Új privát üzeneted érkezett!

Most miért ment el előbb! :x

Magdi! Sajnálom az autót tényleg bosszantó :? , de talán füzet a biztosító minél hamarabb. Dühöng ki magad, talán így könnyebb. Volt a kocsiban valami értéketek is?

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok

Gumicukor
A tesomeknak is mufeny ovan,de jo maceras mire osszerakjak,bar nekik eleg nagy es azt jo hiszem jo draga volt.Kornyezetvedelmileg ertheto,de atto lemg ugyanigy maradnak meg sem vett karifak.Az is szomoru latvany..
En imadom a fenyo illatot,mi iden is Normann-t veszunk hogy ne hulljon es jo sokaig legyen meg,januar kozepg meg hagyjuk,a fenyek jol jonnek ebben a sotet telben....

Parazita
Na latom ,nektek jon a szokasos szeria.Jobbulast neked foleg!!!!
Profiterol isteni volt,jovo hetre is rendelunk,jol jon majd a nagy kracsonyi traktaban :wink:

Beszti
Na akkor jol tipeltem a dontesedet, ez lesz a jo hidd el :D
Hat az anyagi vonzata ismeros.Mi most a magandoki havi latogatasi (es gyerekkel+munkaval nem tudtam volna orakat ulni a klinikan a dokira varva )+halpenz(amit nem szabott meg,,neke maz a doki nem szimpi aki kikoti az arat...)+fizetos szoba (Az Istvanban non-stop latogatasi ido van...)+szulesno volt 160ezer.Tudom soknak hangzik es az is,de nagyon megerte.Foleg a szuleszno+fizetos szoba.Oda bejottek a csecsemosok napjaban tobbszor ha hivtam oket,nem kellett sorba allni es rajuk varni,mig a tobbieknek oda kellett menni a szobajukba.
Anno Alex szuletese kb 60ezer volt,es a doki egy szuper docens es es meber,de a korhazi napok ezt nem tudtak kompenzalni....
Nalunk sincs mesecsatorna,a Thomast meg a tesom gyerekein keresztul ismeri,mar jo ket eve vettuk az elso vonatot.
Ja latta valaki a Polar Expressz c.filmet ?Nagyon szep csaladi film,es abban isvan egy fustot vonat,azt vettek meg a noveremek tavaly,meg en is odaig voltam tole.Elethu hang a fustol :lol:
Milyen szinu lett a hajad?Azt hittem neked ez a termeszetes.

Judy
Tenyleg fontos hogy ne legyen tapszer+cukros viz.Most nagyon rugalmasan kezeltek neke,de anno Alexot az elso napon nyomtak cukros vizzel a megkerdezesem nelkul,amig az intenziven voltam.
Itt is az elso ejjel bent volt naluk a babo,de azt mondtak ha sir kihozzak megszoptatni,nem sirt 8)


Samitogepes jatek nalunk nincs,nagy ritkan van egyszervolt.hu,ott is csak a dalokat hallgatja.
En oszinten szolva nem vagyok enne hive,nagyon kicsik meg es barmennyire mas vilag es,en mar attol is furan erzem amgam hogy a mobillal a kezeben felteszi a labat es cseveg..anno nekun ktelefonunk sem volt,most meg a kinti unokatesokkal duruzsolna orakon at :lol: Persz lehet kontorllalni de szerintem nem hosszu tavon.
Nalunk tv-zes sincs nagyon csak 2-3 naponta dvd,az is max 45perc.Ha uszni megy utana olyan faradt hogy ilyenkor megengedjuk neki.Egyebkent nem is keri,meg van szokva hogy itthon foglalkozunk vele, persze tudom,hogy nem volt eddig kisteso,nem kellett lepasszolnom a gyereket.Bar miota van Leon es egyedul vagyunk inkabb meset olvasok neki meg fel kezzel kartyazok+tarsasosozok,minthogy leultessem a tv ele es bambuljon.Persze fontosak amesek de az is csak korlatozva minosegben es idobe.Ismerek olyat akinek a gyerek fel delelott a tv elott ul,es meg buszke is ra az anja,hogy jol elvan a gyerek :shock:

Magdi
Jaj de sajnalom.Ez az auto amit nemreg vettetek,a nagy?
Tuti hogy a servizben masoltak le a kulcsot,ez regi trukk.Mi nem is hordjuk mar szervizbe ,pont ezert,az unokatesoim szerelok, okcsinalnak mindent.Vagy pl zoldkartyara is ismeroshoz vittem,plane egy terhes csajt szeretnek atverni...
Amerikaban ott kezdodik,, hogy be sem zarjak a lakast+kocsit,sehol.Es lass csodat,megsem lponak...Nekem is fura is volt elsore,de nagyon biztonsagos,persze nem Harlem de az atlag hely.
A noveremek ha 5 hetre jonnek se zarjak be a hazat :lol:
Nekem talvay komplett zarcseret kellett csinalni ak ocsin amikor ellpotak a taskam az Allatkerben.Minden benne volt,lakas kulcs cimem ugye.Ugyhogy remalom volt az elkovetkezo par ora,de szerencsere mi ertunk a kocsihoz es a lakashoz elobb....

Na pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


én napi fél órát hallottam nemrég a tv-ben 4 évesen. mondjuk nálunk nincs mindennap gépezés, bevezettük hogy heti 2 nap, és azt várja nagyon, mikor játszhat. a grafikai dolgokat is szereti, formákat rajzolni egérrel, színezni, radírozni.

Magdi
Sajnálom a kocsi körüli dolgokat, tényleg szemét emberek vannak, sajnos, és a legtöbb beépített ember, tudatos... talán abban tudunk előrelépni, hogy a mi gyerekeink nem lesznek ilyenek sosem. mondjuk ezt az amcsis bárkit lepuffantok dolgot nem tartom jónak,amikor már odáig fajul, hogy egy fél iskolát kinyír valaki...csak mert nem tetszik vmi... de amúgy értelek, én is dühös lennék nem is kicsit.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 

 
 

Zsuzsa
Lucának boldog névnapot :D !

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Magdi!
Autó :twisted: ! Remélem, azért meglesz, vagy ha nem, legalább a biztosító fizet.

Judy!
Tulajdonképpen hittant tanít egyházi alkalmazásban, de az egyháztól kapja a fizetését, ezért "egyházi személy2. minden járulék becsületesen van fizetve utána. Most a tb-nél próbál érdeklődni, de egyelőre nem veszik fel a telefont.

Bocs, sietek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Magdi,
Hát ez méreg... :evil:

Zsuzsa,
Jobbulást Elődnek!

Kata,
Örülök, hogy bejött a profi :) És örömmel látom, hogy újra jókedvű vagy.

Ma voltunk a dokinál, Csonginak enyhe középfülgyulladása van, de ma már jobb volt a közérzete. Drukkoljatok, hogy ne legyen komolyabb fül-probléma belőle...

Zit
parazita
 
 


Zita,
Meg tudnád adni nekem is a profis címet, lehet én is rendelnék a karácsonyi nagyvendégségre egy kicsikét:).
Drukk a fülecskének!:)

Magdi,
Sajnálom az autótokat:(.
Csatlakozom hozzátok, nálunk sincs számítógépezés, egyszerűen nem érdekli a lányt. Néha, kb. havonta 1x rájön, hogy az excelbe akar irogatni, és ennyi, ez is addig érdekelte, míg megtanulta leírni mindannyiunk nevét :lol: , aztán mióta kézzel is megy már ez neki, végképp abbamaradt. Egyébként egy csomó billenytyűt ismer Lili, meg az egérrel is lassacskán elboldogul :lol:. Bevallom én még nem mutogattam neki weboldalakat, félek, hogy akkor nem tudom majd féken tartani, a tv-vel is néha küzdünk, de legtöbbször azért ha mondom, hogy most elég, simán kikapcsolhatom, nincs veszekedés :D. Egyébként a nagy kedvenc még nálunk a TV Paprika :lol:, vagyis inkább nekem :lol: (szakmai ártalom...:)).

Na megyek hajat szárítani...
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Szisztok!

Régen nem írtam, de mindig próbálok eljutni ide is.

Kataa!
Örülök, hogy már kezd megoldódni a szopis kérdés! Annyira jó!

Beszti!
Nagyon drukkolok, hogy minden a lehető legjobban alakuljon számodra a szülés körül és, hogy gyors egyszerű szülés legyen!

Nálunk másfél hét egészésg után újra beütött a mennykő. Múlt hét pénteken nem evett a Dani abölcsiben, bár akkor még semmi baj nem látszott rajta.
Szombatra elkezdett köhögni és vasárnap estére már sípolt. Hétfőn mindhármat levittem a dokihoz (mint köhögött!) Dani-Gergő asztmás jellegű hörghurut, Gabi csak köhög. Kapják a köptetőt, a két kicsi meg még a hörgtágítót is.

Daninak nagyon csúnya az asztmás jellegű hörghurutja! Iszonyat, hogy hogy veszi a levegőt!!!! A lakás legtávolabbi pontján is hallom, ha lélegzik, kb mint dárt véder. Valamelyik este a sok szaladgálás közben (miért is ne rohangálnának, amikor betegek... ) annyira elkezdett fulladni, hogy ki kellett vinnem a teraszra, mert alig kapott levegőt. Este 9-kor kabát-sapka, cipő és kint ültünk a teraszon, ott jobban lett.
Na erre ma éjjel fél 3-kor sikitozva ébredt, ANYUU-Anyuuu. Lángolt a gyerek! Tűzvörös volt a füle, meg az arca és forró. A homloka már kevésbé, ezért is lehetett, hogy "csak" 38 fokos láza volt. Nagyon nagyon fájt a füle, mutatta is, hogy ott a baj. Imádom, hogy már meg tudja mondani mi fáj. Kapott Nurofent és kb 20 perc múlva aludt tovább. Reggel fél 7-ig ki is tartott, akkor kellett adni még egy adagot, most megint alszik. Várom a fél8-at, hogy a dokinénik beérjen a kórházba, mert megyünk azonnal. Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy a Daninak az egész felső légúti rendszere be van durranva Esküszöm, ha végre meglátnátok, hogy milyen élőben el se tudnátok képzelni, hogy milyen beteges. Olyan stramm kölyöknek néz ki.

Na megyek felhívom a dokit.

Kép
sasha
 
 


Magdi!

Autó:(

Sajnos a szervízekről, sőt új kocsinál a márkakereskedőkről is csupa rosszat hallottam. Az én férjem gépészmérnök és állandóan rémtörténetekkel teraktál ilyen ügyben. Szerinte bármit és bárhonnan nagyon rövid idő alatt el lehet lopni. Az egyetlen valamennyire biztso módszer az egyedileg beépített indtásgátló kapcsolók, amik nem gyárika, hanem egy ismerős villanyszereő beszereli az autóba. persze azok si kiiktathatóak, de legalább keresgélni kell.
A többi módszerbnek szerinte egyáltalán semmi értelme, percek alatt kiiktathatóak.

Számítógép: Emma szokott vele játszani, vannnak kicsiknek való programok, leginkább azzal, pl a teletubbies egy isznyú ari program nagyon kicsiknek. Én őszintén nem bánom, hogy tudja kezelni a gépet. Az hogy mennyit játzik vele tök változó, most pl épp egyáltalán nem, most nem érdekli, de volt egy időszaka mikor minden nap odaült, mert imádta a staroke-t és annak a műsorait nézte a minimax.hu-n, egy élmény volt nekünk (holt hamisan éneklő kisiskolások karaokéztak :roll: )Ha játszik vele szeret még szinezni a géppel, memória játékozni, ilyesmitket, mi nem tiltjuk, de ahogy írtam most épp magától hetek óta nem érdekli. A mese nézés az más, azt szereti :oops: esténként szokott nézni egy egy dvd-t elalvás előtt. most leginkább a süsü a menő nála.

Judy!

édes lehet az a kutyus:) Nálunk is kettő kint lakik kutyaházban, pedig az egyik csak egy 8 kg-os kis pincser-snaci szerű keverék, de jól megvannak, összebújnak a kutyaházban. Mondjuk én esténként meg hétvégén ha otthon vagyunk be szoktam engedni őket a konyhába kicsit, hagy legyenek a "családdal" :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Autó: Sajnos nem fog fizetni a biztosító, nincs rajta Cascó. Azt hiszem, hogy ilyen öreg autókat ('91-es) nem is lehet bebiztosítani. Pedig értékileg milliós nagyságrend, szeptemberben vettük 1,1mFt-ért. Na ennek utánanézek, lehet, hogy az én autómra megkötjük, legalább addig, amíg itt lakunk. Bár a férjem szerint már az enyém is öreg autónak számít. :? Na ma megnézem a neten.

Kata! Röhej, de ez a Mozaik utcai vizsgaállomáson történt, ami a központi nagy vizsgaállomás. :cry:
Szervízelni csak ismerőshöz megyünk mi is.

Zsuzsa!
Lucádnak Boldog névnapot! :D
Ezen a héten már nem megy Nóri oviba, tegnap még megoldotta Gyuri, de ma olyan munkája van, ami egésznapos, nem tud rohangászni. Nagyon pipa vagyok, mert már 3. hete ment volna minden zökkenő nélkül, nem volt reggeli sírás, kedvvel ment, és ráadásul tök jó dolgokat csinálnak az oviban, készülődnek a karácsonyra, tegnap pl. festettek.
Gyermeki lélek: Nóri megkérdezte tőlem, hogy "Anya, azért lopták el Apa autóját, mert nem szeretek oviba járni?" Szívem szakad, annyira kis ártatlan gondolkodása van.

Zita! Drukk, hogy ne legyen nagyobb gond a fülecskével! Sapizzatok, az nagyon jó!

Ilke! Paprika Tv :lol: Szupi háziasszony lesz Liliből (is) :wink:

Gumicukor! csak a magántulajdon-védelme dolog tetszik egyedül Amerikában, természetesen az nem tetszik, hogy tizenéves gyerekek lövöldöznek ártatlanokra. Bevallom én vallom a szemet-szemért, fogat-fogért elvet, én bizony visszaállítanám a halálbüntetést. na jó, nem az autótolvajokra, de pl. aki képes megölni egy embert, azt egyáltalán nem tudom sajnálni, sőt pipa vagyok, mert a becsületes adófizetők pénzéből tartják fenn a börtönöket, ahol üdülnek e mindenféle szemét alakok.
Nemrég volt a hírekben, hogy agyonvertek egy gazdát, aki a kertjéből zavarta ki a tolvajokat. ÉÉÉÉs még a dádék siránkoztak a TV-ben, hogy önvédelem volt, mert a gazda szerszámmal "támadt" rájuk. Öcsém, mi a f.szt (hess) kerestek másnak a kertjében????
Valószínúleg megússzák az emberölést max 10 évvel, kijön a dutyiból és ugyanott folytatja.

No, elég belőlem ennyi, borzasztó, hogy az utóbbi napokban velem van tele a topik. Velem mindig történik valami :?
Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sasha! Most olvaslak. Ez borzasztó :cry: Nagyon sajnálom szegény Danidat. Ezek szerint nem segített nála a mandulaműtét. Mit lehet még tenni? Jobbulást a fiúknak!
Te jól vagy? Mármint egészségileg. lelkileg-idegileg gondolom, hogy hogy lehetsz :cry:

Pussz

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Sajnos most csak gyorsan!

Zita
Csepegtess kövirózsát a fülébe. Annának hétfőn éjjel diagnosztizáltak heveny gennyes kpfülgyulát, antibigyót is kap. Tegnap már savas bulla volt a dobhártyáján de megúsztuk a szúrást, nincs már fájdalma és láza. Szörnyű.
Ezer hála Banyócinak, aki eszembe jutatta, hogy létezik kövirózsa.
Sapizunk, infárzunk de Gc is írta nekem, hogy ez a kpfülgyula most divat, sajnos. Jobbulást nektek is!

Sasha
Sajnálom, hogy ismét betegek a fiúk! jobbulást!

Magdi
autó :cry: száradna le a kezük!

Zsuzsa
Lucusnak sok boldogog névnapot kívánunk családilag!
Mi most rohanunk fát venni. Tök jó, hogy Robi családozik most! Így viszont ti nem taliztok sokat, ismerős a szitu! Hosszú, boldog házasság titka. :wink:

Bocs, most csak ennnyi.

Ja, Nyuszika írjál már!
Pusz,
én

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


annyira pipa vagyok már pár napja. a velünk szemben lakó csak minden reggel 6órakor megy munkába, de akkora robajjal, hogy folyton arra ébredünk. a lakásjtót sem behúzza, hanem bang telibe bevágja, jó kopácsolós cipője van, amit beleváj a lépcsőházi követezbe, majd le a lépcsőn, reng a korlát, és még a tetejébe a lépsőházi ajtót is bevágja, pedig simán be lehet azt is húzni, hogy kattan a zár. még várok kicsit, meddig tart ez, aztán megkérem, hogy kicsit halkabban, mert nem hiszem, hogy mindenki erre szeretne kelni..

mi kaptunk idén is oviújságot, ahol az elmúlt 3 hónap eseményeiről számolnak be az óvónők. képekkel, kirándulások, nyílt napok, népszokások történeteivel, hogyan élték meg a gyerekek + a gyerkőcöknek is van benne színező, kisebb feladatok. annyira meghatóan írtak a Márton napról is, pont Dani kedvenc óvónénije. behozott uis egy libát, akit pár napos kora óta nevelget otthon (nagy kertjül van, sok állattal) és behozta autóval egy dobozban az anyósülésen :) a gyerekek meg kint a teraszon nézték, haogy lépkedett peckesen.

igen ez érdekes kérdés, a büntetés, halálbüntetés. persze mindenkiben ott van, hogy megbosszulja, de nekem mindig eszembe jut, hoy milyen jogon veszem én más életét, még akkor is, ha gyilkos. de itt meg az is felvetődik, hogy ő akkor milyen jogon vette el másét, esetleg olyanét, aki közel áll az emberhez. ez egy örök dilemma. másfelől meg nem kapnak sosem olyan büntetést, amit mondjuk elkövettek, csak beinjekciózzák, vagy electric bugi, aztán jól van, szinte nem is szenvednek. igazából uúgy kellene meghallniuk, ahogyan kinyírtak valakit, hogy érezze, mit érzett a szerencsétlen áldozat. egyébként a pszichoógia tanárom mondta anno, hogy a halálbüntetés egyáltalán nem veti vissza a bűnözőket, szite alig van visszatartó ereje.

sasha
jobbulást nektek, ez már több mint sok, remélem bírod még cérnával!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


csak = csaj
követezbe=kövezetbe
lépsőházi=lépcsőházi
hoagy=ahogy

áááá, a többit már nem is javítom :x

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sasha,
Hát ez már tényleg agyrém. Ráadásul mind a 3 gyerek! Jobbulást!

Ilke,
Profitterol: Vigh Barnabás (a sógorom, hivatkozz rám), 20/4174295, jó előre beszéld meg vele, mert ilyenkor nagyüzem van...

Halálbüntetés: szerintem sincs igazi visszatartó ereje, annál hasznosabbnak tartom a szigorúan életfogytiglani börtönt (nem 10 vagy 15 évet) vagy kényszermunkát. Mert az tényleg büntetés, és az illető egy életen át elmélkedhet, valamint többet nem lesz alkalma senkit megölni.

Zit
parazita
 
 


Sziasztok


Zsuzsa
persze van elonye hogy apaval si vanak sokat.Amikor korhazban voltam Alex ratapadt apara.Amugyis hetvegen sok kozos programjuk van:uszi,kondi,bevasarlas..de ugy orulokhogy kolcsonos az imadat.
En nem emelkeszem ilyen kozvetlen kapcsolatra apuval,pedig aldott jo ember esz szeretem,de anyu volt mindig is a favorit.
Anyuek is nagyon rakaptak az unokazasra.Minden heten jon masfel napra segiteni, ez most jol jon nagyon :wink: Pedig csomo dolgoa van a cegenel+kepviselo is...de reg nem volt mar baba a csaladban (3 eve :lol: ) es most nagyon csipik.

Brigi
Mi ujsi?Gyere irj azert :wink:

Parazita
Hat igen nem igen voltam onmagam,annyira kikesziett a fajdalom :oops:

Sasha
Hat ezt mondtam en is nemreg ,hogy annyira strammnak nez ki Dani,aztan megis.
Nem lehet konnyu hogy mindharom beteg,szegeny Geri csak kapja a bacikat mar ilyen korban.

Magdi
Szerintem lehet kotni cascot,csak huzos lesz az ara.
Erdekes mert en anno a 8.keruletben nyitva hagytam az anyosulesnel az ablakot ,de total,es egyejjel ugy volt,nem is vittek el :lol: Ja hogy azert mert Suzuki volt???,na de ez mondjuk 98-ban volt meg.Ugyhogy szerintem nem csak pesten lopnak autot.Fonokomet tavaly Nagykovacsiban tamadtak meg, hogy a Renault-jat elvigyek,pedgi akkor mar 4 eves volt,tehat nem uj....
Mi vizsgazni is ugy megyunk hogy vegig ott van valaki a kocsi mellett,es a kulcsot ki nem engedjuk a kezunkbol,pont ezert.

Bea
Szoval engem itt mar szora sem meltatsz??na megallj :wink: :lol:
Jo hogy jobban van mar Pancsi,gondolom te is megnyugodtal.

Gumicukor
Egy szolast meger a szomszednak.Velunk szemben kepzeljetek egy Alex nevu ember lakik,na nem magyar,es O az egyik epittetoje a haznak,ritkan van csak itt szerencsere.

Halalbunteteshez csak azert nem szolok hozza,mert most valahogy nincs lelki erom hozza..annyira kis bekenkben elunk, hogy kizarom a gonosz vilagot :roll: :wink:

Leon egy tunci baba,uuuuugy imadom csajok,tudom ezt mindenki gondolta,de feltem am egy kicsit hogy hogy fer meg az Alex imadat mellett,de siman :lol:
Es en imadok babazni is,van akinek nem erdekes ez a korszak de ahogy szuszog meg nezeget mar az nagyon eeeedes :D
Na jo befejezem... :lol:
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


hát egyszer mi is elfelejtettük bezárni még a 7kerben a kocsit, reggel vettük észre, hogy mindegyik ajtó nyitva volt... kaptuk is az infarktust, akkor még 3 éves autó volt. úgy látszik Ford nem kell senkinek.remélem eze után sem. mi si ott vagyunk a vizsgáztatásnál, meg ismerős csinálja.

jaj, kata jó olvasni a soraidat. remélem nemsokára én is hasonlókról számolhatok be. ma voltam a hormontükör első csapolásán, januárban lesz a második forduló. utána meg már ismét zöld út, ha ott is minden rendben.

nekem az volt furi, hogy a Zalatnay Cinit gyilkosok közé zárták, pedig azért ő csak sikkasztott, bár 150 millárt cserébe sokan leülnének 1-2 évet. most a Cini lánya, az tényleg a lánya? mert a Szulák showban nem volt egyértelmű.

oviban mit kapnak az ovinénik karira?

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Mindenkinek köszönöm a kövirózsás tippet, remélem, beválik nálunk is...

Kata,
A gödör aljáról csak felfelé vezet az út :) És ott van neked Leon, a profi :lol:

Ovis ajándék: nálunk az összedobott pénzből a gyerekek (mármint a csoport) kap új játékokat, könyveket, amire szükség van. Az óvónénik továbbra is egyénileg...

Zit
parazita
 
 


Köszi a jókívánságokat!

Dani mindkét füle kezd begyulladni, vörös a torka és az arcüreg is gázos. Kapott ab-ot. Hazajöttünk, megetettem a Gergit és indultunk tovább a háziorvoshoz. Gergő határozottan javul nagy örömünkre! Gabinak tiszta a tüdeje, de még marad. Dani viszont romlott. Nem csak én hallottam akkor, hogy rosszabbodik, hanem ténylegesen. Most az van, hogy naponta 3x2 puff Ventolint kell adjak neki (inhalációs aeroszolos hörgtágító, a puff az meg két adagolás) és 2x2 puff Pulmicort (asztma gyógyszer), ezen kívül még kap Cataflam cseppeket is. Kivételesen nem hagytam a gatyámat is a gyógyszertárban, mert a legtöbbje házipatikánk részét képezi már egy ideje :? Csak a Cataflam és az ab nem volt itthon. Hétfőn újra kontrol de mindkét helyen ám! Fülészeten is és a hátiorvosnál is. Csak hogy ne unatkozzam.

pusz

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha! Jobbulást a gyerekeknek. Jól kikaptátok, :? de talán karácsonyra pont kigyógyultok belőle. :)

Kataa! Nem tudnál képet feltenni a babusaidról, olyan kíváncsi vagyok hogy nézhetnek ki. :P

Gumicukor! Szerintem is nyugodtan szóljál. Ha ezen megsértődik, hát megérdemli.

Mi a multkor a mikulás előadáson hagytuk nyitva véletlen a kocsit, de hálistennek senkinek nem kellett. :)

Képzeljétek, a múltkor mondta a nővérem, hogy mit vennének a gyerek tanárnénijének. Én egy kicsit húzósnak találtam. Mire azt mondta, hogy az arany gyűrűnél még mindig olcsóbb. Én itt elképedtem. :shock: Alsós a gyerek, mi lesz még nyolcadikig, vagy a középsuliba. Szerintetek ez nem túlzás, vagy manapság már ilyen ajándékokat kapnak a tanítónéink (óvónénik).

Andi
andrea27
 
 


Heló!

Gc
Nálunk is van hasonló szitu. Felső szomszéd fél 7 magasságában, reggelente a hálónk fölötti szobában húzgál vmit. Mint amikor a széket nem emelik fel hanem tolják. Isteni erre ébredni. :lol: Ennél már csak az volt jobb amikor az alattunk lévő stérber lányka szintén ez idő tájt leütötte az első dallamot a zongorán. :twisted:
Beszéltem az anyujával, hogy próbáljanak reggel 8 és este 8 között klimpírozni de kicsit kellemetlen volt mert egyébként jóban vagyunk. De szerencsére értelmes nő és nem sértődött meg, sőt mellém állt a gyerekével szemben, mert szerinte is túlzásba viszi a gyakorlást de annyira szeret zongorázni a lányka. Ezt is megértem.
(Hehe, csak emlegetni kellett, épp a Láttál-e már valaha van műsoron)


Zsuzsi
Mi is megvettük a fájt. Anna egy ici-pici ezüstfenyőt nézett ki, mondván azt elbírja. :D Végüld Nordmannt vettünk, kb. 1,7 magas lehet.
Menütök jól hangzik, megyünk! :lol:

Kata
írtam, hogy siettem. :D Olyan vagy!
Jó olvasni, hogy mennyire boldog vagy! Suzukit nem szídni! :evil: Meglepődtem amikor hallottam, hogy hanyadik a tolvajok listáján. Nekünk nagyonis megfelel. És nagy érvágás lenne ha meglovasítanák. Nem mondom, hogy nem örülnék egy Saab-nak vagy egy Volvónak. :lol:

Andi
Nekem nem szimpatikus az nagy ajándékozgatás, bevallom. Elég szomorú ha ezt elvárják a pedagógusok és ez alapján bánnak a gyerekekkel. Év végén egy fényképpel és Merci csokival köszöntük meg az éves munkát.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok
Magdi
sajnálom az autos ügyet :( amugy én se engedem számitogépezni a fiukat ismerik tudják miaz de tilos hozá nyulni :D ,viszont hétvégén minimaxot nézhetnek szigoruan délután de azt se sokat :wink: .

Kapcsolgatás
Nálunk az sincs szerencsére mivel ha ök hétvégén tvnek akor minimax megy csak más nem is érdekli öket :) .

Kataa
Nálunk hétközbe nincs tvés mert vacsi ,gyakorlás ,játék,és mese van igy levanak foglalva szombaton meg délelöt játék és piacozás,vásárlás ,játszotér ,és csak délután mikor mindenki fáradt akor nézhet tv. :) .

Sasha
Jobbulást :)

Ovis/iskolás ajándékozás
én eddig soha nem adtam ajándékot az ovonöknek az elözöekel év végén nem voltam megelégedve ,én csak a logopédusnak és azelött a bölcsis gondozonöknek adtam jándékot mert sokat foglalkoztak petikével :) .Most is adok imikénél ajándékot a bölcsis gondozonéniknek de csak azért mert imike jövöhéten megy utoljára a bölcsibe ,januártol ovis lesz :D .

Lányok
Ma voltam Budaörso Tescoban eben még nem lene semmi különös de piros télikabát volt rajtam és ezért 2 is tescos dolgozonak néztek :lol: elöször egy idösebb ur keresett rajtam babapiskotát miközben kekszet és ,nápolyit kerestem a 3férfinak :D mondtam én nem tudom hol van ,másodszora füszernövényt kerestek rajtam ,párom szolt hogy biztos a piros kabátom zavarta meg az embereket :lol: .

Pusz Csics
csics
 
 


Csics!
Tesco :lol: ! Jó ég, Imi már ilyen nagy??? még csak most született!!!

Kataa!
De jó látni, hogy kezd visszatérni az életkedved :lol: :lol: !

Ajándékozás
Megmondom őszintén, én sosem vettem egyénileg semmit az óvónőknek (mi sem kapunk soha senkitől :wink: ), csak év végére. De a munkatársnőim is mondták, hogy karácsonyra a tanító néninek szokás... Hát, én nem emlékszem, hogy valaha is vittem volna valamit bármelyik tanáromnak is. Vagy ennyire megváltoztak az idők???
Én pedagógus vagyok, de soha eszembe sem jutna elvárni, hogy bármilyen alkalomból kapjak valamit. Év végén a szülők összedobnak egy kis pénzt, és kapunk valamit, az még mondjuk oké. Mi ált. pár ezer Ft-os (4-6, mikor hogy, de ennél több még sosem volt) Tesco v. Auchan vásárlási utalványt kapunk mindig. Külön egy-egy gyerektől még SOHA nem kaptunk semmit (el sem várjuk, de tényleg). Karácsony, pedagógus nap... Komolyan mondom, nem tudom, hová jut a világ. Vannak, akik névnapra is visznek, meg szülinapra (honnan tudják egyáltalán, mikor van az illetékes szülinapja?????). Az a baj, hogy egyes tanárok (óvónők) el is várják. Még egy szál virág oké, de több ezer (akár tízezren felüli) ajándék... Miért gondolja az emberek nagy része, hogy a másik embert feltétlenül meg kell vásárolni??? Hogy azért mert mit tudom én, milyen nagy értékű dolgot visz ajándékba, akkor jobban foogja szeretni a gyerekét? Vagy jobb jegyet kap? Mert sokszor a pedagógusnak is kínos, hogy olyasmit kap, amire nem számít (miért is tenné?), és aztán azon gondolkodik, hogy mit is várnak tőle az ajándékért cserébe????

Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sasha,
Jobbulást Daninak, vajon mitől lehet ez a sok betegeskedés nála? Immunológusnál voltatok már?

Manó,
Bálintnál is a Süsü a nyerő, kapott is nemrég egy süsüt a Gulliverből, azóta azzal alszik, mindig megeteti, de a legjobb, ahogy a nagy szájába belepuszil néha, elég vicces :lol: .

Magdi,
De édes Nóri, tényleg vajon mik járhatnak a pici fejében ilyenkor :roll: ?
Köszi, remélem :) , már azt is elleste, hogy hogy kell tartani az újjait, amikor vágunk, hogy ne vágjuk meg magunkat. Persze kést még nem kap a kezébe, de a játékkéseivel rendszeresen gyakorol.

Bea,
A kövirózsát hogy kell használni? Anyósom is ajánlgatta már, de még nem vettem, sajnos Lilinek is rögtön a fülére megy a gyulladás mindíg, de már kitapasztaltam, hogyha elkezd folyni az orra (akár csak egy picit is) rögtön elő az infralámpa, és napi 1-2x elalvás előtt lámpázom, így nem húzódik rá.

Hú miket írtok a szomszédokról, na nem véletlenül költöztünk mi önálló kertesházba. Volt szerencsém közel 20 évig panelba lakni, na ott egy életre megfogadtam, hogy falszomszédokat többet soha, még ikerházat sem. Emlékszem az utolsó affér az volt mielőtt ideköltöztünk volna, hogy az alattunk lévő fiatal fickó este munka után szépen bekapcsolta a házimoziját és jó hangosan elkezdte nézni órákon át. Szegény Lili alatt meg dübörgött a padló a hangerőtől, ha meg szóltunk neki, hangosabbra vette :( .

Gumicukor,
De jó ez az oviújság, majd egyszer megmutatod, hogy hogy néz ki, tök jó lenne nálunk is ilyen :) .
Drukk a jövő évhez :wink: !
Nálunk mindig kapnak az óvónénik is kariajándékot az ünnepségen, ezt közösen dobjuk össze. De én minden évben szoktam adni valami apróságot is külön. Idén egy mécsest és egy saját készítésű organza terítőt adtam mindkettőnek, csak más színben. Ami viszont durva volt, hogy reggel mentünk az oviba a kariünnepségre, és látom mindenki sír. Aztán mondták, hogy az éjszaka meghalt Liliék dadusnénije álmában :cry: , hát nem mondom nagyon rossz volt így ünnepelni, de a gyerekek miatt igyekezett mindenki végigcsinálni :cry: .

Zita,
Köszi, holnap szerintem rácsörgök majd.

Kataa,
Igazad van élvezd ki minden percét ennek a babázós korszaknak :) , én is pont így álltam hozzá, amikor Bala egészen pici volt, mert tudtam, hogy több mazsola már valszeg nem lesz.
Én is szeretném megnézni Leont, léccike képet kérünk! :D

Andi,
Aranygyűrű??? Te jó ég, na azért ez már tényleg túlzás.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Hali

Sasha
Akkor jobbulást ismét :? Gergő is lázas lett estére, remélem nem lesz nagyon beteg.

Zsuzsa
Lucusnak boldog névnapot :) azt a csirkés receptet leírhatnád, ha van időd please :)

Manó
Én is beengedem néha Zorkát, de csak az előtérbe. milyen kutyáid vannak?

szomszédság: nekünk ikrünk van, de szerencsére semmi nem hallatszik át.
én is pipa lennék ilyen zajokra ébredni, az biztos :twisted: :twisted:

Panda, Bea
Hát én nem azért viszek ám ajándékot karira az ovónéninek és bácsinak, hogy megvásároljam, hanem egyszerűen azért mert szeretjük őket és Gergő nagyon jó helyen van nálukés egy picit szeretném kifejezni a hálámat. azért van ám ilyen is, és nem többezer ft-os ajándék, hanem csak egy kis jelképes dolog, karis desszert. kreatív nem vagyok, meg nem bizti hogy örülnének az én sk rémségeimnek.
aranygürü mondjuk agyrém.
névnapra, szülinapra mi sem vittünk, évvégén meg virágcsokor volt.


jó éjt

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Judy!
Nem azért mondtam, hogy aki ad, az rosszul érezze magát :oops: (én is fogok :wink: ). Csak az a baj ezzel az egésszel, hogy kezd olyasmivé válni, mint az egészségügyben :cry: . Nyilván nem a kis csoki, virág, ilyesmi szút szemet az embernek, hanem a bazi nagy ajándékkosarak, észerek, ilyenek.
Nem kérdezted meg véletlen G.-től ezt az egyházi személyes dolgot?

P.

panda
Halásztelek
 
 


Judy,
Én is így vagyok vele - hálás vagyok nekik, amiért aranyosak Solymival, és szintén egy kis csokikát, ilyesmit adok.
Az aranygyűrű tényleg kicsit erős :)

Csongi javulgat (lekopogom), ma már hőemelkedése se volt, pedig AB-t nem is kapott. És végre előbújt a 9. foga! Szegény nagyon sokat szenved ezzel a fogzással - Solyminál észre se vettük...
Csak sajnos nem látok be a fülébe. De ha nem lázas, akkor ez azt jelenti, hogy javul az is????

Zit
parazita
 
 


Sziasztok!

Sasha!

Jobbulást a családnak! Szegény Dani, ez hihetetlen hogy ennyire beteges:( De majd biztos kinövi.

Ajándék: Éna szaloncukrot meg ilyesmit szoktam adni, tavyl merci desszerett vettem egy jó nagyot és mondtam egyék meg közösen, idén milka karácsoyni gömbökt vettem. Szertintem ez csak egy gesztus az ovónők felé, nem hiszem hogy ennél drágább ajándékra szükség lenne.

Judy!

Hát nekünk van egy shih-tzunk, aki már akkro is megvolt amikro Emma született, ő bent van a laksában éjszakára. Kint meg van egy golden-tacsi keverék, meg egy utcai vegyes (valami snaci, törpe pincser lehet), akit az utcáról szedtünk össze :lol: Szóval nem valami pedigrés csapat.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Heló!

Legközelbb én is korábban kezdem az infrát és a sapit. Nagyon nehezen gyógyul a fül. Annát is csak jövő kedden viszem kontrollra, lehet, hogy idén már nem is ovizik. :?
Kövirózsát bioboltban vett a férjem és naponta 3X3 cseppet csepegtetünk a fülébe.

Judy
Igazad van! Általánosítottam. 8) Én is azért adtam év végén mert elgedett voltam. Rgyébként nálunk Karácsonykor és év végén is van közös ajándékozás.

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok!

Óvónéniknek ajándék: én vettem idén desszertet, tavaly illatos gyertyát kaptak. Nem egy nagy összeg, de a gesztust én fontosnak tartom. Biztos nem lenne gond, ha nem adnék, hiszen nem várják el, de tutira jól esik nekik. Év végén közös ajándék van, tavaly vázát kaptak a csoporttól. (fejenként asszem 600Ft-ot adtunk)

Fülgondok: Nálunk tavaly Márknak 3x volt begyulladva a füle. Idén még nem volt ilyen gondunk. (kopp-kopp) Igazság szerint én már a nátha kezdetekor ráadom a fülessapit+infralámpázom őket.
Zita! Sajnos a láz elmúlása nem feltétlenül jelenti azt, hogy elmúlt a fülgyulladás. Folytasd még a kezelést pár napig (infralámpa, sapi, orrcsepp, Sterimar).

Ilke! Szegény dadusnéni. A gyerekek mit szóltak? Biztos fogják majd hiányolni a dadusnénit. Jaj.

Gumicukor! Ez az ovis újság engem is érdekelne, tök jól hangzik, nagyon ötletes.
Zalatnay Cini lánya örökbefogadott gyermek.

Pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


hali
kicsit kába vagyok ma reggel, túl jól sikerült a céges karácsonyi buli :lol: :oops: , a torkom fáj a sok nevetéstől. volt vmi bűvész, hááátt.... elég amatőrke volt. a párom pesztrálta Danit othon, mi meg csajok mentünk csapatban, mint a régi szép időkben.magassarkú is régen volt már rajtam, de azért még emlékszem, hogy kell benne járni.

csics
engem is a piros mellényemben CBA-s dolgozónak szoktak nézni :)

nálunk is közös ajándék lesz az óvónőknek,úgy mindenkinek jobb anyagilag. kíváncsi leszek, mire esik a legtöbb szavazat, idén demokratikusra vettük a figurát. 4lehetőség közül kell megjelölni vmit, és amire a legtöbb szavazat esik, az lesz. beraktuk a kisszekrényekbe, a miénkben meg van egy ládika, abba mennek a voksok.

hát amikor anyósoméknél laktunk, ott is voltak szép kis zajhatások. Első számú, ami egész napos a Dósza György út, éppen a felújításakor született Dani, így légkalapácsozás volt egész nap.. mellettünk őrültek laktak, mindig 11kor kezdetek el övültözni, a hapsi a nejével, mert volt egy már felnőtt debil gyerekük, aki folyton sikítozott, így hármasban szuperül elvoltak, mi csaj majomháznak hívtuk. felettünk uaz, mint Beáéknál valamit mindig húzogattak a padlón. alattunk kínaiak, na azok is folyton parádéztak, az étterem miatt,a mosogatófiú énekelt az esti műszakban...kínaiul... így vicces, de a végén már minden zavart.

ovis újság- semmi extra, A4-es lapokon vannak az események, minden hónapot a jeles ünnepek felsorolásával kezdik, fotók. valszeg sima word-ben van és úgy nyomtatva + spirálfűzővel lefűzve.

dadusnéni :(

beának már mondtam, tesóm, aki reflexológus ajánlotta fülbajokra: masszírozhatjátok is a gyerekeket, a lábfej és a kéz gyűrűs ujján vannak reflexpontok, ami a fület köti össze, bármelyik gyűrűsujjat lehet masszírozni, az egész ujjat, többször is egy nap. illetve az arcon az orrnyereg és a szem alatt oda vissza, ez is jó a trutyi elvezetésének elősegítésére. levendula+citromolaj párologtatása, vagy fürdővízben való feloldása, párnára is lehet levendulát cseppenteni. a kövirózsát pici vattára csepegtetve a fülbe tenni éjjelre is jó.

magdi
köszi a cinis infót.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok,
Kepek lesznek csak uramnak fel kene tolteni a gepre...

Gyorsan ebed kozben irok,a takicsaj kiturt a konyhabol 8)

Gumicukor meg a tobbi lehetseges kismami jelolt. :wink:
Hajra, mert most megint senki nincsa topicban pocakosan.
Tenyelg elvezem ujra itthon,mostmeg a kracsonyi irodali bulira sem mentem,annyira nem erdekelt :wink:
Hormontukor tenyelg jo,hogy az ember lassa mi a helyzet.
Maradsz a dokidnal?

Parazita
Ahogy mondod profi a lelkem mindenben,profin eszik, a pelenkat tolti meg es sirni is csak ugy tud,mindent belead :lol:
Szerencsere eme tudomanyat ritkan gyakorolja,remelem tesoja temperamentuma lesz neki is.

Bea draga
Dehogy szidtam,de nekem a Swift volt,az elso szeriabol.A tied teccik,sot az SX4-is,ugyhogy gondolkodtam Suzukiban en is ujra de aztan megsem az lett.
Nekem nem kene Saab ,vagy max soforrel,parkolni nagy kocsival eleg gaz.

Ajandek
En iden kave-desszert parost adok.Nem vagyok egy kreativ ,plane most,ugyhogy boven elegnek tartom .Sot a dadus nem aszivem csucske,ugyhogy neki nem szivesen....de ez egy masik tortenet...

Szomszedok
Nekunk szerencsenk van,sarok lakas,es a kozvetleneket sem halljuk,egy fiatal par berel.Jo a szigeteles szerencsere.
A felettunk lakonal 4 hos baba van,na azt halljuk,csajok ez a kislany allandoan sir :oops:Nem veszes de hallom azert,de akkor mi elhet naluk elesben :shock: En meg ilyet nem lattam.Anyukaja felhivott valamelyik nap hogy bocsi a sirasert,mondtamhogy baba az csinalhat barmi ,neki meg van engedva.A lany panszolta el hogy a ferje mar szinte egesz nap otthon van,nem is jar dolgozni,mert annyira nem birnak a gyerekkel....Mondtam is apanak hogy O mikor marad itthon ha en nem birkozok meg a feladattal :lol: Jol kinevetett :lol:

Alexnak ma nincs ovi,eddig itthon jol elvoltunk most a papa elvitte az edzesere kicsit kitombolni magat,remelem elfarad :wink:

Na megyek mert szolit a fonok ur.
Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Haliho

Mi jol vagyunk, kop kop...:) EMI jar oviba, ugy nez ki egyre jobban osszebaratkozik a Regina nevu kis csopitarsaval.... meg is hivtak minket a jovo heten szulinapi buliba.:)
En sokat vagyok a boltban, majdnem minden nap egy fel napot, a maradek idoben pedig probalom elintezni az elintezni valokat. Jogsi meghosszabbitas, arubeszerzes, ajandekvasarlas, anyu kontrollra hordasa. (Levettek a gipszet a kezerol, gyogyulgat, de meg faj neki) Parom dogozik, igaz most M.on, meg utana karacsonyi partizik, mivel uj osztalyt rak ossze Pozsonyban, egyet ott is fog karibulizni. Sajna pont szombaton.
Mult szombaton eskuvon voltunk, amcsi-ausztral eskuvo, belvaros, Ybl palota, naggyon puccos hely.... vittuk a torpeket is, nagyon elveztek. Emi megjegyezte a 150kg-s kristalycsillarok es a plafonra szerelt oriastukrok lattan, hogy majd vegyunk ilyet otthonra is... :)
Ami rossz hir, hogy a parom apuja nagyon rosszul van, kezd nagyon leepulni (86 eves) egesz nap csak alszik es anyosom nehezen tudja kettojuket teljesen ellatni, mert maga is sziv es vernyomas beteg....:( Ilyenkor sajnalom, hogy nem Angliaban , a kozelukben lakunk.

Oviajandek

Bevallom eszembe sem jutott....

Beszti

Mi a helyzet?:)

Magdi

Auto.:( Gratula a tesod eljegyzesehez. Nagyon edes, hogy a fiu toled kerte meg a kezet.:)

Bea

Koszi a hianyolast, aranyos vagy.:) Pancsinak jobbulast!

Kata

Hajra tovabbra is. Nagyon ugyik vagytok! Kepzeld a baratnom batyjaeknal van egy 2.5 hos baba es szuletese ota alig 1kg-t hizott. A csaj nagyon makacs, nem fej, egy fejonenihez jar naponta 2!!!!-szer, ajanlottam neki a pumpamat, valaszra sem meltatott, szerinte nem ehes a gyerek es neki van eleg teje.....:( annyira duhos vagyok ra, mert ha nem akar szoptatni nyugodtan vallja be, es irasson fel tapszert, mint az angol sogornom, de a gyerek ne ehezzen mar!!!!!
AMi meg felhaborit, hogy viszik a kicsit sielni, nem eleg az 5 oras autout, meg a sipalyara is ki akarjak vinni a babat. Javitsatok ki ha tevedek, de szerintem -15fokba talan nem kene egy ilyen kicsi babat....

na pusz megyek mezeskalacsot gyurni

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Nyuszi
Latom van dolog eleg :wink: En is hianyoltalak itt de mivel sms-re valaszoltal gondoltam csak a szokasos :)
Mi az hogy fejonenihez jar??minek??Nem tudja kifejni kezzel?Na jo en sem tudom de anyu megoldotta amig szukseg volt ra.Mostm eg mar a baba megeszi ami kell neki.A gaz az hogy ugye total le vagyok tiltva a fejorol,viszont lassan utana kene nezni Leon korulmetelesenek,az meg itt (de hogy mia fenerert nem tudom)altatasban megy ,tehat nme ehet elotte jo par oraval,meg utana is..Na ez meg Ok is lenne,csakhogy az en cickoimmla mi elsz kozben.Jovo heten tallakozunk egy sebesszel konzultaciora,jo lenne meggyozni hogy ne altassa el.A masik meoldas hogy veszek egy osregi olcso fejot,az allitolag nem olyan kimeletlen.
Hat 2.5 honaposnak az keves hizas?UGye a minimum 50dkg /ho,legalabis a gyeredoki nekunk erre bolintana ra.
De ha nem akar a no fejni akkor minek jar el??Sielni tenyelg gaz,plane a palyara,-5 felett ki sem lehet vinni babat.

Na pusz
K

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok
Panda
én mind3 esetbe a mostanit is beleszámitva bucsuzoul és köszönet képen vitem ajándékot de soha nem tul drágát 1000ft alatt maradtam mindig :) bölcsödében a gondozonénik kedvesek voltak és mindent megtanitotak petikének ,logopédus azért kapot mert az érthetetlen beszédböl egész érthetö beszédet varázsolt ,iminél meg bucsuzoul mert kicsivel több mint 2 év után bucsut veszünk a bölcsitöl ,én ugy gondolom hogy egy doboz csoki,vagy 1 szál virág elég köszönet képen ,év végén vagy ha bucsuzunk az adott közöségtöl :) és csak olyanoknak adok apro ajándékot akik tényleg tetek valamit a fiaimért . :D

Gumicukor
Cba melény :lol:

ovis ujság:
nálunk is van 3 havonta jelenik meg aszem egy apuka csinálja már rég ota minden számban minden csoport ir magárol mit csinálnak és kiklesznek a szüli-névnaposok az elkövetkezendö 3 hónapban .

Szomszédság
én most fszt lakok igy ha leesik valami fölötem levönél akor halom már megszoktam mostanába egyvalami bosszantot fel hogy este kint kelett sétálnom a hidegbe a gyerekekel mert olyan büdös volt a konyhába mert egy kedves lakotársunk hajal,koszal eldugitota a szenyvizelvezetöt ami a konyhákban fut igy a szenyviz és vele a büdös is nem a rendes csövön akart lefolyni hanem az én mosogatomba kötöt ki és a kövezetemen :x 1 órán keresztül tisztitota a godnok a csövet mire jo lett :? de nem ez az elsö eset már máskor is észre vetem hogy néha vissza jön a viz mert eldugitják konyhai szemétel a kedves lakok :? .Másik lakásban tavaly viszont beáztunk ott a 10.laktunk :) .

Pusz Csics
csics
 
 


Nyuszi
Nagyon gáz a csaj :roll: havi 1kg hizik általában vagy enyit kell hiznia egy kisgyereknek különben éhes marad ,nem hizik ,és beteges lesz ,kivini meg nem szabad -15 fokban csak ha nagyon muszáj .És a nagyon muszáj kategoriába nem tartozik véleményem szerint bele a síelés :?

Csics
csics
 
 


Gergő lebetegedett, torokgyulladás :( a kicsit is megmutattam, mert még mindig nagyok a nyirokmirigyei. azt mondta, hogy még a múltkori megfázás miatt, de ha 3-4 hét alatt sem múlik el, akkor kell egy labor.

Manó
az enyém is árokparti keverék volt, az elmászkáláson kívúl nagyon jó természete volt, a gyerekek ugrálhattak rajta, húzhatták vonhatták. állítólag jobb természetűek, mint a túltenyésztett fajtiszták. félek is most ennél a labradornál, nehogy valami betegség vagy valami legyen, mert nem törzskönyves ő sem.
közben a szomszéd felboncoltatta a kutyáját és a legerősebb méreggel, ciánnal végeztek vele :( :(

Panda
ő is azt mondta, hogy ha munkaszerződéssel van és fizették az eü és nyb járulékot rendesen akkor jár, ha a szülés előtti két évben 180 napon át fizették. az egyházi tisztségviselőknél van máshogy, akik nem munkaszerződéssel vannak, mert utánuk tényleg nem kell az egyháznka fizetni eü járulékot.

jó7végét

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Judy! Nagyon durva ez a mérgezés. Felháborító, többek között azért is, mert ezzel veszélyezteti a környezetet is. Mi van, ha egy gyerek játékból belenyúl a kutyakajába? Vagy Madarak csipegetnek a maradékból? Atyaég, belegondolni is szörnyű :evil: :cry: Rendőrségen tettetek feljelentést?

Én elkiabáltam, gyanús Márk. :cry: Folyik picit a nózija és nyúlkál a jobb füléhez. A fogát is fájlalja, egyenlőre bizakodok, hogy "csak" az sugárzik ki a fülére. Na, azért sapizunk és infralámpázunk ezerrel.
A kövirózsa cseppet hol lehet venni? Adagolása?

Megyek, gyerekek szétszedik egymást

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Halacska! Anna aranyos lehetett az ici-pici fával. :P

Judy! Jobbulást a gyerekeknek!
Cián! Felháborító, ki az az állat, aki ilyenre képes. Nem is beszélve tényleg, hogy egy gyerek is felvehette volna. :evil:

Ilke! Dadusnéni :(

Nyuszika! Párod szüleinek jobbulást :!: Ez az időjárás (frontok) pláne nem tesz jót a magas vérnyomásnak. :cry:

Szomszédság: Mi ikerházban lakunk, de nem nagyon hallatszik át semmi. Kivéve amikor buliznak, de azt az egy-két alkalmat ki lehet bírni évente. De most, hogy mondod, szerintem ők többször hallják a mi pórszívónkat, amikor orrot szívunk. :roll: :oops:
Büszke vagyok magamra, megvettem az összes ajándékot és ma amíg a gyerkőcök aludtak be is csomagoltam. :P Szóval mostmár csak a takarítás, főzés, sütés és a fenyő van hátra. :roll:

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok
Hu ez a szennyviz bosszantobb mint barmilyen hangos szomszed 8)

Judy
Gergonek is jobbulast :!:
Hat ez acian nagyon durva,meger egy feljelentest,csak hat ugye rendorseg nem igen tesz majd semmit....

Magdi
Marknak jobbulast!

Zsuzsa
En is csak igy tudtam a kovirozsat,anno apukam alkalmazta a novermnel egyszer.

Ma ajandekocsoagolasba kezdek ,ha a fiuk levonulnak egy setara.
Akkor mar csak a fozes resze lesz,de azt sem bonyolitom agyon.
Vendegek hozzank nem jonnek,mi megyunk.
Anyuek ra karnak beszeln, hogy maradjak ket unnep kozott naluk a gyerekekkel (hu de fura igy leirni :lol: ).Szerintetek nem gaz egy 5 hetessel??Kicsit paras vagyok,hiaba...

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali

Zsuzsa
Köszi a receptet, nagyon jól hangzik. ki is fogjuk próbálni, nyami 8)

Kataa
szerintem nem gáz, mi is vittük haza Gellit már karácsonrya 2 éve, igaz ő akkor már 2 hós elmúlt. semmi gáz nem volt.

Magdi és atöbbiek
mi nem boncoltattuk fel, meg nem is tettünk feljelentést, mivel a miénk sajna elmászkálós volt és azon a 7végén nem is voltunk itthon, meg először ugye azt hittük kullancs.
a szomszédé viszont nem tudott és nem is akart kimnni , meg ugye megvan, hogy cianid, nem tudom lépnek-e valamit. de már mindenki fél a környéken.

síelés: mi tavaly vittük őket először, akkor Gelli már majdnem 1,5 éves volt. jókat alidt a friss levegőn 8) de direkt csak márciusban mentünk, akkor már enyhébb az idő nem kell fagyoskodni.

Gergő jó lázas volt este is meg hajnalban is :( :? remélem ünnepekre meggyógyul. dokibácsi a keddi kariünnepségre azért elengedte az oviba, ha jobban lesz addigra.

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Kataa- miért nem tanulsz meg kézzel fejni, nem annyira nehéz, biztosan menne. meg pl. az aventes fejő az nagyon jó, ha már nincs seb és gyulladás, szépen kiveszi. én csak akor nem használtam, amikor gyulladt és sebes volt, addig kézzel fejtem.

juti- azt nem tudom, honnan szereznek egyesek ciánt, mert gondolom a gyógyszertárban nem adnak csak úgy, vagy valami bennfentes lehetett. mondjuk a mérgek közül az a "legkíméletesebb" pár másodprec alatt végez az illetővel, de hát akkor is...

rzsuzsa
szerintem a ti neszeitek nem vészesek. a kiabálás nálunk is megy,mármint Dani beszél nagyon hangosan, az oviban teljesen hozzászokott, ha az akarja, hogy meghallja valaki, egyébként a füle biztosan jó, mert teljesen tisztán énekli a dalokat és a legkisebb neszt is meghallja.

csics- én is ki lettem volna, ha feljön más mocska, brrr.... amúgy is háklis vagyok ilyenre. egyszer nálunk még a koleszban jött fel a kamilla a piszoárokban, grrr... koedukált volt a WC-is, borzasztó volt még utána napokig

hétfőn daniéknak színház lesz az oviban, most mennek először bkv busszal a középsősek és a nagycsoportosak. a kerültben van színház és vmi Hókirálynő mesejátékot néznek meg. szerdán karácsonyi buli, ami nyílt napszerű lesz, most anyósomék mennek el, megnézni hogyan ünnepelnek. sütünk sütit kedden. aztán csütörtöktől otthon egészen január 5ig!!! nagyon várom már. összeírtam a kajákat mikor mit csinálunk, meg az alapanyagokat, így már csak egy kajabeszerző utunk lesz a héten, egyébként már letudtam mindent. ja, még a keresztszemes képekért kell elmennem, de ott sosincsenek sokan.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a gégészetet :cry: Márknak középfülgyuszija van és arcüreggyulladása. Hihetetlen. :cry: Tényleg csak taknyos volt, nem volt láza, sem hőemelkedése. Most sapizunk, infrázunk, orrszívunk, AB-t kap, csütörtökön kontroll.
Nóri is taknyol, de nála semmi kórosat nem látott a doki. Azért őt is "kezelem", annyival másként, hogy ő nem kap AB-t.
Evvan. Egyébként jó a közérzetük, nem gondoltam volna, hogy "ennyire" komoly baja van Mákinak :? :roll:

Jövőhéten ovi nuku, nehogy felülfertőzödjenek a babák karácsonyra.

Kövirózsával kapcsolatban azt mondta a doki, hogy csak és kizárólag kezdődő fülgyuszi esetén javasolt, ha már középfülgyuszi van. akkor semmit nem szabad a fülbe csepegtetni.

Jövök még, itthon fogunk dekkolni egész héten :? ,
pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


hali

Magdi

Jobbulast a kislegenynek!

Panda

Segits! nem te raktad fel azt a nemkemenyedos mezessuti receptet a netre par eve? Tavaly is azt sutottem es most sehol sem talalom a receptet.Pliz help!!!!!

Kataa

Nekem is Aventes pumpam volt, meg sebes cickon is hasznaltam, amig birtam. Tenyleg szepen kiszedi a tejcsit. Ha nem szeretnel beruhazni (10 rugo kb) szivesen odaadom. Kicsit viseltes, mert mar 2 babat kiszolgalt, de nagyon jo. Amugy keszletben volt ennyi, potalkatreszekkel, meg cumisuvegekkel, tejcsis fagyaszthato zacsikkal egyutt...

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Heló!

Magdi
Úgy látszik, ebben a füldologban is megoszlanak a vélemények orovosok között is. :roll: Miénk engedte, sőt éjjel, amikor nagy volt a baj, a kövirózsa segített Pancsinak reggelig, hiszen csak akkor váltottam ki az ab-t. Mit kaptatok egyébként? Mi Aktil duót. :?
Akár rózsával, akár rózsa nélkül gyors gyógyulást a babáknak! Tényleg nagyon ravasz dolog a fül, nem is hinné az ember és már megvan a baj. :cry:

Zsuzsa
El is felejtettem kérdezni az előbb, lányos zavaromban, hogy milyen volt a Csigaházban?

Nyuszika
Mézeskalácsra gondolsz? Nekem van egy tuti, ha kéred.

Andi
Ügyi vagy. Nálunk is már a szekrényben figyel az összes ajándék. De szép is ez a kor, Anna még nem kutat az ajik után! Később vajon hová dugdossuk majd? Én még nem tudom csomizni mert abban a szobában alszik ahol vannak a cuccok, én is most ébredtem. :)

Kata
Sztem biztos nem fázik meg annyi kintléttől Leon. Mozdulj csak ki! Neked is jót tesz! :lol:

Judy
Cián :cry:

Gc
Nem mondod!? 5-ig tényleg szabizol? Én már 2-án megyek vissza. Izgi...

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Bea

Persze hogy kell.:)
Pancsi meg alszik ebed utan? Na EMi csak az oviban, ott sem mindig, gondolom ott farad ki elegge...

En is vegeztem az ajandekokkal.

Judy

Ez a cian nagyon durva.:(

Kata

Salus szandi is jo nektek? Mert azt hetfon hozok. Annak is szupinalt talpa van.(dontott, a kacsalab kialakulasat megakadalyozando) A Dr Leos uzletkoto mar hetek ota igergeti, kezd elegem lenni belole.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Nyuszika

Sokszor küzdök Annával alvás ügyben de ma én nyertem. :wink: Illetve lefekszik mindig de van, hogy nem tud elaludni. Ma itt volt anyum és kb. fél 2-kor feküdtünk le. Aludt két órát. De ilyenkor este elhúzódik már a lefekvés, valszeg nincs már igényük a szundira. Bezzek nekem. :oops: Ebben a szomorkás, k :oops: ködös időben. :wink:

És akkor íme:

Hozzávalók:
75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna (ez kb. egy kis Oetker zacsinak felel meg), ízlés szerint a Kotányi Mix mézes sütemény keverékből, ez adja meg az ízét, én kicsit szórok bele majd kóstolom, csipet só.

A hozzávalókat összedolgozom. Természetesen a tojást, cukorral, vajjal, mézzel, fűszerekkel majd össze kell gyúrni a szódabikarbónás liszttel. Nekem pl. legudtóbb nem állt össze mert – mint később rájöttem – kicsik voltak a tojások. Így tettem bele egy kevés vízet. Az a lényeg, hogy gyúrható masszát kapjál. Ezt a masszát egy éjszakára pihentetem a hűtőben. Másnap nyújtom. Lisztezni kell a sodrófát és a nyújtódeszkát mert a méz miatt igencsak ragad a tészta. Kb. 6mm-es vastagra nyújtom a tésztát. Ha vékonyabb akkor kiszáradhat. Formázom. A formákat is lisztezni kell folyamatosan. Én a szaggatás után tojássárgájával megkentem a kalácskákat és így lett fényes a tetejük.

Ha akarsz tenni rá valamilyen magot akkor kencézés után kell.

Elõmelegített sütõben, 180 C-on kb. 10 perc alatt készen van!
(Ha kicsit barnul már jó.) Isteni az illata.


Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni. Zacsiba tölteni, tűvel kiszúrni és díszíteni a már kihűlt nyamit.

Ha dísznek is akarsz esetleg a fára, akkor nyújtsd vékonyabbakra. Ne felejtsd el kiszúrkálni, hogy legyen hová tenni az akasztót.
És még egy tanács. Ne rakjad túl sűrűn a sütit mert ahogy sül, dagad és esetleg összeragadhat a tesókkal.
Jó étvágyat!


Nekem eddig ez egyből puha maradt, nem kellett hozzá semmilyen macera. Se alma se fém edény.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Bea

Koszi, koszi, koszi

pusza

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok,

Judy
Igen anno mi is lementunk karizni Alexxal de O is mar 2.5 hos volt akkor.

Magdi,Nyuszi
Hat probalkoztam en ezerrel,de bal kezes leven az a cici nem all kezre :oops:
Van Medela Elketromos meg kezi fejom is.Anno jol beruhaztam,de a szopis tanacsado is azt mondta hogy a bimboudvar gyulladasom tuti a fejotol van ezert azt egy eletre felejtsem el.Ugyhogy az elektromost el is adtam.

Gumicukor
Alex is az ovi aota hangosan beszel,pedig probaljuk terelgetni,de hiaba az oviban ha akarjak hogy eszrevegyek igy kell.

Magdi
Marknak jobulast! jaj ezek a fulek..

Nyuszi
Bea receptje tuti puha,tavaly azt porbaltam ki es nagyon jo lett.
Kedves vagy koszi hogy odaadnad,de fent irtam hogy miert is nem lehet...
Hiaba na,neke mez a szopi nem megy egyenes uton :?
Amugy sem, de ezert meg foleg nem lesz harmaska nalunk.
A Salust ismerem ,de azzert tegyel majd fel kepet ,lehet hogyelcsabulok ,ha meg maradnek a Leonal,raerunk meg joneki a mostani,:)

Bea
Mazlista az alvassal,nekunk sem alszik mar nyar ota.
Nem a kintlettol felek,mert ott sem levegoztetnem sokat,csak hogy messze vagyunk otthonrol (40 km :lol: )es O meg olyan pici.
Erdekes most a legkisebb depi is elkerult szules utan,szerintem a betegseg miatt nem ertem ra.Nem erzem bezarva magam (bar az oviba amugyis megyek majd minden nap) elvezem hogy ketten itthon vagyunk nyugiban.
Mar 2-an mesz?Aztan csak ovatosan ,nagyon ne tedd oda magad :wink:
Milyen poziciora tesznek,tudod mar?

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata

Ezt nem ertem, hogy lehet a fejotol? Marmint a gyulladas? Nem bacitol volt? Ilyet meg nem is hallottam, hogy az eszkoztol gyullad be valakinek a cicje.... mindegy, ha nem hat nem.

ezt nezd meg:

http://www.salus.hu/belindex.php?item=t ... gyerekcipo

Amugy teljesen olyan kulsore, mint a Dr Leo, meg az Asso...

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: