Új privát üzeneted érkezett!

viccaolvasztam és kullanc meg egyéb kisz finom helyeszírászi hibáckák vannak...na cá cép napot.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok, hajtogatás utáni--ébresztés-séta előtti, egy gyors pársoros.

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepet!!! Sok finomságot, kevés felesleges kilóval :lol:

Anita: köszi az üdvözlést, és igen, nagyon is emlékszem, hogy te sem mindennap jártál fel ide anno... hi-hi :lol:

True: muszáj aludnom, a házimunka ritkán hárít ettől el :P Bár egyre kevesebbet alszom délután ;) alakulok :)
Képet dobok, igérem, még a héten igyekszem. Pénteken voltam fodrásznál, azóta mégjobban megújultam. Majd mutizom ;)

Hétfőn baba-mama klubban voltunk, a védőnök szervezése révén (havonta egyszer van ilyen). Kedden a kicsit vittem UH kontrollra. Szerdán tanácsadás oltásokkal. És Rékababához hasonlóan tegnap Veronika kapott kullancs elleni oltást és biciklit is egyben. Azaz külön-külön, de tegnap a kettőt :D :lol: (Ma porszívózás-mosás.)

Santos: veled megbeszéltük a hisztit telefonon. Azóta nálunk most csend van. (Santos nincs egyedül, rizi is furán kezeli néha a hisztit, amelyiknek oka nincs.....bla-bla. Hasonlo baba-mama sztorik ;) ) Lakásfelújításhoz neked és Trunak hajrá!!!!!
True: tök ügyes Levi, hogy nem pisilt bele a gatyójába ;) Mi is elkezdtünk bugyizni délelőttönként itthon, most, hogy bejött ez a jobb idő. Szó-szó...
Most olyan gyereklszerelembe estem, hogy neeeeeeeeeeeeem akarok még dolgozni menni soká-de-soká!!!!

Jubi: mi lett Jazi karján azzal a hemabigyóval, ami ott volt pukli-folt....?


Lépek, mert így is több lett ez 5 percnél :o
Sziasztok!!!!!!!!!

KépKép
rizibizi
 
 


Végre, hogy írt valaki. Már azt hittem, vége ennek a topicnak.

MIlyen jó, hogy ilyen klassz idő van! Holnap szabin leszek, persze van mit csinálni.

Levi a bölcsiben sincs pelusban, nem igazán jelzi még mindig a cuccot, viszont nem pisil be :roll: :roll: Mostmár gatyóban is vittük a bölcsibe 3 napja, és ugyanabban a ruciban jön haza. Kis ügyeske. Viszont ezzel egyidőben éjjel bepisil. Gondolom, mivel napközben kontrollálja, éjszaka már elengedi magát. De nem baj, azzal még ráérünk, ha olyan lesz, mint a tesói, akkor 1-2 hónap alatt az éjjeli is sikerülni fog.

Levinek nincs bicaja, pontosabban Hannának van, de még ő sem tud rajta tekerni :oops: :oops: Levinek van egy nagy gokartja, az tök jó, de még azzal sem tud közlekedni. Ő még motorozik. Az udvarunk lejt egy kicsit, rossz nézni amit művel a mocival.

Hát igen Riz, az ember mikor otthon van, el sem tudja képzelni, hogy újra bekerüljön a taposómalomba. De nem nehéz visszarázódni. NÉha azért jó érzés, hogy nem a kakis pelenkák töltik ki az életedet. Furcsa, de tényleg így van, ami az otthonlét alatt élet-halál kérdésének hatott, így a távlatokból rájössz, hogy csak egy kis jelentéktelen valami. De neked még messze van ez, Karolina még nagyon pici baba.

LÁnyok én el sem tudom képzelni, hogy mi lesz, ha 1 évre leviszik a gyedet. Nem tudom elképzelni, hogy 1 évesen beadják bölcsibe a gyereket. Pedig ha most terveznénk gyereket, akkor más választásom nem lenne. Szóval én örülök, hogy ezen a projekten túlvagyunk.

Hű basszus ennyi szurit beadatni. :roll:

Én múltkor az allergián teljesen készen voltam, apa vidékre ment, nem tudott velünk jönni, hát nem volt egyszerű. Úgy akartam, hogy Hanna legyen először, ő nem sírt volna szerintem, de Levi akart lenni az első, így ő elkezdett üvölteni, utána már Hanna is üvöltött, letépték a ragtapaszt, eldobálták a vattát és felváltva szirénáztak. Hanna vádlón mondta: MONDTA EZT A LAURA AZ OVIBAN HOGY ÍGY FOG FÁJNI ÉS IGAZA VOLT!!! És újabb üvöltés. Kb. fél óráig egyfolytában felváltva vagy együtt. Szóval én kötelezőn kívül nem szurkáltatok. Ha belemegy a kullancs úgyis elmegyünk a dokihoz, de inkább kullancsriasztót használunk.

Egyébként pont ma lett kész az allergiavizsgálat eredménye, ami szerint nem allergiásak, de mivel nem csináltak bőrtesztet, így szerintem erősen kétséges az eredmény. Egyébként az immunszintjük alacsonyabb, ez utalhat allergiára is, de a doki valamiért eldöntötte, hogy ők nem allergiásak és punktum.
Mondjuk én ennek csak örülök.

Na mentem puszi, ha nem jönnék boldog húsvétot mindenkinek!!ű
Holnap böjt!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

 
 

Én nem adnám be 1 évesen a gyerekemet. Még most is eléggé ódzkodok tőle hogy menjen e oviba majd szeptemberben. Olyan aggodós vagyok. Voltunk most kedden olyan ovis beszoktaton,,de nem valósznű hogy ide fog járni, sztem majd Gyöngyösre fogjuk. De én annyira parázok: vigyázni fognak e rá, figyelnek e rá. Nem lesz baja? stb... Most is mikor ott voltunk hátrament, ott meg senki nem volt... Na meg ő kiszökik a kapun is.... 20 fős csoportok vannak 1 ovónő... ennyi gyerekre nem lehet figyelni.. nem tudom... :roll:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Micsoda klassz idők vannak,már le is égtem egy kicsit,most hogy jobban vagyok s végre éjjel is normálisan alszom,egyre többet vagyok kint,átültettem a leándereimet,banánt,citromot.
Vettünk végre székeket s asztalt a teraszra,nagyon tetszik,meg a filing is,azóta minden reggel s este ott eszünk bámuljuk a teliholdat:szupcsi.Laura is mondja:új széken eszünk :P Most is ott eszik egy vanilíás pudingot,sajna a yoghurtot nem eszi meg mostanába,esténként meg állandóan virslit kér :roll:
Ő is bugyiban van vagy annélkül és akkor nagyon ügyes,de ha adok rá gatyeszt egyből becsurgat.
Mi is voltunk ovis nyílt napon.Laurának nagyon tetszett nem is akart eljönni,ragasztott,színezett, remélem a beszoktatás is ilyen könnyű lesz,az ovónénik is barátságosak voltak.Vegyes csoportba fogom íratni majd májusban,és addig tényleg kell orvosi vizsgáltara mennünk.
Van 6 féle foglalkozás,számolás,kreatív dolgok készítése,balett is.Itt 25 gyerek van egy csoportba két ovónénivel.(valaki írja meg hogy most mi van mert azt hallotam Laura majd nem aludhat ott mert én itthon leszek a kistesóval,hogyan van ez??,ezt nem kérdeztem meg,de az valahogy nem lenne fer.....)
Mi még folyamatosna építkezünk,most készült el a kerítésünk,fel lett falazva,Atisom meg hegeszti a kaput 2 méter magasan,ne bambulázzanak be az udvarra ,mert azt utálom,a tujáink is szép magasak majdnem körbe a kerítés mellet,a kert még katasztrófa,mert nincs is(egy icipici sarok van ) csak szemét,sitt meg tégla meg cserép meg egy nagy domb,jővő hónapban viakolorozni akarunk kaputól garázsig,remélhetőleg utána a terep is el lesz rendezve,lemondtam a nyaralásról az udvar s kert javára,inkább itt legyen végre rend.
Laurát mi is ráültettük egy kis bringára,de nem láttuk értelmét annak hogy mi tologassuk csak,szerintem ő csak jővőre fog kapni,most gyönygyfűzőt hoz a nyuszi.
Ha egy éves korig lehet itthon lenni,az bajos lesz,itt Keszthelyen munka sincs nagyon,(máshol sem)s böli is csak egy ahová már most várólista van,s előbb a keszthelyieket veszik fel,majd ha maradt hely akkor a környékbelieket....
Én holnap fogok sütni,főzni,tojást festeni,mert vasárnap anyukámékhoz megyünk ebédre(de jó)hétfőn vendégül látjuk a nagybátyámékat,remélem marad a frankó idő!

Addig is mindenkinek kellemese húsvéti ünnepeket kívánunk :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda ha jössz még erre, írd már meg a húsvéti menüt, annyira nincs ötletem!!! Vasárnap jön anyósom és apukámék is a tesómékkal, de egyenlőre csak sült pulyka és csirkecomb van előreirányozva. Vettem fűszeres krumplit és krokettet is. (Múltkor Levi mikor beteg volt, és egy falatot sem evett majd egy hétig, a sült pulykából úgy belakmározott, hogy öröm volt nézni). Apukám miatt most nehezebb kaják nem jöhetnek számításba, és anyósnak is magas a koleszterin szintje. És mama fog sütni MINDENT, azt mondta, ezzel ne bajlódjak most, ami nagyon-nagyon-nagyon jól jött nekem. Azért egy túrótortát összevágok :wink: Jaa, és a régi fényképezőnkeet apa kipróbálta, és úgy néz ki csak a memoriacard volt rossz, úgyhogy majd rakok fotót is! Puszi (Többiek is írhattok húsvéti kaja ötletet)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok,

megnéztem pár régi hozzászólásainkat. Sajátomat kerestem, gyümölcs-zöldség...bevezetés ügyben, mikor először ide írtam nektek.... Kíváncsi voltam, mit írtam akkor....

Hol vannak akik nem írtak ezer éve? Chesti - Niki, Beuka - Botond, Sue, gesztenye, bettus meg sokan mások....

Tök fura volt olvasni, miket gondoltunk akkor, hogyan nőttek a babáink. Mik voltak AKKOR fontosak nekünk. Timi is írt a szoptatásról nekem.... és most meg már babát vár újra.... :)
Olyan ez mint egy napló, itt látom, hogy is volt akkor Veronikával potosan... ;)

Na, megyek aludni!

Ja, nem! Megoszatnék még egy örömhírt veletek. Karolina, ma húsvét vasárnapján átfordult a hátáról a hasára. Ma először tette ezt, és ennek örömére kétszer is :D:D:D:D

És a bevezetett gyümölcsöktől (főként az alma) nagyon szenved a kakival. Őszibarack sem segít úgy. Ötlet, hogy mit tehetnék még?

True: visszaolvasva, múltkor láttam az apukáddal történtet. Örülök, hogy jobban van!

Puszi nektek
zi

KépKép
rizibizi
 
 


helló Csajok!

Fűű micsoda húsvét...összevesztem az összes mamával,mert azt mertem mondani,hogy szerintem ritkán unokáznak ( anyukám kb havonta egyszer jön fel Pestre- 1óra busszal -szóval nem sok szerintem...anyósom pedig kb két,három havonta.
Azt gondolom ez tök kevés,na persze miért nem megyek én...kényelmes mamákhoz...nem megyek,jöjjenek ők. (Lehet,hogy hülyén gondolom,de nemcsak nekünk kell menni...)
Persze szeretik a Rékagyereket,de mi lesz velem,ha szeptembertől ismét suliba kell járnom? (A melóhelyemhez meg kell csinálnom a mesterképzést,nincs mese,az két év és levelezőn szombatonként..) Ez tényleg önzés? Az uram nem fog tudni egész hónapban minden szombatot elvállalni,az egyik mamának egyszer,a másiknak egyszer vagy kétszer kéne jönnie Pestre...hát nem tudom hogy lesz...kaptam egy ilyen beszólást,hogy oldjam meg...király.

True,
Mennék a koncertre,de még nem merem megígérni...Képek klasszak,jól megnőtt a Levi!

Riz,
Valahol úgy hallottam,hogy a nyers reszelt sárgarépa leve kinyomkodva és reggelente egy kiskanállal adva rendezi a székrekedést,főzve pedig pont a fordítottja,szóval fog.

off
Csajok!
Nem akarok nyomulni,de nem kell valakinek nike szandi 23.5 es, kb 5 ször volt a gyerek lábán már nem jó rá sajnos...ha érdekel vkit,teszek képet...jaaa és még van egy chicco ct 0.5 ös babakocsim is. :oops:


megyek jönnek tanítványok utólag locsolni Rékát meg engem,remélem szódával,mert ezt a kölnis izét nem bírom,vettünk ezer kindert,még nem vette észre a gyerek,mert akkor mindet bonthatnám ki az ajándékért...

Képzeljétek el,nagyon nyafi nyafi lett az én Koboldom,rajtam lóg folyton szeret,imád (mondja is,ami jó érzés nagyon ) de még zuhanyozni sem tudok menni és mindent nyafogva ad elő,még a kakaót is magas hangon nyafogva kéri,ez új, nem értem,mi ez,olyan kis puhának és bágyadtnak tűnik olyankor, azt hittem beteg lesz...de semmi..csak nyafog.nyíg,nyűglődik...nem tudom hogy írjam.

Valakinek van ötlete? Talán ez is életkori sajátosság és lányokat érint?

na puszi léptem...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Santos!

A nyafogás ismerős, Jazinak is előjön néha, dehát nők :D A mama-kérdés kényes kérdés :? Az én anyósom sem látja évente 3 alkalomnál többször az unokáit, igaz, hogy 100 km-re lakik tőlünk, de azért az még nem a tengerentúl. Szerintem próbáld meg a barátnőiddel megoldani azokat a szombatokat, a gyerekvigyázó nagyon sok lenne....

Képzeljétek, húsvét vasárnapján - Karolina hasrafordulásának napján :D - az egyik barátnőmnek megszületett a kislánya. A másik barátnőm pedig most már bármikor szülhet, neki is lánya lesz.

Linda!
Én itthon vagyok Jazival, Dani mégis egésznapos az oviban. Én is hallottam rebesgetni olyasmit, amit írtál, de szerintem még nem vezették be.

True!
Aranyos Levi, hogy mindenhol el tud aludni :D

Nálunk ez a tavaszi szünet nagyon mozgalmas volt. Péntek-szombaton a Párommal ketten tartottunk egy mini második nászutat egy nagyon jó helyen - annyira jó volt, minden évben ismételni kellene valami hasonlót -, addig a gyerekek mamáéknál voltak, vasárnap délelőtt Istentisztelet, délután névnapoztunk Anyukáméknál, és még onnan indultunk Miskolcra a sógórnőmékhez. Másnap Alsózsolcára mentünk a sógoromékhoz, hétfőn este pedig haza. Így hát ezen a húsvéton és SEMMIT nem főztem, és nagyon élveztem :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Riz, írtam egyet, de megint eltűnt, szóval nekem annak idején kaki témára frissen facsart narancslét mondtak. Akár ráönteni a banánra, almára (ami fog), akár kiskanállal megetetni a gyerekkel.

Zsu, Levi is néha nyafog, vagy nem is nyafog, hanem emelt hangon kántál, szerintem a bölcsiben összeszedik egymástól a hülyeséget.

Levi fiam szobatiszta, kijelenthetem bátran. Éjjel se pisil be, de azért még rajta van a pelus.

Linda: nekem is ott alhatott Hanna, viszont az tuti, hogy aki 3 gyerekesként otthon marad főállású anyaként, annak nem lehet tovább 5 óránál a gyereke semmilyen intézményben. Tehát a sulisok se lehetnek napközisek. Végülis jogos valahol.... De persze itt is gondolom ovija válogatja.... (Amúgy ha a városban laktunk volna szerintem Hannát elhoztam volna az oviból délben, dehát így ugye nem tudtam megoldani).

Mama kérdés tényleg fura, nekem ha anyukám élne, tuti élne-halna az unokákért. Bár most nem panaszkodom, mert a múlt héten mikor Hanna beteg volt, anyósom elvitte a suliba, ahol tanít, hogy ne kelljen 2 nap táppénzt kiíratnom, és még el is jött érte. Remélem, nem egyszeri alkalom volt.

Na mentem, mert még teregetnem kell, pedig már hulla vagyok


Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


próba hogy elmegy e....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Szóval elment a fenti írásom,mert írtam ám én is csak elvészett az éterben...tegnap meg nem volt net....
Húsvét:Ildi bocsi de sűrű volt a hétvégém s későn olvastam a kérésedet,amúgy kacsát sütöttem egyben aztán szeva(bár én nem szeretem)meg 3 féle sütit,amik hamar el is fogytak,olyan jó volt hogy megint sütöttem főztem :P Bár ma is ettem csokit s tegnap is és azt vettem észre attól tök rosszul vagyok,ég a gyomrom utána s legszívesebben kihánynám(vétek lenne),de nem teszem,inkább nem eszem többet.Nagyon várom hogy már legyen meggy meg cserkó,szépen levirágoztak a fák.
Kellemes volt a húsvét háváj napozós idővel,Laura nagyon cuki volt festett tojást s fűzte a gyönygyöket,segített nekem is, a kis zsámolyán állva gyúrta a sütit :lol:
Laura is nagyon ügyesen megoldja a dolgait,mióta ilyen klassz idő van,azóta vagy szoknya vagy kis gatyesz van rajta,teraszon a bili:szem előtt.Nem szól ám, csak fogja magát ráül s végzi a dolgát ,kicsit s nagyot is,és csak akkor mondja mikor végzett:pipiltem!szóval ügyi,de előtte sosem szól ,így ha megyünk valahova én adok rá pelust,(ha kérdezem sosem kell neki)alvásnál is kell mert eléggé tele van reggelre,de így végre már csak 2 pelus megy el egy nap :P Nagyon örülök majd csak alakul tovább is :lol:
Köszi az ovis hozzászólásokat,én azért szeretném ha ott aludna,aztán majd meglátjuk, még az elején lehet első évben nem is akar,tuti a kisbabával akar lenni ő is :lol: Kisbabával hétfőn megyek dokihoz,majd talán kedden uh-ra.Esténként tök nagy tud lenni a hasam,meg kemény,de végre jól alszom,csak néha Laura motyogása ébreszt fel,tieitek nem szoktak álmukban dumálni?? :lol:
Teszek képet én is,de ti is!!

