Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok,
megvagyunk mi is jól, csak el vagyok bambulva nagyon Kép. Elővettem a puzzle-t és rakosgatom és persze szórablózok rendíthetetlenül Kép.
A Mikibulit mi sajnos passzoljuk, köszönjük Panu a felajánlást!
8-án, csütörtökön van a csajom szülinapja és ezen a napon fogjuk megünnepelni, így azt fogjuk nyögni pár napig Kép.

Zsuzsi,
jó, hogy írtál végre és hogy minden oké veletek!

Dorki,
megkönnyeztem a találkozásotokat! Niki még mindig apafun? Meggyógyult már?

Andi,
és Ti? Boga nem beteg már?

Brigi,
gyönyörű Fiaid vannak, gratula Hozzájuk Kép!

Köszönöm a babaruhabörzés hsz-kat, voltunk és köszönjük, elég is volt Kép. Egy hatalmas turka az egész, gyerekjáccó alig pár nm2, megetetni be kellett ülnöm az egyik gyorskajázóba (aztán láttam, hogy van pár szék összetolva valami vetítésféle nézőtérnek). Szóval sztem nagyon gáz, hogy a gyerekeknek semmi lehetőség nem volt (ezen és 1 ugrálóváron kívűl) kicsit kikapcsolódni. A BNV-n sokkal nagyobb tér volt játszani.
Mindegy, tanultunk a dologból. Ja, persze nem kaptunk amit kerestünk: overáll, vagy kertészgatya dzsekivel 92-es méretűt. Elmentünk az IKEA-ba is, ott persze nem volt lenn parkoló, embertömeg ezerrel. CSak a szomszédunknak kellett 1-2 cucc...

Bori,
remélem sikerült megbeszélned az illetékessel és visszajössz. Nekem hiányzol, ugyanúgy, mint Fülescsacsi Eszter is. Nem tudtok Róla semmit?

Szép havas tájra ébredtünk ma reggel, mostanra sajna elolvadt minden.

Sok puszi Mindenkinek,

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Szia Kriszti! Kép Mi van veletek?
Vendég
 


Szia Kriszti!

Boritól!!!!!!!!!
Ez volt az utolsó írás...............
"
Ha valakit érdekel,Kriszti tudja a választ,de nekem innentől ez nagyon nem jön be.
Többet akartam írni,de úgy gondolom,nincs értelme."

Azt hittem erre kapunk töled választ de nem amit pedig írtál az számomra elég furcsa volt.

"
Bori,
remélem sikerült megbeszélned az illetékessel és visszajössz. Nekem hiányzol, ugyanúgy, mint Fülescsacsi Eszter is. Nem tudtok Róla semmit?
"

Fülescsacsival én anno felvettem a kapcsolatott probáltam őt vissza csalogatni ő erre elég furcsán reagált................

Kriszti ha estleg beszélsz Borival akkor légyszí mond már meg neki ,hogy jöjjön ide és mondja meg ,hogy kivel mi volt a problémája .
Nem vagyunk ebbe a topikba olyan sokan ,hogy ne lehetne az ilyen dolgokat megbeszélni illetve rendezni.

Egyébként vissza néztem az eddigi irományokat és nem tünt fel sehol hogy valaki Borit megbántotta volna.

Zsuzsi
szuszoka
 
 

 
 

Kriszti
mit kell ezen titkolózni ? Téged hatalmazott fel Bori, hogy írd meg mi a baj, ha már ő nem tette !

Persze az lenne a tiszta, ha ő maga tenné,de nem teszi... Szive joga.
De akkor legalább te tedd meg. Látod, hogy másokat is zavar ez a helyzet.
Én találkoztam is Borival és én nem így ismertem őt meg, szóval nekem azért is furcsa ez az egész.

Bár én részemről ezt a témát lezártam.
Az biztos, ha nekem valakivel valami bajom lesz, meg fogom írni. Szerintem így fair, főleg egy ilyen kis társaságban, ahogy Zsuzsi is írta !

Dorki
dorki
 
 


Sziasztok,
Bori-téma: Kriszti szavaiból úgy tűnik, hogy nem annyira személyes ügy a távozása... vagy nem jól olvastam a sorok között?
esetleg privátban?

Andi: alvás... miután csúnyán összekaptam Liza nemalvása miatt a nagymamával és apával is, úgy döntöttem, hogy rájuk hagyom, döntsék el, hogy mit tesznek, ha velük van kora du. a gyerek. mostanra beigazolódott (nem ilyen áron kellett volna Kép, bár azóta szent a béke, kopp-kopp) Liza akkor alszik, amikor nagyon fáradt, így van, hogy du. 3-kor, de előfordult már 4-kor is. nem is erőltettem, mert csak megmássza a szobát függőlegesben, volt, hogy a falilámpáját kapcsolgatta a pelenkázó tetejéről alvás helyett, majd kiabált nekem, hogy az meleg Kép Kép így aztán, ha fáradt, lerakom aludni, max. 4-ig, de legkésőbb fél6-6-kor felébresztem. és persze ha ilyenkor délután autóval megyünk valahová, akkor ott alszik be. ha későn kel, akkor későn fekszik le újra. egyszóval kóstolgatja ő már a délutáni alvás elhagyását... a lényeg, hogy nem éri meg ezen küzdeni, úgy is úgy lesz, ahogy ő akarja Kép Kép
(persze, nekem nagyon önfejű lányom van Kép Kép)

Kriszti, sajnálom ezt a bababörzét, már hogy ilyen tré volt. egészen meglepő módon a brendon áruházban vettem kertész bélelt nadrágot, kívül orkán, belül pedig polár) 5 ezer ft-ért. meg is néztem alaposan, hogy jól látok-e Kép Kép
ott volt hozzá felső is. együtt talán 10-12e volt.

panu
panu
 
 


Dorki,
légyszi küldd el az emil-címed.
Köszönöm:Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


dorki
 
 


LEbeszéltem Borival a dolgokat és mondtam, hogy ne testálja rám ezt a negy terhet.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi,
Isten éltesse a 2 éves Bogát szülinapján!!! És az Édesanyját is!

Eszter+Kriszti

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bogának mi is boldog szülinapot kívánunk !!!

Kép


És íme apa nagy hala, ha esetleg elfelejtettétek volna:

Kép
Blue Marlin, 130 kg, 310 cm

Nikinek mi is végre megtartottuk a szülinapja első részét. Kapott csomó ajándékot és végre a konyháját is. Nagyon odavolt a gyönyörűségtől, alig akart elaludni.Kép Biztos tükörtojásokkal álmodik ma ! Kép
Panuék egyébként már az új kéróban alszanak csak biztos elfelejtette írni a nagy pakolászás közben.
Dorki
dorki
 
 


Dorki,
levél ment.

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Bogának BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!KépKépKép

Dorki,
húú de szupi a nagy marlin!!Kép

más
csajok ez így elég gááááz már írni sincs kedvemKépKép
jó dolog félszavakat és utalásokat olvasni, amiről persze gőzöm sincs hogy kinek szólnak és miértKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok,

ahogy jönnek az ünnepek, egyre azon gondolkozom, h a gyerekem mit fog érezni az egész Karácsonyból, szülinapból, Mikiből, stb....
Nagyon sok embertől hallom - (legutóbb most Dorkitól) és ez ihletett írásra -, hogy vettünk egy csomó ajándékot a gyereknek.
Vajon azzal szeretjük, hogy soksoksok ajándékot kap?
Vagy magunknak vesszük őket, amit mi nem kaptunk meg gyerekként?
Mi sajnos nem engedhetünk meg magunkat ezernyi márkás és drága játékot, meg ruhákat és ilyenkor azt érzem, hoyg nem vagyunk igazán jó szülők, mert nem tudunk venni a legót, meg duplót, meg ilyesmi (számomra) drága cuccokat.

Szóval, hogy nem szeretném, ha a gyerekemnek az ünnepek egyet jelentsenek a millió ajándékkal.
Sajnálom, hogy e jeles napok elvesztették a valódi értéküket. Azt, hogy együtt vagyunk a családunkkal (aki még él Kép ), együtt díszítjük a fát és ilyenkor nem szaladunk takarítani, mosogatni, házimunkázni, hanem 100%-ban tudunk a másikra figyelni. Legalábbis az én életemben erről (is) szól.
Persze adunk ajándékot is, de ez annyira mellékes nekem. Tavaly pl nem adtunk a férjemmel egymásnak semmit és tavalyelőtt sem, mert az összes pénzünket felemésztette a lakás és a babakelengye megvásárlása.
Nem panaszkodok, hiszen Eszternek gyönyörű berendezett szobája van, melybe nem is nagyon kell már semmit venni 10 évig min.

Nem is várok választ, csak elgondolkodtam és leírtam Nektek, hogy sajnálom, hogy minden a pénzről szól Kép.

Szép napot Nektek,

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Még valami:
Borinak nagyon rosszul esett az, hogy röhögtünk és viccet csináltunk a denevérekből. Egy ideig elment a dolog, de egy idő után sajnos nem volt vicces, ezt én is belátom.
Tudom, hogy nem akarta senki megbántani és ezt Neki le kellett volna írni, nem tudom, miért nem tette, mindegy.
Írtam egy levelet Neki, hogy mindenképp rendezze az ügyet az illetékesssel és ne akasszon ekkora terhet a nyakamba, hiszen ezt Neki kell elmondani.
Mondta is, hogy akkor ír annak, aki miatt megbántva érzi magát.

Bori,
remélem, sikerül túltenni magad ezeken a dolgokon és megbeszélitek.
Várunk vissza!!!!

Dorki,
a hal állat, mit csináltak vele Apáék?
Niki meggyógyult?

Képzeljétek, Eszter péntek du belázasodott, éjjel is volt láza (38,7), aztán tegnap felkelt du, és semmi baja azóta.
Ráragadhat az idegesség rólam ennyire?

panu,
Sok boldogságot kívánunk az új lakáshoz Kép!
kérünk helyzetjelzést az új kéróból, amint lesz rá lehetőséged Kép!
Lizi hogy viseli a költözést?

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Megkaptam Bori levelét , velem van baja.
Bár a legkevésbé sem értem ezt a lerendezési módot. Főleg Kriszti a te részedről.
Rendezni az "illetékessel" ???? Már ne is haragudj, legalább a nevemet leírhattad volna.

Persze sajnálom, ha Borit megbántottam a denevéressel, de 2 szóban leírta volna, hogy nem akat többet hallani róla, akkor egy szót sem írok többet. Ilyen egyszerű a megoldás.
Írtam neki, hogy visszajöhet, ha akar, én nem válaszolok a hsz-re és akkor nincs para !

Valaki másnak van valami problémája ???? Most szóljon. És ne ilyen módom, mint Bori, ha lehet.

Mi egyébként holnap elutazunk Galyatetőre és csak csüt. jövünk haza. Ma meg még buli... Csak azért sikerült felidegesítenem magam kicsit.
Dorki
dorki
 
 


Krisz
nem kaptam meg a leveled, azért elküldenéd megint, mert érdekelne az Aqualand is.
Köszi
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Kriszti,
Szerintem, a csomó ajándék nem feltétlen jelent sok drága ajándékot. Nálunk is szokott a Bogi sok ajándékot kapni a jelesebb napokra. De ezekbe az ajándékokba beletartoznak a nagyszülőktől, dédszülőktől kapott ajándékok is. Nálunk minden hol a Bogi eddig az egyetlen unoka, és persze, hogy szeretnek neki venni ajándékokat. Mi eddig alig vettünk neki vlmit az alkalmakra, mert pont elégnek találtam a nagyszülők által vettet. Pont az miatt, hogy ne csak az ajándék jelentse az ünnepeket. A nagyszülőknek, meg nem szeretném mondani, hogy ne vegyenek, mert látni kellene az arcukat, amikor odaadják Boginak, és ahogy Õ is örül neki. A nagyszülők nálunk más-más anyagi körülmények között van. Anyukám egyedül él mióta apukám 12 év meghalt, és egy fizetésből tartja el magát. Anyósék jó körülmények között élne. Ez pl meglátszik az ajándék értékén, az biztos, de azt hiszem, hogy ez ellen nem tudok tenni semmit. Az biztos, hogy mióta apukám nem él azóta, nekem sem olyan a karácsony, mint azelőtt, de Bogi óta más a sorrend. Mi sem nagyon ajándékozunk a párommal egymásnak. Amire szükség van, az úgyis megvesszük évközben, és csak, azért mert karácsony van, nem veszünk ajándékokat. Pontosabban tesszük a továbblépésünkhöz azt, ami esetleg ajándékra menne. A mikulás ajándéknál sem gondoltam ezrekre. Bogim pl.kap tőlünk egy piciknek való filctollkészletet (imád rajzolni), meg egy miksicsokit. Lehet, hogy ez sem kellene, de ennyit most megengedhetünk......aztán majd ki tudja?..........

Még jövök, csak most ebédeltetek.....
kamagi
 
 


Dorki,
azért írtam "illetékest", mert úgy gondoltam, hogy ha akarod, akkor elmondod, hogy Rólad van szó.
De látom, bekövetkezett, amit nem akartam: megbántás lett belőle.
Pedig sokáig gondolkoztam, hogy leírjam-e (Bori akarta, hogy igen), hogy a Többieknek ne okozzon fejtörést.
Ennyi.

MOST AKKOR MI A FRANCOT KELLETT VOLNA TENNEM????????

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Na itt valék......

Andi,
kedves druszánknak sok-sok boldog szülinapot. És persze neked is. Szegény apára nagyon rájár a rúd.

Panu,
akkor most már 100%-os gratula az új kecóhoz. Volt alvás első éjszaka? Csajod látta már, hazahoztátok a mamától? Kíváncsi vagyok, hogy fogadja.

Brigi,
hát úgy néz ki, hogy a telek sajnos részünkről ugrott, de a keresés tovább folyik, nagyon menni akarunk.

Dorki,
kellemes pihenést nektek.

Kriszti,
remélem Esztereddel minden ok. Az itteni dolgok miatt vagy ideges? Most már nem lehet nem megtörténté tenni, de biztos, hogy tisztább lett volna, ha Bori priviben rendezi Dorkival. - Bár igazán Én nem értem a szitut, akkoriban én sem voltam valami aktív fórumozó-......
kamagi
 
 


Ági,
nem vagyok ideges Kép - mielőtt félreértenéd.
Csak EZÉRT nem szeretek közvetítő lenni, mert mindig az szívja meg.

TELket sajnálom Kép.
Hová akartok menni?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bogának NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!

Nagyon gáz ez a civakodás. Légyszi lányok zárjuk le az ügyet és menjen minden a régi kerékvágásban. És ezentúl szerintem is jobb ha mindig rögtön tisztázzuk a dolgokat egymással. Most már lassan 1 éve ismerjük egymást, ennyit szerintem mindannyian megérdemlünk.

Bori, remélem megoldottátok a dolgot és újra jössz te is. Nagydumás Eszteredre szerintem mindannyian kíváncsiak vagyunk.

Kriszti, Akkor nem tévedett a sógorom. Azt hittem férfi szemmel máshogy látja a dolgokat. Nem egy nagy szám ez a bababörze. Pedig hogy be van harangozva.
Ajándék nálunk is egy van. Mivel úgyis mindig több helyről kap valamit én csak a magam lelkiismerete miatt vettem eddig is 1 valamit neki az alkalmakra. Éppen most beszéltük apával, hogy tavaly pl egy 300 ft-os kis bocis csörgőt vettem neki amit most a Barnus nézeget az autós ülésében.

Panu, De jó. Milyen az új lakás? Liza már itthon van? Hogy fogadta? Úgy néz ki mi még itt karácsonyozunk, de januárban már talán költözünk.

Dorki, Jó pihenést. Tök közel lesztek hozzánk, de most nem is invitállak, élvezd apa társaságát!

Lányok, Ahol vannak vidéki nagyszülők, hogy zajlik a karácsony? Mert mi eddig karácsony előtt lementünk anyósomékhoz és ott voltunk 25-ig. Onnan rögtön anyukámhoz mentünk és csak 25-e este jöttünk haza. Tavaly pl 26-án állítottuk fel a fánkat. Idén mindenkivel közöltük, hogy mi itthon karácsonyozunk és nem vagyunk hajlandók órákat utazni a két gyerekkel úgy, hogy itthon szalad a lakás és karácsonyfánk sincsen. Szerintetek nem bántottuk meg ezzel a nagyszülőket? Õk nem panaszkodnak, de hát biztos rosszul esik nekik. Ti hogy csináljátok?

Barnuska lassan megeszi a kezét, megyek etetni,

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Dorki,
nem tom miért nem ment el a mél.

a hely szuperKép bővebben itt:

www.aquaticum.hu

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Csak még mielőtt én lennék a mumus,aki egy szar ember.
Röviden:
1. Berágtam - nagyon szar periódus van most,ingerült voltam,szerintem előfordult ez már mindenkivel.

2. Dorki megbántott - privátban lebeszéltük,megértett,nem vagyunk egyformák,ez is oké.

3. Ami miatt nem írtam idáig magyarázatot,az csak a non-stop meló volt - ezt hagy ne kelljen részleteznem.

4. Nem állt szándékomban ilyen botrányt csapni.

5. Egyszerűen így már nem volt kedvem ide írni.

Sziasztok,CsajokKép

Kép
Bori
mbori
 
 


Tényleg lebeszéltük Borival mélben, de ettől a helyzet nem változott. Én sajnálom, hogy miattam akar elmenni és mivel meg is beszéltük szerintem nem ez a jó megoldás. Írtam neki, hogy szerintem ne tegye, mert itt mindenki hiányolná.
Majd ő eldönti.

Kriszti
szerintem jobb lett volna, ha leírod az elején
vagy azt, hogy miattam van a galiba és akkor hamarabb rendeződött volna
vagy már az elején kizárod magad a közvetítő szerepből. így csak az látszott , hogy kérdezünk tőled (én is )és te egyszerűen ignorálsz mindent.
Nyilván nem jó ez az állapot neked sem, nekem sem.
Most már mindegy.
Dorki
dorki
 
 


Bori,
Aha, szóval nem is ez az ok.
Nem is értettem, hogy lehet Dorki denevéres poénjai miatt ennyire berágniKép

Persze mindenkinek lehet szar napja/hete és egyéb gáz. Remélem hamar összeszeded magad és visszajösszKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Hááát.... én nem rágom tovább a lerágott csontot. Szerintem se érdemes tovább a vitával foglalkozni. Tisztázódott, ÉS PONT!!!!
Egy mondat szerintem nagyon fontos - már nem tudom ki írta: Nem vagyunk egyformák!!!!...

...

Nekem sokkal jobb témám van, inkább leírom Boga szülinapi ünneplését. Ja, persze köszönjük a köszöntéseket! Kép
Szombaton és vasárnap is buliztunk. Szerencsére szombaton a bátyáméknál volt a helyszín, mert az ő fiuknak is a héten volt szülinapja, és együtt szoktuk Kép (már ugye ez volt a 2. alkalom! ) tartani. Ez volt a család az én részemről. Boga nagyon örült az ajándékoknak. Kapott ágyneműhuzatot, egy micimackós párnát, gyurmát, egy cicás órát a szobájába (csak hogy tudja este, hogy ideje lenne már elaludni Kép ), mamuszt, zoknit, kesztyűt, pulcsit, mesekockás kirakót. (A félreértések elkerülése végett mindezt csak karácsonyi ötletadás miatt írom le, nem nagyzolni akarok...)
Vasárnap volt a -számomra- nehezebb menet. Hozzánk jött a család párom oldali része. 16-an voltunk. Kép Szerencsére minden kaja jó lett, finom lett, és elég is volt. Nekem mindig ez a mumusom ilyenkor... Biztos gyöpös vagyok egy kicsit. Kép Innen kapott Boga építőkockát, Kubut, Danoninot, meleg kabát-nadrág összeállítást, kantárosgatyót, csizmát, egy hatalmas macit, mesekönyvet, tupis tányér-pohár-villa-kanál összeállítást, egy hintázó bohócot a szobájába. Na meg a messzebbről jövők már hozták a mikulást is. Kép A sok ajándék közül mégis tudjátok mi tetszett neki legjobban? A torta. Kép Volt rajta ilyen mini tűzokádó bizgentyű... nem tudom mi a hivatalos neve..., és az teljesen lenyűgözte a csajt. Ilyenkor mi se nagyon szoktunk ajándékot venni neki, de idén nagyon akartam egy kis benti csúszdát. Annyira odavan érte, mert a babaklubban van, és le se lehet robbantani róla. Persze nem kapni már sehol, illetve csak horror áron. Az Auchan hírdette ötezer-valamennyiért, de már híre-hamva sincs... Kép Szóval ez egyelőre ugrott. HA esetleg valahol tudtok, szóljatok légyszi!
Még nem késő, mert jövő vasárnap lesz a 3. számú bulija, ugyanis akkor jön a baráti társaságunk köszönteni. KépKépKép Ja, és akkor meg apával lesz közös a tortájuk. Kép
Kép Szombaton egész nap azt mondogatta Boga, hogy Boldog névnapot! Kép , vasárnap estére már sikerült megtanulnia a Boldog szülinapot! is végre. (az utóbbi időben egy csomószor mentünk névnapot köszönteni a családban, és ezt már fújta, de a szülinap még új volt Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


és a fotók:
Öcsivel:
Kép
mamával és Fancsibabával:
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Ezer bocs Bogától, utólag: Boldog szülinapot kívánok! Kép Kép Kép
sajnos, amióta elköltöztünk nincs netünk. csak itt a cégnél nézem meg, mit írtatok.

sajnálom, hogy ez a vita kialakult

próbálok még jönni, most tényleg futok....

panu
panu
 
 


még egy röpke hsz, mielőtt futok haza a családhoz...

Boga nagyon helyes a fotókon, és ügyes, hogy így beszél már Kép Kép

Bori, sajnálom ezt az egész-ügyet Kép remélem, hamarosan jobb hangulatod lesz. Apának hogy alakulnak a dolgai? a legjobbakat kívánom neked és kis családodnak! és gyere, ha kedved van.

Dorkiéknak utólag is jó pihenést kívánok! remélem, Nikinek tetszettek a szülinapi ajándékok Kép

Kriszti, gondolom, szenvedtél azon, hogy mondjad, vagy nem... nem egyszerű a döntés. és nem is rágom tovább ezt a csontot.

majd szerdán folyt.köv. akkor leszek gép mellett

addig is legyetek jók Kép

panu
panu
 
 


panu,
köszönöm Kép!
Végre!!! TE megértetted az egész dolgot. Rágódtam, mit is csináljak.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


befulladunk?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


hello, dehogy fulladunk be Kép

talán jövő héten már lesz netünk, ha a nagyhatalmú szolgáltatók is úgy akarják Kép

a gyerekem nagyon élvezi az új lakást, ki se akar menni Kép ami nagy szó Kép, főleg, mert iszonyú nagy sár van mindenfelé (időjárás+építkezések)...
van tere futni, és van felfedeznivaló is Kép és megint rengeteget olvasunk. kapott egy új könyvet (karácsonyra akartam, de megtalálta Kép), egy újabb Boribon-osat (Boribon és a 7 lufi), ezt napjában 5-7x elővesszük és alkalmanként 3-4x elolvassuk Kép, memorizál a lelkem Kép és most sokat játszik egyedül is és velünk is, talán végre abbahagyja a játékok össze-visszadobálását...
voltunk tegnap bölcsilátogatáson is. alig bírtam kihámozni a kabát-melegnaci-csizmából, annyira rohant be a játszószobába, aztán másfél óráig nem láttam. akkor is csak azért került elő, mert indult a csoport sétálni, de akkor már láttam rajta, hogy fáradt Kép a gyerekek elmondták nekem, hogy amit ők összepakoltak, azt Liza leszórta (otthon is szokta ezt, sajnos Kép Kép), még kísértük a gyerekeket egy darabon, aztán leszakadtunk tőlük, hazafelé indultunk, de sétából hiszti lett, mert csak a nyakig érő sárban akart kúszni-mászni, amit én nem akartam Kép így sárosak is lettünk, meg dühösek is, de amint megérkeztünk és megszabadult a cuccaitól, minden rendbe jött Kép (gondolom, elfáradt)

bocs, hogy csak ömlengtem, de írjatok ti is Kép

panu
panu
 
 


panu,
nem emléxem, h írtad, megy bölcsibe Liza?
Hol fog járni, Pesten?
Azért nagyo jó, hogy ilyen könnyen vette Kép!
Van kert is házhoz?

Nekem most bérletem van a fogorvoshoz, csináltatok hidat a nemlévők helyett, meglévők is tönkremennek.
Sajnos a tavasszal betömött fogak a tömés alatt elkezdtek szuvasodni. Hogy miért, nem tudni, így gyökérkezelni kellett megint egy fogamat Kép. (az idén ez a 2.).
De nem is frusztrálok senkit ezzel!

Többiek?

Szép napot!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, ez szar ügy Kép ezek szerint elég rendszeresen kell járnod a fogdokihoz Kép nekem is el kéne mennem, mert Liza születése óta nem voltam.

de, írtam a bölcsit, csak állandóan halogattuk a költözés miatt. helyben van egy bébihotel nevű magánszolgáltató. eredetileg nem kimondottan bölcsi, de mivel mindössze egy-egy 4 ill. 5 éves gyerek van (ők is csak ritkán), és főként 1,5-2,5 évesek töltik ki a 20-as max létszámot, így azt hiszem bölcsinek nevezhető. Liza egyébként heti 2 napot megy majd.
kicsi kert van, majd ha jobb idő lesz, akkor készítek fotót...

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Andi,
klasszak a tortás képekKép nálunk is nagy siker volt a tüzijátékKép

Panu,
mennyibe kerül egy ilyen magánbölcsi?
Sztem egy ilyen intézménybe szivesebben vinném Dorkát, ez végülis olyan mint egy játszóházKép kaját kapnak ott?

Kriszti,
részvétem a fogdokihoz mászkálás miattKép
hú nekem is elég vacakok a fogaim sajnos. Bár én voltam egyszer már a szülés óta és azt hittem el fog szörnyűlködni a látványon, de csak egy picike lyuk voltKépKép

Dorkát tegnap adtuk be először áruházi gyerekjátszóbaKép simán elment a nénivel és nem akart velünk hazajönniKép jófejKépKép egyáltalán nem zavarta hogy otthagyom. ez jó??

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


hello,
Krisz, fogalmam sincs: jó, vagy nem, hogy a gyermek szemrebbenés nélkül megy játszani, és nem érdekli a szülő. a sok új játék, meg a többi gyerek érdekli, és bízik is a szülőben, hogy ott van azért, ha nem is látja. egyzsóval tényleg jófej volt Dorka, hogy ottmaradt. az viszont érdekes, hogy elfogadták őt az áruházi játszóban, mert ált. 3 éves kortól fogadják el (talána tuti szobatisztaság és a beszédkészség miatt, ami ugye Dorkánál már megvan, zsenge kora ellenére Kép)

bölcsi: kb. 20e havonta. igen kapnak kaját, reggelit, ebédet, uszonnát. van mindenkinek külön matraca, ágyneműje, szekrénye. viszik őket kirándulni, vannak irányított foglalkozások. nem kevés, de mivel nincs másik, muszáj.(az ár a napok számával nem egyenes arányban nő, pl. a heti 5 nap 30e alatt van valamivel, gondolom, az egyéb járulékos költségek miatt)

panu
panu
 
 


Panu,
2éveskortól működő gyerkőcjátszóKép Dorkát már hónapok óta alig lehetett elvonszolni onnan, nézte a játszó gyerekeket és persze be szeretett volna menni, de szigorúan betartották a 2évetKép

nagyon szereti nézni a többi gyereket, de nem játszik még velül, nem is kommunikál csak megfigyelKép sztem ez 3éves kor körül alakul ki, jó hogy pont akkor mennek ovibaKép

tényleg, gondolkoztam valami egyszerű, de jó társason, vagy olyan nincs amit megértene egy 2éves is?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz, nagyon jó játék szerintem a memory, amit most még nem az eredeti formában játszunk. hanem felfordított rajzokkal, "keresd meg a párját" módon. a kártyácskák fából vannak, így könnyű kezelni őket.

ha van ötlet ilyen játékokra én is szívesen venném Kép

igen, ilyenkor max egymás mellett játszanak, de nem egymással, ez normális Kép

Liza tegnap nagy sírást rendezett a bölcsiben, amikor azt mondták neki, hogy mindjárt jön apa (másfél-2 óra múlva), és ő megy haza, a többi gyerek pedig sétálni... Kép aztán apa nem tudta, hogy a sétát sajnálta, vagy őt hiányolta a gyerek Kép mindeesetre, ha azt kérdeztük tőle, mit csinált a bölcsiben ő vagy a többi gyerek, mindenre az volt a válasz, hogy "sírtak"

panu
panu
 
 


miki-ruhát sikerült bérelni a hétvégére, 6.500 Ft.
így már minden összeállt Kép
panu
panu
 
 


Krisz, Memory nekünk is van és nagyon szereti a Marci. Nekünk Ravensburgar: Első memóriám van. Mi sem a hagyományos módon játszuk, a kártyák mindig felfordítva vannak.

És van még egy fakockás memória szerű játékunk. ezt is nagyon szereti a Marci. Gyűjts és bonts! a neve. Több féle játékot lehet vele játszani. A Marcival pl már olyat is lehetett, hogy keressen ennivalókat, keressen állatokat, autókat stb. Persze nem játssza végig, de minden nap mindkettőt elővesszük. Ráadásul egy csomó szót is tanult ezekből, persze a csajoknak ez már nem feladat.

Nekünk lottónk nincs, de a máltain szoktunk játszani és már nagyon régóta az is megy neki. Néztem azt is, de nem találtam.

Meg van egy Tescos kirakónk. 4 képet lehet kirakni: 4,6,9,12 darabból állnak. A 4 darabosat tök egyedül kirakja. A 6,9 db-osat segítséggel, aztán az utolsóra mindig megunja.

És bár ez nem társas, de nagy menő nálunk mostanában a gyurma. Egyszer egy Mekis játékban kapott gyurmát és azóta oda van érte.

Egyébként most már a Marci is tök jól beszél. Be nem áll a szája egész nap. Olyan szavakat mond, hogy ámulok-bámulok. És tök jól ragoz. Hogy hogy a csudába jött rá mikor milyen ragot kell használni nem tudom, de megértette a dolgot.

Panu, Ez a bölcsi jól hangzik.

Többiek?

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Ja és még játék ötlet. Nem tudom kinél mennyire menő a szerepjáték. Nálunk nagyon. Úgyhogy én a nagyszülőktől dokitáskát akarok neki kérni. Mi ezerrel rajta vagyunk az ilyen szerepjátékokon.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
szerepjáték nálunk is kezd "játszani", én konyhát kértem, de az orvosi táskán is gondolkozom. A szomszéd kisfiúnak van és hallgatják egymást Kép.
Ma voltunk játszóházban és csak mi voltunk Kép.

Jó játékot láttam:
Ravensburger: junior Pictolino.
Van 4 kép, vannak karikák, amikre matricák vannak ragasztva. olyan matricák, amik a képek elemei (pl fagyi, kacsa...). És be kell helyezni a megfelelő helyre ezeket a matricás műanyagokat.
Hááát, nem írtam le túl jól, remélem azért érthető.

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 



Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Lányok, Mindenki Mikulásozik? Hol vagytok?

Mi tegnap voltunk céges Mikibulin. Volt mindenféle program a gyerekeknek. Az egyik szoba pedig játszószobának volt megcsinálva. Mikor jött a Miki mindenki kirohant a nagy terembe. Szerintetek ki maradt csak a játszószobában? A Marcit semmivel nem lehetett onnan kicsalogatni. Végre egyedül garázdálkodhatott egy óriási teherautóval. Végül sikerült odacsalogatni a Mikuláshoz. Tök simán elvette az ajándékot tőle aztán irány vissza a játszószobába.

És mi van a mi Mikibulinkkal? Remélem lesz belőle valami, mert nagyon eltűnt mindenki.

Megyek, mert a Marci még nem alszik, a Barnus pedig bealudt evés előtt és még várom, hogy felébredjen.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

MegvagyunkKép szombaton uszizni voltunk, tegnap meg játszóházbanKép

A játszóházas dolog kicsit elkeserített, ott volt a hatalmas szuper vár, csúszdákkal, labdákkal. Dorkát abszolút nem érdekelte, leült inkább a kiskonyhával molyolt, meg nyomdázott. Az összes gyerek mint a mérgezett egér legalább 500x szaladta körbe a várat és csúszott le. Dorkát alig lehetett rávenni hogy másszon fel, 1x lecsúszott egyedül aztán velem, de ennyi neki elég is volt, közölte, hogy túl magas és készKép

Így leírva hülyén hangzik, de ott olyan fura volt. A másik ha lemegyünk sétálni akkor is SOHA nem szaladgál, szépen fogja a kezem és sétálunk.

Mondjuk a játszin és az usziban simán csúszik egyedül és mászókázik, szaladgál. De soha nem kellett még a játszó másik végéről visszacsalogatni. Nem egy felfedező típusKép

Bár lehet ez nem is olyan vészes dolog, az oviban tuti megtanulja a rosszalkodástKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok,
Lesz Miki, én legalábbis várok mindenkit Kép remélem, Dorkiék is megjönnek, mert ugye ők kellenek a csomagokhoz és a Mikigúnyához is Kép

Krisz, én irigyellek, ha ez vigasztal Kép enyém gyermek tegnap megmutatta egy utcabléi kiscsajnak, hogyan kell rosszalkodni az utcán - ez a sáros úttesten való hentergéstől, az úttest nyalogatásán kereztül, az eldobott petpalackok összeszedésén, szétdobálásán túl mindenre kiterjedt Kép anyuka mosolygott, kínomban én is Kép a gyerekek élvezték Kép

Krisz, különben ne keserítsen el, hogy Dorka konyházott, most ez érdekli és kész, majd ha rohangálni fog és magasra mászni, akkor úgyis az lesz a baj Kép Kép

apa most telefonált, hogy Liza óriási sírással fogadta a bölcsit, és sapi-papa szavak ismételgetésével kapaszkodott belé. ez szörnyű, nem kívánom senkinek Kép

panu
panu
 
 


PanuKép

amíg nem esik le nem lesz baj ha magasra mászikKép lehet ez a vár nem jön be neki. Mert a máltain simán felmászott kötálhágcsón a sokkkal magasabb csúszdához isKép najó megnyugodtam kicsitKép

ja és köszi az ajándék tippeket, a memory tuti jó lesz sztem, már néztem is a fajáték boltokbanKép legfeljebb kap mellé egy edénykészletet isKép

azért én annyira szeretem a rosszcsont kölköket, sztem tök jófej Liza, azért gyerek hogy rosszalkodjonKép vagyis hát ők így fedezik fel a világotKép

hú a böliben sírás piszok rossz lehetKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


megint itt vagyok:
Krisz, nézni tényleg jó a rosszcsontokat, de azért mellettük lenni, nem mindig, főleg, ha többedszerre pakolom vissza utána a szétszórt zoknikat és kifosztott fotóalbumokat (most ezek a menők, sajnos Kép) Kép Kép

Kriszti, én nem találtam azon az oldalon, amit mondtál,d e béna vagyok mostanában Kép

gyerekem aránylag hamar megnyugodott, játszott, sőt még evett is ebédet, vagyis csak levest Kép most már apával van Kép

panu
panu
 
 


panu,
én sem tudtam megnézni. most elküldöm mégegyszer. ha most sem megy, keress rá a junior szóra, akkor kidobja majd a junior pictolino-t is (a 2. asszem)

K.

http://www.jatekplaza.hu/bontas.php?&sid=&uid=&termek=407&selected=&sorrend=

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Panu,
óóó ezek nálunk is mennek nagyüzembenKép szekrény pakolás, könyvespolc és cd rámolásKép hát perszeKép
Dorka az utcán jó kislány, pl még soha nem feküdt le az utcán a földe, nem is nagyon ült le csak homokozóbanKép ma is nagyot sétáltunk és utána bementünk a spárba vásárolni, persze Dorka a gyerek bevásárló kocsival. 1x sem kellett rászólnom, figyelte hogy cikázom a sorok közöttKép és jött utánam végig a borzasztóan nyikorgó minikocsivalKép

Kriszti,
én megtaláltam ezt a játékot ez a link meg jó már. De sztem Dorka ezt már kinőtte, itt szineket kell egyeztetni ugye? az már nem pályaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: