel, mert estére mire itthon van (20.30) már semmit sem lát és hall az egészből!

Hmmm most fürdök és talán enni is kéne valamit! Gabcii köszi a jó hétvégés kívánságot, de Lénivel azt hiszem egyhamar nem lesz :(
Vendég
 


Ja igen, vettem szúnyog és kullancs riasztó krémet, PROTEKT B KÖLYÖK a neve és 6 hónaptól lehet használni...ha jó lesz az idő vasárnap megyünk vízpartra reggeltől estig..de bele sem merem élni magam. A vicc az egészben, meg ebben a fogzási nyavalyában, hogy tök jól eszik a gyermekem és hasmenés sincs, még a saját kajáimat is eszi. Az újjítást a kölest is elfogadta, na meg nyersen a cserti.

Hát .... nem is tudom mit mondjak..

Andi, az ikrek nagyon édesek! Eleven gyerkőcök lehetnek. Neked biztos mindet duplán nehéz, nem is szabad az egy gyermekeseknek panaszkodni, hiszen az ikrek duplán produkálják a dolgokat! Szépek nagyon!!!
Vendég
 


csertit=cserit :lol: :lol: :lol:

asszem aludni kéne... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kullancs ellen: Pl. Galakív bio spray. Csak természetes anyagokból van, de nem tudom mennyire hatásos.

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok!

Hát ha nincs belöve a hajam elég muris mivel göndör és mint bodri kutya jókat nevetek magamon de apának tetszik!

Hhhhmmm.... begörcsölt a keze és azóta nem játszik a gépen remélem nem miattam mert leb...tam talán fog valami (meggondolom mit mondok)


El vagyok havazva!
Apáék görögbe én vagyok a tanyás etetni itatni locsolni reggel és este!
Akkor itthon kapálom az akácost mert kedden jön a traktoros és a sorokat muszály mert még kicsi és lássa !

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Köszi a köszöntést :wink:
Rendeltem neki Emily babát a neten, de nem érkezett meg :? Na majd hétfőn talán.

Kriszti, fokhagyma? Azt lehet? És mivel lehet még izesiteni a babák kajáját szerintetek? Pici párolt hagyma is mehet?
Keresztelő jövő hét vasárnap lesz.
Halvány barackszin is jó a szobában.

Gabci, ok nem erőltetem a főzeléket, de akkor mit egyen az a szegény gyerek? :roll: :D Ma egyébként megevett 100 ml paradicsomos krumplit csirkehússal, több, mint a semmi de nem egy mega adag azért.

Andi, a fotók tündériek, és örülök, hogy jobban vannak a kis krampuszok! Narancssárga-rózsaszin csikos pólója Pankának is van! :)
Mászás ügyben azért nyugtával dicsérjük...azt már tudjuk, hogy tud, de nem hajlandó :? Továbbra is inkább jár kézen fogva. Ma meg is rendeltem a járás segitőjét, hogy ne törjön le a derekam. :x

Edit, remélem hamar túl lesztek a fogzáson, bár akkor jönnek a következők! :)

Van egy olyan sejtésem, hogy Pankának az also 1-es és 2-es utána nem a fölsők jönnek, hanem alsó 3-as és 4-es. Hallott már valaki ilyet? Vagy nem lesz a lányomnak felső fogsora? :o :D

Na megyek szunyálni, Panka úgy tűnik ismét változtatni akar a napirenden, pedig kb 1 hónapja volt egy váltás, már kezdett megint olyan jól beállni, erre ma megint össze-vissza volt minden. Remélem holnap helyreáll a rend!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Gabci, majd belejön Ádi a kocsmázásba is...ha szerencséd van, akkor úgy 18 évmúlva, ha nem, akkor hamarabb, ne siettesd :lol:

Kikuka, milyen egyszerű sütidről maradtam én le? Fent van az már a gmailen?
Lánykád nagyon ügyi, büszke lehetsz rá! Én belegondoltam, h augusztus végén már én is megyek szülői értekezletre- igaz az oviba...hát ez is elkezdődik egyszer. :wink: Azért a bizonyítványosztástól még messze vagyunk...

Zsu, max fölülre csináltatsz majd kivehetőt PPkistündérnek :lol: Nagyon szép protkókat csinálnak már manapság :wink:
Kúszó PP nagyon ügyi!

Na, ismét megkérdezem: Szóval, ki milyen rizst-hosszúszemű, kerekszemű, stb- főz a gyereknek? vagy titkoljátok?

Huba-frizkón felbuzdulva ma nyári frizut csináltam Ábelnek. Egész jól tűrte.

Ezen kívül Ábel rájött, h már a magasság sem korlát, és felmászott pl az Ikeás lábtartóra, majd B gyerekszékére. Szóval nagyon résen kell lennem, vagy nagyon gyorsan megtanítani neki, hogy jöjjön le.
És félve írom le, de ma a kisebbik gyermekem is átesett a tűzkeresztségen, azaz ő is bemutatta a magasból való halálugrást biztosító kötél nélkül. Konkrétan ő a babahintából esett ki...persze ott álltam fél méterre és éppen B-fotóztam, amikor azt vettem észre, h Ábel borul ki a hintából.Valószínűleg felállni akat benne (ahogy az Ikeás etetőszékben is mindig), csak a hinta megbillent, ő meg kiesett. Szerencsére alacsonyan van a hinta és alatta jó sűrű, puha fűszőnyeg volt. Az ütő megállt bennem, benne meg a szusz, úgy megijedt szegénykém. Szóval mától méginkább barátom a járóka, csak ott van a gyerek biztonságban.

Vasárnap utazunk Sopronba, szóval holnap már nem biztos, h tudok jönni. 29-én jövünk haza, addig is írjatok (de csak annyit,h el bírjam olvasni egy szuszra :wink: )
A kánikulához kitartást! Puszi mindenkinek!

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa. rakhatsz bele hagymát is fok-és vörös és akár bele is turmixolhatod!
Nállnuk annyit mondott a védőnö ,hogy heti egyszer tojásárgáját is adhatok neki!
Meg ha levesből adok neki enni akkor akár egy kevés tészta is mehet bele!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Szép reggelt Lányok és Babák!!!!!!!!!!
Andi! örülök h jó lett a süti!!!!!!!! Tök eccerű, a variációk száma pedig végtelen. Én sütés analfabéta vagyok, de ez még nem fogott ki rajtam. :D
Prücsike!!!!!!!! fenn van gmailon a recept ha minden igaz. Tök egyszerű, és gyors. Ja és nem mellesleg irtó finom.
Szar éjszakánk volt úgy kb. éjfélig sírdogált, ébredt vagy 6x. Aztán mintha elvágták volna. :roll: Viszont kutyázunk, felállunk (kis segítséggel) és kúszunk. Állni a végtelenségig akar ha hagynám.
Megvettem az első igazi kis szandált, siesta sarka is van. Itt a lakásban mezítláb közlekedik, de ha elmegyünk, azért ráadom. Ja és 17-es!!!!!!! :lol:
Apánk nagyon keveset van itthon, újabb vállalkozásba fogott, még szombatonként is délutánra ér haza. Hétköznap ált. olyan 8 és fél 9 között. Gondolom ez sokatokat érdekel, de engem érdekelne, hogy Nálatok hogy van ez??? szóval Ti is ilyen sokat vagytok egyedül a Bébyvel??? Nekem ez furcsa még mert eddig azért nem így volt. Szóval érdekelne a Ti helyzetetek is.
Na eldugulok, mert nemsokára megyünk anyuhoz le vidékre, majd csak este jövünk. Természetesen most is apa nélkül. :?
Mindenkinek nagyon szép szombatot, és jól evő, szépen alvó nyűglődésmentes Kisbabákat. Pusz :wink:

kikuka
 
 


Sziasztok!

Kikuka!
Nálunk Apa vasárnap este elmegy dolgozni, majd szerda délelőtt hazajön itthon van fél napot és utánna csak péntek du. v. este. :(
Ma vásárolni megyünk kivételessen Apának veszünk ruhákat meg cipőt :D :D
Egyébként Nálunk Kikuka a legtöbb Apa cak hétvégén van itthon a sógornőm férje hétfőn megy szombaton jön és van egy 1 hetes kislánya+ 2éves kisfia.
Úgyhogy kitartás!! :)

No lépek is még Petra alszik felrakom a szúnyoghálót!!

