Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!!

Ne haragudjatok,nem volt időm sem energiám leülni a géphez,plusz,még netem sem volt egy hétig,de most,hogy 4 napja lett,Réka lett ismét taknyos,jól kezdődött hát a szünetem...zöld orrfolyás már megint...na ezt sikerült átvészelni,nem kapott gyógyszert,csak szemcseppet,szépen rendbetette...erre 4 napot nem kakilt.

Nem azért,mert nem kellett,csak mert nem AKART...nem AKART ráülni a bilire,sem a vécére,feszítette magát hátra,üvöltött,de nem akart pelenkát sem...és mivel tele volt a pocak így enni sem AKART azért írtam nagy betükkel,mert ezt kiabálva közölte velem a gyermekem...NEM NEM NEM AKAROK! KELL DE NEM AKAROK....majd eljött a már nem tudok fázis,így kapott Laevolac szirupot...semmi,3 glicerines kúp,semmi,még a kúp sem jött elő,az idegrendszerem felmondta a szolgálatot,üvöltöttem mint a sakál szegény gyerekemmel. Tudom nem vezet jóra,de nem tudom mit tegyek...nincs türelmem,aggódom érte,lehet,hogy túlzottan is.

Végül elvittem a Madarász utcába,hogy akkor jó,akkor beöntés...végül nem kapott beöntést,itt lett vége a tekintélyemnek is,merthogy baromi jól érezte magát a kórházban,megnézték a pociját,kapott matricákat,szóval hiába fenyegettem,hogy az így meg úgy rossz lesz.( azóta azt mondogatja,hogy jó volt,a kórházban akarok kakilni...hát nem tudom :? )..
Guttalax cseppet ajánlottak,ami mára hozott szerencsére eredményt igaz, baromi nagy cirkusz ordítás és fetrengés után,minden tök kakis lett,ha ma nem lett volna semmi,akkor vissza kellett volna vinni.egy tényleg-beöntésre..

viszont ma meg az eredmény megvolt,de amit ivott azt ki is hányta,enni meg nem eszik. Nem néz ki rosszul de tök nem eszik semmit,tegnap dél óta egy árva falatot sem,3 kanál levest evett tegnap,ma 1 barackot,de azt ki is hányta...folyadékfogyasztás 0 kb 3-4dl egy nap...

Nagyon ki vagyok már akadva,miért van ez a folytonos orrfolyás,majd a nemkaki,most a nemevés...lehet,hogy én aggódom túl? Vagy ez a dac-harc része?

Azt mondják 4 nap nemkaki már gáz...de nem is ez a fő bajom...egyszerűen nem tudok türelmes lenni szegény kis csibémmel,folyton ordítás,csatározás lesz a vége. Fogalmam sincs mit gondolhatnak rólam a házban,állandóan elborul az agyam,napi 3 üvöltözés tutira van,azután meg lelkifurdalásom...most is...nem tudok uralkodni az érzelmeimen,mindig kibukik belőlem. :(

Péntek óta vagyok szabin,azóta semmit nem tudtam sem rendbetenni sem kimosni,mert vagy a nyirkos idő miatt nem száradtak meg,vagy bepisilt alvás alatt és az is felhalmozódott...kész,ez a szobatisztaság sztori egy rémálom...nálunk. Nem fél,hanem egyszerűen nem akarja és pont. Tanácstalan vagyok.


Remélem mindenki jól van,nem sok termést olvastam,Timi még ha van idő dobjál képeket a kiskisasszonyról!!!!ildi majd dumáljunk...Rizi,nagyon nagyon menő a Fifi család,az a kedvenc azóta!!!! Linda-babuci mi a helyzet?

Nah kipanaszkodtam magam. Bocs. Sziasztok...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Én is el vagyok havazva, napközben nem tudok leülni a géphez, állva nézelődöm, idegesen, mert ki tudja mi megy a hátam mögött. Meg k. fáradt vagyok már ilyenkor, most is aludnom kellene...Tegnap a gyomrom fájt, meg elkezdett az alhasam, derekam, ami ma is tart egész keresztcsontom, derekam majd leszakad, a lábaimba is kisugárzik, nincs jó kedvem.
Írok kicsit, ha nem baj, és vmikor visszaolvasok, még a legutóbb azt láttam Timi írt, most Zsuzsit olvastam szegény :( mképpen írok nektek!
Nálunk most az van, hogy Dávidka reggel nagyon későn aludna vissza, amire felkel kellene altatnom Katát, de így nem tudom. Ezért szegényke nagyon álmos, sír, ebédel, hulla, közben is sír, beteszem a kiságyba alszik 12-kor. Kata egykor alszik el jó esetben, így van egy kis átfedés és én is pihenek, de amire elaludnék, de ez baromi nehezen megy az egész reggeles lóti futi után, mert ilyenkor megyünk le sétálni, még jó hogy most rendelem a hamit, de Dávidnak azért kell főznöm. Ma 2 napra főztem neki. Na szóval amire aludnék kel a Dávidka. Du. meg 5-6 fele aludna, de vagy nem tud, vagy Katától nem tud, vagy én húzom és megint ugyanaz a szitu mint délben sír, fáradt így eszi a tejpépet, fürcsi és megy a kiságyba 7 fele és alszik reggel 7-8ig. Közben 2-3x kel szopni. Na szóval szerintem kicsit ezt meg kellene variálnom, azért egy alvás egy nap nem elég és hogy ne ilyen fáradtan egyen, és hogy vhogy hamarabb aludjon reggel még ha csak 1 órára és akkor du. meg együtt Katával max. 2-kor. Mert ha Kata később alszik el, akkor este még durvább a helyzet, így is min. 10-kor alszik. Bocs kicsit hosszú lett, de jólesett kiírni. Ezek nem olyan nagy gondok, sőt...amit leírt Zsuzsi kész lennék...Én is szoktam kiabálni Katával, mert nem ért a szép szóból, ház ez van...nehéz lekötni őt a 4 fal között.
Amúgy régebben amikor nagy melegek voltak, Dávidka kint aludt a babakocsiban korábban, olyan fél 10 fele kap gyümit és utána szépen elaludt, most nem.
Na jól van most már tényleg akkor jövök csak, ha visszaolvastam!!!!!
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok

Zsuzsi jó hogy írtál, sokszor eszembe jutsz, ha még egyszer születnék, bizti pedagógusnak mennék :lol: akkor nem kellene ügyeletes oviba vinnem Hannát (szerencsére nincs gond vele, elvan), és én is pihennék végre :x Én a helyedben azt csinálnám, hogy minden nap adnék vagy 3 hétig Laevolac-ot. És akkor talán beállna a rendszeresség, persze nem biztos. Amúgy kezet foghatnának a Levigyerekkel, mert ő meg kb. 1 hónapja minden nap bekakil. És ez nekem tök kínos, mert igaz, a munkájukhoz tartozik a gondozónéniknek ez, na de azért minden nap durva. Itthon is bekakil. Bepisi soha nincs, de nagyon csodálkozom, amikor olyat hallok, hogy valaki egyik napról másikra szobatiszta lett. Nálunk ez egyiknél se jött be. Na most csak ennyi, megyek túróval töltött zsemlét csinálni.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

 
 

Ja, Zsu még azt akartam, hogy én sose vizsgálgatom, hogy mennyit isznak, a bölcsiben sem isznak sokat, reggelire egy kis kakaó, délelőtt tea v. gyümilé, ebédhez víz, ez mind csak 1 pohárka!! Levi még reggel és este iszik kakaót, délután meg ami eszébe jut, ha autózunk, veszek nekik valami üvegest vagy szívószálast, de ha itthon vagyunk, víz van. Persze abból kevesebbet iszik, dehát sorry... Szóval szerintem nem kellene ennyire görcsölnöd ezeken a dolgokon, persze tudom, hogy könnyű mondani... Nálunk most nincs gond, Levi nagyon stramm gyerek, és Hanna is most jól néz ki. Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok lányok!

Jöttem, de kivagyok rendesen. Dóri annyira hihetetlen kezelhetetlen lett, h sokszor agyvérzés kerülget. Estére elszalad velem a ló, és hihetetlen dilis leszek. Lehet estére fáradok el. Szóval nem tudom hol rontottam el, de már csak az oviban bízok, h egy picit jobb lesz. Mindenért hisztizik, ugrál, dacoskodik, amikor NEMET mondok akkor elszabadul a pokol. Most este annyira üvöltöttem vele, h azt hittem összefogok esni az idegtől. Nem tudunk úgy hazajönni a játszóról, h pl: Kittiék esetleg még ottmaradnának, vagy együtt jövünk el, majd szétválnak útjaink. Üvölt, mint akit nyúznak. Akkor eddig nappal is szobatiszta volt, most vagy bepisil, vagy egyszerűen nem tudom mi játszódik le benne, de alig-alig pisil. Még az a szerencse, h nem kakil be. Mondjuk tudom, h a kistesó hozott ki belőle sok mindent, bár a hiszti és a kezelhetetlenség már előbb is volt. Tudom, h még elég kicsi, de vígasztaljatok meg, h lesz olyan is amikor ezt kinövi. Nálunk még van olyan, h csak mondja a magát, és egyszer csak nincs összefüggés a beszéde között. pl: -holnap megyünk tüzijátékot nézni,- Amikor az állatkertben voltunk megszagolta a zebra az újjamat.

True!

Nálatok a kicsik között csupán 2 év korküli van. Mesélj............


Santos!

Nem tudom, h mikor szeretnél kistesót Kobold lánynak, de szerintem várjál addig amíg ezt a hiszti korszakot kinövi. Én elég nyugodt voltam eddig, de ez már az én idegeimet is felőrli. És tudom, te nagyon labilis vagy ilyen téren.

:wink: Szerintem a korküli vagy legyen nagyon pici, vagy 4-5 év. Bár lehet 3 is ha az anyukának vasból vannak az idegei. :lol:

Edi!

Nálatok mesélj, h van ill voltak ezek? Az alvást olvastam. Ma volt a 2. alkalom, h egyedül altattam őket itthon. Dóri elaludt 13-kor, és aludt 15-ig. Pannát nem tudtam elaltatni. Nem az a klasszikus eszem-alszom baba. Ma alig aludt vmit. Tudod hol alszik Panna este? Bent velünk

:roll: Nem vagyok a híve ennek, de sajnos Dóri felébredt az elején amikor Panna sírt, és Dórit kellett hajnalban altatnom. Majd 2 órát vett igénybe. Így meg kényelmes, h nyöszörög és máris etetem. Majd remélem amikor át fogja aludni az éjjelt át tudom majd tenni a közös szobába.


Nézek vmi képet.

Timi


[KÉP] Születésnapi bulin [KÉP] Első arcfestése [KÉP] Az én holnap 1 hónapos Pannám!

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Valamiért nem mutatja Dóri nevét . :cry:

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Helló Csajok!

Na ma már kevésbé vagyok zaklatott (Igen Timi,tök jól felismerte,hogy felénk még most nem aktuális a kistesó-bár ha becsúszna akkor sem lenne baj,lehet,hogy ájulnék egyet :lol: -de tervezetten tutira Réka 5 éves kora körül...tényleg nem bírnék kettővel,így nem,mármint ezzel a hihetetlen akaratos kiscsajszival :lol: )
Tök érdekes,hogy 15-18 között menő vagyok "gyerekmegértésből" még a "nehézfiúkat" is tudom kezelni a suliban szuperül...de mindegy is majd túl leszünk ezen is...
Még nem találtam tutibiztos megoldást ugyan a problémára,de rajta vagyok az ügyön nagyon. Szinte biztosan dacból fakad ez az egész,mivel látja a gyerek,hogy felbőszít,így még jobban csinálja,azért is. Tegnap nem evett,nem ivott és nem pisilt,mert látta,hogy ezt várom és hogy aggódom és ideges vagyok,így szépen irányított,de nem fogm hagyni,csak nincs mindig megfelelő tűrőképességem ehhez.
Ma igyekeztem le sem reagálni a hülyeségeket,csak a pozitívat...szóval,ma már 3 szor pisilt a megfelelő helyre,mivel tegnap átrugdalta a bilit a szobán,merthogy kihozta a fürdőből és "bosszút állt",ezért eltettem,szerintem örökre. :)
Viszont egy új keretsztorit találtunk ki az urammal,hogyaszondja: A vécé megissza a pisit...stb ez eddig menő,ma 3 szor adtunk neki inni,mert szomjas volt szegényke,plusz loptam ötletet Riz-től és a fehér csempére rajzolok alkoholos filccel minden akció után jutalomból...mondjuk kaka még nincs,de én is úgy terveztem,ahogy Ildi mondja,kb 3 hét Levolac,aztán meglátjuk.
Remélem a jövő héten már mehet legalább egy hetet bölcsibe,hogy az elmaradásaimat megcsináljam,bár az orra még folyik,az elmaradt 2. kullancs oltásra meg pénteken fogom vinni.

Ildi,
Fűű azért van melóm bőven-még így a szünetre is- ofő leszek jövőre egy 10. es osztályban várom már,de izgulok is hogy milyen lesz és egy honlapot akarok csinálni a osztálynak képekkel,zenével,de rajta lenne minden nap mi a házi és mikorra,mikor lesz dolgozat miből és hoz ünneplőben kell -e
jönni stb(így nem tudják azt mondani,hogy hiányzotam nem tudtam) rajta lenne hogy ki hiányzott aznap,meg mikor van szűlői meg ilyenek...szerintem jobb lenne mint az ellenőrző,szóval most ezen melózom,van egy haverom lehet,hogy megkérem segítsen mert nagyon béna vagyok,de fel fogom rakatni a sulink honlapjára,ha kész és akkor kész pássz,meg lehet nézni,csak frissíteni kell majd naponta.
Hát gyermekeink valóban nem a könnyű utat választották a szobatisztaság terén...már zombi vagyok,ha erről van szó,tegnap a játszótéren felhozta egy anyuka,szinte kirepültünk a homokozóból,úgy menekültem...

Jajj a gyerekem kapott egy piros -sárga békás sisakot a bicajhoz. Nagggyon súlyos,egész nap abban van. Itthon is,a babákra is azt adta ma délelőtt,tegnap a játszótéren is abban volt (még jó,hogy falból vittem a biciklit is.) Pizsoma és sisak...klassz páros,majd lefotózom,hogy milyen.

Timi,
(Fent írtam már neked,jó meglátás 2. bébi ügyben)
Nagyon ari hurkás Panna,majd csak összeszoknak alvás ügyben (mondom én,akinek ez az egyetlen,ami működik a gyerekénél...)

Az én gyerekem úgy szokott összefüggéstelenségeket mondani,hogy beleszövi egy mesébe,vagy dalba:
pl Felmászott a Rózsi néni a fára és belerepült a kukába és koszos lett az arca is. ezt énekelgette a minap(Rózsi néni az egyik gondozónéni)
vagy
Tente baba kis virágom álmodj bársony kiscicát aminek a farka ,farka kunkori és fél méter mert egy gepárd. :lol: :lol:

( ez 3 dolog összekombinálva,egy vers,egy malacos ének és egy állatos könyvből néhány sor,de tök jól összekombinálja egy csomót nyerítek rajta a röhögéstől.

na majd még jövök,ma nálunk krumplis tészta és zöldségleves volt,de ha Ildi ez megnyugtat,épp túóval töltött zsemlére vágytam és a sütőm hülyesége miatt nem csináltam meg.
na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


túóval,most olvastam túóval...aztán csodálkozom,hogy nem beszél tisztán a gyerekem. :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Mindennap olvasom a hsz-ket, olyan, mintha ismernénk egymást. Hasonló korú az én kisfiam is.

Az a kérdésem, hogyan lehet leszerelni azokat, akik nevelési tanácsokat adnak kéretlenül?

Konkrét szituáció. Benézett egy ismerős házaspár "csak egy kávéra"(váratlanul). Három felnőtt gyerekük van és sok unokájuk, szóval már láttak gyereket...

A kávézás elhúzódótt, már este 8.00 óra volt. A kicsi fiam (még nincs három éves) elkezdte rángatni a kezemet, hogy "anya, gyere vigasztalj meg." Tudtam, hogy álmos, az ölembe akartam venni, de csak rángatott a kanapé felé. Éreztem, hogy főleg az zavarja, hogy beszélgetek a vendégekkel, de mivel most kezdtük az óvodai beszoktatás és mivel tényleg álmos volt már szegény, értettem az ő álláspontját is. Felálltam, az ölembe vettem, megbeszéltük, utána még kért egy kis innivalót, és amíg a vendégek el nem mentek (fél 9 körül) szépen játszott mellettünk a szőnyegen.

Másnap kaptam egy érdekes emailt a vendégházaspár női tagjától, miszerint: az én gyerekemnek furcsa dühkitörései vannak, nem érti hogyan bírtam mosolyogni, és derüvel figyelni a kitörését. Ő azt ajánlja adjak neki homeopátiát. Az a véleménye, a gyerek az úr a háznál, most már érti miért volt annyira fáradt az arcom.

Többször elolvastam a levelet, azt hittem nem jól látok. Milyen dühkitörés az, amikor egy kisgyerek sírdogálva kéri, hogy az anyja vigasztalja meg, ráadásul jogosan, mert álmos, mert megszokta, hogy ilyenkor fürdünk, mesélünk?
Négy percig sírt csak. Megnyugattam, visszaültem a vendégekhez. A nő meg azt mondta, hogy "ilyenkor mondom, hogy de jó, hogy nem a mi gyerekünk." Már akkor sem értettem, de nem szóltam. Az email viszont felzaklatott.

Miért éreznek az emberek azonnali késztetést, hogy a másik gyerekét neveljék? Miért vonnak le téves következtetéseket már egy óra ottartózkodás után?

Miért tartják dühkitörésnek a gyereksírást és miért akarják azt gyógyszerrel kezelni???????????????????

Miért gondolják, hogy mindent tudnak és miért adnak kéretlenül tanácsot?

Miért akar gyógyszert, még ha homeopátia is, adni egy majdnem háromévesnek egy olyan ember, aki három gyereket felnevelt, és van egy sereg unokája, szóval látott már közelről gyereket?

Hogyan lehet az ilyen embereket elviselni, de főleg úgy leszerelni, hogy az ne legyen sértő?
rifu
 
 


Szisztok

Ma kivettem egy nap szabit, mert a meló épp engedte. Így itthon vagyok, persze a kicsikkel együtt :P

Timi ez a pici lágy egyszerűen tüneményes. Nem tehetek róla, a hajasbabák a gyengéim :lol: :lol: Mivel az enyéim is olyanok voltak. Pont Hannának volt a legkevesebb haja pici korában, de ez megváltozott mára :)

Zsuzsi én meg pont azt akartam mondani, lehet, már kellene nálatok egy kistesó, akkor nem aggódnál minden kis hülyeségen :lol: :lol:

Levi iszonyúan sokat hazudik. Mármint ugye fantáziál, de hihetetlen dolgokat. Gondozónéni is szokta mesélni, persze vigyorognak rajta. Ilyesmiket, hogy itthon felmászott a fára és leesett és bekötötték a kezét, stb.

Rifu: ez tök szar szitu. Engem is nagyon bántana, holott az én gyerekeimre még rá is lehetne mondani, hogy hisztisek, stb. Attól függ, milyen viszonyban vagy velük, én mondjuk sajnos elég nyúl vagyok ilyen téren, nem szívesen konfrontálódok, de azt hiszem, egy ilyen beszólással el lehetne rúgni nálam a pöttyöst rendesen. s akkor már lehet, hogy elküldeném őket melegebb éghajlatra, hiszen az ilyen barátokra nekem nincs szükségem. Szerintem senki nem szólhat bele abba, hogy ki hogyan neveli a gyerekét. Max tanácsot adhat, feltéve ha a másik fél kér.

Na megyek vasalni

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Örülök, Ildi, hogy hasonlóképpen látod a helyzetet. Már azt hittem GYES beteg lettem a harmadik év vége felé és túlreagálok dolgokat. A férjem jó barátja a nő férje már vagy 30 éve, tehát kénytelen leszek lenyelni és egyszerűen túllépni rajta. Csakhát biztos tartózkodóbb leszek vele, és ez sem túl jó.

Az ember könyvet tudna írni egy idő után a gyereknevelesről. Manapság azért másképpen neveljük őket, mintahogy minket neveltek annak idején. Régen berakták a gyereket a járókába és kész. Mi meg foglalkozunk velük, sétálunk, jókat főzünk, mindenhová elvisszük, és még lelkiismeretfurdalásunk is van, ha néha kiborulunk és üvöltözünk.
rifu
 
 


Szia Rifu!

Engem nagyon zavar, ha valaki váratlanul állít be hozzánk, ezért én sem szoktam ilyet tenni. A másik, ami nagyon zavar, ha nem veszik figyelembe, hogy kisgyerekim vannak, és sokáig maradnak. Én úgy gondolom, hogy a vendégnek kell alkalmazkodnia - pláne, ha váratlan!!! - és amikor ez elmarad, olyankor a Párom finoman, de EGYÉRTELMŰEN ÉS HATÁROZOTTAN közli, hogy nálunk ilyenkor már fürdés és fektetés következik.
Ha úgy gondolod, hogy nem volt igaza a hölgynek, aki az e-mailt írta, akkor szerintem ne foglalkozz vele túl sokat, esetleg a következő találkozásnál elmondhatod, hogy te másképpen látod, és majd szólsz, ha segítségre v. tanácsra van szükséged.

Elnézést, hogy régen nem voltam, olvasgatni szoktam, csak egy kicsit behavazódtunk... Át kellett alakítani a házat, Jazinak egy új szobát kellett csinálni (talán írtam erről), közben Pesten voltunk a lézerklinikán szemvizsgálaton és nálunk vendégeskedtek a sógórnőmék 3 gyerekkel. A múlt héten még Beni iskolaváltását is intéztük, és Danit is átvisszük a Beni új sulijába. Kicsit húzós volt....
Tegnap előtt felállítottuk a medencét, azóta a medizés a nap fénypontja - a gyerekeknek, mert én még nem mentem bele, nekem még túl hideg, bár a fiúk csak kibírtak benne tegnap délután két órát :D

Santos!
Nincs tanácsom (bár a fentiek után már nem is mernék adni :P ), talán csak annyi, hogy vesd be jobban a férjedet, ha már nagyon ki vagy akadva, aztán pihenj és lazíts.

Jazi is nagyon tud magyarázni, az a legjobb, amikor arról mesél, hogy "kisgyerekkoromban beütöttem a jábam és bibis jett"...és kitalál mindenféle horror történetet :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Hi Rifu,
Szerintem nem vagy "GYES-beteg" sőt. Hozzám képest csúcs türelmed volt a házaspárhoz,mert én,bármennyire is kedvelném őket biztosan visszaszóltam volna még akkor,a helyszínen,hogy bocsi,de fürdés,vacsi és alvásidő van kéretik tiszteletben tartani és nem beszólogatni...de a dejóhogynemamiénk megjegyzés...na az biztos kiverte volna a biztosítékot. Homeopátia? Egy mini és egyébként jogos sírdogálásért baromság...de mindegy valószínűleg én nagyon a szívemre venném és egy rendkívül csípős válaszlevélben megírnám,hogy lehet kísérletezni az unokákon bátran... :lol: (Persze mindezt nem véresen komolyan ,de valahogy a tudtára adnám,hogy semmi köze ahoz,miként neveled a gyerkőcöt.)

Jubi,
Hát majd kipróbálom,bár kedves Santos barátunk épp annyira hangulatember mint jómagam,így hát a hangulat fogja a bevethetőséget meghatározni...Miért viszitek a srácokat másik suliba? Fű jó gyorsan végeztetek a házzal akkor,ha már minden kész lett.

True,
heheheheh ha most becsúszna egy kistesó mint fentebb említettem hanyatt vágódnék az biztos,persze összeszedném magam...lehet,hogy Rékának jól jönne...nem tudom igazán.


Na jajj képzeljétek,mentünk volna kullancs 2. oltásra. Csakhogy oltóanyag nincs zéró nulla hiánycikk...a dokink szabin. 3 patikában voltunk háromfélét mondtak,hogy mi legyen...
1.patika oltassam be jövőre ( :shock: elég hülye fejet vágtam,hogy akkor most minek adattam be egyet...)
2. patika a felnőtt adag felét kellene beadatni (ismét hülye fejet vágtam)
3. patika van ugyan gyerek oltóanyag,de nem ugyanaz,mint az első,dokival kéne megbeszélni,hogy ez jó e és felíratni...5000 pénz...na milyen fejet vágtam?

Gyerekem amúgy ma tök aranyos volt,lángost ettünk a piacon,homokoztunk,dokihoz mentünk,mert a jövő héten még beadom a bölcsikébe nagy lelkifurdalással...egy hétre,addig kivakarom a lakást a koszból,bankba megyek fürdőszoba ügyben intézkedem...

na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Na itt vagyok még, persze, hogy nem vasaltam :lol: :lol: mert megrendeltem neten a kontaktlencsémet ....

Szóval Timi még azt akartam mondani, hogy nálunk Hanna hasonlóan viselkedett Levi születése után, és a mai napig nagyon sokat veszekednek- verekednek, néha szépen játszanak, aztán elég egy rossz szó és kész a csihi-puhi. Ha annyit mondok apának, nézd már milyen dühösen ül Levi a kocsiban - Hanna már mondja: és én is ilyen dühösen ülök anya, szóval van rivalizálás rendesen, és mostmár Levi is eltanulta...
Múltkor a vízvezetékszerelő mondta, hogy lányoknál a dackorszak 2 éves korban kezdődik, és kb. 50 éves korig tart :lol: :lol:

Akkor tényleg jó Jubi, hogy ilyen ilyen gyorsan végeztetek, nálunk júli utolsó hetében kezdődik a szoba építése és ki tudja mikor lesz vége... azt még nem lehet látni. Őszintén szólva én így is csodálkoztam, hogy hogyan fértek el 80 nm-en, én nem tudom, de ez a rengeteg cipő, kabát, táska, képtelen vagyok rendet tartani :(

Jaa, nálunk amúgy sokszor van, hogy meghívunk valakit, és maradnak estére is egy maratoni guitarheero partira (na ezt bizti rosszul írtam santostanárnéni )(mi marasztaljuk őket,) de én közben lefürdetem a kicsiket, és lefektetem, becsukom az ajtót, szóval nálunk ez nem okoz gondot.

Na megyek csajok körmöshöz, puszi, ja, és időközben megtanultam hosszú körmökkel kivenni a kontaktlencsét, voltam szemvizsgálaton, és ajándékba adtak egy pár 1 hónapos lencsét :roll: Na tényleg húzok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Nagyjából visszaolvastam végre, ezt az oldalt annyira még nem, írnék pár?? sort :D

Zsuzsi!
Igen én sem fogok farmert, blúzt adni Katára oviba. Sima poló, plüss naci, harisnya, szoknya, ilyesmi. Vetkőzni jól tud, itthon is mindig mindent levesz, egy bugyiban van, ami idegesítő, ha hideg van…
Nem semmi amiket írsz magatokról, én is kiakadnék. Az ivászatban egyet értünk, vmikor Kata du. egy dl-t iszik, kiakasztó. Ő egy nap tejet sokat iszik, a délutáni alvásnál is kéri a kakajót, még ha előtte pörköltet evett is. De bármit eszik, iszik bogyózik. Szerencse actimelt és joghurtot néha már eszik, egy kanál Dávidnak egy kanál Katának. Mellette inni gyümilevet, vizet szokott. Nem mérem mert idegesít. Kubut egy egészet ha kedve van megissza. Sokszor vizet kér ezért friss vizet szokott kapni, üvegből issza. Vagy szoktam neki venni azt a hígabb 0,5literes Kubut vagy Yippit 3dl a DM-ben. Igaz ezek hígak meg cukrosak, de nem literszámra issza.
Vassal mizu?

True!
Na igen, divatcipő, Kata még nem tart ott, oviban nem tudom mi lesz. Ő 15 6éves mellett kezdi az ovit. Ott majd biztos lát, hall dolgokat, de vmikor ő is válogat és nem vesz fel ruhát, egyszer a virágos kell, másszor a zebrás…
Katicás polókat vettem, szereztem párat, nem csak azért mert az lesz a jele, hanem mert tetszik is. Sőt az egyszerű egyszínű polókra akarok katicát varrni flitterből, de nincs időm…még. Most is Kata mamánál, 3x ment a mosógép, főztem kis net, pakolás és ennyi. Kézimunkára nem futotta. Vagyis a hápinak, amit mi Pipinek hívunk kötöttem hálózsákot, tegnap fejeztem be, ennyire telt. Pedig az ovi huzatot, lepedőt is meg kell majd varrnom, persze anyagot sem vettem. Meg azt találtam ki a foltos, hibás rucikra, aminek egyébként semmi baja, de én allergiás vagyok az ilyen ruhákra, és oviba sem adok foltosat, na szóval ezekre flittert fogok varrni. Egy virágot, egy szivecskét stb. Ha elkészülök párral, fotózom.

Jubi!
Hogy állsz a fogyóval?
Jól kihasználjátok a 85nm2-t, ügyesek vagytok az átrendezéssel. Nekünk nem tudom még mi lesz évek múlva, ha már nagyobb ágy, íróasztal kellene, hát kicsi a 13nm2, két gyereknek és sok a bútor most is bent. Majd lesz vmi, azért a szocpol elvétel meg a többi elég durva, aggasztó a jövőre nézve. Ha 2 év múlva történik mindez, lehet, hogy nem érint minket. Most itt a 2 gyerek és elvesztettünk 2,4milliót. Na majd lesz vhogy. Majd kivi leszek Jazi szobájára, biztos szép lesz, rózsaszín is lesz benne? Függönyt milyen színűre képzelted?
Ház a tónál tervezem ezer éve, hogy megnézem.

Timi!
Még egyszer gratula Pannához. Szép kis formás baba. Jó husis.
Szerintem is hasonlít rád, de Dórit is látom benne.
Hamar meg volt akkor, mint Dóri. Ez jó.
Elhiszem, hogy kivagy, nem tudok mit mondani, nálunk nem volt ez. Volt idő és ma is néha kap Dávidka a fejére, meg irigy Kata a játékokra, de ha sír is ráteszem Dávidot a zebrára. Most is két játékot kapott Dávidka Kata elvette tőle. Még kicsi, oviban majd megtanulja nem minden az övé…
Na egyébként akkoriban, sőt olyan fél évig én nem mentem Katával ki csak anyukámmal és Kata még babakocsiban ült, néha sétált és szép fokozatosan eltűnt a babakocsi, egyre többet sétált, elindultam velük hármasban. Akkoriban jött a hideg, Kata felült a nagy babakocsi elejére úgy toltam, ha fázott már nagyon a keze vagy fáradt volt. Aztán tavasszal kezdtünk eljárni szépen játszóra, meg átkeltünk a zebrán. Tolta a babakocsit a pónival. Most már 2 órát is tudunk sétálni, játszó, spárba megyünk, DM-be, most már jó. Szobatisztaság is okés, éjjel még nem.
Hisztik nem voltak nálunk Dávidka miatt, este gázosak voltak, mert nem akart aludni, de mára már nem érdekel. 10kor alszik és kész. Elején volt időszak amikor esti etetésnél, amikor már aludnia kellett volna, nem lehetett bírni vele és beszaladt, de egyébként okés volt a dolog. Én annyit foglalkoztam vele szinte, mint Dávidka előtt. Dávid elvolt a kendőben vagy a földön és tudtunk játszani stb. Mai napig többet foglalkozok vele, mint Dáviddal. Ha alszik a kicsi, festünk, gyurmázunk. Kata velünk alszik, lehetetlen a kettőt egy szobában altatni, egy nincs beszoktatva az ágyába, kettő ha együtt vannak bent, akkor nevetnek nem alszanak. Dávidnak jobb egyedül, ha majd nagyobbak lesznek, lesz egyszerre mese. Dávidkát ha betakarom már vmikor felébred, jobb neki egyedül. Majd ez is alakul, nem érdekel. Na elkanyarodtam a témától… még írok majd.

Linda!
Hogy vagy? Már majdnem 30 hetes vagy, nagyon megy az idő. Neked doki császárt tervez? Nem válaszoltál. Bébiholmikat pakolgatod, mosol vagy még nem?
Lekvár receptet írhatnál én sosem főztem be, de érdekelne, köszi.

Nálunk az sem használ, ha azt mondom Katának elveszem a hápit, cumit (még cumizik)…
Voltak kedden a leendő ovónénik látógatóban. Olyan 20 percet voltak a végére engedett fel Kata, akkor már mondta ovónéni stb. Mondta az egyikük, vihet Kata cumit oviba, de nem akarom, mert akkor sosem szokik le. Kiscsoportba engedni szoktak vmi játékot stb. amihez ragaszkodik a kicsi, amíg átállnak legyen vmi ismerős cucc. Szerintem Kata a Pipit viszi vagy a katicát.

Mentünk ebédelni.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Timi!

A barátnőmék két éves kislánya mellé most érkezett kistesó, és az a kislány, aki eddig odavolt a kisbabákért, most veszélyes a hugára. Teljesen kifordult önmagából, nagyon megviselte, hogy már nem körülötte forog a világ. Valahol érthető is, hogy nehezen kezelik ilyen korban ezt az óriási változást.

True!
Én sem értem, hogy férünk el 85 nm-en :D Valahogy tágasabbnak tűnik a ház, aki nem tudja, hogy mekkora, az nagyobbnak hiszi. Általában megdöbbennek, hogy csak 85 nm. Talán azért, mert csak egy kicsi előszobánk van, ahonnan egy mosókonyha-wc nyílik, a többi helyiség a nappaliból nyílik, így nincsenek kihasználatlan felesleges terek. Meg sok az ablak, és nagyon világos. Szóval furcsa, de tényleg elférünk, bár azért gondolkodom építkezésen, mert nagyon szeretnék egy télikertet, és ezt már nem lehet bővíteni. Mindenesetre nem mostanában lesz...

Edi!
A fogyókúrám egy hónapja tart, eddig 2 kiló ment le, most még azért szeretnék hármat leadni, és akkor már teljesen, tökéletesen elégedett leszek. Nem is nehéz elhagyni a köreteket, inkább a kenyér hiányzik (egy jó szendvics, nyammmmmm)...

Ma voltam fodrásznál, és ezen felbuzdulva hirtelen felindulásból fürdés előtt levágtam a Jazi haját. Olyan kis apródfrizurája lett, szerintem édes.. :D ,majd lefotózom és megmutatom. Nem tiltakozott, sőt nagyon tetszett neki az ötlet.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Timinek elfelentettem írni, hogy eleinte nálunk is úgy volt, hogy Levi velünk volt egy szobában, és a két nagy egy szobában. Hanna annak idején rögtön Marcihoz volt téve, de akkor már Marci nagy volt, és nem ébredt fel, ha Hanna éjjel enni kért, na meg Hanna gyorsan le is szokott az éjjeli kelésekről. Levit kb. 10 hónaposan raktam be hozzájuk, illetve szobát cseréltünk, az övék lett a nagyszoba.

Fogyiról akartam még írni, hogy én is úgy gondoltam, hogy nekem is fogynom kell 5-6 kilót, de lement rólam 3 (nem fogyózok, csak a munkahelyen keveset eszek, lisztes cuccot minimálist, ilyesmi), és most úgy gondolom, nem kell fogynom. A hasam sajnos nem megy le, bármit is csinálok, a többi meg gáz, ha fogyok. A combomról meg a fenekemről minden lemegy. Szerintem egy bizonyos kor után után nem néz kijjól egy nő, ha túl vékony. Nekem legalábbis ez a véleményem. Pl. már a Rubint Rékán is látom, hogy nem az az igazi csinos nő, hanem valahogy kezd olyan fura lenni a teste, pedig ő feszes, de mégis....

Na megyek

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


MIndig utólag részletekben jut eszembe minden. Valaki kérdezte a befőzést, ha veszel lekvárfőző vagy befőttfőző oetker vagy Haas cuccokat (többfélel van már ) minden rá van írva, hogyan kell elkészíteni. Így nagyon egyszerű , és mindig minden sikerül.

Ja, még a cumiról akartam írni Edinek, hogy gondold azért meg, mert az ovi egészen más téma, szerintem nem a legalkalmasabb arra, hogy leszoktasd a cumiról. Én Hannától tavaly vettem el (3 és fél évesen), de szerintem korai volt. Nagyon megviselte, az óvónéni azt mondta, hogy az se lenne gáz, ha még most is cumizna. Engem is zavar már Levinél, fura a dolog, mert a bölcsiben csak alváshoz kapja meg, és az oviban is így lesz ugye, de itthon azért eszébe-eszébe jut, és kell is neki, főképp, ha fárad. Majd meglátjátok, de lehet, akkor meg az ovival összeköti a rossz élményt, hogy nincs cumi, na meg nagyon kell ám ott nekik valami "anyapótlék". Én Levivel így is parázok egy kicsit, mer t a bölcsi egészen mmás, ott kevés a gyerek, jobban babusgatják őket, ha nem eszik, akkor az Anda néni eteti, ilyenek, biztos fura lesz neki, hogy 30 gyerekre van 2 óvónő meg 1 dadus. De legalább Hanna ott lesz:) Szóval én biztos nem venném el a helyedben, hidd el, le fog róla szokni egyszer :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Nyugi, én nem akarok Rubint Réka lenni, csak azt nem szeretem, ha beülök a kocsiba, és felnyomja a nadrágom dereka a hájamat... Én még biztos nem vagyok abban a korban, amiről beszélsz, mert nekem jobban áll egyenlőre a versenysúlyom, mint a felesleg :P

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi! Szerencsés típus vagy, ha a fogyitól épp a kritikus helyekről megy le a felesleg. Nálam sajnos nem így van, hanem épp ellenkezőleg. Ahonnan nem kellene, onnan lemegy, ahonnan meg igen, onnan semmi, így rendkívül aránytalan gnóm lesz az alakom. Sajnos ez van. Inkább legyek kövér.

Linda írt smst, hogy bevágott a villám, és nincs netük, majd jön
sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez az ocsmány időjáráshoz? Múlt csütörtökön végre apa időben, fél 5-kor hazajött, hogy megyünk strandra. Dávidkára anyukám vigyázott volna. (csak Katával szerettem volna menni strandra, apa Katázik én Dávidkáznék és senki sem vigyázna az értékekre, szóval így döntöttünk, most először hármasban mennénk, annyiszor, de annyiszor nem volt velünk Kata, mert mamázott, így megérdemli na...) Amire Tatára értünk elkapott minket a felhőszakadás, meg kellett állni annyira ömlött a víz :( erről ennyit. Ma is akartunk anyukámnál pancsizni, amíg Kata aludt kimostam a medencét, feltöltöttem, hát amire kijutott alvás után 4kor elment a nap és jött a vihar, mondom ez nem igaz már :evil:
Egy kicsit tudott beleülni, de mondta fázik, így kijött.

Cumi: Kata reggel 2 órás séta után ma hazafele cumizott már, álmi volt. Erre a szomszéd tömbben lakó néni, aki eddig a haját dicsérte mindig Katának, egyébként nem ismerjük, köszönőviszonyban sem vagyunk. Ma megjegyezte cumizik még? Persze mentünk tovább és olyan 5m után nem tudom a kutyájának vagy vkinek aki jött ki a lépiből, mondta nézzed ekkora lány és cumizik, persze Kata ott figyelt mizu, aztán mondtam neki nem kell a nénivel foglalkozni. A néni meghallotta aztán mondta nem ám... Nem tudom mi a fészkes fenének kell ilyen megjegyzéseket tenni, aztán hiperérzékeny meg önbizalomhiányban szenvedő lesz a gyerek ... olyanokat be tudnak szólni és nem azért, de mind idősebb hölgy. Remélem én nem leszek ilyen :lol:

Jubi!
Na ezt jól megfogalmaztad "felnyomja a nadrágom dereka a hájamat" nekem is sajnos így van, sosem volt lapos hasam, de így hogy kitágult a hasfalam, na kész vagyok teljesen. Ha leülök, leguggolok is feljön a hasam és nyom, gáz. :evil:

True!
Igen, a cumival sajnos ez lesz a helyzet, új környezet minden, nem vehetem el Katától, ovónéni is mondta, nyugodtan legyen a szekrényben. Épp elég lesz elalvás előtt nem lesz kakaó, nem én leszek ott stb. de a cumi ott lehet, de azért remélem majd alakul és lassanként csak alváshoz fog kelleni, majd ahhoz sem. Hannát nagyon megviselte? Hány napig sírt érte, hogy aludt el cumi nélkül? Emlékszem írtad, hogy sírt.

Lindáékkal remélem minden okés, és semmi komoly. Mi félünk a viharban :( Most is villámlik, meg dörög. Tegnap meg jég esett babnyi, elverte a szőlőt.

Kérdés:
Nektek egy nap mennyit pisil a gyerek? Mert ma Kata 3x !!! pisilt, totál kiakasztó, jó nem is ivott sokat, meg lehet, hogy a fürdőben is pisilt nem tudom, de akkor is.

Másik kérdés, éjjeli szobatisztaság hogy alakul ki? Nálunk Kata 8 után iszik legalább 2,5dl-t kakaót...mivel későn fekszünk le. Ne adjak neki 6 után inni? Vagy hogy volt nálatok?

Na mentem Kata mellé, Dávidka fél 8-tól alszik, nem csodálom egész nap fél !!! órát aludt. Kata egyet, már olvas magának, így megyek hozzá, olvassuk az Anna és Petit, nagyon szereti. Ismeritek? Ajiba kaptuk, de annyira bejött, vettem még egy kötetet, sok kötet van, 2500 Ft.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Halihó!

Edit!

A 2 kérdésre a válasz.
Nektek egy nap mennyit pisil a gyerek?

Ne is kérdezd :evil: Úgy kell most könyörögni neki, h menjen pisilni, de nem megy. Ma is a játszón mondtam neki, h MENJÜNK PISILNI. Erre: nem kell. Persze bepisilt. Napközben eddig szobatiszta volt, most hugi miatt bizti visszafejlődés van. Már próbálkoztunk a d.u alváshoz is, h nem teszünk pelust, de mivel nem megy el pisilni alvás előtt, ezért pelust amint ráadom belepisil. Hála legalább a kakát a wc-be intézi.

éjjeli szobatisztaság hogy alakul ki?


Én úgy tudom, h arra is ugyanúgy meg kell érni, mint a nappali szobatisztasághoz. Tehát legalább ha 1 héten keresztül a pelenka reggel száraz marad, akkor kezdhetsz bele, h gumis lepedőt teszel alá. Nyilván én most Dórinál ezt meg sem kísérletezem, hiszen reggelre a pelenkája csupa pisis.

Szóval akkor nálatok is van külön progi, csak KATÁVAL mentek. Mi szombaton megyünk apa, Dóri, én először moziba. Kiváncsi leszek, h mennyire fog neki tetszeni. Jégkorszak 3-at nézzük meg. Már várom, h mit fog szólni hozzá.

True!

Akkor ezek szerint nem gáz, h köztünk van? Nyilván amint át fogja aludni az éjszakát már megy is be Dórihoz. De az bizonyára nem mostanában lesz.

Jubi!

Jaziról fotót kérünk. Én amint lehet fogyizni, akkor megint a 90 napos diétát fogom elkezdeni. Bár kaptam egy jó kis kazit. Cindy.C: Új dimenzió. Már megint dicsérnem kell a kaziját. Ismered?


Linda!

Mesélj mi van már veletek? Jó azt tudom,h most nincs net.
:lol: Még szerencse, h más baj nincs, h a villám becsapott.


Santos!

A kullancs elleni szerrel kapcsolatos tortúra ismerős. Most mondjuk pont én szívtam mert én nem kaphatok. Tehát a tavalyi 2 injekciót amit kaptam semmissé vált. Legalább Dórikám megkapta. Hétvégétek, h szokott telni? Apa mindig úton van? Vagy egész héten te szívsz a Kobolddal?


Friss képek:


[KÉP] [KÉP]


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!
Panna nagyon édes kis husos baba! :)

Edi!
Pisilés: volt egy nap, amikor Szegedre utaztunk, hogy reggel 6 körül - indulás előtt - pisilt egyet Jazi itthon, meleg volt, ivott is rendesen, mégis este 7 körülig semmi, akkor is azt mondta, hogy nem kell, de kikönyörögtem belőle. Nem is értettem az egészet, kicsit aggódtam is, de nem volt semmi gond.

Éjjeli szobatisztaság: nálunk - már írtam - úgy volt, hogy hiába volt rajta éjszaka pellus, felkelt, és szólt, ha pisilni kellett. Kimentünk a wc-re, utána visszaadtuk a pellust. Amikor már vagy két hete üres pelenkával ébredt, nem is adtuk rá. Ez tavaly decemberben volt, azóta egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor volt északai jbaleset.



Jazi új frizurája :D
Kép

Kép

...és egy pancsis:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Helló

Hát szerintem a gyerekeink (már a többség) most válik igazán szobatisztává..

Réka sem pisil (kakilni sem akar...én arra gondoltam,hogy a kaki-horror miatt nem pisil) de most,hogy írtatok,akkor nem vagyok egyedül ezzel.
3* pisilt tegnap,pedig ivott,igaz kevesebbet a megszokottnál. Éjjelre nem kért pelenkát, közölte,hogy nem kell már...ő megy óvodába és nem akarja felvenni.
Persze bepisilt,mert este 7-kor pisilt egyet éjjel felkelt ugyan,de nem akart kimenni,majd elaludt és bement.. :lol: ez van)
Valahogy így volt február táján a vécére üléssel is,hogy már ő nagyján..nem kell a pejenta..mondta akkor,de sztem a kaki azért stresszeli,mert eddig a peluba nyomta,most meg nem akarja oda,de a vécé sem jó...már a bokorba fogom küldeni ha kezdi a műsort... :lol:

Képzeljétek,önmegnyugtatásképp kértem egy időpontot gyerekpszichológushoz,pénteken megyek,csak velem akar beszélni először,kíváncsi vagyok mit mond erre a dac-nemkaki-visszatartom-anyupszicho-ra.
Jubi,
Tök ilyen haja van Rékának most. :lol:
Timi,
Hiába na szép ez a kölök.
Kullancs: ma felhívtam a kullancsatyaúristent (neten találtam a számát) jövő héten lesz oltás és benne van a tájékoztatóban is,hogy 3 hónap is eltelhet az 1. és a 2. oltás közt hálistennek.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok

Írtam egy hosszút, de elszállt :evil:

Hú Zsuzsi ez a pszichológus téma elég meredek... Én el sem mernék menni, ki tudja milyen pszichopatát nézne ki belőlem :lol: :lol: Egyébként Marcival anno én is voltam, de semmi olyat nem mondott, amit ne tudtam volna. Ha érdekel elmondom majd a sztorit.

Szerintem azért pisilnek kevesebbet, mert kiizzadják. Levinek főképp a kocsiban tiszta víz szokott lenni a pólója. emlékszem, mikor még pelusos volt, tök sokszor volt száraz a pelusa nagy melegben.

Jubi Jazinak nagyon tutkó lett a sérója :) Nem sajnáltad levágni neki?

Éjszakai szobatisztaság: nálunk mindháromnál előbb volt az éjjeli, mint a nappali, így kezdtük el nappal a bilizést. De szerintem is akkor érdemes megpróbálni, ha száraz a pelus. Vettem gumilepedőt a tescoban, mert időnként - kb. havi 1 - van egy éjjeli bepisi, de látszólag nem függ össze az ivás mennyiségével...

Timi: azt azért nem mondtam, hogy közöttünk aludt a Levi, csak a szobánkban volt az ágya :) Egyébként nem kezeltem tragédiaként, ha bealudtunk szopi közben, de ha észhez tértem, azért törekedtem rá, hogy visszarakjam. Gyönyörű ez a Panni baba :)

Edi: Hanna sokáig sírdogált a cumi miatt, sokszor láttam, hogy a száját nyitogatta, piszkálta - paráztam is, nehogy rászokjon az ujjára - de sok viselkedészavarát is a cumielvételre fogok. Levi is nagyon ragaszkodik hozzá. Azt mondta az óvónéni, csak akkor gáz, ha egész nap a szájában lóg. Hannának volt is olyan, hogy ha nem voltak barátnők, egész nap fetrengett a szivacson a cumival meg a takarójával. Akkor szólt az óvónő, hogy megbeszéli vele, hogy csak alváshoz kapja meg. Na akkor volt sírás-rívás jópár napig, de ugye az óvónéninek sírhatott.... Így szépen leszokott róla, de itthon többet cumizott. Levinél is zavar már egy kicsit, de végülis csak akkor kéri, ha már nagyon álmos. Nála biztos várok még. Ráadásul Hanna éjjel is felkelt többször, mikor nem volt cumi. Később erről leszokott, de marhára nem szeretném, ha Levi most elkezdené az éjjeli kelegetéseket.... Na mentem mert leragad a szemem. puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Végre van net,az iszonyú vihar múltkor tönkretette :cry:
Most visszaolvasok,látom van mit :wink:
Amúgy minden oké,bár néha olyan kényelmetlen minden póz(nem sex :mrgreen: )hogy sehogysem jó csak fekve lábam közt valami takarófélével....
Babuci sokat mocorog,készitek majd pocifotót,amúgy el vagyok havazva az itthoni dolgokkal,megint dolgozom a vir. boltba,még vasárnapig,ma is tök sokan voltak,persze mikor nincsenek kényelmesen ülök feltett lábakkal. :lol:
Luara dédimamival,imádja.Hétvégén vendégek jönnek,közben motorversenye lesz a családfőnek,meg anyukám szülinapja....
Meg sajnos az egyik barinőm közúti balesetet szenvedett az autópályán,mentőhelikpoter vitte Pestre.....de szerencsére semmi csontja nem törött el,s viszonylag jól van,hála légzsáknak,biztonsági övnek na meg a jó Istennek!!!

Na most olvasok,majd irok,de tuti nem ma :wink:

Hali,Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True!
Nem sajnáltam - igaz nem is sokat tervezgettem, hirtelen jött ötlet volt, amit gyorsan meg is valósítottam :D Nem szerette a fésülködést, mindig beizzadt a nyaka, és szerintem így nagyon kis cuki lett, ráadásul ő is kérte, hogy vájuk le (mondjuk ő azt mondta, hogy kopaszra, de azt egy kicst túlzásnak éreztem :D ) Ha meg majd hosszút szeretne/nénk úgyis megnő. Most az a legújabb, hogy fülbevalót szeretne. Én mondtam neki, hogy kicsit fájni fog, de azt mondta, hogy nem baj, ő akkor is akar. Holnap megkérdezem a kozmetikust...

Riz!
HOL VAGY?????????

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Halál fáradt vagyok. Ma elraktam a baracklekvárt, de vasalni már nem fogok, majd reggel gyorsan ad-hoc, mielőtt pakolok a nyaralásra. Holnap már ott ebédelünk, de nem kell sietnünk, csak 2-től lehet a szállást elfoglalni.

A tegnapi napunk elég érdekesen alakult, először elmentünk a sógornőmhöz Marciért, alighogy hazaértünk, Levi dobott egy hátast a kismotorjával, gurult hátrafelé direkt, a kerék meg megakadt egy buckában és szabályosan hátrabukfencezett, úgy, hogy akkorát koppant a feje a betonon, hogy megállt bennem az ütő. Felhívtam a mentőket, hogy mit csináljak, azt mondták, mindenképp koponya rtg. Na bementünk családostól a traumatológiára, este 7-től 10-ig ott voltunk. Hálistennek semmi baja nem lett, mégcsak pukli sincs nagyon rajta, csak egy pici hematóma. De nagyon durva ez a gyerek, halljátok. Szerintem nagyon magas a fájdalomküszöbe, múltkor megcsípte egy darázs, és még csak nem is sírt.
Mennem kell, mert időben akarok lefeküdni, hogy reggel fel bírjak kelni vasalni.

Sziasztok majd jövök nyaralás után

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok,
most átválltottam egy ideje olvasó üzemmódba, bocsi.

Jól vagyok, lelkileg is. Éljük a mindennapjainkat, Veronika sokszor megkérdezi, hogy hol van a Karolina, mikor megyünk hozzá, nem érti még szegény... De azt mondom prímán vagyunk! :)
Egyik barátnőmnek két hete halt meg a babája, 18 hetesen a hasában, Afp utani Uh-n vették észre, hogy nem él... 8 órás volt a szülés... Hát én azt mondtam neki, csodálom, ehhez kell nagyobb erő (nem értem a mai orvostudomány, miért nem talál erre ki valamit, hogy ne kelljen órákig vajúdni ilyenkor). De ő azt mondta, a mi helyzetünket találta rosszabnak, hogy már magamhoz szoríthattam, velünk élt... Ő is hívő, ő is így jobban feldolgozta. DE látszik, mindenki annyi terhet kap, amit elbír, és Isten ebben is segít, hogy elhordozzuk.
Nagyon sajnáltam szegényt, már van három csemetéje, de akkor is nagyon nehéz az ilyen :o

Járunk bölcsibe, lassan talán ott is alszunk, már tervben van egy hete, csak vagy kimaradt pár nap, vagy manci nem aludt még el ott :D
Melot keresek ezerrel... Semmi kilatas hirtelen, de majdcsak lesz valami. Előző munkahely ki akar fizetni inkabb... Meglatjuk, ezt is. Jogaszt is megkérdezek majd.



Amiért most "tollat" ragadtam, az ez:

http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... id=0907092





Egyik Babanetes társunk kislánya most igazán segítségre szorul!

Judicának leukémia miatt csontvelő transzplantációja volt, és most napi szinten vérre van szüksége, méghozzá egy ritka vércsoportra: AB Rh-. A kislánynak célzottan, nevesítve adhattok vért, amivel az életét menthetitek meg. Véradáskor kérjük, jelezzétek, hogy Asztalos Juditnak (született: 2001.10.04, taj: 118-918-642, anyja neve: Sigér Judit, kezelőorvosa: Dr. Simon Réka) szeretnétek segíteni, akit a miskolci GYEK Transzplantációs osztályon gyógyítanak.
A célzott véradások helyszínei Hajdú-Bihar megyében, júliusban a következők:
júl.10. Hajdúsámson 08.00-13.00 Általános Iskola
júl.13. Hajdúszoboszló 08.00-12.00 Tigáz Zrt.
júl.14. Hortobágy 09.00-15.00 Közösségi Ház
júl.16. Hajdúnánás 09.00-15.00 Művelődési Ház
júl.17. Téglás 08.00-15.00 Ifjusági Klub
júl.22. Debrecen 14.00-18.00 Cora Parkoló
júl.23. Debrecen 11.00-17.00 Campusz Fesztivál
júl.24. Debrecen 11.00-17.00 Campusz Fesztivál
júl.24. Balmazújváros 10.00-17.30 Orvosi Rendelő
júl.25. Debrecen 11.00-17.00 Campusz Fesztivál
júl.29. Tiszagyulaháza 11.00-15.00 Művelődési Ház
júl.30. Mikepércs 08.00-12.00 Művelődési Ház
júl.31. Hajdúszoboszló 08.30-17.30 Művelődési Ház


Természetesen, az ország más területein is van lehetőség a névreszóló véradásra, az erre vonatkozó információkat megtaláljátok itt!

Tudjuk, hogy mindennaposak a hamisnak bizonyuló segítségkérések, ezért is döntöttünk úgy, hogy ezt az üzenetet a Babanetre feltéve bíztatunk arra mindenkit, hogy ez esetben higgyen az olvasottakban, és ha lehetősége van rá, lépjen! Mert azt is tudjuk, hogy a Babanet erős közössége nehéz helyzetekben képes arra, hogy segítsen egy bajban lévő családon.

További információt itt találhattok: http://judica.freeblog.hu, de szerkesztőségünket is megkereshetitek e-mailben.




Kérlek adjatok vért ha tehetitek, nemcsak neki, másnak is jól jön. Olyan szörnyű a gyerekeinket szenvedni látni.
Azt NEM szeretném, hogy továbbított levelek garmadáját csináljátok ebből a cikkből, mert azokat nem szeretem, de szólhattok az ismerőseiteknek is, vagy csak a linket kuldjétek el ha nagyon akarjátok.

Jubi: bocsi, hogy nem válaszoltam. De most a sok-sok szabadidőt, ami ugye hirtelen rámszakadt, aktiv társasozással... váltottam fel. Meg belemerültem valami szerkesztésbe az interneten....
Azon gondolkodtam én is, amit régen te írtál, hogy nekem is kellene egy grafikus tanfolyam, apának meg valami honlapkészítő, és kellene egy vállakozás. Komolyan alig vannak munkahelyek, mi lesz itt később?
Santos: tőled is bocsi, se nem köszöntem meg a cuccot, se elmot nem kuldtem még. Csúnya nőci vagyok, bocsi
True: ez nagyon durva volt. Izgi minennapok (a balesetin)

Mindenkinek pussz

KépKép
rizibizi
 
 


True!
Te már javában nyaralsz, hát élvezd ki nagyon!! :D

Riz!
Örülök, hogy írtál!!!Elárulod, hogy mit szerkesztesz a neten? Saját honlapot?
A saját vállalkozás jó ötlet, és most vannak mindenféle vissza nem térítendő támogatások kezdő vállalkozóknak, nézzetek utána!

Véradás: én állandóan vashiányos vagyok és alacsony a vérnyomásom, ezért eddig sosem adtam vért (lehet, hogy csak én gondolom, hogy ez kizáró ok :oops: ), de tudom, hogy valamilyen ritka vérem van, mindjárt megnézem egy papíron, hogy milyen...aztán ha jó, akkor adok belőle.

Képzeljétek, kaptam a Páromtól egy kenyeres könyvet (most, amikor a fogyi miatt egyáltalán nem eszek kenyeret :D , de azért cuki, ez eszébe sem jutott, én meg nem mondtam már utólag neki), és sütöttem tegnap egy currys hagymás kenyeret. Egy-két falatot én is megkóstoltam belőle, és nagyon puha és finom lett. A másik topikba majd beteszem a recit meg a fotót, ha valaki extrém kenyeret szeretne...

Most, hogy nyári szünet van, szoktunk esti családi mozizásokat rendezni. Kipakoljuk az ágyszivacsokat a nappaliba, a fiúk ott alszanak és mozizunk. Tegnap Adam Sandler-rel az "Esti mesék"-et néztük. Nagyon jó kis film, a gyerekek is élvezték meg mi is. Az ilyen filmeket szeretem, ami úgy tud szórakoztató és poénos lenni, hogy nincs tele szex-szel meg káromkodással. Ott van pl. az "Igazából szerelem", az egyik kedvenc filmem, na arról sajnos ez nem mondható el, ezért azt a fiúkkal együtt nem is tudom nézni.

Mi még mindig szobafestésben vagyunk, a hétvégén a Danié készült el, most már csak a mi hálónk van hátra. Azt mondta a Párom, hogy kb. 100 e forintban gondolkodhatok, ebből kellene szőnyeg, festék, szekrény és asztal, lámpák meg dekoráció. Szerintem valahogy össze fogom hozni, mert ez ahhoz képest nagyon jó összeg, hogy eddig nem volt rá semmi...

A múlt héten voltunk Benivel szemészeten, ismét romlott egy dioptriát egy év alatt a szeme, most mindkettő -7-es :cry: így hát ma irány az optikus, és új lencse ,remélem egy huszas körül kijön...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Megnéztem, 0 Rh+ a vércsoportom, ez is ritka, de sajnos nem az, ami kell.

Közben Benivel megjártuk az optikust, hát nem jön ki egy huszasból, sőt a duplájából sem a szemüvege, 44 ezer lesz :? Hálószoba halasztva....

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Délelőtt már irtam(nincs a laptopon hosszú i,bocsi) egyszer egy regényt,de eltünt :( utána meg nem volt kedvem megint neki állni...
Hétvégén próbáltam sokat pihenni,elég fáradt voltam a virágbolti meló után,annyira sokat sikerült hogy ma reggelre beállt a derekam is,alig birtam menni,csak féloldalasan,bekentem,délutánra már egész jó lett.Poci növöget,elég nehéz vele közlekedni s bármit is csinálni,főleg aludni,éjjel is gyakran kelek,nyögve oldallsó felülésbe,lassan nehogy görcsöt kapjon a lábam,rendszerint éjfélkor kettőkor,négykor megyek pisilni.....
Általában itthon vagyunk Lauval,fürcsizik a medencében,én meg heverészek mellette,délután meg autóval lemegyünk a Balcsira.Egész héten jó idő lesz,Ildiéknek most szerencséjük van az idővel.Mi is elmegyünk valamelyik nap hajózni,talán Máriára s akkor ott töltjük a napot,családostól :wink:

Zsuzs,kullancsmizéria :roll: :? :shock: most akkor mi van?Ti is jöttök Balcsira,keszthelyi kiruccanás nincs tervbe véve??

Edi,nincs orvosom,én tervezek/terveznék csak császárt :lol:
Rucikat sem pakolgattam még,vendégeket várunk a lenti szobába aholmajd mi leszünk a babucival,addig meg még nem akarom berendezni.Szivesen pakolgatnám már pedig sa kis rucikat,de megvárom a 32-es uhgot is biztosan lány lesz e.Launak is kéne egy új ágy,mert amiben most alszik az lesz viszaszerelve.Az tök alacson,annyira fáj a derekam esténként,sokszor csak négykézláb jövök ki pusziszkodás után.(olyan jó különben hogy ő tök egyedül alszik)Lau nem sinylette mega cumielvételt,de bizti nagyobb korban nehezebb,szerintem ha kata majd megszokja az ovit akkor majd már simán eldobhatjátok ti is :wink:
Viharban én jobban parázok ,mint Laura :lol: Mikor villámlik ezt szokta mondani:valaki felkapcsolta kint a villanyt :lol:
Lau 6-7szeri pisil,sokat is iszik,vizet leginkább,de éjjelre muszáj a pelus,én nem ébreszgetem hogy pisiljen,majd megérik arra is.
Lekvár:vegyél Dr.Oetker 3.1-es dzsem fikszet,arra minden rá van irva,mit hogyan,hamar megvan és isteni a lekvár,most barack szezon van,főzzél azt :wink:

Timi,nagyon kis aranyos Panna :wink: Csak szopik,vagy kap egy kis vizet ebben a melegben?Más mint Dóri?Mikro tudsz pihenni?Fent irtam mizu velünk,szóval nem könnyű már a pocival,sokszor bekeményedik,szúr,nyomja a bordám,sokat mozgólodik....

Rizi,örülök hogy jól vagytok :wink:

Jubi,aranyos lett Jazi haja,Laué is kb ekkora,de még ez is meleg neki,egy kicsit én is fogok vágni belőle neki.
Te szemeddel mi van?Beniét nem lehet még műteni??



Na megyek,nyomok egy kis dinnyét.....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Jubi: :D te mindenkinek adhatsz, úgy tudom, csak te nem kaphatsz mindenkitől! ;)
A kislánynak olyan a vércsoportja, hogy neki bárki adhat, úgy tudom :) (Biológia, de régen volt....)

KépKép
rizibizi
 
 


Riz!
Tényleg? Nagyon nem vagyok képben, pedig biosz szakkörös voltam :oops: ...nagyon régen :D

SOS!!!!
Nem tud valaki NAGYON OLCSÓ pesti szállást? A szemműtét utáni kontrollok miatt 3 napig Pesten kell maradnunk a Párommal, de szállásra már nem akarunk sokat költeni, éppen elég a sok útiköltség meg a műtét díja. Szóval, ha valaki tud valamit, légyszi szóljon!!!! KÖSZI! (A műtét most szombaton lesz, kedd reggelig kellene a szállás.)

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi, (bocs, hogy beleszólok), kérdezd meg az egyetemek koleszait, mindig adnak ki szobát fillérekért.

Kép
Kép
dalminha
 
 


Helló
Jubi,
Érdemes a BME koleszokat kérdezni,ott szokott lenni hely...pl a Petőfi híd budai hídfőjénél van több kolesz is,úgy tudom lehet szobát foglalni előre,bár nem épp a legnyugalmasabb szállás,de olcsó.
puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Fúú de meleg van még mindig!De nem baj hisz' nyár van!
Szerdán hajóztunk,tök jó volt annyira tetszett Laurának,s csak este jöttünk vissza Keszhelyre hulla fáradtan,pont a hajóállomás mellett(B.mária) volt egy szabad strand,zsufolásig volt emberekkel amúgy,szóval ott letelepedtünk egy fa alá s élveztük a napot,családostól végre :lol: sokat fürcsiztünk,Laura alig akart mindig kijönni,karúszóval ügyesen lebegett,kalimpált.Persze nem tudott aludni a strandon egy picit sem,igy este 7 kor mire hazaértünk akkor tudott csak itthon,de másnap 9-ig fel sem kelt :lol:
Ma is megyünk,nemsokára ide a helyi strandra(keszhelyieknek ingyenes az egyik)de csak max .délig a meleg s alvásidő végett is.
Képeket majd töltök fel ,talán délután.
Képzeljétek kedden este pedig Ildiékkel találkoztunk,felhivott hogy mit csinálunk,s megbeszéltük a talit.Átjöttek Lelléről,tök jó volt kb 2 órát sétálgattunk dumáltunk,majd megsültünk...
Gyermekeik tök szépek,mint a képeken,s igazán nem értem miért irja mindig hogy rosszak a kicsik :mrgreen: hisz Levi hangját sokáig nem is hallottam,nem mintha Launak szófosija lett volna...
Szóval Zsuzs,nektek is át kell ruccanotok majd!! :wink: Nektek is jó idő lesz jővő héten!

Többiek mit csináltok a nagy melegben?
Tina s Hetti,ti meg bizti nyaraltok egyfolytában mert nem mostanában irtatok....

Na megyek,még elszaladunk boltba,akarok venni kukoricát,Launak nagyoin izlett a strandon.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Dög meleg van. Dávidka 3 órája, Kata 2 órája alszik, ki vannak ütve. Ma még nem mentünk ki, reggel is marha meleg volt. A héten 2x voltunk strandon 5-7-ig, bőven elég volt, Kata ki sem szállt a vízből. Dávidkára anya vigyázott, legközelebb ő is jön.
Na majd írok még, de folyik rólam a víz.

Érdemes a BME koleszokat kérdezni,ott szokott lenni hely...pl a Petőfi híd budai hídfőjénél van több kolesz is,úgy tudom lehet szobát foglalni előre,bár nem épp a legnyugalmasabb szállás,de olcsó.


Na erről tudnék mesélni, 5évig laktam egyikben :D :D (Martosban)

A Petőfi hídfőjénél a gépészkar koli van, na az annyira lepattant volt akkoriban...féltem komolyan :lol: most fel van újítva

Építőkar Vásárhelyi koli (Kruspér út) - mellette van a Martos koli - ott adnak ki szobát, mi vettünk ki, amikor mentünk esküvőre, de nem tudom mennyi volt, DE iszonyat lepattant volt, az ajtó annyira le volt szállva, hogy be lehetett kukucskálni, zuhanyzóról ne beszéljünk. 1-2 napot ki lehet bírni.

Jubi majd írd meg sikerült-e találni.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok, végre hazajöttünk, a nyaralás nem sikerült épp a legfelhőtlenebbre, elég annyit mondanom, hogy az első 3 napban Levi aftájának akut fázisa volt, a második 3-ban Marci és Hanna gennyes mandulagyulladása, na de volt kis átfedés a kettő között :mrgreen: Majd részletesebben is írok, de most megyünk buliba, apáék fognak zenélni egy motoros találkozón.

Zsuzsi, Boglár nem olyan klassz hely, viszont Lelle nagyon jó, (pár km a kettő egymástól) végülis itt kötöttünk ki, mert amit kinéztem szállás nem tetszett. :oops: Lellén van a napfény strand, amit már Tina is írt, ez nagyon bejött a gyerkőcöknek, homokos strand, itt saraskodtak egész nap, és van egy kismedence is, de ezt nem merném nyugodt szívvel ajánlani, mert szerintem a gennyes mandulagyuszit ebben szedték össze. Majd töltök képeket, de most asszem mennem kell, mert jöttek értünk.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló!

Pár kép,Ildiékkel,meg a hajózásról.....

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Töltök pár képet, bocsi, ha sok lesz :oops: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jubi: nem szoktátok több helyen megnézni a szemüveget? Manapság már annyi akció van. A régi keretbe is bele lehet rakni az új lencsét. Vision expressznél egyet fizet 2-t kap akció van, érdemes utánanézni, 45 ezer ft nagyon nagy pénz. Marcinak tavaly 17-ből kijött, igaz, neki kicsi a dioptriája.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok itt vagyok csak tényleg nyaraltunk egy kicsit. Kiskörén voltunk barátokkal, manó meg apánál. Mi pénteken mentünk le de a többiek már vasárnap lementek. Ez minden évben igy van, hogy van 1 hét barátokkal. Tömény buli. Ugyhogy pénteken kicsit mefffáradtunk :) Nagyon jót buliztunk, a szombat kicsit lájtosabbra sikerült. AZ idő is jó volt, ugyhogy fürödtünk is, csak este esett kicsit.
Majd 3án megyünk még 9 napra a Balcsihoz Páhokra.

Melinda

Aranyos vagy hogy hiányoltál. :)
Majd ha gondolod akkor találkozhatunk Keszthelyen :) Jó lenne talizni. Annakidején 2 éve nem jött össze.

True

Jobbulást a gyerkőcöknek. Ez tényleg gáz hogy az ember bármit összeszedhet strandon, én nem is megyek be medencébe épp ezért. Jó barna vagy. :) Remélem nekem is lesz majd egy kis szinem.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden oké :lol: :lol: ! Nyaralni most nem megyünk, majd remélem jövőre. Dög meleg volt múlt héten. Hála a lányok bírták, de én esténként tiszta ideg voltam, mert legszívesebben a bőrömet is levettem volna, mert annyira izzadtam. Szörnyű volt. Biztosan valami hormonom felborulhatott a szülésnél :lol:

Hettie!

Csak nem a Bobó országba mentek? Ezek szerint most minden rendben veletek?

True!

Milyen csinos nőci vagy Te! Nem értem, h miért panaszkodsz? És valóban nagyon szép színed is van. Jó a fürcsi ruhád. Gyerekeid még mindig nagyon szépek.

Lindám!

Szépen gömbölyödsz :lol: :lol: Csak így tovább. Eddigi súlyfelvétel? Milyen jó Nektek, h le tudtok menni pancsizni. Na nem baj, majd jövőre talizunk. Akkor már a gyerekek is nagyok lesznek :wink: Csak szopik Panna, de múlt héten vettem JANA vizet amit nem kell forralni, és abból adtam neki egy pici vizet 2 etetés között. Tudok pihenni, mert minden nap anyunál vagyunk. Így a Dórival alszom én, anyu meg a másik szobában Pannával. Olyan 2 órákat szoktunk aludni. De legtöbbször amíg alszanak a lányok, addig hazaugrom és rendbe teszem a lakásunkat. Jó, h ilyen közel lakik anyukám. És mi elég jóban vagyunk hála. Sokkal másabb, mint Dóri volt. Igaz amit mondanak a "NAGYOK", h két egyforma gyerek nincsen. Dórival el sem lehetett itthonról menni, ha fent volt, mert sírt. Állandóan altatni kellett, mert nem tudott sírás nélkül fent lenni. Remélem Panna ilyen is marad, amilyen most. Nem is bánnám, h az egyik nyugodtabb volna. Ma pl: Dóri sírt, h ne etessem meg Pannát! Vannak olyan hülye dolgai, h csak na. Meg adjak neki Kicsi Pónimat. Tudod van az a mese: My little Pony. Anyunál kitalálta,h neki kell olyan. Erre elkezdett hisztizni, verte a lábát, sírt stb.......Én az ilyenektől vagyok kiborulva. Meg amit ma művelt fagyizás közben. Kevés kellett, h a fagyiját ne dobjam el a francba. Csak éppen valami miatt én is türelmesebb voltam. :lol:

Jubi!

Hogy ment a fülbelövés? Nem fájt neki? Én felnőtt létemre nem mernék elmenni, mert szerintem iszonyatosan fáj. Ezért lyukasztattam ki a lányoknak még a kórházban.

Santos!

Mit mondott a gyerekpszichológus? Van remény, h majd kinövik?

:lol: :lol:

Pár friss kép:
[KÉP] [KÉP] [KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok olvasgatok néha ha internetközelbe kerülök.Mi Mamáztunk,de azt nagyon.Komlón-Dunaújvárosban.Nyaralni majd csak aug végén megyünk 1 hétre.
Balcsira készülünk már 3.-ik hétvégén ,de mindig közbejön valami.Jobb híján az utca végén levő dagály strandra megyünk le.Klassz csak drága.De itt van 5 percre.
Marvin viszont tiszta kettyó.Szó szerint nem akar vízbe menni.Nem értem mi lehet vele.Úgy viselkedik a medencénél mintha életében nem látott volna 2 m3-nél több vizet.Tavaly semmi gond nem volt.Szerintetek?Ordibál mint aki meghülyült.

True:
Nagyon szépek a gyerekek.jól nézel ki.Szép barna vagy.
A nagy fiad nagyon hasonlít rád.A 2 kicsi tiszta apa.sajnálom a betegséget.Látom hajókáztatok.tetszett a gyerekeknek?Marvin tavaly végig ordította.Igaz álmos is volt nagyon.A saras kép nagyon kemény.Főleg apa benne nyakig :lol: :lol:

Linda:
Milyen szép pocid van.Laura nagyon sokat nőtt.Csinos mint mindig.Irigyellek a Balaton miatt Laura a karúszóban nagyon ügyes.. Párom lánya oda megy nyaralni Balatonedericsre.Az mennyi tőletek?Lehet leugrunk hozzájuk majd, és benézünk Keszthelyre is.2 éve nekünk sem jött össze a tali. :(

Timi:
Nagyon édesek a lányok.Panna baba Nagyon hasonlít rád.Jó kis husis,micsoda hurkák :D Dóri sokat változott Igazi ovis kislány.Szerencse hogy ott van anyukád.Biztosan nehéz lenne egyedül,főleg hogy Dóri a dackorszakban van.

Riz:
Hogy vagytok?Veronika? Gondolom ö sem marad ki ebből a hisztis korszakból.Nálunk töményen megy a mit,miért,milyen,mit,miért,milyen.Képes akár fél órán át idegeni ezzel a 3 szóval.


Jubi:
Hogy sikerült a műtét?Klassz lett Jazi haja.Nagyon ügyes vagy.

Mennem kell.Augusztus elsején lakodalomba megyünk tesómékhoz.Vennem kell még ruhákat,na meg ajándékot is De mit ?? :shock: Kiugrom Cora-ba..

Hettie:
Képek???????? Kép

nagyfiam:

Kép

Kép
tina7373
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

ayse
 
 


Sziasztok

Végre írt valaki.

Nos, tévedés, egyáltalán nem vagyok barna, csak azon a képen valamiért ilyenek a színek :shock: csodálkoztam is rajta, még a kicsik is barnák, pedig ők aztán tényleg tökfehérek :) Igaz, 50 faktoros fényvédővel kenem őket, meg pólóban fürdenek :roll: :roll: na de fő a biztonság. Tina: két kicsim dettó, NEM AKARTAK BEMENNI A BALATONBA, CSAK OTT A HOMOKOS PARTNÁL BOKÁIG. Nem értem én sem, pedig itthon a medence kb. 60 cm mély. Gyerekeim teljesen be vannak csavarodva amúgy, sehová nem lehet velük elmenni. Ma voltunk OTP-ben, ott visítozva rohangáltak, majd Levi levette a szandiját és a széken ugrándozott, utána spárban a kiskocsit tologázva rohangált, egyfolytában attól paráztam, hogy nekimegy valami drága cuccal teli polcnak. Hihetetlen. Kemény biztonsági őrként nyakon csíptem és eltávolítottam a terepről, kimentünk a kocsiba, akkor meg üvöltözött és rugdosódott, alig bírtam betuszkolni és bekapcsolni a biztonsági övet. Tieitek hogy viselkednek a boltban???? Nekem mostanában nagyon durva, mert persze Hannával egyfolytában rivalizálnak mindenen. Ja, a hajózás tetszett nekik nagyon, csak a vége felé már Levi kezdett felélénkülni, és ugye ott nincs mese, kemény kézzel tartanunk kellett, mert fel akart mászni az ülésekre stb. Nagyon élénk mostanában.

Timi a te gyerekeid is gyönyörűek, valóban kis husika a Panna baba. Pónit lehet venni nagyon olcsón, Hannának is vannak olyanok, úgyse tudja, hogy igazi vagy nem :) Vegyél neki, Hanna nagyon jól eljátszik velük, egymástól is látják az ilyeneket a bölcsiben. Hanna még a kádba is be szokta vinni. Próbáld ki, ha szoptatod a kicsit, Dórit vedd magadhoz, és közben mesélj neki, akkor nem érzi kirekesztettnek magát. Együttérzek veled, mert én ezt ugyanígy végigcsináltam, csak segítség nélkül.

El is felejtettem írni, hogy Lindáék tök cukik, úgy elbeszélgettünk, mintha már ezer éve ismernénk egymást. Jók lettek a cuccok, Linda?

Tina, itt mifelénk pénz a divat lagzi ajándéknak, és úgy hallottam, mostanság 30 e dukál :x Még jó, hogy az idén nem vagyunk hivatalosak sehova.

És végül ayse: Nagyon sajnálom, együttérzek a szülőkkel, és imádkozni fogok a kisfiúért. Lehet tudni, hogy mi történt??? Szörnyű dolog ez, olyan gyorsan megtörténik a baj :(

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Miért nem írtok??? Mindenki nyaral? Linda? Remélem nincs semmi gond. Riz?
Jubi, sikerült a műtét? MUkkanjatok már meg :lol: :lol:

Én is csak esténként esek ide, de jó lenne olvasgatni titeket.
Nálunk elkezdődött az építkezés, olyan az udvar, mint egy atomtámadás után, ma hozták az építőanyagot, hétfőn jönnek a kőművesek. Minden délután a medencében aszalódunk, komolyan mondom óriási ember volt, aki ezt kitalálta :lol: :lol: és durván annyiba került, mint 1 strandolás ára. Mostmár tényleg kicsit lebarnultam. Sajna, jövő héttől már melózok, és ráadásul durva 2hetes lemaradást kell behoznom --- ááá már előre irtózok. Kicsiket párszor elviszi mama, amikor apának meló van a kőművesekkel. Ő most 3 hetet lesz itthon, utána még én 1 hetet, és lassan kezdődik az ovi, bár Levivel nem tudom, mi lesz, mert továbbra is bekakil. Már síkideg vagyok miatta, ma az apja az orra dugta, de semmit nem ért neki, délután is bekakilt. Nem tudom, mit csináljak vele.

Na rólunk ennyit, most ti jöttök.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Valóban hol vagytok?

True!

A bekakilást,h kell érteni? Úgy ahogy írod? Bugyi van rajta, és egyszer csak belekakil? A pisit meg elintézi rendesen? Pont én nem tudok ehhez hozzászólni, bár mintha visszaállna a régi rend pisilés terén. Nem pisil be napközben. A d.u alváshoz nem adunk rá pelust. Előtte megpisiltetjük. De még az sem menne, mert szerintem még azt sem érzi. Az esti az még nagyon várat magára. Majd erre is meg fog érni előbb-utóbb. Annak örülök, h a nappali pisi-kakit tudja kezelni. Ez a medence dolog valóban nagyon KIRÁLY dolog. Mi egész nap a lakásban vagyunk, és csak este 17 után megyünk ki a játszóra. Kint vagyunk kb 19-ig. Most is bazi meleg van. Folyik rólam a víz.

Én írtam :lol: :lol:

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Szia Timi, hát akkor ketten levelezünk :lol:

Igen, ahogy mondod, pisivel nincs gond, kaki pedig minden nap a bugyiba megy. :x Jön, hogy kakilni kell, de már be van kakilva. Egyszerűen nem értem. Pelust nem adok rá éjjelre sem, (gumilepedő van alatta) általában nem pisil be, persze néha előfordul, de ha a pelust ráadom, akkor a reggeli pisit nagy vidáman belenyomja és jön vigyorogva, hogy vegyem le. Én már el is könyveltem, hogy megyünk vissza a bölcsibe. Mert ha le is szokna a bekakilásról, az új környezet megint ki tudja mit hozna ki belőle. Nincs nagyon kedvem ezen görcsölni. Az a baj, hogy tudom, hogy türelmesnek kellene vele lennem, de pl. ma is, pont a pogácsát szaggattam, amikor bekakilt, marha higiénikus kakiból kipucolni és visszamenni a konyhába. Ráadásul pont meg is égett egy tepsi sütim emiatt, na ilyenkor persze hogy eldurran az agyam és leordítom, mikor tudom, hogy tavaly is már bilibe kakilt. Pedig biztos nem véletlen, hogy bekakil, de én ehhez kevés vagyok, hogy kiderítsem, mi lehet a gond. Na mennem kell, most legalább kidurrogtam magam. Lindának lehet írok smst, mert aggódok, hogy mi lehet vele?? Többiek???

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: