Új privát üzeneted érkezett!

értem, Eszti :D

Mézeskalács elvárásaid teljesen érthetőek :D

én nem sütök, inkább vettem az ikeában... :roll: , szívecske formájú, 10 db. 250-ért ,majd teszek rá szalagot....
Én NEM tudok mézeskalácsot sütni. :shock: :shock: :shock:

Annak ellenére, hogy tudok elég jól sütni-főzni, a mézeskalács kifog rajtam :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


:lol:
Vendég
 


Fú, én úgy unom már a mézeskalácsot. Egy-egy karácosnyi szezonban legalább 4-5 helyre megyünk sütni, úgyhogy itthon biztosan nem csinálunk. Valami egyéb süti biztosan lesz, amiben segíthetnek, de a mézes kimarad.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Tényleg, kinél milyen menü lesz?

Nálunk: 8)

Én vaddisznó sültet csinálok. (a bélszín részét) 6 napos szárazpác, majd sok-sok zöldséggel megsütöm. Krumplipürével.
Lesz még libamáj, de az hidegen, zsírjában.
És diósguba (mi a mákosat annyira nem komáljuk).
Vendég
 


Cory!
Akkor holnap? Én úgy 10-re (szinte) bárhova oda tudok velük érni. Hol és mikor?

Később még jövök.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: Savoya játszóház? Nekem jó a 10 óra :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok még az ünnepi menühöz szeretnék ajánlani 10 tojásos házi készítésű tésztáinkat! A csigatészta amiről már sokat meséltem, 1700 Ft/kg-os áron kapható.Minden egyéb más tészta(lebbencs, cérnametélt, laska, eperlevél, tarhonya) 1000 Ft/kg. :lol: Valamint gyönyörű válogatott dióbelet 1500 Ft/kg-os áron ajánlunk :lol: Akit érdekel, kérem priviben írjon :lol: Hú ez nagyon hivatalos lett, de most minden ismerőst megkérdeztem, mert ezután nem nagyon lesz időm ezzel foglalkozni :lol:
Jó éjt Mindenkinek!
Vendég
 


Na, itt vagyok! :D

Cory!
Oké, ott leszünk! Érdemes megkérdezni a 3 órás bérletet, sokkal kevesebbe kerül.

Ha valakinek még van kedve csatlakozni, ne fogja vissza magát! :)

Gyöngyi!
A Zsófi nekem se jön be. Nem mintha én is szavazati joggal rendelkeznék. :lol: Nem baj, majd megszokom.
Attila se akarta a Fülöpöt Dévának, nem is volt fiúnevünk, aztán hosszas vajúdás után megkérdeztem, hogy lehetne-e Fülöp, ha kisfiú. Rábólintott. :lol: Neked is ajánlom ezt a módszert! :lol:
Ha az én uram menne ilyen időben focizni, én röhögnék, nem dühöngenék! :lol:

Melitta!
Mézeskalács receptet közkinccsé kéne tenned! Mondjuk el se tudom képzelni, hogy a Déva mellett meg tudom majd oldani a sütögetést, főleg nem úgy, hogy a Keve is részt tudjon benne venni, de hátha... Nem cserélünk lányt pár napra? Azt hiszem, Szofica mellett menne a dolog! :lol:

Eszti!
Menü nagyon jól hangzik, nyami!
Mi itthon szentestézünk, akkor halászlé, rántott harcsa (lehet, hogy valami különleges panírt kitalálok neki, a diós eszeveszettül jó, csak azt a Déva miatt nem ehetek), krumplipüré, tartármártás. Sütinek valami karácsonyi muffint szeretnék kreálni, az gyors és finom!
Utána Anyuméknál újházi tyúkhúsleves, rokfortos pulykamell a szokásos családi ebéd menüje. Ő süt beiglit, meg zserbót is.

Képzeljétek!
Délután Déva megevett majdnem fél üveg vilmoskörtét! :D 8) :D 8) :D Csak ámultunk, és bámultunk, eddig ez az egész napi adagja volt maximum, de általában még ennyit se gyűrt le.

Keve meg bement Attila próbájára (mostanában bejár :shock: :roll: ), és a végén mindenki azt mesélte (nem csak az elfogult apja :lol: ), hogy a bemelegítést, a forgásgyakorlatokat, meg a lábátemeléseket ő is beállt csinálni, és nagyon ügyes volt! :D

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok!

Hááát, nekem nincsen még ünnepi menüm (lehet, nem is lesz) és mézeskalácsot se tudok sütni... De raktam ki égőket, meg minifenyőt a lakás különböző részeire, meg előszedtem az adventi naptárunkat az ajándékokkal. :)
Valószínűleg semmi extra kaját nem fogok csinálni, mert Ádám töltött káposztát akar... Kap :D

Hanna kért a Mikulástól egy új hintát, mert a régi valamilyen oknál fogva elrepedt és így már annyira nem biztonságos, ő meg nem is szereti a csíkot rajta :D Kap még könyveket, színezőt, meg csokit. :)

Karácsonyra kap egy naaaagy pingvin plüssfigurát, amit nagyon szeretett volna, még több könyvet, meg Hófehérkét vagy Hamupipőkét, de még nem tudom melyiket. :)

Kép

Kép

Kép Átépitettem a szobáját

Kép

Kép és az úszógumis :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Meli,
boldog névnapot Neked!
Vok,
tündéri a tudor-pancsizós-rugóshajú kiscsajod. Már igazi nagylány ő is. A szobája klassz lett. :)
Cory,
Liza: :D :D , a képhez gratula és a bejglihez is.
Anita,
majd írok ám választ. Nehéz lehet a szopi így. Szerintem jó ha jár Boti bölcsibe.
Lidke,
táncoslábú kisfiad biztos komoly lehet. :D
Boscó,
fel a fejjel! Drukkolok, hogy jobb legyen a jövő éved! Fanni pedig nagyon ügyes kiscsaj!!!

Mi is mindig együtt főzünk, sütünk. Engem már nem annyira izgat, hogy utána mindig takarítani kell. Lidi imád segíteni. :)
:D

Na lépek vasalni.
angi79
 
 


Sziasztok,

Elnézést, hogy így ismeretlenül írok a topikba, én a 2006. nyári babákhoz szoktam írni.

Most csak szeretném felhívni a figyelmeteket néhány kiegészítőre, amit külföldről kaptam és szeretnék eladni (pelenkázótáska, zenélő forgó, játék hordozóra, ágynemű, függöny stb).
Ezeken kívül az oldalon a kislányom néhány használt vagy teljesen új, de már kinőtt ruháját is megtaláljátok.

Kérlek nézzétek meg az oldalamat :
http://babaszoba.hu/forums/topic?tid=318810
remélem találtok olyasmit, ami megtetszik.

Köszönöm előre is és még egyszer elnézést a zavarásért.

meteor
 
 


Kedveskéim,
hát a tuti recept versenykíírásán dolgozom. Mondom süssetek rengetegfélét, hátha valamelyikünknek sikrül jót. Én dekorációnak készítem elsősorban, így nem baj, ha kemény... Zazi meg lelkesen eszi is. De tényleg jó lenne valami jó! Úgyhogy hajrá-hajrá!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Én a mindmegette.hu-n találtam 1 "omlós mézeskalács" receptet. Nem lett rossz és nem lett kemény, de az íze nem annyira klasszikus.
Mi só-liszt gyurmából is készítettünk különböző formákat és kisütöttük (előtte kilyukasztottuk 1 helyen, hogy fel lehessen majd akasztani).

Szép napot!
angi79
 
 


Én tavaly tök jó receptet találtam, több felvonásban is sütöttünk Botival. Este a másik gépről feldobom a receptet.
Most csak ennyi voltam, mert rohanásban vagyok.

GYors, finom menüre én is vevő vagyok!

Lidi cuki a Miku-sapiban! :)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Angi!

Kedves vagy és nagyon figyelmes :P köszönöm szépen!
Vendég
 


sziasztok

Meli: tőlünk is boldogságosat így utólag. És bocsika :oops: :)

Most néztem a "2006 nyári (és tavaszi) anyukák receptjei" topikban van mézeskalácsos recept.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


vok: tök szupi lett Hanna szobája (bár nem tudom milyen volt előtte :) ). Hanna meg nagyon szép még mindig :) Ez az úszógumi meg hallod nem semmi, hol lehet ilyet szerválni?

Lidke, Cory: na volt tali? Hogy sikerűlt?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Meli: Csodaszépek a gyerekek, nagyon jó képeket tudtál róluk csinálni!

Angi: nagyon szép Lidi Mikulásnak (is) :wink: A só-liszt gyurmát mennyi időre és hány fokon rakod be sütni?

Voke. Nagyon szép Hanna, és jó lett a szobája is!!!


Lidke: cuki lehetett Keve. Éljen éljen a vilmoskörte :lol: Fannika tavaly ilyenkor annyi sütőtököt evett, hogy sárga volt az orra :lol: Most meg nem eszi egyáltalán. (ezt csak úgy leírtam :lol: )

Jól hangzanak a karácsonyi menük. Én még nem tudom mi lesz a menü :roll: Ötleteket merítek a mindmegette.hu-ról. Azt szoktam böngészni én is.

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok
Nagyon régen jöttem, de néha ezért olvasgatlak titeket. Megpróbálok most pár sort írni magunkról.

Nagyon jól érezzük magunkat Németországban, már teljesen beleszoktunk az itteni életbe.
Laura szépen beszél németül és most már magyarul is kezdi összerakni a mondatokat, kicsit töri ugyan, de ez természetes sajnos a környezet miatt (fura, de más kinti ismerőseimnél is ez van, hogy a gyerekek törik egy picit a magyart).

És a nagy hír, közben várjuk a második babánkat! :)
Most kezdtem meg a 7. hónapot, február végére vagyok kiírva. Ugyan a hasam már akkora, mintha holnap mennék szülni.
Nagyon élvezem a terhességet, semmi panaszom nincs. Pár hete volt egy kis izgalom, volt egy kis vérzésem, akkor feküdnöm kellett 4 napot, de aztán szerencsére a következő vizsgálatnál sem volt semmi baj, így felkelhettem. Ugyan kímélnem kell magam, de mindent csinálhatok ugyanúgy. Nem is tudom mi lett volna, ha feküdnöm kell végig, elég nehéz így, hogy nincs segítségünk a közelben. Ugyan a biztosító fizetett volna egy házvezetőnőt, de azért az mégsem ugyanaz, biztos az őrületbe kergetett volna. :)

Készülünk a Karácsonyra, jön ki hozzánk a család.
Én lazacot fogok csinálni az egyik nap, másik nap pedig vörös álsügért (ez nagyon elterjedt itt és borzasztóan finom), de még nem döntöttem el, hogy melyik lesz az ünnepi menü. Sütni is fogok, de asszem csak a szokásos csokihabos pitémet, amúgy meg majd veszek egy-két dolgot.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, próbálok majd gyakrabban jönni vagy legalább olvasgatni.
Most megyek palacsintát sütni.

Sziasztok

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Melitta!
Holnap délelőtt esetleg? Később még benézek, most megyek sütni. :D 8)

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok,

egy kis reggeli móka. :) A fiam tényleg akrobatának készül. Legújabban cigánykerekezik, de konkrétan, nem tudom, honnan látta....vagy csak ösztönből. Lassan nézek egy tornászklubbot. :wink:
Gyengébb idegzetűek ne nézzék. :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Meli!
Utólag is boldog névnapot! (Én valahogy nem vagyok jó az ilyesmiben. :oops: :wink: )

Eszti!
Húúúh, tényleg kötélidegzet kell hozzá! :shock: :lol: Lehet, hogy szeretné a tornát! Három éves kortól már indulnak csoportok. A Vasas régebben jó volt gyerektornában, nem tudom, most milyen.

Eszter!
Gyönyörűséges lánykád nagyon vicces az úszógumijával! :lol:

Angi!
Édi az új vonalzós képed! :D
Keve is imád segíteni, de én csak addig szoktam engedni, míg nem forró a főznivaló. Nem túl nagy a konyhánk, és egy gyerekorvos tanított, aki rendszeresen mesélte az "élményeit" a leforrázott gyerekekről. :cry: Hála neki ebben nagyon paramami vagyok, Keve is már jól be van tanítva. Ha nem tudja, hogy mit csinálok épp a konyhában, megáll az előszobában, és onnan kiabál: "Van ott folló?" :lol:
Só-liszt gyurmából mi is csináltunk díszeket, már csak ki kéne őket festeni. :roll:

Melitta!
Házikó falait, tetejét mivel kell összeragasztani? Én majd csak a tuti receptet fogom kipróbálni, szeparációs szorongós lánykámtól örülök, ha annyi szabadságot kapok. :wink:

Anita!
Lehet, hogy a tiéd lesz a befutó!

Gyöngyi!
Igen, taliztunk! Én nagyon jól éreztem magam, felüdülés volt kicsit kikapcsolódni! Gyerekek is jól érezték magukat, szerintem jó hatással voltak egymásra. :lol: Ugye, Cory? :lol: Déva is csoda jól eljátszott. 8) Az mondjuk elég furcsa, hogy egy játszóház beázik, és a földre tett műanyag dobozban gyűjtik a vizet. :shock: Déva a végén az öltöző padon hagyott zacskót lerángatta, míg a Kevét öltöztettem, nem is ő lett volna, ha nem pont azt találja meg, amiben törékeny bögrék vannak. :oops: :wink: Kiderült, hogy a játszóházas csajé volt. Ki akartam fizetni, de nem kellett. Attila azt mondta (és van benne valami), hogy örüljenek, hogy nem csináltam cirkuszt, amiért törékeny dolgokat hagynak a játszóház öltöztető padján, meg is sérülhetett volna a gyerek.

Boscó!
Keve meg se kóstolta az idén a sütőtököt, és amikor belecsempésztem a kajába, akkor otthagyta. :roll:

Kinga!
Szia! :D
Jó, hogy jelentkeztél! Gratula a babához! :D A nemét tudjátok már? Nevek?
Gyere gyakrabban, ne csak olvass! Hozzál képeket is!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Gyöngyi: a tali tök jó volt :) Keve elképszető türelemmel tűrte, ahogy Lizi átpaterolta egyik kisautóból a másikba, amik között csak színbeli különbség volt :D Eleinte nem értette, mit akar Lizi, de aztán megadta magát :)

Lidke: szerintem is tök igaza van Attilának. Jó hülye volt a csaj, hogy ott hagyta! Ránthatta volna Déva magára is :(

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Végre képek! Hanna nagyon szép! Bence, aztaaaa :shock: :shock: :D Boti is tud dolgokat művelni, de ettől szerencsére még messze áll!!! :D Mindenesetre csudaügyes, mehetne simán akrobatának! :lol:

Na, viszont megint rohanok! Csak az ígért receptet hoztam.

125 g méz
125 g margarin
3 tojás
1 citrom
250 g porcukor
250 g finomliszt
250 g rozsliszt
1 tk szódabikarbóna
2 ek mézesfűszer - keverék / Kotányi

A mézet a margarinnal felforrósítjuk, majd hagyjuk kihűlni.
A tojásokat 2 ek citromlével és a porcukorral simára keverjük, hozzáadjuk a mézes keveréket.
A lisztet összekeverjük a szódabikarbónával, a mézes fűszerkeverékkel, a citrom lereszelt héjával, több részletben a mézes-tojásos keverékhez adjuk, alaposan elkeverjük.
Elsimítjuk a tetejét, folpakkal letakarjuk és 1 éjszaka hideg, de nem fagyos helyen pihentetjük / hűtőben /.
Nem kell megijedni, nagyon folyós a tészta, / talán pont ezért lesz olyan puhácska / de másnap reggelre tökéletes!
Másnap lazán átgyúrjuk, nyújtjuk jól belisztezett deszkán, szaggatjuk.
Megkenjük egy felvert tojással, sütőpapírral bélelt tepsin 160 fokon 12-13 perc alatt készresütjük.
Dobozba téve 3-4 hétig is eláll(na).

Próbáltam úgy is,h nem a fűszerkeverékkel, hanem máshonnan szedtem hozzá,h mik kellenek bele. Úgy is isteni volt!


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Apám, Eszti! :D Bence nagyon komolyan nyomja :shock: :D
én két infarktust már kaptam volna(attrakciók között) :lol:

Hanna nagyon cukkerfalat, tök szép a haja is :D

Kinga, gratulálok a kistesóhoz :D


most csak ennyi :wink: , cső
vas
 
 


itt egy állítólag tuti mézesrecept

(na, én tuti nem sütöm meg) :wink: :lol:

http://www.advent.hu/adventi_finomsagok ... _puszedli/
vas
 
 


.....de valaki hátha....... :D
vas
 
 


Most csak rólunk és sajnos semmi jót...
Lidinek szerdán megállapították, hogy savós középfülgyulladása van és ma a mellkasröntgen kimutatta, hogy tüdőgyulladása van. :( 4hete beteg...
Hát ennyi nagyjából...
angi79
 
 


azta, Angi :shock:
Nagyon sajnálom

most mi lesz? Mi a terápia? Csináltak vele valamit? gyógyszerek?
Jobbulást neki!!!!!! :D :D
vas
 
 


Sziasztok!

Annyi minden történik veletek, hogy csak olvasgatlak titeket.
Angi,

Sajnálom, ami veletek történik. Bencének is volt májusban tüdőgyuszija, mi 5 napig voltunk kórházban, aztán onnantól havonta min. 1 alkalommal antibiotikum, amíg az orrmandulát ki nem vették. Most Broncho-Vaxom kúrát csinálunk, ez 3 hónapos, most kezdjük a másodikat, azóta -kopp-kopp-kopp, semmi gond. A pulmonológus+gyerekorvos+háziorvos (mindegyik többgyermekes) ajánlotta, hogy szedjük, nekünk bevált, pedig bölcsisek vagyunk okt. 1-től. Most is csak 2-3 tüsszentés, aztán ennyi.
A piros torokra, köhögésre a Tantum Verde spray formája jött be (ez azért mégsem anitibiotikum).

KInga,
jó lehet kint, mi is gondolkodtunk, hogy elmegyünk ebből az országból. De most már a kicsivel nehéz lenne, azt hiszem. És a házunkat is el kellene adnunk, mert fenntartani nem tudnánk.
Gratulálok a kicsihez, már csak néhány hónap!

Cory,
légy szíves küldd el priviben a gesztenyés bejgli receptjét, ha van időd. Köszönöm szépen!
Irigykedem a nagycsaládot olvasván, nagyon összetartóak vagytok, ez szép dolog!

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Lyly, Ildi,
köszi. Kap erős antibiotikumot és calciumot, feninstil cseppet, acc-t stb. Persze már totál elege van a gyógyibevételből. A tüdőgyuszi szerencsére nem nagy mértékű, de az. A fülét meg lámpázzuk és hétfőn ismét doki. A gyerekem eddig nem félt a dokiktól, de most már persze eleg van...
Lyly,
köszi ezt a broncho kúrát mástól is hallottam és nekik is bevált. Szerintem mi is elkezdjük, mert az ovi csak most jön. Bence szereti a bölcsit?
Eszti,
a fiad nem semmi. :shock:
Anita,
köszi a receptet és a sapis dicsit.
Kinga,
gratula a pocaklakóhoz.
Lidke, Boscó,
én a só-liszt gyurmába raktam temperát és ettől lett szép színes. Utána légkeverésen sütöttem pár percet, de radiátoron is kiszárad-
Mindenkinek szép Mikulás napot!
Kép
angi79
 
 


Angi, nagyon sajnálom... :( Barátnőméknek ugyanez volt az elhúzódó köhögés mögött. Sajnos a hosszú köhögés mögött mindig van valami. Jobbulást!!!!!!!
Vendég
 


Lyly, mi ez a Bronho Vaxom kúra részletesen?
Tudod, mi pontosan ugyanúgy vagyunk mint ti, egy csomó fülgyuszi után orrmandulakivétel volt, és most hála a kruppot és masszív taknyit simán átvészeltük, ilyen még SOSEM volt. Neki a taknyolás mindig fülgyuszival végződött.
És ha vannak jó kúrák, azt szívesen veszem.
Vendég
 


Vidám napot, csillogó szemeket a topic-gyermekeknek Mikulás napon!

Kép
Angi, nagyon sajnállak Benneteket, gyors és tartós gyógyulást Lidikének! Szegénykém, elhiszem,hogy kivan...

Kinga, gratulálok én is a pocilakóhoz! Már nincs is sok háta.

Lyly, örülök,h Bence jól van a mandulaműtét óta. Bölcsi hogy ízlik neki?

Eszti, hogy vagytok?

Mi tegnap voltunk Mikulás-ünnepségen a bölcsiben, családi délután volt. Szuper jó volt! Botika örült,hogy ott vagyunk vele, mutatott mindent. Jó volt látni,mennyire otthonosan érzi magát (és hogy mennyire főnök lett :lol: )

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Kép

Köszi mindenkinek a névnapi köszöntést, utólag is jól esik :wink:
Vendég
 


A Broncho-Vaxom elölt kórokozó-részeklet tartalmaz: az egyik influenzatípust, kókuszokat (a tüdőgyuszi leggyakoribb okozóját is), meg még valamit (most nem tudom pontosan, nincs előttem a doboz. A lényeg: a gyermek szervezete felismeri, hogy baci van bent, elkezdi termelni az ellenanyagot, de nagy baj nélkül, mert ugye ezek nem "igazi" bacik. 10 napig éhgyomira kell meginni 1 adag port (tehát napi 1 adagot), én teában szoktam elkeverni, de leginkább vízben, tejben, gyümilében jó, és 1 órával a reggeli előtt meginni. Ezt az egy órát mi nem tudjuk mindig tartani, de nem gond, azt mondta a doki. 10 nap kúra után 20 nap szünet, majd újabb 10 nap kúra, megint 20 nap szünet. Ezt összesen 3 hónapon keresztül kell csinálni, és érdemes minden évben újrakezdeni.
Igazából a hatásmechanizmusa úgy működik, hogy válaszol a kicsi immunrendszere a behatolókra. Ezt az igazi bacikkal is megteszi, de akkor már sokszor túl későn, mert a bacik elszaporodtak, jön a láz, a mellékhatások, köhögés, piros torok, ismerjük ezt mindnyájan. Na, itt nincsenek ilyen tünetek, a szervezet mégis "őrt áll", ha igazi baci jönne, akkor azonnal irtana.
A por semleges ízű, inkább édeskés, tökéletesen oldódik, a kicsik nem nagyon veszik észre, mit itatunk velük.
Én már bármit adnék a gyerkőcnek, csak ne antibikát kelljen szednünk.
A 30 adagos (három havi) kúra kb. 4.500 Ft-ba kerül, szóval nem olcsó, de az antibika sem. Elég hosszú volt a leírás, bocsánat.

Köszönöm az érdeklődést, Bencus jól bírja a bölcsit, mert én vagyok a gondozó néni. :lol:

A helyi védőnő kreált egy alapítványt, vagyis maszek bölcsi, családi napközi 20 hetestől 14 évesig fogadjuk a gyerekeket. Én közalkalmazotti státuszban dolgozom nála, tehát elég jó, max. 4 gyermekkel foglalkozom a házukban kialakított "bölcsiben". Az 5. gyermek érkezésekor jön egy másik - szintén nagyon aranyos :D - gondozó néni, és együtt vagyunk a kicsikkel. Fantasztikus jó, mert személyre szabottan lehet a kicsikkel foglalkozni, együtt gyúrjuk a tésztát, öltöztetjük ünnepibe a lakást, sepregetünk, sétálgatunk, énekelünk, tornázunk, rajzolunk, festünk, mesélünk, diavetítőzünk, szóval ilyen kis családias az egész.
A napi ár 1.500 Ft, eebben benne van a napi 4 X-i étkezés, és tényleg zöldség és gyümi és főzeléks és hús... A védőnő nagyon jó fej, és szuper étlapokat állít össze. Nincs rágcsa, uzsira sem pudingozunk és édesezünk (azért kivétel akad!!!), a szülővel előre megbeszéljük, mit adunk a kicsiknek aznap, illetve ha kell, különböző kajcsikat kapnak (pl. egy hathónapos és egy másfél éves). Nem vagyunk mi ideális bölcsi, de azt hiszem, a legtöbb nagyüzem mellett jobban működünk, mint ők. Az ANTSZ nagyon szigorú volt, külön hűtőnk, mosogatónk, fürdőszobánk, wc-nk van, ételminta 3 napig mindenből, gyermekbútorok, stb.
Pénteken volt bölcsis Mikulás-estünk, nagyon jól sikerült, ki kellett bérelnünk a helyi művházat, olyan sokan voltak. Énekeltem, furuláyztan nekik, tanultunk tapsolós-kopogós MIku-hívogat dalt, játszottunk, és persze ajándékoztunk magunk készítette ujjbábukat, gyümiket (és szaloncukrot, hihi).

Bence nagyon jól tűri, hogy más gyermekeket is babusgatok, sokat segít a pelenkázásukban, mosdatásukban, etetgeti a kisebbeket kanállal, játszik velük, szóval remélem, nem lesz gond a tesóval, csak legyen kistesó... :(

Bocsánat, ha hosszú voltam.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Boldogságosat Melinek és mindenkinek szép Szent mIklós estét kívánok!

Kinga! Gratulálok itt is! :))

Angi! Nem akarsz adni neki ezüstöt? Nagyon off, de mi még az idén csak egyszer voltunk taknyosak kb. 5 napig, pedig járunk közösségbe, utcára stb. Jobbulást nektek, sajnos ez nem hangzik túl jól!

További szép adventet mindenkinek!

Puszi,

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!
A bronchot Hanna is kapja rendszeresen. Én kiegészítem Echinacea D4 homeós bogyókkal. Eddig csak 1x volt lázas. A többiek folyton zöld!!! takonnyal vannak bölcsiben (néha azért elbeszélgetnék a szüleikkel, hogy tulajdonképp tisztában vannak-e azzal, hogy nem csak a saját gyerekeik egészségét károsítják ezzel). Emelllett kap ezüstöt és aranyat is, bizonyos időközönként. Eddig jól bevált.
:D Ajánlani tudom mindengyiket. :D

Lyly!
Tök jó lehet így dolgzoni!
most Hannart, majd folytatom

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


sziasztok

Vok: éppen most akartam írni, hogy "ha jól emlékszem Ti is használjátok", de beelőztél :) ( az utolsó mondatodat nem egészen értettem) :)

Nálunk most úgy néz ki, hogy az akácmézes hársfatea jön be. Az egész család tiszta göthös meg lázas, a Lilinek meg kutya baja, pedig eddig mindig ő volt az első aki beteg lett a családban. Szerencsére van itt egy család aki méhészkedik, így a méz első osztályú.

Eszti: én már akkor frászt kapok, ha a Lili az ágyon ugrál és fejen áll az Apjával :wink: Valamelyik nap a hintabociján állt fel én meg rohantam, hogy le ne essen. Benyó úgy látom még ezt is túlszárnyalja.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Kinga: Gratulálunk mi is a pocaklakóhoz!

Eszti: nagyon ügyes Bence. Nem volt még balesete?

Anita. ki fogom próbálni a Te recepted is, most az idén sütök először mézeskalácsot, és sokat ki szeretnék próbálni, hogy karácsonyra a legjobbat csináljam. :lol:

Lyly: én is el tudnék képzelni egy ilyen állást!!! :lol: Főleg Fannikával együtt. Jó móka lenne.

Voke. Sajnos lepereg sok szülőről bármit mondassz is. Sem mint szülő, sem mint pedagógus nem tudtunk sok anyukát meggyőzni hogy helytelen amit csinálnak, hogy így járatják a gyereket. De nincs kire hagyni, meg egyéb indokokkal engedik hogy menjen a közösségbe a gyerek. Na itt meg nem is beszélve arról, hogy a kisebbség már lassan a többség, így jól meg kell gondolni hová íratod a gyereked.Jó volt beszélni Veled, mégha a vendégem miatt nem is túl sokat mondhattam :lol: De a lényegét szerintem értetted :wink:

Csatlakozunk mi is betegek táborához.... Takony, köhögés, nem evés a napi menü :roll: Holnap irány a doki. :cry: Jobbulást mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok

Gyöngyi
Gratula a kiscsajhoz!!!! :D
Én mondtam, hogy lány lesz. :lol: :lol: :lol:
Örülök, hogy anyós jobban van. :)
Jobbulást nektek!

Emmáknak, és Leventének, és mindenkinek, aki ünnepelt BOLDOGOT! :D
Utólag :oops:

Eszter
Nem vagyok terhes, nem azért tűntem el. :lol: :lol: :lol:
Ahogy Melitta írta, nincs egy percem se. :(
Tudnék sokat írni, de abba tényleg nem kezdek bele. Szóba szívesen beszélek, mondjuk Dec.18 szerda ???? Lidkével akkora beszéltünk egy lehetséges talit, ki ér rá akkor ??
Úszógumis kép haláli. :lol: :lol:

Boscó
Sajnálom, hogy nincsenek jó napjaid, :( jobbulást nektek.
Szerdai buli??. :wink:

Cory
Húú de ennék belőle. :shock: :)
Nagyon jó a kép a lányról. :lol: :lol:

Ildi
Remélem a bót már nagyon megy. :D Anna is készül majd hozzád :)

Lyly
Jól hangzik ez a munka és szerencséd van, hogy Bence nem féltékeny. Tuti jó tesó lesz. :D
Én az olvastam, hogy valakinek hat, valakinek nem ez szer. :? Úgy, mint a homeó Esztinél.

Eszti
Benyó nagyon jó :lol:
Ez a könyv jól hangzik,lehet, hogy én is elolvasom,ha lesz két szabad percem. :wink:

Angi
Jobbulást Lidinek, remélem nem lesz semmi komolyabb baj már. :(

Anita
De jó, hogy Botinak tetszik a bölcsi. :D Azért úgy könnyebb ott hagyni, ha tudod, hogy jól érzi magát. :D Emma baba hány kiló most? :)

Lidke
Veled beszéltem. Két szó meg volt. :lol:

Melitta
Veled telefonon. :lol:

Kinga
Gratula a pocaklakóhoz! :)

Kari vacsi nálunk a szokásos:Kacsamáj,kacsamell,káposzta,krumpli.
Ennyi ,mert mi megyünk mindenkihez idén. :lol:

Levi beteg volt kéthete, túl van első hányásán és hasmenésén. :( Először rendesen meglepődött. :shock: :)
Mikulással találkozott, olyan édes volt nem félt tőle, kérdezte a Mikulás, hogy jó fiú voltál? IGEN JÓ FIÚ VOLTAM ,ÉS SZÓT FOGADOK MAJD ANYÁNAK . Azt hittem megzabálom. :lol: :lol:

Lányok van egy ezüstöm, meg aranyam eladó, ha érdekel valakit!!!!!!!!! :lol:

Na, ennyi voltam :lol:




Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Sziasztok!

Próbálom folytatni... :)

Babetta!
Mázli, pont 18án csak 14ig melózom, szóval még jó is lehet a tali :D:D:D El se hiszem. Egész héten össze-vissza vagyok :D:D
De nem mondhatot, hogy nem jó a kombinatorikai készségem hihihih :D:D

Lyly, folytatnám a gondolat menetemet. :)
Örülök, hogy találtál melót. Én is ilyet szeretnék igazából csinálni. :D Jó lehet! :D
Hogy vagytok?


Eszti!
Benyóból jó akrobata lenne :D:D

Boscó!
Legközelebb is hívlak :D A héten úgy is tök sokáig dolgozom... :)

Lidke!
Keve nagyon cuki lehetett a próbán. Akkor egyre bátrabb lehet :)

mennem kell...

puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok-Eszti,

köszönöm, viszonylag jó. Még nem beteg Bencus (remélem, nem szóltam el magam). A páromnak végre sikerült elhelyezkednie a szakmájában (2 év óta), így újra rendszergazdagént dolgozik (eddig üveget pakolt ugyanannál a cégnél 3 műszakban, míg rá nem jöttek, hogy ő informatikus. Ez aztán a felfelé bukás!) :)

Nekem volt méhtükrözésem, igazából semmit sem találtak, egy pici kis sövénykezdeményt, amire azt mondta a dokim, hogy már egy pici petezsák is képes félrenyomni, nemhogy egy nagy baba, tehát hozzá sem nyúltak. Három doki nézett meg műtétkor, az egész altatással együtt 7 percig tartott. Szóval a baba elvesztése szerintük nem ezért volt, semmivel nincs nagyobb esélyem, hogy még egyszer így járok, mint akinek még sosem volt ilyen.
Még egy vérfaktor-vizsgálat van hátra (Leiden-kórt nézik meg), de a dokim szerint szinte biztos, hogy az is negatív lesz, így már most dec-ben szabad utunk volt a babához. De sem nekem, sem a páromnak nem lett volna lelkierőnk már ebben az év végi ünnepi áradatban "hozzáfogni", szerintem a jövő év eleje talán nyugisabb lesz. Mert persze újra megpróbáljuk... :lol:

A bölcsi tényleg jó, legalább gyakorlok több gyerekkel, és nagy szerencsém is van: eddig csak olyan kicsi jött hozzánk (néhány napra is, mert az egyik bölcsiben szünet volt), akik beszoktatás nélkül ripsz-ropsz elfogadtak, és jó kis hetet töltöttünk együtt. Most van 14 hónaposam, meg az enyém, márciustól jön egy újabb 14 hónapos édes kislány. Bencus nagyon szereti őket, törölgeti a szájukat (sokat folyik a fogzás miatt a szájuk), és a kicsik csudára sokat tanulnak tőle (főleg huncutságot).

Babetta,

nagyon édi lehetett Levi. Mi is így jártunk, a Tropicáriumba vittük el Bencét, mert megőrül a halakért, békákért, teknősökért, és egész úton azt hajtogatta: ugye, édesanya, jó fiú voltam? Pedig nem is mondogattunk ilyet neki, nem tudom, hol hallotta. Az egyik nagy akváriumnál pedig elkezdett kiabálni: "gyertek, gyertek, gyorsan gyertek! MIndenki odanézett: a gyerekünk hívta a halakat a testével és szavakkal: előrehajolt, izgatottan hadonászott a kis kezeivel, és csapkodta a térdeit. Összeszedett egy hat év körüli kislányt, akivel egymást átölelve mentek medencétől medemcéig, és az én fiam biztatta a kislányt, ne félj, tedd rá bátran a kezedet az üvegre (a kislány családja nagyon szegény, szerintem most először volt Pesten és ilyen helyen). Na, ekkor én is zabáltam volna...

Lányok,
Bence még mindig szopizik reggel egy kicsit és este egy kicsit. Szeretném leszoktatni, szerintetek hogy lássak hozzá?

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Nos, mi ezüst és C-vitamin kúra ellenére is betegek vagyunk.
Mindketten most már.

Én most épp arcüreggyulladással küzdök. Szombaton azt hittem, hogy a fogam fáj, bár gyanús volt az egy hete tartó heveny köhögés. Hát nem a fogam volt, hanem az arcüregem. Délután sok gőz eredményére kijött, aminek ki kellett, nem ecsetelem.... :x

Benyó tegnap belázasodott, csak 40-ig mertem mérni, azonnal hűtőfürdő és kúp. Semmi más tünete nincs, úgyhogy csak lázat csillapítunk, C-vitaminozunk, ezüst és kálcium. :x

Jöhetne már a normális tél, különben mondtam az uramnak, kénytelen lesz elvinni valami meleg helyre telelni. :wink: :lol:
Vendég
 


Boscó, lekopogom, de Bencének még semmi komoly balesete nem volt. Pedig lehetőség már nagyon-nagyon sok volt.
Úgy gondolom, hogy azért mer ilyeneket megcsinálni, mert ösztönösen érzi, hogy jól tud esni, illetve, hogy meg fogja tudni csinálni, amit szeretne.
Most legújabban állandóan vetődik, pl. ha fociznak itthon Petivel, belerúg a labdába, és utána vetődik egy hatalmasat. Nem tudom, honnan látta, talán a kapustól. Mondtuk, hogy rúgás után nem kell eldobni magát, de csak csinálja.
Meg ez a cigánykerekezés is....
Tavasztól elkezdünk járni sportolni, egyelőre dzsúdó van itt a közelben, ahová 3 éves kortól lehet menni. :wink:
Vendég
 


Köszi a gratulációkat! :)

Csütörtökön voltunk 4D-n, nagyon jól látszott. Most is megerősítették, hogy pici lány lesz ő is.
Lilli lesz, a második név még nem biztos, talán Esther.
Próbálunk olyan neveket választani, ami mindkét országban ismert.
Még azért tartalékba szeretnénk fiúnevet is választani, de azzal nagy gondban vagyunk.

Laura izgul a kistesó miatt, nagyon foglalkoztatja a dolog. Kiváncsi vagyok, mi lesz ha már kint lesz :)

Sziasztok

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Eszti,
gyógyulást Nektek! Nem hangzik valami jól a dolog. Tényleg jöhetne valami száraz hideg.
angi79
 
 


LIdke!!! Elfelejtettem a múltkor válaszolni: hát természetesen cukormázragaccsal! ;) Tojásfehérje felverés közben lassal adagolod a porcukrot kb. 30 dkg egy fehérjéhez... ragacs a javából!!!

Vok! Muszáj volt visítva felhívnom, hogy leleplezzem... ;))) Nem terhes. Nem ér rá... :twisted:


Csókolatok!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Jaj, lányok! Ma este talján vendégeimet elvittük az aquaworldbe. ÁÁÁÁÁ szuper! A gyerekek nagyon évezték, az olaszok szintén!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Óh és a hónap felfedezése: szoptatós anyukáknak!!! Lucernacsíra. Úgy szaporít, mint a fene és még finom is! Engem már csak Riskának hívnak itthon...
Na, most tényleg megyek aludni.

Kép
Kép
~melitta~
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?