Szép hétvégét Mindenkinek!!!

Andi
KépKép[/url]
andi005
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy látom a kiutat...

Dorka ugyebár itthon a Pregomin tápszer mellett javult nagy léptekben, majd a kórházban újfent romlott... Itthon 3-4 napig szintén javult, majd romlott...

És mit vettem észre???? A PRegomin tápszer összetételét megváltoztatták! Eddig totál lebontott szója volt, most totál lebontott tej!! :twisted: :twisted:

Házidokink előbb hitetlenkedett, majd nyomozott és kiderítette, hogy igaz...

Ja nálunk a 3-4. nap fogyott el itton a régi Pregomin, utána kapta az újat... tehát totál stimmel a javulás, romlás... tegnap este nem kapott tápszert csak Sinlacot és teát, láss csodát:VÉGIG ALUDTA!
(Mostanában 2-3x felsírt és akkor a hasával voltak szerintem gondok - pukizott, meg szabályosan hullámzott a hasa ill furcsákat böfizet)

Probléma: nincs a régi Pregominnal totál megegyező új tápszer, már 2 kórházban is keresik, hogy melyik a leginkább hasonló...
(Sima és nem lebontott szójás van, de arra beallergizálhat esetleg...)

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!

Ma megyünk Múzeumok Éjszakájára, na jó lehet csak estéjére:) Próbáltuk Lénit altatni, de max. 30 percet aludt..lehet rövid esténk lesz.
Ma délelőtt voltam vásárolni, utána maratoni főzést csináltam, ja meg ittunk egy-egy sört Apával, mondanom sem kell, még mindig fáj a fejem...a jó kis Borsodi Polo meg a Soproni Szűz, ezeket szeretem...

Apa ma és holnap szabadnapos. Vasárnap megyünk Városerdőre, ez a Fekete-Körös egyik üdülőtelepe, közkedvelt fürdőhely, homokos parttal, de mi "vadkempingezünk" 1 napig. Viszünk bográcsot is, főzés stb... 5-en megyünk húgomékkal együtt.

Apa nagyon keveset van velünk (válaszolva Kikuka kérdésére). Általában 20.30-ra ér haza és ez a szombat és vasárnapokra is igaz. Sokat hétvégézik, ilyenkor hétköznap szabad, bár az utóbbi két hét alatt csak 2 napot volt itthon... :?

Na el, mert fürdés és indulás! Szép estét mindenkinek! :arrow:
Vendég
 


Kikuka: hát nállnuk álltalában 7-8-9 napot dolgozik apa egy hónapban és általában a hónap második felében itthon van!
Tehát mikor kezdi a hónapot akkor minden másnap dolgozik 24 órázik amugy! :oops:
Tehát sokat van itthon és babázik ezerrel!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Prücsi, akkor én megosztom veled a szigorúan titkos infót. :D Jelenleg BIOPONTOS hosszúszemű bio fehér rizs. De használtam már sima papírzacsis rizst is sűrítésre, mert csak az volt itthon. :)
Érezzétek nagyon jól magatokat, aztán vigyázz a család férfi tagjaira!

Kikuka, apát sajnos mi is csak késő este látjuk hétköznaponként, miután reggel 7-kor már nincs itthon, viszont ő legalább hétvégenként itthon van. Mondjuk azért a havi fixért én ezt a távollétet is sokallom. :? Kicsit más, ha vki a saját cégéért dolgozik ennyit, én legalábbis így érzem, bár sosem volt vállalkozásunk.

Jutta, nem tudok mást mondani, minthogy ez nagyon gáz. :shock:

ukati74
 
 


Jutta: remélem mostmár normalizálodik ez a dolog!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Szijjasztok!

Ohhh boldog tudatlanság.... a tejallergiás gyerekek 10-14%-a szójára is allergizál, na frankó...
OK, 86-90% nem...

Le kellene szállnom a netről, már PHD dolgozatokat olvasok angolul :!: a témában és megtaláltam a magyarországon forgalomban lévő tápszerekről EÜ Minisztérium ált. kiadott közlemény és utasítást is...

Ja és spanyol :roll: dolgozat alapján nemigen van Pregomint helyettesítő tápszer (csak a táblázatokat értem az általános nemzetközi szavak miatt), van egy sokkal gyógyabb (magyar TB csókosoknak és halálosan allergizálóknak 6 orvos pecsétjével írja fel kategória árban + még áll. büdös is) és van amit mi kapunk...

Megbeszéltem a csajjal, hogy erre a szójásra már nem cirkuszolhat a pocija, mert akkor kb nem tudom, hogy miből csinálok neki finomakat, ill. milyen tortája lesz 1évesen stb... remélem vette az adást és boldogságos, pocifájás-mentes lesz mostmár ill. idővel a tejallergiát is kinőjük.

Na elnézést, hogy megint panaszkodtam és csak rátok zúdítottam a magam búját...

Apa hétköznap nálunk sem igen gyakori "vendég", és még azt akartam, hogy az IKREK haláli édesek!! :lol:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta. és ha Dorka csak sinlacot kapna?
vagy csak natur az nem mehet?

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

No megkapta este a 2. szója tápszer adagját => éjszaka 1-től 4-ig járkáltam vele, leraktam, aludt 5 percet majd nyöszörgött... dobálta magát, felsírt... utána 2,5 órát aludt... most nyugodtabb, remélem tud aludni napközben.

Mogyó, most 1-2 napig nem kap tápit Dorka, utána meglátjuk mi lesz, ha jobban van, akkor tudjuk mi a baja, de sajna tápit muszáj kapnia, hogy rendesen fejlődjön, ezért vmi megoldást kell találni...

Most nagyon jó, hogy nem a tizediken lakunk... :cry:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Szegény picilány jól megszenvedtek már!
Úgy sajnálom !
Hát igen azért mondta nekünk is a doki ,hogy 2-szer legalább kapjon tápot!


többiek merre???

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

Jutta!
"csak" miattad jöttem és Dórka miatt. Most olvasom mennyi mindenen mentek át, sajnálom.
Timi, nagyon kíváncsi rátok, de nem tud jönni a fórumra, ha írnál neki két sort Dórkáról, tuti örülne. Sokat gondol rátok...


Mi meg vagyunk, de már kivagyok, millió elmaradt üzit, most pótoltam. Jövök később.

Addig egy kép. Ilyen lett a szín...
Kép
fürdő 1x talán kész lsz...
Kép

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért egy kis segítségre lenne szükségem.

4 kölyök keresi otthonát. Egy ismerősünké az anyakutyus, és ma hozta világra 4 gyönyörű kiskutyáját. Anyuka: ónémetjuhász és tacsi keverék, kis termetű félhosszú szőrű. Apuka: jámbor nagytestű eb dog vonásokkal. Van egy kiskutyus aki sárga színű és a másik 3 pedig az anyjukra ütött. Ha esetleg valaki tud valakit akinek kell az szóljon de sürgősen. Köszönöm. Kép

A számom: 06-70.452-0624

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Hű, de jó kis 7vége volt ez! Szombaton egy volt kollégám volt itt a családjával, 2 nagyobb lánykával, jól lefoglalták Pankát, nekem semmi dolgom nem volt :D
Ma Péter szülinapja volt, voltunk étteremben ebédelni, Panka tündérien viselkedett, ha ettünk, akkor szépen ült az etetőszékben (kapott a kezébe egy sült krumplit :oops: ), egyébként meg jött-ment a vendégek között mindenki nagy örömére :D Késő délután fürcsizni voltunk a veresi tavon. Na persze mi nem úsztunk, csak apa, mi meg gyűjtöttük a bogarakat meg a lóheréket :lol:
Kutya is megnyirva, de szegénynek van egy toklász a lábában, most van vele Péter az orvosnál :(

Prücsi, én A hosszúszeműt főzök. Miért, van különbség? Már nem olvasod, de jó utat és vigyázz ám azokra az kis ördögökre!

Kikuka, már korábban megfigyeltem, hogy a lányaink nagyon együtt nyomják a "tudást". :wink: Most Panka is itt tart. Vajon beszélnek néha telefonon? 8)
Nálunk a párom reggel fél 8 körül megpattan és este 7-fél 8 körül ér haza, de esténként, ha Panka már alszik, még itthonról dolgozik 2-3 órát heti 2-3x és 7végén is néhány órát szintén itthon. Szóval nem fenékig tejfel. Múltkor hazajött este 6-kor, örömtáncot lejtettem úgy örültem!

Jolka, szép a ház szine nagyon, és a fürdő is nagyon izléses!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Sziasztok!


Visszajött :-) éljen,már úgy is megvettem fél tezsveszt,mert az bejött.Nem volt sebabafalva,se szoba pláne nem babanet.Azért köszönöm annak aki írt nekem privit :-)

Mi most nagyjából jól vagyunk,bár Maja épp extra dilid,mert mamák utáni napokban mindig ilyen,emellet kicsit meglehetett fázva,de nagy tünetekete nem látok.Bibu nagyjából jól van,néha kicsit köhög,de nem hörög.6 egész foga van,de jön alul kettő.Egész nap rajtam lóg.Nem bírja a meleget,nyüsszög egész délután,este fürdés után bezzeg pörög.Kedvence a kuka,seprűmk,konnektor.Legújabb tudománya hogy térdelésből felszeretne ugrással állni,elég érdekes és mókás leány.
Kajába belehúzott,tápszert nem akarja meginni :-( rágni akar mindent,reggel felkockázok neki sajtot,kap golyót azokat csemegézi.Délbe benyom egy babakaját vagy amit én csinálok neki,utána még legurít egy joghurtot.Délután tejpép,joghurt,gyümölcs (kockázva),este táp akkor megissza.És egész nap eszik,mindent akar.Maja nem tud tőle enni semmit,mert ordít érte.Keksz,babapiskóta.Evett már paprikáskrumplit :-)

na most ennyi,elmegyünk ha a kisebbikkisasszony felkel a gyógyszertárba,postára.Jóó lenne már ha megébredne ,,mert dög meleg lesz :?
Vendég
 


sziasztok!

Ádikának boldog hófordulót!


Jolka: szép lesz nagyon a kéró! :lol:

Zsuzsa: apának boldog szülinapot!
És ti miért nem pancsiztatok a tóban???


Timi. de jó ,hogy vagy már! :lol:
Ügyes Bibike is nagyon!

Hát nállunk meg ,hogy a redöny fel van húzva és világosodik a csaj nem akar aludni félálomba felül és eldöl mert tiszta kóma nem győztem visszafektetni és láss csodát leresztettem a redőnyt és fél8-ig mint a bunda meg sem mozdult!

Hát én tegnap ebéd után egy kicsit megpancsiztatam a kádba mert olyan meleg volt és utánna aludt egy nagyot a csaj!
még nincs medencénk de kéne már egy nagyon!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon! Egészen jól éreztük magunkat. Ádika megismerte a füvet, betonon mászást, úszómedencében pancsit és a(z eddig csak nagyon pici korában látott) rokonság nagy részét. Ja és megtanította nekem, hogy ekkora nyárba hamarabb világosodik és 6 órakor már reggel van (fél nyolc helyett) :twisted:
A fényképezőt természetesen itthon hagytam, Após gépe meg elég szar, így képek most nem...
Vágtam neki rövid, sportos frizurát tegnap. Irtó cuki! :D
Jutta: nagyon szurkolok, hogy a szója alapú tápszer bejöjjön. Micsoda világi baromság, hogy a p betűsnek megváltoztatták az összetételét. Pont az lenne a lényege nem, hogy NE tartalmazzon semmilyen formában tejet?! Ennyi erőből nyomathatnátok a HA-s tápit is, kicsit occsóbbér! :evil: :evil:
Edit: Lénike babszem kezd nyitott lenni a világ fele, ezért nem érdekli a kiságy és alvás. Megtaláljátok az egyensúlyt nyugi. Nálunk az vált be, hogy időponthoz kötöm a kajálás és alvást egyaránt. Ádika ebéd után alszik kb 14 óráig 12től. Ha csúszunk és 11-kor már lerakom, akkor is kettő körül ébred, és ha egykor rakom le, akkor is.
Jolka: naggyon tuti a ház hallod! FRankó lesz majd takarítani! :wink:

Ádimnak bújik mindkét felső foga. Egyelőre hősiesen viseli, csak tegnap délután kellett neki a chamomilla.
Egyelőre ennyi :arrow:

Kép
Kép
gabcii
 
 


WÁÁÁÁÁÁ! Timi, Helló!!! :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok,

Timi:
hellóó, de jó, h újra itt. :)

Jutta:
hát, nem nagyon tudok mit írni, de nagyon sajnállak benneteket. :?
Anno, mikor felmerült, h Marci tejallergiás, mi is szója tápit kaptunk.
De végülis maradt neki a HA, mert a bőrgyógyi azt javasolta inkább.
Remélem találtok megfelelő tápit.
A humanának van egy almás tejmentes tejpép.
esetleg próbáld meg azt.


Gabcii:
hát, Lilla szerintem sokat eszik, csak a tápi meg a főzi nem kell neki. :wink: De amugy a 270 ml / adag sztem nem kevés.

Mogyo:
muti má képet a hajadról. 8)

Jolka:
szép lesz a ház. :)

Mi hétvégén medencézünk, vettük egy nagy, vízforgatósat.
Mire felállítottuk, hát.... :lol: :lol: :lol:
Meg Lillának pici pancsolót, persze ő is inkább a nagyba jött volna, de az még túl hideg neki ( 29 fokosra melegedett).
Marci rettentően élvezte. :)

Nekem a változatosság kedvéért megint fáj a fejem. :evil:

Zsu:
nem mentem el dokihoz, mert sejtem, h mitől fáj.
De gondolom a pü-m után nem kell részletezni. :?

Ma hozzák a bébiőrt, így egész nap lehetünk itthon. :(

Kép
Kép
h@jni
 
 


Szia Timi, na végre! Jó, hogy pont tegnap szántam rá magam, hogy irja, az iwiw-en :D
Bibus akkor csak 4x eszik most egy nap?

Ádikának boldog 10. ( :shock: ) hófordulót! Te jó ég, nemsokára 1 évesek a gyerekeink...hiszen még csak most születtek! :roll:
Gabci, Ádiról tegyél vagány hajas képet!
Ádika délelőtt nem alszik már?

Mogyo, sztem tök mindegy, hogy kád vagy medence, lényeg,hogy lehűtse őket a viz!
Mi azért nem fürcsiztünk, mert nekem büdös a tó :D Én finnyás vagyok, a pasik bevállalósabbak! 8)

Hajni, tejmentes tejpép? :shock: :lol: Érdekes lehet.

Panka legújabb tudománya, hogy fésülködik a fésűjével. Olyan édi. A múlt héten kezdtem el fésülni a haját fürcsi után kis kefével, erre tegnap megfogta a kefét és elkezdte magát fésülni. Azt hittem megzabálom! :lol:
Ja, és mutatja a lámpát, most mindenhol azt kell nézni, kapcsolgatni. Ha kérdezem, hogy hol a lámpa, megmutatja. Tegnap azt is tanulgattuk, hogy Panka lába, de azt összekeverte a lámpával (lába-lámpa, neki lehet, hogy még ugyanúgy hangzik) :lol:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 



Kép
Kép
h@jni
 
 


ja, meghozták a bébiőrt.
de a vödörből kifelejtették az utántöltőt, így hívtam az ügyfélszolgálatot, mehetek be a Brendonba.
f@sza, ezért rendel az ember a webáruházból, h ne kelljen bemennie. :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Jutta, és mi lenne, ha az esti lefekvés előtt egyáltalán nem adnál tápit Dorkának? Vacsira egyen mást, a tápi adagot meg oszd be nappalra valahogy. Így talán nyugodtan tudna aludni.

Helló Timi!

KépKép
kertikiri
 
 


Ahoj!
Jaj, végre magunk voltunk hétvégén... dolgoztunk mint az állatok... most sincs időm!
Majd jövök, ha már kialakult ez a nyár... Egyelőre a férjem egyre több akadályt gördít a nyaralás beindulása elé... az augusztusi túrázásra sincs még szállásunk...
Amúgy mi okésan....
Pedig mindenkihez volna néhány mondatom... Majd!
De puszi csajok... 8)

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok!

Jolka szép a házatok!

Csajok mindenkinek köszi a tippeket! Aranyosak vagytok!!

A sima szójásra úgy tűnik szintén allergizálunk (azok aztán abszolut nem lebontott fehérjét tartalmaznak tehát elég hamar beallergizálódhat rá a gyerkőc, aki erre hajlamos), de 2 házi doki (egy ismerős ismerőse már nem praktizáló házi doki aki maga felhívott mert hallotta, hogy mi van + a saját) és a HP főorvosa szerint 8-9 hósan ilyen esetben már nem annyira feltétlen kell a tápi, tehát most reggel és este Sinlac, 10 órai és uzsi gyümi, délben főzi husival a menü, mert így kap elég fehérjét meg kalciumot is. Most 1 hétig ez van, akkor hívom a HP-os főorvosnőt, hogy mi a változás.

Jövőhéten megyünk Magyarország állítólag legelismertebb gyermek gasztros dokijához, őt meg kifaggatom hogy miket tegyünk még tiltó listára és meddig, illetve hogy tényleg jó -e ez így tápszer nélkül.

Következő gyerek szoptatása (és már a 3. trimeszterben is!) alatt pedig szigorú tej-, szója- és lazább tojás diétán leszek azt hiszem... (valószínűleg a 4-6 hós bébikajákat fogom nyomni kb... :roll: , na jó sk készítésben, de nagyjából)

Még jó hogy a családban soha, senkinek nem volt ételallrgiája, egy kivétellel: nővéremnek a kiwire.

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta: ez nagyon meredek hallod!Mindenesetre a legutolsó verzióhoz sok szerencsét! Nagyon szorítok nektek!!!
Köszi csajok a köszöntéseket! Jajám, mindjárt 1 éves(ek). Én meg pár nap múlva 29... jajj :evil:
Zsu: nagyon aranyos lehet Panka, ahogy fésülködik.
Hajni: nálatok Marci diéta rendben?
Pü ha gondolod nekem is jöhet!
Majd fényképezek Ádi frizijéről ha felébred. Tegnap nagyon szétborult a napirend anyóséknál, délután 4- aludt csak 1 órát, meg hazafele a kocsiban. Későn is értünk haza, végre a saját ágyában van, így most délelött fél 10 től szunyál. Még nem is ebédelt!
Hagyom kicsit regenerálódni itthon, de sztem idén nyáron több ottalvós buli lesz. Itthon olyan meleg van, hogy kinyúvadunk.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Kikukának meg nem is válaszoltam!
Apa nálunk is keveset van itthon. Reggel fél 8 kor el, 18 óra körül hazaér és sokszor hétvégén is dolgozik, ha más nem, itthon.

Kép
Kép
gabcii
 
 


szerintem csak este tudok lenni
addig megmutatom az útlevélképeket Kép
Miss HisztikaVidorina

Kép
Miss Bantuanulutusulu

Kép
Csendélet az udvarból
Vendég
 


Hajni, ez a tejmentes pép egyben gluténmentes is?
Brendon meg bekaphatja! :evil: Az a minimum, hogy ezután kihozzák a zsákot ingyen!

Timi, HisztiMajci olyan nagylányos már és olyan szép pofija van! Bibusnak meg irigylem a haját! :D

Jutta, ugye nem adsz tojást se, mert dokinő szerint azt se lehet, pedig sárgáját már kaphatnának. Szegény gyerekeink minden jóról lemaradnak :(

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


sziasztok
hát, Jutta, csak együttérzésem jöttem kifejezni ismét. remélem, ez az új étrend valóban segít Dorkán.

Hajni, online áruházak :evil:

Gabcii, muti a frizut!

mi hétvégén vendégeskedtünk barátoknál szombat délután... nagyon jó volt, és még jobb lett volna, ha nem önlik belőlem a vér (bocs), és nem szakad szét a fejem (azóta is... Hajni, kezet foghatunk). de a többiek így is szuperjól érezték magukat. két kisfiuk van (3 és fél és másfél évesek: Petra mindkettővel flörtölt, Huba pedig irtóra élvezte, h a nagyobb hintáztatja).
babakocsit 3ezerér' 20 perc alatt tökéletesre vágták a bergon szervizben. le a kalappal előttük! így nem maradtam egy percig sem kocsi nélkül.
ma reggel mi is kipróbáltuk a délelőtti homokozást: nem volt rossz, bár bele kell jönnöm még a vadidegen anyukákkal való beszélgetésbe 8) :roll: délután fürödtünk is: kert és medence híján a kádban (kicsit leizzadtam, mire a két gyereket felvittem és lehoztam egyedül, de megérte: Petra ugrált a vízben és sikoltozott a gyönyörtől, míg Huba keservesen sírt :? nem tudom, mi van.. mostanában olyan mimóza. csak akkor nem sír, ha rajtam lóg. az meg ugye egész nap azért nem megy.)

Kép
an°°di
 
 


ja, még vmi
Móni, már ezerszer akartam írni . és mindenkinek, aki szereti az ajándékba kapott nestlés műanyag kiskanalat - h a dm-ben van babylove-os kanál, ami majdnem pontosan uolyan.

és aki még nem látta ewan mcgregort a davidoff új parfümjének a hirdetésén, az feltétlenül nézze meg (én a national geographic hátulján láttam): nem vagyok vmi pasizós hangulatban, de obi van kenobit meghívnám egy kávéra :oops: :lol:
megyek is, csinálok egy macikávét. pasi ugyan nincs hozzá :evil: :wink:

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Timi, örülök, hogy itt vagy! Szépek a lányok az útlevélképen, no meg a csendéletet játszó macsekok haláliak:) Jó kis bulit csaphatnak, akárcsak nálunk a kiskertben, általában itt szoktak szerelmeskedni, a kutyám nagy örömére:)

Gabcci, tényleg, Léni már nagyon kíváncsi a nagyvilágra és lehet, ezért is alszik kevesebbet. Sokat nyugtalankodik és sírdogál, ma már kapott homeopátiás kúpot.

Zsu, mi is voltunk vízparton, de csak egy bokor és két napernyő tövében töltöttük a délután. Nálunk is, csak a fiúk a vagányok, mi húgommal még csak a napra sem ütünk ki. Léninek tetszett a természet, csak állandóan felszedte a polifoam-ot és a földet kaparászta

:lol: :lol:


Jutta, sok gyógypuszkó Dorka babának!! Remélem jól lesz a pockója!

Mogyo, még korábban olvastam, nektek vannak állatok és nagy kert? Nem semmi, ha még ilyen sok melót be tudsz vállalni Ágika mellett!! Le a kalappal! Én mostanában, az utóbbi egy héten nagyon elmaradtam mindennel, a kajákkal és a házimunkával is. Ma itt volt Anya, legalább lekötötte Babszemet egy napra, így megint tudtam haladni kicsit.

Lénike evett spenótot, jelentem ízlik neki :shock: :shock: Ja és a köles is és a körte is!!! Legalább eszik, ha már hisztizik, na mindegy lesz ez még jobb tuti!!!!
Vendég
 


Hülye vagyok, nem spenótot, azon már régen túl van, hanem SÓSKÁT+++ fújj, de neki tetszik, majdnem hányingerem volt amikor kóstolgattam, de Babszem bekűldte majdnem az egészet:)
Vendég
 


A sorozatok topic témánkra visszatérve, mit szóltok a Hősök-höz?

Nekem nagyon bejön, már alig vártam a 2 évadot!

Született feleségek? Barátok? stb...
Vendég
 


Sziasztok!

Edit: igen nekünk van nagy kert is meg 3 kutya meg 1 nagycica és annak 3 pici cicája!

Hát kapáltam 4 napig az akácost mert holnap jön a traktoros a közit tárcsázni!

Sorozatok. fú én imádom a Hősöket!

Született feleségeket azért nem birtam nézni mert akkor volt rtl egy sorozat a Gyilkos elmék meg a Fönők!

Én nagyon sok filmet szeretek szinte mindenevő vagyok ilyen téren!
Elit alakulat!Dr House!Miama helyszinelők , Helyszinelők stb.....
animal planeten a állatos műsorok!
Bár mostanság ezek már elmaradnak na meg a spektrum és Jamie Oliver sorozat , Meg a barátjáról is adtak 10 részes részt!(diszonak tenyésztett egy farmon)
és még sorolhatnám!

Most lépek is mert van a tv 2-ön a röndörről sorozat nagyon jó szerintem és kedvencem a csávó(Álomcsapda, Elit alakulat)

Kép


Kép
mogyoland
 
 


röndör=rendőr

Kép


Kép
mogyoland
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: