Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Lindám!

Gratulálok a pici babához!!!!! Éljen-éljen!!!! Majd gyere, és dobjál képeket. Édes amit írt Tina, h hatalmas baba. Akkor mit szólt Pannához a 3780g-hoz? Amúgy most PANNA 6840g. Mint egy szumós. :lol: :lol:

Edi!

KATA BABÁNAK UTÓLAG IS BOLDOG 3 ÉVES SZÜLINAPOT!!!! Képeket majd tegyél fel. Miket kapott?


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Timi:
Valójában bennem az volt hogy Laura koraszülött volt és Lindának biztosan hatalmasnak tűnik az apróság. :d
nagyon szépek a lányok,Dór haja nagyon nagylányos jól áll neki.Meglestem a képeid az iwiw-en.Szépek vagytok és csinosak.


Jubi:
Klassz a fotó a gyerkőcökről.Hasonlítanak nagyon egymásra.Én is itthon vagyok de nem hiszem hogy ezért sokan megirigyelnének ha cserélhetnének velem pár napra.9 éve vagyok itthon de szívesebben elmennék dolgozni.Párom igy kapott és elfogadta hogy húgom velünk van és marad is.

Edi:
Ne haragudj hogy lekéstem de :
Katának Boldog szülinapot kivánunk utolag is.
Sok a dolgom mostanság.Vasárnap estünk be a nyaralásból Mercinek suli indult párom festeni készül a kisszobát.

Dobok 1 képet .Merci haját ne nézzétek,nem lehet elmagyarázni egy kamasznak hogy tűrd el a hajad.Szerinte ez igy laza :shock:

Kép
tina7373
 
 


Dór= Dóri

tina7373
 
 

 
 

Tina!
Tényleg laza :) De jól áll neki :)

KATÁNAK:

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Itthon vagyunk Levivel, mert állatul benáthásodott. Eddig kezelgettem (már 2 hete) úgy nézett ki, ki is jött belőle, aztán egyik nap iszonyúan köhögni kezdett. Persze drnő most is azokat adta, amiket már 2 hete szedünk, szóval nem tudom, mitől fog meggyógyulni....

Katának utólag kívánok nagyon boldog szülinapot, gyere majd a képekkel Edi, és hogy miket kapott. Nekem sincs még ötletem Levinek mi legyen, azt sem tudom, hogy fogjuk megtartani, megakupleráj van, a gyerekszoba ki van ürítve,az összes szekrényük szétszórva a lakás minden pontján, reggel fél óra, mire összeszedem a ruhákat, és ez még marad is egy ideig.

Na mentem, mert ezer a dolgom.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek a kedves szavakat,nagyon aranyosak vagytok :P :P :P
Végre itthon,tegnap egy körül jöhettünk el,minden rendben velem és a kis Bernivel is!
3 nap után teljesen beindult a tejem,így csak szopizik a kis csajszi.
A délutánunk egy kicsit felborult,de estére azért kezdett visszaállni a "rend".Fürcsi nem tetszett neki,szegénynek tök piros volt a popója is ,de mára már jobb lett a sudocremmtől.3 óránként eszik.Este :11 kor,majd éjjel 3 kor reggel pedig fél nyolckor evett,szóval jól telt az éjszakánk,evés utána rögtön el is aludt,így le tudtam tenni a kiságyába és én is hamar visszaaludtam.Ma délelőtt kicsit fent volt akkor velünk,ölünkbe,pihiszékbe itt a nappaliban,amúgy napközben pedig ébreszgetem,hogy beálljon a rend.
Laura nagyon örült neki,"kapott" Bernitől egy kis vakondot,ő meg egy alvós pápit adott neki :wink: Mondta milyen jó hogy hazajöttünk,este ott áltt végig fücsinél,mindent segített odaadni :lol: Örülök hogy jól fogadta a dolgot,persze azért nagyon oda kell rá figyelni.
Most hirtelen ennyi,igyekszem a képekkel.
Megpróbálom a vonalzót is meg gyártani.

Pussz:Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Láthatnánk a hölgyet? :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Igen,ma délután szeretném a képeket feltölteni :wink:


Ui:Katának útólag is bolldog szülinapot kivánunk :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


NNa,itt vannak a képek,most ráértem éppen,persze könnyen vagyok apuka még itthon van: így Laura vele van kint az udvaron Bernike meg alszik(úgy néz ki jó alvó lesz ő is :wink: ).

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Linda!
Nagyon édes a kisbaba. Zabálnivaló. Első képen hasonlít Laurára nem? 3-4. kép emlékeztet Dávidra, neki is volt ilyen beállított képe. Meztelen képet is mutatsz majd? Fürcsiset? :oops: :wink:
Irigykedek, hogy ilyen kicsid van. Ma már írtam neked, Dávid tök nagy már, hamar elmegy az idő. Majd mesélj ha lesz időd. Milyen volt a kórházban a műtét, mi volt a különbség mint múltkor, ilyenek.

Én is jövök vmikor...mindig ígérem, de 1x eljutok ide is :D

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Linda!

Megzabálni való pici Berni. Még egyszer gratulálok. Hétfőn lesz a nagy nap. Nagyon izgulok, görcsben van a gyomrom. Már mondogatom Neki, h hétfőn megyünk ovi. Már nagyon nagy lány vagy, aki elmúlt 3 éves. Remélem nem lesz gond az átállással. Azért sok volt ez az elmúlt 3 hónap. Mesélj te kis mázlista, h megint milyen alvós babát vittél haza? Nos! Pannám nem az az alvós baba. Az elején aludt, de most már elég sokat van fent. Reggel 9-10 körül alszik 1 órácskát, majd 14 körül szokott. És valamikor még alszik egy picit. A végső tenti idő 20 óra. Ilyenkor alszik 1-2-ig.Majd valamikor még kel. Eddig olyan jó volt, mert 7-8 között kelt fel. Most pár napja 6-kor már izeg-mozog mellettem. Milyen módon telik egy napod? Tejecskéd van? Mennyiket eszik?

True!

Meggyógyultatok?

Tina!

Szépek a gyerkőcök nagyon. Ez a laza haj a lányodnak. Ismerős szitu( kamaszlány). Keresztlányom 13 éves volt, és azt hiszem ezzel elmondtam mindent. Jön Nekem ezzel a szöveggel: most a leggings a menő. Mondtam neki, h maradjunk a magyar kifejezésnél" cicanadrág". Még nekem is megvan lánykoromból, és bizony még mindig egy csinci darab. Szóval a divat jön-megy.Fiad még mindig zabálnivaló.


Most pedig friss képek következnek! :wink:

[KÉP] [KÉP] [KÉP] [KÉP] [KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


De nagyon nem pörög ez a topic :x

Linda: tündéri, és Laura iszonyú jó természetű kislány!!! Nagy szerencséd van, hogy semmi féltékenység. Nálunk az első fürdetés úgy telt, hogy Hanna is üvöltött, valamiért zavarta, hogy a Levi üvölt, és pár napig nem akart fürdeni Hanna, akkor mondta a drnéni, hogy fürdessük napközben, mert ennyire megzavarta a Levi. És valóban, napközben semmi gond nem volt a fürdéssel. Szóval tényleg nagy mázlid van. Bizti Bernike is jó alvó lesz :wink:


Timi, nektek meg nagyon boldog szülinapot kívánunk, látjátok, itt tartunk, hogy már egyáltalán nem tartjuk számon a szülinapokat. Úgyhogy én most kívánok előre is boldog szülinapot minden topiclakónak :wink: :wink:
Miket kapott Dóri?

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem sokat és sokan írtatok!Ennyire durva ez a szeptember??

Edi,köszi a bókót,tényleg hasonlít Lau-ra csak egy kilóval Bernike több mint mikor Lau megszületett,de levetközteteve olyan kis vékonyka a lába meg a popója :lol: meg mindene olyan pici Lau mellett.
Szülés:szerdán kezdődőtt ,már reggel furi folyásom volt,csak ilyen átlátszó valami,de nem víz,közben pedig kis szurkálások a hasmaba.Délelőtt lementem nstre,azt mondták minden oké,de ott is éreztem ilyen kis fájásokat.Hazajöttem megpucoltam pár ablakot,de csak nem múlottak a fájás-szerűségek.De annyira nem volt se erős se hosszú,se kibirhatatlan,se rendszeres :roll: :lol: szóval ,érted :lol:
Délután mikor Lau felébred,na akkor már kezdett kicsit erőteljesebb lenni.Nem is volt kedvem kimenni vele az udvarra.Estére meg már tök gyakran jöttek meg jobban fájt(persze nem annyira).
Laurát este megfürdettük letettük aludni,nem akartam úgy bemenni a kórházba hogy még fent van,mert tutui sírt volna ,vagy velem akart volna jönni,vagy nem akart volna a mamival maradni. Szóval este jött anyukám ,mi meg levonultunk olyan 9 körül a kórházba,(5 perc autóval)De itthon előtte olyan szarul voltam,hasmenésem lett meg hányingerem,a korházba érve el kellett mennem hányni,3x is. :oops: Szerintem ideges is voltam,hogy most mi,meg hogyan lesz.Egyből felvettek,orvos megvizsgált,közben a magzatvíz is folydogált,szűk egy újnyira "kitágultam"ha ezt annak lehet nevezni.Felmentünk szülűszobára,nst,jöttek is a fájások,5 meg 3 percenként,de nagyon fent volt a méhem,a gyerek is,s nem tágultam egy centit sem.Ez ment éjfélig,közben a fájások mindig a régi vágásomba nyilaltak bele s tök fájt,látva ezt a szüléssznő meg a doki,mondták hogy ne aggódjak nem fogjáak hagyni hogy itt 5-6 órát szenvedjek.Mivel nem tágultam,meg császár volt az előző is,így ismételten császáros szülés lett a vége.Éjfél után toltak be a műtőbe,és 0.55 kor lett meg a kis Bernike,akinek a nevét két fájás között találtuk ki,de komolyan,az Attilánál ott volt a lista,a bekarikázott hat névvel :roll: :shock: :lol:
Fiú nevet, meg sem adtunk,mert fogalmunk sem volt arról :lol:
Szóval,hamar gyorsan túl voltam rajta,persze a hajnal az szar volt mikor újra kezdtem érezni a lábam,na meg mikor fel kellett kelni,de Edit te tudod úgy is :wink:
Ma éjjel végre tudtam hason aludni!!De jó volt!!
A sétákkal még óvatós vagyok,mert lassan megy,most húzódik,feszit,viszket meg ilyenek,de nem panaszkodom!!

Kata mit kapott szülinapjára??

Timi,hát Isten éltese Dórit,tök nagy, a haja is tök szép!!Panna is tényleg szép nagy baba,még mindig csak szopik?
Nálatok nincs féltékenység,hiszti a kicsi miatt??
Hát úgy ahogy mondod :alvós babát hoztam haza megint,egyenlőre,de remélem marad is így!!
Hál Istennek csak szopik,már a kórházban megtanulta s rákapott az ízére :lol: Hamar gyorsan összehangoltam a két csajszi napirendjét ami,kedd óta működik is!
Reggel fél 8-kor eszik Berni,majd 8 kor Laura kapja a tejcit ivóspohárba.Bernike egy kicsit fent van,kb egy órát,nézegelődik,közben Laura meg ugra bugrál körülötte(az utóbbi két hétben annyira megnőtt a mozgásigénye hogy alig lehet vele bírni)(Laura fent alszik az emeleten a szobájában az apja is fent a mi szobánkba,mi meg lent,amíg kel éjjel,ha már nem akkor egy szobába lesznek a csajok,már alig várom).
Délelőtt elvagyunk Lauval,játszunk,építünk ,főznőm még nem kell mert hozatom a kaját egy darabig még,hogy Lauval tudjak minnél többet foglalkozni.Szóval Berniek fél 8-tól fogva 3 óránként van ébreszgetve és etetve,közben kicsiket fent van,de inkább alszik,hiszen még alig múlott egy hetes.Laura eszik fél egykor ebédet és megy aludni.Majd jön Bernike szopija,egyszer már sikerült aludnom nekem is délután egy órát,tök jó volt.Lau ébred 4 körül eszik,majd Bernike is.Utána szoktunk kimenni az udvarra,homokozni,Berni meg a babakocsiba(még nem nagyon tudok sétálni ,sokat)
7-kor fürcsizik Lau apjával.Fél 8 körül Bernit fürdetjük,mindannyian :lol: Majd szopi,8 kor pedig az egész család felvonul az emeletre.Launak fél kilencig mesélünk,vagy kisvakondot néz,vagy csak játszunk a nagy ágyon,fél kilnckor megy aludni,egyedül.11 ig szoktam fent lenni az emeleten,Berni közben alszik vagy nézeget,vagy sír,de akkor kapja cumit aztán elvan :lol: közben tvzünk,alszom kicsit én is.Majd lejövünk,megszopiztatom s alszunk.Éjjel hagyom aludni,kb fél 3 körül szokott jelezni,de ma pl 4 kor ébred csak fel.Utána meg csak reggel.Szóval ez így működik már kedd óta,remélem így is marad.Én hiszek benne ha az ember kialakít egy rendszert akkor az működik.
Panna veletek alszik?Bernike csak este van közöttünk 11 ig,amúgy a kiságyában teszem le mindig ha alszik,Ha fent van akkor itt a nappailaba pihiszékbe,vagy ölbe,mikor hogy.
Nem tudom mennyit eszik,de kitart 3 órán keresztül.Nincs mérlegem.

Ildi,bizti az is gond lehetette annó nálatok hogy csak 2 év különbség van köztük,s még nem értette meg Hanna annyira a dolgokat,nem?De mára már minden rendben az a lényeg ,nem? :lol: Vagy még mindig sokat veszekednek?
Marcinak milyen volt a sulikezdés?Levinek meg se kottyant az ovi?Én kezdek kicsit parázni...
Te már kitaláltad Levi szülinapi ajiját?Én erősen gondolkodom mit kapjon Lau.Torta ötletem már megvan.

Tegnap buli volt nálunk a garázsba,Berni tiszteletére és egézségére ittak a barátok,11 -ig én is kint voltam ,aztán beájultam.
Berniek kapott egy csomó ajándékot,tök jó volt!

Na befejezem,bocsi ha sok voltam.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok Mindenkiiiiiiii!!!!!

Nem volt netem,ill.volt,csak a gépünk volt rossz, Lindabébi így utólag is gratulálok a kis Bernihez,nagyon szép kis babuci,szerencsés vagy...Ildi ugyan telefonált,hogy meglett a bébi,de én soha sem tudom,mikor alkalmas hívni valakit,így hát bocsánat...
Most nem írok sokat,gyerek IMÁDJA AZ ÓVODÁT őt is szeretik nagyon jól elvan,és én is tök megnyugodtam. itt van egy két fotó,majd hétvégén jövök..puszika Kép Kép Kép Kép

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Hja itt gyermekem a kis haverkájával látható...a gyermek a bal oldali :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Na nem úgy,a jobb oldali is gyermek,persze és tök aranyos,de az enyémet kell nézni na értitek.... :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Linda: ez a baba gyönyörű. Nagyon szép kislány! Hát zabálnivaló, ahogy nézem. És hasonlít a lányaimra ;) ilyen pindurnak. Nagyon szép.... most csak ámulok és vigyorogva nézegetem.... (kicsit nem voltam babanetezni, de nagyon örülök nektek!!)

Többi kiscsajszi is szépséges!!! Meg kissrác :lol: :lol:

KépKép
rizibizi
 
 


Linda!
Nagyon édes Berni, ilyenkor mindig úgy "megkívánom" a babázást. Az egyik ismerősünknél már van három nagy fiú, és most várják a negyedik babát, még nem tudom, hogy kislány v. kisfiú lesz, de ilyen nagy korkülönbséggel biztosan könnyebb lesz nekik. Szóval nagyon kis formás baba Berni, és jó olvasni, hogy szépen beilleszkedett (beillesztetted :D ) őt is a családi "rendszer"-be. EGyébként ez lehet, hogy durván és szárazon hangzott, de szerintem nagyon fontos, hogy az újonnan érkező ne zúzza szét az egész család életét.

Tim!
DÓRINAK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! Nagyon szép kis csajszi, gyönyörű haja van!! A picin is látszik, hogy egy boldog, elégedett baba!
Majd írd meg este - ha lesz időd és energiád -, hogy milyen volt Dórinak az első ovis napja. Nálunk ma reggel - 3 hét után - végre nagyon könnyen ment a dolog. A lenti folyosón találkoztunk Erika nénivel - ő az egyik dajka néni, Jazi nagy kedvence, úgy mondja, hogy a "barátnőm". Szóval kézen fogták egymást, kaptam egy puszit, és Erikával szó nélkül felsétált a csoportba. Én meg csak álltam döbbentem, hogy ilyet is tud :shock: :D

Szia Zsu!
Jó volt újra hallani rólatok, és köszi a fotókat! Látszik Rékán, hogy nem az a csendesen meghúzódó típus :wink:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Csak egy nagyon gyorsra, majd holnap írok többet.

Szóval elindult az én pici lányom megint egy újabb közösségbe. A gyomrom majd kiugrott a helyéről amikor közeledtünk a kapu felé. De hála úgy ment be a terembe, h alig tudtam ráadni a váltó szandit. Persze ez csak azért lehetséges, mert sok kispajtása ment át a bölcsiből. Így nem volt annyi idegen arc. Persze semmit nem aludt, csak csendben feküdt az ágyán. VISZONT 20:30-KOR MÁR ALUDT! :lol: :lol: Remélem a holnapi nap is ilyen zökkenőmentes lesz.
Most ennyi, majd holnap írok.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Linda!
Most tudtam visszaolvasni a régebbi hsz-eket, ahol a pocidat tetted fel 35 hetesen. Nem volt nagy pocid, most mekkora, visszament valamelyest? Tuti jó Laura ágya – helye. Milyen világítás van az ablakban?
Benti cipőnek mi Asso, puha talpú, magasított szandit hordunk, 2 csatos, 1 tépőzáras, 27-es méret!!!! most rendeltem a 28-ast. Egész nap ebben van, normális cipőt akartam. Szerintem a vászon nem fogja, tartja a lábat. Jövő év végéig (június) ilyen szandiban nyomjuk.
Ovis zsákot még anno kérdezted. Nekünk van egy hátizsákunk (képen nagyjából látszik) tornazsáknak ami bent lóg csak, de majd azért kint is fogjuk vmikor használni egy H&M hello kittys van.
Nálunk rövidnaci kis poló (amilyet akarsz), tornacipő a tornaruha.
Havi pénz nincs. 5000ft-ot kell beadni / év. + kell vinni fél évre tisztasági csomagot (wc papír, fogkrém, zsebkendő stb.) Kaja egy hónapban kb. 7000 Ft (315ft/nap). Mennyiségben nincs gond, de minőségben igen, ezt mki elismeri… 2006-ban terhesen ovi kaját ettem és szuper volt, na most nem. Szegény Kata, hétvégén normális kaját főzünk neki az tuti. Ki tudja mennyit eszik…

Timi!
Nagyon szépek a kislányaid. Boldog szülinapot nagyon megkésve Dórinak.
Altatással hogy álltok? Ovi majd csak rendbe hozza, vagy javul én ebben reménykedem…
Szopikat méred mindegyiket? :lol: :wink:
Inkább kifizetnék 10000Ft-ot, de kapjon Kata normális(abb) hamit. Tegnap nem kelt éjjel fel Dávid, reggel 6-kor szopott. Ma éjjel meg 3-kor kelt. Ma tuti felkel, mert este kimaradt a tejpép 7-kor mind a kettő elaludt (na Kata azért mert egész nap nem aludt, kirándulni voltak 4 órát végi futkározott a napon, hulla volt amikor érte mentem fél 3-kor…)

True!
Tescoban múlt héten megint nagy leárazások voltak, táblán nem is láttam, hanem csak nézelődtem és kezembe akadt egy kardi, ami 2300Ft volt (igaz 30%-os leárazás előtt felárazták kicsit, na mindegy ez más téma), na szóval nem vettem meg -30%, most meg 680 Ft volt!!! Vettem kapucnis kötöttet is nem volt 800Ft. Dávidnak pamut hosszú ujjú felsőt meg 420Ft-ért. Alapból szerintem nem olcsók a ruhák (tudom máshol drágább, de akkor is)
Szóval most tök örülük van Katának egy lila bélelt nacija (30%-kal olcsóbban vettem ezt is a tescoban), meg egy drapp lila hímzéssel, gombbal és ezekhez most tök jól megy a lilás kardi meg csíkos lilás kapucnis. Apró örömök :lol:
Cipőt meg Assot vettem (nagykerből próba nélkül) szerencse okés, már 3 szandit egy szandálcipőt és egy őszit vettem. Több ezer a spórolás. Csak a szandálcipőn 3000Ft-ot!!!
Király konyhád kész? :lol:
Levinél milyen a mega hiszti?

Jubi!
Jó a fürdőszobai kép, honnan szerezted ezt a pink festéket? :lol: (még csak most olvastam vissza innentől) (szerintem Dani nagyon rád hasonlít, itt)
Szépek a gyerekek az első nap indulás képen. (sírás: Kata párszor sír oviban, de megfogták és ahogy kimentem ajtón, hallgatóztam csönd lett, szóval elvan, csak néha az elválás nem megy/ment)

Ennek az oldal tetejéig jutottam folyt. köv.

Edit
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.09.28 20:51-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok

Írok pár sort,bár hulla vagyok én is.Dehogy van kész a király konyha!! Az új szoba készen van viszont, ma vettünk rolót, mert redőnyt most 20ezerért nem csináltatunk,bár nagyon kellene,máshol mindenhol van. Majd megnézem a tesco cuccokat, igen, sulikezdéskor fel szokták vinni mindennek az árát, deszerencsére zoknikból-bugyikból nyár elején bevásároltam, akkor harmadába került. Levi ha nagyon álmos, akkor semmi nem jó neki,mindenért kiabál, dacoskodik, de hálistennek ez ritkán van. Pont ma dícsérte az óvónéni, hogy milyen könnyű természetű kis srác. Azt mondta, mindig vidám, mindenbe nagyon könnyen bevonható, nagyon egyszerű vele. Mondtam, hogy tudom :) Hanna már más helyzet,ő rendkívül öntudatos, de épp beszéltük apával, hogy na ő aztán nem az a csaj lesz, aki mindent hagy :roll: :lol: :lol: :lol:

Linda szerintem Lego lesz, néha tök jól eljátszik vele, de nem dupló, mert az szerintem nem éri meg az árát, Marcitól maradt még pár készlet Creator, amiből helikoptert, meg autókat lehet építeni, ehhez valót veszünk neki.De nem tudom, hogyan és mikor ünnepeljük, a gyerekek szobája teljesen ki van pakolva, ők hárman most a mi nagy ágyunkban alszanak, mi meg a nappaliban. Félig kész a gipszkarton váz, amivel elválasztjuk a szobájukat, de addig, amíg a lakhatásit meg nem adják az új szobára, nem csinálhatjuk meg, mert megnézik a tervrajzot. A terasz is kész mármint a betonozás,tető meg lapozás az idén nem lesz.Az új szoba nagyon király lett, majd rakok fotót,de még egyenlőre nincs berendezve, villanykapcsolók kellenek még.Amíg a gyerekek szobája nincs kész, addig lehet, hogy ők fognak ott aludni.

Na most ennyi voltam, pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok elveszett bárányok!

Hol vagytok?Nem ám befagy a topik??Tessék írni s képeket feltenni,most lesz megint egy csomó szülinapos úgy is.Mindjárt Lauráé is ,vasárnap a napja s akkor is lesz megtartva ,már ezerrel készülök,virág alaku tortát fogok sütni,marcipánnal beburkolva kis csiga bigával a tetején (vagy valami más).Nuttellás -vanilíás fini krémmel töltöm,egy barinőmtől kaptam a recit,remélem fini lesz,leírva isten :lol: Ajándék: bicaj,ha nem kapunk akkor kiskád a babájának meg bevásárlókocsi,kirakó,egy új cipő...
Bernike horpaszt a babakocsiban,de mindjárt ébresztem,szopi lesz,utána aludhat,meg szerintem én is,mivelhogy Lau is alszik fent!
Tök jó baba,persze néha nyüglődik,általában este a fürcsi után egy -másfél órát,de a cumi remek találmány,mint a távirányító :lol: Sokat alszik,de szeret ölben is lenni nézegelődni a fény felé,tök erősen tudja tartani a kis nyakát!A pelusokat is nagyon szereti telerakni,kaja után mindig berotyizik :lol: Tök beállt a rend,éjjel egyszer kel,azóta is,s simán vissza lehet tenni aludni,gyakran álmában etetem,olyan cuki.
Laura is cuki,hétfőn bedobom a mélyvízbe,megy az oviba,izgulok,mert nem is maradthatok ott vele....
Többieknél is így volt?Egyből ott kellett hagyni?Tutkó sírni fogok......
azt mondták ha nem tudják megvigazstalni negyed órán keresztül akkor hívnak,na majd meglátjuk.
Még akartam írni,de mennem kell mert Bernus babus megint teletojta a pelust s kaja előtt azt ki kéne cserélni.
Majd dobok képeket is!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda én is csak olvasgatok, már ha van mit:)

Hát nálunk az óvónéni a fokozatos beszoktatás párján van, azt mondja, ha nem tartjuk be a fokozatokat, később visszaüt a dolog, persze Levinél más volt, mivel ő ugye bölcsis volt előtte, és az ovit is ismerte+még Hanna is ott van. De ilyet még nem is nagyon hallottam, hogy rögtön az első nap otthagyni a gyereket :roll: De Laura csodagyerek :lol: :lol: úgyhogy tuti nem lesz gond, de ha sírsz, akkor ne előtte!

Én még soha nem próbáltam a marcipán masszát, nehéz azt kinyújtani, formázni? Nem drága nagyon? Levi az oviban rollerezni is nagyon szeret, de majd tavaszra kap, most úgyis el kell rakni nemsokára.

Pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ildi,hát én is annak a híve lennék hogy fokozatosság,de ezek azt mondták hogy az nem működik,előbb útóbb úgy is elmegy a szülő.
Még az a jó hogy már voltunk 2x nyílt napon,Laura nagyjából ismeri a terepet,az udvaron is voltunk párszor játszani s a héten még átmehetünk(hétfőn is voltunk).A kis wc-t is kipróbálta már,meglett neki mutatva a szekrénye a kis a jele(harang).Az udvaron jól elvolt a sok gyerek között,homokozott,hintázott csúzdázott.
Azt mondod csodagyerek:az biztos,de tuti ő is bőgni fog,hisz velem volt 3 éve már....s kicsit nehezen oldódik minden új dolognál,helyzetnél.Majd meglátjuk :roll:
Az a durva hogy egy csomó mindent kellett vennem,vinnem:wc papír(az miért nincs egy ilyen intézményben??)fogkrém,fogkefe,100-as pzs,szalvéta,kistüri.Ja és havonta 1000 ft csoportpénz!Pluszz majd még a kajapénz amit nem tudok mennyi.És majd gyümölcsöt is kell vinni!
A tőletek kapott kis fehér szandi lesz neki a benti cipője,hisz jővőre már nem lesz jó.Egy kis piros tornagatyeszt kell még szerválnom,lehet elmegyünk ma a Kik-be.(most épül Keszthelyen megint egy nagy bevásárlópark,ahol lesz Obi,meg végre C&A)
Nálatok van foglalkozás?És Levi vegyesbe jár vagy kiscsoportba?(elfelejtettem.)El szokta mesélni mi történt vele?
Marcipán:hát nem olcsó,majd a Lidlibe veszek egy darabot 400 ft körül van,ételfestékkel fogom megszínezni,porcukorral kell lehinteni a gyuródeszkát s azon jól ki lehet nyújtani.

Többiek ovis dolgaira is kiváncsi lennék,írjatok kérlek!

pénteken fodrászhoz megyek,alig várom :lol:
keresek képet

Kép
Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Hello,
Nálam most két csoportra oszlanak a babák: akik hasonlítanak Karolinára (vagy Veronikara, majd ugyanaz ;) ) és akik nem....
Bernadett baba láttán mindig hirtelen elakad a lélegzetem, majd agyam " fél másodperces milliónyi kombinációs programfuttatása" után ráeszmélek, hogy nem vagyunk rokonságban, csak számomra hasonlónak tűnik :D , de milyen gyönyörű baba!

Veronikát múlt héten beirattam az oviba! 1 percre lesz tőlünk az ovi ;)
És ha TB szempontból lehet, akkor szeretnék még tesót! Csak most, valami gikszer van, hogy elmentem melozni... baratnőm valamit mondott... így valamelyik nap bemegyek a tb-hez, hogy mi a helyzet... mert nem mindegy mennyi a gyed-gyes, táppénz a jövőben....

most ennyi: sziasztok

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok

Linda tündériek a babócáid, akicsi és a nagy is, és te is királyul nézel ki :wink:

Levike vegyesbe jár, Hannával együtt vannak. Foglalkozások nagyon jók szoktak lenni, nálunk az a napirend, hogy bemennek, akkor szabad játék van, közben lehet reggelizni, ki mikor megéhezik. Fél 10 körül az óvónéni elkezdi énekelni az ánc-váj-dráj-t (nem ismeri valaki ez valami német ének, és a gyerekek tudják, hogy ilyenkor pakolni kell, mint a szorgos kis manók 10 perc alatt gyönyörű rendet raknak). Ilyenkor körben leülnek a szőnyegre, és közösen beszélgetnek valami témáról. A héten a zöldségek a téma, múlt héten voltak Józsi atyánál, mindenkinek kellett vinni valami terményt, és megszentelte. Ez náluk minden őszőn egy program, mindjárt rakok róla képet. De láttam már foglalkozást, amikor az óvónéni a kezéből madarat formázott, és a gyerekeknek is azt kellett csinálni, csipegetett a kismadár, stb. Vagy pl. leül az óvónéni szemben a gyerekekkel, grimaszol, és uazt kellett a gyerekeknek utánozni. Van, amikor táncolnak, betesz valami Gryllus zenét, és táncikálnak. Ma volt a zene világnapja, ebből az alkalomból a Csurgó zenekart hívták meg, és Levi úgy táncolt, hogy lecsúszott a gatyája :))))

Na elkanyarodtam, szóval foglalkozás után gyümölcsevés van (hetente egyszer kell vinni gyümit, de mindenki annyit visz, hogy egész héten tudnak enni, dadus néni megpucolja és feldarabolja. Ennek azért örülök, mert ennek köszönhető, hogy Hanna nagyon megszerette a gyümiket, rengeteget eszik, hozzá van szokva.

Fél 11 körül kimennek az udvarra, délig kint vannak, utána ebéd, alvás,, alvás után megint udvar.

Ti is leírhatnátok, hogy nálatok mi van, én nagyon szeretem ezt az ovit, mindig van valami jó kis dolog, amire lehet várni:))) a Márton napi lampionos felvonulást már nagyon várom én is :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok! Mi a helyzet? Bekukult mindenki? Nekünk készen lett a hálószoba, majd rakok fel képet, bár Linda lehet infarktust kap, mert jó lila lett:) Persze tovább haladni nem tudunk, hetek óta az engedélyekre várunk, amik elvesztek a bürokrácia tengerében :mrgreen:

Írjatok már azért, mi van veletek.

Most ennyi, mert magammal nem levelezek.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, olvasgattam, de írni nem volt időm. Betegek a gyerekek, Kata már jobban van, igaz fehér lepedékes, vörös a torka, 40fokos láza is volt, tök féltem, úgy dobogott a kis szíve, hogy nem igaz. Ma már Dávid is lázas volt, alig evett, tök nyűgös volt, este csak teát ivott szegényke. Holnap ügyeletre kellene vinni, mert hétfőn 2 kis beteggel nem tudok lemenni a rendelőbe, szerdán amúgy is mennem kell Katával vissza.
na ez van, jövök, és írok :lol: láttam tettetek fel képet vissza kell néznem mindent normálisan
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


azt el is felejtettem, hogy Dávidnak eddig 8 foga van és ma vettem észre, hogy a bal alsó rágó foga tör át, este megnéztem már a csücske kint, ez is okozhatja a tüneteket még pluszban

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Ma van a nagy nap,mármint Lauráé. :lol: Kész a torta ,becsomiztam az ajikat,a bringát nem:az még a kocsi hátuljába van,nehogy meglássa idő előtt.Csináltam virágcsokrot,asztaldíszt is természetesen :wink: A "buli" 5 körül kezdődik.
Holnap meg ovi :roll:

Tina,Isten éltesse Marvint is szülinapja alkalmából!
Mesélj,mizu veletek?Mi szépet kapott M.?

Edit,jobbulást,jajj szegény gyerekek,az olyan szörnyű,gondolom mindkettő csak bújni akar hozzád :cry:
Mesélj majd az oviról!

Ildi,na ja, a lila nem a kedvencem,sőt .... :lol: De bizti jól néz ki,a lényeg hogy nektek bejöjjön,mind a négy fal lila?És mi van a konyhával?
Levinek nem most tartottátok a szülinapját?Oviba is meg lesz köszöntve?
Szerintem is cukik a lányaim :lol: (az én király kinézetem 75 kilót nyom :mrgreen: ,szerencsére már héttel kevesebb mint szüléskor,nyárig 65 kiló akarok lenni)
Voltam fodrásznál,most még királyabb vagyok 8)

Rizi,köszi az aranyos bókót,sok sikert neketek az újabb babához :wink:

Na harapok valamit,még nem is ebédeletem,csak elnyalakodtam a sok krémet......

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Helló Csajok!

Nah itt,bár megint nem fogok sokat írni,mert most kezdek neki a takarításnak...így délután...ma a Minimax hajón voltunk,tegnap állatkert,merthogy rájöttem,hogy pedagógus igazolvánnyal ingyenes,így hát megyünk ha kell ha nem,bezzeg eddig nem írták ki nagy betűkkel,így hát fizettem,mint a katonatiszt. Hétfőn keringőt próbálok estig a szalagavatóra,kedd szerda csüt.délután magánórám van,pénteken ágyba ájulás.Írni alig van időm.szülinaposoknak sok sok boldogságot!!!!!

Linda,nagyon szép a pici,tényleg úgy vagyok vele,hogy ha egy szép babucit lát az ember,ismét "megkívánja" azt az érzést,amikor...értitek.
Ildi,
nagyon irígy sárga lélek vagyok én...tetszik tudni

Ovi,
Nálunk úgy van,hogy az öltözőszekrényre egy alma-matricát ragasztanak,akkor azon a héten te viszed a gyümit.Mi kb 3 hét múlva kerülünk sorra,volt Mihály napi vásár,tök jó,kaptak a kölykök fénymásolt pénzeket,azon lehetett kis ajándéktárgyakat vásárolni.

Minden cipőt kinőtt a gyerek,így fogszívva vettem egy őszi bakancsot (Asso) mondván,hogy egy drága cipő elég a többiből majd kukást kap...ugyanazon órában az uram is vett egy cipőt a gyereknek egy másik üzletben...hazaérve láttuk a dolgot..hát ez van,cipő van most...apropó csajok szívesen küldök cipőket "ingyé'" mert nem tudom tárolni,szóval akinek kell 25-ös vászon,edző, meg szandi,meg ilyenek írjon,és megdumáljuk hová küldjem...de nem akarok itt kereskedni...meg semmi.

Szóval kell bevinni tisztasági csomagot,meg gyurma meg festék meg egyebeket,rajzlap kis olló stb...a csoportpénz 500 ft...a jövő héten mennek bábszínházba kedden,én nagyon elégedett vagyok eddig.

mennem kell bocsi tényleg takarítok
puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Linda:
Laurának BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

Köszönjük mi is a köszöntést.Holnap írok csak nemrég jöttünk haza bejártuk a fél világot (még jó hogy ahány rokon annyi város :shock: ..
tina7373
 
 


Sziasztok, egy gyors beugrás, sok boldog szülinapot LAURÁNAK ÉS MARVINNAK, Linda rakj gyorsan fotókat a szülinapról és írd meg a torta recit :lol: :lol:

hát a király konyhám sehol nincs, viszont a király sütőm és főzőlapom már igen, csak sajnos nincs hová beépíteni :? ezért még a szülinapi tortát tuti nem abban fogom sütni, pedig már viszket a tenyerem, hogy kipróbálhassam, gondolhatod :lol:
tényleg rakok majd képet, na nem igazi lila, inkább padlizsán, csak egy fal lett olyan, ráadásul nem is olyan, amit megálmodtam, de sebaj. Levinek a héten az oviban lesz tartva a szülinap, otthon még nem tudom, mikor :roll: :roll:
Rakjál fotót a hajadról is, nagyon kivi vagyok, nekem is menni kellene már fodrászhoz, de mos nem telik rá :? nyáron mikor tudtam volna menni, szabin volt egy hónapig...

Na mentem

sziasztok

többiek???? Edi szülinapi fotók??

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Köszi mindenkinek a szülinapi köszöntést :wink:

Csak egy gyors,mert 5 után vendégek jönnek,addig meg még Bernust is meg kell szoptatnom.
Laura túlélte az első napot(egy órát) az oviban.Reggel szépen átmentünk,csak mi ketten,bepakoltunk a szekrénybe,átöltözttettem,aztán bmenetem vele,majd bőgés(mindkét fél részéről :cry: :lol: :oops: )s az ovónéni felkapta s elvitte a többiekhez.Folyóson várakoztam,s hallgattam ahogy bőg az elsőszülöttem ,nagyon sajnáltam,de viszonylag hamar 3-4 perc után egyszercsak csönd lett.Kijött a dadus néni,s megnyugtatot, mondta hogy menjek haza,s jöjjek vissza egy óra múlva.Így is lett,szépen rajzolt mikor beléptem a terembe,nem is rohant oda hozzám hogy jajj de jó hogy visszajöttél,inkább még tovább rajzolt. :lol: Enni nem akart,csak hazafelé.Azt mondta holnap nem fog sírni.Nna: nekünk ilyen volt az első napunk.A rajzát hazahoztuk,eltesszük emlékbe,mint első ovis rajz :lol:

Ildi,padliszán,az király!gondoltam hogy csak egy fal lett olyan.
Képeket holnap feltötltöm,most sietek.
Torta fini és szépe lett.
Alapja egy bécsi piskóta,(tuti finom,de kell bele keményítő is attól lesz isteni) a krém egy nuttelás pudingos vajas,ha kell a reci írd meg s holnap gyorsan megírom neked,vagy még este ha akarod.

Santos,tök jó ám hogy írtál,a te lurkód is cuki,zsivány kis csajszi :wink:
Mázlista:pedagógus. 8)
Lau lába is inkább 26-os már,de köszi a felajánlást!

A szülinapról meg nem is írtam,na majd holnap,persze nagyon örült mindennek,a bicaj volt a kedvenc.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Ildi,torta reci:6 tojás sárgáját keverj fehéredésig 12 dkg cukival és két evőkanál vízzel, a 6 toj.fehérjét pici sóval és 7 dkg cukival kemény habbá.Halmozd a tojáshabot a krémre,majd keverj össze 12 dkg lisztet és 8 dkg keményítőt s lazán vegyítsd össze a habmasszával.180 fokon 30 percig kell sütni,isteni fini. :wink:
Krém:egy főzős vanilíás pudingott főzz meg 3.5 dl tejjel.Ehez kell egy üveg nutella(én hamisat vettem).Majd ha kihült keverd hozzá a vajas masszát ami:25 dkg vaj és 20 dkg porcuki jó habosan.

Most csak ennyi,a képeket sem töltöttem fel,kicsit böngészni akarok a neten,mert Launak visszajött egy csomó(legalább 7 db) uszodaszemölcse,s a francért sem akarnak múlni,kértem időpontot a kórházi bőrgyogyishoz,NOVEMBER 3-án mehetünk is :shock: :?
Bernikének meg ismét kőtőhártya gyulladása van,1x már volt kapott másik szemcseppet,ha újra lenne neki akkor el kell vinnem Zegre megvizsgáltatni,azt mondta a dokinő lehet át kell mosni a könny csatornát. :roll: :cry:

Laura ma is volt oviban,egy órácskát,ma már nem sírt olyan sokáig,csak hajtogatta hogy anya is itt marad egy ici picit,drága szívem olyan aranyos volt :cry:
Aztán jól érezte magát, evett reggelit a többeiekkl,ivott is kakót,játszott is,és ismét rajzolt egy csodaszépet :lol:

Na léptem,írjatok !!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Ildi,Levinek sok boldog szülinapot kivánunk!!!!!!!!!!!!!!!!
Tegnap nem értem ide,de látom a többiek sem :cry:
Mesélj milyen volt a szülinap,persze én is jövök majd a képekkel,de most gyorsan kitakizok amig Lau az oviban van,délre megyek érte,egész jól alakul,ma csak épp hogy sirdogált reggel,amúgy utána már nem,aranyos ,ügyes azt mondták a o.nénik. :wink:

Na futok,bocsi,igazán irhatnátok!!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Úgy látszik Linda,csak mi maradunk ketten :) Ennyi erővel akár emailezhetnénk is.

Levinek még csak az oviban volt a szülinapja, és a tortát cukrászdában rendeltük :oops: :oops: (Én nem is láttam). Az a helyzet, hogy pont betelt a derítőnk, és eldugult a konyha lefolyó, így nem akartam szenvedni, ráadásul amúgy is csak éjszaka tudtam volna megcsinálni. Persze ha a király konyhám meglenne, tuti megcsináltam volna, de így hagytam a fenébe. 3700 Ft volt, verdás ostyával, mert olyat kért, és azt mondja Gabi jó nagy volt. Persze ez a legolcsóbb, vajkrémes, de azt mondták a gyerekek, finom volt. Majd ha az óvónéni feltölti a képgalériába a képeket, akkor rakok fel.Én is nagyon kivi vagyok. AMúgy ma itthon vagyunk, mert Levi a héten nagyon csúnyán megint köhögni kezdett, már hét eleje óta adom neki a gyogyikat, és mára jobb is lett kicsit, de nem akartam így bevinni az oviba.

Köszi amúgy a torta recit,sajnos, az itthoni szülinapra nem tudom megcsinálni, mivel az uncsitesók tejallergiásak - de tuti valamikor ki fogom próbálni.

Hidd el,jobb ha Laura most az elején sírdogál -hiszen sírás nélkül ez nem nagyon megy -, nekem Hannával az elején semmi gond nem volt, utána meg jött a haddelhadd. Azt mondják, aki az elején sír, könnyebben beszokik.

http://www.legoaruhaz.hu/index.php?cont ... t=kep_kiir

Ezt a legot rendeltem Levinek, ehhez valók vannak már itthon még Marcitól,és elég ügyesen össze tud rakni már mindenféle autót belőle. Remélem, örülni fog neki. Egyébként ajánlom mindenkinek ezt a webáruházat, nagyon tuti, tegnapelőtt utaltam el az árát, tegnap kaptam egy e-mailt, hogy ma szállítanak, és jött is.

Milyen bicit vettetek Laurának? Épp néztem, hogy lehet, tavaszra Levinek is már nem azt a legkisebbet kellene, hanem ami egyel nagyobb. Van itthon amúgy az a kicsi, de nem nagyon érdekli őket. Igaz, elég nehéz hajtani. Múltkor kivittük a parkba, a gokartot is, de inkább szaladgáltak :shock:

Itt a hálószoba, de a színek nem igazán látszanak. Nagyon tetszik nekünk:) Tegnap is gyertyafénynél forraltborozgattunk.

Na megyek, mindjárt keltem Levit, megyünk a dokihoz.

Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Linda arra az uszodaszemölcsre lehet kapni valami készítményt, de nagyon sokáig kell kenegetni, nekem vannak a nyakamon ilyen apró barna pici szemölcsök, keresztanyám ajánlotta az Egavert, hogy neki lehozta, elkezdtem én is kenegetni, de meg se mozdultak, erre abbahagytam, és pár hónap múlva valóban egyenként kezdenek leesni, nagyon kitartónak kell lenni vele.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló Ildi :lol:

Klassz a hálószoba,így nem is olyan durva mikor csak egy fal felület olyan sötét.Akkor most ez az új rész,ugye?És mi lett a régi hálóval,már elfelejtettem mikor írtad hogy melyik kié lesz. :roll:
Már szívesen romantikáznék én is egy pohár borral..... :lol:

A bicaj egy kicsit még nagy,de azért jó lesz hisz csak nőni fog Laura,olyan ici picit mi sem akartunk venni.A Tesz Veszen is lehet venni vadi új bicajt 10 ezerért,amit neked kell összerakni,tök jók azok is.
Ma egy isteni kókuszos kuglófot sütöttem.
A hajam olyan mint a fenti képen,csak elől lett megszedve meg a tetején,de majd a szülinapos képeken látszik azt hiszem,de megint nem lesz időm feltölteni,Bernus mindjárt szopik.

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Szept. 29-ig jutottam a visszaolvasásba, de a képeket megnéztem.

Kata egész héten nem volt oviban, mondjuk szerdán még piros volt a torka és fehér cuccot is láttam rajta, egyébként semmi baja nem volt evett, ivott. Tantum verdét kellett adni még neki, na azt élvezte, szopogatta, mint egy cukorkát. Ma elment mamához „nyaralni”, így tudtam tenni venni. Holnap megyünk Camponába, kinéztem egy C&A dzsekit, ahhoz képest „csak” 8e Ft volt, de persze a méretemben nem volt. Nem sok esélya van, hogy ott lesz, de ha nem, akkor áttelefonáltatok az Árkádba, mert ha van, beugrunk érte. Egy gyerekkel könnyebb lesz vásárolni. Apa is le van gatyásodva szeretne kardigánt meg nem is tudom mit. Nekem elvileg sok ruhám van, de nem férek bele, kellene fogyni vagy 6 kg-ot, de nem visz rá a lélek.

True!
Boldog szülinapot Levinek!
Jó lett a háló. Milyen a fal színe? függöny? Én nem is tudom mit innék, csoki likőrt :lol: elfogyott, kellene venni....


Linda!

Laurának boldog szülinapot, így utólag. Majd tegyél képet, én is eljutok majd oda is.
Előző császár miatt nem néztek hegvastagságot? Én ettől be voltam tojva, mert nagy volt a hasam, tudtam nagy lesz a baba és féltem nehogy kirepedjen, állítólag belül ment már szét…Nem is szoktak 40 hétig várni a császárral, szóval meredek volt, ezért is féltem és akartam h. hamarabb beinduljon. Végül más dokinál szültél? Heged egy van?, szép lett a sebed?
Jó a napi rendetek, ügyes vagy.
Szépek vagytok a képeken!!! Laura is milyen nagylány, még Dávid is olyan kicsi Kata mellett.

Jubi!
Ismerősötöknél kiderült mi lesz a 4. baba neme?

Zsuzsi!
Nagyon kis vagány és huncut a Réka. Vasat szeditek? Nálunk Dávidka kapja a Maltofert, de már javult 1 hó után is a hematokrit, remélem a ferritin is fog. Tegnap is azt mondta a zöldséges néni, milyen sápadtak a gyerekek, majdnem nekimentem…hát ez van, most mit csináljak, alapból is fehérek. Én sem vagyok barna… Mit kell ezt megszólni nem értem. Katának is állandóan a szeme alatt lilás, ez van. Engem is idegesít, de voltunk vérvizsgálaton is. Ő ilyen. Nekem is hasonló.

Timi!
Képeket teszek majd fel, de még mindig nem másolta fel az uram após képeit, nekem csak ezek vannak. Szépek a csajok. Jól el vagy velük? Napközben tudsz aludni? Mikor mész Dóriért? Te viszed reggel? Nekem kicsit fárasztó reggel hamar elkészülni, lemenni, vissza, vagy még vásárlás stb. Szóval nem lett több időm vhogy…Én nem alszom egyáltalán napközben, eddig kicsit kómáztam amíg Katát altattam. Próbálok majd változtatni ezen. Dávidnak is fel kell kelni 3 előtt, hogy ehessen és időben leérjünk Katáért.

Mit kapott Kata, hát barbis laptopot, tudom nem neki való, de élvezi és számokat már tanulta rajta, betűket, meg forma azonosítás ilyenek. Élvezi. Kapott társast, Anna Peti könyvet, playmobilt. Ja meg duplot, de ezeket összesen a rokonoktól.

Ovi: hasonló, mint True-éknál. Mindig van vmi progi. Már voltak Csákányoson kirándulni, ott paprikás krumpli főzés volt. A héten kedden Móron almát szedtek, Kata nem volt ugye. Jövő pénteken Tatára mennek a várba, meg lesz tökbuli lámpás felvonulás. Ők készítik el a lámpást előtte. Szüreti mulatság stb.

Mi fél 8-kor indulunk az oviba, egy köpésre van, 50-re már itthon vagyok. Kicsit nehéz, mert Dávid ide-oda megy, mászkál, de megoldom. Szóval 9-kor reggeli, minden kaja előtt után kézmosás. Nagyok 2x mosnak fogat, kicsik csak ebéd után. Reggeli után játszás, foglalkozás, vannak kötelező foglalkozások, de Katát minden érdekli. Egy héten 2x van tornaóra, Kata nagyon ügyesen bukfencezik, élvezi a mozgást. Udvarra olyan fél 11 fele mennek, fél 12-kor be. Ebéd ¾ 12-kor van. Elvileg a nagyobbak később kapnak enni, mint a kiscsoportosok, de itt ugye 3 év van köztük és minden a két időpont közé van rakva. Fél egykor már végeznek, amíg kint vannak az udvaron a dadus leteszi az ágyakat. Egytől alvás, mese után. ¾ 3-kor kelés, na ez kevés Katának ez az alvás, de legalább kicsit előrébb hoztuk az esti alvást. 8-kor mese fél 9-ig, utána alvás. Ált. ¼ 10-ig elalszik. Anna Peti könyveket imádjuk. 3 után megyek a Katáért az oviba, akkor már uzsin túl van és nem olyan álmos, nyűgös. Ennyi hirtelen ami eszembe jutott.

Katára is nagyon oda kell figyelni, pár napja Dávid bent volt a kiságyban, kiszaladtam a konyhába, sírást hallok, jól megharapta Dávidka ujját a Kata… Nálunk ilyenek vannak, vagy ellöki Dávidkát stb. Elveszi tőle a játékot, hiába mondom neki te is elveszed és játszol Dávidka játékával, nem engedek neki, megmondom adja vissza, később játszik vele, hát több-kevesebb sikerrel…
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


pár kép, de nem a legjobbak, Dávidka belenyúlt az égő gyertyába így róla nem készült kép, videót meg még nem láttam
Após képeit is majd mutatom.

Csákányoson:

Kép Kép

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Na sziasztok, már megint milyen mély kuss van itt :lol: :lol:

Rakok pár képet, végülis megtartottuk Levi szülinapját szűk családi körben, mert a lakás szanaszét van, ugyanúgy, ahogy a család is :? úgyhogy most nem tartottunk nagy dínomdánomot.

Linda: Levié lesz a mi régi hálószobánk, igaz, sajnos ez egy átjárószoba, de rögtön a nappali mellett van, szóval egyúttal játszószoba is lesz. A másik két pici szobába nem fért volna el, sajnos a nemek eloszlása nem a legideálisabb, mert Marcival már nagy a korkülönbség, Hannával meg ugye a nemük más. Így végülis mindhármuknak külön szoba lesz, majd na nagyobb lesz Levi, és zavarja, hogy nem tudja magára csukni az ajtót, akkor kitalálunk valamit.

Edi jók a képek, olyan szépek ezek a gyerekek, hát igen,ilyen nálunk is volt, hogy Hanni jól beleharapott a Levi ujjába, majd a szívem szakadt meg, szegénykének meglátszott a kezén :x Nem is írtad, Kata simán beszokott az oviba? Nem volt sírás rívás? :lol:
Ügyes ám akkor. NÁlunk is lesz MÁrton napi lampionos felvonulás, várom már.
:wink:

Padlizsános lett a fal, a függöny meg sötétlila, minden kiegészítő sötét lila-burgundi, jó lett. Úgy örülök, mert az ágytakarót múltkor az Auchanban 700/db-ért vettük, most meg láttam ugyanazt a Tesco-ban kapaszkodjatok meg 3490-ért/db :shock: Végre egyszer valamivel én is jól jártam :lol: :lol: :roll:

Na ezt elküldöm, nehogyelvesszen

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Most nézem, a torta meg lemaradt, de nem baj, nem volt valami nagy fantáziadús, apa rendelte, ugyanolyat mint az oviban :(

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Edi,neked akartam írni még kérdezted Laura szobáját milyen:két tetőtéri ablak van,plussz egy üvegtégla -ablak,jó világos és meleg.Az ágyát is imádja,jó nagy s alatta ágynemű tartó van.Az oviba mi napi 281 ft-ot fizetünk a kajáért,az uzsit mindig hazahozzuk(Lau nem alszik ott)Valamelyik nap egy fél virsli s egy szelet barna kenyér volt :shock: :lol: tényleg Kata hogy szokott be?Nagyon aranyosak a képek,főleg ahol Kata nevet :wink: Amúgy mi havi 1000 ft csoportpénzt fizetünk :? Hasam egész jól lement,bár ott a vágásnál elég puklis,néha fáj,meg viszket.Egy vágásom van,kivágták az előző,neked nem?Nem volt választott dokim,az ügyeletesnél szültem,aki nagyon kedves s rendes volt.Hegvastagságot nem néztek,csak látták hogy mindig odakapok a fájásoknál.

Ildi,olyan szépek vagytok ti is ! :wink:
Én is örülök mindig ha valamit olcsóbban tudok megvenni. :lol:

jajj a Bernus nem bír magával......megyek

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Sehol senki?Jajj de szomorú vagyok :cry:

Kaptok egy találos kérdést:szerintetek melyik -melyik gyermekem? :lol:

Kép Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Valóban nem jöttem már nagyon régen.

Linda!

A találós kérdésre írnék :lol: :lol: :lol: :lol:

Felső kép: Berni
Alsó kép: Laura

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Eltaláltam????????

Szeretnék azért jönni, és meg is próbálom majd.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Helló Timi,igazán írhattál volna többet is :( mesélj mi van a csajokkal,Dóri sosem sír az oviban?Laura kicsit szokot reggel mikor közelítünk a kapuhoz,de olyan ügyes mert próbálja visszatartani,mindig mondja:anya vigasztalj meg,aztán végül is szó nélkül bemegy,s integet,sosem hallom üvölteni. :P Egykor megyünk érte Bernivel,akkor meg már olyan vidám,kuszán elmondja miket csináltak,kivel volt Wcn(van egy nagy Laura ő szokta kikisérni,itthon sokat emlegeti) azt is mondja ki sírt,az ovónéni furulyázott,meg a minap a szélről beszélgettek,s persze mindennap rajzol valamit,s nem engedi kitenni a faliújságra,hanem mindig beteszi a zsákba s hozzuk haza :lol:
Dóri milyen csoportba jár,vegyesbe?Van még pelusa éjjel?
Panna kel még éjjel?Szopi ?Hányszor eszik,hogy alszik?Nemsokára adhatsz neki fini főzit meg gyümit.
Bernus csak szopik,mostanában bizti többet is,mert majdnem minden kajánál visszajön egy adag.
A találos kérdésre még várom a többiek válaszát is,majd akkor megírom hogy jól tippeltél e. :mrgreen:

Épp sütötököt sütök,alig várom kész leygen,imádom!

Kérdés:hol lehet venni lebedő alá olyan gumis lebedőt?Launak akarom éjjelre,meg akarjuk próbálni hogy ne kelljen már pelust venni 5000 ért.Van teszkó,interspár,brendon.Ezekbe lehet vajon??
Köszi előre is :wink:
Egyáltalán kinek kell még pelus?

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda: mi tescoban vettünk, 900 ft körül volt, de az a baj, hogy elég kicsi, ugye Levinek is a nagy ágya van és kb felére se elég, de szerencsére nem szokott bepisilni, de ha bepisilt régebben tuti nem oda, ahol a gumilepedő volt :))))
Nem merek tippelni, fogalmam sincs :roll:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Linda:
Kérdésre a konkrét válasz :
felső: Berni
alsó: Laura
Biztos vagyok benne mert Lauráról ez a kép nekem is megvan :P
Tündériek a csajok.
Ha ez megnyugtat mi még pelusozunk sajna.Volt egy időszak hogy bilire ült de most ha pisilni kell felveszi a pelust.Még szól is hogy már folyik bele és ha kész le is veszi.Amúgy egész nap nincs rajta és be sem pisil.Éjszakára még nem próbáltam levenni róla.

True:
Nagyon szépek vagytokÁmultam mikor megláttam a nagy fiad.Mintha a klónod lenne.Döbbenetes a hasonlóság köztetek.

Edi:
A két szőke porontyod hatalmasat nőt.Kata csinos mint mindig.Nem semmi haja van.Csodaszép.

Jó éjt...
tina7373
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: