Új privát üzeneted érkezett!

5 hós poci:
Kép

tejbajusz:
Kép


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Hellóka,

Hát beigazolódott a dolog,vashiányos a bébike,de van valami gyulladása is,annak ellenére,hogy nem lázas elég vacak a vérképe,magas a süllyedése stb.,szóval nem volt elégedett a doki. :(
Élénk a kölyök,meg hisztis,meg totál nem látszik betegnek,de valami gyulladás lehet a szervezetében,na meg ez a neonzöld orrfolyás nagyon hülyén néz ki...szóval kapott antibiót,meg vasat,meg orrcseppet,oltást a jövő héten kap oltást is remélem,mert elmaradtak az eddigiek,hát nem örülök mit mondjak...(most elgondolkodva rájöttem,hogy lehet,hogy ki kellene hisztiznem egy arcüreg röntgent,hátha az lehet a bűnös,de végül is az antibiónak hatnia kell.) Az evészettel továbbra sem vagyok elégedett,de tutira idő kell még,főleg ha gyulladásban van valami...(ilyenkor úgy vagyok,hogy tök bosszant,hogy nem tudom mi van a kis szervezetében gyulladásban...itt agyalok,bezzeg nem leszek előrébb...nem lázas...akkor mi a fene ez?)

Hettie,
sütő :lol: hát akkor te sem vagy sütikirálynő :lol: :lol: (engem nagyon idegesít,mert szeretek sütni,főleg pizzát,a sütikben máffinban vagyok menő meg keltekben,a linzer nem megy annyira,na meg szeretem a csőben sült dolgokat,így a múltkori csirkém tragédia lett,nem tudom mi a szöszt csináljak a sütővel.

Lehet,hogy én is vashiányos vagyok,csomót szédülök,töredezik a hajam,fene tudja mi van....

fűű Linda már te is félidős vagy nagyon klassz,szaporodik itt a babanetes brigád...

Jubi hová lett??? ja meg mindig vannak eltűnők...Edi például...Anita...itt kéretik magukat... :lol:

megyek morogni a gyerek leletei felett.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


ja kérem a fodrásznál tök büszke voltam babalányra,ült,mint egy igazi csaj,majd amikor kijöttünk közölte,hogy :Levágattam a séjóm. :lol:
Fura lett,megszoktam a fürtöket,viszont kétségtelenül kényelmesebb és totál praktikus...majd lefotózom,kb olyan hosszú mint Laué.
na pusz

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 

 
 

Sziasztok

Santos, ne aggódj, szerintem bárkinek csinálnának vérképet tuti a vashiány. Hannának is mondta az óvónéni hogy vigyem el vérvételre, mert állandóan álmos, de kiderült csak amiatt, hogy gondja volt az ovival, inkább becsukta a szemét :lol: :lol: Nem hinném, hogy ez miatt vashiányos, mert itthon meg nem is alszik délután sem. De nekem elég volt a múltkor, nem akarom megszúratni megint, lehet, hülye vagyok, de csak lesek te milyen lazán viszed szurkáltatni... :roll: :roll: Persze ha nagyon muszáj lenne, vinném, de húzom-halogatom.. ...

Most állatul ideges vagyok, kicsi Marcikám megkapta tegnap a vágyálom bicajt, ma meg esett vele egy hatalmasat, (be az árokba, még jó, hogy sisakban volt), és képzeljétek valami gond lett a váltójával, tuti eltört egy fogaskerék (amit én is látok rajta), meg valahogy el van hajolva... Tiszta ideg vagyok, mert nem volt egy olcsó mulatság, de azt mondják ,teszkós bicajt nem is szabad venni, mert 2 hónap alatt szétesik, na most erre mit mondjak... Sógorom meg azzal sokkolt, hogy csak a 70 ezreset szabad megvenni... Hát ez 45 volt, basszus az egyik ismerősöm most vett egy tök zsír Suzukit 50 ezerért.... Persze ilyenkor apa nincs itthon, hogy megnézze mi a helyzet.... Szóval kis gyerek kis gond, szoktam mondogatni... A legjobban az fáj, hogy annyira boldog volt vele, most meg itt áll és nézheti csak...

Levikém nem tud még megtanulni bicajozni, viszont Hanna meg ripsz-ropsz megtanult (eddig nem is volt hajlandó ráülni), de már neki nagyobb méretű kellene... Ez meg majd lesz a Levié.

Na megyek, mert uzsiznak, végre hoztunk nekik új homokot, a régit a macskák teletojták :mrgreen:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na, írok még egy kicsit, mert tegnap csak magunkról írtam, de nagyon ki voltam borulva a bicaj miatt. Majd a héten apa elviszi megjavíttatja.

szóval: Linda szerintem tök pici a hasad, csincsi vagy nagyon. Lau mögött ez mind a ti telketek? :shock:

Timi: azért ég a hasad, mert már kicsi a hely a gyomorsavnak, és visszamegy a nyelőcsőbe. Próbálj meg pici adagokban enni, és kicsit feltámasztott háttal aludni (már amennyire lehet). Nekem Marcinál volt ilyen. De legalább már a finisben vagy, ezzel vigasztalódj.

Mostanában Levikémnél is beköszöntött a hiszti, de mivel Hannánál még el se múlt úgy igazán, ezért engem nem visel meg annyira. Tegnap nem akart jönni ebédelni, állt az előszobában és üvöltött, ki akart még menni homokozni. Hiába csináltunk bármit vele. Elkezdtünk ebédelni, de csak ordított. Egy darabig hagytam, aztán felvettem, kicsit kapálózott, odavittem a konyhába és megmutattam neki a kaját, akkor már mondta, hogy kér olyat. Mostanában nagyon jól esznek, viszont megint folyik az orrul, és Levi köhög is már jó régóta, de nem egyfolytában, hanem elmúlik-visszajön. Már mindent kipróbáltunk, holnap szerintem visszavitetem a dokihoz apával. Én meg nem tudom, mi lesz most, mert a munkahelyemről nem tudok eljönni több hét szabira, vagy ha eljövök, akkor nem tudom bepótolni a melót, és senki nem fog helyettesíteni. Ezért lehetséges, hogy pár hónapra visszajövök gyesre, ha máshogy nem tudjuk megoldani. Abban reménykedek, hogy így akkor már tuti nem vesznek vissza ha letelik a gyes, és kifizetik a jó sok végkielégítést. Önszántamból azért nem mondanék fel, viszont ez a munkahely nekem így a gyerekek mellett nem megfelelő. Szóval majd meglátjuk

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

A gyermekem nagyon de nagyon durván próbálgatja a határaimat.
Esküszöm én igyekszem,de minizsarnok nagyon durva tud lenni.

Ma azt találta ki,hogy krumplis tésztát enne,hát főztem azt,tök boldogan,mert jó ideje alig evett vagy nagyon szeszélyesen,gondolom a vas miatt (most mindent arra fogok),mire kész lett s tészta,már nem kellett,tojást szeretne...hát sütöttem tojást,nem kellett,így hát a két kaját én ettem meg (nesze neked)

Majd nem akart aludni (és bár tudom nem jó módszer,de már üvöltöttem mert nem bírom én ezt idegekkel,persze erre még jobban ellenállt,majd megzsaroltam (ami megint csak nem jó,de már nem éredekel) szóval megzsaroltam,hogy ha nem alszik,nem megyünk a játszótérre.

Alvás előtt 3 szor ment pisilni,2szer kért kakaót,és egyszer kakilt,a pelenkába,amit ő maga rámolt ki a szekrényből és vett fel,ráadásul közölte,hogy az ágyon ülve szeretné ezt az akciót végrehajtani...na erre borultam ki igazán,bevágtam a fürdőszobába,hogy akkor ott,kijött,visszatoloncoltam,kijött,majd addig karatézott,mígnem kakás lett a keze,a falba kente,üvöltöttem,elszaladt, összevissza kent mindent,elcsúszott a hypós felmosott kövön,bőgött,lemostam a fenekét,akkor belelépett a kakiba,megint felmostam,akkor megint kakaó...ááááááááá nem bírom.

Hiába minden,de én nem tudok ilyen szituban nyugodt higgadt és türelmes lenni. Fogalmam sincs hogy kell,közel jártam ahhoz,hogy nagyon elnadrágoljam a kisasszonyt,de semmit nem érne,a minap kapott a fenekére,de kb mintha nem is lenne,meg se rezdül,ugyan úgy csinálja azt,amit kitervelt,sőt dacosan még jobban,azértis,szóval felesleges. Olvastam mindenféle szakirodalmat,meg hogy kommunikáljunk a gyerekkel,meg hogy az agresszió,meg ilyenek...hát basszus,én képtelen vagyok ezeket a módszereket alkalmazni...komolyan mondom éreztem,hogy megy fel a pumpa és lilul a fejem...

Kíváncsi vagyok,hogy mire akar engem ezzel az Élet vagy a Jóisten tanítani,de ha türelemre,akkor az Ő módszerei sem tutik,mert ez csak olaj a tűzre...

Na léptem kv és agymosás.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Ildi,

Hát a kis kellemetlenség amivel a szuri jár,nem annyira durva,R nem cirkuszol a dokinál,sokkal durvábbak a velem való cirkuszai. Anyukám mesélte,hogy kiskoromban 2-3 éves korom körül több hónapig vitaminszurikat kaptam (már nem tudom mifélét és miért) de valahogy tök nem emlékszem rá,csak arra,hogy sűrűn voltunk a dokinál...szóval sztem ha gyorsan túl vagyunk rajta,akkor nem viseli meg a kölköt. (Itt okoskodok,de hallod engem ez a balhézás állandóan,a kaja a kaki és most ez az alvás körül nagyon kikészített,valahogy nem tudok úgy csinálni,mintha nem törődnék vele,egyszerűen idegesít,lehet,hogy túl jól akarom csinálni és a görcsölést érzi a kölök fogalmam sincs,de nagyon kész vagyok ettől...nem értem,eddig valamivel jobb volt,most miért kell ezt feszegetni???? -bocs. most jól kipanaszkodtam magam.

Bicaj...fúú basszus nem garanciális? Vigyétek vissza,hátha ki lehet cserélni.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Santos: sajna esésre nem vonatkozik a gari....

A fentiekről, amit írtál: pont pénteken döntöttem el, hogy veszek Hova kapszulát. Olvasgass róla :lol: :lol: Nekem muszáj lesz, mert a PMSt már nem bírom elviselni valami nélkül, egyszerűen iszonyú idegbeteg sárkány vagyok, a szomszédok - békés székely emberek - el tudom képzelni mit gondolnak rólunk-rólam.... Apát ez meg frusztrálja, rá is átragad és folyik az üvöltözés. Komolyan szégyellem már magam, úgyhogy itt az idő, valamit tennem kell.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

True!

Mi az a PMS? Lemaradtam valamiről? Egyébként ilyen akaratosság nálunk is van, de eszembe sem jutna ilyenek szedni. Azt hittem te nyugodtan tudod ezt kezelni. Dórinak a hisztijéről, akaratosságáról már írtam régen. Pl: mi nem jöhetünk el úgy a játszóról, h a Kittiék is jönnek velünk, mert amikor válnának szét útjaink, Dóri iszonyatosan üvölt Kitti után. Alig bírom hazacipelni. Persze ilyenkor kap a fenekére, de semmi. Felemelni meg nem bírom. Kitti meg sz@rik rá. Vagy milyen pl: mondjak még neked? Reggel ma kelt 5:50-kor, és már mondta is, h kapcsoljam be a MINIAXOT=MINIMAXOT. Persze adás csak 6-tól van. Erre elkezdett sikítani, rúgkapálni stb.....Én ezekre annyira betudok pöcceni, h csak na. Ráadásul tök álmos voltam, és ez mégjobban kitud borítani. De ha jól látom akkor Hanna még mindig benne van ebben a hiszti korban? Ez a canga dolog is, na hallod? Én is kilettem volna.

Santos!

Megértelek S.R-val kapcsolatban. Éppen leírtam Truenak az aggályomat. Én még amiatt is aggódom, h mi lesz itt még KÉREM SZÉPEN! Hiszen mindjárt érkezik tesó. Én is kivagyok ám. De nem gondoltam semmi tablettára. És apjára sem hallgat? Nem tart Tőle? Ma én is megzsaroltam, h azonnal csukja be a szemét, mert nem fogunk lemenni játszóra. Ami még engem kiborít, h egyszerűen olyan szinten nehezen alszik el, h csak na. 30-40 PERC kell amire elalszik. Most tegnap óta bevezettem, h mire jön PAnna egy pici megszokás legyen az alvásában, de hiába. Reggel 5:50-kor kelt, (szerintem igen korán), voltunk játszón 12-kor ebédeltünk mire elaludt 1:30 volt. Kiborító. Más kisgyerek a fáradságtól elájulna. Aztán kelt 15:15-kor, és 16 után mentünk játszóra megint. 18-kor feljöttünk, 19-kor fürdés, vacsi. 20 után mentünk be aludni, de nem bírtam már, h 21-óra és még nem alszik. Úgyhogy kijöttem a szobából. Muszáj, h 21-re aludjon, mert akkor megfogok bolondulni 2 gyerekkel. Így sem tudom még, h lesz. Szóval ne keseregj, mert nem vagy ezzel egyedül ( dac, hiszti, akaratosság).


Linda!

De pici pocid van. Lauval is ekkora volt csak? Mindjárt nézek én is egy Dórisat. Végül is Nekem is kb ekkora volt :lol: :lol: Találtam Pannásat is. Bár most nem annyira lelkisen voltak a fotók. Remélem nem fog PANNÁM haragudni Rám :D Azt nem mondanám, h jól elvannak Kittivel. Utálatos mind a kettő. Bölcsiben sem szoktak nagyon játszani. Oviban remélem beérnek.


[KÉP] Dórival 21 hetesen


[KÉP] Pannával 21 hetesen

Jó éjt: Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Micsoda szép pocik! Irigy vagyok :D

Timi:

Én Marvinnal 2 Rennie-t szopogattam / éjszaka.Jól írja True kicsit emeld magasabbra a hátad alvásnál az sokat segít.Nagyon csinik a lányok.Kittike tiszta anyuci.Most Dóri magas vagy Kitti alacsony?
A tévé nálunk is nagy hisztit vált ki.Bebe tévétek nincs?Az van éjjel is non stop.Biztos van gyermeke a csatorna kitalálójának :D Pár percre nálunk is be kell nyomni még van hogy éjjel 2-kor is.
Igen a lányom most 7.-es.Kéttannyelvübe vagy közgazdaságiba szeretne menni.A félévije 4,3 lett a matek egy kicsit gázos 3.-as lett a többi 2 híján 5-ös.Mondjuk a matek nagyon nehéz így nem is csodálom.

True:
Igaza van ismerősödnek.Biciklit nem szabad venni sem Tescoban sem egyéb bevásárló központban.A Tescos biciklire úgy lett volna garancia hogy mikor megvetted akkor elviszed egy általuk megadott kerékpár szaküzletbe beállíttatni pár ezer forintért.és a garancia oda szól vissza majd.Ha nem akkor marad a 3 napos csere garancia.Azért próbáljatok meg panaszt tenni Mivel tuti gyári hibás .Egy eséstől nem szabadna eltörnie.De ha javíttatjátok mindenképp szakszervizbe vinném hogy garis legyen utána.

Linda:
Nagyon aranyos a pocid.Olyan kisfiús :D
Laura várja már?tudja hogy bent van a kistesó?

Santos:
Nem semmi Réka.Ki sem nézem belőle hogy ilyen kis hisztigizi.

Mennem is kell megébredt a fiam..
Vendég
 


Sziasztok

Micsoda termés.

Timi: én nem a hisztiket nem bírom, (azt már megszoktam :lol: :lol: ), hanem úgy unblock mindent. A PMS a premenstruációs szindróma, amikor a mensi előtt hülye vagy. Vagy én legalábbis igen. Szorongok, depis vagyok, mielőtt megjön, akkor meg iszonyúan feszült. Minden idegesít. Neked nem szokott ilyen lenni? Figyeld magad majd ha esedékes lesz. Nagyon ki vagyok attól, hogy a melóhelyen is egész nap gürizek, itthon is, és hétvégén is egyfolytában ez megy, pihenés nuku, nincs rá időm. És akkor még mondjuk apának mindkét nap valami extra program, zene vagy paintball vagy meló, és rám marad minden. Ez a Hova kapszula teljesen természetes gyógynövényes cucc.

Tina: sajnos a beton szélére esett rá a váltó, és valahogy felpördült, szóval tönkrement. Erre nem vonatkozik a garancia. De már utánanéztünk, nem vészes az ára, 4500-ból meg lesz javítva, dehát kinek hiányzik egy ilyen kiadás. Én is hibásnak érzem magam, mert ugye ki gondolná, hogy ezt is el kell mondani, hogy a járdán nem kunsztozunk, hanem rendesen bicajozunk. Sajnos, nem lehet őket burokban tartani :(

Timi: mielőtt elindulnátok, fél órával már kezdd el mondogatni a lányoknak, hogy nemsokára indultok haza, és akkor el kell válniuk. Előbb-utóbb meg fogja érteni, és nem fogja váratlanul érni. Még Marcinál is ezt kell alkalmazni számítózás közben :)

Na mentem csajok, mert még nem is vacsiztunk, persze délután bejégkrémeztek, most meg nem éhesek, és még az udvaron ugrándoznak.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Szeretnék újra aktív lenni, ég a fejem, nagyon rég nem voltam. Néha benéztem, de az semmi nem volt.
Nem is nagyon olvasgattam, de vmikor sikerülni fog.
Ami megragadt bennem Réka rajza, nagyon ügyes :)

Kismamáknak kitartás, főleg Timinek, már bármikor szülhet, nagyon elment az idő :(
Linda nagyon aranyos a pocid, picike még :) Kis formás.
Timi neked meg nagy már. Jól bírod a kiképzést Dóri mellett?

Alvás: olvasom nem egy anyukánál nem megy az altatás. Nálunk semmi változás. Kata velünk alszik, ezzel bajom nincs, nem érdekel most ez. Viszont nagyon nehezen alszik el. Általában Dávidka dél előtt alszik, amikor felkel, hamiznia kell és pont akkor altatnám Katát. Vagy ha felkel és kis szopi van, akkor meg hogy kössem le az izgő-mozgó gyereket a sarokban, amíg Katának olvasok és altatom. Dávidka kiságyban nagyon nincs el, most kicsit szoktatom, mert muszáj ott is lennie, ha boldogulni akarok.

Ma pl. reggel 2 órát voltunk kint, 7kor kelt a Kata és 1 után aludt vissza, rengeteget sétáltunk és játszón is voltunk. Timi én sem értem miért nem esik össze? Du. is kimentünk 2 órát és 1 óra altatás!!! (mese olvasás és feküdtem mellette) fél 10-kor aludt el. Kért még kakaót, de csak nem aludt, többször rá kellett szólnom. :(
De majd ez is alakul, mindig reménykedem.

Dávidka az elmúlt 1 hó alatt felült, pár napra rá elkezdett mászni, most meg pár napja feláll. 8,5 hósan. Nem tudom hova siet. Kata 10 hósan ült fel, mászott és 12hósan állt fel, de 15hósig mászott. 4 foga van Dávidnak és megint jön kettő. 3hónappal kb.előrébb van mindenben. Napi 3x eszik + 5-6x szopik.
Sokkal kiszámíthatóbb, el lehet vele menni, megetetem utcán aztán rá pár órára szopi ha gáz van és kint vagyunk akkor tea hipp keksz, kifli amíg haza nem érünk.

Ma 2-2 órát voltunk kint. Katával már ki lehet mozdulni, elmentünk messzire, boltokba, postára és játszóra. Alvás után megint játszó, szerencse Dávidka mind a két kimenetel alatt egy részét átaludta.

Meg marha meleg van próbálok reggel 9fele lemenni, kint hami Dávidka, alszik és akkor időzítek, hogy a játszóra érjünk. A kisboltba be szoktunk menni téli fagyiért vagy nyalókáért. Szerencse Kata ezek mellett a normális hamit is megeszi, odafigyelek erre.

Katát beírattuk mi is az oviba. Ha felveszik olyan csoportba kerül, ahol 15 nagy 6 éves van és 10 kicsi lesz, akik 4 évet járnak majd, tehát 2 év múlva kezdik a kiscsoportot és akkor felvesznek még 15 kicsit. A másik csoport, ami tiszta kicsinek indul, az is okés, de ki tudja mi lesz a 4. évben, azt nem akarom, hogy Kata x társával más ovónőhöz kerüljön. Tesómnak sem volt jó. Így meg marad egy helyen. Remélem nem lesz gond a nagy kisgyerekekkel, de azt mondták az ovónénik, nagy szeretettel veszik körül a kicsiket.

Pár kép és megyek hunyni.
Visszanézem a képeket meg mindent, hogy képben legyek.

új póni pizsimben csokit majszolva:

Kép

Kép

Kép

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


helló
Holnap megyek melózni végre (gondolom ismét 2 hétre :lol: ) na de mindegy,a neonzöld orrizé elmúlt,már csak rekedt a gyerek,amolyan Janis Joplinos,de sebaj,majd énekeltetem a fátyolos hangján...szurit hétfőn kap ez még az elmaradt kullancs és Varilix oltása...épp időben...figyi nem tudjátok,hogy ha másfél évesen kapott kókuszos szurit,akkor most kell ismételni vagy nem???? ezidáig úgy tudtam,hogy kell,de most meg nem,mit változik ez folyton...vagy hogy ingyenes lett most rájöttek,hogy nincs elég és akkor mégsem kell az ismétlő oltás? áh mindegy is.

Ildi,
Ismerem a Hova-t anyukám szedte egy időben,de én alapból nem bírom idegileg,mondjuk eredetileg is, gyerek előtt is hamar belilult a fejem és felment a pumpa,szerintem rejtve olasz vagyok vagy valami déli. Ehez képest alacsony a vérnyomásom :lol: :lol: szóval nekem szerintem az egész életem egy bazi nagy PMS :lol: :lol: Most épp tök allergiás vagyok ömlik az orrom a szemem és én is Janis Joplinos vagyok hang ügyben. Most,hogy homeopata orvosnak érzem magam az utóbbi időben,megpróbálkozom a coryzalia tablettával,aztán meglátjuk mit tud.

Na vannak itt nagy visszatérők amint látjuk...
Edi
nagyon helyes baba ez a Dávidka...a pónis pizsit is elirigyeltem,én még kezeslábasban altatom Rékát,valószínűleg lusta is kimenni pisilni emiatt,mert az egész rendszert le kell akkor venni a body is ott virít még alatta...de ez a pónis pizsi nagyon állat...mondjuk vettem "én kicsipónim-" at Rékának (valószínűleg azért,mert nekem tetszett az én kicsi pónim,ő kb tojik a pónira,szóval én játszogatok vele...tök jó,illatos :lol: :lol: :lol: apa a favasutat szereti,meg a legót,a múltkor ő szólt,hogy nincs meg a helikopteres ember a kollekcióból,jót röhögtek a böliben. Szóval elvagyunk,a gyerek meg játszik amivel akar... :lol: :lol: :lol:

Fűűű ráborult a kávé a dolgozatokra,de durván,pedig még meg sem néztem őket,de égőőőő szétáztak,itt áll a kv az asztalon... :oops:
megyek felnyalogatom...kárba ne vesszen már...
pusz

többieknek is,majd sztem hétvégén tudok írni...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


ja,elfelejtettem Hettie,nem vagyunk horvátok,csak az ovi az,ha nagyon muszáj akkor lehet,hogy fel tudok mutatni valami nagyon távoli rokoni szálat,de sebaj majd megtanul a gyerek,nem lesz gáz,ha oda mennénk nyaralni,mindenhová őt küldöm majd előre,vagy én is megtanulok pár szót. Köszönni már tudok,remélem meg is értik :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Na végre ideértem...nekem mindig anyi dolgom van...
Lehet nem leszek pár napig,de próbálok időt szakítani,honap elutazunk a barinőmhöz Lauval Pestre, s ott leszünk hétvégéig.Rengeteg progit tervezett nekünk,már nagyon várom,neki is van egy 10 hós babája.Vonattal utazunk reggel hatkor,Laura nagyon várja már pár napja mondogatom hogy megyünk :P Még nem vonatoztunk,csak buszoztunk,de sokszor lementünk az állomásra nézegetni :lol: 5 kor fel kell kellnünk.én is várom már kicsit kimozdulok s nem kell főznöm :lol:
Ma amúgy finiket ettünk:brokkolikrémlevest és krumplis lángost hozzá saját bodzaszörpivel,ma lett kész miután két napot aszalódott a napon.
Ma beírattam Laut az oviba,utána meg egy órát kint játszottunk az ovi udvarán,most ezerrel alszik.Hála Istennek,ő remek alvó,sosem kell altatni :lol:

Tina,köszi bókót,meg Idi neked is az aranyos pocira,sjana ruhákban olyan nem jól nézek ki pedig :? A Barinőm szerint is fiús poci,majd meglátjuk.
Lau természetesen tudja,sőt ő szerinte fiú lesz,egyenlőre Babucinak hívjuk,s várja már hogy kibújjon,mindig mondom hogy nyár végére kíbújik,aztán utána majd nemsokára mész az oviba,elkisérünk a babucival,mesélhestz neki...
Tegnap főzött neki ebédet:épp a kanappén feküdtem.Odajött,felhúzta a polómat,rátette a kis edényt amiben "krumplipüré" volt :lol:

Ildi,sajnálom a bicajt na meg a gyermeket is,nem lett neki baja?
N ameg a melót is,nincs valami más kilátásban?Pedig jó lenne ha szakítanál magadra s pihenésre is időd,nehogy egyszer csak öszeess.neked is kéne a kikapcsolódás!!(iratkozz be egy salsa klubba :mrgreen: )

Edi,de jó hogy írtál,igen légy aktív!Kata milyen nagy vagy csak régen tettél fel képet, a haja is jó bongyi,meg hihetetelen szöszke :lol: Dávid is helyes,és ügyes ,mindjárt elindul :P
Nagyon elfáradsz gondolom estére a két gyerekkel.és Dávidot nem kell latatni?Katát nehéz lesz leszoktatnotok a ti ágyikotokból....
És pelus van még?

Zsuzs,te kis patikus,nem baj ,legalább lehet bátran kérdezni tőled mindenféle bajjal kapcsolatban. :mrgreen:
Rékának jobbulást,sajnálom hogy mindig ennyi baja van.
Szerintem a kókuszos szurit meg kell ismételni ha csak egyett kapott 2 éves kora előtt.
Te is lehetnél bátor s levágathatnád a sérót,majd meg nől!(sajna nekem is olyen hülye tokás képeim vannak...)
Ja én is legózni szeretek....
kv :roll: :?

Timi,jók a pocis képek :P Én úgy érzem most nagyobb mint annó Lauval,vele nem volt nagy a végén sem.
"utálatos mind a kettő" ez tetszett.Laut én is mindig "fekészítem"hogy ide megyünk oda megyünk ha ez megvan akkkor..így nem éri meglepetés és nem hisztizik :wink:

Na most lépek,lassan lejön Lau,addig meg betolok még egy lángit :oops: :lol:

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Santos!

Réka majd akkor fog barbizni meg pónizni, ha az oviban meglátja a nagyobb lányoktól :))) Hallanád Hannát, de neki alapból Janis Joplin a hangja, ha pedig hisztizni akar, akkor meg direktbe rekeszt :mrgreen:

Kérdés: tud valaki valami jó helyet elsősorban Balcsi mellett, ahova lehetne menni nyaralni? üdülési csekk elfogadó helynek kellene lennie, és nagyjából olyanra gondolok, ahol ugye 3 HANGOS, ROHADTUL HANGOS gyerekkel is lehetne menni. Jó lenne valami magán házikó, nem túl extra, és nem túl drága :oops: Lindus utánanézhetnél arra felétek mi a helyzet ilyen ügyben....

Na megyek alukálni

Jó éjt

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
A PMS tünetei nálam is jelentkeznek, hol erősebben, hol gyengébben, de nekem a MagneB6 is használ. Bár szerintem valahol pszichés is a dolog, mert Jazi előtt, amikor tutira 28 naponta menstruáltam, előtte mindig kiállhatatlan voltam. Jazi óta össze-vissza jön meg, így nem tudom pontosan, hogy mikor „kellene” a tüneteket produkálnom, és van, hogy nincsenek is. Bennem inkább peteéréskor van óriási feszültség.
Nyaralás: igaz, hogy nem a Balatonnál van, de nagyon jó hely, mi a múlt hétvégét töltöttük ott, de szeretnénk még visszamenni…csak nagyon hosszú az út egy olyan kocsival, amiben nincs klíma. A gyerekek jobban bírták a 3,5 órás utat, mint én. Szóval az Eperfás Tanyáról van szó, Szeged mellett. A puszta közepén van – lehet hangoskodni -, mégis nagyon kényelmes és felszerelt. Üdülési csekk elfogadóhely, és szerintem nem is húzós az ára. A www.eperfastanya.hu oldalon meg tudod nézni. Van benne szauna, lengőteke, röpi pálya, saját nagy úszómedence (a puszta közepén, nagyon vicces :D ), lehet íjazni, van csúszda, homokozó és hinta, darts. Mi nagyon!!!! jól éreztük magunkat. A napozóágyak pedig nagyon kényelmesek, ilyet akarok venni itthonra is. Ha gondolod e-mailben szívesen küldök fotókat, és a tulaj is nagyon rendes. Hat éve költöztek ki ők is egy közeli tanyára, azóta már két üdülőtanyát alakítottak ki, most csinálják a harmadikat. Szóval ezt a helyet mindenkinek ajánlom, aki nyugalmat és kényelmet szeretne egyszerre.
Most hirtelen csak ennyire futotta az időmből, de próbálok még jönni, olvasgatni és a képekben gyönyörködni mindig szoktam!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Bizti klassz ez a hely, de őszintén szólva nekem ez majdnem a szülőföldem, szóval nem igazán vonz. Ráadásul nem is olcsó. Nézegettem az üdülési csekkes oldalon a balatoni apartmanokat, és egy hétre egy apartman 180 euró. Persze vannak ennél drágábbak is. Még rá akarok kérdezni, hogy mi van akkor, ha mi 5-en mennénk, de egyértelműen úgy írják, hogy per turnus per apartman. Ha személyekre nézzük, akkor már horribilis ár. Esetleg van valakinek tapasztalata ebben? Mert így meg nagyon olcsónak tűnik, olcsóbb mint a bm üdülő. Igazság szerint az lenne a legjobb, nekem az a nyaralás, ha kiszolgálnak, de ahol kicsit nagyobb a hely, az szintén nagyon drága. Egy 15 nm-es szobában meg nem akarok szorongani, szóval nem egyszerű.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Az a 180 euro biztosan nem személyre értendő, és tényleg olcsó 54 ezerért. Mondjuk nem tudom mekkora és milyen felszereltségű. Szerintem nem volt sok az egy éjszaka 13 ezerért a Tanyán, hiszen mindenfélével el volt látva, és a saját szauna és saját úszómedence azért nem alapfelszerelés. Ugyanennyirét - sőt még drágábban - lettek volna belvárosi panziók egy kicsit szocreál stílusban :roll: Persze azért a Balaton teljesen más, biztosan jól fogjátok érezni ott magatokat. Azért jó találmány ez az üdülési csekk, bár mi nem kapunk. Apukám szokott kapni a munkahelyén, azt szokta nekünk adni, de nélküle nem tudjuk felhasználni, ezért gyakran járunk Papával együtt étterembe :D Mondjuk azt is élvezzük - főleg én, mert akkor nem kell főzni :wink:

Pocisoknak kitartás a frontokhoz! A múlt héten megszűlt a barátnőm, pontosabban megcsászározták, mert ő pici és vékony, a baba meg 4,25 kg volt, és nem tudta megszűlni. A másik barátnőm 4 hete szűlt, szóval most babadömping van.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Tegnap este akartam jönni, de rosszul voltam. Azt vettem észre az utóbbi időben, ha tejet iszom este vagy tejfölt eszek rosszul leszek kicsit és mennem kell wc-re...rakott kel kétszer ezt csinálta, meg múltkor sonkás sajtos petrezselymes tejszínes cucc volt. Na mindegy, hát én is öregszem.

Járok pár hete callanetics tornára, ide szembe levő házba. Végre én is kimozdulok nemcsak apa a sok focival. Rámjönnek a Kata születése utáni nacik, ez már haladás, de a hasizmom az nulla, teljesen szét van menve a hasam, a tornát sem érzem. Nagyon meg kell erősíteni az izmokat.

Tegnap sertéspöri volt tésztával, paprika salival meg tojásleves. Ti minden nap levest és másodikat is adtok a gyereknek? MErt nálunk ált. egy fogás van. Most a kettő mellett nem is tudok minden nap főzni és akkor is könnyebb dolgokat. Hétfőn buritót rendeltem, Kata szereti. Holnap kapok hamit. Ma krumplifőzi a tegnapi pörivel a menű és rendeltem bablevest, mert Kata szereti. Asszem a főzi du. lesz. Tegnap megivott egy egész actimelt tök örültem. Joghurt evés továbbra sem megy. És a kaki is többnyire bogyós.

Zsuzsi!
Neten rendeltem a pizsit egy nőcin keresztül. 5 font volt, de 430-as szorzóval, de nekem így is megérte. Kata szereti :D

Linda!
Dávidkát nem nagyon kell altatni, néha kis sírás, de nem vészes.
Kata nappal szobatiszta éjjel pelus van, de nagyon sokat pisil. Most 2x a délutáni alvásnál is bepisilt, de egyébként nagyon ügyes, nagyon ritkán van baleset, 2 hetente egy max.
Kint bokorba nagyon szeret pisilni. Bent meg bili van, de lassan áttérünk a szűkítőre, oda is tud pisilni.

Na majd még jövök, akartam írni Lindának meg még kérdezni Zsuzsitól.
Megyünk csicsi.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


True és másoknak is!

Mi már 2 éve használjuk az eurorest-es hotelcsekket. A csekk rendelhető a neten és csak 2990 ft. Ezért kapsz 2 hét ingyenes szállást európa ezer hoteljében!! Mi tavaly igy voltunk olaszban. 3munknak a szállás 160 ezer volt 8 nap teljes ellátás, degeszre ettük magunk ez jelenti a reggelit és a vacsorát ami rengeteg. De lehet választani ebédet is a vacsi helyett, de nincs értelme mert ugye ki megy vissza enni a szállásra főleg ha messzebbre mentünk. Igy csak az ebédet fizettük mi, ami ott volt ahol épp jártunk. Szóval a szállás teljesen ingyenes, és csak napi ellátást kell fizetni , ami a kaja. Ez nekünk napi 10 ezer volt kint. És semmi mást nem fizettünk. Ha a csekk nélkül mentünk volna dupla ennyibe került volna. Szóval ha nincs a csekk soha nem jutunk el oda ebbe a szállodába.
2 éve meg a Balatonnál voltunk Alsópáhokon ahol 3-an 8 napra 58 ezer ft-ot fizettünk!!! És ugyanaz a szitu mindenhol. Ingyen szállás, kaja amit a napi ellátásból finanszíroz. Sőt valahol benne van a pia is. Van olyan hely ahol 5 személyre szól a csekk, amugy 2 személyre szól, de hát lehet több csekket is rendelni. És most tegnapelőtt kaptam egy ajándék masszázst+ termálfürdős belépőt ajándékba Hévízre a wellnes hotelbe ami 4 csillagos. És ezt csak azért mert már többször is rendeltem csekket. Most is ezzel megyünk majd, és az akcióban már vesznek részt 4 csillagos szállodák is, ami szintén nagyon olcso igy a csekkel. Ha érdekel az oldal: www.eurorest-hotels.com (magyar oldal) csekket pedig ugyanezen nevű oldalon lehet csak annak org a végződése.

Edi

Nálunk általában van leves is mano is meg én is nagyon levesesek vagyunk. :)

Barátnőm is most vasárnap szült, nagyon édi kis hajas baba, nagyon nagy fekete haja van:) Mondjuk apukája egyiptomi :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Itthon vagyunk, mert mindkét gyereknek jó csipás volt reggel a szeme. Más bajuk nincs, de eljöttem velük táppénzre.

Hetti: regisztráltam, elküldtem a 7 emailt, most kíváncsian várom, mi lesz. Hihetetlen, hogy ez nem kamu :shock:

Edi: tuti, hogy epeköved van. a tünetek alapján. Nekem is van, de nekem nincsenek tüneteim, véletlenül derült ki, mikor Levivel 30 hetes terhes voltam, egyszercsak elkezdett baromira fájni az alhasam. Be is kellett menjek a kórházba, mert az hitték, vakbél, végül elmúlt teljesen magától és ki sem derült, mi volt, viszont kiderült az epekő. Állítólag meg kell műteni, de ezt is halogatom. Mondjuk nekem tényleg nincs semmi tünetem, de a begörcsölnék, biztos gyorsan megműttetném. Amúgy renteteg nőnek van, és a többes szülések nagyon hajlamosítanak.

Én mostanában nagyon keveset és trehányul főzök, de még hétvégén is, amiért nagyon szégyellem magam. De most ennyire futja tőlem. Majd ha lesz szupi konyhám, akkor remélem, ez megváltozik :lol: Ma mirelit wedge krumpli volt fokhagymás csirkemájjal. Szerencsére a gyerekeim válogatás nélkül zabálnak mindent, különösen Hanna. Iszonyú mennyiségeket megeszik méretei ellenére. 15 kg :lol:

Na megyek gyorsan vasalok egy kicsit, mert mindjárt keltenem kell Levit, megyünk a dokihoz.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Szia True!
Hát szerintem meg nincs epekövem, nem olyan rosszul vagyok. Hanem mintha összeettem volna (mondjuk azt nem írtam tegnap narancsra ittam tejet :oops: :oops: ) szóval kis gyomor-hasfájás nem vészes és wc-zem, sima normálisat, semmi extra és okés vagyok. De régen is volt ilyen, de vhogy most összekötöttem a tejföllel. Na majd ha legközelebb eszem ilyet beszámolok és meglátjuk :)
Köszi a figyelmeztetést, én ilyenre nem is gondoltam.

Hanna milyen magas?
Nekem Kata olyan 95cm és 14,5 kg, nincs sorvadásban :lol:
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi: nem kell ahhoz annyira rosszul lenni, látod, én rosszul se vagyok :) mégis van. A tejföl miatt gondoltam, mert attól szoktak rosszul lenni elsősorban az epések, hasmenés, hányás, stb.

Hanna 106 cm. Levit nem tudom, de ő is 14 kg pedig 2 évvel kisebb :shock:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Hettie:
Szerintem ez a csekkes dolog azért sántit.Én is rendeltem még 2 éve de nem vettem át.Mert jobban megnéztem az általuk kiadott szállodák és apartmanok árát.Ugyanott voltam mintha nem adtak volna semmit.Sött.
5 éve Olaszba járunk .Én a legolcsóbb megoldást a kinti irodával látom elintézni.Közvetlenül a szállodától vagy az apartman tulajdonosától foglalunk.
Beírtam 3 szálloda nevét és ugyanazt az árat kaptam mintha nem is lenne csekked.
Nagyon kell figyelni.Örülök ha nektek bejött.Héviz szuper hely.Menjetek el ha van rá lehetöség.De tudom ajánlani Hajdúszoboszlót is.True ez neked is szól.Ott szállodában voltunk félpanzión.Degeszre ettük magunkat.És 4 embernek volt összesen 150 ezer.A Hotel Mátyás csak ajánlani tudom.

Jubi:
Klassz hely csak mi egy kicsit nyüzsisebb helyeket birjuk.Azért jó neked hogy a gyerkőceid így elvannak.

Edi:
Kata sérója be@rás..Nagggyon szép...Gyönyörű kislány.Dávidka is jól megnőtt.erős stramm kisfiú.

Késöbb még jövök..
Vendég
 


True

Miért küldtél 7 emailt?

Tina

Szerintem nincs benne semmi sántító dolog, mert nekik ez reklám. Ahol voltunk a balatonnál megnéztem és 8000 ft lett volna csak a szállás per fő per nap, na ezt nem kellett kifizetni. Amugy meg 4200 ft-ot fizettünk egy főre. És ennyiből sehol nem kap az ember reggelit és 3 fogásos vacsorát. Ugy hogy én rákot, kacsa meg libamájat ettem. Olaszban meg csak a szállás lett volna egy tizes. És nem ettél semmit. És mi is 10-et fizettünk de azt csak a kajára. A szálllás meg ingyen volt. Azért irtam hogy duplája. Én is nézegettem hogy a csekk nélkül mennyi, és mindenhol joval több a csekk nélkül.
Mi horvátban még a csekk nélkül voltunk 90 ezer körül volt az apartman. És nem kaptunk semmi kaját, semmit. Na most ennél kevesebből vagy ennyiből már szállodába mehetsz és kaját is kapsz.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie:
Igazából erre gondoltam:

eurorest csekkel:

http://www.eurorest-hotels.com/index.php?id=03_module&lng=hu&cid=9&rid=112&ctid=1428&htid=2260

És nélküle:

http://www.hoteldellemimose.it/ita/listino.htm

Az utóbbiban benne van a strandszerviz is.Ami nem kis összeg spiaggán.Láthatod semmi különbség.
Balatonra nem ismerem de örülök tényleg ha nektek bejött.Annyira azért nem nézegettem.Ahova mi jártunk még ajánlat sem volt így utána nagyon nem is foglalkoztam vele.de érdemes azért leellenőrizni.
Idén mikor mentek?Hátha összefutunk tényleg :D

True:
Keszthely gyönyörű.Klassz a strand és jókat lehet sétálni.És nem utolsósorban még Linda is ott lakik :wink:

Rohanok mert muffint sütök.Csak benéztem.
Vendég
 


Sziasztok!

Na még itt vagyunk Pesten,szombaton utazunk haza.
Laurának természetesen nagyon tetszett a vonat,egyfolytában magyarázott, kérdezett,nevetett nem bírt nyugton maradni,ettünk ittunk,olvastunk nézegelődtünk,szóval klasz volt,csak az nem hogy másfél órát kellett várni Budafokon,mert bombariadó volt a Délibe :shock: :? :roll: :o de jól bírtuk :D
Ma buszoztunk,meg villamosoztunk,voltunk egy játszóházban is.Laura nagyon fel van dobódva a sok élménytől,bár a nagy forgalomtól kicsit fél és úgy szorítja a kezem hogy csak na :P


Ildi,az én virágos "fönököm" foglalkozik házkiadással.Saját házuknál van egy csomó apartman,írom mindjárt a címet,nézd meg,de bármi plusszat meg tudok kérdezni,mert vasárnap úgy is megyek melózni. :wink: Szerintem olcsó,igaz kaja nincs de kereshetek valami olcsó helyet,bízz bennem,Kesztehyel is csak 8 km,mert ez amúgy Balatongyörökön van.Úgy tudom ü.csekket is elfogad,és tuti van 50 százalékos strandbeléőjegy!!
www.leitnerhaz.com

EDi,na Lau is így van,rengeteg vizet iszik,így alváshoz mindig kell pelus.
Hát nálunk nincs leves meg második,vagy egy bő leves van vagy egy bő második,ma rántott husi volt meg krumplipüré.
:P
Mi az a buritó??

Mi idén sem nyarlunk,majd talán jővőre,esteleg leugrunk Orfüre a haverokkal egy hétvégére.Jővő héten jönnek viakolorozni az udvart,oda fekettük be a nyralós pénzt,de jővőre tuti Görögország vagy Bulgária lesz.


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok,
most csak magunkról, ne haragudjatok, Karolina "beteg" :(
Szombaton elment a hangja, vagyis fura volt amikor sírt, gügyögött... vasárnap délelőtt imaházban már "zihált"-néztük, hogy lehet melege van, meg izgatott...
Délutáni alvás után már nagyon zavart, hogy se hangja (mint mikor lehalkítod a tv-t), meg ahogy a levegőt veszi....
Ügyelet--aktuális doki (ő adott anno ész nélkül antibiot Veronikanak) mindent számonkért rajtam... hogy minek adok tápot, mikor jó húsban van.... mondtam pótlás, mikor pl este csutka a cici...--gyümölcs, főzelék miért már most.... ekcémára hajlamos bőr (pont mintVeronikánál), miért azzal kenjük néha amivel....(szteroidos vacak).
Erre ő is allergiás tünetnek vélve, a "fulladásra" szteroidos vackot írt ki, amit krupposok kapnak, és lómennyiségben szabta meg az adagot. És még borostyános köptetőt ajánlott. Másnap házorvosnál jelenéssel!
Amúgy Karolina nem köhögött, és anyuka arra gondolt, hogy lehet az elektromos szúnyogírtó tett be a babának, amit péntek és szombat este dugtam be egy-egy órára a kicsiknél is (Mert itt, meg lehet dögleni a szúnyogoktól szó szerint. Írtás után is csak egy napig van csend, utána szúnyogözön... :( )
Háziorvos azt mondta, mint amit a védőnő a telefonban, ügyelet előtt látatlanban, hogy a csemete valószínű csak nagyondenagyon felhevült, és a hideg lakásba, boltba, helyiségbe érve a hideg levegőtől megfázott a torkán, azaz hurutos lett... Kapja a köptetőt, calcimuscot, és tovább a szteroidos vackot csokkentett mennyiségben. Ekkor még nem is tudtam, hogy szteroid, csak dokinő mondta, hogy nem érti, mit hőbőrgött a kolléga, ha ő is hasonló szert ajánlott a babának. Na ezért néztem utána a neten, mit is kaptunk :o :x
Szerdán már csak a köptető meg a calcimusc ment... javulás semmi, csak rosszabb nem lett. Anyuka -én-- totál kiborulást hajtottam végre otthon... már asztmának is beazonosította a tüneteket egy ismerős :oops: De utána apuka helyretett, elmondta miben különbözik ez attól....bla-bla Pár óra múlva már csak azon izgultam, hogy az idegtől el ne menjen a tej, mert Karolina most nem fogadja el a pótlást, így betegen. Mondjuk a ciciknek ez jo, tessék aktívabban dolgozni. Megbeszéltük apával, hogy ha nem javul, akkor nem várunk még egy hetet, hanem hétfőn beutaló, és fül-orr-gége, és ott vagy megnyugtatnak, vagy azt kezelik, ami valóban a baj! :? Férjem azt is mondta, hogy bizonyos babák ilyen korban még nem tudnak köhögni, mint Karolina is - ez tuti így van, mert másfél hónapja is volt már, hogy zavart, hogy valami volt a torkán, és lusta köhögni. Akkor lándzsás utifűvel rendbehoztam)
Így Pénteken nálunk mégis meglett tartva a baba-mama összejövetel, mikor is egyik anyuka nyugtatott,és mondta nem minden köptető használ, váltsak nyugodtan... Gyerek asszisztensnője is helyeselt.... Így ma délután már ambroxol-q-t kapott.
Ma az új köptető elött már tett némi kísérletet némi köhögésre, de még sehol nem tartunk, csak hallgatjuk, hogy hrrrcsrrg-g.
Kedve jó. Étvágya nem. Néha kiborulok, néha nyugodt vagyok.

Valószínű tényleg csak megfázott a torka, és nem tudja felköhögni a szutykot, de a lecseszős ügyeletes orvos, meg a nemmondoksemmit,delegyentutinyugodt,mindenrendben-lehet,kéthétigistart gyerekorvos totál kikészítettek.


Így vagyunk. Persze kruppokkal és asztmákkal is lehet élni, tudom, de apa szerencsére helyretesz mikor totál eltévelyedek a diagnosztizálással. Kellemetlen a helyzetben, hogy mikor Karolina megébred, főként a nappali zajoknál, akkor nemigen hallani, hogy felsír....Hallgatóznom kell :? Bébiőrt a panelba?! :roll: :lol: Éjjel azért jól hallani.

Szokás szerint ezt sem sikerült két sorban leírnom. Tessék köveket rámvetni.
Olvaslak titeket, én magnebéhatot kaptam apától, és ha van időm, citromfű teát főzöm-iszom az idegre. Mert ez a pms feszültség nekem is van, egy hónapban egyszer, és egy hónapig :P :twisted: :twisted:

Valakinek sikerült a fentieket dekódolni? Értettetek belőle valamit?
Megyek pihenni, bocsi a rizibizimonológért!!!! :oops:

KépKép
rizibizi
 
 


Riz, mit az a szteroidos izé amit Veronika kapott? Mi ilyen randa köhögés-hörghurutra húzó jellegű levegővételre Ventolin inhalátort kaptunk és Pulmicort-ot. Ezek mindig bejönnek. Lehet, hogy erről beszéltél, de hidd el, nem véletlenül írták fel. Amikor begyullad a gyerek torka-hörgője, akkor azok a kis alagutak, amik vannak a gégében, összeszűkülnek. (Az allergiarendelőben igen szemléletes ábrákat láttam :))))) Náthától és minden egyébtől. Tehát jó, ha valami segít a légzésben. Bizony ettől tud fulladni a gyerek.

A köptetőkről: sajnos, még nem sikerült meglelnem a tutit. Régebben a Mucopront tuti befutó volt, de mostanában semmi nem használ. Hanna most gyógyszertári kakukkfüves szörnyet kapott, (200 Ft), majd beszámolok az eredményekről. Csak ebben meg azt utálom ,hogy 10 ml-t kell beadjak neki, és tényleg nagyon sz@r az íze.

Ma délelőtt elmentem körmöshöz meg vásárolni, odalett az egész délelőttöm, de apa kitakarított és megfőzött. :P Ezt már szeretem. Igaz, reggel rendbetettem, amikor beszólt, hogy a kakaót megcsinálhattam volna mielőtt elmegyek. Mondtam neki, hogy ő mit csinál meg, ha időre megy valahova??? Néha ilyen is kell kérem szépen.

Képzeljétek, tegnap voltunk kirándulni rendőrségi buli volt, annyi kullancs volt mint az állat. Fürödtünk a kullancsirtóban. Remélem, megúsztuk.

Na pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Most nézem, hogy Linda írtam neked valamelyik este, de én nem látom a hsz-t.... szóval pont ilyen dologra gondoltam, mint a főnöködék háza, csak a bekerített-belépős Balaton sántít a dologban.... Persze tudom, az északi parton mindenütt belépős a Balcsi, de egyenlőre még nem döntöttünk... De azért köszi.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló,

Riz,a borostyános köpető tényleg nem sokat ér,Réka mindig ezt kapna...ha megvenném( asszem Pro-span a neve ) az Amborxol q és a Rhinatiol (málnás ) ér valamit,bár nem tudom ,hogy Karolinának lehet-e adni ezeket. Visszagondolván Réka hörghurutra 4 hósan Spiropent nevű hörgőtágítót kapott,fulladásra valami theopillini-s kúpot (amiből van tartalék itthon) Szerintem vigyétek el fül-orr-gégére,mert inkább nézzék meg,lehet egy harmadik doki megnyugtat. (engem meg szokott) Egyébként R a tejtől ill a hypoallergén tápitól is tudott ilyen fini tüneteket produkálni,de nem gondolnám,hogy nálatok ez állna fennt. Mindenesetre sztem jobb megnézetni,mint két különböző doki közt vergődni.

Ildi,
Valahol hallottam egy ilyet,hogy akit szeretnek a szúnyogok,abba nem megy a kullancs...engem nagyon szeretnek...még egy kullancsom sem volt...de aztán lehet,hogy ez a hatalmas népi bölcsesség sem ér túl sokat...Szóval Réka is csipás lett,most kamillázom feszt,most ment kedden bölcsibe,nem akarok megint itthon lenni,hétfőn kapja az oltást,mindkettőt,remélem hatni fog,tekintettel arra,hogy az egyik kolléganőm infarktust kapott,lehet,hogy nem is tudja érettségiztetni a gyerekeit,így hát nem tudom mi lesz valószínű,hogy én szóbeliztetem az egyik végzős osztályát,hát nem hiányozhatok most...Jön az urad Hegyalja feszt-re? Én júl 16.-án megyek az üdülési csekkemből :lol: Machine Head lesz,imádom imádom,remélem tényleg el tudok menni rá,szigeten meg Faith No More a másik nagy nagy kedvencem...bocsi hogy itt offolok,de úgy örülök ezeknek.
Jajj én is voltam kozmetikában tegnap leszedettem magamról amit lehetett,most tervezgetek,hogy mit tegyek,mert kapok adóvisszatérítést és mégiscsak meg kéne csináltatni azt a fürdőszobát...
Olyan fura érzésem volt,kérdeztem a bölcsiben,hogy miket játszik a gyerek,de azt mondták,hogy olyan magánzó,inkább megfigyeli őket a tornába beszáll,de a gyerekekkel nem játszik,mondjuk nem értem,hogy ez miért gáz,monjuk nem úgy mondták,mintha gáz lenne,de az itthoni viselkedése alapján nem ezt képzeltem el...ez most nyomaszt.

sztem 2.5 évesen még nem kell valakivel játszani..vagyis a kortársakkal...vagy igen? azt hiszem ez valami 3 éves vagyis ovodás korban kezd el fontos lenni...vagy rosszul tudom? Valaki valamit tud erről?

Azt hiszem még Edi írta,hogy mekkora Kata,hát Réka is 14 kg,most,hogy kapta a vasat,nagyon eszik,remélem megmarad,apropó vas: Edi,Kata szedett vasat ugye? Vagy csak úgy volt hogy kell? meddig kellett szedni?

Megyek teregetni...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Santos!

Még három évesen is teljesen természetes, hogy a gyerekek inkább egymás mellett játszanak az oviban, mint egymással, szóval emiatt ne aggódj!!

Köptető: nekünk a lándzsás útifű szirup is jó szokott lenni...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok,
köszi a reagálásokat.
Hétfőn tervben van a fül-orr-gége. Reggel időpontot kérek (aznapra) és útközben felvesszük a beutalót...
Másfél hónapja mikor nagyon kicsit hurutos volt a torka, akkor lándzsával hoztam helyre én is. De az köhögéscsillapító, így most nem mertem adni, hanem pont köhögnie kellene... de nem akar. Bár szerintem a lándzsa már rég rendbe hozta volna :x :evil:
Magamon szívesebben kísérleteznék.

True: a bőrére, amikor nagyondenagyon gáz, akkor elocom-ot kell kenni, ez is szteroidos vacak. A doki pedig Rectodel kúpot írt ki neki, ez is szteroidos vacak. Közben majdnem kinyírt az elocomért, hogy azt nem szabad rákenni a babára....
Amúgy a kúp annyira nem vált be ezen esetben.

A borostyános valóban prospan névre hallgat :D

Kullancs errefelé is van. Veronika egyik kortársa most szedett össze egyet :( épp most kapja a harmadik oltást ellene a kislány, kis fűben járkált :o
Mi is beoltottuk Veronikát, mert AKCIÓS volt. Hát ilyen is van. Állítólag véletlenül ezt a sorozatszámot támogatta a TB. Gyerekorvosnál csak meg akartam kérdezni, hogy mennyiben fájna, mire mondta most vegyem meg, most olcsó!!!! Az utolsót hoztam el a gyógyszertárból. a Két oltás volt olyan 3500 Ft. Mázli!!! Érdekes, hogy ebből nem három, hanem kettő oltás kellett csak, plussz évente majd az ismétlés.

Santosom, multkor meg akartam írni, hogy én is hasonló kiborulásokat végzek mostanában mint te... Csak itt a kakikenegetés elmarad :lol: :lol: és Veronika is újabb dac-hiszti-akarom-nemakarom korszakba lépett :o

A szúnyogriasztós karkötőt mi is láttuk a gyógyszertárban. Apa fontolgatja, hogy vesz is... :idea:

Mindenkinek jó éjszakát! És köszi a HSZ-eket! zi

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok

Lándzsás útifű is köptető, nem csillapító. Csillapítót nekünk csak éjjelre szoktak írni, egyébként mindig köptetőt, száraz köhögésnél is, én ezt nem értem, de drnő szerint ha köhög, akkor valamit ki kell köpni. Akinek be van oltva a gyerek agyhártya ellen, az is figyeljen nagyon a kullancsra, mert a Lime kór ellen az nem véd!!! (Én ezért is nem oltattam.) Szóval bárkit kullancs csíp meg, szerintem érdemes egy antibio kúrát felvenni. Egy távoli ismerősömet több mint 10 éve csípett meg kullancs, Lime kórt kapott, és már alig tud mozogni :(

Nekünk a lándzsás nem használt, és a dr nő azt mondta, az gyenge, csak akkor jó, ha kicsit köhög.

Santos: a drágámnak feltett szándéka, hogy Machine Head-re megy, és úgy gondolom, nem is igen fogom tudni megakadályozni ebben ... Úgyhogy ott bizti taliztok majd. De velem meg remélem, 29-én. Intézd már úgy, hogy el tudj jönni. Majd pogózunk a pánkokkal :lol: :lol: :lol:

Még kiscsoportban is normális, ha egyedül játszanak a gyerekek. Mindig úgy sajnáltam Hannát, mert mikor mentünk érte, folyton egyedül bogarászott az ovi udvaron, de az óvónéni mindig megnyugtatott, hogy ez így jó.

Levi az első perctől szerelmes a Lillába, és együtt szoktak motorozni :))) (Nagyon szép kislány, szóval jó ízlése van a gyereknek.) AMúgy néha tök kiakadok a gyerekemen. KÉpzeljétek, ha meglát meztelenül, azonnal vigyorog, A CSICSID ANYA mondja, úgy kell elszaladni előle, de a tv-ben is a cicis csajokat állandóan bámulássza :shock: :shock: múltkor hisztizett, mikor a MR és MRS-ben a csajokról leszedték a melltartót, hogy ő még azt akarja nézni... Na erre mondjatok valamit.

Na megyek aludni pussssz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Köszi a játszós hszt mindenkinek,reméltem is,hogy nem kell még együtt játszani...mostanában egy csomószor érzem azt,nemcsak a gyerek kapcsán,hogy nyomasztanak dolgok,akár egy pici vita is az urammal képes napokig a bögyömben lenni... :?

R tortyog,de most szerintem már nem akarom meghallani és kész. Hétfőn úgyis viszem dokihoz,ha beoltja beoltja,ha nem nem...majd öntök rá lándzsás utifüvet és rákötöm a porszívóra,de eddig nem jött semmi...az eddigi neonzöld elmúlt teljesen,vagy lejjebb ment,hogy ott álljon lesben a szenya...

Ildi,
A gyermekem is figyeli a másik nemet,riheg röhög,ha az apját látja fürdeni,ha meg becsukom a fürdőajtót felháborodik és kukucskál a szellőző nyíláson hason fekve :lol: ...meg is kérdezte a minap,hogy neki hová nőtt a kukija...vagy hogy lesz -e,majd végignézte a babáit és nyugodtan konstatálta,hogy mind leány.

Hű mennem kell,eladtam a babakocsit,2-re jönnek érte,még le kell szednem a szekrény tetejéről.

pusz

Riz,gyógyulást,azért írd meg,hogy mit mondott a fülész-orrász-gégész...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


................
Vendég
 


Mi is AMbroxol q-t szedtünk mikor köhögött, meg valami másikat is, de mindkettő jo volt.
Nálunk manó szokta mutatni magán, meg rajtam hogy cici, közben meg nevet. :)

Tina

Mi majd augusztusban terveztük Alsópáhokra, mert most nincs pénzünk. 59 ezret meg valahonnan csak szerzünk. Annyi lesz majd a nyaralás meg persze le is kell menni.
Néztem az oldalakat amit küldtél. A második, amin a hotel árai vannak, abban szerintem nincs kaja az csak a szállás, mert amit kiirnak abba nem tartozik bele. Ugyhogy szerintem a csekkel jobb mert ott annyiért kapsz 2x kaját is. Vagy abban benne van a kaja is?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Néhány rosszul sikerült kép a vagány fiamról :) (Muszáj lesz beleinvesztálni egy fényképezőgépbe) Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hi mindenki,

most gyorsan csak: Riz tegnap küldött egy sms-t,hogy gégegyulladás gyanújával kórházban vannak,remélem azóta már jobban van a pici,vagy hazaengedték őket. Szorítsunk,hogy minden oké legyen!

Puszi nektek

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!
Kicsit Off.
Bocs hogy ismeretlenül írok.Látom Hettie irt az Eurorest csekkről.Mi is voltunk vele nagy átverés az egész.Szomszédaink olcsóbban voltak ugyanakkor ugyanabban a hotelben mint mi.De előfoglalási kedvezményt kaptak ami a honlapokon nincs feltüntetve.Mi meg nagy semmit.

http://www.fogyasztok.hu/cikk/20090310/fogyasztovedelem_eurorest_ugyfelszerzes_ingyenenek_hirdetett_de_megsem_ingyenes_termekkel/

Mindenkinek szép napot és további boldog babavárást.

Bocs az off-ért.
demike
demike
 
 


Sziasztok!

Csak egy picit helyzet jelentés. Még PANNÁM rendkívül jól elvan. :lol: :lol: Nem tudom miért, de Dórinál nem voltak jóslófájásaim, vagy ha voltak is azok enyhék voltak. Most akkor ez lehet azért van, mert 2. terhesség? Egy-egy ilyen fájásnál már bizony nézem az órát, h akkor ez most az??????? Múlt héten voltam dokinál utolsó uh-n, és már a BPD-t nem is tudta megmérni, mert a koponya mélyen van lent. Így semmit nem tudok, h kb hány kg. Bár azt mondta nem kicsi, nem nagy. Majd persze meglátjuk. Már várom nagyon, de elképzelni sem tudom. Bettusom mondta majd értesít Benneteket.

Riz!

Remélem semmi komoly nincs veletek. Szorítok, h semmi komoly ne legyen.

True!

Mi bajod a cangás képpel? Jól lefényképezted. Amiről írtál PMS dolog. Nekem soha nem volt ilyen. Nekem megjön és kész. Nincs előtte semmi bajom hála. Remélem Panna szülése után is így marad.


Santos!

Nyugi Réka miatt. Dóri és Kitti 6 hónapos koruk óta vannak együtt. Bölcsiben alig-alig jásztanak együtt. Hol az egyik undi, hol a másik. Ma is bevittem reggel Dórit bölcsibe, és mégcsak nem is tette át a lábát a küszöbön, nem is tudott még senkinek sem köszönni, Kitti a sarokból: DÓRI EZ NEM A TE KUTYÁD!!!!!!!!!!!!!!! Olyan viccesek tudnak lenni. Együtt fognak járni oviba is. A lényeg, h mi anyukák jó barinők vagyunk. De Kitti szokott olyat is csinálni, h köszönök neki reggel: SZIA KITTIKÉM! Erre Ő: NEEEEEE!!!!!!! Aranyos bébik még.

Linda!

Hogy bírod? Tudni lehet már a nemét?

Edit!

Megmértem Dórit: 1m magas, és 16 kg. Nem csenevész hála Istennek!

:lol: :lol: Csodaszépek lettek a babáid :lol: És ez a szép pizsi :wink: Dóri mellett a kiképzés???? Ez jó kérdés. Már meg is szoktam. Mintha azt vettük volna észre apával, mintha csökkent volna a hisztije. Aztán majd meglátjuk mit fog alkotni amikor itt lesz Panna. Egyébként most az alvást már a 2. hete nagyon szigorúra fogtam, és bizony 21 előtt már alszik is. Tudod szeretnék majd olyan estéket, h mind a két gyermek alszik, és mi apával kint ülünk a nagyszobában " kéz a kézben" és nézzük a Tv-t, esetleg magammal is tudok foglalkozni stb.............Persze a szoptatás nem tartozik ide, mert azt ugyebár úgyis az elején elég sűrű. De hétvégén is 13 óra előtt már alszik Dóri. Alszik kb 16ig, és akkor még ott van az egész d.u. Na de nyilván az életben ez másképp lesz bizti.


Mentem, mert mindjárt indulnom kell gyönyörűmért a bölcsibe.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi

Már tényleg nincs sok időd :) Akármelyik nap ott lehet a kezedben a pici :) SZorítok a szép szülésért.
Dóri csenevész :lol: Hát szerintem sem az. Manóm is valahogy ennyi paraméterekkel rendelkezik.

Demike

Sajnálom hogy nem jött be nektek. Mi már 3. éve használjuk.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek,bocsi,3 napig nem is leszek ,megyek a vir.boltba egy nagy esküvőre készülünk már holnap délben nekiállunk.Nem is jövünk haza anyukáméknál alszunk.
Olyan klassz idő van,hogy Laura már 3 napja pancsizik kint a medencéjében,majd dobok képet de nem most.
Mindennap epret eszünk,már 500 ft ért lehetette kapni a piacon,s mellette gyümilevest gyártok,annyira szertjük,Laurának is izlett. :lol:

Riz,remélem jól vagytok már, bizti tök szörnyű lehet a kórházban való tarzózkódás :cry:

Ildi,ügyi a fiad,olyam mintha triálozna :wink:
Egyszer kérdezted Lau mögötti telket,hát a csereszenyefáig a mienk,szóval nem olyan nagy,összesen 500 nm a telek,de azon a ház meg a garázs kb 300.

Timi,most jól vagyok,bár még mindig olyan hamar álmi leszek....
Természetes d vitaminban sem szenvedek,napozom eleget,már van egy kis szinem :lol:
Még nem tudjuk mi lesz,majd ha megyünk 4dre,gondolom.
Szép nagy Dóri,Lau 97 cm és 13 kg.
Én is drukkolok hogy minden rendben legyen :wink:

Na léptem,jó éjszakát!
Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Lányok, sajnos rossz dolgok történtek velünk.
Szerdán átkerültünk szegedre, a gyermek intenzivre. Tüdőgyulladás és szívprobléma (jobb oldal megnagyobbodott), és pénteken, vagyis tegnap délután hirtelen fordulattal a kicsi KAROLINA itthagyott minket. Majdnem két órán keresztül próbálták visszahozni... de ő nem akarta.
Előtte voltam vele ekg-n, ami jo is lett, de fel is hergelte magát, meg azt hiszem feladta.
:cry: :cry: :cry: :cry:
Amúgy nem tudni "még" mitől lett ilyen beteg.... virusra gyanakodtak, a tudőgyulladásnál... de szivével is mi lehetett, lyuk, vagy szívizom... vagy vbármi. Semmit nem tudtak, nem tudnak, de láttam, és tudom, ott jo kezekben volt, nagyon lelkiismeretesnek tuntek. Sajnos nagyon megterhelte az oxigénigényes állapot....

Csodálatos fél évet kaptunk az Urtól az ő személyében, sok-sok szeretetet adott és kapott. Sokat változtatott rajtunk, és igyekszem úgy élni a jövőben, hogy méltó lehessek a mennyhez én is, és ott ujra találkozhassam majd vele. Mert ő egy különleges kis személyiség volt.
Ő egy kis angyal volt, szó szerint!

KépKép
rizibizi
 
 


Kedves Riz! Nem találok szavakat :(

Őszinte részvétem!! Sok erőt neketek!!
Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Riz, nem tudom mit lehet ilyenkor...nagyon sajnálom :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Drága Riz.
Nem tudok mit írni.A legmélyebb részvétem.

Nem találok szavakat.
tina7373
 
 


Kedves Riz!

Nem találok szavakat :cry: :cry: Őszinte részvétem.

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Boldogan jöttem, akartam Nektek sokat írni, de nem fogok :(

Nagyon le vagyok döbbenve....

Riz!
Őszinte részvétem :cry: :cry:

Kép
Kép
edi78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: