Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Fülbevaló: mi is szerdán cseréltük le ilyen háromkövesre!

Boldog névnapot Anett!

Nállunk nagyon csúszik a spenótos is!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Zsu, Panka tündéri! (Mint mindig. Jól sikerült kislány!)Hát, anyóst néha legszívesebben én is kilógatnám az ablakon. :twisted: Mondjuk szerdán nagyon kiakasztott, közel álltam hozzá, hogy ki ne dobjam. Érezte rajtam a feszültséget, mert ma majdnem sírva panaszkodott a férjemnek. Lesz@rom. :x

Edit, Lénike édes, ahogy mosolyog. Na, végre eszik a kis manó!

Tegnap óta Eszti is "szárnyakat" kapott, gyönyörűen eszik, és sokat. Egy szavam sem lehet. És megtanult integetni, hát haláli, ahogy rázza a kis karját! :-)

Vicuska, Ramika még spenótosan is gyönyörű.

Köszönöm szépen a névnapi köszöntéseket, sajnos a férjemnek nem jutott eszébe... :(

Kép
waterlilly
 
 


Anett, Boldog Névnapot! A férjek meg már csak ilyenek, néha elfelejtik az ünnepeket, de csak azért, hogy ha véletlenül eszükbe jut, akkor jobban értékeljük :lol:

Edit, függönyök nagyon szépek lettek, annyira más lett a ház! Jó, hogy anyósom megvarrta őket, 60e Ft lett volna egyébként a varrás, szóval spóroltunk egy kis pénzt!

Pankával ma sétáltunk Veres city központjában, vásárolgattunk kicsit. Csak úgy kapkodta a fejét a sok ember, autó és egyéb látnivalók után. Lehet, hogy többet kéne forgalmasabb helyre vinni, nem csak itt helyben sétálgatni, ez nagyon uncsi. :roll:

Ma korán lefekszem, kicsit kiütött az éjszakai hatszori kelés :?
Jó éjt! :arrow:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 

 
 

Anett:
boldog névnapot. :)

Kép
Kép
h@jni
 
 


Hajni, köszi!!!!!!!!
Szerintem is erre gondolt a dokinéni.
Azért minden ötletre vavő vagyok Sopronnal kapcsolatban továbbra is.

Hát, hogy bátrak vagyunk-e majd elválik. Max Apának nem marad egy haja szála sem a hét végére (egy nagy hisztis, egy pici hisztis, meg én a legnagyobb hisztis :lol: ..szóval nem semmi csapat) Aludni, meg majd a kocsiban fog Ábel. Ha álmos, úgyis elalszik, ha meg nem, akkor kibírja ezt az egy napot. De ő ugyebár már második gyerek, aki edzett lesz nagyon, mire felnő. :wink:

Ez a Suttogó nekem rejtély. Én nem tudom, hogy az micsoda, de már a Story is ezzel van tele (nehogy azt gondoljátok, h ez a kedvenc lapom, de a fodrásznál épp ezt volt kéznél). Akkor most már jó lenne, ha felvolágosítanátok, h mi a módszer lényege elalvás terén? És itt mindenki ismeri csak én vagyok tudatlan?

Ábel ma megint kukorékolt már 10-kor, pedig fél 9 körül tettem le aludni. Ki is kérdezte,h ilyenkor mit csinálok? Hát nem hagyom sírni, márcsak azért sem mert ott alszik a tesó is. Ilynekor kiveszem, megsimizem, cumi be, egy kicsit ringatom, aztán vissza az ágyba. És ezt félóránként ismételgetem, ha kell. B-nél máshogy volt. De mindig mentem, ha éjszaka ébredt, de nem vettem ki (nehogy hozzászokjon címszóval), hanem simiztem egy kicsit a kiságyban és általában megnyugodott. Ábel viszont fürgébb, már ácsorog, mire beérek és enm lehet nem kivenni a belém csimpaszkodó makit.

Jaj, még kérdezte valaki, h mit csinálok, amikor B hisztizik, dacrohamot kap, vagy éppen agresszív formáját mutatja, hogy vezetem le a feszültséget. Hát, megpróbálom nem B-n levezetni, de néha azért odacsapok (ami a legrosszabb, mert nem használ semmit, és tényleg csak feszültségoldásra jó). Aztán van olyan,h elrohanok a helyszínről, nem várom meg, míg agyoncsapom a gyereket, de volt már olyan is, h a földre csaptam. A kezem meg piszkosul fájt utána, tehát ez kizökkentett a dühömből. Sajna a hidegvér nem az én ereimben csörgedezik, amikor ezt osztották, nekem már nem jutott 8) Nincs igazából jó módszerem, mert ezt már higgadtan nem lehet kezelni. Ha orítozok, az sem jó, ha odacsapok az sem. Talán a suttógó ezt is tudja? El kéne már olvasnom?

Vicuska, Rami-nyami nagyon cuki!

KépKép
KépKép
prücsi
 
 


Suttogóról én is csak itt hallotam de nem veszem meg a könyvet!
Azt hiszem már fölösleges!
Meg ilyenkor azért már van bőven akaratuk nekik!

Tegnap az uram megéleztettem a késeket rittig ,hogy elvágtam az ujjam!
Már rég volt ilyen áááááááááááá! :twisted:

Zsuzsa: az nem baj ha viszed nagyobb tömegbe mert akkor nem lesz félős sem meg szerintem jót is tesz nekik ,hogy nézelődhetnwk intenzivebben!
Én idáig max. 3-szor hagytam a mamákra a csaj mikor bevásároltunk!
Én szeretem vinni magammal olyan jól elnézelődik , tegnap voltunk bevásárolni és apuval marad a csokiknál mert elszaldtam a hűtőpulthoz már messziről lehett hallani ,hogy sikoltozik!(merazolyanjó)

Anett: anyósod elég számitó nőszemély!
Mi az ,hogy sirva hivja a párodat!
(majdnem)

Kép


Kép
mogyoland
 
 


A képeken mindenki csuda aranyos, még narancssárga zokniban is, maszatosan is, anyára mosolyogva meg végképp!

Nálunk úgy ahogy jól megy a hajnyirás, mikor "kicsi" volt lefektettem a földre egy újságot tettem a feje alá és úgy nyirtam. Már nagy a lobonca úgyhogy esedékes lenne. Barnu nagyobb felhajtást csinál belőle. Ha a füle körül nyirom, ordit, hogy le ne vágjam a fülét, pedig még sosem vágtam le! :wink:

Anya jövő héten kezdi a függönyt, mert vége a sulinak, évközben nem ér rá. De én is spórolásból inkább kivártam!

Holnap veszünk új mosógépet! már fél éve tervbe van, de most dédié elromlott igy ő megkapja anyósékét, ők a mienket mi meg megvesszük az újat holnap. Javaslatokat szivesen várok. min. 7 kilósat szeretnék! Amúgy sajnáltam volna csak úgy újat venni, hiszen semmi baja csak kinőttük. de igy mindenki jól jár!

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Tegnap megszülettek a keresztfiam iker öcsikéi! :lol:

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Gratula az ikrekhez! :lol:

Hajrá mosogép!
Nem tudok mondani hasznosat nekem is lassan vennem kell
Igy várom én is a válszokat!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!

Akik már nagy rutiinal rendelkeznek a gyereknek főzés terén, azok segítségét kérem. (akár priviben is)
Milyen kajákat fagyasztotok le? Mik az arányok? Pl rizses ételeknél mennyi rizs, hús, zöldség vagy gyümölcs kerül az ételbe? Krumplinál ugyan így?
Rántást vagy habarás milyen liszből csináltok?
És mi az a mennyiség amit egyszerre megesznek a gyerekek?
Ja és mit mivel és 1 héten / napon belül hányszor adtok???
Előre is köszönöm!

Kép
Kép
gabcii
 
 


És bocs a hülye kérdésekért

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ja és a visszatérő témáért is, mert ezt már Kriszti kérdezte. :wink:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci: beindultál a főzés terén Ádinak!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Helló!

Anett boldog névnapot!

No csajosom jobban nincs... most gyanús lett a tea (Hipp alma-citromfű)... Azóta rosszabbodott a helyzet, hogy elfogyott a csipkebogyó-málna és ezt vettem helyette. Létezik ez? No apa hazafele vesz ma másikat!

Hajni, emiatt a diéta miatt nem irígyellek, és gondolom akkor mindkét gyereknél diéta lesz... azért azt is megmondhatnák ilyenkor, hogy a sok tilos helyett mit egyen egy 2-3 éves...

Találtam glutén, tej és tojás mentes ropogtatnivlót! Milupa Crispy néven fut német ajkú gyerekek 7 hós kortól fogyaszthatják, magyar ajkú gyerekek meg 9 hóstól :shock: :shock:
(német eredeti felirat nach dem 7. Monat, magyar 9 hónapos kortól :lol: ) DE van benne méz! Mintha az rémlene valahonnan, hogy azt is később lehet! Vki igazítson ki ebben!
Ja ezeket Zsu és Hajni miatt is írom, hátha nekik is tipp emellett a mit ne egyen a gyerek típusú diéta mellett...

Jelenleg megkóstolás alatt (mármnt én eszem), hát drága mulatság, mert Anya egy teljes zacsit le tud küldeni egyszerre...

Meg a köles ugye glutén mentes??? Akkor kölesgolyó az mehet? (mi glutén és tojás diétát is tartunk 1 éves korig)

Rami nagggyon édes! Meg PP kisasszony is, de őt ugye élőben is látjuk... (Zsu tegnap Dorka nagyon nyüszi volt, ezért nem mentünk doki után, itthon pici hiszti után el is aludt). Ja és Ágika új vonalzója király(lány)!

Suttogó szerint ne hagyd sírni, de ne is altasd el... hanem megnyugtat és visszarak (még ébren), vagy fel se vesz és megsimiz... tehát amit B-vel csináltál! :lol:
Ja és az egyik könyv címe vmi olyasmi, hogy Suttogó mindent megold :lol: , tehát tuti a dackorszakra is vannak isteni tippjei... :lol: :lol: De lehet hogy a gyereknek is lesz hozzá 1-2 szava... :lol: :wink:

Tényleg vmi talin tovább adnék egy Zsu által nekünk adott spenótos bébikaját mivel tej van benne... Meg van 2-3 gluténes gyümink is...

Na el is fogyott a Dorka ropogtatni valója... nekem ízlett... :oops:

:arrow: :arrow: :arrow:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Ciripke!
Nekünk (még) mindig ilyen van:
http://www.ebolt.hu/product133219-Bosch ... sogep.html
Van 7 kg-tól is nagyobb? :shock: Az már ipari, nem? :lol:
Sztem ez okés! (És a szárítógépe is! :wink: )
Anett! Utólag is boldog névnapot! Mér' nem céloztál rá, h pl. már készíted a vázát a virágnak, amit névnapodra fogsz kapni...(Akkor biztos kapsz, meg még valamit is hozzá... :wink: )

Kép
ermoni
 
 


Hali!

Jutta, milyen gyümi az a gluténes? :shock: (márkát is írd)
Crispy-t én is néztem, de a méz miatt nem vettem. Brendonban sincs semmi gluténmentes rágcsa.

Jutta, Zsu, Hajni, Ti marha meg borjúhusos kajákat sem adtok, igaz? Néztem a Hipp junior menüit, és egy kivételével mindben ezek a húsok voltak. Ezekkel meddig kell várni annak, aki a tejtermékekkel is vár?

Ramika és Panka nagyon szépek.

Nadin most elég jól eszik. Remélem hamarosan az alvásban is megmutatkozik. Viszont a két pofiján pöttyös, és az istennek sem tudok rájönni, hogy mitől, úgyhogy ha egy-két nap múlva nem múlik, akkor vissza az almához :? és kezdjük előlről az egész kanalas dolgot.

Gabci, én komplett kaját még sosem fagyasztottam, csak zöldségpürét. Ehhez aztán tudok (tudnék) keverni husit, krumplit (krumplit nem jó fagyasztani), vagy rizst.

KépKép
kertikiri
 
 


Vicuska! Valahogy nem őszinte Rami mosolya a spenótevés közben! :lol: :lol: :lol: Biztos, h ez a nambervan kaja? :lol: :lol: :lol:

Kép
ermoni
 
 


Boldog névnapot Anettnak!

Tegnap dupla öröm volt a napunkban: előszőr evett az egész család egy asztalnál, és Apa megkapta az első igazi, szívből jövő, Nadin által kezdeményezett ölelést és puszikákat :lol:

KépKép
kertikiri
 
 


Hali!

Képek nagyon jól sikerültek! Nagyon szépek vagytok babák, mamák!

Jutta, én mézes kekszet inkább megtartanám a magamnak, főleg, hogy még ízlett is. :)
Voltam lisztérzékeny boltban, de az eladónéni sajnos nem tud gluténmentes babakekszről, amiben sem tojás, sem glutén nincs.
Kölesgolyó gluténmentes és nekünk (mindkettőnknek Móni :wink: ) nagyon bejön. Marci imádja rágcsálni, gondolom a fogai miatt, bár kicsit sós, de szereti.

Auchanban akciósak a kecskeméti bébidesszertek, elég rendesen, asszem 125 forint. Nem tudom, hogy csak itt nálunk a soroksáriban vagy máshol is.

Éppen ma mondta a bartánőm akinek már mindkét lánya 20 felett van, hogy olvasott a Suttogóról a Storyban, felkeltette az érdeklődését, úgyhogy megveszi. Hát én akkor nem veszem meg drága pénzért, de azért tőle kölcsönkérem, lehet.

Gabci, nem érzem magam nagy májernek a témában, de egy pár szót írok, bár sokra szerintem nem mész vele. Én krumplis kajákat szoktam főzni, a fele mindig krumpli, a másik fele répa, borsó, cékla, karfiol, brokkoli, tök. Más nem jut most eszembe. Teszek bele egy kanálnyi húst, a főzőlébe egy kiskanál floriolt és kevés vízben megpárolom aztán saját levével vagy tápszerrel botmixerrel összeturmixolom. Marcit nem zavarja ha kicsit nyúlós a krumpli. Kb 200 ml-t csinálok egyszerre, egy nagyobb krumplival, Marci ugye nem egy nagy evő. Egy héten kb. 4-szer főzőcskézek. Csak ebédre eszik főzit, vacsi fincsi vaníliás tejpép inkább. Mivel a bébikajákban többnyire rizs van, így akkor rizsest eszik ha meg én főzöm akkor krumplist. Nem fagyasztok, én is csak a friss kajákat komázom, ha nincs időm, jön a kecskeméti.
Habarás rizsliszt+tápszer.
Lehet, hogy nem túl professzionális de én a húst nyersen szoktam lefagyasztani és frissen főzöm.
Amúgy nem volt hülye kérdés. Pussz.

Mosógép kb. 20 éves Hajdú, megbeszéltük kb. 5 éve, hogy megvárjuk amíg elromlik, már úgyse húzza sokáig, aztán máig kutya baja. :D

ukati74
 
 


Na, bunkó vagyok, Anett én is meghúzoma füled virtuálisan, Isten éltessen! Férjed biztos csak szétszórt. :roll:

Kriszti, Nadin aranyos lehetett, apa olvadozott, gondolom.

ukati74
 
 


Sziasztok!

Most csak "kutyafuttában" írok, ugyanis tegnap és ma is kutyás bemutatót tartunk az egyk közeli faluban, Pusztaottlakán. Nagyon hálás a közönség, jól sikerütl a tegnapi bemutató, s pont a mi műsorunkra állt el az eső :D Képzeldjétek, "TEPERTŐFESZTIVÁL-t" rendeznek ott...:) Bennünket is megvendégeltek, de mi azért inkább másfajta kaját kértünk, ja még pólónk is van :lol: :lol: :lol:
Lénike meg mamázott tegnap és ma is, Apa meg dolgozik.

Mosógép: nekünk kettő van, egy 6 éves Whirlpool és egy 6 éves Fagor :lol:, ez utóbbit senkinek sem ajánlom, már kétszer volt javíttatnva, egy ideje nincs is használatban, bár működik. Amikor még nem éltünk együtt Apával mindketten vettünk mosógépet, összeköltözéskor így kettő lett:)
A legjobb mosógép az Elektrolux, ez tuti, ugyanis Apa kereskedelemben dolgozik és tőle tudom az infot!!!
Míg ez a kettő él, addig nem lesz új mosógép, minek harmadik, nem igaz??? :lol: :lol:

Azt hiszem mennünk kell, fő a borsó leves és Léninek is 10óraizni kéne lassan, szép vasárnapot mindnekinek!

(nekem meg jó kutyázást :lol: :lol: )
Vendég
 


Boldog Névnapot Jolkának!!!!!
Vendég
 


Mogyo, vásárolni mi is együtt szoktunk a csajjal, azt is szereti, csak a séta szokott uncsibb lenni. És még egy játékbolt kirakatánál is megálltunk, olyan boldogan nézte a játékokat, sikongatott nagyokat! :)

Ciripke, mi Ariston mosógépet vettünk, ez csak 6 kg-s, de van belőle 7 kg-s is. Azért választottuk, mert extra csendes kivitel, megdöbbentő, hogy tényleg nem hallod, hogy mos :shock: Annak nagyon előnyös, akinek mondjuk a konyhában van. Nagyon dizájn kivitel egyébként és persze mindent tud.

Gabci, hús terén én a védőnő tanácsát követem, nagyjából 1 dl főzihez 1 kiskanál hús. De én a húst jégkockatartóban fagyasztom és 1 kockát teszek minden nap a főzelékhez. A többi zöldség krumplival vagy almával keverve, attól függ, hogy melyik passzol. Rizsből is 1-2 kiskanállal teszek csak.
Elfogyasztott mennyiség terén mi nem vagyunk mérvadóak, Panka még mindig csak kb 1/2 dl-t eszik ebédre a főzelékből.
Banán, sütőtök és spenót egy héten csak 1x.
Együtt nem fagyasztok semmit, külön hús, külön zöldség. Krumplit, rizst nem fagyasztok, azt frissen főzöm és még másnap odaadom.

Jutta, én ilyen babakekszet nem vettem pont a méz miatt. Azt csak 2 év felett lehet, de már irtam róla.
Kölesgolyóról is irtam, én adom már.

Kriszti, van gyümölcs bébiétel teljes kiőrlésű gabonával. Úgyhogy vigyázni!
Gasztrosok szerint a borjú/marha mehet nekik.
Nadin édes lehetett az öleléssel, apa biztos nagyon örült! :wink:

Jolka, bár nem olvasod, azért Boldog Névnapot!

Mivel Panka az elmúlt 2 hétben éjjel 6-7x ébred, apa bevállalta a mai éjszakát, szóval aludtam egy nagyon, mert már olyan voltam, mint egy zombi. Persze most éjjel csak 1x kelt a csaj 8)

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Nadin öleléséről jut eszembe, hogy Panka is nagyon sokat fejlődött érzelmi téren és ez sokat segit nekem a nyűgös időszakok "túlélésében". Ha pl. ölbe veszem, akkor átkarolja a nyakam és sokszor a vállamra hajtja a buksiját, ha alvás után kiveszem a kiságyból, akkor megharapdálja az államat, olyan, mintha megpuszilna. Olyan jó ezt megélni. És egyre anyásabb, ha más ölében van, és meglát, azonnal nyújtja a kezét, hogy vegyem át. Ez jó is, mert jól esik, de az annyira nem, hogy nem nagyon marad meg másnál, ha én ott vagyok.
Kriszti, Nadin hogy ad puszit? Cuppant rendesen?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Jolka boldog névnapot!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Csajok, köszi az infókat, de már nem tudtam elolvasni :cry: . De sebaj, megvan a zsákmány mégha rá is ment a napunk. Candy és 8 kilós. Reggel vettünk egy LG-t, kaptunk kedvezményt mert bemutató darab volt viszont kiderült, hogy betört a teteje. na lóvé vissza, mentünk tovább. Media markt: kikérünk egy candyt, kérdezzük, hogy beveszik-e a régit (a kérdés költői, mert kötelező ugye), mondja a faszi, hogy igen. és segitenek kivinni meg behozni? (polus center parkolóból). hát az nincs benne a szolgáltatásban, és pofákat vág. Mondja Szabi, hogy 90-ért nincs benne? lehet a hátamon kéne behozni! ujjabb pofavágás, elindulunk a raktárhoz egy tili-toli kocsival. várakozunk, faszi sehol. lelépünk.
másik elekrow.: megint LG, csak bemutató darab, kedvezmény nincs, mert akciós. Nagyjából lesz@rom, akkor legyen zsír új! Biztos túl igényes vagyok!
pár kör még: saturn, metro, utolsó kör: cora! most megy a próbamosás :lol: ja, és megleptük magunkat egy fa kerti asztallal+napernyő, ami van már a torka véres.



:twisted: :( ikres anyukát ma műtötték, egy eret nem zártak el és vérzett. Nagyon izgultam érte, nagyon jóban vagyunk, nemhiába keresztfiacskám. most hivtak, hogy túl van rajta minden ok!

ja, délben kinai kaja, nyami, maradt vacsira is! :lol:

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Jolka, Anett Isten Éltessen!

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Sziasztok!

Edit, Ramika fülében az én csecsemőkori fülcsim van. Akkoriban mindenkinek ilyen volt, szerintem annyira édes!

Móni, hát valóban nem ez a kedvenc de megette! Érdekes, hogy van olyan kaja, amit ha eszik kiabál és sír de azért nyeli. Van amit meg szó nélkül zabbant. :lol:

Amúgy már tudja, hogy kattanni fog a gép és előre hunyorog, úgyhogy mostanában minden képen csukva van a szeme. :P

Suttogó: én megvettem még pocakosan. A lényege, hogy legyen napirend, ne igény szerinti cici, tanuljon meg a baba maga elaludni, ne vegyük ki a kiságyból és ne aludjon cicin ha lehet. Nekem ez akkor tetszett is, de már az első nap megborult a dolog. Igény szerint szoptattam, mellettünk is alszik sokszor és cicin alszik el..és nem hiszem, hogy rosszul csináltam.
Persze azért vannak benne tök jó tanácsok, tapasztalatok, elég nyersen írtam le a lényegét.

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Akinek kevés teje van annak muszáj igény szerint szoptatni! :!:

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Kérdés: van akinek a babája 4-szer eszik már egy nap?????

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Zsu, Nadin nem cuppant, amikor puszit ad, csak nyitott szájjal odadörgölőzik, és hümmög hozzá :lol: Cuppantani szokott akkor,ha mi is cuppantunk, utánoz. És ő is nyújtogatja a kezét, ha azt akarja, hogy vegyem fel. Meg amikor az autósülésban van, akkor is nyújtja, és odahúz magához, és ölelgeti a nyakam, és dünnyög. Tényleg annyira édi ez az időszak, meg kell zabálni.

Mogyo, mi nemrégen csak 4x ettünk, nem volt tízórai. Mostmár beiktattam, bár nem rendes kajaként, csak gyümölcsöt kap magában. És dupla vacsi van, szóval így 6 kaja van, de ez nemrégóta van így.

KépKép
kertikiri
 
 


Mogyo: Miért elvileg hányszor kellene hogy egyen. Én a héten kezdtem el az alvást átállítani. De még az evésen variálok. Bár most elég keveset eszik.

Gabci: Én sose fagyasztok le kaját. Ha már én főzök akkor legyen friss. magamnak se fagyasztok. Hús nyersen van fagyasztva ki zacsiba. Kb: 200 ml (max) egy evés. Azt, hogy mit mivel, azt nem tudom leírni. De délbe mindig tartalmas krunplis vagy rizses. A héten evett a gyümi levesemből kekszel turmixolva. Krumpli sajtal, ma husileves, tegnap bordóleves májjal,szoktam adni neki banánt túróval és kekszel.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


De jó nektek, hogy kaptok cuppanóst. Minket Ádám megharap! :shock:
DE tapsolni azt tud, akkor zabálni való. :lol:

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam vissza, esélyem sem volt. Megvolt az ovis ballagás, jól sikerült. Most is csak szért jelentkeztem be, hogy megírjam, ma megyünk el 5 napra Berekfürdőre. Pénteken jövünk, majd utána beszámolok, ha idejutok valamikor... :lol:

Jók legyetek! Puszi a babáknak és mamáknak is!

Bea

Kép
Kép
Kép
csibea75
 
 


Sziasztok!
Mogyó! Én azt szeretném, ha 5x enne továbbra is Janka (jó lenne, ha én is így tudnék kajálni, de talán vele sikerül!). Főétkezés: reggeli, ebéd, vacsora, kiegészítő étkezés: tízórai, uzsonna. Sztem ez így rendjén van! Neked hányszor eszik Ágnes kisasszony?
Vicuska! Janka bekomolyít, ha fotoapparátot lát! Láthattátok, szinte nincs is vigyori képe. Pedig kis mosolygós!
Ciripke! Te, ha 2 adagot kimosol, akkor még a szomszédba is teregethetsz! :lol:
Bea! Jó pihit!
Még elmesélem nektek (gondolom mennyire rá vagytok izgulva :lol: ), h Jankának alakulgat a nagggyooon komoly sérója és koccan a kiskanál a kajánál! :wink: És egyre fürgébb négykézláb! :lol:
Szép hetet...
(A mai többi hsz-omat megússzátok! Tegnap borsót raktam el a fagyiba, ma meg cseresznyét fogok befőzni... Konzervipari vállalat lettem! :wink: )

Kép
ermoni
 
 


Bea, jó utat és jó pihenést!

Mogyo, Panka 6x eszik. Reggeli, tizórai, ebéd, uzsi, vacsi + lefekvés előtt tápi. Nekünk igy most tök jól jön ki a nap, össze van hangolva az alvásokkal.

Ági, mi az a bordóleves? :roll:

Móni, nem irigyellek a befőzésért, szerencsére nálunk a nagyik ezt megcsinálják helyettem :oops: :D

Kaja ügyben én még mindig azzal küzdök, hogy Panka nem igazán komálja a krumplit, pedig nagyjából mindent azzal kellene vegyiteni. Tegnap salátát kapott krumplival ugye, nem volt nagy sikere. Ma is, holnap is azt kap, meglátjuk. :roll:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Hát nállnu 4-szer eszik !
8 -kor először tápit abból kb.200-240 millit!
Ebéd 12 körül akkor egy üveg bébikaja meg plussz gyümi vagy túrókérm.
4körül egy adag tejpép
8-kor vacsi ugyanaz mint reggel!

A doki szerint jó igy!
Csak én keveslem de nem kér enni többször!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Sziasztok!


Mogyo: volt olyan időszaka Ádinak, hogy Ő is csak 4x evett 1 nap. A védőnő szerint rendben van így (is). Mostmár 5x eszik, de ugye nálunk nincs tízórai (csak tizenegyórai, ami mostanság kezd még kiljebb tolódni)
Köszönöm annak aki leírta a kajás kérdésemre a választ. Sokat segített!
Elkezdtem főzni Ádinak és most már nem is azzal van a gond, hogy nem eszi, hanem hogy rájöttem, nem vagyok tisztában az arányokkal.
A mennyiség is változó amit megeszik. Hol 2dl, hol 3, de arizses kajából sok neki a 3dl. A minap is túletettem gyümölcsrizs+ husiból.
Ízlett neki és csak ette-ette. Akkora volt a kis pocija 3dl után, hogy asztem kidurran. Gondolhatjátok, hogy 15 órakor nem kérte az uzsonnát (vagy mi is ez nálunk).
Bea: jó utat és érezzétek jól magatokat!
Móni: gratulálok a majdnem foghoz! :wink:
Ádibaba Ági: milyen kekszel dúsítod az ételt?

Ádikám áll a járokában és rágja. Csak úgy korcog a foga. Jájjj!
És kezd irtóó akaratos lenni. Ugye az ülés már nem jó móka és örökké mászna, állna. Na most ezt babakocsiban ülve nem lehet.
Tegnap Apával beültünk egy üdítőre. Na hát az én kisfiam rendet bontott. MINDENT meg akart rágni és az üveg asztal csapkodása, mint elfoglaltság nagyon lekötötte (volna). Na, azt az üvöltést, hogy neki ezt nem lehet...

El kuglófot sütni (mert már van kuglóf formám :D )

Kép
Kép
gabcii
 
 


Csajok még egy kérdés: ti a meggyet azt csak magozzátok ugye?
Mert kaptam és adnák a csajnak!És akkor turmix!
(köszi előre is)

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Mogyó!!! én már adtam meggyet, almával turmixolva. meggy kimagoz, alma felszeletel, botmixer és mehet. Nagyon fini volt, csúszott rendesen!!!!! nekem is izlett :oops:

kikuka
 
 


Mogyo, csak magozom és turmixolom. Jó rostos meggylé lesz belőle. Banánt szoktam hozzá tenni, hogy súrúbb legyen és ne túl savanya.
Szerintem a 4-szeri evés tök rendben van, Marci ha csak a 10 percnél hosszabb szopit számítom evésnek 5-ször eszik. Elhagytuk a 10-11 órai gyümit, mert utána nem volt hajlandó rendes mennyiséget ebédelni.

Bea, érezzétek jól magatokat.

Móni, jó munkát. Gabci jó sütögetést.

Bordóleves talán borsóleves lesz. :D

További szép napot.

ukati74
 
 


Kuglóf tök jó lett! :D
Meggyhez már szóltak okosat a többiek (megjegyzem engem is érdekel a téma). Én még nem adtam, de ami késik nem múlik ugyebár.

Találtam egy érdekes topicot tegnap. Várandósság / 20 év körüli kismamák. Szerintük mi már vén csontok vagyunk és többek között azért jó korán szülni, mert 25 év felett(!!!) már nagyobb a kockázat, gyakoribb a komplikáció. :lol:
Na megyek, mert még mosogatnom kéne, de megmozdulni sincs kedvem, annyit ettem :?

Kép
Kép
gabcii
 
 


szasztok
bakker, én is akarok kuglófot enni :twisted: kénytelen leszek venni egy formát :evil: másba nem lehet megsütni? tepsi? :roll:

velünk vírusos torokgyula van :x mindkettőjüknek :evil: honnan szedik össze folyton ezeket a vírusokat? ne menjünk piacra? nem tudom, mit csináljak....

kajaötlet: mi is meggyet eszünk. mindenki. felnőttek meggylevest, gyerekek tízóraira meggyes banános joghurtot (irtóra csúszott), ebédre meggyes, körtés rizses csirkét (azon kaptam magam, h minden falat után tisztára nyalom a kanalat :oops: :lol: ). de nem csak nekem ízlett.

Jolkának és Anettnek boldog névnapokat
(még benne vagyok a 7 napban, ugye?)

mosógép: uolyan, mint Móniéké ;) szuperjó! és van 8 kilós is, ühüm :shock:

hm, kár a bordólevesért.. már elképzeltem vmi pikáns, oroszos céklalevest 8)

Kép
an°°di
 
 


Gabci, gyümölcsrizs hússal? Ezt turmixolod? És szereti? Én ma turmixoltam rizst az őszibarackhoz és nem ette meg a kis válogatós!

Mogyo, én lehúzom a meggy héját, szóval csak a húsát adom. Cserkó ugyanigy. Túl óvatos vagyok? :roll:

Kati, köszi, rá nem jöttem volna :lol:

25 felett már öregnek számit? Ajjaj, akkor én matuzsálem vagyok asszem :D :shock:

Andi, meggyet körtével, rizzsel, csirkével Te is összeturmixolod?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Ciripke, van nálatok az üzletben valami szép fehér csini kislányos keresztelő cipő?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Köszi-köszi a választ!

Andi: semmi más formát nincs!Őzgerinc???
Mennek ,repülnek a gyógypuszik!
Nekem azt mondta a doki ,hogy sokszor attól van az ilyan torokgyulladás mivel mennek,kusznak mindent bekapnak!ÉS könnyebben összeszednek valamit(tehát nem arról van szó ,hogy nem takaritunk)


De ha bordóleves jöhet a recept!
:wink:

Na a csajom igy tévézik! :D
Kép

A tegnapi buliban jó a kedvem(anyós 60 éves )
Kép

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ja igen akkor én jól csináltam :lol: én csak egy hónappal múltam 25-t :lol:

A csersznyét abszolút tiltotta a doki mondván nagyon puffaszt de a héját nem kell lehúzni bár kaptam most egy táblázatot és abban 8-9 hósan lehet adni a cseresznyét de az én dokim nem mérvadó mikor a túrót mézzel akarta izesiteni!

Kép


Kép
mogyoland
 
 


Ma elmaradt az úszás, de én csak akkor tudtam meg, amikor odamentem :twisted: :twisted: Már másodszor csinálja meg velem ezt a csaj, de asszem most kiakadtam, és jól meg fogom mondani neki a magamét. A többieknek szólt telefonon, nekem meg valamilyen rejtélyes okból nem. Pedig iwiw-en vagy e-mailen is üzenhetett volna. Utálom az ilyet.

Májat hogyan készíti el, aki ad?
Csirkéből lehet szerintetek combot is adni?

JOlkának boldog névnapot, Beáéknak jó utat. Móninak jó befőzést. Janka ügyes a mászással. Sérós képet rakjál majd róla!
Timi írt iwiw-en, hogy betegek voltak, és mennek nyaralni Vir szigetre. Móni, Te találtál már valami nyaralóhelyet? Én még mindig keresek, de lehet, hogy nem lesz ebből külföld, még meglátjuk. (Ez volt eddig az esélyes: www.zaton.hr, de nincs ellátás, én meg nem akarok főzőcskézni. Viszont szállodába se akarok, mert akkor Nadinnak hogy csinálok kaját. Szóval bonyolult :cry: )

Mi hétvégén cseresznyét szedtünk.

Andi, Te voltál a Keletinél a turiba. Milyen árak vannak? Miket is vettél?

KépKép
kertikiri
 
 


Andi, gyerekeknek jobbulást.

Zsu, Brendonban van fehér kiscipő, playshoes, 1500 Ft, elég csini. Mindjárt kikeresem.

KépKép
kertikiri
 
 



KépKép
kertikiri
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: