Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ma kirándulni voltunk, kellően el is fáradtunk, dobok pár képet, aztán még jövök.

Kép Kép Kép
Vendég
 


Hol van a hsz-om :?: :?: :x :x :x

Na mindegy, majd újra megírom :( , most megyek dvd-t nézni apával.

Illusztráció a Viasatos ukrán kisfiúhoz :? :( :?
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, Bendegúzt érdekelték az állatok? Zitát nem nagyon. :cry: Akár a szántóföldön is tologathattam volna.

Timi, na ne már, ott a cukrászda, és Te otthon sütsz? :shock: :roll: :?:
Vendég
 

 
 

Manka, nagyon viszafogottak az írásaid az utóbbi napokban. Remélem, nem a másik topicban történtek miatt.
Vendég
 


Tünde, dehogy is, ami a másik topikokban történik, azoknak semmi köze a mi kis topikunkhoz.
Szülinapomra kaptam egy rakás Agatha Christi könyvet és esténként olvasgatok, ma meg egy vacak repülős dvd-t néztünk.

Az esti hsz. elszállt, abban kérdeztem, hogy melyik kastélynál voltatok (vagy nem is kastély?). Meg azt is, hogy mit szólt Zita a betononmászáshoz?

Plusz Fincs tiszta apja, Bendegúz meg kezdi szépen lassan levetni a babás kinézetet, és átalakul kisfiússá, főleg az első képen.

Márti, kifogtátok az aranyhalat?
Melyik Peg Perego babakocsitok van? Szeretitek?

Timi, milyen lett a Márti féle süti? Működött cserkóval is?

Kb. ezeket írtam, a többire már nem emlékszem.

Ja, és Jack ma is egész jól evett (koppkoppkopp).
Az esti elalvás már nagyon megy (koppkoppkopp), de 3 körül még mindig be kell menni hozzá. Általában apa megy, ad neki egy kis vizet, és visszaalszik. Ha én megyek, akkor csak cicin alszik vissza. Tegnap éjszaka próbáltam felkelteni apát, de annyira mélyen aludt, hogy nem sikerült. Csak kérdezgette félálomban, hogy mi van, mi van, hiába keltegettem. Elmagyaráztam neki, hogy van egy gyerekünk, Jacknek hívják, ott sír a szomszéd szobában, és ilyenkor neki kell bemenni megitatni. Erre ő elmosolyodott, mondta, hogy "oh yeah" és aludt tovább :? :roll: . Szóval én mentem be, szopi, aztán szundi 5-ig, majd negyed 8-ig.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Ezt most kaptam a babanettől:

Kedves manka7!
Ezt a levelet azért kaptad, mivel egy új jelszó elküldését kérted a
Babanet Társalgó fórumon lévõ azonosítódhoz. Amennyiben nem te kérted az
új jelszót, akkor semmi teendõd. Ha esetleg a továbbiakban is kapnál
ilyen leveleket, vedd fel a kapcsolatot a fórum adminisztrátorával....

Hmmm, érdekes...

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, Keszthelyen voltunk és Balatonedericsen, az Afrika múzeumban és állatkertben. Zita nem nagyon mászott a betonon. Leültettem a virágok elé, hogy ne csak a téma legyen szép, hanem a háttér is. :wink: Persze ahogy elvettem a kezem, már iszkolt is el, de hamar elbizonytalanodott a földcsíknál, és én is ott voltam.

Zita tegnap étteremben ebédelt velünk, nem tudom, kinek volt nagyobb élmény. Persze Ő a szokásos üvegeset ette, de annyi látnivaló volt, hogy végül apát odaállítottam az egyik oldalára, hogy legalább az egyik felén ne legyen semmi érdekesség. :lol: :lol:

Márti, nagyon szépek vagytok a képeken! Kifogtátok az aranyhalat? Mi bent hagytuk őket a tóban, bár tudtam volna hármat kívánni.
Kép

Emlékszem, gyerekkoromban sosem értettem, hogy a mesékben a 3. kívánság miért nem az, hogy "És teljesítsd az összes kívánságom!" :lol: :lol:

Réka, nyaraltok vagy felújítotok? Ágó meggyógyult teljesen?

Timi, Fanni tényleg KisTomi, de ettől függetlenül kislánynak néz ki.
Vendég
 


Tünde

Ezt már én is mondtam kiskoromban, hogy hogy lehet mindenki olyan buta, aki kifogja az aranyhalat, hogy nem az az egyik kívánsága, hogy teljesítse az összes kívánságát. Anyukámék mindig mondták ilyenkor, hogy na ez a gyerek a jég hátán is meg fog élni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Manka

És kértél új jelszót? Mert ha nem akkor ez elég furcsa.

Mostanában amúgy is történnek érdekes dolgok itt a neten.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Lányok, tök jó lett a süti, meggyet tettem bele, de csak egy jó maréknyit és ma reggelre el is fogyott!
Még tökéletesíteni kell, h a tejes tojás és a vaj jobban befedje a tetejét, mert valahol lisztes maradt, de még a Tomi is megjegyezte, h jó lett, pedig nem szokta dicsérni a kajákat, csak látom, h elfogy.

És igen, hiába a cukrászda, attól még szoktam itthon sütögetni mondjuk ilyeneket, h muffin, csoki lepény, kókuszgolyó, máglyarakás, stb...amolyan házi édességeket.
Tortáknak neki sem állok.

Igen, Findlike tiszta apuka, megpróbálom feltenni az 1976-ban 6 hónapos Tomika és a 2006-ban 6 hónapos kislánya képét:

Kép

Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi, úgy látom, a fülükön kívül mintha ikrek lennének, de gondolom ezt nem bánjátok. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Eddig almoltam, mostam, teregettem, főztem, most egy kicsit megpihenek itt a szgép előtt.

Tünde!
Köszi! Ti is szépek vagytok a képen Zitával! :) Ilyenkor mindig elnézem, milyen klassz is ez a keszthelyi kastélypark, és mi milyen ritkán megyünk oda sétálni. :roll: :oops:

Egyébként ha aranyhalat nem is fogtunk, de Apa fogott egy 7 kilós amúrt, gyönyörű nagy volt, meg 5 pontyot. De mindet visszaengedtük, nem hoztunk el most halat, általában csak akkor hozunk el, ha kell valakinek a barátaink közül, vagy a családból. Mi kevés halat eszünk, de Laci imád horgászni, úgyhogy csak sporthorgászkodik. Kifogja és visszaengedi. :lol: Amúgy a tengeri halat meg herkentyűket imádja. Meg persze a balatoni fogast. De azt én is! :)

Bendegúz nem élvezte annyira a horgászást sajnos, meleg volt, nem mászhatott kedvére, mert kicsi volt a pokróc, álmos volt, aztán fújt a szél, beraktam a babakocsiba, ott meg unta magát, szóval ő még kicsi ehhez, majd ha lesz saját botja akkor biztos jobban élvezi. :lol:

Timi!
Ugye, milyen jó kis süti! De azért írtam, hogy a tojásos tejet amennyire lehet egyenletesen kanállal próbáljuk eloszlatni a tetején, mert az elején nekem is mindig nagy lisztes foltok maradtak. Most csak kisebb lisztes foltok vannak. Talán egyszer majd sikerül tökéletesíteni. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!
Nekünk Pramette P3as van, és én tulajdonképpen meg vagyok vele elégedve, igaz, hogy rugózása minimális, de kerülgettem a kátyúkat vele, amikor kicsi volt, most meg nem nagyon zavarja a döcögés Bendegúzt. És viszonylag könnyű, úgyhogy lefele a harmadikról, ha sétálni indulunk, még mindig elbírom a kocsit gyerekestül. Fel már nem tudom hozni, ahhoz még sok spenótot kéne megennem. :lol:
De azért egy olyan egész kicsi, könnyű sportkocsit valószínűleg fogunk venni, mert tömegközlekedni azért nehéz vele.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bendegúz és az első ponty

Kép

Az amúr aki majdnem akkora volt, mint Bendegúz

Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sildike, hát ez az, hogy nem kértem jelszócserét :? :!: , nem is gondoltam volna semmi rosszra, ha nincsenek azok a furcsa dolgok az ősziben :? .

Timi, azért Fincsifül sokkal csinosabb, mint Apafül :D .

Márti, nagyon szimpatikus apa horgászata, van egy ismerősöm aki a macskáknak adja a kifogott halat.
A Peg Peregonál nekem is a rugózása volt a gond, ahhoz, hogy a parkba jussunk, át kell tolnom a babakocsit a 2-es villamos sínein, de a PP-t nem tudtam, mindig át kellett emelnem.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, Te szeretsz pecázni járni? Nekem 1x volt pecás pasim, hát én nem sokáig tudtam egy helyben ücsörögni, biztos velem volt a baj, hogy nem éltem át a helyzetet.

Képzeljétek, apa mégsem utazik a héten. :D
Vendég
 


Tünde, ti végül is átálltatok a napi egy alvásra?
Ma Jack kihagyta a délelőtti alvását, és negyed 1-től durmolt jó 3 órahosszán keresztül. Nem tudom, hogy így marad-e, de már egy ideje nagyon kell küzdeni a de. alvásokkal. Én ezzel ki is tudnék békülni, bár 7 után már extra nyűgös volt.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, igen, általában csak ebéd után alszik Zita. De pl ma betettem délelőtt a kiságyba, mert főznöm kellett, és nem volt el az etetőszékében, de szerencsére kb 10 percet aludt csak, így megmaradt az ebéd utáni alvás is. Kb 1 hétig nálunk is nagy nyűgi volt este, alig tudtuk kihúzni 1/2 8-ig, de ahogy nézem, már hozzászokott Zita.

Lányok, Ti mikor mentek nyaralni?
Manka, mentek Írországba? Akartam már kérdezni, John vezet Mo-on? Apa mesélte, hogy 1x vezetett Angliában jobbos autót, aztán a körforgalomban meg is volt a padka. :lol: Ha oda megy, nem is kér bérautót, inkább taxizik. :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde!
Én kifejezetten élvezem a pecázást, általában rám is van bízva egy bot, és szoktam is fogni halat. Vasárnap csak elbénázni sikerült egyet. :lol: Meg szeretek kint lenni, jó levegőn, nyugi van, szóval nekem semmi bajom vele.

Mi pont most keresgélünk helyet szeptemberben elmennénk valahova hármasban. (meg leszünk lent a Balatonon, de ott nagyszülőkkel). Én is néztem a Baskát is, mert valami gyerekbarát tengerpart kellene azért, és a horvátok nagyrészt sziklás, kövesek, az meg ha jól láttam egész aprókavicsos.
De lehet hogy végül is Jesolóba megyünk, én még nem voltam ott soha, de a Szüleim voltak tavasszal, és nagyon ajánlották, széles homokos part, sekély víz, szóval kisgyerkőccel ideális. És nincs messze. Nem egy romantikus kis halászfalu, de lehet hogy most nem is ez a legfőbb szempont.

Ti Baskában hol fogtok lakni?

Nem tudom mi volt ma éjjel, háromszor is felsírt Bendegúz, ki is kellett vennem, ivott is, aztán 6kor újra, akkor evett, visszaaludt, és még mindig alszik. Remélem nem lesz beteg.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Először is Timinek nagyon boldog születésnapot kívánok, így utólag is!

Lányok olyan jó, hogy ilyen sok képet tettetek fel!
Bendegúz reggeli képei, és az állatkertesek nagyon helyesek! Való igaz, a reggeli képeken már kisfiús, nem babás. És jó nagy halat fogtak a fiúk!
Tünde keszthelyi képei gyönyörűek! Nagyon jól mutattok a virágok között!
Fanni és apukája között hatalmas a hasonlóság!
Csak Manka képe nem tetszik az izompacsirta kisfiúról. Milyen anyukája lehet?

Pár napig nem leszek a lakásfelújítás miatt. Én mondjuk nem nagyon fogok ott tevékenykedni, Ágostonnal már minden napra van programunk.

Végre Ágostonnak is van patkánya. Ha sikerül róla fényképet készíteni, felteszem.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy belekottykotty, de néha benézek hozzátok (tudom, ez manapság rosszul hangzik itt a babaneten :wink:), és olvastam Márti közszeméremsértő receptjét, tegnap meg is csináltam, és naagyon finom volt!! :D

Szóval Márti, köszönjük szépen az ötletet, délután, ha nem bánjátok, leírom anyukám hasonlóját, az szinte ugyanígy készül, csak kultúrált névvel, és nincs lisztes foltja :D Ennek tényleg lett :D

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Hali!

Réka, köszönöm!
Hurrá, Ágó is belépett a patkánytulajdonosok körébe!!!!!!!!!

Mi is éjszakáztunk, ráadásul meg is jött, pokolian fáj a hasam tegnap óta úgyhogy elegem is van! :(

Nyaralás: vagy Siófok, vagy Horvátország, aug. második v harmadik hetétől-attól függ, h akikkel megyünk mikor érnek rá.
Két hét múlva meg talán egy hosszú hétvége a Tiszán egy másik gyerekes családdal.
Egyébként Horvátországban az Isztrián Medulinban homokos a tengerpart.

Szívem szerint elrepültem volna Görögországba(a sógornőm most nyomul Korfun-nagyon irigy kutya vagyok), de a férjem szerint nem ilyen kisbabának való.
Szerintem hozzáállás kérdése, a repülőre fel lehet adni az utazóágyat is, etetőszéket meg tudnak biztosítani, kaját éppenséggel 1 hétre még el tudunk vinni a gyereknek, pelenkát bárhol lehet venni, szóval nem értem őt, de mind1.
Valószínüleg én kevésbé aggódom túl, mivel már voltunk egy pár helyen, ahová Fanninál jóval kisebb babák is repülővel mentek.
Bár az is igaz, h F felnő repülős tengerparti nyaralás nélkül is.

Márti, igen olvastam, h a tejes lötyit egyenletesen kell rátenni, de kicsit elbénáztam :D

Sis, én várom az anyud féle receptet!

P.S.: A lányom apukája meg volt elégedve veletek, h felismertétek a kettőjük közötti hasonlóságot :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sis!
Örülök, hogy ízlett! Ebben a sütiben ez az egyetlen kihívás: hogy lehet a lisztes foltokat a lehető legkisebbre zsugorítani?? :?: :lol:

Várjuk az új receptet!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Lányok!
Költői kérdés: Nektek mennyit kakilnak a gyerekeitek egy nap? Én azt gondolom Bendegúz nagyon sokat, és gyakran. Elcsodálkozok néha, hogy tud ekkora adagokat produkálni. És majdnem minden étkezés után, ha ráér, mert nagyrészt négykézlábazás, és játék közben jön neki az ihlet. De ha egész nap hurcoljuk össze vissza, van hogy csak reggel meg este itthon termel, mintha nem lenne meg a megfelelő nyugalom hozzá napközben. :lol: Bocs, hogy részletezem, de most ráadásul megint olyan jó lágyakat, fosi határeset, és eszetlenül büdiket. Nem tudom ez normális-e és a fogzásra ráfogható-e, mert megint iszonyúan nyálzik. Fogalmam sincs mi jön hol, de valamelyik fog biztos nyomul. És Ti is be tudjátok azonosítani még a kajákat a végtermékből? Nála totál látszik, hol jön a répa, és hol a körte/ tök mittudomén.

Manka!
Igazából meg akartalak kérdezni, holnap nincs-e kedvetek Jackkel elkirándulni hozzánk Zuglóba, de kicsit elbizonytalanodtam mert nem tudom eldönteni, mitől fosizik megint Bendegúz. Láza ugyan nincs, de ma már kb ötször kakilt, és nem akarnék Jackre ráragasztani semmit. Mert mi aztán pénteken elhúzunk Bendegúzzal a Balatonra, aztán valószínűleg csak augusztus közepén jövünk vissza. Úgyhogy talán ez lenne egy utolsó jó alkalom találkozni, láttam csütörtök Nektek se jó, én meg akkor motyok, vasalok, pakolok.
Mit gondolsz?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!

Ágoston van hogy egy nap csak egyszer kakil, de általában 3- 4 szer. Az állaga a krémszerűtől a majdnem bogyósig változó. Amikor még csak anyatejes volt mindig elég folyós volt, és naponta 4- 5 ször volt is a pelenkájában. Én akkor aggódtam mindig, hogy ez normális -e.

Sis!
Én is várom a receptet.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Ma megint nagy összevissza alvás volt, szinte egész délelőtt, délután meg csak 20 perc. Viszont úgy látom áttört a 6. fog.

Márti, titeket is akartalak kérdezni, hogy nem jöttök-e el csütörtökön? Timi? Többiek, bár nektek nem olyan könnyű, hogy csak fel a Bkv-ra és huss.

Nálunk éppen az ellenkező van kaki ügyben, én azért aggódom, hogy nincs elég gyakran. Tünde, nálatok sincs minden nap? Nekünk inkább a kétnaponta jellemző, de van úgy is, hogy három.

Réka, éljen a Patkány :lol: !

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Mi ma délelőtt csavarogtunk, útba ejtettük a vásárcsarnokot is, vettünk sok-sok gyümit. Főztem kukoricát, Zita tök beizgult rá, odatartottam, és úgy rágta, mit a nagyok. :lol:

Manka, nekünk elmúlt a szorulásos időszak, amióta többet iszik Zita, nincs gond, ált. 2-3 kakis pelus van. Az állaga változó, bogyó és krémes.

Most már lehetünk patkányos topic. :lol: :lol:
Vendég
 


Márti

Néha én is szoktam mondani Lacinak, hogy legközelebb ne engedje, hogy egy elefánt belekakiljon a pelusába. :lol: :lol:

Nálunk egy nap minyima 3-szor van jó nagy adag kaksi. Reggel, délelőtt és ebéd után nem sokkal. De volt már, hogy több is volt. Ez szerintem kaja, ivás és fogzás függvénye. Bazsinál legalább is ez volt a tapasztalatom. Főleg ilyenkor nyáron, amikor sokkal több friss rostos gyümit, meg zöldséget esznek ez teljesen normális.
Nem adtál véletlenül mostanában sárgabarackot, vagy szilvát Bendegúznak?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Fanni is rendesen termel, min. 4-5 kakis pelus az átlag.
Asszem elég jó anyagcseréje van, csakúgy mint Bendegúznak ezért híznak talán lassabban. :D
Nem is azt figyelem, h naponta mennyi kaki van, hanem, h kéthetente pelenkát kell venni, és mi mindig nagy csomagot veszünk.
Ráadásul most többet iszik, cicizik így aztán pláne sok pelus fogy.
Egyébként speciel a kukorica tök jól látszik, a spenót, paradicsomos kaja ugye színről, a karfiol az iszonyat szagáról felismerhető-legalábbis nálunk.

Ma pl nem volt hajlandó gyümit enni, csak főzit és cicikét..........

Manka, szívesen ellátogatnánk hozzátok csütörtökön :wink:

Alvás: délelött és délután is percre pontosan 1-1 órát alszik tegnap óta.
Nem sok mindent tudok így csinálni, de azért főztem egy jó kis bablevest.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi, de jó!! Gyertek bármikor, amikor nektek jó!

Ez a ritka kakis pelus nálunk azóta van, amióta Jack nem eszik valami jól. Viszont ha van kaki, az krémes állagú, szóval nem kemény szorulásos kaki. És jóóóó nagy.
Nálunk soha nem látszott a répa-cékla és társai a pelusban, mindig "szép" sárgásbarna puha lepény.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti!

Baskában egy családi panzióban fogunk lakni, hármunknak 24 Euro/éj a szállás, reggelivel. Zitának mi visszük az ágyat. Annamami azt mondta, itt van homokos rész is, és asszem 200m a tengerpart. Mi is szeptemberben megyünk.
Aug elején pedig 1 hét Balatonőszöd, már úgy várom, hogy végre ne kelljen főznöm, hanem elém tegyék a kaját!
Vendég
 


Sziasztok!

Este apával múviztunk úgyhogy lemaradt a recept. :)

Ez a kissé szalonképesebb Lusta rétes névvel rendelkezik :wink:

3dl réteslisztet 2dl cukorral és 1kk sütőporral összekeverünk, és 5dkg margarinnal kikent tepsibe szórjuk a felét. Rámorzsolunk 50dkg túrót, ráreszeljük 1 citrom héját, megszórjuk 2cs vaníliás cukorral, és ráterítjük a maradék lisztes keveréket. Meglocsoljuk 5dkg olvasztott margarinnal, és ráöntjük 5dl tej és 3 tojás elegyét. 1 órán át állni hagyjuk, hogy felszívja a lötyit, és forró sütőben pirosra sütjük.
Anyukám azt mondja, tényleg olyan lesz, mint a rétes :)

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Sziasztok!

Először is, éljen a Patkányos topic!! :lol:

Réka!
És Ágoston mivel kezdi a patkány cincálását, a farkánál, vagy a bajszánál? Bendegúznál mindkét vége nyerő. :lol:

Tünde!
Köszi az infót, mi valószínűleg Jesolóba megyünk, ha minden jól megy, és apa lefoglalja szept 9-től egy hétre. De ha majd jókat meséltek Baskáról, lehet hogy megnézzük jövőre.

Sildike!
Igen evett sárgabarit Bendegúz, de nem túl nagy mennyiséget, egy-két szemet. Igaz pont előző na csináltam neki egy őszi és egy sárgabariból meg egy natúr activiából gyümijoghurtot, és mind befalta. Lehet hogy az is kicsit meghajtotta. És ő tényleg elég sok friss gyümit eszik, ráadásul mostanában ebéd után is kap desszertnek. Meg kevesebb cukrot teszek a limonádéjába, mert az is hajt. Tegnap elfogyasztott vagy 8 pelust, kész anyagi csőd. :lol:

Manka!
Köszi, én is szívesen elmennék, meglátom majd hogy haladok itthon, meg hogy Bendegúz mikor alszik, és lehet hogy elugrunk egy kicsit.

Sis!
Hát ennek tényleg olyan békebeli neve van. :) Bocsánat ha megbotránkoztattalak az enyémmel. :wink: Ki fogom prószálni, biztos finom, ez jóval tocsogósabb lehet a fél liter tejjel.

Timi!
Hogy aludtatok? Bendegúz mostanában rendszeresen felébred inni éjfél és egy óra között, aztán meg 5 körül. Hamar visszaalszik, de azért kicsit fárasztó.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti

Szerintem a sárgabarackot ne adjad pár napig hátha akkor javul egy kicsit a helyzet. Egy ilyen pici babábál szerintem 1-2 szem is mennyiség.

Maga a citrom is hajt, úgyhogy lehet a limcsi helyett is mást kellene adni.

Az alma, pl. sok gyereket fog, úgyhogy az alma levét is kipréselhetnéd neki. Egy kis banánnal összekeverve pedig tuti befutó.

Én ha látom, hogy Bazsi hígabbat kakil napokon keresztül szoktam neki adni egy fél tasak Smecta port is.

Hatásos lehet még plussz egy kanál kakaó is a reggeli tejbe.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Tünde

Dobjak fel képeket a Baskai strandról? Én többször voltam már, de homokos partrésszel még nem találkoztam. Apró kavicsos, de tény, hogy nagyon sok gyerek van. Azért kell vigyázni, mert elég sok a sün.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Manka!
Persze mi csak akkor megyünk, ha ma Bendegúz megnyugtató minőségűeket kakkant. Eddig csak egy adag volt, remélem tényleg rendeződik a helyzet, és csak a barackok, meg a fogzás a ludas.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hurrá! Guszta kis spenótlepényt találtam az előbb a pelusban! :lol:

Sildike!
Lehet hogy az is megoldja a problémát, ha kevesebb citromot meg cukrot rakok a limonádéjába, így is megissza, és így úgy néz ki nem hajtja meg.
És ma nem kapott sárgabarit (pedig olyan fincsi. :( :roll: ).
Viszont kakaót én egy ideig nem adok neki, a múltkor annyira feldobta, alig bírtam elaltatni. Így is elég élénk alapból. :D

Viszont én is próbáltam neki adni egy kis kalácsot házi lekvárral, valamennyit evett is, bár a kalács úgy vettem észre mindig ide oda feltapadt neki a szájában. Viszont egy gyerekorvos ismerős mondta, hogy a kalácsot hanyagoljam, mert tejjel készül, adjak inkább kiflit, kenyérhéjat, ilyesmit. Te adod még Lacikának?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka, sajnos a holnapi csütörtök nem jó, mert anyósom otthon van és unokázni szeretne, plusz mivel fodrász megkértem, h melírozza be a hajam, mert a saját fodrászomat imádom, csak kicsit lassan szoktam elkészülni, és nekem egyszerűbb, h amíg Fanni alszik addig meg tudja csinálni a hajam. És persze jóval olcsóbb is.
(Különben a Lónyai u-ba szoktam járni fodrászhoz.)

De jövő héten szívesen átnézünk.

Éjszakák ugyanúgy mennek mint eddig, egy ébredés, eszik-biztosan éhes is mert fal szünet nélkül 7 percig- és alszik.Ha jövő hét hétfőig is ez lesz szépen leszoktatom vízzel és többet kap vacsorára.

Délelött strandon voltunk(a Paskálon), Fanni elkezdett lépkedni, ha fogtam a kezét, sőt a medencében a lépcsőkön is.
Olyan aranyos gyerekek voltak ma kint, jöttek oda, h F milyen cuki kislány. Hát az is volt, a rózsaszín szafarikalapjában meg a fehér polójában és a pelusban.
Karúszókat azonnal vette le magáról a klóros vizet akarta inni aztán kiegyeztünk a locsolókanna evésben. :D

Mindig fosok, h nehogy összeszedjünk valamit, de olyan jó a vízben hűsölni és ez egy viszonylag normális strand.
Márti, hozzátok közel van nem?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Basszus aki kitalálta a vasalást most biztos jó nagyokat csuklik, sokat emlegettem... :lol: :roll:

Timi!
Annyira nincs közel hozzánk a Paskál, mindenesetre én még nem voltam. Bendegúzzal kettesben én nem merek elindulni strandolni, mert olyan mint egy motolla. De már alig várom a hétvégét, mert onnantól kezdve aztán strandolunk ezerrel, és mindig lesz még valaki aki figyel rá.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Illetve csuklana, ha még élne szegény valószínűleg. :oops:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Úgy szeretem őket :D :D :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, ebben a melegben nem ér ilyen polos-nacis-zoknis képekkel büntetni minket!
De a téma jó, nagyon helyesek mind a ketten! :wink:
Zitának mutattam a képeket, de nem tudtam eldönteni, ki tetszik neki jobban. :lol::lol:

Ildi, köszi, de a neten néztük Baskát, és már le is foglaltuk a szállást.
Annamami azt mondta, ott nincsenek sünök... hmmm.... :cry: majd kiderül, szandit viszünk.

Képzeljétek, Zita kinézte a számból a sóskát. Még tegnap csináltam, igaziból. Gondoltam kicsit megnyalinthatja, úgyse fog neki ízleni, elég savanyú lett, és csak tejföl volt benne, tej nem.
Hát úgy rácuppant, hogy ment a hiszti a következő falatokért. Végülis kapott, már pár hónapja tünetmentes, és legalább kipróbáltuk, hogy van-e még tejallergia. Lekopogom, de már vagy 1,5 órája ette, és még csak egy fél csalánkiütés sem lett, nagyon remélem, hogy kinőtte! Máskor amikor a doki javaslatára 1-es tápit kapott, szinte ahogy lenyelte, már jöttek a pöttyök.
Szorítsatok, hogy estig ne legyen semmi!!!!
Vendég
 


Márti, nem is írtam, apa elszidta a keszthelyi önkormányzatot, ugyanis vasárnap délután megbüntettek minket, mert nem vettünk parkolójegyet!
Bementünk egy parkolóba, még meg is néztem, hogy H-P-ig blablabla... de átmentünk egy másikba, ahol volt árnyék. És mint kiderült, parkolódíj is... :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Tünde, bocs, nem is gondoltam bele, hogy felborzolom a kedélyeket a fiúk "túlöltözöttségével" :lol: .
Szerintem, ha jönni akartak volna a kiütések, már jöttek volna.
Jack ma evett egy kis Danone Natúr és Finom-at, és nagyon ízlett neki. A védőnéni mondta, hogy probáljuk ki a túrót is a főzibe, először csak egy csipetnyit, aztán fokozatosan növelve a mennyiséget. A kiflicsücsökről viszont azt mondta, hogy várjak még augusztusig.
Ja, és jack 1 hét alatt 170g-ot hízott :D .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, de jó, akkor holnap találkozunk!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, terhesen mit lehet bevenni fejfájásra?
Manka, és miért ne egyetek kiflit? Mi már esszük.
Vendég
 


Tünde!
Az igazság az, hogy amíg terhes voltam nekem egyetlen egyszer fájt még a legelején a fejem, aztán a kilenc hónap alatt egyszer sem. Így fejből meg most nem tudom sajna, mi az ami tuti nem ártalmas. Egyébként most nekem is fáj a fejem, én megpróbálom alvással kezelni.

Remélem semmi baja nem lesz Zitának a sóskától!

Manka!
Nem volt több f.si, de várjuk ki még a reggelt. A többiek mikor mennek?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ja, és Manka, borzasztóan helyesek a pasijaid ahogy együtt gitároznak!!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, a többiek 1 körül jönnek, kivéve Majoláékat, ők 4 körül.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, köszi :D .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?