Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Húúúúú, de lemaradtam, azt sem tudom hol kezdjem. Szóval:

Kanga, Zorkanya, RebekAnna! Üdv itten, nagyon jó, hogy csatlakoztatok. Zorkanya, RA, sajnálom, hogy nem tudtunk beszélni, de az idõ télleg szûkös volt. Na de legközelebb....én is Zorkanyásabbnak képzeltelek. Nagyon izé vagyok, ha megkérdem hány éves vagy? KépKanga, olyaaaan jó neked. Én is várom már a 2.pocakmacitKép

Jázminmama! El nem hiszed mennyit emlegettünk a züllésen, és a Diát is. Hogy mi lehet veletek, jól vagytok-e, pocakmarci jól van -e stb. Örülök, hogy minden rendben, és további jó bababvárást. Ügyi vagy a vizsgák miatt.

Barika! Hová felvételizel, ha nem titok? Képeket nagyon várom.

Ildi! Annyira meg akartam kérdezni, hogy mit dolgozol te Csillebércen? AblakpuciKép Én sem festek tojatot, anyósom és sógorom mûveli.

Anikó! Nagggon gyógypuszik a kicsi Lilinek. Várom a leleteket, remélem télleg "csak" fog.

Verus! Szivesen. Te meg csöpögtess belém egy kis" ugyistudszvezetni" és "nemajrézz" dolgot cserébe.

Kati! Mikor jöttök?

Evey! Olyan kis figyelmes vagy, köszi Panka nevében is. Én megyek a talira.

Iboly! Legközelebb aztán gyereKép azt kérdezném, hogy egy újszülöttnek/ most 6 hetes/ mennyit illik gyarapodnia anyatej mellett? A barátnõmnek mondta a dokija, hogy nem hízott eleget /28 dkg /és tápszert adjon a babának. És én le akarom beszélni. Segíts!

Emese! Te is nagyon hiányoztál a taliról és mindenki más is aki nem tudott jönni, legközelebb gyertek!!!!

Andi3! Én úgy irigyellek a táncért. Nekem is kellene találnom valami mozgást-kikapcsolódást.

KingAndi! Köszi a fuvart még1x, olyan ari vagy.

Mozgásfejlõdéshez, fogakhoz gratula, szülinaposoknak , névnaposoknak minden jót, betegeknek jobbulást.

Nálunk kibújt a 7.fogacska, Pankának be nem áll a szája, babanyelven beszélget. Szombaton tartjuk a szülinapját, kap egy bébitaxit, kiváncsi leszek.

Kriszta! Köszi a cikket. Ari vagy.

Puszi:Pankamama
PM
 


Sziasztok,

Bár én még nem tartozom közétek, de nagy szükségem lenne gyakorlati tapasztalatra, ezért merészeltem írni nektek. Ha minden jól megy, akkor jövõ héten megszületik a pici lányunk, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy milyen a jó légzésfigyelõ. Hallottam már BabySense-rõl, BabyConrol-ról, AngelCare-rõl és Medicore-ról, de nem tudom, hogy miben különböznek. Azt is hallottam, hogy van párna alá helyezhetõ és matrac alá helyezhetõ, de fogalmam sincs, hogy melyik a jobb. Nagyon jól jönne, ha bárki segíteni tudna ebben a témában.

Elõre is köszönöm, ha segít valaki!

manok
manok
 
 


Sziasztok!

Züllés szuper volt, naggyon jól éreztem én is magam! Mondjuk köztetek mindig!!! Az idõ tényleg kevés volt, így a körforgás nem lehetett teljesKép

Kitti olyan sok új dolgot tud, hogy csak na. Puszit adni (cuppanás nélkül), babát szeretgetni (nagyon bájosan), vau-vaut mondani és mutogatni a képeskönyvben. Most már azt hiszem azt is nyugodtan ki lehet róla jelenteni, hogy MEGY! Már nem feltétlenül a bútorok mentén megy el a szoba egyik végébõl a másikba, ha olyanja van simán elindul keresztbe. Irányt is tud változtatni, megállni közbe és folytatni, sõõõt ma (én ma láttam elõször, család többi tagja állítja, hogy sokszor volt már ilyen) megállt, leguggolt, felvett valamit, felállt és ment tovább. Szóval szerintem egyértelmûen MEGY!
Alexéknál pénteken lesz a farsang, hercegnõnek indult, de ma módosított tündér-hercegnõre (lehet még fokozni?). Ma fõpróbát tartottunk, rettenetesen élvezte a csicsáskodást.
Szombaton bababuli lesz, Kitti szülinapja alkalmából Alex meghívta az osztálytársait Kép, vasárnap meg a család jön. Lesz dolog elég Kép Na de se baj, egyszer lesz ebben az életben 1 éves Kitti Kép Öreganya Kép

Évi! Hosszú idõ óta most a napokban újra benéztem én is egy-két topicba... Teljesen igazad vanKép Viszont nagggyon-nagggyon örülök, hogy ilyen szupi ez a társaságKép
Köszi a köszöntéstKép Következõ talira tényleg gyere már el!!!! Ha kell akkor szökj!!!

Feksi! Szorítok! Remélem nem lesz semmi komoly...

Kanga! Üdv! Hát igen, pocakos, gyerekes tömegközlekedésrõl órákat lehet mesélni... na nem csupa szépet meg jótKép

Adri! Alvás szupi!!!! TaliKép

Verus! Züllés utáni utazás, éjszakaKép Még, jó, hogy tudtad pótolni az alvást.
Ezekszerint telepátiaKép Nálunk azóta nem volt semmi... még ne is legyenKép

Andi3! Már mért ne jöhetnél? Jól kitáncoltad magad?

Barika! Gratula a második fogacskához, nameg a "kutyázáshoz"!

Ildi! Ezekszerint nem csak én jártam meg Vicával?? Ez azért megnyugtató KépKépKép, teljesen hülyén éreztem magam...
Zorkanyával is szóról szóra így jártam ahogy leírtad...Kép

Orsi! Ideje is volt, hogy jelentkezz végre!!Kép Ez a társaság nem felejt olyan könnyen... Gratulálok a kis Tomikához! Képzeld, Kittinek is pont katicabogár formájú szülinapi tortája leszKép

Napocska! Meg lehet tudni mik azok a nagy ötletek amikkel Bianka elõállt? Valóban jó sok idõbe telhet a megvalósítás... még egy hónap van addigKép

Evey! Ez a köszöntés nem semmi! Köszi szépen, nagyon ari vagy! Márc. eleje = Szentendre = remekKép
Júj, az ideggyógyászat mért kell. Alexal én is jártam pár hónapig a születése után.

PM! BOLDOG SZÜLINAPOT Pankának (még ha csak szombaton ünneplitek is, attól még ma van)!!!! Jövõhéthez mit szólsz? Melyik nap jó Nektek? Ki vagyok akadva, hogy nem akarsz közösködni velünk a fedélen a fejünk fölött...hát-hát...

Anikó! Lilinek sok-sok puszi, remélem most, hogy így jól megijesztette a családot végre elkezd enni! A férjem tényleg meg tudta nézni amit küldtél, de csak annyit árult el, hogy vicces. A fénykép viszont nem jött átKép Pedig tudod, nekem mennyire KELL az a fénykép, egyszerûen AKAROM!

Pocok! Szerintem itt ne aggódj, senkitõl nem fogsz kikapni. Érdekes, errefele nincsenek névtelenek.

Manok! Sajnos semmit nem tudok mondani Neked, egyik gyerkõcömmel sem használtunk légzésfigyelõt.

"No comment"-es történetek szörnyûekKépKépKépKép

Bigacsiga, Iboly! Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni...

A teljesség igénye nélkül én már nagyon hiányolom Anyanyanyát, már tök rég írt. AAANCSAAAAA HOL VAGY????

Már jó régen kaptam, de még nem köszöntem meg Corynak, és Móninak az édes gyerkõcökrõl küldött képeket. Cory, Ági a kérdõíveket is köszi!

Jójcakát lányok!
Puszi
Kati
cskati
 
 

 
 

PM!

Gyorsan, mert nemsokára éjfél: BOLDOG SZÜLINAPOT PANKÁNAK!!KépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Zorkanya, RebekAnna, Andi3 küldtem képeket, de elfelejtettem írni, hogy Ti is küldjetek ám!
Zorkanya, szerinted még mindig olyan nagy a hasonlóság?

Pusz
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!

Emese bátorított hogy nyugodtan írjak Nektek! Ha befogadnátok szeretnék hozzátok csatlakozni. Csak röviden magunkról (bár néhányótokat már innen-onnan ismerem): Annus lányom 5 és fél éves, Julcsi 3 éves lesz most 26-án, és Bánk aki 2001. nov.1-jén született. (Vannak fenn képeink is az ismerjük meg egymást rovaton belük, Norcsi és kis családja fedõnevû topicban).Nem rendszeresen, de szoktalak olvasni Titeket, és nagyon irigykedtem a klassz, összeszokott társaság miatt. Meg a zülléses és a babás találkozók képeit is láttam ám. Nagyon klassz lehetett mindegyik alkalom.
Sajnos most nem is maradhatok tovább, mert a kisfiam megbetegedett, egész éjjel sírt (alig aludt valamit, meg persze én is), lázas lett és köhögött is, na meg persze szopizni is alig szopizott.Úgyhogy most végre alszik, meg a dokinénit is várjuk, hogy megmondja hogy mi baja van. Viszont nem tudtam emiatt Annát sem oviba vinni, így most teljes létszámban vannak itthon a gyerekek.
Sziasztok, és nagyon szép napot mindenkinek!KépKépKép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Már megint jó régen jártam erre, folyamatos idõhiányban szenvedek!Kép Ráadásul most a gépem is iszonyú lassú.
Örülök, hogy jól sikerült a taliKép és sajnálom, hogy én nem mehettemKép

Anikó, ne aggódj, biztos, hogy minden rendben leszKép
Feksi, még a múltkor kérdeztél a hajhullásról, hogy szedek e valamit. Revalidot, meg mindenféle plusz tablettát iszok és levágattam a hajam. Talán már nem hullik annyira, vagy csak azért tûnik úgy mert sokkal rövidebb.
Pankának boldog szülinapot kívánok!
Évi, igazad van, olyan jó, hogy itt mindenki aranyosKép Ezért
is sajnálom, hogy valószínûleg nem lesz egy darabig internetünk.KépOlyan sok bíztatást kaptam tõletekKépAmi minket illet, a kisfiam már 8,20kg és 65 cm, szép nagy fiúcska.KépA védõnõ és a doktornõ is gratulált nekünkKép Evey a táblázatban majd légyszi írd át az adatokatKépÉs köszi a táblázatotKép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!
Norcsi! Üdv itt, én örülök neked, szerintem a többiek is. Kép
Zsófinak tegnap megmutattam a lányok arcfestéses képeit, reakció: anyaaaaaaaaa én is akaroooooook ilyeeeet!!!!!
Szilveszterkor én is kifestettem õt tigrisnek, de az ennél jóval kezdetlegesebb. Majd elküldöm.
Bánknak jobbulást, remélem nem komoly a baj. Jó lehet most a három gyerekkel! (Nekem ilyenkor a kettõ is elég.)

Cskati! köszi a képeket, mail ment. Ugye megkaptad?
Igen, jól kitáncoltam magam.

Tegnap nagyot alakítottam a kérdõívekkel, remélem másodszor sikerült elküldeni. Nem vagyok ám szórakozott......

Ma reggelre végre kibújt Luca elsõ foga! Elég nyûgös, ráadásul délután oltásra is viszem (végre behozzuk a lemaradást).
Holnap meg neurológiára megyünk vele, mert születése óta kicsit ferdén tartja a száját amikor sír, és inkább megmutatom szakembernek, nehogy valami komoly baj legyen. (A kórházban azt mondták, pár hónap alatt kinövi, de nem így lett.)

Pocok! Én sem értem, miért baj az, ha másik topicot is látogatsz. A marcipán tojás jó ötlet, én is kipróbálom.
Szerintem festeni is fogunk, mert Zsófi lányom nagyon szeret ügyeskedni. Már felkészültem, hogy szép tarka lesz a konyha utána, és talán a tojások is....

Kanga! Amikor Lucát vártuk, Zsófi mindenkinek azt mondta, öcsike van a pocakomban és hugicának fogják hívni.
Mindig puszilgatta a hasam, és kérte a babát, bújjon már ki végre, mert játszani akar vele. Amikor telefonon beszéltem vele, mindig megkérdezte: anya, kijött már?

A züllést most nem hagyom ki, bármelyik hétvégén lesz is!
Név- és szülinaposoknak sok boldogságot!
Most rohanok, mert elég sûrû napom van.

Üdv mindenkinek
Andi

Andi
andi3
 
 


Kedves Manok!

Én is most csatlakoztam, és felfigyeltem a leveledre. Szerintem fölösleges légzésfigyelõt venned, ha a gyermekorvosod külön nem tanácsolja. Ha háton vagy oldalt fekteted a picit, nem lehet gond. Ha érdekel a bölcsõhalál kockázati tényezõi, szívesen megírom neked.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Betegek:Lili, Bánk,Kikkó, Adrián ablakokat kinyitni, gyógypuszik mennek! Utána gyorsan bezárni nehogy megfázzatok!
Lányok a szentendrei talit teljes mellszélességgel támogatom,nekem az lenne a jó, ha április 7-e után lenne, de persze ahogy a többség akarja.
Ja és Anikó! A vashiány miatt ne aggódj, marha látványos javulás adatik egy kis Maltoffer-tõl különösen étvágy fronton.
F.dia (drusza hol vagy, mindig eszembe jutsz, ha ideírom a nevem)
fd (fd)
 


Sziasztok Lányok!

Hosszas hallgatásom oka, hogy bekrepált a modemünk és mostanra sikerült újat szerezni. Még nem tudtam végigolvasni, mi minden történt az elmúlt napokban (hetekben), csak bele-bele olvasgattam. Látom sok új taggal is bövült a topik, szeretettel köszöntök én is mindenkit, bár azért van itt egy-két régebbrõl ismerõs név is. (Zorkanya, Kanga)Kép. Sajnálom, hogy a taliról most lemaradtam, de a következõn ott a helyem. Igaz, a múlthét szombat nekem is kikapcsolódással telt, mert barátnõmmel csaptunk egy görbe délutánt, cukrászdával és mozival (megnéztük a Harry Pottert), végre tudtunk egy jót beszélgetni, mert általában csak telefonon érintkezünk, de akkor az minimum háromnegyed óra.
A kukis tanácsokat mindenkinek köszönöm, most mindennap fürdésnél felhúzzuk és reménykedünk, hogy nem tapad le újra. Alvásügyileg sajna semmi változás nem történt, Tomi ugyanúgy ébred minden éjjel 2 körül. Van már 8 foga, és olyan mint egy kis pióca, mindig rajtam csüngene, ha benn vagyunk a lakásban. Viszont az udvaron nagyon jól elfoglalja magát, kergeti a kutyát és a macskát, pakolja a vödörbe a homokot, ezért ha az idõ engedi inkább kinnt tartózkodunk, mert a takarítás, mosogatás megvár. Kép
Nahát rólunk ennyit, most megyek és megpróbálom behozni a lemaradásomat!

Sziasztok

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok!

PM! Jaj, jaj, bocsánat. Dátum zavarban voltam. Alexnak mondom, hogy ma van Valentin nap, erre nézett rám bután, aztán felvilágosított, hogy mégis milyen év, milyen hó, hányadik napját írjuk. Szóval akkor ma is kívánok minden szépet és jót Pankának szülinapja alkalmábólKépKépKépKépKép

Verus! Remélem nem én kavartalak megKép

Norcsi! Üdv itt! Láttalam a fényképeiteket, csodaszépek a lányok, meg persze Bánk is, gratulálok hozzájukKép Jobbulást a kisfiadnak!

Katica! Tényleg szép nagyra nõtt már a kisfiad, csatlakozom a gratulálókhoz! Mikortól és meddig nem lesz netetek?

Andi3! Nem, nem kaptam emilt TõledKép Kérdõívet semKép
Gratulálok Luca elsõ fogacskájához! Neurológia miatt meg szurkolok, hogy minden rendben legyen!

Ancsa! De jó, hogy elõkerültél. Már nagyon aggódtam, hogy mi van Veletek! Csak egyszer ébred Tomi? Azt azért ki lehet bírni, nem?

A Rózsás talin már említettem a lányoknak, hogy Emese Danija után Alexrõl is kiderült, hogy baj van a látásával, szemüveges lesz. Még reménykedtem, hogy talán mégse, csak egy hibás vizsgálat. Ma voltunk a 3. vizsgálaton most is ugyanazt a dioptriát diagnosztizálták -1.5. Alex nagyon örül neki, most a legjobb barátnõje is fûzi a szüleit, hogy szemüveges szeretne lenni. Megkérdeztem, hogy csúfolják-e az osztályában a szemüvegeseket, azt mondta nem, de mindezt úgy, hogy egyáltalán hogy jut ilyen az eszembeKép
Kittivel meg vissza kell menni pupilla tágítás után. Az apja nem lát az egyik szemével, és nem igazán tudjuk, hogy szerzett-e, vagy öröklött. Valami eltérés Kittinél is van, nem egyformán töri a két szeme a fényt. Remélem azért nem lesz semmiKép Kicsit aggódom...

Na megyek, mert kiabál Alex, meg a fürdõvíz is kész
Sok puszi
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm hogy ilyen kedvesen fogadtatok!(Meg persze a dícséreteket a gyerekekkel kapcsolatban!) Egy kisebb felsõlégúti fertõzés meg a fogzás volt a ludas a Bánk megbetegedésében. Remélhetõleg hamarosan túl is leszünk rajta, de azért még elõttünk áll az éjszaka!Kép
A betegeknek gyors gyógyulást, és mindenkinek csupa szépet és jót kívánok!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Manok!
A legmegbízhatóbb légzésfigyelõrõl csak azok tudnának írni, akiknél volt riasztás.A babaneten még nem olvastam ilyet (szerencsére) Nekünk is volt légzésfigyelõnk, matrac alá helyezhetõ. Utólag mondhatnám, hogy nem volt rá szükség, de engem megnyugtatott. A Bucimaci bababoltban bérelni is lehet, nem kell megvenni. Vannak más helyek is ahol lehet bérelni. A Kismama magazinban szoktak lenni hirdetések.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

Balu tegnap volt 5 hónapos, és ezt ma emlékezetessé tettük egy kis oltással. Megmérték, úgyhogy ismét képben vagyok súlyügyileg: 7,65kg és 65cm. Persze elkezdte mondani egy védõnõ (mi nem is hozzá tartozunk), hogy ugye már kap gyümölcsöt, mert hát ekkora súlynál már kéne stb. A mi védõnõnk meg pont tegnap látta Balut, és mondta, hogy csak így tovább, és hogy majd mikor legközelebb megyünk mérni Balut, akkor majd megbeszéljük, hogyan kezdjem el a hozzátáplálást.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Orsi,

Köszönöm a biztató szavakat, a védõnõ is azt mondta, hogy felesleges, de biztosan ismered azt, amikor egy kismama valamit a fejébe vesz... Ismerem a bölcsõhalál kockázati tényezõit, nálunk - úgy gondolom -, egyik sem áll fenn, de errõl az egy dologról nem tudok lemondani, mivel a baráti körünkben történt légzésleállás. Szóval inkább a magam megnyugtatására szeretnék kölcsönözni egy ilyen figyelõt, csak nem tudom, hogy melyiket.

Malacka,

Természetesen így a legjobb, hogy nektek nem volt szükségetek a légzésfigyelõre, remélem, nekünk is csak megnyugtatásra lesz! Arra emlékszel még, hogy milyen típusú volt a légzésfigyelõtök?

manok
manok
 
 


Sziasztok!
Már megint nagyon le vagyok maradva, pedig igyekszem olvasni ezerrel, de írni nem mindig jut idõm. Bocs érte.
Tényleg voltunk ma Katiékkal szemészeten. Kiderült, hogy a 3 gyerekem közül csak egy lát jól, Daninak szemüveg kell, Lilit még a jövõ héten megnézi, addig mi is pupillatágítunk.
A gyerekek már jól vannak, én viszont totál kidõltem ettõl a francos kórságtól. Nagyon randa dolog, egy kisgyereket se irigylek érte!

Evey! Köszi, ha megint lesz szentendrei tali, most tutira megyünk. Azt azérd gondold meg, hogy nem kéne-e egy kicsit melegebb idõre várni, ha a kertben akarunk lenni. De nekem mindegy, ha megfagyunk, akkor is megyünk! Kép Köszi nagyon a névnapi köszöntést (elõre is)!

Ancsa! Szóval, Te csak így zugzüllesz?Kép Azért örülök, hogy ki tudtál kapcsolódni egy kicsit!

Anikó! Szorítok Lilinek, hogy ne legyen semmi komoly gond! A Maltofert mi is szedtük, ha érdekel elmesélem. Gyógyulgassatok, ezt Lilinek: KépKépKép

PM! PANKÁNAK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!! KépKép

Andi! Kérdõív megjött,köszi, elõkotrom valahogy a sajátomat és küldöm.

Norcsi! Naugyemegmondtam, naugyemegmondtam???? Örülök, hogy itt vagy! Kép

Bocs, Lányok, egyszerûen nem bííírom, újra el kell olvasnom, hogy írni tudjak. Nagyon kápos vagyok ma (is).
Azért puszi mindenkinek, Évivel nagyon egyetértek!Kép
Emese

ui.: Pele ma írt egy SMS-t, jól vannak, Áron lenyelt egy gombelemet, egész nap azt lesték, hogy kijön-e. Kép
Emese
 


ÜDv nektek,

PM: 28 (kor), vén mint az országút...
Emese: megkaptam a kérdõived,- hol lehet a többiekét megnéznem, ill. ha én kitöltöttem kinek küldjem el? a szakdolg halad, de nagyon döcögõsen, csak éjfélkor kezdek neki akkor alszik mindenki, másképp nem megy.
Cskati: fotók megjöttek, válaszoltam is- sajnos már nem hasonlitanak annyira a gyerkõcök, ennek a fõ oka hogy a lyányod úgy meghajasodott hogy meg sem ismertem- Döndi meg olyan kopaszka még- csak a feje tetején, meg alul kunkorodik egy kis 5 cm-s hajimitáció- olyan mint a lengrad cowboysos fiúk..
mz/x Andi: neked is válaszoltam a fotókra..
Norcsi: üdv egy másik újonctól..
Ancsának is üdv: kukiügyben visszakereslek, mert a mi gyorvosunk is ezzel csesztet, hogy a Döndinek nehezen lehet hátrahúzni a fitymát- de én nem nagyon merem húzogatni- kicsit olyan perverz, meg félek hogy fáj neki...és a bneten azt javasolták hogy nem nagyon szabad erõltetni, mert a beszakadásoktól, kis sebektõl nagyobb lehet a baj. állitólag ha sugárban pisil, akkor nagy baj nincs- Döndi meg aztán olyan sugárban pisil hogy bármelyik férfiember megirigyelhetné...
no, menek. puszi mindnekinek:
Za
Zorkanya
 


Sziasztok!

Manok! Én sem tudok tanácsot adni, nem emlékszem, hogy itt lenne vkinek légzésfigyelõje. Ellenben Cilinek van, õ az Elsõ napok hetek topicban gyakrabban megfordul. Õt kérdezd. Tudod, hogy sok helyen bérelni is lehet?

Norcsi! Üdv itten nálunk és gyere sokat. Gratula a 3 gyermekhez és küldök sok gyógypuszit.

Kati! Ügyes ez a Kitti lány. Nem mászik KépKépKépKép Téged bosszant KépKép Alex szemüveges? Nagyon figyeljetek oda a keretválogatásnál és, ha nem lát benne esetleg és panaszkodik higgyetek neki. Szemüvegben és sötétedéskor nagyon homályosan láttam és nem hitt nekem senki. Csak ezért írom. És szorítok, hogy Kittinek ne legyen semmi szembaja.

Cory! Csak anyatejet!!!! Nem kell más.

Dia! Igen Maltofer cseppeket kaptunk. És utasítást, hogy sok céklát, spenótot és májat együnk. É sok fõzeléket, gyümölcsöt. Úgyhogy nagyon oda fogok figyelni az étrendre. Fõleg, hogy nagyon látszik Lilin, hogy fogyott, le sem mertem vinni a védõbe megmérni Kép

Ancsa! Sokat emlegettünk a talin, hogy mi lehet veled. Jó hogy újra megjelentél. KépKép

Andi3! Ügyes vagy, hogy tigrist festesz a lányod arcára még, ha kezdetleges is ! KépKép

PM! Milyen volt a szülinapi buli ????

Voltunk mellkasröngenen negatív a lelet. Úgyhogy felélegzünk és nevetünk. Sokat.

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Emese! Persze, hogy érdekel a tapasztalatod Maltofer ügyben!! Köszönöm KépKép

Zorkanya! 28 éves vagy? Az tényleg öreg KépKépKép

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Helló!

Amit eddig bepötyögtem, elszállt! Fortyogok a dühtöl!

KAti, képzeld nem Te kevertél össze: én szentül meg voltam gyözödve, hogy ma csütörtök van..ergo, tegnap szerda, Panka szülinapja... Nem tudod, hogy akkor hova lett a kedd??KépKép

Ági és Pildi: Bálintoknak boldog névnapotKép

Emese, jobbulást! Pihizz sokat!

Az új topiklakóknak nagy ölelésKépKép Üdv közöttünk!

Más minden kiröppent a tyúkagyamból..bocs!

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok

Minden babanak Boldog szulinapot es nevnapot akik mostanaba unneplik.

Csodallak benneteket sok irasert, elolvasdgatni meg sak csak megy ket 3 rszletbe beneteket, de annyiszor nem akarok irni, Mikor meg irasra kerul sor akkor fele dolog mar reg nem jut eszembe mit is akartam mondani.

Geri Lilinek jo fozelek evest. Hogy izlik neki? Jobban van mar kisholgy?

Cskati Az jo ha lanyod szeri szemuveget, anno en is nagyon szerettem, ma mar szivesen ellenek nelkule is ha kibirnam. Ocsem bezzeg akit zavart fociba meg mindenbe nem hordta ma is rohogve elvan szemuveg nelkul. Pedig mindketten -1 es szemuvegel kezdtuk. En manapsag mar -3,5-nel tartok sajnos Kép
Bianka tervei egy foldkoruli utazas tarsas jatek formajaba tesztkerdes szeru lapokkal. Most gyujtom nevezetessegeket foldunkrol. Hat ra kellett jonnom van mit megismernem foldunkrol. De azert amilyen lekesedessel besel egeszrol nagyon jo kis buli fog kikerekedni.

Minden betegeskedonek jobbulast

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok lányok!

Emese.Deigen,deigen!KépKépKép
Köszi,köszi, köszi mindenkinek ezért a kedves fogadtatásért.
Meg a jókívánságokért Bánkot illetõen. Az éjszakánk most jó volt, viszont hajnali 5-tõl fél 8-ig sírt meg kiderült hogy van egy kis láza, így nem úszta meg a kúpot szegényke. Viszont elaludt!KépKépKép Ennek is nagyon tudok örülni.
Sajnos viszont szobafogságon vagyunk, így ezen a szép derûs napon itthon kell ücsörögnöm. Na csak délutánig, amikoris fogorvoshoz megyek egy kis "kikapcsolódás" végett. Szóval nekünk ez a Valentin nap nem a legsikeresebb eddig.

De a névnaposoknak nagyon sok boldogságot kívánok, meg egyáltalán mindenkinek minden szép és jót, a betegeknek gyors gyógyulást, egyszóval Happy Valentine-day!!!Kép
Pussz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapokat, meg névnapokat az illetékeseknek, tudom, ez így a lusta verzió, mentségemre legyen mondva, a másik ablakban fut a mérés, átlag 1 percenként bele kell nyúlnom...
Bálint nevében köszönjük a jókívánságokat..
Lilinek jó evészetet kívánok! Egyetek sok spenótot (fõzõlevét kiönteni! krumplival és krumpli levével (plusz anyatejjel) készítve fincsi, megspékelve egy kis reszelt sajttal vagy tojássárgával isteni)
Bánknak, Emesének jobbulást!

Tegnap szülõin voltam, kaptunk elsõ csengetés könyvecskét, melybõl megállapítottam, a kerületben nincs minden szempontból szimpatikus suli. Mellesleg viszont a harmadik olyan szülõvel beszélgettem, akinek 2-3 gyereke van, a legkisebb jövõre elsõs, és most töpreng a további szaporulaton! Szóval nem vagyok egyedül, ez jó érzés.

Sziasztok
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi Ildi!

Még mindig töprengés szintjén álltok?KépKépKép

SZép napot: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Lányok!

Sikerült átrágnom magam az elmúlt hetek történésein, így most már nagyjából képben vagyok. Három órán keresztül csak olvastam, mondanom sem kell, hogy a párom már a pokolba kívánt. Kép Most okosabb voltam, mert kinyomtattam a tegnapi írásokat, és így olvasom, meg jegyzetelek, miközben a lányom nézi a meséjét, mert nálunk a számítógép tölti be a video szerepét is. Délelõtt kinn voltunk kertészkedni és nagyon élveztem. Hülye vagyok? Most egész szépen néz már ki a kert, eltûnt a sok lehullott falevél, és elszáradt virág. Képzeljétek el, a hóvirág ugyan már egy hete virágzik, de ma a százszorszépen is találtam bimbókat, úgyhogy mostmár biztos itt a TAVASZ! Kép Természetesen gyerköceim is "segítettek", Tomi közelebbi ismeretségbe került a rózsabokorral, mert hiába hoztam el Õt háromszor tisztes távolba, negyedjére Õ volt a gyorsabb és csak belemászott. Nem hitte el hogy szúr. Most úgy néz ki mint egy harci indián, három piros csik van a pofiján.
Még egy sztori a lányomról amiben újfent bebizonyította, hogy "nõbõl van". Tegnap délután kifestettem a körmöm (amit elég ritkán szoktam), és miután végeztem a lakk a polcra került. Kislányom elmélyülten játszott, szerintem észre sem vette, hogy mivel foglalkozom, de miután lementem uzsonnát csinálni nekik, néhány perc múlva trappolt utánam, és mutatta a kezét, hogy: - Anya, nézd milyen szép! Kifestette Õ is a körmeit. KépKép Még jó, hogy csak szolid fehér lakk volt.
Nahát ennyi rólunk!

Cskati!
Az jó, hogy Alex örömmel áll hozzá a szemüveghez, és nem nyügnek veszi. Kép Remélem Kittinél semmi komoly eltérést nem állapítanak meg.
Igen, amikor csak egyszer ébred Tomi az jó, de vannak olyan éjszakák is, amikor két óránként ébred. Kép Kitti alszik rendesen éjjel, mióta leszoktattátok?

Zorkanya!
Nem tudom visszakerested-e. Nálunk az történt, hogy Tominak az egyéves státusz vizsgálaton a drnõ teljesen hátrahúzta a bõrt, és az berepedt. Itt a lányok azt tanácsolták, hogyha már így történt, akkor inkább húzogassuk, hogy ne tapadjon le újra.
Kérdõívet én kérek, ha lehet, cím a profilomban.

Anikó!
Örülök, hogy sorra negatív leleteket kaptok, a vashiány meg tényleg elég könnyen kezelhetõ. Ennél komolyabb baja, sose legyen Lilinek, és nevesettek sokat! KépKép

Emese!
Neked mielõbbi jobbulást! KépKépKépKép SzemészetKép Kezdtek megijeszteni... Volt valami jele, hogy a gyerekek nem látnak jól?

Napocska!
Nagyon tetszik a kislányod ötlete! Bár tényleg nem egy egyszerû dolgot kért, de sokat fogtok belõle tanulni. Te amíg elkészíted, Õk meg utána. KépKépKép

Pocok!
Jó kis meglepetést találtál ki a párodnak! Kép Lúdláb milyen lett?

Ildi!
Akkor hajrá, az újabb csemetéért! KépKép Bálintnak boldog névnapot! Kép

Na most akkor befejezem és kivánok minden Bálintnak, Valentinnek boldog névnapot!

Sziasztok
Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok!

Megvolt a beiratkozás! A fiam meg nem volt hajlandó enni úgy, hogy az ölembe fektettem, így kénytelen voltam felfeküdni egy tanári asztalra, és úgy szoptatni. Elég mókás volt. Még szerencse, hogy kevesen látták! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
GeriAnikó:Próbálj meg Lilikével rengeteg almát etermilyen formában.Úgyan is tele van vassal.Szoptatás alatt szedtél maltofer folsavat?Nekem a gyerekdoki ajánlotta,mert az anyatejjel magába szívja a gyerek a vasat!Képzeld el a Dóri már brokkolit is eszik,mindent szeret kivéve a pardicsomos dolgokat!Remélem mihamarabb rendbe jön a kis Lilike szoritok nektek!Sok KépKépKépKép napokat!

CsKati:Nagyon ügyes baba Kittike Gratulálok neki.Kép Alex szemüvegességéhez pedig egy tanácsom van most inkább müanyag keretesset csináltassatok,mert a fém keretesnek a szárai nem bírják a strapát!Sajnos saját tapasztalat,pedig én már felnöt vagyok és 2 évnél többet nem bírnak ki!

Évi:Milyennek képzeltél el?

Emese:Na hát ti is szem probléma??Mi ez,mit várhatok én akinek még a férje is szemüveges??Lehet,hogy a Dóri is örökli?Remélem nem!

PM:Védönöi szakra felvételizem. Gyerekdoki ajánlotta mert ügyessen bánok a gyerekkel és van hozzá tehetségem (nem vagyok beképzelt,söt inkább soha nem vagyok megelégedve magammal).Õ tudja hiszen már 26. év ismer!!Engem is Õ gyógyított,még néha ma is Õ kezel.Nagyon jó barátsásgban vagyunk,az öcsém dokija is!Itt is Boldog Születésnapot PANKÁNAK!!!KépKépKép

Evey:Szentendrei buli engem is érdekel!Kép

Liesel:Téged teljesen másnak gondoltalak.Kimondott asszonyosnak,és rövíd vörös hajunak!Erre egy kellemes megjelenésü szolid embert ismertem meg!

Norcsi:Üdvözöllek ebben a topicban,és írján nagyon sokat.Kép neked!!!

PIldi:Neked is lehet még pocaklakódKépKépKépKépNe irigykedj!

Lányok a Zülléses fotók jövöhéten sajna mert a párom akkor ér rá bent,hogy fel tegye a netre!
A RÓZSÁS FOTÓK EZEN A WEB SITEN:[url=http://www.postaladaja.hu/bogdanyi.istvan/index_files/%2CEGY" TARGET="_top]http://www.postaladaja.hu/bogdanyi.istvan/index_files/,EGY[/url] RÉSZE A TÖBBI FOLYAMATBAN!Aki nem tudja megnyitni írjon e-mailt erre a címre:bogdanyi.istvan@postaladaja.hu,itt a férjem jelentkezik!

Erika:Irigyellek azért mert a lurkód végíg alussza az éjszakát!KépGratulálok hozzá,nekem mikor lesz már ilyen éjszakám?

TVica:Vasárnap nem biztos,hogy a két fér tud találkozni,mert a férjem vidékröl jön haza!Mi talcsizhatunk!
Sziasztok a hétvégén jövök!
barika_andi
 
 


Sziasztol Lányok!
Csak bekukkantok megint, mert annyi minden vár... holnapután lesz nálunk a NAGY NAP, én úgy izgulok, mintha én lennék egy éves. Persze, végülis én egy éves anyuka vagyok. Kép Vettem jó sok lufit, fel akarom fújni már holnap este, hogy mire Leevi kinyitja a szemét, tele legyen velük a lakás. Ha másért nem is, a lufik miatt tutira érdekes lesz a napja. Kép Vettem még Micimacis terítöt meg szalvétákat, ma megsütöttem 2 piskótát meg 2féle sütit, holnap tortatöltés, +2 sós, aztán jöhet az a szombat. Ne szörnyülködjetek, állítom, sokkal könnyebb, mint tavaly ilyenkor a 25 órás vajúdás. Kép
Geri, nálunk is vashiány volt 2 hónapja, azóta nagyon odafigyeltem a minden napi friss gyümire, 2 melegkosztra husival, erre tegnap elött voltunk védönönél, teljesen rendezödött a vashiány a kajával. Kép Hajrá! Ja, a majdnem 1 éves adatok: 77,5 cm és 10,1kg.
Remélem megkaptátok a lapomat, én lelkiismeretesen elküldtem mindenkinek, de sajna jött néhány üzenet, hogy nem mind ment át... akkor itt is mindenkinek kellemes Valentint, azaz estét!
Norcsi! Jó, hogy jöttél, Bánk hogy van?
Cory! Kép Jó kis látvány lehetett...
Ancsa! Puszi a kis nöcinek! Az én körmöm is ki kéne festeni... Kép
Ildi! Akkor most sok rossz közül fogtok választani, vagy máshová mentek?
Pocok! Jó kis meglepid volt... Kép
Napocska! Én sem érek ám rá mindig... és jó Föld-tanulmányozást!
ZA! Nem is vagy vén! (Vagy csak haza beszélek?) Nem küldenél képet magatokról? Hogy szegény hátrányos helyzetü skandináv rokon is képben legyen??? És ez vonatkozik a többi frissen jöttre is! Naaaaaaaa.....!
Kati! Ez a járás dolog... nagyon ügyi Kitti! Leevi nem akar menni, csak bútorok mentén, különben meg mászik, mint a villám! Na, majd meglátjuk!
PM! Pankának nagyon gratulálok én is! Nagy cuppanós puszi a kis kobakjára! Nagy buli lesz szombaton?
Na, most megyek, pörgök tovább... mindenkinek puszi:
Adri
kadri
 
 


Sziasztok!

Hááát, jó régen jártam erre. Mostanában kicsit el vagyok havazva. Kerestem egy angoltanárt, mondtam, hogy ne kíméljen. Megfogadta. Az autónk visszapillantójának nekimentek (tök jó, amikor negyvenen elõznek), utána kilopták a ködlámpákat (naná, hogy utána jött a köd). Majd, hogy minden kerek legyen, még meg is húzta a párom a kocsi oldalát... Mit mondjak, már hazajárok a kárfelvételre. Ráadásul most voltam terheléses vércukron, aminak olyan kacifántos eredménye lettt, hogy vagy nagyon elcsesztek valamit, vagy jó nagy gáz van. Szóval ide is mehetek megint. Mindemellett hetente 2-3 esti programunk van. Az, hogy még mellesleg egy 11 hónapos örökmozgó gyerekem is van, már csak hab a tortán... Arról ne is beszéljünk ugye, hogy valahol a hetedik hónapban járok.
Az anyósom a múlt héten megjegyezte, hogy nem érti, miért nem érek rá soha semmire, mert egész nap nem csinálok semmit...
Nem tudom, írtam-e, hgoy pici lányom abszolút vízkõtlen, lévén Calgont evett. Annyiból nem bántam, hogy így legalább tudtam, mitõl megy a hasaKép
Ma délelõtt Petrus hirtelen elkezdett sírni, de annyira, hogy automatikusan felkaptam. Utána kerestem, mitõl lettem véres. A pici ujjacskáját hámozta meg a kalitka aljával. Raktam rá Betadint (tudjátok, jód ami nem csíp, de csak a TV-ben. Egyébként friss sérülésre rakva piszkosul tud ám csípni.), ettõl szegénykém még jobban ordított, majd némi közelharc árán bekötöztem. Egy fél óra múlva, már inkább kíváncsi volt, mihnt ujjfájós, mert boldogan leszerelte a kötését. Naná, hogy megint elkezdett neki fájni, így én megint szenvedhettem egy ordító babával. Momentán kevés nehezebb dolgot tudok elképzelni mint egy pici ujjacska bekötözése a gyerek hozzájárulása nélkül.... Mostanra már több kötést leszerelt, és sikerült úgy elesnie, hogy most kivételesen a szája vérzett, és azt kente rám. Szerencsére már alszik, mert már nincs vérmentes hely a pólómon. Bár Betadin is van rajta, lehet, hogy egyszerûbb újat venni, mint kimosniKép (Most hívott anyósom, hgoy ugye fertõtlenítettem Petra ujjacskáját? Ennyire hülyének néz??)
Most mennem kell, ígérem olvasgatni, és írogatni fogok.

Sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Kadri, képek a Zorkanya fotóalbumában az Ismerjük meg egymást topicban. Téged kevertelek Kandival, és értetlenkedve kérdeztem a talin hogy te miért nem vagy ott, mire Verus vigyorogva közölte hogy az kissé körülményes lenne...:-))
ZA
Zorkanya
 


Még egyszer helyesen a WEB SITE:[url=http://www.postaladaja.hu/bogdanyi.istvan/index_files/" TARGET="_top]http://www.postaladaja.hu/bogdanyi.istvan/index_files/[/url]
A Délutáni hibás volt!!!!!
Bocsánatot kérek mindenkitöl!!!
Sziasztok!Megyek szundizni,remélem hagy a Dórikám!!!KépKép
barika_andi
 
 


Anikó,

Köszönöm az ötletet, megpróbálom megkeresni Cilit! Amúgy tudom, hogy kölcsönözni is lehet, sõt én csak kölcsönözni szeretnék.

Malacka,

Írtad a BuciMaci bababoltot a múltkor. Nem tudsz véletlenül egy telefonszámot, mert a tudakozónál nincs bejelentve ilyen bababolt?!

manok
manok
 
 


Sziasztok!
Ma visszamentünk Lilivek kontrollra a dokinénihez. Kiderült, hogy még egyik füle sem tökéletes, sõt, a másik drnéni, aki pénteken felírta neki a gyógyszert, egy kissé "aláadagolt", nem 2,5, hanem 3,5 ml-t kellett volna ennie eddig is. Még van a gyógyszerbõl, most 3,5 ml-rel folytatjuk.
Köszi nagyon mindenkinek, javulok!!! Komolyan! És igyekszem nem elhagyni magam! Kép

Ildi! Bálintnak nagyon boldog névnapot!!!! KépKép

Pocok! Nagyon kis ötletes vagy! Lúdláb sikerült?

Ancsa! Hogy van a kis indián? A lányod meg tényleg igazi nõci, csak vigyázz mostantól a cuccaidra!
Szemileg Danit az oviban szûrték ki, aztán biztos, ami tuti, elvittem a többit is. És nem hiába. Sajnos.

Norcsi! Remélem, Bánk jobban van! Fogorvoshoz Te mentél vagy valamelyik lánykát vitted? Mi volt? (Most látom, hogy jött Tõled emil, mindjárt olvasom.)

Cory! Ez tetszik! Kedves leendõ tanárnõ, majd a tanítványok elõtt ne tessen az asztalon heverészve szoptatni!Kép

Barika! Én nem tudom megnyitni.

Adri! Ha még pörgés közben olvasol, akkor add át Leevinek a puszijaimat a szülinapjára!!!KépKép

Madárka! Jó, hogy néha azért benézel, miközben épp nem csinálsz semmit! Imádom az ilyen megjegyzéseket! Annnnyira jóindulatú, nem? Petrának meg mondd meg, hogy nyissa ki a kalitka ajtaját, ha kell neki az a madár!Kép

Megyek, mert halomban áll a mosogatnivaló. Most csináltunk egy Ausztrália formájú tortát, mert Kriszti barátnõjének holnap lesz a szülinapja, és Au. a mániája. Nekem "csak" meg kellett sütni, Kriszti kiszabta. Vannak ötletei, nem mondom. Annyi a jó benne, hogy a leesõ része, a "tenger" nekünk jutott. Kép
Puszi mindenkinek:
Emese
Emese
 


Köszi, Barika, így már sikerül!
Emese
Emese
 


Sziasztok!

Ildi, Ági Bálintjaitoknak BOLDOG NÉVNAPOT!

Adri! Eszméletlen a táncoló pocakos pasi!!!!! Itt röhögtük magunkat halálra a férjemmelKépKépKépKépKép

Feltett szándékom volt, hogy az ünnepelteket a NAGY NAPON köszöntöm, de nem biztos, hogy tudok majd jönni, én is készülök a mi elsõ évfordulónkraKép Holnap este jön anyósom is segíteni.
Tehát akkor így elõre is ISTEN ÉLTESSE LEEVIT!!! Adri majd mesélj! Hát igen, azt a 25 órás vajúdást (meg persze a végeredményétKép) illõképpen meg kell ünnepelni!

Emese, Anikó! Liliknek BOLDOG NÉVNAPOT!
Bigacsiga! Donátnak is BOLDOG NÉVNAPOT!
(Hol vagy? Mióta jelezted, hogy betegség miatt nem tudsz jönni a züllésre nem írtál. Remélem jobban vagy, netán meg is gyógyultál azóta!)

Mindenkinek további jó Valentin-napot (már nem sok van belõle)!
Mára csak ennyi, pedig elolvastam mindent, de nagyon késõ van...

Puszi
Kati
cskati
 
 


Adri!
Én nem kaptam semmiféle táncoló pocakos pasit! Kéééérek!
Emese
Emese
 


Sziasztok!

Hogy itt mindenki milyen kis házitündér. Én rendelem a tortát Lili szülinapjára, remélem azért majd nem tagadtok ki magatok közül. És a ropit is veszem Kép Ügyesek vagytok Adri és Kati! KépKép

Madárka! De jó hallani felõled, de olvasni amik történtek... Mondta a Kati (vagy a Pele) hogy egy percet sem pihensz és mész mint a gép. Hát látom KépKép Hiányoztál a taliról!

Boldog Valentin napot mindenkinek. Én kaptam 3 szál vörös tulipánt Lili pedig egy édes kis lufit az apukájától. Én pedig vettem egy tortát és jól megettük a felét. KépKép

Pocok! Örülök, hogy jól sikerült a meglepi.

Ma nem fogadott el Lili semmit kaját csak a cicimet. Így nem tudok odafigyelni az étkezésére. Mindenesetre én is szedem a vasat.

Most megyek, puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Jó régen nem jártam erre, de net-közelben sem, és nem is leszek még egy pár napig, csak most be tudtam ugrani.
A férjem már több mint egy hete külföldön van, így én is "szabadságra" mentem egy kicsit.
Úgyhogy olvasni nincs most erõm, csak átfutottam, és máris mennyi új név! KépKépKép
Bálint nevében köszönjük a jókívánságokat!
Voltunk vele szemésznél, de nem volt hajlandó együttmûködni a doktor nénivel, és csak azért sem nézett arra, amerre kellett volna. Így kapott szemcseppet, és hétfõn megint megyünk, de félek, hogy szemüveget kap a gyönyörû szemére. És hogy lehet rábeszélni egy másfél évest, hogy szemüveget hordjon??? Kicsit néha bandzsít, de nem egyértelmû a dolog.
A züllés óta nem is írtam, de most írom, hogy nagyon jó volt találkozni Veletek! Bár nem mindenkivel tudtam beszélni, meg kicsit nyuszi is voltam, de azért ugye jöhetek még?
Bocs, hogy nem írok név szerint, de borzasztóan le vagyok maradva, és álmos is vagyok.
Minden névnaposnak, születésnaposnak sok-sok boldogságot kívánok! Kép
Puszi,
Ági
Ági
 
 


Szijasztok!

Rosszul jártam az itthonmaradással. Amíg ti züllöttetek, mi hánytunk. Andris kezdte, aztán én következtem, majd Gergõ. István egész éjjel ápolt bennünket, én reggel folytattam a rókamókát, aztán jött a hõemelkedés, láz mindannyiunknak. Elõször azt hittem az ebéd a ludas, bár minden friss volt, de gomba is volt benne, és hát gombánál sose lehet tudni. Ment is a kukába másnap minden, valószínûleg ártatlanul. Azért furcsa volt, hogy Istinek nem lett baja, pedig alaposan belakmározott az ebédbõl. Na de aztán hétfõn telefonált a suliból, hogy rosszul van, hányt... Épp Pesten voltunk, István indult volna érte, de a kocsi nem indult. Aztán behúzták, én Pesten ragadtam Gergõvel, mert apánk már nem jött vissza értünk, mivel Isti elég vacakul volt, nem akarta megkocsikáztatni.

Igazatok van, a Húsvét hétvégéje nem jó, nem is figyeltem. Viszont a következõ hétvégére nálunk családi összejövetel várható, legalábbis azt hiszem. Mit szólnátok egy csütörtök estéhez? Vagy péntekhez? Az esti idõpont miatt talán a dolgozósok is jöhetnének.

Feksi, ez a dátum dolog úgy van, hogy én elõzõ éjjel írtam, azért a 00:52. Ami már holnap volt. Amikor ti este írtatok. Kép

Kanga, szia itt. Régen voltam már Biancánál, de jó lenne menni. Most, hogy már van saját csoportom, sûrûbb a program. Gergõ aranyos lehetett mint Egérke!

Adri, az egyedül hagyott kisfiú esete nagyon felháborított! Tényleg bármi megtörténhet. Velünk még Amerikában történt, hogy reggel elment a férjem dolgozni, gondoltam, megmosom a hajam, míg a gyerkõc felébred. Kb. 1 perccel azután, hogy kész lettem, volt egy földrengés. Kikaptam Istit az ágyból, be az asztal alá, ott gondolkodtam, mi minden történhetett volna, ha nagyobb rengés van, leszakad a plafon, én a kádban. Pedig el sem mentem hazulról.

Zorkanya, RebekAnna, sziasztok.

Andi3, ikertestvérrõl nem tudok, de lehet, hogy meg kéne kérdezni a szüleimet... Kép Azért vannak névrokonaim. Hová jártál suliba?

Lyányok, valaki ajánlotta egyszer, hogy felkerülhetnénk valami közös levelezõlistára, ami szerintem jó ötlet. Akkor csak azt az egy címet kéne beírni, ha emilt küldünk, nem ötvenet. Ki volt, jelentkezzen! Én a Primlistát ismerem.

Jázminmama, hogy is gondolod, hogy elfelejtünk? De jó, hogy jól vagytok, Jázmin is és a csöpp Tomika is!

Anikó, remélem, Lilivel minden rendben lesz! Szegény kicsi lány, így megszadizni! Egyen sok husit, abból jól szívódik fel a vas. és ne felejtsd el, hogy az anyatejben lévõ kevés vas is nagyon jól hasznosul, nehogy vastartalmú tápszert akarjanak adni neki!
Nem bírom megállni, elmondom, hogy a "Hellótok"-tól égnek állt a hajam! Semmi személyeskedés, csak itt a faluban így köszönnek, hogy hellótok, meg sziatok és a falra mászok tõle. Te ezt gyakran szoktad használni? Én korábban még nem hallottam. De azért ne sértõdj meg, jóóó? Kép

Liesel, de jó, hogy Benke szundizik! A kankutya meg biztos szerelmes, majd csak elcsendesedik, akkor legalább alhattok békésen.

Pankamama, egy hat hetes babának átlagosan heti 10-20 dekát, havi szinten 45 dekát kéne híznia. Gyarapodásuk mértéke egyénenként változik. Egyik héten többet, másikon kevesebbet híznak, és ez teljesen normális. A barátnõd kisbabája mennyi idõ alatt hízott 28 dekát?

Most ennyit voltam képes elolvasni és lereagálni egyszerre, még a felénél sem tartok annak amit írtatok. Maj'csak pótolom...

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Ildi, légyszi írd meg nekem (ha lehet emilben), hogy hogyan tudom megállapítani, hogy egy adott topicnak, mi a linkje? Pl. valakinek szeretném megírni a szoptatás topic linkjét, de fönt a keresõben ez nincs benne. Csak ennyi: [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/[/url]

Köszi szépen
Iboly
iboly
 
 


Ipoly

Ha ugy nyitod meg hogy uj ablakba nyissa eger jobb gombjaval akkor tudod teljes linket megtalalni.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/46.html?1013730812

Ja levelezo listat en is ajanlottam elmeletileg egy yahoosat el is keszitetem olyanra hogy csak engedellyel lehet regisztralni. Igy csak azok olvashatjak akiket felengedunk jelentkezni.

Napocska
napocska
 
 


Emese! Én tutira küldtem, de visszadobta, hogy nem tudja kézbesíteni... akkor most milyen címre küldhetem?
Puszi:
Adri
kadri
 
 


Sziasztok! Milyen szép napos reggel van!Kép

Na a hangulatom nem túl rózsás, sajna még nem vagyunk túl a "kórságon", az éjjel nagyon keveset hagyott aludni a kis beteg.Kép Volt kis láza is, kúpot is kapott, meg persze vég nélkül bömbölt. Most bezzeg édesdeden alszik, míg engem meg remekül felvertek a lányok már korán reggel. Úgyhogy mint a mosogatórongy, úgy nézek ki. Más. Nektek volt olyan amíg babátok ilyen idõs körüli volt (3 és fél hónapos most Bánk) hogy volt egy nagyon kedvenc oldala? Nem féloldalas a feje, de imád balra nézni. És ezt következetesen akarja gyakorolni szopizásnál is. Ebben az a gond, hogy mellettem alszik a nagy ágyban, viszont én a jobb oldalánál fekszem, így erre kéne fordulnia ha szopizni akar. De erre csak akkor hajlandó, ha már nagyon félálomban van, addig keresi a cicit a másik oldalon, és ordít és hergeli magát ha át akarom fordítani a fejét a másik oldalra. Néha cselezek, mert kicsit idébb húzom és akkor beférem mellé a másik oldalára és úgy már gond nélkül szopizik. Mitõl van ez, és hogy lehetne errõl leszoktatni? (Nem a látvány miatt fordul arra, mert pl. az ágynak ott egy magas oldala van, és arra nem is lát sokmindent.)

barika andi.Köszi az üdvözlést, és az írással úgy vagyok hogy bizony elég sokat tudok írni.KépKépKép Akkor védõnéni leszel ha nagy leszel? Legalább Te már biztosan nem leszel olyan mint a mi védõnénink (nagyon aranyos egyébként, de vannak érdekes beszólásai)aki a kezdeti heti 400 grammos gyarapodásainknál rosszul volt, és közölte hogy ne etessem annyit a babát. No comment.

KAdri.Jó készülõdést!KépKépKép Jó is az elsõ gyerek elsõ szülinapja. Anyósommal anno ezen IS összevesztünk, mert hülyeségnek tartotta, hogy olyan "nagy" felhajtást csináltam. Volt torta, rokonok, de azért szerintem nem volt nagyon nagy felhajtás. Azt mondta, minek kell az ilyesmi, mikor úgysem fog rá a gyerek emlékezni? Szerintem meg kell, mert nagyon jó dolog, és mert a fényképek amiket készítettünk, örökre megmaradtam, és most már milyen nagyon jó nézegetni õket. De jó hogy akkor nem hallgattam a nyomulós anyósomra!KépNálunk a jövõ vasránap lesz megint egy nagyobb összejövetel a kicsi panelünkben, mivel a Julcsi lányom lesz 3 éves.Kép
Köszi, talán most már a gyógyulás útjára lépünk, de még mindig nem tökéletes a dolog, mert egy kis láz elõ-elõfordul, de talán majd egy jó kis séta is gyógyító hatású lesz.

Madárka. Hát nincs könnyû dolgod, az már biztos,mindenesetre próbálj meg nem idegeskedni, mert az aztán a vércukornak cseppet sem kedvez. Sajnos tapasztalatból tudom, a második és a harmadik terhességem alatt is terhességi diabéteszem lett.Kép De reméljük nálad ez nem alakul ki.
Akkor nemcsak az én anyósom egy mumus?

Emese.KépKépKépSzegényke, eddig a fül-problémáitokról nem is tudtam.Gyógyuljatok meg minél elõbb!Részletes helyzetelemzés majd emilben, röviden csak annyit, hogy hulla vagyok, a szemem leragad a fáradtságtól.:

Gerianikó. Lilinek azt kívánom hogy minél elõbb jó legyen a vérképe. Nekünk a nagylányom volt nagyon vérszegény anno, és mi kaptunk egy borzasztó ízû (vas és édes íze volt brrrr.)folyadékot, azt kellett belediktálnom, hát többször köpte ki mint nyelte le, és olyankor ragadt minden. Jujjjjjj de rossz volt! Úgyhogy én is azt mondanám hogy inkább a táplálkozással próbáld meg pótolni a hiányzó vasat, sok sikert hozzá.

Minden névnaposnak és szülinaposnak sok boldogságot és a hozzánk hasonló betegeknek meg mielõbbi, gyors gyógyulást kívánok ezen a szép napon. Kép

Sziasztok, és akivel nem "találkoznék" annak nagyon jó hétvégét kívánok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Igazad van Norcsi, szép napos az idõ, legalább van valami, ami kicsit feldobja a hangulatomat! Lassan én is kezdek mosogatórongyhoz hasonlítani.
Luca még mindig nagyon nyûgös a szerdai oltás és a foga miatt. Ráadásul belehúzott a kis hölgy, mert egybõl kibújt a második fogacska is. Láza már nincs, de nagyon fájhat neki, reggel óta most sikerült elaltatnom.
Tegnap voltunk vele a neurológián, szerencsére semmi komoly baja nincs, csak kicsit gyengébb a bal oldali szájizom.
Amikor kijöttünk vele a kórházból olyan ügyesen szálltam be az autóba, hogy elég rendesen bevertem a fejem. Most van egy szép kis dudor rajta, egész nap szédültem és borzasztó fejgörcsöm van. Lehet, hogy agyrázkódást kaptam?

Ancsa! Zsófi lányom is alakított már körömfestés terén, de õ az anyukám szép piros lakkját találta meg. Az eredményt képzeld magad elé, nem csak a körmei voltak pirosak.....

Napocska! Nagyon tetszik Bianka ötlete, jó munkát hozzá!

Anikó! köszi, ha érdekel, elküldhetem a tigrises képünket.
Lilinek jó vasgyarapítást!

ZA! Megnéztem a képeidet, szépek vagytok!

Kadri! Jó ünneplést nektek holnapra, biztos lesz nagy meglepetés!

Iboly! Akkor csak egy névrokonodról van szó....
Én a Hunfalyba (közgazd. szki) jártam, és a névrokonnal egy kollégiumban laktunk.

Cskati! megkaptad?
Voltak többen, akiknek azért nem tudtam képet küldeni, mert megtelt a postaládájuk (pl Verus, Iboly, RebekAnna)

Norcsi! Luca is kicsit "féloldalas", de másképpen, mint Bánk. Szopizásnál mindegy neki melyik oldalon van (csak cici legyen Kép), de a bal kezét gyakrabban használja, mint a jobbat, és hasra is bal felé fordul. A ferde szája miatt nézegettem, hátha a másik oldalával baj van, de kiderült, h. teljesen normális. (Szerencsére.)

Most pihentetem egy kicsit a fejemet, még nagyon érzem rajta a tegnapi kalandomat.
Jó hétvégét mindenkinek!
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok, na akkor csak raszanom magam az irasra, mert David epp alszik, pedig en feloltozve haptakban varom, hogy setalni mehessunk ebben a szep idoben. Szoval szoktam en a topikot olvasni, ugy 2-3 naponta osszejon, de amire irni kezdenek, altalaban lejar a szabadidom, pici fiam, David (5,5 ho) mar mindig nagyon hianyol.
De azert en meg mindig topik tagnak erzem magam, Aniko, te nem tartassz annak? Bar valoszinuleg jogos a dolog, mert attol, hogy en relative rendszeresen olvasok, ti nyilvan ugy gondoljatok, nem vagyok sehol. Valahogy ugy vagyok vele, ahogy Napocska is irta, csodallak benneteket a sok irasert. De e topikon kivuk masra aztan mar tenyleg nincs idom es energiam. Most is azert szantam ra magam vegul is, hogy Manoknak reagaljak a legzesmonitor kapcsan, tehat:

Manok: igen, nekunk van es en nagyon jo talalmanynak tartom. Gondolom, en az aggodos tipusba tartozom. Ejszakankent nagyon megnyugtato latni a kis zold feny villogasat, meg maskor is. Mi 7 hetes koraban szereztuk be, amikor hason kezdett el aludni, bar mas veszelyezteto tenyezo nem jatszott nalunk. Nekunk AngelCare-unk van, itt Becsben, kb 50000 Ft-ert vettuk, de nekem megeri. Eddig volt 3 riasztasunk, de nem tudom, teves-e vagy sem (vagyis egyszer biztos, hogy teves, mert hogy epp bombolt). Legutobb tegnapelott ejjel. En persze egy szempillantas alatt ott termettem, ki az agybol, megmozditottam, hogy ha nem lelegezne, tegye, de amennyire meg tudtam allapitani, semmi baja nam volt, bekesen aludt es lelegzett is. Nademost hogy amikor a gep jelzett, akkor is lelegzett-e normalisan, csak egy kicsit nagyobb szunettel, vagy pedig csak a sipszora jutott eszebe ujra lelegezni, azt nem tudom. Szoval nekem mindent meger a riszto es azt vallom, inkabb egy teves riasztas, mint egy elettelenul talalt pici David. Tudom, hogy ezzel sokan nem ertenek egyet es tulzott aggodasnak tartjak. Kesobb kulonben kerdezte is a ferjem, hogy fennvoltam-e mar, amikor jelzett a gep, merthogy egy pillanat alatt ott voltam. Nem, de egy anya igy reagal. Ja, mindemellett David makkegeszseges, igazi vasgyuro, most 5,5 honapos es meg egyszer sem volt beteg. A tipusok kozott nem tudok tanacsot adni, a mi rendszerunk elve jonak tunik, matrac ala kell tenni a kb 40x20cm-s kis lapot es ngyon erzekeny, tenyleg. A Madarasz utcai korhazban egy masik, olcsobb (30000Ft), talan izraeli gyartmanyt hasznalnak mar evek ota, sikerrel. A parna ala tevost en nem ajanlanam, mivel ezek a picik igen konnyen elmaszkalnak, nem szolva arrol, hogy elvileg nem is hasznalnak parnat. Remelem, segitettem es boldog, kellemes szulest kivanok!

Hu, de jo hosszu lettem maris, de ha mar itt vagyok es irok, akkor folytatom meg egy kicsit, mart David meg mindig alszik.
Tegnap szep Valentinom volt, ugyanis David vegre atfordult a hatarol a hasara, amit mar turelmetlenul vartam. A hasarol erdekes modon mar 7 hetes kora ota atfordul a hatara. Aztan meg a ferjem is hozott egy szep csokor viragot, pedig mi nem szoktuk a V. napot unnepelni. En persze nem keszultem, es azt is csak onnan tudtam, hogy tegnap van a napja, hogy megkaptam Adri lapjat. Adri, hat ez a lap allati jo, percekig neztem es rohogtem rajta. Kosziii!

Uuuugy sajnalom, hogy lemaradtam a mult heti talirol, pedig annyira szerettem volna elmenni, de a ferjem penteken bulizott, itt Becsben, ugyhogy nem utaztunk haza, de lagalabb masnap este babastol vendegsegbe mentunk baratokhoz-baratokkal, ugyhogy en is kikapcsolodtam. Vannak mar kepek?

Apropo, kepek: koszonom PM-nek, Corynak es Emesenek a kepeket, tunderiek a gyerkocok. PM, vegre teged is lattalak, nagyon szimpi vagy! Es koszi Aginak, Eveynek, Zsokanak, Jucanak, Barikanak, Pildinek, Ancsanak, Emesenek es Corynak a kerdoivet! Remelem, jol emlekszem, hogy kiktol kaptam. Mintha olvastam volna, hogy Evi, Napocska, Andi3 is kitoltotte, de toluk nem kaptam. Van egy uj emailcimem, talan erre mar azok is tudnak irni, akik meg sosem tudtak: merdelyipelzer@yahoo.com
Emese, beirnad a listaba, koszi!
Evi, tiratok is olyan kivancsi lennek, de meg sosem kaptam kepet!

Kuki ugyben: nekem meg a korhazban, meg aztan az orvos is azt mondta, hogy ne eroltessem, de minden furdesnel huzzam nagyon enyhen, amennyire jon. Igy is tettem, es mostanaban egyszer csak felhuzodott, szinte egeszen, meg is ijedtem, de azt hiszem, minden OK, mert azota is siman megy, de nem eroltetem.

Kepzeljetek, a regen 12 orakat egyben atalvo gyerekem karacsony ota nem alszik, ejjelente 1-3 alkalommal felkel enni, neha 2 orankent is, bar nappal gyakran 4-5 oran at sem ehes. Ezenkivul neha teljesen fel is eled ejjel, a heten volt, hogy egyszer el sem aludt hajnali 2-ig, maskor 2-5-ig, kovetkezo ejjel pedig 5-8-ig volt fenn ejjel/hajnalban. Es nehezsegeink vannak az elalvassal is. Normalis az, hogy egy gyerek csak siras aran tud elaludni? Es neha meg ugy sem, mert ugy belelovalja magat, hogy tisztara feleled tole, hiaba nagyon almos? Mit tegyek?
PM, az alvas modszered talan jo erre is? Leirnad?
Ja, mindebben lehet, hogy a foga is ludas. 2 hete jelent meg az also bal, aztan 2 napra ra a jobb kis fogacska is. Azota mar 3-4 mm-re kint van mind2. Meddig faj ez meg? Csak addig, amig attori az inyt, vagy amig teljes hosszaban ki nem no?

Na, most jol kiirtam magam, elnezest, de ki tudja, mikor irok megint?

Kivanok boldog szulinapot Pankanak utolag, Leevinek es Kittinek pedig elore, addig biztos nem irok. Sziasztok,

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Kuki kérdés: nálunk nem mondtak errõl semmit a kórházban, úgyhogy én inkább nem huzogattam, de most szerdán az oltásnál a doki megnézte, és teljesen feljött a bõr! Huhh! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Andi!
Gergõ is nagyon várja már a tesót! Leginkább azért , mert megigértük neki , hogy akkor õ is cicizhet néha megint!Kép 25 hónapig élt cickón!

Anikó!
Gergõ is volt vashiányos , de õ fiatalabban. Nekem is rágnom kellett azt a vacak Maltofert , õ meg cseppekbe kapta plussz a Folsavat. Remélem hamarosan azzal jelentkezel , hogy minden a legnagyobb rendben van!!!!!

Anyanyanya!
Örülök , hogy hallok rólatok! Remélem jól vagytok!
Timi hogy viszonyul Tomihoz?

Ibolya!
Nem is tudtam , hogy saját csoportod van! Mikor , hól? Miért nem mondtad tegnap?
Jó volt találkozni! Gergõ örömmel újságolta Apacinek , hogy találkoztunk Gergõvel. Persze APaci semmit nem értett!Kép

Most távozom és mindenkinek aki érintett boldog bármilyen napot kívánok!!! Nekem holnap lesz a szülinapom és nem vagyok túl vidám , mert Apaci dolgozik!Kép Nem baj az aprónép velem lesz! Próbálnám letenni a legkissebbet!Kép Majd három hónapap múlva leteszem!KépKépKép

Szia mundenkinek

Kanga és a Pocak-pocok
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom a gratulálokhoz, a szülinaposoknak füle érjen bokáig!!!!
KAdri: köszi a képeslapot, nagyon szuper.
Pankamama: lábad meggyógyult? Meglátogathatnátok minket a Pankával, kiváncsi vagyok mit csinálna ez a két nõci együtt.
Anikó: Lilinek jobbulást! Nálunk szülinapon volt "gyári" és házi süti is, végtére mire vannak a nagynénik?, de a ropit én is veszem - nagyon tetszett Kép
Most röviden csak ennyit, két napig csináltam az adóbevallásom, és hulla vagyok tõle, de kész van!!! (az már nem biztos, hogy jó is Kép)
Sziasztok!

KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok Lányok!

Már 2 órája csak olvaslak Benneteket, így jár az, aki ritkán jön.

Köszönjük mindenkinek a jókívánságokat, aranyosak vagytok!!

Valszeg azért ilyen jó ez a topic, mert csupa olyan aranyos, kedves, vidám lakója van mint TiKép

Bolgog névnapot Ági és Ildi Bálintjának.

Kitti baba és Leevi baba! Isten éltessen Benneteket is az elsõ szülinapotokon. AnyukájaikKépMajd számoljatok be milyen volt a buli.

Kati! Kedd kivételével bármikor jó ha jöttök. Délelõtt vagy du. gondoltátok? Panka alszik de 11-13-ig és du. a séta alatt 1/2 4-5-ig. Várunk nagyon Titeket.
Azért az "egy házban való nem alvásról veletek" -rõl hallgass meg minket is, EveyKép

Iboly! A baba egy hónap alatt hízott ennyit, állítólag este 8-10 között sír mert éhes és a barátnõmnek nincs elég teje ekkorra. Mit segíthetnék nekik? Ez valami járvány lehet, mert a másik barátnõméknél /3 kisfiuk van/ ugyanez söpört végig egy hete. Hogy vagytok?Jobbulást!

Norcsi! Én is szeretettel köszöntelek itt, jobbulást a kicsinek, elhiszem, hogy fárasztó az éjszakázás.

Cili2! Köszönöm. Nálunk is ez a helyzet alvásügyileg, csak mi kissé öregebbek vagyunk. este ment a sírás elalváskor és éjjel is többször felkelt Panka/ 1 év / ameddig kijött a foga, aztán megszokta a babusgatást, cicizést és így is akarta folytatni. Mi azt csináltuk, hogy elköszöntünk, kijöttünk tõle és 2 percenként bementünk és ugyanazt elmondtuk neki és visszafektettük. Amikor már nem sírt nem mentünk be. 1 hét alatt megoldódott az elalvás/kopp-kopp/ és éjjel is csak 1x kel 4-5 körül. Próbáld meg.

Ma én is sütöttem egy tortát Pankának és holnap jönnek a nagyszülõk, nagybáttyok ünnepelni. Sütök még valami fincsi töltött krumplit nekik, anyósosm a drága meg csinál kókuszos sütit és majonézes salikat. Annyit segít, olyan aranyos, ilyet kívánok mindannyiótoknak. Persze a szüleim is csak másban, másképpen. Kedden megkapta a taxit, fenntartásokkal nézegette, neki még túl labilis, ráülni meg nem mer, de a csomagtartója tetszik neki. Bár felfedezte a videót és most az a sztár. Oldalazva lépeget, négykézláb "rohan" és folyton magyaráz. Olyan ari.

ZA! Részvétem/ kor /. Én is..

Madárka! Sajnálom a kocsit, a Calgont, Petrát, a cukrodat, a hasmenést, viszont ha kipurcanok a röhögéstõl a te lelkeden fog száradniKép

Ancsa! Jó a lakkos sztori. Még jó, hogy nem feketét használsz.

Anikó! Jobbulást Lilinek, próbáltalak hívni, de csak csipogsz, majd vasárnap. Ha csak cicizik az nem baj, de ha mást is enne akkor tényleg érdemes babakajákkal etetni az õ érdekében. Tudom, hogy nem szereti, de ha éhes és nem kap mást, hidd el meg fogja enni a fõziket is. Örülök a negatív leleteknek. Anyukád megnyugodott már?

Évi! Korán kezdi Csongi a csajozást, és ilyen érett nõkkel?KépKép retusáld ki a gyereket ha mentek valahová.

Pocok! Nagyon kis vidám csajszi vagy, örülök Neked is. Én is így nyalakodok sütés közbenKép Tök jó volt a meglepid. Én egy újságon keresztül üzentem a férjemnek, lányomnak. Örültek õk is.

Barika! Várjuk a züllõs képeket. Nem félsz védõnõ lenni, amikor nem nagyon ismerik el a munkájukat?

Adri! Nem kaptam pasit, bruhaha, nem szeretsz már?

Lányok!!!! Mindenki küldjön képeket kérdezés nélkül, köszönöm.

Na mára elpárolgok, készülök a holnapra. ÚÚÚÚÚgy izgulok, hogy jó legyen.

Jó éjszakát, üdv:Pankamama
PM
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?