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
czmelinda
 
 


SZiasztok!

Tegnap voltunk az oviban, fel is vették manót:) Mondtam az igazgatónőnek hogy itt nem tudnánk érte menni, senkit nem ismerünk aki elhozná. Apa meg ott lakik az ovi mellett. Csak annyi hogy az ideiglenes lakcímhez az apa címét irjam. ugyhogy nagyon rendes volt. ALig tudtunk eljönni is mert mano kipakolta az összes autót. A takarítónő meg jött volna takarítani. De még le kellett menni az udvarra is vele csúszdázni.:)

Melinda

Szokott manó is beszélni álmában, főleg azt hogy autó. Tiszta autómániás, de hogy honnan szedte, nem tudom, mert mi nem erőltettük rá. AZért más fiú játszik másssal is de mano csak az autó főleg. Néha nyuszi, maci, meg szereti tologatni a babakocsit is:)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok,

itt vannak az igért képek, aki nézelődne, annak :)

Kép Fürdetés még a kiskádban, márciusban
Kép pöttöm pannák
Kép Ma anya kenguruzik, melírhajjal
Kép Most jöttem a fodrásztól, itt már több a vörös tincs is ;)
Kép így jobban látszik, igaz? :lol: -meg a nagyranőtt hasam is. Nesze nekem szoptatásos hízás :roll: :roll:
Kép ezek is mink volnánk :lol: :lol: :lol:
Kép
Kép Elég volt a magamutogatásból, itt vannak a főszereplők ;) 8) 8)

Újabban nem fésülködöm, csak megkócolom és habot teszek... azóta többen dicsérik :shock: biztos jobban látszanak a vörös melírtincsek is

Ma is baba-mamáztunk. És a mai napig rácsodálkozom Karolinára mindenben, mert a hangját nem hallani, ő a kisangyal tipikus mintaképe. Vagy mintababa :o :wink: :wink: :wink: Mindent olyan cukin csinál.... olyan más babának, mint Veronika volt... Imádom őket!!!! mondtam már :o bocsi

hettie: ovinak gratula
Linda: szép nagylány lett Laura. És szép az asztaldíszetek is.
Nekünk is ilyen gyöngyeink vannak, a hónap elején kapta. Nagy sláger (volt/van/lesz :? )
Pelenkaugyben is ugyesek vagytok, és Truék is, azaz Levi is!

Nalunk akkor ül rá többet, ha én kérdezem, kell-e menni...., de ennek hatására egyre többször szól. Minden wc-ben landoló produktumért egy gumicukormaci jár, amit kiválaszthat.

Mama-téma: nálunk szemben laknak, mégsem jönnek át, csak nagyondenagyon ritkán, ha kikönyörögjük, majdnem.
De átvinni átvihetjük.... bár dolgozó nagyszülők, nemigen érnek rá, mikor nekünk jól jönne.

Jubi: hemaibigyot kérdeztem, ez a válasz szállt el? Mi lett Jazi karján azzal a folttal?


Megyek pihenő állapotba, sziasztok!!!!!!!!!!

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Miért csak ilyen kevesen írtatok????
Ma voltam Laurával dokinál alkalmassági vizsgálaton hogy mehessen oviba,na: meg sem vizsgálta csak kinyomtatta a papírt a doktornő.Szóval alakamas mehet,május elején lesz a beíratás.
Ildi,Jubi,nálatok vegyes csoportba járnak a kicsik??Előny,hátrány??
Írattam még egy testáplót ,mert annyira száraz a bőre ,pluszz az arcára is egy kencét amit a harmadik gyogyitárban meg is kaptam úgy, hogy délutánra lesz csak kész :shock: remélem nem fog megeredni,itt egész délelőtt esett s le is hült az idő,de holnaptól megint jó lesz.

Hetti,hogy hogy nem tudnátok érte mennii?Nem értem....
Laura gyöngy és könyv mániás,s remélem ügyesen fog sportolni is :wink:

Riz,nagyon klasszak a képek,hasonlítanak is egymásra a gyerekek. :P
Te is jól nézel ki,sérő is,én néha elkeseredem milyen bálna vagyok....ez a fél táv pont olyan hogy még nem gömbölyű a poci csak széles s egy rövid polóban inkább daginak nézel ki mint terhesenek...szóval érted...
Nagyon várom már én is hogy megszülessen a babuci(olyan balfék doki volt,nem lehetette tőle semmit sem kérdezni s azt mondta ilyenkor még nem lehet látni a nemét,így nem tudjuk mi lesz,legközelebbb majd csak 32 hetsene lesz uh,na de majd azért előtt elmegyünk 4 dre,)szóval Lau is várja,ha a Dm-be járunk mindig elmondja hogy mit veszünk majd a babucinak,pelust,cumit,törlőt....
Karolinának nem sok mindent kellett venni gondolom,mármint rucikat.
A gyöngyöt imádja,minden este felviszi aludni reggel meg lehozza,szét szoktuk válogatni színek,s formák szerint,nagyon klassz szerintem.
A koszorút eltettem,most egy nagy csokor orgona van az asztalon.
Lau tényleg ügyes,bár én azt akartam hogy wc-re szokjon,de ennek is örülünk,majd nyár vége felé átállunk .

na megyek harapok valamit meg lehet lesz egy tkv is,az agyamra mert megint fáj......

Timi,mizu?Miért nem írsz??
Edi,és veletek??
Na és a többiekkel???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Rizi

Aranyosak a gyerekek. Karolina olyan mint egy játékbaba :)

Melinda

Azért nem tudnánk mivel van hogy Laci délutános, és akkor fél 1-re ér haza éjjel. Ha meg én is elmegyek mondjuk ásatásra, ami nem a környéken lesz, mert ahová hívtak az Nyíregyházánál van, szoval ott kell aludnom. Meg ha máshova is vesznek fel akkor se érnék haza 4-re. Nem tudom más hogy oldja meg, de a munkaidő sajnos nem csak 3-4 ig tart. Vagy a gyerek ott lehet este 6-7-ig? Akkor már nincs ott senki, mert mi mikor 4-re mentünk akkor sem volt már ott senki. Jobb lesz neki addig apánál.
Nekünk is volt az asztalon virág , de mano leverte a vázát és össze is tört :( Pedig a kedvencem volt. AKkor ugyes Lau hogy vigyáz rá.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Na végre van itt egy kis mozgás. Nagyon jók a képek Riz, ámbár én a mezítlábas Karolina láttán dobtam egy hátast :roll: :roll: Én ilyen picur korukban még nyáron is adtam rájuk zoknit, de lehet, csak én vagyok ilyen fázós. Király az eperkés gatyája Veronikának :wink: Jó lett a séró is, és a hasaddal se sok gond van, nekem is van ekkora , pedig én nem most szültem.

Linda: Hanna vegyesbe jár, és Levi is oda fog, vele egy csoportba. Már nagyon várja, főképp, hogy sikerült a szobatisztaság is, mindig kérdezi, mikor járhat már az oviba. Szerintem van hátránya is meg előnye is. Pl. foglalkozásokkor náluk ez úgy van, hogy a szőnyegre ülnek körben, és mindig valamiről beszélgetnek. Persze óvónéni figyel, hogy a kisebbek is jelentkezhessenek, meg úgy beszél, hogy ők is megértsenek mindent, de itt szerintem van egy kis hátrány. Viszont a nagyoktól rengeteget tanulnak a kicsik, pl. rajzolást, ilyesmiket. És a nagylányok öltöztetik, fésülik a kicsiket. Ez meg jó dolog azért, és így az óvónéninek is több az ideje, mint 30 kicsit egyszerre felöltöztetni.

Mi is bilivel kezdtünk, de ezzel egyidőben ha úgy hozza a dolog, akkor egyszerűen a wc-re rakom rá, nem kérdezem, csak ültetem. Oda is simán megy a téma, sőt mostmár fűbepisi is van, sőt múltkor volt fűbekaki is, de ott nem voltam elég gyors, és a farmerem meg a blézerem bánta. Na az egy kicsit kemény volt, de az még az elején volt, mostmár ügyesebb. A bölcsi hatalmas udvaráról is már beérnek a wcre a gondozónénivel, bár néha a kakikezdet még belemegy a gatyóba, de legalább mostmár szól. Mi egyébként semmiféle wc szűkítőt nem használunk, mert olyan gáz az ülőkénk, hogy nem áll meg rajta stabilan. Így simán ültetem a wcre.

Hannával egyébként most van egy kis gáz, voltam fogadóórán, és mondták, hogy nagyon ki van fordulva magából. Nem akar szinte senkivel játszani, és rengeteget nyafog. Nem akar oviba menni, sírdogál. Rájöttünk közösen az óvónénivel, hogy most jön ki rajta, hogy dolgozni kezdtem. Valahogy a kis világa összetört neki, bár nem teljesen értem, mivel ugye eddig isjárt oviba, szóval majdnem úgy van minden, mint eddig, de gondolom, az, hogy tudta, hogy én itthon vagyok, adott neki egy biztonságérzetet. El se tudjuk képzelni, mi minden jár egy ilyen kis emberke fejében. Ráadásul a mozgásával is vannak gondok, az egyik óvónénije fejlesztő pedagógus, most fel fogja mérni, mert nem igazán tud ugrálni (tud, de nem úgy, ahogy kell), és lehet, hogy itthon ilyen fejlesztő tornát kell majd vele csinálnunk. Igazság szerint észrevettem, hogy ő nem olyan ügyes, nem is nagyon szeret mozogni, de gondoltam, rám hasonlít :oops: Majd elválik. Mindenesetre most rengeteget labdázunk, hintázunk, és hazahoztuk a trambulint is, hogy ugrándozzanak.

Én is készen vagyok, nagyon besokalltam most, egyszerűen mindig van valami, ami miatt későn érünk haza, mindig mindennel el vagyok maradva, a hétvégén egy óra pihenésem sincs, mert a takarítás, főzés, vasalás teljesen kiteszik a hétvégét. És hétfőn kezdődik az egész taposómalom elölről. Nem szeretem a munkahelyem sem, rájöttem, hogy humortalan emberek dolgoznak ott. (Vagy ha van is humoruk, elég jól titkolják). Nem bírom a humortalan környezetet. Nagyon kellene nekem valami részmunkaidős állás, na de hát olyan nincs a világban sem, talán csak a tescoban, minimálbér feléért. Szép kilátások.

Hettie, akkor nálatok se lesz egyszerű a téma. Igazság szerint Gabi 4-ig dolgoziik, akkor gyorsan elrohan Leviért (a legtöbbször ő az utolsó a bölcsiben, esetleg néha még 1-2 gyerek van), utána Hannáért, de az oviban is alig van már valaki. És a gyerek nagyon megérzi, ha csak 10 percet késel már akkor is.

Na megyek, mert lassan két hete nem mostam meg a hajam, de ilyenkor már egyszerűen nincs türelmem azzal molyolni. Úgyhogy lehet, hogy holnap is hajpánt lesz :))))

Sziasztok, írjkáljatok még!!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép életemben először sikerült amarilliszt virágoztatni Kép mostanában rákattant a gitárra Kép nem igazi, csak paintball :) Kép pillanatkép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép életemben először sikerült amarilliszt virágoztatni Kép mostanában rákattant a gitárra Kép nem igazi, csak paintball :) Kép pillanatkép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Nálunk mozgásos problémákra a hintázást és a mókuskerekezést ajánlották, ezek állítólag nagyon fejlesztik az egyensúlyérzéket és a mozgáskoordinációt. Jól bírja a hajad, nekem három nap után már borzalmas, ha nem mosom meg. :?

Linda!
Nálunk nem vegyes csoportok vannak az oviban. Viszont annak idején Beni egy másik oviba járt, ahol vegyes csopi volt. Hát, csak azt tudom mondani, amit True is, meg van az előnye és a hátránya is. Ha olyan a gyerek, akkor felfelé idomul, ha meg másmilyen, akkor inkább lefelé. Szóval van akinek jó, van akinek nem. Ezzel most biztosan sokat segítettem. :roll: A nagyobb lányok részéről az anyáskodás nálunk is ment.

Riz!
Élvezet volt nézni a sok képet, jöhet még! Karolina nagyon jó húsban van, és mindketten gyönyörűek! A hajad nekem is tetszik, valahogy „lazább” vagy tőle. Persze az is lehet, hogy csak a belső lazaságodhoz igazítottad a külsődet is. :wink:

Hétfőn nálunk is meg volt az ovis beiratkozás, Jazi egy mukkot sem szólt, nehezen oldódik. Itthon nagyon sokat beszél arról, hogy mit fog csinálni az oviban. Ma délután is megyünk, mert ovis kerti-party lesz. Ez egy „jótékonysági” rendezvény az ovinkban, minden év tavaszán. A belépőjegyek, tombolák (amiket a szülők adnak be) stb. árából próbálják felturbózni a szűkös költségvetést, az óvónénik műsort adnak, a gyerekeknek van arcfestés, ugrálóvárak, kézműveskedés. Nagyon jó szokott lenni, a szülők is jobban megismerhetik itt egymást. Ma délután ide megyek velük, ezért most Jazi kivételesen alszik, hogy bírja a gyűrődést. Fotózni nem valószínű, hogy fogok, mert egyedül leszek velük, mivel a Párom munkahelyi csapatépítő tréningen van a Szalajka völgyben. Gundel Takács Gábor tanítja őket kommunikálni.
:lol: Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Riz!

Már másodjára felejtek el neked válaszolni :oops: Szóval a Jazi karján lévő hemangióma szépen szívódik felfelé, állítólag mire iskolába megy kb. el is tűnik. Háááááát, remélem... Az az igazság, hogy nekünk fel sem tűnik, csak ahogy jön a jóidő, és egyre többen látják, megint jönnek a "Mi történt a karjával??????" kérdések, amiket már előre unok megválaszolni :?

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi

Csapatépítő tréning. :roll: Májusban szokott lenni ilyen a férjeméknek. De mivel amit tavaly csinált, így már ő maga mondta hogy nem megy. Ez szerintem csak olyan burkolt megfogalmazás, hogy csapatépítés. Elég csapatépítés van bent is, ugyis többet van bent mint velük, ugyhogy ...
Jó az a cipős virágtartó :) Én is mostanában szépítgetek, van már sok virág...na meg a bazi nagy kert, folyton gyomlálni, stb. Holnap is jön anyós segíteni, mert férjem természetesen már 3 hónapja szombatonként is dolgozik. :( Vasárnap meg megyünk Miskolc-Tapolcára a barlangfürdőbe. Még nem voltam. Pedig 5 évig ott jártam egyetemre. :oops:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie!

Bár a csapatépítők esti programja leginkább az ivászatról és "egyebekről" szól, részt lehet ott úgy is venni, hogy az ember nem fordul ki önmagából, és az marad, aki valójában.
A barlangfürdő nagyon klassz, jó szórakozást!!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Helló Mindenki!!!!

Gyönyörűű képeket láttam itt kérem,minden lurkóról....

Riz,nagyon csini vagy,jó a melírséró.Az enyém változatlanul sárga...egyszerűen nem szőkül...nem is tudom mit erőltetem...

Enyémgyerek még mindig tündér és boszi egyben,hatalmas akarata van és most éppen saját csapdájába esett a kis Pupák,mert nem akar a bilibe kakilni,sem a wc-be sem sehová. Közölte,hogy a pelenkához már nagylány. A többit pedig nem akarja,pedig a pisi tök jól megy. Nem értem,most nyomom neki a Laevolac-ot hátha hátha (tegnapelőtt sikerült,de közölte a gyermek,hogy ez volt az utolsó,ne is álmodjak :lol: szóval próbálok nem idegeskedni.)
viszont BICAJOZÁÁÁS ezerrel bicajozik a drágám,kapott egy bringát húsvétra és tekeri,ma is mennek apával bicajozni ketten,majd még egy sisakba be kell fektetnem,(nem lesz nagy áldozat,bár láttam Elmo-mintást és olyan lenne jó,de mit izélok itt,jó lesz a teszkós is 1000 ft-ért. :lol: a bicajozás óta a sípcsontja kék zöld,de kérem ezzel jár.)
Nálunk a beíratás május 4-8. ig van,két helyre fogom íratni,egy helyen van hátszelünk,ott talán szeptembertől fogadják is,van néptánc és mozgás. A másik hely meg mellettünk van,ha nem jönne össze az első,nem akarok a két szék közé esni...szóval akkor novembertől menne oda,ha bebukik az első fele. Nagyon tetszett egy udvari foglalkozás,nagyon kreatítvak voltak az óvónénik (a kerítés mellől néztük Rékával) van tánc itt is és úszás. Vegyescsoport mind a kettő,azt gondolom a bölcsi vegyes csoport után nem lesz meglepetés,meg errefelé már elég nehéz "tiszta" kiscsoportot találni...mondjuk Réka ált. nagyobbakkal játszik a játszótéren,a kicsiket meg hurcolja,törli az orrukat,de a sajátja meg lóg. :lol: :lol: most is persze,a szokásos,3 hete nem volt beteg...remélem kibíra most már nyárig.

Van ötletetek erre a kaki - dologra? Tisztán látszik,hogy csak dacból nem akarja,cirkuszol,pedig nem erőltetem,nem is szólok semmit,egyszer megbeszéltem vele...nem tudom mit tegyek,szóval jó lenne,ha nem kínlódna ennyit ezzel.

megyek ma 4 től van egy magánórám,a pénzt meg jól elköltöm majd még ma szerintem :lol:

puszi mindenkinek

Csapatépítés :lol: :lol: :lol: hát igen,ez egy ilyen műfaj,amúgy én csípem az előadásokat is,meg nem kötelező az esti muriban részt venni...attól még épül az a csapat.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok Lányok!

Igen, igen jól láttok!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Itt vagyok! :lol: :lol: Minden a legnagyobb rendben van, közben persze kivagyok ám, h mi lesz itt kérem szépen közel 1 HÓNAP múlva!!!!Félek nagyon az egésztől. Félek a szüléstől, mit fog szólni Dóri, szóval nagy dolog ám. Ma lett kész a gyerekszoba. Csontra befért minden. Egy szobában lesz a 2 bébi. Gyakorlatilag már a csomagom is készen van. Ruhák kimosva, kivasalva. Izgi hetek előtt állok. Hála jól vagyok, bár ezek az utolsó hetek nagyon nehezek. Emelni nem tudok, Dóri iszonyat hisztis-akaratos ami most elég nehéz időszak így. És ki tudja, h milyen lesz még amikor megszületik tesó. Ami nekem most nagyon rossz, h állandóan pisilnem kell. A héten volt az első CTG napom, és hála minden okés volt.

Bili téma: Nappalra Dóri szobatiszta lett. Annyira örülök Neki. Amikor a játszón vagyunk szól, h pisilni-kakilni kell. Napközben csak alváshoz adok rá. Majd nyáron elkezdjük, h alváshoz se kelljen. Végül is így szerettem volna, h amikor jön Panna, akkor csak napi 1 pelenka kelljen. Persze szigorúan csak Wc-ben történik minden. Szűkítő, fellépő nélkül. Büszke vagyok nagyon rá.

Ovi téma:Nálunk is máj 4-8 között van a beiratás. Szerencse, h lehet választani vegyes, vagy tiszta csoport legyen. Persze tiszta csoportot fogom választani. Most májusban még menni fog bölcsibe, majd szeptemberben oviba. Egy csoportba fognak megint járni Kittivel.

Most igazából ennyi voltam, bocsánat de legközelebb mindenkinek megpróbálok írni. Rendkívül álmos vagyok.

Puszi nektek:
Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

De jó sokat írtatok!!Szóval mindenki ovis lesz,vagy nem??

Timi,fúú én azt hittem majd nyáron szülsz,aztán most nézem hogy mindjárt!!De jó,ne izgulj bizti minden oké lesz!Apás szülés lesz?Hol lesz addig Dóri?Már az elejétől egy szobában lesznek?(mi külön leszünk a babucival,míg nem fogja átaludni az éjszakát,szerencsére megtehetjük nagy a kéró,mi lent ,ők meg fent :P )
Lau sem fogyaszt napi egy pelusnál többet,és néha végre kezdi mondani hogy kell pisilni!(eddig csak odament a bilihez s elvégezte a dolgát s csak a végén szólt)És hova tünt Dóri szűkítője s fellépője?
Nekem is sokat kell pisilnem,pedig még hol van a vége......

Zsuzs,ne is mond a kis megkeresett pénzemet amit hétvégenként szoktam kapni a vir.boltba azonnal elköltöm,virágokra vagy kajára......
És hova kakkant Réka??De jó hogy nem beteg,Lau -nak kötőhártyagyulladása van,azt hittem csak viszket a szeme,mert erősen piros és száraz volt,aztán mégicsak elvittem dokihoz mert a kamillás borogatás lótúró volt. :?

Ildi,klassz az amarillisz,én sem virágoztattam még soha.....
Remélem javul Hanna mozgás s kedve is....

Jubi,Launak is van egy hema izéje,pirinyó,mint egy rizs szem a veséjénél,de egyenlőre nem akar eltünni,minket sem zavar,fel sem tűnik.

fúú most nézem 4 óra,megyek felébresztem a kis 7 alvót,de komolyan, olyan mint egy mormota,reggel is meg délután is :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam már erre.Rengeteget vagyunk lent.Hétvégente meg a Margitszigetre járunk át.Marvin nagyon élvezi.Nagyon időm nincs nettezni állandóan menne sétálni.
Látom mindenki ovis lesz rajtunk kívül.Mi még nem megyünk úgyis itthon vagyok.majd talán jövőre akkor sem biztos.
Pelenka téma alakul nálunk is , nappalra 1 pelus de két bugyi csere.

Nagyon szépek a gyerekek és nagyot nőtt mindenki.Hihetetlen hogy Timi is mindjárt szül.
Lányomnak nemsokára vizsga és hát igencsak nehéz.Hiába nem most voltam sulis.
Középsulit nézünk ezerrel a továbbtanuláshoz.Elképzelés már van de döntés nincs.

pár kép:


Kép Kép
Vendég
 


Marvin a vonalzó szerint másfél éves :lol:
Vendég
 


Sziasztok

gyorsan írok egyet, eldicsekedem az anyáknapjával :) Tegnap volt az oviban, tök jó volt, nem hagyományos, hanem az oviban gyülekeztünk (akinek volt kedve, kalapban kellett menni és a gyerekekre is azt adni, én nem abban voltam, mert nem volt időm venni), az ovi udvarán volt egy kis verselés (németül), tánc az anyucikkal, utána pedig a kalapos társaság elvonult egy gyönyörű szálloda éttermébe, és az anyukákat kávéval és sütivel lepték meg a gyerekek!!! (Ők pedig palacsintát kaptak). Ott is volt még egy kis éneklés, az egyik óvónéni gitározott, szóval isteni volt. Óvónénink elég kreatív, hogy mindig kitervel valami klassz dolgot. A plusz ajándék pedig, minden kisgyerek lerajzolta az anyukáját, és az óvónénik rászerkesztették, hogy miért szeretik az anyukájukat, a saját szavaikkal. Nagyon vicceseket mondtak a gyerekek. Hanna szó szerint: "Én azért szeretem az anyukámat, mert mindig elmehetek vele a boltba, sokszor ad valamit, és mindig megnyugtat, ha sírok". Fotók még nem jelentek meg a picasaweb-en, de ha meglesz, rakok fel.

Levikéék gondozónénijei pedig egy ari szivacsvirágot készítettek, majd azt is lefotózom.
Na most meg megyek aludni.
Puszi és mindenkinek boldog anyáknapját :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na írok még pár sort, mert nem írtam azoknak, akiknek akartam.

Szóval: Zsuzsi, az egyetlen, amit tehetsz, hogy türelmesen vársz, amíg Réka hajlandó lesz wc-be kakilni. Szerintem ne is emlegesd neki, ha kéri, add oda neki a pelust. Ranschburg is ír róla sokat, olvasd el. Sok gyereknél van ilyen, és mindenkinél elmúlik :) (Lehet, hogy baromság, de nem lehet, hogy mégis köze van a kakinak integetéshez??? Levi is mostanában agyal rajta, hogy megy a kaki a csatornába. Állítólag ez megviselő őket, hogy ami belőlük jön ki, egyszercsak eltűnik volt-nincs.)

Nálunk mondjuk semmi gond nincs, sőt éjjelre és nappali alváshoz se adok pelust már. Itthon elfogyott, elfelejtettem a bölcsiből hazahozni, venni már nem akarok. Az éjszaka első felében néha nyöszörög, olyankor gyorsan ráültetem a bilire, és alva pisilünk egyet. De tegnap pl. nem volt éjjel pisi, és nem pisilt be.

Timi: ha a játszin jön rá a kakilás, mit csináltok???

Tina: Marvin gyönyörű gyerek. Nem is fogsz dolgozni? (Jó neked azért....) Délelőttre se akarod oviba vinni? Az a pár óra lehet, jó lenne neki.

KÉpzeljétek, én elfeledkeztem a beíratásról, ill. május elejére emlékeztem, csütörtökön szólt az óvónéni, hogy nem látta a Levi nevét, így ő beíratta helyettem :roll: Levi egyre többet hisztizik, hogy ő már szobatiszta, így megy az oviba, dehát ez ugye nem így működik... Ráadásul valószínű, hogy augusztusban még a bölcsibe fog menni, mert egész nyáron ugye nem tudunk itthon lenni, és augusztusban nincs beszoktatás az oviba. (Bár szerintem nagy beszoktatás nem lesz).
Most ezen vagyok kiakadva, hogyan fogjuk megoldani a nyarat.... Nagymama és sógornőm hiába pedagógus, ők szerintem max 1 hetet bevállalnak azt hali. Persze az oviba járhatnak ugye, na de suli az nincs... Jó, Marci már itthon lehet egyedül, de azért az sem a legjobb megoldás...

Hannának egyébként már vissza is tért a jókedve, és félig felmérték már, úgy néz ki, a mozgásával sincs különösebb gond.

Riz, jól látom, hogy Karolinának is van a lábán hemaizéje, meg a homlokán? A homlokon Hannának is van, de csak olyankor látszik, ha sír. De ez neki így is volt mindig.

Na megyek sütni akarok valami finit.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Boldog anyák napját nektek is :P
Ma is dolgoztam délelőtt a virágboltban ,mert ballagás volt,sőt holnap is az lesz így megyek s közben rákészülünk az anyák napjára.
Babucim egyre többet mozgolódik a hasamban,ha fekszem lehet látni ahogy nekinyomja magát a pocimnak,tök jó,már nem is emlékeztem milyen érzés.Most épp zabálok,paradicsomos gombócot,s várom az uramat hogy hazaérjen Pestről,s akkor lemegyünk a Balcsi partra majálisozni,vagyis inkább a klasz játszótérre ,majd eszünk egy lángost .Laura kijelenetette hogy ő nem szereti a lángost,inkább majd fagyit kér :roll: :lol:
Nnna közben megettem a paris gombócot,mindjárt szétdurranok :mrgreen:

Ildi,jajj de klassz ötlet volt ez az anyáknapi parti,tök szupi,és az ajándék is nagyon kreatív és modern :wink:
Levi tök ügyi,Laurának éjjelre kell pelus,reggelre mindig tök tele van,azt olvastam a hólyagjának kell megérni,ahoz hogy ne pisiljen be reggelig.
Tényleg ,szinte lehetetlen megoldani a nyári szünetet kis gyermekekkel :shock:

Tina,Marvin klaszul néz kis másfél évesen a séróval :lol:
Laura is imád kint lenni,s úgy alszik utána hogy sokszor nekem kell ébresztenem.

Na megyek,pihizek egyett,tegyetek fel képet!!

Timi,te is a pociról,meg Dóriról!

Edi,meg te is a gyerekekről,s írjál hogy bírod!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

True:
Nem tudom hogy lesz még jövőre.
Idén biztosan nem.Nehogy azt hidd hogy csak logok itthon :) .Tudod én a 2 gyerek mellett itthon vagyok húgommal ápolásin.Sajnos ö értelmi fogyatékos,állandó felügyeletre szorul 27 éves de kB egy 4-5 éves gyerek szintjén mozog.Anyum nem tud vele lenni mivel a középső öcsén úgyszintén beteg így ö meg vele van otthon.Mondjuk anyum már nyugdíjas.
Nem bírja már a 2 beteg gyereket egyszerre.imádjuk őket és ök is nagyon ragaszkodnak hozzánk,első ránézésre senki meg nem mondaná róluk hogy betegek.Soha eszünkbe sem jutott intézetbe adni őket.Így működik a dolog.És éldegélünk.Amíg megtehetem hogy nem kell mennem dolgozni addig biztosan velem marad.És ezt a párom sem ellenzi.Igy látod van elég munkám nekem is.Non stop.
Óvodába Marvin majd ha nagycsoportos lesz akkor megy.úgyis kétszer járja mivel év vesztes.

Nagyon megható lehetett az anyák napja.Lányomnak már tök ciki lenne ha a suliban tartanának.pedig annyira aranyosak.Na majd a fiam.

Már odáig jutottunk a shrek nézésben hogy ö nem Marvin hanem Shrek vitéz.
Vendég
 


Linda:
A vonalzón végül is másfél éves képe van :D
Laura haja nagyon szép lett hogy megnőtt.És akkor is rád hasonlít szerintem. :D
Lehet lemaradtam,de hogy fogják hívni a bébit?

És kellene egy jó csörögefánk recept nekem mert nem akar sikerülni :(
Vendég
 


Sziasztok!

Megvolt a nagy majális :lol: :lol: ! Most először ültek a lányok( Kittivel) ringlispilen. Majd teszek fel képet, de még a Betti nem töltötte fel a gépére. Édesek voltak nagyon. Kapaszkodtak erősen. Anyák napjára kaptunk sárga tulipánt, és egy piros szívet aminek a közepén a kézlenyomatuk van. Már előre beszéltük Bettivel, h oviban ki sem fogjuk bírni sírás nélkül. Hétfőn ovi beíratás. Gondoltátok volna? Hiszen ma( tegnap) arról beszéltünk, h ki mikor kezd el mászni, szopizni stb........Most meg? Én meg nemsokára kezdhetem az egészet elölről :lol: :lol: :lol: Van is bennem kellő izgalom.

True!

Amikor játszón jön rá a kakilhatnék, akkor úgy csinálok, mint a kutya gazdija. Felveszem és kidobom. Soha nem hagyom ott :lol: De nem bent a játszón kakilunk, pisilünk, hanem kimegyünk a játszóról, és ott a fa tövében intézünk el mindent :lol:


Tina!

Középiskolás lesz a lányod? :shock: Milyen tervek vannak? Valóban fel sem ocsúdok és mindjárt 2 gyermekes anya leszek. Hihetetlen.

Linda!

Nem is írtál, h milyen érzés újra terhesnek lenni. Tudni lehet már a nemét? Te is tegyél fel képet. Már lehet látni a hasadat? Szóval amiket kérdeztél: Apás szülést tervezünk ismét, remélem így is lesz. Nagyon szeretné ha éjjel jönne rám a szülhetnék :lol: , mert akkor egyenesen megyünk kórházba. Anyunál már 23.án szombaton ott fog aludni Dóri ha addig nem szülök meg. És addig ott is marad amíg nem szülök meg. Először úgy terveztük ha éjjel kell menni, akkor anyu átjön vigyázni Dórira, mi meg indulunk a kórházba. De ezt elvetettük, h mindenkinek kényelmes legyen. Természetesen ha nappal kell menni, és apa dolgozik akkor hívjuk a mentőt. Anyu meg intézi Dórit. Megy érte bölcsibe, vagy éppen ellátja ha már nincs bölcsiben. Bárcsak tudnám, h mikor és milyen körülmények között jön rám a szülhetnék! :lol: Akkor emiatt nem aggódnék. Egy szobában lesznek, már a kiságyat fel is állítottuk. Teszek fel a szobáról is képet. Holnap hozom át anyutól a pici ruhákat kimosva+kivasalva. Izgi nagyon. Wc fellépő össze lett csomagolva már. Nem használta. Sőt wc szűkítőt sem használ. Mint a nagyok úgy ül a wc-n , és tartja a pici kezével magát.

Most akkor jöjjön pár kép:

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


[KÉP] Anyák napjára

[KÉP] Állatkertben

[KÉP] Egy nagy cet

[KÉP] Gyönyörűségem

[KÉP] Csajszik

Majd még teszek fel a szobáról, és a mai majálisról.

Jó éjt: Timi


Boldog anyák napját!

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok

Bocs Tina, hogy egy percig is mertem irigykedni rád :) Hát akkor valóban van gondod elég. Minden elismerésem a tiétek, hogy ezt bevállaltátok, de gondolom, ha az ember egy ilyen helyzetbe csöppen, ez valamelyest természetessé válik. Tudják, hogy mi volt az oka, hogy két beteg gyereke is született a szüleidnek? Vagy csak véletlen volt?

Timi: gyönyörűek a lányok. Bettivel mi van? Miért nem ír néha legalább? MIlyen klassz a frufrujuk, érdekes, nekem soha nem jutott eszembe, hogy Hannának frufrut vágassak. Persze neki hullámos a haja, lehet, hülyén is nézne ki. Te is nagyon jól nézel ki! Én is pislogtam ám az anyák napján, mikor ilyeneket verseltek, hogy álruhás királylány az én anyukám.... Meg énekeltek egy dalt, amit én nem ismertem, de az anyukák nagyrésze tudta, valami olyasmiről szólt, hogy eltűnjön az arcodról ez a sötét szomorúság, úgy érzem, hogy vannak még csodák... (Ha valaki tudja, mi ez, linkelje be, köszi, talán Halász Judit?????)

Na most megyek mert valami bottal akarja Levi lelőni Hannát :shock:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Timi

Most nézem, te jó ég, már 36 hetes vagy. Megy az idő nagyon.
Jók a képek! Rajtad nem látszik hogy nagyon híztál volna, csak a has látszik :) Bezzeg én, mindnehol 3x akkora voltam.
Aranyos ez a szív ajándék. Kiváncsi vagyok milyen lesz majd az oviban manónak is.

True

Igen ez a dal Halász Judit, de a címét nem tudom.

Én sem tudom majd hogy fogom kibírni, ha az oviban majd anyák napja lesz, vagy bármi más ünnepség. :oops:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok,

nálunk is megvolt a majális: volt pónin való lovaglás, meg mama által ringlispil... klassz idő volt délelőtt hozzá

Veronika sem megy még oviba, se bölcsibe. Marad itthon, úgyis évvesztes lenne.... maradnak a lányok, amíg csak tudunk, itthon.

True: nekunk gólyacsípésünk van (tűzfolt) Picit a homlok, jobban a bal szemhéjnál, valószínű Hannának is ilyenje volt, meg Veronikának is volt. Lábon semmi. Jazi hemabigyoja kicsit más... Bár múltkor egy doktornő tévesen a Karolina foltját is lehemabigyozta, de nekünk nem az az mégsem. Gyerekorvos is mondta, ebben ellent kell mondjon a kollégával... De mindkét fajta jó esély, hogy elmúlik majd.
Zokni kapcsán, Karolinának mindig melege van, állandóan bepöttyösödik :o :roll:

Jubi: Jazi nagyon édes kislány. Mindig mosolygós... Szép!
Nálunk a bal szeménél lévő tűzfolt télen is látszik ugye, állandóan azt kérdezik mi az ott a szemén.... Teljesen megértelek ebben, én is utálom a kérdéseket. Szoktuk mondani, hogy ott szoktunk neki behúzni egyet mindig :D ezért olyan :) :lol: :lol: De egy hónapja nagyon sokat halványodott végre ;)

És a többiek is szépek, Levi, Marvin, Dóri... meg az anyabálna Dóri is csini. Drukkolok, hogy minden könnyen menjen!!!!!

Linda: Karolina nem sok babarucit örökölt, mert anno Veronika majdnem mind kölcsönkapta két barátnőmtől őket. Inkább az egy éves kortol lesznek öröklések ;) Most Karolina nagyon sok rucit kapott például Santostól. Ezek voltak az én kedvenceim, meg egy másik barátnőm is mindig pumpol minket ruhákkal ;) Veronikát is


Santos: Veronika bringája a kamrában porosodik. Kikönyörögte, mama megvette... és a kisasszony lusta hajtani :o :oops: Réka nagyon ügyes :wink:
S végre végetért az Elmo büntinek. Újra kezdi szeretni :roll: :shock: :lol:

Tina: jó, hogy írtál. Nem nagyon unatkozol, ahogy elnézem. Ügyes vagy!

Veronika elénekelte nekem magától a halász juditos dalt a névnapomon :) végülis majd mindegy, hogy szülinapi vagy névnapi torta billeg az asztalon :lol: :lol: :lol:
Lányok, lépek pihizni, pussz nektek
zi

KépKép
rizibizi
 
 


Helló Mindenkinek!

Timi,Klasszul nézel ki (cet :lol: ) sőt a csajszik is. Nagy ovis leányzók. Tényleg fura,hogy ovisok,ma voltam beíratni én is a Mancit és összeszorult a gyomrom,hogy már ekkora az én babám...frufru nálunk is van,de én most le fogom vágatni kleopátrára,mert elalváskor tekergeti,nagyon gubancos a vége,fésülni alig alig lehet,kivéve hosszas könyörgés árán,ja és koszmós lett a búrája megint,hátha jobban kezelhető a rövidebb...röhögtem a képeken,ugyanilyen pizsije van manógyereknek,tök jó,meleg meg viccesen néz ki,de én nem csípem,ha pisilni kell akkor mire leveszem száz év...
Réka is így pisil a játszón,a kaki változatlanul csak a pelenkába...ehez kér egy pelut,ha nem adok kiveszi a szekrényből és felveszi...fura szokás ez,de most már nem görcsölök,majdcsak átáll a nyáron...

Ti már éjjelre próbáltátok pelu nélkül?

Fűű ma nem mentünk bölibe,mert köhög a Manógyerek,bár nincs láza és élénk,azért nem vittem,mert neonzöld színű izé jön az orrából,majd kipróbálom,hogy sötétben foszforeszkál e (vagy fluoreszkál...vagy hogy kell ezt mondani...) Ha megnézem a torkát az egyből fájni kezd persze,enni nem szeretne,de a csoki az bezzeg lecsúszik,álmosnak mondja magát,de ha feldobom a menjünk bicajozni témakört,mindjárt nem fáradt...


szóval Riz nálunk nagyon megy a bringa,a hátsó kerékben már van egy bazi nagy 8-as de sebaj tekeri mint a gép,nem zavarja én meg röhögök,szerintem akkor is tekerné,ha levenném a pótkereket,sőt fekve is tekeri...ha meg nem akkor a babákat kell ráültetni és akkor ők....Elmó menő nálunk de durván,én hülye vettem egy cd-t amin 3 rész van,a kéz a láb és a fül...hát el kell hogy mondjam,nagyon unom,enyhe nyomást érzek gyomornál,amikor be kell kapcsolni.

True,mikor lesz a koncert? Remélem el tudok menni...

Ha nem bánjátok egy kis képáradat a következőben a játszótérről..

megyek,kv stb...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok


Hú Zsuzsi de klasszul néz ki Réka. Marhára nagylányos, valahogy a lányok hamarabb érnek már ilyen korban is :) Én nem adok pelust, sőt még gumilepedőnk sincs, nem szokott bepisilni, de hétvégén reggel hamarabb felkelt mint mi, kiment a nappaliba és ott üldögélve a kanapén bepisilt. Bizti félálomban azt hitte, van rajta.

Rizibizi, én úgy tudom, a hemangióma meg a tűzfolt ugyanaz, de lehet ebben nincs még a dokik között sem egyetértés.

Zsuzsi, nem emlékszem most a pontos dátumra, mert elcsúsztatták, 15-én lett volna, de így asszem 29, valami punk oldalon fent van a reklámja, de majd meg is kérdezem pontosan. Remélem, tudunk bulizni. Konyhabútor ügyletnek utánanéztél már? Mi voltunk múlt héten Ikában rohanásban (ezért nem is szóltam), plusz Budaőrsön csak, és nézegettem a konyhákat. Sajna vanília szín nincs, amit én szeretnék, mégis asszem ott fogom megvenni, mert 10% visszajár :))) Van egy fajta, ami tök retro, nekem tetszik, de Gabikám azt mondta, na olyan tuti nem lesz. Úgyhogy még nem tudom, mi lesz.

Na megyek is gyorsan, csináltam stíriai metéltet, meg még az udvaron ugrándozunk egy kicsit. (Nem lehet sose időben lefeküdni, mióta ilyen jó idők vannak). KÉpzeljétek, vettünk faanyagot, meg egy csúszdát és Gabi csinál nekik klassz játszóteret, majd fotózom, ha készen lesz.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Ildi,
Képzeld nem fogok felvenni felújításra a melóhelyemtől,mert a kezembe nyomták a szabályzatot és úgy jött le,hogy csak úgy adnak pénzt,ha megcsináltatom és bemutatom a számlákat...na pont ezt nem akartam,hogy felvegyek bankhitelt és azt váltsam ki ezzel a munkahelyivel,mert kamat így is úgy is van...akkor meg tök nyolc,hogy bankhitelből van vagy sem.

:( Képzeljétek,kértem a gyerekdokit,hogy küldjön vérvételre Rékával,mert szerintem vagy visszajött a tejallergia (tünetek változóak,úgy mint: koszmó a fejen, száraz bőr, nem hízott fél éve a gyerek csak 20 dekát (novemberben 13,8kg volt most 14,igaz nem sovány,de azért nőtt...szóval nem tudom) szorulás,és az állandó orrfolyás meg hurutos betegségek...szóval remélem csak egy kis vashiány és nem ez az átkozott tej allergia megint. Voltunk így hát ma vérvételen. Holnap lesz eredmény,ha nem vashiány,akkor kérnem kell a gasztróra időpontot és szigorú dájet már megint...
Ma beírattam a horvát oviba,annyira állati jól néz ki az ovi,3 csoport van,max 20 fővel,király zsír új játékok az udvaron,gyönyörű berendezés,baromi kedves ovónénik,szülői nem lesz,mert csak kb 10 -15 kiscsoportost vesznek fel,így majd a beszoktatás alatt megtudja a kedves szülő,hogy mi meg hogy,horvát és magyar nyelven folyik a nevelőmunka,egyből kotortam az agyamban az orosz tudományom után...hát lesz mit tanulni...a hátszelemet ki kell használnom,nagyon szeretném,hogy ide kerüljön a gyerek,még ha utazgatni kell akkor is. Szept.-től szeretném valahogy megoldani az ovi dolgot,hogy ne kelljen szept okt-ben még bölibe járni és novembertől oviba,háááát szerintem ez nem fog összejönni...minden esetre ovis lesz,ha novembertől,akkor novembertől...most ez a második ovi,ahová beíratom,mivel beírattam a körzetünkhöz tartozóba,de ott nem bíztattak sok reménnyel,közölték,hogy 5 éves korig nem kötelesek stb stb stb...szóval sok anyuka a környéken beíratja az összes oviba (ez itt Palotán kb 8 ovit jelent és lesz ami lesz ) hát én csak kettőbe,a horvát oviba meg a körzetesbe,mert ha nem jönne össze a horvát nem akarnék arcra esni...bár még minden lehet,mindenesetre kockáztatok,aztán ha nem veszik fel sehová marad bölcsis.( na ez az amit csak a legvégén akarnék...)

megyek,Lindával csetelni...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Most végem van :shock: :shock: ! Ez az idő kissé elnyom, és Dóri is a héten itthon van velem. Hétfőn mondták, h szalmonella fertőzéssel van otthon egy kislány. Bizonyára nem a bölcsiben kapta el, de jobb félni, mint megijedni. Pláne Nekem pont jó lenne itt az utolsó hetekben nem elkapni. Megtörtént az oviba íratás. Nagyon komoly, h ilyen nagyok már. Bár most a mai napon elég nyűgös vagyok hozzá :oops: Tegnap sem tudtunk lemenni, mert lefújta volna a fejünket a szél, ma megint trágya idő van. Már az alvást várom :lol: :lol:

Santos!

Réka kobold milyen szép nagylány lett. Micsoda Converse cipője van. :lol: :lol: Azért ez elég gáz, h ilyen suta megoldás van az oviba is. Még a szerencse, h hétfőn be tudtam íratni. 45 főt vesznek fel, és KÉSZ! Reggel 8-kor a 22.-23. sorsszám volt a miénk. Szerintem hétfőn be is telt a létszám. Korrekt mi? Hiába van a héten beíratás. Egyáltalán az a szerencse, h Dórit beveszik oviba, h lesz kistesója, és nem kell elhozni ebéd után. Mi lett az eredmény a vérvételnek? Még nem próbáltam úgy altatni, h nem adtam volna rá pelust. De szerintem picit várat is magára. Most a legújabb, h becsurgat, bepisil stb....... Amint pelus van rajta a kaka is bele megy. Még jó , h mindjárt születni fog egy bébi baba. Így legalább 2 gyereket kell majd pelenkáznom

:lol: :lol:


True!


Ez a frufru nem direkt dolog, csak így alakult. De nagyon sok neki is, úgyhogy vagy lenövesztjük, vagy valami jó megoldást kell kitalálni nyárra. Bettuskám megvan, dolgozik. Megmondom, h írjon ha lesz ideje. Elfoglalt dolgozó anyuka
:lol:

Hetti!

Igen-igen én is csak pislogok, h már 37 hetes vagyok. Érdekes mert most valóban kevesebbet híztam, mint Dórinál. Most kb 12 kg , Dórinál 16 kg. Mikor megy Manó oviba?

Riz!

A drukk elkel :lol: Köszönöm. Ha tudnám ugyanúgy kezdődik minden, mint Dórinál akkor jó lenne. Neked ugyanolyan volt a fájás?


Léptem lányok főzni. Remélem egy d.u alvás Nekem is jut majd. :wink:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Hellóka,

Nah ma voltunk a leletekért,itt lógok a neten és ellenőrzöm a referencia tartományokat :lol: (hatalmas lelet dekódoló lettem) Eddig az van,hogy DrRékaanyuka szerint vashiányos a gyermek,ez megmagyarázná a sápadtságot és az étvágytalanságot talán. Plusz van valami gyulladása,mivel picit magas a süllyedése,meg a CRP...a többinél csak mínuszjel van,az meg mind a vasra vonatkozik...na egyelőre ennyi,pénteken megyünk dokihoz,akkor kiderül az igazság.
Na meg fodrászhoz,levágatom a Manci haját kleopátrára,mert nem engedi a hajgumit csak ritkán,talán a pántot elviseli,így meg a gubancos végeknek búcsút intünk...
Fűű láttam egy tök jó sérót,de nem merem megcsináltatni,mert mi van,ha tésztaképű lettem és nem áll jól...Pinknek van most tök jó rövid haja totál szőke,jujj de tetszik,de attól tartok egyből szembetűnő lenne a tokám... :lol:

Timi,
hajrá főzés,én is főzök ma,tepsis zöldséges csirkét,de nem a knorros módon,hanem csak úgy összeborogatok valamit,besamell sajt,azt csá...
ovi: Reménykedem a horvátban,így,hogy csúnya módon van hátszelem nem alaptalanul 8) ,szóval valszeg oda fog járni. (((( szeptembertől...remélem úgy leszek,mint Woody Allen,aki szerint ha megfelelő ideig kántáljuk a pudding szót,a kérésünket egyszer csak teljesítik....szóval szeptember szeptember szeptember szeptember stb.....))))
cipőcske: :lol: ehehehhe anyuka a függő...

Na lépek csajok főzni...remélem nem csap fel a füst a sütőből ami már egy éve nincs rendesen kitisztítva,merthogy a kedves párom rásütött egy műanyag edényt,így most megyek és kipróbálom,hátha elmúlt azóta a műanyag szag belőle... :lol: :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Santos

Hihihi, sütő :) Nekünk amióta itt lakunk azóta nem volt rendesen kitisztítva, szóval 3 éve, valahogy nincs kedvem. Na majd talán holnap. Ráférne. Miért horvát oviba fog járni? valamelyikőtök az? Vagy tudtok horvátul?

Timi

Jajj de irigyellek :) 12 kg. Én meg 23 -t híztam. De jo lenne ha a köv-nél én is csak ennyit híznék. Hogy csináltad? Ovi: majd októbertől, addig lehet majd nyáron bemenni az udvarra játszani, meg szeptembertől majd ismerkedni menni.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Most meg nem tudom miért, de pár napja estére égni kezd a gyomrom. Dórival ilyen nem volt. Tegnap nagyon nem is éreztem jól magam. Most is háztartási kekszet eszem, de nem nagyon akar javulni.

Hettie!

Ez szerintem nem tudatos dolog, h csak 12 kg-ot híztam. Sokszor nem is szoktam vacsizni, mert nincsen étvágyam. De rendesen eszem reggelit, ebédet. Nasi az nem nagyon megy nálam. Nem mondom, h soha nem nasizom, de nem tömöm magamba tonna számmal. De már beírattad oviba?

Santos!

Akkor hajrá szeptember :lol: :lol: Gondoltam, h a cipő a te kedvenced, no meg apáé :wink:


Már léptem is, mert Panna azt hiszi, h neki mindent lehet :D Feszít éppen.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi

Igen már volt beiratás. Nekem is égett a végén, nekem a banán meg a tej mulasztotta el. De a rennie is jo rá, azt szabad terheseknek is. Biztos jo nagy haja lesz akkor Pannának, manónak is nagy volt.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Én hétfőmn íratom be Laurát az oviba.
Lau nagyon fel tud húzni az alvás előtti hisztijével s bömbijével:fent van a szobája az emeleten s mi lent vagyunk napközben,épp ebéd végére értünk s mondtam hogy mehetünk aludni.(vannak dolgok amik állandóan lejönnek reggel velünk alvásnál meg fel,ilyen pl: a tüzoltóautó,a kedvenc könyv,legócsalád meg egy kis szatyor valami)na de ezeket állandóan cipeljük,mindig fel s le is,de ez a kis bestija,csak rá zendít sírva hogy jajj a könyvet is,jajj a legócsaládot is vigyük fel,én meg már vagy ezerszer elmondtam hiszen mindig felvisszük őket,nem kell sírni,de ő csak azért is,na ilyenkor nagyon pipa vagyok már s kiabálok(utána meg tök sajnáalom :cry: )persze viszünk mindent,de ma büntiből egy dolgot lenthagytunk,na volt ám sírás,de én nem engedek,mondtam neki nyugodj meg s ha este sem fogsz bömbölni,akkor ő is mehet veled aludni.
Persze nem hagytam sírva az ágyában ötvenedszer elmondatm megint ugyanazt hogy nem kell sírni,mindig minen ide van rakva az ágyikódba.Aztán megnyugodott s lejöttem.
Bocsi,de ez most jól esett.Szóval nálunk ilyenek vannak,amúgy nem hisztis,csak ez a ragasztkodás a sok mütymürüttyökhöz :roll: :roll: :roll:

Timi,fú mindjárt itt a vége,kiváncsi vagyok nagyon!
Az én babucim is helyezkedik rendesen,este meg éjjel marha kényelmetlen,majd kireped a hasam úgy érzem,néha nekem is van gyomorégésem :? amit utálok.
Tényleg nagy már Dóri s Kitti is. :D Jól meg vannak együtt?
Én eddig 4 kilót híztam,ma mentem el a kínaiba lenge gatyeszokat venni,nagyon jókat találtam,délután meg a KIK- be akarok kiugrani valami felsőt nézni.

Hetti,akkor te sem sütsz gyakran :lol:

Zsuzs,ma mentél az eredményért,mi volt??Remélem kis gyógyi kezeléssel helyrejöhet minden!
Nagyon vagesz Réka,dobjál képet az új séróról is :wink:

Tina,sajna nem tudjuk mi lesz,majd megyünk 4d-re s reméljük akkor megmutatja magát.Amúgy nem választottunk neveket,passz,majd ráérünk még.Lau útközben lett kitalálva, :lol: (igaz ott félvészhelyzet volt)

Próbálok képet tenni,valamelyik nap nem tudtam.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: